akregator - en to eo translation catalogue (233 entries)

en:  (no unread articles)
eo:  (neniu nelegita artikolo)

en: &Add Feed...
eo: &Aldonu fluon

en: &Article
eo: &Artikolo

en: &Delete Feed
eo: &Forviŝu fluon

en: &Delete Folder
eo: &Forviŝu dosierujon

en: &Delete articles older than:
eo: &Forviŝu artikolojn pli malnovajn ol:

en: &Edit
eo: &Redakti

en: &Edit Feed...
eo: &Prilaboru fluon

en: &Export Feeds...
eo: &Eksportu fluojn...

en: &Fetch Feed
eo: &Kolektu fluon

en: &Fetch Feeds
eo: &Kolektu fluojn

en: &General
eo: &Ĝenerale

en: &Go
eo: &Iru

en: &Import Feeds...
eo: &Importu fluojn...

en: &Keep all articles
eo: &Konservu ĉiujn artikolojn

en: &Mark As
eo: &Signu kiel

en: &Mark Feed as Read
eo: &Signu fluon kiel legita

en: &Mark Feeds as Read
eo: &Signu fluojn kiel legitaj

en: &Mark as Important
eo: &Signu kiel grava

en: &Name:
eo: &Nomo:

en: &Next Article
eo: &Sekvonta artikolo

en: &Next Feed
eo: &Sekvonta fluo

en: &Normal View
eo: &Normala aspekto

en: &Open Homepage
eo: &Malfermu retpaĝon

en: &Previous Article
eo: &Antaŭa artikolo

en: &Previous Feed
eo: &Antaŭa fluo

en: &Rename Folder
eo: &Renomu dosierujon

en: &Save Link As...
eo: &Konservu ligilon kiel ...

en: &URL:
eo: &Retadreso

en: &Use default settings
eo: &Uzu kutiman konfiguracion

en: &Use interval fetching
eo: &Uzu intervalan kolektadon

en: &Widescreen View
eo: &Larĝekrana aspekto

en: 'Delayed mark as read' feature
eo: 'Signu prokrastitajn kiel legita'-trajto

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
eo: <h2>Artikola listo</h2>Ĉi tie vi povas foliumi artikolojn de la momente elektita fluo. Vi povas ankaŭ administri artikolojn, ekzemple signi ilin kiel konservendaj ("Konservu artikolon") aŭ forviŝi ilin, uzante la menuon de la dekstra musbuto. Por rigardi la retpaĝon de la artikolo, vi povas aŭ malfermi la artikolon interne en langeto aŭ en ekstera retumila fenestro.

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas voli forviŝi la artikolon <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la fluon <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la dosierujon <b>%1</b>, ĝiajn fluojn kaj subdosierujojn?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun ĉi fluon?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun ĉi dosierujon, ĝiajn fluojn kaj subdosierujojn?</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt>La normala flulisto estas rompita (nevalida XML). Rezerva kopio kreiĝis: <p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt>La normala flulisto estas rompita (nevalida XML). Rezerva kopio kreiĝis: <p><b>%1</b></p></qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
eo: Nova Fluo...

en: Add Feed
eo: Aldonu fluon

en: Add Folder
eo: Aldonu dosierujon

en: Add Imported Folder
eo: Aldonu importitan dosierujon

en: Add New Source
eo: Aldonu novan fonton

en: Adva&nced
eo: Progresite

en: All Articles
eo: Ĉiuj artikoloj

en: All Feeds
eo: Ĉiuj fluoj

en: Ar&chive
eo: Arĥivo

en: Archive Backend
eo: Arĥiva malantaŭprogramo

en: Archive Mode
eo: Arĥiva moduso

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfunkciigi tiun ĉi enkondukan paĝon?

en: Article Limit
eo: Artikola limo

en: Article List
eo: Artikola listo

en: Article display mode.
eo: Artikolmontra moduso

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
eo: Dato

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
eo: Fluo

en: Articles
eo: Artikoloj

en: Articles list.
eo: Artikola listo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Author of librss
eo: Autoro de librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
eo: Erarserĉa mastrumado, uzebleca plibonigo

en: C&ombined View
eo: K&ombinita aspekto

en: Close the current tab
eo: Fermu la aktualan trabon

en: Complete Story
eo: Tuta historio

en: Concurrent Fetches
eo: Samtempaj kolektoj

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
eo: Konfiguraciebla prokrasto inter elekto de artikolo kaj ties signo kiel legita

en: Contributor
eo: Kontribuanto

en: Copy &Link Address
eo: &Kopiu ligilan adreson

en: Copy Link Address
eo: Kopiu adreson de la ligilo

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
eo: Ne eblis importi la dosieron %1 (nevalida OPML)

en: Date
eo: Dato

en: Default Archive Settings
eo: Normala arĥiva konfiguracio

en: Default expiry age for articles in days.
eo: Kutima malaktualiĝa aĝo de artikoloj en tagoj

en: Delete Article
eo: Forviŝi artikolon

en: Delete Expired Articles
eo: Forviŝu malaktualajn artikolojn

en: Delete Feed
eo: Forviŝi fluon

en: Delete Folder
eo: Forviŝita dosierujo

en: Delete articles older than:
eo: Forviŝu artikolojn pli malnovajn ol:

en: Delete expired articles
eo: Forviŝu malaktualajn artikolojn

en: Detach Tab
eo: Malfiksigu trabon

en: Developer
eo: Programanto

en: Di&sable archiving
eo: Malfunkciigu enarĥivigon

en: Disable
eo: Malfunkciigu

en: Disable Archiving
eo: Malfunkciigu enarkivigon

en: Disable Introduction Page
eo: Malfunkciigu enkondukan paĝon

en: Display name of RSS column
eo: Montru nomon de la RSS-a kolumno

en: Do Not Expire Important Articles
eo: Ne malvalidigu gravajn artikolojn

en: Do not expire important articles
eo: Ne forviŝu malnovajn gravajn artikolojn

en: Do not save any articles
eo: Ne konservu ajnajn artikolojn

en: Downloading %1
eo: Elŝutante %1

en: Expiry Age
eo: Malaktualiĝa aĝo

en: Fe&tch All Feeds
eo: Kole&ktu ĉiujn fluojn

en: Feed &URL:
eo: &Retadreso de la fluo:

en: Feed Properties
eo: Ecoj de la fluoj

en: Feed added:
     %1
eo: Fluo aldonita:
     %1

en: Feed found, downloading...
eo: Fluo trovita, elŝutanta...

en: Feed not found from %1.
eo: Fluo ne trovita de %1

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
eo: Fluoj

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
eo: Nelegita

en: Feeds
eo: Fluoj

en: Feeds added:
     %1
eo: Fluoj aldonitaj:
     %1

en: Fetch aborted
eo: Kolektado rompita

en: Fetch all fee&ds on startup
eo: Kolektu ĉiujn fluon je programekigo

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
eo: Kolektu ĉiujn fluojn ĉiujn %1 minutojn.

en: Fetch completed
eo: Kolektado finita

en: Fetch error
eo: Kolektada eraro

en: Fetch feedlist on startup.
eo: Kolektu fluliston je programekigo.

en: Fetch feeds every:
eo: Kolektu fluojn ĉiujn:

en: Fetch on startup
eo: Kolektu je ekigo.

en: Fetching Feeds...
eo: Kolektante fluojn...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
eo: Grandeco de la unua (kutima vertikala) fenestraĵa disigilo.

en: Fixed font:
eo: Fiksa skribaĵo

en: Folder name:
eo: Dosieruja nomo:

en: Go Down in Tree
eo: Iru suben en arbo

en: Go Left in Tree
eo: Iru maldekstren en arbo

en: Go Right in Tree
eo: Iru dekstren en arbo

en: Go Up in Tree
eo: Iru supren en arbo

en: Go to Bottom of Tree
eo: Iru al la subo de la arbo

en: Go to Top of Tree
eo: Iru al la pinto de la arbo

en: Handbook
eo: Manlibro

en: Icons
eo: Ikonoj

[ctx: Important articles filter]
en: Important
eo: Grava

en: Imported Folder
eo: Importitaj dosierujoj

en: Imported folder name:
eo: Nomo de la importita dosierujo:

en: Insomnia
eo: Sendormado

en: Interval for autofetching
eo: Intervalo por aŭtomata kolektado

en: Interval for autofetching in minutes.
eo: Intervalo por aŭtomata kolektado en minutoj.

en: KDE Apps
eo: KDE aplikaj programoj

en: KDE Dot News
eo: KDE-punkto-novaĵoj

en: Keep All Articles
eo: Konservu ĉiujn artikolojn

en: Keep Enabled
eo: Konservu kiel funkcianta

en: Left mouse click:
eo: Maldekstromusbutona klako

en: Limit Number of Articles
eo: Limigu nombron de artikoloj

en: Limit archi&ve to:
eo: Limigu arĥivon je:

en: Limit the number of articles in a feed
eo: Limigu la nombron de la artikoloj en fluo

en: Load the &full website when reading articles
eo: Elŝutu la &tutan retpaĝon, kiam mi legas artikolojn

en: Loading canceled
eo: Ĉesitas ŝarĝado

en: Loading completed
eo: Ŝarĝado sukcese finita

en: Loading...
eo: Ŝarĝante...

en: Ma&rk All Feeds as Read
eo: Signu ĉi&ujn fluojn kiel legitaj

en: Maintainer
eo: Konservanto

en: Mar&k articles as read when they arrive
eo: Signu artikolojn kiel legitaj, kiam ili alvenas

en: Mar&k selected article read after
eo: &Signu elektitajn artikolojn kiel legitaj post

en: Mark &all feeds as read on startup
eo: Signu ĉ&iujn fluojn kiel legitaj je programekigo

en: Mark all feeds as read on startup
eo: Signu ĉiujn fluojn kiel legitaj je programekigo.

en: Mark all feeds as read on startup.
eo: Signu ĉiujn fluojn kiel legitaj je programekigo.

en: Mark selected article as new
eo: Signu elektitajn artikolojn kiel novaj

en: Mark selected article as read
eo: Signu elektitajn artikolojn kiel legitaj

en: Mark selected article as unread
eo: Signu elektitan artikolon kiel nelegita

en: Medium font size:
eo: Averaĝa skribaĵgrandeco:

en: Middle mouse click:
eo: Mezmusbutona klako

en: Minimum font size:
eo: Minimuma skribaĵgrandeco

en: Move Node Down
eo: Movu nodon suben

en: Move Node Left
eo: Movu nodon maldekstren

en: Move Node Right
eo: Movu nodon dekstren

en: Move Node Up
eo: Movu nodon supren

en: N&ext Unread Feed
eo: Sekvonta &nelegita fluo

en: Ne&w Folder...
eo: &Nova dosierujo

en: Ne&xt Unread Article
eo: Sekvonta nelegita artikolo

en: Network
eo: komputilreto

[ctx: New articles filter]
en: New
eo: Nova

en: Notify when new articles arri&ve
eo: Informu, kiam novaj artikoloj alvenas

en: Number of articles to keep per feed.
eo: Nombro de artikoloj konservendaj po fluo.

en: Number of concurrent fetches
eo: Nombro de samtempaj kolektoj

en: OPML Parsing Error
eo: OPML foliuma eraro

en: Open Link in External &Browser
eo: Malfermu ligilon en ekstera &retumilo

en: Open Link in New &Tab
eo: Malfermu ligilon en nova &trabo

en: Open in Background Tab
eo: Malfermu en fona trabo

en: Open in External Browser
eo: Malfermu en ekstera retumilo

en: Open in Tab
eo: Malfermu en trabo

en: Opening Feed List...
eo: Malfermane fluliston...

en: Planet KDE
eo: Planedo KDE

en: Pre&vious Unread Article
eo: Antaŭa nelegita artikolo

en: Prev&ious Unread Feed
eo: Antaŭa ne&legita fluo

en: Read Error
eo: Lega eraro

en: Remove &Important Mark
eo: Forigu signon &grava

en: Reset search bar when changing feeds
eo: Malplenigu serĉilejo ŝanĝante fluon

en: Resets the quick filter when changing feeds.
eo: Nuligi la rapidfiltron post fluŝanĝo.

en: Sans serif font:
eo: Senserifa skribaĵo:

en: Save an unlimited number of articles.
eo: Konservu nelimigitan nombron de artikoloj

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
eo: Grandeco de la dua (kutime horizontala) fenestraĵa disigilo.

en: Select Next Tab
eo: Elektu sekvontan trabon

en: Select Previous Tab
eo: Elektu antaŭan trabon

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
eo: Elektu tion, se vi volas esti informata kiam alvenas novaj artikoloj.

en: Send &File...
eo: Sendu &dosieron

en: Send &Link Address...
eo: Sendu &ligilan adreson

en: Serif font:
eo: Serifa skribaĵo:

en: Show Quick Filter
eo: Montru rapidfiltrilon

en: Show Quick Filter Bar
eo: Montru rapidfiltrilotrabon

en: Show close buttons on tabs
eo: Montru fermobutonon sur langetoj

en: Show close buttons on tabs instead of icons
eo: Montru fermobutonojn sur langetoj anstataŭ piktogramoj

en: Show tra&y icon
eo: Montru agordotraban piktogramon

en: Show tray icon
eo: Montru agordotraban piktogramon

en: Sizes for first splitter
eo: Grandecoj por la unua disigilo

en: Sizes for second splitter
eo: Grandecoj por dua disigilo

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
eo: Agordas, ĉu la balonaj informoj uzatas aŭ ne.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
eo: Agordas, ĉu la agordotraba piktogramo estas videbla aŭ ne

en: Standard font:
eo: Kutima skribaĵo:

en: Startup
eo: Programekigo

en: Status Filter
eo: Statofiltro

en: Stores the last search line text
eo: Konservas la lastan serĉtekston

en: Stores the last status filter setting
eo: Konservas la lastan konfiguracion de la statofiltro

en: Text Filter
eo: Teksta filtro

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
eo: Ne eblis legi la dosieron %1 , kontrolu ĉu ĝi ekzistas aŭ ĉu ĝi estas legebla por la aktuala uzanto.

en: Tons of bug fixes
eo: Tonoj de erarforigo

en: U&se a custom update interval
eo: U&zu propran ĝisdatigan intervalon

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
eo: Nelegita

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Use &notifications for all feeds
eo: Uzu &anoncojn por ĉiuj fluoj

en: Use HTML Cache
eo: Uzu HTML-staplo

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
eo: Uzu KDE-retumilon malfermante per ekstera retumilo.

en: Use default KDE web browser
eo: Uzu normalan KDE-retumilon

en: Use interval fetching
eo: Uzu intervalan kolektadon

en: Use notifications
eo: Uzu anoncojn

en: Use the &browser cache (less network traffic)
eo: Uzu &retumilan staplon (malpli da reta trafiko)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
eo: Uzu KDE-skalan HTML-staplokonfiguracion elŝutante fluojn por eviti nenecesan trafikon. Malfunkciigu nur se necesas.

en: Use the specified command when opening in external browser.
eo: Uzu la donitan komandon malfermante per ekstera retumilo

en: Use this command:
eo: Uzu tiun ĉi komandon:

en: View Mode
eo: Spekta moduso

en: What the click with left mouse button should do.
eo: Kion faru premo de la maldekstra musbutono.

en: What the click with middle mouse button should do.
eo: Kion faru premo de la meza musbutono.

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
eo: Kiam tiu opcio estas aktiva, artikoloj, kiujn vi signis kiel gravaj, ne estos forigitaj kiam la limo de la arĥivo estas atingita ĉu pro aĝo ĉu pro nombro de artikoloj.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
eo: Ĉu prokrasti la signadon de artikolo kiel legita, kiam ĝi estas elektita.

en: Write Error
eo: Skriba eraro

en: You can view multiple articles in several open tabs.
eo: Vi povas rigardi plurajn artikolojn en pluraj malfermitaj traboj.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
eo: &Nova

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
eo: &Nelegita

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
eo: XML foliuma eraro

[ctx: global settings]
en: Global
eo: Ĉie

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
eo: Neniam
