Remmina v1.4.3 - en to eo translation catalogue (928 entries)

en: %d password changed. | %d passwords changed.
eo[0]: %d pasvorto ŝanĝita.
eo[1]: %d pasvortoj ŝanĝitaj.

en: %p Profile name
    %h Server name/IP
    %Y Year, %m Month, %d Day, %H Hour, %M Minute, %S Seconds (UTC time)
eo: %p Nomo de profilo
    %h Nomo/IP-adreso de servilo
    %Y Jaro, %m Monato, %d Tago, %H Horo, %M Minuto, %S Sekundo (laŭ UTK)

en: %s You may need to install, and use Gnome Shell Extension Appindicator
eo: %s Vi eble bezonos instali kaj uzi «Gnome Shell Extension AppIndicator»

en: %s You may need to install, and use KStatusNotifierItem
eo: %s Vi eble bezonos instali kaj uzi KStatusNotifierItem

en: %s You may need to install, and use XApp Status Applet
eo: %s Vi eble bezonos instali kaj uzi «XApp Status Applet»

en: %s You may need to install, and use XEmbed SNI Proxy
eo: %s Vi eble bezonos instali kaj uzi «XEmbed SNI Proxy»

en: %s and Remmina has built-in (compiled) support for libappindicator.
eo: %s kaj Remmina subtenas la bibliotekon libappindicator.

en: %s not supported natively by your Desktop Environment. libappindicator will try to fallback to GtkStatusIcon/xembed
eo: %s ne indiĝene subtenata de via fenestrilo; libappindicator provos uzi GtkStatusIcon/xembed

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
eo: %s volas kunhavigi sian ekranon.
    Ĉu vi akceptas?

en: %s your desktop does support it
eo: %s via fenestrilo ne subtenas tion

en: %sand '%s'
eo: %skaj '%s'

en: 'Invalid connection data.'
eo: «Nevalidaj konektaj datenoj.»

en: (%s: %i): Can't validate setting '%s' since 'value' or 'gfe' are NULL!
eo: (%s: %i): Ne eblas kontroli validecon de agordo «%s», ĉar aŭ «value» aŭ «gfe» estas nula!

en: (%s: %i): Can't validate user input since 'setting_name_to_validate', 'value' or 'gfe' are NULL!
eo: (%s: %i): Ne eblas kontroli validecon de enigo de uzanto ĉar aŭ «setting_name_to_validate», «value» aŭ «gfe» estas nula!

en: (Host key+)
eo: (Klavo de gastiganto+)

en: (SELinux) permissive mode for serial ports
eo: (SELinux) permesema reĝimo pri seriaj konektejoj

en: * By turning on news you consent to fetching data from remmina.org
eo: * Per ŝalto de novaĵoj, vi konsentas datentransmision el remmina.org

en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
eo: - aŭ protokolo://salutnomo:ĉifritapasvorto@gastiganto:pordo

en: /PATH/TO/rdp2tcp
eo: /DOSIERINDIKO/AL/rdp2tcp

en: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, etc.
eo: /dev/ttyS0, /dev/ttyS1, ktp.

en: /path/to/command -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g
eo: /dosierindiko/al/komando -opcio1 argumento %h %u %t -opcio2 %U %p %g

en: 0 — Windows 7 compatible
eo: 0 – Kongrua kun Windows 7

en: 256 colours (8 bpp)
eo: 256 koloroj (8 bitoj bildere)

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
eo: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 kaj pli novaj)

en: <Auto-detect>
eo: <Aŭtomata diveno>

en: <Choose a quality level to edit…>
eo: <Elektu redaktotan kvalitonivelon…>

en: <None>
eo: <Nenio>

en: <Not set>
eo: <Ne agordita>

en: <big><b>Remmina Snap package</b></big>
    
    <span>
    Remmina is running on your system as a Snap package.
    Some Remmina functions need to be set up to work properly.
    </span>
eo: <big><b>Snap-pako de Remmina</b></big>
    
    <span>
    Remmina funkcias en via sistemo kiel Snap-pako.
    Kelkaj funkcioj de Remmina estas agordendaj por ĝusta funkciado.
    </span>

en: <big><b>The news are turned off</b></big>
    
    <span>
    Turning on news means the program connects to a Remmina server to download the release notes.
    </span>
    
    <span>
    Version checking can only be activated at compile time.
    </span>
    
    <span>
    <a href="https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/tags/" title="Remmina release notes"><i>Visit the website to read the release notes</i></a>.
    </span>
eo: <big><b>La novaĵoj estas malŝaltitaj</b></big>
    
    <span>
    Ŝalto de novaĵoj kaŭzas, ke la programo konektos al Remmina-servilo por elŝuti la liverajn notojn.
    </span>
    
    <span>
    Versio-kontrolado estas nur ŝaltebla dum tradukado.
    </span>
    
    <span>
    <a href="https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/tags/" title="Liveraj notoj pri Remmina"><i>Vizitu la retejon por legi la liverajn notojn.</i></a>
    </span>

en: <big>Contribute</big>
eo: <big>Kontribuu</big>

en: <big>Permissions</big>
eo: <big>Permesoj</big>

en: <big>Snap settings</big>
eo: <big>Agordoj pri Snap</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    VNC additional formats
    • ID:repeater ID number
    • unix:///path/socket.sock</big>
eo: <big>Subtenataj aranĝoj:
     • servilo
     • servilo[:pordo]
    Pliaj aranĝoj por VNC
     • ID:numero-de-ripetilo
     • unix:///dosierindiko/konektingo.sock</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
eo: <big>Subtenataj aranĝoj
    • servilo
    • servilo[:pordo]
    • salutnomo@servilo[:pordo] (nur por la protokolo SSH)</big>

en: <big>Take part</big>
eo: <big>Partoprenu</big>

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
eo: <big>• komando en PATH-argumentoj %h
    • /dosierindiko/al/umo -opcioj %h %u
    •%h estos anstataŭigita per la nomo de servilo
    •%t estos anstataŭigita per la nomo de SSH-servilo
    •%u estos anstataŭigita per la salutnomo
    •%U estos anstataŭigita per la SSH-salutnomo
    •%p estos anstataŭigita per nomo de profilo ĉe Remmina
    •%g estos anstataŭigita per nomo de profilgrupo ĉe Remmina
    •%d estos anstataŭigita per la lokaj dato kaj horo laŭ ISO 8601
    Ne rulu fone se vi deziras, ke la komando ruliĝu antaŭ konekto.
    </big>

en: <channel>[,<options>]
eo: <kanalo>[,<opcioj>]

en: <span weight='bold' size='larger'>Multi Password Changer</span>
eo: <span weight='bold' size='larger'>Plurpasvortoŝanĝilo</span>

en: <span>
    <b>You have our gratitude in choosing copylefted libre software, <a href="https://remmina.org/donations/" title="Where’s the money, Lebowski? “blblblblblb”">donations also make us happy</a>, and further help improve Remmina.</b>
    </span>
eo: <span>
    <b>Ni dankas vin pro elekto de libera programaro; <a href="https://remmina.org/donations/" title="Kie estas la mono, Lebowski? «blblblblblb»">donacoj ankaŭ feliĉigas nin</a>, kaj plue helpas nin plibonigi Remmina.</b>
    </span>

en: A non-critical error happened: %s
eo: Okazis negrava eraro: %s

en: API-accessible entrypoints
eo: API-atingeblaj enirpunktoj

en: About
eo: Pri

en: Accept certificate?
eo: Ĉu akcepti atestilon?

en: Accept changed certificate?
eo: Ĉu akcepti ŝanĝitan atestilon?

en: Actions
eo: Agoj

en: Add
eo: Aldoni

en: Add a new connection profile
eo: Aldoni novan konektoprofilon

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
eo: Adreso estas tro longa for dosierindiko al Uniksa konektinterfaco: %s

en: Advanced
eo: Altnivela

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
eo: Altnivela agordo por longa respondotempo:
    Agordi la tempolimon de konekto. Uzu tion, se via konekto perdiĝadas pro tempolimo.
    La plej longa ebla valoro estas 600000 milisekundoj (10 minutoj).

en: After connecting
eo: Post konekto

en: Agent PID
eo: Proceza identigilo de agento

en: Allow Remmina to automatically open .rdp and .remmina files.
eo: Permesu al Remmina aŭtomate malfermi dosierojn de tipoj .rdp kaj .remmina.

en: Allowed values are %s.
eo: La permesataj valoroj estas %s.

en: Always show tabs
eo: Ĉiam montri langetojn

en: Amount of milliseconds to attempt acknowledging data before closing the corresponding TCP connection forcibly.
eo: Nombro de milisekundoj, dum kiu proviĝos kvitancado de dateno antaŭ ol perforta fermo de la TCP-konekto.

en: An error occured.
eo: Eraro okazis.

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i
eo: Nekonata eraro okazis dum provo lanĉi PyHoca-CLI. Elirkodo: %i

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i. Error: '%s'
eo: Nekonata eraro okazis dum provo lanĉi PyHoca-CLI. Elirkodo: %i. Eraro: «%s»

en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: Appearance preferences]
en: Tabs grouping
eo: Grupigo de langetoj

en: Applet
eo: Aplikaĵeto

en: Apply
eo: Apliki

en: Apply/remove scaling
eo: Uzi/ne uzi skalŝanĝadon

en: Are you sure to delete the selected files on server?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la elektitajn dosierojn for de la servilo?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas nuligi la aktualan transigon de dosiero?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas fermi %i aktivajn konektojn en la nuna fenestro?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas fermi ĉi tiun lastan aktivan konekton?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi «%s»?

en: Assign a destination port.
eo: Asigni celan pordon.

en: Asynchronous execution
eo: Nesinkrona rulado

en: Attach to console (2003/2003 R2)
eo: Alkroĉi al konzolo (2003/2003 R2)

en: Audible terminal bell
eo: Aŭdebla terminala pepo

en: Audio output mode
eo: Reĝimo de sona eligo

en: Audio support
eo: Subteno de sono

en: Auditing log
eo: Ekzamena protokolo

en: Authentication failure: %s
eo: Malsukceso de aŭtentikigo: %s

en: Authentication type
eo: Tipo de aŭtentikigo

en: Auto GLZ
eo: Aŭtomata GLZ

en: Auto LZ
eo: Aŭtomata LZ

en: Auto-detect
eo: Aŭtomate diveni

en: Auto-fit window
eo: Aŭtomate adapti al fenestro

en: Auto-start this profile
eo: Aŭtomate startigi laŭ ĉi tiu profilo

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Automatic (32 bpp) (Server chooses its best format)
eo: Aŭtomate (32 bitoj bildere) (Servilo elektas laŭplaĉe)

en: Automatic negotiation
eo: Aŭtomata negocado

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
eo: Aŭtomate akcepti ĉiujn fingropremaĵojn kaj atestilojn

en: Available feature[%i]: '%s'
eo: Havebla funkcio[%i]: «%s»

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
eo: Atendante envenantan SSH-konekton ĉe pordo %i…

en: Background colour
eo: Fona koloro

en: Basic
eo: Baznivela

en: Before connecting
eo: Antaŭ konekto

en: Behavior
eo: Konduto

en: Best (slowest)
eo: Plej bone (plej malrapide)

en: Bilinear
eo: Dulineare

en: Bold colour
eo: Grasa koloro

en: Bright colours
eo: Helaj koloroj

en: Broken `DialogData`! Aborting…
eo: Nevalida `DialogData`! Kolapsante…

en: Browse the network to find a %s server
eo: Trarigardi la reton por trovi servilon de %s

en: By group
eo: Laŭ grupo

en: By protocol
eo: Laŭ protokolo

en: CA CRL File
eo: Dosiero de atestilo-eksvalidiga listo (CRL) de atestila aŭtoritato (CA)

en: CA Certificate File
eo: Dosiero de atestilo de atestila aŭtoritato (CA)

en: COM1, COM2, etc.
eo: COM1, COM2, ktp.

en: Can't retrieve `DialogData`! Aborting…
eo: Ne eblas akiri `DialogData`! Kolapsante…

en: Can't save empty username!
eo: Ne eblas konservi malplenan salutnomon!

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cannot connect to local port %i.
eo: Ne povas konekti al loka pordo %i.

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
eo: Ne povis konekti al la RDP-servilo «%s».

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
eo: Ne povis konekti al la RDP-servilo «%s».

en: Certificate details:
eo: Detaloj pri la atestilo:

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Change security settings
eo: Ŝanĝi agordojn pri sekureco

en: Change where Remmina profiles are stored
eo: Ŝanĝi la lokon, kie konserviĝas profiloj de Remmina

en: Character set
eo: Signaro

en: Chat with %s
eo: Babili kun %s

en: Choose a Remote Desktop Server
eo: Elektu servilon de fora ekrano

en: Choose a colour scheme file. Usually available in /usr/share/remmina/theme. https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes has more details.
eo: Elektu koloretosan dosieron. Ordinare disponeblan ĉe /usr/share/remmina/theme. Vidu la paĝon https://github.com/mbadolato/iTerm2-Color-Schemes por pli da detaloj.

en: Choose a file to upload
eo: Elekti alŝutotan dosieron

en: Choose a folder to save connection profiles from Remmina in.
eo: Elektu dosierujon por konservi konektoprofilojn de Remmina.

en: Choose a folder to save screenshots from Remmina in.
eo: Elektu dosierujon por konservi ekrankopiojn per Remmina.

en: Choose a new key
eo: Elekti novan klavon

en: Choose a session to resume:
eo: Elektu reaktivigotan seancon:

en: Choose download location
eo: Elekti elŝutan lokon

en: Clear
eo: Malplenigi

en: Client Certificate File
eo: Dosiero de Klienta Atestilo

en: Client Certificate Key
eo: Ŝlosilo de Klienta Atestilo

en: Client build
eo: Versio de kliento

en: Client name
eo: Klienta nomo

en: Clipboard direction
eo: Tonduja direkto

en: Close
eo: Fermi

en: Collapse all
eo: Maletendi ĉion

en: Colour depth
eo: Nombro de kolorbitoj

en: Colour theme
eo: Koloretoso

en: Comma-separated list of monitor IDs and desktop orientations:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientations are specified in degrees, valid values are:
      •   0 (landscape)
      •  90 (portrait)
      • 180 (landscape flipped)
      • 270 (portrait flipped)
eo: Kome disigita listo de identigiloj de monitoroj kaj ekranorientiĝoj:
      • [<identigilo>:<orientiĝo-en-gradoj>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientiĝoj specifiĝas en gradoj; jen validaj valoroj:
      •   0 (horizontale)
      •  90 (vertikale)
      • 180 (horizontale renversite)
      • 270 (vertikale renversite)

en: Command
eo: Komando

en: Community
eo: Komunumo

en: Composition
eo: Kunmeto

en: Configure the available resolutions
eo: Agordi la haveblajn ekrandistingivojn

en: Configure the keystrokes
eo: Agordi la klavofrapojn

en: Confirm before closing multiple tabs
eo: Konfirmi antaŭ ol fermi plurajn langetojn

en: Confirm password
eo: Konfirmi pasvorton

en: Connect
eo: Konekti

en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
eo: Konekti al ekrano priskribita en dosiero (.rermmina aŭ dosiertipo subtenata de kromprogramo) aŭ subtenata retadreso (RDP, VNC, SSH, aŭ SPICE)

en: Connect to VNC using a repeater:
      • The server field must contain the repeater ID, e.g. ID:123456789
      • The repeater field have to be set to the repeater IP and port, like:
        10.10.10.12:5901
      • From the remote VNC server, you will connect to
        the repeater, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500
eo: Konekti al VNC-servilo per ripetilo:
      • La servila kampo devas enhavi la numeron de la ripetilo, ekz. ID:123456789
      • La ripetila kampo devas esti la ripetilaj IP-adreso kaj pordo, ekz:
      10.10.10.12:5901
      • Konektu la foran VNC-servilon al la ripetilo, ekz. per x11vnc:
      x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500

en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
eo: Konekti al ekrano priskribita en dosiero (.rermmina aŭ dosiertipo subtenata de kromprogramo)

en: Connect to remote desktops through the applet menu
eo: Konekti al foraj ekranoj per la aplikaĵeta menuo

en: Connect via SSH from a new terminal
eo: Konekti per SSH el nova terminalo

en: Connected to %s via RDP
eo: Konektita al %s per RDP

en: Connected to %s via VNC
eo: Konektita al %s per VNC

en: Connected to %s:%d via SPICE
eo: Konektita al %s:%d per SPICE

en: Connected to %s:%d via SSH
eo: Konektita al %s:%d per SSH

en: Connected to %s:%d via VNC
eo: Konektita al %s:%d per VNC

en: Connected to %s:%d via X2Go
eo: Konektita al %s:%d per X2Go

en: Connecting to %s via SSH…
eo: Konektante al %s per SSH…

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
eo: Malsukcesis konektado al Uniksa konektinterfaco: %s

en: Connecting to “%s” via SSH…
eo: Konektante al %s per SSH…

en: Connecting to “%s”…
eo: Konektante al «%s»…

en: Connection profile security
eo: Sekureco de konektoprofilo

en: Connection timeout in ms
eo: Tempolimo de konekto en milisekundoj

en: Connection to the SPICE server dropped.
eo: Perdiĝis konekto al SPICE-servilo.

en: Cookie
eo: Kuketo

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy (host+C)
eo: Kopii (gastiganto+C)

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
eo: Ne povis atingi la RDP-servilon «%s».
    Konto malaktiviĝis.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
eo: Ne povis atingi la RDP-servilon «%s».
    Konto eksvalidiĝis.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
eo: Ne povis atingi la RDP-servilon «%s».
    Konto ŝlosita.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
eo: Ne povis atingi la RDP-servilon «%s».
    Konto limigita.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
eo: Ne povis atingi la RDP-servilon «%s».
    Ŝanĝu pasvorton de uzanto antaŭ konekto.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
eo: Ne povis atingi la RDP-servilon «%s».
    Nesufiĉaj privilegioj de uzanto.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
eo: Ne povis atingi la RDP-servilon «%s».
    Pasvorto eksvalidiĝis.

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi aŭtomate per SSH-agento. %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi aŭtomate per publika SSH-ŝlosilo. %s

en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi per SSH-atestilo. %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi per SSH GSSAPI/Kerberos. %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi per SSH-pasvorto. %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi per TOTP/OTP/2FA. %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi per aŭtomata publika SSH-ŝlosilo. %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi per keyboard-interactive. %s

en: Could not authenticate with public SSH key. %s
eo: Ne povis aŭtentikigi per publika SSH-ŝlosilo. %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
eo: Aŭtentikigo ne sukcesis, provante rekonekton…

en: Could not bind server socket to local port.
eo: Ne povis ligi servilan konektinterfacon al loka konektinterfaco.

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
eo: Ne povis kontroli liston de konataj SSH-gastigantoj. %s

en: Could not connect to SSH tunnel. %s
eo: Ne povis konekti al SSH-tunelo. %s

en: Could not connect to the RDP server “%s” via TLS. See the DEBUG traces from a terminal for more information.
eo: Ne povis konekti al la RDP-servilo «%s» per TLS. Vidu la «DEBUG»-spurojn en terminalo por pliaj informoj.

en: Could not create PTY device.
eo: Ne povis krei PTY-aparaton.

en: Could not create SFTP session. %s
eo: Ne povis krei SFTP-seancon. %s

en: Could not create channel. %s
eo: Ne povis krei kanalon. %s

en: Could not create socket.
eo: Ne povis krei konektinterfacon.

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
eo: Ne povis krei la dosieron «%s» ĉe la servilo. %s

en: Could not create the file “%s”.
eo: Ne povis krei la dosieron «%s».

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
eo: Ne povis krei la dosierujon «%s» ĉe la servilo. %s

en: Could not create the folder “%s”.
eo: Ne povis krei la dosierujon «%s».

en: Could not delete “%s”. %s
eo: Ne povis forviŝi «%s». %s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
eo: Ne povis akiri kontrolsumon de la publika SSH-ŝlosilo. %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
eo: Ne povis akiri publikan SSH-ŝlosilon. %s

en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
eo: Ne povis akiri publikan SSH-ŝlosilon de servilo. %s

en: Could not find any sessions on remote machine. Creating a new session now.
eo: Ne eblis trovi ajnajn seancojn en fora maŝino. Kreante novan seancon nun.

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
eo: Ne povis trovi la adreson de la RDP-servilo «%s».

en: Could not find the file “%s”.
eo: Ne povis trovi la dosieron «%s».

en: Could not initialize pthread. Falling back to non-threaded mode…
eo: Ne povis pretigi la bibliotekon pthread. Uzante la nefadenan reĝimon…

en: Could not listen to local port.
eo: Ne povis aŭskulti al loka pordo.

en: Could not obtain "GtkTreeModelFilter*" of the session chooser dialog, for unknown reason.
eo: Pro nekonata kialo, ne eblis akiri variablon de tipo «GtkTreeModel*» de la seanco-elekta dialogo.

en: Could not open X11 DISPLAY.
eo: Ne povis malfermi X11-ekranon.

en: Could not open channel. %s
eo: Ne povis malfermi kanalon. %s

en: Could not open the file “%s” on the server. %s
eo: Ne povis malfermi la dosieron «%s» ĉe la servilo. %s

en: Could not open the file “%s”.
eo: Ne povis malfermi la dosieron «%s».

en: Could not open the folder “%s”. %s
eo: Ne povis malfermi la dosierujon «%s». %s

en: Could not parse PyHoca-CLI's command-line features. Using a limited feature-set for now.
eo: Ne eblis eltrovi terminalajn funkciojn de PyHoca-CLI. Nun uzante limigitan aron de funkcioj.

en: Could not poll SSH channel. %s
eo: Ne povis enketi SSH-kanalon. %s

en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
eo: Ne povis legi SSH-kanalon sen blokado. %s

en: Could not read from the folder. %s
eo: Ne povis legi la dosierujon. %s

en: Could not read from tunnel listening socket. %s
eo: Ne povis legi el tunela aŭskulta konektinterfaco. %s

en: Could not request port forwarding. %s
eo: Ne povis peti plusendon de pordo. %s

en: Could not request shell. %s
eo: Ne povis peti ŝelon. %s

en: Could not run command. %s
eo: Ne povis ruli komandon. %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
eo: Ne povis ruli la komandon «%s» ĉe la SSH-servilo (stato = %i).

en: Could not save new credentials.
eo: Ne eblis konservi novajn akreditilojn.

en: Could not save the file “%s”.
eo: Ne povis konservi la dosieron «%s».

en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
eo: Ne povis sendi datenon al tunela aŭskulta konektinterfaco. %s

en: Could not start PyHoca-CLI (%i): '%s'
eo: Ne eblis lanĉi la programon PyHoca-CLI (%i): «%s»

en: Could not start PyHoca-CLI:
    %s
eo: Ne eblis lanĉi la programon PyHoca-CLI:
    %s

en: Could not start SFTP session. %s
eo: Ne povis startigi SFTP-seancon. %s

en: Could not start SSH session. %s
eo: Ne povis komenci SSH-seancon. %s

en: Could not start X2Go session.
eo: Ne povis komenci X2Go-seancon.

en: Could not start libfreerdp-gdi.
eo: Ne povis startigi libfreerdp-gdi.

en: Could not start pthread.
eo: Ne povis startigi pthread.

en: Could not write to SSH channel. %s
eo: Ne povis skribi al SSH-kanalo. %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
eo: Ne povis skribi sur la dosieron «%s» ĉe la servilo. %s

en: Couldn't validate user input. %s
eo: Ne povis kontroli validecon de enigaĵo de uzanto. %s

en: Couldn’t convert '%s' to host address
eo: Ne povis konverti ‘%s’ al adreso de gastiganto

en: Create date
eo: Dato de kreo

en: Create new connection profile
eo: Krei novan konektoprofilon

en: Creating UNIX socket failed: %s
eo: Malsukcesis kreado de Uniksa konektinterfaco: %s

en: Creation, editing, copying, and deletions require the Remmina password
eo: Kreado, modifado, kopiado kaj forigado postulas la pasvorton de Remmina

en: Ctrl+
eo: Stir+

en: Cursor blinking
eo: Kursorblinkado

en: Cursor colour
eo: Kursora koloro

en: Cursor foreground colour
eo: Kursora malfona koloro

en: Cursor shadow
eo: Kursora ombro

en: Custom
eo: Alia

en: DPI resolution
eo: Ekrandistingivo

en: DPI setting is out of bounds. Please adjust it in profile settings.
eo: Distingivo estas ekster limoj. Bonvolu agordi ĝin en la profilaj agordoj.

en: Debugging
eo: Sencimigo

en: Decrease font size
eo: Malpligrandigi tiparon

en: Decrease font size (host+Page Down)
eo: Malpligrandigi tiparon (gastiganto+Paĝomalsupren)

en: Default
eo: Aprioro

en: Default settings saved.
eo: Agordoj implicitigitaj.

en: Default view
eo: Apriora vido

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Delete files on server
eo: Forigi dosierojn for de servilo

en: Description
eo: Priskribo

en: Desktop orientation
eo: Ekranorientiĝo

en: Desktop scale factor %
eo: Ekrana skalfaktoro %

en: Desktop sharing invitation
eo: Invito por kunhavigi ekranon

en: Device scale factor %
eo: Aparata skalfaktoro %

en: Disable smooth scrolling
eo: Malŝalti glatan rulumadon

en: Disable toolbar
eo: Malŝalti ilobreton

en: Disable tray icon
eo: Ne montri pletan ikonon

en: Disable video overlay if videos are not displayed properly.
eo: Malŝaltu video-surmeton se filmetoj ne montriĝas ĝuste.

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Disconnected from %s via RDP
eo: Malkonektita el %s per RDP

en: Disconnected from %s:%d via SPICE
eo: Malkonektita el %s:%d per SPICE

en: Disconnected from %s:%d via SSH
eo: Malkonektita el %s:%d per SSH

en: Disconnected from %s:%d via VNC
eo: Malkonektita el %s:%d per VNC

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
eo: Malkonektita el %s:%d per X2Go

en: Disconnected from the SPICE server “%s”.
eo: Malkonektiĝis el SPICE-servilo «%s».

en: Discovered
eo: Malkovrita

en: Do not show this message again
eo: Ne montru ĉi tiun mesaĝon denove

en: Do you trust the new public key?
eo: Ĉu vi fidas la novan publikan ŝlosilon?

en: Domain
eo: Retejo

en: Don't remember passwords
eo: Ne memori pasvortojn

en: Donations
eo: Donacoj

en: Double-click action
eo: Ago de duobla alklako

en: Download
eo: Elŝuti

en: Download from server
eo: Elŝuti el servilo

en: Duplicate current connection
eo: Duobligi aktualan konekton

en: Dynamic virtual channel
eo: Dinamika virtuala kanalo

en: E.g. https://example.org, socks://mysocks:1080
eo: Ekz. https://ekzemplo.org, socks://miasocks:1080

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
eo: Redakti konekton al ekrano priskribitan en dosiero (.remmina aŭ de dosiertipo subtenata de kromprogramo)

en: Edit settings
eo: Redakti agordojn

en: Enable GTK-VNC debug
eo: Ŝalti erarserĉadon de GTK-VNC

en: Enable Gateway websockets support
eo: Subteni kluzan retkonektinterfacon

en: Enable SSH tunnel
eo: Ŝalti SSH-tunelon

en: Enable Service Discovery
eo: Ŝalti Malkovradon de Servoj

en: Enable audio channel
eo: Ŝalti sonkanalon

en: Enable fullscreen
eo: Ŝalti plenekranan reĝimon

en: Enable multi monitor
eo: Ebligi plurmonitorecon

en: Enable multitransport protocol (UDP)
eo: Ŝalti plurtransportan protokolon (UDP)

en: Enable/Disable “Grab all keyboard events” status colour
eo: Ŝalti/malŝalti statokoloron de «Preni ĉiujn klavajn eventojn»

en: Encrypt a password
eo: Ĉifri pasvorton

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: Enter RDP authentication credentials
eo: Entajpu akreditilojn de RDP-aŭtentikigo

en: Enter RDP gateway authentication credentials
eo: Entajpu akreditilojn de aŭtentikigo de RDP-kluzo

en: Enter SPICE password
eo: Entajpu pasvorton de SPICE

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
eo: Entajpu kodon de TOTP/OTP/2FA

en: Enter VNC authentication credentials
eo: Entajpu akreditilojn de VNC-aŭtentikigo

en: Enter VNC password
eo: Entajpu pasvorton de VNC

en: Enter WWW authentication credentials
eo: Entajpu akreditilojn de TTT-aŭtentikigo

en: Enter X2Go credentials
eo: Entajpu akreditilojn de X2Go

en: Enter certificate authentication files
eo: Entajpu dosierojn de atestilo-aŭtentikigo

en: Enter your Remmina password to connect
eo: Tajpu vian Remmina-pasvorton por konekti

en: Entry
eo: Ero

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Exactly one session should be selectable but '%i' rows (sessions) are selected.
eo: Nur unu seanco estu elektebla, sed %i vicoj (seancoj) estas elektitaj.

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
eo: Ekzemploj:
    Por konekti per ekzistanta konektoprofilo, uzu la jenon:
    
    	remmina -c DOSIERO.remmina
    
    Por rapide konekti per URI:
    
    	remmina -c rdp://salutnomo@servilo
    	remmina -c rdp://retadreso\\salutnomo@servilo
    	remmina -c vnc://salutnomo@servilo
    	remmina -c vnc://servilo?VncUsername=salutnomo
    	remmina -c ssh://salutnomo@servilo
    	remmina -c spice://servilo
    
    Por rapide konekti per URI kaj ĉifrita pasvorto:
    
    	remmina -c rdp://salutnomo:ĉifrita-pasvorto@servilo
    	remmina -c vnc://salutnomo:ĉifrita-pasvorto@servilo
    	remmina -c vnc://servilo?VncUsername =salutnomo\&VncPassword=ĉifrita-pasvorto
    
    Por ĉifri pasvorton por uzo kun reteja adreso:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    Por ĝisdatigi salutnomon kaj pasvorton kaj agordi malsaman ekrandistingivan reĝimon de konektoprofilo de Remmina, uzu la jenon:
    
    	echo "salutnomo\npasvorto" | remmina --update-profile /DOSIER/INDIKO/UMO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password

en: Execute a Command
eo: Ruli Komandon

en: Execute a command
eo: Ruli komandon

en: Executing external commands…
eo: Rulante eksterajn komandojn…

en: Expand all
eo: Etendi ĉion

en: Export
eo: Elporti

en: Export connection in Windows .rdp file format
eo: Elporti konekton laŭ dosierformo .rdp de Windows

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Failed to fill 'GtkTreeIter'.
eo: Malsukcesis akiri objekton «GtkTreeIter».

en: Fetch news from <a href="https://remmina.org" title="Remmina news site">remmina.org</a> (*)
eo: Preni novaĵojn el <a href="https://remmina.org" title="Retejo de novaĵoj pri Remmina">remmina.org</a> (*)

en: File
eo: Dosiero

en: File Transfers
eo: Dosiertransigoj

en: File downloaded
eo: Dosiero elŝutita

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Filename for SSH session log
eo: Dosiernomo por protokolado de SSH-seanco

en: Fill client window when scaled
eo: Plenigi klientan fenestron dum skalŝanĝado

en: Find text
eo: Serĉi tekston

en: Find text (host+G)
eo: Serĉi tekston (gastiganto+G)

en: Fingerprint automatically accepted
eo: Fingropremaĵo aŭtomate akceptita

en: Fingerprint:
eo: Fingropremaĵo:

en: Folder for SSH session log
eo: Dosierujo por prokolado de SSH-seanco

en: Folder for screenshots
eo: Dosierujo de ekrankopioj

en: Font smoothing
eo: Glatigo de tiparo

en: Foreground colour
eo: Malfona koloro

en: Forget passwords after use
eo: Forgesi pasvortojn post uzo

en: Found already existing X2Go session with ID: '%s'
eo: Trovis jam ekzistantan X2Go-seancon, kies identigilo estas «%s»

en: FreeRDP > 2.3.0 is required to map scancodes
eo: FreeRDP de versio pli nova ol 2.3.0 estas postulata por mapi skankodojn

en: FreeRDP log filters
eo: Protokolfiltrilo de FreeRDP

en: FreeRDP log level
eo: Nivelo de protokolado por FreeRDP

en: Full path of an existing folder
eo: Plena dosierindiko de ekzistanta dosierujo

en: Fullscreen on the same screen as the connection window
eo: Plenekrana reĝimo sur la sama ekrano kiel la konekta fenestro

en: Fullscreen toolbar visibility
eo: Videbleco de ilobretoj dum plenekrana reĝimo

en: Function entering and leaving
eo: Eniro kaj eliro de funkcioj

en: GFX AVC420 (32 bpp)
eo: GFX AVC420 (32 bitoj bildere)

en: GFX AVC444 (32 bpp)
eo: GFX AVC444 (32 bitoj bildere)

en: GFX RFX (32 bpp)
eo: GFX RFX (32 bitoj bildere)

en: GFX RFX Progressive (32 bpp)
eo: GFX RFX Progresada (32 bitoj bildere)

en: Gateway transport type
eo: Tipo de kluza transporto

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Glyph cache
eo: Staplo de signobildoj

en: Go to home folder
eo: Iri al hejmdosierujo

en: Go to parent folder
eo: Iri al patra dosierujo

en: Good
eo: Bone

en: Grab all keyboard events
eo: Preni ĉiujn klavajn eventojn

en: Grab keyboard
eo: Preni klavaron

en: Graphic port
eo: Grafika pordo

en: Group
eo: Grupo

en: GtkTreePath 'path' describes a non-existing row!
eo: Atributo «path» de GtkTreePath priskribas neekzistantan vicon!

en: Hello, World!
eo: Saluton, Mondo!

en: Hexadecimal- or colour names (red, #ff0000).
    It changes the background colour of connection names in the Remmina connection toolbar (when in fullscreen).
eo: Deksesumaj kodoj aŭ anglalingvaj kolornomoj (red, # ff0000).
    Tio ŝanĝos la fonkoloron de konektonomoj en la konekto-ilobreto de Remmina (dum plenekrana reĝimo).

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Hide or show the search bar
eo: Kaŝi aŭ montri la serĉobreton

en: Hide the search bar shown in the main window
eo: Kaŝi la serĉobreton montratan en la ĉeffenestro

en: Hide the toolbar shown in the tabbed interface
eo: Kaŝi la ilobreton montratan en la langeta interfaco

en: Hide total count shown in the group menu
eo: Kaŝi totalan kalkulon montratan en la grupa menuo

en: High colour (15 bpp)
eo: Altkvalita koloro (15 bitoj bildere)

en: High colour (16 bits)
eo: Altkvalita koloro (16 bitoj bildere)

en: High colour (16 bpp)
eo: Altkvalita koloro (16 bitoj bildere)

en: High performance broadband
eo: Bona larĝkapacita konekto

en: Highlight colour
eo: Emfaza koloro

en: Highlight foreground colour
eo: Emfaza malfona koloro

en: Home
eo: Hejmo

en: Homepage
eo: Ĉefretejo

en: Host key
eo: Klavo de gastiganto

en: Hostname
eo: Gastiganto

en: Hyper
eo: Hiper

en: Hyper+
eo: Hiper+

en: If a GTK theme includes a dark variant, it will be used instead of the configured theme.
eo: Se GTK-etoso inkluzivas malhelan varianton, ĝi estos uzata anstataŭ la agordita etoso.

en: If the server should try to share the desktop by leaving other clients connected
eo: Se la servilo provos komunigi la labortablon, lasante aliajn klientojn konektitaj

en: Ignore TLS errors
eo: Ignori erarojn pri TLS

en: Ignore certificate
eo: Ignori atestilon

en: Ignore remote bell messages
eo: Ignori forajn pepajn mesaĝojn

en: Import
eo: Enporti

en: Increase and decrease font size
eo: Pligrandigi kaj malpligrandigi tiparon

en: Increase font size
eo: Pligrandigi tiparon

en: Increase font size (host+Page Up)
eo: Pligrandigi tiparon (gastiganto+Paĝosupren)

en: Input device settings
eo: Agordoj pri eniga aparato

en: Input is invalid.
eo: La enigaĵo ne validas.

en: Input must be a number between %i and %i.
eo: La enigaĵo devas esti nombro inter %i kaj %i.

en: Install the %s protocol plugin first.
eo: Vi devas antaŭe Instali la kromprogramon por la protolo %s.

en: Intermediate (+64 MiB RAM)
eo: Forteta (+64 MiB da ĉefmemoro)

en: Internal error.
eo: Interna eraro.

en: Internal error: %s
eo: Interna eraro: %s

en: Invalid validation data in ProtocolSettings array!
eo: Nevalidaj valideckontrolaj datenoj en la tabelo ProtocolSettings!

en: Issuer:
eo: Eldoninto:

en: It disables CAL and hwId is set to 0
eo: Tio malŝaltas CAL kaj igas ke hwId estos 0

en: KEX (Key Exchange) algorithms
eo: Algoritmoj por interŝanĝo de ŝlosiloj (KEX)

en: Keep aspect ratio when scaled
eo: Konservu proporcion dum skalŝanĝado

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Keyboard Layout (auto)
eo: Klavarfasono (aŭtomata)

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
eo: Klavara interaga ensaluto per TOTP/OTP/2FA

en: Keyboard layout
eo: Klavarfasono

en: Keyboard mapping
eo: Klavarmapo

en: Keyboard scancode remapping
eo: Klavara skankoda remapado

en: Keyboard type (auto)
eo: Klavartipo (aŭtomata)

en: Keystrokes
eo: Klavofrapoj

en: LAN
eo: Loka reto (LAN)

en: Label1,Label2
eo: Etikedo1,Etikedo2

en: Labels
eo: Etikedoj

en: Language Wrapper
eo: Programlingva adaptilo

en: Last used
eo: Laste uzita

en: Launch session with a specific resolution (in dots per inch). Must be between 20 and 400.
eo: Lanĉi seancon je distingivo specifita de nombro de bilderoj en colo. Devas esti inter 20 kaj 400.

en: Left-handed mouse support
eo: Subteno de maldekstramanula muso

en: List monitor IDs
eo: Listo de identigiloj de monitoroj

en: List of key=value,… pairs to remap scancodes. E.g. 0x56=0x29,0x29=0x56
eo: Listo de paroj «ŝlosilo=valoro» por remapi skankodojn. Ekz. 0x56=0x29,0x29=0x56

en: Listen on port
eo: Aŭskulti al pordo

en: Listening for remote VNC connection:
      • The “Listen on port” field is the port Remmina will listen to,
        e.g. 8888
      • From the remote VNC server, you will connect to
        Remmina, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888
eo: Aŭskultante foran VNC-konekton:
      • La kampo «Aŭskulti al pordo» estas la pordo, ĉe kiu Remmina aŭskultos,
        ekz. 8888
      • De la fora VNC-servilo, vi konektos al
        Remmina, ekz. per x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888

en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
eo: Aŭskultante al pordo %i por envenonta %s-konekto…

en: Load balance info
eo: Informo pri ŝarĝodistribuado

en: Local
eo: Loka

en: Local SSH port
eo: Loka SSH-pordo

en: Local parallel device
eo: Loka paralela aparato

en: Local parallel name
eo: Loka paralela nomo

en: Local serial driver
eo: Pelilo de loka seria konektejo

en: Local serial name
eo: Nomo de loka seria konektejo

en: Local serial path
eo: Dosierindiko de loka seria konektejo

en: Log SSH session asynchronously
eo: Protokoli SSH-seancon nesinkrone

en: Log SSH session when exiting Remmina
eo: Protokoli SSH-seancon kiam Remmina ĉesas

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
eo: Perdiĝis konekto al la RDP-servilo «%s».

en: Low colour (8 bits)
eo: Malaltkvalita koloro (8 bitoj bildere)

en: Low performance broadband
eo: Malbona larĝkapacita konekto

en: Lower level protocol info, packet level
eo: Malsupranivela protokola informo, paketnivela

en: Make Remmina your default remote desktop client
eo: Igi Remmina via implicita forakomputila kliento

en: Master password
eo: Ĉefpasvorto

en: Match _entire word only
eo: Kongruo de nur _tutaj vortoj

en: Match as _regular expression
eo: Kongruo laŭ _regula esprimo

en: Maximal amount of recent items
eo: Maksimuma nombro de ĵusaĵoj

en: Medium
eo: Mezbone

en: Menu
eo: Menuo

en: Menu animation
eo: Moviĝo de menuo

en: Minimize window
eo: Minimumigi fenestron

en: Modem
eo: Modemo

en: Modified
eo: Modifita

en: Modify connection profile (requires --set-option)
eo: Modifi konektoprofilon (postulas --set-option)

en: Move down
eo: Movi suben

en: Move up
eo: Movi supren

en: Multi monitor
eo: Plurmonitora

en: Multi password changer
eo: Plurpasvortoŝanĝilo

[ctx: Multi password changer]
en: Select
eo: Elekti

[ctx: Multi password changer table]
en: Domain\Username
eo: Retejo\Salutnomo

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
eo: Nomo

en: NLA extended protocol security
eo: NLA-etendita protokola sekureco

en: NLA protocol security
eo: NLA-protokola sekureco

en: Name
eo: Nomo

en: Name of smart card
eo: Nomo de saĝkarto

en: Nearest
eo: Plejproksime

en: Neither the 'dialog' nor 'treeview' parameters are initialized! At least one of them must be given.
eo: Nek la parametro «dialog» nek «treeview» estas praŝargita! Almenaŭ unu el la du devas esti donita.

en: Neither the 'path' nor 'dialog' parameters are initialized.
eo: Nek la parametro «path» nek «dialog» estas praŝargita.

en: Network connection type
eo: Tipo de reta konekto

en: Network status: fully online
eo: Reta stato: plene konektita

en: Network status: offline
eo: Reta stato: senkonekta

en: New Connection
eo: Nova Konekto

en: New connection profile
eo: Nova konektoprofilo

en: New fingerprint:
eo: Nova fingropremaĵo:

en: No
eo: Ne

en: No X2Go session window appeared. Something went wrong…
eo: Neniu fenestro de X2Go-seanco aperis. Io fuŝiĝis…

en: No clipboard sync
eo: Sen sinkronigo de tondujo

en: No logging at all
eo: Neniu protokolado

en: No session was selected. Creating a new one.
eo: Neniu seanco estis elektita. Kreante novan.

en: No tray icon
eo: Sen pleta ikono

en: None
eo: Nenio

en: Normal colours
eo: Normalaj koloroj

en: Notes
eo: Notoj

en: Number of keepalive probes sent via TCP connection before it is dropped.
eo: Nombro de vivodaŭrigaj sondaĵoj.sendotaj per TCP-konekto antaŭ konektoperdo.

en: Number of seconds to keep password valid for
eo: Nombro da sekundoj dum kiu pasvorto validos

en: OK
eo: Bone

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Old fingerprint:
eo: Malnova fingropremaĵo:

en: Only save generated screenshots, don't copy them to clipboard.
eo: Konservi nur generitajn ekrankopiojn, ne kopiante ilin en tondujon.

en: Open Chat…
eo: Malfermi Babililon…

en: Open Main Window
eo: Malfermi Ĉeffenestron

en: Open SFTP transfer…
eo: Malfermi transigon per SFTP…

en: Open connection
eo: Malfermi konekton

en: Open in web browser
eo: Malfermi per TTT-legilo

en: Open the Remmina main window
eo: Malfermi la ĉeffenestron de Remmina

en: Opening command
eo: Starta komando

en: Options
eo: Opcioj

en: Options for redirection of USB device:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c
eo: Opcioj pri alidirektado de USB-aparato:
      • [dbg,][id:<vendistonumero>:<produktonumero>#…,][addr:<buso>:<adreso>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c

en: Options for redirection of audio input:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio input (microphone)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
eo: Opcioj pri alidirektado de sona enigo:
      • [sys:<sistemo>,][dev:<aparato>,][format:<aranĝo>,][rate:<rapido>,]
        [channel:<kanalo>] Sona enigo (mikrofono)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Options for redirection of audio output:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio output
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
eo: Opcioj pri alidirektado de sona eligo:
      • [sys:<sistemo>,][dev:<aparato>,][format:<aranĝo>,][rate:<rapido>,]
        [channel:<kanalo>] Eligo de sono
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa

en: Override printer drivers
eo: Anstataŭigi presilajn pelilojn

en: Overwrite
eo: Superskribi

en: Overwrite all files
eo: Superskribi ĉiujn dosierojn

en: PROTOCOL
eo: PROTOKOLO

en: Parameter 'custom_data' is not fully initialized!
eo: La parametro «custom_data» estas ne plene praŝargita!

en: Parameter 'custom_data' is not initialized!
eo: La parametro «custom_data» estas ne praŝargita!

en: Parameters 'key' or 'value' are 'NULL'!
eo: Parametro(j) «key» kaj/aŭ «value» estas nula(j)!

en: Parse ~/.ssh/config
eo: Sintaksanalizi ~/.ssh/config

en: Password
eo: Pasvorto

en: Password for private SSH key
eo: Pasvorto por privata SSH-ŝlosilo

en: Password hash
eo: Pasvorta haketaĵo

en: Password to unlock private key
eo: Pasvorto por malŝlosi privatan ŝlosilon

en: Paste
eo: Alglui

en: Paste (host+V)
eo: Alglui (gastiganto+V)

en: Paste system info in the Remmina debugging window
eo: Alglui sistemajn informojn en la erarserĉan fenestron de Remmina

en: Peeking
eo: Kaŝrigarde

en: Per connection
eo: Po unu por konekto

en: Performance optimisations based on the network connection type:
    Using auto-detection is advised.
    If “Auto-detect” fails, choose the most appropriate option in the list.
eo: Optimumigo de rendimento bazita sur la tipo de reta konekto:
    Oni rekomendas uzi aŭtomatan divenon.
    Se «Aŭtomate diveni» malsukcesas, elektu la plej taŭgan opcion en la listo.

en: Permission
eo: Permeso

en: Pick a black colour
eo: Elektu nigron

en: Pick a blue colour
eo: Elektu bluon

en: Pick a bright blue colour
eo: Elektu helan bluon

en: Pick a bright green colour
eo: Elektu helan verdon

en: Pick a bright yellow colour
eo: Elektu helan flavon

en: Pick a cyan colour
eo: Elektu cejanbluon

en: Pick a green colour
eo: Elektu verdon

en: Pick a light black colour
eo: Elektu helan nigron

en: Pick a light cyan colour
eo: Elektu helan cejanbluon

en: Pick a light magenta colour
eo: Elektu helan malvokoloron

en: Pick a light red colour
eo: Elektu helan ruĝon

en: Pick a light white colour
eo: Elektu helan blankon

en: Pick a magenta colour
eo: Elektu malvokoloron

en: Pick a red colour
eo: Elektu ruĝon

en: Pick a terminal colouring file
eo: Elekti dosieron de terminalaj koloroj

en: Pick a white colour
eo: Elektu blankon

en: Pick a yellow colour
eo: Elektu flavon

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
eo: Elekto de dosiero de terminala kolorskemo anstataŭigos la jenan dosieron:

en: Please check the RemminaProtocolSetting array for possible errors.
eo: Bonvolu kontroli la tabelon RemminaProtocolSetting pri eblaj eraroj.

en: Please enter format 'widthxheight'.
eo: Bonvolu uzi la aranĝon 'larĝoxalto'.

en: Please press the new key…
eo: Bonvolu premi la novan klavon…

en: Please retry after turning on encryption for this profile.
eo: Bonvolu reprovi post ŝalto de ĉifrado de ĉi tiu profilo.

en: Please wait…
eo: Bonvolu atendi…

en: Plugin
eo: Kromprogramo

en: Plugin %s is not registered.
eo: Kromprogramo %s ne estas registrita.

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
eo: Kromprogramoj dependantaj de GtkSocket ne povas funkcii super Wayland.
    Por pliaj informoj kaj ebla solvo, bonvolu viziti la jenan retpaĝon de Remmina:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Poor (fastest)
eo: Malbone (plej rapide)

en: Prefer IPv6 AAAA record over IPv4 A record
eo: Preferi AAAA-rikordon de IPv6 ol A-rikordon de IPv4

en: Prefer dark theme
eo: Preferi malhelan etoson

en: Preference
eo: Prefero

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Preferred image compression
eo: Preferata bilda dosierformo

en: Preferred server host key types
eo: Preferataj tipoj de ŝlosiloj de gastiganto

en: Preferred video codec
eo: Preferata videa dosierformo

en: Prevent local interaction on the server
eo: Malhelpi lokan interagon ĉe la servilo

en: Prevent screenshots from entering clipboard
eo: Malhelpi kopiadon de ekrankopioj en tondujon

en: Progress
eo: Progreso

en: Protocol
eo: Protokolo

en: Proxy URL
eo: Adreso de prokurilo

en: Public SSH key cannot be imported. %s
eo: Ne povis enporti SSH-ŝlosilon. %s

en: Public key (automatic)
eo: Publika ŝlosilo (aŭtomata)

en: PyHoca-CLI exited unexpectedly. This connection will now be closed.
eo: La programo PyHoca-CLI finiĝis neatendite. Ĉi tiu konekto nun fermiĝos.

en: Quality
eo: Kvalito

en: Quality settings
eo: Agordoj pri kvalito

en: Quick Connect
eo: Rapida Konekto

en: Quit
eo: Ĉesigi

en: RDP - Preferences
eo: RDP - Preferoj

en: RDP - RDP File Handler
eo: RDP - Dosiertraktilo de RDP

en: RDP - Remote Desktop Protocol
eo: RDP - Forakomputila Protokolo

en: RDP protocol security
eo: RDP-protokola sekureco

en: Rare conditions or warnings
eo: Maloftaj kondiĉoj aŭ avertoj

en: Reboot remote host
eo: Restartigi foran gastiganton

en: Receives updated news from remmina.org
eo: Ricevi ĝisdatajn novaĵojn el remmina.org

en: Recent lists cleared.
eo: Listo de ĵusaĵoj forviŝiĝis.

en: Reconnect attempts number
eo: Nombro de rekonekto-provoj

en: Reconnection attempt %d of %d…
eo: Rekonekto-provo n-ro %d el %d…

en: Redirect directory <path> as named share <name>.
      • <name>,<fullpath>[;<name>,<fullpath>[;…]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Hotplug support is enabled with:
      • hotplug,*
eo: Alidirekti dosierujon <dosierindiko> kiel nomitan komunaĵon <nomo>.
      • <nomo>,<dosierindiko>[;<nomo>,<dosierindiko>[;…]]
      • MiaHejmo,/home/remminauzanto
      • /home/remminauzanto
      • MiaHejmo,/home/remminauzanto;IuDosierIndiko,/iu/dosier/indiko
    Subtenado de dumrula permutado (hotplug) estas ŝaltebla per:
      • hotplug,*

en: Redirect local audio output
eo: Alidirekti lokan sonan eligon

en: Redirect local microphone
eo: Alidirekti lokan mikrofonon

en: Refresh
eo: Reŝargi

en: Refresh current folder
eo: Reŝargi aktualan dosierujon

en: Relax order checks
eo: Malŝalti striktan kontrolon de ordo

en: Remember last view for each connection
eo: Memori lastan vidreĝimon por ĉiu konekto

en: Remember last view mode
eo: Memori lastan vidreĝimon

en: Remmina Applet
eo: Aplikaĵeto Remmina

en: Remmina Kiosk
eo: Remmina (Enviciga Reĝimo)

en: Remmina Preferences
eo: Preferoj pri Remmina

en: Remmina Remote Desktop Client
eo: Forakomputila Kliento Remmina

en: Remmina VNC Plugin
eo: VNC-Kromprogramo por Remmina

en: Remmina VNC listener Plugin
eo: VNC-aŭskulta kromprogramo por Remmina

en: Remmina VNC plugin for GNOME and KVM
eo: VNC-Kromprogramo de Remmina por GNOME kaj KVM

en: Remmina data folder
eo: Datendosierujo de Remmina

en: Remmina debugging window
eo: Erarserĉa fenestro de Remmina

en: Remmina does not log all output statements. Turn on more verbose output by using "G_MESSAGES_DEBUG=all" as an environment variable.
    More info available on the Remmina wiki at:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
eo: Remmina ne registras ĉiom da eligeblaĵoj. Ŝaltu pli detalajn eligaĵojn per la medivariablo «G_MESSAGES_DEBUG=all».
    Pliaj informoj disponeblas ĉe la retejo de Remmina:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Remmina main menu
eo: Ĉefmenuo de Remmina

en: Remmina password
eo: Pasvorto de Remmina

en: Remmina web-browser plugin
eo: Kromprogramo de Remmina por TTT-legilo

en: RemminaProtocolWidget* gp is 'NULL'!
eo: «RemminaProtocolWidget* gp» estas nula!

en: Remote
eo: Fora

en: Remote Connection Profile
eo: Fora Konektoprofilo

en: Remote Desktop Gateway domain
eo: Reteja adreso de Forakomputila Kluzo

en: Remote Desktop Gateway password
eo: Pasvorto de Forakomputila Kluzo

en: Remote Desktop Gateway server
eo: Servilo de Forakomputila Kluzo

en: Remote Desktop Gateway username
eo: Salutnomo de Forakomputila Kluzo

en: Remote scale factor
eo: Fora skalfaktoro

en: RemoteFX (32 bpp)
eo: Vera koloro (32 bitoj bildere)

en: Repeater
eo: Ripetilo

en: Require password to connect or edit the profile
eo: Postuli pasvorton por konekti aŭ modifi la profilon

en: Require to connect
eo: Postuli por konekti

en: Require to modify
eo: Postuli por modifi

en: Reset remote host (hard reboot)
eo: Restartigi foran gastiganton (malvarma restarto)

en: Resetting passwords, please wait…
eo: Restarigante pasvortojn, bonvolu atendi…

en: Resize the window to fit in remote resolution
eo: Aligrandigi la fenestron por kongruo kun fora ekrandistingivo

en: Resolution
eo: Ekrandistingivo

en: Resolutions
eo: Ekrandistingivoj

en: Restricted admin mode
eo: Limigita administra reĝimo

en: Restricted admin mode password hash
eo: Pasvorta haketaĵo de limigita administra reĝimo

en: Resume
eo: Daŭrigi

en: Resume all file transfers
eo: Rekomenci ĉiujn dosiertransigojn

en: Resuming session '%s'…
eo: Reaktivigante seancon «%s»…

en: Resuming session: '%s'
eo: Rekativigante seancon «%s»

en: Retrieved the following PyHoca-CLI command-line features:
eo: Akiriĝis la jenaj terminalaj funkcioj de PyHoca-CLI:

en: Running
eo: Rulata

en: SERVER
eo: SERVILO

en: SFTP - Secure File Transfer
eo: SFTP - Sekura Dosiertransigo

en: SND port
eo: SND-pordo

en: SPICE - Simple Protocol for Independent Computing Environments
eo: SPICE - Simpla Protokolo por Sendependaj Komputomedioj

en: SSH - Secure Shell
eo: SSH - Sekura Ŝelo

en: SSH Authentication
eo: SSH-Aŭtentikigo

en: SSH Proxy Command
eo: SSH-Prokurila Komando

en: SSH Tunnel
eo: SSH-Tunelo

en: SSH X11 Forwarding
eo: SSH-X11-plusendado

en: SSH agent
eo: SSH-agento

en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
eo: SSH-atestilo ne povas esti kopiita en la privatan SSH-ŝlosilon. %s

en: SSH certificate cannot be imported. %s
eo: Ne povis enporti SSH-atestilon. %s

en: SSH certificate file
eo: SSH-atestila dosiero

en: SSH compression
eo: SSH-densigo

en: SSH credentials
eo: SSH-akreditiloj

en: SSH identity file
eo: SSH-identiga dosiero

en: SSH identity file not selected.
eo: SSH-identiga dosiero ne elektita.

en: SSH log level
eo: Nivelo de protokolado pri SSH

en: SSH options
eo: Opcioj pri SSH

en: SSH password
eo: SSH-pasvorto

en: SSH private key file
eo: Dosiero de privata SSH-ŝlosilo

en: SSH tunnel credentials
eo: Akreditiloj de SSH-tunelo

en: SSHFS port
eo: SSHFS-pordo

en: Same server at port %i
eo: Sama servilo ĉe pordo %i

en: Satellite
eo: Satelito

en: Save as Default
eo: Konservi kiel Impliciton

en: Save password
eo: Konservi pasvorton

en: Save session to file
eo: Konservi seancon al dosiero

en: Saving the session asynchronously may have a notable performance impact
eo: Nesinkrona konservado de la seanco eble malrapidigos la programon

en: Scaling quality
eo: Kvalito de skalŝanĝado

en: Screen resolutions
eo: Ekrandistingivoj

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

en: Screenshot filenames
eo: Dosiernomoj de ekrankopioj

en: Screenshot taken
eo: Ekrankopio farita

en: Scrollback lines
eo: Nombro de retrorulumeblaj linioj

en: Scrolled fullscreen
eo: Rulumita plenekrana reĝimo

en: Scrolled window
eo: Rulumita fenestro

en: Search
eo: Serĉi

en: Search for next occurrence
eo: Serĉi la venontan aperon

en: Search for previous occurrence
eo: Serĉi la antaŭan aperon

en: Search string or server name/IP address for “Quick Connect”
eo: Serĉi tekston aŭ servilan nomon/IP-adreson por «Rapida Konekto»

en: Search text shortcut
eo: Fulmoklavo por serĉi tekston

en: Seconds between each keepalive probe.
eo: Sekundoj inter vivodaŭrigaj sondaĵoj.

en: Seconds of connection idleness before TCP keepalive probes are sent.
eo: Sekundoj da konekta senokupeco antaŭ sendo de vivodaŭrigaj sondaĵoj.

en: Secret
eo: Sekreto

en: Secured password storage in KWallet
eo: Sekura konservado de pasvortoj per KWallet

en: Secured password storage in the GNOME keyring
eo: Sekura konservado de pasvortoj per GNOME-ŝlosilaro

en: Security
eo: Sekureco

en: Security protocol negotiation
eo: Negocado de sekureca protokolo

en: Select All (host+A)
eo: Eleki Ĉion (gastiganto+A)

en: Select USB devices for redirection
eo: Elektu alidirektotajn USB-aparatojn

en: Select a folder
eo: Elektu dosierujon

en: Select all
eo: Elekti ĉion

en: Select all shortcuts
eo: Fulmoklavo por elekti ĉion

en: Select the protocol to use with the quick connect bar.
eo: Elektu la protokolon uzotan por la rapidkonekta breto.

en: Selecting “SGR 1” also switches to the bright counterparts of the first 8 palette colours (in addition to making text bold).
eo: Elektado de «SGR 1» ankaŭ ŝanĝas kolorojn al la helaj koloroj respondantaj al la unuaj 8 paletraj koloroj (krom ankaŭ grasigo de teksto).

en: Selection criteria
eo: Kriterioj de elekto

en: Send Ctrl+Alt+Delete
eo: Sendi Stir+Alt+Forig

en: Send Ctrl+Alt+_Backspace
eo: Sendi Stir+Alt+_Retro

en: Send Ctrl+Alt+_Del
eo: Sendi Stir+Alt+_Forig

en: Send Ctrl+Alt+_F1
eo: Sendi Stir+Alt+_F1

en: Send Ctrl+Alt+_F10
eo: Sendi Stir+Alt+_F10

en: Send Ctrl+Alt+_F11
eo: Sendi Stir+Alt+_F11

en: Send Ctrl+Alt+_F12
eo: Sendi Stir+Alt+_F12

en: Send Ctrl+Alt+_F2
eo: Sendi Stir+Alt+_F2

en: Send Ctrl+Alt+_F3
eo: Sendi Stir+Alt+_F3

en: Send Ctrl+Alt+_F4
eo: Sendi Stir+Alt+_F4

en: Send Ctrl+Alt+_F5
eo: Sendi Stir+Alt+_F5

en: Send Ctrl+Alt+_F6
eo: Sendi Stir+Alt+_F6

en: Send Ctrl+Alt+_F7
eo: Sendi Stir+Alt+_F7

en: Send Ctrl+Alt+_F8
eo: Sendi Stir+Alt+_F8

en: Send Ctrl+Alt+_F9
eo: Sendi Stir+Alt+_F9

en: Send clipboard content as keystrokes
eo: Sendi enhavon de tondujo kiel klavofrapojn

en: Sensitive (+1 GiB, ~2014 CPU)
eo: Fortega (+1 GiB, ĉefprocesoro ~2014)

en: Serial
eo: Seria konektejo

en: Server
eo: Servilo

en: Server CA certificate
eo: Servila atestilo el atestila aŭtoritato

en: Server detection using Remote Desktop Gateway
eo: Servilo-trovado per Forakomputila Kluzo

en: Server name or IP address
eo: Nomo de servilo aŭ IP-adreso

en: Session ID
eo: Identigilo de seanco

en: Set Primary Password
eo: Agordi ĉefpasvorton

en: Set a custom filename for your Remmina connection profiles, using a formatting string.
eo: Uzi personecigitan dosiernomon por viaj konektoprofiloj de Remmina, laŭ aranĝoteksto.

en: Set new password
eo: Agordi novan pasvorton

en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
eo: Agordi unu aŭ plurajn profilojn, por uzo kune kun --update-profile

en: Set up
eo: Agordi

en: Share a smart card
eo: Kunhavigi saĝkarton

en: Share folder
eo: Kunhavigi dosierujon

en: Share parallel ports
eo: Kunhavigi palalelajn konektejojn

en: Share printers
eo: Kunhavigi presilojn

en: Share serial ports
eo: Kunhavigi seriajn konektejojn

en: Share smart card
eo: Kunhavigi saĝkarton

en: Shared connection
eo: Komuna konekto

en: Shift+
eo: Majusklig+

en: Shortcuts for copying and pasting
eo: Fulmoklavoj por kopiado kaj algluado

en: Show 'About'
eo: Montri 'Pri'

en: Show Hidden Files
eo: Montri Kaŝitajn Dosierojn

en: Show bold text in bright colors
eo: Montri grasan tekston per helaj koloroj

en: Show new connection on top of the menu
eo: Montri novan konekton ĉe la supro de la menuo

en: Show preferences
eo: Montri preferojn

en: Show remote cursor
eo: Montri foran kursoron

en: Show search bar
eo: Montri serĉobreton

en: Show the application version
eo: Montri la version de la aplikaĵo

en: Show version of the application and its plugins
eo: Montri la versiojn de la aplikaĵo kaj ĝiaj kromprogramoj

en: Show/hide fullscreen
eo: Baskuligi plenekranan reĝimon

en: Show/hide toolbar
eo: Montri/kaŝi ilobreton

en: Shutdown remote host
eo: Malŝalti foran gastiganton

en: Since Snap packages run confined from the rest of the system, Remmina profiles are saved inside the Snap file system by default. You can change the location in the Remmina preferences.
eo: Ĉar Snap-pakoj estas limigitaj disde la cetero de la sistemo, Remmina-profiloj estas apriore konservitaj ene de la Snap-dosiersistemo. Vi povas ŝanĝi la lokon ĉe la preferoj de Remmina.

en: Size
eo: Grando

en: Something unknown went wrong.
eo: Io nekonata fuŝiĝis.

en: Span screen over multiple monitors
eo: Montri ekranon sur pluraj monitoroj

en: Start in kiosk mode
eo: Starti en enviciga reĝimo

en: Start in tray
eo: Starti en pleto

en: Start in tray upon user login
eo: Starti en breto post ensaluto

en: Start-up
eo: Starto

en: Start-up background program
eo: Starta fona programo

en: Start-up path
eo: Dosierindiko de starto

en: Start-up program
eo: Starta programo

en: Started PyHoca-CLI with the following arguments:
eo: Lanĉiĝis PyHoca-CLI per la jenaj argumentoj:

en: Startup program
eo: Starta programo

en: Static virtual channel
eo: Statika virtuala kanalo

en: Status
eo: Stato

en: StatusNotifier/Appindicator support in “
eo: Subteno de StatusNotifier/AppIndicator en “

en: Step size for auto-scroll
eo: Paŝogrando de aŭtomata rulumado

en: Strict host key checking
eo: Strikta kontrolado de ŝlosilo de gastiganto

en: Strong (+256 MiB, ~2009 CPU)
eo: Forta (+256 MiB, ĉefprocesoro ~2009)

en: Subject:
eo: Temo:

en: Suspended
eo: Malaktivigita

en: Suspended since
eo: Malaktivigita ekde

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mouse support
eo: Interŝanĝi dekstran kaj maldekstran musobutonojn por maldekstramanula muso

en: Switch from grouped to list view
eo: Ŝanĝi de grupa vido al lista vido

en: Switch tab pages
eo: Ŝanĝi langetajn paĝojn

en: Symmetric cipher client to server
eo: Simetria ĉifra kliento al servilo

en: TABINDEX
eo: LANGETINDICO

en: TCP redirection
eo: TCP-alidirektado

en: TLS Security Level
eo: Sekurecnivelo de TLS

en: TLS connection error.
eo: Eraro pri TLS-konekto.

en: TLS protocol security
eo: TLS-protokola sekureco

en: Telepathy - Desktop Sharing
eo: Telepathy - Kunhavigo de Ekrano

en: Template for profile filenames
eo: Ŝablono de profilaj dosiernomoj

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Terminal colour scheme
eo: Terminala kolorskemo

en: Terminal content saved in
eo: Terminala enhavo konservita en

en: Terminal font
eo: Tiparo de terminalo

en: Terminated
eo: Finita

en: Terminating X2Go sessions can take a moment.
eo: Finado de X2Go-seanco povas postuli iom da momentoj.

en: Terminating session: '%s'
eo: Finante la seancon «%s»

en: The %s file has been transferred
eo: La dosiero %s estis transigita

en: The %s protocol is unavailable because GtkSocket only works under X.org
eo: La protokolo %s ne estas disponebla ĉar GtkSocket funkcias nur sub X.org

en: The Remote Desktop Gateway “%s” denied the user “%s\%s” access due to policy.
eo: La Forakomputila Kluzo «%s» malpermesis la atingon de la uzanto «%s\%s» pro reguloj.

en: The VNC server requested an unknown authentication method. %s
eo: La VNC-servilo petis nekonatan metodon de aŭtentikigo. %s

en: The certificate changed! Details:
eo: La atestilo ŝanĝiĝis! Detaloj:

en: The command-line feature '%s' is not available! Attempting to start PyHoca-CLI without using this feature…
eo: La terminala funkcio «%s» ne disponeblas! Provante lanĉi PyHoca-CLI sen uzi ĉi tiun funkcion…

en: The file exists already
eo: La dosiero jam ekzistas

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
eo: La dosiero «%s» estas koruptita, ne legebla, aŭ ne trovebla.

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
eo: La dosiernomo povas uzi jenajn variablojn:
    
      •%h estos anstataŭigita per la nomo de servilo
      •%t estos anstataŭigita per la nomo de SSH-servilo
      •%u estos anstataŭigita per la salutnomo
      •%U estos anstataŭigita per la SSH-salutnomo
      •%p estos anstataŭigita per nomo de profilo ĉe Remmina
      •%g estos anstataŭigita per nomo de profilgrupo ĉe Remmina
      •%d estos anstataŭigita per la lokaj dato kaj horo laŭ ISO 8601

en: The folder connection profiles are saved in, it defaults to the XDG_USER_DATA
eo: La dosierujo kiu konservos konektoprofilojn; la implicito estas XDG_USER_DATA

en: The following file already exists in the target folder:
eo: La jena dosiero jam ekzistas en la cela dosierujo:

en: The input is not a valid integer!
eo: La enigaĵo ne estas valida entjero!

en: The latest successful connection attempt, or a pre-computed date
eo: La lasta sukcesa konektoprovo aŭ antaŭkalkulita dato

en: The lower limit is not a valid integer!
eo: La malsupra limo ne estas valida entjero!

en: The lower limit is too high!
eo: La malsupra limo estas tro granda!

en: The lower limit is too low!
eo: La malsupra limo estas tro malgranda!

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
eo: La maksimuma nombro de rekonektaj provoj post RDP-malkonekto (implicite: 20)

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
eo: La plurpasvortoŝanĝilo postulas kromprogramon pri sekretoj.

en: The multi password changer requires a secrecy service.
eo: La plurpasvortoŝanĝilo postulas servon pri sekretoj.

en: The necessary PyHoca-CLI process has encountered a internet connection problem.
eo: La nepra procezo «PyHoca-CLI» spertis problemon pri Interreta konekto.

en: The only allowed value is '%s'.
eo: La ununura permesata valoro estas «%s».

en: The passwords do not match
eo: La pasvortoj ne kongruas

en: The public SSH key changed!
eo: La publika SSH-ŝlosilo ŝanĝiĝis!

en: The server did not respond.
eo: La servilo ne respondis.

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
eo: La servilo estas nekonata. Jen la fingropremaĵo de la publika ŝlosilo:

en: The sound system of the X2Go server (default: 'pulse').
eo: La sonsistemo de la servilo X2Go (implicite: «pulse»).

en: The upper limit is not a valid integer!
eo: La supra limo ne estas valida entjero!

en: The upper limit is too high!
eo: La supra limo estas tro granda!

en: The upper limit is too low!
eo: La supra limo estas tro malgranda!

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
eo: La komando «%s» ne estas disponebla ĉe la SSH-servilo.

en: The “%s” server refused the connection.
eo: La servilo «%s» rifuzis la konekton.

en: Theme
eo: Etoso

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
eo: Ĉi tiu dosiero enhavas la «Alian» terminalan kolorskemon elekteblan ĉe la langeto «Altnivela» pri terminalaj konektoj kaj modifebla ĉe la langeto «Terminalo» en la preferoj.

en: This might not work on all VNC servers
eo: Ĉi tio eble ne funkcios por iuj VNC-serviloj

en: This protocol does not support exporting.
eo: Ĉi tiu protokolo ne subtenas elportadon.

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
eo: Ĉi tiu fenestro povas helpi vin trovi problemojn pri konektoj.
    Vi povas iam ajn fini kaj komenci la protokoladon per la ŝaltilo.
    La butono por statistikoj (Stir+T) estas eble utila por kolekti sistemajn informojn, kiujn vi povas mencii en raporto pri cimo.
    Jen pliaj informoj pri erarserĉado en Remmina ĉe https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Tiles
eo: Kaheloj

en: To enable access to some important features, like password saving in your keyring and RDP printer sharing, please open your software center and give the appropriate permissions to Remmina. As an alternative you can enter the following commands in a terminal window:
eo: Por ebligi kelkajn gravajn funkciojn, kiel konservadon de pasvortoj en vian ŝlosilaron kaj kunhavigon de RDP-presiloj, bonvolu malfermi vian aplikaĵvendejon kaj doni la taŭgajn permesojn al Remmina. Alternative vi povas terminale ruli la jenajn komandojn:

en: Toggle dynamic resolution update
eo: Baskuligi dinamikan ĝisdatigon de ekrandistingivo

en: Toggle fullscreen mode
eo: Baskuligi plenekranan reĝimon

en: Toggle scaled mode
eo: Baskuligi skalŝanĝan reĝimon

en: Toggle search options
eo: Baskuligi opciojn pri serĉado

en: Toggle view
eo: Baskuligi vidon

en: Tool
eo: Ilo

en: Tools
eo: Iloj

en: Total %i item. | Total %i items.
eo[0]: Totale %i ero.
eo[1]: Totale %i eroj.

en: Transfer completed
eo: Transigo finiĝis

en: Transfer error
eo: Eraro pri transigo

en: True colour (24 bits)
eo: Vera koloro (24 bitoj bildere)

en: True colour (24 bpp)
eo: Vera koloro (24 bitoj bildere)

en: True colour (32 bpp)
eo: Vera koloro (32 bitoj bildere)

en: Trust all certificates
eo: Fidi ĉiujn atestilojn

en: Tunnel via loopback address
eo: Tunelo per retrosenda adreso

en: Turn off GStreamer overlay
eo: Malŝalti GStreamer-surmeton

en: Turn off automatic reconnection
eo: Malŝalti aŭtomatan rekonektadon

en: Turn off clipboard sync
eo: Malŝalti sinkronigon de tondujo

en: Turn off encryption
eo: Malŝalti ĉifradon

en: Turn off fast-path
eo: Malŝalti rapidan vojon

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
eo: Malŝalti skalŝanĝadon por eviti distordon de ekrankopio.

en: Turn on HTML5 audio support
eo: Ŝalti HTML5-sonelementon

en: Turn on Java support
eo: Ebligi subtenon de Java

en: Turn on Web Inspector
eo: Ŝalti Retinspektilon

en: Turn on WebGL support
eo: Ŝalti WebGL

en: Turn on plugin support
eo: Ebligi ŝaltadon de kromprogramoj

en: Turn on smooth scrolling
eo: Ŝalti glatan rulumadon

en: Turn on spatial navigation
eo: Ŝalti spacan navigadon

en: Type
eo: Tipo

en: Type in SSH username and password.
eo: Entajpu SSH-salutnomon kaj pasvorton.

en: URL
eo: Reteja adreso

en: USB device redirection
eo: Alidirektado de USB-aparato

en: USB redirection error
eo: Eraro pri USB-alidirektado

en: Ultra low colour (3 bits)
eo: Malaltegkvalita koloro (3 bitoj bildere)

en: Unable to connect to VNC server
eo: Ne povis konekti al VNC-servilo

en: Unable to establish a connection to the RDP server “%s”. Check “Security protocol negotiation”.
eo: Ne povis konekti al la RDP-servilo «%s». Kontrolu pri «Negocado de sekureca protokolo».

en: Unable to import:
    %s
eo: Ne povis enporti:
    %s

en: Unknown property '%i'
eo: Nekonata atributo «%i»

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Unlock Remmina
eo: Malŝlosu Remmina

en: Unsupported authentication type %u
eo: Nesubtenata tipo de aŭtentikigo %u

en: Up
eo: Supren

en: Upload
eo: Alŝuti

en: Upload folder
eo: Alŝuti dosierujon

en: Upload to server
eo: Alŝuti al servilo

en: Use '%s' as subgroup delimiter
eo: Uzi ‘%s’ kiel disigilon de subgrupoj

en: Use JPEG Compression
eo: Uzi JPEG-densigon

en: Use TLS encryption
eo: Ŝalti TLS-ĉifradon

en: Use as default remote desktop client
eo: Uzi kiel implicitan forakomputilan klienton

en: Use base credentials for gateway too
eo: Uzi bazajn akreditilojn ankaŭ por kluzo

en: Use client keyboard mapping
eo: Uzi klientan klavarmapon

en: Use client resolution
eo: Uzi klientan ekrandistingivon

en: Use default protocol (for --new)
eo: Uzi implicitan protokolon (por --new)

en: Use default server name (for --new)
eo: Uzi implicitan servilan nomon (por --new)

en: Use default system font
eo: Uzi implicitan sisteman tiparon

en: Use initial window size
eo: Uzi aprioran fenestrograndon

en: Use secret key authentication for some widgets
eo: Uzi aŭtentikigon per sekreta ŝlosilo por kelkaj fenestraĵoj

en: Use server settings
eo: Uzi sistemajn agordojn

en: Use system proxy settings
eo: Uzi sistemajn agordojn pri prokurilo

en: Use the current settings as the default for all new connection profiles
eo: Uzi la aktualajn agordojn kiel implicitojn por ĉiuj novaj konektoprofiloj

en: Use the old license workflow
eo: Uzi la malnovan laborfluon pri permesilo

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
eo: Uzita i.a. de terminalaj servoj en saĝkarta kanalo por distingi klientajn kapablojn:
      • < 4034: bazaj saĝkartaj funkcioj de Windows XP
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 kaj pli novaj: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()

en: User
eo: Uzanto

en: User agent
eo: Uzanto-agento

en: User chose to resume session with ID: '%s'
eo: La uzanto elektis reaktivigi la seancon, kies identigilo estas «%s»

en: User password
eo: Pasvorto de uzanto

en: Username
eo: Salutnomo

en: Using the UDP protocol may improve performance
eo: Uzo de la protokolo UDP povas plibonigi rendimenton

en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
eo: La parametro «resolution» en la agorda dosiero de Remmina estas evitinda.

en: VNC connection failed: %s
eo: VNC-konekto malsukcesis: %s

en: VNC password
eo: Pasvorto de VNC

en: Valid for
eo: Valida dum

en: Validation data in ProtocolSettings array is invalid!
eo: Ne validas valideckontrolaj datenoj en la tabelo ProtocolSettings!

en: Verify password
eo: Konfirmi pasvorton

en: Version
eo: Versio

en: View only
eo: Nurlega

en: View-only mode
eo: Nurvida reĝimo

en: Viewport fullscreen
eo: Viduja plenekrana reĝimo

en: Viewport fullscreen mode
eo: Viduja plenekrana reĝimo

en: Visible
eo: Videbla

en: WAN
eo: Malloka reto (WAN)

en: Waiting for PyHoca-CLI to show the session's window…
eo: Atendante la montron de la seanca fenestro per PyHoca-CLI…

en: Waiting for user to select a session…
eo: Atendante la elekton de seanco…

en: Waiting for window of X2Go Agent to appear…
eo: Atendante la aperon de la fenestro de X2Go Agent…

en: Wallpaper
eo: Ekranfono

en: Warning: Running a command synchronously may cause Remmina not to respond.
    Do you really want to continue?
eo: Averto: Ruli komandon sinkrone povas kaŭzi ke Remmina ne respondos.
    Ĉu vi certe volas daŭrigi?

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
eo: Averto: La servilo ŝanĝis sian publikan ŝlosilon. Ĉi tio signifas, ke vi estas aŭ atakata,
    aŭ la administranto ŝanĝis la ŝlosilon. Jen la fingropremaĵo de la nova publika ŝlosilo:

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
eo: Averto: Ĉi tiu kromprogramo postulas GtkSocket, sed ĝi ne estas disponebla en seanco de Wayland.

en: Which command should be executed after creating the X2Go session?
eo: Kiun komandon ruli post kreo de la seanco X2Go?

en: Which direction should clipboard content be copied? (default: 'both').
eo: Kiudirekten kopii la enhavon de la tondujo? (implicite: «both» (ambaŭdirekte)).

en: Wiki
eo: Vikio

en: Window drag
eo: Treno de fenestro

en: X Display
eo: Montro de Fenestrosistemo X

en: X2Go - Launch an X2Go session
eo: X2Go — Lanĉi seancon de X2Go

en: X2Go plugin loaded.
eo: Ŝargiĝis la kromprogramo X2Go.

en: Yes
eo: Jes

en: You did not set any command to be executed
eo: Vi ne specifis rulotan komandon

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
eo: Vi petis efektreĝimon H.264 por la servilo «%s», sed via libfreerdp ne subtenas H.264. Bonvolu uzi ne-AVC-koloran agordon.

en: Your connection has been rejected.
eo: Via konekto estis rifuzita.

en: _About
eo: _Pri

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Clear
eo: _Vakigi

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Copy
eo: _Kopii

en: _Decrease font size
eo: _Malpligrandigi tiparon

en: _Delete
eo: _Forviŝi

en: _Find text
eo: _Serĉi tekston

en: _Increase font size
eo: _Pligrandigi tiparon

en: _Match case
eo: _Uskleca kongruo

en: _Menu
eo: _Menuo

en: _New
eo: _Nova

en: _OK
eo: _Bone

en: _Paste
eo: _Alglui

en: _Preferences
eo: _Preferoj

en: _Quit
eo: _Forlasi

en: _Remove
eo: _Forigi

en: _Resume
eo: Daŭ_rigi

en: _Save
eo: _Konservi

en: _Save and Connect
eo: _Konservi kaj Konekti

en: _Select all
eo: _Elekti ĉion

en: _Send
eo: _Sendi

en: _Terminate
eo: Hal_tigi

en: _Tools
eo: _Iloj

en: _Wrap around
eo: Ĉ_irkaŭfluo

en: command %h %u %t %U %p %g --option
eo: komando %h %u %t %U %p %g --opcio

en: http://address or https://address
eo: http://adreso aŭ https://adreso

en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
eo: libsodium >= 1.9.0 estas postulata por uzi la ĉefpasvorton

en: parameter 'argv' is 'NULL'.
eo: parametro «argv» estas nula.

en: parameter 'env' is either invalid or uninitialized.
eo: la parametro «env» estas aŭ ne valida aŭ ne praŝargita.

en: parameter 'error' is 'NULL'.
eo: parametro «error» estas nula.

en: tag:level[,tag:level[,…]]
eo: etikedo:nivelo[,etikedo:nivelo[,…]]

en: timeout in seconds (default 300)
eo: tempolimo en sekundoj (implicite 300)

en: “Grab all keyboard events” status colour
eo: Statokoloro de «Preni ĉiujn klavajn eventojn»
