synaptic - en to eo translation catalogue (702 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
eo: 	%s %s sed %s estas instalota

en: 	%s %s but it is not installable
eo: 	%s %s sed ĝi ne estas instalebla

en: 	%s but it is a virtual package
eo: 	%s sed ĝi estas virtuala pakaĵo

en: 	%s but it is not going to be installed
eo: 	%s sed ĝi ne estas instalota

en: 
    %s have to be downloaded
eo: 
    %s estas elŝutotaj

en: 
    Completely removed the following packages:
eo: 
    Tute forigitaj la jenaj pakaĵoj:

en: 
    Downgraded the following packages:
eo: 
    Malĝisdatigitaj la jenaj pakaĵoj:

en: 
    Installed the following packages:
eo: 
    Instalitaj la jenaj pakaĵoj:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
eo: 
    Ne ĉiuj ŝanĝoj kaj ĝisdatigoj sukcesis. Por pli da detaloj pri la malsukceso, bonvolu etendi la suban panelon 'Detaloj'.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
eo: 
    Neniu versio de pakaĵo %s disponeblas sed ĝi ekzistas en la datumbazo.
    Tio kutime signifas, ke la pakaĵo estas menciita en dependeco sed neniam ŝargita aŭ estas eksigita aŭ ne haveblas kun la enhavo de sources.list.

en: 
    Reinstalled the following packages:
eo: 
    Reinstalitaj la jenaj pakaĵoj:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
eo: 
    Forigitaj la jenaj nepraj pakaĵoj:

en: 
    Removed the following packages:
eo: 
    Forigitaj la jenaj pakaĵoj:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
eo: 
    Ĉiuj ŝanĝoj sukcese aplikitaj. Vi nun povas fermi la fenestron.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
eo: 
    Ĉiuj pakaĵoj de la aktuala fonto sukcese instalitaj. Fermu ĉi tiun fenestron por daŭrigi la instaladon de la sekvanta fonto.

en: 
    Upgraded the following packages:
eo: 
    Ĝisdatigitaj la jenaj pakaĵoj:

en: 
    While installing package %s:
eo: 
    Dum instalado de pakaĵo %s:

en: 
    While preparing for installation:
eo: 
    Dum preparado por instali:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
eo:  %s: %s %s sed %s estas instalota

en:  or
eo:  aŭ

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
eo[0]: %d nova pakaĵo estas instalota
eo[1]: %d novaj pakaĵoj estas instalotaj

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
eo[0]: %d nova pakaĵo estas re-instalota
eo[1]: %d novaj pakaĵoj estas re-instalotaj

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
eo[0]: %d pakaĵo estas ŝlosita
eo[1]: %d pakaĵoj estas ŝlositaj

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
eo[0]: %d pakaĵo estas malpromociota</b>
eo[1]: %d pakaĵoj estas malpromociotaj</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
eo[0]: %d pakaĵo estas retenota kaj ne promociota
eo[1]: %d pakaĵoj estas retenotaj kaj ne promociotaj

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
eo[0]: %d pakaĵo estas forigota
eo[1]: %d pakaĵoj estas forigotaj

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
eo[0]: %d pakaĵo estas promociota
eo[1]: %d pakaĵoj estas promociotaj

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
eo: %i pakaĵoj listigitaj, %i instalitaj, %i rompitaj. %i instalotaj/promociotaj, %i forigotaj

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
eo: %i pakaĵoj listigitaj, %i instalitaj, %i rompitaj. %i instalotaj/promociotaj, %i forigotaj; %s liberigotas

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
eo: %i pakaĵoj listigitaj, %i instalitaj, %i rompitaj. %i instalotaj/promociotaj, %i forigotaj; %s uzotas

en: %s Changelog
eo: %s Ŝanĝprotokolo

en: %s Properties
eo: Ecoj de %s

en: %s of extra space will be freed
eo: %s da ekstra spaco estas liberigota

en: %s of extra space will be used
eo: %s da ekstra spaco estas uzota

en: %s: %s but it is a virtual package
eo: %s: %s sed ĝi estas virtuala pakaĵo

en: %s: %s but it is not going to be installed
eo: %s: %s sed ĝi ne estas instalota

en: (no vendor)
eo: (neniu vendisto)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
eo: --add-cdrom Aldoni KD-on je komencigo (vojprefikso por KD-legilo bezonata)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
eo: --ask-cdrom Peti ĉu aldoni KD-on kaj eliri

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
eo: --dist-upgrade-mode Voki distribuaĵan promocion kaj vidigi ŝanĝojn

en: --non-interactive Never prompt for user input
eo: --non-interactive Neniam peti enigon de uzanto

en: --task-window Open with task window
eo: --task-window Malfermi per taska fenestro

en: --test-me-harder  Run test in a loop
eo: --test-me-harder   Lanĉi teston cikle

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
eo: --update-at-startup Lanĉi reŝargon (reload) je programkomenco

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
eo: --upgrade-mode Voki promocion kaj vidigi ŝanĝojn

en: -f=? Give an alternative filter file
eo: -f=? Doni alternativan filtran dosieron

en: -h   This help text
eo: -h   Ĉi tiu helpa teksto

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
eo: -i=? Komenci per la praa Filtrilo kun donita nomo

en: -r   Open in the repository screen
eo: -r Malfermi en la deponeja ekrano

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
eo: -t Doni alternativan titolon al ĉefa fenestro (ekz-e nomo de gastiga komputilo kun 'uname -n')

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
eo: <b>%s</b> (<b>nepre</b> estas forigota

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
eo: <b>%s</b> (versio <i>%s</i>) estas instalota

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
eo: <b>%s</b> (versio <i>%s</i>) estas re-instalota

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
eo: <b>%s</b> (versio <i>%s</i>) estas promociota al versio <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
eo: <b>%s</b> estas <b>malpromociota</b>

en: <b>%s</b> will be removed
eo: <b>%s</b> estas forigota

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
eo: <b>%s</b> estas forigota kun konfiguro

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
eo: <b>(NEPRE) forigota</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
eo: <b><big>Ĉu marki promociojn en lerta maniero?</big></b>
    
    La defaŭlta promocia metodo ellasas promociojn, kiuj enkondukus konfliktojn aŭ bezonus instaladon de kromaj pakaĵoj.
    
    La lerta promocia (dist-upgrade) metodo provas solvi konfliktojn kaj plenumi ĉiujn dependecojn de promocioj laŭ lerta maniero.
    
    <b>Notu:</b> La promocioj estos nur markitaj. Necesas poste apliki ilin.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
eo: <b><big>Ĉu eliri kaj forigi markitajn ŝanĝojn?</big></b>
    
    Ankoraŭ restas markitaj ŝanĝoj ne aplikitaj. Ili perdiĝos se vi elektas ĉesi Sinaptikon.

en: <b>Appearance</b>
eo: <b>Aspekto</b>

en: <b>Applying Changes</b>
eo: <b>Apliki ŝanĝojn</b>

en: <b>Colors</b>
eo: <b>Koloroj</b>

en: <b>Columns</b>
eo: <b>Kolumnoj</b>

en: <b>Current</b>
eo: <b>Aktuale</b>

en: <b>Fonts</b>
eo: <b>Tiparoj</b>

en: <b>History files</b>
eo: <b>Prihistoriaj dosieroj</b>

en: <b>Installed Version</b>
eo: <b>Instalita versio</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
eo: <b>Lasta disponebla versio</b>

en: <b>Maintainer:</b>
eo: <b>Prizorganto:</b>

en: <b>Marked</b>
eo: <b>Markite</b>

en: <b>Marking Changes</b>
eo: <b>Markado de ŝanĝoj</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
eo: <b>Notu:</b> Ŝanĝoj ne tuj aplikiĝas. Unue marku ĉiujn ŝanĝojn kaj poste apliku ilin.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
eo: <b>Noto:</b> Por instali version malsaman al la defaŭlta, elektu <b>Pakaĵo -> Trudi version...</b> en la menuo.

en: <b>Other</b>
eo: <b>Aliaj</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
eo: <b>Pakaĵa ĝisdatiga konduto (defaŭlta distribuo)</b>

en: <b>Package:</b>
eo: <b>Pakaĵo:</b>

en: <b>Priority:</b>
eo: <b>Prioritato:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
eo: <b>Prokura servilo</b>

en: <b>Section:</b>
eo: <b>Sekcio:</b>

en: <b>Status:</b>
eo: <b>Stato:</b>

en: <b>Summary</b>
eo: <b>Resumo</b>

en: <b>Tags:</b>
eo: <b>Etikedoj:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
eo: <b>Portempaj dosieroj</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
eo: <b>Terminala eligaĵo:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
eo: <b>La jenaj bildsimboloj estas uzataj por indiki la aktualan staton de la pakaĵo:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
eo: <b>MALPROMOCIOTA</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
eo: <b>Tute forigota (inkluzive konfigurajn dosierojn)</b>

en: <b>To be removed</b>
eo: <b>Forigota</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
eo[0]: <b>Averto:</b> %d nepra pakaĵo estas forigota</b>
eo[1]: <b>Averto:</b> %d nepraj pakaĵoj estas forigotaj</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
eo: <big><b>Ne eblis elŝuti ĉiujn bezonatajn pakaĵajn dosierojn</b></big>
    
    La versio de la pakaĵo instalota de vi eble ne plu disponeblas en la deponejo, aŭ ekzistas problemoj pri la fonto de la pakaĵo. Reŝargu la pakaĵan liston kaj kontrolu la fonton de la pakaĵo (ekzemple KD aŭ reta konekto).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
eo: <big><b>Ne eblis elŝuti ĉiujn deponejajn indeksojn</b></big>
    
    La deponejo eble ne plu estas disponebla aŭ ne estis kontaktebla pro retaj problemoj. Se disponeblas, pli malnova versio de la indekso estos uzata, alie la deponejo estos ignorata. Kontrolu vian retkonekton kaj certigu ke la deponeja adreso estas ĝusta.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
eo: <big><b>Enigu la kompletan linion pri la uzota APT-deponejo</b></big>
    
    Kompleta APT-linio inkluzivas la tipon, lokon kaj enhavon de la ujo, ekzemple <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Detala priskribo de la sintakso troveblas en la dokumentaro.

en: <i>Can't close while running</i>
eo: <i>Ne eblas fermi dum rulado</i>

en: <i>Finished</i>
eo: <i>Finite</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
eo: <i>Preparado de pakaĵoj...</i>

en: <i>Running...</i>
eo: <i>Rulante...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
eo: <span size="large" weight="bold">Ŝalti internan opcion</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
eo: <span size="large" weight="bold">Ĉi tiuj agordoj afektas la kernon de via sistemo. Zorge konsideru eventualajn ŝanĝojn.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
eo: <span size="large" weight="bold">Kiujn taskojn plenumu via komputilo?</span>
    
    Ĉi tiuj estas antaŭe elektitaj pakaĵaroj por plenumi ĉiun taskon. Se vi elektas taskon, la respektivaj pakaĵoj estos markitaj por instali.

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
eo: <span size="small">Kopirajto (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Kopirajto (c) 2002-2012 Michael VOGT</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
eo: <span size="xx-large" weight="bold">Versio de Sinaptiko</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
eo: <span weight="bold" size="large">Ĉu apliki la jenajn ŝanĝojn?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
eo: <span weight="bold" size="larger">Ne eblis marki ĉiujn pakaĵojn por instali aŭ promocii</span>
    
    La jenaj pakaĵoj havas neplenumitajn dependecojn. Certigu ke ĉiuj deponejoj estas aldonitaj kaj ŝaltitaj en la preferoj.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
eo: <span weight="bold" size="larger">Enigu titolon por ĉi tiu KD</span>
    
    La titolo estos uzita kiam vi instalos pakaĵojn el ĉi tiu KD. Rekomendindas ke vi skribu la titolon al la disko por facile retrovi ĝin.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
eo: <span weight="bold" size="larger">Tajpi la etikedon de la KD</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
eo: <span weight="bold" size="larger">Ĉu marki krome bezonatajn ŝanĝojn?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
eo: <span weight="bold" size="larger">Via pakaĵa informo estas eksdata</span>
    
    Viaj pakaĵinformoj aĝas pli ol 48 horoj. Eble disponeblas gravaj sekurecaj promocioj. Rekomendindas ke vi regule reŝargu la pakaĵinformojn.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
eo: Instalo de pakaĵo malsukcesis. Provado ripari:

en: AND
eo: KAJ

en: APT line:
eo: APT-linio:

en: APT system reports:
    %s
eo: Raportoj de sistemo APT:
    %s

en: A_pplication Font
eo: A_plikaĵa tiparo

en: A_pply Marked Changes
eo: A_pliki markitajn ŝanĝojn

en: About Synaptic
eo: Pri Sinaptiko

en: Add
eo: Aldoni

en: Add downloaded packages
eo: Aldoni elŝutitajn pakaĵojn

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
eo: Aldoni pakaĵojn kiuj estas elŝutitaj per la funkcio "Generu pakaĵan elŝutan skripton" al la sistemo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Alphabetic
eo: Alfabeta

en: Always Ask
eo: Ĉiam demandi

en: Always prefer the highest version
eo: Ĉiam preferi la plej altan version

en: Always prefer the installed version
eo: Ĉiam preferi la instalitan version

en: Amateur Radio
eo: Amatora radio

en: An error occurred
eo: Eraro aperis

en: An error occurred while saving configurations.
eo: Eraro okazis dum konservado de konfiguroj.

en: Another synaptic is running
eo: Alia apero de Sinaptiko estas rulanta

en: Apply
eo: Apliki

en: Apply all marked changes
eo: Apliki ĉiujn markitajn ŝanĝojn

en: Apply changes in a terminal window
eo: Apliki ŝanĝojn en terminala fenestro

en: Applying Changes
eo: Efektivigado de ŝanĝoj

en: Applying marked changes. This may take a while...
eo: Aplikas markitajn ŝanĝojn. Bonvolu atendi...

en: Architecture
eo: Arĥitekturo

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
eo: Demandi por konfirmi ŝanĝojn kiuj ankaŭ afektas aliajn pakaĵojn

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
eo: Demandi eliri kiam la ŝanĝoj estas sukcese aplikitaj

en: Authentication
eo: Aŭtentokontrolo

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
eo: Aŭtentigo estas postulata por ruli la pakaĵmastrumilon Sinaptiko

en: Automatic install
eo: Aŭtomate instalite

en: Automatic removable
eo: Aŭtomate forigeble

en: Automatically
eo: Aŭtomate

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
eo: Aŭtomate fermi post la sukcesa apliko de ŝanĝoj

en: Automatically installed
eo: Aŭtomate instalite

en: Available versions:
eo: Disponeblaj versioj:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
eo: Malbona regula esprimo '%s' en dosiero ReduktitaVido.

en: Base System
eo: Baza sistemo

en: Binary (deb)
eo: Duume (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
eo: Bulea operatoro inter atributaj kriterioj:

en: Breaks
eo: Rompigoj

en: Broken
eo: Rompita

en: Broken dependencies
eo: Rompitaj dependecoj

en: Broken:
eo: Rompite:

en: Can't read %s
eo: Ne eblas legi na %s

en: Can't write %s
eo: Ne eblas skribado de %s

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cannot find filename or size tag
eo: Ne eblas trovi dosiernomon aŭ grandecan etikedon

en: Cannot read vendors.list file
eo: Ne eblas legi la dosieron 'vendors.list'

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
eo: Ne eblas starti la konfigurilon!
    Vi devas instali la bezonatan pakaĵon 'libgnome2-perl'.

en: Changes applied
eo: Ŝanĝoj efektivigitaj

en: Choose font
eo: Elekti tiparon

en: Choose the action from the context menu of the package.
eo: Elektu agon el la kunteksta menuo de la pakaĵo.

en: Cleaning package lists...
eo: Puriganta liston de pakaĵoj...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
eo: Alklaku la statbildsimbolon por malfermi la menuon kiu enhavas ĉiujn agojn.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
eo: Klako al la statbildsimbolo markas la plej verŝajnan agon

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
eo: Fermi ĉi tiun dialogon post sukcesa apliko de ŝanĝoj

en: Color
eo: Koloro

en: Color packages by their status
eo: Kolori pakaĵojn laŭ ilia stato

en: Color selection
eo: Kolorelekto

en: Colors
eo: Koloroj

en: Columns and Fonts
eo: Kolumnoj kaj tiparoj

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
eo: Disigita de komoj listo de gastigantoj kaj domajnoj kiuj ne estas kontaktotaj tra la prokura servilo (ekzemple localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
eo: Komunaj

en: Communication
eo: Komunikado

en: Community Maintained (installed)
eo: Prizorgata de komunumo (instalita)

en: Complete changelog of the latest version:
eo: Kompleta ŝanĝprotokolo de la lasta versio:

en: Completely
eo: Tute

en: Component
eo: Komponanto

en: Conflicting packages
eo: Konfliktaj pakaĵoj

en: Conflicts
eo: Konfliktoj

en: Consider recommended packages as dependencies
eo: Konsideri rekomenditajn pakaĵojn kiel dependecojn

en: Converted From RPM by Alien
eo: Konvertita de RPM per Alien

en: Copy
eo: Kopii

en: Copying package lists...
eo: Kopianta liston de pakaĵoj...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
eo: Ne eblis apliki ŝanĝojn!
    Unue ripari rompitajn pakaĵojn.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
eo: Ne eblis promocii la sistemon!
    Unue riparu rompitajn pakaĵojn.

en: Couldn't identify disc.
eo: Ne eblis identigi diskon.

en: Credits
eo: Agnoskoj

en: Cross Platform
eo: Plursistema

en: Ctrl-c pressed
eo: Stir-C premite

en: Currently in broken policy state
eo: Nuntempe in rompita politika stato

en: Custom
eo: Propre

en: Databases
eo: Datumbazoj

en: Debtag support is enabled.
eo: Subteno por Debtag estas enŝaltita.

en: Debug
eo: Sencimigo

en: Default Upgrade
eo: Defaŭlta promocio

en: Delete _History files older than:
eo: Forigi pri_historiajn dosierojn pli aĝajn ol:

en: Delete all cache package files now.
eo: Nun forigi ĉiujn kaŝmemorajn pakaĵajn dosierojn.

en: Dependants
eo: Dependantoj

en: Dependencies
eo: Dependecoj

en: Dependencies of the Latest Version
eo: Dependecoj de la lasta versio

en: Dependency of
eo: Dependeco de

en: Dependent packages
eo: Dependaj pakaĵoj

en: Depends
eo: Dependas

en: Description
eo: Priskribo

en: Description %s
eo: Priskribo de %s

en: Description and Name
eo: Priskribo kaj nomo

en: Details
eo: Detaloj

en: Development
eo: Evoluigado

en: Difference between the files
eo: Diferenco inter la dosieroj

en: Direct connection to the Internet
eo: Rekta konekto al la interreto

en: Disc Label
eo: Diska etikedo

en: Disc label:
eo: Diska etikedo:

en: Disc not successfully scanned.
eo: Skanado de disko malsukcesis.

en: Distribution
eo: Distribuo

en: Distribution:
eo: Distribuo:

en: Do you want to add another CD-ROM?
eo: Ĉu vi volas aldoni alian KD-on?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
eo: Ĉu vi volas daŭrigi, malatentante ĉi tiujn pakaĵojn?

en: Do you want to quit Synaptic?
eo: Ĉu vi volas ĉesi Sinaptikon?

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Documented by
eo: Dokumentite de

en: Done
eo: Farita

en: Done!
eo: Farita!

en: Double click on the package name.
eo: Duoble alklaku la pakaĵan nomon.

en: Download
eo: Elŝuti

en: Download Size
eo: Elŝuta grando

en: Download rate: %s/s - %s remaining
eo: Elŝutrapido: %s/s - %s restas

en: Download rate: ...
eo: Elŝutrapido: ...

en: Download:
eo: Elŝuto:

en: Downloading Changelog
eo: Elŝutado de ŝangprotokolo

en: Downloading Package Files
eo: Elŝutado de pakaĵdosieroj

en: Downloading Package Information
eo: Elŝutado de pakaĵinformoj

en: Downloading file %li of %li
eo: Elŝutado de dosiero %li el %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
eo: ERARO: ne eblis trovi pasvortan elementon por ĉefuzanto

en: ERROR: could not create configuration directory %s
eo: ERARO: ne eblis krei agorddosierujon %s

en: ERROR: could not create log directory %s
eo: ERARO: ne eblis krei protokolan dosierujon %s

en: ERROR: could not create state directory %s
eo: ERARO: ne eblis krei statusdosierujon %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
eo: ERARO: ne eblis krei portempan dosierujon %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
eo: ERARO: ne eblis malfermi %s por skribi

en: Editors
eo: Redaktiloj

en: Education
eo: Edukado

en: Electronics
eo: Elektroniko

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Embedded Devices
eo: Enkorpigitaj aparatoj

en: Empty disc name.
eo: Malplena disknomo.

en: Enabled
eo: Enŝaltita

en: Enhances
eo: Plibonigoj

en: Error failed to fork pty
eo: Eraris malsukcesante disduiĝi je pty

en: Error in package %s
eo: Eraro en pakaĵo %s

en: Error parsing file record
eo: Eraro dum sintakse analizado de rikordo

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
eo: Nepraj pakaĵoj estas forigotaj.
    Tio eble neuzebligos vian sistemon!

en: Exclude
eo: Ekskludi

en: Exclude selected sections
eo: Ekskluzivi elektitajn sekciojn

en: Excludes
eo: Ekskludoj

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
eo: Esprimo trovita. Bonvolu vidi la liston ĉe la maldekstro por kongruigi elementojn.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
eo: Ekstra eligaĵo estas generita dum funkciado de la pakaĵmastrumilo

en: FTP proxy:
eo: FTP-prokuro:

en: Failed
eo: Malsukcesa

en: Failed to fetch %s
      %s
eo: Elŝutado de %s fiaskis
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
eo: Fiaskis marki ĉiujn disponeblajn promociojn!

en: Failed to mount the cdrom.
eo: Muntado de la KD fiaskis.

en: Failed to open %s.new
eo: Malfermado de %s.new fiaskis

en: Failed to rename
eo: Alinomigado malsukcesis

en: Failed to rename %s.new to %s
eo: Alinomigado de %s.new al %s fiaskis

en: Failed to reopen fd
eo: Remalfermi dosieron fiaskis

en: Failed to resolve dependency problems!
eo: Malsukcesis solvi problemojn pri dependeco!

en: Failed to stat %s%s
eo: Malsukcesis stat %s%s

en: Field
eo: Kampo

en: File
eo: Dosiero

en: Files
eo: Dosieroj

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Find
eo: Serĉi

en: FingerPrint
eo: FingroPremaĵo

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: For installation or upgrade
eo: Por instali aŭ promocii

en: For removal
eo: Por forigi

en: Force version:
eo: Trudi version:

en: Found %i packages
eo: Trovis %i pakaĵojn

en: GNOME Desktop Environment
eo: Labortabla medio GNOME

en: GNU R statistical system
eo: Statistika sistemo GNU R

en: Games and Amusement
eo: Ludoj kaj amuzoj

en: General
eo: Ĝenerale

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
eo: Generi ŝelskripton per kiu vi povas elŝuti la elektitajn pakaĵojn per alia komputilo.

en: Generate package download script
eo: Generi skripton por elŝuti pakaĵon

en: Get Changelog
eo: Akiri ŝanĝprotokolon

en: Get Screenshot
eo: Kapti ekrankopion

en: Gnustep Desktop Environment
eo: Labortabla ĉirkaŭaĵo Gnustep

en: Graphics
eo: Grafikoj

en: HTTP authentication
eo: HTTP-aŭtentokontrolo

en: HTTP proxy:
eo: HTTP-prokuro:

en: Haskell Programming Language
eo: Programlingvo Haskell

en: History
eo: Historio

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
eo: Historio de instalitaj, promociitaj kaj forigitaj pakaĵoj.

en: Hit
eo: Trafo

en: Hold Current Version
eo: Teni aktualan version

en: IP address or host name of the ftp proxy server
eo: IP-adreso aŭ gastiga nomo de la ftp-prokura servilo

en: IP address or host name of the http proxy server
eo: IP-adreso aŭ gastiga nomo de la http-prokura servilo

en: Icon Legend
eo: Bildsimbola rubriko

en: Icon _Legend
eo: _Bildsimbola rubriko

en: Identifying disc...
eo: Identiganta diskon...

en: Ignore
eo: Ignori

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
eo: Malatentanta nevalidajn rikordojn en dosiero 'sources.list'!

en: Include
eo: Inkluzivi

en: Include selected sections only
eo: Inkluzivi nur elektitajn sekciojn

en: Includes
eo: Inkluzivoj

en: Insert a disc in the drive.
eo: Enmetu diskon en la KD-legilon.

en: Install, remove and upgrade software packages
eo: Instali, forigi kaj promocii programarajn pakaĵojn

en: Installed
eo: Instalita

en: Installed (auto removable)
eo: Instalita (aŭtomate forigebla)

en: Installed (local or obsolete)
eo: Instalita (loka aŭ arkaika)

en: Installed (locked to the current version)
eo: Instalita (ŝlosita al la aktuala versio)

en: Installed (locked):
eo: Instalite (ŝlosite):

en: Installed (manual)
eo: Instalita (mane)

en: Installed (unsupported)
eo: Instalita (nesubtenata)

en: Installed (upgradable)
eo: Instalita (ĝisdatigebla)

en: Installed Files
eo: Instalitaj dosieroj

en: Installed Version
eo: Instalita Versio

en: Installed packages that are up-to-date
eo: Instalitaj pakaĵoj ĝisdataj

en: Installed packages that are upgradable
eo: Instalitaj pakaĵoj kiuj estas promocieblaj

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
eo: Instalitaj pakaĵoj promocieblaj al posta kontraŭflua versio

en: Installed:
eo: Instalite:

en: Installing and removing software
eo: Instalado kaj malinstalado de programaro

en: Installing software
eo: Instalado de programaro

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
eo: Interna eraro: ĈiujnĜisdatigi rompis ion. Bonvolu raporti.

en: Internal Error, non-zero counts
eo: Interna eraro: nenulaj nombroj

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
eo: Interna eraro dum malfermo de kaŝmemoro (%d). Bonvolu raporti.

en: Internationalization and localization
eo: Internaciigo kaj asimilado

en: Interpreted Computer Languages
eo: Interpretaj programlingvoj

en: Invalid disc name!
eo: Nevalida diskonomo!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
eo: Nevalida rikordo en la dosiero de preferoj; titolo de pakaĵo mankas

en: Java Programming Language
eo: Programlingvo Ĝavo

en: KDE Desktop Environment
eo: Labortabla medio KDE

en: Keep Configuration
eo: Konservi Konfiguron

en: Kernel and modules
eo: Kerno kaj moduloj

en: Label:
eo: Etikedo:

en: Latest Version
eo: Lasta versio

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
eo: Lasi Sinaptikon elekti la plej bonan version por vi. Se vi malcertas, uzu ĉi tiun agordon.

en: Libraries
eo: Biblioteko

en: Libraries - Development
eo: Biblioteko - evoluigado

en: Libraries - Old
eo: Bibliotekoj - malnovaj

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
eo: Bibliotekaj pakaĵoj ne plu bezonataj ('deborphan' estas bezonata)

en: Line %u too long in markings file.
eo: Linio %u tro longas en marka dosiero.

en: Lisp Programming Language
eo: Programlingvo Lisp

en: Local
eo: Loka

en: Localization
eo: Asimilado

en: Look in:
eo: Rigardi en:

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Malformed line %u in markings file
eo: Misformita linio %u en marka dosiero

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
eo: Man-paĝo:
    Wybo DEKKER <wybo@servalys.nl>
    Michael VOGT <mvo@debian.org>
    Sebastian HEINLEIN <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manlibro:
    Sebastian HEINLEIN <sebastian.heinlein@web.de>

en: Manual installed
eo: Mane instalite

en: Manual proxy configuration
eo: Mana prokurkonfiguro

en: Mark All Upgrades
eo: Marki ĉiujn promociojn

en: Mark Packages by _Task...
eo: Marki pakaĵojn laŭ _tasko...

en: Mark Recommended for Installation
eo: Marki rekomenditajn por instali

en: Mark Suggested for Installation
eo: Marki sugestitajn por instali

en: Mark all possible upgrades
eo: Marki ĉiujn eblajn promociojn

en: Mark for Co_mplete Removal
eo: Marki por _tute forigi

en: Mark for Complete Removal
eo: Marki por tute forigi

en: Mark for Installation
eo: Marki por instali

en: Mark for R_einstallation
eo: Marki por _reinstali

en: Mark for Reinstallation
eo: Marki por reinstali

en: Mark for Removal
eo: Marki por forigi

en: Mark for Upgrade
eo: Marki por promocii

en: Mark for _Installation
eo: Marki por _instali

en: Mark for _Removal
eo: Marki por _forigi

en: Mark for _Upgrade
eo: Marki por _promocii

en: Marked Changes
eo: Markitaj ŝanĝoj

en: Marked for complete removal
eo: Markita por tute forigi

en: Marked for complete removal:
eo: Markite por tute forigi:

en: Marked for downgrade
eo: Markita por malĝisdatigi

en: Marked for downgrade:
eo: Markite por malpromocii:

en: Marked for installation
eo: Markita por instali

en: Marked for installation:
eo: Markite por instali:

en: Marked for re-installation
eo: Markita por reinstali

en: Marked for reinstallation:
eo: Markite por reinstali:

en: Marked for removal
eo: Markita por forigi

en: Marked for removal:
eo: Markite por forigi:

en: Marked for upgrade
eo: Markita por ĝisdatigi

en: Marked for upgrade:
eo: Markite por promocii:

en: Marking all available upgrades...
eo: Markas ĉiujn disponeblajn promociojn...

en: Mathematics
eo: Matematiko

en: Meta Packages
eo: Meta-pakaĵoj

en: Miscellaneous  - Graphical
eo: Diversaj - grafikaj

en: Miscellaneous - Text Based
eo: Diversaj - tekstbazitaj

en: Missing Recommends
eo: Mankantaj rekomendoj

en: Mono/CLI Infrastructure
eo: Mono/KLI-infrastrukturo

en: Mounting CD-ROM...
eo: Muntanta KD...

en: Move D_own
eo: Movi _malsupren

en: Move _Up
eo: Movi s_upren

en: Multimedia
eo: Plurmedio

en: N/A
eo: Neaplikeble

en: NOT AUTHENTICATED
eo: NE AŬTENTIGITE

en: Name
eo: Nomo

en: Network
eo: Reto

en: Networking
eo: Reto

en: Never show this message again
eo: Neniam denove montri tiun mesaĝon

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
eo: Neniam ĝisdatigi aŭtomate. Singardegu kun ĉi tiu opcio, ĉar vi ne rivecos sekurigajn ĝisdatigojn aŭtomate! Se vi permane trudas version, la pakaĵa versio sekvos la selektitan distribuon.

en: New Filter %i
eo: Nova filtrilo %i

en: New in repository
eo: Nova en deponejo

en: New in repository:
eo: Nove en deponejo:

en: Newsgroup
eo: Novaĵgrupo

en: No package is selected.
eo: Neniu pakaĵo estas elektita.

en: No proxy for:
eo: Neniu prokuro por:

en: No valid records were found.
eo: Neniuj validajn rikordojn estis trovitaj.

en: Not automatic:
eo: Neaŭtomata:

en: Not found
eo: Netrovite

en: Not installable
eo: Neinstaleble

en: Not installed
eo: Neinstalita

en: Not installed (locked)
eo: Neinstalita (ŝlosita)

en: Not installed (locked):
eo: Neinstalite (ŝlosite):

en: Not installed (new in repository)
eo: Neinstalita (nova en deponejo)

en: Not installed (residual config)
eo: Neinstalita (restantaj agordoj)

en: Not installed (unsupported)
eo: Neinstalita (nesubtenata)

en: Not installed packages
eo: Neinstalitaj pakaĵoj

en: Not installed:
eo: Neinstalite:

en: Not marked
eo: Nemarkite

en: Number of undo operations:
eo: Nombro de malfaroj:

en: OCaml Programming Language
eo: Programlingvo OCaml

en: OK
eo: Akcepti

en: OR
eo: AŬ

en: Obsoletes
eo: Eksigoj

en: Only experts should use this.
eo: Nur spertuloj devus uzi tion.

en: Open changes
eo: Malfermi ŝanĝojn

en: Operator
eo: Operatoro

en: Origin
eo: Origino

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
eo: Originala aŭtoro:
    Alfredo K. KOJIMA <kojima@windowmaker.org>
    
    Prizorgantoj:
    Michael VOGT <mvo@debian.org>
    Gustavo NIEMEYER <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian HEINLEIN <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Kontribuintoj:
    Enrico ZINI <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav SVIRIDOV <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
eo: Orfigitoj

en: PHP Programming Language
eo: Programlingvo PHP

en: Package
eo: Pakaĵo

en: Package Manager
eo: Pakaĵmastrumilo

en: Package Manager output
eo: Eligaĵo de pakaĵmastrumilo

en: Package Name
eo: Pakaĵa Nomo

en: Package changes
eo: Pakaĵaj ŝanĝoj

en: Package is supported
eo: La pakaĵo estas subtenata

en: Package management software using apt.
eo: Programaro por mastrumi pakaĵojn kiu uzas je apt.

en: Package name
eo: Nomo de pakaĵo

en: Package with Debconf
eo: Pakaĵo kun Debconf

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
eo: Pakaĵoj novaj en la deponejo ekde la lasta "Reŝargo"

en: Packages that are not available in any repository
eo: Pakaĵoj nedisponeblaj en iu ajn deponejo

en: Packages that will be installed or upgraded
eo: Pakaĵoj instalotaj aŭ promociotaj

en: Packages that will be removed
eo: Pakaĵoj forigotaj

en: Packages that will never be upgraded
eo: Pakaĵoj neniam promocieblaj

en: Packages that won't be changed
eo: Pakaĵoj neŝanĝotaj

en: Packages with broken dependencies
eo: Pakaĵoj kun neplenumitaj dependecoj

en: Password
eo: Pasvorto

en: Pattern
eo: Ŝablono

en: Perl Programming Language
eo: Programlingvo Perl

en: Pinned
eo: Tenate

en: Please insert a disc in the drive.
eo: Bonvolu enmeti diskon en la diskingon.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
eo: Bonvolu enmeti la diskon kun etikedo:
    %s
    en legilo %s

en: Please select a directory
eo: Bonvolu elekti dosierujon

en: Policy broken
eo: Politiko rompita

en: Port number of the ftp proxy server
eo: Porda numero de la ftp-prokura servilo

en: Port number of the http proxy server
eo: Porda numero de la http-prokura servilo

en: Port:
eo: Pordo:

en: PreDepends
eo: Antaŭdependecoj

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
eo: Promociante pakaĵojn, preferi pakaĵajn versiojn el la elektita distribuaĵo. Se vi mane trudas version el alia distribuaĵo, la pakaĵa versio sekvos tiun distribuaĵon ĝis kiam ĝi eniras la defaŭltan distribuaĵon.

en: Prefer versions from:
eo: Preferi versiojn el:

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Preparing...
eo: Preparanta...

en: Priority
eo: Prioritato

en: Properties
eo: Atributoj

en: Provided Packages
eo: Provizitaj pakaĵoj

en: Provided packages
eo: Disponeblaj pakaĵoj

en: Provides
eo: Provizas

en: Python Programming Language
eo: Programlingvo Python

en: Queued
eo: Envicigite

en: Quick Introduction
eo: Enkonduketo

en: Quick filter
eo: Rapida filtrilo

en: Rebuilding search index
eo: Rekonstruado de serĉindekso

en: Recommendations
eo: Rekomendoj

en: Recommends
eo: Rekomendoj

en: Reduced View
eo: Reduktita vido

en: ReducedView
eo: ReduktitaVido

en: Registering disc...
eo: Registranta diskon...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
eo: Ne eblis trovi aŭ aŭtentikigi liberigajn dosierojn por kelkaj deponejoj. Tiaj deponejoj estas malatentataj.

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
eo: Reŝargi la pripakaĵan informon, por informiĝi pri novaj, forigitaj aŭ promociitaj programaraj pakaĵoj.

en: Reloading outdated package information:
eo: Reŝargado de eksa pakaĵa informo:

en: Reloading package information...
eo: Reŝargado de pakaĵinformoj...

en: Remember my answer for future upgrades
eo: Memori mian respondon por estontaj promocioj

en: Remember the answer
eo: Memori la respondon

en: Removal of packages:
eo: Forigo de pakaĵoj:

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove Including Orphaned Dependencies
eo: Forigi inkluzive orfajn dependecojn

en: Removed packages that have left configuration files on the system
eo: Forigitaj pakaĵoj lasintaj konfigurajn dosierojn en la sistemo

en: Removing software
eo: Malinstalado de programaro

en: Replace configuration file
    '%s'?
eo: Ĉu anstataŭigi agordaran dosieron
    '%s'?

en: Replaced packages
eo: Anstataŭigitaj pakaĵoj

en: Replaces
eo: Anstataŭigoj

en: Repositories
eo: Deponejoj

en: Repositories changed
eo: Deponejoj ŝanĝitaj

en: Residual config
eo: Restanta konfiguro

en: Restricted On Export
eo: Restrikta je eksportado

en: Return to the main screen
eo: Reiri al la ĉefa ekrano

en: ReverseDepends
eo: InverseDependas

en: Ruby Programming Language
eo: Programlingvo Ruby

en: S_earch Results
eo: S_erĉrezultoj

en: S_tatus
eo: S_tato

en: Save Markings _As...
eo: Konservi markojn _kiel...

en: Save changes
eo: Konservi ŝanĝojn

en: Save full state, not only changes
eo: Konservi tutan staton, ne nur ŝanĝojn

en: Save script
eo: Konservi skripton

en: Scanning CD-ROM
eo: Skanado de lumdisko

en: Scanning disc...
eo: Skananta diskon...

en: Science
eo: Scienco

en: Search
eo: Serĉi

en: Search Filter
eo: Serĉa filtrilo

en: Search History
eo: Serĉa kronologio

en: Search for packages
eo: Serĉi pakaĵojn

en: Search:
eo: Serĉi:

en: Searching
eo: Ŝerĉanta

en: Section
eo: Sekcio

en: Section(s)
eo: Sekcio(j)

en: Section(s):
eo: Sekcio(j):

en: Sections
eo: Sekcioj

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select directory
eo: Elekti dosierujon

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
eo: Elektu la pakaĵon kaj elektu la agon el la menuo 'Pakaĵo'.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
eo: Elektu la version de %s kiu estu trude instalota

en: Setting markings...
eo: Agordanta markojn...

en: Setup Vendors
eo: Vendistoj de agordoj

en: Shells
eo: Ŝeloj

en: Show package properties in the main window
eo: Vidigi pakaĵajn atributojn en la ĉefa fenestro

en: Show this dialog at startup
eo: Montri ĉi tiun dialogon je startigo

en: Size
eo: Grandeco

en: Size:
eo: Grando:

en: Smart Upgrade
eo: Lerta promocio

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
eo: Ne eblis trovi kelkajn pakaĵojn el la servilo(j).

en: Source (deb-src)
eo: Fonto (deb-src)

en: Starting help viewer...
eo: Startado de helpa vidigilo...

en: Starting package configuration tool...
eo: Startado de pakaĵkonfigurilo...

en: Starting package documentation viewer...
eo: Startado de vidigilo por pakaĵa dokumentaro...

en: Stat failed for %s
eo: Stat malsukcesis por %s

en: Status
eo: Stato

en: Successfully fixed dependency problems
eo: Sukcese riparis problemojn pri dependeco

en: Successfully marked available upgrades
eo: Sukcese markis disponeblajn promociojn

en: Suggestions
eo: Sugestoj

en: Suggests
eo: Sugestoj

en: Summary
eo: Resumo

en: Supported
eo: Subtenata

en: Synaptic
eo: Sinaptiko

en: Synaptic Package Manager
eo: Pakaĵmastrumilo Sinaptiko

en: Synaptic Package Manager
eo: Pakaĵomastrumilo Sinaptiko

en: Syntax error in line %s
eo: Sintaksa eraro en linio %s

en: System Administration
eo: Sistema administrado

en: System upgrade:
eo: Sistema promocio:

en: Tags
eo: Markoj

en: Tasks
eo: Taskoj

en: TeX Authoring
eo: Verkado per TeX

en: Text Be_side Icons
eo: Teksto _apud bildsimboloj

en: Text _Below Icons
eo: Teksto _sub bildsimboloj

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
eo: La ŝanĝprotokolo enhavas informon pri la ŝanĝoj kaj riparataj cimoj en ĉiu versio de la pakaĵo.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
eo: La elektita ago ankaŭ afektas aliajn pakaĵojn. La jenaj ŝanĝoj estas bezonataj por progresi.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
eo: La agordara dosiero %s estas ŝanĝita (de vi aŭ de skripto). Ĝisdatigita versio liveratas en ĉi tiu pakaĵo. Se vi volas konservi vian aktualan version, respondu 'Konservi'. Ĉu vi volas anstataŭigi la aktualan dosieron kaj instali la novan version de la pakaĵaj vartantoj?

en: The following details are provided:
eo: La sekvantaj detaloj estas provizitaj:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
eo: La etikedo estas uzota por identigi la KD-on se vi volos instali pakaĵojn el ĝi.

en: The list of installed files is only available for installed packages
eo: La listo de instalitaj dosieroj disponeblas nur por instalitaj pakaĵoj

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
eo: Ne eblas legi la liston de fontoj.
    Iru al la deponeja dialogo por korekti la problemon.

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
eo: La markitaj ŝanĝoj nun estas efektivigataj. Pasos ioma tempo. Bonvolu atendi.

en: The package files will be downloaded, but not installed
eo: La pakaĵaj dosieroj estos elŝutataj, sed ne instalataj

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
eo: Ne eblas analizi aŭ malfermi la pakaĵajn listojn aŭ statan dosieron.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
eo: La pakaĵmastrumilo ĉiam elektas la plej taŭgan version haveblan. Se vi trudas alian version ol la defaŭlta, eble okazos eraroj pri dependecotraktado.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
eo: Kontrolos la deponejojn por novaj, forigitaj aŭ promociitaj pakaĵoj.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
eo: La deponeja informo estas ŝanĝita. Vi devas klaki al la butono "Reŝargi" por ke viaj ŝanĝoj efiku

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
eo: La programaroj en via sistemo estas organizitaj laŭ (tiel nomataj) <i>pakaĵoj</i>. La pakaĵmastrumilo ebligas al vi instali, promocii aŭ forigi programarajn pakaĵojn.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
eo: Alia instanco de Sinaptiko estas rulanta laŭ interaga reĝimo. Bonvole fermu ĝin unue.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
eo: Alia apero de Sinaptiko estas rulanta laŭ neinteraga reĝimo. Bonvole atendu ĝian finiĝon unue.

en: This application is supported by the distribution
eo: Tiu aplikaĵo estas subtenata de la distribuo

en: This behavior can be changed in the preferences later.
eo: Tiu konduto estas poste ŝanĝebla en la agordoj.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
eo: Jen via lasta eblo tralegi la liston de markitaj ŝanĝoj antaŭ ol ili estos aplikataj.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
eo: Ĉi tiu programaro estas permesiligita laŭ la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU, Versio 2

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
eo: Ĉi tio kutime signifas ke alia pakaĵadministra aplikaĵo (ekzemple apt-get aŭ aptitude) jam rulas. Bonvolu unue fermi tiun aplikaĵon.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
eo: Ĉi tio ĉesigos la procedon kaj povas lasi la sistemon en rompita stato. Ĉu vi certas ke vi volas fari tion?

en: To be downgraded
eo: Malpromociote

en: To be installed
eo: Instalote

en: To be kept
eo: Konservota

en: To be re-installed
eo: Reinstalote

en: To be removed
eo: Forigote

en: To be upgraded
eo: Promociote

en: Translated by
eo: Tradukite de

en: Trying to recover from package failure
eo: Provas ripari post pakaĵa fiasko

en: Type
eo: Speco

en: U_nmark
eo: _Malmarki

en: U_nmark All
eo: Malmarki ĉi_ujn

en: Unable to change to %s
eo: Ne eblas ŝanĝi al %s

en: Unable to correct dependencies
eo: Ne eblas korekti dependecojn

en: Unable to correct missing packages
eo: Ne eblas korekti mankantajn pakaĵojn

en: Unable to create a tmp file
eo: Ne eblas krei dumtempan dosieron

en: Unable to get exclusive lock
eo: Ne eblas ekskluzive ŝlosi.

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
eo: Ne eblis trovi pakaĵdosieron. Eble la disko ne estas subtenata de APT.

en: Unable to lock the download directory
eo: Ne eblas ŝlosi la elŝutan dosierujon

en: Unable to lock the list directory
eo: Ne eblas ŝlosi la listan dosierujon

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
eo: Ne eblas marki ĝisdatigojn.
    Kontrolu vian sistemon pri eraroj.

en: Unable to read %s
eo: Ne eblas legi %s

en: Unable to read the cdrom database %s
eo: Ne eblas legi la KD-datumbazon %s

en: Unchanged
eo: Neŝanĝite

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown source type
eo: Nekonata fonta tipo

en: Unmark
eo: Malmarki

en: Unmounting CD-ROM...
eo: Demetanta KD...

en: Upgradable
eo: Promocieble

en: Upgradable (upstream)
eo: Ĝisdatigebla (kontraŭflua)

en: Upgradable:
eo: Promocieble:

en: Usage: synaptic [options]
eo: Uzado: synaptic [opcioj]

en: Use custom application font
eo: Uzi _tiparon de propra aplikaĵo

en: Use custom terminal font
eo: Uzi _propran terminalan tiparon

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Utilities
eo: Utilaĵoj

en: Value:
eo: Valoro:

en: Variable:
eo: Variablo:

en: Vendor
eo: Vendisto

en: Vendor block %s is invalid
eo: Vendista bloko %s ne validas

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
eo: Vendistoj subskribas siajn pakaĵojn por certigi la originon kaj fidindecon de la pakaĵoj. Malŝalti la kontrolon estas sekureca risko.

en: Vendors...
eo: Vendistoj...

en: Version
eo: Versio

en: Version Control Systems
eo: Versikontrolaj sistemoj

en: Version number
eo: Versia numero

en: Version:
eo: Versio:

en: Versions
eo: Versioj

en: Video software
eo: Videoprogramaroj

en: View package properties
eo: Montri pakaĵ-ecojn

en: Visible
eo: Videbla

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
eo: Vizitu la retejon ĉe 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
eo: Atendanta diskon...

en: Warning
eo: Averto

en: Web servers
eo: Retserviloj

en: Word Processing
eo: Tekstotraktado

en: World Wide Web
eo: Tuttera teksaĵo

en: Writing sources list...
eo: Skribanta liston de fontoj...

en: Written by
eo: Skribite de

en: Xfce Desktop Environment
eo: Labortabla medio Xfce

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
eo: Vi estas instalonta programaron <b>neaŭtentigeblan</b>! Fari tion eble ebligos al maliculo damaĝi aŭ ekregi vian sistemon.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
eo: Vi estas aldononta la komponanton "universe".
    
     Pakaĵoj en ĉi tiu komponanto ne estas subtenataj. Ĉu vi estas certa?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
eo: Vi povas marki pakaĵojn por instali, promocii aŭ forigi en pluraj manieroj:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
eo[0]: Vi havas %d rompitan pakaĵon en via sistemo!
    
    Uzu la filtrilon "Rompita" por trovi ĝin.
eo[1]: Vi havas %d rompitajn pakaĵojn en via sistemo!
    
    Uzu la filtrilon "Rompita" por trovi ilin.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
eo: Vi devas instali la pakaĵon 'dwww' por trafoliumi la dokumentaron de la pakaĵo

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
eo: Vi devus regule reŝargi la informon pri pakaĵoj. Alie vi eble maltrafos gravajn sekurecajn promociojn.

en: Zope/Plone Environment
eo: Medio Zope/Plone

en: _Add CD-ROM...
eo: Aldoni _KD-on...

en: _Add Repository
eo: _Aldoni deponejon

en: _Architecture
eo: _Arĥitekturo

en: _Browse Documentation
eo: _Trafoliumi dokumentaron

en: _Configure...
eo: _Konfiguri...

en: _Contents
eo: _Enhavo

en: _Custom Filters
eo: Propraj _filtroj

en: _Default Upgrade
eo: _Defaŭlta promocio

en: _Delete Cached Package Files
eo: _Forigi kaŝmemorajn pakaĵajn dosierojn

en: _Delete downloaded packages after installation
eo: Forigi elŝutitajn pakaĵojn _post instalado

en: _Description
eo: _Priskribo

en: _Deselect All
eo: Ma_lelekti ĉiujn

en: _Download Changelog
eo: _Elŝuti ŝanĝprotokolon

en: _Download package files only
eo: _Elŝuti nur pakaĵajn dosierojn

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _File
eo: Dosiero

en: _Filters
eo: _Filtriloj

en: _Fix Broken Packages
eo: _Ripari rompitajn pakaĵojn

en: _Force Version
eo: Trudi _version

en: _Force Version...
eo: Trudi _version...

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Hide
eo: Kaŝi

en: _Hide Details
eo: _Kaŝi detalojn

en: _History
eo: _Kronologio

en: _Icons Only
eo: Nur _bildsimboloj

en: _Invert All
eo: _Inversigi ĉiujn

en: _Keep
eo: _Konservi

en: _Keep history
eo: _Konservi historion

en: _Leave all downloaded packages in the cache
eo: _Lasi ĉiujn elŝutitajn pakaĵojn en la kaŝmemoro

en: _Lock Version
eo: _Ŝlosi version

en: _Mark
eo: _Marki

en: _Mark All Upgrades...
eo: Marki ĉiujn _promociojn...

en: _Only delete packages which are no longer available
eo: Forigi _nur pakaĵojn ne plu disponeblajn

en: _Package
eo: _Pakaĵo

en: _Properties
eo: _Ecoj

en: _Quick Introduction
eo: _Enkonduketo

en: _Quit
eo: Ĉ_esigi

en: _Read Markings...
eo: _Legi markojn...

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: _Reload Package Information
eo: _Reŝargi pakaĵan informon

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: _Repositories
eo: _Deponejoj

en: _Save Markings
eo: Konservi _markojn

en: _Search
eo: _Serĉi

en: _Search...
eo: _Serĉi...

en: _Sections
eo: _Sekcioj

en: _Select All
eo: _Elekti ĉiujn

en: _Set Internal Option...
eo: _Ŝalti internan opcion...

en: _Settings
eo: _Agordoj

en: _Show Details
eo: _Montri detalojn

en: _Smart Upgrade
eo: _Inteligenta promocio

en: _Terminal Font
eo: _Terminala tiparo

en: _Text Only
eo: Nur _teksto

en: _Toolbar
eo: Ilobre_to

en: _Verify package signatures
eo: _Kontroli pakaĵajn subskribojn

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
eo: bzip2 malsukcesis, eble la disko estas plena.

en: contrib
eo: kontribuitaj

en: couldn't open %s for writing
eo: ne eblis malfermi %s por skribi

en: days
eo: tagoj

en: dist upgrade Failed
eo: malsukcesis promociado de dist

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
eo: gzip malsukcesis, eble la disko estas plena

en: non free
eo: mallibera

en: or dependency
eo: aŭ dependeco

en: translators-credits
eo: Aisano Benno SCHULENBERG Brian CROOM Kristjan SCHMIDT Michael MORONI Patrick OUDEJANS Shane D
