kate - en to et translation catalogue (277 entries)

en:  [read only]
et:  [kirjutuskaitstud]

en: &All Sessions
et: Kõik s&eansid

en: &Behavior
et: Käi&tumine

en: &Close Document
et: &Sulge dokument

en: &Edit
et: &Redigeerimine

en: &Expand tabs
et: Kaardisakkid&e laiendamine

en: &File
et: &Fail

en: &Go
et: &Liikumine

en: &Help
et: &Abi

en: &Ignore Changes
et: E&ira muutusi

en: &Limit number of tabs:
et: Kaartide arvu piiramine:

en: &Load last used session
et: &Laaditakse viimati kasutatud seanss

en: &Manage Sessions...
et: &Halda seansse...

en: &Manually choose a session
et: Va&litakse seanss käsitsi

en: &New Window
et: A&ken

en: &Next Tab
et: Jär&gmine kaart

en: &Open
et: &Ava

en: &Open Containing Folder
et: A&va vastav kataloog

en: &Other...
et: &Muu...

en: &Plugins Handbook
et: &Pluginate käsiraamat

en: &Previous Tab
et: &Eelmine kaart

en: &Quick Open
et: A&va kiiresti

en: &Recent Sessions
et: H&iljutised seansid

en: &Reload
et: &Laadi uuesti

en: &Reload All
et: &Laadi kõik uuesti

en: &Rename...
et: Nimeta ümbe&r...

en: &Save Session
et: &Salvesta seanss

en: &Selection
et: Vali&k

en: &Settings
et: &Seadistused

en: &Show close button
et: &Sulgemisnupu näitamine

en: &Start new session
et: Avatak&se uus seanss

en: &Status Bar Items
et: &Olekuriba elemendid

en: &Tabs
et: &Kaardid

en: &Tools
et: &Tööriistad

en: &View
et: &Vaade

en: &View Difference
et: &Vaata erinevust

en: &Window Color Scheme
et: Akna värviskeem

en: (c) 2000-2022 The Kate Authors
et: (c) 2000-2022: Kate autorid

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
et: <p>Dokumenti '%1' on muudetud, aga mitte salvestatud.</p><p>Kas soovid muudatused salvestada või unustada?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
et: <p>Püüad avada vähemalt üht suurt faili:</p><ul>%1</ul><p>Kas kindlasti jätkata?</p><p><strong>Pane tähele, et Kate võib suurte failide avamisel mõneks ajaks hanguda.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
et: <qt>Alltoodud dokumente on kettal muudetud.<p>Vali neist mõni ja kasuta toimingunuppe, kuni oled kõigi dokumentidega võtnud ette vajalikud toimingud.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
et: <qt>Järgmisi dokumente on muudetud. Kas salvestada need enne sulgemist?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
et: <qt>Kavatsed peita külgribad. Peidetud külgribade korral ei saa enam hiirega vahetult tööriistavaateid kasutada, nii et kui sul neid vaja peaks minema, tuleb valida menüükäsk <b>Vaade &gt; Tööriistavaated &gt; Näita külgribasid</b>. Siiski saab lasta tööriistaribasid näidata või peita ka neile omistatud kiirklahvidega.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
et: Ava kõik failid

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
et: Kustuta

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
et: Muuda nime ...

[ctx: @info]
en: Error
et: Tõrge

[ctx: @info]
en: Info
et: Teave

[ctx: @info]
en: Log
et: Logikirje

[ctx: @info]
en: Warning
et: Hoiatus

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
et: Failide rekursiivne avamine

en: All Projects
et: Kõik projektid

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
et: Kõik need, kes on kaasa aidanud ja keda ma unustasin mainida

en: Application Startup Behavior
et: Käitumine rakenduse käivitumisel

en: Behavior
et: Käitumine

en: Behavior Options
et: Käitumisvalikud

en: Bottom Sidebar
et: Alumine külgriba

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document, and shows the difference with the default application. Requires diff(1).
et: Selgitab välja erinevuse parajasti avatud dokumendi ja samanimelise dokumendi vahel kettal ning näitab seda vastavas rakenduses. See toiming nõuab programmi diff(1).

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
et: Selle märkimisel salvestatakse dokumendi mitmesugused seadistused, näiteks järjehoidjad, ja need taastatakse dokumendi taasavamisel, kui seda ei ole vahepeal muudetud.

en: Cl&ose Current View
et: Sulge &aktiivne vaade

en: Clear all messages
et: Puhasta teated

en: Click here to switch to the Quick Open view.
et: Klõpsa siia kiiravamise vaatele lülitumiseks.

en: Clos&e All
et: Sulg&e kõik

en: Close
et: Sulge

en: Close Document
et: Dokumendi sulgemine

en: Close Inactive Views
et: Sulge mitteaktiivsed vaated

en: Close Orphaned
et: Sulge orvud

en: Close Other
et: Sulge teised

en: Close Other &Documents
et: Sulge teised &dokumendid

en: Close Tab
et: Sulge kaart

en: Close all documents
et: Sulge kõik dokumendid.

en: Close all documents beside current one
et: Sulge kõik dokumendid peale aktiivse

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
et: Kõigi faililoendi dokumentide sulgemine, mida ei saa uuesti avada, sest nad ei ole enam kättesaadavad.

en: Close all open documents.
et: Sulge kõik avatud dokumendid.

en: Close every view but the active one
et: Sulge kõik vaated peale aktiivse

en: Close other open documents.
et: Sulge teised avatud dokumendid.

en: Close the current document.
et: Sulge aktiivne dokument.

en: Close the currently active split view
et: Sulge aktiivne poolitatud vaade

en: Close this window
et: Sulge aken

en: Closing Aborted
et: Sulgemisest loobuti

en: Compare
et: Võrdle

en: Configure
et: Seadistamine

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
et: Seadista rakenduse kiirklahvid.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
et: Seadista rakenduse ja redaktori komponendi mitmesuguseid omadusi.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
et: Seadista, millised elemendid peavad olema tööriistariba(de)l.

en: Configure...
et: Seadistamine ...

en: Control view space splitting
et: Vaate poolitamise juhtimine

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
et: Kopeerib aktiivse faili asukoha lõikepuhvrisse.

en: Copy Location
et: Kopeeri asukoht

en: Copy all text to clipboard
et: Kopeeri lõikepuhvrisse

en: Core Developer
et: Põhiline arendaja

en: Could not save the document 
    '%1'
et: Dokumendi "%1"
    salvestamine nurjus

en: Could not start program
et: Programmi käivitamine nurjus

en: Create a new document
et: Loo uus dokument

en: Create a new window.
et: Loo uus dokument

en: Created
et: Loodud

en: Current Project
et: Aktiivne projekt

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
et[0]: Avatud on veel üks dokument. Kõigi avatud dokumentide nägemiseks klõpsa siia kiiravamise vaatele lülitumiseks.
et[1]: Avatud on veel %1 dokumenti. Kõigi avatud dokumentide nägemiseks klõpsa siia kiiravamise vaatele lülitumiseks.

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
et: Soovitud andmete salvestamine nurjus. Palun otsusta, kuidas edasi talitada.

en: Delete
et: Kustuta

en: Delete file
et: Faili kustutamine

en: Deleted
et: Kustutatud

en: Deletes the file belonging to the current document.
et: Kustutab aktiivsesse dokumenti kuuluva faili.

en: Description
et: Kirjeldus

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
et: Kate maskoti "küberrähn Kate" kujundaja

en: Developer
et: Arendaja

en: Diff Output
et: Võrdlemise väljund

en: Do you really want to delete file "%1"?
et: Kas tõesti kustutada fail "%1"?

en: Documents
et: Dokumendid

en: Documents Modified on Disk
et: Dokumente on kettal muudetud

en: Documents to open.
et: Avatavad dokumendid.

en: Don't ask again
et: Rohkem ei küsita

en: Duplicate...
et: Klooni ...

en: Error Creating Diff
et: Viga erinevuse näitamisel

en: File "%1" could not be deleted.
et: Faili "%1" kustutamine nurjus.

en: File "%1" could not be moved to "%2"
et: Faili "%1" ei saa liigutada asukohta "%2"

en: File Actions
et: Failitoimingud

en: Filename
et: Failinimi

en: Files
et: Failid

en: Filter Sessions
et: Seansside filtreerimine

en: Focus the next tab.
et: Järgmise kaardi fookusse toomine.

en: Focus the previous tab.
et: Eelmise kaardi fookusse toomine.

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
et: Uue kate protsessi jõuga käivitamine (eiratakse, kui kasutatud on võtit 'start' ning teises kate protsessis on antud seanss juba avatud), mis sunnitakse peale, kui pole antud ühtegi parameetrit ega URL-l.

en: Former Core Developer
et: Endine põhiarendaja

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
et: Siin näeb kõiki kättesaadavaid Kate pluginaid. Märgitud on parajasti laaditud ning need laaditakse ka järgmisel korral, kui Kate käivitatakse.

en: Hide All Tool Views
et: Peida kõik tööriistavaated

en: Hide Button
et: Peida nupp

en: Hide Inactive Views
et: Peida mitteaktiivsed vaated

en: Hide every view but the active one
et: Peida kõik vaated peale aktiivse

en: Hide menu bar
et: Peida menüüriba

en: Highlighting for Ferite
et: Ferite süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for ILERPG
et: ILERPG süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for LaTeX
et: LaTeXi süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for Makefiles, Python
et: Makefiles, Python süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for Python
et: Pythoni süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
et: RPM SPEC failide, Perli, Diffi ja muu süntaksi esiletõstu toetus

en: Highlighting for SQL
et: SQL süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for Scheme
et: Scheme süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for VHDL
et: VHDL süntaksi esiletõstmine

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
et: Juba töötava kate protsessi kasutamisel blokeeritakse väljumiseni, kui antud URL-id avatakse.

en: Ignoring amount of white space changed, the files are identical.
et: Tühimärkide erinevusi arvestamata on failid identsed.

en: Include &window configuration
et: Kaasa ar&vatud akna seadistused

en: Info
et: Teave

en: Internal error: there is more than one instance open for a given session.
et: Sisemine viga: antud seansiga on avatud üle ühe protsessi.

en: KWrite - Text Editor
et: KWrite - Tekstiredaktor

en: KWrite Author
et: KWrite'i autor

en: KWrite Undo History, Kspell integration
et: KWrite'i tegevuste tühistamise ajalugu, põimimine Kspelliga

en: KWrite XML Syntax highlighting support
et: KWrite'i XML süntaksi esiletõstmise toetus

en: KWrite port to KParts
et: KWrite'i portimine KParts'ile

en: Kate - Advanced Text Editor
et: Kate - KDE võimas tekstiredaktor

en: Keep &meta-information past sessions
et: Salvestatakse redigeeritud failide &metainfo

en: Last opened
et: Viimati avatud

en: Left Sidebar
et: Vasak külgriba

en: Location
et: Asukoht

en: Log
et: Logikirje

en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

en: Maintainer
et: Hooldaja

en: Make the next split view the active one.
et: Muuda järgmine poolitatud vaade aktiivseks.

en: Make the previous split view the active one.
et: Muuda eelmine poolitatud vaade aktiivseks.

en: Manage Sessions
et: Seansside haldamine

en: Maximum number of entries in recent file list:
et: Maksimaalne kirjete arv viimati kasutatud failide nimekirjas:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
et: &Uus seanss

en: Modified
et: Muudetud

en: Move Splitter Down
et: Liiguta eraldaja alla

en: Move Splitter Left
et: Liiguta eraldaja vasakule

en: Move Splitter Right
et: Liiguta eraldaja paremale

en: Move Splitter Up
et: Liiguta eraldaja üles

en: Move To
et: Liiguta

en: Move the splitter of the current view down
et: Aktiivse vaate eraldaja liigutamine alla

en: Move the splitter of the current view to the left
et: Aktiivse vaate eraldaja liigutamine vasakule

en: Move the splitter of the current view to the right
et: Aktiivse vaate eraldaja liigutamine paremale

en: Move the splitter of the current view up
et: Aktiivse vaate eraldaja liigutamine üles

en: Name
et: Nimi

en: Navigate to this column.
et: Liikumine määratud veerule.

en: Navigate to this line.
et: Liikumine määratud reale.

en: New Session
et: Uus seanss

en: New file name
et: Uus failinimi

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
et: Kate sulgemise ajal avati uus fail, sulgemisest loobuti.

en: Next Split View
et: Järgmine poolitatud vaade

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
et: Ainult püütakse taaskasutada selle PID-ga kate protsessi (eiratakse, kui kasutatud on võtit 'start' ning teises kate protsessis on antud seanss juba avatud).

en: Open File
et: Faili avamine

en: Open W&ith
et: Ava &rakendusega...

en: Open a form to quick open documents.
et: Vormi avamine dokumentide kiireks avamiseks.

en: Open an existing document for editing
et: Ava olemasolev dokument redigeerimiseks

en: Open as Template
et: Ava mallina

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
et: Avab aktiivse dokumendi muu rakendusega, mis on registreeritud selle failitüübiga, või mõne teise rakendusega sinu äranägemisel.

en: Opening Large File
et: Suure faili avamine

en: Output
et: Väljund

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
et: Valitud dokumendid kirjutatakse üle, tühistades kettal tehtud muudatused

en: PHP Keyword/Datatype list
et: PHP võtmesõnade ja andmetüüpide nimekiri

en: Patches and more
et: Paigad ja muud

en: Plugin Manager
et: Pluginahaldur

en: Plugins
et: Pluginad

en: Previous Split View
et: Eelmine poolitatud vaade

en: Properties
et: Omadused

en: Python Plugin Developer
et: Pythoni plugina arendaja

en: QA and Scripting
et: Kvaliteedikontroll ja skriptid

en: Read the contents of stdin.
et: Standardsisendi sisu lugemine.

en: Reload all open documents.
et: Laadib uuesti kõik avatud dokumendid.

en: Reload selected documents from disk
et: Valitud dokumendid laaditakse uuesti kettalt

en: Remove modified flag from selected documents
et: Muutmise lipu eemaldamine valitud dokumentidelt

en: Rename file
et: Failinime muutmine

en: Renames the file belonging to the current document.
et: Annab aktiivsesse dokumenti kuuluvale failile uue nime.

en: Reopening files from the last session...
et: Viimase seansi failide taasavamine...

en: Restore
et: Taasta

en: Right Sidebar
et: Parem külgriba

en: Save A&ll
et: Sa&lvesta kõik

en: Save As
et: Salvestamine

en: Save As (%1)
et: Salvestamine (%1)

en: Save Documents
et: Dokumentide salvestamine

en: Save Session &As...
et: S&alvesta seanss kui...

en: Save all open, modified documents to disk.
et: Salvesta kõik avatud, muudetud dokumendid kõvakettale.

en: Se&lect All
et: Val&i kõik

en: Sess&ions
et: Seans&id

en: Session
et: Seanss

en: Session Chooser
et: Seansivalija

en: Session Elements
et: Seansi elemendid

en: Session Management
et: Seansihaldus

en: Session Name
et: Seansi nimi

en: Session Renaming
et: Seansi ümbernimetamine

en: Session name:
et: Seansi nimi:

en: Session will be deleted on dialog close
et: Seanss kustutatakse dialoogi sulgemisel

en: Set encoding for the file to open.
et: Avatava faili kodeeringu määramine.

en: Sho&w Path in Titlebar
et: &Otsingutee näitamine tiitliribal

en: Show %1
et: %1 nähtaval

en: Show %1 Button
et: %1 nähtaval

en: Show &Tabs
et: Kaar&tide näitamine

en: Show Navigation Bar
et: Liikumisriba näitamine

en: Show Side&bars
et: Näita külgri&basid

en: Show the complete document path in the window caption
et: Dokumendi täieliku asukoha näitamine akna tiitliribal

en: Shows a hint how to compare documents.
et: Vihje näitamine, kuidas dokumente võrrelda.

en: Sidebar Buttons
et: Külgriba nupud

en: Specify a name for this session
et: Seansi nime määramine

en: Specify a new name for session: %1
et: Seansi uue nime määramine: %1

en: Split &Horizontal
et: Poolita &horisontaalselt

en: Split Ve&rtical
et: Poolita &vertikaalselt

en: Split View
et: Vaate poolitamine

en: Split the currently active view horizontally into two views.
et: Poolitab aktiivse vaate horisontaalselt kaheks.

en: Split the currently active view vertically into two views.
et: Poolitab aktiivse vaate vertikaalselt kaheks.

en: Start Kate with a given session.
et: Kate käivitamine määratud seansiga.

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
et: Kate käivitamine uue anonüümse seansiga, eeldab võtit '-n'.

en: Starting Up
et: Käivitamine

en: Status on Disk
et: Olek kettal

en: Testing, ...
et: Testimine ...

en: The Editing Commands
et: Redigeerimiskäsud

en: The cool buffersystem
et: Lahe puhverdussüsteem

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
et: Erinevuse näitamine nurjus. Palun kontrolli, kas diff(1) on paigaldatud ja asub sinu otsinguteel (PATH).

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
et: Faili '%1' ei saa avada, sest see ei ole tavaline fail, vaid hoopis kataloog.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
et: Rakenduse avatud failid/URL-id kustutatakse pärast kasutamist

en: The selected program could not be started. Maybe it is not installed.
et: Valitud programmi ei õnnestunud käivitada. Võib-olla ei ole seda paigaldatud.

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
et: Seanss sisaldab avatud dokumentide loendit, viimati avatud failide loendit, järjehoidjaid, kursori asukohti jms. Seansi laadimisel taastatakse kõik elemendid.

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
et: (mitte kunagi)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
et[0]:  päeva järel
et[1]:  päeva järel

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
et: Selle nimega seanss on juba olemas: %1.
    Palun vali mõni muu.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
et: Näitab faile, mida on viimati avatud, ja lubab neid hõlpsasti taas avada.

en: This shows help files for various available plugins.
et: Näitab saadaolevate pluginate abifaile.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
et: See sulgeb kõik avatud dokumendid pealae aktiivse. Kas tõesti jätkata?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
et: See sulgeb kõik avatud dokumendid. Kas tõesti jätkata?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
et: See peidab üldse menüüriba. Seda saab näha uuesti, kui kirjutada %1.

en: To save a session, you must specify a name.
et: Seansi salvestamiseks tuleb määrata nimi.

en: Toggle Orientation
et: Lülita poolitamissuunda

en: Toggles the orientation of the current split view
et: Aktiivse poolitatud vaate suuna lülitamine

en: Tool &Views
et: Tööriista&vaated

en: Top Sidebar
et: Ülemine külgriba

en: Unlimited
et: Piiramata

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
et: Kaardiriba kontekstimenüü kasutamine kahe dokumendi võrdlemiseks

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
et: Selle käsuga saab lasta vaadete kaarte näidata või selle peita

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
et: Kasuta seda käsku vaate olekuriba näitamiseks/peitmiseks

en: User Feedback
et: Kasutaja tagasiside

en: Very nice help
et: Suurepärane abiinfo

en: Warning
et: Hoiatus

en: When checked each tab will display a close button.
et: Märkimisel kuvatakse igal kaardil sulgemisnuppu.

en: When checked tabs take as much size as possible.
et: Märkimisel võtavad kaardisakid võimalikult palju ruumi.

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
et: Lohistasid kataloogi %1 Katesse. Kas avada kõik kataloogis leiduvad failid?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
et: Sul on salvestamata muudatusi. Kas soovid muudatused salvestada või unustada?

en: Yury Lebedev
et: Juri Lebedev

en: [urls...]
et: [URL-id...]
