kcmkonqhtml - en to et translation catalogue (258 entries)

en:  day |  days
et[0]:  päev
et[1]:  päeva

en:  second |  seconds
et[0]:  sekund
et[1]:  sekundit

en: &Black on white
et: &Must valgel

en: &Export...
et: &Eksport...

en: &Fixed font:
et: &Fikseeritud laiusega font:

en: &Foreground:
et: &Esiplaan:

en: &Host or domain name:
et: &Masina või domeeni nimi:

en: &Java policy:
et: &Java reegel:

en: &Maximum completions:
et: &Maksimaalne soovituste arv:

en: &Medium font size:
et: Kesk&mine fondi suurus:

en: &New...
et: &Uus...

en: &Path to Java executable, or 'java':
et: &Java käivitatava faili otsingutee või 'java':

en: &Show close button on tabs
et: &Sakkidel näidatakse sulgemisnuppu

en: &Suppress images
et: &Piltide ignoreerimine

en: &Use same size for all elements
et: Sama s&uurust kasutatakse kõigil elementidel

en: &Use security manager
et: T&urvalisuse halduri kasutamine

en: &White on black
et: &Valge mustal

en: (c) 1999 - 2001 The Konqueror Developers
et: (c) 1999 - 2001: Konquerori arendajad

en: <b>Background</b><p>Behind this door lays the ability to choose a custom default background.</p>
et: <b>Taust</b> <p>Siin saab muuta vaikimisi kasutatavat tausta.</p>

en: <b>Background</b><p>This background color is the one displayed behind the text by default. A background image will override this.</p>
et: <b>Taust</b> <p>Seda värvi kasutatakse vaikimisi teksti taustal. Taustapildil on sellest kõrgem prioriteet.</p>

en: <b>Black on White</b><p>This is what you normally see.</p>
et: <b>Must valgel</b><p>Tavaliselt seda kasutataksegi.</p>

en: <b>Custom</b><p>Select this option to define a custom color for the default font.</p>
et: <b>Kohandatud</b> <p>Lülita see sisse, kui soovid vaikefondile ise värvi valida.</p>

en: <b>Font family</b><p>A font family is a group of fonts that resemble one another, with family members that are e.g. bold, italic, or any number of the above.</p>
et: <b>Fondipere</b><p>Fondipere on rühm üksteisele sarnanevaid kirjatüüpe ehk fonte koos muude pereliikmetega, nt. rasvane, kaldkiri vms.</p>

en: <b>Foreground color</b><p>The foreground color is the color that the text is drawn in.</p>
et: <b>Esiplaani värv</b> <p>See on värv, mida kasutatakse teksti joonistamisel.</p>

en: <b>Images</b>
et: <b>Pildid</b>

en: <b>Stylesheets</b><p>See http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets.</p>
et: <b>Laaditabelid</b><p>Kui soovid laaditabelite kohta rohkem infot, vt. http://www.w3.org/Style/CSS.</p>

en: <b>Stylesheets</b><p>Use this groupbox to determine how Konqueror will render style sheets.</p>
et: <b>Laaditabelid</b><p>Selles liitkastis saab määrata, kuidas Konqueror laaditabeleid renderdab.</p>

en: <b>Suppress background images</b><p>Selecting this option will prevent Konqueror from loading background images.</p>
et: <b>Taustapiltide ignoreerimine</b> <p>Selle sisselülitamisel ignoreeritakse veebilehtedel taustapilte.</p>

en: <b>Suppress images</b><p>Selecting this will prevent Konqueror from loading images.</p>
et: <b>Piltide ignoreerimine</b> <p>Selle sisselülitamisel ei laadi Konqueror ühtegi pilti.</p>

en: <b>Use accessibility stylesheet</b><p>Selecting this option will allow you to define a default font, font size, and font color with a few simple clicks of the mouse. Simply wander over to the Customize... dialog and pick out your desired options.</p>
et: <b>Kohandatud laaditabeli kasutamine</b><p>Selle sisselülitamine võimaldab valida vaikimisi kasutatava fondi, fondi suuruse ja värvi mõne hiireliigutusega. Vaata üle dialoog "Kohandamine" ning tee oma valikud.</p>

en: <b>Use default stylesheet</b><p>Select this option to use the default stylesheet.</p>
et: <b>Vaikelaaditabeli kasutamine</b> <p>Lülita see sisse, kui soovid vaikelaaditabelit kasutada.</p>

en: <b>Use same color for all text</b><p>Select this option to apply your chosen color to the default font as well as any custom fonts as specified in a stylesheet.</p>
et: <b>Sama värvi kasutatakse kogu tekstil</b> <p>Lülita see sisse, kui soovid, et valitud värvi kasutataks kõigi fontide, nii vaikefontide kui ka laaditabelites defineeritute puhul.</p>

en: <b>Use same family for all text</b><p>Select this option to override custom fonts everywhere in favor of the base font.</p>
et: <b>Sama peret kasutatakse kogu tekstil</b><p>Selle sisselülitamine tühistab kõikjal kohandatud fondid baasfondi kasuks.</p>

en: <b>Use same size for all elements</b><p>Select this option to override custom font sizes in favor of the base font size. All fonts will be displayed in the same size.</p>
et: <b>Sama suurust kasutatakse kõigil elementidel</b><p>Selle sisselülitamine tühistab kohandatud fondisuurused baasfondi suuruse kasuks. Kõiki fonte näidatakse ühesuurusena.</p>

en: <b>Use user-defined stylesheet</b><p>If this box is checked, Konqueror will try to load a user-defined style sheet as specified in the location below. The style sheet allows you to completely override the way web pages are rendered in your browser. The file specified should contain a valid style sheet (see http://www.w3.org/Style/CSS for further information on cascading style sheets).</p>
et: <b>Kasutaja määratud laaditabel</b><p>Kui see valik on sisse lülitatud, üritab Konqueror allpool näidatud aadressilt sisse lugeda kasutaja määratud laaditabeli. Laaditabel võimaldab sul täielikult kontrollida lehekülgede näitamist veebibrauseris. Fail peab olema korrektne laaditabel (rohkem infot laaditabelite kohta saad aadressilt http://www.w3.org/Style/CSS).</p>

en: <b>White on Black</b><p>This is your classic inverse color scheme.</p>
et: <b>Valge mustal</b><p>Vastupidine tavaliselt kasutatavale.</p>

en: <h1>Konqueror AdBlocK</h1> Konqueror AdBlocK allows you to create a list of filters that are checked against linked images and frames. URL's that match are either discarded or replaced with a placeholder image.
et: <h1>Konquerori AdBlocK</h1> Konquerori AdBlocK võimaldab lua filtrite nimekirja, mille järgi kontrollitakse saitide lingitud pilte ja raame. Filtritele sobivad URL-id kas keelatakse või asendatakse kohatäitjast pildiga.

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
et: <h1>Brauser Konqueror</h1> Siin saab seadistada brauser Konquerori funktsionaalsust. Failihalduri funktsionaalsust saab seadistada moodulis "Failihaldur". Siin saab määrata, kuidas Konqueror HTML-failidega ümber käib. Tavaliselt pole siin vaja midagi muuta.

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
et: <h1>Konquerori fondid</h1>Siin saab määrata fonte, mida Konqueror kasutab veebilehtede näitamiseks.

en: <h1>Konqueror Stylesheets</h1> This module allows you to apply your own color and font settings to Konqueror by using stylesheets (CSS). You can either specify options or apply your own self-written stylesheet by pointing to its location.<br /> Note that these settings will always have precedence before all other settings made by the site author. This can be useful to visually impaired people or for web pages that are unreadable due to bad design.
et: <h1>Konquerori laaditabelid</h1> See moodul võimaldab laaditabelite (CSS) abil Konqueroris enda poolt defineeritud värve ja fonte kasutada. Sul on võimalus kasutada kaardil "Kohandamine" defineeritud seadistusi või enda kirjutatud laaditabelit, näidates selle asukoha.<br /> Arvesta, et neil seadistustel on alati kõrgem prioriteet kui veebilehe autori poolt määratutel. Selline võimalus on kasulik halva nägemisega kasutajatele või juhul, kui veebileht on oma halva disaini tõttu loetamatu.

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br /><br /><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
et: <h2>JavaScript</h2>Sellel kaardil saab määrata, kas Konqueror tohib käivitada HTML-lehekülgedesse põimitud JavaScripti programme. <h2>Java</h2> Sellel kaardil saab määrata, kas Konqueror tohib käivitada HTML-lehekülgedesse põimitud Java rakendusi.<br /><br /><b>Märkus:</b> aktiivne sisu veebilehtedel on alati seotud turvariskiga ning seetõttu pakub Konqueror sulle võimalust väga täpselt määratleda, millistest masinatest sa soovid Java ja/või JavaScripti programme käivitada.

en: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Heading 1</h1>
    <h2>Heading 2</h2>
    <h3>Heading 3</h3>
    
    <p>User-defined stylesheets allow increased
    accessibility for visually handicapped
    people.</p>
    
    </body>
    </html>
et: <html>
    <head>
    <style>
    <!--
    %1
    -->
    </style>
    </head>
    <body>
    <h1>Pealkiri 1</h1>
    <h2>Pealkiri 2</h2>
    <h3>Pealkiri 3</h3>
    
    <p>Kasutaja määratud laaditabelid aitavad
    nõrga nägemisega inimestel veebilehti
    loetavamaks muuta.</p>
    
    </body>
    </html>

en: <html>Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br /><i>Note: The site's CSS definitions can override this value.</i></html>
et: Võimaldab kontrollida, kuidas Konqueror käsitleb hüperlinkide allajoonimist:<br /><ul><li><b>Lubatud</b>: lingid joonitakse alati alla</li><li><b>Keelatud</b>: linke ei joonita kunagi alla</li><li><b>Ainult hiirekursori all</b>: joonitakse alla siis, kui hiirekursor lingile viiakse</li></ul><br /><i>Märkus: saidi CSS definitsioonidel on nende seadistuste suhtes kõrgem prioriteet.</i>

en: <html>Controls how Konqueror shows animated images:<br /><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the starting image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li></ul></html>
et: <html>Võimaldab kontrollida, kuidas Konqueror näitab animeeritud pilte: <br /> <ul> <li><b>Lubatud</b>: Näidatakse kõiki animatsioone täielikult.</li> <li><b>Keelatud</b>: Animatsioone ei näidata, ainult alguspilti.</li> <li><b>Näidatakse ainult korra</b>: Näidatakse animatsioone täielikult, kuid neid ei korrata.</li></ul></html>

en: <html>Determines whether Konqueror should use smooth steps to scroll HTML pages, or whole steps:<br /><ul><li><b>Always</b>: Always use smooth steps when scrolling.</li><li><b>Never</b>: Never use smooth scrolling, scroll with whole steps instead.</li><li><b>When Efficient</b>: Only use smooth scrolling on pages where it can be achieved with moderate usage of system resources.</li></ul></html>
et: <html>Siin saab määrata, kas Konqueror kasutab sujuvaid samme HTML-lehekülgede kerimisel või terviksamme:<br /><ul><li><b>Alati</b>: kerimisel kasutatakse alati sujuvaid samme.</li><li><b>Mitte kunagi</b>: kunagi ei kerita sujuvalt, alati keritakse terviksammudega.</li><li><b>Kui see avaldab mõju</b>: sujuvat kerimist kasutatakse ainult lehekülgedel, kus see ei kasuta liigselt süsteemi ressursse.</li></ul></html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br />Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.</html>
et: <html>Kui see valik on sisse lülitatud, laadib Konqueror automaatselt kõik veebilehel leiduvad pildid. Vastasel juhul näidatakse piltide asemel ainult tühje kohti ning sul on võimalus pildid laadida käsitsi, klõpsates pildinupul.<br />Kui sul ei ole just väga aeglane internetiühendus, siis hoia see sisse lülitatuna.</html>

en: <html>If this box is checked, Konqueror will draw a frame as a placeholder around images embedded in a web page that are not yet fully loaded.<br />You will probably want to check this box to enhance your browsing experience, especially if have a slow network connection.</html>
et: <html>Kui see valik on sisse lülitatud, joonistab Konqueror veebilehekülgedel leiduvate, kuid veel lõplikult laadimata piltide asemele vastava raami.<br />Kui sul peaks olema väga aeglane internetiühendus, siis tasub see sisse lülitada.</html>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
et: <p>See kast sisaldab domeene ja masinaid, millele oled määranud eraldi Java reegli. Seda reeglit kasutatakse vaikereegli asemel Java keelamiseks või lubamiseks nendel lehtedel, mis on saadetud nende domeenide või masinate poolt.</p><p>Vali reegel ning selle muutmiseks kasuta paremal olevaid võimalusi.</p>

en: <p>This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts.</p><p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.</p>
et: <p>See kast sisaldab domeene ja masinaid, millele sa oled määranud eraldi JavaScripti reegli. Seda reeglit kasutatakse vaikereegli asemel JavaScripti keelamiseks või lubamiseks nendel lehtedel, mis on saadetud nende domeenide või masinate poolt.</p><p>Vali reegel ning selle muutmiseks kasuta paremal olevaid võimalusi.</p>

en: <p>This is the currently selected font family</p>
et: <p>See on praegu valitud fondipere</p>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
et: <qt><p>Siin saab sisestava filtreerimisel kasutatava avaldise. Filtreid võib määrata:<ul><li>shelli laadis metamärkidega, nt. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, kasutada saab metamärke <tt>*?[]</tt></li><li>täieliku regulaaravaldisena, ümbritsedes stringi märkidega '<tt>/</tt>', nt. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Kõigile filtritele võib ette lisada '<tt>@@</tt>', mis asetab iga sobiva URL-i lubatute loendisse, mida arvestatakse enne kõik musta nimekirja blokeerivaid filtreid.

en: <qt><p>The filter export format is a plain text file. The file begins with a header line <tt>[AdBlock]</tt>, then all of the filters follow each on a separate line.
et: <qt><p>Filtri ekspordivorminguks on lihttekstifail. Faili alguses seisab päiserida <tt>[AdBlock]</tt>, millele järgnevad filtrid, iga filter eraldi real.

en: <qt><p>The filter import format is a plain text file. Blank lines, comment lines starting with '<tt>!</tt>' and the header line <tt>[AdBlock]</tt> are ignored. Any other line is added as a filter expression.
et: <qt><p>Filtri impordivorminguks on lihttekstifail. Tühje ridu, kommentaariridu, mille alguses seisab '<tt>!</tt>', ning päiserida <tt>[AdBlock]</tt> eiratakse. Kõiki muid ridu käsitletakse filtriavaldisena.

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
et: <qt>Filtriavaldis (nt. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">rohkem teavet</a>):

en: <qt>More information on <a href="importhelp">import format</a>, <a href="exporthelp">export format</a>
et: <qt>Rohkem teavet <a href="importhelp">impordivormingu kohta</a>, <a href="exporthelp">ekspordivormingu kohta</a>

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Blank Page
et: Avatakse tühi lehekülg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show Introduction Page
et: Avatakse tutvustav lehekülg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Bookmarks
et: Avatakse järjehoidjate lehekülg

[ctx: @item:inlistbox]
en: Show My Start Page
et: Avatakse oma avalehekülg

[ctx: @label:listbox]
en: When &Konqueror starts:
et: &Konquerori käivitamisel:

[ctx: @title:group]
en: Do&main-Specific
et: Do&meenipõhised reeglid

[ctx: @title:group]
en: Doma&in-Specific
et: Domeen&ipõhine

[ctx: @title:group]
en: Miscellaneous
et: Muu

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
et: Fondid

[ctx: @title:tab]
en: General
et: Üldine

[ctx: @title:tab]
en: Stylesheets
et: Laaditabelid

[ctx: @title:window]
en: Change Java Policy
et: Java reegli muutmine

[ctx: @title:window]
en: Change JavaScript Policy
et: JavaScripti reegli muutmine

[ctx: @title:window]
en: Domain-Specific Policies
et: Domeenipõhine reegel

[ctx: @title:window]
en: New Java Policy
et: Uus Java reegel

[ctx: @title:window]
en: New JavaScript Policy
et: Uus JavaScripti reegel

[ctx: @title:window]
en: Select Home Page
et: Kodulehekülje valimine

[ctx: @title:window]
en: Select Start Page
et: Avalehekülje valimine

en: A&nimations:
et: A&nimatsioonid:

en: A&utomatically load images
et: Piltide a&utomaatne laadimine

en: Accept
et: Lubatud

en: Accept all popup window requests.
et: Kõik hüpikaknad on lubatud.

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
et: Hüpikaknad avatakse ainult siis, kui seda tehakse hiire või klaviatuuriga linki aktiveerides.

en: Activate previously used tab when closing the current tab
et: Aktiivse kaardi sulgemisel aktiveeritakse viimati kasutatud kaart

en: Additional Java a&rguments:
et: Java lisaa&rgumendid:

en: Allow
et: Lubatud

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
et: Automaatse &viivitusega uuestilaadimise/ümbersuunamise lubamine

en: Allow scripts to change the text of the status bar.
et: Lubab skriptidel muuta teksti olekuribal.

en: Allow scripts to change the window position.
et: Lubab skriptidel muuta akna asukohta.

en: Allow scripts to change the window size.
et: Lubab skriptidel muuta akna suurust.

en: Allow scripts to focus the window.
et: Lubab skriptidel akna fookusse tuua.

en: Ask
et: Küsitakse

en: Ask for name and folder when adding bookmarks
et: Järjehoidja lisamisel küsitakse nime ja kataloogi

en: Automatic Filter
et: Automaatne filter

en: Automatic update interval:
et: Automaatuuenduse intervall:

en: Bac&kground:
et: &Taust:

en: Base family:
et: Baaspere:

en: Base font si&ze:
et: &Baasfondi suurus:

en: Boo&kmarks
et: &Järjehoidjad

en: C&ursive font:
et: K&ursiivifont:

en: Chan&ge cursor over links
et: Lin&gil olles muudetakse kursorit

en: Chan&ge...
et: Muu&da...

en: Check this box if you want to inform a web site that you do not want your web browsing habits tracked.
et: Märkimisel antakse veebilehtedele teada, et sa ei soovi oma veebilehitsemise harjumuste jälgimist.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
et: Nimekirjakastis valitud masina või domeeni reegli muutmiseks klõpsa sellel nupul.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
et: Nimekirjakastis valitud masina või domeeni reegli kustutamiseks klõpsa sellel nupul.

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
et: Domeeni- või masinapõhise reegli käsitsi lisamiseks klõpsa sellel nupul.

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
et: Java reegleid sisaldava faili valimiseks klõpsa sellel nupul. Need reeglid liidetakse olemasolevatele. Topeltkirjeid ignoreeritakse.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
et: JavasScripti reegleid sisaldava faili valimiseks klõpsa sellel nupul. Need reeglid liidetakse olemasolevatele. Topeltkirjeid ignoreeritakse.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
et: Java reeglite salvestamiseks pakitud failina klõpsa sellel nupul. Fail nimega <b>java_policy.tgz</b> salvestatakse sinu poolt valitud asukohta.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
et: JavaScripti reeglite salvestamiseks pakitud faili klõpsa sellel nupul. Fail nimega <b>javascript_policy.tgz</b> salvestatakse sinu poolt valitud asukohta.

en: Colors
et: Värvid

en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
et: &Kinnituse küsimine mitme kaardiga akna sulgemisel

en: Cus&tom
et: Kohanda&tud

en: Custom&ize...
et: Kohandam&ine...

en: De&lete
et: &Kustuta

en: Debugging
et: Silumine

en: Default encoding:
et: Vaikekodeering:

en: Default web browser engine:
et: Veebibrauseri vaikemootor:

en: Deny
et: Keelatud

en: Display online PDF files using WebEngine
et: Veebi-PDF-failide näitamine WebEngine'i abil

en: Domain-Specific JavaScript Policies
et: Domeenipõhine JavaScripti reegel

en: Dra&w frame around not completely loaded images
et: Raami &joonistamine veel täielikult laadimata piltide ümber

en: Ena&ble JavaScript globally
et: JavaScripti lu&bamine globaalselt

en: Enable Access Ke&y activation with Ctrl key
et: &Hõlbustusklahvide lubamine Ctrl-klahviga

en: Enable Ja&va globally
et: &Java lubamine globaalselt

en: Enable debu&gger
et: &Siluri kasutamine

en: Enable filters
et: Filtrite lubamine

en: Enable or disable AdBlocK filters. When enabled, a set of URL expressions should be defined in the filter list for blocking to take effect.
et: AdBlock filtrite lubamine või keelamine. Lubamisel tuleb selleks, et blokeerimine ka tegelikult toimuks, määrata filtrinimekirjas URL-avaldised.

en: Enables builtin JavaScript debugger.
et: Võimaldab kasutada sisseehitatud JavaScripti silurit.

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
et: Lubab käivitada skripte, mis on kirjutatud ECMA skriptikeeles (samuti tuntud kui JavaScript), mida saab panna HTML-lehekülgedele. Arvesta, et skriptide käivitamise lubamine kujutab endast ohtu turvalisusele igas brauseris.

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
et: Lubab käivitada skripte, mis on kirjutatud Javas, mida saab kasutada HTML-lehekülgedel. Arvesta, et skriptide käivitamise lubamine kujutab endast ohtu turvalisusele.

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
et: Lülitab sisse vigadest teatamise, mis juhtuvad JavaScripti koodi rakendamisel.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
et: Kui see on sisse lülitatud, käivitatakse jvm turvalisuse halduris. See hoiab ära olukorra, kus aplettidel on võimalik lugeda ja kirjutada kohaliku arvuti failisüsteemi, avada suvalisi sokleid (socket) ning teha muid süsteemi turvalisust ohustavaid tegevusi. Lülita see valik välja ainult siis, kui sa täpselt tead, mida teed. Teatud saitidele suuremate õiguste andmiseks redigeeri faili $HOME/.java.policy Java reeglite redaktoriga.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
et: Selle sisselülitamine paneb jvm kasutama võrgutranspordiks mõeldud KIO-moodulit.

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
et: Sisesta masina nimi (nt. www.kde.org) või domeen, mis algab punktiga (nt. .kde.org või .org).

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
et: Sisesta käivitatava faili "java" asukoht. Kui soovid kasutada globaalsel otsinguteel (PATH) asuvat jre'd, las olla lihtsalt "java". Kui soovid kasutada mõnda muud, sisesta siia siia täielik asukoht (näiteks /usr/lib/jdk/bin/java) või otsingutee kataloogini, kus asub 'bin/java' (näiteks /opt/IBMJava2-13).

en: Export...
et: Eksport...

en: Focus window:
et: Akna fokuseerimine:

en: Font &size adjustment for this encoding:
et: Fondi &suuruse korrigeerimine selle kodeeringu puhul:

en: Font Family
et: Fondipere

en: Font Si&ze
et: Fondi &suurus

en: Font Size
et: Fondi suurus

en: Form Com&pletion
et: Lõ&petamine vormides

en: Global JavaScript Policies
et: Üldised JavaScripti reeglid

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
et: Siin saab valida, mitu väärtust vormi välja kohta Konqueror meelde jätab.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
et: Siin saad seada iga masina või domeeni jaoks eraldi Java kasutamise reegli. Reegli lisamiseks klõpsa lihtsalt nupul <i>Lisa...</i> ja täida dialoogis vajalikud väljad. Olemasoleva reegli muutmiseks klõpsa nupul <i>Muuda...</i> ning vali dialoogis uus reegel. Klõpsamine nupul <i>Kustuta</i> eemaldab valitud reegli nimekirjast, mille tulemusel kehtivad sellele domeenile edaspidi vaikereeglid.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
et: Siin saad seada iga masina või domeeni jaoks eraldi JavaScripti kasutamise reegli. Reegli lisamiseks klõpsa lihtsalt nupul <i>Lisa...</i> ja täida dialoogis vajalikud väljad. Olemasoleva reegli muutmiseks klõpsa nupul <i>Muuda...</i> ning vali dialoogis uus reegel. Klõpsamine nupul <i>Kustuta</i> eemaldab valitud reegli nimekirjast, mille tulemusel kehtivad sellele domeenile edaspidi vaikereeglid. Nupud <i>Import</i> ja <i>Eksport</i> võimaldavad sul reegleid vahetada teistega, lubades salvestada ja lugeda reegleid pakitud failist.

en: Hide filtered images
et: Filtreeritud pildid peidetakse

en: Hide the tab bar when only one tab is open
et: Kaardiriba peidetakse, kui avatud on ainult üks kaart

en: Home page:
et: Kodulehekülg:

en: Host/Domain
et: Masin/Domeen

en: If this box is checked, Konqueror will allow you to change the title of the bookmark and choose a folder in which to store it when you add a new bookmark.
et: Sisselülitamisel lubab Konqueror muuta järjehoidja nime ja valida kataloogi, kuhu lisatav järjehoidja salvestatakse.

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
et: Kui see valik on sisse lülitatud, jätab Konqueror veebivormidesse sisestatud andmed meelde ning pakub need soovitusena välja sarnastel väljadel või vormides.

en: If this box is checked, Konqueror will show only those bookmarks in the bookmark toolbar which you have marked to do so in the bookmark editor.
et: Sisselülitamisel näitab Konqueror järjehoidjaribal ainult neid järjehoidjaid, mille oled ära märkinud järjehoidjate redaktoris.

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
et: Kui see on sisse lülitatud, saad lehitsemise ajaloos liikuda tagasi, klõpsates Konquerori aknas hiire parema nupuga. Menüü avamiseks, mida muidu said hiire parema nupu klõpsuga, klõpsa hiire parema nupuga aknas ning liiguta veidi hiirt.

en: If this box is checked, you can open the URL in the selection by middle clicking on a Konqueror view.
et: Sisselülitamisel avab Konqueror hiire keskmise nupu klõpsu peale aknas valitud URL-i.

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
et: Kui see on sisse lülitatud, muudab kursor hüperlingil olles oma kuju (tavaliselt on selleks käsi).

en: If you disable this, Konqueror will stop interpreting the <i>window.open()</i> JavaScript command. This is useful if you regularly visit sites that make extensive use of this command to pop up ad banners.<br /><br /><b>Note:</b> Disabling this option might also break certain sites that require <i>window.open()</i> for proper operation. Use this feature carefully.
et: Kui see keelata, ei täideta Konqueroris enam JavaScripti käsku <i>window.open()</i>. See võib olla abiks, kui külastad tihti saite, mis kasutavad palju uues aknas avatavaid reklaamibännereid.<br /><br /><b>Märkus:</b> selle käsu täitmise keelamine võib teha katki ka muud saidid, mis vajavad korretseks tööks <i>window.open()</i> käsku. Kasuta seda valikut ettevaatlikult.

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
et: Kui tahad anda virtuaalmasinale mingeid spetsiaalseid parameetreid, siis sisesta need siia.

en: Ignore
et: Ignoreeritakse

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
et: Ignoreeritakse skripti katset muuta teksti olekuribal. Veebilehekülg jääb küll <i>arvama</i>, et teksti muudeti, kuid tegelikult midagi ei juhtu.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
et: Ignoreeritakse skripti katset muuta akna asukohta. Veebilehekülg jääb küll <i>arvama</i>, et ta muutis akna asukohta, kuid tegelikult midagi ei juhtu.

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
et: Ignoreeritakse skripti katset muuta akna suurust. Veebilehekülg jääb küll <i>arvama</i>, et ta muutis akna suurust, kuid tegelikult midagi ei juhtu.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
et: Ignoreeritakse skripti katset anda aknale fookus. Veebilehekülg jääb küll <i>arvama</i>, et aken sai fookuse, kuid tegelikult midagi ei juhtu.

en: Images
et: Pildid

en: Insert
et: Lisa

en: Java Runtime Settings
et: Java käivitamise seadistused

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
et: JavaScripti kasutamise juhtimine
    Reeglite laiendused domeeniti

en: JavaScript policy:
et: JavaScripti reegel:

en: Konqueror Browsing Control Module
et: Veebilehitseja Konqueror juhtimismoodul

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br />overriding any other settings.
et: Konqueror ei kasuta kunagi väiksemat fonti kui see suurus,<br />sõltumata mis tahes muudest seadistustest.

en: M&iddle click opens URL in selection
et: &Klõps keskmise nupuga avab valitud URL-i

en: M&inimum font size:
et: M&inimaalne fondi suurus:

en: Manual Filter
et: Käsitsi filter

en: Middle-click on a tab to close it
et: Kaardi sulgemine hiire keskmise nupuga

en: Modify status bar text:
et: Olekuriba teksti muutmine:

en: Mouse Beha&vior
et: &Hiire käitumine

en: Move window:
et: Akna liigutamine:

en: Name
et: Nimi

en: O&pen new tabs in the background
et: &Uued kaardid avatakse taustal

en: Offer to save website passwords
et: Veebilehekülgede paroolide salvestamise pakkumine

en: Only on Hover
et: Ainult hiirekursori all

en: Open &links in new tab instead of in new window
et: &Lingid avatakse uuel kaardil, mitte uues aknas

en: Open &new tab after current tab
et: Uu&ed kaardid avatakse käesoleva kaardi järel

en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
et: URL-i välisel väljakutsumisel avatakse see kaardina käimasolevas Konquerori aknas

en: Open new windows:
et: Uute akende avamine:

en: Open pop&ups in new tab instead of in new window
et: &Hüpikaknad avatakse uuel kaardil, mitte uues aknas

en: Policy
et: Reegel

en: Pressing the Ctrl key when viewing webpages activates Access Keys. Unchecking this box will disable this accessibility feature. (Konqueror needs to be restarted for this change to take effect.)
et: Veebilehtede vaatamise ajal klahvile Ctrl vajutamine aktiveerib hõlbustusklahvid. Märke eemaldamine kastist lülitab selle võimaluse välja. (Muudatuse rakendamiseks tuleb Konqueror taaskäivitada.)

en: Preview
et: Eelvaatlus

en: Prompt every time a popup window is requested.
et: Iga kord, kui hüpikakent soovitakse avada, küsitakse kasutajalt kinnitust.

en: Reject
et: Keelatud

en: Reject all popup window requests.
et: Kõik hüpikaknad on keelatud.

en: Remove
et: Eemalda

en: Report &errors
et: Vigad&est teatamine

en: Resize window:
et: Akna suuruse muutmine:

en: Right click goes &back in history
et: Paremklõps vii&b lehitsemise ajaloos tagasi

en: S&mooth scrolling:
et: Su&juv kerimine

en: S&tandard font:
et: S&tandardne font:

en: Sa&ns serif font:
et: S&ans Serif font:

en: Search:
et: Otsing:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
et: Vali Java reegel allolevale masinale või domeenile.

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
et: Vali JavaScripti reegel allolevale masinale või domeenile.

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
et: Vali kooditabel, mida kasutatakse vaikimisi. Tavaliselt on 'Kasutatakse keele kodeeringut' piisav ning sa ei peaks seda muutma.

en: Send the DNT header to tell web sites you do not want to be tracked
et: DNT-päise saatmine, et veebilehed teaksid, et sa ei soovi jälgimist

en: Show Only Once
et: Näidatakse ainult korra

en: Show only marked bookmarks in bookmark toolbar
et: Järjehoidjaribal näidatakse ainult märgitud järjehoidjaid

en: Shu&tdown applet server when inactive for more than
et: Aple&ti server peatatakse, kui see on mitteaktiivne üle

en: Smart
et: Kaval

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
et: Mõned veebilehed tahavad automaatset uuestilaadimist või mõnele teisele veebilehele suundumist pärast mingit ajavahemikku. Selle välja lülitamisel ignoreerib Konqueror selliseid soove.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
et: Mõned veebileheküljed muudavad olekuriba teksti <i>window.status()</i> või <i>window.defaultStatus()</i> abil, mis vahel takistab tegelike URL-ide või hüperlinkide näitamist. Selle võimalusega saab määrata, mida selliste katsete korral tehakse.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
et: Mõned veebileheküljed muudavad <i>window.moveBy()</i> või <i>window.moveTo()</i> abil akna asukohta. Selle võimalusega saab määrata, mida selliste katsete korral tehakse.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
et: Mõned veebileheküljed muudavad <i>window.resizeBy()</i> või <i>window.resizeTo()</i> abil akna suurust. Selle võimalusega saab määrata, mida selliste katsete korral tehakse.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
et: Mõned veebileheküljed seavad ilmuva akna <i>window.focus()</i> abil fookusse. Tavaliselt tähendab see akna toomist esiplaanile, mis takistab kasutajal tegemast seda, mida ta parajasti tegemas oli. Selle võimalusega saab määrata, mida selliste katsete korral tehakse.

en: Stylesheets
et: Laaditabelid

en: Suppress background images
et: Taustapiltide ignoreerimine

en: Tabbed Browsing
et: Kaartide kasutamine

en: This is the URL of the web page Konqueror will show when starting.
et: Veebilehekülje URL, mille Konqueror käivitamisel avab.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the "Home" button is pressed.
et: See on veebilehekülje URL, millele Konqueror suundub, kui klõpsatakse nuppu "Kodu".

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
et: See on font, mida kasutatakse fikseeritud laiusega teksti jaoks.

en: This is the font used to display normal text in a web page.
et: See on font, mida kasutatakse tavalise teksti puhul veebilehel.

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
et: See on font, mida kasutatakse veebilehel teksti puhul, mis on kirjeldatud kui "fantasy".

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
et: See on font, mida kasutatakse veebilehel teksti puhul, mis on kirjeldatud kui "italic".

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
et: See on font, mida kasutatakse veebilehel teksti puhul, mis on kirjeldatud kui "sans-serif".

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
et: See on font, mida kasutatakse veebilehel teksti puhul, mis on kirjeldatud kui "serif".

en: This is the list of URL filters that will be applied to all embedded images and media objects.
et: See on URL-filtrite nimekiri, mida rakendatakse kõigi lingitud piltide ja raamide suhtes.

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
et: See on suhteline fondi suurus, mida Konqueror kasutab veebilehtede näitamiseks.

en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
et: Kui akna sulgemisel on sellel mitu avatud kaarti, küsitakse sulgemisel kinnitust.

en: This will display close buttons inside each tab.
et: Selle lubamisel näidatakse igal sakil sulgemisnuppu.

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
et: Selle lubamisel näidatakse kaardiriba ainult siis, kui avatud on kaks või enam kaarti. Vastasel juhul näidatakse riba alati.

en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
et: Kui see on sisse lülitatud, avatakse uued kaardid taustal, vastasel juhul antakse neile kohe fookus.

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
et: Selle sisselülitamisel avatakse viidad situatsioonides, kus avatama peaks uus aken (klõps hiire keskmise nupuga kataloogil või viidal), hoopis uuel kaardil.

en: This will open a new tab opened from a page after the current tab, instead of after the last tab.
et: Kui see on sisse lülitatud, avatakse uued kaardid käesoleva kaardi järel, mitte aga viimase kaardina.

en: U&se accessibility stylesheet
et: Kohandatud laaditabeli ka&sutamine

en: Uncheck this box to display online PDF files as configured in System Settings
et: Kui see märkimata jätta, näidatakse veebi-PDF-faile nii, nagu on määratud Süsteemi seadistustes

en: Uncheck this box to prevent being prompted to save website passwords
et: Märkimata jätmisel ei küsita, kas salvestada veebilehekülgede paroole

en: Und&erline links:
et: Lingid joonitaks&e alla:

en: Update
et: Uuenda

en: Us&e default stylesheet
et: Vaik&elaaditabeli kasutamine

en: Use &KIO
et: &KIO kasutamine

en: Use &user-defined stylesheet
et: Kas&utaja määratud laaditabeli kasutamine

en: Use Global
et: Üldise reegli kasutamine

en: Use Language Encoding
et: Kasutatakse keele kodeeringut

en: Use global
et: Üldise reegli kasutamine

en: Use same color for all text
et: Sama värvi kasutatakse kogu tekstil

en: Use same family for all text
et: Sama peret kasutatakse kogu tekstil

en: Use setting from global policy.
et: Üldise reegli kasutamine.

en: When Efficient
et: Kui see avaldab mõju

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
et: Kui kõik apletid on hävitatud, peab apleti server töö lõpetama. Kuid jvm käivitamine võtab aega. Kui soovid, et java protsess käiks seni, kuni sa veebi lehitsed, saad siin seada sobiva aegumise väärtuse. Kui soovid, et java protsess elaks sama kaua kui Konqueror, lülita välja valik "Kui apleti server on mitteaktiivne, peatatakse tema töö".

en: When checking this the previous used or opened tab will be activated when you close the current active tab instead of the one right to the current tab.
et: Selle märkimisel aktiveeritakse eelmine kasutatud või avatud kaart, kui sulged parajasti avatud kaardi, mitte aga suletavast kaardist paremal asuv kaart.

en: When enabled blocked images will be removed from the page completely, otherwise a placeholder 'blocked' image will be used.
et: Sisselülitamise korral eemaldatakse blokeeritud pildid leheküljelt täielikult, vastasel juhul näidatakse nende asemel 'blokeeritud' pilti.

en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
et: Kui klõpsata URL-il mõnes muus KDE rakenduses või kutsuda kfmclient välja mõne URL-i avamiseks, otsib töölaud ise minimeerimata Konquerori akent ja selle leidmisel avab URL-i aknas uue kaardina. Kui seda ei leita, avatakse soovitud URL-iga uus Konquerori aken.

en: When you click on a tab using the middle mouse button or mouse wheel, it will close that tab.
et: Klõps sakile hiire keskmise nupu või hiireratta kasutamisel sulgeb kaardi.

en: Whether or not JavaScript popups if allowed shall open in a new tab or in a new window.
et: Määrab, kas JavaScripti hüpikaknad avatakse uuel kaardil või uues aknas.

en: You must first enter a domain name.
et: Kõigepealt pead sisestama domeeni nime.

en: You must first select a policy to be changed.
et: Reegli muutmiseks pead selle esmalt valima.

en: You must first select a policy to delete.
et: Reegli kustutamiseks pead selle esmalt valima.

[ctx: animations]
en: Disabled
et: Keelatud

[ctx: animations]
en: Enabled
et: Lubatud

[ctx: smooth scrolling]
en: Always
et: Alati

[ctx: soft scrolling]
en: Never
et: Mitte kunagi

[ctx: underline]
en: Disabled
et: Keelatud

[ctx: underline]
en: Enabled
et: Lubatud
