katepart4 - en to et translation catalogue (1001 entries)

en:  character |  characters
et[0]:  märk
et[1]:  märki

en:  lines
et:  rida

en: "%1" is mapped to "%2"
et: "%1" on seotud "%2" külge

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
et: Võimalus "Vaikestiili kasutamine" kaob kohe, kui muudad ükspuha millist stiilielementi.

en: % of View Width
et: % vaate laiusest

[ctx: %1 and %3 are the selected words/chars count, %2 and %4 are the total words/chars count.]
en: Words %1/%2, Chars %3/%4
et: Sõnu %1/%2, Märke %3/%4

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
et[0]: 1 asendus tehtud %1
et[1]: %1 asendust tehtud %2

en: &Abort Loading
et: Loo&bu laadimisest

en: &Always On
et: &Alati sees

en: &Autocenter cursor:
et: Kursori &automaatne tsentreerimine:

en: &Background
et: &Taust

en: &Background Color...
et: &Tausta värv...

en: &Backspace key in leading blank space unindents
et: &Backspace rida alustavas tühjas ruumis vähendab treppimist

en: &Bold
et: &Rasvane kiri

en: &Bookmarks
et: &Järjehoidjad

en: &Clean Indentation
et: &Eemalda treppimine

en: &Close
et: &Sulge

en: &Code Folding
et: &Koodi voltimine

en: &Color theme:
et: &Värviskeem:

en: &Configure Editor...
et: &Redaktori seadistamine...

en: &Delete
et: &Kustuta

en: &Dynamic Word Wrap
et: &Dünaamiline reamurdmine

en: &Edit
et: &Redigeerimine

en: &Encoding detection:
et: Ko&deeringu tuvastamine:

en: &Encoding:
et: K&odeering:

en: &End of Line
et: R&ea lõpp

en: &Fallback encoding:
et: &Varukodeering:

en: &File
et: &Fail

en: &Filetype:
et: &Faili tüüp:

en: &Find All
et: &Otsi kõik

en: &Format:
et: Vormin&g:

en: &Highlighting
et: &Esiletõstmine

en: &Highlighting:
et: &Esiletõst:

en: &Ignore
et: &Ignoreeri

en: &Indent
et: Trepp&imine

en: &Indentation
et: Trepp&imine

en: &Indentation mode:
et: Trepp&imise režiim:

en: &Indentation width:
et: Trepp&imise laius:

en: &Italic
et: Ka&ldkiri

en: &Keep extra spaces
et: Lii&gsed tühikud hoitakse alles

en: &Keyword completion
et: &Võtmesõnade lõpetamine

en: &Language:
et: Kee&l:

en: &Line:
et: &Rida:

en: &Local files
et: Koha&likest failidest

en: &Margin:
et: V&eeris:

en: &Mode
et: Režii&m

en: &Mode:
et: Režii&m:

en: &Name:
et: &Nimi:

en: &New
et: &Uus

en: &Next: %1 - "%2"
et: Järgmi&ne: %1 - "%2"

en: &Off
et: &Väljas

en: &PageUp/PageDown moves cursor
et: &PageUp/PageDown liigutab kursorit

en: &Previous: %1 - "%2"
et: &Eelmine: %1 - "%2"

en: &Read Only Mode
et: Kirjutuskaitstud &režiim

en: &Reload
et: Laa&di uuesti

en: &Remote files
et: Võ&rgufailidest

en: &Replace
et: &Asenda

en: &Save As...
et: &Salvesta kui...

en: &Scripts
et: &Skriptid

en: &Section:
et: &Sektsioon:

en: &Selected Color...
et: &Valitud teksti värv...

en: &Settings
et: &Seadistused

en: &Spaces
et: Tü&hikud

en: &Tabulators
et: &Tabeldusmärgid

en: &Tools
et: &Tööriistad

en: &Underline
et: Alla&joonimine

en: &Unindent
et: &Tagasitreppimine

en: &Variables:
et: &Muutujad:

en: &View
et: &Vaade

en: '%1' %2,  Hex %3,  Octal %4
et: '%1' %2,  16nd %3,  8nd %4

en: (R/O) %1
et: (Kirjutuskaitstud) %1

en: (Selection of)
et: (Valitud)

en: << Add to Dictionary
et: << Lisa sõnaraamatusse

en: <Unchanged>
et: <Muutmata>

en: <a> through <b> occurrences
et: <a> kuni <b> esinemist

en: <b>misspelled</b>
et: <b>valesti kirjutatud sõna</b>

en: <p> char <b>identifier</b> </p><p>This command allows you to insert literal characters by their numerical identifier, in decimal, octal or hexadecimal form.</p><p>Examples:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>
et: <p> char <b>identifikaator</b> </p><p>See käsk võimaldab sisestada tähemärke nende numbrilise koodi kaudu kümnend-, kaheksand- või kuueteistkümnendvormis.</p><p>Näited:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>

en: <p><b>[v]new &mdash; split view and create new document</b></p><p>Usage: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Splits the current view and opens a new document in the new view. This command can be called in two ways:<br /> <tt>new</tt> &mdash; splits the view horizontally and opens a new document.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; splits the view vertically and opens a new document.<br /></p>
et: <p><b>[v]new &mdash; vaate poolitamine ja uue dokumendi loomine</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Poolitab aktiivse vaate ja avab uues vaates uue dokumendi. Seda käsku saab kasutada kahel viisil:<br /> <tt>new</tt> &mdash; poolitab vaate rõhtsalt ja avab uue dokumendi.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; poolitab vaate vertikaalselt ja avab uue dokumendi.<br /></p>

en: <p><b>b,buffer &mdash; Edit document N from the document list</b></p><p>Usage: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>
et: <p><b>b,buffer &mdash; dokumentide nimekirja N-nda dokumendi redigeerimine</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>

en: <p><b>bf,bfirst &mdash; first document</b></p><p>Usage: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Goes to the <b>f</b>irst document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
et: <p><b>bf,bfirst &mdash; esimene dokument</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Liigub esimesele (<b>f</b>irst) dokumendile ("<b>b</b>uffer") dokumentide nimekirjas.</p>

en: <p><b>bl,blast &mdash; last document</b></p><p>Usage: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Goes to the <b>l</b>ast document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
et: <p><b>bl,blast &mdash; viimane dokument</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Liigub viimasele (<b>l</b>ast) dokumendile ("<b>b</b>uffer") dokumentide nimekirjas.</p>

en: <p><b>bn,bnext &mdash; switch to next document</b></p><p>Usage: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th next document ("<b>b</b>uffer") in document list.<b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the end of the document list.</p>
et: <p><b>bn,bnext &mdash; lülitumine järgmisele dokumendile</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Liigub <b>[N]</b>-ndale järgmisele dokumendile ("<b>b</b>uffer") dokumentide nimekirjas.<b>[N]</b> on vaikimisi 1. </p><p>Dokumentide nimekirja lõppu jõudes alustatakse uuesti algusest.</p>

en: <p><b>bp,bprev &mdash; previous buffer</b></p><p>Usage: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th previous document ("<b>b</b>uffer") in document list. </p><p> <b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the start of the document list.</p>
et: <p><b>bp,bprev &mdash; eelmine puhver</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Liigub <b>[N]</b>-ndale eelmisele dokumendile ("<b>b</b>uffer") dokumentide nimekirjas. </p><p> <b>[N]</b> on vaikimisi 1. </p><p>Dokumentide nimekirja algusse jõudes alustatakse uuesti lõpust.</p>

en: <p><b>clo[se]&mdash; Close the current view</b></p><p>Usage: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>After executing it, the current view will be closed.</p>
et: <p><b>clo[se]&mdash; aktiivse vaate sulgemine</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>Selle täitmise järel suletakse aktiivne vaade.</p>

en: <p><b>ls</b></p><p>list current buffers<p>
et: <p><b>ls</b></p><p>aktiivsete puhvrite loend<p>

en: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [write and] quit</b></p><p>Usage: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Quits the application. If <tt>w</tt> is prepended, it also writes the document(s) to disk. This command can be called in several ways:<br /> <tt>q</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; writes the current document to disk and closes its view.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; writes all documents to disk and quits.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p>
et: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [kirjutamine ja] väljumine</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Väljub rakendusest, Kui lisada ette <tt>w</tt>, kirjutatakse ka dokument või dokumendid kettale. Seda käsku saab kasutada mitmel moel:<br /> <tt>q</tt> &mdash; sulgeb aktiivse vaate.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; sulgeb kõik vaated, sisuliselt lõpetades rakenduse töö.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; kirjutab aktiivse dokumendi kettale ja sulgeb selle vaate.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; kirjutab kõik dokumendid kettale ja väljub.</p><p>Kõigil juhtudel lõpetab rakendus töö, kui suletav vaade on viimane vaade. Kui dokumendiga ei ole seotud failinime ja see tuleb kirjutada kettale, avatakse failidialoog.</p>

en: <p><b>sp,split&mdash; Split horizontally the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
et: <p><b>sp,split&mdash; Aktiivse vaate jagamine horisontaalselt kaheks</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>Tulemuseks on sama dokumendi kaks vaadet.</p>

en: <p><b>vs,vsplit&mdash; Split vertically the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
et: <p><b>vs,vsplit&mdash; Aktiivse vaate jagamine vertikaalselt kaheks</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>Tulemuseks on sama dokumendi kaks vaadet.</p>

en: <p><b>w/wa &mdash; write document(s) to disk</b></p><p>Usage: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Writes the current document(s) to disk. It can be called in two ways:<br /> <tt>w</tt> &mdash; writes the current document to disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; writes all documents to disk.</p><p>If no file name is associated with the document, a file dialog will be shown.</p>
et: <p><b>w/wa &mdash; dokumentide kirjutamine kettale</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Kirjutab aktiivse(d) dokumendi(d) kettale. Seda saab teha kahel viisil:<br /> <tt>w</tt> &mdash; kirjutab aktiivse dokumendi kettale<br /> <tt>wa</tt> &mdash; kirjutab kõik dokumendid kettale.</p><p>Kui dokumendiga pole seotud failinime, avatakse failidialoog.</p>

en: <p><b>x/xa &mdash; write and quit</b></p><p>Usage: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saves document(s) and quits (e<b>x</b>its). This command can be called in two ways:<br /> <tt>x</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p><p>Unlike the 'w' commands, this command only writes the document if it is modified.</p>
et: <p><b>x/xa &mdash; kirjutamine ja väljumine</b></p><p>Kasutamine: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Salvestab dokumendi(d) ja väljub. Seda käsku saab kasutada kahel viisil:<br /> <tt>x</tt> &mdash; sulgeb aktiivse vaate.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; sulgeb kõik vaated, sisuliselt lõpetades rakenduse töö.</p><p>Kõigil juhtudel lõpetatakse rakenduse töö, kui suletav vaade on viimane vaade. Kui dokumendiga ei ole seotud failinime ja see tuleb kirjutada kettale, avatakse failidialoog.</p><p>Erinevalt käsust 'w', kirjutab see käsk dokumendi ainult siis, kui seda on muudetud.</p>

en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
et: <p>Alustab automaatselt uut tekstirida, kui käesolev rida ületab pikkuse, mis on määratud võimalusega <b>Reamurdmise veerg</b>.</p><p>See võimalus ei murra varem olemas olnud ridu, selleks kasuta menüüs <b>Tööriistad</b> olevat käsku <b>Staatilise reamurdmise rakendamine</b>.</p><p>Kui soovid ridu <i>visuaalselt murda</i> vastavalt vaate suurusele, lülita <b>välimuse</b> seadistustekaardil sisse võimalus <b>Dünaamiline reamurdmine</b>.</p>

en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
et: <p>Kehtestamisel joondatakse dünaamiliselt murtud read püstiselt esimese rea taande järgi. See aitab muuta koodi ja märgistuse loetavamaks.</p><p>Lisaks lubab see määrata ekraani maksimaalse laiuse protsentides, mille järel dünaamiliselt murtud ridu enam vertikaalselt ei joondata. Kui see on näiteks 50%, siis read, mille taane on suurem kui 50% ekraani laiusest, ei anna oma taanet enam edasi järgmistele dünaamiliselt murtud ridadele.</p>

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
et: <p>Konkreetsete käskude kohta näeb abi käsuga <code>'help &lt;käsk&gt;'</code></p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
et: <p>Lehekülje jaluse vorming: võimalikud on järgmised sildid:</p>

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
et: <p>Lehekülje päise vorming. Võimalikud on järgmised sildid:</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
et: <p>Lubamise korral trükitakse iga lehekülje teksti ümber allpool määratavate omadustega kast. Päis ja jalus eraldatakse sisust reaga.</p>

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
et: <p>Kehtestamise korral trükitakse lehekülje vasakule servale reanumbrid.</p>

en: <p>If enabled, the background color of the editor will be used.</p><p>This may be useful if your color theme is designed for a dark background.</p>
et: <p>Lubamise korral kasutatakse redaktori taustavärvi.</p><p>See võib olla kasulik, kui sinu värviskeem kasutab tumedat tausta.</p>

en: <p>If this option is checked, a vertical line will be drawn at the word wrap column as defined in the <strong>Editing</strong> properties.</p>
et: <p>Kehtestamise korral tõmmatakse püstjoon reamurdmise veeru kohale, nagu see on määratud <strong>redaktori</strong> seadistustes.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
et: <p>Kehtestamise korral näitab iga uus vaade vasakul pool ikoonipiiret.</p><p>Ikoonipiire näitab näiteks järjehoidjaid.</p>

en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
et: <p>Kehtestamise korral näitab iga uus vaade vertikaalsel kerimisribal märke.</p><p>Need näitavad näiteks järjehoidjaid.</p>

en: <p>If this option is checked, hovering over the vertical scrollbar will show a preview of the text.</p>
et: <p>Märkimise korral näeb hiire viimisel vertikaalse kerimisriba kohale teksti eelvaatlust.</p>

en: <p>Open the Print dialog to print the current document.</p>
et: <p>Trükkimisdialoogi avamine aktiivse dokumendi trükkimiseks.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
et: <p>Trükitakse kast, mis selgitab dokumenditüübis kasutatavat märgistust, nagu see on määratud kasutatava süntaksi esiletõstu režiimi poolt.</p>

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
et: <p>Määrab märgistajatüübi taustavärvi.</p><p><b>Märkus</b>: nähtav märgistaja värv erineb veidi läbipaistvuse tõttu.</p>

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
et: <p>Määrab asendatud teksti taustavärvi.</p>

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
et: <p>Määrab otsingutulemuste taustavärvi.</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
et: <p>Määrab praegu aktiivse rea taustavärvi. Praegu aktiivne rida tähendab rida, kus praegu asub kursor.</p>

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
et: <p>Määrab redigeerimisala tausta.</p>

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
et: <p>Määrab ikoonipiirde taustavärvi.</p>

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
et: <p>Valitud teksti tausta värvi seadmine.</p><p>Valitud teksti värvi seadmiseks kasuta dialoogi &quot;<b>Esiletõstu seadistamine</b>&quot;.</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
et: <p>Määrab sulgude sobivuse värvi. See tähendab, et kui sa viid kursori näiteks <b>(</b> peale, siis värvitakse selle värviga <b>)</b>.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
et: <p>Määrab reamurdmise märkijate värvi:</p><dl><dt>Staatiline reamurdmine</dt><dd>Vertikaalne joon, mis näitab veergu, millest rida murtakse</dd><dt>Dünaamiline reamurdmine</dt><dd>Näidatakse noolt vasakul pool visuaalselt murtavaid ridu</dd></dl>

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
et: <p>Määrab koodivoltimisriba värvi.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
et: <p>Määrab muudetud ridade rea muutmise tähise värvi.</p>

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
et: <p>Määrab salvestatud ridade rea muutmise tähise värvi.</p>

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
et: <p>Määrab reale kirjaveale osutava värvi.</p>

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
et: <p>Määrab tabeldusmärkide märkijate värvi.</p>

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
et: <p>Määrab vertikaalsete treppimisridade värvi.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line between line numbers and the icon borders, if both are enabled.</p>
et: <p>Seda värvi kasutatakse joone jaoks reanumbrite ja ikoonipiirde vahel, kui mõlemad on lubatud.</p>

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
et: <p>Seda värvi kasutatakse reanumbrite näitamiseks (kui need on lubatud).</p>

en: <p>This color will be used to draw the number of the current line (if enabled).</p>
et: <p>Seda värvi kasutatakse aktiivse rea numbri näitamiseks (kui see on lubatud).</p>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
et: <p>See on Kate <b>käsureakomponent</b>.<br />Süntaks: <code><b>käsk [ argumendid ]</b></code><br />Kõigi käskude nägemiseks anna käsk <code><b>help list</b></code><br />Konkreetse käsu kohta abi nägemiseks anna käsk <code><b>help &lt;käsk&gt;</b></code></p>

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
et: <p>See nimekiri näitab aktiivse süntaksi esiletõstu režiimi kontekste ja pakub võimalusi neid muuta. Kontekstinimi peegeldab aktiivseid stiiliseadistusi. </p><p>Muutmiseks klaviatuuri abil vajuta <strong>&lt;TÜHIKUKLAHVI&gt;</strong> ja vali hüpikmenüüst vajalik omadus.</p><p>Värvide muutmiseks klõpsa värvilahtril või vali hüpikmenüüst värvi muutmise võimalus.</p><p>Vajadusel saab tausta ja valitud tausta värvid kontekstimenüüst maha võtta.</p>

en: <p>This list displays the default styles for the current color theme and offers the means to edit them. The style name reflects the current style settings.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the popup menu when appropriate.</p>
et: <p>See nimekiri näitab aktiivse värviskeemi vaikestiile ja võimaldab neid muuta. Stiili nimi peegeldab aktiivseid stiiliseadistusi.</p><p>Värvide muutmiseks klõpsa värvilahtril või vali hüpikmenüüst värvi muutmise võimalus.</p><p>Vajadusel saab tausta ja valitud tausta värvid kontekstimenüüst maha võtta.</p>

en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
et: <p>See string võimaldab määrata Kate seadistused failidele, mis valitakse Kate muutujaid kasutades antud MIME tüübi järgi. Peaaegu kõiki võtmeid on võimalik oma soovi järgi määrata (esiletõstmine, taanderežiim, kodeerind jne.).</p><p>Kõigi muutujate nimekirja leiab käsiraamatust.</p>

en: <p>cleanindent</p><p>Cleans up the indentation of the selected lines or current line according to the indentation settings in the document. </p>
et: <p>cleanindent</p><p>Valitud ridade või aktiivse rea treppimise puhastamine vastavalt dokumendi treppimisseadistustele.</p>

en: <p>comment</p><p>Inserts comment markers to make the selection or selected lines or current line a comment according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
et: <p>comment</p><p>Kommentaarimärkide lisamine, millega muuta valik või valitud read või aktiivne rida kommentaariks vastavalt tekstivormindusele, mille määrab dokumendi süntaksi esiletõstu definitsioon.</p>

en: <p>date or date <b>format</b></p><p>Inserts a date/time string as defined by the specified format, or the format yyyy-MM-dd hh:mm:ss if none is specified.</p><p>Possible format specifiers are:<table><tr><td>d</td><td>The day as number without a leading zero (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>The day as number with a leading zero (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon'..'Sun').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>The long localized day name (e.g. 'Monday'..'Sunday').</td></tr><tr><td>M</td><td>The month as number without a leading zero (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>The month as number with a leading zero (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>The year as two digit number (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>The year as four digit number (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>The hour without a leading zero (0..23 or 1..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>hh</td><td>The hour with a leading zero (00..23 or 01..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>m</td><td>The minute without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>The minute with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>The second without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>The second with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>The milliseconds without leading zeroes (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>The milliseconds with leading zeroes (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Use AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Use am/pm display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</td></tr></table></p>
et: <p>date või date <b>vorming</b></p><p>Kuupäeva ja kellaaja stringi lisamine vastavalt määratud vormingule või vormingus yyyy-MM-dd hh:mm:ss, kui midagi pole määratud.</p><p>Võimalikud vormingu määratlejad:<table><tr><td>d</td><td>Päev arvuna ilma alustava nullita (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>Päev arvuna koos alustava nulliga (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>Päeva emakeelne lühendatud nimi (nt. 'E'..'P').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>Päeva emakeelne pikk nimi (nt. 'Esmaspäev'..'Pühapäev').</td></tr><tr><td>M</td><td>Kuu arvuna ilma alustava nullita (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>Kuu arvuna koos alustava nulliga (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>Kuu emakeelne lühendatud nimi (nt.'Jaan'..'Dets').</td></tr><tr><td>yy</td><td>Aasta kahekohalise arvuna (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>Aasta neljakohalise arvuna (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>Tund ilma alustava nullita (0..23 või 1..12, kui AM/PM).</td></tr><tr><td>hh</td><td>Tund koos alustava nulliga (00..23 või 01..12, kui AM/PM).</td></tr><tr><td>m</td><td>Minut ilma alustava nullita (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>Minut koos alustava nulliga (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>Sekund ilma alustava nullita (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>Sekund koos alustava nulliga (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>Millisekund ilma alustava nullita (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>Millisekund koos alustava nulliga (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>AM/PM kasutamine. AP asemel näidatakse kas "AM" või "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>am/pm kasutamine. ap asemel näidatakse kas "am" või "pm".</td></tr></table></p>

en: <p>goto <b>line number</b></p><p>This command navigates to the specified line number.</p>
et: <p>goto <b>rea number</b></p><p>Selle käsuga saab liikuda määratud reale.</p>

en: <p>indent</p><p>Indents the selected lines or the current line</p>
et: <p>indent</p><p>Valitud ridade või aktiivse rea treppimine.</p>

en: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Enable or disable autoindentation.</p><p>possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-auto-indent <b>lubatud</b></p><p>Automaatse treppimise sisse- või väljalülitamine.</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the folding markers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-folding-markers <b>lubatud</b></p><p>Voltimismärkide paneeli näitamise määramine.</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Sets the syntax highlighting system for the document. The argument must be a valid highlight name, as seen in the Tools → Highlighting menu. This command provides an autocompletion list for its argument.</p>
et: <p>set-highlight <b>esiletõst</b></p><p>Dokumendile süntaksi esiletõstmise süsteemi määramine. Argument peab olema korrektne esiletõstu nimi, nagu neid näitab menüü Tööriistad → Esiletõstmine. Käsk võimaldab argumendi lisamisel kasutada automaatset lõpetamist.</p>

en: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the icon border.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-icon-border <b>lubatud</b></p><p>Ikoonipiirde näitamise määramine.</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-mode <b>mode</b></p><p>The mode parameter is a value as seen in the Tools - Indentation menu</p>
et: <p>set-indent-mode <b>režiim</b></p><p>Režiimiparameeter on väärtus, mida näeb menüüs Tööriistad - Treppimine</p>

en: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation of text pasted from the clipboard is adjusted using the current indenter.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-indent-pasted-text <b>lubatud</b></p><p>Märkimise korral kohandatakse lõikepuhvrist asendatud teksti taanet vastavalt kehtivale taandereeglile.</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-indent-width <b>width</b></p><p>Sets the indentation width to the number <b>width</b>. Used only if you are indenting with spaces.</p>
et: <p>set-indent-width <b>laius</b></p><p>Taande laiuseks määratakse arv <b>laius</b>. Kasutatakse ainult tühikutega treppimise korral.</p>

en: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the line numbers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-line-numbers <b>lubatud</b></p><p>Reanumbrite paneeli näitamise määramine.</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-mode <b>mode</b></p><p>Sets the mode as seen in Tools - Mode</p>
et: <p>set-mode <b>režiim</b></p><p>Režiimi määramine, nagu seda näeb menüüs Tööriistad - Režiim</p>

en: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mode</b></p><p>Removes the trailing spaces in the document depending on the <b>mode</b>.</p><p>Possible values:<ul><li><b>none</b>: never remove trailing spaces.</li><li><b>modified</b>: remove trailing spaces only of modified lines.</li><li><b>all</b>: remove trailing spaces in the entire document.</li></ul></p>
et: <p>set-remove-trailing-spaces <b>režiim</b></p><p>Tühimärkide eemaldamine dokumendist vastavalt <b>režiimile</b>.</p><p>Võimalikud väärtused:<ul><li><b>none</b>: lõpus olevaid tühimärke ei eemaldata.</li><li><b>modified</b>: tühimärgid eemaldatakse ainult muudetud ridadelt.</li><li><b>all</b>: tühimärgid eemaldatakse kogu dokumendist.</li></ul></p>

en: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>If enabled, tabs are replaced with spaces as you type.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-replace-tab <b>lubatud</b></p><p>Märkimise korral asendatakse tabeldusmärgid kirjutamise ajal tühimärkidega.</p><p>Võimalikud tõesed värätused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>When enabled, tabs will be replaced with whitespace whenever the document is saved.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-replace-tabs-save <b>lubatud</b></p><p>Märkimise korral asendatakse tabeldusmärgid dokumendi salvestamisel tühimärkidega.</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation will be visualized by a vertical dotted line.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-show-indent <b>lubatud</b></p><p>Märkimise korral näidatakse taanet vertikaalse punktiiriga.</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>If enabled, TAB characters and trailing whitespace will be visualized by a small dot.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-show-tabs <b>lubatud</b></p><p>Märkimise korral näidatakse tabeldusmärke ja rea lõpus seisvaid tühimärke väikeste punktidena.</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-tab-width <b>width</b></p><p>Sets the tab width to the number <b>width</b></p>
et: <p>set-tab-width <b>laius</b></p><p>Tabelduskoha laiuseks arvu <b>laius</b> määramine.</p>

en: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Enables dynamic word wrap according to <b>enable</b></p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
et: <p>set-word-wrap <b>lubatud</b></p><p>Dünaamilise reamurdmise lubamine vastavalt <b>lubatud</b> väärtusele</p><p>Võimalikud tõesed väärtused: 1 on true<br/>Võimalikud väärad väärtused: 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap-column <b>width</b></p><p>Sets the line width for hard wrapping to <b>width</b>. This is used if you are having your text wrapped automatically.</p>
et: <p>set-word-wrap-column <b>laius</b></p><p>Sõnamurdmise korral rea laiuseks arvu <b>laius</b> määramine. Kasutatakse, kui sisse on lülitatud teksti automaatne murdmine.</p>

en: <p>uncomment</p><p>Removes comment markers from the selection or selected lines or current line according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
et: <p>uncomment</p><p>Kommentaarimärkide eemaldamine valikult või valitud ridadelt või aktiivselt realt vastavalt tekstivormindusele, mille määrab dokumendi süntaksi esiletõstu definitsioon.</p>

en: <p>unindent</p><p>Unindents the selected lines or current line.</p>
et: <p>unindent</p><p>Valitud ridade või aktiivse rea treppimise eemaldamine.</p>

en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
et: <qt>
    <p>Klõpsa siia, et tundmatu sõna jääks kõigil esinemiskordadel teksti senisel kujul.</p>
    <p>See on abiks siis, kui sõna on nimi, lühend, võõrkeelne sõna või mingi muu selline tundmatu sõna, mida sa soovid kasutada, aga mitte sõnaraamatusse lisada.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
et: <qt>
    <p>Klõpsa siia, et tundmatu sõna jääks teksti senisel kujul.</p>
    <p>See on abiks siis, kui sõna on nimi, lühend, võõrkeelne sõna või mingi muu selline tundmatu sõna, mida sa soovid kasutada, aga mitte sõnaraamatusse lisada.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
et: <qt>
    <p>Klõpsa siia, et asendada tundmatu sõna kõik esinemiskorrad vasakul asuvale tekstiväljale kirjutatud tekstiga.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
et: <qt>
    <p>Klõpsa siia, et asendada tundmatu sõna ülal vasakul asuva tekstikasti sisuga.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
et: <qt>
    <p>Kui tundmatu sõna on valesti kirjutatud sõna, võiksid kirjutada selle korrektse asenduse siia tekstikasti või valida selle allolevast nimekirjast.</p>
    <p>Sõna parandamiseks klõpsa nupule <b>Asenda</b>, kui soovid selle asendada ainult antud juhul, või <b>Asenda kõik</b>, et asendada kõik selle esinemiskorrad.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
et: <qt>
    <p>Siin saab valida dokumendi õigekirja kontrollimisel kasutatava keele.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
et: <qt>
    <p>Tuvastati sõna, mida peetakse tundmatuks, sest seda ei esine sõnaraamatus.<br>
    Klõpsa siia, kui arvad, et sõna ei ole tegelikult valesti kirjutatud. Sellisel juhul peetakse seda edaspidi igati korralikuks sõnaks. Kui sa soovid jätta sõna senisele kujule, aga ei soovi seda sõnaraamatusse lisada, klõpsa <b>Ignoreeri</b> või <b>Ignoreeri kõiki</b>.</p>
    </qt>

en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
et: <qt><p>Seda sõna peetakse tundmatuks, sest sellele ei vasta ükski kirje praegu kasutusel olevas sõnaraamatus. See võib olla ka võõrkeelne sõna.</p>
    <p>Kui tegu ei ole valesti kirjutatud sõnaga, võid lisada selle sõnaraamatusse, klõpsates nupule <b>Lisa sõnaraamatusse</b>. Kui sa ei soovi lisada tundmatut sõna sõnaraamatusse, aga soovid, et see jääks muutmata, klõpsa nupule <b>Ignoreeri</b> või <b>Ignoreeri kõiki</b>.</p>
    <p>Kui aga tegu on valesti kirjutatud sõnaga, võid üritada leida allolevast loendist korrektse asenduse. Kui sa sealt asendust ei leia, võid selle kirjutada allolevasse tekstikasti ja klõpsata nupule <b>Asenda</b> või <b>Asenda kõik</b>.</p>
    </qt>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
et: <ul><li><tt>%u</tt>: aktiivse kasutaja nimi</li><li><tt>%d</tt>: täielik kuupäev/aeg lühikujul</li><li><tt>%D</tt>: täielik kuupäev/aeg pikal kujul</li><li><tt>%h</tt>: praegne aeg</li><li><tt>%y</tt>: käesolev kuupäev lühikujul</li><li><tt>%Y</tt>: käesolev kuupäev pikal kujul</li><li><tt>%f</tt>: failinimi</li><li><tt>%U</tt>: dokumendi täielik URL</li><li><tt>%p</tt>: leheküljenumber</li><li><tt>%P</tt>: lehekülgede koguarv</li></ul><br />

en: <value>
et: <väärtus>

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
et: &Sulge fail

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
et: Kommentaarid ja dokumentatsioon

[ctx: @item:intable]
en: Miscellaneous
et: Muu

[ctx: @item:intable]
en: Normal Text & Source Code
et: Tavaline tekst ja lähtekood

[ctx: @item:intable]
en: Numbers, Types & Constants
et: Numbrid, tüübid ja konstandid

[ctx: @item:intable]
en: Strings & Characters
et: Stringid ja märgid

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
et: Häire

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
et: Annotatsioon

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
et: Atribuut

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
et: N-süsteemis täisarv

[ctx: @item:intable Text context]
en: Built-in
et: Sisseehitatud

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
et: Märk

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
et: Kommentaar

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment Variable
et: Kommentaarimuutuja

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
et: Konstant

[ctx: @item:intable Text context]
en: Control Flow
et: Käsuvoog

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
et: Andmetüüp

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
et: Kümnendarv/väärtus

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
et: Dokumentatsioon

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
et: Viga

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
et: Laiend

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
et: Ujukomaarv

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
et: Funktsioon

[ctx: @item:intable Text context]
en: Imports, Modules, Includes
et: Import, moodulid, päised

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
et: Teave

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
et: Võtmesõna

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
et: Tavaline

[ctx: @item:intable Text context]
en: Operator
et: Operaator

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
et: Muud

[ctx: @item:intable Text context]
en: Preprocessor
et: Eelprotsessor

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
et: Piirkonna marker

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
et: Erimärk

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
et: Eristring

[ctx: @item:intable Text context]
en: Variable
et: Muutuja

[ctx: @item:intable Text context]
en: Verbatim String
et: Toorstring

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
et: Hoiatus

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
et: Kontekst

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
et: Taust

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
et: Valitud taust

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
et: Tavaline

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
et: Valitud

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
et: Õigekirja kontroll

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
et: Otsingule ei leitud vasteid

en: A&utomatic end of line detection
et: &Automaatne rea lõpu tuvastamine

en: Access to environment variables.
et: Keskkonnamuutujate kasutamine.

en: Activate/deactivate %1
et: %1i aktiveerimine/deaktiveerimine

en: Active Breakpoint
et: Aktiivne katkestuspunkt

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
et: Lisa &baidijärjestuse tähis (BOM)

en: Add Placeholder...
et: Lisa kohatäitja...

en: Add new mapping
et: Lisa uus seos

en: Add to Dictionary
et: Lisa sõnaraamatusse

en: Add...
et: Lisa...

en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
et: Lõike&puhvrist asetatud koodi korral kohandatakse treppimist

en: Advanced
et: Muu

en: All documents written to disk
et: Kõik dokumendid on kettale kirjutatud

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
et: Kõik need inimesed, kes on kaasa aidanud ja keda ma unustasin mainida

en: Allow scrolling past the end of the document
et: Kerimise lubamine üle dokumendi lõpu

en: Always
et: Alati

en: Always Off
et: Alati väljas

en: Always On
et: Alati sees

en: Always advance to the &next tab position
et: Alati sii&rdutakse järgmisele tabelduskohale

en: Always increase indentation &level
et: A&lati suurendatakse treppimistaset

en: Appearance
et: Välimus

en: Append newline at end of file on save
et: Reavahetuse lisamine faili lõppu salvestamisel

en: Apply &Word Wrap
et: &Rakenda reamurdmist

en: Argument-hints
et: Argumendivihjed

en: Auto Completion
et: Automaatne lõpetamine

en: Auto Reload Document
et: Dokumendi automaatne taaslaadimine

en: Auto Word Completion
et: Automaatne sõnalõpetus

en: Autocorrect
et: Korrigeeri automaatselt

[ctx: Autoindent mode]
en: C Style
et: C stiil

[ctx: Autoindent mode]
en: C++/boost Style
et: C++/boost stiil

[ctx: Autoindent mode]
en: None
et: Puudub

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
et: Tavaline

[ctx: Autoindent mode]
en: XML Style
et: XML-i stiil

en: Automatic Cleanups on Save
et: Automaatne puhastus salvestamisel

en: Automatic Spell Checking
et: Automaatne õigekirja kontroll

en: Automatic reload the document when it was changed on disk
et: Dokumendi automaatne taaslaadimine, kui seda on kettal muudetud

en: Available Commands
et: Saadaolevad käsud

en: Bac&kground
et: Ta&ust

en: Background
et: Taust

en: Background Area
et: Taustaala

en: Backslash
et: Längkriips

en: Backspace key removes character’s base with its diacritics
et: Klahv Backspace eemaldab märgi baasi koos kõigi diakriitiliste märkidega

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
et: Halb argument '%1'. Kasutamine: %2 on|off|1|0|true|false

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
et: Vigane tsiteerimine väljakutses: %1. Palun kasuta ühekordseid jutumärke koos längkriipsuga.

en: Begin lowercase conversion
et: Väiketäheks teisendamise algus

en: Begin uppercase conversion
et: Suurtäheks teisendamise algus

en: Beginning of line
et: Rea algus

en: Best matches
et: Parim sobivus

en: Bl&ock Selection Mode
et: Pl&okivaliku režiim

en: Bookmark
et: Järjehoidja

en: Borders
et: Piirded

en: Bottom of file reached. Continue from top?
et: Jõuti faili alumisse otsa. Kas jätkata ülalt?

en: Box Properties
et: Kasti omadused

en: Bracket Highlight
et: Sulgude esiletõst

en: C&omment
et: K&ommentaar

en: Cancel
et: Loobu

en: Capitalize
et: Suur algustäht

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
et: Valiku sõnadele antakse suur algustäht, kui valik puudub, siis sõnale, milles viibib kursor.

en: Change Dictionary...
et: Muuda sõnaraamatut...

en: Change dictionary
et: Sõnaraamatu muutmine

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
et: Muuda õigekirja kontrollimisel kasutatavat sõnaraamatut.

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
et: Dokumendi õigekirja kontroll kursori asukohast edasi

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
et: Määrab, kas näidatakse dünaamilise reamurdmise indikaatoreid

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
et: Määrab, kas näidatakse dünaamilise reamurdmise indikaatoreid.

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
et: Valib, kas sisestatav tekst lisatakse või kirjutatakse olemasolev üle.

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
et: Vali, kas kasutada dokumendi salvestamisel realõppe

en: Clear &All Bookmarks
et: Kõrvalda &kõik järjehoidjad

en: Clear Dictionary Ranges
et: Puhasta sõnaraamatute vahemikud

en: Close
et: Sulge

en: Close Document
et: Sulge dokument

en: Close Nevertheless
et: Sulge igal juhul

en: Close message
et: Sulge teade

en: Close the file, discarding its content.
et: Aktiivse faili sulgemine selle sisu hüljates.

en: Co&lor:
et: &Värv:

en: Code Folding
et: Koodi voltimine

en: Colors
et: Värvid

en: Colors:
et: Värvid:

en: Column must be at least 1.
et: Veerg peab olema vähemalt 1.

en: Column number of the text cursor position in current document (starts with 0).
et: Teksti kursori asukoha veerunumber aktiivses dokumendis (alustatakse 0-st).

en: Command
et: Käsk

en: Command "%1" failed.
et: Käsk "%1" nurjus.

en: Command not found: %1
et: Käsku ei leitud: %1

en: Complete Date/Time (long format)
et: Täielik kuupäev/kellaaeg (pikk vorming)

en: Complete Date/Time (short format)
et: Täielik kuupäev/kellaaeg (lühivorming)

en: Configure
et: Seadistamine

en: Configure various aspects of this editor.
et: Redaktori mitmesuguste omaduste seadistamine.

en: Contents of the current document.
et: Aktiivse dokumendi sisu.

en: Continue search?
et: Kas jätkata otsingut?

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
et: Valik teisendatakse väiketähtedesse, kui valik puudub, siis teisendatakse kursorist paremale jääv sümbol.

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
et: Valik teisendatakse suurtähtedesse, kui valik puudub, siis teisendatakse kursorist paremale jääv sümbol.

en: Copy as &HTML
et: Kopeeri &HTML-ina

en: Core Developer
et: Põhiline arendaja

en: Could not access view
et: Vaadet ei ole võimalik kasutada

en: Create a new file type.
et: Loo uus failitüüp.

en: Current Date (long format)
et: Praegune kuupäev (pikk vorming)

en: Current Date (short format)
et: Praegune kuupäev (lühivorming)

en: Current Line
et: Aktiivne rida

en: Current Line Number
et: Aktiivse rea number

en: Current Time
et: Praegune kellaaeg

en: Current User Name
et: Aktiivne kasutajanimi

en: Current cursor position. Click to go to a specific line.
et: Kursori praegune asukoht. Topeltklõpsuga saab määratud reale.

en: Current value: %1
et: Praegune väärtus: %1

en: Current value: %1<value>
et: Praegune väärtus: %1<value>

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
et: Valitud teksti lõikamine ja liigutamine lõikepuhvrisse

en: Decrement number under cursor by 0.1
et: Arvu vähendamine kursori all 0,1 võrra

en: Decrement number under cursor by 1
et: Arvu vähendamine kursori all 1 võrra

en: Decrement number under cursor by 10
et: Arvu vähendamine kursori all 10 võrra

en: Default Text Styles
et: Vaikimisi teksti stiilid

en: Default indentation mode:
et: Treppimise vaikerežiim:

en: Default input mode:
et: Vaikimisi sisestusrežiim:

en: Delete Line
et: Kustuta rida

en: Delete Next Character
et: Kustuta järgmine märk

en: Delete Word Left
et: Kustuta sõna vasakul

en: Delete Word Right
et: Kustuta sõna paremal

en: Delete the current file type.
et: Kustuta aktiivne failitüüp.

en: Deletes tag under cursor
et: Kursorialuse sildi kustutamine

en: Deletes the current line.
et: Aktiivse rea kustutamine.

en: Depending on the choice, trailing spaces are removed when saving a document, either in the entire document or only of modified lines.
et: Sõltuvalt langetatud valikust eemaldatakse lõputühikud dokumendi salvestamisel kas kogu dokumendist või ainult muudetud ridadelt.

en: Developer
et: Arendaja

en: Dictionary:
et: Sõnaraamat:

en: Diff Output
et: Erinevuse väljund

en: Digit
et: Number

en: Disable Annotation Bar
et: Annotatsiooniriba keelamine

en: Disable Feature
et: Keelatud omadus

en: Disabled
et: Keelatud

en: Disabled Breakpoint
et: Välja lülitatud katkestuspunkt

en: Discard
et: Unusta

en: Display relative line numbers
et: Suhteliste reanumbrite näitamine

en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
et: Avab nõustaja, mis võimaldab vähese vaevaga valida MIME tüübid.

en: Disregard word boundaries for dynamic wrapping
et: Sõnapiiride eiramine dünaamilisel reamurdmisel

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
et: Kas tõesti sulgeda see fail? Andmed võivad kaotsi minna.

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
et: Kas tõesti salvestada fail? Muudetud on nii avatud fail kui seesama fail kettal, mistõttu mingid andmed võivad kaotsi minna.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
et: Kas tõesti salvestada fail muutmata kujul? Nii kirjutatakse üle kettal muudetud andmed.

en: Document written to disk
et: Dokument on kettale kirjutatud

en: Dominik Haumann
et: Dominik Hauman

en: Draw &boxes
et: &Kastide trükkimine

en: Draw bac&kground color
et: Taustavä&rvi trükkimine

en: Duplicates the selected lines down.
et: Kloonib valitud read allapoole.

en: Duplicates the selected lines up.
et: Kloonib valitud read ülespoole.

en: Dynamic Word Wrap Indicators
et: &Dünaamilise reamurdmise märkijad

en: E&ncoding
et: Kodeeri&ng

en: E&nd of line:
et: R&ea lõpp:

en: E&xport as HTML...
et: E&kspordi HTML-ina...

en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
et: Iga uus järjehoidja lisatakse nimekirja lõppu sõltumata tema asukohast dokumendis.

en: Editable Placeholder
et: Muudetav kohatäitja

en: Editing
et: Redigeerimine

en: Editing Options
et: Redigeerimise valikud

en: Editor Background Colors
et: Redaktori taustavärvid

en: Embeddable editor component
et: Põimitav redaktori komponent

en: Enable &auto completion
et: &Automaatse lõpetamise lubamine

en: Enable Auto Reload
et: Automaatse taaslaadimise lubamine

en: Enable byte order mark (BOM)
et: Baidijärjestuse tähiste lubamine

en: Enable/disable adding of byte order marks for UTF-8/UTF-16 encoded files while saving
et: Baidijärjestuse tähiste lisamise lubamine või keelamine UTF-8/UTF-16 kodeeringus failidele salvestamisel

en: Enable/disable automatic spell checking
et: Automaatse õigekirja kontrolli lubamine või keelamine

en: Encode special chars in a single line selection, so the result text can be used as URI.
et: Erisümboli kodeerimine ühe rea valikus, nii et tulemust saab kasutada URI-na.

en: Encode text to make it URL compatible.
et: Teksti kodeerimine ühilduvaks URL-iga.

en: Encoding
et: Kodeering

en: End case conversion
et: Tõstu teisendamise lõpp

en: End column of selected text of the current document.
et: Aktiivse dokumendi valitud teksti algusveerg.

en: End line of selected text of the current document.
et: Aktiivse dokumendi valitud teksti lõpurida.

en: End of line
et: Rea lõpp

en: Enlarge Font
et: Suurenda fonti

en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
et: Varukoopiafailidele lisatav prefiks.

en: Enter the suffix to append to the backup file names.
et: Varukoopiafailidele lisatav sufiks.

en: Error
et: Viga

en: Error Creating Diff
et: Viga erinevusfaili loomisel

en: Error calling %1
et: Viga %1 väljakutsumisel

en: Error calling 'help %1'
et: Viga 'help %1' väljakutsumisel

en: Error loading script %1
et: Viga skripti %1 laadimisel

en: Error loading script %1
et: Viga skripti %1 laadimisel

en: Error: No range allowed for command "%1".
et: Viga: käsu "%1" puhul ei ole vahemik lubatud.

en: Escape sequences
et: Paojadad

en: Evaluate simple JavaScript statements.
et: Lihtsa JavaScripti avaldise hindamine.

en: Evaluates a simple math expression
et: Lihtsa matemaatikaavaldise hindamine

en: Execution
et: Täitmine

en: Expands the abbreviation using Emmet expressions; see http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn
et: Lühendi laiendamine Emmeti avaldiste abil, vt http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn

en: Export File as HTML
et: Faili salvestamine HTML-ina

en: Export...
et: Ekspordi...

en: F&ind:
et: Ots&ing:

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
et: Argumendi '%1' teisendamine täisarvuks nurjus.

en: Failed to create backup copy.
et: Varukoopia loomine nurjus

en: Feature is not active
et: Omadus ei ole aktiivne

en: File Format
et: Faili vorming

en: File Name
et: Failinimi

en: File Opening & Saving
et: Faili avamine ja salvestamine

en: File base name without path and suffix of the current document.
et: Aktiivse dokumendi faili põhinimi ilma asukoha ja sufiksita.

en: File e&xtensions:
et: Faili lai&endid:

en: File extension of the current document.
et: Aktiivse dokumendi faililaiend.

en: File name without path of the current document.
et: Aktiivse dokumendi failinimi ilma asukohata.

en: Filter
et: Filtreeri

en: Fin&d:
et: Otsi&ng:

en: Find Selected
et: Otsi valikut

en: Find Selected Backwards
et: Otsi valikut tagasisuunas

en: Find Variants
et: Otsi variante

en: Finds next occurrence of selected text.
et: Otsib valitud teksti järgmist esinemist.

en: Finds previous occurrence of selected text.
et: Otsib valitud teksti eelmist esinemist.

en: Fixed-length negative lookbehind
et: Fikseeritud pikkusega negatiivne ettevaade

en: Fixed-length positive lookbehind
et: Fikseeritud pikkusega positiivne ettevaade

en: Flash matching brackets
et: Sobivate sulgude välgutamine

en: Focused Editable Placeholder
et: Fokuseeritud muudetav kohatäitja

en: Fold Toplevel Nodes
et: Ahenda tipptaseme sõlmed

en: Fold first line
et: Esimese rea voltimine

en: Follow &Line Numbers
et: Reanumbrite &järgimine

en: Follow Line Numbers
et: Järgivad reanumbreid

en: Footer Properties
et: Jaluse omadused

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
et: Failile %1 ei olnud enne salvestamist võimalik luua varukoopiat. Kui salvestamise ajal peaks tekkima viga, võivad faili andmed kaotsi minna. Põhjus võib peituda selles, et andmekandja, kuhu soovid kirjutada, on täis, või on sul faili kataloogis ainult lugemisõigus.

en: For&mat:
et: Vor&ming:

en: Foreground:
et: Esiplaan:

en: Former Core Developer
et: Endine põhiarendaja

en: Full document URL
et: Dokumendi täielik URL

en: Full document path excluding file name, with native path separator (backslash on Windows).
et: Dokumendi täielik asukoht, välja arvatud failinimi, loomupärast asukohaeraldajat tarvitades (Windowsis längkriips).

en: Full document path including file name, with native path separator (backslash on Windows).
et: Dokumendi täielik asukoht, kaasa arvatud failinimi, loomupärast asukohaeraldajat tarvitades (Windowsis längkriips).

en: Full path of the current document excluding the file name.
et: Aktiivse dokumendi täielik asukoht, välja arvatud failinimi.

en: Full path of the current document including the file name.
et: Aktiivse dokumendi täielik asukoht, sealhulgas failinimi.

en: Function '%1' not found in script: %2
et: Funktsiooni '%1' ei leitud skriptist: %2

en: General
et: Üldine

en: Generate a new UUID.
et: Uue UUID genereerimine.

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
et: JavaScripti funktsiooni argumendina andes selle väljakutsumine (valitud) ridade loendile ja nende eemaldamine, kui väljakutse tagastab väärtuse 'false'.<br>Näide (vt. ka <code>rmblank</code>): <br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>Kirjutamisvaeva vähendamiseks võib seda teha ka nii:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace the line with the return value of the callback.<br>Example (see also <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>
et: JavaScripti funktsiooni argumendina andes selle väljakutsumine (valitud) ridade loendile ja rea asendamine väljakutse tagastatud väärtusega.<br>Näide (vt. ka <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>Kirjutamisvaeva vähendamiseks võib seda teha ka nii:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
et: JavaScripti funktsiooni argumendina andes selle väljakutsumine (valitud) ridade loendile ning nende asendamine väljakutse tagastatud väärtusega.<br>Näide (valitud ridade ühendamine):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>Kirjutamisvaeva vähendamiseks võib seda teha ka lihtsalt nii:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>

en: Go to
et: Liikumine

en: Go to line number from clipboard
et: Liikumine lõikepuhvri reanumbrile

en: Go to the next bookmark.
et: Mine järgmise järjehoidja juurde.

en: Go to the previous bookmark.
et: Mine eelmise järjehoidja juurde.

en: Group, capturing
et: Hõlmav grupp

en: Group, non-capturing
et: Mittehõlmav grupp

en: H&ighlight:
et: Es&iletõst:

en: Hea&der && Footer
et: &Päis && jalus

en: Header Properties
et: Päise omadused

en: Header/footer font:
et: Päise/jaluse font:

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
et: Siin saab valida, millised esiletõstmised kehtivad aktiivse dokumendi puhul.

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
et: Siin saab valida, millist režiimi kasutada aktiivse dokumendi jaoks. See mõjutab näiteks esiletõstmise ja voltimise kasutamist.

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
et: Kuueteistkümnendmärk 0000 kuni FFFF (2^16-1)

en: Highlight range between selected brackets
et: Valitud sulgude vahemiku esiletõstmine

en: Highlighting Text Styles
et: Esiletõstetud teksti stiilid

en: Highlighting for Ferite
et: Ferite süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for ILERPG
et: ILERPG süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for LaTeX
et: LaTeX süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for Lua
et: Lua süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for Makefiles, Python
et: Makefiles, Pythoni süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for Python
et: Pythoni süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
et: RPM SPEC failide, Perli, Diffi süntaksi esiletõstu toetus

en: Highlighting for SQL
et: SQL süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for Scheme
et: Scheme süntaksi esiletõstmine

en: Highlighting for VHDL
et: VHDL süntaksi esiletõstmine

en: I&gnore All
et: &Ignoreeri kõiki

en: INSERT
et: LISAMINE

en: Icon Border
et: Ikoonipiire

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
et: Kui real ei ole järjehoidjat, lisab; kui on, eemaldab.

en: If checked, hovering over a folded region shows a preview of the folded text in a popup.
et: Märkimise korral näeb hiire viimisel kokkuvolditud piirkonna kohale hüpikaknas kokkuvolditud teksti eelvaatlust.

en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
et: Kui reamurdmine on sisse lülitatud, määrab see kirje rea maksimaalse pikkuse (sümbolites).

en: If this is enabled, matching brackets are animated for better visibility.
et: Sisselülitamisel animeeritakse sobivad sulud, et neid oleks parem märgata.

en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
et: Sisselülitamisel näitab redaktor püstjooni, mis aitavad tuvastada trepitud ridu.

en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
et: Sisselülitamisel tõstetakse esile valitud sulgude vahele jääv osa.

en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
et: Kehtestamise korral näidatakse vasakul väikest muudetud ja salvestatud ridade tähist.

en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
et: Kehtestamise korral näitab iga uus vaade vasakul pool reanumbreid.

en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
et: Märkimise korral näitab iga uus vaade voltimise tähistusi.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
et: Märkimise korral näitab iga uus vaade püstisel kerimisribal kogu dokumendi minikaarti.

en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
et: Märkimise korral näitab iga uus vaade püstisel kerimisribal minikaarti.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the column defined in the editing properties.
et: Selle märkimise korral murtakse tekstiread redigeerimisomadustes määratud veeru kohalt.

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the view border on the screen.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not changed.
et: Selle märkimise korral murtakse tekstiread ekraanil nähtava piirde kohalt.<br /><br />See on ainult vaate valik, mis tähendab, et dokument sellest ei muutu.

en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
et: Kui see valik ei ole sisse lülitatud, joondab treppimistaseme muutmine rea valikuga <b>Treppimise laius</b> määratud laiuse kordsega.

en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
et: Lülita sisse, kui soovid, et redaktor tuvastab rea lõpu tüübi automaatselt. Esimesena leitud rea lõpu tüüpi kasutatakse sel juhul kogu failis.

en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
et: Lülita sisse, kui soovid salvestamisel teha varukoopia kohalikest failidest.

en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
et: Lülita see sisse, kui soovid salvestamisel teha varukoopia võrgufailidest.

en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
et: Märkimisel trepitakse lõikepuhvrist asetatud kood. Toiming <b>Võta tagasi</b> eemaldab treppimise.

en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
et: Selle valimisel vähendab <b>Backspace</b> treppimistaset, kui kursor asub rida alustavas tühjas ruumis.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
et: Selle valimisel trepib klahv <b>Tab</b> aktiivset rida alati märkide arvu võrra, mille määrab kindlaks valik <b>Treppimise laius</b>.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
et: Selle valimisel lisab klahv <b>Tab</b> alati tühimärgi ja viib järgmisele tabelduskohale. Kui sektsioonis <b>Redigeerimine</b> on valik <b>Tühikute kasutamine tabeldusmärkide asemel</b> sisse lülitatud, siis lisatakse tühikud, vastasel juhul üks tabeldusmärk.

en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
et: Selle valimisel trepib klahv <b>Tab</b> aktiivset rida või siirdub järgmisele tabelduskohale.<p> Kui lisamiskoht on rea esimese mittetühikust märgi ees või selle kohal või kui midagi on valitud, trepitakse aktiivset rida märkide arvu võrra, mille määrab kindlaks valik <b>Treppimise laius</b>.<p> Kui lisamiskoht asub rea esimese mittetühikust märgi järel ja midagi pole valitud, lisatakse tühimärk ning siirdutakse järgmisele tabelduskohale: kui sektsioonis <b>Redigeerimine</b> on valik <b>Tühikute kasutamine tabeldusmärkide asemel</b> sisse lülitatud, siis lisatakse tühikud, vastasel juhul üks tabeldusmärk.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
et: Kui sul oli aktiivses dokumendis midagi valitud, siis enam see valitud ei ole.

en: Ignore Word
et: Eira sõna

en: Ignores the changes on disk without any action.
et: Ignoreerib muudatusi kettal ega tee midagi.

en: Import from vimrc file
et: Impordi vimrc-failist

en: Import...
et: Impordi...

en: In Entire Document
et: Kogu dokumendis

en: Increase indentation level if in l&eading blank space
et: Tr&eppimistaset suurendatakse viibimisel rida alustavas tühjas ruumis

en: Increment number under cursor by 0.1
et: Arvu suurendamine kursori all 0,1 võrra

en: Increment number under cursor by 1
et: Arvu suurendamine kursori all 1 võrra

en: Increment number under cursor by 10
et: Arvu suurendamine kursori all 10 võrra

en: Indent using
et: Treppimisel kasutatakse

en: Indent/Tab: %1/%2
et: Taane/tabeldusmärk: %1/%2

en: Indentation
et: Treppimine

en: Indentation Actions
et: Treppimistoimingud

en: Indentation Line
et: Treppimisrida

en: Indentation Mode
et: Treppimise režiim

en: Indentation Properties
et: Treppimise omadused

en: Indentation Width
et: Treppimise laius

en: Input Modes
et: Sisestusrežiimid

en: Insert Smart Newline
et: Lisa nutikas reavahetus

en: Insert a new line without indentation, regardless of indentation settings.
et: Lisab uue rea ilma taandeta sõltumata taandeseadistusest.

en: Insert mode
et: Lisamisrežiim

en: Insert mode and VI input mode indicator. Click to change the mode.
et: Lisamisrežiimi ja VI sisestusrežiimi näidik. Muutmiseks klõpsa.

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
et: Reavahetuse lisamine, kaasa arvatud aktiivse rea alustavad märgid, mis pole ei tähed ega arvud.

en: Insert variable
et: Lisa muutuja

en: Invoke Code Completion
et: Käivita koodi lõpetamine

en: Join Lines
et: Ühenda read

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
et: Valitud ridade või kogu dokumendi ühendamine. Lisavõimalusena võib iga rea vahele asetada eraldaja:<br><code>join ', '</code> näiteks ühendab read ja eraldab need komaga.

en: Jump to next match
et: Hüppa järgmisele esinemisele

en: Jump to previous match
et: Hüppa eelmisele esinemisele

en: KWrite Undo History, Kspell integration
et: Toimingute tühistamise ajalugu, Kspelli lõimimine

en: KWrite XML Syntax highlighting support
et: KWrite'i XML süntaksi esiletõstmise toetus

en: KWrite port to KParts
et: KWrite'i portimine KParts tehnoloogiale

en: Kate Handbook.
et: Kate käsiraamat.

en: Kate Part
et: Kate komponent

en: Kate Styles
et: Kate stiilid

en: Key Mapping
et: Klahvide seostamine

en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
et: Klahvide seostamist kasutatakse vajutatavate klahvide tähenduse muutmiseks. See võimaldab omistada teatavatele klahvidele kindlaid käske või anda teatavate klahvide vajutamisega lausa terve rida käske.
    
    Näide:n "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    See lisab F2 vajutamisel rea ette "-- ".

en: Keyword completion provides suggestions based on the keywords which exist in the document's language.
et: Võtmesõnade lõpetamiseks pakutakse sõnu võtmesõnade baasil, mis on olemas dokumendis kasutatavas keeles.

en: L&ayout
et: P&aigutus

en: Language Selection
et: Keele valimine

en: Language keywords
et: Keele võtmesõnad

en: Large scale bug fixing
et: Ulatuslik vigade parandamine

en: Let Vi commands override Kate shortcuts
et: VI käsud tühistavad Kate kiirklahvid

en: Lets you select a location and save the file again.
et: Võimaldab valida asukoha ja fail uuesti salvestada.

en: Line %1 of %2, Column %3
et: Rida %1 / %2, Veerg %3

en: Line %1, Column %2
et: Rida %1, Veerg %2

en: Line Numbers
et: Reanumbrid

en: Line break
et: Reavahetus

en: Line length limit:
et: Reapikkuse piirang:

en: Line number of the text cursor position in current document (starts with 0).
et: Teksti kursori asukoha reanumber aktiivses dokumendis (alustatakse 0-st).

en: Lock/unlock the document for writing
et: Dokumendi lukustamine/avamine kirjutamiseks

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
et: Otsi tekstiosa või regulaaravaldist ning asenda leitu määratud tekstiga.

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
et: Otsi tekstiosa või regulaaravaldise esimest esinemiskohta.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
et: Otsi otsingufraasi järgmist esinemiskohta.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
et: Otsi otsingufraasi eelmist esinemiskohta.

en: Lowercase
et: Väiketähed

en: Lowercase first character conversion
et: Esitähe väiketäheks teisendamine

en: MIME &types:
et: MIME &tüübid:

en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

en: Maintainer
et: Hooldaja

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
et: Käsitsi koodi lõpetamise käivitamine, tavaliselt toiminguga seotud kiirklahvi abil.

en: Map the whole document
et: Kogu dokumendi kaardistamine

en: Mark Type %1
et: Märgistustüüp %1

en: Mark not set: %1
et: Märk pole määratud: %1

en: Mark set: %1
et: Märk määratud: %1

en: Marker Colors
et: Märgistajate värv

en: Match any character excluding new line (by default)
et: Suvaline üksikmärk, välja arvatud reavahetus (vaikimisi)

en: Match case sensitive
et: Tõstutundlik sobivus

en: May be handy with Markdown
et: Võib olla abiks Markdowni puhul

en: Minim&ap width:
et: M&inikaardi laius:

en: Minimal word length to complete:
et: Lõpetatava sõna minimaalne pikkus:

en: Mirko Stocker
et: Mirko Stocke

en: Mirror characters, similar but not exactly like auto brackets
et: Märkide peegeldamine (sarnaneb veidi automaatsulgudega)

en: Misc
et: Muud

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
et: Puuduvad argumendid. Kasutamine: %1 <alates> [<kuni>]

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
et: Puudub argument. Kasutamine: %1 <alates>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
et: Puudub argument. Kasutamine: %1 <väärtus>

en: Mode
et: Režiim

en: Modes && Filetypes
et: Režiimid ja failitüübid

en: Modified Lines
et: Muudetud read

en: Move Cursor Left
et: Liiguta kursor vasakule

en: Move Cursor Right
et: Liiguta kursor paremale

en: Move Word Left
et: Liiguta sõna vasakule

en: Move Word Right
et: Liiguta sõna paremale

en: Move cursor to next matching indent
et: Kursori viimine järgmisele sobivale taandele

en: Move cursor to previous matching indent
et: Kursori viimine eelmisele sobivale taandele

en: Move downwards to the next modified line.
et: Liikumine allapoole järgmisele muudetud reale.

en: Move selected lines down.
et: Valitud ridade liigutamine alla.

en: Move selected lines up.
et: Valitud ridade liigutamine üles.

en: Move to Beginning of Document
et: Liigu dokumendi algusesse

en: Move to Beginning of Line
et: Liigu rea algusesse

en: Move to Bottom of View
et: Liigu vaate allserva

en: Move to End of Document
et: Liigu dokumendi lõppu

en: Move to End of Line
et: Liigu rea lõppu

en: Move to Next Line
et: Liigu järgmisele reale

en: Move to Previous Line
et: Liigu eelmisele reale

en: Move to Top of View
et: Liigu vaate ülaserva

en: Move to the next edit point (tag or empty attribute).
et: Järgmisele redigeerimispunktile liikumine (silt või tühi atribuut).

en: Move to the previous edit point (tag or empty attribute).
et: Eelmisele redigeerimispunktile liikumine (silt või tühi atribuut).

en: Move upwards to the previous modified line.
et: Liikumine ülespoole eelmisele muudetud reale.

en: Moves the caret to the current tag's pair
et: Kursori viimine aktiivsesse sildipaari

en: Negative lookahead
et: Negatiivne ettevaade

en: Negative set of characters
et: Negatiivne märgikogum

en: Never
et: Mitte kunagi

en: New Filetype
et: Uus failitüüp

en: Next Bookmark
et: Järgmine järjehoidja

en: No Backup Suffix or Prefix
et: Varukoopia sufiks või prefiks puudub

en: No help for '%1'
et: "%1" kohta abi puudub

en: No help specified for command '%1' in script %2
et: Käsule '%1' ei ole skriptis %2 abi määratud

en: No mapping found for "%1"
et: %1 jaoks ei leitud seost

en: No such command <b>%1</b>
et: Sellist käsku pole: <b>%1</b>

en: No such command: "%1"
et: Sellist käsku ei ole: "%1"

en: No such highlighting '%1'
et: Esiletõstu '%1' pole

en: No such mode '%1'
et: Režiimi '%1' pole

[ctx: No text or background color set]
en: None set
et: Pole määratud

en: No valid line number found in clipboard
et: Lõikepuhvrist ei leitud ühtegi korrektset reanumbrit

en: Non letter character
et: Mitte-tähemärk

en: Non-digit
et: Mitte-number

en: Non-whitespace
et: Mitte-tühimärk

en: Non-word character
et: Mitte-sõnamärk

en: None
et: Puudub

en: Normal
et: Tavaline

en: Normal &Color...
et: Tavaline v&ärv...

en: Normal Mode
et: Tavarežiim

en: Normal mode
et: Tavaline režiim

en: Not Editable Placeholder
et: Mittemuudetav kohatäitja

en: Not found
et: Ei leitud

en: Not word boundary
et: Mitte-sõnapiire

en: Nothing in register %1
et: Registris %1 pole midagi

en: Number of rows of the current document.
et: Aktiivse dokumendi ridade arv.

en: OVERWRITE
et: ÜLEKIRJUTAMINE

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
et: Kaheksandmärk 000 kuni 377 (2^8-1)

en: Off
et: Väljas

en: On Modified Lines
et: Muudetud ridadel

en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
et: Salvestamisel lisatakse dokumendi lõppu reavahetus, kui seda veel pole. See on näha pärast faili taaslaadimist.

en: On-the-fly spell checking
et: Õigekirja kontroll kirjutamise ajal

en: One or more occurrences
et: Üks või rohkem esinemist

en: Open/Save
et: Avamine/Salvestamine

en: Or
et: või

en: Original KWrite Author
et: Algne KWrite'i autor

en: Other (%1) | Other (%1)
et[0]: Muu (%1)
et[1]: Muu (%1)

en: Other...
et: Muu...

en: Overwr&ite Mode
et: Ülekirjutamisrežiim

en: P&riority:
et: P&rioriteet:

en: PHP Keyword/Datatype list
et: PHP võtmesõnade ja andmetüüpide nimekiri

en: Page Number
et: Leheküljenumber

en: Paste Selection
et: Aseta valik

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
et: Varem lõikepuhvrisse kopeeritud või lõigatud teksti asetamine

en: Patches and more
et: Paigad ja muud

en: Persistent
et: Püsiv

[ctx: Placeholder in search bar]
en: Search...
et: Otsing ...

en: Plain text
et: Lihttekst

en: Please select a variable.
et: Palun vali muutuja.

en: Please specify the wanted indentation width:
et: Soovitud treppimise laius:

en: Please specify the wanted tab width:
et: Soovitud tabeldusmärgi laius:

en: Positive Lookahead
et: Positiivne ettevaade

en: Possible Data Loss
et: Võimalik andmete kadu

en: Pr&int header
et: Pä&ise trükkimine

en: Previous Bookmark
et: Eelmine järjehoidja

en: Pri&nt footer
et: Jaluse trükkimi&ne

en: Print &legend
et: &Legendi trükkimine

en: Print line &numbers
et: Rea&numbrite trükkimine

en: Print the current document.
et: Aktiivse dokumendi trükkimine.

en: Properties
et: Omadused

en: Properties of %1
et: %1 omadused

en: QA and Scripting
et: Kvaliteedikontroll ja skriptid

en: R&eplace All
et: &Asenda kõik

en: Re&move trailing spaces:
et: &Lõputühikute eemaldamine:

en: Reached Breakpoint
et: Saavutatud katkestuspunkt

en: Reached bottom, continued from top
et: Jõuti alla, jätkatakse ülevalt

en: Reached top, continued from bottom
et: Jõuti üles, jätkatakse alt

en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
et: Faili vimrc lugemine ja proovimine importida seosed, mida määrab käsk "[n]noremap".

en: Recover Data
et: Taasta andmed

en: Recursive?
et: Rekursiivne?

en: Reference
et: Viide

en: Regular expression
et: Regulaaravaldis

en: Reloa&d
et: Laa&di uuesti

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
et: Kõigi JavaScripti failide (taandetekitajad, käsureaskriptid jms.) taaslaadimine.

en: Reload the current document from disk.
et: Aktiivse dokumendi taaslaadimine kõvakettalt.

en: Reload the file from disk. Unsaved changes will be lost.
et: Laadib faili kettalt uuesti. Salvestamata muudatused lähevad kaotsi.

en: Remove all bookmarks of the current document.
et: Eemaldab kõik aktiivse dokumendi järjehoidjad.

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
et: Eemalda kõik õigekirja kontrollimiseks määratud sõnaraamatute vahemikud.

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
et: Topeltridade eemaldamine valitud tekstist või kogu dokumendist.

en: Remove selected
et: Eemalda valitud

en: Remove tail of a previous word when completion item chosen from a list
et: Eelmise sõna lõpu eemaldamine lõpetuselemendi valimisel nimekirjast

en: Remove tail on complete
et: Lõpu eemaldamine lõpetamisel

en: Removes empty lines from selection or whole document.
et: Tühjade ridade eemaldamine valikust või kogu dokumendist.

en: Rep&lace:
et: A&sendus:

en: Replace &All
et: &Asenda kõik

en: Replace Highlight
et: Asendamise esiletõstmine

en: Replace all matches
et: Asenda kõik sobivused

en: Replace next match
et: Asenda järgmine sobivus

en: Replace with:
et: Asendus:

en: Replacement
et: Asendus

en: Replacement counter (for Replace All)
et: Asendusloendur ('Asenda kõik' jaoks)

en: Reset Font Size
et: Lähtesta fondi suurus

en: Reuse Word Above
et: Kasutatakse eespool olevaid sõnu

en: Reuse Word Below
et: Kasutatakse tagapool olevaid sõnu

en: Reverse action of URI encode.
et: URI kodeerimine tagasivõtmine.

en: Revert the most recent editing actions
et: Viimaste redigeerimistegevuste tühistamine

en: Revert the most recent undo operation
et: Viimaste tühistamiskäskude tühistamine

en: S&elected Background Color...
et: Val&itud tausta värv...

en: S&trikeout
et: Lä&bikriipsutus

en: S&uggest
et: Soo&vita

en: Save &Copy As...
et: Salvesta &koopia...

en: Save As with Encoding...
et: Salvesta kodeeringuga ...

en: Save Copy of File
et: Faili koopia salvestamine

en: Save File
et: Faili salvestamine

en: Save Nevertheless
et: Salvesta igal juhul

en: Save a copy of the current document to disk.
et: Aktiivse dokumendi koopia salvestamine kõvakettale.

en: Save failed
et: Salvestamine nurjus

en: Save the current document
et: Salvesta aktiivne dokument

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
et: Aktiivse dokumendi salvestamine kõvakettale suvalise nimega.

en: Saved Lines
et: Salvestatud read

[ctx: Script command category]
en: Editing
et: Redigeerimine

[ctx: Script command category]
en: Navigation
et: Liikumine

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Down
et: Klooni valitud read allapoole

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Up
et: Klooni valitud read ülespoole

[ctx: Script command name]
en: Expand Abbreviation
et: Laienda lühendit

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Down
et: Liiguta read alla

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Up
et: Liiguta read üles

[ctx: Script command name]
en: URI-decode Selected Text
et: Dekodeeri valitud tekst URI-st

[ctx: Script command name]
en: URI-encode Selected Text
et: Kodeeri valitud tekst URI-ks

en: Scro&llbars visibility:
et: Ke&rimisribade nähtavus

en: Scroll Line Down
et: Keri rida alla

en: Scroll Line Up
et: Keri rida üles

en: Scroll Page Down
et: Keri lehekülg alla

en: Scroll Page Up
et: Keri lehekülg üles

en: Search Highlight
et: Otsingu esiletõstmine

en: Search bar back- and front-end
et: Otsinguriba taustaprogramm ja kasutajaliides

en: Search in the selection only
et: Otsing ainult valikus

en: Search mode
et: Otsimisrežiim

en: Search wrapped
et: Otsimisega mindi teisest otsast edasi

en: SearchHighLight
et: Otsingu esiletõstmine

en: Select Character Left
et: Vali märk vasakul

en: Select Character Right
et: Vali märk paremal

en: Select Mime Types
et: MIME tüüpide valimine

en: Select Page Down
et: Vali lehekülg alla

en: Select Page Up
et: Vali lehekülg üles

en: Select Word Left
et: Vali sõna vasakul

en: Select Word Right
et: Vali sõna paremal

en: Select contents of HTML/XML tag, moving inward on continuous invocations
et: HTML/XML-sildi sisu valimine, liikudes sissepoole jätkuva väljakutsumise korral

en: Select contents of HTML/XML tag, moving outwards on continuous invocations
et: HTML/XML-sildi sisu valimine, liikudes väljapoole jätkuva väljakutsumise korral

en: Select next edit point (tag or empty attribute).
et: Järgmise redigeerimispunkti valimine (silt või tühi atribuut).

en: Select previous edit point (tag or empty attribute).
et: Eelmise redigeerimispunkti valimine (silt või tühi atribuut).

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
et: Vali MIME tüübid, mida soovid selle failitüübi puhul kasutada.
    Palun arvesta, et see muudab automaatselt ka tüübiga seonduvaid faililaiendeid.

en: Select the color theme to use for the print.
et: Trükkimisel kasutatava värviskeemi valik.

en: Select the entire text of the current document.
et: Aktiivse dokumendi kogu teksti valimine.

en: Select the filetype you want to change.
et: Vali failitüüp, mida soovid muuta.

en: Select to Beginning of Document
et: Vali dokumendi alguseni

en: Select to Beginning of Line
et: Vali rea alguseni

en: Select to Bottom of View
et: Vali vaate allservani

en: Select to End of Document
et: Vali dokumendi lõpuni

en: Select to End of Line
et: Vali rea lõpuni

en: Select to Matching Bracket
et: Vali sobiva suluni

en: Select to Next Line
et: Vali järgmise reani

en: Select to Previous Line
et: Vali eelmise reani

en: Select to Top of View
et: Vali vaate ülaservani

en: Selected Text
et: Valitud tekst

en: Selection, KColorScheme integration
et: Valimine, KColorScheme lõimimine

en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
et: Määrab, kas PageUp ja PageDown muudavad kursori vertikaalset asukohta vaate ülaserva suhtes.

en: Separator
et: Eraldaja

en: Set &Bookmark
et: Sea &järjehoidja

en: Set Default Mark Type
et: Vaikimisi märgistustüübi määramine

en: Set of characters
et: Märgikogum

en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
et: Määrab failitüübi prioriteedi. Kui ühe faili kohta on olemas enam kui üks failitüüp, kasutatakse kõrgema prioriteediga failitüüpi.

en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
et: Määrab ridade arvu, mis on näha ülal- ja allpool kursorit, kui võimalik.

en: Shell Completion
et: Shelli lõpetamine

en: Show &Icon Border
et: &Ikoonipiirde näitamine

en: Show &Line Numbers
et: Reanum&brite näitamine

en: Show &line numbers
et: Rea&numbrite näitamine

en: Show Folding &Markers
et: Voltimis&märkide näitamine

en: Show Non-Printable Spaces
et: Mittetrükitavate tühikute näitamine

en: Show Scroll&bar Marks
et: &Kerimisriba märkide näitamine

en: Show Scrollbar Mini-Map
et: Kerimisriba minikaardi näitamine

en: Show Static &Word Wrap Marker
et: &Staatilise reamurdmise märkija näitamine

en: Show When Needed
et: Vajaduse korral

en: Show i&ndentation lines
et: Treppimisjoonte &näitamine

en: Show line count
et: Ridade arvu näitamine

en: Show list of valid variables.
et: Kehtivate muutujate loendi näitamine.

en: Show print preview of current document
et: Aktiivse dokumendi trükkimise eelvaatluse näitamine.

en: Show the line number relative to the line with the cursor in front of each line.
et: Ridade ees reanumbrite näitamine suhtelisena kursori asukoha suhtes.

en: Show word count
et: Sõnade arvu näitamine

en: Show/hide bounding box around non-printable spaces
et: Kasti näitamine või peitmine mittetrükitavate tühikute ümber

en: Show/hide line count in status bar
et: Sõnade arvu näitamine või peitmine olekuribal

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
et: Näitab/varjab reamurdmise märkijat ehk püstist joont veerus, mis on redaktori omadustega määratud reamurdmise veeruks

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
et: Näitab/varjab käsurida vaate allservas.

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
et: Näitab/peidab ikoonipiiret.<br /><br />Ikoonipiire näitab näiteks järjehoidjate sümboleid.

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
et: Näitab/varjab reanumbreid vaate vasakul küljel.

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
et: Näitab/peidab märgid vertikaalsel kerimisribal.<br /><br />Need näitavad näiteks järjehoidjaid.

en: Show/hide the mini-map on the vertical scrollbar.<br /><br />The mini-map shows an overview of the whole document.
et: Minikaardi näitamine või peitmine vertikaalsel kerimisribal.<br /><br />Minikaart näitab ülevaadet kogu dokumndist.

en: Show/hide word count in status bar
et: Sõnade arvu näitamine või peitmine olekuribal

en: Shows a diff of the changes
et: Muudatuste erinevuse näitamine

en: Shrink Font
et: Vähenda fonti

en: Size of the visible highlight marker.
et: Nähtava esiletõstmise markeri suurus.

en: Smart ho&me and smart end
et: Nutikas &Home ja End

en: Soft Tabs: %1
et: Tabeldusmärgi imitatsioon: %1

en: Soft Tabs: %1 (%2)
et: Tabeldusmärgi imitatsioon: %1 (%2)

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
et: Valitud teksti või kogu dokumendi sortimine loomulikus järjestuses.<br>Näide, mis selgitab erinevust tavalisest sortimisviisist:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10

en: Sort the selected text or whole document.
et: Valitud teksti või kogu dokumendi sortimine.

en: Spaces
et: Tühikud

en: Spell check canceled.
et: Õigekirja kontroll katkestatud.

en: Spell check complete.
et: Õigekirja kontroll valmis.

en: Spellcheck
et: Õigekirja kontroll

en: Spelling
et: Õigekirja kontroll

en: Spelling Mistake Line
et: Kirjaveaga rida

en: Splits or joins a tag
et: Sildi tükeldamine või liitmine

en: Start column of selected text of the current document.
et: Aktiivse dokumendi valitud teksti algusveerg.

en: Start line of selected text of the current document.
et: Aktiivse dokumendi valitud teksti algusrida.

en: Static Word Wrap
et: Staatiline reamurdmine

en: Success:
et: Õnnestus:

en: Switch to Command Line
et: Lülita käsureale

en: Switch to incremental search bar
et: Lülitumine täpsustava otsingu ribale

en: Switch to power search and replace bar
et: Lülitu võimsale otsimis- ja asendamisribale

en: Switch to the next input mode.
et: Lülitumine järgmisele sisestusrežiimile.

en: Syntax highlighting
et: Süntaksi esiletõstmine

en: Tab
et: Tabeldusmärk

en: Tab Size: %1
et: Tabeldusmärgi suurus: %1

en: Tab Width
et: Tabeldusmärgi laius

en: Tab and Space Markers
et: Tabeldusmärkide ja tühikute märkijad

en: Tab wi&dth:
et: TA&B laius:

en: Tabulators
et: Tabeldusmärgid

en: Tabulators && Spaces
et: Tabeldusmärgid ja tühikud

en: Tabulators &and Spaces
et: Tabeldusmärgid &ja tühikud

en: Te&xt Settings
et: Te&ksti seadistused

en: Temporarily raise limit and reload file
et: Tõsta ajutiselt piirangut ja laadi fail uuesti

en: Testing, ...
et: Testimine, ...

en: Text Area
et: Tekstiala

en: Text Cursor Movement
et: Tekstikursori liikumine

en: Text Decorations
et: Tekstidekoratsioonid

en: Text Navigation
et: Tekstis liikumine

en: Text Templates & Snippets
et: Tekstimallid ja -jupid

en: Text selection mode:
et: Tekstivaliku režiim:

en: Text selection of the current document.
et: Aktiivse dokumendi tekstivalik.

en: Text to replace with
et: Asendustekst

en: Text to search for
et: Otsitav tekst

en: The Editing Commands
et: Redigeerimiskäsud

en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
et: Järjehoidjad järjestatakse vastavalt rea numbrile, mille juures nad asuvad.

en: The byte order mark is a special sequence at the beginning of Unicode encoded documents. It helps editors to open text documents with the correct Unicode encoding. The byte order mark is not visible in the displayed document.
et: Baidijärjestuse tähis on spetsiaalne jada Unicode'i kodeeringus dokumentide alguses See aitab redaktoril avada tekstidokumendid õiges Unicode'i kodeeringus. Kuvatavas dokumendis ei ole baidijärjestuse tähis nähtav.

en: The cool buffersystem
et: Lahe puhverdussüsteem

en: The current date (ISO).
et: Praegune kuupäev (ISO).

en: The current date (QDate formatstring).
et: Praegune kuupäev (QDate formatstring)

en: The current date in current locale format.
et: Praegune kuupäev kehtiva lokaadi vormingus.

en: The current time (ISO).
et: Praegune kellaaeg (ISO).

en: The current time (QTime formatstring).
et: Praegune kellaaeg (QTime formatstring)

en: The current time in current locale format.
et: Praegune kellaaeg kehtiva lokaadi vormingus.

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
et: Erinevuste uurimine nurjus. Palun kontrolli, et diff(1) on paigaldatud ja asub sinu otsinguteel (PATH).

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
et: Dokumenti "%1" on muudetud.
    Kas soovid muudatused salvestada või need unustada?

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
et: Dokumenti ei saa salvestada, sest ei ole võimalik kirjutada faili %1.
    
    Palun kontrolli, et sul oleks selle faili kirjutamisõigus ja et kettal jaguks ruumi.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
    The original file may be lost or damaged. Don't quit the application until the file is successfully written.
et: Dokumenti ei saa salvestada, sest ei ole võimalik kirjutada faili %1.
    Palun kontrolli, et sul oleks selle faili kirjutamisõigus ja et kettal jaguks ruumi.
    Algne fail võib olla vigane või kaotsi läinud. Ära sulge rakendust, enne kui faili pole õnnestunud edukalt kirjutada.

en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
et: Redaktor näitab sümbolit, mis osutab tabeldusmärgi olemasolule tekstis.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.
    
    Check if you have read access to this file.
et: Faili %1 ei saa avada, sest seda ei olnud võimalik lugeda.
    
    Palun kontrolli, kas sul on selle faili lugemisõigus.

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
et: Faili %1 ei saa avada, sest seda ei olnud võimalik lugeda.<br />Palun kontrolli, kas sul on selle faili lugemisõigus.

en: The file %1 does not exist.
et: Faili %1 ei ole olemas.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br />The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
et: Fail %1 avati ja see sisaldas ridu, mis olid pikemad kui reapikkuse piiranguga määratu (%2 märki).<br />Pikimad read olid lausa %3 märki pikad<br/>Liiga pikad read murti ja dokument määrati kirjutuskaitstuks, sest salvestamine muudaks selle sisu.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br/>The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
et: Fail %1 avati ja see sisaldas ridu, mis olid pikemad kui reapikkuse piiranguga määratu (%2 märki).<br />Pikimad read olid lausa %3 märki pikad<br/>Liiga pikad read murti ja dokument määrati kirjutuskaitstuks, sest salvestamine muudaks selle sisu.

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters. It is set to read-only mode, as saving might destroy its content. Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
et: Fail %1 avati %2 kdoeeringus, kuid sisaldab vigaseid märke. Fail on kirjutuskaitstud, sest selle salvestamine võib hävitada sisu. Ava fail uuesti korrektse kodeeringuga või lülita tööriistamenüüst sisse lugemis-kirjutamisrežiim, et saada võimalus faili muuta.

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters.<br />It is set to read-only mode, as saving might destroy its content.<br />Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
et: Fail %1 avati %2 kodeeringus, kuid sisaldab vigaseid märke.<br />Fail on kirjutuskaitstud, sest selle salvestamine võib hävitada sisu.<br />Ava fail uuesti korrektse kodeeringuga või lülita tööriistamenüüst sisse lugemis-kirjutamisrežiim, et saada võimalus faili muuta.

en: The file <a href="%1">%2</a> is still loading.
et: Faili <a href="%1">%2</a> veel laaditakse.

en: The file was not closed properly.
et: Faili ei suletud korralikult.

en: The files are identical.
et: Failid on identsed.

en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
et: Treppimise laius on rea treppimiseks kasutavate tühikute arv. Kui sektsioonis <b>Redigeerimine</b> on valik <b>Tühikute kasutamine tabeldusmärkide asemel</b> välja lülitatud, siis lisatakse <b>tabeldusmärk</b>, kui treppimine sobib tabeldusmärgi laiusega.

en: The line color to use for boxes
et: Kastijoonte värv

en: The margin inside boxes, in pixels
et: Veeris kastide sees pikslites

en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
et: MIME tüübi mask võimaldab valida faile MIME tüübi järgi. String koosneb semikoolonitega eraldatud MIME tüüpide nimekirjast, näiteks <code>text/plain; text/english</code>.

en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
et: Failitüübi nimest saab vastava menüüelemendi tekst.

en: The section name is used to organize the file types in menus.
et: Sektsiooni nime kasutatakse failitüüpide korraldamiseks menüüdes.

en: The selected encoding cannot encode every Unicode character in this document. Do you really want to save it? There could be some data lost.
et: Dokumenti ei saa salvestada, sest valitud kodeering ei suuda kodeerida kõiki selle Unicode sümboleid. Kas tõesti see salvestada? See võib tuua kaasa andmekao.

en: The width of the box outline
et: Kastiraami laius

en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
et: Metamärkide mask võimaldab valida faile nime järgi. Tüüpiliselt kasutab mask tärni ja faililaiendit, näiteks <code>*.txt; *,text</code>. String koosneb semikoolonitega eraldatud maskide nimekirjast.

en: There are no more chars for the next bookmark.
et: Järgmisele järjehoidjale pole enam sümboleid.

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
et: See käsk lubab lülituda normaalselt valikurežiimilt (rea kaupa) plokivaliku režiimile ja vastupidi.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
et: See käsk lubab eksportida aktiivse dokumendi koos kõigi oma esiletõstudega märkekeele dokumendiks HTML-dokumendina.

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
et: See käsk lisab kommentaarimärgid aktiivse rea või valitud tekstibloki ette.<br /><br />Ühe või mitme rea kommentaari märgid on määratud keele esiletõstu seadetega.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
et: See käsk avab dialoogi ja võimaldab valida rea, millele sa soovid kursori viia.

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
et: See käsk eemaldab kommentaarimärgid aktiivse rea või valitud tekstibloki eest.<br /><br />Ühe või mitme rea kommentaari märgid on määratud keele esiletõstu seadetega.

en: This decreases the display font size.
et: Vähendab kasutatava kirja suurust.

en: This defines the fallback encoding to try for opening files if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file.  Before this is used, an attempt will be made to determine the encoding to use by looking for a byte order mark at start of file: if one is found, the right Unicode encoding will be chosen; otherwise encoding detection will run, if both fail the fallback encoding will be tried.
et: See määrab varukodeeringu, mida püütakse kasutada failide avamisel, kui ülal standardsena valitud kodeering, avamise või salvestamise dialoogis määratud kodeering ega käsureavõtmega määratud kodeering ei sobi faili sisuga. Enne selle kasutamist püütakse kodeering määrata faili algusest baidijärjestuse tähist otsides: kui see leitakse, valitakse õige Unicode'i kodeering, vastasel juhul käivitatakse tuvastamine ja alles kõige lõpuks kasutatakse varukodeeringut.

en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
et: Siin saab määrata failide avamisel ja salvestamisel kasutatava standardse kodeeringu, mida kasutatakse juhul, kui seda ei muudeta avamise/salvestamise dialoogis või käsureavõtmega.

en: This increases the display font size.
et: Suurendab kasutatava kirja suurust.

en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
et: See on saadaolevate treppimisrežiimide nimekiri. Määratud treppimisrežiimi kasutatakse kõigi uute dokumentide puhul. Pane tähele, et treppimisrežiimi saab määrata ka dokumendi muutujatega, režiimidega ja faili .kateconfig.

en: This resets the display font size.
et: Lähtestab kasutatava kirja suuruse.

[ctx: Title (in plural) of the best results in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Matches
et: Parimad vasted

[ctx: Title (in singular) of the best result in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Match
et: Parim vaste

en: Toggle Comment
et: Lülita kommentaari

en: Toggle Contained Nodes
et: Lülita sisalduvaid sõlmi

en: Toggle Current Node
et: Lülita aktiivset sõlme

en: Toggle comment of current tag or CSS selector
et: Aktiivse sildi või CSS-selektori kommentaari lülitamine

[ctx: ToolTip of the search bar of modes of syntax highlighting]
en: Search for syntax highlighting modes by language name or file extension (for example, C++ or .cpp)
et: Süntaksi esiletõstmise režiimi otsimine keele nime või faililaiendi järgi (nt. C++ või .cpp)

en: Top of file reached. Continue from bottom?
et: Jõuti faili ülemisse otsa. Kas jätkata alt?

en: Total Amount of Pages
et: Lehekülgede koguarv

en: Transpose Characters
et: Märkide ülekandmine

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
et: Üleliigsete alustavate ja lõpetavate tühimärkide eemaldamine valikust või kogu dokumendist.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
et: Üleliigsete alustavate tühimärkide eemaldamine valikust või kogu dokumendist.

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
et: Üleliigsete lõpetavate tühimärkide eemaldamine valikust või kogu dokumendist.

en: Try to Save Nevertheless
et: Salvesta igal juhul

en: Trying to Save Unmodified File
et: Salvestamise üritamine muutmata kujul

en: Typographical Conventions for %1
et: %1 märgistuse seletused

en: Unable to open file
et: Faili avamine nurjus

en: Unable to open the config file for reading.
et: Seadistusfaili avamine lugemiseks nurjus.

en: Unco&mment
et: Ko&mmentaari eemaldamine

en: Unfold Toplevel Nodes
et: Laienda tipptaseme sõlmed

en: Unknown command '%1'
et: Tundmatu käsk '%1'

en: Unknown word
et: Tundmatu sõna

en: Unknown word:
et: Tundmatu sõna:

en: Unlimited
et: Piiramatu

en: Unset Background Color
et: Tühista tausta värv

en: Unset Normal Color
et: Tühista tavaline värv

en: Unset Selected Background Color
et: Tühista valitud tausta värv

en: Unset Selected Color
et: Tühista valitud värv

en: Untitled
et: Pealkirjata

en: Uppercase
et: Suurtähed

en: Uppercase first character conversion
et: Esitähe suurtäheks teisendamine

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
et: Kasutamine: %1 on|off|1|0|true|false

en: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all
et: Kasutamine: set-remove-trailing-spaces 0|-|none või 1|+|mod|modified või 2|*|all

en: Use &Default Style
et: &Vaikestiili kasutamine

en: Use Default
et: Vaikeväärtuse kasutamine

en: Use Default Colors
et: Vaikevärvide kasutamine

en: Use Default Style
et: Vaikestiili kasutamine

en: Use default color from the color theme
et: Värviskeemi vaikevärvi kasutamine

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
et: Selle käsuga saab valitud teksti kopeerida HTML-ina süsteemsesse lõikepuhvrisse.

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
et: Selle käsuga saab valitud teksti kopeerida süsteemsesse lõikepuhvrisse.

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
et: Sellega saab eemaldada valitud tekstibloki taande (ainult tabeldusmärgid/ainult tühikud).<br /><br />Seadistustedialoogis saab ka määrata, kas kasutada tabeldusmärke või asendada need tühikutega.

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
et: Sellega saab valitud tekstilõigu treppida.<br /><br />Seadistustedialoogis saab ka määrata, kas kasutada tabeldusmärke või asendada need tühikutega.

en: Use this to unindent a selected block of text.
et: Sellega saab valitud tekstilõigu treppimise tühistada.

en: Use this to wrap the current line, or to reformat the selected lines as paragraph, to fit the 'Wrap words at' setting in the configuration dialog.<br /><br />This is a static word wrap, meaning the document is changed.
et: Sellega saab murda aktiivset rida või vormindada valitud read lõiguna, nii et see sobiks seadistustes määratud valikuga "Reamurdmise veerg". <br /><br />See on staatiline reamurdmine, mis tähendab, et sdokumenti muudetakse.

en: Using deprecated modeline 'remove-trailing-space'. Please replace with 'remove-trailing-spaces modified;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
et: Kasutusel on iganenud valik 'remove-trailing-space'. Palun kasuta selle asemel 'remove-trailing-spaces modified;', vt. https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: Using deprecated modeline 'replace-trailing-space-save'. Please replace with 'remove-trailing-spaces all;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
et: Kasutusel on iganenud valik 'replace-trailing-space-save'. Palun kasuta selle asemel 'remove-trailing-spaces all;', vt. https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: VI: INSERT MODE
et: VI: LISAMISREŽIIM

en: VI: NORMAL MODE
et: VI: TAVAREŽIIM

en: VI: REPLACE
et: VI: ASENDAMINE

en: VI: VISUAL
et: VI: VISUAALNE

en: VI: VISUAL BLOCK
et: VI: VISUAALNE PLOKK

en: VI: VISUAL LINE
et: VI: VISUAALNE RIDA

en: Variables
et: Muutujad

en: Various bugfixes
et: Mitmed veaparandused

en: Very nice help
et: Suurepärane abiinfo

en: Vi Input Mode
et: VI sisestusrežiim

en: View &Difference
et: &Vaata erinevust

en: View Changes
et: Vaata muutusi

en: Visual mode
et: Visuaalne režiim

en: W&idth:
et: La&ius:

en: Warning
et: Hoiatus

en: When selected, composed characters are removed with their diacritics instead of only removing the base character. This is useful for Indic locales.
et: Valimise korral eemaldatakse liitmärgid koos kõigi diakriitiliste märkidega, mitte ainult baasmärk. See on kasulik näiteks India kirjade puhul.

en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
et: Sisselülitamise korral sunnib klahvi Home vajutamine kursori ignoreerima tühimärke ja liikuma tekstirea algusesse. Sama käib klahvi End kohta, mis viib kursori rea lõppu.

en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
et: Valimisel tühistaavd VI käsud Kate sisseehitatud käsud. Näide. Ctrl+R sooritab toimingu uuesti ning tühistab standardtegevuse (otsimis- ja asendamisdialoogi avamine).

en: When some text is selected these chars will be added on both its sides in a way "Auto Bracket" do
et: Teksti valimisel lisatakse need märgid samamoodi mõlemale poole teksti, nagu automaatsed sulud

en: When this setting is enabled, the editor view automatically folds
    comment blocks that start on the first line of the document. This is
    helpful to hide license headers which are commonly placed at the
    beginning of a file.
et: Märkimisel voldib redaktor automaatselt kommentaariplokid,
    mis algavad dokumendi esimesel real. See on abiks näiteks
    litsentsi sisaldava päise peitmisel, mida väga tihti paigutatakse
    just faili algusse.

en: Whitespace (excluding line breaks)
et: Tühimärk (välja arvatud reavahetused)

en: Whole match reference
et: Täissobivusega viide

en: Whole words
et: Terved sõnad

en: Width must be at least 1.
et: Laius peab olema vähemalt 1.

en: Will never again warn about on disk changes but always reload.
et: Kunagi ei hoiatata muutuste eest kettal, aga alati laaditakse uuesti.

en: Word Completion
et: Sõnalõpetus

en: Word Wrap
et: Reamurdmine

en: Word Wrap Marker
et: Reamurdmise märkija

en: Word boundary
et: Sõnapiire

en: Word character (alphanumerics plus '_')
et: Sõnamärk (tärgid ja '_')

en: Wra&p words at:
et: &Reamurdmise veerg:

[ctx: Wrap words at (value is at 20 or larger)]
en:  character |  characters
et[0]:  märk
et[1]:  märki

en: Wraps the selected text in XML tags constructed from the provided Emmet expression (defaults to div).
et: Valitud teksti mähkimine XML-siltidesse, mis on loodud antud Emmeti avaldise põhjal (vaikimisi div-sildid).

en: Wrong arguments
et: Väärad argumendid

en: X component in global screen coordinates of the cursor position.
et: Kursori asukoht kogu ekraani koordinaadistiku X-teljel.

en: Y component in global screen coordinates of the cursor position.
et: Kursori asukoht kogu ekraani koordinaadistiku Y-teljel.

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
et: Selle valimisel näidatakse voltimise tähiseid, kui voltimine on võimalik.

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
et: Varukoopia sufiksit ega prefiksit ei ole määratud. Kasutatakse vaikesufiksit '~'

en: Yury Lebedev
et: Juri Lebedev

en: Zero or more occurrences
et: Null või rohkem esinemist

en: Zero or one occurrences
et: Null või üks esinemine

en: Zoom: %1%
et: Suurendus: %1%

en: [BLOCK] %1
et: [PLOKK] %1

en: false
et: väär

en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
et: Kui faili sisuga ei sobi ülal standardsena valitud kodeering, avamise või salvestamise dialoogis määratud kodeering ega ka käsureavõtmega määratud kodeering, käivitatakse tuvastamine.

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
et: Käib õigekirja kontroll...

en: recording
et: salvestamine

en: replace with %1?
et: Asenduseks %1?

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
et[0]: Leiti üks kokkulangevus
et[1]: Leiti %1 kokkulangevust

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
et[0]: Tehti 1 asendus
et[1]: Tehti %1 asendust

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
et: Kohendatakse lõikepuhvrist asetatud teksti treppimist.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
et: Üksikute treppimistasemete lubamine (pole treppimislaiuse kordaja).

[ctx: short translation please]
en: Enable automatic insertion of brackets.
et: Automaatse sulgude lisamise lubamine.

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
et: Plokivaliku režiimi lubamine.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
et: Pikkade ridade dünaamilise reamurdmise lubamine.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
et: Voltimismärkide lubamine redaktori serval.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding preview in the editor border.
et: Voltimiseelvaatluse lubamine redaktori serval.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
et: Ülekirjutamisrežiimi lubamine dokumendis.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
et: Püsiva tekstivaliku lubamine.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
et: Targa kojumineku lubamine.

[ctx: short translation please]
en: Enable the byte order mark (BOM) when saving Unicode files.
et: Baidijärjestuse tähiste lubamine Unicode-failide salvestamisel.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
et: Ikoonipiirde lubamine redaktorivaates.

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
et: Reamurdmise lubamine kirjutamise ajal.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
et: Reavahetuse lisamine faili lõppu salvestamisel

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
et: Tabeldusklahvi vajutamine trepib.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
et: Backspace rida alustavas tühjas ruumis vähendab treppimist.

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
et: Lõputühikute eemaldamine dokumendi salvestamisel.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
et: Tabeldusmärkide asendamine tühikutega dokumendi salvestamisel.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
et: Tabeldusmärkide asendamine tühikutega.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
et: Automaatse treppimise stiili määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
et: Aktiivse rea taustavärvi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
et: Sulgude esiletõstu värvi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
et: Värviskeemi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
et: Vaikesõnaraamatu määramine õigekirja kontrollimiseks.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
et: Dokumendi taustavärvi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
et: Dokumendi fondi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
et: Ikooniriba värvi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
et: Treppimissügavuse määramine kõigile treppimistasanditele.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
et: Automaatselt tsentreeritavate ridade arvu määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
et: Meelespeetavate tagasivõtmiste arvu määramine (0 tähendab lõputut).

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
et: Dokumendi fondi punktisuuruse määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
et: Süntaksi esiletõstu määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
et: Tabeldusmärgi laiuse määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
et: Tekstivaliku värvi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
et: Reamurdmise veeru määramine.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
et: Reamurdmise tähise värvi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
et: Realõpu režiimi määramine.

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
et: Reanumbrite näitamine.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar minimap.
et: Kerimisriba minikaardi näitamine.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar preview.
et: Kerimisriba eelvaatluse näitamine.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
et: Tabeldusmärkide ja lõputühikute näitamine.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
et: Uus fail

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
et[0]: 1 real
et[1]: %1 real

en: text
et: tekst

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
et: Proovi uuesti

en: true
et: tõene

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: all
et: kõik

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
et: muudetud

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
et: puudub

en: vi-mode
et: vi-režiim
