kdepim-runtime - en to eu translation catalogue (157 entries)

en:  minute |  minutes
eu[0]:  minutu
eu[1]:  minutu

en: &Download all messages for offline use
eu: &Zama-jaitsi mezu denak lerroz-kanpo erabiltzeko

en: &Username and Password
eu: &Erabiltzaile-izena eta pasahitza

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe IMAP over port 993;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 143 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 143 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> IMAP segurua da 993 atakatik;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> 143 atakan ibiliko da eta konexio seguru batera aldatuko da konektatu bezain laster;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Batere ez</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> 143 atakara konektatuko da baina ez da konexio seguru batera aldatuko. Ezarpen hau ez da gomendatzen.</span></p></body></html>

en: <p>Your access rights to folder <b>%1</b> have been restricted, it will no longer be possible to add messages to this folder.</p>
eu: <p><b>%1</b> karpetara sartzeko zure eskubideak murriztu egin dira, aurrerantzean ezingo dituzu karpeta honetan mezuak gehitu.</p>

en: <qt><b>It is not possible to use this server.</b></qt>
eu: <qt><b>Ezin da zerbitzari hau erabili.</b></qt>

en: <qt><b>No security is supported. It is not recommended to connect to this server.</b></qt>
eu: <qt><b>Ez du segurtasun euskarririk . Zerbitzari horretara konektatzea ez da gomendatzen.</b></qt>

en: <qt><b>SSL/TLS is supported and recommended.</b></qt>
eu: <qt><b>SSL/TLS onartzen da eta gomendatzen da.</b></qt>

en: <qt><b>STARTTLS is supported and recommended.</b></qt>
eu: <qt><b>STARTTLS onartzen da eta gomendatzen da.</b></qt>

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
eu: &Zerrenda birzamatu

[ctx: @info:status]
en: Adding item in '%1'
eu: '%1' elementua gehitzen

[ctx: @info:status]
en: Creating folder '%1'
eu: '%1' karpeta sortzen

[ctx: @info:status]
en: Fetching missing mail bodies in %3: %1/%2
eu: %3(e)an falta diren posta-gorputzak ekartzen: %1/%2

[ctx: @info:status]
en: Moving folder '%1' from '%2' to '%3'
eu: '%1' karpeta '%2'(e)tik '%3'(e)ra eramaten

[ctx: @info:status]
en: Moving items from '%1' to '%2'
eu: Elementua '%1'(e)tik '%2'(e)ra eramaten

[ctx: @info:status]
en: Removing folder '%1'
eu: '%1' karpeta kentzen

[ctx: @info:status]
en: Removing items
eu: Elementuak kentzen

[ctx: @info:status]
en: Retrieving extra folder information for '%1'
eu: '%1'(r)en karpetetako informazio gehigarria eskuratzen

[ctx: @info:status]
en: Retrieving folders
eu: Karpetak eskuratzen

[ctx: @info:status]
en: Searching...
eu: Bilatzen...

[ctx: @info:status]
en: Updating folder '%1'
eu: '%1' karpeta eguneratzen

[ctx: @info:status]
en: Updating item in '%1'
eu: '%1' elementua eguneratzen

[ctx: @info:status]
en: Updating items
eu: Elementuak eguneratzen

[ctx: @label search for a subscription]
en: Search:
eu: Bilatu:

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
eu: Gaitu zerbitzari-aldeko harpidetza

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
eu: Harpidetuak bakarrik

[ctx: @title:window]
en: Could Not Authenticate
eu: Ezin izan du autentifikatu

[ctx: @title:window]
en: IMAP Account Settings
eu: IMAP kontuaren ezarpenak

[ctx: @title:window]
en: Serverside Subscription
eu: Zerbitzari-aldeko harpidetza

[ctx: @title:window Dialog title for dialog showing information about a server]
en: Server Info
eu: Zerbitzariaren informazioa

en: ACLs for '%1' need to be retrieved from the IMAP server first. Skipping ACL change
eu: '%1'(r)en ACLak aurrena IMAP zerbitzaritik eskuratu behar dira. ACL aldatzea saihesten

en: Access rights revoked
eu: Sartzeko eskubideak indargabetuta

en: Account Information
eu: Kontuaren informazioa

en: Account Name:
eu: Kontuaren izena:

en: Account Settings
eu: Kontuaren ezarpenak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Alternate Server:
eu: Ordezko zerbitzaria:

en: Archive Folder
eu: Artxibatu karpeta

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

[ctx: Authentication method]
en: Anonymous
eu: Anonimoa

[ctx: Authentication method]
en: Clear text
eu: Testu argia

en: Authentication:
eu: Autentifikazioa:

en: Auto Detect
eu: Auto-antzeman

en: Automaticall&y compact folders (expunges deleted messages)
eu: Karpetak automatikoki trinkotzea (ezabatutako mezuak kanporatzen ditu)

en: Cannot add IMAP folder '%1' for a non-existing parent folder '%2'.
eu: Ezin da '%1' IMAP karpeta gehitu existitzen ez den '%2' guraso karpeta baterako.

en: Cannot modify IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
eu: Ezin du '%1' IMAP karpeta aldatu, zerbitzarian ez da existitzen.

en: Cannot move IMAP folder '%1' out of '%2', '%2' does not exist on the server.
eu: Ezin du '%1' IMAP karpeta '%2'(e)tik kanpora mugitu, '%2' ez da zerbitzarian existitzen.

en: Cannot move IMAP folder '%1' to '%2', '%2' does not exist on the server.
eu: Ezin du '%1' IMAP karpeta '%2'(e)ra mugitu, '%2' ez da zerbitzarian existitzen.

en: Cannot move IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
eu: Ezin du '%1' IMAP karpeta mugitu, zerbitzarian ez da existitzen.

en: Cannot move message out of '%1', '%1' does not exist on the server.
eu: Ezin du mezua '%1'(e)tik kanpora mugitu, '%1' ez da zerbitzarian existitzen.

en: Cannot move message to '%1', '%1' does not exist on the server.
eu: Ezin du mezua '%1'(e)ra mugitu, '%1' ez da zerbitzarian existitzen.

en: Cannot move message, it does not exist on the server.
eu: Ezin du mezua mugitu, zerbitzarian ez da existitzen.

en: Cannot use the IMAP server %1, some mandatory capabilities are missing: %2. Please ask your sysadmin to upgrade the server.
eu: Ezin du erabili %1 IMAP zerbitzaria, ezinbesteko gaitasun batzuk falta dira: %2. Mesedez, eskatu zure sistemaren administratzaileari zerbitzaria bertsio-berritzeko.

en: Check interval in minutes
eu: Egiaztatzeko bitartea minututan

en: Check mail interval:
eu: Posta egiaztatzeko bitartea:

en: Connect using the system proxy settings
eu: Konektatu sistemako ordezkari-ezarpenak erabiliz

en: Connection Settings
eu: Konexioaren ezarpenak

en: Connection established.
eu: Konexioa ezarri da.

en: Connection lost
eu: Konexioa galdu da

en: Could not access KWallet. If you want to store the password permanently then you have to activate it. If you do not want to use KWallet, check the box below, but note that you will be prompted for your password when needed.
eu: Ezin du KWallet atzitu. Pasahitza era iraunkorrean gorde nahi baduzu, hori aktibatu behar duzu. KWallet ez baduzu erabili nahi, markatu beheko laukia, baina jakizu beharrezkoa den bakoitzean pasahitza eskatuko zaizula.

en: Could not connect to the IMAP server.
    %1
eu: Ezin izan du IMAP zerbitzarira konektatu.
    %1

en: Could not connect to the IMAP-server %1.
    %2
eu: Ezin izan du IMAP zerbitzarira konektatu %1.
    %2

en: Could not connect to the IMAP-server.
    %1
eu: Ezin izan du IMAP zerbitzarira konektatu.
    %1

en: Could not create another extra connection to the IMAP-server %1.
eu: Ezin izan du %1 IMAP zerbitzarira beste konexio gehigarri bat sortu.

en: Could not determine the UID for the newly created message on the server
eu: Zerbitzarian berriki sortutako mezuaren UID ezin du zehaztu

en: Could not read the password: user rejected wallet access
eu: Ezin izan du pasahitza irakurri: erabiltzaileak zorroan atzitzea ukatu du

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server %1.
    %2
eu: Ezin izan ditu %1 IMAP zerbitzariak onartutako gaitasunak probatu.
    %2

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server.
    %1
eu: Ezin izan ditu IMAP zerbitzariak onartutako gaitasunak probatu.
    %1

en: Define alternate URL
eu: Definitu ordezko URLa

en: Define default sieve vacation filename
eu: Definitu «sieve»ren oporretako fitxategi-izen lehenetsia

en: Define if account uses the default identity
eu: Definitu kontuak nortasun lehenetsia erabiliko duen

en: Define if server supports sieve
eu: Definitu zerbitzariak «sieve» onartzen duen

en: Define if the trash collection received the special attribute
eu: Definitu zakarrontzi bildumak atributu berezia jaso duen

en: Define if we reuse host and login configuration
eu: Definitu ostalari eta saio-hasteko informazioa berrabiltzen dugun

en: Define sieve port
eu: Definitu «sieve» ataka

en: Define username used from custom server sieve url
eu: Definitu norberak finkatutako zerbitzariko «sieve» URLtik erabilitako erabiltzaile-izena

en: Define which folder is used for trash
eu: Definitu zakarrontzirako zein karpeta erabiliko den

en: Defines if all the IMAP data should be cached locally all the time
eu: IMAP datu guztiak etengabe lokalki cacheratu beharko liratekeen definitzen du

en: Defines if interval checking is enabled.
eu: Tarteka egiaztatzea gaituta dagoen definitzen du.

en: Defines if the annotations, ACLs and quota information of mailboxes should
                 also be retrieved when the mailboxes get listed.
eu: Postontziak zerrendatzen direnean haien idatzohar, ACL eta kuoten
                 informazioa ere eskuratu beharko liratekeen definitzen du.

en: Defines if the expunge command is issued automatically, otherwise it should be
                 triggered manually through the D-Bus interface.
eu: «expunge» komandoa automatikoki ematen den definitzen du; bestela, eskuz
                 aktibatu behar da D-Bus interfazearen bidez.

en: Defines if the server side subscription is enabled
eu: zerbitzari aldeko harpidetza gaituta dagoen definitzen du

en: Defines the authentication type to use
eu: Erabili beharreko autentifikazio mota definitzen du

en: Defines the authentication type to use for alternate server
eu: Ordezko zerbitzarian erabili beharreko autentifikazio-mota definitzen du

en: Defines the encryption type to use
eu: Erabili beharreko zifratze mota definitzen du

en: Defines the port the IMAP service is running on
eu: IMAP zerbitzaria dabilen ataka definitzen du

en: Defines the type of identification used by custom sieve server
eu: Norberak finkatutako «sieve» zerbitzariak erabilitako identifikatzeko mota definitzen du

en: Disconnected during login.
eu: Saio-hastean deskonektatu da.

en: Disconnected from server during login.
eu: Saio-hasi bitartean zerbitzaritik deskonektatu da.

en: Do not use KWallet
eu: Ez erabili KWallet

en: Empty
eu: Hutsik

en: Empty password
eu: Pasahitza hutsik

en: Enable &interval mail checking
eu: Gaitu &tarteka posta egiaztatzea

en: Enable server-side subscriptions
eu: Gaitu zerbitzari-aldeko harpidetza

en: Encryption:
eu: Zifratzea:

en: Failed to create the folder '%1' on the IMAP server.
eu: IMAP zerbitzarian '%1' karpeta sortzea huts egin du.

en: Failed to delete the folder, restoring folder list.
eu: Karpeta ezabatzea huts egin du, karpeta-zerrenda lehengoratzen.

en: Failed to find the folder to be deleted, restoring folder list.
eu: Ezabatu beharreko karpeta aurkitzea huts egin du, karpeta zerrenda lehengoratzen.

en: Failed to mark the message from '%1' for deletion on the IMAP server. It will reappear on next sync.
eu: IMAP zerbitzarian '%1'(e)ren mezua ezabatzeko markatzea huts egin du. Sinkronizatzen den hurrengoan berriz agertuko da.

en: Failed to move item, it has no message payload. Remote id: %1
eu: Elementua mugitzea huts egin du, ez dauka mezu zama erabilgarririk. Urruneko ID: %1

en: Failed to rename the folder, restoring folder list.
eu: Karpeta berrizendatzea huts egin du, karpeta zerrenda lehengoratzen.

en: Failed to subscribe to the folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
eu: IMAP zerbitzariko '%1' karpetan harpidetzea huts egin du. Sinkronizatzen den hurrengoan desagertu egingo da. Erabili harpidetza elkarrizketa-koadroa hori gainditzeko

en: Failed to subscribe to the renamed folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
eu: IMAP zerbitzarian berrizendatutako '%1' karpetan harpidetzea huts egin du. Sinkronizatzen den hurrengoan desagertu egingo da. Erabili harpidetza elkarrizketa-koadroa hori gainditzeko

en: Failed to write some ACLs for '%1' on the IMAP server. %2
eu: IMAP zerbitzarian '%1'(e)rako ACL batzuk idaztea huts egin du. %2

en: Failed to write some annotations for '%1' on the IMAP server. %2
eu: IMAP zerbitzarian '%1'(e)rako idatzohar batzuk idaztea huts egin du. %2

en: Filtering
eu: Iragaztea

en: General
eu: Orokorra

en: I&MAP Server:
eu: I&MAP zerbitzaria:

en: I&MAP Username and Password
eu: I&MAP erabiltzaile-izena eta pasahitza

en: IMAP Account
eu: IMAP kontua

en: IMAP Settings
eu: IMAP ezarpenak

en: IMAP server
eu: IMAP zerbitzaria

en: Identity account
eu: Nortasun-kontua

en: Identity:
eu: Nortasuna:

en: If checked, the system proxy settings will be used to connect to the mail server.
eu: Markatuta badago, sistemako ordezkariaren ezarpenak erabiliko dira posta-zerbitzarira konektatzeko.

en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

en: Indicate the IMAP server. If you want to connect to a non-standard port for a specific encryption scheme, you can add ":port" to indicate that. For example: "imap.foo.com:144".
eu: Adierazi IMAP zerbitzaria. Zifratze-eskema zehatz bat erabiltzeko ataka ez-estandar batera konektatu nahi baduzu, hori adierazteko ":port" gehi dezakezu. Adibidez: "imap.foo.com:144".

[ctx: Input username/password manually and not store them]
en: Try Again
eu: Saiatu berriz

en: Invalid search
eu: Bilaketa baliogabea

en: List of mailbox names reported by the server the last time
eu: Zerbitzariak azken aldian jakinarazitako postontzi-izenen zerrenda

en: Mail Checking Options
eu: Posta egiaztatzeko aukerak

en: Managesieve port:
eu: «Managesieve» ataka:

en: No authentication
eu: Autentifikaziorik ez

en: No message retrieved, failed to read the message.
eu: Ez da mezurik eskuratu, mezua irakurtzea huts egin du.

en: No message retrieved, server reply was empty.
eu: Ez da mezurik eskuratu, zerbitzariaren erantzuna hutsik zegoen.

en: No server configured yet.
eu: Ez da oraindik zerbitzaririk konfiguratu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Override configured encryption mode
eu: Konfiguratutako zifratze-moduari gainezartzea

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Please enter password for user '%1' on IMAP server '%2'.
eu: Mesedez, sartu '%1' erabiltzailearen '%2' zerbitzariko pasahitza.

en: Port:
eu: Ataka:

en: RID path to the mailbox to watch for changes
eu: Aldaketa bila gainbegiratzeko postontzirako RID bide-izena

en: Remote id is empty or invalid
eu: Urruneko ID hutsik dago edo baliogabea da

en: Resource not synchronized yet.
eu: Baliabidea ez da oraindik sinkronizatu.

en: Restarting item retrieval.
eu: Elementua eskuratzea berriz hasten.

en: Reuse host and login configuration
eu: Berrerabili ostalari eta saio-hasteko konfigurazioa

en: Server Info
eu: Zerbitzariaren informazioa

en: Server address change
eu: Zerbitzari-helbide aldaketa

en: Server is not available.
eu: Zerbitzaria ez dago erabilgarri.

en: Server supports Sieve
eu: Zerbitzariak «Sieve» onartzen du

en: Serverside Subscription...
eu: Zerbitzari-aldeko harpidetza...

en: Shared Folders
eu: Karpeta partekatuak

en: The password.
eu: Pasahitza.

en: The server for account "%2" refused the supplied username and password.
    Do you want to go to the settings, have another attempt at logging in, or do nothing?
    
    %1
eu: "%2" kontua duen zerbitzariak emandako erabiltzaile-izen eta pasahitza errefusatu ditu.
    Ezarpenetara joan, saio-hasteko beste saiakera bat egin, edo ez duzuezer egin nahi? 
    %1

en: The server port changed when ManageSieve turned into a full RFC Standard. Old server implementations still use port 2000, while newer standard conform server can only be accessed via port 4190.
eu: Zerbitzariaren ataka aldatu zen «ManageSieve» RFC estandar oso bilakatu zenean. Zerbitzariaren inplementazio zaharrek 2000 ataka erabiltzen dute oraindik, estandar berriarekin bat datorren zerbitzaria, berriz, 4190 ataka bidez bakarrik atzi daiteke.

en: The username.
eu: Erabiltzaile-izena.

en: Trash folder:
eu: Zakarrontzi-karpeta:

en: Unable to connect to the IMAP server.
eu: Ez da IMAP zerbitzarira konektatzeko gai.

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
eu: Ez da zerbitzariarekin konektatzeko gai, mesedez egiaztatu zerbitzariaren helbidea.

en: Use&rname:
eu: E&rabiltzaile-izena:

en: User name change
eu: Erabiltzaile-izena aldaketa

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: You have changed the address of the server. Even if this is the same server as before we will have to re-download all your emails from this account again. Are you sure you want to proceed?
eu: Zerbitzariaren helbidea aldatu duzu. Aurreko zerbitzari bera izan arren, kontu horretako e-posta guztiak berriz zama-jaitsi beharko ditugu. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: You have changed the user name. Even if this is a user name for the same account as before we will have to re-download all your emails from this account again. Are you sure you want to proceed?
eu: Erabiltzaile-izena aldatu duzu. Aurreko kontu bererako erabiltzaile-izen bat bada ere kontu horretako e-posta guztiak berriz zama-jaitsi beharko ditugu. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: You requested TLS/SSL to connect to %1, but your system does not seem to be set up for that.
eu: %1(e)ra konektatzeko TLS/SSL eskatu duzu, baina ematen du zure sistema ez dagoela horretarako ezarrita.

en: killed
eu: akabatuta
