kdepim-runtime - en to eu translation catalogue (114 entries)

en:  day |  days
eu[0]:  egun
eu[1]:  egun

en:  message |  messages
eu[0]:  mezu
eu[1]:  mezu

en:  minute |  minutes
eu[0]:  minutu
eu[1]:  minutu

en: &Use pipelining for faster mail download
eu: Era&bili paralelismoa posta azkarrago zama-jaisteko

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe POP over port 995;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 110 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 110 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> 995 atakaren gaineko POP asegurua da;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> 110 atakan operatuko du eta konektatu ondoren zuzenean konexio seguru batera aldatuko da;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Batere ez</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> 110 atakara konektatu baina ez da konexio seguru batera aldatuko. Ezarpen hau ez da gomendatzen.</span></p></body></html>

en: <qt>The folder you deleted was associated with the account <b>%1</b> which delivered mail into it. The folder the account delivers new mail into was reset to the main Inbox folder.</qt>
eu: <qt>Ezabatu duzun karpeta, hartara posta igorri zuen <b>%1</b> kontuarekin lotuta zegoen. Kontuak posta berria igortzen duen karpeta, sarrera-ontzi nagusira berrezarri da.</qt>

en: Account &name:
eu: Kontuaren ize&na:

en: Account Information
eu: Kontuaren informazioa

en: Account Type: POP Account
eu: Kontu mota: POP kontua

en: Account name: This defines the name displayed in the account list.
eu: Kontuaren izena: Honek kontu-zerrendan azaldutako izena definitzen du.

en: Account:
eu: Kontua:

en: Address of the mail POP3 server
eu: POP3 posta-zerbitzariaren helbidea

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: An error occurred during authentication: %1
eu: Autentifikazio garaian errore bat gertatu da: %1

en: Authentication:
eu: Autentifikazioa:

en: Auto Detect
eu: Auto-antzeman

en: Check mail interval:
eu: Posta egiaztatzeko bitartea:

en: Check this option if you want to fetch only copies of the mails and leave the original mails on the server.
eu: Markatu aukera hau posten kopiak eskuratu eta jatorrizko postak zerbitzarian uztea nahi baduzu.

en: Check this option if you want to only keep the x most recent messages on the server and delete all older.
eu: Markatu aukera hau, zerbitzarian, bakarrik x mezu berrienak mantendu eta zaharrago guztiak ezabatzea nahi baduzu.

en: Command that is executed before checking mail
eu: Posta egiaztatu aurretik exekutatzen den komandoa

en: Connect using the system proxy settings
eu: Konektatu sistemako ordezkari-ezarpenak erabiliz

en: Connection Settings
eu: Konexioaren ezarpenak

en: Connection broken from POP3 server %1
eu: %1 POP3 zerbitzariaren konexioa hautsi da

en: Could not find folder for incoming mail, aborting mail check.
eu: Ezin izan du sarrerako postaren karpeta aurkitu, posta egiaztatzea uzten.

en: Could not login to %1.
eu: Ezin du %1(e)n saio-hasi.

en: Could not login to %1. The password may be wrong.
    
    %2
eu: Ezin du %1(e)an saio-hasi. Baliteke pasahitza oker egotea.
    
    %2

en: Could not send to server.
eu: Ezin izan du zerbitzarira bidali.

en: Days to leave messages on the server:
eu: Mezuak zerbitzarian uzteko egun kopurua:

en: Defines the authentication type to use
eu: Erabili beharreko autentifikazio mota definitzen du

en: Destination folder:
eu: Helburuko karpeta:

en: Enable &interval mail checking
eu: Gaitu &tarteka posta egiaztatzea

en: Encryption:
eu: Zifratzea:

en: Error during communication with the POP3 server while trying to download mail: %1
eu: errorea posta zama-jaisten saiatzeko POP3 zerbitzariarekin komunikatzean: %1

en: Error while executing precommand.
eu: Errorea aurre-komandoa exekutatzean.

en: Error while fetching mails from the server.
eu: Errorea zerbitzaritik mezuak eskuratzean.

en: Error while getting list of unique mail identifiers from the server.
eu: Errorea zerbitzaritik posta identifikatzaile bakarren zerrenda lortu bitartean.

en: Error while getting the list of messages on the server.
eu: Errorea zerbitzaritik mezu-zerrenda lortu bitartean.

en: Error while trying to get the folder for incoming mail, aborting mail check.
eu: Errorea sarrerako postaren karpeta lortzen saiatzean, posta egiaztatzea uzten.

en: Error while trying to get the local inbox folder, aborting mail check.
eu: Errorea sarrera-ontzi lokalaren karpeta lortzen saiatzean, posta egiaztatzea uzten.

en: Executing precommand.
eu: Aurre-komandoa exekutatzen.

en: Failed to delete the messages from the server.
eu: Zerbitzaritik mezua ezabatzea huts egin du.

en: Fetching mail listing.
eu: Posta-zerrenda eskuratzen.

en: Fetching message %1 of %2 (%3 of %4 KB) for %5
eu: %1 / %2 (%3 / %4 KB) mezua eskuratzen, %5(e)rako

en: Fetching message %1 of %2 (%3 of %4 KB) for %5 (%6 KB remain on the server).
eu: %1 / %2 (%3 / %4 KB) mezua eskuratzen, %5(e)rako (%6 KB geratzen dira zerbitzarian).

en: Finished mail check, 1 message downloaded. | Finished mail check, %1 messages downloaded.
eu[0]: Posta egiaztapena amaitu da, mezu 1 zama-jaitsi da.
eu[1]: Posta egiaztapena amaitu da, %1 mezu zama-jaitsi dira.

en: Finished mail check, no message downloaded.
eu: Posta egiaztapena amaitu da, ez da mezurik zama-jaitsi.

en: General
eu: Orokorra

en: If active, most recent messages are kept until the quota is reached and oldest messages are deleted.
eu: Aktibo badago, mezu berriagoak mantentzen dira kuotara iritsi arte eta mezu zaharrenak ezabatzen dira.

en: If active, the POP3 account will be checked for new mail every x minutes
eu: Aktibo badago, POP3 kontua posta berri bila x minutuero egiaztatuko da

en: If checked the message is not deleted from the mail server
eu: Markatuta badago, mezua ez da posta-zerbitzaritik ezabatuko

en: If checked, the system proxy settings will be used to connect to the mail server.
eu: Markatuta badago, sistemako ordezkariaren ezarpenak erabiliko dira posta-zerbitzarira konektatzeko.

en: Incoming &mail server:
eu: Sarrerako &posta-zerbitzaria:

en: Internal error, number expected: %1
eu: Barneko errorea, zenbakia espero da: %1

en: Internal error: missing argument for command %1
eu: Barneko errorea: %1 komandoaren argumentu bat falta da

en: Internal error: missing item
eu: Barneko errorea: elementu bat falta da

en: Invalid response from server:
    "%1"
eu: Zerbitzaritik erantzun baliogabea:
    "%1"

en: Keep most recent messages within the quota and delete oldest
eu: Mantendu mezu berrietan kuota barruan eta ezabatu zaharrenak

en: Lea&ve fetched messages on the server
eu: &Utzi eskuratutako mezuak zerbitzarian

en: Login via APOP failed. The server %1 may not support APOP, although it claims to support it, or the password may be wrong.
    
    %2
eu: APOP bidez saio-hastea huts egin du. Baliteke %1 zerbitzariak APOP ez onartzea, nahiz eta haren euskarria duela adierazi, edo baliteke pasahitza oker egotea.
    
    %2

en: Login via SASL (%1) failed. The server may not support %2, or the password may be wrong.
    
    %3
eu: SASL (%1) bidez saio-hastea huts egin du. Baliteke zerbitzariak %2 ez onartzea, edo baliteke pasahitza oker egotea.
    
    %3

en: Mail Checking Options
eu: Posta egiaztatzeko aukerak

en: Mail check aborted after going offline.
eu: Posta egiaztapena zapuztu da lerroz-kanpo joatean.

en: Mail check aborted.
eu: Posta egiaztapena utzi da.

en: Mail check already in progress, unable to start a second check.
eu: Posta egiaztapena dagoeneko martxan dago, ez da bigarren egiaztapen bat hasteko gai.

en: Mail check was canceled manually.
eu: Posta egiaztapena eskuz utzi da.

en: Maximum megabytes to keep:
eu: Gehienez mantendu beharreko megabyteak:

en: Name displayed in the list of accounts
eu: Kontuen zerrendan azaldutako izena

en: No username and password supplied.
eu: Ez da erabiltzaile-izena eta pasahitza eman.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Number of messages to keep:
eu: Mantendu beharreko mezu-kopurua:

en: Offline
eu: Lerroz-kanpo

en: Only the x most recent messages are kept on the server
eu: Zerbitzarian, bakarrik x mezu berrienak mantentzen dira

en: P&assword:
eu: P&asahitza:

en: POP Settings
eu: POP ezarpenak

en: POP3 Account
eu: POP3 kontua

en: Password for access to the mail server
eu: Posta-zerbitzarira sartzeko pasahitza

en: Password: The password given to you by your mail provider.
eu: Pasahitza: Posta-hornitzaileak eman dizun pasahitza.

en: Please enter the username and password for account '%1'.
eu: Mesedez, sartu '%1' kontuaren erabiltzaile-izena eta pasahitza.

en: Please note that this feature can cause some POP3 servers that do not support pipelining to send corrupted mail;
    this is configurable, though, because some servers support pipelining
    but do not announce their capabilities. To check whether your POP3 server
    announces pipelining support use the "Auto Detect" button at the bottom of the dialog;
    if your server does not announce it, but you want more speed, then
    you should do some testing first by sending yourself a batch
    of mail and downloading it.
eu: Jakin ezazu ezaugarri horrek, paralelismoa onartzen ez duten POP3 zerbitzari batzuk mezu hondatuak bidaltzea eragin dezakeela;
    hori konfiguragarria da, zerbitzari batzuk paralelismoa onartu arren ez
    dutelako bere gaitasuna iragartzen. Zure POP3 zerbitzariak paralelismoa
    onartzen duela iragartzen duen egiaztatzeko, erabili elkarrizketa-koadroan behean dagoen "Auto-antzeman" botoia;
    zure zerbitzariak ez badu iragartzen, baina zuk abiadura handiagoa nahi baduzu,
    proba batzuk egin beharko zenituzke, aurrena zeure buruari posta-sorta bat
    bidaliz eta haiek zama-jaitsiz.

en: Please specify a server and port on the General tab first.
eu: Mesedez, aurrena zehartu zerbitzari bat eta ataka bat Orokorra fitxan.

en: Port:
eu: Ataka:

en: Pre-com&mand:
eu: Aurre-ko&mandoa:

en: Preparing transmission from "%1".
eu: "%1"(e)tik transmisioa prestatzen.

en: Ready
eu: Prest

en: SSL/TLS error: %1
eu: SSL/TLS errorea: %1

en: Saving downloaded messages.
eu: Zama-jaitsitako mezuak gordetzen.

en: Saving password to the wallet.
eu: Pasahitza zorroan gordetzen.

en: Server does not respond properly:
    %1
eu: Zerbitzariak ez du behar den bezala erantzun:
    %1

en: The address of the POP3 server, e.g. pop3.yourprovider.org. You should get this address from your mail provider.
eu: POP3 zerbitzariaren helbidea, adib. «pop3.zurehornitzailea.org». Helbide hori zure posta hornitzailetik lortu beharko zenuke.

en: The original message is deleted from the server after x days
eu: Jatorrizko mezua zerbitzaritik ezabatzen da x egun igarotakoan

en: The server does not seem to support pipelining; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn pipelining on. But please note that this feature can cause some POP servers that do not support pipelining to send corrupt messages. So before using this feature with important mail you should first test it by sending yourself a larger number of test messages which you all download in one go from the POP server.
eu: Ez dirudi zerbitzariak paralelismoaren euskarririk duenik; beraz, aukera hori ezgaitu egin da.
    Zerbitzari batzuek beren gaitasunak behar bezala iragartzen ez dituztenez, Paralelismoa pizteko aukera duzu oraindik. Baina jakin ezazu ezaugarri horrek paralelismoa onartzen ez duten POP zerbitzari batzuk mezu hondatuak bidaltzea eragin dezakeela. Beraz, funtzio hori posta garrantzitsuarekin erabili aurretik, lehenik probatu egin behar zenuke, zeure buruari proba-mezu kopuru handia bidaliz, POP zerbitzaritik denak batera zama-jaisteko.

en: The server does not seem to support unique message numbers, but this is a requirement for leaving messages on the server.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn leaving fetched messages on the server on.
eu: Ez dirudi zerbitzariak mezu-zenbaki bakarren euskarria duenik, baina hori, mezuak zerbitzarian uzteko ezinbestekoa da.
    Zerbitzari batzuek beren gaitasunak behar bezala iragartzen ez dituztenez, eskuratutako mezuak zerbitzarian uztea pizteko aukera duzu oraindik.

en: The server does not seem to support unique message numbers, but this is a requirement for leaving messages on the server; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn leaving fetched messages on the server on.
eu: Ez dirudi zerbitzariak mezu-zenbaki bakarren euskarria duenik, baina hori, mezuak zerbitzarian uzteko ezinbestekoa da; beraz, aukera hori ezgaitu egin da.
    Zerbitzari batzuek beren gaitasunak behar bezala iragartzen ez dituztenez, eskuratutako mezuak zerbitzarian uztea pizteko aukera duzu oraindik.

en: The server said: "%1"
eu: Zerbitzariak esan du: "%1"

en: The server terminated the connection immediately.
eu: Zerbitzariak konexioa berehala bukatu du.

en: The server terminated the connection.
eu: Zerbitzariak konexioa bukatu du.

en: The username that identifies you against the mail server
eu: Posta-zerbitzariaren aurrean identifikatzen zaituen erabiltzaile-izena

en: Timeout from POP3 server %1
eu: %1 POP3 zerbitzariaren denbora-muga gainditu da

en: Unable to complete the mail fetch.
eu: Ez da posta eskuratzea amaitzeko gai.

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
eu: Ez da zerbitzariarekin konektatzeko gai, mesedez egiaztatu zerbitzariaren helbidea.

en: Unable to initialize SASL, aborting mail check.
eu: Ez da SASL hasieratzeko gai, posta egiaztapena uzten.

en: Unable to login to the server "%1".
eu: Ez da "%1" zerbitzarian saio-hasteko gai.

en: Unable to open wallet
eu: Ez da zorroa irekitzeko gai

en: Unable to store downloaded mails.
eu: Ez da zama-jaitsitako postak gordetzeko gai.

en: Unexpected response from POP3 server.
eu: POP3 zerbitzariaren ezusteko erantzuna.

en: Use&rname:
eu: E&rabiltzaile-izena:

en: You are asked here because the password could not be loaded from the wallet.
eu: Hemen galdetzen zaizu pasahitza ezin izan delako zorrotik zamatu.

en: You are asked here because the previous login was not successful.
eu: Hemen galdetzen zaizu aurreko saio-hastea ez delako ondo irten.

en: You are asked here because the username you supplied is empty.
eu: Hemen galdetzen zaizu eman duzun erabiltzaile-izena hutsik dagoelako.

en: Your Internet Service Provider gave you a <em>user name</em> which is used to authenticate you with their servers. It usually is the first part of your email address (the part before <em>@</em>).
eu: Zure Internet zerbitzuaren hornitzaileak <em>erabiltzaile-izen</em> bat eman zizun, zu haien zerbitzariekin autentifikatzeko. Zure e-posta helbidearen aurreneko zatia izan ohi da (<em>@</em>ren aurretik dagoen zatia).

en: Your POP3 server (%1) does not support APOP.
    Choose a different authentication method.
eu: Zure POP3 zerbitzariak (%1) ez du APOP euskarririk.
    Hautatu beste autentifikazio metodo bat.

en: Your POP3 server (%1) does not support SASL.
    Choose a different authentication method.
eu: Zure POP3 zerbitzariak (%1) ez du SASL euskarririk.
    Aukeratu beste autentifikazio metodo bat.

en: Your POP3 server (Account: %1) does not support the UIDL command: this command is required to determine, in a reliable way, which of the mails on the server KMail has already seen before;
    the feature to leave the mails on the server will therefore not work properly.
eu: Zure POP3 zerbitzariak (Kontua: %1) ez du UIDL komandoa onartzen: komando hori beharrezkoa da, KMail-ek dagoeneko zerbitzariko zein posta ikusi dituen era fidagarrian zehazteko.;
    beraz, postak zerbitzarian uzteko ezaugarria ez da ondo ibiliko.

en: Your POP3 server claims to support TLS but negotiation was unsuccessful.
    You can disable TLS in the POP account settings dialog.
eu: Zure POP3 zerbitzariak TLS onartzen duela dio baina negoziazioak ez du arrakastarik izan.
    TLS ezgaitu dezakegu POP kontu ezarpenen elkarrizketa-koadroan.
