caja 1.25.3 - en to eu translation catalogue (1573 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
eu: 
    
    Gehitu muntai-puntua zerbitzariaren konexioari

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
eu: 
    
    Arakatu fitxategi-sistema fitxategi-kudeatzailearekin

en:  (another copy)
eu:  (beste kopia bat)

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
eu[0]:  (elementu %'d du)
eu[1]:  (%'d elementu ditu)

en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
eu[0]:  (guztira elementu %'d du)
eu[1]:  (guztira %'d elementu ditu)

en:  (copy)
eu:  (kopia)

en:  (invalid Unicode)
eu:  (Unicode baliogabea)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
eu: "%s"(e)k ezin du "%s" ireki, "%s"(e)k ezin dituelako "%s" helbideetako fitxategiak atzitu.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
eu: Ezin izan da "%s" aurkitu. Baliteke duela gutxi ezabatu izana.

en: "%s" is an executable text file.
eu: "%s" testu-fitxategi exekutagarria da.

en: "%s" selected
eu: "%s" hautatuta

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
eu: "%s" kopiatu egingo da 'Itsatsi' komandoa hautatzen baduzu

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
eu: "%s" lekuz aldatuko da 'Itsatsi' komandoa hautatzen baduzu

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
eu[0]: fitxategi %'d falta da ezabatzeko
eu[1]: %'d fitxategi falta dira ezabatzeko

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
eu[0]: fitxategi %'d falta da zakarrontzira eramateko
eu[1]: %'d fitxategi falta dira zakarrontzira eramateko

en: %'d file operation active | %'d file operations active
eu[0]: fitxategi eragiketa %'d aktibo
eu[1]: %'d fitxategi-eragiketa aktibo

en: %'d folder selected | %'d folders selected
eu[0]: Karpeta %'d  hautatuta
eu[1]: %'d karpeta hautatuta

en: %'d hour | %'d hours
eu[0]: ordu bat
eu[1]: %'d ordu

en: %'d item selected | %'d items selected
eu[0]: elementu %'d hautatuta
eu[1]: %'d elementu hautatuta

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
eu[0]: elementu %'d, %s denetara (%s diskoan)
eu[1]: %'d elementu, %s denetara (%s diskoan)

en: %'d minute | %'d minutes
eu[0]: minutu bat
eu[1]: %'d minutu

en: %'d other item selected | %'d other items selected
eu[0]: Beste elementu %'d hautatuta
eu[1]: Beste %'d elementu hautatuta

en: %'d second | %'d seconds
eu[0]: segundo bat
eu[1]: %'d segundo

en: %'dnd link to %s
eu: %'d. lotura %s(e)rako

en: %'drd link to %s
eu: %d. lotura %s(e)rako

en: %'dst link to %s
eu: %'d. lotura %s(e)rako

en: %'dth link to %s
eu: %'d. esteka %s(e)rako

en: %'u file | %'u files
eu[0]: fitxategi bat
eu[1]: %'u fitxategi

en: %'u folder | %'u folders
eu[0]: karpeta bat
eu[1]: %'u karpeta

en: %'u item | %'u items
eu[0]: elementu bat
eu[1]: %'u elementu

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
eu: %A, %Y %B %-d   %-I:%M:%S %p

en: %S of %S
eu: %S / %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
eu[0]: %S / %S — %T gelditzen da (%S/seg)
eu[1]: %S / %S — %T gelditzen da (%S/seg)

en: %T left | %T left
eu[0]: %T falta da
eu[1]: %T falta dira

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
eu: %a, %Y %b %-d, %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
eu: %a, %Y %b %-d, %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
eu: %Y %b %-d, %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
eu: %Y %b %-d, %-I:%M %p

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
eu: %y/%m/%-d, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
eu: %y/%m/%d

en: %s (%'dnd copy)%s
eu: %s (%'d. kopia)%s

en: %s (%'drd copy)%s
eu: %s (%'d. kopia)%s

en: %s (%'dst copy)%s
eu: %s (%'d. kopia)%s

en: %s (%'dth copy)%s
eu: %s (%'d. kopia)%s

en: %s (%s bytes)
eu: %s (%s byte)

en: %s (another copy)%s
eu: %s (beste kopia bat)%s

en: %s (copy)%s
eu: %s (kopia)%s

en: %s - File Browser
eu: %s - fitxategi-arakatzailea

en: %s Properties
eu: %s-ren propietateak

en: %s Visible Columns
eu: %s zutabe ikusgaiak

en: %s document
eu: %s dokumentua

en: %s's Home
eu: %s - Karpeta nagusia

en: %s, Free space: %s
eu: %s, leku librea: %s

en: (Empty)
eu: (Hutsa)

en: (some contents unreadable)
eu: (eduki batzuk irakurtezinak)

en: --check cannot be used with other options.
eu:  --check ezin da beste aukerekin erabili.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
eu: --geometry ezin da URI bat baino gehiagorekin erabili.

en: --quit cannot be used with URIs.
eu: --quit ezin da erabili URIekin.

en: --select must be used with at least an URI.
eu: --select gutxienez URI batekin erabili behar da.

en: 1 Day
eu: Egun 1

en: 1 GiB
eu: 1 GB

en: 1 Hour
eu: Ordu 1

en: 1 MiB
eu: 1 MB

en: 1 Month
eu: Hilabete 1

en: 1 Week
eu: Aste 1

en: 1 Year
eu: Urte 1

en: 10 KiB
eu: 10 KB

en: 10 MiB
eu: 10 MB

en: 100 KiB
eu: 100 KB

en: 100 MiB
eu: 100 MB

en: 100%
eu: %100

en: 150%
eu: %150

en: 2 GiB
eu: 2 GB

en: 200%
eu: %200

en: 33%
eu: % 33

en: 4 GiB
eu: 4 GB

en: 400%
eu: %400

en: 5 MiB
eu: 5 MB

en: 50%
eu: %50

en: 500 KiB
eu: 500 KB

en: 500 MiB
eu: 500 MB

en: 6 Months
eu: 6 hilabete

en: 66%
eu: % 66

en: <b>Available _Extensions:</b>
eu: <b>Hedapen_aktiboak:</b>

en: <b>Behavior</b>
eu: <b>Portaera</b>

en: <b>Date</b>
eu: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
eu: <b>Ikuspegi lehenetsia</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
eu: <b>Testu-fitxategi exekutagarriak</b>

en: <b>Folders</b>
eu: <b>Karpetak</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
eu[0]: <b>Altuera::</b> pixel %d
eu[1]: <b>Altuera:</b> %d pixel

en: <b>Icon Captions</b>
eu: <b>Ikonoen epigrafeak</b>

en: <b>List Columns</b>
eu: <b>Zutabe-zerrendak</b>

en: <b>Media Handling</b>
eu: <b>Euskarri-kudeaketa</b>

en: <b>Other Media</b>
eu: <b>Beste euskarria</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
eu: <b>Bestelako fitxategi aurreikusgarriak</b>

en: <b>Size</b>
eu: <b>Tamaina</b>

en: <b>Sound Files</b>
eu: <b>Soinu-fitxategiak</b>

en: <b>Text Files</b>
eu: <b>Testu-fitxategiak</b>

en: <b>Trash</b>
eu: <b>Zakarrontzia</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
eu[0]: <b>Zabalera:</b> pixel %d
eu[1]: <b>Zabalera:</b> %d pixel

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
eu: <big><b>Errorea softwarea automatikoki exekutatzean</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
eu: <big><b>Euskarri honek automatikoki abiarazi izateko softwarea du. Exekutatzea nahi duzu?</b></big>

en: ? bytes
eu: ? byte

en: ? items
eu: ? elementu

en: A folder with the same name already exists in "%s".
eu: Izen bereko karpeta bat existitzen da dagoeneko "%s"-(e)n.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
eu: Ikono-ikuspegiko eta mahaigaineko ikonoen azpiko epigrafe-zerrenda. Agertzen den epigrafe-kopurua zoom-mailaren araberakoa da. Hauek dira zenbait balio posible: "size" (tamaina), "type" (mota), "date_modified" (aldatze-data), "date_changed" (aldaketa-data), "date_accessed" (atzipen-data), "owner" (jabea), "group" (taldea), "permissions" (baimenak), "octal_permissions" (baimen_zortzitarrak) eta "mime_type" (mime mota).

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
eu: Izen bereko fitxategi berriago bat existitzen da dagoeneko "%s"-(e)n.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
eu: Izen bereko karpeta berriago bat existitzen da dagoeneko "%s"-(e)n.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
eu: Gordetako geometria eta nabigazio leihoentzako koordenatuak dituen katea.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
eu: Fitxategi-izen luzeegien zatiak, zoom mailaren arabera, elipsiekin nola ordezkatu zehazten duen katea. Zerrendako sarrera bakoitza "Zoom Maila:Osokoa" formakoa da. Zehaztutako zoom maila bakoitzean, dagokion zenbaki osoa 0 baino handiagoa bada, fitxategi-izenak ez ditu emandako lerroak baino gehiago izango. Zenbakia 0 edo txikiagoa bada, ez zaio mugarik jarriko bistaratutako lerro kopuruari zoom maila horretan. Zoom mailarik zehazten ez duen "Osokoa" formako sarrera lehenetsia ere onartzen da. Honek zoom maila guztientzako gehienezko lerro kopurua zehazten du. Adibidez: 0 - beti bistaratu fitxategi-izen luzeak; 3 - laburtu hiru lerro baino luzeagoak diren fitxategi-izenak; smallest:5,smaller:4,0 - laburtu 5 lerro baino luzeagoak diren fitxategi-izenak "smallest", txikiena, zoom mailan eta 4 lerro baino luzeagoak "smaller", txikiagoa, zoom mailan. Beste zoom mailetan fitxategi-izenak ez dira laburtuko. Zoomaren maila erabilgarriak: smallest, txikiena (% 33), smaller, txikiagoa (% 50), small, txikia (% 66), standard, estandarra (% 100), large, handia (% 150), larger, handiagoa (% 200), largest, handiena (% 400)

en: A_ll columns have the same width
eu: Zutabe _guztiak zabalera berdinarekin

en: About Caja
eu: Cajari buruz

en: About Extension
eu: Hedapenari buruz

en: Access files
eu: Sarbidetu fitxategiak

en: Access was denied.
eu: Atzipena debekatu da.

en: Access:
eu: Sarbidetu:

en: Accessed:
eu: Atzitze-data:

en: Acti_on:
eu: E_kintza:

en: Activate next tab
eu: Aktibatu hurrengo fitxa

en: Activate previous tab
eu: Aktibatu aurreko fitxa

en: Add Application
eu: Gehitu aplikazioa

en: Add Emblems...
eu: Gehitu ikurrak...

en: Add _bookmark
eu: Gehitu _laster-marka

en: Add a bookmark for the current location to this menu
eu: Menu honetan uneko helbidearen laster-marka gehitzen du

en: Add a new criterion to this search
eu: Gehitu irizpide berria bilaketari

en: Add new...
eu: Gehitu berria...

en: All columns have same width
eu: Zutabe guztiek zabalera berdina dute

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
eu: Karpeta honetako fitxategi exekutagarri guztiak agertuko dira Script-en menuan.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
eu: Karpeta honetako fitxategi exekutagarri guztiak agertuko dira Script-en menuan. Menuko script bat aukeratzen baduzu, script hori exekutatuko da.
    
    Karpeta lokaletik exekutatzen direnean, script-ei hautatutako fitxategien izenak pasatuko zaizkie. Urruneko karpeta batetik exekutatzen direnean (web edo ftp edukia duen karpeta batetik, adibidez), script-ei ez zaie parametrorik pasatuko.
    
    Edozein kasutan, script-ek erabili beharko dituzten ondoko ingurune-aldagaiak ezarriko ditu Caja-ek:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: hautatutako fitxategien bide-izenak lerro-jauziz mugatuta (lokaletarako bakarrik)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: hautatutako fitxategien URIak lerro-jauziz
    mugatuta
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: uneko helbidearen URIa
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: uneko leihoaren posizioa eta tamaina
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: hautatutako fitxategien bide-izenak lerro-jauziz mugatuta ikuspegi zatitutako leihoaren (lokalean soilik) panel inaktiboan
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: hautatutako fitxategien URIak lerro-jauziz mugatuta ikuspegi zatitutako leihoaren panel inaktiboan
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: uneko helbidearen URIa ikuspegi zatitutako leihoaren panel inaktiboan

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
eu: Zaborrontziko elementu guztiak betirako ezabatuko dira.

en: Allow _executing file as program
eu: Baimendu fitxategia programa bezala _exekutatzea

en: Always
eu: Beti

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
eu: Erabili beti kokaleku-sarrera, bide-barra erabili ordez

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
eu: Mahaigainean fitxategi izen luzeegien zatiak elipseekin nola ordeztu behar diren zehazten duen zenbaki oso bat. Zenbakia 0 baino handiagoa bada, fitxategi-izenak ez du adierazitako lerro-kopurua gaindituko. Zenbakia 0 edo txikiagoa bada, ez zaio mugarik ezarriko bistaratutako lerro kopuruari.

en: An invalid drag type was used.
eu: Arrastatze mota baliogabea erabili da.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
eu: Izen bereko fitxategi zaharrago bat existitzen da dagoeneko "%s"-(e)n.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
eu: Izen bereko karpeta zaharrago bat existitzen da dagoeneko "%s"-(e)n.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
eu: Izen bereko beste fitxategi bat existitzen da dagoeneko "%s"-(e)n.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
eu: Izen bereko beste karpeta bat existitzen da dagoeneko "%s"-(e)n.

en: Another link to %s
eu: Beste lotura bat %s(e)ra

en: Any
eu: Edozein

en: Aperture Value
eu: Irekiduraren balioa

en: Apparition
eu: Agerpena

en: Application does not accept documents on command line
eu: Aplikazioak ez ditu dokumenturik onartzen komando-lerroan

en: Apply Permissions to Enclosed Files
eu: Aplikatu baimenak fitxategi inguratuei

en: Apply this action to all files and folders
eu: Aplikatu ekintza hau fitxategi eta karpeta guztiei

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
eu: Ziur zaude bisitatu dituzun helbideen zerrenda garbitu nahi duzula?

en: Are you sure you want to open all files?
eu: Ziur zaude  fitxategi denak irekitzea nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
eu: Ziur zaude "%B" zakarrontzitik behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
eu: Ziur zaude "%B" behin betiko ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
eu[0]: Ziur zaude hautatutako elementua zakarrontzitik behin betirako ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude hautatutako %'d elementuak zakarrontzitik behin betirako ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
eu[0]: Ziur zaude behin betirako ezabatu nahi duzula hautatutako elementua?
eu[1]: Ziur zaude behin betirako ezabatu nahi dituzula hautatutako %'d elementuak?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
eu: Ziur zaude "%B" zakarrontzira bota nahi duzula?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
eu[0]: Ziur zaude behin betirako ezabatu nahi duzula hautatutako elementua?
eu[1]: Ziur zaude zakarrontzira eraman nahi dituzula hautatutako %'d elementuak?

en: Arran_ge Items
eu: Antolatu _elementuak

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
eu: Galdetu zakarrontzia _hustu edo fitxategiak ezabatu aurretik

en: Ask before moving files to the _Trash
eu: Galdetu fitxategiak zakarrontzira mugitu aurretik

en: Ask what to do
eu: Galdetu zer egin

en: Autorun Prompt
eu: Autoexekuzioaren galdera

en: Azul
eu: Urdina

en: B_rowse media when inserted
eu: _Arakatu euskarria sartzean

en: Back history
eu: Atzera joan historian

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Backgrounds and Emblems
eu: Atzeko planoak eta ikurrak

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
eu: Caja exekutatu aurretik, sortu karpeta hori edo ezarri Caja-ek karpeta sortzeko behar dituen baimenak.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
eu: Caja exekutatu aurretik, sortu karpeta horiek edo ezarri Caja-ek karpetak sortzeko behar dituen baimenak.

en: Behavior
eu: Portaera

en: Black
eu: Beltza

en: Blue Ridge
eu: Erliebe urdina

en: Blue Rough
eu: Zimur urdina

en: Blue Type
eu: Urdin letraduna

en: Bookmark Name:
eu: Laster-markaren izena:

en: Bookmark for Nonexistent Location
eu: Laster-marka honen helbidea ez dago

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Browse Network
eu: Arakatu sarea

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
eu: Arakatu ordenagailu honetatik atzi daitezkeen lokaleko eta urruneko disko eta karpeta guztiak

en: Browse bookmarked and local network locations
eu: Arakatu laster-markatutako eta sare lokaleko kokalekuak

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
eu[0]: Arakatu fitxa _berri %'d -ean
eu[1]: Arakatu %'d fitxa _berritan

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
eu[0]: Arakatu_leiho berri  %'d -ean
eu[1]: Arakatu %'d _leiho berritan

en: Browse in New _Tab
eu: Arakatu _fitxa berrian

en: Browse in New _Window
eu: Arakatu _leiho berrian

en: Browse the contents of the network
eu: Arakatu sareko edukia

en: Browse the file system with the file manager
eu: Arakatu fitxategi-sistema fitxategi-kudeatzailearekin

en: Brushed Metal
eu: Metal pintatua

en: Bubble Gum
eu: Txiklea

en: Burlap
eu: Zaku-oihala

en: By Access Date
eu: Atzipen-dataren arabera

en: By Creation Date
eu: Sortze-dataren arabera

en: By E_xtension
eu: _Luzapenaren arabera

en: By Emblems
eu: Ikurren arabera

en: By Extension
eu: Luzapenaren arabera

en: By Modification Date
eu: Aldatze-dataren arabera

en: By Modification _Date
eu: Aldatze-_dataren arabera

en: By Name
eu: Izenaren arabera

en: By Path
eu: Bidearen arabera

en: By S_ize on Disk
eu: D_iskoko tamainaren arabera

en: By Size
eu: Tamainaren arabera

en: By Size on Disk
eu: Diskoko tamainaren arabera

en: By T_rash Time
eu: _Zakarrontziratze-dataren arabera

en: By Trashed Date
eu: Zakarrontziratze-dataren arabera

en: By Type
eu: Motaren arabera

en: By _Creation Date
eu: _Sortze-dataren arabera

en: By _Emblems
eu: _Ikurren arabera

en: By _Name
eu: I_zenaren arabera

en: By _Size
eu: _Tamainaren arabera

en: By _Type
eu: _Motaren arabera

en: CD _Audio:
eu: CD _Audioa:

en: C_ancel Remove
eu: _Utzi kentzea bertan behera

en: C_olors
eu: K_oloreak

en: C_onfigure Extension
eu: _Konfiguratu hedapena

en: C_onnect
eu: _Konektatu

en: Caja cannot handle "%s" locations.
eu: Caja-ek ezin du "%s" helbiderik kudeatu.

en: Caja cannot handle this kind of location.
eu: Caja-ek ezin du honelako helbiderik kudeatu.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
eu: Caja-ek ezin izan du hurrengo karpetarik sortu: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
eu: Caja-ek ezin izan du %s karpeta sortu.

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
eu: Caja-ek ez du karpeta bistaratzeko gauza den ikustailerik instalatuta.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Caja erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
eu: Caja plugin-sistema baten bidez hedagarria da, GNOME Nautilus-en antzera. Caja Nautilusen aldaera baita.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Caja software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
eu: Caja MATE mahaigaineko fitxategi-kudeatzaile ofiziala da. Direktorioak arakatzeko aukera ematen du, baita fitxategiak aurreikusteko eta haiei lotutako aplikazioak abiarazteko ere. MATE mahaigaineko ikonoak maneiatzeaz ere arduratzen da. Fitxategi-sistema lokaletan eta urrunekoetan funtzionatzen du.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
eu: Caja-ek zure fitxategi eta karpetak antolatzea uzten dizu, bai ordenagailu lokalean bai sarean.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
eu: Caja-k erabiltzailearen etxeko karpeta mahaigain bezala erabiltzen du

en: Caja will exit when last window destroyed.
eu: Caja irten egingo da azken leihoa ezereztean.

en: Camera Brand
eu: Kamera marka

en: Camera Model
eu: Kamera modeloa

en: Camouflage
eu: Kamuflajea

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
eu: Ezin da kargatu onartutako zerbitzariaren metodoen zerrenda. Egiaztatu zure GVfs instalazioa.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eu: Ezin zaio dokumentuen URIrik eman 'Type=Link' mahaigaineko sarrerari

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Group Change?
eu: Talde-aldaketa bertan behera utzi?

en: Cancel Owner Change?
eu: Jabe-aldaketa bertan behera utzi?

en: Cannot create the link to %s
eu: Ezin izan du %s -rako esteka sortu

en: Cannot find the autorun program
eu: Ezin da automatikoki exekutatzeko programa aurkitu

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
eu: Ezin da fitxategia zakarrontzira bota. Berehala ezabatu nahi duzu?

en: Chalk
eu: Klera

en: Change Desktop _Background
eu: Aldatu _mahaigainaren atzeko planoa

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
eu: Fitxategi-kudeatzaileen leihoen portaera eta itxura aldatu

en: Change the visibility of this window's location bar
eu: Leiho honetako helbide-barra erakusten/ezkutatzen du

en: Change the visibility of this window's main toolbar
eu: Aldatu leiho honetako tresna-barra nagusiaren ikusgaitasuna

en: Change the visibility of this window's side pane
eu: Leiho honetako albo-panela erakusten/ezkutatzen du

en: Change the visibility of this window's statusbar
eu: Leiho honetako egoera-barra erakusten/ezkutatzen du

en: Charcoal
eu: Ikatza

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
eu: Egiaztatu ondo idatzita dagoela eta zure proxy-ezarpenak zuzenak direla.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
eu: Egiaztatu ikurra ezabatzeko baimena duzula

en: Check that you have permission to delete the pattern.
eu: Egiaztatu eredua ezabatzeko baimena duzula.

en: Choose a program with which to open the selected item
eu: Aukeratu programa bat hautatutako elementua irekitzeko

en: Choose another application with which to open the selected item
eu: Aukeratu beste aplikazio bat hautatutako elementua irekitzeko

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
eu: Aukeratu ikono-izenen azpian agertuko diren datuen ordena. Zoom handiagoarekin informazio gehiago ikusiko da.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
eu: Aukeratu informazioaren ordena zerrendako ikuspegian agertzeko.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
eu: Aukeratu informazioaren ordena, karpeta honetan agertzeko:

en: Choose what application to launch.
eu: Aukeratu aplikazioa abiarazteko.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
eu: Aukeratu zer gertatuko den euskarria sartzean edo gailuak sistemarekin konektatzean.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
eu: Menuko script bat aukeratzen baduzu, script hori exekutatuko da hautatutako edozein elementu sarrera moduan erabilita.

en: Clea_r History
eu: _Garbitu historia

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
eu: Joan menuaren eta Atzera/Aurrera zerrenden edukia garbitzen du

en: Click on a color to remove it
eu: Egin klik kendu nahi duzun kolorean

en: Click on a pattern to remove it
eu: Egin klik kendu nahi duzun ereduan

en: Click on an emblem to remove it
eu: Egin klik kendu nahi duzun ikurrean

en: Clos_e All Folders
eu: _Itxi karpeta guztiak

en: Close P_arent Folders
eu: Itxi karpeta g_urasoa

en: Close _All Windows
eu: Itxi leiho _guztiak

en: Close all Navigation windows
eu: Itxi nabigazioko leiho guztiak

en: Close all folder windows
eu: Itxi karpeta-leiho guztiak

en: Close tab
eu: Itxi fitxa

en: Close the side pane
eu: Itxi albo-panela

en: Close this folder
eu: Itxi karpeta hau

en: Close this folder's parents
eu: Itxi karpeta honen gurasoak

en: Color _name:
eu: Kolorearen ize_na:

en: Color _value:
eu: Ko_lore-balioa:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
eu: Karpeten atzeko planoaren kolore  lehenetsia. 'background_set' egia denean soilik erabiltzen da.

en: Colors:
eu: Koloreak:

en: Command
eu: Komandoa

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Compact View
eu: Ikuspegi trinkoa

en: Compact _Layout
eu: Diseinu t_rinkoa

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Computer icon visible on desktop
eu: Ordenagailua ikonoa ikusgai mahaigainean

en: Concrete
eu: Zementua

en: Connect To This Server
eu: Konektatu zerbitzarira

en: Connect to Server
eu: Konektatu zerbitzariarekin

en: Connect to Server %s
eu: Konektatu %s zerbitzarira

en: Connect to _Server...
eu: Konektatu _zerbitzarira...

en: Connect to a remote computer or shared disk
eu: Konektatu urruneko zerbitzari edo partekatutako disko batekin

en: Connect to the drive associated with the open folder
eu: Konektatu unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Connect to the selected drive
eu: Konektatu hautatutako unitatearekin

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: Contained text
eu: Testu hau du

en: Content View
eu: Eduki-ikuspegia

en: Contents:
eu: Edukia:

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Cop_y to
eu: K_opiatu hona

en: Copy %d items to '%s'
eu: Kopiatu %d elementu '%s'-(e)ra

en: Copy '%s' to '%s'
eu: Kopiatu '%s' hona: '%s'

en: Copy _Anyway
eu: Kopiatu _dena den

en: Copy the current selection to the desktop
eu: Kopiatu uneko hautapena mahaigainean

en: Copy the current selection to the home folder
eu: Kopiatu uneko hautapena karpeta nagusian

en: Copy the current selection to the other pane in the window
eu: Kopiatu uneko hautapena leihoko beste panelean

en: Copy the selected text to the clipboard
eu: Hautatutako testua arbelean kopiatzen du

en: Copying "%B" to "%B"
eu: "%B" hemen kopiatzen: "%B"

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
eu[0]: fitxategi %'d ("%B"koa) "%B"-ra kopiatzen
eu[1]: %'d fitxategi ("%B"koak) "%B"-ra kopiatzen

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
eu[0]: fitxategi %'d "%B"-ra kopiatzen
eu[1]: %'d fitxategi "%B"-ra kopiatzen

en: Copying Files
eu: Fitxategiak kopiatzen

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
eu: Copyright © 1999-2009 Nautilus-en egileak
    Copyright © 2011-2021 Caja-ren egileak

en: Cork
eu: Artelazkia

en: Could not add application
eu: Ezin izan da aplikazioa gehitu

en: Could not add application to the application database: %s
eu: Ezin izan da aplikazioa aplikazioen datu-baseari gehitu: %s

en: Could not determine original location of "%s"
eu: Ezin izan da "%s"(r)en jatorrizko kokalekua zehaztu

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
eu: Ezin izan da "%s" bistaratu, ostalaria ez delako aurkitu.

en: Could not display "%s".
eu: Ezin izan da "%s" bistaratu.

en: Could not find "%s".
eu: Ezin izan da "%s" aurkitu.

en: Could not find '%s'
eu: Ezin izan da '%s' aurkitu.

en: Could not find application
eu: Ezin izan da aplikazioa aurkitu

en: Could not remove application
eu: Ezin izan da aplikazioa kendu

en: Could not remove emblem with name '%s'.
eu: Ezin izan da '%s' izeneko ikurra kendu.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
eu: Ezin izan dira fitxategiak ezabatu existitzen den %F karpetatik.

en: Could not remove the already existing file %F.
eu: Ezin izan da existitzen den "%F" fitxategia kendu.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
eu: Ezin izan da existitzen den fitxategia ezabatu (%F(e)n izen berdina duena).

en: Could not remove the folder %B.
eu: Ezin izan da "%B" karpeta kendu.

en: Could not remove the source folder.
eu: Ezin izan da iturburuko karpeta ezabatu.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
eu: Ezin izan zaio '%s' izena duen ikurrari izena aldatu.

en: Could not run application
eu: Ezin izan da aplikazioa exekutatu

en: Could not set application as the default: %s
eu: Ezin izan da aplikazioa lehenetsi gisa ezarri: %s

en: Could not set as default application
eu: Ezin izan da aplikazioa lehenetsi gisa ezarri

en: Count _number of items:
eu: _Kontatu elementu-kopurua:

en: Countertop
eu: Gainekoa

en: Create Document from template "%s"
eu: Sortu dokumentua "%s" txantiloitik

en: Create L_auncher...
eu: Sortu a_biarazlea...

en: Create _Document
eu: Sortu _dokumentua

en: Create _Folder
eu: Sortu _karpeta

en: Create a New Color:
eu: Sortu kolore berria:

en: Create a New Emblem
eu: Sortu ikur berria

en: Create a new empty file inside this folder
eu: Sortu fitxategi huts berria karpeta honen barruan

en: Create a new empty folder inside this folder
eu: Sortu karpeta huts berria karpeta honen barruan

en: Create a new folder '%s'
eu: Sortu '%s' karpeta berri bat

en: Create a new launcher
eu: Sortu abiarazle berria

en: Create a symbolic link for each selected item
eu: Sortu esteka sinboliko bat hautatutako elementu bakoitzerako

en: Create an empty file '%s'
eu: Sortu '%s' fitxategi berri bat

en: Create and delete files
eu: Sortu eta ezabatu fitxategiak

en: Create link to '%s'
eu: Sortu '%s'(e)rako lotura

en: Create links to %d items
eu: Sortu %d elementurako estekak

en: Create new file '%s' from template
eu: Sortu '%s' fitxategi berria txantiloitik

en: Create the initial window with the given geometry.
eu: Sortu hasierako leihoa emandako geometriarekin.

en: Created:
eu: Sortuta:

en: Creating Properties window.
eu: Propietateen leihoa sortzen.

en: Creating links in "%B"
eu: "%B"(e)n estekak sortzen

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Cu_t
eu: _Ebaki

en: Cursor Position
eu: Kurtsorearen posizioa

en: Custom Background
eu: Atzeko plano pertsonalizatua

en: Custom Side Pane Background Set
eu: Albo-paneleko atzeko plano pertsonalizatua

en: Cut the selected text to the clipboard
eu: Hautatutako testua ebaki eta arbelera eramaten du

en: D_efault zoom level:
eu: Zoom-maila _lehenetsia:

en: D_uplicate
eu: _Bikoiztu

en: Danube
eu: Danubioa

en: Dark Cork
eu: Artelazki iluna

en: Dark GNOME
eu: GNOME iluna

en: Date Accessed
eu: Atzipen-data

en: Date Created
eu: Sortze-data

en: Date Digitized
eu: Digitalizatze-data

en: Date Format
eu: Data-formatua

en: Date Modified
eu: Aldatze-data

en: Date Taken
eu: Argazkiaren data

en: Date when file was moved to the Trash
eu: Fitxategia Zaborrontzira mugitu zeneko data

en: Decrease the view size
eu: Gutxiagotu ikuspegiaren tamaina

en: Deep Teal
eu: Anil sakona

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Background Color
eu: Atzeko planoko kolore lehenetsia

en: Default Background Filename
eu: Atzeko planoko fitxategi-izen lehenetsia

en: Default Side Pane Background Color
eu: Albo-panelaren atzeko planoko kolore lehenetsia

en: Default Side Pane Background Filename
eu: Albo-panelaren atzeko planoko fitxategi-izen lehenetsia

en: Default Thumbnail Icon Size
eu: Koadro txikiko ikonoen tamaina lehenetsia

en: Default _zoom level:
eu: _Zoom-maila lehenetsia:

en: Default column order in the list view
eu: Zutabeen ordena lehenetsia zerrenda-ikuspegian

en: Default column order in the list view.
eu: Zutabeen ordena lehenetsia zerrenda-ikuspegian.

en: Default compact view zoom level
eu: Ikuspegi trinkoaren zoom-maila lehenetsia

en: Default folder viewer
eu: Karpeta-ikustaile lehenetsia

en: Default icon zoom level
eu: Ikonoen zoom-maila lehenetsia

en: Default list of columns visible in the list view
eu: Zutabe-zerrenda lehenetsia zerrenda-ikuspegian ikusgai

en: Default list of columns visible in the list view.
eu: Zutabe-zerrenda lehenetsia zerrenda-ikuspegian ikusgai.

en: Default list zoom level
eu: Zerrendaren zoom-maila lehenetsia

en: Default sort order
eu: Ordena lehenetsia

en: Default zoom level used by the compact view.
eu: Ikuspegi trinkoak erabiltzen duen zoom-maila lehenetsia.

en: Default zoom level used by the icon view.
eu: Ikono ikuspegiak erabiltzen duen zoom-maila lehenetsia.

en: Default zoom level used by the list view.
eu: Zerrenda-ikuspegiak erabiltzen duen zoom-maila lehenetsia.

en: Defaults
eu: Lehenetsiak

en: Delete %d copied items
eu: Ezabatu kopiatutako %d elementu

en: Delete %d duplicated items
eu: Ezabatu bikoiztutako %d elementu

en: Delete '%s'
eu: Ezabatu '%s'

en: Delete _All
eu: Ezabatu _denak

en: Delete all items in the Trash
eu: Ezabatu zakarrontziko elementu guztiak

en: Delete all selected items permanently
eu: Hautatutako elementu guztiak behin betiko ezabatzen ditu

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
eu: Ezabatu hautatutako elementu bakoitza, zakarrontzira bota gabe

en: Delete link to '%s'
eu: Ezabatu '%s'(e)rako lotura

en: Delete links to %d items
eu: Ezabatu %d elementurako estekak

en: Delete the open folder permanently
eu: Ezabatu irekitako karpeta behin betiko

en: Delete this folder, without moving to the Trash
eu: Ezabatu karpeta, zakarrontzira bota gabe

en: Deleting Files
eu: Fitxategiak ezabatzen

en: Deleting files
eu: Fitxategiak ezabatzen

en: Description
eu: Deskribapena

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Desktop View
eu: Mahaigaineko ikuspegia

en: Desktop computer icon name
eu: Mahaigaineko ordenagailua ikonoaren izena

en: Desktop font
eu: Mahaigaineko letra-tipoa

en: Desktop home icon name
eu: Mahaigaineko etxeko karpetaren ikonoaren izena

en: Desktop trash icon name
eu: Mahaigaineko zakarrontzia ikonoaren izena

en: Details:
eu: Xehetasunak:

en: Detect media in the selected drive
eu: Detektatu euskarria hautatutako unitatean

en: Devices
eu: Gailuak

en: Differences...
eu: Desberdintasunak...

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Disconnect the drive associated with the open folder
eu: Deskonektatu unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Disconnect the selected drive
eu: Deskonektatu hautatutako unitatea

en: Display
eu: Bistaratu

en: Display Caja help
eu: Caja-en laguntza bistaratzen du

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
eu: Menu honetako laster-markak editatzeko leihoa bistaratzen du

en: Display credits for the creators of Caja
eu: Caja-ren sortzaileen kredituak bistaratzen ditu

en: Display icons in the opposite order
eu: Bistaratu ikonoak alderantzizko ordenan

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
eu: Itxura pertsonalizatzeko erabil daitezkeen ereduak, koloreak eta ikurrak bistaratzen ditu

en: Display this location with the compact view.
eu: Bistaratu helbidea ikuspegi trinkoarekin.

en: Display this location with the desktop view.
eu: Bistaratu helbidea mahaigaineko ikuspegiarekin.

en: Display this location with the empty view.
eu: Bistaratu helbidea ikuspegi hutsarekin.

en: Display this location with the icon view.
eu: Bistaratu helbidea ikono-ikuspegiarekin

en: Display this location with the list view.
eu: Bistaratu helbidea zerrenda-ikuspegiarekin.

en: Display this location with the widget view.
eu: Bistaratu helbidea widget ikuspegiarekin.

en: Do Nothing
eu: Ezer ere ez

en: Do _not Empty Trash
eu: _Ez hustu zakarrontzia

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
eu: Ez kudeatu mahaigaina (ez egin jaramonik hobespenen elkarrizketa-koadroan ezarritako hobespenei).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
eu: Nahi duzu zakarrontzia hustutzea desmuntatu aurretik?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
eu: Existitzen ez diren helbideen laster-markak kendu nahi dituzu zerrendatik?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
eu: "%s" exekutatu egin nahi duzu edo haren edukia bistaratu?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
eu[0]: Helbide %d ikusi nahi duzu?
eu[1]: %d helbide horiek ikusi nahi dituzu?

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Domain Name:
eu: Domeinu-izena:

en: Dots
eu: Puntuak

en: Download location?
eu: Deskargatu helbidea?

en: Drag a color to an object to change it to that color
eu: Arrastatu kolore bat objektu batetara, kolore hori har dezan

en: Drag a pattern tile to an object to change it
eu: Arrastatu eredu bat objektu batetara, eredu hori har dezan

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
eu: Arrastatu ikur bat objektu batetara, objektuari ikur hori gehitzeko

en: Drag and drop is not supported.
eu: Arrastatu eta jaregitea ez dago onartuta.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
eu: Arrastatu eta jaregitea fitxategi-sistema lokalekin bakarrik egin daiteke.

en: Duplicate '%s' in '%s'
eu: Bikoiztu '%s' hemen: '%s'

en: Duplicate each selected item
eu: Hautatutako elementu guztiak bikoizten ditu

en: Duplicate of %d items in '%s'
eu: %d elementuen bikoizketa '%s'-(e)n

en: Duplicating "%B"
eu: "%B" bikoizten

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
eu[0]: Fitxategi %'d bikoizten
eu[1]: %'d fitxategi bikoizten

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
eu[0]:  fitxategi %'d bikoizten ("%B"-n)
eu[1]: %'d fitxategi bikoizten ("%B"-n)

en: E_mpty Trash
eu: _Hustu zakarrontzia

en: E_xecute
eu: E_xekutatu

en: E_xtra Pane
eu: _Panel gehigarria

en: Eclipse
eu: Eklipsea

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Bookmarks
eu: Editatu laster-markak

en: Edit Caja preferences
eu: Caja-en hobespenak editatzen ditu

en: Edit the saved search
eu: Editatu gordetako bilaketa

en: Eject the selected volume
eu: Egotzi hautatutako bolumena

en: Eject the volume associated with the open folder
eu: Egotzi bolumena (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Eject the volume associated with this folder
eu: Egotzi bolumena (karpeta honekin elkartutakoa)

en: Emblems
eu: Ikurrak

en: Emblems:
eu: Ikurrak:

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Empty View
eu: Ikuspegi hutsa

en: Empty _Trash
eu: Hustu _zakarrontzia

en: Empty all items from Trash?
eu: Hustu zakarrontziko elementu guztiak?

en: Emptying Trash
eu: Zakarrontzia husten

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
eu: Caja-ren portaera klasikoa gaitzen du, non leiho guztiak arakatzaileak diren

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
eu: Idatzi izen deskriptibo bat ikur bakoitzaren ondoan. Izen hori beste lekuetan erabiliko da ikurra identifikatzeko.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
eu: Idatzi izen deskriptibo bat ikurraren ondoan. Izen hori beste lekuetan erabiliko da ikurra identifikatzeko.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
eu: Idatzi bistaratutako ikurraren izen berria:

en: Envy
eu: Inbidia

en: Erase
eu: Ezabatu

en: Error starting autorun program: %s
eu: Errorea automatikoki exekutatzeko programa abiaraztean: %s

en: Error while copying "%B".
eu: Errorea "%B" kopiatzean.

en: Error while copying to "%B".
eu: Errorea "%B"(e)n kopiatzean

en: Error while copying.
eu: Errorea kopiatzean.

en: Error while creating directory %B.
eu: Errorea "%B" direktorioa sortzean.

en: Error while creating file %B.
eu: Errorea "%B" fitxategia sortzean.

en: Error while creating link to %B.
eu: Errorea "%B"-(r)erako esteka sortzean.

en: Error while deleting.
eu: Errorea ezabatzean.

en: Error while moving "%B".
eu: Errorea "%B" lekuz aldatzean.

en: Error while moving files to trash.
eu: Errorea fitxategiak zakarrontzira botatzean.

en: Error while moving.
eu: Errorea lekuz aldatzean.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
eu: Errorea: %s
    Hautatu beste ikustaile bat eta saiatu berriro.

en: Examples:
eu: Adibideak:

en: Execute:
eu: Exekutatu:

en: Exposure Program
eu: Esposizio programa

en: Exposure Time
eu: Esposizio denbora

en: Extension
eu: Hedapena

en: Extensions
eu: Hedapenak

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: FTP (with login)
eu: FTP (pasahitzarekin)

en: Failed to load image information
eu: Ezin izan da irudiaren informazioa kargatu

en: Fibers
eu: Zuntzak

en: File Browser
eu: Fitxategi-arakatzailea

en: File Management
eu: Fitxategi-kudeaketa

en: File Management Preferences
eu: Fitxategi-kudeaketaren hobespenak

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: File Operations
eu: Fitxategiaren eragiketak

en: File Permissions:
eu: Fitxategiaren baimenak:

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: File Type
eu: Fitxategi mota

en: File access:
eu: Fitxategiaren sarbidea:

en: File and Folder conflict
eu: Fitxategi eta karpeten gatazka

en: File conflict
eu: Fitxategi gatazka

en: File is not a valid .desktop file
eu: Fitxategia ez da baliozko .desktop fitxategia

en: File manager for the MATE desktop environment
eu: MATE mahaigain ingurunerako fitxategi-kudeatzailea

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
eu: Albo-panelaren atzeko plano lehenetsiaren fitxategi-izena. side_pane_background_set egia denean soilik erabiltzen da.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
eu: Ezin dira "%B" karpetako fitxategiak kopiatu, hauek ikusteko baimenik ez duzulako.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
eu: Ezin dira "%B" karpetako fitxategiak ezabatu, hauek ikusteko baimenik ez duzulako.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
eu: Ezin dira "%B" karpetako fitxategiak kudeatu, hauek ikusteko baimenik ez duzulako.

en: Filesystem type:
eu: Fitxategi-sistema mota:

en: Fire Engine
eu: Gorri bizia

en: Flash Fired
eu: Flasha-rekin

en: Fleur De Lis
eu: Lis lorea

en: Floral
eu: Loreak

en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

en: Folder Permissions:
eu: Karpetaren baimenak:

en: Folder access:
eu: Karpetaren sarbidea:

en: Folder:
eu: Karpeta:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
eu: "Aurrera" eta "Atzera" botoidun saguak dituzten erabiltzaileentzako, gako honek zehaztuko du Caja barruan ekintzarik landuko den botoi hauetariko bat sakatzean.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
eu: "Aurrera" eta "Atzera" botoidun saguak dituzten erabiltzaileentzako, gako honek "Atzera" komandoa zein botoik aktibatuko duen arakatzailearen leihoan zehazten du. Balio erabilgarriak 6 eta 14 artekoa dira.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
eu: "Aurrera" eta "Atzera" botoidun saguak dituzten erabiltzaileentzako, gako honek "Aurrera" komandoa zein botoik aktibatuko duen arakatzailearen leihoan zehazten du. Balio erabilgarriak 6 eta 14 artekoa dira.

en: Format the selected volume
eu: Eman formatua hautatutako bolumenari

en: Format the volume associated with the open folder
eu: Eman formatu bolumenari (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Format the volume associated with this folder
eu: Eman formatu bolumenari (karpeta honekin elkartutakoa)

en: Forward history
eu: Aurrera joan historian

en: Fossil
eu: Fosila

en: Free space:
eu: Leku librea:

en: Free space: %s
eu: Leku librea: %s

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: Go
eu: Joan

en: Go To:
eu: Joan:

en: Go to the location specified by this bookmark
eu: Laster-marka honek zehaztutako helbidera joaten da

en: Go to the next visited location
eu: Joan bisitatutako hurrengo kokapenera

en: Go to the previous visited location
eu: Joan bisitatutako aurreko kokapenera

en: Go to the same location as in the extra pane
eu: Joan panel gehigarrian dagoen kokaleku berdinera

en: Granite
eu: Granitoa

en: Grapefruit
eu: Pomeloa

en: Greater than or equal to
eu: Hau baino handiagoa edo berdina

en: Green Weave
eu: Ehun berdea

en: Group
eu: Taldea

en: Group:
eu: Taldea:

en: History
eu: Historia

en: Home Folder
eu: Karpeta nagusia

en: Home icon visible on desktop
eu: Etxea karpetaren ikonoa ikusgai mahaigainean

en: ID
eu: IDa

en: ISO Speed Rating
eu: ISO abiaduraren tasa

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
eu: _Sartu zakarrontzia saltatuko duen 'Ezabatu' komandoa

en: Ice
eu: Izotza

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Icon View
eu: Ikono-ikuspegia

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
eu: "after-current-tab" ezartzen bada, fitxa berriak uneko fitxaren ondoren txertatuko dira. "end" ezartzen bada, fitxa berriak fitxen zerrendaren amaieran erantsiko dira.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-ek direktorioak zuhaitzaren albo-panelean bakarrik erakutsiko ditu. Bestela, direktorioak eta fitxategiak biak erakutsiko ditu.

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-k mahaigaineko jakinarazpenak erakutsiko ditu.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
eu: Egia ezartzen bada, fitxategien tamaina IEC (1024 oinarria) unitateen bidez bistaratuko dira "KiB" estiloko atzizkiekin, lehenetsitako SI unitateen ordez.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
eu: Egia ezartzen bada, leiho ireki berriek helbide-barra ikusgai edukiko dute.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
eu: Egia ezartzen bada, leiho ireki berriek albo-panela ikusgai edukiko dute.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
eu: Egia ezartzen bada, leiho ireki berriek egoera-barra ikusgai edukiko dute.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
eu: Egia ezartzen bada, leiho ireki berriek tresna-barra ikusgai edukiko dute.

en: If set to true, show file icons in list view.
eu: Egia ezartzen bada, erakutsi fitxategien ikonoak zerrenda ikuspegian.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
eu: Egia bada, Caja arakatzailearen leihoa testu-sarrera bezala erabiliko da helbidearen barran, bide-barra erabili ordez.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-ek fitxategien baimenak bistaratzen eta editatzen utziko dizu (unix antzeko eran), aukera esoterikoagoak erabiltzeko.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-ek direktorioak erakusten ditu ikono- eta zerrenda-ikuspegian fitxategiak erakutsi aurretik.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-ek berrespena eskatuko du fitxategiak ezabatzean edo zakarrontzia hustutzean.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-k berrespena eskatuko du fitxategiak zakarrontzira mugitu nahi dituzunean.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
eu: True (egia) gisa ezartzen bada, Caja-ek (abiatzean eta euskarria sartzean) automatikoki euskarria muntatuko du disko gogor eta euskarri aldagarri ikusgai gisa bezala.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
eu: Egia gisa ezartzen bada, Caja-ek automatikoki irekiko du karpeta bat euskarria automatikoki muntatzean. Euskarriaren x-content/* mota ezezaguna denean soilik aplikatuko da hau. Euskarriaren x-content mota ezagutzen denean, erabiltzailearen ekintza konfiguragarria landuko da honen ordez.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
eu: True (egia) gisa ezartzen bada, Caja irten egingo da leiho guztiak apurtzean. Hau ezarpen lehenetsia da. False (faltsua) gisa ezartzen bada, leihorik gabe has daiteke, honela Caja multimediako muntatze automatikoak (edo antzeko atazak) monitorizatzeko daemon gisa erabil daiteke.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-ek ezaugarri baten bidez fitxategia berehala eta unean ezabatzeko aukera emango dizu zakarrontzira bota ordez. Funtzio hori arriskutsua izan daitezke, beraz, erabili arretaz.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
eu: True (egia) ezartzen bada, Caja-ek ez du inoiz galdetuko ezta programak automatikoki exekutatuko/abiaraziko ere euskarri bat sartzean.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-ek erabiltzailearen etxeko direktorioa mahaigain gisa erabiliko du. Faltsua bada, "~/Desktop" erabiliko du mahaigain gisa.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
eu: Egia ezartzen bada, Caja-ko leiho guztiak leiho-arakatzaileak izango dira. Hau Caja-ren 2.6 bertsioa baino lehenagoko portaera izan da, eta erabiltzaile batzuk portaera hau atseginagoa dute.

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
eu: Egia ezartzen bada, babeskopia fitxategiak fitxategi-kudeatzailean agertuko dira. Babeskopia fitxategiak tilde (~) ikurrarekin bukatzen dira.

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
eu: Egia ezartzen bada, fitxategi ezkutuak fitxategi-kudeatzailean agertuko dira. Fitxategi ezkutuak puntua '.' karakterearekin hasten diren fitxategiak dira edo direktorioaren .hidden fitxategien zerrendan daude.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
eu: Ezarriz gero, lerroak itzulbiratuko ditu testua zabalegia bada.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
eu: Hemen egia ezartzen bada, sareko zerbitzarien ikuspegiarekin estekatuta dagoen ikonoa mahaigainean agertuko da.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
eu: Hemen egia ezartzen bada, ordenagailuaren helbidearekin estekatuta dagoen ikonoa mahaigainean agertuko da.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
eu: Hemen egia ezartzen bada, etxeko direktorioarekin estekatuta dagoen ikonoa mahaigainean agertuko da.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
eu: Hemen egia ezartzen bada, zakarrontziarekin estekatuta dagoen ikonoa mahaigainean agertuko da.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
eu: Hemen egia ezartzen bada, muntatutako bolumenekin estekatutako ikonoak mahaigainean agertuko dira.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
eu: Hobespen hau ezartzen bada, ikuspegi trinkoko zutabe guztiak zabalera berdina izango dute. Bestela, zutabe bakoitzaren zabalera bereiztuta zehaztuko da.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
eu: Egia bada, leiho berrietako fitxategiak alderantzizko ordenan ordenatuko dira. Adibidez, izenaren arabera antolatuz gero, fitxategiak "a"-tik "z"-ra ordenatu beharrean "z"-tik "a"-ra ordenatuko dira; tamainaren arabera ordenatuz gero, txikitik handira ordenatu beharrean handitik txikira ordenatuko dira.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
eu: Egia bada, ikonoak lehenespenez estuago aurkeztuko dira leiho berrietan.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
eu: Egia bada, fitxetan zehar mugitzea ahalbidetuko du, [ktrl + tab] eta [ktrl + maius + tab] erabiliz.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
eu: Egia bada, etiketak ikonoen ondoan ezarriko dira haien azpian ezarri ordez.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
eu: Elementu bat ezabatzen baduzu, betirako galduko duzu.

en: Illustration
eu: Ilustrazioa

en: Image
eu: Irudia

en: Image Type:
eu: Irudi mota:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
eu: Tamaina hau baino handiagoko irudiak (bytetan) ez dira koadro txikian sartuko. Ezarpen horren helburua hauxe da: kargatzen luzaro irauten duten edo memoria asko erabiltzen duten irudi handiak koadro txikian sartzea.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
eu: Gailuko leku erabilgarria handitzeko asmoz zakarrontzia hustu behar da. Bolumeneko zakarrontziko elementu guztiak betirako galduko dira.

en: Increase the view size
eu: Handiagotu ikuspegiaren tamaina

en: Indigo
eu: Indigoa

en: Information
eu: Informazioa

en: It is now safe to remove the drive
eu: Orain segurua da diskoa kentzea

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
eu: Zakarrontzira botatako elementuak berreskuratu daitezke zakarrontzia hustu arte.

en: Items:
eu: Elementuak:

en: Justification
eu: Justifikazioa

en: Keep icons lined up on a grid
eu: Eduki ikonoak sareta batean lerrokatuta

en: Keep icons sorted by creation date in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu sortze-dataren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu diskoko erabileraren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by emblems in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu ikurren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by modification date in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu aldatze-dataren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by name in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu izenaren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu alderantzizko luzapen-segmentuen arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu alderantzizko luzapen-segmentuen arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by size in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu tamainaren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by trash time in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu zakarrontziratze-dataren arabera antolatuta

en: Keep icons sorted by type in rows
eu: Ikonoak errenkadetan ipintzen ditu motaren arabera antolatuta

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Last changed:
eu: Azken aldaketa:

en: Last modified:
eu: Aldatze-data:

en: Leaf
eu: Hostoa

en: Leave icons wherever they are dropped
eu: Jaregiten zaien lekuan uzten ditu ikonoak

en: Lemon
eu: Limoia

en: Less common media formats can be configured here
eu: Hain arruntak ez diren euskarri formatuak hemen konfigura daitezke

en: Less than or equal to
eu: Hau baino txikiagoa edo berdina

en: Line wrap
eu: Lerro-itzulbira

en: Link Creation Failed
eu: Huts egin du esteka sortzean

en: Link _name:
eu: Estekaren _izena:

en: Link target:
eu: Estekaren helburua:

en: Link to %s
eu: Lotura %s(e)ra

en: List Columns
eu: Zutabe-zerrenda

en: List View
eu: Ikusi zerrendan

en: List files only
eu: Zerrendatu fitxategiak soilik

en: List of extensions in disabled state.
eu: Desgaituta dauden gehigarrien zerrenda

en: List of possible captions on icons
eu: Ikonoetako epigrafe posibleen zerrenda

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
eu: Erabiltzaileak hobespenen miniaplikazioan "Ezer ez egin" aukeratu duen x-content/* moten zerrenda. Ez da galderarik egingo ezta aplikaziorik abiaraziko mota hauekin bat datorren euskarria sartzean.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
eu: Erabiltzaileak hobespenen miniaplikazioan "Ireki karpeta" aukeratu duen x-content/* moten zerrenda. Karpetaren leihoa irekiko da mota hauekin bat datorren euskarria sartzean.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
eu: Erabiltzaileak hobespenen miniaplikazioan aplikazio bat abiarazteko aukeratu duen x-content/* moten zerrenda. Emandako motaren aplikazio lehenetsia abiaraziko da mota hauekin bat datorren euskarria sartzean.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
eu: x-content/* moten zerrenda ("Ezer ez egin"-ekin ezarritakoa)

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
eu: x-content/* moten zerrenda ("Ireki karpeta"-rekin ezarritakoa)

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
eu: x-content/* moten zerrenda aplikazio hobetsia abiarazteko

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Local Files Only
eu: Fitxategi lokalak soilik

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
eu: Lokalizatu dokumentuak eta karpetak ordenagailu honetan izen edo edukiaren arabera

en: Location
eu: Kokalekua

en: Location _Bar
eu: _Helbide-barra

en: Location:
eu: Kokapena:

en: Lock the drive associated with the open folder
eu: Blokeatu unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Lock the selected drive
eu: Blokeatu hautatutako unitatea

en: MIME Type
eu: MIME mota

en: M_ove to
eu: _Eraman hona

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
eu[0]: _Sortu esteka
eu[1]: _Sortu estekak

en: Make a _Link
eu: Sortu _esteka

en: Make a permanent connection to this server
eu: Egin konexio finkoa zerbitzarira

en: Make the selected icon resizable
eu: Hautatutako ikonoaren tamaina aldatzeko

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
eu[0]: fitxategi %'d -erako esteka egiten
eu[1]: %'d fitxategitarako estekak egiten

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
eu: Kudeatu mahaigaina ezarritako hobespenak edo ingurunea kontuan hartu gabe (berrabiaraztean soilik)

en: Mango
eu: Mangoa

en: Manila Paper
eu: Manila papera

en: Mark as _Trusted
eu: Markatu _fidagarri gisa

en: Matches files that contains specified text.
eu: Zehaztutako testua duten fitxategiak.

en: Maximum image size for thumbnailing
eu: Koadro txikian sartzeko irudiaren gehienezko tamaina

en: Media
eu: Euskarria

en: Merge
eu: Batu

en: Merge Folder
eu: Bateratu karpeta

en: Merge _All
eu: Batu _denak

en: Merge folder "%s"?
eu: Batu "%s" karpeta?

en: Merge with
eu: Bateratu honekin

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
eu: Bateratzaileak berrespena eskatu du kopiatzean konfliktoa eman duen karpetako edozein fitxategia ordeztu aurretik.

en: Metering Mode
eu: Neurtze modua

en: Mo_ve to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: Modification Time
eu: Aldatze-dataren arabera

en: Modified:
eu: Aldatuta:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
eu: al., 0000 urr 00, 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
eu: al., 0000 urr 00, 00:00:00 PM

en: Moss Ridge
eu: Goroldioa

en: Mount and open %s
eu: Muntatu eta ireki %s

en: Mount the selected volume
eu: Muntatu hautatutako bolumena

en: Mount the volume associated with the open folder
eu: Muntatu bolumena (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Mount the volume associated with this folder
eu: Muntatu bolumena (karpeta honekin elkartutakoa)

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
eu: Saguaren botoia "Atzera" komandoa aktibatzeko arakatzailearen leihoan

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
eu: Saguaren botoia "Aurrera" komandoa aktibatzeko arakatzailearen leihoan

en: Move %d items back to '%s'
eu: Eraman %d elementu atzera '%s'(e)ra

en: Move %d items back to trash
eu: Bota %d elementu atzera zakarrontzira

en: Move %d items to '%s'
eu: Eraman %d elementu '%s'(e)ra

en: Move %d items to trash
eu: Bota %d elementu zakarrontzira

en: Move '%s' back to '%s'
eu: Eraman '%s' atzera '%s'(e)ra

en: Move '%s' back to trash
eu: Bota '%s' atzera zakarrontzira

en: Move '%s' to '%s'
eu: Eraman '%s' hona: '%s'

en: Move '%s' to trash
eu: Bota '%s' zakarrontzira

en: Move Dow_n
eu: Eraman _behera

en: Move Tab _Left
eu: Eraman fitxa e_zkerrera

en: Move Tab _Right
eu: Eraman fitxa e_skuinera

en: Move _Up
eu: Eraman _gora

en: Move current tab to left
eu: Uneko fitxa ezkerrera eramaten du

en: Move current tab to right
eu: Uneko fitxa eskuinera eramaten du

en: Move each selected item to the Trash
eu: Hautatutako elementu guztiak zakarrontzira botatzen ditu

en: Move focus to the other pane in a split view window
eu: Eraman fokua ikuspegi zatitutako leihoaren beste panelera.

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
eu: Aurrez hautatutako fitxategiak 'Ebaki' edo 'Kopiatu' komandoen bidez lekuz aldatu edo kopiatu ditu

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
eu: Aurrez hautatutako fitxategiak 'Ebaki' edo 'Kopiatu' komandoen bidez lekuz aldatu edo kopiatu ditu hautatutako karpetan

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
eu: Aurrez hautatutako fitxategiak 'Ebaki' edo 'Kopiatu' komandoen bidez lekuz aldatu edo kopiatu karpeta honetan

en: Move the current selection to the desktop
eu: Eraman uneko hautapena mahaigainera

en: Move the current selection to the home folder
eu: Eraman uneko hautapena karpeta nagusira

en: Move the current selection to the other pane in the window
eu: Eraman uneko hautapena leihoaren beste panelera

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
eu: Eraman irekitako karpeta zakarrontzitik hona: "%s"

en: Move the open folder to the Trash
eu: Bota irekitako karpeta zakarrontzira

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
eu[0]: Atera hautatutako fitxategia zakarrontzitik
eu[1]: Atera hautatutako fitxategiak zakarrontzitik

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
eu[0]: Eraman hautatutako fitxategia zakarrontzitik hona: "%s"
eu[1]: Eraman hautatutako fitxategiak zakarrontzitik hona: "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
eu[0]: Atera hautatutako karpeta zakarrontzitik kanpo
eu[1]: Atera hautatutako karpetak zakarrontzitik kanpo

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
eu[0]: Eraman hautatutako karpeta zakarrontzitik hona: "%s"
eu[1]: Eraman hautatutako karpeta guztiak zakarrontzitik hona: "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
eu[0]: Atera hautatutako elementua zakarrontzitik
eu[1]: Atera hautatutako elementuak zakarrontzitik

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
eu[0]: Eraman hautatutako elementua zakarrontzitik hona: "%s"
eu[1]: Eraman hautatutako elementu guztiak zakarrontzitik hona: "%s"

en: Move this folder to the Trash
eu: Bota karpeta zakarrontzira

en: Move to _Trash
eu: Bota _zakarrontzira

en: Moving "%B" to "%B"
eu: "%B" hona eramaten: "%B"

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
eu[0]:  fitxategi %'d ("%B"koa) "%B"-ra eramaten
eu[1]: %'d fitxategi ("%B"koak) "%B"-ra eramaten

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
eu[0]: fitxategi %'d "%B"-ra eramaten
eu[1]: %'d fitxategi "%B"-ra eramaten

en: Moving Files
eu: Fitxategiak lekuz aldatzen

en: Moving files to trash
eu: Fitxategiak zakarrontzira botatzen

en: Mud
eu: Lokatza

en: Music
eu: Musika

en: Name
eu: Izena

en: Network
eu: Sarea

en: Network Servers
eu: Sareko zerbitzariak

en: Network Servers icon visible on the desktop
eu: Sareko zerbitzarien ikonoa ikusgai mahaigainean

en: Network servers icon name
eu: Sareko zerbitzarien ikono-izena

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
eu: Inoiz ez galdetu edo automatikoki programa exekutatu/abiarazi euskarria sartzean

en: New _Tab
eu: _Fitxa berria

en: New _Window
eu: Leiho _berria

en: No applications found
eu: Ez da aplikaziorik hautatu

en: No applications selected
eu: Ez da aplikaziorik hautatu

en: No bookmarks defined
eu: Ez da laster-markarik definitu

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
eu: Ez dago beste ekintzarik eskuragarri fitxategi hau ikusteko. Fitxategi hau zure ordenagailura kopiatzen baduzu, agian irekitzeko gai izango zara.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
eu: Ez dago beste aplikaziorik eskuragarri fitxategi hau ikusteko. Fitxategi hau zure ordenagailura kopiatzen baduzu, agian irekitzeko gai izango zara.

en: No templates installed
eu: Ez daude txantiloirik instalatuta

en: None
eu: Bat ere ez

en: None of the files could be added as emblems.
eu: Ezin izan da fitxategirik gehitu ikur gisa.

en: Normal Si_ze
eu: Tamaina _normala

en: Not a launchable item
eu: Ez da elementu abiarazgarria

en: Not allowed to set group
eu: Taldea ezartzea ez dago baimendua

en: Not allowed to set owner
eu: Jabea ezartzea ez dago baimendua

en: Not allowed to set permissions
eu: Baimenak ezartzea ez dago baimendua

en: Notes
eu: Oharrak

en: Numbers
eu: Zenbakiak

en: Ocean Strips
eu: Ozeano-marrak

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
eu: 0000 urr 00, 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
eu: 0000 urr 00, 00:00 PM

en: Octal Permissions
eu: Baimen zortzitarrak

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
eu: Zehaztutako URIentzat bakarrik sortu leihoak.

en: Only show folders in the tree side pane
eu: Karpetak zuhaitzaren albo-panelean bakarrik erakutsi

en: Onyx
eu: Onizea

en: Open %s
eu: Ireki %s

en: Open %s and other "%s" files with:
eu: Ireki %s eta "%s" motako beste fitxategiak honekin:

en: Open %s and other %s document with:
eu: Ireki %s eta %s motako beste dokumentuak honekin:

en: Open %s with:
eu: Ireki %s honekin:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
eu: Huts egin du irekitzean, beste ekintza aukeratu nahi duzu?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
eu: Huts egin du irekitzean, beste aplikazio bat aukeratu nahi duzu?

en: Open File and Close window
eu: Ireki fitxategia eta itxi leihoa

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Open Folder W_indow
eu: Ireki karpeta-_leihoa

en: Open Location
eu: Ireki helbidea

en: Open URIs in tabs.
eu: ireki URLak fitxetan

en: Open Wit_h
eu: I_reki honekin

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Open With %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Open With Other _Application...
eu: Ireki beste _aplikazio batekin...

en: Open _Location...
eu: Ireki _helbidea...

en: Open _Parent
eu: Ireki g_urasoa

en: Open a browser window.
eu: Ireki nabigatzailearen leihoa.

en: Open a folder window for the displayed location
eu: Ireki bistaratutako helbidearen karpeta-leihoa

en: Open all "%s" files with:
eu: Ireki "%s" motako fitxategi guztiak honekin:

en: Open all %s documents with:
eu: Ireki %s motako dokumentu guztiak honekin:

en: Open all files of type "%s" with:
eu: Ireki "%s" motako fitxategi guztiak honekin:

en: Open an extra folder view side-by-side
eu: Ireki karpetaren ikuspegi gehigarria alboz albo

en: Open another Caja window for the displayed location
eu: Bistaratutako helbidearentzat beste Caja leiho bat irekitzen du

en: Open another tab for the displayed location
eu: Bistaratutako helbidearentzat beste fitxa bat irekitzen du

en: Open each _folder in its own window
eu: Ireki _karpeta bakoitza leiho batean

en: Open each selected item in a folder window
eu: Ireki hautatutako elementu bakoitza karpeta-leiho batean

en: Open each selected item in a navigation window
eu: Ireki hautatutako elementu bakoitza nabigazio leiho batean

en: Open each selected item in a new tab
eu: Ireki hautatutako elementu bakoitza fitxa berri batean

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
eu[0]: Ireki fitxa _berri %'d -ean
eu[1]: Ireki %'d fitxa _berritan

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
eu[0]: Ireki  _leiho berri %'d -ean
eu[1]: Ireki %'d _leiho berritan

en: Open in Navigation Window
eu: Ireki nabigazio leihoan

en: Open in New _Tab
eu: Ireki _fitxa berrian

en: Open in New _Window
eu: Ireki leiho _berrian

en: Open in _Folder Window
eu: Ireki karpeta-_leihoan

en: Open parent location
eu: Ireki kokaleku gurasoa

en: Open parent location for the selected item
eu: Ireki hautatutako elementuaren kokaleku gurasoa

en: Open the contents of the File System
eu: Ireki fitxategi-sistemako edukia

en: Open the contents of your desktop in a folder
eu: Ireki mahaigaineko edukia karpeta batean

en: Open the parent folder
eu: Ireki gurasoa den karpeta

en: Open the selected item in this window
eu: Ireki hautatutako elementua leiho honetan

en: Open the trash
eu: Ireki zakarrontzia

en: Open this folder in a folder window
eu: Ireki karpeta hau karpeta-leiho batean

en: Open this folder in a navigation window
eu: Ireki karpeta nabigazio leihoan

en: Open this folder in a new tab
eu: Ireki karpeta hau fitxa berri batean

en: Open with other Application...
eu: Ireki beste aplikazio batekin...

en: Open your personal folder
eu: Ireki karpeta pertsonala

en: Open your personal templates folder
eu: Ireki txantiloien karpeta pertsonala

en: Open your personal trash folder
eu: Ireki zakarrontziaren karpeta pertsonala

en: Opening "%s".
eu: "%s" irekitzen.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
eu[0]: Elementu %d irekitzen.
eu[1]: %d elementu irekitzen.

en: Orange
eu: Laranja

en: Original Location
eu: Jatorrizko kokalekua

en: Original file
eu: Jatorrizko fitxategia

en: Original folder
eu: Jatorrizko karpeta

en: Original location of file before moved to the Trash
eu: Fitxategiaren jatorrizko kokalekua zakarrontzira mugitu aurretik

en: Other Type...
eu: Bestelako mota...

en: Other _Application...
eu: Beste _aplikazioa...

en: Others
eu: Besterik

en: Others:
eu: Besterik:

en: Owner
eu: Jabea

en: Owner:
eu: Jabea:

en: Pale Blue
eu: Urdin argia

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Paste the text stored on the clipboard
eu: Arbelean gordetako testua itsasten du

en: Patterns:
eu: Ereduak:

en: Pause
eu: Pausatu

en: Perform a quick set of self-check tests.
eu: Burutu auto-egiaztapen proba azkarrak.

en: Perform or update the search
eu: Landu edo eguneratu bilaketa

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Picture
eu: Irudia

en: Places
eu: Lekuak

en: Please check the spelling and try again.
eu: Egiaztatu ondo idatzita dagoela eta saiatu berriro.

en: Please choose a different emblem name.
eu: Aukeratu beste izen bat.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
eu: Arrastatu irudi bakarra ikono pertsonalizatu bat ezartzeko.

en: Please verify your user details.
eu: Berretsi zure erabiltzailearen xehetasunak.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
eu: Balio posibleak "single" (bakarra) eta "double" (bikoitza) dira, fitxategiak klik bakarrez edo klik bikoitzez abiarazteko, hurrenez hurren.

en: Prefere_nces
eu: Hobes_penak

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
eu: Hautatutako fitxategiak 'Itsatsi' komandoaren bidez kopiatzeko prestatzen ditu

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
eu: Hautatutako fitxategiak 'Itsatsi' komandoaren bidez lekuz aldatzeko prestatzen ditu

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
eu: Karpeta prestatzen du 'Itsatsi' komandoaren bidez kopiatzeko

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
eu: Karpeta prestatzen du 'Itsatsi' komandoaren bidez lekuz aldatzeko

en: Preparing
eu: Prestatzen

en: Preparing to Move to "%B"
eu: "%B"(e)ra eramateko prestatzen

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
eu[0]: Fitxategi %'d (%S) kopiatzeko prestatzen
eu[1]: %'d fitxategi (%S) kopiatzeko prestatzen

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
eu[0]: Prestatzen ezabatzeko fitxategi %'d (%S)
eu[1]: Prestatzen ezabatzeko %'d fitxategi (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
eu[0]: Prestatzen mugitzeko fitxategi %'d
eu[1]: Prestatzen mugitzeko %'d fitxategi

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
eu[0]: Prestatzen mugitzeko fitxategi %'d (%S)
eu[1]: Prestatzen mugitzeko %'d fitxategi (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
eu[0]: Prestatzen eramateko zakarrontzira fitxategi %'d
eu[1]: Prestatzen eramateko zakarrontzira %'d fitxategi

en: Presentation
eu: Aurkezpena

en: Prevent repositioning icons
eu: Saihestu ikonoak birkokatzea

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Preview _sound files:
eu: _Erakutsi soinu-fitxategien aurrebista:

en: Process completed
eu: Prozesua burutu da

en: Properties
eu: Propietateak

en: Public FTP
eu: FTP publikoa

en: Purple Marble
eu: Marmol morea

en: Put labels beside icons
eu: Jarri etiketak ikonoen ondoan

en: Queue
eu: Ilara

en: Quit Caja.
eu: Irten Caja-etik.

en: Rating
eu: Balioa

en: Re_name
eu: Berrize_ndatu

en: Re_versed Order
eu: Al_derantzizko ordena

en: Read and write
eu: Irakurri eta idatzi

en: Read-only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
eu[0]: Berregin elementu  %d -en taldea aldatzea
eu[1]: Berregin %d elementuren taldea aldatzea

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
eu[0]: Berregin elementu %d -en jabea aldatzea
eu[1]: Berregin %d elementuren jabea aldatzea

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
eu[0]: Berregin elementu %d -en baimenak aldatzea
eu[1]: Berregin %d elementuren baimenak aldatzea

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
eu[0]: Berregin elementu %d -en baimenak errekurtsiboki aldatzea
eu[1]: Berregin %d elementuren baimenak errekurtsiboki aldatzea

en: Redo the last undone action
eu: Berregin desegindako azken ekintza

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Reload the current location
eu: Kargatu berriro uneko helbidea

en: Remember this password
eu: Gogoratu pasahitz hau

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove this criterion from the search
eu: Kendu irizpide hau bilaketatik

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Rename '%s' as '%s'
eu: Berrizendatu '%s' honela: '%s'

en: Rename Emblem
eu: Aldatu izena ikurrari

en: Rename selected item
eu: Izena aldatu hautatutako elementuari

en: Rename...
eu: Berrizendatu

en: Renaming "%s" to "%s".
eu: "%s"izenaren ordez "%s" jarriko da.

en: Replace
eu: Ordezkatu

en: Replace _All
eu: Ordeztu _guztiak

en: Replace file "%s"?
eu: Ordezkatu "%s" fitxategia?

en: Replace folder "%s"?
eu: Ordezkatu "%s" karpeta?

en: Replace with
eu: Ordezkatu honekin

en: Replacing it will overwrite its content.
eu: Ordezkatzeak bere edukia gainidaztea eragingo du.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
eu: Ordezkatzeak karpetako fitxategi guztiak ezabatzea eragingo du.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
eu: Ikonoak antolatzen ditu leihoari hobeto egokitzeko eta elkarren gainean ez teilakatzeko

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset View to _Defaults
eu: Berrezarri ikuspegia _lehenetsietara

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
eu: Berrezarri irudi berezi bat da, eta ezin da ezabatu.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
eu: Ordenatzeko modua eta zoom-maila berrezartzen du ikuspegi honen hobespenekin bat etortzeko

en: Resize Icon...
eu: Aldatu ikonoaren tamaina...

en: Restore %d items from trash
eu: Berrezarri zakarrontziko %d elementu

en: Restore '%s' from trash
eu: Berrezarri '%s' zakarrontzitik

en: Restore '%s' to '%s'
eu: Berrezarri '%s' hona: '%s'

en: Restore Icon's Original Si_ze
eu: Berrezarri ikonoen j_atorrizko tamaina

en: Restore Icons' Original Si_zes
eu: Berrezarri ikonoen _jatorrizko tamaina

en: Restore Selected Items
eu: Berrezarri hautatutako elementuak

en: Restore each selected icon to its original size
eu: Hautatutako ikonoak jatorrizko tamainara leheneratzen ditu

en: Restore group of '%s' to '%s'
eu: Leheneratu '%s'(r)en taldea: '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
eu: Leheneratu '%s'(r)en jatorrizko baimenak

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
eu: Berrezarri '%s' barruko elementuen jatorrizko baimenak

en: Restore owner of '%s' to '%s'
eu: Leheneratu '%s'(r)en jabea: '%s'

en: Restore selected items to their original position
eu: Berrezarri hautatutako elementuak jatorrizko kokalekuetara

en: Resume
eu: Jarraitu

en: Reverse sort order in new windows
eu: Alderantzikatu leiho berrien ordena

en: Ridged Paper
eu: Paper izurtua

en: Rough Paper
eu: Paper zimurtua

en: Ruby
eu: Errubia

en: Run "%s" on any selected items
eu: Exekutatu "%s" hautatutako elementuetan

en: Run in _Terminal
eu: Exekutatu _terminalean

en: Run or manage scripts from %s
eu: Exekutatu edo kudeatu %s direktorioko script-ak

en: SELinux Context
eu: SELinux testuingurua

en: SELinux context:
eu: SELinux testuingurua:

en: S_how Search
eu: E_rakutsi bilaketa

en: S_kip All
eu: Saltatu _guztiak

en: S_witch to Other Pane
eu: Aldatu beste panelera

en: Sa_me Location as Other Pane
eu: Beste _paneleko kokaleku bera

en: Sa_ve Search
eu: _Gorde bilaketa

en: Sa_ve Search As...
eu: Gorde bilaketa _honela...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
eu: Kendu modu seguruan unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Safely remove the selected drive
eu: Kendu hautatutako unitatea modu seguruan

en: Save Search as
eu: Gorde bilaketa honela

en: Save the current search as a file
eu: Gorde uneko bilaketa fitxategi gisa

en: Save the edited search
eu: Gorde editatutako bilaketa

en: Saved search
eu: Gordetako bilaketa

en: Sea Foam
eu: Itsas bitsa

en: Search
eu: Bilatu

en: Search Folder
eu: Bilaketako karpeta

en: Search _name:
eu: Bilaketaren i_zena:

en: Search documents and folders by name
eu: Bilatu dokumentuak eta karpetak izenaren arabera

en: Search for "%s"
eu: Bilatu "%s"

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
eu: WebDAV segurua (HTTPS)

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select Custom Icon
eu: Hautatu ikono pertsonalizatua

en: Select Folder to Save Search In
eu: Hautatu karpeta bertan bilaketa gordetzeko

en: Select I_tems Matching...
eu: Hautatu _bat datozten elementuak...

en: Select Items Matching
eu: Hautatu bat datozen elementuak

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select a Category:
eu: Hautatu kategoria bat:

en: Select a Color to Add
eu: Hautatu gehitu nahi duzun kolorea

en: Select a new name for the _destination
eu: _Hautatu helburuarentzako izen berri bat

en: Select all and only the items that are not currently selected
eu: Hautatu guztiak eta unean hautatu gabe dauden elementuak soilik

en: Select all items in this window
eu: Hautatu leiho honetako elementu guztiak

en: Select all the text in a text field
eu: Testu-eremuko testu osoa hautatzen du

en: Select an Application
eu: Hautatu aplikazio bat

en: Select an Image File for the New Emblem
eu: Hautatu irudi-fitxategi bat ikur berriarentzat

en: Select an Image File to Add as a Pattern
eu: Hautatu irudi-fitxategia eredu gisa gehitzeko

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
eu: Hautatu aplikazio bat %s eta "%s" motako beste fitxategiak irekitzeko

en: Select an application to view its description.
eu: Hautatu aplikazio bat azalpena ikusteko.

en: Select folder to search in
eu: Hautatu karpeta bertan bilatzeko

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
eu: Hautatu "%s" nola ireki eta etorkizunean "%s" motako beste euskarriekin ekintza hau landuko den edo ez.

en: Select items in this window matching a given pattern
eu: Hautatu emandako ereduarekin bat datozen leiho honetako elementuak

en: Select specified URI in parent folder.
eu: Hautatu zehaztutako URI karpeta nagusian.

en: Select the columns visible in this folder
eu: Hautatu zutabe ikusgaiak karpeta honetan

en: Select type
eu: Hautatu mota

en: Selection Bound
eu: Hautapen-muga

en: Server Details
eu: Zerbitzariaren xehetasunak

en: Session management options:
eu: Saio-kudeaketaren aukerak:

en: Set _user ID
eu: Ezarri _erabiltzailearen IDa

en: Set as _Background
eu: Ezarri _atzeko plano gisa

en: Set as background for _all folders
eu: Ezarri karpeta _guztien atzeko plano gisa

en: Set as background for _this folder
eu: Ezarri karpeta _honen atzeko plano gisa

en: Set gro_up ID
eu: Ezarri _taldearen IDa

en: Set group of '%s' to '%s'
eu: Ezarri '%s'(r)en taldea: '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
eu: Ezarri '%s'(r)en jabea: '%s'

en: Set permissions of '%s'
eu: Ezarri '%s'(r)en baimenak

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
eu: Ezarri '%s' barruko elementuen baimenak

en: Set the zoom level of the current view
eu: Ezarri uneko ikuspegiaren zoom-maila

en: Setting permissions
eu: Baimenak ezartzea

en: Shale
eu: Eskistoa

en: Share:
eu: Partekatu:

en: Show Bac_kup Files
eu: Erakutsi babes_kopia-fitxategiak

en: Show Emblems
eu: Erakutsi ikurrak

en: Show History
eu: Erakutsi historia

en: Show Information
eu: Erakutsi informazioa

en: Show Notes
eu: Erakutsi oharrak

en: Show Places
eu: Erakutsi Lekuak

en: Show Tree
eu: Erakutsi zuhaitza

en: Show _Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko _fitxategiak

en: Show _only folders
eu: Erakutsi _karpetak bakarrik

en: Show _thumbnails:
eu: Erakutsi koadro _txikiak:

en: Show a list of your personal bookmarks
eu: Erakutsi zure laster-marka pertsonalen zerrenda

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
eu: Zure mahaigaineko atzeko planoaren eredua edo kolorea ezartzeko aukera ematen dizun leihoa erakusten du

en: Show advanced permissions in the file property dialog
eu: Erakutsi baimen aurreratuak fitxategien propietateen elkarrizketa-koadroan

en: Show backup files
eu: Erakutsi babeskopia fitxategiak

en: Show folders first in windows
eu: Erakutsi direktorioak lehenik leihoetan

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Show location bar in new windows
eu: Erakutsi helbide-barra leiho berrietan

en: Show more _details
eu: Erakutsi _xehetasun gehiago

en: Show mounted volumes on the desktop
eu: Erakutsi muntatutako bolumenak mahaigainean

en: Show search
eu: Erakutsi bilaketa

en: Show session management options
eu: Erakutsi saio-kudeaketaren aukerak

en: Show side pane in new windows
eu: Erakutsi albo-panela leiho berrietan

en: Show status bar in new windows
eu: Erakutsi egoera-barra leiho berrietan

en: Show te_xt in icons:
eu: Erakutsi te_stua ikonoetan:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
eu: Menu honetan agertzen diren script-ak dituen karpeta erakusten du

en: Show the package installer for unknown MIME types
eu: Erakutsi pakete instalatzailea MIME mota ezezagunentzat

en: Show the version of the program.
eu: Erakutsi programaren bertsioa.

en: Show toolbar in new windows
eu: Erakutsi tresna-barra leiho berrietan

en: Side pane view
eu: Albo-panelaren ikuspegia

en: Silver
eu: Zilarra

en: Size
eu: Tamaina

en: Size on Disk
eu: Tamaina diskoan

en: Size on Disk:
eu: Tamaina diskoan:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Sky
eu: Zerua

en: Sky Ridge
eu: Zeru-marrak

en: Slashes are not allowed in filenames
eu: Barrak ez daude onartuta fitxategi-izenetan

en: Snow Ridge
eu: Elur-marrak

en: Software
eu: Softwarea

en: Some of the files could not be added as emblems.
eu: Fitxategi batzuk ezin dira ikur gisa gehitu.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
eu: '%s' ez da irudi-fitxategi erabilgarria.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
eu: %s ikurra ezin izan da ezabatu.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
eu: Ikurren gako-hitzek letrak, zuriuneak eta zenbakiak bakarrik izan ditzakete.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
eu: %s eredua ezin izan da ezabatu.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
eu: %s eredua ezin izan da instalatu.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
eu: Lehendik badago "%s" izeneko ikurra.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
eu: Ezin duzu urruneko gune batetik komandorik exekutatu.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
eu: Ezin duzu berrezartzeko irudia ordeztu.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
eu: Ikur berriarentzat hutsa ez den gako-hitz bat zehaztu behar duzu.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
eu: Kolore berriaren izena ezin da hutsa izan.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
eu: Erabili gabeko kolore-izena zehaztu behar duzu kolore berriarentzako.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s"(r)en taldea aldatu: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s"(r)en jabea aldatu: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
eu: Ezin izan dira "%s"(r)en baimenak aldatu: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s"(r)en eduki osoa bistaratu: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
eu: Ezin izan da "%s" izenaren ordez "%s" ipini: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
eu: Ezin izan da ikur pertsonalizatuaren izena gorde.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
eu: Ezin izan da ikur pertsonalizatua gorde.

en: Sort _folders before files
eu: A_ntolatu karpetak fitxategiak baino lehen

en: Special flags:
eu: Bandera bereziak:

en: Specified group '%s' doesn't exist
eu: Zehaztutako '%s' taldea ez da existitzen

en: Specified owner '%s' doesn't exist
eu: Zehaztutako '%s' jabea ez da existitzen

en: Specify a location to open
eu: Zehaztu helbidea irekitzeko

en: Specify file containing saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioa duen fitxategia

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
eu: Saguarekin fitxategien ikonoaren gainetik pasatzean soinu-fitxategia aurreikusi behar denerako abiadura-erlazioa. "always" (beti) ezartzen bada, soinua beti egingo du, baita fitxategia urruneko zerbitzari batean badago ere. "local-only" (lokalak bakarrik) ezarriz gero, aurrebistak fitxategi-sistema lokaletan bakarrik egingo dira. "never" (inoiz ez) ezarriz gero, ez du soinua inoiz erreproduzituko.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
eu: Abiadura-erlazioa fitxategi-ikonoan testu-fitxategiaren edukien aurrebista erakutsi behar denerako. "always" (beti) ezartzen bada, aurrebista beti erakusten da, baita direktorioa urruneko zerbitzari batean badago ere. "local-only" (lokalak bakarrik) ezartzen bada, fitxategi-sistema lokalen aurrebista bakarrik erakusten da. "never" (inoiz ez) ezartzen bada, ez dituzu inoiz aurrebista-datuak irakurriko.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
eu: Abiadura-erlazioa irudi-fitxategi bat koadro txiki moduan erakutsi behar denerako. "always" (beti) ezartzen bada, beti sartuko da koadro txikian, baita direktorioa urruneko zerbitzarian badago ere. "local-only" (lokalak bakarrik) ezarriz gero, fitxategi-sistema lokalen koadro txikiak bakarrik erakusten ditu. "never" (inoiz ez) ezarriz gero, ez ditu inoiz irudiak koadro txikian sartuko eta ikono generiko bat erabiliko du.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
eu: Abiadura-erlazioa direktorioko elementu kopurua erakutsi behar denerako. "always" (beti) ezartzen bada, beti erakutsiko da elementu-kopurua, baita direktorioa urruneko zerbitzari batean badago ere. "local-only" (lokalak bakarrik) ezartzen bada, fitxategi-sistema lokaletakoak bakarrik kontatzen ditu. "never" (inoiz ez) ezartzen bada, ez ditu inoiz elementuak kontatuko.

en: Spreadsheet
eu: Kalkulu-orria

en: St_atusbar
eu: _Egoera-barra

en: Start the drive associated with the open folder
eu: Abiatu unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
eu: Abiatu disko anitzeko unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Start the selected drive
eu: Abiatu hautatutako unitatea

en: Start the selected multi-disk drive
eu: Abiatu hautatutako disko anitzeko unitatea

en: Start the selected volume
eu: Hasi hautatutako bolumena

en: Start the volume associated with the open folder
eu: Abiatu bolumena (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Start the volume associated with this folder
eu: Abiatu bolumena (karpeta honekin elkartutakoa)

en: Starting %s
eu: %s hasieratzen

en: Stop loading the current location
eu: Gelditu uneko helbidea kargatzea

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
eu: Gelditu disko anitzeko unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Stop the selected drive
eu: Gelditu hautatutako unitatea

en: Stop the selected multi-disk drive
eu: Gelditu hautatutako disko anitzeko unitatea

en: Stop the selected volume
eu: Gelditu hautatutako bolumena

en: Stop the volume associated with the open folder
eu: Gelditu bolumena (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Stop the volume associated with this folder
eu: Gelditu bolumena (karpeta honekin elkartutakoa)

en: Stucco
eu: Iztukadura

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
eu: Mugitu fitxetan zehar [ktrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
eu: Lokaleko fitxategien esteka sinbolikoak soilik onartzen dira

en: T_emplates
eu: _Txantiloiak

en: Tags
eu: Etiketak

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
eu: Espazioen bidez banatutako etiketak. Zehaztutako etiketa GUZTIAK dituzten fitxategiak lotzen ditu.

en: Tangerine
eu: Mandarina

en: Terracotta
eu: Terrakota

en: Text
eu: Testua

en: Text Ellipsis Limit
eu: Testu-elipsiaren muga

en: Text File
eu: Testu-fitxategia

en: Text view:
eu: Testu-ikuspegia:

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
eu[0]: Hautatutako elementu %'d kopiatuko da 'Itsatsi' komandoa hautatzen baduzu
eu[1]: Hautatutako %'d elementuak kopiatu egingo dira 'Itsatsi' komandoa hautatzen baduzu

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
eu[0]: Hautatutako elementu %'d lekuz aldatuko da 'Itsatsi' komandoa hautatzen baduzu
eu[1]: Hautatutako %'d elementuak lekuz aldatuko dira 'Itsatsi' komandoa hautatzen baduzu

en: The Link "%s" is Broken.
eu: "%s" esteka hondatuta dago.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
eu: "%s" esteka hondatua dago. Zakarrontzira bota nahi duzu?

en: The SELinux security context of the file.
eu: Fitxategiaren SELinux segurtasun testuingurua.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
eu: Etiketaren testuko lerroen bata bestearekiko lerrokatzea. Honek EZ dio eragiten bere esleipenaren barruko etiketaren lerrokatzeari. Ikus GtkMisc::xalign horretarako.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
eu: "%s" aplikazio abiarazlea ez da fidagarri gisa markatu. Fitxategi horren iturburua ez baduzu ezagutzen, hori abiaraztea arriskutsua iz<an daiteke.

en: The color cannot be installed.
eu: Ezin izan da kolorea instalatu.

en: The compact view encountered an error while starting up.
eu: Ikuspegi trinkoak errorea aurkitu du abiaraztean.

en: The compact view encountered an error.
eu: Ikuspegi trinkoak errorea aurkitu du.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
eu: Txertatzeko kurtsorearen uneko posizioa (karakteretan).

en: The date the file was accessed.
eu: Fitxategia atzitu zeneko data

en: The date the file was created.
eu: Fitxategia sortu zen eguna.

en: The date the file was modified.
eu: Fitxategia aldatu zeneko data

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
eu: Ekintza lehenetsiak ezin du "%s" ireki, ezin dituelako "%s" helbideetako fitxategiak atzitu.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
eu: Koadro txikiko ikono baten tamaina lehenetsia ikono-ikuspegian.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
eu: Ikono-ikuspegiko elementuen ordena lehenetsia. Balio posibleak hauek dira: "name" (izena), "size" (tamaina), "type" (mota), "mtime" (aldatze-data) eta "emblems" (ikurrak).

en: The default width of the side pane in new windows.
eu: Albo-panelaren zabalera lehenetsia leiho berrietan.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
eu: Mahaigainaren ikuspegiak errorea aurkitu du abiaraztean.

en: The desktop view encountered an error.
eu: Mahaigainaren ikuspegiak errorea aurkitu du.

en: The destination folder is inside the source folder.
eu: Helburuko karpeta iturburuaren barruan kokatuta dago.

en: The destination is not a folder.
eu: Helburua ez da karpeta bat.

en: The destination is read-only.
eu: Helburua irakurtzeko soilik da.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
eu: Arrastatutako fitxategiak ez dirudi baliozko irudia.

en: The emblem cannot be added.
eu: Ezin izan da ikurra gehitu.

en: The emblem cannot be installed.
eu: Ikurra ezin izan da instalatu.

en: The emblems do not appear to be valid images.
eu: Ikurrak ez dirudite baliozko irudiak.

en: The empty view encountered an error.
eu: Ikuspegi hutsak errorea aurkitu du.

en: The extension of the file.
eu: Fitxategiaren luzapena

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da "%B" fitxategia kudeatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
eu: Ezin da "%B" fitxategia zakarrontzira bota.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
eu: '%s' fitxategiak ez dirudi baliozko irudia.

en: The file is not an image.
eu: Fitxategia ez da irudi bat.

en: The file is of an unknown type
eu: Fitxategia mota ezezagunekoa da

en: The file that you dropped is not an image.
eu: Jaregin duzun fitxategia ez da irudia.

en: The file that you dropped is not local.
eu: Jaregin duzun fitxategia ez da lokala.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
eu: Ezin da "%B" karpeta kopiatu, helburuan karpeta hau sortzeko baimenik ez duzulako.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da "%B" karpeta kopiatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da "%B" karpeta ezabatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
eu: Ezin da "%B" karpeta kudeatu, irakurtzeko baimenik ez duzulako.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
eu:  "%s" karpeta ezin da "%s"-(e)an ireki..

en: The folder contents could not be displayed.
eu: Ezin izan dira karpetako edukiak bistaratu.

en: The font description used for the icons on the desktop.
eu: Mahaigaineko ikonoetan erabiltzen den letra-tipoaren azalpena.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
eu: Data-fitxategien formatua. Balio posibleak hauek dira: "locale", "iso", eta "informal".

en: The geometry string for a navigation window.
eu: Nabigazio leiho batentzako geometria katea.

en: The group could not be changed.
eu: Ezin izan da taldea aldatu.

en: The group of the file.
eu: Fitxategiaren taldea

en: The history location doesn't exist.
eu: Historiaren helbidea ez dago.

en: The icon view encountered an error while starting up.
eu: Ikono-ikuspegiak errorea aurkitu du abiaraztean.

en: The icon view encountered an error.
eu: Ikono-ikuspegiak errorea aurkitu du.

en: The item cannot be restored from trash
eu: Ezin da elementua zakarrontzitik berreskuratu.

en: The item could not be renamed.
eu: Ezin izan da elementua berrizendatu.

en: The list view encountered an error while starting up.
eu: Zerrenda-ikuspegiak errorea aurkitu du abiaraztean.

en: The list view encountered an error.
eu: Zerrenda-ikuspegiak errorea aurkitu du.

en: The location "%s" does not exist.
eu: "%s" helbiderik ez dago.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
eu: Ikustaile honekin ezin da helbidea bistaratu.

en: The location is not a folder.
eu: Helbidea ez da karpeta.

en: The location of the file.
eu: Fitxategiaren kokalekua.

en: The media contains digital photos.
eu: Euskarriak argazki digitalak ditu.

en: The media contains software.
eu: Euskarriak softwarea du.

en: The media has been detected as "%s".
eu: Euskarria "%s" gisa detektatu da.

en: The mime type of the file.
eu: Fitxategiaren mime mota

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
eu: Karpeta honetan lehendik ere badago "%s" izeneko bat. Erabili beste izen bat.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
eu: "%s"izena ez da baliozkoa, "/" karakterea duelako. Erabili beste izen bat.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
eu: "%s"izena ez da baliozkoa. Erabili beste izen bat.

en: The name and icon of the file.
eu: Fitxategiaren izena eta ikonoa

en: The owner could not be changed.
eu: Ezin izan da jabea aldatu.

en: The owner of the file.
eu: Fitxategiaren jabea

en: The permissions could not be changed.
eu: Ezin izan dira baimenak aldatu.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
eu: Ezin izan dira "%s"(r)en baimenak zehaztu.

en: The permissions of the file, in octal notation.
eu: Fitxategiaren baimenak, zenbaki zortzitar eran

en: The permissions of the file.
eu: Fitxategiaren baimenak

en: The permissions of the selected file could not be determined.
eu: Ezin izan dira hautatutako fitxategiaren baimenak zehaztu.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
eu: Hautapenaren aurkako muturraren kokapenaren posizioa kurtsoretik hasita (karakteretan).

en: The selection rectangle
eu: Hautapen-errektangelua

en: The server at "%s" cannot be found.
eu:  "%s"-(e)ko zerbitzaria ezin da aurkitu.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
eu: Leiho ireki berrietan erakusteko albo-panelaren ikuspegia.

en: The size of the file on disk.
eu: Fitxategiak diskoan duen tamaina.

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
eu: Softwarea zuzenean "%s" euskarritik exekutatuko da. Fidatzen ez zaren softwarea inoiz ez zenuke exekutatu behar.
    
    Zalantza izanez gero, sakatu 'Utzi' botoia.

en: The source file would be overwritten by the destination.
eu: Iturburuko fitxategia helburukoarekin gainidatziko da.

en: The target doesn't support symbolic links.
eu: Helburuak ez du esteka sinbolikorik onartzen.

en: The text of the label.
eu: Etiketako testua.

en: The type of the file.
eu: Fitxategi mota

en: The widget view encountered an error while starting up.
eu: Widget ikuspegiak errore bat aurkitu du abiatzean.

en: The widget view encountered an error.
eu: Widget ikuspegiak errore bat aurkitu du.

en: There is %S available, but %S is required.
eu: %S erabilgarri dago, baina %S behar da.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
eu: Karpeta honetan ez dago "%s"(r)ik. Lekuz aldatu edo ezabatu egin duzu?

en: There is no application installed for %s files
eu: Ez dago aplikaziorik instalatuta %s fitxategientzako

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
eu: Ez dago aplikaziorik instalatuta %s fitxategientzako
    Fitxategi hau irekitzeko aplikazio bat bilatzea nahi duzu?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
eu: Ez dago nahikoa leku erabilgarri helburuan. Saiatu fitxategiak ezabatzea lekua egiteko.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
eu: Arbelean ez dago itsasteko ezer.

en: There was an error copying the file into %F.
eu: Errorea gertatu da fitxategia %F(e)n kopiatzean.

en: There was an error creating the directory in %F.
eu: Errorea gertatu da direktorioa sortzean %F(e)n.

en: There was an error creating the folder "%B".
eu: Errorea gertatu da "%B" karpeta sortzean.

en: There was an error creating the symlink in %F.
eu: Errorea gertatu da esteka sinbolikoa sortzean %F(e)n.

en: There was an error deleting %B.
eu: Errorea gertatu da "%B" ezabatzean.

en: There was an error displaying help.
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean.

en: There was an error displaying help: 
    %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
eu: Errorea gertatu da "%B"(r)en informazioa lortzean.

en: There was an error getting information about the destination.
eu: Errorea gertatu da helburuaren informazioa lortzean.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
eu: Errorea gertatu da "%B" karpetako fitxategien informazioa eskuratzean.

en: There was an error launching the application.
eu: Errorea aplikazioa abiaraztean.

en: There was an error moving the file into %F.
eu: Errorea gertatu da fitxategia %F(e)ra eramatean.

en: There was an error reading the folder "%B".
eu: Errorea gertatu da "%B" karpeta irakurtzean.

en: There was an internal error trying to search for applications:
eu: Barneko errorea gertatu da aplikazioak bilatzean:

en: These files are on a Photo CD.
eu: Fitxategi hauek 'Photo CD'an daude.

en: These files are on a Picture CD.
eu: Fitxategi hauek 'Picture CD'an daude.

en: These files are on a Super Video CD.
eu: Fitxategi hauek Super Bideo CDan daude.

en: These files are on a Video CD.
eu: Fitxategi hauek Bideo CDan daude.

en: These files are on a Video DVD.
eu: Fitxategi hauek Bideo DVDan daude.

en: These files are on a digital audio player.
eu: Fitxategi hauek audio-digitaleko erreproduzigailuan daude.

en: These files are on an Audio CD.
eu: Fitxategi hauek Audio CDan daude.

en: These files are on an Audio DVD.
eu: Fitxategi hauek Audio DVDan daude.

en: This drop target only supports local files.
eu: Honek jaregiteko helburuak fitxategi lokalak bakarrik onartzen ditu.

en: This file cannot be ejected
eu: Fitxategi hau ezin da egotzi

en: This file cannot be mounted
eu: Fitxategi hau ezin da muntatu

en: This file cannot be started
eu: Fitxategi hau ezin da abiarazi

en: This file cannot be stopped
eu: Fitxategi hau ezin da gelditu

en: This file cannot be unmounted
eu: Fitxategi hau ezin da desmuntatu

en: This is disabled due to security considerations.
eu: Hau desgaituta dago, segurtasun-neurriak direla eta.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
eu: Agian ikur iraunkorra izango da eta ez zuk gehitutakoa.

en: This link cannot be used, because it has no target.
eu: Esteka hori ezin da erabili, helbururik ez duelako.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
eu: Esteka hori ezin da erabili, bere "%s" helburua ez dagoelako.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
eu: Une honetan desgaituta dauden hedapenen zerrenda.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
eu: Izen hori ezar dezakezu, mahaigaineko ordenagailu-ikonoak izen pertsonalizatua edukitzea nahi baduzu.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
eu: Izen hori ezar dezakezu, mahaigaineko karpeta nagusiaren ikonoarentzat izen pertsonalizatua nahi baduzu.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
eu: Izen hori ezar dezakezu, mahaigaineko sareko zerbitzarien ikonoarentzat izen pertsonalizatua nahi baduzu.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
eu: Izen hori ezar dezakezu, mahaigaineko zakarrontzi-ikonoarentzat izen pertsonalizatua nahi baduzu.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
eu[0]: Honek fitxa %'d irekiko du.
eu[1]: Honek %'d fitxa irekiko ditu.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
eu[0]: Honek leiho %'d irekiko du.
eu[1]: Honek %'d leiho irekiko ditu.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
eu[0]: Honek fitxa 1%d irekiko du
eu[1]: Honek %d fitxa irekiko ditu

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
eu[0]: Honek leiho %d irekiko du
eu[1]: Honek %d leiho irekiko ditu

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
eu: Lokalak ez diren fitxategiak irekitzeko, kopiatu karpeta lokal batera eta berriro jaregin.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
eu: Lokalak ez diren fitxategiak irekitzeko, kopiatu karpeta lokal batera eta berriro jaregin. Zuk jaregindako fitxategi lokalak dagoeneko ireki dira.

en: Toggle between button and text-based location bar
eu: Aldatu botoi eta testu bidezko kokapen-barraren artean

en: Toggle the display of backup files in the current window
eu: Txandakatu babeskopia-fitxategien bistaratzea uneko leihoan

en: Toggle the display of hidden files in the current window
eu: Txandakatu fitxategi ezkutuak bistaratzea uneko leihoan

en: Toggle using a tighter layout scheme
eu: Diseinu-eskema estuagoa ezarri eta kentzen du

en: Toplevel files cannot be renamed
eu: Maila goreneko fitxategiak ezin dira izenez aldatu

en: Total capacity:
eu: Edukiera guztira:

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Trash icon visible on desktop
eu: Zakarrontzi-ikonoa ikusgai mahaigainean

en: Trashed On
eu: Zakarrontzira botata

en: Trashing Files
eu: Fitxategiak zakarrontzira botatzen

en: Tree
eu: Zuhaitza

en: Tree View
eu: Zuhaitz ikuspegia

en: Try Again
eu: Saiatu berriz

en: Type
eu: Mota

en: Type of click used to launch/open files
eu: Fitxategiak abiarazteko/irekitzeko erabiliko den klik mota

en: Type:
eu: Mota:

en: URL
eu: URLa

en: U_nlock Drive
eu: _Desblokeatu unitatea

en: Unable to eject %V
eu: Ezin da %V egotzi

en: Unable to eject %s
eu: Ezin da %s egotzi

en: Unable to eject location
eu: Ezin da kokalekua egotzi

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
eu: Ezin da abiarazlea fidagarri gisa markatu (exekutagarria)

en: Unable to mount %s
eu: Ezin da %s muntatu

en: Unable to mount location
eu: Ezin da kokalekua muntatu

en: Unable to mount the location.
eu: Ezin da helbidea muntatu.

en: Unable to poll %s for media changes
eu: Ezin da euskarri aldakorren %s berreskuratu

en: Unable to rename desktop file
eu: Ezin da mahaigaineko fitxategia izenez aldatu

en: Unable to rename desktop icon
eu: Ezin da mahaigaineko ikonoa izenez aldatu

en: Unable to search for application
eu: Ezin da aplikazioa bilatu

en: Unable to start %s
eu: Ezin da %s abiatu

en: Unable to start location
eu: Ezin da kokalekua abiatu

en: Unable to stop %s
eu: Ezin da %s gelditu

en: Unable to stop drive
eu: Ezin da unitatea gelditu

en: Unable to unmount %V
eu: Ezin da %V desmuntatu

en: Unable to unmount location
eu: Ezin da kokalekua desmuntatu

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
eu[0]: Desegin elementu %d -en taldea aldatzea
eu[1]: Desegin %d elementuren taldea aldatzea

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
eu[0]: Desegin elementu %d -en jabea aldatzea
eu[1]: Desegin %d elementuren jabea aldatzea

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
eu[0]: Desegin elementu %d-en baimenak aldatzea
eu[1]: Desegin %d elementuren baimenak aldatzea

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
eu[0]: Desegin elementu %d-en baimenak errekurtsiboki aldatzea
eu[1]: Desegin %d elementuren baimenak errekurtsiboki aldatzea

en: Undo the last action
eu: Azken ekintza desegiten du

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Unlock the drive associated with the open folder
eu: Desblokeatu unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Unlock the selected drive
eu: Desblokeatu hautatutako unitatea

en: Unmount the selected volume
eu: Desmuntatu hautatutako bolumena

en: Unmount the volume associated with the open folder
eu: Desmuntatu bolumena (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: Unmount the volume associated with this folder
eu: Desmuntatu bolumena (karpeta honekin elkartutakoa)

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eu: Mahaigaineko (.desktop) fitxategiaren '%s' bertsioa ezezaguna

en: Unrecognized launch option: %d
eu: Abiarazteko aukera ezezaguna: %d

en: Untrusted application launcher
eu: Aplikazio abiarazle ez-fidagarria

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
eu: Karpetaren atzeko plano lehenetsiaren URIa. background_set egia denean soilik erabiltzen da.

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
eu: Alboko panelaren atzeko plano lehenetsiaren URIa. side_pane_set egia denean soilik erabiltzen da.

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
eu[0]: Erabili "%s" hautatutako elementua irekitzeko
eu[1]: Erabili "%s" hautatutako elementuak irekitzeko

en: Use De_fault
eu: _Erabili lehenetsia

en: Use _Default Background
eu: Erabili _atzeko plano lehenetsia

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
eu: Erabili saguaren botoi gehigarriaren gertaerak Caja-eko arakatzailearen leihoan

en: Use the normal view size
eu: Erabili ikuspegi normalaren tamaina

en: Use tighter layout in new windows
eu: Erabili diseinu estuagoa leiho berrietan

en: User Details
eu: Erabiltzailearen xehetasunak

en: User Name:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Video
eu: Bideoa

en: View _new folders using:
eu: Karpeta _berriak ikusteko, erabili:

en: View of the current folder
eu: Ikusi uneko karpeta

en: View or modify the properties of each selected item
eu: Hautatutako elementuen propietateak erakutsi edo aldatzen ditu

en: View or modify the properties of the open folder
eu: Ikusi edo aldatu irekitako karpetaren propietateak

en: View or modify the properties of this folder
eu: Ikusi edo aldatu karpeta honen propietateak

en: Views
eu: Ikuspegiak

en: Violet
eu: Bioleta

en: Visible _Columns...
eu: _Zutabe ikusgaiak...

en: Volume:
eu: Bolumena:

en: Wavy White
eu: Uhin-zuria

en: Website
eu: Webgunea

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
eu: asteazkena, 0000.eko urtarrilak 00, 00:00:00 PM

en: What to do with executable text files when activated
eu: Zer egin testu-fitxategi exekutagarriekin aktibatutakoan

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
eu: Zer egin testu-fitxategi exekutagarriekin aktibatzen direnean (klik bakarrez edo bikoitzez). Balio posibleak hauek dira: "launch" (abiarazi) programa gisa abiarazteko, "ask" (galdetu) zer egin galdetzeko elkarrizketa-koadro baten bidez, eta "display" (bistaratu) testu-fitxategi gisa bistaratzeko.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
eu: Karpeta bat bisitatzean ikustaile hau erabiltzen da, fitxategi jakin horretarako beste ikuspegi bat hautatu ezean. Balio posibleak hauek dira: "list-view" (zerrenda-ikuspegia); "icon-view" (ikono-ikuspegia); eta "compact-view" (ikuspegi trinkoa).

en: When to show number of items in a folder
eu: Noiz erakutsi direktorioko elementu-kopurua

en: When to show preview text in icons
eu: Noiz erakutsi testuaren aurrebista ikonoetan

en: When to show thumbnails of image files
eu: Noiz erakutsi irudi-fitxategiak koadro txikietan

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
eu: Arakatzailearen leihoetan ireki berri diren fitxak non kokatu.

en: Whether a custom default folder background has been set.
eu: Direktorioaren atzeko plano lehenetsi pertsonalizatua ezarri den ala ez

en: Whether a custom default side pane background has been set.
eu: Albo-panelean atzeko plano lehenetsi pertsonalizatua ezarri den ala ez

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
eu: Nabigazio leihoa maximizatzea lehenetsi behar den ala ez.

en: Whether the navigation window should be maximized.
eu: Nabigazio leihoa maximizatu behar den ala ez.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
eu: Fitxategiak ezabatzea edo zakarrontzia hustutzean berrespena eskatuko den ala ez

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
eu: Fitxategiak zakarrontzira mugitzen diren berrespena eskatu ala ez

en: Whether to automatically mount media
eu: Euskarria automatikoki muntatuko den ala ez

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
eu: Automatikoki muntatutako euskarriaren karpeta automatikoki irekiko den ala ez

en: Whether to enable immediate deletion
eu: Berehalako ezabatzea gaituko den ala ez

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
eu: Ikono gainetik sagua pasatzean soinuak aurreikusiko diren ala ez

en: Whether to show backup files
eu: Babeskopia-fitxategiak erakutsiko diren ala ez

en: Whether to show desktop notifications
eu: Mahaigaineko jakinarazpenak

en: Whether to show file sizes with IEC units
eu: Fitxategien tamaina IEC unitateekin erakutsiko diren ala ez

en: Whether to show hidden files
eu: Fitxategi ezkutuak erakutsiko diren ala ez

en: Whether to show icons in list view
eu: Zerrenda ikuspegian ikonoak erakutsi behar diren ala ez

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
eu: Mota ezezaguneko MIME bat irekitzean ea erabiltzaileari bera kudeatzeko aplikazio bat bilatzeko elkarrizketa koadroa ireki behar ote zaion.

en: White
eu: Zuria

en: Widget View
eu: Widget ikuspegia

en: Width of the side pane
eu: Albo-panelaren zabalera

en: Windows share
eu: Windows-ek partekatua

en: Writing data to the drive -- do not unplug
eu: Datuak diskoan idazten -- ez kendu

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
eu: Ez zara jabea, beraz ezin dituzu baimen hauek aldatu.

en: You can choose another view or go to a different location.
eu: Aukeratu beste ikuspegi bat edo joan beste helbide batera.

en: You can download it or make a link to it.
eu: Deskarga edo esteka bat sor dezakezu.

en: You can only use images as custom icons.
eu: Irudiak bakarrik erabil ditzakezu ikono pertsonal gisa.

en: You can only use local images as custom icons.
eu: Irudi lokalak bakarrik erabil ditzakezu ikono pertsonal gisa.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
eu: Eragiketa hau geldiarazi dezakezu 'Utzi' botoian klik eginez.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
eu: Ezin dituzu ikono pertsonalizatu bat baino gehiago aldi berean esleitu.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
eu: Ezin dituzu ikono pertsonalizatu bat baino gehiago aldi berean esleitu.

en: You cannot copy a file over itself.
eu: Fitxategi bat ezin da bere gainean kopiatu.

en: You cannot copy a folder into itself.
eu: Karpeta bat ezin da karpeta beraren barruan kopiatu.

en: You cannot move a file over itself.
eu: Fitxategi bat ezin da bere burura eraman.

en: You cannot move a folder into itself.
eu: Karpeta bat ezin da karpeta beraren barrura eraman.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
eu: Ez duzu helburuko karpeta atzitzeko baimenik.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
eu: Ez duzu behar adinako baimenik "%s"(r)en taldea aldatzeko.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
eu: Ez duzu behar adina baimenik "%s"(r)i izena aldatzeko.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
eu: Ez duzu behar adinako baimenik "%s"(r)en edukia ikusteko.

en: You have just inserted a Photo CD.
eu: 'Photo CD'a sartu duzu.

en: You have just inserted a Picture CD.
eu: 'Picture CD'a sartu duzu

en: You have just inserted a Super Video CD.
eu: Super Bideo CDa sartu duzu.

en: You have just inserted a Video CD.
eu: Bideo CDa sartu duzu.

en: You have just inserted a Video DVD.
eu: Bideo DVDa sartu duzu.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
eu: Blue-Ray disko garbia sartu duzu.

en: You have just inserted a blank CD.
eu: CD garbia sartu duzu.

en: You have just inserted a blank DVD.
eu: DVD garbia sartu duzu.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
eu: HD DVD disko garbia sartu duzu.

en: You have just inserted a digital audio player.
eu: Audio-digitaleko erreproduzigailua sartu duzu.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
eu: Argazki digitalak dituen euskarria sartu duzu.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
eu: Sartu duzun euskarriak automatikoki abiarazi izateko softwarea du.

en: You have just inserted a medium.
eu: Euskarria sartu duzu.

en: You have just inserted an Audio CD.
eu: Audio CDa sartu duzu.

en: You have just inserted an Audio DVD.
eu: Audio DVDa sartu duzu.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
eu: Caja programarekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: Free SoftwareFoundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom
eu: Zooma

en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

en: Zoom _In
eu: _Zooma handiagotu

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Zoom to Default
eu: Handiagotu lehenetsirarte

en: [URI...]
eu: [URIa...]

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _About Extension
eu: Hedapenari _buruz

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Add Bookmark
eu: _Gehitu laster-marka

en: _Add a New Color...
eu: _Gehitu kolore berria...

en: _Add a New Emblem...
eu: _Gehitu ikur berria...

en: _Add a New Pattern...
eu: _Gehitu eredu berria...

en: _Always perform this action
eu: _Beti landu ekintza hau

en: _Arrange items:
eu: _Antolatu elementuak:

en: _Ask each time
eu: _Galdetu aldi bakoitzean

en: _Back
eu: _Atzera

en: _Backgrounds and Emblems...
eu: _Atzeko planoak eta ikurrak...

en: _Bookmarks
eu: _Laster-markak

en: _Browse Folder | _Browse Folders
eu[0]: _Arakatu karpeta
eu[1]: _Arakatu karpetak

en: _Browse...
eu: _Arakatu...

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Clear
eu: _Garbitu

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Close Tab
eu: It_xi fitxa

en: _Compact
eu: _Trinkoa

en: _Computer
eu: _Ordenagailua

en: _Connect
eu: _Konektatu

en: _Connect Drive
eu: _Konektatu unitatea

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Copy Here
eu: _Kopiatu hemen

en: _DVD Video:
eu: _DVD bideoa:

en: _Default zoom level:
eu: _Zoom-maila lehenetsia:

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Delete Permanently
eu: _Ezabatu behin betiko

en: _Desktop
eu: _Mahaigaina

en: _Detect Media
eu: _Detektatu euskarria

en: _Disconnect
eu: _Deskonektatu

en: _Disconnect Drive
eu: _Deskonektatu unitatea

en: _Display
eu: _Bistaratu

en: _Double click to open items
eu: _Egin klik bikoitza elementuak irekitzeko

en: _Download
eu: _Deskargatu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Edit Bookmarks...
eu: _Editatu laster-markak...

en: _Eject
eu: E_gotzi

en: _Emblems
eu: _Ikurrak

en: _Empty
eu: _Hutsik

en: _Empty File
eu: Fitxategi _hutsa

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Folder:
eu: Kar_peta:

en: _Format
eu: _Formateatu

en: _Format:
eu: _Formatua:

en: _Forward
eu: A_urrera

en: _Go
eu: _Joan

en: _Group:
eu: _Taldea:

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Home
eu: _Karpeta nagusia

en: _Home Folder
eu: _Karpeta nagusia

en: _Icons
eu: _Ikonoak

en: _Image:
eu: _Irudia:

en: _Invert Selection
eu: _Alderantzikatu hautapena

en: _Jump to
eu: _Jauzi hona

en: _Keep Aligned
eu: Edu_ki lerrokatuta

en: _Keyword:
eu: _Gako-hitza:

en: _Launch Anyway
eu: _Abiarazi dena den

en: _Link Here
eu: E_stekatu hemen

en: _List
eu: _Zerrenda

en: _Location
eu: _Kokalekua

en: _Location...
eu: _Helbidea...

en: _Location:
eu: _Kokalekua:

en: _Lock Drive
eu: _Blokeatu unitatea

en: _Lock Icons Position
eu: _Blokeatu ikonoen kokapenak

en: _Main Toolbar
eu: Tresna-barra _nagusia

en: _Manually
eu: _Eskuz

en: _Mount
eu: _Muntatu

en: _Move Here
eu: _Eraman hona

en: _Music Player:
eu: _Musika-erreproduzigailua:

en: _Name
eu: _Izena

en: _Name: | _Names:
eu[0]: _Izena:
eu[1]: _Izenak:

en: _Network
eu: _Sarea

en: _Never prompt or start programs on media insertion
eu: _Inoiz ez galdetu edo abiarazi programak euskarria sartzean

en: _New Tab
eu: Fitxa _berria

en: _Next Tab
eu: _Hurrengo fitxa

en: _OK
eu: _Ados

en: _Only for files smaller than:
eu: _Hau baino txikiagoak diren fitxategientzat bakarrik:

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open Scripts Folder
eu: I_reki script-en karpeta

en: _Open With %s
eu: Ireki _honekin: %s

en: _Organize Desktop by Name
eu: _Antolatu mahaigaina izenaren arabera

en: _Organize by Name
eu: _Antolatu izenaren arabera

en: _Other pane
eu: _Beste panela

en: _Owner:
eu: _Jabea:

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Paste Into Folder
eu: I_tsatsi karpetan

en: _Pattern:
eu: _Eredua:

en: _Patterns
eu: _Ereduak

en: _Photos:
eu: _Argazkiak:

en: _Places
eu: _Lekuak

en: _Port:
eu: _Ataka:

en: _Power On
eu: _Piztu

en: _Previous Tab
eu: _Aurreko fitxa

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Read
eu: _Irakurri

en: _Redo
eu: _Berregin

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d kopiatzea
eu[1]: _Berregin %d elementu kopiatzea

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d -erako esteka sortzea
eu[1]: _Berregin %d elementurako esteka sortzea

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
eu[0]: _Berregin karpeta %d sortzea
eu[1]: _Berregin %d karpeta sortzea

en: _Redo creation of a file from template
eu: _Berregin fitxategi bat txantiloitik sortzea

en: _Redo creation of an empty file
eu: _Berregin fitxategi huts bat sortzea

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
eu[0]: _Berregin elementu  %d ezabatzea
eu[1]: _Berregin %d elementu ezabatzea

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d bikoiztea
eu[1]: _Berregin %d elementu bikoiztea

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d mugitzea
eu[1]: _Berregin %d elementu mugitzea

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d zakarrontzira botatzea
eu[1]: _Berregin %d elementu zakarrontzira botatzea

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d berrizendatzea
eu[1]: _Berregin %d elementu berrizendatzea

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
eu[0]: _Berregin elementu %d zakarrontzitik berrezartzea
eu[1]: _Berregin %d elementu zakarrontzitik berrezartzea

en: _Reload
eu: _Birkargatu

en: _Remember this application for "%s" files
eu: _Gogoratu aplikazio hau %s fitxategientzako

en: _Remember this application for %s documents
eu: _Gogoratu aplikazio hau %s dokumentuentzako

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Remove a Color...
eu: _Kendu kolore bat...

en: _Remove a Pattern...
eu: _Kendu eredu bat...

en: _Remove an Emblem...
eu: _Kendu ikur bat...

en: _Remove...
eu: _Kendu...

en: _Rename...
eu: Be_rrizendatu...

en: _Restore
eu: _Berrezarri

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: _Revert
eu: _Leheneratu

en: _Run
eu: E_xekutatu

en: _Run executable text files when they are opened
eu: Exekutatu _testu-fitxategi exekutagarriak irekitzean

en: _Safely Remove Drive
eu: _Kendu unitatea modu seguruan

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Scripts
eu: _Script-ak

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Search for Files...
eu: _Bilatu fitxategiak...

en: _Search for:
eu: Bila_tu:

en: _Select Application
eu: _Hautatu aplikazioa

en: _Server:
eu: _Zerbitzaria:

en: _Show file sizes with IEC units
eu: Erakutsi fitxategien tamainak IEC unitateekin

en: _Show icons
eu: _Erakutsi ikonoak

en: _Side Pane
eu: Albo-_panela

en: _Single click to open items
eu: Egin klik _bakarra elementuak irekitzeko

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Skip files
eu: _Saltatu fitxategiak

en: _Software:
eu: _Softwarea:

en: _Start
eu: _Abiatu

en: _Start Multi-disk Device
eu: _Abiatu disko anitzeko gailua

en: _Start Multi-disk Drive
eu: _Abiatu disko anitzeko unitatea

en: _Sticky
eu: Itsas_korra

en: _Stop
eu: _Gelditu

en: _Stop Multi-disk Device
eu: _Gelditu disko anitzeko gailua

en: _Stop Multi-disk Drive
eu: _Gelditu disko anitzeko unitatea

en: _Stop the drive associated with the open folder
eu: _Gelditu unitatea (irekitako karpetarekin elkartutakoa)

en: _Tabs
eu: _Fitxak

en: _Text beside icons
eu: _Ikono-ondoko testua

en: _Trash
eu: _Zakarrontzia

en: _Type:
eu: _Mota:

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d -en kopia
eu[1]: _Desegin %d elementuen kopia

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d -erako esteka sortzea
eu[1]: _Desegin %d elementutarako esteka sortzea

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
eu[0]: _Desegin karpeta %d -en sortzea
eu[1]: _Desegin %d karpeten sortzea

en: _Undo creation of a file from template
eu: _Desegin txantiloitik fitxategi bat sortzea

en: _Undo creation of an empty file
eu: _Desegin fitxategi huts bat sortzea

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
eu[0]: _Desegin elementu  %d ezabatzea
eu[1]: _Desegin %d elementu ezabatzea

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d -en bikoizketa
eu[1]: _Desegin %d elementuen bikoizketa

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
eu[0]: _Desegin elementu %d -en mugitzea
eu[1]: _Desegin %d elementuen mugitzea

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
eu[0]: _Deseginelementu %d zakarrontzira eramatea
eu[1]: _Desegin %d elementu zakarrontzira eramatea

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
eu[0]: _Desegin elementu  %d -en berrizendatzea
eu[1]: _Desegin %d elementuen berrizendatzea

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
eu[0]: _Desegin elementu  %d  zakarrontzitik berrezartzea
eu[1]: _Desegin %d elementu zakarrontzitik berrezartzea

en: _Unlock Drive
eu: _Desblokeatu unitatea

en: _Unmount
eu: _Desmuntatu

en: _Up
eu: _Gora

en: _Use a custom command
eu: _Erabili komando pertsonalizatua

en: _Use compact layout
eu: Erabili _diseinu trinkoa

en: _View
eu: _Ikusi

en: _View As
eu: Ikusi _honela

en: _View executable text files when they are opened
eu: Ikusi testu-fitxategi e_xekutagarriak irekitzean

en: _Widget View
eu: _Widget ikuspegia

en: _Write
eu: _Idatzi

en: _Zoom
eu: _Zooma

en: access
eu: sarbidetu

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
eu[0]: gutxi gora behera ordu bat
eu[1]: gutxi gora behera %'d ordu

en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
eu: laster-markak;arakatu;lokala;sarea;kokapenak;MATE;

en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
eu: arakatu;diskoak;karpetak;lokala;urrunekoa;ordenagailua;MATE;

en: by E_xtension
eu: _Luzapenaren arabera

en: by Modification _Date
eu: Aldatze-_dataren arabera

en: by S_ize on Disk
eu: d_iskoko tamainaren arabera

en: by T_rash Time
eu: _Zakarrontziratze-dataren arabera

en: by _Creation Date
eu: _Sortze-dataren arabera

en: by _Emblems
eu: _Ikurren arabera

en: by _Name
eu: _Izenaren arabera

en: by _Size
eu: _Tamainaren arabera

en: by _Type
eu: _Motaren arabera

en: column
eu: zutabea

en: create/delete
eu: sortu/ezabatu

en: dropped data
eu: datuak jareginda

en: dropped text.txt
eu: testua.txt jareginda

en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
eu: fitxategia;kudeatzailea;aldatu;propietateak;portaera;itxura;leihoak;MATE;

en: files;browser;manager;MATE;
eu: fitxategiak,arakatzailea;kudeatzailea;MATE;

en: folder removed
eu: karpeta kendu da

en: free
eu: libre

en: home;personal;folder;open;MATE;
eu: home;pertsonala;karpeta;ireki;MATE;

en: link
eu: esteka

en: link (broken)
eu: esteka (hautsita)

en: list
eu: zerrenda

en: loading...
eu: kargatzen...

en: nd copy)
eu: . kopia)

en: new file
eu: fitxategi berria

en: no
eu: ez

en: nothing
eu: ezer ere ez

en: on the desktop
eu: mahaigainean

en: paused
eu: pausatuta

en: pausing
eu: pausatzen

en: pointing at "%s"
eu: "%s" seinalatzen

en: program
eu: programa

en: queued
eu: ilaran

en: queuing
eu: ilaran jartzen

en: rd copy)
eu: . kopia)

en: read
eu: irakurri

en: st copy)
eu: . kopia)

en: th copy)
eu: . kopia)

en: today
eu: gaur

en: today at %-I:%M %p
eu: gaur, %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
eu: gaur, %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
eu: gaur, 00:00 PM

en: today at 00:00:00 PM
eu: gaur, 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
eu: gaur, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
eu: gaur, 00:00 PM

en: unknown
eu: ezezaguna

en: unknown MIME type
eu: MIME mota ezezaguna

en: unknown type
eu: mota ezezaguna

en: unreadable
eu: irakurtezina

en: untitled folder
eu: izenik gabeko karpeta

en: used
eu: erabilita

en: write
eu: idatzi

en: yesterday
eu: atzo

en: yesterday at %-I:%M %p
eu: atzo, %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
eu: atzo, %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
eu: atzo, 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
eu: atzo, 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
eu: atzo, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
eu: atzo, 00:00 PM
