plasma-desktop - en to eu translation catalogue (219 entries)

en:  scrolls/sec
eu: kiribiltze/seg

en:  scrolls/sec²
eu:  kiribiltze/sec²

en:  units
eu: Unitateak

[ctx: @title:window]
en: Enable/Disable Touchpad
eu: Gaitu/desgaitu ukipen-sagua

en: Acceleration factor for normal pointer movements
eu: Azelerazio faktorea ohiko erakusle mugimenduetan

en: Acceleration profile:
eu: Azelerazio-profila:

en: Accept input through this device.
eu: Onartu sarrera gailu honen bidez.

en: Active settings don't match saved settings.
    You currently see saved settings.
eu: Ezarpen aktiboak ez datoz bat gordetako ezarpenekin.
    Orain gordetako ezarpenak ikusten dituzu.

en: Adaptive
eu: Moldakorra

en: Cannot apply touchpad configuration
eu: Ezin da aplikatu ukipen-saguaren konfigurazioa

en: Cannot connect to X server
eu: Ezin da konektatu X zerbitzarira

en: Cannot read default touchpad configuration
eu: Ezin da irakurri ukipen-saguaren konfigurazio lehenetsia

en: Cannot read touchpad configuration
eu: Ezin da irakurri ukipen-saguaren konfigurazioa

[ctx: Circular scrolling]
en: Angle:
eu: Angelua:

[ctx: Circular scrolling]
en: Trigger region:
eu: Aktibazio eremua:

en: Click me
eu: Klik egidazu

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
eu: Ezker eta eskuin botoiak batera sakatzea erdiko botoiaren klik bidaltzen du.

[ctx: Coasting]
en: Deceleration:
eu: Dezelerazioa:

[ctx: Coasting]
en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: Coasting]
en: Minimum speed:
eu: Gutxieneko abiadura:

en: Configure…
eu: Konfiguratu...

en: Continue scrolling after the finger is released from the edge of the touchpad
eu: Jarraitu kiribiltzen hatza ukipen-sagu ertzetik altxatu eta gero

en: Corner coasting:
eu: Izkinetan inertziaz labaintzea:

[ctx: Credits]
en: Developer of synclient
eu: Synclient garapena

[ctx: Credits]
en: Helped a bit
eu: Pixka bat lagundu

[ctx: Credits]
en: Testing
eu: Probak

[ctx: Credits]
en: Usability, testing
eu: Erabilgarritasuna, probak

en: Critical error on reading fundamental device infos for touchpad %1.
eu: Errore kritikoa, %1 ukipen-saguarentzat gailuaren oinarrizko informazioa irakurtzean.

en: Cursor moves the same distance as finger.
eu: Kurtsorea higitzen da hatza higitutako distantzia bera.

en: Cursor travel distance depends on movement speed of finger.
eu: Kurtsore-ibilbidearen distantzia hatzaren higidura abiaduraren araberakoa da.

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Device enabled
eu: Gailua gaituta

en: Device:
eu: Gailua:

en: Disable Touchpad
eu: Desgaitu ukipen-sagua

en: Disable click emulation and scrolling.
    You will be still able to move pointer using touchpad and perform clicks with hardware buttons.
eu: Ezgaitu klik emulatzea eta kiribiltzea.
    ukipen-sagua erabiliz erakuslea mugitzeko eta hardware botoiekin klik egiteko aukera izaten jarraituko duzu.

en: Disable horizontal scrolling
eu: Ezgaitu labaintze horizontala

en: Disable taps and scrolling only
eu: Ezgaitu tak-egitea eta kiribiltzea bakarrik

en: Disable touchpad when mouse is plugged in
eu: Ezgaitu ukipen-sagua Sagu bat konektatzean

en: Disable touchpad when typing
eu: Ezgaitu ukipen-sagua idazterakoan

en: Disable touchpad while typing to prevent accidental inputs.
eu: Ezgaitu ukipen-sagua tekleatu bitartean ustekabeko sarrerak ekiditeko.

en: Disable while typing
eu: Ezgaitu tekleatu bitartean

en: Drag me
eu: Arrasta nazazu

en: Dragging continues after a short finger lift.
eu: Arrastatzea jarraitu hatz altxatze labur baten ondoren.

en: Edge scrolling:
eu: Ertz-kiribiltzea:

[ctx: Emulated mouse button]
en: Left button
eu: Ezkerreko botoia

[ctx: Emulated mouse button]
en: Middle button
eu: Erdiko botoia

[ctx: Emulated mouse button]
en: No action
eu: Ekintzarik ez

[ctx: Emulated mouse button]
en: Right button
eu: Eskuineko botoia

en: Enable Touchpad
eu: Gaitu Ukipen-sagua

en: Enable edge scrolling to continue while the finger stays in an edge corner
eu: Gaitu ertz kiribiltzea jarraitzea hatza izkina ertzean dagoen bitartean

en: Enable horizontal scrolling when dragging along the bottom edge
eu: Gaitu kiribiltze horizontala beheko ertzean zehar arrastatzean

en: Enable horizontal scrolling when dragging with two fingers anywhere on the touchpad
eu: Gaitu kiribiltze horizontala ukipen-saguan edonon bi hatz arrastatzean

en: Enable vertical scrolling when dragging along the right edge
eu: Gaitu kiribiltze bertikala eskuineko ertzean zehar arrastatzean

en: Enable vertical scrolling when dragging with two fingers anywhere on the touchpad
eu: Gaitu kiribiltze bertikala ukipen-saguan edonon bi hatz arrastatzean

en: Enable/Disable Touchpad
eu: Gaitu/desgaitu ukipen-sagua

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
eu: Errorea gailu konektatu berria gehitzean. Mesedez berriz konektatu eta berrabiarazi konfigurazio modulua.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
eu: Errorea balio lehenetsiak kargatzean. Huts egin du aukera batzuk ezartzean bere balio lehenetsietara.

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
eu: Errorea balioak zamatzean. Begiratu egunkariak informazio zabalagoa izateko. Berrabiarazi konfiguratze modulu hau.

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
eu: Bizkorrago

en: Finger pressure at which maximum pressure motion factor is applied
eu: Presio higidura faktore handiena ezartzen duen hatzaren presioa

en: Finger pressure at which minimum pressure motion factor is applied
eu: Presio higidura faktore txikiena ezartzen duen hatzaren presioa

en: Flat
eu: Laua

en: General:
eu: Orokorra:

en: Greatest setting for pressure motion factor
eu: Presio higidura faktorearen ezarpen handiena

en: How long it takes (in milliseconds) for the "Locked Drags" mode to be automatically turned off after the finger is released from the touchpad
eu: Zenbat denbora behar da (milisegundotan) "Arrastatzeak blokeatuta" modua automatikoki desaktibatzeko hatza ukipen-sagutik altsatu ondoren

en: If off, a tap-and-drag gesture ends when you release the finger. If on, the gesture is active until you tap a second time, or until timeout expires
eu: Desaktibatuta badago, «egin tak eta arrastatu» keinu bat hatza altxatzen duzunean amaituko da. Aktibatuta badago, keinua ez da amaituko bigarren aldiz tak egin arte, edo denbora-muga iragan arte

en: If palm detection should be enabled. Note that this also requires hardware/firmware support from the touchpad
eu: Esku-ahurra antzematea gaitu behar balitz. Jakizu ukipen-saguaren hardwareak/firmwareak ere onartu behar duela

en: If there was no keyboard activity for more than specified
    number of milliseconds, touchpad will be enabled again
eu: Adierazitako milisegundotan ez badago teklatu
    aktibitaterik, ukipen-sagua berriz gaituko da

en: Ignored devices:
eu: Gailu ezikusiak:

en: Invert scroll direction (Natural scrolling)
eu: Alderantzizko labaintze-noranzkoa (labaintze naturala)

en: Keyboard shortcuts:
eu: Teklatu-lasterbideak:

en: Left handed mode
eu: Ezkertiarrentzako modua

[ctx: Locked drags]
en: Timeout:
eu: Denbora-muga:

en: Lowest setting for pressure motion factor
eu: Presio higidura faktorearen ezarpen txikiena

en: Maximum finger movement:
eu: Hatzaren gehienezko mugimendua:

en: Maximum movement of the finger for detecting a tap
eu: Tak-egite bat antzemateko hatzaren gehienezko mugimendua

[ctx: Maximum pointer movement speed]
en: Maximum:
eu: Gehienezkoa:

en: Maximum pointer speed
eu: Erakusle abiadura gehienezkoa

en: Maximum time (in milliseconds) for detecting a double tap
eu: Tak-bikoitz bat antzemateko gehienezko denbora (milisegundotan)

en: Maximum time (in milliseconds) for detecting a tap
eu: Tak-egite bat antzemateko gehienezko denbora (milisegundotan)

en: Maximum time for double tap:
eu: Tak-bikoitzaren gehienezko denbora:

en: Maximum time:
eu: Gehinezko denbora:

en: Middle-click
eu: Erdiko klik

en: Middle-click (three-finger tap right-click)
eu: Erdiko klik (hiru hatzetako tak eskuineko klika)

en: Middle-click:
eu: Erdiko klik:

en: Minimum finger pressure at which touch is considered a palm
eu: Hatzaren gutxieneko presioa ukitzea esku-ahurrarena dela jotzeko

en: Minimum finger width at which touch is considered a palm
eu: Hatzaren gutxieneko luzera ukitzea esku-ahurrarena dela jotzeko

[ctx: Minimum pointer movement speed]
en: Minimum:
eu: Gutxienekoa:

en: Minimum pointer speed
eu: Erakusle abiadura gutxienekoa

[ctx: Mouse button]
en: Left button
eu: Ezkerreko botoia

[ctx: Mouse button]
en: Middle button
eu: Erdiko botoia

[ctx: Mouse button]
en: Right button
eu: Eskuineko botoia

[ctx: Mouse pointer motion parameters]
en: Speed
eu: Abiadura

en: Move angle (degrees) of finger to generate a scroll event
eu: Kiribiltze gertaera bat sortzeko hatzaren mugimendu angelua (gradutan)

en: Move distance of the finger for a scroll event
eu: Hatza mugitu behar dena kiribiltzea gertatzeko

en: No touchpad found
eu: Ez da Ukipen-sagurik aurkitu

en: No touchpad found. Connect touchpad now.
eu: Ez da ukipen-sagua aurkitu. Konektatu ukipen-sagua orain.

[ctx: Noise cancellation]
en: Horizontal:
eu: Horizontala:

[ctx: Noise cancellation]
en: Vertical:
eu: Bertikala:

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
eu: Ez da aldaketa guztiak gordetzeko gai. Begiratu egunkariak informazio zabalagoa izateko. Berrabiarazi konfiguratzeko modulu hau eta saiatu berriz.

en: Notifications:
eu: Jakinarazpenak:

en: Number of scrolls/second² to decrease the coasting speed
eu: Kiribiltze/sengundo² kopurua inertziazko kiribiltzea txikitzeko

[ctx: Palm detection]
en: Minimum pressure:
eu: Gutxieneko presioa:

[ctx: Palm detection]
en: Minimum width:
eu: Gutxieneko zabalera:

en: Pointer Motion
eu: Erakuslearen higidura

[ctx: Pointer acceleration]
en: Acceleration:
eu: Azelerazioa:

en: Pointer acceleration:
eu: Erakuslearen azelerazioa:

[ctx: Pointer motion]
en: Noise Cancellation
eu: Zarata ezabatzea

[ctx: Pointer motion]
en: Pressure-Dependent Motion
eu: Presioaren mendeko higidura

en: Press anywhere with three fingers
eu: Sakatu edonon hiru hatzekin

en: Press anywhere with three fingers.
eu: Sakatu edonon hiru hatzekin.

en: Press anywhere with two fingers
eu: Sakatu edonon bi hatzekin

en: Press bottom left and bottom right corners simultaneously
eu: Sakatu beheko ezkerreko eta beheko eskuinek izkinak batera

en: Press bottom-middle
eu: Sakatu beheko erdialdea

en: Press bottom-right corner
eu: Sakatu beheko eskuineko izkina

en: Press left and right buttons for middle click
eu: Sakatu ezker eta eskuin botoiak erdiko-klik egiteko

en: Pressure for detecting a release:
eu: Askatzea antzemateko presioa:

en: Pressure for detecting a touch:
eu: Ukitze bat antzemateko presioa:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Maximum factor:
eu: Gehienezko faktorea:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Maximum pressure:
eu: Gehienezko presioa:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Minimum factor:
eu: Gutxieneko faktorea:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Minimum pressure:
eu: Gutxieneko presioa:

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
eu: Kontsultatzen ari zen sarrera gailuak huts egin du. Mesedez berrireki ezarpen modulu hau.

en: Reverse horizontal scrolling
eu: Alderantzizko kiribiltze horizontala

en: Reverse scrolling:
eu: Alderantzizko kiribiltzea:

en: Reverse vertical scrolling
eu: Alderantzizko kiribiltze bertikala

en: Right-click
eu: Eskuineko klik

en: Right-click (three-finger tap to middle-click)
eu: Eskuineko klik (hiru hatzetako tak erdiko klik egiteko)

en: Right-click:
eu: Eskuineko klik:

en: Scrolling
eu: Kiribiltzea

[ctx: Scrolling direction]
en: Horizontal
eu: Horizontala

[ctx: Scrolling direction]
en: Vertical
eu: Bertikala

[ctx: Scrolling distance]
en: Horizontal:
eu: Horizontala:

[ctx: Scrolling distance]
en: Vertical:
eu: Bertikala:

en: Scrolling is engaged when a drag starts in the given trigger region.
    Moving your finger in clockwise circles around the center of the touchpad
    will scroll down and counter clockwise motion will scroll up
eu: Kiribiltzea hasten da, arrastatzea zehaztutako aktibazio eremuan abiatzen denean.
    Hatza ukipen-saguaren erdigunean erlojuaren noranzko zirkulutan mugitzeak
    beherantz kiribilduko du eta erlojuaren aurkako noranzko higidurak gora kiribilduko du.

en: Scrolling speed:
eu: Kiribiltze abiadura:

en: Scrolling:
eu: Labaintzea:

en: Sensitivity
eu: Sentikortasuna

en: Show active settings
eu: Erakutsi ezarpen aktiboak

en: Single tap is left button click.
eu: Tak bakarra ezker botoiaren klika da.

en: Single tap timeout:
eu: Tak-bakarraren denbora-muga:

en: Slide on the touchpad edges scrolls.
eu: Ukipen-saguaren ertzetan irristatzea labaintzen du.

en: Slide with two fingers scrolls.
eu: Bi hatzekin irristatzea labaintzen du.

en: Sliding over touchpad directly after tap drags.
eu: Ukipen-saguan tak egin ondoren zuzenean irristatzea arrastatu egiten du.

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
eu: Mantsoago

en: Software enabled buttons will be added to bottom portion of your touchpad.
eu: Software bidez gaitutako botoiak gehituko dira zure Ukipen-saguaren beheko atalera.

en: Software enabled middle-button will be added to bottom portion of your touchpad.
eu: Software bidez gaitutako erdiko botoia gehitu da zure Ukipen-saguaren beheko atalera.

en: Some devices might be incorrectly treated as a mouse.
    You can add them to this list so that they will be ignored when they're plugged in.
eu: Hainbat gailu era okerrean saguak balira bezala har daitezke.
    Zuk zerrenda honetara gehitu ditzakezu ezikusia egiteko konektatzen direnean.

en: Swap left and right buttons.
eu: Trukatu ezker eta eskuin botoiak

en: System Settings module for managing your touchpad
eu: Sistema ezarpen modulua zure ukipen-sagua kudeatzeko

en: System Settings module, daemon and Plasma applet for managing your touchpad
eu: Sistema ezarpenen modulua, daimona eta plasma appleta zure ukipen-sagua kudeatzeko

en: Tap Detection
eu: Tak-egitea antzematea

en: Tap to Click
eu: Egin tak klik egiteko

en: Tap with two finger to enable right click.
eu: Egin tak bi hatzekin eskuineko klik egiteko.

en: Tap with two fingers to middle-click, tap with three fingers to right-click.
eu: Egin tak bi hatzekin erdiko klik egiteko, egin tak hiru hatzekin eskuineko klik egiteko.

en: Tap with two fingers to middle-click.
eu: Egin tak bi hatzekin erdiko klik egiteko.

en: Tap with two fingers to right-click, tap with three fingers to middle-click.
eu: Egin tak bi hatzekin eskuineko klik egiteko, egin tak hiru hatzekin erdiko klik egiteko.

en: Tap with two fingers to right-click.
eu: Egin tak bi hatzekin erdiko klik egiteko.

en: Tap-and-Drag Gesture
eu: Egin tak eta arrastatu keinua

en: Tap-and-drag
eu: Egin tak eta arrastatu

en: Tap-and-drag lock
eu: Egin tak eta arrastatzea giltzatu

en: Tap-to-click
eu: Tak egin klik egiteko

[ctx: Tapping]
en: One finger:
eu: Hatz bakarra:

[ctx: Tapping]
en: Three fingers:
eu: Hiru hatz:

[ctx: Tapping]
en: Two fingers:
eu: Bi hatz:

en: Tapping:
eu: Tak-egitea:

en: Testing area
eu: Probatarako gunea

en: The minimum horizontal hardware distance required to generate motion events
eu: Higidura gertaerak sortzeko hardwarearen distantzia horizontal txikiena

en: The minimum vertical hardware distance required to generate motion events
eu: Higidura gertaerak sortzeko hardwarearen distantzia bertikal txikiena

en: These settings won't take effect in the testing area
eu: Ezarpen hauek ez dute eraginik proba gunean

en: This gesture is an alternative way of dragging. It is performed by tapping (touching and releasing the finger), then touching again and moving the finger on the touchpad
eu: Keinu hau arrastatzeko ordezko era bat da. Tak egin (hatzarekin ukitu eta askatuz), ondoren atzera ukitu eta hatza ukipen-saguan mugituz gauzatzen da

en: This program incorporates work covered by this copyright notice:
    Copyright © 2002-2005,2007 Peter Osterlund
eu: Copyright ohar honen lanak dauzka programa honek:
    Copyright © 2002-2005,2007 Peter Osterlund

en: Timeout after a tap to recognize it as a single tap
eu: Tak-bakar gisa hartua izateko tak-egite ondoko denbora-muga

en: Timeout:
eu: Denbora-muga:

en: Toggle Touchpad
eu: Gaitu/desgaitu ukipen-sagua

en: Touchpad
eu: Ukipen-sagua

[ctx: Touchpad]
en: Corners
eu: Izkinak

[ctx: Touchpad]
en: Palm Detection
eu: Esku-ahurra antzematea

[ctx: Touchpad]
en: Sensitivity
eu: Sentikortasuna

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Circular Scrolling
eu: Kiribiltze zirkularra

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Coasting
eu: Inertziaz kiribiltzea

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Scrolling Distance
eu: Kiribiltze distantzia

[ctx: Touchpad Edge]
en: All edges
eu: Ertz guztiak

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom edge
eu: Beheko ertza

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom left corner
eu: Beheko ezkerreko izkina

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom right corner
eu: Beheko eskuineko izkina

[ctx: Touchpad Edge]
en: Left edge
eu: Ezkerreko ertza

[ctx: Touchpad Edge]
en: Right edge
eu: Eskuineko ertza

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top edge
eu: Goiko ertza

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top left corner
eu: Goiko ezkerreko izkina

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top right corner
eu: Goiko eskuineko izkina

en: Touchpad KCM
eu: ukipen-sagu KCM

[ctx: Touchpad corner]
en: Bottom left:
eu: Beheko ezkerrekoa:

[ctx: Touchpad corner]
en: Bottom right:
eu: Beheko eskuinekoa:

[ctx: Touchpad corner]
en: Top left:
eu: Goiko ezkerrekoa:

[ctx: Touchpad corner]
en: Top right:
eu: Goiko eskuinekoa:

en: Touchpad disconnected. Closed its setting dialog.
eu: ukipen-sagua deskonektatua. Itxita bere ezarpen elkarrizketa.

en: Touchpad disconnected. No other touchpads found.
eu: ukipen-sagua deskonektatua. Ez da beste ukipen-sagurik aurkitu.

en: Touchpad edges
eu: Ukipen-saguaren ertzak

[ctx: Touchpad gesture]
en: Locked Drags
eu: Arrastatzeak blokeatuta

[ctx: Touchpad gesture]
en: Taps
eu: Tak-egitea

en: Touchpad was disabled because a mouse was plugged in
eu: ukipen-sagua desgaitu da sagu bat entxufatu delako

en: Touchpad was enabled because the mouse was unplugged
eu: ukipen-sagua gaitu da saguaren lokia askatu delako

en: Touchscreen like scrolling.
eu: Ukipen-pantailakoa bezalako labaintzea.

en: Trigger region on the touchpad to start circular scrolling
eu: Kiribiltze zirkularra abiatzeko ukipen-saguaren aktibazio eremua

en: Two fingers
eu: Bi hatz

en: Two-finger scrolling:
eu: Bi hatzekin kiribiltzea:

en: Two-finger tap:
eu: Bi hatzetako tak:

en: When finger pressure drops below this value, the driver counts it as a release
eu: Hatzaren presioa balio honetatik jaisten denean, gidariak askatze gisa jotzen du

en: When finger pressure goes above this value, the driver counts it as a touch
eu: Hatzaren presioak balio hau gainditzen duenean, gidariak ukitze gisa jotzen du

en: When used together with vertical scrolling, hitting the upper or lower right corner will seamlessly switch over from vertical to circular scrolling
eu: Labaintze bertikalarekin batera erabiltzean, goiko edo beheko eskuineko izkina jotzeak etenik gabe labaintzea bertikal eta zirkularraren artean aldatuko du

en: Which mouse button is reported on a left bottom corner tap
eu: Saguaren zein botoi eragiten den ezkerreko beheko izkinan tak egitean

en: Which mouse button is reported on a left top corner tap
eu: Saguaren zein botoi eragiten den ezkerreko goiko izkinan tak egitean

en: Which mouse button is reported on a non-corner one-finger tap
eu: Saguaren zein botoi eragiten den izkinatik kanpo hatz bakarrarekin tak egitean

en: Which mouse button is reported on a non-corner three-finger tap
eu: Saguaren zein botoi eragiten den izkinatik kanpo hiru hatzekin tak egitean

en: Which mouse button is reported on a non-corner two-finger tap
eu: Saguaren zein botoi eragiten den izkinatik kanpo bi hatzekin tak egitean

en: Which mouse button is reported on a right bottom corner tap
eu: Saguaren zein botoi eragiten den eskuineko goiko izkinan tak egitean

en: Which mouse button is reported on a right top corner tap
eu: Saguaren zein botoi eragiten den eskuineko goiko izkinan tak egitean

en: Your finger needs to produce this many scrolls per second in order to start coasting
eu: Zure hatzak segundoko kiribiltze kopuru hau sortu behar du inertziaz labaintzen hasteko
