kdelibs4support - en to eu translation catalogue (1891 entries)

en: 
    %1 options:
eu: 
    %1 aukera:

en: 
    Arguments:
eu: 
    Argumentuak:

en: 
    Generic options:
eu: 
    Aukera orokorrak:

en: 
    Options:
eu: 
    Aukerak:

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
eu: %1(e)tik %2(e)ra

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
eu[0]: Ezin dira irakurri X11 RGB kolore kateak. Ondoko fitxategi kokapena aztertu da:
    %2
eu[1]: Ezin dira irakurri X11 RGB kolore kateak. Ondoko fitxategi kokapenak aztertu dira:
    %2

en: &Add
eu: &Gehitu

en: &Add to Custom Colors
eu: Gehitu kolore &pertsonalizatuei

en: &Deselect All
eu: &Desautatu dena

en: &Details
eu: &Xehetasunak

en: &Minimize
eu: M&inimizatu

en: &Remove
eu: &Kendu

en: &Restore
eu: &Leheneratu

en: &Select All
eu: &Hautatu dena

en: &Try
eu: &Saiatu

en: 'ai_family' not supported
eu: 'ai_family' ez dago onartuta

en: 'ai_socktype' not supported
eu: 'ai_socktype' ez dago onartuta

en: *|All files
eu: *|Fitxategi guztiak

en: -default-
eu: -lehenetsia-

en: -unnamed-
eu: -izen gabea-

en: 160 bit prime factor:
eu: 160 biteko faktore lehena:

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
eu: sistemako errorea: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
eu: %1 familia ezezaguna

en: <Error>
eu: <Errorea>

en: <b>Issuer Information</b>
eu: <b>Jaulkitzailearen informazioa</b>

en: <b>Other</b>
eu: <b>Bestelakoa</b>

en: <b>Subject Information</b>
eu: <b>Gaiaren informazioa</b>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>%1</b>(e)tik irten nahi duzula?</qt>

[ctx: @action:button]
en: Configure...
eu: Konfiguratu...

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
eu: Karpeta berria...

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
eu: Mugitu zakarrontzira

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
eu: Karpeta berria...

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
eu: '%1' falta da.

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
eu: Koptoena

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
eu: Etiopiarra

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
eu: Gregoriotarra

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
eu: Hebrearra

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
eu: Indiako nazionala

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
eu: Egutegi mota baliogabea

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
eu: Islamiarra / Hejira (Zibila)

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
eu: Japoniarra

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
eu: Juliotarra

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
eu: taiwandarra

[ctx: @item Calendar system]
en: Thai
eu: Thailandiarra

[ctx: @item license]
en: Artistic License
eu: Lizentzia artistikoa

[ctx: @item license]
en: BSD License
eu: BSD lizentzia

[ctx: @item license]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

[ctx: @item license]
en: Not specified
eu: Ez da adierazten

[ctx: @item license]
en: Q Public License
eu: Q lizentzia publikoa

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
eu: Lizentzia artistikoa

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
eu: BSD lizentzia

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
eu[0]: Elementu %1
eu[1]: %1 elementu

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
eu[0]: milisegundo %1
eu[1]: %1 milisegundo

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
eu[0]: Egun 1
eu[1]: %1 egun

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: %1 ordu

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu 1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo 1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
eu: %1 egun

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
eu: %1 ordu

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
eu: %1 minutu

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
eu: %1 segundu

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

[ctx: @label]
en: Add Comment...
eu: Gehitu iruzkina...

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
eu: Batazbesteko bit tasa

[ctx: @label]
en: Change...
eu: Aldatu...

[ctx: @label]
en: Channels
eu: Kanalak

[ctx: @label]
en: Color Depth
eu: Kolore sakontasuna

[ctx: @label]
en: Comment
eu: Iruzkina

[ctx: @label]
en: Content
eu: Edukia

[ctx: @label]
en: Copied From
eu: Hemendik kopiatua

[ctx: @label]
en: Creator
eu: Sortzalea

[ctx: @label]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: @label]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @label]
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

[ctx: @label]
en: First Usage
eu: Lehen erabilera

[ctx: @label]
en: Height
eu: Luzeera

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
eu: Modu gurutzelarkatua

[ctx: @label]
en: Keyword
eu: Gako-hitza

[ctx: @label]
en: Last Usage
eu: Azken erabilera

[ctx: @label]
en: MIME Type
eu: MIME-mota

[ctx: @label]
en: Modified
eu: Aldatuta

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
eu: Zenbakizko puntuazioa

[ctx: @label]
en: Owner
eu: Jabea

[ctx: @label]
en: Performer
eu: Artista

[ctx: @label]
en: Permissions
eu: Baimenak

[ctx: @label]
en: Programming Language
eu: Programazio lengoaia

[ctx: @label]
en: Rating
eu: Puntuazioa

[ctx: @label]
en: Related To
eu: Honi lotua

[ctx: @label]
en: Release Date
eu: Argitaratze data

[ctx: @label]
en: Sample Rate
eu: Lagin tasa

[ctx: @label]
en: Size
eu: Neurria

[ctx: @label]
en: Sub Resource
eu: Azpibaliabidea

[ctx: @label]
en: Subject
eu: Gaia

[ctx: @label]
en: Tags
eu: Markak

[ctx: @label]
en: Total Size
eu: Neurri osoa

[ctx: @label]
en: Translation Date
eu: Itzulpenaren data

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
eu: Itzulpenaren iturburu data

[ctx: @label]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @label]
en: Unix File Group
eu: Unix fitxategi-taldea

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
eu: Unix fitxategi-modua

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
eu: Unix fitxategi-jabea

[ctx: @label]
en: Usage Count
eu: Erabilera zenbaketa

[ctx: @label]
en: Width
eu: Zabalera

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
eu: Esposizio joeraren balioa

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
eu: Esposizio-denbora

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
eu: Fokuaren luzera

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
eu: Fokuaren luzera 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
eu: ISO abiaduraren puntuazioa

[ctx: @label EXIF]
en: Make
eu: Marka

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
eu: Neurtzeko modua

[ctx: @label EXIF]
en: Model
eu: Modeloa

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
eu: Orientazioa

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
eu: Zuriaren balantzea

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
eu: Irekiera

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
eu: Marcos

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
eu: Itzulpen nahasiak

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
eu: Itzulpen zaharkituak

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
eu: Itzulpenak, osotara

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
eu: Itzulita

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
eu: Itzuli gabe

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
eu: Sortzailea

[ctx: @label creation date]
en: Created
eu: Sortze-data:

[ctx: @label file URL]
en: File Location
eu: Fitxategien kokalekua

[ctx: @label file content size]
en: Size
eu: Tamaina

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
eu: honen menpeko

[ctx: @label file type]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
eu: Aldatuta

[ctx: @label music album]
en: Album
eu: Albuma

[ctx: @label music genre]
en: Genre
eu: Generoa

[ctx: @label music title]
en: Title
eu: Titulua

[ctx: @label music track number]
en: Track
eu: Pista

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
eu: Karaktereak

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
eu: Lerroak

[ctx: @label number of words]
en: Words
eu: Hitzak

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
eu: Honen zati

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
eu: Baliabidea sortu da

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
eu: Baliabidea aldatu da

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
eu: Badu zati logikoa

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
eu: Badu zatia

[ctx: @label video director]
en: Director
eu: Zuzendaria

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
eu: Hautatu zein datu erakutsi beharko liratekeen:

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
eu: Sortu karpeta berria hemen:
    %1

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
eu: Erakutsi ezkutuko karpetak

[ctx: @title:tab]
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
eu: Gehitu iruzkina

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
eu: Aldatu iruzkina

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
eu: Konfiguratu erakutsitako datuak

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eu: Karpeta berria

[ctx: @title:window]
en: Print
eu: Inprimatu

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: A dialog box for setting preferences for debug output
eu: Arazketa-irteeretarako hobespenak ezartzeko elkarrizketa-koadroa

en: A file or folder named %1 already exists.
eu: %1 izeneko fitxategia edo karpeta lehendik ere badago.

en: AST - QC (Lower North Shore)
eu: AST - QC (Ipar lehor behea)

en: Abort on fatal errors
eu: Abortatu errore larriak gertatzen direnean

en: Acquire Image
eu: Eskuratu irudia

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Africa/Abidjan
eu: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
eu: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
eu: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
eu: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmara
eu: Afrika/Asmara

en: Africa/Asmera
eu: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
eu: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
eu: Afrika/Bangi

en: Africa/Banjul
eu: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
eu: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
eu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
eu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
eu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
eu: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
eu: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
eu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
eu: Afrika/Konakry

en: Africa/Dakar
eu: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
eu: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
eu: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
eu: Afrika/Duala

en: Africa/El_Aaiun
eu: Afrika/Aaiun

en: Africa/Freetown
eu: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
eu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Johannesburg
eu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Juba
eu: Afrika/Juba

en: Africa/Kampala
eu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
eu: Afrika/Khartum

en: Africa/Kigali
eu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
eu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
eu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
eu: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
eu: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
eu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
eu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
eu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
eu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
eu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
eu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
eu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
eu: Afrika/Muqdisho

en: Africa/Monrovia
eu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
eu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
eu: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
eu: Afrika/Niamei

en: Africa/Nouakchott
eu: Afrika/Nuakchot

en: Africa/Ouagadougou
eu: Afrika/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
eu: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
eu: Afrika/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
eu: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
eu: Afrika/Tonbuktu

en: Africa/Tripoli
eu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
eu: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
eu: Afrika/Windhoek

en: Alaska (most areas)
eu: Alaska (eskualde gehienak)

en: Alaska (west)
eu: Alaska (mendebaldea)

en: Alaska - Annette Island
eu: Alaska - Annette Uhartea

en: Alaska - Juneau area
eu: Alaska - Juneau eskualdea

en: Alaska - Sitka area
eu: Alaska - Sitka eskualdea

en: Alaska Time
eu: Alaska ordua

en: Alaska Time - Alaska panhandle
eu: Alaskako Ordua - Alaska panhandle

en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
eu: Alaskako Ordua - Alaska panhandle neck

en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
eu: Alaskako ordua - Alaska panhandle hego-ekialdea

en: Alaska Time - west Alaska
eu: Alaskako Ordua - mendebaldeko Alaska

en: Aleutian Islands
eu: Alutian uharteak

en: All Pictures
eu: Irudi guztiak

en: All Supported Files
eu: Onartutako fitxategi guztiak

en: Alpha:
eu: Alfa:

en: Already opened.
eu: Dagoeneko irekita.

en: Amazonas (east)
eu: Amazonas (ekialdea)

en: Amazonas (west)
eu: Amazonas (mendebaldea)

en: America/Adak
eu: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
eu: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
eu: Amerika/Aingira

en: America/Antigua
eu: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
eu: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
eu: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
eu: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
eu: Amerika/Argentina/Comodoro Rivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
eu: Amerika/Argentina/Kordoba

en: America/Argentina/Jujuy
eu: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
eu: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
eu: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
eu: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
eu: Amerika/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
eu: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
eu: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
eu: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
eu: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
eu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
eu: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
eu: Amerika/Atikokan

en: America/Atka
eu: Amerika/Atka

en: America/Bahia
eu: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
eu: Amerika/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
eu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
eu: Amerika/Belem

en: America/Belize
eu: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
eu: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
eu: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
eu: Amerika/Bogota

en: America/Boise
eu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
eu: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Calgary
eu: Amerika/Calgary

en: America/Cambridge_Bay
eu: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
eu: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
eu: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
eu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
eu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
eu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
eu: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
eu: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
eu: Amerika/Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
eu: Amerika/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
eu: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
eu: Amerika/Costa_Rica

en: America/Creston
eu: Amerika/Creston

en: America/Cuiaba
eu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
eu: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
eu: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
eu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
eu: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
eu: Amerika/Denver

en: America/Detroit
eu: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
eu: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
eu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
eu: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
eu: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
eu: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Nelson
eu: Amerika/Fort_Nelson

en: America/Fort_Wayne
eu: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
eu: Amerika/Fortaleza

en: America/Fredericton
eu: Amerika/Fredericton

en: America/Glace_Bay
eu: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
eu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
eu: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
eu: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
eu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
eu: Amerika/Guadalupe

en: America/Guatemala
eu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
eu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
eu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
eu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
eu: Amerika/Habana

en: America/Hermosillo
eu: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
eu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
eu: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
eu: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
eu: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
eu: Amerika/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
eu: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
eu: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
eu: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Indianapolis
eu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
eu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
eu: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
eu: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
eu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
eu: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
eu: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
eu: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
eu: Amerika/Knox_IN

en: America/Kralendijk
eu: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
eu: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
eu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
eu: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
eu: Amerika/Louisville

en: America/Lower_Princes
eu: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
eu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
eu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
eu: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
eu: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
eu: Amerika/Martinika

en: America/Matamoros
eu: Amerika/Matamoros

en: America/Mazatlan
eu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
eu: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
eu: Amerika/Menominee

en: America/Merida
eu: Amerika/Merida

en: America/Metlakatla
eu: Amerika/Metlakatla

en: America/Mexico_City
eu: Amerika/Mexiko_Hiria

en: America/Miquelon
eu: Amerika/Mikelune

en: America/Moncton
eu: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
eu: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
eu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
eu: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
eu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
eu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
eu: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
eu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
eu: Amerika/Nome

en: America/Noronha
eu: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
eu: Amerika/Ipar_Dakota/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
eu: Amerika/Ipar_Dakota/Erdialdea

en: America/North_Dakota/New_Salem
eu: Amerika/Ipar_Dakota/New_Salem

en: America/Nuuk
eu: Amerika/Nuuk

en: America/Ojinaga
eu: Amerika/Ojinaga

en: America/Ontario
eu: Amerika/Ontario

en: America/Panama
eu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
eu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
eu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
eu: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
eu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
eu: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
eu: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
eu: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
eu: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Punta_Arenas
eu: Amerika/Punta_Arenas

en: America/Rainy_River
eu: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
eu: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
eu: Amerika/Recife

en: America/Regina
eu: Amerika/Regina

en: America/Resolute
eu: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
eu: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
eu: Amerika/Rosario

en: America/Santa_Isabel
eu: Amerika/Santa_Isabel

en: America/Santarem
eu: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
eu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
eu: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
eu: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Saskatoon
eu: Amerika/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
eu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
eu: Amerika/Shiprock

en: America/Sitka
eu: Amerika/Sitka

en: America/St_Barthelemy
eu: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
eu: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
eu: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
eu: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
eu: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
eu: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
eu: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
eu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
eu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
eu: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
eu: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
eu: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
eu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
eu: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
eu: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
eu: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
eu: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
eu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
eu: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
eu: Antartika/Casey

en: Antarctica/Davis
eu: Antartika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
eu: Antartika/DumontDUrville

en: Antarctica/Macquarie
eu: Antartika/Mcquarie

en: Antarctica/Mawson
eu: Antartika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
eu: Antartika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
eu: Antartika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
eu: Antartika/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
eu: Antartika/Hego_Poloa

en: Antarctica/Syowa
eu: Antartika/Syowa

en: Antarctica/Troll
eu: Antartika/Troll

en: Antarctica/Vostok
eu: Antartika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
eu: Artikoa/Longyearbyen

en: Argentina (most areas: CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
eu: Argentina (eskualde gehienak: CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: Asia/Anadyr
eu: Asia/Anadir

en: Asia/Aqtau
eu: Asia/Aktau

en: Asia/Baghdad
eu: Asia/Bagdad

en: Asia/Calcutta
eu: Asia/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
eu: Asia/Txoibalsan

en: Asia/Colombo
eu: Asia/Kolonbo

en: Asia/Damascus
eu: Asia/Damasko

en: Asia/Hovd
eu: Asia/Kobdo

en: Asia/Kamchatka
eu: Asia/Kamtxatka

en: Asia/Karachi
eu: Asia/Karatxi

en: Asia/Kathmandu
eu: Asia/Katmandu

en: Asia/Muscat
eu: Asia/Maskat

en: Asia/Nicosia
eu: Asia/Nikosia

en: Asia/Rangoon
eu: Asia/Yangon

en: Asia/Riyadh
eu: Asia/Riad

en: Asia/Seoul
eu: Asia/Seul

en: Asia/Shanghai
eu: Asia/Xangai

en: Asia/Singapore
eu: Asia/Singapur

en: Asia/Tehran
eu: Asia/Teheran

en: Asia/Tokyo
eu: Asia/Tokio

en: Asia/Ulaanbaatar
eu: Asia/Ulan Bator

en: Asia/Urumqi
eu: Asia/Urumtsi

en: Asia/Vientiane
eu: Asia/Vientian

en: Asia/Yakutsk
eu: Asia/Jakutsk

en: Asia/Yerevan
eu: Asia/Erevan

en: Atlantic - Labrador (most areas)
eu: Atlantikoa - Labrador (eskualde gehienak)

en: Atlantic - NS (Cape Breton)
eu: Atlantikoa - NS (Breton lurmuturra)

en: Atlantic - NS (most areas); PE
eu: Atlantikokoa - NS (eskualde gehienak); PE

en: Atlantic - New Brunswick
eu: Atlantikokoa - New Brunswick

en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
eu: Atlantikoko ordu estandarra - Quebec - Ipar lehor behera

en: Atlantic Time - Labrador - most locations
eu: Atlantiko ordua - Labrador - kokaleku gehienak

en: Atlantic Time - New Brunswick
eu: Atlantikoko Ordua - New Brunswick

en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
eu: Atlantikoko ordua - Nova Scotia (helbide gehienak), PEI

en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
eu: Atlantikoko ordua - Eskozia Berria - DST 1966-1971 jasotzen ez dituen lekuak

en: Atlantic islands
eu: Atlantiko uharteak

en: Atlantic/Azores
eu: Atlantikoa/Azoreak

en: Atlantic/Bermuda
eu: Atlantikoa/Bermuda

en: Atlantic/Canary
eu: Atlantikoa/Kanariak

en: Atlantic/Cape_Verde
eu: Atlantikoa/Cabo Verde

en: Atlantic/Faeroe
eu: Atlantikoa/Faroe

en: Atlantic/Faroe
eu: Atlantikoa/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
eu: Atlantikoa/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
eu: Atlantikoa/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
eu: Atlantikoa/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
eu: Atlantikoa/Hegoaldeko Georgiak

en: Atlantic/St_Helena
eu: Atlantikoa/Santa_Helena

en: Atlantic/Stanley
eu: Atlantikoa/Stanley

en: Australia/North
eu: Australia/Iparra

en: Australia/South
eu: Australia/Hegoa

en: Australia/West
eu: Australia/Mendebaldea

en: Authorization Dialog
eu: Baimentzeko elkarrizketa-koadroa

en: Azores
eu: Azoreak

en: Beijing Time
eu: Pekingo ordua

en: Blue:
eu: Urdina:

en: Borneo (east, south); Sulawesi/Celebes, Bali, Nusa Tengarra; Timor (west)
eu: Borneo (ekialdea, hegoadea); Sulawesi/Celebes, Bali, Nusa Tengarra; Timor (mendebaldea)

en: Borneo (west, central)
eu: Borneo (mendebaldea, erdialdea)

en: Brazil (northeast: MA, PI, CE, RN, PB)
eu: Brasil (ipar-ekialdea: MA, PI, CE, RN, PB)

en: Brazil (southeast: GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
eu: Brasil (hego-ekialdea: GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: Brazil/Acre
eu: Brasil/Acre

en: Brazil/DeNoronha
eu: Brasil/DeNoronha

en: Brazil/East
eu: Brasil/Ekialdea

en: Brazil/West
eu: Brasil/Mendebaldea

en: Busingen
eu: Büsingen

en: CST - SK (midwest)
eu: CST - SK (mendebalde erdia)

en: CST - SK (most areas)
eu: CST - SK (eskualde gehienak)

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
eu: Kristo Aurretik

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
eu: KA

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
eu: Aro Bateratuaren Aurretik

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
eu: ABA

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
eu: Aro Bateratua

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
eu: AB

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
eu: Saka Aroa

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, ShortFormat]
en: SE
eu: SA

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
eu: Kristo Aurretik

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
eu: KA

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
eu: Aro Bateratuaren Aurretik

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
eu: ABA

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
eu: Aro Bateratua

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
eu: AB

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
eu: Txinako Errepublika Aroa

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, ShortFormat]
en: ROC
eu: TE

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
eu: Budista Aroa

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, ShortFormat]
en: BE
eu: BA

en: Canada/Atlantic
eu: Kanada/Atlantikoa

en: Canada/Central
eu: Kanada/Erdialdera

en: Canada/East-Saskatchewan
eu: Kanada/Ekialdeko Saskatchewan

en: Canada/Eastern
eu: Kanada/Ekialdekoa

en: Canada/Mountain
eu: Kanada/Mendialdea

en: Canada/Newfoundland
eu: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
eu: Kanada/Pazifikoa

en: Canada/Saskatchewan
eu: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
eu: Kanada/Yukon

en: Canary Islands
eu: Canaria uharteak

en: Catamarca (CT); Chubut (CH)
eu: Catamarca (CT), Chubut (CH)

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
eu: Aplikazioak '8-bit'eko pantailan kolore-mapa pribatua
    instalatzea bultzatzen du.

en: Central (most areas)
eu: Erdialdea (eskualde gehienak)

en: Central - IN (Perry)
eu: Erdialdekoa - IN (Perry)

en: Central - IN (Starke)
eu: Erdialdekoa - IN (Starke)

en: Central - MI (Wisconsin border)
eu: Erdialdeko - MI (Wisconsin-eko muga)

en: Central - ND (Mercer)
eu: Erdialdekoa - ND (Mercer)

en: Central - ND (Morton rural)
eu: Erdialdekoa - ND (Morton landatarra)

en: Central - ND (Oliver)
eu: Erdialdekoa - ND (Oliver)

en: Central - NU (Resolute)
eu: Erdialdekoa - NU (Resolute)

en: Central - NU (central)
eu: Erdialdekoa - NU (erdialdekoa)

en: Central - ON (Rainy R, Ft Frances)
eu: Erdialdekoa - ON (Rainy R, Ft Frances)

en: Central - ON (west); Manitoba
eu: Erdialdekoa - ON (mendebaldea); Manitoba

en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
eu: Erdialdeko ordua - Resolute, Nunavut

en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
eu: Erdialdeko ordu estandarra - Saskatchewan - erdi-mendebaldea

en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
eu: Erdialdeko ordu estandarra - Saskatchewan - kokaleku gehienak

en: Central Time
eu: Erdialdeko ordua

en: Central Time - Bahia de Banderas
eu: Erdialdeko ordua - Bahia de Banderas

en: Central Time - Campeche, Yucatan
eu: Erdialdeko ordua - Campeche, Yucatan

en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
eu: Erdialdeko ordua - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: Central Time - Durango; Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (most areas)
eu: Erdialdeko ordua - Durango; Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (eskualde gehienak)

en: Central Time - Indiana - Perry County
eu: Erdialdeko ordua - Indiana - Perry County

en: Central Time - Indiana - Pike County
eu: Erdialdeko ordua - Indiana - Pike County

en: Central Time - Indiana - Starke County
eu: Erdialdeko ordua - Indiana - Starke County

en: Central Time - Manitoba & west Ontario
eu: Erdialdeko ordua - Manitoba eta mendebaldeko Ontario

en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
eu: Erdialdeko ordua - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron eta Menominee Counties

en: Central Time - North Dakota - Mercer County
eu: Erdialdeko ordua - North Dakota - Oliver County

en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
eu: Erdialdeko ordua - North Dakota - Morton County (Mandan area ezik)

en: Central Time - North Dakota - Oliver County
eu: Erdialdeko ordua - North Dakota - Oliver County

en: Central Time - Quintana Roo
eu: Erdialdeko ordua - Quintana Roo

en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
eu: Erdialdeko ordua - Rainy River eta Fort Frances, Ontario

en: Central Time - central Nunavut
eu: Erdialdeko ordua - zentruko Nunavut

en: Central Time - most locations
eu: Erdialdeko ordua - kokaleku gehienak

en: Central Time US - Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (US border)
eu: AEBko erdialdeko ordua - Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (AEBetako muga)

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
eu: Ziurtagiria sinatzen duenaren erro-fitxategiak ez izan dira aurkitu eta ez da ziurtagiria egiaztatu.

en: Ceuta & Melilla
eu: Ceuta eta Melilla

en: Ceuta, Melilla
eu: Ceuta eta Melilla

en: Chatham Islands
eu: Chatham uharteak

en: Chile (most areas)
eu: Txile (eskualde gehienak)

en: Chile/Continental
eu: Txile/Kontinentala

en: Chile/EasterIsland
eu: Txile/Ekialdeko uhartea

en: China Standard Time
eu: Txinako ordu estandarra

en: China Xinjiang-Tibet
eu: Txina Xinjiang-Tibet

en: China east
eu: Txina ekialdea

en: China mountains
eu: Txinako mendialdea

en: China north
eu: Txina iparraldea

en: China west Xinjiang
eu: Txina mendebaldea Xinjiang

en: Chuuk (Truk) and Yap
eu: Chuuk (Truk) eta Yap

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Confirm Quit From System Tray
eu: Berretsi sistemako erretilutik irtetzea

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
eu: Thoout-en

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
eu: Tho-ren

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
eu: Paone-ren

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
eu: Pan-ren

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
eu: Epep-en

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
eu: Epe-ren

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
eu: Kouji nabot-en

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
eu: Mesore-ren

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
eu: Meo-ren

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
eu: Kou-ren

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
eu: Paope-ren

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
eu: Pao-ren

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
eu: Hathor-ren

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
eu: Hat-ren

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
eu: Kiahk-ren

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
eu: Kia-ren

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
eu: Tobe-ren

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
eu: Tob-ren

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
eu: Meshir-ren

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
eu: Mes-ren

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
eu: Paremhotep-ren

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
eu: Par-ren

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
eu: Parmoute-ren

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
eu: Pam-ren

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
eu: Pashons-en

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
eu: Pas-ren

en: Could not load print preview part
eu: Ezin izan da kargatu imprimatzeko aurrebistaren zatia

en: Crimea
eu: Krimea

en: Cuba
eu: Kuba

en: Current maintainer
eu: Uneko mantentzailea

en: Cyprus (most areas)
eu: Zipre (eskualde gehienak)

en: Debug Settings
eu: Arazketa-ezarpenak

en: Default color
eu: Kolore lehenetsia

en: Dem. Rep. of Congo (east)
eu: Kongoko Errep. Dem. (ekialdea)

en: Dem. Rep. of Congo (west)
eu: Kongoko Errep. Dem. (mendebaldea)

en: Device name
eu: Gailuaren izena

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Disable all debug output
eu: Desgaitu arazketa-irteera guztia

en: Disable crash handler, to get core dumps
eu: Desgaitu kraskatze-kudeatzailea, nukleoren iraulia lortzeko.

en: Display...
eu: Bistaratu...

en: Do not run in the background.
eu: Ez exekutatu hondoan.

en: Dumont-d'Urville
eu: Dumont D'Urville

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
eu: ERROREA: Protokolo ezezaguna '%1'

en: Easter Island
eu: Pazko uhartea

en: Easter Island & Sala y Gomez
eu: Ekialdeko uhartea eta Sala y Gomez

en: Eastern (most areas)
eu: Ekialdekoa (eskualde gehienak)

en: Eastern - IN (Crawford)
eu: Ekialdekoa - IN (Crawford)

en: Eastern - IN (Da, Du, K, Mn)
eu: Ekialdekoa - IN (Da, Du, K, Mn)

en: Eastern - IN (Pike)
eu: Ekialdekoa - IN (Pike)

en: Eastern - IN (Pulaski)
eu: Ekialdekoa - IN (Pulaski)

en: Eastern - IN (Switzerland)
eu: Ekialdekoa - IN (Switzerland)

en: Eastern - IN (most areas)
eu: Ekialdekoa - IN (eskualde gehienak)

en: Eastern - KY (Louisville area)
eu: Ekialdekoa - KY (Louiville eskualdea)

en: Eastern - KY (Wayne)
eu: Ekialdekoa - KY (Wayne)

en: Eastern - MI (most areas)
eu: Ekialdekoa - MI (eskualde gehienak)

en: Eastern - NU (Pangnirtung)
eu: Ekialdekoa - NU (Pangnirtung)

en: Eastern - NU (most east areas)
eu: Ekialdekoa - NU (eskualde gehienak)

en: Eastern - ON (Thunder Bay)
eu: Ekialdekoa - ON (Thunder Bay)

en: Eastern - ON, QC (most areas)
eu: Ekialdekoa - ON, QC (eskualde gehienak)

en: Eastern - ON, QC (no DST 1967-73)
eu: Ekialdekoa - ON, QC (no DST 1967-73)

en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
eu: Ekialdeko ordu estandarra - Atikokan, Ontario eta Southampton I, Nunavut

en: Eastern Standard Time - Quintana Roo
eu: Erdialdeko ordu estandarra - Quintana Roo

en: Eastern Time
eu: Ekialdeko ordua

en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
eu: Ekialdeko Ordua - Indiana - Crawford County

en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
eu: Ekialdeko ordua - Indiana - Daviess, Dubois, Knox eta Martin konderriak

en: Eastern Time - Indiana - Pike County
eu: Ekialdeko ordua - Indiana - Pike konderria

en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
eu: Ekialdeko ordua - Indiana - Pulaski Konderria

en: Eastern Time - Indiana - Starke County
eu: Ekialdeko Ordua - Indiana - Starke County

en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
eu: Ekialdeko ordua - Indiana- Switzerland konderria

en: Eastern Time - Indiana - most locations
eu: Ekialdeko ordua - Indiana - kokaleku gehienak

en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
eu: Ekialdeko ordua - Kentucky - Louisville eskualdea

en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
eu: Ekialdekoa - Kentucky - Wayne konderria

en: Eastern Time - Michigan - most locations
eu: Ekialdeko ordu-zona - Michigan - kokaleku gehienak

en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
eu: Ekialdeko ordua - Ontario eta Quebec - DST 1967-1973 jasotzen ez dituen lekuak

en: Eastern Time - Ontario - most locations
eu: Ekialdeko ordua - Ontario - kokaleku gehienak

en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
eu: Ekialdeko ordua - Pangnirtung, Nunavut

en: Eastern Time - Quebec - most locations
eu: Ekialdeko ordua - Quebec - kokaleku gehienak

en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
eu: Ekialdeko ordua - Resolute, Nunavut

en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
eu: Ekialdeko ordua - Thunder Bay, Ontario

en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
eu: Ekialdeko ordua - ekialdeko Nunavut - kokaleku gehienak

en: Ecuador (mainland)
eu: Ekuador (kontinentea)

en: Egypt
eu: Egipto

en: Enable
eu: Gaitu

en: End of options
eu: Aukeren amaiera

en: Error
eu: Errorea

en: Error during rename.
eu: Errorea berrizendatzean.

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
eu: Meskerem-en

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
eu: Mes-ren

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
eu: Sene-ren

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
eu: Sen-ren

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
eu: Hamle-ren

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
eu: Ham-ren

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
eu: Nehase-ren

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
eu: Neh-ren

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
eu: Pagumen-en

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
eu: Pag-ren

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
eu: Tequemt-en

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
eu: Teq-ren

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
eu: Hedar-ren

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
eu: Hed-ren

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
eu: Tahsas-en

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
eu: Tah-ren

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
eu: Ter-ren

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
eu: Ter-ren

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
eu: Yakatit-en

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
eu: Yak-ren

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
eu: Magabit-en

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
eu: Mag-ren

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
eu: Miyazya-ren

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
eu: Miy-ren

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
eu: Genbot-en

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
eu: Gen-ren

en: Europe/Amsterdam
eu: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
eu: Europa/Andorra

en: Europe/Astrakhan
eu: Europa/Astrakhan

en: Europe/Athens
eu: Europa/Atenas

en: Europe/Belfast
eu: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
eu: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
eu: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
eu: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
eu: Europa/Brusela

en: Europe/Bucharest
eu: Europa/Bukarest

en: Europe/Budapest
eu: Europa/Budapest

en: Europe/Busingen
eu: Europa/Büsingen

en: Europe/Chisinau
eu: Europa/Kishinev

en: Europe/Copenhagen
eu: Europa/Kopenhage

en: Europe/Dublin
eu: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
eu: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
eu: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
eu: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
eu: Europa/Man-eko_irla

en: Europe/Istanbul
eu: Europa/Istanbul

en: Europe/Jersey
eu: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
eu: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
eu: Europa/Kiev

en: Europe/Kirov
eu: Europa/Viatka

en: Europe/Lisbon
eu: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
eu: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
eu: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
eu: Europa/Luxenburgo

en: Europe/Madrid
eu: Europa/Madril

en: Europe/Malta
eu: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
eu: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
eu: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
eu: Europa/Mosku

en: Europe/Oslo
eu: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
eu: Europa/Paris

en: Europe/Podgorica
eu: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
eu: Europa/Praga

en: Europe/Riga
eu: Europa/Riga

en: Europe/Rome
eu: Europa/Erroma

en: Europe/Samara
eu: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
eu: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
eu: Europa/Sarajevo

en: Europe/Saratov
eu: Europa/Saratov

en: Europe/Simferopol
eu: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
eu: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
eu: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
eu: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
eu: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
eu: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
eu: Europa/Tiraspol

en: Europe/Ulyanovsk
eu: Europa/Ulianovsk

en: Europe/Uzhgorod
eu: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
eu: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
eu: Europa/Vatikanoa

en: Europe/Vienna
eu: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
eu: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
eu: Europa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
eu: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
eu: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
eu: Europa/Zaporojie

en: Europe/Zurich
eu: Europa/Zurich

en: Exponent: 0x
eu: Berretzailea: 0x

en: Fatal Error
eu: Errore larria

en: File
eu: Fitxategia

en: File '%1' is not readable
eu: '%1' fitxategia ezin da irakurri

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Galapagos Islands
eu: Galapago uharteak

en: Gambier Islands
eu: Gambier uharteak

en: Gaza Strip
eu: Gazako Zerrenda

en: Germany (most areas)
eu: Alemania (eskualde gehienak)

en: Get help...
eu: Eskuratu laguntza...

en: Gilbert Islands
eu: Gilbert uharteak

en: Green:
eu: Berdea:

en: Greenland (most areas)
eu: Groenlandia (eskualde gehienak)

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
eu: Urtarrila

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
eu: Urtarrilaren

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
eu: U

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
eu: Urt

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
eu: Urt-ren

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
eu: Urria

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
eu: Urriaren

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
eu: U

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
eu: Urr

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
eu: Urr-ren

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
eu: Azaroa

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
eu: Azaroaren

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
eu: A

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
eu: Aza

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
eu: Aza-ren

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
eu: Abendua

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
eu: Abenduaren

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
eu: A

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
eu: Abe

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
eu: Abe-ren

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
eu: Otsaila

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
eu: Otsailaren

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
eu: O

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
eu: Ots

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
eu: Ots-ren

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
eu: Martxoa

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
eu: Martxoaren

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
eu: Mar-ren

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
eu: Apirila

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
eu: Apirilaren

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
eu: Api

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
eu: Api-ren

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
eu: Maiatzaren

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
eu: Mai

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
eu: Mai-ren

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
eu: Ekaina

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
eu: Ekainaren

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
eu: E

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
eu: Eka

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
eu: Eka-ren

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
eu: Uztaila

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
eu: Uztailaren

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
eu: U

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
eu: Uzt

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
eu: Uzt-ren

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
eu: Abuztua

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
eu: Abuztuaren

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
eu: Abu

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
eu: Abu-ren

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
eu: Iraila

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
eu: Irailaren

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
eu: I

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
eu: Ira

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
eu: Ira-ren

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
eu: Astelehena

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
eu: A

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
eu: Al

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
eu: Asteartea

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
eu: A

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
eu: Ar

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
eu: Asteazkena

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
eu: A

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
eu: Az

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
eu: Osteguna

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
eu: O

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
eu: Og

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
eu: Ostirala

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
eu: O

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
eu: Or

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
eu: Larunbata

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
eu: L

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
eu: Lr

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
eu: Igandea

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
eu: I

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
eu: Ig

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
eu: Tishrey-ren

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
eu: Tir-ren

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
eu: Tamuz-en

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
eu: Tam-ren

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
eu: Av-ren

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
eu: Av-ren

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
eu: Elul-ren

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
eu: Elu-ren

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
eu: Adar I-ren

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
eu: Ad1-ren

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
eu: Adar II-ren

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
eu: Ad2-ren

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
eu: Heshvan-en

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
eu: Hes-ren

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
eu: Kislev-en

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
eu: Kis-ren

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
eu: Tevet-en

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
eu: Tev-ren

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
eu: Shvat-en

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
eu: Shv-ren

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
eu: Adar-ren

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
eu: Ada-ren

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
eu: Nisan-en

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
eu: Nis-ren

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
eu: lyar-ren

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
eu: lya-ren

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
eu: Sivan-en

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
eu: Siv-ren

en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
eu: Heilongjiang (Mohe izan ezik), Jilin

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
eu: Muharram-en

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
eu: Muh-en

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
eu: Shawwal-aren

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
eu: Shw-en

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
eu: Thu al-Qi`dah-en

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
eu: Qid-en

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
eu: Thu al-Hijjah-en

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
eu: Hij-en

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
eu: Safar-ren

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
eu: Saf-en

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
eu: Rabi` al-Awal-en

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
eu: R.A-ren

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
eu: Rabi` al-Thaani-ren

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
eu: R.T-ren

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
eu: Jumaada al-Awal-en

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
eu: J.A-ren

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
eu: Jumaada al-Thaani-ren

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
eu: J.T-ren

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
eu: Rajab-en

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
eu: Raj-en

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
eu: Sha`ban-en

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
eu: Sha-ren

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
eu: Ramadan-aren

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
eu: Pam-en

en: Hue:
eu: Ñabardura:

en: Iceland
eu: Islandia

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
eu: Chaitra-ren

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
eu: Cha-ren

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
eu: Paush-en

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
eu: Pau-ren

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
eu: Māgh-en

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
eu: Māg-en

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
eu: Phālgun-en

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
eu: Phā-ren

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
eu: Vaishākh-en

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
eu: Vai-ren

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
eu: Jyaishtha-ren

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
eu: Jya-ren

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
eu: Āshādha-ren

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
eu: Āsh-en

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
eu: Shrāvana-ren

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
eu: Shr-en

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
eu: Bhādrapad-en

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
eu: Bhā-ren

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
eu: Āshwin-en

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
eu: Āsw-en

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
eu: Kārtik-en

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
eu: Kār-ren

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
eu: Agrahayana-ren

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
eu: Agr-ren

en: Indian/Antananarivo
eu: Indikoa/Antananarivo

en: Indian/Chagos
eu: Indikoa/Txagos

en: Indian/Christmas
eu: Indikoa/Christmas

en: Indian/Cocos
eu: Indikoa/Cocos

en: Indian/Comoro
eu: Indikoa/Komoreak

en: Indian/Kerguelen
eu: Indikoa/Kerguelen

en: Indian/Mahe
eu: Indikoa/Mahe

en: Indian/Maldives
eu: Indikoa/Maldivak

en: Indian/Mauritius
eu: Indikoa/Maurizio

en: Indian/Mayotte
eu: Indikoa/Mayotte

en: Indian/Reunion
eu: Indiako Ozeanoa/Reunion

en: Information
eu: Informazioa

en: Insufficient permissions in target directory.
eu: Behar baino baimen gutxiago helburuko direktorioan.

en: Internally added if launched from Finder
eu: Finder-etik exekutatuz gero barnetik gehituta

en: Irian Jaya & the Moluccas
eu: Irian Jaya eta Moluccas

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
eu: Farvardin-en

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
eu: Far-ren

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
eu: Dei-ren

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
eu: Dei-ren

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
eu: Bahman-en

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
eu: Bah-en

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
eu: Esfand-en

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
eu: Esf-en

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
eu: Ordibehesht-en

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
eu: Ord-en

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
eu: Khordad-en

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
eu: Kho-ren

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
eu: Tir-ren

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
eu: Tir-ren

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
eu: Mordad-en

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
eu: Mor-ren

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
eu: Shahrivar-ren

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
eu: Sha-ren

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
eu: Mehr-ren

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
eu: Meh-en

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
eu: Aban-en

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
eu: Aba-ren

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
eu: Azar-ren

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
eu: Aza-ren

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Java & Sumatra
eu: Java eta Sumatra

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
eu: Urtarrila

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
eu: Urtarrilaren

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
eu: U

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
eu: Urt

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
eu: Urt-ren

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
eu: Urria

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
eu: Urriaren

[ctx: Julian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
eu: U

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
eu: Urr

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
eu: Urr-ren

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
eu: Azaroa

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
eu: Azaroaren

[ctx: Julian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
eu: A

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
eu: Aza

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
eu: Aza-ren

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
eu: Abendua

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
eu: Abenduaren

[ctx: Julian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
eu: A

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
eu: Abe

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
eu: Abe-ren

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
eu: Otsaila

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
eu: Otsailaren

[ctx: Julian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
eu: O

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
eu: Ots

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
eu: Ots-ren

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
eu: Martxoa

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
eu: Martxoaren

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
eu: Mar-ren

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
eu: Apirila

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
eu: Apirilaren

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
eu: Api

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
eu: Api-ren

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
eu: Maiatza

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
eu: Maiatzaren

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
eu: Mai

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
eu: Mai-ren

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
eu: Ekaina

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
eu: Ekainaren

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
eu: E

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
eu: Eka

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
eu: Eka-ren

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
eu: Uztaila

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
eu: Uztailaren

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
eu: U

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
eu: Uzt

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
eu: Uzt-ren

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
eu: Abuztua

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
eu: Abuztuaren

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
eu: Abu

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
eu: Abu-ren

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
eu: Iraila

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
eu: Irailaren

[ctx: Julian month 9 - KLocale::NarrowName]
en: S
eu: I

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
eu: Ira

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
eu: Ira-ren

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
eu: Astelehena

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::NarrowName]
en: M
eu: A

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
eu: Al

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
eu: Asteartea

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::NarrowName]
en: T
eu: A

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
eu: Ar

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
eu: Asteazkena

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
eu: A

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
eu: Az

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
eu: Osteguna

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::NarrowName]
en: T
eu: O

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
eu: Og

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
eu: Ostirala

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
eu: O

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
eu: Or

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
eu: Larunbata

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
eu: L

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
eu: Lr

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
eu: Igandea

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::NarrowName]
en: S
eu: I

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
eu: Ig

en: KDE Application
eu: KDE aplikazioa

en: KDE Test Program
eu: KDE proba programa

en: KDE-tempfile
eu: KDEren aldiuneko fitxategia

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
eu: KFileMetaDataReader fitxategi batetik metadatuak irakurtzeko erabili daiteke

en: Kazakhstan (most areas)
eu: Kazakhstan (eskualde gehienak)

en: Key type: DSA (%1 bit)
eu: Gako-mota: DSA (%1 bit)

en: Key type: RSA (%1 bit)
eu: Gako-mota: RSA (%1 bit)

en: Library "%1" not found
eu: "%1" liburutegia ez da aurkitu

en: Libya
eu: Libia

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
eu: '8-bit'eko pantailan kolore kuboan dauden
    koloreak mugatzen ditu, baldin eta aplikazioa
    QApplication::ManyColor koloreak erabiltzen
    ari bada

en: Line Islands
eu: Line uharteak

en: List of URLs where the meta-data should be read from
eu: Metadatuak irakurri beharko liratekeen URL-en zerrenda

en: Lord Howe Island
eu: Lord Howe uhartea

en: MD5 digest
eu: MD5 laburpena

en: MSK+00 - Kirov
eu: MSK+00 - Viatka

en: MSK+00 - Moscow area
eu: MSK+00 - Moscow eskualdea

en: MSK+01 - Ulyanovsk
eu: MSK+01 - Ulianovsk

en: MSK+02 - Urals
eu: Mosku+02 - Uralak

en: MSK+04 - Krasnoyarsk area
eu: MSK+04 - Krasnoiarsk eskualdea

en: MSK+04 - Novosibirsk
eu: Mosku+03 - Novosibirsk

en: MSK+05 - Irkutsk, Buryatia
eu: MSK+05 - Irkutsk, Buriatia

en: MSK+06 - Lena River
eu: Mosku+06 - Lena ibaia

en: MSK+07 - Amur River
eu: Mosku+07 - Amur ibaia

en: MSK+08 - Magadan
eu: Mosku+08 - Magadan

en: MSK+08 - Sakha (E); North Kuril Is
eu: MSK+08 - Sakha (E); Ipar Kuril uharteak

en: MSK+08 - Sakhalin Island
eu: Mosku+08 - Sakhalin uhartea

en: MSK+09 - Bering Sea
eu: MSK+09 - Bering itsasoa

en: MSK+09 - Kamchatka
eu: Mosku+09 - Kamtxatka

en: MSK-01 - Kaliningrad
eu: Mosku-01 - Kaliningrad

en: MST - Arizona (except Navajo)
eu: MST - Arizona (Navajo ezik)

en: MST - Yukon (east)
eu: MST - Yukon (ekialdea)

en: MST - Yukon (west)
eu: MST - Yukon (mendebaldea)

en: Macquarie Island
eu: Macquarie uhartea

en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
eu: Macquarie Uharteko estazioa, Macquari uhartea

en: Madeira Islands
eu: Madeira uharteak

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Marquesas Islands
eu: Markesak uharteak

en: Marshall Islands (most areas)
eu: Marshall uharteak (eskualde gehienak)

en: McMurdo Station, Ross Island
eu: McMurdo Station, Ross uharteak

en: Message Box
eu: Mezu-koadroa

en: Metlakatla Time - Annette Island
eu: Metlakatlako ordua - Annette Uhartea

en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
eu: Mexiko erdialdeko ordua - Bahia de Banderas

en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
eu: Erdialdeko ordua - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
eu: Mexiko mendialdeko ordua - Chihuahua AEBetako mugatik urrun

en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
eu: Mexiko Pazifikoko ordua - Kalifornia Beherea AEBetako mugatik urrun

en: Mexico/BajaNorte
eu: Mexiko/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
eu: Mexiko/BajaSur

en: Mexico/General
eu: Mexiko/Orokorra

en: Midway Islands
eu: Midway uharteak

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Modulus:
eu: Modulua:

en: Mongolia (most areas)
eu: Mongolia (eskualde gehienak)

en: Moscow+00 - Caspian Sea
eu: Mosku+00 - Kaspio itsasoa

en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
eu: Mosku+00 - Samara, Udmurtia

en: Moscow+00 - west Russia
eu: Mosku+00 - mendebaldeko errusia

en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
eu: Mosku+01 - Samara, Udmurtia

en: Moscow+02 - Urals
eu: Mosku+02 - Urals

en: Moscow+03 - Novokuznetsk
eu: Mosku+03 - Novokuznetsk

en: Moscow+03 - Novosibirsk
eu: Mosku+03 - Novosibirsk

en: Moscow+03 - west Siberia
eu: Mosku+03 - mendebaldeko Siberia

en: Moscow+04 - Yenisei River
eu: Mosku+04 - Yenisei River

en: Moscow+05 - Lake Baikal
eu: Mosku+05 - Baikal lakua

en: Moscow+06 - Lena River
eu: Mosku+06 - Lena River

en: Moscow+07 - Amur River
eu: Mosku+07 - Amur River

en: Moscow+07 - Sakhalin Island
eu: Mosku+07 - Sakhalin uharteak

en: Moscow+08 - Bering Sea
eu: Mosku+08 - Bering itsasoa

en: Moscow+08 - Kamchatka
eu: Mosku+08 - Kamchatka

en: Moscow+08 - Magadan
eu: Mosku+08 - Magadan

en: Moscow+09 - Kamchatka
eu: Mosku+09 - Kamchatka

en: Moscow+10 - Bering Sea
eu: Mosku+10 - Bering itsasoa

en: Moscow-01 - Kaliningrad
eu: Mosku-01 - Kaliningrad

en: Mountain (most areas)
eu: Mendialdea (eskualde gehienak)

en: Mountain - AB; BC (E); SK (W)
eu: Mendialdekoa - AB; BC (E); SK (W)

en: Mountain - ID (south); OR (east)
eu: Mendialdea - ID (hegoaldea); OR (ekialdea)

en: Mountain - NT (central)
eu: Mendialdeko ordua - NT (erdialdekoa)

en: Mountain - NT (west)
eu: Mendialdea - NT (mendebaldea)

en: Mountain - NU (west)
eu: Mendialdea - NU (mendebaldea)

en: Mountain Standard Time - Arizona
eu: Mendialdeko ordu estandarra - Arizona

en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
eu: Mendialdeko ordu estandarra (MST) - Creston, Britainiar Columbia

en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
eu: Mendialdeko ordu estandarra (MST) - Dawson Creek eta Fort Saint John, Britainiar Columbia

en: Mountain Standard Time - Sonora
eu: Mendialdeko ordu estandarra - Sonora

en: Mountain Time
eu: Mendialdeko ordua

en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
eu: Mendialdeko ordua - Alberta, ekialdeko Britainiar Columbia eta mendebaldeko Saskatchewan

en: Mountain Time - Baja California Sur, Nayarit, Sinaloa
eu: Mendialdeko ordua - Hego Kalifornia Beherea, Nayarit, Sinaloa

en: Mountain Time - Chihuahua
eu: Mendialdeko ordua - Chihuahua

en: Mountain Time - Chihuahua (most areas)
eu: Mendialdeko ordua - Chihuahua (eskualde gehienak)

en: Mountain Time - Navajo
eu: Mendialdeko ordua - Navajo

en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
eu: Mendialdeko ordua - S Baja, Nayarit, Sinaloa

en: Mountain Time - central Northwest Territories
eu: Erdialdeko ordua - erdialdeko Ipar-Mendebaldeko Lurraldeak

en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
eu: Mendialdeko ordua - hegoaldeko Idaho eta ekialdeko Oregon

en: Mountain Time - west Northwest Territories
eu: Mendialdeko ordua - mendebaldeko Ipar-Mendebaldeko Lurraldeak

en: Mountain Time - west Nunavut
eu: Mendialdeko ordua - mendebaldeko Nunavut

en: Mountain Time US - Chihuahua (US border)
eu: Mendialdeko ordua AEB - Chihuahua (AEBtako muga)

en: Move &Down
eu: Eraman &behera

en: Move &Up
eu: Eraman &gora

en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
eu: NE Brasil (MA, PI, CE, RN, PB)

en: Name:
eu: Izena:

en: Named Colors
eu: Kolore izendunak

en: National Park (east coast)
eu: Parke Nazionala (ekialdeko itsasaldea)

en: New Guinea (West Papua / Irian Jaya); Malukus/Moluccas
eu: Ginea Berria (Papua mendebaldea / Irian Jaya); Malukus/Molukak

en: New South Wales (Yancowinna)
eu: Hegoaldeko Gales Berria (Yancowinna)

en: New South Wales (most areas)
eu: Hegoaldeko Gales berria (eskualde gehienak)

en: New South Wales - most locations
eu: Hegoaldeko Gales berria - kokaleku gehienak

en: New Zealand (most areas)
eu: Zeelanda Berria (eskualde gehienak)

en: New Zealand time - McMurdo, South Pole
eu: Zeelanda Berriko ordua - McMurdo, Hego Poloa

en: Newfoundland Time, including SE Labrador
eu: Ternuako Ordua, SE Labrador barne

en: Newfoundland; Labrador (southeast)
eu: Newfoundland; Labrador (hego-ekialdea)

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
eu: Programa honentzako ez da lizentzia baldintzarik zehaztu.
    Aztertu dokumentazioa edo iturburua lizentzia baldintza
    bila.

en: No metainfo for %1
eu: Ez dago %1(r)en metadaturik

en: No target filename has been given.
eu: Ez da helburu fitxategi-izenik eman.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Northern Cyprus
eu: Ipar Zipre

en: Northern Territory
eu: Iparreko lurraldea

en: OCR Image
eu: OCR irudia

en: Only the meta data that is part of the file is read
eu: Soilik fitxategiaren zati diren metadatuak irakurtzen dira

en: Open
eu: Ireki

en: OpenSSL could not be verified.
eu: OpenSSL ezin izan da egiaztatu.

en: Organization / Common Name
eu: Erakundea (CN)

en: Organizational Unit
eu: Erakundeko saila (OU)

en: Output to:
eu: Irteera hona:

en: P&review
eu: Au&rrebista

en: PRC
eu: THE

en: Pacific
eu: Pazifikoa

en: Pacific - BC (most areas)
eu: Pazifikokoa - BC (eskualde gehienak)

en: Pacific Time
eu: Pazifikoko ordua

en: Pacific Time - north Yukon
eu: Pazifikoko ordua - iparraldeko Yukon

en: Pacific Time - south Yukon
eu: Pazifikoko Ordua - hegoaldeko Yukon

en: Pacific Time - west British Columbia
eu: Pazifikoko ordua - mendebaldeko Britainiar Columbia

en: Pacific Time US - Baja California
eu: AEB Pazifikoko ordua - Kalifornia beherea

en: Pacific/Apia
eu: Barea/Apia

en: Pacific/Auckland
eu: Barea/Auckland

en: Pacific/Bougainville
eu: Barea/Bougainville

en: Pacific/Chatham
eu: Barea/Chatham

en: Pacific/Chuuk
eu: Barea/Chuuk

en: Pacific/Easter
eu: Barea/Pazko uhartea

en: Pacific/Efate
eu: Barea/Efate

en: Pacific/Enderbury
eu: Barea/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
eu: Barea/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
eu: Barea/Fiji

en: Pacific/Funafuti
eu: Barea/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
eu: Barea/Galapagoak

en: Pacific/Gambier
eu: Barea/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
eu: Barea/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
eu: Barea/Guam

en: Pacific/Honolulu
eu: Barea/Honolulu

en: Pacific/Johnston
eu: Barea/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
eu: Barea/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
eu: Barea/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
eu: Barea/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
eu: Barea/Majuro

en: Pacific/Marquesas
eu: Barea/Markesak

en: Pacific/Midway
eu: Barea/Midway

en: Pacific/Nauru
eu: Barea/Nauru

en: Pacific/Niue
eu: Barea/Niue

en: Pacific/Norfolk
eu: Barea/Norfolk

en: Pacific/Noumea
eu: Barea/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
eu: Barea/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
eu: Barea/Palau

en: Pacific/Pitcairn
eu: Barea/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
eu: Barea/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
eu: Barea/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
eu: Barea/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
eu: Barea/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
eu: Barea/Saipan

en: Pacific/Samoa
eu: Barea/Samoa

en: Pacific/Tahiti
eu: Barea/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
eu: Barea/Barea

en: Pacific/Tongatapu
eu: Barea/Tongatapu

en: Pacific/Truk
eu: Barea/Truk

en: Pacific/Wake
eu: Barea/Wake

en: Pacific/Wallis
eu: Barea/Wallis

en: Pacific/Yap
eu: Barea/Yap

en: Palmer Station, Anvers Island
eu: Palmer Station, Anvers uharteak

en: Papua New Guinea (most areas)
eu: Papua Ginea Berria (eskualde gehienak)

en: Para (east); Amapa
eu: Para (ekialdea); Amapa

en: Para (west)
eu: Para (mendebaldea)

en: Phoenix Islands
eu: Phoenix uharteak

en: Pick Certificates
eu: Hautatu ziurtagiriak

en: Please report bugs to %1.
eu: Akatsen berri eman hemen  %1.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
eu: Erabili  http://bugs.kde.org akatsen berri emateko.

en: Poland
eu: Polonia

en: Portugal (mainland)
eu: Portugal (kontinentea)

en: Prime:
eu: Lehena:

en: Print Preview
eu: Inprimatu aurrebista

en: Private key test failed.
eu: Gako pribatuaren probak huts egin du.

en: Public key:
eu: Gako publikoa:

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
eu: QML JS araztailearen informazioa. Aplikazioa
    -DQT_DECLARATIVE_DEBUG aukerarekin eraiki behar da
    araztailea gaitu ahal izan dadin

en: Qostanay/Kostanay/Kustanay
eu: Qostanay/Kostanay/Kustanai

en: Queensland (Whitsunday Islands)
eu: Queensland (Whitsunday uharteak)

en: Queensland (most areas)
eu: Queensland (eskualde gehienak)

en: Queensland - Holiday Islands
eu: Queensland - Holiday uharteak

en: Queensland - most locations
eu: Queensland - kokaleku gehienak

en: ROC
eu: TE

en: ROK
eu: KE

en: Red:
eu: Gorria:

en: Redo
eu: Berregin

en: Region of Magallanes
eu: Magallanes eskualdea

en: Remove
eu: Kendu

en: Restore the application for the given 'sessionId'
eu: Leheneratu aplikazioa emandako 'sessionId'rako

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
eu: Huts egin du ZEZ (Ziurtagiri-errebokatzeen zerrenda) eskuratzean. Honek ZEren (Ziurtagiri Emailea) ziurtagiria ez dela aurkitu adierazten du.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
eu: Huts egin du ziurtagiri jaulkitzailea eskuratzean. Honek ZEren (Ziurtagiri Emailea) ziurtagiria ez dela aurkitu adierazten du.

en: Rothera Station, Adelaide Island
eu: Rothera Station, Adelaide uharteak

en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
eu: S & SE Brasil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: SHA1 digest
eu: MD5 laburpena

en: SSL Configuration Module
eu: SSL konfigurazio modulua

en: SSL Signers
eu: SSL sinatzaileak

en: SSL support was not found.
eu: Ez da SSL euskarria aurkitu.

en: Sabah & Sarawak
eu: Sabah eta Sarawak

en: Saturation:
eu: Asetasuna:

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Select Color
eu: Hautatu kolorea

en: Select Font
eu: Hautatu letra-tipoa

en: Serial number
eu: Serie-zenbakia

en: Show %1 specific options
eu: Erakutsi %1(re)n aukeren aukerak

en: Show Hidden Folders
eu: Erakutsi ezkutuko karpetak

en: Show all options
eu: Erakutsi aukera guztiak

en: Show author information
eu: Erakutsi egileari buruzko informazioa

en: Show help about options
eu: Erakutsi aukerei buruzko informazioa

en: Show license information
eu: Erakutsi lizentziari buruzko informazioa

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadro osoa zerrenda duen elkarrizketa-koadro lehenetsiaren ordez

en: Show version information
eu: Erakutsi bertsioari buruzko informazioa

en: Signature Algorithm:
eu: Sinaduraren algoritmoa:

en: Signature Contents:
eu: Sinaduraren edukia:

en: Singapore
eu: Singapur

en: Society Islands
eu: Society uharteak

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
eu: helbidea lehendik erabiltzen ari da

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
eu: socket-a lehendik lotuta dago

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
eu: socket-a lehendik sortua dago

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
eu: konexioa aktiboki ezetsi da

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
eu: konexioaren denbora-muga gainditu da

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
eu: eragiketa lehendik exekutatzen dago

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
eu: izen bilaketak huts egin du

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
eu: sareak huts egin du

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
eu: errorik ez

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
eu: socket-a ez dago lotuta

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
eu: socket-a ez da sortu

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
eu: eragiketa ez dago onartuta

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
eu: urruneko ostalariak konexia itxi du

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
eu: eragiketaren denbora-muga gainditu da

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
eu: errore ezezaguna/ustegabea gertatu da

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
eu: eragiketa blokeatuko litzateke

en: South Australia
eu: Hego Australia

en: Spain (mainland)
eu: Espainia (kontinentea)

en: Synchronization to disk failed
eu: Diskora sinkronizatzea huts egin du

en: Syslog
eu: Sistemaren egunkaria (Syslog)

en: System certificates
eu: Sistemaren ziurtagiriak

en: Tasmania - King Island
eu: Tasmania - King uhartea

en: Tasmania - most locations
eu: Tasmania - kokaleku gehienak

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
eu: ZEaren (Ziurtagiriaren Emailea) ziurtagiriaren gako IDa ez dator bat erabiltzen saiatzen ari zaren ziurtagiriko 'Issuer' (jaulkitzailea) ataleko gako IDa eta izenarekin.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
eu: ZEaren (Ziurtagiriaren Emailea) ziurtagiriaren gako IDa ez dator bat erabiltzen saiatzen ari zaren ziurtagiriko 'Issuer' (jaulkitzailea) ataleko gako IDarekin.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
eu: ZEren (Ziurtagiriaren Emailea) ziurtagiria ezin da aurkitu. Baliteke zure kate fidagarria hondatuta egotea.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
eu: ZEZa (Ziurtagiri-errebokatzeen zerrenda) ez da baliozkoa, oraindik.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
eu: ZEZen (Ziurtagiri-errebokatzeen zerrenda) sinadura ez da baliozkoa. Honek esanahi du ZEZa ezingo dela egiaztatu.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
eu: OpenSSL prozesua memoriatik kanpo exekutatu da.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
eu: Ziurtagiria ezin da egiaztatu kate fidagarrian dagoen ziurtagiri bakarra delako eta ez dagoelako aut-sinatua. Ziurtagiria auto-sinatzen baduzu, ziurtatu zaitez hura ziurtagiri fidagarrien zerrendara inportatzea.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
eu: Ziurtagiriaren katea zehaztutako gehienezko sakonera baino luzeagoa da.

en: The certificate has been revoked.
eu: Ziurtagiria errebokatua izan da.

en: The certificate has not been issued for this host.
eu: Ziurtagiria ez du ostalari honek eman.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
eu: Ziurtagiria ez da erabiltzea nahi duzun xederako sinatua izan. Honek esanahi du ZEak (Ziurtagiriaren Emailea) ez duela honelako erabilera onartzen.

en: The certificate is invalid.
eu: Ziurtagiria baliogabekoa da.

en: The certificate is not valid, any more.
eu: Ziurtagiria baliogabekoa da.

en: The certificate is not valid, yet.
eu: Ziurtagiria baliogabekoa da, oraindikan.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
eu: Ziurtagiriak auto-sinadura du, eta ez dago ziurtagiri fidagarrien zerrendan. Ziurtagiri hau onartzea nahi baduzu, inportatu ezazu ziurtagiri fidagarrien zerrendara.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
eu: Ziurtagiriak auto-sinadura du. Kate fidagarria eraiki daitekeen bitartean, erroko ZEren (Ziurtagiriaren Emailea) ziurtagiria ezin da aurkitu.

en: The certificate is valid.
eu: Ziurtagiria baliozkoa da.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
eu: Ziurtagiriaren ZEa (Ziurtagiriaren Emailea) ez dator bat ziurtagiriaren ZEaren izenarekin.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
eu: Ziurtagiriaren ZEa (Ziurtagiriaren Emailea) ez da baliozkoa.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
eu: Ziurtagiriaren ZEak (Ziurtagiriaren Emailea) ez du baimentzen ziurtagiriak sinatzerik.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
eu: Ziurtagiriaren sinadura ez da baliozkoa. Honek esanahi du ziurtagiria ezin dela egiaztatu.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
eu: Huts egin du jaulkitzailearen gako publikoa deskodetzean. Honek esanahi du ZEren (Ziurtagiri Emailea) ziurtagiria ezin dela erabili erabiltzea nahi duzun ziurtagiria egiaztatzeko.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
eu: Huts egin du ZEZ (Ziurtagiri-errebokatzeen zerrenda) desenkriptatzean. Honek esanahi du aurkakoa gisa ere ezin dela kalkulatu espero den emaitzarekin bat ez delako etorriko.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
eu: Huts egin du ziurtagiriaren sinadura desenkriptatzean. Honek esanahi du aurkakoa gisa ere ezin dela kalkulatu espero den emaitzarekin bat ez delako etorriko.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
eu: Aplikazioak irekitako fitxategiak/URLak ezabatu egingo dira erabili ondoren

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
eu: Kate fidagarriaren luzera ZEren (Ziurtagiriaren Emailea) 'pathlength' (bide-izenaren luzera) parametroetariko bat gainditu du.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
eu: Erroko ZEa (Ziurtagiriaren Emailea) ukatuta gisa markatu da nahi duzun xederako erabiltzeko.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
eu: Erroko ZEa (Ziurtagiriaren Emailea) ez da ziurtagiri hau erabiltzea nahi duzun xederako fidagarria.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
eu: Ziurtagiri honen probako sinadurak huts egin du. Honek zera adiera nahi izan dezake: ziurtagiri honen sinadura edo bere bide-izen fidagarrietariko bat ez dela baliozkoa, ezin dela deskodetu edo ZEZa (Ziurtagiri-errebokatzeen zerrenda) ezin dela egiaztatu. Mezu hau ikusten baduzu, erabiltzen ari zaren softwarearen egileari jakinarazi ezaiozu errore zehatzagoei buruzko mezuak erabiltzeko eskatuz.

en: The style '%1' was not found
eu: Ez da %1 estiloa aurkitu

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
eu: Ziurtagiriaren 'notBefore' (aurretik ez) denbora-formatua ez da baliozkoa.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
eu: ZEZaren (Ziurtagiri-errebokatzeen zerrenda) 'nextUpdate' (hurrengo eguneraketa) eremuaren denbora-formatua ez da baliozkoa.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
eu: Ziurtagiriaren 'notAfter' (ondoren ez) eremuaren denbora-formatua ez da baliozkoa.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
eu: Ziurtagiriaren 'notBefore' (aurretik ez) eremuaren denbora-formatua ez da baliozkoa.

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
eu: Leihoetarako sistemaren plataforma (adib. xcb edo wayland)

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
eu: Aplikazio hau bere burua anonimo gisa mantendu nahi duen batek idatzi zuen.

en: This certificate is not relevant.
eu: Ziurtagiri hau ez da adierazgarria.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
eu: Ziurtagiri honen bide-izen fidagarrietariko bat edo bere ZEren (Ziurtagiriaren Emailea) ZEZa (Ziurtagiri-errebokatzeen zerrenda) ez da baliozkoa. Horietako edozein izan daiteke baliogabea orain edo betirako. Mezu hau ikusten baduzu, erabiltzen ari zaren softwarearen egileari jakinarazi ezaiozu errore zehatzagoei buruzko mezuak erabiltzeko eskatuz.

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
eu: Balioa:

en: This program is distributed under the terms of the %1.
eu: Programa hau %1 lizentziapean banatzen da.

[ctx: Time zone]
en: Region
eu: Herrialdea

en: Timed out trying to connect to remote host
eu: Denbora muga gainditu da urruneko ostalariarekin konektatzen saiatzean

en: Today
eu: Gaur

en: Transcarpathia
eu: Transkarpatia

en: Truk (Chuuk) and Yap
eu: Truk (Chuuk) eta Yap

en: Turkey
eu: Turkia

en: Turn area off
eu: Desaktibatu azalera

en: Turn area on
eu: Aktibatu azalera

en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
eu: AEB erdialdeko ordua - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas AEBetako mugatik urbil

en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
eu: AEBtako Mendialdeko ordua - Chihuahua AEBtako muga ondoan

en: US Pacific Time - Baja California near US border
eu: AEBetako Pazifikoko ordua - Kalifornia beherea

en: US/Alaska
eu: AEB/Alaska

en: US/Aleutian
eu: AEB/Aleutian

en: US/Arizona
eu: AEB/Arizona

en: US/Central
eu: AEB/Erdialdea

en: US/East-Indiana
eu: AEB/Ekialdeko Indiana

en: US/Eastern
eu: AEB/Ekialdekoa

en: US/Hawaii
eu: AEB/Hawaii

en: US/Indiana-Starke
eu: AEB/Indiana-Starke

en: US/Michigan
eu: AEB/Michigan

en: US/Mountain
eu: AEB/Mendialdea

en: US/Pacific
eu: AEB/Barea

en: US/Samoa
eu: AEB/Samoa

en: Ukraine (most areas)
eu: Ukraina (eskualde gehienak)

en: Unable to open temporary file.
eu: Ezin da ireki aldi baterako fitxategia.

en: Undo
eu: Desegin

en: Unexpected argument '%1'.
eu: Ustekabeko argumentua '%1'.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
eu: Gako-algoritmoa ezezaguna

en: Unknown option '%1'.
eu: Aukera ezezaguna '%1'

en: Usage: %1 %2
eu: Erabilera: %1 %2

en: Use 'caption' as name in the titlebar
eu: Erabili 'epigrafea' titulu-barrako izen gisa

en: Use 'icon' as the application icon
eu: Erabili 'ikonoa' aplikazioaren ikono gisa.

en: Use --help to get a list of available command line options.
eu: Erabili  --help  komando-lerroko aukera erabilgarrien zerrenda lortzeko.

en: Use alternative configuration file
eu: Erabili bestelako konfigurazio-fitxategia

en: Use the X-server display 'displayname'
eu: Erabili X-zerbitzariaren 'displayname' pantaila.

en: User-added certificates
eu: Erabiltzaileak gehitutako ziurtagiriak

en: Uzbekistan (east)
eu: Uzbekistan (ekialdea)

en: Uzbekistan (west)
eu: Uzbekistan (mendebaldea)

en: Validity period
eu: Balio-epea

en: Vostok Station, Lake Vostok
eu: Vostok estazioa, Vostok aintzira

en: Vostok Station, S Magnetic Pole
eu: Vostok Station, Hegoaldeko polo magnetkoa

en: W Para
eu: Para mendebaldea

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
eu: WM_NETekin bateragarri den leiho kudetzaile baten zain dago.

en: Wake Island
eu: Wake uharteak

en: Warning
eu: Abisua

en: West Bank
eu: Zisjordania

en: West Kazakhstan
eu: Mendebaldeko Kazakhstan

en: Western Australia (Eucla)
eu: Mendebaldeko Australia (Eucla)

en: Western Australia (most areas)
eu: Mendebaldeko Australia (eskualde gehienak)

en: Western Australia - Eucla area
eu: Mendebaldeko Australia/Eucla zonaldea

en: Western Australia - most locations
eu: Mendebaldeko Australia - kokaleku gehienak

en: Xinjiang Time
eu: Xinjiang-eko ordua

en: Yesterday
eu: Atzo

en: You do not have permission to create that folder.
eu: Ez duzu karpeta hori sortzeko baimena.

en: Zaporozhye and east Lugansk
eu: Zaporozhia eta Luhansk

en: [%1-options]
eu: [%1-aukerak]

en: [options]
eu: [aukerak]

en: address family for nodename not supported
eu: nodo-izenaren helbide-familia ez dago onartuta

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
eu: Honek Qt estilo-orriak aplikatzen ditu aplikazioaren trepetei

en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
eu: Erdialdeko Txina - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.

en: central Crimea
eu: Erdialdeko Crimea

[ctx: color]
en: AliceBlue
eu: Alizia-urdina

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
eu: Zuri zaharkitua

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
eu: Zuri zaharkitua 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
eu: Zuri zaharkitua 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
eu: Zuri zaharkitua 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
eu: Zuri zaharkitua 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
eu: Almendra zuritua

[ctx: color]
en: BlueViolet
eu: Urdin-bioleta

[ctx: color]
en: CadetBlue
eu: Zertzeta-urdina

[ctx: color]
en: CadetBlue1
eu: Zertzeta-urdina 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
eu: Zertzeta-urdina 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
eu: Zertzeta-urdina 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
eu: Zertzeta-urdina4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
eu: Artalore-urdina

[ctx: color]
en: DarkBlue
eu: Urdin iluna

[ctx: color]
en: DarkCyan
eu: Zian iluna

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
eu: Anbar iluna

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
eu: Anbar iluna 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
eu: Anbar iluna 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
eu: Anbar iluna 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
eu: Anbar iluna 4

[ctx: color]
en: DarkGray
eu: Gris iluna

[ctx: color]
en: DarkGreen
eu: Berde iluna

[ctx: color]
en: DarkGrey
eu: Gris iluna

[ctx: color]
en: DarkKhaki
eu: Kaki iluna

[ctx: color]
en: DarkMagenta
eu: Magenta iluna

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
eu: Oliba-berde iluna

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
eu: Oliba-berde iluna 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
eu: Oliba-berde iluna 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
eu: Oliba-berde iluna 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
eu: Oliba-berde iluna 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
eu: Laranja iluna

[ctx: color]
en: DarkOrange1
eu: Laranja iluna 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
eu: Laranja iluna 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
eu: Laranja iluna 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
eu: Laranja iluna 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
eu: Orkidea iluna

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
eu: Orkidea iluna 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
eu: Orkidea iluna 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
eu: Orkidea iluna 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
eu: Orkidea iluna 4

[ctx: color]
en: DarkRed
eu: Gorri iluna

[ctx: color]
en: DarkSalmon
eu: Izokin iluna

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
eu: Itsas-berde iluna

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
eu: Itsas-berde iluna 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
eu: Itsas-berde iluna 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
eu: Itsas-berde iluna 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
eu: Itsas-berde iluna 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
eu: Arbel-urdin iluna 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
eu: Arbel-gris iluna

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
eu: Arbel-gris iluna 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
eu: Arbel-gris iluna 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
eu: Arbel-gris iluna 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
eu: Arbel-gris iluna 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
eu: Arbel-gris iluna

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
eu: Turkesa iluna

[ctx: color]
en: DarkViolet
eu: Bioleta iluna

[ctx: color]
en: DeepPink
eu: Arrosa bizia

[ctx: color]
en: DeepPink1
eu: Arrosa bizia 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
eu: Arrosa bizia 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
eu: Arrosa bizia 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
eu: Arrosa bizia 4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
eu: Zeru-urdin bizia

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
eu: Zeru-urdin bizia 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
eu: Zeru-urdin bizia 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
eu: Zeru-urdin bizia 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
eu: Zeru-urdin bizia 4

[ctx: color]
en: DimGray
eu: Gris motela

[ctx: color]
en: DimGrey
eu: Gris motela

[ctx: color]
en: DodgerBlue
eu: Erreka-urdina

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
eu: Erreka-urdina 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
eu: Erreka-urdina 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
eu: Erreka-urdina 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
eu: Erreka-urdina 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
eu: Lore-zuria

[ctx: color]
en: ForestGreen
eu: Baso-berdea

[ctx: color]
en: GhostWhite
eu: Mamu-zuria

[ctx: color]
en: GreenYellow
eu: Berde-horia

[ctx: color]
en: HotPink
eu: Arrosa mina

[ctx: color]
en: HotPink1
eu: Arrosa mina 1

[ctx: color]
en: HotPink2
eu: Arrosa mina 2

[ctx: color]
en: HotPink3
eu: Arrosa mina 3

[ctx: color]
en: HotPink4
eu: Arrosa mina 4

[ctx: color]
en: IndianRed
eu: Gorri indiarra

[ctx: color]
en: IndianRed1
eu: Gorri indiarra 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
eu: Gorri indiarra 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
eu: Gorri indiarra 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
eu: Gorri indiarra 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
eu: Izpiliku-kolore gorrixka

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
eu: Izpiliku-kolore gorrixka 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
eu: Izpiliku-kolore gorrixka 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
eu: Izpiliku-kolore gorrixka 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
eu: Izpiliku-kolore gorrixka 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
eu: Soropil-berdea

[ctx: color]
en: LemonChiffon
eu: Limoi-ehuna

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
eu: Limoi-ehuna 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
eu: Limoi-ehuna 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
eu: Limoi-ehuna 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
eu: Limoi-ehuna 4

[ctx: color]
en: LightBlue
eu: Urdin argia

[ctx: color]
en: LightBlue1
eu: Urdin argia 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
eu: Urdin argia 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
eu: Urdin argia 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
eu: Urdin argia 4

[ctx: color]
en: LightCoral
eu: Koral argia

[ctx: color]
en: LightCyan
eu: Zian argia

[ctx: color]
en: LightCyan1
eu: Zian argia 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
eu: Zian argia 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
eu: Zian argia 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
eu: Zian argia 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
eu: Anbar argia

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
eu: Anbar argia 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
eu: Anbar argia 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
eu: Anbar argia 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
eu: Anbar argia 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
eu: Anbar hori argia

[ctx: color]
en: LightGray
eu: Gris argia

[ctx: color]
en: LightGreen
eu: Berde argia

[ctx: color]
en: LightGrey
eu: Gris argia

[ctx: color]
en: LightPink
eu: Arrosa argia

[ctx: color]
en: LightPink1
eu: Arrosa argia 1

[ctx: color]
en: LightPink2
eu: Arrosa argia 2

[ctx: color]
en: LightPink3
eu: Arrosa argia 3

[ctx: color]
en: LightPink4
eu: Arrosa argia 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
eu: Izokin argia

[ctx: color]
en: LightSalmon1
eu: Izokin argia 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
eu: Izokin argia 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
eu: Izokin argia 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
eu: Izokin argia 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
eu: Itsas-berde argia

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
eu: Zeru-urdin argia

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
eu: Zeru-urdin argia 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
eu: Zeru-urdin argia 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
eu: Zeru-urdin argia 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
eu: Zeru-urdin argia 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
eu: Arbel-urdin argia

[ctx: color]
en: LightSlateGray
eu: Arbel-gris argia

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
eu: Arbel-gris argia

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
eu: Altzairu-urdin argia

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
eu: Altzairu-urdin argia 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
eu: Altzairu-urdin argia 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
eu: Altzairu-urdin argia 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
eu: Altzairu-urdin argia 4

[ctx: color]
en: LightYellow
eu: Hori argia

[ctx: color]
en: LightYellow1
eu: Hori argia 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
eu: Hori argia 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
eu: Hori argia 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
eu: Hori argia 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
eu: Lima-berdea

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
eu: Tarteko urdin-berdea

[ctx: color]
en: MediumBlue
eu: Tarteko urdina

[ctx: color]
en: MediumOrchid
eu: Tarteko orkidea

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
eu: Tarteko orkidea 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
eu: Tarteko orkidea 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
eu: Tarteko orkidea 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
eu: Tarteko orkidea 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
eu: Tarteko purpura

[ctx: color]
en: MediumPurple1
eu: Tarteko purpura 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
eu: Tarteko purpura 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
eu: Tarteko purpura 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
eu: Tarteko purpura 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
eu: Tarteko Itsas-berdea

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
eu: Tarteko arbel-urdina

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
eu: Tarteko udaberri-berdea

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
eu: Tarteko turkesa

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
eu: Tarteko bioleta-gorria

[ctx: color]
en: MidnightBlue
eu: Gauerdiko urdina

[ctx: color]
en: MintCream
eu: Mentazko krema

[ctx: color]
en: MistyRose
eu: Arrosa lausoa

[ctx: color]
en: MistyRose1
eu: Arrosa lausoa 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
eu: Arrosa lausoa 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
eu: Arrosa lausoa 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
eu: Arrosa lausoa 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
eu: Navajo zuria

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
eu: Navajo zuria 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
eu: Navajo zuria 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
eu: Navajo zuria 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
eu: Navajo zuria 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
eu: Itsas urdina

[ctx: color]
en: OldLace
eu: Aintzinako galoia

[ctx: color]
en: OliveDrab
eu: Oliba-berde hitsa

[ctx: color]
en: OliveDrab1
eu: Oliba-berde hitsa 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
eu: Oliba-berde hitsa 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
eu: Oliba-berde hitsa 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
eu: Oliba-berde hitsa 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
eu: Gorri-laranja

[ctx: color]
en: OrangeRed1
eu: Gorri-laranja 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
eu: Gorri-laranja 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
eu: Gorri-laranja 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
eu: Gorri-laranja 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
eu: Anbare hila

[ctx: color]
en: PaleGreen
eu: Berde hila

[ctx: color]
en: PaleGreen1
eu: Berde hila 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
eu: Berde hila 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
eu: Berde hila 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
eu: Berde hila 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
eu: Turkesa hila

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
eu: Turkesa hila 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
eu: Turkesa hila 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
eu: Turkesa hila 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
eu: Turkesa hila 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
eu: Bioleta-gorria hila

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
eu: Bioleta-gorria hila 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
eu: Bioleta-gorria hila 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
eu: Bioleta-gorria hila 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
eu: Bioleta-gorria hila 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
eu: Papaya

[ctx: color]
en: PeachPuff
eu: Muxika-kolorea

[ctx: color]
en: PeachPuff1
eu: Muxika-kolorea 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
eu: Muxika-kolorea 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
eu: Muxika-kolorea 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
eu: Muxika-kolorea 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
eu: Bolbora-urdina

[ctx: color]
en: RosyBrown
eu: Arrosa-marroia

[ctx: color]
en: RosyBrown1
eu: Arrosa-marroia 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
eu: Arrosa-marroia 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
eu: Arrosa-marroia 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
eu: Arrosa-marroia 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
eu: Errege-urdina

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
eu: Errege-urdina 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
eu: Errege-urdina 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
eu: Errege-urdina 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
eu: Errege-urdina 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
eu: Zela-marroia

[ctx: color]
en: SandyBrown
eu: Hondar-marroia

[ctx: color]
en: SeaGreen
eu: Itsas-berdea

[ctx: color]
en: SeaGreen1
eu: Itsas-berdea 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
eu: Itsas-berdea 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
eu: Itsas-berdea 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
eu: Itsas-berdea 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
eu: Zeru-urdina

[ctx: color]
en: SkyBlue1
eu: Zeru-urdina 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
eu: Zeru-urdina 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
eu: Zeru-urdina 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
eu: Zeru-urdina 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
eu: Arbel-urdina

[ctx: color]
en: SlateBlue1
eu: Arbel-urdina 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
eu: Arbel-urdina 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
eu: Arbel-urdina 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
eu: Arbel-urdina 4

[ctx: color]
en: SlateGray
eu: Arbel-grisa

[ctx: color]
en: SlateGray1
eu: Arbel-grisa 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
eu: Arbel-grisa 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
eu: Arbel-grisa 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
eu: Arbel-grisa 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
eu: Arbel-grisa

[ctx: color]
en: SpringGreen
eu: Udaberri-berdea

[ctx: color]
en: SpringGreen1
eu: Udaberri-berdea 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
eu: Udaberri-berdea 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
eu: Udaberri-berdea 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
eu: Udaberri-berdea 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
eu: Altzairu-urdina

[ctx: color]
en: SteelBlue1
eu: Altzairu-urdina 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
eu: Altzairu-urdina 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
eu: Altzairu-urdina 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
eu: Altzairu-urdina 4

[ctx: color]
en: VioletRed
eu: Bioleta-gorria

[ctx: color]
en: VioletRed1
eu: Bioleta-gorria 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
eu: Bioleta-gorria 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
eu: Bioleta-gorria 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
eu: Bioleta-gorria 4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
eu: Ke-zuria

[ctx: color]
en: YellowGreen
eu: Hori-berdea

[ctx: color]
en: aquamarine
eu: Urdin-berdea

[ctx: color]
en: aquamarine1
eu: Urdin-berdea 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
eu: Urdin-berdea 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
eu: Urdin-berdea 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
eu: Urdin-berdea 4

[ctx: color]
en: azure
eu: zeru-kolore

[ctx: color]
en: azure1
eu: zeru-kolore 1

[ctx: color]
en: azure2
eu: zeru-kolore 2

[ctx: color]
en: azure3
eu: zeru-kolore 3

[ctx: color]
en: azure4
eu: zeru-kolore 4

[ctx: color]
en: beige
eu: beixa

[ctx: color]
en: bisque
eu: Itsaski-krema

[ctx: color]
en: bisque1
eu: Itsaski-krema 1

[ctx: color]
en: bisque2
eu: Itsaski-krema 2

[ctx: color]
en: bisque3
eu: Itsaski-krema 3

[ctx: color]
en: bisque4
eu: Itsaski-krema 4

[ctx: color]
en: black
eu: beltza

[ctx: color]
en: blue
eu: urdina

[ctx: color]
en: blue1
eu: urdina 1

[ctx: color]
en: blue2
eu: urdina 2

[ctx: color]
en: blue3
eu: urdina 3

[ctx: color]
en: blue4
eu: urdina 4

[ctx: color]
en: brown
eu: marroia

[ctx: color]
en: brown1
eu: marroia 1

[ctx: color]
en: brown2
eu: marroia 2

[ctx: color]
en: brown3
eu: marroia 3

[ctx: color]
en: brown4
eu: marroia 4

[ctx: color]
en: burlywood
eu: Zur sendoa

[ctx: color]
en: burlywood1
eu: Zur sendoa 1

[ctx: color]
en: burlywood2
eu: Zur sendoa 2

[ctx: color]
en: burlywood3
eu: Zur sendoa 3

[ctx: color]
en: burlywood4
eu: Zur sendoa 4

[ctx: color]
en: chartreuse
eu: chartreuse-berde

[ctx: color]
en: chartreuse1
eu: chartreuse-berde 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
eu: chartreuse-berde 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
eu: chartreuse-berde 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
eu: chartreuse-berde 4

[ctx: color]
en: chocolate
eu: txokolatea

[ctx: color]
en: chocolate1
eu: txokolatea1

[ctx: color]
en: chocolate2
eu: txokolatea2

[ctx: color]
en: chocolate3
eu: txokolatea3

[ctx: color]
en: chocolate4
eu: txokolatea4

[ctx: color]
en: coral
eu: korala

[ctx: color]
en: coral1
eu: korala 1

[ctx: color]
en: coral2
eu: korala 2

[ctx: color]
en: coral3
eu: korala 2

[ctx: color]
en: coral4
eu: korala 4

[ctx: color]
en: cornsilk
eu: Artile-kolorea

[ctx: color]
en: cornsilk1
eu: Artile-kolorea 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
eu: Artile-kolorea 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
eu: Artile-kolorea 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
eu: Artile-kolorea 4

[ctx: color]
en: cyan
eu: ziana

[ctx: color]
en: cyan1
eu: ziana 1

[ctx: color]
en: cyan2
eu: ziana 2

[ctx: color]
en: cyan3
eu: ziana 3

[ctx: color]
en: cyan4
eu: ziana 4

[ctx: color]
en: firebrick
eu: Adreilu erregogorra

[ctx: color]
en: firebrick1
eu: Adreilu erregogorra 1

[ctx: color]
en: firebrick2
eu: Adreilu erregogorra 2

[ctx: color]
en: firebrick3
eu: Adreilu erregogorra 3

[ctx: color]
en: firebrick4
eu: Adreilu erregogorra 4

[ctx: color]
en: gainsboro
eu: Gainsboro-urdina

[ctx: color]
en: gold
eu: urrea

[ctx: color]
en: gold1
eu: urrea 1

[ctx: color]
en: gold2
eu: urrea 2

[ctx: color]
en: gold3
eu: urrea 3

[ctx: color]
en: gold4
eu: urrea 4

[ctx: color]
en: goldenrod
eu: Anbara

[ctx: color]
en: goldenrod1
eu: Anbara 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
eu: Anbara 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
eu: Anbara 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
eu: Anbara 4

[ctx: color]
en: green
eu: berdea

[ctx: color]
en: green1
eu: berdea 1

[ctx: color]
en: green2
eu: berdea 2

[ctx: color]
en: green3
eu: berdea 3

[ctx: color]
en: green4
eu: berdea 4

[ctx: color]
en: honeydew
eu: Ihintza-lorea

[ctx: color]
en: honeydew1
eu: Ihintza-lorea 1

[ctx: color]
en: honeydew2
eu: Ihintza-lorea 2

[ctx: color]
en: honeydew3
eu: Ihintza-lorea 3

[ctx: color]
en: honeydew4
eu: Ihintza-lorea 4

[ctx: color]
en: ivory
eu: Marfila

[ctx: color]
en: ivory1
eu: Marfila 1

[ctx: color]
en: ivory2
eu: Marfila 2

[ctx: color]
en: ivory3
eu: Marfila 3

[ctx: color]
en: ivory4
eu: Marfila 4

[ctx: color]
en: khaki
eu: Kakia

[ctx: color]
en: khaki1
eu: Kakia 1

[ctx: color]
en: khaki2
eu: Kakia 2

[ctx: color]
en: khaki3
eu: Kakia 3

[ctx: color]
en: khaki4
eu: Kakia 4

[ctx: color]
en: lavender
eu: Izpilikua

[ctx: color]
en: linen
eu: Lihoa

[ctx: color]
en: maroon
eu: Granatea

[ctx: color]
en: maroon1
eu: Granatea 1

[ctx: color]
en: maroon2
eu: Granatea 2

[ctx: color]
en: maroon3
eu: Granatea 3

[ctx: color]
en: maroon4
eu: Granatea 4

[ctx: color]
en: moccasin
eu: Mokasin-beixa

[ctx: color]
en: navy
eu: Urdin ilun

[ctx: color]
en: orange
eu: laranja

[ctx: color]
en: orange1
eu: laranja1

[ctx: color]
en: orange2
eu: laranja2

[ctx: color]
en: orange3
eu: laranja3

[ctx: color]
en: orange4
eu: laranja4

[ctx: color]
en: orchid
eu: Orkidea

[ctx: color]
en: orchid1
eu: Orkidea 1

[ctx: color]
en: orchid2
eu: Orkidea 2

[ctx: color]
en: orchid3
eu: Orkidea 3

[ctx: color]
en: orchid4
eu: Orkidea 4

[ctx: color]
en: pink
eu: arrosa

[ctx: color]
en: pink1
eu: arrosa 1

[ctx: color]
en: pink2
eu: arrosa 2

[ctx: color]
en: pink3
eu: arrosa 3

[ctx: color]
en: pink4
eu: arrosa 4

[ctx: color]
en: plum
eu: arana

[ctx: color]
en: plum1
eu: arana 1

[ctx: color]
en: plum2
eu: arana 2

[ctx: color]
en: plum3
eu: arana 3

[ctx: color]
en: plum4
eu: arana 4

[ctx: color]
en: purple
eu: purpura

[ctx: color]
en: purple1
eu: purpura 1

[ctx: color]
en: purple2
eu: purpura 2

[ctx: color]
en: purple3
eu: purpura 3

[ctx: color]
en: purple4
eu: purpura 4

[ctx: color]
en: red
eu: gorria

[ctx: color]
en: red1
eu: gorria 1

[ctx: color]
en: red2
eu: gorria 2

[ctx: color]
en: red3
eu: gorria 3

[ctx: color]
en: red4
eu: gorria 4

[ctx: color]
en: salmon
eu: Izokina

[ctx: color]
en: salmon1
eu: Izokina 1

[ctx: color]
en: salmon2
eu: Izokina 2

[ctx: color]
en: salmon3
eu: Izokina 3

[ctx: color]
en: salmon4
eu: Izokina 4

[ctx: color]
en: seashell
eu: Itsas-maskorra

[ctx: color]
en: seashell1
eu: Itsas-maskorra 1

[ctx: color]
en: seashell2
eu: Itsas-maskorra 2

[ctx: color]
en: seashell3
eu: Itsas-maskorra 3

[ctx: color]
en: seashell4
eu: Itsas-maskorra 4

[ctx: color]
en: sienna
eu: Siena

[ctx: color]
en: sienna1
eu: Siena 1

[ctx: color]
en: sienna2
eu: Siena 2

[ctx: color]
en: sienna3
eu: Siena 3

[ctx: color]
en: sienna4
eu: Siena 4

[ctx: color]
en: snow
eu: Elurra

[ctx: color]
en: snow1
eu: Elurra 1

[ctx: color]
en: snow2
eu: Elurra 2

[ctx: color]
en: snow3
eu: Elurra 3

[ctx: color]
en: snow4
eu: Elurra 4

[ctx: color]
en: tan
eu: beltzarana

[ctx: color]
en: tan1
eu: beltzarana 1

[ctx: color]
en: tan2
eu: beltzarana 2

[ctx: color]
en: tan3
eu: beltzarana 3

[ctx: color]
en: tan4
eu: beltzarana 4

[ctx: color]
en: thistle
eu: kardua

[ctx: color]
en: thistle1
eu: kardua 1

[ctx: color]
en: thistle2
eu: kardua 2

[ctx: color]
en: thistle3
eu: kardua 3

[ctx: color]
en: thistle4
eu: kardua 4

[ctx: color]
en: tomato
eu: tomatea

[ctx: color]
en: tomato1
eu: tomatea 1

[ctx: color]
en: tomato2
eu: tomatea 2

[ctx: color]
en: tomato3
eu: tomatea 3

[ctx: color]
en: tomato4
eu: tomatea 4

[ctx: color]
en: turquoise
eu: Turkesa

[ctx: color]
en: turquoise1
eu: Turkesa 1

[ctx: color]
en: turquoise2
eu: Turkesa 2

[ctx: color]
en: turquoise3
eu: Turkesa 3

[ctx: color]
en: turquoise4
eu: Turkesa 4

[ctx: color]
en: violet
eu: Bioleta

[ctx: color]
en: wheat
eu: Garia

[ctx: color]
en: wheat1
eu: Garia 1

[ctx: color]
en: wheat2
eu: Garia 2

[ctx: color]
en: wheat3
eu: Garia 3

[ctx: color]
en: wheat4
eu: Garia 4

[ctx: color]
en: white
eu: Zuria

[ctx: color]
en: yellow
eu: horia

[ctx: color]
en: yellow1
eu: Horia 1

[ctx: color]
en: yellow2
eu: Horia 2

[ctx: color]
en: yellow3
eu: Horia 3

[ctx: color]
en: yellow4
eu: Horia 4

en: defines the application font
eu: aplikazioaren letra-tipoa zehazten du

[ctx: digit set]
en: Arabic
eu: Arabiera

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
eu: Arabiera-indikoa

[ctx: digit set]
en: Bengali
eu: Bengaliera

[ctx: digit set]
en: Devanagari
eu: Devanagaria

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
eu: Ekialdeko arabiera-indikoa

[ctx: digit set]
en: Gujarati
eu: Gujaratera

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
eu: Gurmukhia

[ctx: digit set]
en: Kannada
eu: Kannadera

[ctx: digit set]
en: Khmer
eu: Khemerera

[ctx: digit set]
en: Malayalam
eu: Malaysiera

[ctx: digit set]
en: Tamil
eu: Tamilera

[ctx: digit set]
en: Telugu
eu: Teluguera

[ctx: digit set]
en: Thai
eu: Thailandiarra

en: disable XIM
eu: desgaitu XIM

en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
eu: ekialde eta hegoaldeko Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, Timor mendebaldea

en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
eu: ekialde eta hegoaldeko Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, Timor mendebaldea

en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
eu: ekialdeko Txina - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.

en: east Dem. Rep. of Congo
eu: Kongoko Errep. Dem. ekialdea

en: east Uzbekistan
eu: ekialdeko Uzbekistan

en: east coast, north of Scoresbysund
eu: ekialdeko itsasertza, Scoresbysundeko iparra

[ctx: folder name]
en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
eu: aplikazioak '8-bit'eko pantailan TrueColor modua
    erabiltzera behartzen du.

en: invalid flags
eu: bandera baliogabeak

en: invalid value for 'ai_flags'
eu: 'ai_flags'en balio baliogabea

en: load the testability framework
eu: zamatu probatarako azpiegitura

en: mainland
eu: kontinentea

en: memory allocation failure
eu: Huts egitea memoria alokatzean

en: mirrors the whole layout of widgets
eu: trepeta guztiak ispilatzen ditu

en: modified
eu: aldatua

en: most locations
eu: kokaleku gehienak

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
eu: kokaleku gehienak (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
eu: kokaleku gehienak (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: most of Tibet & Xinjiang
eu: Tibet gehiena eta Xinjiang

en: name or service not known
eu: izen edo zerbitzu ezezaguna

en: no address associated with nodename
eu: nodo-izenari elkartutako helbiderik ez dago

en: no error
eu: Errorerik ez

en: non-recoverable failure in name resolution
eu: Huts egite berreskuraezina izena ikertzean

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
eu: * Kolore pertsonalizatuak *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
eu: * Azkeneko koloreak *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
eu: Berrogei kolore

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
eu: Oxygen koloreak

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
eu: Ostadar-koloreak

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
eu: Errege-koloreak

[ctx: palette name]
en: Web Colors
eu: Web koloreak

en: peninsular Malaysia
eu: Malaysia

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
eu: <p>KDE mahaigaina hainbat hizkuntzatara itzuli da, mundu osoko itzulpen-taldeen laguntzaz.</p><p>KDEren internazionalizazioari buruz gehiago jakiteko zoaz <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a>-era</p>

en: request was canceled
eu: eskakizuna bertan behera utzi da

en: requested family not supported
eu: eskatutako familia ez dago onartuta

en: requested family not supported for this host name
eu: eskatutako familia ez dago onartuta ostalari-izen honetan

en: requested service not supported for this socket type
eu: eskatutako zerbitzua ez dago onartuta socket mota honetan

en: requested socket type not supported
eu: eskatutako socket mota ez da onartzen

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
eu: araztailea exekutatzen ari denean -nograb eragin dezake,
    erabili -dograb gainditzeko

en: servname not supported for ai_socktype
eu: 'ai_socktype'n ez dago zerbitzari-izenik onartuta

en: set XIM server
eu: ezarri XIM zerbitzailea

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
eu: XIM (X Input Method) sarbide metodoa ezartzen 
    du. Balio posibleak: onthespot, overthespot, offthespot eta root
    dira.

en: sets the application GUI style
eu: aplikazioaren GUI estiloa ezartzen du

en: sets the application name
eu: aplikazioaren izena ezartzen du

en: sets the application title (caption)
eu: aplikazioaren izenburua ezartzen du

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
eu: trepeta nagusiaren bezero-geometria ezartzen du - ikusi man X argumentuen formaturako (normalean ZabaleraxLuzeera+XKok+YKok)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
eu: lehenetsitako hondoko kolorea eta aplikazio-
    paleta bat ezartzen ditu (itzal argi eta ilunak
    kalkulatuak dira).

en: sets the default button color
eu: botoiaren kolore lehenetsia ezartzen du

en: sets the default foreground color
eu: aurreko planoko kolore lehenetsia ezartzen du

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
eu: Urruneko eltzea urrez, harat orduko lurrez

en: switches to synchronous mode for debugging
eu: modu sinkronora aldatzen da aratzeko

en: system error
eu: sistemaren errorea

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
eu: Qt-ri teklatua edo sagua inoiz ez hartzeko esaten dio

en: temporary failure in name resolution
eu: aldi baterako errorea izena ikertzean

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
eu: %1
    %2(e)k idatzi du

en: unknown error
eu: errore ezezaguna

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
eu: erabili bestelako grafiko-sistema bat lehenetsia erabili ordez; aukerak raster eta opengl (esperimentala) dira

en: west & central Borneo
eu: Mendebalde eta erdialdeko Borneo

en: west Dem. Rep. of Congo
eu: Kongoko Errep. Dem. mendebaldea

en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
eu: Guinea Berria mendebaldea (Irian Jaya) & Malukus (Molukak)

en: west Tibet & Xinjiang
eu: mendebaldeko Tibet eta Xinjiang

en: west Uzbekistan
eu: mendebaldeko Uzbekistan
