plasma-workspace - en to eu translation catalogue (436 entries)

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
eu: %1(e)k <b>%2</b> letra-tipoa dauka, eta letra-tipo hori dagoeneko instalatuta dago sisteman.

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
eu[0]: Bikoiztutako letra-tipo %1 aurkitu da.
eu[1]: Bikoiztutako %1 letra-tipo aurkitu dira.

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
eu: %1 bit-mapako letra-tipo bat da, eta horiek sisteman desgaitu egin dira.

en: %1 is not a font.
eu: %1 ez da letra-tipo bat.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
eu[0]: %2 [pixel 1]
eu[1]: %2 [%1 pixel]

en: &Main Toolbar
eu: &Tresna-barra nagusia

en: 1 Font | %1 Fonts
eu[0]: Letra-tipo 1
eu[1]: %1 letra-tipo

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
eu: <h1>Letra-tipoen instalatzailea</h1><p> Modulu honen bidez, TrueType, Type1 eta Bitmap letra-tipoak instala ditzakezu.</p><p>Konqueror-en bidez ere instala ditzakezu letra-tipoak: idatzi fonts:/Konqueror-en helbide-barran, eta instalatutako letra-tipoak bistaratuko dira. Letra-tipo bat instalatzeko, nahikoa da karpeta egokian kopiatzea:"%1" karpetan, zuretzako soilik erabilgarri egongo diren letra-tipoak, eta "%2" karpetan, sistema osorako letra-tipoak (denentzat erabilgarri egongo direnak).</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
eu: <h1>Letra-tipoen instalatzailea</h1><p> Modulu honen bidez, TrueType, Type1 eta Bitmap letra-tipoak instala ditzakezu.</p><p>Konqueror-en bidez ere instala ditzakezu letra-tipoak: idatzi fonts:/Konqueror-en helbide-barran, eta instalatutako letra-tipoak bistaratuko dira. Letra-tipo bat instalatzeko, nahikoa da karpetan kopiatzea.</p>

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
eu: <h3>Bertan behera utzi?</h3><p>Ziur zaude bertan behera utzi nahi duzula?</p>

en: <h3>Error</h3>
eu: <h3>Errorea</h3>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
eu: <h3>Amaituta</h3><p>Kontuan izan irekita dauden aplikazioak berrabiarazi egin behar direla aldaketak ikusteko.</p>

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
eu: <h3>Letra-tipoen taldeak</h3><p>Zerrenda honetan, sisteman erabilgarri dauden letra-tipoen taldeak bistaratzen dira. Bi letra-tipo talde nagusi daude:<ul><li><b>Estandarra</b>, letra-tipoen kudeatzaileak erabiltzen dituen talde bereziak, eta <ul>%1</ul></li><li><b>Pertsonalizatua</b>, zuk sortutako taldeak. Letra-tipoen familia bat talde horietako bati gehitzeko, nahikoa da letra-tipoen zerrendatik arrastatu eta nahi duzun taldean jaregitea. Taldetik familia bat kentzeko, berriz, arrastatu letra-tipoa "Letra-tipo guztiak" taldera.</li></ul></p>

en: <i>%1</i> already exists.
eu: <i>%1</i> lehendik ere badago.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
eu: <i>%1</i>(e)k <b>%2</b> letra-tipoa dauka, eta letra-tipo hori dagoeneko instalatuta dago sisteman.

en: <i>%1</i> does not exist.
eu: <i>%1</i> ez dago.

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
eu: <i>%1</i> bit-mapako letra-tipo bat da, eta horiek sisteman desgaitu egin dira.

en: <i>%1</i> is not a font.
eu: <i>%1</i> ez da letra-tipo bat.

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
eu: <li><i>Letra-tipo guztiak</i> taldean daude sisteman instalatutako letra-tipo guztiak, bai "Sistemarenak", bai "Pertsonalak".</li><li><i>Sistemarenak</i> taldean daude sistema osoan instalatuta dauden letra-tipo guztiak (hau da, erabiltzaile guztientzat erabilgarri daudenak).</li><li><i>Pertsonalak</i> taldean daude zure letra-tipo pertsonalak.</li><li><i>Sailkatu gabe</i> taldean daude oraindik "Pertsonalizatua" talde batean jarri ez diren letra-tipo guztiak.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
eu: <li><i>Letra-tipo guztiak</i> taldeak dauzka sisteman instalatutako letra-tipo guztiak.</li><li><i>Sailkatu gabe</i> taldean, berriz, oraindik "Pertsonalizatua" talde batean jarri ez diren letra-tipoak daude.</li>

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
eu: <p>Benetan ezabatu nahi duzu </p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
eu[0]: <p>Benetan desgaitu nahi duzu '<b>%2</b>' taldeko letra-tipo hau?</p>
eu[1]: <p>Benetan desgaitu nahi dituzu '<b>%2</b>' taldeko %1 letra-tipoak?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
eu: <p>Benetan desgaitu nahi duzu '<b>%2</b>' taldeko </p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
eu: <p>Benetan desgaitu nahi duzu</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
eu[0]: <p>Benetan gaitu nahi duzu '<b>%2</b>' taldeko letra-tipo hau?</p>
eu[1]: <p>Benetan gaitu nahi dituzu '<b>%2</b>' taldeko %1 letra-tipoak?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
eu: <p>Benetan gaitu nahi duzu '<b>%2</b>' taldeko </p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
eu: <p>Benetan gaitu nahi duzu</p><p>'<b>%1</b>'?</p>

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
eu[0]: <p>Benetan nahi duzu <i>%2</i>(e)tik <i>%3</i>(e)ra eraman letra-tipo hori?</p>
eu[1]: <p>Benetan nahi dituzu <i>%2</i>(e)tik <i>%3</i>(e)ra eraman %1 letra-tipoak?</p>

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
eu: <p>Benetan nahi duzu </p><p>'<b>%1</b>'</p><p><i>%2</i>(e)tik <i>%3</i>(e)ra eraman?</p>

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
eu: <p>Benetan kendu nahi duzu '<b>%1</b>'?</p><p><i>Honek taldea bakarrik kenduko du eta ez une honetako letra-tipoak.</i></p>

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
eu: <p>Zerrenda honek instalatuta dauzkazun letra-tipoak erakusten ditu. Letra-tipoak familiaka taldekatuta daude, eta kortxete arteko zenbakiak familia zenbat estilotan dagoen erabilgarri adierazten du. Adib., </p><ul><li>Times [4]<ul><li>Erregularra</li><li>Lodia</li><li>Lodia etzana</li><li>Etzana</li></ul></li></ul>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
eu: <qt>Lehendik badago <b>'%1'</b> izeneko talde bat.</qt>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
eu: <table><tr><td align="right">Gaituta:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Desgaituta:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partzialki gaituta:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Guztira:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
eu: <table><tr><td align="right">Gaituta:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Desgaituta:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Guztira:</td><td>%3</td></tr></table>

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
eu: Iñaki Gorrotxategiren familia jatorrak ez ditu probatu nahi Quebec-eko vodka eta whiskya

en: Add Fonts
eu: Letra-tipoak gehitu

en: Add to "%1".
eu: Gehitu "%1"(r)i.

en: Administrator
eu: Administratzailea

en: Aegean Numbers
eu: Zenbaki egearrak

en: All
eu: Denak

en: All Characters
eu: Karaktere guztiak

en: All Fonts
eu: Letra-tipo guztiak

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
eu: abcdefghijklmnñopqrstuvwxyz

en: Alphabetic Presentation Forms
eu: Aurkezpen alfabetikoaren formak

en: Ancient Greek Musical Notation
eu: Antzinako grekoko musika-notazioa

en: Ancient Greek Numbers
eu: Antzinako zenbaki grekoak

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Arabic Presentation Forms-A
eu: Aurkezpen arabiarraren formak-A

en: Arabic Presentation Forms-B
eu: Aurkezpen arabiarraren formak-B

en: Arabic Supplement
eu: Arabiarra (gehigarria)

en: Are you sure you wish to delete:
eu: Ziur zaude ezabatu nahi duzula:

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
eu: Ziur zaude ezabatu nahi duzula:
    %1

en: Armenian
eu: Armeniarra

en: Arrows
eu: Geziak

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
eu: Autentifikazioak huts egin du.<br><i>%1</i>

en: AutoSkip
eu: Saltatu automatikoki

en: Backend died
eu: Bizkarraldeko hil egin da

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
eu: Bizkarraldekoa hil egin da, baina berrabiarazi egin da. Saiatu berriro.

en: Balinese
eu: Balia

en: Basic Latin
eu: Oinarrizko latindarra

en: Bengali
eu: Bengalia

en: Black
eu: Beltza

en: Block Elements
eu: Bloke-elementuak

en: Bold
eu: Lodia

en: Bopomofo
eu: Bopomofoa

en: Bopomofo Extended
eu: Bopomofo hedatua

en: Box Drawing
eu: Testu-koadro itxurako irudia

en: Braille
eu: Braillea

en: Braille Patterns
eu: Braillearen ereduak

en: Buginese
eu: Bugia

en: Buhid
eu: Buhida

en: Byzantine Musical Symbols
eu: Musika-ikur bizantziarrak

en: CJK Compatibility
eu: CJK bateragarritasuna

en: CJK Compatibility Forms
eu: CJK bateragarritasun-formak

en: CJK Compatibility Ideographs
eu: CJK bateragarritasun-ideogramak

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
eu: CJK bateragarritasun-ideogramen gehigarria

en: CJK Radicals Supplement
eu: CJK erradikalak (gehigarria)

en: CJK Strokes
eu: CJK trazuak

en: CJK Symbols and Punctuation
eu: CJK ikurrak eta puntuazioa

en: CJK Unified Ideographs
eu: CJK ideograma bateratuak

en: CJK Unified Ideographs Extension A
eu: CJK ideograma bateratuen A hedapena

en: CJK Unified Ideographs Extension B
eu: CJK ideograma bateratuen B hedapena

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
eu: Letra-tipoak "%1"(e)(a)n edo "%2"(e)(a)n baino ezin dira instalatu.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
eu: "%1"(e)ko eta "%2"(e)ko letra-tipoak baino ezin dira kendu.

en: Canadian Aboriginal
eu: Kanadako aborigena

en: Cancel font scan?
eu: Letra-tipoen bilaketa bertan behera utzi nahi duzu?

en: Canceling…
eu: Bertan behera uzten...

en: Cannot Print
eu: Ezin da inprimatu

en: Cannot copy fonts
eu: Ezin dira kopiatu letra-tipoak

en: Cannot move fonts
eu: Ezin dira lekuz aldatu letra-tipoak

en: Category
eu: Kategoria

en: Change Preview Text…
eu: Aldatu aurreikuspegiko testua...

en: Change Text…
eu: Aldatu testua...

en: Charcell
eu: Karaktere-gelaxka

en: Cherokee
eu: Txerokia

en: Combining Diacritical Marks
eu: Marka diakritiko konbinatuak

en: Combining Diacritical Marks Supplement
eu: Marka diakritikoen osagarri konbinatuak

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
eu: Ikurrentzako marka diakritiko konbinatuak

en: Combining Half Marks
eu: Marka-erdi konbinatuak

en: Common
eu: Orokorra

en: Condensed
eu: Estutua

en: Control Pictures
eu: Kontrol-irudiak

en: Coptic
eu: Koptikoa

en: Could not read font.
eu: Ezin izan da letra-tipoa irakurri.

en: Could not remove all files associated with %1
eu: Ezin izan dira kendu %1(r)ekin erlazionatutako fitxategi guztiak.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
eu: Ezin izan dira kendu <i>%1</i>(r)ekin erlazionatutako fitxategi guztiak.

en: Counting Rod Numerals
eu: Zenbatzeko ziriak

en: Create New Group
eu: Beste talde bat sortu

en: Create New Group…
eu: Sortu talde berria...

en: Cuneiform
eu: Kuneiformea

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
eu: Puntuazio eta zenbaki kuneiformeak

en: Currency Symbols
eu: Moneten ikurrak

en: Cypriot
eu: Zipretarra

en: Cypriot Syllabary
eu: Silabario zipretarra

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Cyrillic Supplement
eu: Zirilikoa (gehigarria)

en: Date
eu: Data

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Font
eu: Ezabatu letra-tipoa

en: Delete Fonts
eu: Ezabatu letra-tipoak

en: Delete Marked Files
eu: Ezabatu markatutako fitxategiak

en: Delete Selected Fonts…
eu: Ezabatu hautatutako letra-tipoak...

en: Deleting font(s)…
eu: Letra-tipoa(k) ezabatzen...

en: Demi Bold
eu: Ia lodia

en: Deseret
eu: Desereta

en: Devanagari
eu: Devanagaria

en: Developer and maintainer
eu: Garatzailea eta arduraduna

en: Dingbats
eu: Apaindura tipografikoak (dingbat-ak)

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Disable Font
eu: Desgaitu letra-tipoa

en: Disable Fonts
eu: Desgaitu letra-tipoak

en: Disable Fonts in Group…
eu: Ezgaitu taldeko letra-tipoak...

en: Disabling
eu: Desgaitzen

en: Disabling font(s)…
eu: Letra-tipoa(k) ezgaitzen...

en: Do not show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu letra-tipo hau?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1letra-tipoak?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
eu[0]: Benetan desgaitu nahi duzu letra-tipo hau?
eu[1]: Benetan desgaitu nahi dituzu %1letra-tipoak?

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
eu[0]: Benetan gaitu nahi duzu letra-tipo hau?
eu[1]: Benetan gaitu nahi dituzu %1letra-tipoak?

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
eu: Letra-tipoak erabilera pertsonalerako (soilik zuk erabiltzeko) edo sistema osorako (erabiltzaile guztientzat erabilgarri izateko) instalatu nahi dituzu?

en: Download new fonts
eu: Jaitsi letra-tipo berriak

en: Duplicate Fonts
eu: Bikoiztu letra-tipoak

en: ERROR: Could not determine font's name.
eu: ERROREA: Ezin izan da zehaztu letra-tipoaren izena.

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enable Font
eu: Gaitu letra-tipoa

en: Enable Fonts
eu: Gaitu letra-tipoak

en: Enable Fonts in Group…
eu: Gaitu taldeko letra-tipoak...

en: Enabling
eu: Gaitzen

en: Enabling font(s)…
eu: Letra-tipoa(k) gaitzen...

en: Enclosed Alphanumerics
eu: Alfanumeriko inguratuak

en: Enclosed CJK Letters and Months
eu: CJK gutunak eta hilabeteak

en: Ethiopic
eu: Etiopiarra

en: Ethiopic Extended
eu: Etiopiar hedatua

en: Ethiopic Supplement
eu: Etiopiarra (gehigarria)

en: Expanded
eu: Zabaldua

en: Export Group
eu: Esportatu taldea

en: Export…
eu: Esportatu...

en: Extra Bold
eu: Estra lodia

en: Extra Condensed
eu: Estra estutua

en: Extra Expanded
eu: Estra zabaldua

en: Extra Light
eu: Estra arina

en: Failed to download <i>%1</i>
eu: Huts egin du <i>%1</i> deskargatzean

en: Failed to open %1 for writing
eu: Huts egin du idazteko %1 irekitzean

en: Failed to save list of fonts to print.
eu: Huts egin du inprimatu beharreko letra-tipoen zerrenda gordetzean.

en: Failed to start font printer.
eu: Huts egin du letra-tipoen inprimagailua abiaraztean.

en: Failed to start the system daemon
eu: Huts egin du sistemaren daimon-a abiaraztean

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
eu: Huts egin du sistemaren daimon-a abiaraztean.<br><i>%1</i>

en: Family
eu: Familia

en: File Location
eu: Fitxategien kokalekua

en: File Name
eu: Fitxategi-izena

en: File Type
eu: Fitxategi mota

en: File containing list of fonts to print
eu: Inprimatu beharreko letra-tipoen zerrenda daukan fitxategia

en: Filter by %1…
eu: Iragazi %1(r)en arabera...

en: Find Duplicates…
eu: Bilatu bikoiztutakoak...

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Font Installer
eu: Letra-tipoen instalatzailea

en: Font Management
eu: Letra-tipo kudeaketa

en: Font Printer
eu: Letra-tipoen inprimagailua

en: Font Viewer
eu: Letra-tipoen ikustailea

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
eu: Inprimatu beharreko letra-tipoa, "Familia,Estiloa" gisa definitua, non estiloa honela osatutako 24 biteko zenbaki hamartar bat den: <weight><width><slant>

en: Font/File
eu: Letra-tipoa/Fitxategia

en: FontConfig Match
eu: FontConfig-en bat-etortzea

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Foundry
eu: Sortzailea

en: General Punctuation
eu: Puntuazio orokorra

en: Geometric Shapes
eu: Forma geometrikoak

en: Georgian
eu: Georgiarra

en: Georgian Supplement
eu: Georgiarra (gehigarria)

en: Get New Fonts…
eu: Lortu letra-tipo berriak...

en: Glagolitic
eu: Glagolitikoa

en: Gothic
eu: Gotikoa

en: Greek
eu: Grekoa

en: Greek Extended
eu: Greko hedatua

en: Greek and Coptic
eu: Grekoa eta koptoa

en: Group
eu: Taldea

en: Gujarati
eu: Gujaratia

en: Gurmukhi
eu: Gurmukhia

en: Half-Width and Full-Width Forms
eu: Zabalera erdiko eta osoko formak

en: Han
eu: Hana

en: Hangul
eu: Hangula

en: Hangul Compatibility Jamo
eu: Hangul-Jamo bateragarritasuna

en: Hangul Jamo
eu: Hangul-Jamoa

en: Hangul Syllables
eu: Hangul silabak

en: Hanunoo
eu: Hanunooa

en: Heavy
eu: Astuna

en: Hebrew
eu: Hebrearra

en: High Private Use Surrogates
eu: Erabilera pribatuko ordezko altuak

en: High Surrogates
eu: Ordezko altuak

en: IPA Extensions
eu: IPA hedapenak

en: Ideographic Description Characters
eu: Azalpen-karaktere ideografikoak

en: Inherited
eu: Heredatua

en: Install fonts from a local file
eu: Instalatu letra-tipoak fitxategi lokal batetik

en: Install from File…
eu: Instalatu fitxategitik...

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Installing font(s)…
eu: Letra-tipoa(k) instalatzen...

en: Install…
eu: Instalatu…

en: Italic
eu: Etzana

en: Kanbun
eu: Kanbuna

en: Kangxi Radicals
eu: Kangxi erradikalak

en: Katakana Phonetic Extensions
eu: Katakanaren hedatze fonetikoak

en: Kharoshthi
eu: Kharoshthia

en: Khmer
eu: Khmerra

en: Khmer Symbols
eu: Ikur khemerrak

en: Lao
eu: Laoa

en: Latin
eu: Latindarra

en: Latin Extended Additional
eu: Latindar hedatu gehigarria

en: Latin Extended-A
eu: Latindar hedatua-A

en: Latin Extended-B
eu: Latindar hedatua-B

en: Latin Extended-C
eu: Latindar hedatua-C

en: Latin Extended-D
eu: Latindar hedatua-D

en: Latin-1 Supplement
eu: Latindarra-1 (gehigarria)

en: Letter, Lowercase
eu: Letra, minuskula

en: Letter, Modifier
eu: Letra, aldatzailea

en: Letter, Other
eu: Letra, bestelakoa

en: Letter, Titlecase
eu: Letra, titulua

en: Letter, Uppercase
eu: Letra, maiuskula

en: Letter-Like Symbols
eu: Letra itxurako sinboloak

en: Light
eu: Arina

en: Limbu
eu: Limbua

en: Linear B
eu: B lineala

en: Linear B Ideograms
eu: B ideograma linealak

en: Linear B Syllabary
eu: B silabario lineala

en: Links To
eu: Honi estekatzen dio

en: Looking for additional files to install…
eu: Instalatzeko fitxategi osagarriak bilatzen...

en: Looking for any associated files…
eu: Elkartutako fitxategiak bilatzen…

en: Looking for files associated with %1
eu: %1(r)ekin erlazionatutako fitxategiak bilatzen

en: Low Surrogates
eu: Ordezko baxuak

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
eu: winIDk zehaztutako X aplikazio baten elkarrizketa-koadroa behin-behineko bihurtzen du

en: Malayalam
eu: Malabarera

en: Mark for Deletion
eu: Markatu ezabatzeko

en: Mark, Enclosing
eu: Marka, inguratzailea

en: Mark, Non-Spacing
eu: Marka, tarterik ez

en: Mark, Spacing Combining
eu: Marka, tarteak konbinatzea

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
eu: Matematikako ikur alfanumerikoak

en: Mathematical Operators
eu: Eragile matematikoak

en: Medium
eu: Ertaina

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
eu: Hainbat ikur matematiko A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
eu: Hainbat ikur matematiko B

en: Miscellaneous Symbols
eu: Hainbat ikur

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
eu: Hainbat ikur eta gezi

en: Miscellaneous Technical
eu: Hainbat ikur tekniko

en: Modifier Tone Letters
eu: Tonua aldatzeko letrak

en: Mongolian
eu: Mongoliarra

en: Monospaced
eu: Tarte bakarrekoa

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Move Font
eu: Lekuz aldatu letra-tipoa

en: Move Fonts
eu: Lekuz aldatu letra-tipoak

en: Move to personal folder.
eu: Eraman karpeta pertsonalera.

en: Move to system folder.
eu: Eraman sistemaren karpetara.

en: Moving
eu: Lekuz aldatzen

en: Moving font(s)…
eu: Letra-tipoa(k) lekuz aldatzen...

en: Musical Symbols
eu: Musika-ikurrak

en: Myanmar
eu: Birmaniarra

en: Name of new group:
eu: Talde berriaren izena:

en: New Group
eu: Talde berria

en: New Tai Lue
eu: Tai Lue berria

en: Nko
eu: NKoa

en: No characters found.
eu: Ez da aurkitu karaktererik.

en: No duplicate fonts found.
eu: Ez da bikoiztutako letra-tiporik aurkitu.

en: No files?
eu: Ez dago fitxategirik?

en: No fonts
eu: Ez dago letra-tiporik

en: No special methods supported.
eu: Ez da metodo berezirik onartzen.

en: Normal
eu: Normala

en: Nothing to Delete
eu: Ez dago ezer ezabatzeko.

en: Nothing to Disable
eu: Ez dago ezer desgaitzeko

en: Nothing to Enable
eu: Ez dago ezer gaitzeko

en: Nothing to Move
eu: Ez dago ezer lekuz aldatzeko.

en: Number Forms
eu: Zenbaki-ikurrak

en: Number, Decimal Digit
eu: Zenbakia, digitu hamartarra

en: Number, Letter
eu: Zenbakia, letra

en: Number, Other
eu: Zenbakia, bestelakoa

en: Oblique
eu: Zeiharra

en: Ogham
eu: Oghamikoa

en: Old Italic
eu: Antzinako etruskoa

en: Old Persian
eu: Persiar zaharra

en: Only fonts may be deleted.
eu: Letra-tipoak baino ezin dira ezabatu.

en: Open all %1 fonts in font viewer?
eu: %1 letra-tipoak letra-tipoen ikustailean ireki nahi dituzu?

en: Open an existing font file
eu: Ireki lehendik dagoen letra-tipo fitxategi bat

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
eu[0]: Letra-tipoa letra-tipoen ikustailean ireki nahi duzu?
eu[1]: %1 letra-tipoak letra-tipoen ikustailean ireki nahi dituzu?

en: Open in Font Viewer
eu: Ireki letra-tipoen ikustailean

en: Optical Character Recognition
eu: Karaktere-ezagutza optikoa

en: Other, Control
eu: Bestelakoa, kontrola

en: Other, Format
eu: Bestelakoa, formatua

en: Other, Not Assigned
eu: Bestelakoa, esleitu gabe

en: Other, Private Use
eu: Bestelakoa, erabilera pribatua

en: Other, Surrogate
eu: Bestelakoa, ordezkoa

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
eu: Baimena ukatu da.<br><i>%1</i>

en: Personal
eu: Pertsonala

en: Personal Fonts
eu: Letra-tipoa pertsonalak

en: Phoenician
eu: Feniziarra

en: Phonetic Extensions
eu: Luzapen fonetikoak

en: Phonetic Extensions Supplement
eu: Luzapen fonetikoak (gehigarria)

en: Please enter new string:
eu: Sartu kate berria:

en: Please enter new text:
eu: Idatzi testu berria:

en: Please specify "%1" or "%2".
eu: Zehaztu "%1" edo "%2".

en: Preview String
eu: Aurreikusi katea

en: Preview Text
eu: Aurreikusi testua

en: Preview Type
eu: Aurrebista mota

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print Font Samples
eu: Inprimatu letra-tipoen laginak

en: Print font preview
eu: Inprimatu letra-tipoen aurreikuspegia

en: Print…
eu: Inprimatu...

en: Private Use Area
eu: Erabilera pribatuko area

en: Properties
eu: Propietateak

en: Proportional
eu: Proportzionala

en: Punctuation, Close
eu: Puntuazioa, amaiera

en: Punctuation, Connector
eu: Puntuazioa, lotura-hitza

en: Punctuation, Dash
eu: Puntuazioa, marratxoa

en: Punctuation, Final Quote
eu: Puntuazioa, amaierako komatxoak

en: Punctuation, Initial Quote
eu: Puntuazioa, hasierako komatxoak

en: Punctuation, Open
eu: Puntuazioa, hasiera

en: Punctuation, Other
eu: Puntuazioa, bestelakoa

en: Regular
eu: Erregularra

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove Group
eu: Taldea kendu

en: Remove Group…
eu: Taldea kendu...

en: Remove file containing list of fonts to print
eu: Kendu inprimatu beharreko letra-tipoen zerrenda daukan fitxategia

en: Remove from current group.
eu: Kendu uneko taldetik.

en: Remove group
eu: Taldea kendu

en: Removing
eu: Kentzen

en: Rename…
eu: Berrizendatu…

en: Roman
eu: Erromatarra

en: Runic
eu: Errunikoa

en: Scan for Duplicate Fonts…
eu: Aztertu bikoiztutako letra-tipo bila...

en: Scanning Files…
eu: Fitxategiak aztertzen...

en: Scanning font list…
eu: Letra-tipoen zerrenda aztertzen...

en: Scanning for duplicate fonts. Please wait…
eu: Bikoiztutako letra-tipoak bilatzen. Itxaron pixka bat...

en: Select Font to View
eu: Hautatu bistaratu beharreko letra-tipoa

en: Select size to print font:
eu: Hautatu letra-tipoa inprimatzeko tamaina:

en: Semi Bold
eu: Erdi-lodia

en: Semi Condensed
eu: Erdiestutua

en: Semi Expanded
eu: Erdizabaldua

en: Separator, Line
eu: Bereizlea, marra

en: Separator, Paragraph
eu: Bereizlea, paragrafoa

en: Separator, Space
eu: Bereizlea, zuriunea

en: Set Criteria
eu: Ezarri irizpideak

en: Shavian
eu: Shaviana

en: Show Face:
eu: Erakutsi aurpegia:

en: Simple font installer
eu: Letra-tipoen instalatzaile sinple bat

en: Simple font printer
eu: Letra-tipoen inprimagailu sinple bat

en: Simple font viewer
eu: Letra-tipoen ikustaile sinple bat

en: Size
eu: Tamaina

en: Size index to print fonts
eu: Letra-tipoak inprimatzeko indizearen tamaina

en: Skip
eu: Saltatu

en: Small Form Variants
eu: Forma txikiko aldaerak

en: Spacing Modifier Letters
eu: Tartea aldatzeko letrak

en: Specials
eu: Bereziak

en: Standard Preview
eu: Aurrebista estandarra

en: Status
eu: Egoera

en: Style
eu: Estiloa

en: Superscripts and Subscripts
eu: Goi-indizeak eta azpiindizeak

en: Supplemental Arrows-A
eu: Gezi osagarriak A

en: Supplemental Arrows-B
eu: Gezi osagarriak B

en: Supplemental Mathematical Operators
eu: Eragile matematiko gehigarriak

en: Supplemental Punctuation
eu: Puntuazio gehigarria

en: Supplementary Private Use Area-A
eu: Erabilera pribatuko arearen gehigarria-A

en: Supplementary Private Use Area-B
eu: Erabilera pribatuko arearen gehigarria-B

en: Syloti Nagri
eu: Syloti Nagria

en: Symbol, Currency
eu: Ikurra, moneta

en: Symbol, Math
eu: Ikurra, matematika

en: Symbol, Modifier
eu: Ikurra, aldatzailea

en: Symbol, Other
eu: Ikurra, bestelakoa

en: Symbol/Other
eu: Ikurra/Bestelakoa

en: Syriac
eu: Siriarra

en: System
eu: Sistema

en: System Fonts
eu: Sistemaren letra-tipoak

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
eu: Sistemaren bizkarraldekoa hil egin da. Saiatu berriro.<br><i>%1</i>

en: Tagalog
eu: Tagaloa

en: Tags
eu: Etiketak

en: Tai Le
eu: Tai Lea

en: Tai Xuan Jing Symbols
eu: Tai Xuan Jing ikurrak

en: Tamil
eu: Tamila

en: Telugu
eu: Telugua

en: Thai
eu: Thaia

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
eu: Ez dago letra-tipo inprimagarririk.
    Bitmap motakoak ez diren eta gaituta dauden letra-tipoak baino ezin dituzu inprimatu.

en: Thin
eu: Fina

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
eu: Zutabe honek letra-tipoen familiaren eta letra-tipo indibidualen estiloen egoera erakusten du.

en: This displays a preview of the selected font.
eu: Honek hautatutako letra-tipoaren aurrebista bat bistaratzen du.

en: Tibetan
eu: Tibetarra

en: Tifinagh
eu: Tifinagha

en: URL to install
eu: Instalazioko URLa

en: URL to open
eu: Ireki beharreko URLa

en: Ugaritic
eu: Ugaritikoa

en: Ultra Bold
eu: Ultra lodia

en: Ultra Condensed
eu: Ultra estutua

en: Ultra Expanded
eu: Ultra zabaldua

en: Ultra Light
eu: Ultra arina

en: Unable to start backend.
eu: Ezin da bizkarraldekoa abiarazi.

en: Unclassified
eu: Sailkatu gabe

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
eu: Ustekabeko errorea gertatu da prozesatzean: <i>%1</i>

en: Unicode Block: %1
eu: Unicode blokea: %1

en: Unicode Script: %1
eu: Unicode scripta: %1

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
eu: Kanadako aborigenen silabiko batua

en: Uninstalling
eu: Desinstalatzen

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unmark for Deletion
eu: Kendu ezabatzeko marka

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
eu: Onartzen ez den ekintza.<br><i>%1</i>

en: Updating
eu: Eguneratzen

en: Updating font configuration. Please wait…
eu: Letra-tipoen konfigurazioa eguneratzen. Itxaron mesedez...

en: Variation Selectors
eu: Aldaeren hautatzaileak

en: Variation Selectors Supplement
eu: Aldaeren hautatzaileen gehigarria

en: Vertical Forms
eu: Forma bertikalak

en: Waterfall
eu: Ur-jauzia

en: Where to Install
eu: Non instalatu

en: Writing System
eu: Idazketa-sistema

en: XML Decimal Entity
eu: XML erreferentzia hamartarra

en: Yi
eu: Yia

en: Yi Radicals
eu: Yi erradikalak

en: Yi Syllables
eu: Yi silabak

en: Yijing Hexagram Symbols
eu: Yijing hexagramen ikurrak

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
eu: Ezin duzu letra-tipoen pakete bat zuzenean instalatu.
    Erauzi %1, eta osagaiak banaka instalatu.

en: You did not select anything to delete.
eu: Ez duzu ezabatzeko elementurik hautatu.

en: You did not select anything to disable.
eu: Ez duzu desgaitzeko elementurik hautatu.

en: You did not select anything to enable.
eu: Ez duzu gaitzeko elementurik hautatu.

en: You did not select anything to move.
eu: Ez duzu lekuz aldatzeko elementurik hautatu.

en: …plus %1 more
eu: ...eta beste %1 gehiago
