korganizer - en to eu translation catalogue (311 entries)

en: &Actions
eu: &Ekintzak

en: &Add
eu: &Gehitu

en: &Day
eu: &Eguna

en: &Delete
eu: Eza&batu

en: &Delete Event
eu: &Ezabatu gertaera

en: &Delete To-do
eu: &Ezabatu egitekoa

en: &Edit Event...
eu: &Editatu gertaera...

en: &Edit To-do...
eu: &Editatu egitekoa...

en: &Edit...
eu: &Editatu...

en: &Event List
eu: &Ekitaldien zerrenda

en: &Events
eu: &Gertaerak

en: &Export
eu: &Esportatu

en: &Go
eu: &Joan

en: &Import
eu: &Inportatu

en: &Journal
eu: &Egunkaria

en: &Journals
eu: E&gunkariak

en: &Mail Free Busy Information...
eu: &Bidali postaz libre/lanpetuta informazioa...

en: &Make Sub-to-do Independent
eu: &Egin Aegitekoa independente

en: &Month
eu: &Hilabetea

en: &New
eu: &Berria

en: &Publish Item Information...
eu: &Argitaratu elementuaren informazioa...

en: &Refresh
eu: F&reskatu

en: &Retrieve
eu: &Eskuratu

en: &Search for:
eu: &Bilatu hau:

en: &Show
eu: &Bistaratu

en: &Show Event
eu: &Erakutsi gertaera

en: &Show To-do
eu: &Erakutsi egitekoa

en: &Sidebar
eu: &Alboko barra

en: &To-do List
eu: &Egitekoen zerrenda

en: &To:
eu: &Amaiera:

en: &Upload Free Busy Information
eu: &Kargatu libre/lanpetuta informazioa

en: &Week
eu: &Astea

en: (No need if using Kolab server version 2)
eu: (Beharrik ez Kolab zerbitzariaren 2 bertsio erabiliz gero)

en: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
eu: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio fitxategiak  (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
eu: <p><em>Ez da sarrerarik hautatu</em></p><p>Hautatu gertaera, egiteke edo egunkariko sarrera bat bere xehetasunak hemen ikusteko.</p>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eu: <qt>Horrek menu-barra erabat ezkutatuko du. %1 tekleatuz berriz erakuts dezekezu.</qt>

[ctx: @action]
en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
eu: Ez da plugin hau konfiguratzeko gai

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
eu: Agenda ikuspegia

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
eu: Artxibatu ekitaldiak eta zereginak fitxategi batean

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
eu: Esportatu egutegia fitxategira

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
eu: Inportatu egutegi bat

[ctx: @info:status]
en: Journal View
eu: Egunkari ikuspegia

[ctx: @info:status]
en: List View
eu: Zerrenda ikuspegia

[ctx: @info:status]
en: Load a calendar from "Get Hot New Stuff"
eu: Zamatu egutegi bat «Berrikuntzak eskuratu»tik

[ctx: @info:status]
en: Month View
eu: Hilabeteko ikuspegia

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
eu: Zereginen zerrenda ikuspegia

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
eu: «Zer da hurrengoa» ikuspegia

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
eu: Artxibatu ekitaldi zaharrak eta zereginak «iCalendar» fitxategi batean

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
eu: Esportatu zure egutegia «iCalendar» fitxategi batera

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
eu: Inportatu «iCalendar» edo «vCalendar» fitxategi bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
eu: Kendu burututako zereginak zure egutegitik

[ctx: @info:tooltip]
en: Search "Get Hot New Stuff" for calendars to import
eu: Bilatu «Berrikuntzak eskuratu»n inportatzeko egutegi bila

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
eu: Aldatu Agenda ikuspegira

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
eu: Aldatu Zerrenda ikuspegira

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
eu: Aldatu Hilabeteko ikuspegira

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
eu: Aldatu Zereginen-zerrenda ikuspegira

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
eu: Aldatu «Zer da hurrengoa» ikuspegira

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
eu: Zure egutegi-bilduma osoa «iCalendar» fitxategi batera esportatzeko aukera ematen dizu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
eu: Hautatu menu-sarrera hau «iCanlendar» edo «vCalendar» fitxategi baten edukia egungo zure egutegi bildumara inportatu nahi bazenu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens the "Get Hot New Stuff" dialog that allows you to search and import fun and useful calendars donated to the community.
eu: Menu-sarrera honek, komunitateak dohaintzan jasotako egutegi atsegin eta baliagarriak bilatu eta inportatzeko aukera ematen dizun «Berrikuntzak eskuratu» elkarrizketa-koadroa irekitzen du.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
eu: Ostirala

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
eu: Erabili beharreko ikonoak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
eu: Astelehena

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
eu: Larunbata

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
eu: Aukeratu Jaiegun-eskualdeak

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
eu: Igandea

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
eu: Osteguna

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
eu: Asteartea

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
eu: Asteazkena

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
eu: egun

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
eu: ordu

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
eu: minutu

[ctx: @label]
en: Event text
eu: Ekitaldiaren testua

[ctx: @label]
en: Mail transport:
eu: Posta garraioa:

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
eu: Erabili jaiegun-eskualdea:

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
eu:  egun

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
eu:  pixel

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
eu: Erakutsi agenda ikuspegien beheko aldean

[ctx: @option:check]
en: Show at the top of the agenda views
eu: Erakutsi agenda ikuspegien goiko aldean

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
eu: Egutegi kontuak

[ctx: @title:group]
en: Appointments
eu: Hitzorduak

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
eu: Egutegien apaindurak

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
eu: Data nabigatzailea

[ctx: @title:group]
en: Display Options
eu: Azaltzeko aukerak

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
eu: Ordu eta data orokorra

[ctx: @title:group]
en: Holidays
eu: Jaiegunak

[ctx: @title:group]
en: Other Options
eu: Beste aukera batzuk

[ctx: @title:group]
en: Position
eu: Kokapena

[ctx: @title:group]
en: Reminders
eu: Oroigarriak

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
eu: E-postaren ezarpenak

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
eu: Agenda ikuspegia

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
eu: Balio lehenetsiak

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

[ctx: @title:tab]
en: Month View
eu: Hilabeteko ikuspegia

[ctx: @title:tab]
en: Regional
eu: Eskualdekoa

[ctx: @title:tab]
en: Save
eu: Gorde

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
eu: Zereginen ikuspegia

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
eu: Egutegiak

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
eu: Pertsonala

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
eu: Konfiguratu aurrez-aurreko ikuspegia

[ctx: @title:window]
en: Preferences
eu: Hobespenak

en: A Personal Organizer
eu: Antolatzaile pertsonala

en: Add as new calendar
eu: Gehitu egutegi berri bezala

en: Agenda %1
eu: %1 agenda

[ctx: Agenda title]
en: Title
eu: Titulua

en: Agenda view
eu: Agenda ikuspegia

en: Agenda view background color
eu: Agenda ikuspegiaren atzeko planoaren kolorea

en: Alarm
eu: Alarma

en: Always ask
eu: Galdetu beti

en: Always confirm when deleting items
eu: Beti berretsi elementuak ezabatzean

en: Archive O&ld Incidences...
eu: Artxibatu intzidentzia &zaharrak...

en: Attach complete message
eu: Erantsi mezu osoa

en: Attendees
eu: Partaideak

en: Busy days background color
eu: Lanpetutako egunen atzeko planoaren kolorea

en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
eu: Libre/lanpetuta informazioa argitaratuz, besteei beren bileren gonbidapenetarako zure egutegia kontuan hartzeko aukera ematen diezu. Lanpetuta zauden orduak bakarrik argitaratuko dira, eta ez zergatia.

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
eu: Besteek argitaratu duten libre/lanpetuta informazioa eskuratuz, beren egutegiak kontuan hartu ditzakezu bilera batera gonbidatzerakoan.

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Calendar's custom icon
eu: Egutegiaren neurrira ipinitako ikonoa

en: Cannot upload calendar to '%1'
eu: Ezin da egutegia '%1'-(e)ra kargatu

en: Change...
eu: Aldatu...

en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
eu: Hautatu aukera hau uneko-denboraren lerroan segunduak ikusi nahi badituzu.

en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
eu: Hautatu hau elementuak ezabatzean berrespenerako elkarrizketa bat bistaratzeko.

en: Check this box to display to-dos in the month view.
eu: Markatu lauki hau, hilabeteko ikuspegian zereginak azaltzeko.

en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
eu: Hautatu hau libre/lanpetuta fitxategia "erabiltzailea@domeinua.ifb" formatuan eskuratzeko (adibidez, jon@enpresa.ifb). Galdetu zerbitzariaren administratzaileari aukera hau nola konfiguratu behar den.

en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
eu: Hautatu hau KOrganizer-ek zure pasahitza konfigurazio fitxategian gordez gogora dezan eta zure libre/lanpetuta informazioa kargatzen duen bakoitzean galdetu ez dezan.
    Segurtasun arrazoiengatik, ez da gomendagarria zure pasahitza konfigurazio-fitxategian gordetzea.

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
eu: Hautatu hau KOrganizer-ek oporretan laneko orduak marraztea nahi ez baduzu.

en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
eu: Hautatu hau egiteko baten burutzea zure egunkariko sarrera berri batean automatikoki gordetzeko.

en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
eu: Hautatu hau eguneroko gertaera errepikakorrak dituzten egunak Data arakatzailean letra-tipo lodia erabiliz erakusteko, edo desautatu beste gertaerei (eguneroko errepikakorrak ez direnei) garrantzi gehiago emateko.

en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
eu: Hautatu hau asteroko gertaera errepikakorrak dituzten egunak Data arakatzailean letra-tipo lodia erabiliz erakusteko, edo desautatu beste gertaerei (asteroko errepikakorrak ez direnei) garrantzi gehiago emateko.

en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
eu: Hautatu hau eguneko eta asteko ikuspegian gertaera editorean denbora-barruti bat hautatzean automatikoki gertaera-editorea abiatzeko. Denbora-barruti bat hautatzeko, arrastatu sagua hasierako denboratik amaierako denborara.

en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
eu: Hautatu lauki hau zure libre/lanpetuta informazioa automatikoki kargatzeko.
    Aukera hau KOrganizer-en planifikatu menua erabiliz saihestu daiteke eta zure libre/lanpetuta informazioa postaz bidali edo kargatu daiteke.
    Oharra: KOrganizer KDE Kolab bezero bezala badabil, hau ez da beharrezkoa, Kolab2 zerbitzariak zure libre/lanpetuta informazioa argitaratu eta beste erabiltzaileei erakusten dielako.

en: Choose...
eu: Hautatu...

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
eu: Egin klik botoi honi erakusleihoa gutxi gora behera hurrengo hileko data berera eramateko

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
eu: Egin klik botoi honi erakusleihoa gutxi gora behera aurreko hileko data berera eramateko

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
eu: Egin klik botoi honi erakusleihoa gutxi gora behera hurrengo urteko egun berera eramateko

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
eu: Egin klik botoi honi erakusleihoa gutxi gora behera aurreko urteko egun berera eramateko

en: Configure &Date && Time...
eu: Konriguratu &data eta ordua...

en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
eu: Konfiguratu karga bakoitzaren arteko minutu kopuru minimoa hemen. Konfigurazio hau zure informazioa automatikoki argitaratzea hautatu baduzu bakarrik da eraginkorra.

en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
eu: Konfiguratu argitaratu eta besteentzat eskuragarri jarri nahi dituzun egutegiko egun kopurua.

en: Confirm deletes
eu: Berretsi ezabatzea

en: Copying Failed
eu: Errorea kopiatzean

en: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022 KOrganizer authors
eu: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022 «KOrganizer»ren egileak

en: Could not load calendar %1.
eu: Ezin izan du %1 egutegia zamatu.

en: Could not start control module for date and time format.
eu: Ezin izan da kontrol modulua abiatu data eta orduen formaturako.

en: Current-time line
eu: Uneko-denboraren marka

en: Daily ending hour
eu: Egunaren amaierako ordua

en: Daily starting hour
eu: Egunaren hasierako ordua

en: Date Range
eu: Data-barrutia

en: Day
eu: Eguna

en: Day begins at
eu: Egunaren hasiera

en: Default event color
eu: Gertaeren kolore lehenetsia

en: Delete &All
eu: Ezabatu &guztiak

en: Delete C&urrent
eu: Ezabatu &unekoa

en: Delete Only This
eu: Ezabatu hau bakarrik

en: Desc&riptions
eu: &Deskribapenak

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Display time in month view items
eu: Azaldu ordua hilabeteko ikuspegiko elementuetan

en: Display to-do list in a full KOrganizer window
eu: Azaldu zeregin-zerrenda «KOrganizer»ren leiho oso batean

en: Display to-dos in a flat list
eu: Azaldu zereginak zerrenda lau batean

en: Display to-dos in the month view
eu: Azaldu zereginak hilabeteko ikuspegian

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
eu: Bilatu

en: Dissociate future occurrences
eu: Bereizi etorkizuneko gertaerak

en: Dissociate occurrence
eu: Bereizi gertaera

en: Dissociating Failed
eu: Bereiketak huts egin du

en: Dissociating the future occurrences failed.
eu: Etorkizuneko gertaeren bereizketak huts egin du.

en: Dissociating the occurrence failed.
eu: Gertaera honen bereizketak huts egin du.

en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
eu: Sartu laneko orduen amaierako ordua hemen. Laneko orduak kolorez markatuko ditu KOrganizer-ek.

en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
eu: Sartu zure zerbitzariko kontuari dagokion saioaren hasierako informazio.
    
    Kolab2 zerbitzariaren berezitasuna:Erregistratu zure UID-a (identifikatzaile bakarra). Lehenespenez zure UID-a Kolab2 zerbitzariko zure e-posta helbidea da baina hau ez da beti horrela. Kasu honetan sartu zure UID-a.

en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
eu: Sartu gertaeraren hasierako denbora hemen. Denbora honek gertaerak erabiltzen dituzun denbora lasterrena izan behar du, goian bistaratuko delako.

en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
eu: Sartu laneko orduen hasierako ordua hemen. Laneko orduak kolorez markatuko ditu KOrganizer-ek.

en: Enter your groupware server login password here.
eu: Sartu hemen zure groupware zerbitzarian saioa hasteko pasahitza.

en: Exclude holidays
eu: Ez oporrak kontuan hartu

en: Export as &iCalendar...
eu: Inportatu «&iCalendar» bezala...

en: F&ilter
eu: &Iragazkia

en: Filter Details
eu: Iragazki xehetasunak

en: Filters Toolbar
eu: Iragazkien tresna-barra

en: Former Maintainer
eu: Aurreko mantentzailea

en: Fr&om:
eu: &Hasiera:

en: Get New Calendars...
eu: Lortu egutegi berriak...

en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
eu: Hemen egitekoak ezkutatzeko, egiteko hau burutu zeneko egun kopurua hauta dezakezu. "Oraintxe bertan" hautatzen baduzu, osatutako egiteko guztiak ezkutatuko dira. 1 balioa sartzen baduzu, orain dela 24 ordu baina gehiago burututa bezala markatu diren egiteko guztiak ezkutatuko dira.

en: Hide &inactive to-dos
eu: Ezkutatu egiteko &inaktiboak

en: Hide &recurring events and to-dos
eu: Ezkutatu gertaera &periodikoak eta egitekoak

en: Hide co&mpleted to-dos
eu: Ezkutatu &burututako egitekoak

en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

en: Hide to-dos not assigned to me
eu: Ezkutatu niri esleitutako egitekoak

en: Highlight color
eu: Nabarmentzeko kolorea

en: Holiday
eu: Jaieguna

en: Holiday color
eu: Oporren kolorea

en: Hour size
eu: Orduaren tamaina

en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
eu: Kaxa hau hautatuta badago, iragazkiak burutu diren gertaera guztiak ezkutatuko ditu zerrendatik. Aukeran, orain dela egun jakin batzuk burututako elementuak bakarrik ezkuta daitezke.

en: Import &Calendar...
eu: Inportatu &egutegia...

en: Include all to-dos &within the specified date range
eu: Sartu zehaztutako data-barrutiko zeregin guztiak

en: Journal
eu: Egunkaria

en: Journal of %1
eu: %1-(r)en egunkaria

en: KOrganizer Configure User FeedBack
eu: KOrganizer Konfiguratu erabiltzaileen erreakzioa

en: KOrganizer Confirmation
eu: KOrganizer-en berrespena

en: Locations
eu: Kokalekuak

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Make sub-to-dos independent
eu: Egin azpi-egitekoak independente

en: Manage View &Filters...
eu: Kudeatu ikuspegiaren &iragazkiak...

en: Merge into existing calendar
eu: Baturatu dagoen egutegiarekin

en: Minimum time between uploads (in minutes):
eu: Kargen arteko denbora minimoa (minututan):

en: Month
eu: Hilabetea

en: Month view
eu: Hilabete ikuspegia

en: Month view background color
eu: Hilabeteko ikuspegiaren atzeko planoaren kolorea

en: Month view uses full window
eu: Hilabete ikuspegiak lehio osoa darabil

en: Moving Failed
eu: Errorea mugitzean

en: Needs Reply
eu: Erantzuna behar du

en: New &Journal...
eu: E&gunkari berria...

en: New &To-do...
eu: &Egiteko berria...

en: New Calendar
eu: Egutegi berria

en: New E&vent...
eu: &Gertaera berria...

en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
eu: Gertaera, egiteko eta egunkari sarrera berriak daudenean

en: New Su&b-to-do...
eu: &Azpi-egiteko berria...

en: Next x days
eu: Hurrengo x egunak

en: No filter
eu: Iragazkirik ez

en: Number of columns
eu: Zutabe-kopurua

en: Only attach link to message
eu: Erantsi soilik mezuaren esteka

en: Organizer
eu: Antolatzailea

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: P&ublish
eu: Argitarat&u

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
eu: Lanaren zati bat «Google»k babestu zuen «Google with Summer of Code 2005» bidez

en: Passwor&d:
eu: Pasahi&tza:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Publish
eu: Argitaratu

en: Publish your free/&busy information automatically
eu: Argitaratu zure libre/&lanpetuta informazioa automatikoki

en: Purge
eu: Ezabatu

en: Purge To-dos
eu: Ezabatu egitekoak

en: Re&member password
eu: &Gogoratu pasahitza

en: Re&quest Update
eu: E&skatu eguneraketa

en: Read Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Record completed to-dos in journal entries
eu: Gorde burututako egitekoak egunkari-sarreretan

en: Remember p&assword
eu: Gogoratu p&asahitza

en: Removing not possible
eu: Ezin da kendu

en: Reset to Defaults
eu: Lehenetsietara berrezarri

en: S&chedule
eu: &Antolaketa

en: Saved calendar '%1'.
eu: '%1' egutegia gorde da.

en: Schedule
eu: Antolaketa

en: Scroll backward to the previous month
eu: Atzerantz, aurreko hilabetera, kiribildu

en: Scroll backward to the previous year
eu: Atzerantz, aurreko urtera, kiribildu

en: Scroll forward to the next month
eu: Aurrerantz, hurrengo hilabetera, kiribildu

en: Scroll forward to the next year
eu: Aurrerantz, hurrengo urtera, kiribildu

en: Search For
eu: Bilatu hau

en: Search In
eu: Bilatu hemen

en: Search for journal entries with matching criteria.
eu: Bilatu irizpidearekin bat datozen egunkari-sarrerak.

en: Select a month
eu: Hautatu hilabetea

en: Select a year
eu: Hautatu urtea

en: Select the Month view background color here.
eu: Hautatu hemen Hilabeteko ikuspegiaren atzeko planoaren kolorea.

en: Select the agenda view background color here.
eu: Hautatu agenda ikuspegiaren atzeko planoaren kolorea.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
eu: Hautatu nabarmentzeko kolorea hemen. Nabarmentzeko kolorea zure agendan eta data nabigatzailean hautatutako azalera markatzeko erabiliko da.

en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
eu: Hautatu oporren kolorea hemen. Oporren kolorea oporren izenean erabiliko da hilabeteko ikuspegian eta data arakatzailearen oporren zenbakietan.

en: Select the to-do due today color here.
eu: Hautatu gaur burutuko diren egitekoen kolorea.

en: Select the to-do overdue color here.
eu: Hautatu atzeratutako egiteko burutugabeen kolorea.

en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
eu: Hautatu aukera hau zure ikuspegietan gertaera eta egiteko periodikoak erakutsi nahi ez badituzu. Eguneroko eta asteroko elementu periodikoak leku asko har dezakete, beraz, ongi dator hauek ezkutatzea.

en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
eu: Hautatu zure ordu-zena goitibeherako lauki honetako kokalekuen zerrendatik. Zure hiria hor ez badago, hautatu zure ordu-zona berdina duen hiri bat. KOrganizer-ek automatikoki uda/neguko ordutegien aldaketak automatikoki doituko ditu.

en: Selected Calendars
eu: Hautatutako egutegiak

en: Send &Invitation to Attendees
eu: Bidali &gonbidapena partaideei

en: Send Status &Update
eu: Bidali egoeraren &eguneraketa

en: Server Information
eu: Zerbitzariaren informazioa

en: Server URL:
eu: Zerbitzariaren URL-a:

en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
eu: Hautatu hau user.ifb-ren ordez user@domain.ifb eskuratzeko

en: Setting Default Preferences
eu: Hobespen lehenetsiak ezartzen

en: Show Date Navigator
eu: Erakutsi data nabigatzailea

en: Show Item Viewer
eu: Erakutsi elementuen ikustailea

en: Show To-do View
eu: Erakutsi egitekoen ikuspegia

en: Show all calendars merged together
eu: Erakutsi egutegi denak elkarrekin bateratuta

en: Show all except selected
eu: Erakutsi guztiak hautatutakoak izan ezik

en: Show calendars side by side
eu: Erakutsi egutegiak alboz-albo

en: Show current-time (Marcus Bains) line
eu: Erakutsi uneko orduaren (Marcus Bains) lerroa

en: Show journals
eu: Erakutsi egunerokoak

en: Show one calendar per agenda column
eu: Erakutsi egutegi bat agendako zutabeko

en: Show only selected
eu: Erakutsi hautatutakoak bakarrik

en: Su&mmaries
eu: &Laburpenak

en: Ta&gs
eu: Eti&ketak

en: Tags
eu: Etiketak

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
eu: Egunkariko "%1" sarrerak errepikapenak ditu data ezberdinetan; ziur zaude hau eta bere errepikapen guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
eu: Zama-jaitsitako ekitaldiak zure uneko egutegian bateratuko dira.

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
eu: "%1" elementuak azpi-egitekoak ditu. Elementu hau bakarrik ezabatu eta azpi-egitekoak independente egin nahi dituzu, edo egitekoa bere azpi-egitekoekin ezabatu nahi dituzu?

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
eu: "%1" elementua zure uneko iragazki arauek iragazi dute, ezkutatu egingo da eta ez da ikuspegian agertuko.

en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
eu: Aukera honek beste norbaiti esleitutako egiteko guztiak zure zerrendatik ezkutatzen ditu. <br>
    Gutxienez partaide bat duten egitekoak hautatu behar dira. Partaideen zerrendan ez bazaude egitekoa ezkutatuko da.

en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
eu: Aukera honek hasierako datara ailegatu ez diren egiteko guztiak ezkutatzen ditu zure zerrendatik. (Kontuan hartu hasierako data ez dela egitekoaren iraungipen-data)

en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
eu: Aukera honek burututako zein egiteko ezkutatuko diren hautatzeko aukera ematen dizu. <i>Oraintxe bertan</i> hautatzen baduzu, egitekoa hautatu bezain laster ezkutatuko da. Egun kopurua biratze-kaxarekin handitu edo txikiagotu dezakezu.

en: Time bar
eu: Denbora-barra

en: Time range selection in agenda view starts event editor
eu: Agendako ikuspegiko denbora barrutiaren hautapenak gertaera editorea abiatzen du

en: To-&dos
eu: &Egitekoak

en: To-do
eu: Zeregina

en: To-do due today color
eu: Gaur burutuko diren egitekoen kolorea

en: To-do list view uses full window
eu: Egitekoen zerrendak lehio osoa darabil

en: To-do overdue color
eu: Atzeratutako egiteko burutugabeen kolorea

en: URL '%1' is invalid.
eu: '%1' URL-a baliogabea da.

en: Unable to copy the item to %1.
eu: Ezin da sarrera %1-(e)ra kopiatu.

en: Unable to save %1 "%2".
eu: Ezin izan da  %1 "%2". gorde.

en: Unable to save calendar to the file %1.
eu: Ezin izan da egutegia %1 fitxategira gorde.

en: Use full email &address for retrieval
eu: Erabili e-posta &helbide osoa eskuratzeko

en: Use holiday regions:
eu: Erabili jaiegun-eskualdeak:

en: Use system color
eu: Erabili sistemaren kolorea

en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
eu: Erabili sistemaren kolorea erabiltzaileak definitutakoa erabili ordez. Gaituz gero, beste kolore ezarpen guztiei ez die jaramon egingo

en: User&name:
eu: Erabiltzaile-ize&na:

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
eu: Ikusi hautatutako gertaeren, egunkari sarreren edo egitekeen xehetasunak KOrganizer-en ikuspegi nagusian.

en: Views
eu: Ikuspegiak

en: W&ork Week
eu: &Lan-astea

en: Week
eu: Astea

en: What's &Next
eu: Zer da &hurrengoa?

en: Working hours color
eu: Lan-orduen kolorea

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
eu: Zure hobespen denak balio lehenetsitara ezartzeko zorian zaude. Neurrira eginiko aldaketa guztiak galdu egingo dira.

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
eu: Eskatu &aldaketa

en: days of free/busy information
eu: libre/lanpetuta informazio egunak

[ctx: filter name]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: login name on the Kolab server]
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:
