akonadi - en to eu translation catalogue (421 entries)

en: %1 Handbook
eu: %1 eskuliburua

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
eu: Ezin da Informazio pertsonala kudeatzeko zerbitzura konektatu.
    
    %1

en: &Configure Agent Instance
eu: &Konfiguratu Agentearen instantzia

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
eu[0]: &Kopiatu karpeta
eu[1]: &Kopiatu %1 karpeta

en: &Copy Here
eu: &Kopiatu hemen

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
eu[0]: &Kopiatu elementua
eu[1]: &Kopiatu %1 elementu

en: &Cut Folder
eu: Eba&ki karpeta

en: &Cut Item
eu: Eba&ki elementua

en: &Delete Agent Instance
eu: E&zabatu agentearen instantzia

en: &Delete Folder
eu: Eza&batu karpeta

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
eu[0]: &Ezabatu elementua
eu[1]: &Ezabatu %1 elementu

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
eu[0]: &Ezabatu baliabidea
eu[1]: &Ezabatu %1 baliabide

en: &Link Here
eu: Es&tekatu hemen

en: &Modify...
eu: Al&datu...

en: &Move Folder To Trash
eu: &Mugitu karpeta zakarrontzira

en: &Move Here
eu: &Mugitu hona

en: &Move Item To Trash
eu: &Bota elementua zakarrontzira

en: &Name:
eu: Ize&na:

en: &New Agent Instance...
eu: Agentearen instantzia &berria...

en: &New Folder...
eu: Karpeta &berria...

en: &New Subfolder...
eu: Azpikarpeta &berria...

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: &Resource Properties
eu: &Baliabidearen propietateak

en: &Restore Collection From Trash
eu: &Lehengoratu bilduma zakarrontzitik

en: &Restore Folder From Trash
eu: &Lehengoratu karpeta zakarrontzitik

en: &Restore Item From Trash
eu: &Lehengoratu elementua zakarrontzitik

en: &Retrieve message bodies on demand
eu: Be&rreskuratu mezuen gorputzak eskatu ahala

en: &Subscribed only
eu: &Harpidetuak bakarrik

en: &Synchronize Favorite Folders
eu: &Sinkronizatu gogoko karpetak

en: &Synchronize Folder
eu: &Sinkronizatu karpeta

en: &Synchronize Folder Recursively
eu: &Sinkronizatu karpeta era errekurtsiboan

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
eu[0]: &Sinkronizatu baliabidea
eu[1]: &Sinkronizatu %1 baliabide

en: &Unsubscribe
eu: Harpidetza &kentzea

en: &Use custom icon:
eu: Era&bili norberak finkatutako ikonoa:

en: 0 objects
eu: 0 objektu

en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
eu: <p>Arazoak konpontzeko argibide gehiago hemen, <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
eu: <qt>Zure aldaketek gatazka dute beste norbaitek bitartean egindako aldaketekin. <br>Bertsioetako bat bota ezean, biak eskuz bateratu beharko dituzu.<br>Egin klik <a href="opentexteditor">«Ireki testu editorea»</a> aukeran testuen kopia bat gordetzeko, ondoren hautatu zein bertsio den zuzenagoa, hura berriz ireki eta berriz aldatu falta dena gehitzeko.

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
eu[0]: Eba&ki karpeta
eu[1]: Eba&ki %1 karpeta

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
eu[0]: Eba&ki elementua
eu[1]: Eba&ki %1 elementu

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
eu[0]: Eza&batu karpeta
eu[1]: Eza&batu %1 karpeta

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
eu[0]: &Sinkronizatu karpeta
eu[1]: &Sinkronizatu %1 karpeta

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
eu[0]: Ezabatu baliabidea
eu[1]: Ezabatu %1 baliabide

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
eu[0]: Sinkronizatu baliabidea
eu[1]: Sinkronizatu %1 baliabide

[ctx: @action:button]
en: Go Online
eu: Konektatu

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
eu: Mantendu bi bertsioak

[ctx: @action:button]
en: Take my version
eu: Hartu nire bertsioa

[ctx: @action:button]
en: Take their version
eu: Hartu haien bertsioa

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
en: Start
eu: Hasi

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
eu: Ezin duzu elementurik ekarri lerroz kanpoko moduan.

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
eu: Ezin izan da bilduma kopiatu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
eu: Ezin izan da kopiatu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
eu: Ezin izan da entitatea estekatu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
eu: Ezin izan da bilduma mugitu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
eu: Ezin izan da elementua mugitu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Delete tag
eu: Ezabatu etiketa

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
eu: Benetan kendu nahi duzu <resource>%1</resource> etiketa?

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
eu: Errorea elementua sortzean: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
eu: Errorea bilduma eguneratzean: %1

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
eu: Baliogabeko elementu bat eskuratu da

[ctx: @info]
en: Job canceled.
eu: Lana bertan behera utzi da.

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
eu: Bilduma lokala eguneratzea huts egin du: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
eu: Elementu lokalak eguneratzea huts egin du: %1.

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: @info:status]
en: Error.
eu: Errorea.

[ctx: @info:status]
en: Loading...
eu: Zamatzen...

[ctx: @info:status]
en: Not configured
eu: Konfiguratu gabe

[ctx: @info:status]
en: Offline
eu: Lerroz-kanpo

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
eu: «%1» karpeta sinkronizatzea

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
eu: Sinkronizatzen...

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
eu: Prest

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
eu[0]: Objektu bat
eu[1]: %1 objektu

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
eu: Hautatu etiketak...

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
eu: Baliabide-identifikatzailea

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:window]
en: Agent Instance Creation Failed
eu: Agentearen instantzia sortzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
eu: Akonadi Zerbitzariaren auto-proba

[ctx: @title:window]
en: An Error Occurred while Creating a New Tag
eu: Errore bat gertatu da etiketa berri bat sortzean

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
eu: Gatazkak ebaztea

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder Error
eu: Karpeta berria sortzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
eu: Agentearen instantzia ezabatu?

[ctx: @title:window]
en: Delete Folder? | Delete Folders?
eu[0]: Karpeta ezabatu?
eu[1]: Karpetak ezabatu?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item? | Delete Items?
eu[0]: Elementua ezabatu?
eu[1]: Elementuak ezabatu?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
eu[0]: Baliabidea ezabatu?
eu[1]: Baliabideak ezabatu?

[ctx: @title:window]
en: Delete Tag
eu: Ezabatu etiketa

[ctx: @title:window]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: @title:window]
en: Folder Creation Failed
eu: Karpeta sortzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Folder Deletion Failed
eu: Karpeta ezabatzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Item Deletion Failed
eu: Elementu ezabatzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
eu: Agentearen instantzia berria

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eu: Karpeta berria

[ctx: @title:window]
en: New Resource
eu: Baliabide berria

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
eu: Itsastea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
eu: «%1» karpetaren propietateak

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
eu: Berrizendatu gogokoa

[ctx: @title:window]
en: Resource Creation Failed
eu: Baliabide sorrerak huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Select a Collection
eu: Hautatu bilduma bat

[ctx: @title:window]
en: Subscription Error
eu: Harpidetza errorea

[ctx: @title:window, %1 = agent name]
en: %1 Configuration
eu: %1(e)ren konfigurazioa

[ctx: @window:title]
en: Error
eu: Errorea

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
eu: MySQL zerbitzariaren erroreen egunkari-fitxategi bat aurkitu da, baina ezin da irakurri: %1

en: A&dd...
eu: &Gehitu...

en: About %1
eu: %1-(r)i buruz

en: Account "%1" is offline
eu: «%1» kontua lerroz kanpo dago

en: Accounts integration is not supported
eu: Kontuen integrazioa ez da onartzen

en: Add to Favorite
eu: Gehitu gogokoetara

en: Add to Favorite Folders
eu: Gehitu gogoko karpetetara

en: Agent identifier
eu: Agentearen identifikatzailea

en: Agent instance creation timed out.
eu: Agentearen instantzia sortzeko denbora-muga gainditu da.

en: Akonadi Agent
eu: Akonadiren agentea

en: Akonadi Resource
eu: Akonadi baliabidea

en: Akonadi Self Test
eu: Akonadi-ren auto-proba

en: Akonadi To XML converter
eu: Akonadi-tik XMLra bihurtzailea

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
eu: Akonadi kontrolatzeko prozesua ez dago D-Bus-en erregistratuta.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
eu: Akonadi kontrolatzeko prozesua D-Bus-en erregistratuta dago.

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
eu: Akonadi ez da «root»/administratzaile erabiltzaile gisa ibiltzen ari, sistema seguru baterako ezarpen gomendatua.

en: Akonadi is not running as root
eu: Akonadi ez da «root» gisa ibiltzen ari

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
eu: Akonadi zerbitzariaren prozesua ez dago D-Bus-en erregistratuta.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
eu: Akonadi zerbitzariaren prozesua D-Bus-en erregistratuta dago.

en: Akonadi was started as root
eu: Akonadi «root» gisa abiarazi da

en: Always retrieve full &messages
eu: Berreskuratu beti &mezu osoa

en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
eu: Errore bat gertatu da Akonadi zerbitzaria abiatzean. Ondoko auto-probek arazo honen zantzuak bilatu eta konpontzen lagundu beharko lukete. Euskarria eskatzean edo akatsen berri ematean, mesedez, erantsi txosten hau.

en: At least one resource agent has been found.
eu: Gutxienez baliabide-agente bat bilatu da.

en: Attribute: %1
eu: Atributua: %1

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
eu: «%1» karpeta sinkronizatu aurretik, baliabidea lerron egon behar da. Lerroan ipini nahi duzu?

en: C&ancel
eu: &Utzi

en: Calculating indexed items...
eu: Indexatutako elementuak kalkulatzen...

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
eu: Ezin da konektatu PostgreSQL zerbitzarira.

en: Cannot connect to the Akonadi service.
eu: Ezin da Akonadi zerbitzura konektatu.

en: Checks and reports state of Akonadi server
eu: Akonadi-ren zerbitzariaren egoera egiaztatu eta jakinarazten du

en: Clear
eu: Garbitu

en: Click to add tags
eu: Egin klik etiketak gehitzeko

en: Collection attributes synchronization timed out.
eu: Bildumako atributuak sinkronizatzea denbora-muga gainditu du.

en: Collection cache cleared. You should restart Akonadi now.
eu: Bilduma-cachea hustu da. Orain Akonadi berrabiatu behar zenuke.

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
eu: «%1» konfiguratzekoa jada beste nonbait irekita dago.

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
eu: Akonadi bilduma azpi-zuhaitz bat XML fitxategi bihurtzen du.

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
eu[0]: Kopiatu karpeta
eu[1]: Kopiatu %1 karpeta

en: Copy Folder To...
eu: Kopiatu karpeta hona...

en: Copy Item | Copy %1 Items
eu[0]: Kopiatu elementua
eu[1]: Kopiatu %1 elementu

en: Copy Item To...
eu: Kopiatu elementua hona...

en: Copy Report to Clipboard
eu: Kopiatu txostena arbelera

en: Copy To
eu: Kopiatu hona

en: Copy to This Folder
eu: Kopiatu karpeta honetara

en: Could not create agent instance: %1
eu: Ezin izan da agentearen instantzia berria sortu: %1

en: Could not create folder: %1
eu: Ezin du karpeta sortu: %1

en: Could not create resource: %1
eu: Ezin izan da baliabidea sortu: %1

en: Could not delete folder: %1
eu: Ezin izan da karpeta ezabatu: %1

en: Could not delete item: %1
eu: Ezin izan du elementua ezabatu: %1

en: Could not fetch root collection of resource %1.
eu: Ezin izan da «%1» baliabidearen erro-bilduma ekarri.

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
eu: Ezin izan da aurkitu bilduma lehengoratzea eta baliabidea lehengoratzea ez dago erabilgarri

en: Could not open file '%1'
eu: Ezin du «%1» fitxategia ireki

en: Could not paste data: %1
eu: Ezin izan da daturik itsatsi: %1

en: Create Resource
eu: Sortu baliabidea

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
eu: Sortu azpikarpeta berri bat hautatuta dagoen karpetaren barruan

en: Create new tag
eu: Sortu etiketa berria

en: Current Akonadi control error log found.
eu: Akonadi kontrolatzeko uneko erroreen egunkari-sarrerak aurkitu dira.

en: Current Akonadi server error log found.
eu: Akonadi zerbitzariaren uneko erroreen egunkari-sarrerak aurkitu dira.

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
eu[0]: Ebaki karpeta
eu[1]: Ebaki %1 karpeta

en: Cut Item | Cut %1 Items
eu[0]: Ebaki elementua
eu[1]: Ebaki %1 elementu

en: Data
eu: Datuak

en: Database driver found.
eu: Datu-base gidaria aurkitu da.

en: Database driver not found.
eu: Datu-base gidaria ez da aurkitu.

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
eu[0]: Ezabatu karpeta
eu[1]: Ezabatu %1 karpeta

en: Delete Item | Delete %1 Items
eu[0]: Ezabatu elementua
eu[1]: Ezabatu %1 elementu

en: Delete Resource
eu: Ezabatu baliabidea

en: Details
eu: Zehaztasunak

en: Details...
eu: zehaztasunak...

en: Did not find other item for conflict handling
eu: Ez da aurkitu gatazkak tratatzeko beste elementurik

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako agentearen instantzia?

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu hautatutako elementua?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 elementu?

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu karpeta hau eta haren azpikarpeta guztiak?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 karpeta eta haren azpikarpeta guztiak?

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
eu[0]: Benetan ezabatu nahi duzu baliabide hau?
eu[1]: Benetan ezabatu nahi dituzu %1 baliabide?

en: Do you want to remove account '%1'?
eu: «%1» kontua kendu nahi duzu?

en: Enable fulltext indexing
eu: Gaitu testu osoa indexatzea

en: Error while retrieving indexed items count
eu: Errorea indexatutako elementuen kopurua berreskuratzean

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
eu: «%1» MySQL zerbitzaria exekutatzea ondoko errore mezuarekin huts egin du: «%2»

en: Executing the MySQL server failed.
eu: MySQL zerbitzaria exekutatzea huts egin du.

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
eu: Huts egin du baliabide lehenetsia D-Bus bidez konfiguratzeak.

en: Failed to create a new tag
eu: Huts egin du etiketa berri bat sortzeak

en: Failed to create relation.
eu: Huts egin du harremana sortzeak.

en: Failed to create tag.
eu: Huts egin du etiketa sortzeak.

en: Failed to fetch the resource collection.
eu: Huts egin du baliabide-bilduma ekartzeak.

en: Failed to parse Collection from response
eu: Huts egin du erantzunetik bilduma sintaktikoki aztertzeak

en: Failed to register %1 configuration dialog.
eu: Huts egin du «%1» konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa erregistratzeak.

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
eu: Huts egin du atributuak sinkronizatzeko bilduma eskuratzeak.

en: Failed to retrieve collection for sync.
eu: Huts egin du bilduma sinkronizatzeko eskuratzeak.

en: Failed to update subscription: %1
eu: Huts egin du harpidetza eguneratzeak: %1

en: Favorite Folders
eu: Gogoko karpetak

en: File %1 does not exist.
eu: %1 fitxategia ez da existitzen.

en: File size:
eu: Fitxategiaren neurria:

en: Filter…
eu: Iragazi...

en: Flags
eu: Banderak

en: Folder &Properties
eu: Karpetaren &propietateak

en: Folder type:
eu: Karpeta-mota:

en: Found unresolved orphan collections
eu: Konpondu gabeko bilduma umezurtzak aurkitu dira

en: Incoming accounts (add at least one):
eu: Sarrerako kontuak (gehitu bat gutxienez):

en: Index is no longer available
eu: Indizea jada ez dago erabilgarri

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
eu[0]: Kapeta honetan elementu %1 indexatu da
eu[1]: Karpeta honetan %1 elementu indexatu dira

en: Indexing:
eu: Indexatzea:

en: Invalid collection
eu: Bilduma baliogabea

en: Invalid collection given.
eu: Emandako bilduma baliogabea da.

en: Invalid collection instance.
eu: Bilduma-instantzia baliogabea.

en: Invalid collection passed
eu: Bilduma baliogabea pasatu da

en: Invalid collection to copy
eu: Kopiatzeko bilduma baliogabea

en: Invalid collection.
eu: Bilduma baliogabea.

en: Invalid destination collection
eu: Jomugako bilduma baliogabea

en: Invalid file format.
eu: Fitxategi-formatu baliogabea.

en: Invalid items passed
eu: Elementu baliogabeak pasatu dira

en: Invalid parent
eu: Guraso baliogabea

en: Invalid parent collection
eu: Guraso bilduma baliogabea

en: Invalid resource identifier '%1'
eu: «%1» baliabide-identifikatzaile baliogabea

en: Invalid resource instance.
eu: Baliabide-instantzia baliogabea.

en: Keep message bodies locally for:
eu: Mezuen gorputzak lokalki mantendu:

en: Local Subscriptions
eu: Harpidetza lokalak

en: Locally Cached Parts
eu: Lokalean cacheratutako Atalak

en: Locally cached parts:
eu: Lokalki cacheratutako atalak:

en: Maintenance
eu: Mantentzea

en: Manage Local &Subscriptions...
eu: Kudeatu &harpidetza lokalak...

en: Manage Local Subscriptions
eu: Kudeatu harpidetza lokalak

en: Manage Tags
eu: Kudeatu etiketak

en: Modification Time
eu: Aldatze ordua

en: Move Folder To Trash
eu: Mugitu karpeta zakarrontzira

en: Move Folder To...
eu: Mugitu karpeta hona...

en: Move Item To Trash
eu: Bota elementua zakarrontzira

en: Move Item To...
eu: Mugitu elementua hona...

en: Move To
eu: Mugitu hona

en: Move to This Folder
eu: Mugitu karpeta honetara

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
eu: Zakarrontzi bildumara mugitzea huts egin du, zakarrontziko eragiketa galarazten

en: MySQL error log not readable.
eu: MySQL erroreen egunkaria ezin da irakurri.

en: MySQL found with unexpected name.
eu: MySQL aurkitu da ustekabeko izenarekin.

en: MySQL server configuration is usable.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazioa erabil daiteke.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazioa ez da aurkitu edo ezin da irakurri.

en: MySQL server configuration not tested.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazioa ez da probatu.

en: MySQL server custom configuration found.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazio pertsonalizatua aurkitu da.

en: MySQL server custom configuration not available.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazio pertsonalizatua ez dago erabilgarri.

en: MySQL server custom configuration not readable.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazio pertsonalizatua ezin da irakurri.

en: MySQL server default configuration found.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazio lehenetsia aurkitu da.

en: MySQL server default configuration not found.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazio lehenetsia ez da aurkitu.

en: MySQL server error log not tested.
eu: MySQL zerbitzariaren erroreen egunkaria ez da probatu.

en: MySQL server executable not tested.
eu: MySQL zerbitzariaren exekutagarria ez da probatu.

en: MySQL server found.
eu: MySQL zerbitzaria aurkitu da.

en: MySQL server found: %1
eu: MySQL zerbitzaria aurkitu da: %1

en: MySQL server is executable.
eu: MySQL zerbitzaria exekutagarria da.

en: MySQL server log contains errors.
eu: MySQL zerbitzariaren egunkariak erroreak ditu.

en: MySQL server log contains no errors.
eu: MySQL zerbitzariaren egunkariak ez du errorerik.

en: MySQL server log contains warnings.
eu: MySQL zerbitzariaren egunkariak abisuak ditu.

en: MySQL server not executable.
eu: MySQL zerbitzaria ezin da exekutatu.

en: MySQL server not found.
eu: MySQL zerbitzaria ez da aurkitu.

en: MySQL server not readable.
eu: MySQL zerbitzaria ezin da irakurri.

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
eu: %2 motako %1

en: Name:
eu: Izena:

en: New
eu: Berria

en: No Folder
eu: Karpetarik ez

en: No current Akonadi control error log found.
eu: Ez da aurkitu Akonadi kontrolaren uneko erroreen egunkari-sarrerarik aurkitu.

en: No current Akonadi server error log found.
eu: Ez da aurkitu Akonadi zerbitzariaren uneko erroreen egunkari-sarrerarik.

en: No current MySQL error log found.
eu: Ez da aurkitu MySQL erroreen egunkaririk.

en: No data loaded.
eu: Ez da daturik zamatu.

en: No description available
eu: Ez dago azalpen erabilgarririk

en: No filename specified
eu: Ez da fitxategi-izenik zehaztu.

en: No item available for this index
eu: Indize honetarako ez dago elementurik erabilgarri

en: No objects specified for moving
eu: Ez da mugitu beharreko objekturik zehaztu

en: No previous Akonadi control error log found.
eu: Ez da aurkitu Akonadi kontrolatzeko aurreko erroreen egunkari-sarrerarik.

en: No previous Akonadi server error log found.
eu: Ez da aurkitu Akonadi zerbitzariaren aurreko erroreen egunkari-sarrerarik.

en: No resource ID given.
eu: Ez da baliabide IDrik eman.

en: No resource agents found.
eu: Ez da baliabide agenterik aurkitu.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
eu: Ez da aurkitu baliabide-agenterik, Akonadik erabilgarria izateko gutxienez bat behar du. Honek adierazi ohi du ez dagoela instalatutako baliabide-agenterik edo ezarpen arazo bat dagoela. Ondoko bide-izenetan bilatu da: «%1». XDG_DATA_DIRS ingurune aldagaia «%2» ezarrita dago; ziurta ezazu Akonadi-agenteak instalatuta dauden bide-izen guztiak barnean dituela.

en: No session available for this index
eu: Indize honetarako ez dago saiorik erabilgarri

en: No such collection.
eu: Ez dago halako bildumarik.

en: No valid collection or empty itemlist
eu: Bilduma baliogabea edo elementu-zerrenda hutsik

en: No valid destination specified
eu: Ez da jomuga baliodunik zehaztu

en: Open collection dialog
eu: Ireki bilduma elkarrizketa-koadroa

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Payload part '%1' is not available for this index
eu: Zama erabilgarriaren «%1» zatia ez dago indize honetarako erabilgarri

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
eu: Informazio pertsonala kudeatzeko zerbitzua datu-basearen bertsio-berritze bat gauzatzen ari da.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
eu: Informazio pertsonala kudeatzeko zerbitzua datu-basearen bertsio-berritze bat gauzatzen ari da.
    Hori software eguneratze baten ondoren gertatu ohi da, eta errendimendua optimizatzeko beharrezkoa da.
    Informazio pertsonal kopuruaren arabera, baliteke minutu batzuk behar izatea.

en: Personal information management service is shutting down...
eu: Informazio pertsonala kudeatzeko zerbitzua itzaltzen ari da...

en: Personal information management service is starting...
eu: Informazio pertsonala kudeatzeko zerbitzua abiatzen ari da...

en: PostgreSQL server found.
eu: PostgreSQL zerbitzaria aurkitu da.

en: Previous Akonadi control error log found.
eu: Akonadi kontrolatzeko aurreko erroreen egunkari-sarrerak aurkitu dira.

en: Previous Akonadi server error log found.
eu: Akonadi zerbitzariaren aurreko erroreen egunkari-sarrerak aurkitu dira.

en: Properties
eu: Propietateak

en: Protocol version check not possible.
eu: Protokoloaren bertsioa ezin da egiaztatu.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
eu: Protokoloen bertsioak ez datoz bat. Zerbitzariaren bertsioa berriagoa da (%1) gurea baino (%2). Zure sistema azkenaldian eguneratu baduzu, berrabiarazi zure KDE PIMeko aplikazio guztiak.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
eu: Protokoloaren bertsioak ez datoz bat. Zerbitzariaren bertsioa zaharragoa da (%1) gurea baino (%2). Zure sistema azkenaldian eguneratu baduzu, berrabiarazi Akonadi-ren zerbitzaria.

en: Quota
eu: Kuota

en: R&emove
eu: &Kendu

en: Recent Folder
eu: Azkenaldiko karpeta

en: Reindex folder
eu: Berriz indexatu karpeta

en: Remember that indexing can take some minutes.
eu: Gogoratu indexatzeak minutu batzuk beharko dituela.

en: Remove account?
eu: Kendu kontua?

en: Remove from Favorite
eu: Kendu gogokoetatik

en: Remove from Favorite Folders
eu: Kendu gogoko kapetetatik

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Rename Favorite
eu: Berrizendatu gogokoa

en: Rename Favorite...
eu: Berrizendatu gogokoa...

en: Resource agents found.
eu: Baliabide agentea aurkitu dira.

en: Resource synchronization timed out.
eu: Baliabidea sinkronizatzeko denbora-muga gainditu da.

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Restore Collection From Trash
eu: Lehengoratu bilduma zakarrontzitik

en: Restore Folder From Trash
eu: Lehengoratu karpeta zakarrontzitik

en: Restore Item From Trash
eu: Lehengoratu elementua zakarrontzitik

en: Retrieval
eu: Berreskuratzea

en: Retrieval Options:
eu: Berreskuratzeko aukerak:

en: Retrieving indexed items count...
eu: Indexatutako elementu kopurua berreskuratzen...

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
eu: Internetera begira dauden aplikazioak «root»/administratzaile gisa ibiltzea segurtasun arrisku ugariren aurrean babes gabe uzten zaitu. MySQL, Akonadi-ren instalazio honek erabiltzen duena, ez du onartuko «root» gisa ibiltzea, zu arrisku hauetatik babeste aldera.

en: Save Report...
eu: Gorde txostena...

en: Save Test Report
eu: Gorde probaren txostena

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
eu: Eskemaren definizioa ezin izan da zamatu eta sintaxi-azterketa ez du gainditu.

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Select Tags
eu: Hautatu etiketak

en: Select tags that should be applied.
eu: Hautatu aplikatu beharreko etiketak.

en: Server protocol version is too new.
eu: Zerbitzariaren protokoloaren bertsioa berriegia da.

en: Server protocol version is too old.
eu: Zerbitzariaren protokoloaren bertsioa zaharregia da.

en: Server protocol version matches.
eu: Zerbitzariaren protokoloaren bertsioa bat dator.

en: Size:
eu: Neurria:

en: Starting Akonadi server...
eu: Akonadi zerbitzaria abiatzen...

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Stopping Akonadi server...
eu: Gelditu Akonadi zerbitzaria...

en: Storage Size
eu: Biltegiratze-neurria

en: Su&bscribe
eu: &Harpidetzea

en: Subfolder Storage Size
eu: Azpikarpetaren biltegiratze-neurria

en: Synchronize
eu: Sinkronizatzea

en: Synchronize Favorite Folders
eu: Sinkronizatu gogoko karpetak

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
eu[0]: Sinkronizatu karpeta
eu[1]: Sinkronizatu %1 karpeta

en: Synchronize Folder Tree
eu: Sinkronizatu karpeta-zuhaitza

en: Synchronize Recursively
eu: Sinkronizatze errekurtsiboa

en: Synchronize Resource
eu: Sinkronizatu baliabidea

en: Synchronize after:
eu: Sinkronizatu hau igarotakoan:

en: Synchronize when selecting this folder
eu: Sinkronizatu karpeta hau hautatzean

en: Tag
eu: Etiketa

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
eu: Akonadi kontrolatzeko prozesuak ez du uneko abioan errorerik jakinarazi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
eu: Akonadi kontrolatzeko prozesuak ez du aurreko abioan errorerik jakinarazi.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
eu: Akonadi kontrolatzeko prozesua ez dago D-Bus-en erregistratuta, horrek adierazi ohi du ez dela abiatu edo abiatzean errore guztiz kaltegarri bat izan duela.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
eu: Akonadi kontrolatzeko prozesua D-Bus-en erregistratuta dago, horrek badabilela adierazi ohi du.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
eu: Akonadi kontrolatzeko prozesuak erroreak jakinarazi ditu uneko abioan. Egunkaria hemen aurki daiteke, «%1».

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
eu: Akonadi kontrolatzeko prozesuak erroreak jakinarazi ditu aurreko abioan. Egunkaria hemen aurki daiteke, «%1».

en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
eu: Akonadi, informazio pertsonala kudeatzeko azpiegitura ez dabil.
    Egin klik «Xehetasunak...» aukeran, arazo honi buruzko informazio zehatza eskuratzeko.

en: The Akonadi personal information management service is not operational.
eu: Akonadi, informazio pertsonala kudeatzeko zerbitzua ez dabil.

en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
eu: Akonadi, informazio pertsonala kudeatzeko zerbitzua ez dago martxan. Aplikazio hau ezin da erabili hura gabe.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
eu: Akonadi zerbitzariak ez du abio honetan errorerik jakinarazi.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
eu: Akonadi zerbitzariak ez zuen errorerik jakinarazi aurreko abioan.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
eu: Akonadi zerbitzariaren prozesua ez dago D-Bus-en erregistratuta, horrek adierazi ohi du ez dela abiatu edo abiatzean errore guztiz kaltegarri bat izan duela.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
eu: Akonadi prozesua D-Bus-en erregistratuta dago, horrek badabilela adierazi ohi du.

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
eu: Akonadi zerbitzariaren protokoloaren bertsioa ez dator bat aplikazio honek erabiltzen duenarekin.
    Zure sistema berriki eguneratu baduzu, saio-itxi eta atzera saio-hasi aplikazio guztiek bertsio zuzena erabiltzen dutela ziurtatzeko.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
eu: Akonadi zerbitzariak erroreak jakinarazi ditu abio honetan. Egunkaria hemen auki daiteke, «%1».

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
eu: Akonadi zerbitzariak aurreko abioan erroreak jakinarazi zituen. Egunkaria hemen aurki daiteke, «%1».

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazioa «%1»(e)an aurkitu da eta irakur daiteke.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazioa ez da aurkitu edo ezin da irakurri.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
eu: MySQL zerbitzariak abio honetan ez du erroreen berri eman. Egunkaria hemen aurkitu dezakezu, «%1».

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
eu: MySQL zerbitzariaren «%1» erroreen egunkari fitxategiak erroreak ditu.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
eu: MySQL zerbitzariaren «%1» egunkari-fitxategiak abisuak ditu.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
eu: MySQL zerbitzariaren «%1» egunkari-fitxategiak ez du errorerik ez eta abisurik ere.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
eu: PostgreSQL zerbitzaria aurkitu da eta konexioa badabil.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
eu: Zure Akonadi zerbitzariaren uneko konfigurazioak «%1» QtSQL gidaria behar du eta sisteman aurkitu da.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
eu: Zure Akonadi zerbitzariaren uneko konfigurazioak «%1» QtSQL gidaria behar du.
    Ondoko gidariak instalatuta daude: %2.
     Ziurtatu beharrezkoa den gidaria instalatuta dagoela.

en: The collection '%1' contains %2 items without Remote ID. Those items were likely never uploaded to the destination server, so clearing this collection means that those <b>data will be lost</b>. Are you sure you want to proceed?
eu: «%1» bildumak urruneko IDrik gabeko %2 elementu ditu. Elementu horiek seguruenik ez dira helburuko zerbitzarira sekula zama-igo, horrek esan nahi du bilduma hori hustean <b>datu horiek galduko direla</b>. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: The configuration dialog has been opened in another window
eu: Konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa beste leiho batean ireki da

en: The current Protocol version is %1.
eu: Protokoloaren uneko bertsioa %1 da.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
eu: Uneko konfigurazioak ez du behar barneko MySQL zerbitzari bat.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazio pertsonalizatua aurkitu da eta hemen irakur daiteke, %1

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazio pertsonalizatua «%1»(e)n aurkitu da, baina ezin da irakurri. Egiaztatu hura atzitzeko dituzun baimenak.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
eu: Ez da aurkitu MySQL zerbitzariaren konfigurazio pertsonalizaturik, hautazkoa da ordea.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazioa aurkitu da eta irakurgai dago hemen, «%1».

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
eu: MySQL zerbitzariaren konfigurazio lehenetsia ez da aurkitu edo ezin da irakurri. Egiaztatu zure Akonadi-ren instalazioa osorik dagoela eta huraatzitzeko behar diren baimen guztiak dituzula.

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
eu: Akonadi zerbitzaria kontrolatzeko «%1» programa aurkitu da eta arazorik gabe exekutatu ahal izan da.
    Emaitza:
    %2

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
eu: Akonadi zerbitzaria kontrolatzeko «%1» programa aurkitu da baina ezin izan da behar bezala exekutatu.
    Emaitza:
    %2
    Ziurtatu Akonadi zerbitzaria behar bezala instalatuta dagoela.

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
eu: «akonadictl» programa zure $PATH bidez eskuragarri egon behar da. Ziurtatu ezazu Akonadi zerbitzaria instalatuta duzula.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
eu: Akonadi zerbitzariaren protokoloaren bertsioa bateraezina da. Ziurtatu bertsio bateragarri bat instalatuta duzula.

en: The requested item no longer exists
eu: Eskatutako elementua ez existitzen dagoeneko

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
eu: Zerbitzariaren protokoloaren bertsioa %1 da, baina bezeroak %2 bertsioa eskatzen du. Berriki KDE PIM eguneratu baduzu, ziurtatu biak, Akonadi eta KDE PIM aplikazioak, berrabiarazten dituzula.

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
eu: Jomugako «%1» bildumak badu dagoeneko
    «%2» izeneko bilduma bat.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
eu: Ez dago Akonadi-ko agenterik erabilgarri. Egiaztatu zure KDE PIMen instalazioa.

en: There is currently no account configured.
eu: Une honetan ez dago konfiguratutako konturik.

en: Timeout trying to get lock.
eu: Denbora-muga gainditu da giltzatzeko saiakeran.

en: Total Messages
eu: Mezuak guztira

en: Total items:
eu: Elementuak guztira:

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
eu: Ezin da sortutako agentearen D-Bus interfazera sartu.

en: Unable to create agent instance.
eu: Ezin da agentearen instantzia sortu.

en: Unable to create schema parser context.
eu: Ezin izan da sintaxi-azterketarako testuingurua sortu.

en: Unable to create schema validation context.
eu: Ezin izan da eskema balioztatzeko testuingurua sortu.

en: Unable to create schema.
eu: Ezin izan da eskema sortu.

en: Unable to fetch item for index
eu: Ezin izan da elementua indexatzeko ekarri

en: Unable to find collection %1
eu: Ezin izan da «%1» bilduma aurkitu

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
eu: Ezin izan da «%1» baliabidearen D-Bus interfazea lortu

en: Unable to obtain agent type '%1'.
eu: Ezin da «%1» agente mota lortu.

en: Unable to open data file '%1'.
eu: Ezin izan du «%1» datu-fitxategia ireki.

en: Unable to parse data file '%1'.
eu: Ezin izan da «%1» datu-fitxategiaren sintaxia aztertu.

en: Unable to parse data file: %1
eu: Ezin da datu-fitxategiaren sintaxia aztertu: %1

en: Unable to register object at dbus: %1
eu: Ezin da objektua dbus-en erregistratu: %1

en: Unexpected response
eu: Ustekabeko erantzuna

en: Unknown error.
eu: Errore ezezaguna.

en: Unnamed plugin
eu: Izengabeko plugina

en: Unread Messages
eu: Irakurri gabeko mezuak

en: Unread items:
eu: Irakurri gabeko elementuak:

en: Use folder by default
eu: Erabili lehenetsitako karpeta

en: Use options from parent folder or account
eu: Erabili guraso karpetako edo kontuko aukerak

en: User canceled operation.
eu: Erabiltzaileak eragiketa bertan behera utzi du.

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
eu: Ezin da «.» gehitu karpeta-izen baten hasieran edo bukaeran.

en: We can not add "/" in folder name.
eu: Ezin da «/» gehitu karpeta baten izenean.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
eu: Zerbitzarirako konexiorik gabe ezin da egiaztatu protokoloaren bertsioak eskakizunak betetzen dituen.

en: Work Offline
eu: Lerroz kanpo lan egitea

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
eu: Une honetan konfiguratuta duzu Akonadik «%1» MySQL zerbitzaria erabiltzea.
    Ziurta ezazu MySQL zerbitzaria instalatuta duzula, ezarri dagokion bide-izena eta ziurtatu zerbitzariko exekutagarrian beharrezko irakurtzeko eta exekutatzeko baimenak dituzula.

en: akonadictl found and usable
eu: akonadictl aurkitu da eta erabilgarria da

en: akonadictl found but not usable
eu: akonadictl aurkitu da baino ez da erabilgarria

en: akonadictl not found
eu: akonadictl ez da aurkitu

[ctx: collection size]
en: Size
eu: Neurria

en: folder
eu: karpeta

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

en: minutes
eu: minutu

[ctx: never check the cache]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: no cache timeout]
en: Forever
eu: Betirako

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
eu: Guztira

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
eu: Irakurri gabea

[ctx: object names]
en: Content:
eu: Edukia:

en: unknown
eu: ezezaguna
