mate-power-manager 1.25.0 - en to eu translation catalogue (292 entries)

en: %2im
eu: %2imin.

en: %2im%02i
eu: %2imin%02i

en: %2is
eu: %2iseg.

en: %i %s %i %s
eu: %i %s, %i %s

en: %i%%
eu: %%%i

en: %id
eu: %iegu.

en: %id%02ih
eu: %iegu.%02iord.

en: %ih
eu: %i ord.

en: %ih%02im
eu: %iord. %02imin.

en: %s %s remaining (%.1f%%)
eu: %s %s geratzen da (%% %.1f)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
eu: %s %s kargatu arte (%% %.1f)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
eu: %s %s kargatu arte (%% %.1f)
    Eskainiko duen bateriaren denbora: %s

en: %s charging (%.1f%%)
eu: %s kargatzen (%% %.1f)

en: %s discharging (%.1f%%)
eu: %s deskargatzen (%% %.1f)

en: %s is fully charged
eu: %s erabat kargatuta

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
eu: %s kargatu arte (%% %.1f)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
eu: %s deskargatzen (%% %.1f)

en: 1 day
eu: Egun 1

en: 1 week
eu: Aste 1

en: 10 minutes
eu: 10 minutu

en: 2 hours
eu: 2 ordu

en: 6 hours
eu: 6 ordu

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Adjusts laptop panel brightness.
eu: Eramangarriaren pantailaren distira doitzen du.

en: Allow backlight brightness adjustment
eu: Baimendu atzeko argitasunaren distira doitzea

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
eu: Erabiltzaileak energia automatikoki aurreztea galarazi dezake.

en: Ask me
eu: Galdetu niri

en: Attribute
eu: Atributua

en: Automatic sleep enabled
eu: Automatikoki lo egitea gaituta

en: Automatic sleep inhibited
eu: Automatikoki lo egitea galarazita

en: Battery Discharging
eu: Bateria deskargatzen

en: Battery critical low action
eu: Bateria larriki baxuaren ekintza

en: Battery critically low
eu: Bateria larriki baxua

en: Battery is full
eu: Bateria erabat kargatuta

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
eu: Bateria erabat kargatuta
    Eskainiko duen denbora: %s

en: Battery is low
eu: Bateria baxua

en: Battery is very low
eu: Bateria oso baxua

en: Battery low
eu: Bateria baxua

en: Battery may be broken
eu: Bateria hondatuta egon daiteke

en: Blank screen
eu: Pantaila beltza

en: Brightness Applet
eu: Distira miniaplikazioa

en: Brightness Applet Factory
eu: Distiraren miniaplikazioaren faktoria

en: Cannot connect to mate-power-manager
eu: Ezin izan da mate-power-manager programarekin konektatu.

en: Cannot get laptop panel brightness
eu: Ezin da eramangarriaren pantailaren distira lortu

en: Capacity
eu: Edukiera

en: Capacity:
eu: Edukiera:

en: Cell charge
eu: Gelaxkaren karga

en: Cell phone battery low
eu: Telefono mugikorraren bateria baxua

en: Charge
eu: Karga

en: Charge accuracy
eu: Kargaren doitasuna

en: Charge profile
eu: Kargaren profila

en: Charge rate:
eu: Kargaren tasa:

en: Charge time:
eu: Kargaren denbora:

en: Charged
eu: Kargatuta

en: Charging
eu: Kargatzen

en: Check CPU load before sleeping
eu: Egiaztatu PUZaren karga lotan jarri aurretik

en: Computer failed to hibernate.
eu: Ordenagailuak huts egin du hibernatzean.

en: Computer failed to suspend.
eu: Ordenagailuak huts egin du esekitzean.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
eu: Ordenagailua berehala hibernatuko da, ez bada entxufatzen.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
eu: Ordenagailua berehala itzaliko da, ez bada entxufatzen.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
eu: Ordenagailua berehala esekituko da, ez bada entxufatzen.

en: Configure power management
eu: Konfiguratu energia kudeatzailea

en: Correction factor
eu: Zuzenketaren faktorea

en: Current charge:
eu: Uneko karga:

en: Data length:
eu: Datuen luzera:

en: Description
eu: Deskribapena

en: Design charge:
eu: Karga teorikoa:

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Device
eu: Gailua

en: Device History
eu: Gailuaren historia

en: Device Information
eu: Gailuaren informazioa

en: Device Profile
eu: Gailuaren profila

en: Di_m display when idle
eu: _Ilundu pantaila inaktibo dagoenean

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
eu: Ilundu pantaila inaktibitate denbora baten ondoren (entxufatuta)

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
eu: Ilundu pantaila inaktibitate denbora baten ondoren (bateriarekin)

en: Discharge accuracy
eu: Deskargaren doitasuna

en: Discharge profile
eu: Deskargaren profila

en: Discharge time:
eu: Deskargaren denbora:

en: Discharging
eu: Deskargatzen

en: Display
eu: Bistaratu

en: Display DPMS activated
eu: Pantailaren DPMS aktibatua

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Empty
eu: Hutsik

en: Energy
eu: Energia

en: Energy (design)
eu: Energia (teorikoa)

en: Energy when empty
eu: Energia hustuta dagoenean

en: Energy when full
eu: Energia beteta dagoenean

en: Excellent
eu: Oso ona

en: Exit after a small delay (for debugging)
eu: Irten atzerapen baten ondoren (arazteko)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
eu: Irten kudeatzailea kargatu ondoren (arazteko)

en: Failed to hibernate
eu: Huts egin du hibernatzean

en: Failed to suspend
eu: Huts egin du du esekitzean

en: Fair
eu: Arrunta

en: General
eu: Orokorra

en: Get the current brightness
eu: Eskuratu uneko distira

en: Get the number of brightness levels supported
eu: Eskuratu onartutako distira maila kopurua

en: Good
eu: Ona

en: Graph type:
eu: Grafiko-mota:

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: Hibernate button action
eu: Hibernatze-botoiaren ekintza

en: History
eu: Historia

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
eu: Jakinarazpeneko mezua bistaratu behar den esekitzeak edo hibernatzeak huts egin ondoren.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
eu: Jakinarazpeneko mezua bistaratu behar den bateria erabat kargatu ondoren.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
eu: Jakinarazpeneko mezua bistaratu behar den bateria oso baxu dagoenean.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
eu: Hobespenen eta estatistiken elementuak testuinguruko menuan erakutsi behar diren ala ez

en: If sounds should be used
eu: Soinuak erabili behar diren

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
eu: Soinuak erabili behar diren energia oso baxua denean, edo galarazteko eskaerak arauaren ekintza gelditu badu.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
eu: PUZaren karga egiaztatu behar den inaktibitate ekintzaren ondoren.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
eu: Bateriaren gertaerak gertatu behar duen tapa ixtean eta indarra deskonektatzean.

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
eu: Bateriaren tapa ixtean gertaerarik landu behar den (adibidez, 'Eseki tapa ixtean (bateriarekin)') aurrez tapa itxita badago eta entxufea beranduago kentzen bada.

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
eu: Pantailaren distira aldatu behar den entxufea eta bateriaren energia artean aldatzean.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
eu: Pantaila ilundu egin behar den energia aurrezteko ordenagailua inaktibo dagoenean entxufatuta.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
eu: Pantaila ilundu egin behar den energia aurrezteko ordenagailua inaktibo dagoenean bateriaren energiarekin.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
eu: Pantaila ilundu egin behar den ordenagailua bateriaren energiarekin dagoenean.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
eu: Erabiltzailea jakinarazi behar den entxufea kentzean.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
eu: Denboran oinarritutako jakinarazpenak erabili behar diren. Faltsua bezala ezartzen bada, aldaketa ehunekotan adieraziko da, hondatutako BIOSeko ACPI finka dezake.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
eu: Bateriak energia baxua duenean jakinarazpena bistaratu behar den hondatutako bateriaren aurrean

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
eu: Bateriak energia baxua duenean jakinarazpena bistaratu behar den hondatutako bateriaren aurrean.

en: Image
eu: Irudia

en: Inhibit Applet
eu: Galarazteko miniaplikazioa

en: Inhibit Applet Factory
eu: Galarazteko miniaplikazioaren faktoria

en: Keyboard battery low
eu: Teklatuaren bateria baxua

en: LCD brightness : %d%%
eu: LCD distira : %%%d

en: LCD brightness when on AC
eu: LCD distira (entxufatuta)

en: LCD dimming amount when on battery
eu: LCDa iluntzeko kopurua (bateriarekin)

en: Laptop battery critically low
eu: Eramangarriaren bateria larriki baxua

en: Laptop battery low
eu: Eramangarriaren bateria baxua

en: Laptop lid close action on battery
eu: Ekintza tapa ixtean (bateriarekin)

en: Laptop lid close action when on AC
eu: Ekintza tapa ixtean (entxufatuta)

en: Laptop lid is closed
eu: Eramangarriaren tapa itxita

en: Last full charge:
eu: Betetako azken karga:

en: Lead acid
eu: Berun azidoa

en: Lid has closed
eu: Tapa itxita

en: Lid has opened
eu: Tapa irekita

en: Lithium Ion
eu: Litiozko ion

en: Lithium Iron Phosphate
eu: Litiozko burdin fosfatoa

en: Lithium Polymer
eu: Litiozko polimeroa

en: Lock screen on hibernate
eu: Blokeatu pantaila hibernatzean

en: Lock screen on suspend
eu: Blokeatu pantaila esekitzean

en: Lock screen when blanked
eu: Blokeatu pantaila pantaila beltzarekin

en: MATE Power Manager
eu: MATEren energia kudeatzailea

en: MATE Power Preferences
eu: MATEren energia hobespenak

en: Make Default
eu: Lehenetsi

en: Manual inhibit
eu: Galarazi eskuz

en: Method used to blank screen on AC
eu: Erabilitako metodoa pantaila belzteko (entxufatuta)

en: Method used to blank screen on battery
eu: Erabilitako metodoa pantaila belzteko (bateriarekin)

en: Missing
eu: Falta da

en: Model
eu: Modeloa

en: Model:
eu: Modeloa:

en: Mouse battery low
eu: Saguaren bateria baxua

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Nickel Cadmium
eu: Nikel kadmioa

en: Nickel metal hydride
eu: Nikel metal hidruroa

en: No
eu: Ez

en: No valid option was specified
eu: Ez da baliozko aukerarik zehaztu

en: Notification Area
eu: Jakinarazpen-area

en: Notify on a low power
eu: Jakinarazi energia baxua denean

en: Notify on a sleep failure
eu: Jakinarazi lo egiteak huts egitean

en: Notify when AC adapter is disconnected
eu: Jakinarazi entxufea kentzean

en: Notify when fully charged
eu: Jakinarazi erabat kargatzean

en: Observe power management
eu: Begiratu energia kudeatzailea

en: On AC Power
eu: Entxufatuta

en: On Battery Power
eu: Bateriaren energiarekin

en: On UPS Power
eu: UPS energiarekin

en: On battery power
eu: Bateriaren energiarekin

en: Online
eu: Linean

en: Only display an icon when a battery is p_resent
eu: Ikono bat bistaratzen du bateriarekin _dagoenean soilik

en: Only display an icon when charging or _discharging
eu: Ikono bat bistaratzen du kargatzean edo d_eskargatzean soilik

en: PDA battery low
eu: PDAren bateria baxua

en: Percentage
eu: Ehunekoa

en: Percentage action is taken
eu: Ekintzaren ehunekoa

en: Percentage charge:
eu: Kargaren ehunekoa:

en: Percentage considered critical
eu: Ehunekoa larria izateko

en: Percentage considered low
eu: Ehunekoa baxua izateko

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
eu: Entxufatu datuak galtzea saihesteko.

en: Poor
eu: Ahula

en: Power
eu: Berredura

en: Power Information
eu: Energiaren datuak

en: Power Management
eu: Energia kudeatzailea

en: Power Management Preferences
eu: Energia kudeatzailearen hobespenak

en: Power Manager
eu: Energia kudeatzailea

en: Power Manager Brightness Applet
eu: Energia kudeatzeko distiraren miniaplikazioa

en: Power Manager Inhibit Applet
eu: Energia kudeatzailea galarazteko miniaplikazioa

en: Power Statistics
eu: Energiaren estatistikak

en: Power button action
eu: 'Pizgailu' botoiaren ekintza

en: Power management daemon
eu: Energia kudeatzeko daemon-a

en: Power plugged in
eu: Entxufea konektatuta

en: Power unplugged
eu: Entxufea kenduta

en: Predicted time
eu: Aurresandako denbora

en: Prediction accuracy
eu: Aurresate-doitasuna

en: Present
eu: Unekoa

en: Product:
eu: Produktua:

en: Put _display to sleep when inactive for:
eu: Jarri _pantaila lotan inaktibo dagoenean:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
eu: Jarri ordenagailua _lotan inaktibo dagoenean:

en: Rate
eu: Tasa

en: Rechargeable
eu: Birkargagarria

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
eu: Pantaila ilundu ordenagailua bateriaren energiarekin dagoenean

en: Refreshed
eu: Freskatuta

en: Resumed
eu: Jarraituta

en: Select this device at startup
eu: Hautatu gailu hau abioan

en: Serial number
eu: Serie-zenbakia

en: Serial number:
eu: Serie-zenbakia:

en: Set display _brightness to:
eu: Ezarri pantailaren _distira:

en: Set the current brightness
eu: Ezarri uneko distira

en: Show data points
eu: Erakutsi datuen puntuak

en: Show version of installed program and exit
eu: Erakutsi instalatutako programaren bertsioa eta irten

en: Shutdown
eu: Itzali

en: Sleep timeout computer when on AC
eu: Lo egotearen denbora (entxufatuta)

en: Sleep timeout computer when on UPS
eu: Lo egotearen denbora (SAI/UPSa erabiltzean)

en: Sleep timeout computer when on battery
eu: Lo egotearen denbora (bateriarekin)

en: Sleep timeout display when on AC
eu: Pantaila lo egotearen denbora (entxufatuta)

en: Sleep timeout display when on UPS
eu: Pantaila lo egotearen denbora (SAI/UPSa erabiltzean)

en: Sleep timeout display when on battery
eu: Pantaila lo egotearen denbora (bateriarekin)

en: State
eu: Herrialdea

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Status:
eu: Egoera:

en: Supply
eu: Hornitu

en: Suspend
eu: Eseki

en: Suspend button action
eu: Esekitze-botoiaren ekintza

en: Suspend failed
eu: Huts egin du esekitzean

en: Suspend started
eu: Esekitzen hasita

en: Technology
eu: Teknologia

en: Technology:
eu: Teknologia:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
eu: Erabilitako DPMS metodoa pantaila belzteko entxufatuta dagoenean.

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
eu: Erabilitako DPMS metodoa pantaila belzteko bateriarekin dagoenean.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
eu: UPS maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua hibernatu egingo da.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
eu: UPS maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua itzali egingo da.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
eu: UPS maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua <b>itzali</b> egingo da UPS erabat hustutzen denean.

en: The URI to show to the user on sleep failure
eu: URIa erabiltzaileari erakusteko lo egiteak hutsegiten badu

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
eu: Denbora-kopurua (segundotan) pantailak lo hartu aurretik, entxufatuta dagoenean.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
eu: Denbora-kopurua (segundotan) inaktibitatean egon beharrekoa ordenagailuak lo hartu aurretik, entxufatuta dagoenean.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
eu: Denbora-kopurua (segundotan) inaktibitatean egon beharrekoa ordenagailuak lo hartu aurretik, SAI/UPSarekin dabilenean.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
eu: Denbora-kopurua (segundotan) inaktibitatean egon beharrekoa pantailak lo hartu aurretik, SAI/UPSarekin dabilenean.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
eu: Denbora-kopurua (segundotan) inaktibitatean egon beharrekoa ordenagailuak lo hartu aurretik, bateriarekin dagoenean.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
eu: Denbora-kopurua (segundotan) inaktibitatean egon beharrekoa pantailak lo hartu aurretik, bateriarekin dagoenean.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
eu: Pantailaren distira iluntzeko kopurua bateriarekin dagoenean. Balio erabilgarriak: 0 eta 100 bitartekoak.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
eu: Bateria maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua hibernatu egingo da.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
eu: Bateria maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua itzali egingo da.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
eu: Bateria maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua eseki egingo da. <br><b>Oharra:</b> energia kopuru txiki bat behar da ordenagailua esekitako egoeran mantentzeko.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
eu: Bateria maila larriaren azpitik dabil eta ordenagailua <b>itzali</b> egingo da bateria erabat hustutzean.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
eu: Pantailaren distira entxufatuta dagoenean. Balio erabilgarriak: 0 eta 100 bitartekoak.

en: The brightness of the screen when idle
eu: Pantailaren distira inaktibo dagoenean

en: The default amount of time to dim the screen after idle
eu: Denbora-kopuru lehenetsia pantaila iluntzeko inaktibitatearen ondoren

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
eu: Denbora-kopuru lehenetsia pantaila iluntzeko inaktibitatearen ondoren.

en: The time remaining when action is taken
eu: Denbora ekintza lantzeko

en: The time remaining when critical
eu: Denbora larria izateko

en: The time remaining when low
eu: Denbora baxua izateko

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
eu: Lo mota ordenagailua inaktibo dagoenean.

en: There is no data to display.
eu: Ez dago daturik bistaratzeko.

en: This program can only be used by the root user
eu: Programa hau root erabiltzaileak soilik erabil dezake

en: Time elapsed
eu: Igarotako denbora

en: Time to empty
eu: Denbora hustutzeko

en: Time to full
eu: Denbora betetzeko

en: Type
eu: Mota

en: UPS Discharging
eu: UPS deskargatzen

en: UPS critical low action
eu: UPS larriki baxuaren ekintza

en: UPS critically low
eu: UPS larriki baxua

en: UPS low
eu: UPS baxua

en: UPS low power action
eu: UPS energia baxuaren ekintza

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown technology
eu: Teknologia ezezaguna

en: Unknown time
eu: Denbora ezezaguna

en: Use mate-screensaver lock setting
eu: Erabili 'mate-screensaver'eko blokeo-ezarpena

en: Use smoothed line
eu: Erabili marra leunak

en: Value
eu: Balioa

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Vendor:
eu: Hornitzailea:

en: Visit help page
eu: Bisitatu laguntzako orrialdea

en: Voltage
eu: Tentsioa

en: Waiting to charge
eu: Kargatzeko zain

en: Waiting to discharge
eu: Deskargatzeko zain

en: When UPS power is _critically low:
eu: UPSren _energia larriki baxua denean:

en: When UPS power is l_ow:
eu: UPSren energia _baxua denean:

en: When battery po_wer is critically low:
eu: Bateriaren _energia larriki baxua denean:

en: When laptop lid is cl_osed:
eu: _Tapa itxita dagoenean:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
eu: Lo egiteak huts egiten duenean erabiltzaileari botoi bat erakuts dezaiokegu egoera finkatzeko. Utzi eremu hau hutsik botoia ez erakusteko.

en: When the _suspend button is pressed:
eu: Esekitzeko _botoia sakatu denean:

en: When the power _button is pressed:
eu: Pizgailu _botoia sakatu denean:

en: When to show the notification icon
eu: Jakinarazpeneko ikonoa noiz erakutsi

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
eu: NetworkManager deskonektatu behar den eseki edo lo egin aurretik eta konektatu jarraitzean, edo ez.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
eu: Noiz hibernatu, eseki edo ezer ez egin inaktibo dagoenean

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
eu: mate-screensaver aplikazioko pantailaren blokeoaren ezarpenak erabili behar diren pantaila blokeatzeko hibernatu, eseki edo pantaila beltz baten ondoren.

en: Whether to use time-based notifications
eu: Denboran oinarritutako jakinarazpenak erabili edo ez

en: Yes
eu: Bai

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Always display an icon
eu: _Beti erakutsi ikonoa

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Never display an icon
eu: _Inoiz ez bistaratu ikonoa

en: _Only display an icon when battery power is low
eu: Bistaratu ikonoa bateriaren egoera larriki baxua denean _soilik

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Reduce backlight brightness
eu: _Ilundu pantaila
