mate-screensaver 1.26.0 - en to eu translation catalogue (154 entries)

en: "#rrggbb"
eu: "#ggbbuu"

en: %U on %h
eu: %U :: %s

en: %s %s
eu: %s:%s

en: %s %s %s
eu: %s:%s:%s

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
eu: %s badirudi ez dela pantaila-babeslearen baliozko gaia.

en: %s. See --help for usage information.
eu: %s. Ikusi --help erabileraren informazioa lortzeko.

en: (current) UNIX password:
eu: (uneko) UNIXeko pasahitza:

en: <b>Leave a message for %R:</b>
eu: <b>Utzi mezua %R(e)ri:</b>

en: <b>Screensaver preview</b>
eu: <b>Pantaila-babeslearen aurrebista</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
eu: <b>Abisua: pantaila ezin da 'root' erabiltzailearentzako blokeatu.</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
eu: <span size="small">%U :: %h</span>

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
eu: Pop-art-dun sareta kolorezko taupadekin.

en: Activate when idle
eu: Aktibatu inaktibo dagoenean

en: Allow embedding a keyboard into the window
eu: Baimendu teklatua leihoan kapsulatzea

en: Allow logout
eu: Baimendu saio-amaiera

en: Allow the session status message to be displayed
eu: Baimendu saioaren egoeraren mezua bistaratzea

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
eu: Baimendu saioaren egoeraren mezua bistaratzea pantaila blokeatuta dagoenean.

en: Allow user switching
eu: Baimendu erabiltzaile-aldaketa

en: Authentication failed.
eu: Autentifikazioak huts egin du.

en: Background picture for lock screen:
eu: Atzeko-planoak blokeo pantailan izango duen irudia:

en: Blank screen
eu: Pantaila beltza

en: Can not get username
eu: Ezin da erabiltzaile-izena lortu

en: Can't set PAM_TTY=%s
eu: Ezin da PAM_TTY=%s konfiguratu

en: Causes the screensaver to exit gracefully
eu: Pantaila-babeslea ongi amaitzea eragiten du

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Color to use for images background
eu: Kolorea atzeko planoko irudiek erabiltzeko

en: Command to invoke from the logout button
eu: Komandoa, saioa amaitzeko botoiari deitzeko

en: Copying file: %u of %u
eu: Fitxategiak kopiatzen: %u / %u

en: Copying files
eu: Fitxategiak kopiatzen

en: Copying themes
eu: Gaiak kopiatzen

en: Cosmos
eu: Kosmos

en: Could not load the main interface
eu: Ezin izan da interfaze nagusia kargatu

en: Display a slideshow from your Pictures folder
eu: Bistaratu diapositibak Irudien karpetatik

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
eu: Bistaratu diapositibak argazki astronomikoekin

en: Do not randomize pictures from location
eu: Ez ausaz nahastu irudiak kokalekutik

en: Do not try to stretch images on screen
eu: Ez saiatu irudiak pantailara luzatzen

en: Don't become a daemon
eu: Ez ezarri daemon gisa

en: Embedded keyboard command
eu: Kapsulatutako teklatu komandoa

en: Enable debugging code
eu: Gaitu kode arazketa

en: Enter new UNIX password:
eu: Idatzi UNIXeko pasahitz berria:

en: Error while changing NIS password.
eu: Errorea gertatu da NIS pasahitza aldatzean.

en: File to use for the background image.
eu: Atzeko planoaren irudirako erabiliko den fitxategia.

en: From:
eu: Nondik:

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
eu: Pantaila-babeslea aktibo egonez gero, desaktibatu (kendu pantaila beltza)

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
eu: Pantaila-babeslea aktibo egonez gero, aldatu beste demo grafikora

en: Incorrect password.
eu: Okerreko pasahitza.

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
eu: Geldiarazi pantaila-babeslea aktibatzea. Komandoa blokeatu egiten da geldiaraztea aktibo dagoen heinean.

en: Invalid screensaver theme
eu: Pantaila-babeslearen baliogabeko gaia

en: Launch screensaver and locker program
eu: Abiarazi pantaila-babesle eta bloketzailea

en: Location to get images from
eu: Helbidea irudiak lortzeko

en: Lock on activation
eu: Blokeatu aktibatzean

en: Log _Out
eu: _Amaitu saioa...

en: Logout command
eu: Saio-amaierako komandoa

en: MAX_IMAGES
eu: GEH._IRUDIAK

en: MESSAGE
eu: MEZUA

en: Message to show in the dialog
eu: Mezua elkarrizketa-koadroan erakusteko

en: Never
eu: Inoiz ez

en: No longer permitted to access the system.
eu: Ez duzu baimenik aurrerantzean sistemara sartzeko.

en: No password supplied
eu: Ez da pasahitzik eman

en: Not permitted to gain access at this time.
eu: Ez duzu sartzeko baimenik une honetan.

en: Not used
eu: Erabili gabe

en: Occasionally rotate images as they move
eu: Batzuetan biratu irudiak hauek mugitzean

en: PATH
eu: BIDE-IZENA

en: Password has been already used. Choose another.
eu: Pasahitz hori erabilita dago. Aukeratu beste bat.

en: Password unchanged
eu: Pasahitza ez da aldatu

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Picture Filename
eu: Irudiaren fitxategi-izena

en: Pictures folder
eu: Irudiak karpeta

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
eu: Ziurtatu pantaila-babeslea ongi instalatuta dagoela

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
eu: Eskatu pantaila-babesleari erabiltzailearen aktibitatea simulatzeko

en: Pop art squares
eu: Pop arteko karratuak

en: Power _Management
eu: Energia _kudeatzailea

en: Print out frame rate and other statistics
eu: Bistaratu fotograma-tasa eta beste estatistikak

en: Query the length of time the screensaver has been active
eu: Kontsultatu zenbat denbora egon den pantaila-babeslea aktibo

en: Query the state of the screensaver
eu: Pantaila-babeslearen egoeraren kontsulta

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Regard the computer as _idle after:
eu: Jarri ordenagailua _inaktibo honen ondoren:

en: Retype new UNIX password:
eu: Idatzi berriro UNIXeko pasahitz berria:

en: S_witch User...
eu: _Aldatu erabiltzailez...

en: Screensaver
eu: Pantaila-babeslea

en: Screensaver Preferences
eu: Pantaila-babeslearen hobespenak

en: Screensaver Preview
eu: Pantaila-babeslearen aurrebista

en: Screensaver theme selection mode
eu: Pantaila-babeslearen gaiaren hautatze modua

en: Screensaver themes
eu: Pantaila-babeslearen gaiak

en: Screensavers
eu: Pantaila-babeslea

en: Select Background Image
eu: Hautatu atzeko planoko irudia

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
eu: Ezarri EGIA gisa pantaila-babeslea aktibatzeko saioa inaktibo dagoenean.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
eu: Ezarri EGIA gisa teklatua leiho batean desblokeatzen saiatzean kapsulatzea baimentzeko. "keyboard_command" gakoa komando egokiarekin ezarrita egon behar du.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
eu: Ezarri EGIA gisa pantaila blokeatzeko pantaila-babeslea aktibatzera doanean.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
eu: Jarri hemen TRUE balioa desblokeatzeko elkarrizketa-koadroan denbora bat igarota saioa amaitzeko aukera bat gehitzeko. Aipatutako denbora "logout_delay" gakoan zehaztuta dago.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
eu: Ezarri EGIA gisa desblokeatzeko elkarrizketa-koadroan aukera bat eskaintzeko, beste erabiltzaile batera aldatzeko.

en: Set your screensaver preferences
eu: Ezarri pantaila-babeslearen hobespenak

en: Show debugging output
eu: Erakutsi arazteko irteera

en: Show paths that images follow
eu: Erakutsi bideak irudiek jarraitzeko

en: Show the logout button
eu: Erakutsi saioa amaitzeko botoia

en: Show the switch user button
eu: Erakutsi erabiltzailez aldatzeko botoia

en: Sorry, passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
eu: Exekutatzen ari den pantaila-babeslearen prozesuari pantaila berehala blokeatzeko esaten dio.

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
eu: Pantaila-babeslearen prozesuari pantaila berehala desblokeatzeko eskatzen dio.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
eu: Pantaila-babeslea geldiarazten duen aplikazioaren deia

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
eu: Exekutatu egingo den komandoa, "embedded_keyboard_enable" gakoa EGIA gisa ezartzen bada, teklatuaren trepeta bat leihoan kapsulatzeko. Komando honek XEMBED interfaze-osagaia garatuta eduki beharko luke, eta irteera estandarrean XID leihoa marraztu.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
eu: Komandoa, saioa amaitzeko botoian klik egitean erabiliko dena. Komando honek beste interakziorik gabe saioa amaitu beharko luke. Gako honek "logout_enable" EGIA gisa ezartzen bada bakarrik izango du eragina.

en: The initial size and position of window
eu: Leihoaren haserako tamaina eta posizioa

en: The maximum number of images to keep on screen
eu: Gehienezko irudi kopurua pantailan mantentzeko

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
eu: Minutu kopurua, pantaila-babeslea aktibatu eta pantaila blokeatu bitartekoa.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
eu: Zehazten du zenbat minutu igaro behar diren behin pantaila-babeslea aktibatutakoan desblokeatzeko elkarrizketa-koadroan saioa amaitzeko aukera bat ager dadin. Gako honek bakarrik "logout_enable" gakoaren balioa TRUE izanez gero dauka eragina.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
eu: Minutu kopurua pantaila-babesleko gaia aldatu aurretik exekutatzeko.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
eu: Aktibitaterik gabeko segundu kopurua energia kudeatzaileari seinalea bidali aurretik. Gako hau saioaren energia-kudeatzaile agenteak ezarri eta mantentzen du.

en: The reason for inhibiting the screensaver
eu: Pantaila-babeslea geldiarazteko arrazoia

en: The screensaver has been active for %d seconds.
eu: Pantaila-babeslea %d segundo egon da aktibo.

en: The screensaver is %s
eu: Pantaila-babeslea %s da

en: The screensaver is being inhibited by:
eu: Pantaila-babeslea honek gelditu du:

en: The screensaver is not currently active.
eu: Pantaila-babeslea ez dago unean aktibo.

en: The screensaver is not inhibited
eu: Pantaila-babeslea ez dago geldituta

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
eu: Pantaila-babesleak erabiltzen duen hautapen modua. "blank-only"  izan daiteke pantaila-babeslea aktibatzean gairik ez erabiltzeko, "single" gai bakarra erabiltzeko pantaila-babeslea aktibatzean ("themes" gakoan zehaztutakoa), edo "random" gaiak aldatzen joan dadin pantaila-babeslea aktibatzean.

en: The source image to use
eu: Irudiaren iturburua erabiltzeko

en: Theme for lock dialog
eu: Blokeatze-leihoaren gaia

en: Theme to use for the lock dialog
eu: Blokeo leihorako erabili beharreko gaia

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
eu: Gako honek gaien zerrenda zehazten du pantaila-babesleak erabiltzeko. Ez ikusi egingo zaio "mode" gakoa "blank-only" balioarekin ezarrita egotean. Gaiaren izena eman behar da "mode" gakoa "single" denean, eta gaien zerrenda eman behar da "random" denean.

en: Time before locking
eu: Denbora blokeatu aurretik

en: Time before logout option
eu: Denbora saioa amaitzeko aukeraren aurretik

en: Time before power management baseline
eu: Energia kudeatzailea indarrean jarri aurretik igaro beharreko denbora

en: Time before theme change
eu: Denbora gaia aldatu aurretik

en: Time has expired.
eu: Denbora iraungitu egin da.

en: To:
eu: Nora:

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
eu: Aktibatu pantaila-babeslea (belztu pantaila)

en: Unable to establish service %s: %s
eu: Ezin izan da %s zerbitzua ezarri: %s

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Version of this application
eu: Aplikazio honen bertsioa

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
eu: ZABALERAxALTUERA+X+Y

en: You are required to change your password immediately (password aged)
eu: Pasahitza berehala aldatu behar duzu (pasahitza zaharkituta)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
eu: Pasahitza berehala aldatu behar duzu (erroak behartuta)

en: You have the Caps Lock key on.
eu: Blok.maius. aktibatuta dago

en: You must choose a longer password
eu: Pasahitz luzeagoa aukeratu behar duzu

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
eu: Irudi bat zehaztu behar duzu. Ikusi --help erabileraren informazioa lortzeko.

en: You must wait longer to change your password
eu: Gehiago itxaron behar duzu pasahitza aldatzeko

en: Your account has expired; please contact your system administrator
eu: Zure kontua iraungitu da; jarri harremanetan sistemako administratzailearekin

en: _Activate screensaver when computer is idle
eu: _Aktibatu pantaila-babeslea ordenagailua inaktibo dagoenean

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Leave Message
eu: _Utzi mezua

en: _Lock screen when screensaver is active
eu: _Blokeatu pantaila pantaila-babeslea aktibatzean

en: _Log Out
eu: _Irten saiotik

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Preview
eu: _Aurrebista

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Screensaver theme:
eu: _Pantaila-babeslearen gaia:

en: _Switch User
eu: _Aldatu erabiltzailez

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: active
eu: aktibo

en: failed to register with the message bus
eu: huts egin du mezuaren deia erregistratzean

en: image - floats images around the screen
eu: image - mugitu irudiak pantailan zehar

en: inactive
eu: inaktibo

en: not connected to the message bus
eu: ez da mezuaren deira konektatu

en: screensaver already running in this session
eu: pantaila-babeslea jadanik exekutatzen dago saio honetan
