mate-terminal 1.25.0 - en to eu translation catalogue (480 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
eu: "%s" ez da baliozko zoom-faktorea

en: "%s" option given twice for the same window
eu: "%s" aukera bi aldiz eman da leiho bererako

en: <b>Command</b>
eu: <b>Komandoa</b>

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
eu: <b>Aurreko planoa, atzeko planoa, lodia eta azpimarra</b>

en: <b>Palette</b>
eu: <b>Paleta</b>

en: <b>Title</b>
eu: <b>Titulua</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
eu: <small><i><b>Oharra:</b> terminaletan kolore hauek erabil daitezke.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
eu: <small><i><b>Oharra:</b> aukera hauek aplikazio batzuen funtzionamendua oztopa dezakete. Terminaletan beste portaera bat espero duten zenbait aplikazio eta sistema eragilerekin lan egin ahal izateko bakarrik eskaintzen dira.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
eu: <small><i>Gehienezkoa</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
eu: <small><i>Bat ere ez</i></small>

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
eu: Terminal emuladorea MATEren mahaigain ingurunerako

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
eu: Atzeko planoko irudia zenbat ilundu behar den zehazteko, 0.0 eta 1.0 arteko balio bat adierazi behar da. 0.0 balioak ez iluntzeko esan nahi du eta 1.0 balioak erabat iluntzeko. Oraingoz, bi maila besterik ez daude aukeran, eta, beraz, ezarpen boolearra da (0.0k itzaleztatzea desgaitzen du).

en: ASCII DEL
eu: ASCII EZAB

en: A_vailable encodings:
eu: _Kodeketa erabilgarriak:

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
eu: Uneko fitxa desuztartzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
eu: Tekla bizkortzailea, uneko fitxa ezkerrera eramateko. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
eu: Tekla bizkortzailea, uneko fitxa eskuinera eramateko. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Accelerator to detach current tab.
eu: Bizkortzailea uneko fitxa desuztartzeko.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
eu: Tekla bizkortzailea, uneko fitxa ezkerrera eramateko.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
eu: Tekla bizkortzailea, uneko fitxa eskuinera eramateko.

en: Add or Remove Terminal Encodings
eu: Gehitu edo kendu terminal-kodeketak

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
eu: Pango letra-tipo baten izena. Adib., "Sans 12" edo "Monospace Bold 14".

en: Append initial title
eu: Erantsi hasierako titulua

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
eu: "%s"(r)en argumentua ez da baliozko komandoa: %s

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Background image _scrolls
eu: _Atzeko planoko irudia korritzen da

en: Background type
eu: Atzeko planoaren mota

en: Baltic
eu: Baltikokoa

en: Black on light yellow
eu: Beltza hori argiaren gainean

en: Black on white
eu: Beltza zuriaren gainean

en: Block
eu: Blokea

en: Bol_d color:
eu: _Lodiaren kolorea:

en: Built-in _schemes:
eu: Eskema _inkorporatuak:

en: Built-in sche_mes:
eu: _Eskema inkorporatuak:

en: C_all To…
eu: _Deitu...

en: C_lose Tab
eu: I_txi fitxa

en: C_lose Terminal
eu: _Itxi terminala

en: C_lose Window
eu: It_xi leihoa

en: C_reate
eu: _Sortu

en: Celtic
eu: Zeltiarra

en: Central European
eu: Europako Erdialdekoa

en: Change _Profile
eu: Aldatu p_rofila

en: Characters that are considered "part of a word"
eu: "Hitz-zatitzat" hartzen diren karaktereak

en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

en: Choose A Terminal Font
eu: Aukeratu terminalaren letra-tipoa

en: Choose Palette Color %d
eu: Aukeratu %d paleta-kolorea

en: Choose Terminal Background Color
eu: Aukeratu terminalaren atzeko planoko kolorea

en: Choose Terminal Text Color
eu: Aukeratu terminalaren testuaren kolorea

en: Choose base profile
eu: Aukeratu oinarrizko profila

en: Click button to choose profile
eu: Egin klik botoian profila aukeratzeko

en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close tab
eu: Itxi fitxa

en: Close this terminal?
eu: Itxi terminal hau?

en: Close this window?
eu: Itxi leiho hau?

en: Color p_alette:
eu: Kolore-_paleta:

en: Colors
eu: Koloreak

en: Compatibility
eu: Bateragarritasuna

en: Contents
eu: Edukia

en: Contributors:
eu: Laguntzaileak:

en: Control-H
eu: Kontrol+H

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Could not open the address “%s”
eu: Ezin izan da '%s' helbidea ireki

en: Could not save contents
eu: Ezin izan da edukia gorde

en: Croatian
eu: Kroaziarra

en: Current Locale
eu: Uneko hizkuntza-ezarpena

en: Cursor _shape:
eu: Kurtsorearen _forma:

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom co_mmand:
eu: Ko_mando pertsonalizatua:

en: Custom command to use instead of the shell
eu: Shell-aren ordez erabiltzeko komando pertsonalizatua

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/Errusiarra

en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukrainarra

en: DIRNAME
eu: DIRIZENA

en: Default color of bold text in the terminal
eu: Terminaleko testu lodiaren kolore lehenetsia

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
eu: Terminaleko testu lodiaren kolore lehenetsia, kolore-zehaztapen gisa (HTML estiloko digitu hamaseitarretan, edo kolore-izena emanda, adib. "red"). Honi ezikusi egingo zaio bold_color_same_as_fg TRUE (egia) bada.

en: Default color of terminal background
eu: Terminalaren atzeko planoko kolore lehenetsia

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
eu: Atzeko planoko kolore lehenetsia, kolore-zehaztapen gisa (HTML estiloko digitu hamaseitarretan, edo kolore-izena emanda, adib. "red").

en: Default color of text in the terminal
eu: Terminaleko testuaren kolore lehenetsia

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
eu: Terminaleko testuaren kolore lehenetsia, kolore-zehaztapen gisa (HTML estiloko digitu hamaseitarretan, edo kolore-izena emanda, adib. "red").

en: Default number of columns
eu: Zutabeen kopuru lehenetsia

en: Default number of rows
eu: Errenkaden kopuru lehenetsia

en: Default size:
eu: Tamaina lehenetsia:

en: Delete Profile
eu: Ezabatu profila

en: Delete profile “%s”?
eu: '%s' profila ezabatu?

en: Detach Tab
eu: Desuztartu fitxa

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
eu: Ez da erregistratzen aktibazioko izen-zerbitzarian, ez du berrerabiltzen terminal aktiborik

en: E_ncodings shown in menu:
eu: _Menuan erakutsitako kodeketak:

en: Edit
eu: Editatu

en: Editing Profile “%s”
eu: '%s' profilaren edizioa

en: Effect of the Backspace key
eu: Atzera-teklaren ekintza

en: Effect of the Delete key
eu: "Ezabatu" teklaren ekintza

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
eu: Gaitu menuaren _lasterbidea (lehenespenez F10)

en: Error parsing command: %s
eu: Errorea komandoa analizatzean: %s

en: Escape sequence
eu: Ihes-sekuentzia

en: Execute the argument to this option inside the terminal
eu: Exekutatu aukera honen argumentua terminalaren barruan

en: Exit the terminal
eu: Irten terminaletik

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Failed to parse arguments: %s
eu: Huts egin du argumentuak analizatzean: %s

en: File
eu: Fitxategia

en: Filename of a background image.
eu: Atzeko planoko irudiaren fitxategi-izena.

en: Find
eu: Bilatu

en: Find Ne_xt
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

en: Find Pre_vious
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Find Previous
eu: Bilatu aurrekoa

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Full Screen
eu: Pantaila osoa

en: Full-screen the window
eu: Pantaila osoko leihoa

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: General
eu: Orokorra

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Go to _Line...
eu: Joan _lerrora

en: Gray on black
eu: Grisa beltzaren gainean

en: Greek
eu: Grekoa

en: Green on black
eu: Berdea beltzaren gainean

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Gurmukhi
eu: Gurmukhia

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hebrew Visual
eu: Hebrear bisuala

en: Help
eu: Laguntza

en: Hide and Show menubar
eu: Ezkutatu eta erakutsi menu-barra

en: Highlight S/Key challenges
eu: Nabarmendu S/Key erronkak

en: Hindi
eu: Hindia

en: Hold the terminal open
eu: Utzi terminala irekita

en: How much to darken the background image
eu: Zenbat ilundu atzeko planoko irudia.

en: Human-readable name of the profile
eu: Profilaren izen ulergarria.

en: Human-readable name of the profile.
eu: Profilaren izen ulergarria.

en: I-Beam
eu: Marra bertikala

en: ID
eu: IDa

en: Icelandic
eu: Islandiarra

en: Icon for terminal window
eu: Terminal-leihoaren ikonoa

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
eu: Profil honetako fitxetan/leihoetan erabiltzeko ikonoa.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
eu: Terminaleko aplikazioak titulua ezartzen badu (normalena eginkizun hori shell-ari ematea izaten da), dinamikoki ezarritako titulua lehendik dagoenaren ordez, edo aurretik, edo ondoren jar daiteke. Balio posibleak "replace", "before", "after", eta "ignore" dira.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
eu: Hautatzen bada, terminaleko aplikazioek testu-formatu lodia erabili ahal izango dute.

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
eu: TRUE (egia) bada, letra lodiko testua errendatuko da testu arruntaren kolore berdina erabiliz.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
eu: Hautatzen bada, ez da zaratarik entzungo aplikazioek ihes-sekuentzia bidaltzen dutenean terminal-soinuarentzat.

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
eu: True (egia) bada, sortu berri diren terminalaren leihoak tamaina pertsonalizatua edukiko dute default_size_columns eta default_size_rows parametroek definituta.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
eu: Hautatzen bada, tekla bat sakatzean korritze-barra beheraino joango da.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
eu: Hautatzen bada, atzeko planoko irudia aurreko planoko testuarekin batera korrituko da; bestela, irudia ez da mugituko eta testua bakarrik korrituko da.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
eu: TRUE (egia) bada, korritze-barrako lerroak ez dira inoiz baztertuko. Korritze-barraren historia aldi baterako diskoan gordeko denez, honek diskoan lekurik gabe gelditzea eragin dezake terminaleko irteera ugaria izanez gero.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
eu: Hautatzen bada, terminaleko komandoa saioa hasteko shell gisa abiaraziko da. (Marratxo bat izango du argv[0] katearen aurretik).

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
eu: Hautatzen bada, terminalak mahaigaineko letra-tipo orokorra erabiliko du, tarte bakarrekoa bada (eta hurbileneko letra-tipoa bestela).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
eu: Hautatzen bada, testua sartzeko koadroetako gaiaren kolore-eskema bera erabiliko da terminalean, erabiltzaileak zehaztutako koloreak erabili beharrean.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
eu: Hautatzen bada, custom_command ezarpenaren balioa erabiliko da, shell bat exekutatu beharrean.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
eu: Hautatzen bada, irteera berri bat dagoenean terminala beheraino korrituko da.

en: Image _file:
eu: _Irudi-fitxategia:

en: Images
eu: Irudiak

en: Incompatible terminal config file version.
eu: Terminalaren konfigurazio-fitxategi bertsioa bateraezina.

en: Initial _title:
eu: Hasierako _titulua:

en: Invalid geometry string "%s"
eu: "%s" geometria-kate baliogabea

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Keep initial title
eu: Mantendu hasierako titulua

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Profila sortzeko elkarrizketa-koadroa irekitzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Fitxa ixteko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Leihoa ixteko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Hautatutako testua arbelean kopiatzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Laguntza irekitzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Letra handiagotzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Letra txikiagotzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Letra-tamaina normala ezartzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Fitxa berria irekitzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Leiho berria irekitzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 1. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 10. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 11. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 12. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 2. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 3. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 4. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 5. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 6. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 7. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 8. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: 9. fitxara aldatzeko laster-tekla. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Pantaila osoko modua jartzeko eta kentzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Terminala berrezarri eta garbitzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Terminala berrezartzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Terminalaren titulua ezartzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Terminalaren titulua ezartzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Hurrengo fitxara aldatzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Aurreko fitxara aldatzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
eu: Menu-barra erakutsi eta ezkutatzeko laster-teklak. Kate gisa adierazita GTK+ baliabide-fitxategietan erabiltzen den formatu berean. Aukera honetan "disabled" kate berezia jartzen bada, ez da laster-teklarik egongo ekintza honentzat.

en: Keyboard shortcut to close a tab
eu: Fitxa ixteko laster-teklak

en: Keyboard shortcut to close a window
eu: Leihoa ixteko laster-teklak

en: Keyboard shortcut to copy text
eu: Testua kopiatzeko laster-teklak

en: Keyboard shortcut to create a new profile
eu: Profil berria sortzeko laster-teklak

en: Keyboard shortcut to launch help
eu: Laguntza abiatzeko laster-teklak

en: Keyboard shortcut to make font larger
eu: Letra handiagotzeko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
eu: Letra-tamaina normala ikusteko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to make font smaller
eu: Letra txikiagotzeko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to open a new tab
eu: Fitxa berria irekitzeko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to open a new window
eu: Leiho berria irekitzeko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to paste text
eu: Testua itsasteko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
eu: Terminala berrezarri eta garbitzeko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
eu: Terminala berrezartzeko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
eu: Uneko fitxako edukia fitxategi batean gordetzeko laster-teklak

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
eu: Terminalaren titulua ezartzeko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
eu: 1. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
eu: 10. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
eu: 11. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
eu: 12. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
eu: 2. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
eu: 3. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
eu: 4. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
eu: 5. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
eu: 6. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
eu: 7. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
eu: 8. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
eu: 9. fitxara joateko laster-tekla.

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
eu: Hurrengo fitxara joateko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
eu: Aurreko fitxara joateko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
eu: Pantaila osoko modua jarri eta kentzeko laster-teklak.

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
eu: Menu-barra erakutsi eta ezkutatzeko laster-teklak.

en: Korean
eu: Korearra

en: L_eave Full Screen
eu: _Irten pantaila osotik

en: Linux console
eu: Linux kontsola

en: List of available encodings
eu: Kodeketa erabilgarrien zerrenda

en: List of profiles
eu: Profil-zerrenda

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
eu: mate-terminal-ek ezagutzen dituen profilen zerrenda. Zerrendak /apps/mate-terminal/profiles direktorioko azpidirektorioen izenak dakartza.

en: Load a terminal configuration file
eu: Kargatu terminalaren konfigurazio-fitxategia

en: MATE Terminal
eu: MATEko terminala

en: MATE Terminal Emulator
eu: MATE terminalaren emulatzailea

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
eu: MATE Terminala GNOME Terminaleko adarkatze bat da, eta MATE mahaigainaren inguruneko zati bat. MATE eta MATE Terminalari buruz gehiago jakin nahi baduzu, ikusi proiektuaren orri nagusia.

en: MATE Terminal is a terminal emulation application that you can use to access a UNIX shell in the MATE environment. MATE Terminal emulates the xterm program developed by the X Consortium. It supports translucent backgrounds, opening multiple terminals in a single window (tabs) and clickable URLs.
eu: MATE Terminala terminal-emulazio aplikazio bat da, MATE ingurunean UNIX shell bat atzitzeko erabil daitekeena. MATE Terminalek X Consortiumek garatutako xterm programa emulatzen du. Atzealde gardenxkak onartzen ditu, eta baita hainbat terminal irekitzea leiho bakarrean (fitxak) eta URL klikagarriak ere.

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: MATE Terminal erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: Match _entire word only
eu: _Hitz osoak soilik

en: Maximize the window
eu: Maximizatu leihoa

en: Move Tab _Left
eu: Eraman fitxa e_zkerrera

en: Move Tab _Right
eu: Eraman fitxa e_skuinera

en: Move Tab to the Left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

en: Move Tab to the Right
eu: Eraman fitxa eskuinera

en: New Profile
eu: Profil berria

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: New Window
eu: Leiho berria

en: New _Profile…
eu: Profil _berria...

en: No such profile "%s", using default profile
eu: Ez dago '%s' profilik, profil lehenetsia erabiliko da

en: Nordic
eu: Nordikoa

en: Normal Size
eu: Tamaina normala

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
eu: Normalean, F10 sakatuta menu-barra bistaratzen da. Nahi izanez gero, pertsonaliza daiteke gtkrc-ren bidez (gtk-menu-bar-accel = "nahiduzuna"). Aukera honekin menu-barraren ohiko laster-tekla desgai daiteke.

en: Not a valid terminal config file.
eu: Ez da terminalaren baliozko konfigurazio-fitxategia.

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
eu: Terminalaren leiho berriko zutabeen kopurua. Eraginik ez dauka use_custom_default_size ez bada gaitu.

en: Number of lines to keep in scrollback
eu: Korritze-barran mantentzeko lerro-kopurua

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
eu: Terminalaren leiho berriko errenkaden kopurua. Eraginik ez dauka use_custom_default_size ez bada gaitu.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
eu: Korritze-barran zenbat lerro mantendu. Lerro horiek izango dituzu atzera korritu ahal izateko; kopuru hori gainditu ahala, lerroak galduz joango dira. 'scrollback_unlimited' TRUE (egia) bada, balio honi ezikusi egingo zaio.

en: On the left side
eu: Ezkerreko aldean

en: On the right side
eu: Eskuineko aldean

en: Open Ta_b
eu: Ireki _fitxa

en: Open _Terminal
eu: Ireki _terminala

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
eu: Fitxa berri bat irekitzen du profil lehenetsian azkena irekitako leihoan

en: Open a new window containing a tab with the default profile
eu: Leiho berri bat irekitzen du profil lehenetsiko fitxa batekin

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
eu: 'mate-terminal'-en bertsio honek ez du '%s' aukera zaharra onartzen; profil bat sor dezakezu nahi duzun ezarpenarekin, eta '--profile' aukera berria erabili

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
eu: "%s" aukerak komando-lerroaren gainerako zatian exekutatu beharreko komandoa zehaztea eskatzen du

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
eu: Aukerak leiho edo terminalaren fitxa berriak irekitzeko; hauetariko bat baino gehiago zehatz daiteke:

en: PROFILE-NAME
eu: PROFIL-IZENA

en: P_rofiles
eu: _Profilak

en: P_rofiles…
eu: _Profilak...

en: Palette entry %d
eu: %d paleta-sarrera

en: Palette for terminal applications
eu: Terminaleko aplikazioentzako paleta

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste _Filenames
eu: Itsatsi _fitxategi-izenak

en: Persian
eu: Pertsiarra

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
eu: Ireki elkarrizketa bat S/key erronka-erantzunaren kontsulta detektatu eta bertan klik egiten denean. Pasahitza idatzita, terminalera bidaliko du.

en: Position of the scrollbar
eu: Korritze-barraren posizioa

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
eu: Balio posibleak: "close" terminala ixteko, eta "restart" komandoa berrabiarazteko.

en: Pr_ofile Preferences
eu: Profilaren _hobespenak

en: Prepend initial title
eu: Jarri hasierako titulua aurrean

en: Profile Editor
eu: Profil-editorea

en: Profile _name:
eu: Profila-_izena:

en: Profile list
eu: Profil-zerrenda

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
eu: Leiho edo fitxa berria irekitzean erabiliko den profila. Profilen zerrendan egon behar du.

en: Profile to use for new terminals
eu: Terminal berrietan erabiltzeko profila

en: Profiles
eu: Profilak

en: ROLE
eu: EGITEKOA

en: Replace initial title
eu: Ordeztu hasierako titulua

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Reset and C_lear
eu: Berrezarri eta ga_rbitu

en: Reset and Clear
eu: Berrezarri eta garbitu

en: Restart the command
eu: Berrabiarazi komandoa

en: Romanian
eu: Errumaniarra

en: Ru_n a custom command instead of my shell
eu: E_xekutatu komando pertsonalizatua shell-aren ordez

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
eu: Exekutatu hau komando hau shell-aren ordez, use_custom_command egiazkoa bada.

en: S/Key Challenge Response
eu: S/Key erronka-erantzuna

en: S_hade transparent or image background:
eu: _Itzaleztatu atzeko plano gardena edo irudiduna:

en: Save Contents
eu: Gorde edukia

en: Save as...
eu: Gorde honela...

en: Save the terminal configuration to a file
eu: Gorde terminalaren konfigurazioa fitxategi batean

en: Scroll on _keystroke
eu: Korritu _tekla sakatutakoan

en: Scroll on _output
eu: Ko_rritu irteeran

en: Scroll_back:
eu: _Atzera korritu:

en: Scrolling
eu: Korritzea

en: Search
eu: Bilatu

en: Search _backwards
eu: Bilatu _atzerantz

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select Background Image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select-by-_word characters:
eu: _Hitz gisa hautatzeko karaktereak:

en: Session management options:
eu: Saio-kudeaketaren aukerak:

en: Set Title
eu: Ezarri titulua

en: Set _Character Encoding
eu: Ezarri _karaktere-kodeketa

en: Set the last specified tab as the active one in its window
eu: Azkena zehaztutako fitxa leiho honetako fitxa aktibo gisa ezartzen du

en: Set the terminal title
eu: Ezarri terminalaren titulua

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
eu: Ezarri terminalaren zoom-faktorea (1.0 = tamaina normala)

en: Set the window role
eu: Ezarri leihoaren portaera

en: Set the working directory
eu: Ezarri laneko direktorioa

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
eu: 'Atzera-tekla'k sortuko duen kodea ezartzen du. Hauek dira balio posibleak: "ascii-del" (ASCII DEL karakterea), "control-h" (Ktrl+H, AKA ASCII BS karakterea), "escape-sequence" (normalean atzera-teklari edo ezabatzekoari lotutako ihes-sekuentzia). Atzera-teklarentzat "ascii-del" ezarpen egokitzat jotzen da normalean.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
eu: 'Ezabatu' teklak sortuko duen kodea ezartzen du. Hauek dira balio posibleak: "ascii-del" (ASCII DEL karakterea), "control-h" (Ktrl+H, AKA ASCII BS karakterea), "escape-sequence" (normalean atzera-teklari edo ezabatzekoari lotutako ihes-sekuentzia). Ezabatu teklarentzat "escape-sequence" ezarpen egokitzat jotzen da normalean.

en: Shortcut _Key
eu: _Laster-teklak

en: Show MATE Terminal options
eu: Erakutsi MATE terminalaren aukerak

en: Show _Menubar
eu: Erakutsi _menu-barra

en: Show _menubar by default in new terminals
eu: Erakutsi _menu-barra lehenespenez terminal berrietan

en: Show per-terminal options
eu: Erakutsi aukerak terminaleko

en: Show per-window options
eu: Erakutsi aukerak leihoko

en: Show session management options
eu: Erakutsi saio-kudeaketaren aukerak

en: Show terminal options
eu: Erakutsi terminalaren aukerak

en: South European
eu: Europako Hegoaldekoa

en: Specify file containing saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioa duen fitxategia

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: Switch to Next Tab
eu: Aldatu hurrengo fitxara

en: Switch to Previous Tab
eu: Aldatu aurreko fitxara

en: Switch to Tab 1
eu: Aldatu 1. fitxara

en: Switch to Tab 10
eu: Aldatu 10. fitxara

en: Switch to Tab 11
eu: Aldatu 11. fitxara

en: Switch to Tab 12
eu: Aldatu 12. fitxara

en: Switch to Tab 2
eu: Aldatu 2. fitxara

en: Switch to Tab 3
eu: Aldatu 3. fitxara

en: Switch to Tab 4
eu: Aldatu 4. fitxara

en: Switch to Tab 5
eu: Aldatu 5. fitxara

en: Switch to Tab 6
eu: Aldatu 6. fitxara

en: Switch to Tab 7
eu: Aldatu 7. fitxara

en: Switch to Tab 8
eu: Aldatu 8. fitxara

en: Switch to Tab 9
eu: Aldatu 9. fitxara

en: Switch to this tab
eu: Aldatu fitxa honetara

en: TITLE
eu: IZENBURUA

en: TTY Erase
eu: TTY ezabatu

en: Ta_bs
eu: _Fitxak

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Terminal
eu: Terminala

en: Terminal _bell
eu: Terminal-_soinua

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
eu: Terminalaren aukerak; aurreneko --window edo --tab argumentuak baino lehenago erabiltzen bada, lehenetsia ezartzen du terminal guztientzako:

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
eu: Terminalek 16 koloreko paleta dute terminaleko aplikazioek erabiltzeko. Hau da paleta hori, kolore-izenak bi puntuz bereizita. Kolore-izenak formatu hamaseitarrean ematen dira, adib. "#FF00FF"

en: Thai
eu: Thailandiera

en: The cursor appearance
eu: Kurtsorearen itxura

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
eu: Balio erabilgarriak honakoak dira: "block" bloke formako kurtsorea, "ibeam" marra bertikal formakoa, edo "underline" azpimarra formakoa.

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
eu: Balio erabilgarriak: "system", kurtsore globala ezarpen keinukariak erabilteko; "on" edo "off" modua esplizitoki ezartzeko.

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
eu: '%s' lasterbidea jadanik '%s' ekintzari lotuta dago

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
eu: Zuk klik egindako testuak ez dirudi OTP erronka denik.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
eu: Zuk klik egindako testuak ez dirudi S/Key erronka denik.

en: There was an error creating the child process for this terminal
eu: Errorea terminal honetako prozesu umea sortzean

en: There was an error displaying help
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean

en: Title and Command
eu: Titulua eta komandoa

en: Title for terminal
eu: Terminalaren titulua

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
eu: Terminal-leihoan edo -fitxan bistaratzeko titulua. Titulu hori terminalean exekutatzen den aplikazioak ordeztuko du, edo aplikazioarenarekin konbinatuko da, title_mode ezarpenean zehaztutakoaren arabera.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
eu: Egiazkoa leiho berrietan menu-barrak agertu behar badu profil hau duten leihoetan/fitxetan.

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Turn off the menubar
eu: Desaktibatu menu-barra

en: Turn on the menubar
eu: Aktibatu menu-barra

en: Two roles given for one window
eu: Bi portaera eman zaizkio leiho bati

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
eu: Terminalaren atzeko planoaren mota. Aukerak: "solid" (kolore solidoa) "image" (irudia), edo "transparent" benetako gardentasuna leiho-kudeatzaile konposatua exekutatzen ari bada, edo bestela sasi-gardentasuna.

en: Underline
eu: Azpimarra

en: Unnamed
eu: Izengabea

en: Use custom default terminal si_ze
eu: Erabili terminalaren _tamaina pertsonalizatu lehenetsia

en: Use the command line
eu: Erabili komando-lerroa

en: Use the given profile instead of the default profile
eu: Erabili emandako profila profil lehenetsiaren ordez

en: User Defined
eu: Erabiltzaileak definitua

en: Vietnamese
eu: Vietnamdarra

en: View
eu: Ikusi

en: Western
eu: Mendebaldekoa

en: What to do with dynamic title
eu: Zer egin titulu dinamikoarekin

en: What to do with the terminal when the child command exits
eu: Zer egin terminalarekin komando umeak amaitzen duenean

en: When command _exits:
eu: Ko_mandoak amaitzen duenean:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
eu: Testua hitzez hitz hautatzen denean, karaktere-sekuentzia hauek hitz bezala hartuko dira. Balio-bitarteak "A-Z" moduan eman daitezke. Marratxo literalak (balio-bitartea adierazten ez dutenak) lehen karaktere gisa eman behar dira.

en: When terminal commands set their o_wn titles:
eu: Terminaleko komandoek _haien tituluak noiz ezarri:

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
eu: Terminalaren korritze-barra non kokatu. Aukerak "ezkerrean", "eskuinean" eta "ezkutuan" dira.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
eu: Korritze-barran mugarik gabeko lerro-kopurua mantenduko diren ala ez

en: Whether bold text should use the same color as normal text
eu: Testu lodiak testu arruntaren kolore berdina erabiliko duen ala ez

en: Whether the menubar has access keys
eu: Menu-barrak sarbide-teklarik duen

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
eu: Menu-barra bistaratzeko GTK+ren laster-tekla estandarra gaituta dagoen

en: Whether to allow bold text
eu: Testu-formatu lodia onartzen den

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
eu: Terminal baten leihoa ixtean baieztapena eskatu behar den ala ez.

en: Whether to blink the cursor
eu: Kurtsorea keinuka egongo den ala ez

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
eu: Menu-barran Alt+letra bizkortzailerik eduki behar den. Terminalean exekutatzen diren aplikazioekin interferentzia egin lezakete, eta horregatik ematen da desaktibatzeko aukera.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
eu: Terminaleko komandoa saioa hasteko shell gisa abiarazi behar den ala ez

en: Whether to run a custom command instead of the shell
eu: Shell-aren ordez komando pertsonalizatu bat exekutatu behar den ala ez

en: Whether to scroll background image
eu: Atzeko planoko irudia korritu behar den ala ez

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
eu: Tekla bat sakatutakoan beheraino korritu behar den ala ez

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
eu: Irteera berri bat dagoenean beheraino korritu behar den ala ez

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
eu: Leiho/fitxa berrietan menu-barra erakutsi behar den ala ez

en: Whether to silence terminal bell
eu: Terminal-soinua isilarazi behar den ala ez

en: Whether to use custom terminal size for new windows
eu: Terminalaren tamaina pertsonalizatua erabiliko den leiho berrientzako ala ez adierazten du

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
eu: Terminalean gaiaren koloreak erabili behar diren ala ez

en: Whether to use the system font
eu: Sistemako letra-tipoa erabili behar den ala ez

en: White on black
eu: Zuria beltzaren gainean

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
eu: Leihoaren aukerak; aurreneko --window edo --tab argumentuak baino lehenago erabiltzen bada, lehenetsia ezartzen du leiho guztientzako:

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
eu: '%s' izeneko profila badago lehendik. Beste profila izen berdinarekin sortzea nahi duzu?

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
eu: MATE Terminal programarekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: Free SoftwareFoundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: ZOOM
eu: ZOOMA

en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

en: Zoom _In
eu: _Zooma handiagotu

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
eu: "%g" zoom-faktorea handiegia da, %g erabiliko da

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
eu: "%g" zoom-faktorea txikiegia da, %g erabiliko da

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Action
eu: _Ekintza

en: _Add or Remove…
eu: _Gehitu edo kendu...

en: _Allow bold text
eu: _Onartu testu lodia

en: _Background color:
eu: _Atzeko planoko kolorea:

en: _Background image
eu: _Atzeko planoko irudia

en: _Backspace key generates:
eu: _Atzera-tekla sakatutakoan:

en: _Base on:
eu: _Oinarria:

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Clear Highlight
eu: _Garbitu nabarmentzea

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Close Window
eu: _Itxi leihoa

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Copy Call Address
eu: _Kopiatu deiaren helbidea

en: _Copy E-mail Address
eu: _Kopiatu postaren helbidea

en: _Copy Link Address
eu: _Kopiatu estekaren helbidea

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Delete key generates:
eu: '_Ezabatu' tekla sakatutakoan:

en: _Description
eu: _Azalpena

en: _Detach tab
eu: _Desuztartu fitxa

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
eu: Gaitu menuetako _tekla bizkortzaileak (adib., Alt+F Fitxategia menua irekitzeko)

en: _Encoding
eu: _Kodeketa

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Find...
eu: _Bilatu...

en: _Font:
eu: Letra-_tipoa:

en: _Full Screen
eu: _Pantaila osoa

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Incremental Search...
eu: Bilaketa _inkrementala...

en: _Input Methods
eu: _Sarrera-metodoak

en: _Keyboard Shortcuts…
eu: _Laster-teklak...

en: _Match case
eu: _Maiuskula/minuskula

en: _New
eu: _Berria

en: _Next Tab
eu: _Hurrengo fitxa

en: _Normal Size
eu: Tamaina _normala

en: _Open Link
eu: _Ireki esteka

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Previous Tab
eu: _Aurreko fitxa

en: _Profile Preferences
eu: _Profilaren hobespenak

en: _Profile name:
eu: _Profila-izena:

en: _Profile used when launching a new terminal:
eu: _Terminal berria abiaraztean erabiliko den profila:

en: _Relaunch
eu: _Berrabiarazi

en: _Reset
eu: _Berrezarri

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
eu: _Berrezarri bateragarritasun-aukerak lehenetsietara

en: _Run command as a login shell
eu: _Exekutatu komandoa saioa hasteko shell gisa

en: _Same as text color
eu: Testuaren kolorearen _berdina

en: _Save Contents
eu: _Gorde edukia

en: _Scrollbar is:
eu: _Korritze-barraren posizioa:

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Search for:
eu: Bila_tu:

en: _Send Mail To…
eu: _Bidali posta...

en: _Set Title…
eu: _Ezarri titulua...

en: _Shortcut keys:
eu: _Laster-teklak:

en: _Solid color
eu: _Kolore solidoa

en: _Terminal
eu: _Terminala

en: _Text color:
eu: _Testuaren kolorea:

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: _Transparent background
eu: _Atzeko plano gardena

en: _Underline color:
eu: _Azpimarra kolorea:

en: _Unlimited
eu: _Mugagabea

en: _Use colors from system theme
eu: Erabili _sistemaren gaiaren koloreak

en: _Use the system fixed width font
eu: _Erabili sisteman finkatutako letra-tipoa

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Wrap around
eu: _Doitu

en: columns
eu: zutabeak

en: lines
eu: lerro

en: rows
eu: errenkadak
