Xfce Apps - en to eu translation catalogue (289 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
eu: 
    Parole media erreproduzigailua %s
    
    Xfce Goodies proiektuaren zati
    https://goodies.xfce.org
    
    GNU GPL lizentziapean argitaratua.
    
    Mesedez eman akatsen berri hemen <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
eu: 16:9 (Panoramikoa)

en: <b>Audio Visualization</b>
eu: <b>Audioaren irudikapena</b>

en: <b>Color Balance</b>
eu: <b>Kolorearen balantzea</b>

en: <b>Keyboard</b>
eu: <b>Teklatua</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
eu: <b>Erreprodukzio-zerrendaren ezarpenak</b>

en: <b>Screensaver</b>
eu: <b>Pantaila-babeslea</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
eu: <b>Azpitituluen ezarpenak</b>

en: <b>Video Output</b>
eu: <b>Bideoaren irteera</b>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
eu: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Artista ezezaguna</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
eu: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Album ezezaguna</span></big>

en: <i>by</i>
eu: <i>-</i>

en: <i>on</i>
eu: <i>-</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
eu: <span color='#F4F4F4'><b><big>Kanta ezezaguna</big></b></span>

en: A modern simple media player for the Xfce Desktop Environment.
eu: Multimedia erreproduzitzaile sinple eta moderno bat Xfce mahaigain ingurunerako.

en: A_ngle Menu
eu: A_ngeluaren menua

en: About
eu: Honi buruz

en: Add
eu: Gehitu

en: Add files to playlist
eu: gehitu fitxategiak erreprodukzio-zerrendara

en: Add to playlist...
eu: Erreprodukzio-zerrendara gehitu...

en: Additional software is required.
eu: Software gehigarria beharrezko

en: Advanced Stream Redirector (%s)
eu: Korronteen berbideratze aurreratua (%s)

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: All supported files
eu: Onartutako fitxategi guztiak

en: Always minimize to tray when window is closed
eu: Beti txikitu erretilura leihoa ixtean

en: Always replace playlist with opened files
eu: Beti ordeztu erreprodukzio-zerrenda irekitako fitxategiekin

en: Arabic
eu: Arabiarra

en: Are you sure you want to quit?
eu: Ziur zaude itxi nahi duzula?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
eu: Ziur zaude azken elementuen historia ezabatu nahi duzula? Hau ezin da desegin.

en: Armenian
eu: Armeniarra

en: Audio
eu: Audioa

en: Audio CD
eu: Audio CDa

en: Audio Track #%d
eu: Audio %d pista

en: Audio Track:
eu: Audio pista:

en: Audio and video
eu: Audio eta bideoa

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Automatically show subtitles when playing movie file
eu: Automatikoki ikusi azpitituluak filma fitxategi bat erreproduzitzean

en: Baltic
eu: Baltikoa

en: Brightness:
eu: Distira:

en: Buffering
eu: Bufferra betetzen

en: Buffering (0%)
eu: Bufferra betetzen (0%)

en: Cancel
eu: Utzi

en: Celtic
eu: Zelta

en: Central European
eu: Erdialdeko Europakoa

en: Chapter %i
eu: %i kapitulua

en: Check and remove duplicate media entries
eu: Arakatu eta ezabatu bikoiztutako sarrerak

en: Chinese Simplified
eu: Txinatar soildua

en: Chinese Traditional
eu: Txinatar tradizionala

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear History
eu: Historia garbitu

en: Clear Recent Items
eu: Garbitu azken elementuak

en: Clear playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda garbitu

en: Close
eu: Itxi

en: Configure your media player
eu: Konfiguratu euskarri erreproduzigailua

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Contrast:
eu: Kontrastea:

en: Croatian
eu: Kroata

en: Current Locale
eu: Uneko lokala

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Cyrillic/Russian
eu: Zirilikoa/Errusiarra

en: Cyrillic/Ukrainian
eu: Zirilikoa/Ukraniarra

en: Decrease volume
eu: Bolumena jaitsi

en: Disable screensaver when playing movies
eu: Desgaitu pantaila-babeslea filmak erreproduzitzerakoan

en: Disc Playlist
eu: Disko erreprodukzio-zerrenda

en: Display
eu: Bistaratu

en: Display Parole user manual
eu: Paroleren eskuliburua erakutsi

en: Do not load plugins
eu: Ez kargatu pluginak

en: Do you want to continue loading or stop?
eu: Kargatzen jarraitu edo gelditzea nahi duzu?

en: Don't Install
eu: Ez instalatu

en: Empty
eu: Hutsa

en: Enable keyboard multimedia keys
eu: Gaitu teklatuko multimedia teklak

en: Encoding:
eu: Kodeketa:

en: Error
eu: Errorea

en: Error saving playlist file
eu: Errorea erreprodukzio-zerrenda gordetzean

en: Exit fullscreen
eu: Irten pantaila-osoko modutik

en: Extend your media player
eu: Hedatu euskarri erreproduzigailua

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: Fullscreen
eu: Pantaila-osoa

en: GStreamer Error
eu: GStreameren errorea

en: GStreamer backend error
eu: GStreamer interfaze errorea

en: General
eu: Orokorra

en: Georgian
eu: Georgiarra

en: Go
eu: Joan

en: Go back 1 minute
eu: Joan atzera minutu 1

en: Go back 10 minutes
eu: Joan atzera 10 minutu

en: Go back 10 seconds
eu: Joan atzera 10 segundu

en: Go forward 1 minute
eu: Joan aurrera minutu 1

en: Go forward 10 minutes
eu: Joan aurrera 10 minutu

en: Go forward 10 seconds
eu: Joan aurrera 10 segundu

en: Go to position
eu: Kokapenera joan

en: Greek
eu: Grekoa

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hebrew Visual
eu: Hebreera Ikusgarria

en: Hue:
eu: Ñabardura:

en: Icelandic
eu: Islandiarra

en: Increase volume
eu: Bolumena igo

en: Insert Disc
eu: Sartu diskoa

en: Install
eu: Instalatu

en: Japanese
eu: Japoniarra

en: Korean
eu: Korearra

en: Leave Fullscreen
eu: Utzi pantaila-osoa

en: Leave _Fullscreen
eu: Utzi _pantaila-osoa

en: Lower volume
eu: Jaitsi bolumena

en: M3U Playlist (%s)
eu: M3U Erreprodukzio-zerrenda (%s)

en: MPRIS2 remote control
eu: MPRIS2 urrutiko kontrola

en: Media stream is not seekable
eu: Euskarri korrontean ezin da salto egin

en: Media to play
eu: Erreproduzitzeko euskarria

en: Message
eu: Mezua

en: Mini Mode
eu: Mini modua

en: Minimize to tray
eu: Txikitu erretilura

en: Move Down
eu: Behera mugitu

en: Move Up
eu: Gora mugitu

en: Mute
eu: Mututu

en: Mute volume
eu: Mututu bolumena

en: Next Track
eu: Hurrengo pista

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: No available plugin installer was found.
eu: Ez da plugin instalatzaile eskuragarririk aurkitu.

en: No installed plugins found on this system
eu: Ez da instalaturiko pluginik aurkitu sistema honetan

en: None
eu: Bat ere ez

en: Nordic
eu: Nordikoa

en: Notify
eu: Berri-eman

en: OK
eu: Ados

en: Open
eu: Ireki

en: Open Containing Folder
eu: Ireki edukiera karpeta

en: Open Media Files
eu: Fitxategiak ireki

en: Open Network Location
eu: Ireki sare kokalekua

en: Open _Location...
eu: Kokalekua ireki...

en: Open _Recent
eu: _Azkenak ireki

en: Open a new instance
eu: Ireki instantzia berri bat

en: Open file
eu: Fitxategia ireki

en: Open location
eu: Kokalekua ireki

en: PLS Playlist (%s)
eu: PLS Erreprodukzio-zerrenda (%s)

en: P_lugins
eu: P_luginak

en: P_revious Track
eu: _Aurreko pista

en: Parole Media Player
eu: Parole media erreproduzitzailea

en: Parole Media Player cannot start.
eu: Parole media erreproduzigailua ezin da abiarazi.

en: Parole Plugins
eu: Parole pluginak

en: Parole Settings
eu: Paroleren ezarpenak

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
eu: Parole sistema barrara txikitu daiteke horren ordez.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
eu: Parolek media fitxategi lokalak erreproduzitu ditzake, baita bideoak azpitituluekin, audio CDak, DVDak, eta zuzeneko jarioak ere. Paroleren ezaugarriak pluginen bidez luzatu daitezke.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
eu: Parole media erreproduzigailu moderno eta sinple bat da, GStreamer lan-inguruan oinarritua eta Xfce mahaiganean ondo ahokatzeko idatzia. Sinpletasuna, abiadura eta baliabideen erabilera aintzat hartuz diseinatu da.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
eu: Parole dagoeneko exekutatzen ari da, -i erabili instantzia berri bat irekitzeko

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
eu: Parolek <b>%s</b> behar du fitxategi hau erreproduzitzeko.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
eu: Parolek <b>%s</b> behar du fitxategi hau erreproduzitzeko.
    Automatikoki instalatu daiteke.

en: Pause
eu: Gelditu

en: Permission denied
eu: Baimena ukatua

en: Persian
eu: Persiarra

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Play Disc
eu: Erreproduzitu diskoa

en: Play opened files
eu: Erreproduzitu irekitako fitxategiak

en: Play or pause if already playing
eu: Erreproduzitu edo gelditu martxan badago

en: Play your media
eu: Erreproduzitu zure euskarria

en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/Gelditu

en: Playback
eu: Erreprodukzioa

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
eu[0]: Erreprodukzio-zerrenda (kapitulu %i)
eu[1]: Erreprodukzio-zerrenda (%i kapitulu)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
eu[0]: Erreprodukzio-zerrenda (elementu %i)
eu[1]: Erreprodukzio-zerrenda (%i elementu)

en: Playlist files
eu: Erreprodukzio-zerrenda fitxategiak

en: Please check your installation
eu: Mesedez egiaztatu ezazu zure instalazioa

en: Please check your installation.
eu: Mesedez egiaztatu ezazu zure instalazioa.

en: Please choose a supported playlist format
eu: Mesedez hautatu onartutako erreprodukzio-zerrenda formatu bat

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
eu: Mesedez jo ezazu https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs helbidera zure arazoaren berri emateko.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
eu: Mesedez berrabiarazi ezazu Parole aldaketa honek eragina izan dezan.

en: Plugin
eu: Plugina

en: Plugin failed to load
eu: Pluginak huts egin du kargatzerakoan

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Previous Track
eu: Aurreko pista

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Print version information and exit
eu: Bertsio argibideak bistarazi eta irten

en: Quit
eu: Irten

en: Raise volume
eu: Igo bolumena

en: Remember my choice
eu: Gogoratu nire hautapena

en: Remember playlist
eu: Gogoratu erreprodukzio-zerrenda

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove selected item
eu: Hautatutako elementua kendu

en: Remove selected media
eu: Hautatutako media kendu

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Replace playlist when opening files
eu: Ordeztu erreprodukzio-zerrenda fitxategiak irekitzean

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri lehenespenetara

en: Romanian
eu: Errumaniarra

en: Saturation:
eu: Saturazioa:

en: Save
eu: Gorde

en: Save Playlist as...
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda honela...

en: Select Subtitle File
eu: Hautatu fitxategi azpitituluak...

en: Select Text Subtitles...
eu: Hautatu testu azpitituluak...

en: Select next item
eu: Hurrengo elementua hautatu

en: Select previous item
eu: Aurreko elementua hautatu

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
eu: Ezarri Audio-CD/VCD/DVD gailu bidea

en: Shareable Playlist (%s)
eu: Erreprodukzio-zerrenda partekagarria (%s)

en: Show Playlist
eu: Ikusi erreprodukzio-zerrenda

en: Show icon in the system tray
eu: Ikusi ikonoa sistema erretiluan

en: Show menubar
eu: Ikusi menu-barra

en: Show notifications for currently playing tracks
eu: Erreproduzitzen diren pisten berri-emateak ikusi

en: Show visual effects when an audio file is played
eu: Erakutsi efektu bisualak audio fitxategi bat erreproduzitzerakoan

en: Shuffle
eu: Ausaz

en: South European
eu: Hego Europakoa

en: Square
eu: Karratua

en: Start in embedded mode
eu: Abiarazi txertatutako moduan

en: Start in fullscreen mode
eu: Hasi pantaila-osoa moduan

en: Start playing opened files
eu: Hasi irekitako fitxategiak erreproduzitzen

en: Stop
eu: Gelditu

en: Subtitle #%d
eu: Azpititutlu #%d

en: Subtitle Files
eu: Azpititulu fitxategiak

en: Subtitles
eu: Azpitituluak

en: Subtitles:
eu: Azpitituluak:

en: Thai
eu: Tailandiarra

en: The stream is taking too much time to load
eu: Korrontea debora asko tardatzen ari da kargatzeko

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
eu: Garapenerako argitalpen honek mini modu berri bat eta ikono biribiletan sakatuz edukia erreproduzitzeko edo berriz erreproduzitzeko ahalmena gehitzen ditu. Gaiak aldatzea erraztu egin da eta ID3 etiketarik aurkitzen ez denean fitxategien izenak erakusten dira.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
eu: Garapeneko argitalpen honek zenbait arazo, ortografia akats eta dokumentazioko gauza historiko konpontzen ditu. HTTP/S bidez emandako fitxategietan orain etiketak prozesatzen dira. Bideoaren backend-aren nahaspila ezgaitu da GTK+ 3.22 eta berrietarako APIaren aldaketa esanguratsuak direla eta.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
eu: Garapeneko argitalpen honek kode basearen garbiketa handia egiten du, Parole arinagoa eta hobetzeko errazagoa bihurtuz. URL guztiak HTTPSra eguneratu dira. Arazo asko konpondu dira eta teklatuko lasterbideen laguntzaile bat sartu da.

en: This is a minor bugfix release.
eu: Argitaratze honek arazo txikien konpoketak dakar.

en: This is a minor translations-only release.
eu: Hau itzulpenak soilik eguneratzen dituen argitalpen txiki bat da.

en: This release adds support for automatic codec installation.
eu: Argitaratze honek codec-ak automatikoki instalatzeko aukera gehitzen du.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
eu: Argitalpen honek Gtk+3 toolkitera iragate osoa dakar, erabiltzaile interfazean hobekuntzak (optimizatutako menu gehiago), eta erreprodukzio zerrenda hobeak. Gainera, existitzen ziren pluginak hobetu egin dira eta berri bat gehitu (MPRIS2). Argitalpen honetarako artelan gehienak eguneratu dira eta orain GStreamer1.0 frameworka erabiltzen dugu lehenetsi bezala.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
eu: Argitalpen honek DVD gailuaren kokalekua antzemateko arazo bat konpontzen du.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
eu: Argitalpen honek eraikitze prozesua hobetzen du eta arazo batzuen konponketak sartzen ditu. Argitalpen egonkor berri hau erabiltzaile guztiei gomendatutako eguneraketa da.

en: This release improves thumbnail management and storage and fixes volume hotkeys when viewing fullscreen content.
eu: Argitaratze honek argazkitxoen kudeaketa eta biltegiratzea hobetzen ditu, eta bolumenaren teklak konpontzen ditu pantaila-osoko edukia ikusterakoan.

en: This release inhibits power management during video playback.
eu: Argitaratze honek energiaren kudeaketa albo batera uzten du bideoak erreproduzitu bitartean.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
eu: Argitalpen honek 1.0 serieko lehen argitalpen egonkorra markatzen du. Bideo irteera automatikorako aukera berri gat gehitu da makina birtualetan eta potentzia txikiko gailuetan erabilpena hobetzeko. Arazo asko konpondu dira ere, argitalpen hau erabiltzaile guztientzako egokia eginez.

en: This release refreshes the playlist and dialog look and feel. Shuffling the playlist is more efficient and can be reversed. DVD support has also been improved and will no longer freeze when started.
eu: Argitaratze honek erreprodukzio-zerrendaren eta leihotxoen itxura eta erabilera freskatzen ditu. Erreprodukzio-zerrenda nahastea eraginkorragoa da eta leheneratu daiteke. DVDen erreprodukzioa hobetu da ere eta ez dira gehiago geldituko abiarazterakoan.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
eu: Garapeneko argitalpen ezegonkor honek backend nahaspila gehitzen du eta zaharkitutako Gtk3 ikurrak garbitzen ditu. "Kokapenera joan" ezaugarria gehitzen du ere eta hainbat arazo konpontzen ditu,

en: Toggle fullscreen
eu: Txandakatu pantaila-osoko modua

en: Toggle menubar
eu: Txandakatu barra-menua

en: Toggle playlist
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrenda

en: Track %i
eu: %i pista

en: Tray icon
eu: Erretilu ikonoa

en: Tray icon plugin
eu: Erretilu ikono plugina

en: Turkish
eu: Turkiarra

en: Type %s --help to list all available command line options
eu: Idatzi %s --help komando lerroko aukera erabilgarri guztiak zerrendatzeko

en: Unable to install missing codecs.
eu: Ezin izan dira falta diren codec-ak instalatu.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
eu: Ezin izan da "%s" plugina kargatu, egiaztatu ezazu zure GStreameren instalazioa.

en: Unable to open default web browser
eu: Ezin izan da lehenetsitako nabigatzailea ireki

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Album
eu: Album ezezaguna

en: Unknown Artist
eu: Artista ezezaguna

en: Unknown Song
eu: Abesti ezezaguna

en: Unknown playlist format
eu: Erreprodukzio-zerrenda formatu ezezaguna

en: Unmute
eu: Desmututu

en: Unmute (restore) volume
eu: Ez isilarazi (berrezarri) bolumena

en: Video
eu: Bideoa

en: Vietnamese
eu: Vietnamdarra

en: View
eu: Ikusi

en: Visit Parole website
eu: Ikusi Parole webgunea

en: Visualization type:
eu: Bistaratze mota:

en: Volume
eu: Bolumena

en: Volume _Down
eu: Bolumena _jaitsi

en: Volume _Up
eu: Bolumena _igo

en: Western
eu: Mendebaldekoa

en: X Window System (No Xv)
eu: X leiho sistema (Xv ez)

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
eu: X leiho sistema (X11/XShm/Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
eu: [FITXATEGIAK...] - Erreproduzitu filmak eta abestiak

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Aspect Ratio
eu: Itxura _erlazioa

en: _Audio
eu: _Audioa

en: _Audio Menu
eu: _Audioaren menua

en: _Audio Track
eu: _Audio pista

en: _Chapter Menu
eu: _Kapituluen menua

en: _Chapters
eu: _Kapituluak

en: _Clear recent items...
eu: Garbitu azken elementuak...

en: _Contents
eu: _Edukiak

en: _DVD Menu
eu: _DVDaren menua

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila-osoa

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Keyboard Shortcuts
eu: _Teklatuaren lasterbideak

en: _Leave Fullscreen
eu: _Utzi pantaila-osoa

en: _Media
eu: _Euskarria

en: _Mute
eu: _Mututu

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: _Next Track
eu: _Hurrengo pista

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: _Pause
eu: _Gelditu

en: _Play
eu: Erre_produzitu

en: _Playback
eu: Erre_produkzioa

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: _Quit
eu: Irte_n

en: _Repeat
eu: E_rrepikatu

en: _Report a Bug...
eu: Akats baten berri eman...

en: _Save Playlist...
eu: Erreprodukzio-zerrenda gorde...

en: _Shuffle
eu: _Ausaz

en: _Subpicture Menu
eu: Azpiargazki menua

en: _Subtitles
eu: A_zpitituluak

en: _Title Menu
eu: _Izenburu menua

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Video
eu: _Bideoa

en: by
eu: -

en: on
eu: -
