plasma-nm - en to eu translation catalogue (133 entries)

[ctx: @item::inlist Default openvpn cipher item]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: No OpenVPN ciphers found
eu: Ez da OpenVPN zifratzerik aurkitu

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: OpenVPN cipher lookup failed
eu: OpenVPN zifratze bilaketak huts egin du

[ctx: @title: window advanced openvpn properties]
en: Advanced OpenVPN properties
eu: OpenVPN propietate aurreratuak

en: Accept authenticated packets from any address (Float)
eu: Onartu autentifikatutako paketeak edozein helbidetik (higikorra)

en: Adaptive
eu: Moldakorra

en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel
    to protect against DoS attacks.
eu: Erantsi HMAC autentifikazio geruza osagarri bat TLS kontrol kanalaren gainetik
    DoS erasoen aurka babesteko.

en: Add an additional layer of HMAC authentication.
eu: Erantsi HMAC autentifikazioko geruza osagarri bat.

en: Advanced…
eu: Aurreratua...

en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number such as due to
    DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote
    allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address,
    however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the
    new address will take control of the session. This is useful when you are connecting
    to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
    not only the address which was specified in the --remote option.
eu: Baimendu urruneko parekoak bere IP helbidea eta/edo ataka zenbakia aldatzea,
    esaterako DHCP dela eta (hau da lehenespena --remote erabiltzen ez bada). --float
    --remote aukerarekin batera zehaztean baimentzen du  OpenVPN saio bat hasieran
    IP ezaguneko pareko batekin konektatzea, hala ere paketeak helbide berri batetik iritsi
    eta autentifikatzeko proba guztiak gainditzen badituzte, helbide berriak saioaren
    kontrola hartuko du. Hau erabilgarria da helbide dinamikoa duen pareko batera
    konektatzen zarenean, esaterako telefono-konexioko erabiltzaile bat edo DHCP bezeroa.
    
    
    Funtsean, --float aukerak OpenVPNri esaten dio autentifikatutako paketeak edozein
    helbidetik onartzeko, ez soilik --remote aukeraren bidez zehaztu zen helbidetik.

en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
eu: Autentifikatu paketeak HMAC-ekin mezu laburpen algoritmo bat erabiliz. Lehenetsia SHA1 da.

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic.
eu: Eraiki IPv6 trafikoa berbidaltzeko gai den tun lotura bat.

en: CA Certificate:
eu: CA ziurtagiria:

en: Certificate authority (CA) file in .pem format.
eu: Ziurtagiri-emaile (CA) fitxategia .pem formatuan.

en: Certificates (TLS)
eu: Ziurtagiriak (TLS)

en: Cipher:
eu: Zifratzea:

en: Client
eu: Bezeroa

en: Client (1)
eu: Bezeroa (1)

en: Connect only to servers whose certificate matches the given subject. Example: /CN=myvpn.company.com
eu: Konektatu soilik emandako subjektuarekin bat datozen ziurtagirien zerbitzariekin. Adibidea: /CN=nirevpn.enpresa.com

en: Connect to remote host through a proxy with this address.
eu: Konektatu urruneko ostalarira helbide hau duen proxy baten bidez.

en: Connect to remote host through a proxy with this port.
eu: Konektatu urruneko ostalarira ataka hau duen proxy baten bidez.

en: Connection type:
eu: Konexio mota:

en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
eu: Gako estatikoko zifratze modurako noranzkoa (ez-TLS).

en: Direction parameter for static key mode.
eu: Noranzko parametroa gako estatiko modurako.

en: Don't verify certificate identification
eu: Ez egiaztatu identifikazio ziurtagiria

en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
eu: Gaitu barneko datagrama zatiketa gehienezko balio honekin.

en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining mode).
eu: Zifratu paketeak zifratze algoritmoarekin. Lehenetsia BF-CBC (Blowfish Cipher Block Chaining moduan) da.

en: Error copying certificate to %1: %2
eu: Errorea ziurtagiria %1ra kopiatzean: %2

en: Error saving file %1: %2
eu: Errorea %1 fitxategia gordetzean: %2

en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
eu: Irten edo berrabiarazi urrunekotik ping edo beste paketerik jaso gabe n segundo igarotakoan.

en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
eu: Esplizituki ezarri alegiazko gailu mota (TUN/TAP).

en: Gateway:
eu: Atebidea:

en: General
eu: Orokorra

en: HMAC Authentication:
eu: HMAC autentifikazioa:

en: HTTP/SOCKS proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
eu: Hura eskatzean OpenVPNri pasatuko zaion HTTP/SOCKS proxyko pasahitza.

en: HTTP/SOCKS proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
eu: Hura eskatzean OpenVPNri pasatuko zaion HTTP/SOCKS proxyko erabiltzaile-izena.

en: IP address of the local VPN endpoint.
eu: Tokiko VPN amaiera-puntuaren IP helbidea.

en: IP address of the remote VPN endpoint.
eu: Urruneko VPN amaiera-puntuaren IP helbidea.

en: IPv6 tun link
eu: IPv6 tun lotura

en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer.
eu: Gakoaren noranzkoa erabiliz gero, VPN parekoan erabilitakoaren alderantzizkoa izan behar da.

en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses '1', this connection must use '0'. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
eu: Gakoaren noranzkoa erabiliz gero, VPN parekoan erabilitakoaren alderantzizkoa izan behar da. Esaterako, parekoak '1' erabiltzen badu, konexio honek '0' erabili behar du. Zein balio erabili zalantza baduzu, jarri zure sistemaren administratzailearekin harremanean.

en: Key Direction:
eu: Gakoaren noranzkoa:

en: Key File:
eu: Gako-fitxategia:

en: Key Password:
eu: Gakoaren pasahitza:

en: Local IP Address:
eu: Tokiko IP helbidea:

en: Local peer's private key in .pem format.
eu: Tokiko parekoen gako pribatua .pem formatuan.

en: Local peer's signed certificate in .pem format (signed by CA of CA Certificate).
eu: Tokiko parekoek sinatutako ziurtagiria .pem formatuan (CA ziurtagiriaren CArekin sinatua).

en: Mode:
eu: Modua:

en: NetworkManager is missing support for OpenVPN
eu: «NetworkManager»ek OpenVPNrako euskarria falta du

en: No
eu: ez

[ctx: No "Key Direction"]
en: None
eu: Bat ere ez

en: None
eu: Bat ere ez

en: Not Required
eu: Ez derrigorrezkoa

en: Obtaining available ciphers…
eu: Zifratze erabilgarriak eskuratzen...

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password for private key.
eu: Gako pribatuaren pasahitza.

en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
eu: Hura eskatzean OpenVPNri pasatuko zaion pasahitza.

en: Password with Certificates (TLS)
eu: Pasahitza ziurtagiriekin (TLS)

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
eu: Egin ping urrekoari TCP/UDP kontrol kanaletik gutxienez n segundoz paketerik bidali ez bada.

en: Port:
eu: Ataka:

en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
eu: Aurrez-partekatutako fitxategia gako estatikoko zifratze modurako (ez-TLS).

en: Private Key Password:
eu: Gako pribatuaren pasahitza:

en: Private Key:
eu: Gako pribatua:

en: Proxies
eu: Proxiak

en: Proxy Password:
eu: Proxyko pasahitza:

en: Proxy Type:
eu: Proxy mota:

en: Proxy Username:
eu: Proxyko erabiltzaile-izena:

en: Proxy type: HTTP or SOCKS
eu: Proxi mota: HTTP edo SOCKS

en: Randomize remote hosts
eu: Ausaz banatu urruneko ostalariak

en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-
    balancing measure.
eu: Ausaz antolatu hurrenkera atebideen zerrendan (urrunekoa) oinarrizko
    zama-orekatze moduko neurri gisa.

en: Remote IP Address:
eu: Urruneko IP helbidea:

en: Remote gateways(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
eu: Urruneko aterabidea(k), aukerazko ataka eta protokoloaz (Adib. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    Hainbat ostalari zehaztu ditzakezu erredundantziarako (erabili komak edo zuriuneak bereizteko).

en: Remote peer certificate TLS type:
eu: Urruneko parekoaren TLS ziurtagiri mota:

en: Remote peer certificate nsCert designation:
eu: Urruneko parekoaren ziurtagiriaren nsCert izendapena:

en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
eu: Birnegoziatu data kanalaren gakoa zehaztutako segundo kopuruaren ondoren.

en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended
    key usage based on RFC3280 TLS rules.
eu: Eskatu parekoaren ziurtagiria gako erabilera esplizitu batekin sinatuta egotea eta
    hedatutako gako erabilera batekin RFC3280 TLS arauetan oinarrituta.

en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
eu: Eskatu pareko ziurtagiria nsCertType izendapen esplizitu batekin sinatuta egotea.

en: Restrict TCP maximum segment size (MSS)
eu: Mugatu TCP segmentuen gehienezko neurria (MSS)

en: Restrict tunnel TCP maximum segment size.
eu: Mugatu tuneleko TCP segmentuen gehienezko neurria.

en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
eu: Berriz saiatu etengabe proxyaren erroreen aurrean. SIGUSR1 berrezartze bat simulatzen du.

en: Retry indefinitely when errors occur
eu: Berriz saiatu etengabe erroreen aurrean

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Select an authentication mode.
eu: Hautatu autentifikazio modua.

en: Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.
eu: Hautatu aukera hau zure erakundeak Internet atzitzeko proxy zerbitzariak erabili beharra badu.

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server (0)
eu: Zerbitzaria (0)

en: Server Address:
eu: Zerbitzariaren helbidea:

en: Server Certificate Check:
eu: Zerbitzari ziurtagiriaren egiaztatzea:

en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
eu: Ezarri zifratze gakoaren neurria norberak finkatutako balio batera. Ez bada zehazten, zifratzearen berariazko neurrira lehenesten da.

en: Set virtual device name:
eu: Ezarri alegiazko gailuaren izena:

en: Set virtual device type:
eu: Ezarri alegiazko gailu mota:

en: Specify exit or restart ping:
eu: Zehaztu irteera edo berrabiarazte ping:

en: Specify max routes:
eu: Zehaztu gehienezko bideak:

en: Specify ping interval:
eu: Zehaztu ping bitartea:

en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
eu: Zehaztu zerbitzaria zehaztera baimendutako gehienezko bide kopurua.

en: Static Key
eu: Gako estatikoa

en: Static Key:
eu: Gako estatikoa:

en: Subject Match:
eu: Subjektuaren bat-etortzea:

en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
eu: Zerbitzari ziurtagiriaren informazioa egiaztatzeko subjektu edo izen arrunta.

en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
eu: Parekoaren TCP/UDP ataka zenbakia. (Balio lehenetsia atebidearen atakarik ez dagoenean).

en: TLS Settings
eu: TLS ezarpenak

en: Take the TUN device MTU to be specified value and derive the link MTU from it.
eu: Hartu TUN gailuaren MTU zehaztutako balio gisa eta beragandik eratorri loturaren MTU.

en: Use TCP for communicating with remote host.
eu: Erabili TCP urruneko ostalariarekin komunikatzeko.

en: Use a TCP connection
eu: Erabili TCP konexio bat

en: Use compression
eu: Erabili konpresioa

en: Use compression.
eu: Erabili konpresioa.

en: Use custom UDP fragment size:
eu: Erabili norberak finkatutako UDP zati neurria:

en: Use custom gateway port:
eu: Erabili norberak finkatutako atebidearen ataka:

en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default "tun" or "tap").
eu: Erabili TUN/TAP alegiazko gailuarentzako norberak finkatutako izena (lehenetsitako "tun" edo "tap" ordez).

en: Use custom renegotiation interval:
eu: Erabili norberak finkatutako birnegoziatzeko bitartea:

en: Use custom size of cipher key:
eu: Erabili norberak finkatutako zifratze gakoaren neurria:

en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
eu: Erabili norberak finkatutako tunelaren (MTU) Gehienezko Transmisio Unitatea:

en: User Certificate:
eu: Erabiltzaile-ziurtagiria:

en: Username passed to OpenVPN when prompted for it.
eu: Hura eskatzean OpenVPNri pasatuko zaion erabiltzaile izena.

en: Verify name by prefix
eu: Egiaztatu izena aurrizkiagatik

en: Verify name exactly
eu: Egiaztatu izena zehatz-mehatz

en: Verify peer (server) certificate nsCertType designation
eu: Egiaztatu parekoaren (zerbitzaria) ziurtagiriaren nsCertType izendapena

en: Verify peer (server) certificate usage signature
eu: Egiaztatu parekoaren (zerbitzaria) ziurtagiriaren erabilera sinadura

en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches
    some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
eu: Egiaztatu zerbitzari ziurtagiriaren identifikazioa.
    
    Gaituta dagoenean, konexioa ezarriko da soilik zerbitzari ziurtagiria
    aurreikusitako propietate batzuekin bat datorrenean.
    Bat-etortzea ziurtagiriaren subjektu osoari (eremu guztiak) eragin diezaioke,
    edo izen arruntari (CN eremua) besterik ez.

en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
eu: Egiaztatu subjektua hein batean (modu heredatua, ez erabiltzeko gomendio irmoa)

en: Verify whole subject exactly
eu: Egiaztatu subjektu osoa zehatz-mehatz

en: authenticator
eu: autentifikatzailea

en: code
eu: kodea

[ctx: like in None setting selected]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: like in Username for athentication]
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

[ctx: like in use Automatic configuration]
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: like in use Default configuration]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: one-time password
eu: Erabilera bakarreko pasahitza

en: ping-exit
eu: ping-irten

en: ping-restart
eu: ping-berrabiarazi

en: token
eu: tokena
