engrampa 1.25.0 - en to fi translation catalogue (340 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
fi: %d. %Bta %Y %H.%M

en: %s Properties
fi: %s-ominaisuudet

en: - Create and modify an archive
fi: - Luo arkisto tai muokkaa arkistoa

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
fi: <i><b>Huomaa:</b> salasanaa tarvitaan salaamaan tiedostot, jotka lisäät arkistoon, ja purkamaan salauksen, kun purat tiedostoja arkistosta. Tämä ohjelma ei muista salasanaa enää, kun olet sulkenut arkiston.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
fi: <span weight="bold" size="larger">Salasana vaaditaan</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
fi: Tiedosto ”%s” on jo olemassa.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
fi: Kansio ”%s” on jo olemassa.
    
    %s

en: ARCHIVE
fi: ARKISTO

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Add Files
fi: Lisää tiedostoja

en: Add Folder
fi: Lisää kansio

en: Add a Folder
fi: Lisää kansio

en: Add a _Folder…
fi: Lisää kansio...

en: Add a folder to the archive
fi: Lisää kansio arkistoon

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
fi: Kysy arkiston nimeä, lisää tiedostot siihen ja lopeta

en: Add files to an archive
fi: Lisää tiedostoja arkistoon

en: Add files to the archive
fi: Lisää tiedostoja arkistoon

en: Add files to the specified archive and quit the program
fi: Lisää tiedostot annettuun arkistoon ja lopeta

en: Add only if _newer
fi: Lisää vain jos _uudempi

en: Adding file:
fi: Lisätään tiedosto:

en: Adding files to "%s"
fi: Lisätään tiedostoja kohteeseen "%s"

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: All Supported Files
fi: Kaikki tuetut tiedostot

en: All archives
fi: Kaikki arkistot

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
fi: Pakettienkäsittelyohjelma MATE työpöytäympäristölle

en: An error occurred while adding files to the archive.
fi: Tiedostojen arkistoon lisäämisessä tapahtui virhe.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
fi: Tiedostojen arkistosta poistamisessa tapahtui virhe.

en: An error occurred while extracting files.
fi: Tiedostojen purkamisessa tapahtui virhe.

en: An error occurred while loading the archive.
fi: Arkiston lataamisessa tapahtui virhe.

en: An error occurred while saving the archive.
fi: Tapahtui virhe tallennettaessa arkistoa.

en: An error occurred while testing archive.
fi: Arkiston testaamisessa tapahtui virhe.

en: An error occurred.
fi: Tapahtui virhe.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
fi: Toinen saman niminen tiedosto on jo olemassa kansiossa "%s".

en: Application does not accept documents on command line
fi: Sovellus ei hyväksy asiakirjoja komentoriviltä

en: Archive Manager
fi: Pakettienkäsittelyohjelma

en: Archive created successfully
fi: Arkistoa luotiin onnistuneesti

en: Archive not created
fi: Arkistoa ei luotu

en: Archive not found
fi: Arkistoa ei löydy

en: Archive size:
fi: Arkiston koko:

en: Archive type not supported.
fi: Arkistotyyppi ei ole tuettu.

en: By Extension
fi: Päätteen mukaan

en: Bzip2 compressed file
fi: Bzip2-tiivistetty tiedosto

en: C_reate
fi: _Luo

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
fi: Asiakirjojen URI:a ei voi antaa ”Type=Link”-muotoisille työpöytälinkeille

en: Close the current archive
fi: Sulje nykyinen arkisto

en: Close the folders pane
fi: Sulje kansiopaneeli

en: Command _Line Output
fi: Komento_rivituloste

en: Command exited abnormally.
fi: Komento poistui epänormaalisti.

en: Command not found.
fi: Komentoa ei löydy.

en: Compress
fi: Tiivistä

en: Compress...
fi: Tiivistä…

en: Compression level
fi: Tiivistystaso

en: Compression ratio:
fi: Tiivistyssuhde:

en: Content size:
fi: Sisällön koko:

en: Contents
fi: Sisältö

en: Copy the selection
fi: Kopioi valinta

en: Copying the extracted files to the destination
fi: Kopioidaan puretut tiedostot kohteeseen

en: Copying the files to add to "%s"
fi: Kopioidaan tiedostoja lisättäväksi kohteeseen "%s"

en: Could not add the files to the archive
fi: Tiedostojen lisääminen arkistoon epäonnistui

en: Could not create the archive
fi: Arkiston luominen ei onnistunut

en: Could not create the destination folder: %s.
fi: Kohdekansion luonti ei onnistunut: %s.

en: Could not delete the old archive.
fi: Vanhan arkiston poisto ei onnistunut.

en: Could not display help
fi: Ohjeen näyttäminen ei onnistunut

en: Could not display the folder "%s"
fi: Kansion ”%s” näyttäminen epäonnistui

en: Could not find the volume: %s
fi: Arkiston osaa ei löytynyt: ”%s”

en: Could not open "%s"
fi: Tiedoston ”%s” avaaminen epäonnistui

en: Could not open this file type
fi: Tämän tyyppistä tiedostia ei voitu avata

en: Could not perform the operation
fi: Toiminto ei onnistunut

en: Could not rename the file
fi: Tiedoston nimen muuttaminen epäonnistui

en: Could not rename the folder
fi: Kansion nimen muuttaminen epäonnistui

en: Could not save the archive "%s"
fi: Arkiston ”%s” tallentaminen epäonnistui

en: Create _Archive
fi: Luo _arkisto

en: Create _Folder
fi: _Luo kansio

en: Create a compressed archive with the selected objects
fi: Luo tiivistetty arkisto valituista tiedostoista

en: Create a new archive
fi: Luo uusi arkisto

en: Create and modify an archive
fi: Luo arkisto tai muokkaa arkistoa

en: Create destination folder without asking confirmation
fi: Luo kohdekansio kysymättä

en: Creating "%s"
fi: Luodaan  "%s"

en: Cu_t
fi: _Leikkaa

en: Cut the selection
fi: Leikkaa valinta

en: Debian package
fi: Debian-paketti

en: Decompressing archive
fi: Puretaan arkiston tiivistys

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
fi: ”--add” ja ”--extract”-komentojen oletusarvoinen kansio

en: Default volume size
fi: Oletus arkiston koko

en: Delete
fi: Poista

en: Delete the selection from the archive
fi: Poista valitut osat arkistosta

en: Deleting files from "%s"
fi: Poistetaan tiedostoja kohteesta "%s"

en: Deleting files from archive
fi: Poistetaan tiedostoja arkistosta

en: Dese_lect All
fi: _Älä valitse mitään

en: Deselect all files
fi: Älä valitse mitään

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
fi: Kohdekansiota ”%s” ei ole olemassa.
    
    Haluatko luoda sen?

en: Disable connection to session manager
fi: Estä yhteys istunnonhallintaan

en: Display path
fi: Näytä polku

en: Display size
fi: Näytä koko

en: Display the Engrampa Manual
fi: Näytä Engrampan ohje

en: Display the Path column in the main window.
fi: Näytä Polku-sarake pääikkunassa.

en: Display the Size column in the main window.
fi: Näytä Koko-sarake pääikkunassa.

en: Display the Time column in the main window.
fi: Näytä Aika-sarake pääikkunassa.

en: Display the Type column in the main window.
fi: Näytä Tyyppi-sarake pääikkunassa.

en: Display time
fi: Näytä aika

en: Display type
fi: Näyttötyyppi

en: Do not e_xtract older files
fi: _Älä pura vanhempia tiedostoja

en: Do not overwrite newer files
fi: Älä korvaa uudempia tiedostoja

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
fi: Haluatko lisätä tämän tiedoston nykyiseen arkistoon vai avata sen uutena arkistona?

en: Do you want to create a new archive with these files?
fi: Haluatko luoda uuden arkiston näistä tiedostoista?

en: E_xclude files:
fi: _Jätä pois tiedostot:

en: Editors
fi: Muokkaajat

en: Encrypt the archive header
fi: Salaa arkiston tunniste

en: Engrampa Archive Manager
fi: Engrampa Pakettienkäsittelyohjelma

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fi: Engrampaa levitetään siinä toivossa, että siitä on hyötyä, mutta ILMAN MITÄÄN TAKUUTA; jopa ilman konkludenttista takuuta MYYNTIKELPOISUUDESTA TAI SOVELTUMISESTA TIETTYYN ERITYISEEN TARKOITUKSEEN. Yksityiskohtien osalta katso GNU:n GPL-lisenssiä.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fi: Engrampa on vapaa ohjelma; voit levittää sitä edelleen ja/tai muokata sitä GNU:n GPL-lisenssin sallimilla tavoilla siten kuin Free Software Foundation on sen määritellyt; voit halutessasi käyttää lisenssin versiota 2 taikka mitä tahansa tämän jälkeen ilmestynyttä versiota.

en: Enter the password for the archive '%s'.
fi: Anna salasana arkistolle ”%s”.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
fi: Jätä pois kansiot, jotka ovat sym_bolisia linkkejä

en: Extension(s)
fi: Päätteet

en: Extract
fi: Pura

en: Extract Here
fi: Pura tähän

en: Extract To...
fi: Pura kohteeseen…

en: Extract archive
fi: Pura arkisto

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
fi: Kysy kansion nimeä, pura arkistot sinne ja lopeta

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
fi: Pura arkistot annettuun kansioon ja lopeta

en: Extract files from the archive
fi: Pura tiedostot arkistosta

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
fi: Pura arkiston sisältö arkistokansioon ja lopeta ohjelma

en: Extract the selected archive
fi: Pura valittu arkisto

en: Extract the selected archive to the current position
fi: Pura valittu arkisto nykyiseen sijaintiin

en: Extracting file:
fi: Puretaan tiedosto:

en: Extracting files from "%s"
fi: Puretaan tiedostoja kohteesta "%s"

en: Extraction completed successfully
fi: Purkaminen valmistui onnistuneesti

en: Extraction not performed
fi: Mitään ei purettu

en: FILE
fi: TIEDOSTO

en: FOLDER
fi: KANSIO

[ctx: File]
en: Date Modified
fi: Viimeksi muokattu:

[ctx: File]
en: Location
fi: Sijainti

[ctx: File]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: File]
en: Name:
fi: Nimi:

[ctx: File]
en: New
fi: Uusi

[ctx: File]
en: Save
fi: Tallenna

[ctx: File]
en: Size
fi: Koko

[ctx: File]
en: Type
fi: Tyyppi

en: File Format
fi: Tiedostomuoto

en: File _Format: %s
fi: Tiedosto_muoto: %s

en: File format not recognized
fi: Tiedostomuotoa ei tunnistettu

en: File is not a valid .desktop file
fi: Tiedosto ei ole kelvollinen .desktop-tiedosto

en: File not found.
fi: Tiedostoa ei löydy.

en: Find:
fi: Etsi:

en: Find…
fi: Etsi...

en: Folder
fi: Kansio

en: Folders
fi: Kansiot

en: Getting the file list
fi: Haetaan tiedostolista

en: Go to the home location
fi: Siirry kotisijaintiin

en: Go to the next visited location
fi: Siirry seuraavana käytyyn sijaintiin

en: Go to the previous visited location
fi: Siirry viimeksi käytyyn sijaintiin

en: Go up one level
fi: Siirry yksi taso ylös

en: How to sort files
fi: Kuinka tiedostot lajitellaan

en: Include _files:
fi: _Sisällytä tiedostot:

en: Information about the program
fi: Tietoja ohjelmasta

en: Last Output
fi: Viimeisin tuloste

en: Last modified:
fi: Viimeksi muokattu:

en: List Mode
fi: Luettelotila

en: Load Options
fi: Lataa asetukset

en: Loading "%s"
fi: Ladataan "%s"

en: Location
fi: Sijainti

en: Location:
fi: Sijainti:

en: MB
fi: Mt

en: Max history length
fi: Historian enimmäispituus

en: Max number of items in the Open Recents menu.
fi: Enimmäismäärä kohteita Avaa äskettäisiä-valikossa.

en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
fi: Nimi "%s" ei kelpaa, koska se sisältää vähintään yhden seuraavista merkeistä: %s, kirjoita toinen nimi.

en: Name column width
fi: Nimi-sarakkeen leveys

en: New name is the same as old one, please type other name.
fi: Uusi nimi on sama kuin vanha, kirjoita toinen nimi.

en: New name is void, please type a name.
fi: Uusi nimi on tyhjä, kirjoita nimi.

en: New…
fi: Uusi...

en: Not a launchable item
fi: Ei käynnistettävä kohde

en: Number of files:
fi: Tiedostojen määrä:

en: Open
fi: Avaa

en: Open _Recent
fi: A_vaa äskettäisiä

en: Open a recently used archive
fi: Avaa viimeaikainen arkisto

en: Open archive
fi: Avaa arkisto

en: Open selected files with an application
fi: Avaa valitut tiedostot sovelluksella

en: Open the selected file
fi: Avaa valittu tiedosto

en: Open the selected folder
fi: Avaa valittu kansio

en: OpenDocument Presentation
fi: OpenDocument -esitys

en: OpenDocument Presentation Template
fi: OpenDocument-esityksen malli

en: OpenDocument Spreadsheet
fi: OpenDocument -laskentataulukko

en: OpenDocument Spreadsheet Template
fi: OpenDocument-laskentataulukon malli

en: OpenDocument Text
fi: OpenDocument-tekstiasiakirja

en: OpenDocument Text Template
fi: OpenDocument-tekstiasiakirjan malli

en: Open…
fi: Avaa...

en: Over_write existing files
fi: Ko_rvaa olemassa olevat tiedostot

en: Overwrite existing files
fi: Korvaa olemassa olevat tiedostot

en: Pass_word…
fi: Sala_sana...

en: Password
fi: Salasana

en: Paste Selection
fi: Liitä valinta

en: Paste the clipboard
fi: Liitä leikepöydältä

en: Please use a different name.
fi: Käytä eri nimeä.

en: Please wait…
fi: Odota...

en: Process paused
fi: Prosessi keskeytetty

en: Re-crea_te folders
fi: Luo kansiot _uudestaan

en: Reading "%s"
fi: Luetaan "%s"

en: Recompressing archive
fi: Tiivistetään arkisto uudelleen

en: Recreate the folders stored in the archive
fi: Luo arkistoon tallennetut kansiot uudelleen

en: Reload current archive
fi: Päivitä nykyinen arkisto

en: Removing file:
fi: Poistetaan tiedosto:

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Rename the selection
fi: Nimeä valinta uudelleen

en: Replace _All
fi: Korvaa _Kaikki

en: Replace file "%s"?
fi: Korvataanko tiedosto "%s"?

en: Reverse the list order
fi: Käännä luettelon järjestys

en: S_elect the files you want to update:
fi: _Valitse päivitettävät tiedostot:

en: Sa_ve Options
fi: Tallenna _asetukset

en: Save As…
fi: Tallenna nimellä…

en: Save Options
fi: Tallenna asetukset

en: Save the current archive with a different name
fi: Tallenna nykyinen arkisto eri nimisenä

en: Saving "%s"
fi: Tallennetaan "%s"

en: Select _All
fi: Valitse k_aikki

en: Select all files
fi: Valitse kaikki tiedostot

en: Session management options:
fi: Istunnonhallinan valitsimet:

en: Show archive properties
fi: Näytä arkiston ominaisuudet

en: Show session management options
fi: Näytä istunnonhallinan valitsimet

en: Show the _Files and Quit
fi: Näytä Tiedostot ja Lopeta

en: Show the application's version
fi: Näytä sovelluksen versio

en: Sort file list by file size
fi: Järjestä tiedostot koon mukaan

en: Sort file list by location
fi: Järjestä luettelo sijainnin mukaan

en: Sort file list by modification time
fi: Järjestä tiedostoluettelo muokkausajan mukaan

en: Sort file list by name
fi: Järjestä luettelo nimen mukaan

en: Sort file list by type
fi: Järjestä tiedostot tyypin mukaan

en: Sort type
fi: Lajittelutyyppi

en: Specify a password for this archive
fi: Anna tämän arkiston salasana

en: Specify file containing saved configuration
fi: Anna tallennetun määrittelyn sisältävä tiedosto

en: Specify session management ID
fi: Anna istunnonhallinan tunniste

en: Split into _volumes of
fi: Jaa _osiin koossa

en: Starting %s
fi: Käynnistetään %s

en: Stat_usbar
fi: Tila_rivi

en: Stop current operation
fi: Pysäytä nykyinen toiminto

en: Test Result
fi: Testin tulos

en: Test whether the archive contains errors
fi: Testaa, onko arkistossa virheitä

en: Testing "%s"
fi: Testataan "%s"

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
fi: Arkisto on jo olemassa. Haluatko korvata sen?

en: The default size for volumes.
fi: Oletuskoko arkistoille.

en: The default width of the name column in the file list.
fi: Oletusleveys Nimi-sarakkeelle tiedostoluettelossa.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
fi: Nimi ”%s” ei kelpaa, koska nimissä ei voi olla merkkejä: %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
fi: Ohjelma ei kyennyt päättelemään tiedostomuotoa, jota haluat käyttää päätteelle ”%s”. Varmista, että se on tunnettu tiedostopääte tälle tiedostolle tai valitse suoraan tiedostomuoto luettelosta alla.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
fi: %s-tiedostoille ei ole asennettu komentoa.
    Haluatko etsiä komentoa tämän tiedoston avaamiseen?

en: There was an internal error trying to search for applications:
fi: Tapahtui sisäinen virhe yritettäessä etsiä sovelluksia:

en: This archive type cannot be modified
fi: Tätä arkistotyyppiä ei voi muokata

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
fi: Tuntematon työpöytätiedoston versio ”%s”

en: Unrecognized launch option: %d
fi: Tuntematon käynnistysvalitsin: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
fi: Päivitetäänkö tiedosto ”%s” arkistossa ”%s”?

en: Update the files in the archive "%s"?
fi: Päivitetäänkö tiedostot arkistossa ”%s”?

en: Use MIME icons
fi: Käytä MIME-kuvakkeita

en: View All _Files
fi: Näytä kaikki tie_dostot

en: View as a F_older
fi: Näytä _kansiona

en: View statusbar
fi: Näytä tilarivi

en: View the folders pane
fi: Näytä kansiopaneeli

en: View the main toolbar
fi: Näytä päätyökalupalkki

en: View the output produced by the last executed command
fi: Näytä viimeisimmän komennon tuottama tuloste

en: View the statusbar
fi: Näytä tilarivi

en: View toolbar
fi: Näytä työkalupalkki

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
fi:  Tiedostojen järjestämiseen käytettävät kriteerit. Mahdolliset arvot: nimi, koko, tyyppi, aika, polku.

en: Whether to display the folders pane.
fi: Näytetäänkö kansiopaneeli.

en: Whether to display the statusbar.
fi: Näytetäänkö tilarivi

en: Whether to display the toolbar.
fi: Näytetäänkö työkalupalkki.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
fi: Salataanko arkiston tunniste. Jos tunniste on salattu, salasana vaaditaan myös kansion sisällön luetteloimiseen.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
fi: Lajitellaanko nousevassa vai laskevassa suunnassa. Mahdolliset arvot: nousevassa, laskevassa.

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
fi: Näytetäänkö kaikki arkiston tiedostot (all_files), vai näytä arkisto kansiona (as_folder).

en: You can't add an archive to itself.
fi: Arkistoa ei voi lisätä itseensä.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda arkistoa tähän kansioon

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda arkistoa kohdekansioon

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
fi: Sinulla ei ole oikeuksia purkaa arkistoja kansioon ”%s”

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lukea tiedostoja kansiosta ”%s”

en: You don't have the right permissions.
fi: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia.

en: You have to specify an archive name.
fi: Arkiston nimi täytyy antaa.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
fi: Sinun olisi pitänyt saada kopio GNU:n GPL-lisenssistä Engrampan mukana; jos et sitä saanut, niin lähetä kirje Free Software Foundation, Inc. :lle, 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: [read only]
fi: [vain luku]

en: _About
fi: _Tietoja

en: _About Archive Manager
fi: _Tietoja Paketinkäsittelyohjelmasta

en: _Add
fi: _Lisää

en: _Add Files…
fi: _Lisää tiedostoja…

en: _All files
fi: _Kaikki tiedostot

en: _Apply
fi: _Käytä

en: _Archive
fi: _Arkisto

en: _Arrange Files
fi: _Järjestele tiedostot

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Destination folder:
fi: Kohdekansio:

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Encrypt the file list
fi: _Salaa tiedostolista

en: _Encrypt the file list too
fi: _Salaa myös tiedostolista

en: _Exclude folders:
fi: _Jätä pois kansiot:

en: _Extract
fi: _Pura

en: _Extract…
fi: _Pura...

en: _Filename:
fi: _Tiedosto:

en: _Files:
fi: _Tiedostot:

en: _Folders
fi: _Kansiot

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Include subfolders
fi: Sisäll_ytä alikansiot

en: _Last Output
fi: Viimeisin _tuloste

en: _Load Options
fi: _Lataa asetukset

en: _Location:
fi: _Sijainti:

en: _New file name:
fi: Uusi tiedoston nimi:

en: _New folder name:
fi: Uusi kansion nimi:

en: _Open
fi: _Avaa

en: _Open With…
fi: _Avaa sovelluksessa...

en: _Open the Archive
fi: _Avaa arkisto

en: _Options Name:
fi: Asetusten nimi:

en: _Other Options
fi: _Muut valinnat

en: _Overwrite
fi: _Korvaa

en: _Password:
fi: _Salasana:

en: _Paste
fi: L_iitä

en: _Pause
fi: _Keskeytä

en: _Properties
fi: _Ominaisuudet

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: _Refresh
fi: _Päivitä

en: _Remove
fi: _Poista

en: _Rename
fi: _Nimeä uudelleen

en: _Rename…
fi: _Nimeä uudelleen...

en: _Replace
fi: _Korvaa

en: _Reset Options
fi: _Nollaa valinnat

en: _Resume
fi: _Jatka

en: _Reversed Order
fi: K_äänteinen järjestys

en: _Save
fi: _Tallenna

en: _Search Command
fi: _Hakukomento

en: _Selected files
fi: _Valitut tiedostot

en: _Show the Files
fi: _Näytä tiedostot

en: _Skip
fi: _Ohita

en: _Stop
fi: _Pysäytä

en: _Test Integrity
fi: _Tarkista eheys

en: _Toolbar
fi: Ty_ökalupalkki

en: _Update
fi: _Päivitä

en: _View
fi: _Näytä

en: by T_ype
fi: _Tyypin mukaan

en: by _Date Modified
fi: _muokkausajan mukaan

en: by _Location
fi: _sijainnin mukaan

en: by _Name
fi: _Nimen mukaan

en: by _Size
fi: _Koon mukaan

en: example: *.o; *.bak
fi: esimerkki: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
fi: esimerkki: *.txt; *.doc

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
fi: jos TRUE, kuvakkeet näytettän tiedostotyypin mukaan (hitaampi), muussa tapauksessa kaikille tiedostoille käytetään aina samaa kuvaketta (nopeampi).
