juk - en to fi translation catalogue (335 entries)

en: %1 Format
fi: %1-muoto

en: %1 to %2
fi: %1 -> %2

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
fi: %1-asetukset

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
fi: JuK ei pysty soittamaan äänitiedostoa<nl/><filename>%1</filename><nl/> seuraavasta syystä:<nl/><message>%2</message>

en: %1%
fi: %1 %

en: &Add
fi: &Lisää

en: &Add category:
fi: Lisää l&uokka:

en: &Artist name:
fi: &Artistin nimi:

en: &Bitrate:
fi: &Bittinopeus:

en: &Comment:
fi: &Kommentti:

en: &Configure scrobbling...
fi: &Kappaletietojen lähetyksen asetukset…

en: &Delete
fi: &Poista

en: &Delete Cover
fi: &Poista kansikuva

en: &Delete Covers
fi: &Poista kannet

en: &Delete files instead of moving them to the trash
fi: Poista tie&dostot

en: &Disable Random Play
fi: &Ei satunnaissoittoa

en: &Dock in System Tray
fi: &Lisää kuvake ilmoitusalueelle

en: &Empty Playlist...
fi: &Tyhjä soittolista…

en: &File
fi: &Tiedosto

en: &File Renamer...
fi: &Uudelleennimeäjä…

en: &Genre:
fi: T&yylilaji:

en: &Guess Tag Information
fi: &Arvaa sisältökuvaukset

en: &Ignore this tag when renaming the file
fi: Jätä tämä sisältökuvaus huom&iotta kun tiedoston nimeä muutetaan

en: &Length:
fi: &Kesto:

en: &Loop Playlist
fi: &Toista soittolistaa

en: &Modify
fi: &Muuta

en: &Multimedia keys
fi: &Multimedianäppäimet

en: &No keys
fi: &Ei pikanäppäimiä

en: &Play
fi: &Soita

en: &Player
fi: &Soitin

en: &Random Play
fi: &Satunnaissoitto

en: &Remove
fi: &Poista

en: &Rename File
fi: M&uuta tiedoston nimeä

en: &Rename...
fi: M&uuta nimeä…

en: &Resize Playlist Columns Manually
fi: Muuta soittolistan sa&rakkeiden kokoa

en: &Save
fi: &Tallenna

en: &Search Playlist...
fi: &Hakusoittolista…

en: &Send to Trash
fi: &Siirrä roskakoriin

en: &Settings
fi: &Asetukset

en: &Show Columns
fi: &Näytä sarakkeet

en: &Standard keys
fi: &Vakionäppäimet

en: &Stay in System Tray on Close
fi: &Jää ilmoitusalueelle suljettaessa

en: &Stop
fi: &Pysäytä

en: &Tag Guesser...
fi: Sisältökuvaus&ten arvaus…

en: &Tagger
fi: Sisäl&tökuvaukset

en: &View
fi: &Näkymä

en: &View Cover
fi: &Näytä kansikuvat

en: &Year:
fi: &Vuosi:

en: 0%
fi: 0 %

en: 1 item | %1 items
fi[0]: 1 kappale
fi[1]: %1 kappaletta

en: 100%
fi: 100 %

en: 14 ->
fi: 14 →

en: 20%
fi: 20 %

en: 3 ->
fi: 3 →

en: 40%
fi: 40 %

en: 60%
fi: 60 %

en: 80%
fi: 80 %

en: <All Artists>
fi: <Kaikki artistit>

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
fi[0]: <b>1</b> tiedosto valittu.
fi[1]: <b>%1</b> tiedostoa valittu.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='%1'>LyricWiki</a></i>
fi: <br /><br /><i>Sanoitukset tarjoaa <a href='%1'>LyricWiki</a></i>

en: <i>Loading...</i>
fi: <i>Ladataan…</i>

en: <i>Lyrics are currently unavailable for %1 (no available lyrics provider)</i>
fi: <i>%1 – ei sanoituksia käytettävissä (ei saatavilla olevaa sanoitustarjoajaa</i>

en: <i>No file playing.</i>
fi: <i>Mikään tiedosto ei soi.</i>

en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
fi: <qt><p>Jos tämä laatikko on valittuna, tiedostot <b>poistetaan pysyvästi</b> sen sijaan että ne siirrettäisiin Roskakoriin.</p>
    
    <p><em>Käytä tätä valintaa varoen</em>: Useimmat tiedostojärjestelmät eivät pysty palauttamaan poistettuja tiedostoja luotettavasti.</p></qt>

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
fi: <qt>Pääikkunan sulkeminen jättää JuKin käyntiin ilmoitusalueelle. Voit sammuttaa ohjelma Tiedosto-valikon Lopeta-valinnasta.</qt>

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
fi: <qt>Nämä tiedostot <b>poistetaan pysyvästi</b> kiintolevyltä.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
fi: <qt>Nämä tiedostot siirretään Roskakoriin.</qt>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
fi: <span style='color:red'>Virhe haettaessa sanoituksia!</span>

[ctx: @title:window]
en: Album not Found
fi: Albumia ei löytynyt

[ctx: @title:window]
en: Could not download cover art
fi: Kansikuvan lataus epäonnistui

[ctx: @title:window]
en: Cover not Available
fi: Kansikuvaa ei saatavilla

en: About to delete selected files
fi: Valittuja tiedostoja ollaan poistamassa

en: Add Folder...
fi: Lisää kansio…

en: Add a new scheme
fi: Lisää uusi teema

en: Add to Play Queue
fi: Lisää soittojonoon

en: Album
fi: Albumi

en: Album &name:
fi: &Albumin nimi:

en: Album '%1' not found.
fi: Albumia ”%1” ei löytynyt.

en: Album Tag
fi: Albumi

en: Album cover manager
fi: Kansikuvien hallinta

en: Album:
fi: Albumi:

en: Albums
fi: Albumit

en: All Visible
fi: Kaikki näkyvät

en: Are you sure that you want to remove these items?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä kappaleet?

en: Are you sure you want to delete these covers?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä kansikuvat?

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä soittolistat kokoelmastasi?

en: Artist
fi: Artisti

en: Artist Tag
fi: Artisti

en: Artist:
fi: Artisti:

en: Artists
fi: Artistit

en: Assistant superhero, fixer of many things
fi: Avustava supersankari, monien asioiden korjaaja

en: Author, chief dork and keeper of the funk
fi: Tekijä, päädorka ja funkin pitäjä

en: Automagic track data guessing, bugfixes
fi: Automaattinen kappaletietojen arvaus, virhekorjauksia

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
fi: Kovasti kaivattuja korjauksia sisältökuvausmuokkaimeen.

en: Bitrate
fi: Bittinopeus

en: Case Sensitive
fi: Erota pien- ja suuraakkoset

en: Changing Track Tags
fi: Muutetaan kappaleiden sisältökuvauksia

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
fi: Vehkeilijäkumppani MusicBrainz-noituudessa

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Collection List
fi: Kokoelmalista

en: Comment
fi: Kommentti

en: Configure Shortcuts
fi: Muokkaa pikanäppäimiä

en: Configure scrobbling...
fi: Kappaletietojen lähetyksen asetukset…

en: Copyright © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
fi: © 2002–2021 Scott Wheeler, Michael Pyne ja muut

en: Could not delete these files
fi: Kaikkia valittuja tiedostoja ei voitu poistaa.

en: Could not delete these files.
fi: Näitä tiedostoja ei voitu poistaa.

en: Could not move these files to the Trash
fi: Tiedostoja ei voitu siirtää roskakoriin.

en: Could not save to file %1.
fi: Tiedostoon %1 ei voitu tallentaa.

en: Cover
fi: Kansikuva

en: Cover Manager
fi: Kansikuvien hallinta

en: Cover fetched from <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>.
fi: Kansikuva noudettiin <a href='https://last.fm/'>Last.fm</a>:stä.

en: Cover found
fi: Kansikuva löytyi

en: Create Folder Playlist
fi: Luo soittolista kansiosta

en: Create New Playlist
fi: Luo uusi soittolista

en: Create Playlist From Selected Items...
fi: Tee soittolista valituista kappaleista…

en: Create Search Playlist
fi: Luo uusi soittolista hakutuloksista

en: Currently used file name schemes
fi: Tällä hetkellä käytettävät tiedostonimiteemat

en: DCOP interface
fi: DCOP-käyttöliittymä

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
fi: Haluatko lisätä kappaleet nykyiseen soittolistaan vai kokoelmalistaan?

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
fi: Haluatko poistaa tiedostot myös levyltä?

en: Do you want to save your changes to:
fi: Haluatko tallentaa muutokset tiedostoon:

en: Docking in System Tray
fi: Telakoi ilmoitusalueelle

en: Downloading cover. Please Wait...
fi: Ladataan kansikuvaa, odota…

en: Dynamic List
fi: Dynaaminen lista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit '%1'
fi: Muokkaa tietuetta ”%1”

en: Edit Search...
fi: Muokkaa hakua…

en: Edit Track Search
fi: Muokkaa kappalehakua

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enter example tags manually:
fi: Syötä esimerkkisisältökuvaukset käsin:

en: Error
fi: Virhe

en: Error %1 when searching for cover:
    %2
fi: Virhe %1 etsittäessä kansikuvaa:
    %2

en: Example
fi: Esimerkki

en: Example Tag Selection
fi: Esimerkki sisältökuvausten valinnasta

en: Example Tags
fi: Esimerkkisisältökuvaukset

en: F&ile name:
fi: Tie&dostonimi:

en: FLAC and MPC support
fi: FLAC- ja MPC-tuki

en: Failed to download requested cover art: %1
fi: Pyydetyn kansikuvan lataus epäonnistui: %1

en: Fewer
fi: Vähemmän

en: File Exists
fi: Tiedosto on olemassa

en: File Name
fi: Tiedostonimi

en: File Name (full path)
fi: Tiedostonimi (koko polku)

en: File Renamer
fi: Tiedostojen uudelleennimeäjä

en: File Renamer Configuration
fi: Tiedostojen uudelleennimeäjän asetukset

en: File Renamer Options
fi: Tiedostojen uudelleennimeäjän asetukset

en: File(s) to open
fi: Avattava(t) tiedosto(t)

en: Folder List
fi: Kansioluettelo

[ctx: For save dialog, %1 is always .m3u]
en: Playlists (*%1)
fi: Soittolistat (%1)

en: Friendly, neighborhood aRts guru
fi: Ystävällinen naapuruston aRts-guru

en: From &File Name
fi: Tiedostonimes&tä

en: From &Internet
fi: Interne&tistä

en: GStreamer port
fi: GStreamer-sovitus

en: Genre
fi: Tyylilaji

en: Genre Tag
fi: Tyylilaji

en: Genre:
fi: Tyylilaji:

en: Genres
fi: Tyylilajit

en: Get Cover From &File...
fi: Hae kansikuva &tiedostosta…

en: Get Cover From &Internet...
fi: Hae kansikuva &Internetistä…

en: Get example tags from this file:
fi: Hae esimerkkisisältökuvaukset tästä tiedostosta:

en: Gimper of splash screen
fi: Tervetuloikkunan GIMPpaaja

en: Global Shortcuts
fi: Työpöydänlaajuiset pikanäppäimet

en: Global keybindings support
fi: Työpöydänlaajuisten näppäinsidosten tuki

en: Guess Tag Information From &File Name
fi: A&rvaa sisältökuvaukset tiedostonimestä

en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
fi: Tiedostonimiteemat, joita kappaleen kontekstivalikon kohta ”Arvaa sisältökuvaukset tiedostonimestä” käyttää purkaakseen tiedostonimen tietoja. Kukin teema voi sisältää yhden seuraavista muuttujista:<ul>
    <li>%t: Kappaleen nimi</li>
    <li>%a: Artisti</li>
    <li>%A: Albumi</li>
    <li>%T: Kappaleen numero</li>
    <li>%c: Kommentti</li>
    </ul>
    Esimerkiksi tiedostonimiteema ”[%T] %a - %t” löytäisi nimen ”[01] Deep Purple - Smoke on the water” muttei nimeä ”(Deep Purple) Smoke on the water”. Jälkimmäiselle nimelle voisit käyttää teemaa ”(%a) %t”.<p/>
    Huomaa, että teemojen ilmestymisjärjestyksellä on väliä, koska sisältökuvausten arvaus käy luettelon läpi ylhäältä alas ja käyttää ensimmäistä löytynyttä teemaa.

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
fi: Tästä voit valita työpöydänlaajuiset pikanäppäimet, joilla soitinta voi hallita vaikka se ei olisi aktiivisena.

en: Hid&e
fi: P&iilota

en: Hide Renamer Test Dialog
fi: Piilota uudelleennimeäjän testausikkuna

en: History
fi: Historia

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
fi: Jos tämä valinta on käytössä, tiedostot poistetaan pysyvästi sen sijaan, että ne siirrettäisiin Roskakoriin.

en: Images (*.png *.jpg)
fi: Kuvat (*.png *.jpg)

en: Import playlists
fi: Tuo soittolistoja

en: Include in the &filename anyways
fi: Sisällytä tiedostonimeen &joka tapauksessa

en: Insert Category
fi: Lisää luokka

en: Insert folder separator
fi: Lisää kansioerotin

en: JuK Docked
fi: JuK pienennetty ilmoitusalueelle

en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
fi: JuK voi asettaa kappalenumeroon tietyn vähimmäismäärän numeroita. Tämä auttaa esimerkiksi tiedostonhallintaohjelmia järjestämään kappaleet paremmin.

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
fi: JuK on pienennetty ilmoitusalueelle.
    Palauta käyttämällä ilmoitusalueen kontekstivalikkoa.

en: Jukebox and music manager by the KDE community
fi: KDE-yhteisön jukeboksi- ja musiikinhallintaohjelma

en: Jump to the currently playing item
fi: Siirry tällä hetkellä soivaan kappaleeseen

en: KWallet is unavailable
fi: KWallet ei ole käytettävissä

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
fi: KWallet ei ole käytettävissä. Last.fm-kirjautumistietosi tallennetaan salaamattomana.

en: Keep
fi: Säilytä

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks 5.
fi: Last.fm-kappaletietolähetystuki, KDE Frameworks 5:een valmistelu.

en: Length
fi: Kesto

en: Login invalid.
fi: Kirjautuminen epäonnistui.

en: Login valid.
fi: Kirjautuminen onnistui.

en: MPRIS2 Interface implementation.
fi: MPRIS2-rajapinnan toteutus.

en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
fi: JuKin tekeminen ystävällisemmäksi teratavuittain musiikkia omistaville käyttäjille

en: Manage &Folders...
fi: &Hallitse kansioita…

en: Manual Column Widths Enabled
fi: Kiinteät sarakeleveydet on otettu käyttöön

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
fi: Kiinteät sarakeleveydet on otettu käyttöön. Voit vaihtaa takaisin automaattisiin sarakeleveyksiin Näytä-valikosta.

en: Match all of the following
fi: Kaikki seuraavat löytyvät

en: Match any of the following
fi: Jokin seuraavista löytyy

en: Minimum number of digits:
fi: Numerojen vähimmäismäärä:

en: Modify scheme
fi: Muuta teemaa

en: More KDE Platform 4 porting efforts
fi: Lisää KDE Platform 4 -siirrosponnisteluja

en: More automagical things, now using MusicBrainz
fi: Lisää automaattisia toiminteita, nykyään käytössä MusicBrainz

en: Move scheme down
fi: Siirrä teemaa alemmas

en: Move scheme up
fi: Siirrä teemaa ylemmäs

en: Music folder:
fi: Musiikkikansio:

en: Mute/Unmute
fi: Vaimenna/soita

en: New Name
fi: Uusi nimi

en: No Change
fi: Ei muutosta

en: No available cover for the album '%1'.
fi: Albumille ”%1” ei ole saatavilla kansikuvaa.

en: No file selected, or selected file has no tags.
fi: Ei tiedostoja valittuna, tai valitulla tiedostolla ei ole sisältökuvauksia.

en: No lyrics available.
fi: Sanoituksia ei saatavilla.

en: Normal Matching
fi: Normaali etsintä

en: Now Playing
fi: Nyt soi

en: Open Containing Folder
fi: Avaa yläkansio

en: Original Name
fi: Alkuperäinen nimi

en: P&ause
fi: &Tauko

en: Password:
fi: Salasana:

en: Pattern Matching
fi: Etsi säännöllisiä lausekkeita

en: Play / Pause
fi: Soita / Tauko

en: Play First Track
fi: Soita ensimmäinen kappale

en: Play Next Album
fi: Soita seuraava albumi

en: Play Queue
fi: Soittojono

en: Play Toolbar
fi: Soittotyökalurivi

en: Playlist
fi: Soittolista

en: Playlist From &Folder...
fi: &Soittolista kansiosta…

en: Playlist name:
fi: Soittolistan nimi:

en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
fi: Valitse kansiot, jotka jätetään pois musiikkihausta:

en: Please choose the folders where you keep your music:
fi: Valitse kansiot, joissa pidät musiikkisi:

en: Please enter a name for this playlist:
fi: Anna nimi tälle soittolistalle:

en: Please enter your <a href="https://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
fi: Anna <a href="https://last.fm/">Last.fm</a>-kirjautumistietosi:

en: Popup &Track Announcement
fi: Näytä kappaleiden &tiedot ponnahdusikkunassa

en: Porting to KDE Frameworks 5 when no one else was around
fi: Siirros KDE Frameworks 5 -alustalle, kun ketään ei ollut paikalla

en: Porting to KDE Platform 4 when no one else was around
fi: Siirros KDE 4 -alustalle, kun ketään ei ollut paikalla

en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
fi: Lisää uusi tiedostonimiteema luettelon loppuun painamalla tästä.

en: Press this button to modify the currently selected scheme.
fi: Muuta valittua teema painamalla tästä.

en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
fi: Siirrä valittua teemaa alemmas painamalla tästä.

en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
fi: Siirrä valittua teemaa ylemmäs painamalla tästä.

en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
fi: Poista valittu teema luettelosta painamalla tästä.

en: R&emove
fi: &Poista

en: Redisplay Popup
fi: Näytä ponnahdusikkuna uudelleen

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Reload
fi: Lataa uudelleen

en: Remove Cover
fi: Poista kansikuva

en: Remove Folder
fi: Poista kansio

en: Remove From Playlist
fi: Poista soi&ttolistalta

en: Remove Items?
fi: Poista kappaleet?

en: Remove scheme
fi: Poista teema

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
fi: Kappaleen poistaminen kokoelmasta poistaa sen myös kaikilta soittolistoilta. Haluatko varmasti jatkaa?
    
    Huomioi, että nämä tiedostot lisätään joka tapauksessa kokoelmaasi seuraavan käynnistyksen yhteydessä, jos ne ovat skannattavissa hakemistoissa.

en: Rename
fi: Muuta nimeä

en: Replace
fi: Korvaa

en: Save &Play Queue on Exit
fi: Tallenna soittojono &lopetettaessa

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Playlist
fi: Tallenna soittolista

en: Search Criteria
fi: Hakuehto

en: Search Playlist
fi: Hakutulossoittolista

en: Search...
fi: Etsi…

en: Searching for cover. Please Wait...
fi: Etsitään kansikuvaa, odota…

en: Seek Back
fi: Siirry taaksepäin

en: Seek Forward
fi: Siirry eteenpäin

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
fi: Tässä tiedostossa johonkin kohtaan siirtymistä ei tueta ääniasetuksillasi.

en: Select Cover Image File
fi: Valitse levynkannen kuvatiedosto

en: Separator:
fi: Erotin

en: Show &History
fi: Näytä &historia

en: Show &Lyrics
fi: Näytä s&anoitukset

en: Show &Play Queue
fi: Näytä &soittojono

en: Show &Search Bar
fi: Näytä haku&rivi

en: Show &Tag Editor
fi: Näytä sisäl&tökuvausmuokkain

en: Show / Hide
fi: Näytä / Piilota

en: Show Cover &Manager
fi: Näytä kansikuvien &hallinta

en: Show Playing
fi: Näytä soiva kappale

en: Show Renamer Test Dialog
fi: Näytä uudelleennimeäjän testausikkuna

en: Substitution Example
fi: Korvausesimerkki

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
fi: Ilmoitusalueen käyttö, ”luonteva” sisältökuvausten muokkaus,
    virhekorjauksia, ilosanoman levittämistä ja moraalista tukea

en: T&rack:
fi: &Kappale:

en: Tag Guesser Configuration
fi: Sisältökuvausarvauksen asetukset

en: Test login...
fi: Kokeile kirjautumista…

en: The following files were unable to be changed.
fi: Seuraavien tiedostojen muokkaaminen epäonnistui.

en: The following rename operations failed:
fi: Seuraavat nimenmuuttamiset epäonnistuivat:

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
fi: Musiikkivälimuisti on korruptoitunut. JuKin täytyy luoda se uudestaan. Tässä voi kestää jonkun aikaa.

en: These folders will be scanned on startup for new files.
fi: Nämä kansiot tarkastetaan käynnistyksen yhteydessä uusien tiedostojen varalta.

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
fi: Tämä tiedosto on jo olemassa.
    Haluatko korvata sen?

en: This will edit multiple files. Are you sure?
fi: Useita tiedostoja muokataan. Haluatko varmasti jatkaa?

en: Time
fi: Aika

en: Title Tag
fi: Nimi

en: Trac&k name:
fi: &Kappaleen nimi:

en: Track Name
fi: Kappaleen nimi

en: Track Position
fi: Sijainti raidalla

en: Track Tag
fi: Kappale

en: Track announcement popups
fi: Kappaletiedotukset

en: Track number:
fi: Kappale:

en: Track numbering
fi: Kappalenumerointi

en: Tree
fi: Puu

en: Use &Album Random Play
fi: Käytä albumien s&atunnaissoittoa

en: Use &Random Play
fi: &Käytä satunnaissoittoa

en: Use &this value:
fi: Käytä &tätä arvoa:

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Validating login...
fi: Tarkistetaan kirjautumista…

en: View Modes
fi: Näkymät

en: Volume
fi: Äänenvoimakkuus

en: Volume Down
fi: Vähennä äänenvoimakkuutta

en: Volume Up
fi: Lisää äänenvoimakkuutta

en: Volume: %1%
fi: Äänenvoimakkuus: %1 %

en: Volume: %1% (muted)
fi: Äänenvoimakkuus: %1 % (vaimennettu)

en: When the Track's %1 is Empty
fi: Kappaleen %1 ollessa tyhjä

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
fi: Tiedostojen uudelleennimeäjä nimeää tiedostot niihin arvoihin, jotka ovat kappaleiden %1-sisältökuvauksissa, ja liittää nimeen mahdollisen lisätekstin jonka voit määrittää alla.

en: Year
fi: Vuosi

en: Year Tag
fi: Vuosi

en: Year:
fi: Vuosi:

en: You are about to change the %1 on these files.
fi: Olet muuttamassa tiedostojen sisältökuvausta %1.

en: You are about to open directory. Are you sure you want to continue? | You are about to open %1 directories. Are you sure you want to continue?
fi[0]: Olet avaamassa kansion. Haluatko varmasti jatkaa?
fi[1]: Olet avaamassa %1 kansiota. Haluatko varmasti jatkaa?

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
fi: Seuraavien tiedostojen nimiä muutetaan. Haluatko varmasti jatkaa?

en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
fi: Voit käyttää seuraavia merkkijonoja:
    %t: nimi
    %A: albumi
    %a: artisti
    %T: kappale
    %c: kommentti

en: Your album art failed to download.
fi: Kansikuvaa ei saatu ladatuksi.

en: Your album art has finished downloading.
fi: Kansikuva onnistuttiin lataamaan.

[ctx: a playing track, %1 is artist, %2 is song title]
en: %1 - <i>%2</i>
fi: %1 – <i>%2</i>

[ctx: additional search options]
en: More
fi: Enemmän

en: album
fi: albumi

en: artist
fi: artisti

en: back to playlist
fi: takaisin soittolistalle

[ctx: cd track number]
en: Track
fi: Kappale

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
fi: Tiivis

[ctx: current playlist]
en: Current
fi: Nykyinen

[ctx: example song title]
en: Title
fi: Nimi

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
fi: Asetukset

en: genre
fi: tyylilaji

[ctx: new playlist]
en: &New
fi: &Uusi

[ctx: next track]
en: &Next
fi: Seuraava

[ctx: open audio file]
en: Open
fi: Avaa

[ctx: previous track]
en: Previous
fi: Edellinen

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
fi: Poista

[ctx: silence playback]
en: Mute
fi: Vaimenna

[ctx: song title]
en: Title
fi: Nimi

[ctx: song title]
en: Title:
fi: Nimi:

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
en: Empty
fi: Tyhjä

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
fi: M&onista…

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
fi: Monista

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
fi: Varoitus
