kdelibs4 - en to fi translation catalogue (2226 entries)

en: 
    %1 options:
fi: 
    %1-valinnat:

en: 
    Arguments:
fi: 
    Parametrit:

en: 
    Generic options:
fi: 
    Yleiset valinnat:

en: 
    Options:
fi: 
    Valinnat:

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
fi: %1(%2)

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
fi[0]: X11 RGB -värinimiä ei voitu lukea. Tietoja etsittiin sijainneista:
    %2
fi[1]: X11 RGB -värinimiä ei voitu lukea. Tietoja etsittiin sijainneista:
    %2%2

en: &Add
fi: &Lisää

en: &Add to Custom Colors
fi: &Lisää omiin väreihin

en: &Deselect All
fi: &Poista valinnat

en: &Details
fi: &Yksityiskohdat

en: &Minimize
fi: P&ienennä

en: &Remove
fi: &Poista

en: &Restore
fi: &Palauta

en: &Select All
fi: &Valitse kaikki

en: &Try
fi: &Kokeile

en: 'ai_family' not supported
fi: ei tuettu ”ai_family”

en: 'ai_socktype' not supported
fi: ei tuettu ”ai_socktype”

en: (C) 2011, Peter Penz
fi: © 2011 Peter Penz

en: *|All files
fi: *|Kaikki tiedostot

en: -default-
fi: -oletus-

en: -unnamed-
fi: -nimetön-

en: 160 bit prime factor:
fi: 160-bittinen alkutekijä:

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
fi: järjestelmävirhe: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
fi: Tuntematon osoiteperhe %1

en: <Error>
fi: <Virhe>

en: <b>Issuer Information</b>
fi: <b>Myöntäjän tiedot</b>

en: <b>Other</b>
fi: <b>Muuta</b>

en: <b>Subject Information</b>
fi: <b>Aiheen tiedot</b>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
fi: <qt>Lopetetaanko <b>%1</b>?</qt>

[ctx: @action:button]
en: Configure...
fi: Asetukset…

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
fi: Uusi kansio…

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
fi: Poista

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
fi: Uusi kansio…

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
fi: Ominaisuudet

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
fi: ”%1” puuttuu.

[ctx: @item Calendar system]
en: Coptic
fi: Koptilainen

[ctx: @item Calendar system]
en: Ethiopian
fi: Etiopialainen

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
fi: Gregoriaaninen

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
fi: Heprealainen

[ctx: @item Calendar system]
en: Indian National
fi: Intian kansallinen

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
fi: Virheellinen kalenterityyppi

[ctx: @item Calendar system]
en: Islamic / Hijri (Civil)
fi: Islamilainen / hijri

[ctx: @item Calendar system]
en: Japanese
fi: Japanilainen

[ctx: @item Calendar system]
en: Julian
fi: Juliaaninen

[ctx: @item Calendar system]
en: Taiwanese
fi: Taiwanilainen

[ctx: @item Font name]
en: Monospace
fi: Tasalevyinen

[ctx: @item Font name]
en: Sans Serif
fi: Päätepylväätön

[ctx: @item Font name]
en: Serif
fi: Päätepylväällinen

[ctx: @item license]
en: Custom
fi: Oma

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
fi: GNU General Public License (GPL), versio 2

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
fi: GNU General Public License (GPL), versio 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
fi: GNU Lesser General Public License (LGPL), versio 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
fi: GNU Lesser General Public License (LGPL), versio 3

[ctx: @item license]
en: Not specified
fi: Ei määritelty

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
fi: Artistic-lisenssi

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
fi: BSD-lisenssi

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
fi[0]: %1 kohde
fi[1]: %1 kohdetta

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
fi[0]: %1 millisekuntia
fi[1]: %1 millisekuntia

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: %1 päivää

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: %1 tuntia

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
fi[0]: 1 minuutti
fi[1]: %1 minuuttia

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
fi[0]: 1 sekunti
fi[1]: %1 sekuntia

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
fi: %1 päivää

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
fi: %1 tuntia

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
fi: %1 minuuttia

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
fi: %1 sekuntia

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
fi: %1 %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
fi: %1 %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
fi: %1 %2

[ctx: @label]
en: Add Comment...
fi: Lisää kommentti…

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
fi: Keskimääräinen bittinopeus

[ctx: @label]
en: Change...
fi: Muuta…

[ctx: @label]
en: Channels
fi: Kanavia

[ctx: @label]
en: Codec
fi: Koodekki

[ctx: @label]
en: Color Depth
fi: Värisyvyys

[ctx: @label]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: @label]
en: Content
fi: Sisältö

[ctx: @label]
en: Copied From
fi: Kopioitu lähteestä

[ctx: @label]
en: Creator
fi: Tekijä

[ctx: @label]
en: Description
fi: Kuvaus

[ctx: @label]
en: Duration
fi: Kesto

[ctx: @label]
en: Filename
fi: Tiedostonimi

[ctx: @label]
en: First Usage
fi: Ensikäyttö

[ctx: @label]
en: Hash
fi: Tiiviste

[ctx: @label]
en: Height
fi: Korkeus

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
fi: Lomitustila

[ctx: @label]
en: Keyword
fi: Avainsana

[ctx: @label]
en: Last Usage
fi: Viimeisin käyttö

[ctx: @label]
en: MIME Type
fi: MIME-tyyppi

[ctx: @label]
en: Modified
fi: Muutettu

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
fi: Numeerinen arvostelu

[ctx: @label]
en: Owner
fi: Omistaja

[ctx: @label]
en: Performer
fi: Esittäjä

[ctx: @label]
en: Permissions
fi: Oikeudet

[ctx: @label]
en: Programming Language
fi: Ohjelmointikieli

[ctx: @label]
en: Rating
fi: Arvostelu

[ctx: @label]
en: Related To
fi: Suhteessa kohteeseen

[ctx: @label]
en: Release Date
fi: Julkaisupäivä

[ctx: @label]
en: Sample Rate
fi: Näytteenottotaajuus

[ctx: @label]
en: Size
fi: Koko

[ctx: @label]
en: Sub Resource
fi: Aliresurssi

[ctx: @label]
en: Subject
fi: Aihe

[ctx: @label]
en: Tags
fi: Tunnisteet

[ctx: @label]
en: Total Size
fi: Koko yhteensä

[ctx: @label]
en: Translation Date
fi: Käännöspäivä

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
fi: Käännöslähteen päivämäärä

[ctx: @label]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: @label]
en: Unix File Group
fi: Tiedostoryhmä (UNIX)

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
fi: Tiedoston tila (UNIX)

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
fi: Tiedoston omistaja (UNIX)

[ctx: @label]
en: Usage Count
fi: Käyttökertoja

[ctx: @label]
en: Width
fi: Leveys

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
fi: Valotuksen vinouma-arvo

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
fi: Valotusaika

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
fi: Salama

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
fi: Polttoväli

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
fi: Polttoväli 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
fi: ISO-nopeuslukemat

[ctx: @label EXIF]
en: Make
fi: Merkki

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
fi: Mittaustapa

[ctx: @label EXIF]
en: Model
fi: Malli

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
fi: Suunta

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
fi: Valkotasapaino

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
fi: Aukon koko

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
fi: Viimeisin kääntäjä

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
fi: Käännöksiä kesken

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
fi: Vanhentuneita käännöksiä

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
fi: Käännöksiä kaikkiaan

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
fi: Käännetty

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
fi: Kääntämättä

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
fi: Generaattori

[ctx: @label creation date]
en: Created
fi: Luotu

[ctx: @label file URL]
en: File Location
fi: Tiedoston sijainti

[ctx: @label file content size]
en: Size
fi: Koko

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
fi: Riippuu

[ctx: @label file type]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
fi: Muutettu

[ctx: @label music album]
en: Album
fi: Albumi

[ctx: @label music genre]
en: Genre
fi: Tyylilaji

[ctx: @label music title]
en: Title
fi: Nimi

[ctx: @label music track number]
en: Track
fi: Kappaleen numero

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
fi: Merkkejä

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
fi: Rivejä

[ctx: @label number of words]
en: Words
fi: Sanoja

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
fi: Kuuluu kokonaisuuteen

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
fi: Resurssi luotu

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
fi: Resurssia muutettu

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
fi: Sisältää loogisen osan

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
fi: Sisältää osan

[ctx: @label video director]
en: Director
fi: Ohjaaja

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
fi: Valitse mitkä tiedot näytetään:

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
fi: Luo uusi kansio kohteeseen:
    %1

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
fi: Näytä piilokansiot

[ctx: @title:tab]
en: Information
fi: Tiedot

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
fi: Lisää kommentti

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
fi: Muuta kommenttia

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
fi: Valitse näytettävät tiedot

[ctx: @title:window]
en: New Folder
fi: Uusi kansio

[ctx: @title:window]
en: Print
fi: Tulosta

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
fi: Valitse kansio

en: A dialog box for setting preferences for debug output
fi: Ikkuna, jossa voi asettaa virheenpaikannustulosteen asetuksia

en: A file or folder named %1 already exists.
fi: Kansio tai tiedosto %1 on jo olemassa.

en: AST - QC (Lower North Shore)
fi: AST – QC (Lower North Shore)

en: Abort on fatal errors
fi: Keskeytä vakavista virheistä

en: Acquire Image
fi: Lue kuva

en: Acre
fi: Acren aika

en: Add...
fi: Lisää…

en: Africa/Abidjan
fi: Afrikka/Abidjan

en: Africa/Accra
fi: Afrikka/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
fi: Afrikka/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
fi: Afrikka/Alger

en: Africa/Asmara
fi: Afrikka/Asmara

en: Africa/Asmera
fi: Afrikka/Asmera

en: Africa/Bamako
fi: Afrikka/Bamako

en: Africa/Bangui
fi: Afrikka/Bangui

en: Africa/Banjul
fi: Afrikka/Banjul

en: Africa/Bissau
fi: Afrikka/Bissau

en: Africa/Blantyre
fi: Afrikka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
fi: Afrikka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
fi: Afrikka/Bujumbura

en: Africa/Cairo
fi: Afrikka/Kairo

en: Africa/Casablanca
fi: Afrikka/Casablanca

en: Africa/Ceuta
fi: Afrikka/Ceuta

en: Africa/Conakry
fi: Afrikka/Conakry

en: Africa/Dakar
fi: Afrikka/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
fi: Afrikka/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
fi: Afrikka/Djibouti

en: Africa/Douala
fi: Afrikka/Douala

en: Africa/El_Aaiun
fi: Afrikka/El_Aaiún

en: Africa/Freetown
fi: Afrikka/Freetown

en: Africa/Gaborone
fi: Afrikka/Gaborone

en: Africa/Harare
fi: Afrikka/Harare

en: Africa/Johannesburg
fi: Afrikka/Johannesburg

en: Africa/Juba
fi: Afrikka/Juba

en: Africa/Kampala
fi: Afrikka/Kampala

en: Africa/Khartoum
fi: Afrikka/Khartum

en: Africa/Kigali
fi: Afrikka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
fi: Afrikka/Kinshasa

en: Africa/Lagos
fi: Afrikka/Lagos

en: Africa/Libreville
fi: Afrikka/Libreville

en: Africa/Lome
fi: Afrikka/Lomé

en: Africa/Luanda
fi: Afrikka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
fi: Afrikka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
fi: Afrikka/Lusaka

en: Africa/Malabo
fi: Afrikka/Malabo

en: Africa/Maputo
fi: Afrikka/Maputo

en: Africa/Maseru
fi: Afrikka/Maseru

en: Africa/Mbabane
fi: Afrikka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
fi: Afrikka/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
fi: Afrikka/Monrovia

en: Africa/Nairobi
fi: Afrikka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
fi: Afrikka/N'Djamena

en: Africa/Niamey
fi: Afrikka/Niamey

en: Africa/Nouakchott
fi: Afrikka/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
fi: Afrikka/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
fi: Afrikka/Porto-Novo

en: Africa/Pretoria
fi: Afrikka/Pretoria

en: Africa/Sao_Tome
fi: Afrikka/São_Tomé

en: Africa/Timbuktu
fi: Afrikka/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
fi: Afrikka/Tripoli

en: Africa/Tunis
fi: Afrikka/Tunis

en: Africa/Windhoek
fi: Afrikka/Windhoek

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
fi: ip.

en: Alaska (most areas)
fi: Alaska (useimmat alueet)

en: Alaska (west)
fi: Alaska (läntinen)

en: Alaska - Annette Island
fi: Alaska – Annette Island

en: Alaska - Juneau area
fi: Alaska – Juneaun alue

en: Alaska - Sitka area
fi: Alaska – Sitkan alue

en: Alaska Time
fi: Alaskan aika

en: Alaska Time - Alaska panhandle
fi: Alaskan aikavyöhyke – Kaakkois-Alaska (Panhandle)

en: Alaska Time - Alaska panhandle neck
fi: Alaskan aika – Kaakkois-Alaska (panhandle neck)

en: Alaska Time - southeast Alaska panhandle
fi: Alaskan aika – Kaakkois-Alaska (panhandle)

en: Alaska Time - west Alaska
fi: Alaskan aika – Länsi-Alaska

en: Aleutian Islands
fi: Aleutit

en: All Pictures
fi: Kaikki kuvat

en: All Supported Files
fi: Kaikki tuetut tiedostot

en: Alpha:
fi: Alfa:

en: Already opened.
fi: Avattu jo.

en: Amapa, E Para
fi: Amapa, Itä-Para

en: Amazonas (east)
fi: Amazonas (itäinen)

en: Amazonas (west)
fi: Amazonas (läntinen)

en: America/Adak
fi: Amerikka/Adak

en: America/Anchorage
fi: Amerikka/Anchorage

en: America/Anguilla
fi: Amerikka/Anguilla

en: America/Antigua
fi: Amerikka/Antigua

en: America/Araguaina
fi: Amerikka/Araguaína

en: America/Argentina/Buenos_Aires
fi: Amerikka/Argentiina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
fi: Amerikka/Argentiina/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
fi: Amerikka/Argentiina/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
fi: Amerikka/Argentiina/Córdoba

en: America/Argentina/Jujuy
fi: Amerikka/Argentiina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
fi: Amerikka/Argentiina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
fi: Amerikka/Argentiina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
fi: Amerikka/Argentiina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
fi: Amerikka/Argentiina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
fi: Amerikka/Argentiina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
fi: Amerikka/Argentiina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
fi: Amerikka/Argentiina/Tucumán

en: America/Argentina/Ushuaia
fi: Amerikka/Argentiina/Ushuaia

en: America/Aruba
fi: Amerikka/Aruba

en: America/Asuncion
fi: Amerikka/Asunción

en: America/Atikokan
fi: Amerikka/Atikokan

en: America/Atka
fi: Amerikka/Atka

en: America/Bahia
fi: Amerikka/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
fi: Amerikka/Bahia Banderas

en: America/Barbados
fi: Amerikka/Barbados

en: America/Belem
fi: Amerikka/Belem

en: America/Belize
fi: Amerikka/Belize

en: America/Blanc-Sablon
fi: Amerikka/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
fi: Amerikka/Boa_Vista

en: America/Bogota
fi: Amerikka/Bogotá

en: America/Boise
fi: Amerikka/Boise

en: America/Buenos_Aires
fi: Amerikka/Buenos_Aires

en: America/Calgary
fi: Amerikka/Calgary

en: America/Cambridge_Bay
fi: Amerikka/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
fi: Amerikka/Campo_Grande

en: America/Cancun
fi: Amerikka/Cancún

en: America/Caracas
fi: Amerikka/Caracas

en: America/Catamarca
fi: Amerikka/Catamarca

en: America/Cayenne
fi: Amerikka/Cayenne

en: America/Cayman
fi: Amerikka/Cayman

en: America/Chicago
fi: Amerikka/Chicago

en: America/Chihuahua
fi: Amerikka/Chihuahua

en: America/Coral_Harbour
fi: Amerikka/Coral_Harbour

en: America/Cordoba
fi: Amerikka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
fi: Amerikka/Costa_Rica

en: America/Creston
fi: Amerikka/Creston

en: America/Cuiaba
fi: Amerikka/Cuiabá

en: America/Curacao
fi: Amerikka/Curaçao

en: America/Danmarkshavn
fi: Amerikka/Danmarkshavn

en: America/Dawson
fi: Amerikka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
fi: Amerikka/Dawson_Creek

en: America/Denver
fi: Amerikka/Denver

en: America/Detroit
fi: Amerikka/Detroit

en: America/Dominica
fi: Amerikka/Dominica

en: America/Edmonton
fi: Amerikka/Edmonton

en: America/Eirunepe
fi: Amerikka/Eirunepé

en: America/El_Salvador
fi: Amerikka/El_Salvador

en: America/Ensenada
fi: Amerikka/Ensenada

en: America/Fort_Nelson
fi: Amerikka/Fort Nelson

en: America/Fort_Wayne
fi: Amerikka/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
fi: Amerikka/Fortaleza

en: America/Fredericton
fi: Afrikka/Fredericton

en: America/Glace_Bay
fi: Amerikka/Glace_Bay

en: America/Godthab
fi: Amerikka/Nuuk

en: America/Goose_Bay
fi: Amerikka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
fi: Amerikka/Grand_Turk

en: America/Grenada
fi: Amerikka/Grenada

en: America/Guadeloupe
fi: Amerikka/Guadeloupe

en: America/Guatemala
fi: Amerikka/Guatemala

en: America/Guayaquil
fi: Amerikka/Guayaquil

en: America/Guyana
fi: Amerikka/Guyana

en: America/Halifax
fi: Amerikka/Halifax

en: America/Havana
fi: Amerikka/Havanna

en: America/Hermosillo
fi: Amerikka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
fi: Amerikka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
fi: Amerikka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
fi: Amerikka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
fi: Amerikka/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
fi: Amerikka/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
fi: Amerikka/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
fi: Amerikka/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
fi: Amerikka/Indiana/Winamac

en: America/Indianapolis
fi: Amerikka/Indianapolis

en: America/Inuvik
fi: Amerikka/Inuvik

en: America/Iqaluit
fi: Amerikka/Iqaluit

en: America/Jamaica
fi: Amerikka/Jamaika

en: America/Jujuy
fi: Amerikka/Jujuy

en: America/Juneau
fi: Amerikka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
fi: Amerikka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
fi: Amerikka/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
fi: Amerikka/Knox_IN

en: America/Kralendijk
fi: Amerikka/Kralendijk

en: America/La_Paz
fi: Amerikka/La_Paz

en: America/Lima
fi: Amerikka/Lima

en: America/Los_Angeles
fi: Amerikka/Los_Angeles

en: America/Louisville
fi: Amerikka/Louisville

en: America/Lower_Princes
fi: America/Lower Princes

en: America/Maceio
fi: Amerikka/Maceió

en: America/Managua
fi: Amerikka/Managua

en: America/Manaus
fi: Amerikka/Manaus

en: America/Marigot
fi: Amerikka/Marigot

en: America/Martinique
fi: Amerikka/Martinique

en: America/Matamoros
fi: Amerikka/Matamoros

en: America/Mazatlan
fi: Amerikka/Mazatlán

en: America/Mendoza
fi: Amerikka/Mendoza

en: America/Menominee
fi: Amerikka/Menominee

en: America/Merida
fi: Amerikka/Mérida

en: America/Metlakatla
fi: Amerikka/Metlakatla

en: America/Mexico_City
fi: Amerikka/Ciudad_de_México

en: America/Miquelon
fi: Amerikka/Miquelon

en: America/Moncton
fi: Amerikka/Moncton

en: America/Monterrey
fi: Amerikka/Monterrey

en: America/Montevideo
fi: Amerikka/Montevideo

en: America/Montreal
fi: Amerikka/Montreal

en: America/Montserrat
fi: Amerikka/Montserrat

en: America/Nassau
fi: Amerikka/Nassau

en: America/New_York
fi: Amerikka/New_York

en: America/Nipigon
fi: Amerikka/Nipigon

en: America/Nome
fi: Amerikka/Nome

en: America/Noronha
fi: Amerikka/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
fi: Amerikka/Pohjois-Dakota/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
fi: Amerikka/Pohjois-Dakota/Center

en: America/North_Dakota/New_Salem
fi: Amerikka/Pohjois-Dakota/New_Salem

en: America/Nuuk
fi: Amerikka/Nuuk

en: America/Ojinaga
fi: Amerikka/Ojinaga

en: America/Ontario
fi: Amerikka/Ontario

en: America/Panama
fi: Amerikka/Panama

en: America/Pangnirtung
fi: Amerikka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
fi: Amerikka/Paramaribo

en: America/Phoenix
fi: Amerikka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
fi: Amerikka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
fi: Amerikka/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
fi: Amerikka/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
fi: Amerikka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
fi: Amerikka/Puerto_Rico

en: America/Punta_Arenas
fi: Amerikka/Punta Arenas

en: America/Rainy_River
fi: Amerikka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
fi: Amerikka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
fi: Amerikka/Recife

en: America/Regina
fi: Amerikka/Regina

en: America/Resolute
fi: Amerikka/Resolute

en: America/Rio_Branco
fi: Amerikka/Rio_Branco

en: America/Rosario
fi: Amerikka/Rosario

en: America/Santa_Isabel
fi: Amerikka/Santa Isabel

en: America/Santarem
fi: Amerikka/Santarém

en: America/Santiago
fi: Amerikka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
fi: Amerikka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
fi: Amerikka/São_Paulo

en: America/Saskatoon
fi: Amerikka/Saskatoon

en: America/Scoresbysund
fi: Amerikka/Scoresbysund

en: America/Shiprock
fi: Amerikka/Shiprock

en: America/Sitka
fi: Amerikka/Sitka

en: America/St_Barthelemy
fi: Amerikka/Saint-Barthélemy

en: America/St_Johns
fi: Amerikka/St._John's

en: America/St_Kitts
fi: Amerikka/Saint_Kitts

en: America/St_Lucia
fi: Amerikka/Saint_Lucia

en: America/St_Thomas
fi: Amerikka/Saint_Thomas

en: America/St_Vincent
fi: Amerikka/Saint_Vincent

en: America/Swift_Current
fi: Amerikka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
fi: Amerikka/Tegucigalpa

en: America/Thule
fi: Amerikka/Thule

en: America/Thunder_Bay
fi: Amerikka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
fi: Amerikka/Tijuana

en: America/Toronto
fi: Amerikka/Toronto

en: America/Tortola
fi: Amerikka/Tortola

en: America/Vancouver
fi: Amerikka/Vancouver

en: America/Virgin
fi: Amerikka/Virgin

en: America/Whitehorse
fi: Amerikka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
fi: Amerikka/Winnipeg

en: America/Yakutat
fi: Amerikka/Yakutat

en: America/Yellowknife
fi: Amerikka/Yellowknife

en: Amundsen-Scott Station, South Pole
fi: Amundsen-Scott Station, etelänapa

en: Antarctica/Casey
fi: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
fi: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
fi: Antarktis/Dumont_d’Urville

en: Antarctica/Macquarie
fi: Antarktis/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
fi: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
fi: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
fi: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/Rothera
fi: Antarktis/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
fi: Antarktis/Etelänapa

en: Antarctica/Syowa
fi: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Troll
fi: Antarktis/Troll

en: Antarctica/Vostok
fi: Antarktis/Vostok

en: Aqtobe (Aktobe)
fi: Aqtöbe (Aktobe)

en: Aqtobe/Aktobe
fi: Aqtöbe/Aktobe

en: Arctic/Longyearbyen
fi: Arktinen/Longyearbyen

en: Argentina (most areas: CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
fi: Argentiina (useimmat alueet: CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: Asia/Aden
fi: Aasia/Aden

en: Asia/Almaty
fi: Aasia/Almaty

en: Asia/Amman
fi: Aasia/Amman

en: Asia/Anadyr
fi: Aasia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
fi: Aasia/Aqtaw

en: Asia/Aqtobe
fi: Aasia/Aqtöbe

en: Asia/Ashgabat
fi: Aasia/Ašgabat

en: Asia/Ashkhabad
fi: Aasia/Ašgabat

en: Asia/Atyrau
fi: Aasia/Atıraw

en: Asia/Baghdad
fi: Aasia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
fi: Aasia/Bahrain

en: Asia/Baku
fi: Aasia/Baku

en: Asia/Bangkok
fi: Aasia/Bangkok

en: Asia/Barnaul
fi: Aasia/Barnaul

en: Asia/Beijing
fi: Aasia/Beijing

en: Asia/Beirut
fi: Aasia/Beirut

en: Asia/Bishkek
fi: Aasia/Biškek

en: Asia/Brunei
fi: Aasia/Brunei

en: Asia/Calcutta
fi: Aasia/Kalkutta

en: Asia/Chita
fi: Aasia/Chita

en: Asia/Choibalsan
fi: Aasia/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
fi: Aasia/Chongqing

en: Asia/Chungking
fi: Aasia/Chongqing

en: Asia/Colombo
fi: Aasia/Colombo

en: Asia/Dacca
fi: Aasia/Dhaka

en: Asia/Damascus
fi: Aasia/Damaskos

en: Asia/Dhaka
fi: Aasia/Dhaka

en: Asia/Dili
fi: Aasia/Dili

en: Asia/Dubai
fi: Aasia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
fi: Aasia/Dušanbe

en: Asia/Famagusta
fi: Aasia/Famagusta

en: Asia/Gaza
fi: Aasia/Gaza

en: Asia/Harbin
fi: Aasia/Harbin

en: Asia/Hebron
fi: Aasia/Hebron

en: Asia/Ho_Chi_Minh
fi: Aasia/Hồ_Chí_Minh

en: Asia/Hong_Kong
fi: Aasia/Hongkong

en: Asia/Hovd
fi: Aasia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
fi: Aasia/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
fi: Aasia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
fi: Aasia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
fi: Aasia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
fi: Aasia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
fi: Aasia/Kamtšatka

en: Asia/Karachi
fi: Aasia/Karachi

en: Asia/Kashgar
fi: Aasia/Kašgar

en: Asia/Kathmandu
fi: Aasia/Kathmandu

en: Asia/Katmandu
fi: Aasia/Katmandu

en: Asia/Khandyga
fi: Aasia/Handyga

en: Asia/Kolkata
fi: Aasia/Kalkutta

en: Asia/Krasnoyarsk
fi: Aasia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
fi: Aasia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
fi: Aasia/Kuching

en: Asia/Kuwait
fi: Aasia/Kuwait

en: Asia/Macao
fi: Aasia/Macao

en: Asia/Macau
fi: Aasia/Macao

en: Asia/Magadan
fi: Aasia/Magadan

en: Asia/Makassar
fi: Aasia/Makassar

en: Asia/Manila
fi: Aasia/Manila

en: Asia/Muscat
fi: Aasia/Masqat

en: Asia/Nicosia
fi: Aasia/Nikosia

en: Asia/Novokuznetsk
fi: Aasia/Novokuznetsk

en: Asia/Novosibirsk
fi: Aasia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
fi: Aasia/Omsk

en: Asia/Oral
fi: Aasia/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
fi: Aasia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
fi: Aasia/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
fi: Aasia/Pjongjang

en: Asia/Qatar
fi: Aasia/Qatar

en: Asia/Qostanay
fi: Aasia/Qostanay

en: Asia/Qyzylorda
fi: Aasia/Qızılorda

en: Asia/Rangoon
fi: Aasia/Yangon

en: Asia/Riyadh
fi: Aasia/Riad

en: Asia/Saigon
fi: Aasia/Hồ Chí Minh

en: Asia/Sakhalin
fi: Aasia/Sahalin

en: Asia/Samarkand
fi: Aasia/Samarkand

en: Asia/Seoul
fi: Aasia/Soul

en: Asia/Shanghai
fi: Aasia/Shanghai

en: Asia/Singapore
fi: Aasia/Singapore

en: Asia/Srednekolymsk
fi: Aasia/Srednekolimsk

en: Asia/Taipei
fi: Aasia/Taipei

en: Asia/Tashkent
fi: Aasia/Taškent

en: Asia/Tbilisi
fi: Aasia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
fi: Aasia/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
fi: Aasia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
fi: Aasia/Thimphu

en: Asia/Thimphu
fi: Aasia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
fi: Aasia/Tokio

en: Asia/Tomsk
fi: Aasia/Tomsk

en: Asia/Ujung_Pandang
fi: Aasia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
fi: Aasia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
fi: Aasia/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
fi: Aasia/Urumqi

en: Asia/Ust-Nera
fi: Aasia/Ust-Nera

en: Asia/Vientiane
fi: Aasia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
fi: Aasia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
fi: Aasia/Jakutsk

en: Asia/Yangon
fi: Aasia/Yangon

en: Asia/Yekaterinburg
fi: Aasia/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
fi: Aasia/Jerevan

en: Atlantic - Labrador (most areas)
fi: Atlantin aikavyöhyke – Labrador (useimmat alueet)

en: Atlantic - NS (Cape Breton)
fi: Atlantin aikavyöhyke – NS (Cape Breton)

en: Atlantic - NS (most areas); PE
fi: Atlantin aikavyöhyke – NS (useimmat alueet); PE

en: Atlantic - New Brunswick
fi: Atlantin aikavyöhyke – New Brunswick

en: Atlantic Standard Time - Quebec - Lower North Shore
fi: Atlantin normaaliaikavyöhyke – Quebec – Lower North Shore

en: Atlantic Time - Labrador - most locations
fi: Atlantin aikavyöhyke – Labrador – useimmat sijainnit

en: Atlantic Time - New Brunswick
fi: Atlantin aika – New Brunswick

en: Atlantic Time - Nova Scotia (most places), PEI
fi: Atlantin aikavyöhyke – Nova Scotia (useimmat sijainnit), PEI

en: Atlantic Time - Nova Scotia - places that did not observe DST 1966-1971
fi: Atlantin aikavyöhyke – Nova Scotia – sijainnit joissa ei kesäaikaa 1966–1971

en: Atlantic islands
fi: Atlantin saaret

en: Atlantic/Azores
fi: Atlantti/Azorit

en: Atlantic/Bermuda
fi: Atlantti/Bermuda

en: Atlantic/Canary
fi: Atlantti/Kanariansaaret

en: Atlantic/Cape_Verde
fi: Atlantti/Kap_Verde

en: Atlantic/Faeroe
fi: Atlantti/Färsaaret

en: Atlantic/Faroe
fi: Atlantti/Färsaaret

en: Atlantic/Jan_Mayen
fi: Atlantti/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
fi: Atlantti/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
fi: Atlantti/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
fi: Atlantti/Etelä-Georgia

en: Atlantic/St_Helena
fi: Atlantti/Saint_Helena

en: Atlantic/Stanley
fi: Atlantti/Stanley

en: Atyrau (Atirau, Gur'yev), Mangghystau (Mankistau)
fi: Atıraw, Mañğıstaw

en: Atyrau/Atirau/Gur'yev
fi: Atıraw/Atyrau/Gurjev

en: Australia/ACT
fi: Australia/Pääkaupunkiterritorio

en: Australia/North
fi: Australia/Pohjoinen

en: Australia/South
fi: Australia/Etelä

en: Australia/West
fi: Australia/Länsi

en: Authorization Dialog
fi: Tunnistusikkuna

en: Azores
fi: Azorit

en: Bayan-Olgiy, Govi-Altai, Hovd, Uvs, Zavkhan
fi: Bajan-Ölgii, Govi-Altai, Hovd, Uvs, Zavhan

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en: AM
fi: ap.

en: Beijing Time
fi: Pekingin aikavyöhyke

en: Blue:
fi: Sininen:

en: Borneo (east, south); Sulawesi/Celebes, Bali, Nusa Tengarra; Timor (west)
fi: Bornea (itäinen, eteläinen); Sulawesi/Celebes, Bali, Nusa Tengerra; Timor (läntinen)

en: Borneo (west, central)
fi: Borneo (läntinen, keskinen)

en: Brazil (northeast: MA, PI, CE, RN, PB)
fi: Brasilia (koillinen: MA, PI, CE, RN, PB)

en: Brazil (southeast: GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
fi: Brasilia (kaakkoinen: GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: Brazil/Acre
fi: Brasilia/Acre

en: Brazil/DeNoronha
fi: Brasilia/DeNoronha

en: Brazil/East
fi: Brasilia/Itä

en: Brazil/West
fi: Brasilia/Länsi

en: CST - SK (midwest)
fi: CST – SK (keskilänsi)

en: CST - SK (most areas)
fi: CST – SK (useimmat alueet)

[ctx: Calendar Era: Coptic Era of Martyrs, years > 0, ShortFormat]
en: AM
fi: ap.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
fi: ennen Kristusta

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
fi: eKr.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
fi: jälkeen Kristuksen

[ctx: Calendar Era: Gregorian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
fi: jKr.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
fi: ennen ajanlaskun alkua

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
fi: eaa.

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
fi: jälkeen ajanlaskun alun

[ctx: Calendar Era: Gregorian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
fi: jaa.

[ctx: Calendar Era: Indian National Saka Era, years > 0, LongFormat]
en: Saka Era
fi: Śaka-kausi

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Christ
fi: ennen Kristuksen syntymää

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years < 0, ShortFormat]
en: BC
fi: eKr.

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, LongFormat]
en: Anno Domini
fi: jälkeen Kristuksen syntymän

[ctx: Calendar Era: Julian Christian Era, years > 0, ShortFormat]
en: AD
fi: jKr.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, LongFormat]
en: Before Common Era
fi: ennen ajanlaskun alkua

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years < 0, ShortFormat]
en: BCE
fi: eaa.

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, LongFormat]
en: Common Era
fi: jälkeen ajanlaskun alun

[ctx: Calendar Era: Julian Common Era, years > 0, ShortFormat]
en: CE
fi: jaa.

[ctx: Calendar Era: Taiwan Republic of China Era, years > 0, LongFormat]
en: Republic of China Era
fi: Kiinan tasavallan aikakausi

[ctx: Calendar Era: Thai Buddhist Era, years > 0, LongFormat]
en: Buddhist Era
fi: Buddhalainen kausi

en: Canada/Atlantic
fi: Kanada/Atlantti

en: Canada/Central
fi: Kanada/Keskinen

en: Canada/East-Saskatchewan
fi: Kanada/Itä-Saskatchewan

en: Canada/Eastern
fi: Kanada/Itäinen

en: Canada/Mountain
fi: Kanada/Kalliovuoret

en: Canada/Newfoundland
fi: Kanada/Newfoundland

en: Canada/Pacific
fi: Kanada/Tyynimeri

en: Canada/Saskatchewan
fi: Kanada/Saskatchewan

en: Canada/Yukon
fi: Kanada/Yukon

en: Canary Islands
fi: Kanariansaaret

en: Casey Station, Bailey Peninsula
fi: Casey Station, Baileyn niemimaa

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
fi: Pakottaa sovelluksen käyttämään yksityistä värikarttaa
    8-bittisessä näyttötilassa.

en: Central (most areas)
fi: Keskinen aikavyöhyke (useimmat alueet)

en: Central - IN (Perry)
fi: Keskinen aikavyöhyke – IN (Perry)

en: Central - IN (Starke)
fi: Keskinen aikavyöhyke – IN (Starke)

en: Central - MI (Wisconsin border)
fi: Keskinen aikavyöhyke – MI (Wisconsinin raja)

en: Central - ND (Mercer)
fi: Keskinen aikavyöhyke – ND (Mercer)

en: Central - ND (Morton rural)
fi: Keskinen aikavyöhyke – ND (Mortonin maaseutu)

en: Central - ND (Oliver)
fi: Keskinen aikavyöhyke – ND (Oliver)

en: Central - NU (Resolute)
fi: Keskinen aikavyöhyke – NU (Resolute)

en: Central - NU (central)
fi: Keskinen aikavyöhyke – NU (keskinen)

en: Central - ON (Rainy R, Ft Frances)
fi: Keskinen aikavyöhyke – ON (Rainyjoki, Fort Frances)

en: Central - ON (west); Manitoba
fi: Keskinen aikavyöhyke – ON (läntinen); Manitoba

en: Central Standard Time - Resolute, Nunavut
fi: Keskinen normaaliaika – Resolute, Nunavut

en: Central Standard Time - Saskatchewan - midwest
fi: Keskinen normaaliaika – Saskatchewan – keskilänsi

en: Central Standard Time - Saskatchewan - most locations
fi: Keskinen normaaliaika – Saskatchewan – useimmat sijainnit

en: Central Time
fi: Keskinen aika

en: Central Time - Bahia de Banderas
fi: Keskinen aikavyöhyke – Bahia de Banderas

en: Central Time - Campeche, Yucatan
fi: Keskinen aikavyöhyke – Campeche, Jukatan

en: Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas
fi: Keskinen aikavyöhyke – Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas

en: Central Time - Durango; Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (most areas)
fi: Keskinen aikavyöhyke – Durango; Coahuila, Nuevo Léon, Tamaulipas (useimmat alueet)

en: Central Time - Indiana - Perry County
fi: Keskinen aikavyöhyke – Indiana – Perryn piirikunta

en: Central Time - Indiana - Pike County
fi: Keskinen aikavyöhyke – Indiana – Crawfordin piirikunta

en: Central Time - Indiana - Starke County
fi: Keskinen aikavyöhyke – Indiana – Starken piirikunta

en: Central Time - Manitoba & west Ontario
fi: Keskinen aika – Manitoba ja Länsi-Ontario

en: Central Time - Michigan - Dickinson, Gogebic, Iron & Menominee Counties
fi: Keskinen aikavyöhyke – Michigan – Dickinsonin, Gogebicin, Ironin ja Menomineen piirikunnat

en: Central Time - North Dakota - Mercer County
fi: Keskinen aika – Pohjois-Dakota – Mercerin piirikunta

en: Central Time - North Dakota - Morton County (except Mandan area)
fi: Keskinen aika – Pohjois-Dakota – Mortonin piirikunta (paitsi Mandanin alue)

en: Central Time - North Dakota - Oliver County
fi: Keskinen aika – Pohjois-Dakota – Oliverin piirikunta

en: Central Time - Quintana Roo
fi: Keskinen aikavyöhyke – Quintana Roo

en: Central Time - Rainy River & Fort Frances, Ontario
fi: Keskinen aika – Rainy River ja Fort Frances, Ontario

en: Central Time - central Nunavut
fi: Keskinen aika – Keski-Nunavut

en: Central Time - most locations
fi: Keskinen aikavyöhyke – useimmat sijainnit

en: Central Time US - Coahuila, Nuevo Leon, Tamaulipas (US border)
fi: Yhdysvaltain keskinen aikavyöhyke – Coahuila, Nuevo Léon, Tamaulipas (Yhdysvaltain rajalla)

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
fi: Varmenteen allekirjoittaneen auktoriteetin juuritiedostoja ei löytynyt, joten varmennetta ei voida tarkistaa.

en: Ceuta & Melilla
fi: Ceuta ja Melilla

en: Chatham Islands
fi: Chathamsaaret

en: Chile (most areas)
fi: Chile (useimmat alueet)

en: Chile/Continental
fi: Chile/Manner

en: Chile/EasterIsland
fi: Chile/Pääsiäissaaret

en: China Standard Time
fi: Kiinan normaaliaika

en: China Xinjiang-Tibet
fi: Kiinan Xinjiang-Tibet

en: China east
fi: Itä-Kiina

en: China mountains
fi: Kiinan vuoristo

en: China north
fi: Pohjois-Kiina

en: China west Xinjiang
fi: Länsi-Kiinan Xinjiang

en: Chuuk (Truk) and Yap
fi: Chuuk (Truk) ja Yap

en: Comment
fi: Kommentti

en: Confirm Quit From System Tray
fi: Vahvista lopetus ilmoitusalueelta

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName]
en: Thoout
fi: thout

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thoout
fi: thout-kuuta

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName]
en: Tho
fi: tho

[ctx: Coptic month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tho
fi: tho

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName]
en: Paone
fi: paoni

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paone
fi: paoni-kuuta

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName]
en: Pan
fi: pan

[ctx: Coptic month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pan
fi: pan

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName]
en: Epep
fi: epip

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Epep
fi: epip-kuuta

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName]
en: Epe
fi: epe

[ctx: Coptic month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Epe
fi: epe

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Kouji nabot
fi: pi kougi enavot

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName]
en: Mesore
fi: mesori

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kouji nabot
fi: pi kougi enavot -kuuta

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mesore
fi: mesori-kuuta

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Kou
fi: kou

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName]
en: Meo
fi: meo

[ctx: Coptic month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meo
fi: meo

[ctx: Coptic month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kou
fi: kou

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName]
en: Paope
fi: paopi

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paope
fi: paopi-kuuta

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName]
en: Pao
fi: pao

[ctx: Coptic month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pao
fi: pao

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName]
en: Hathor
fi: hathor

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hathor
fi: hathor-kuuta

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName]
en: Hat
fi: hat

[ctx: Coptic month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hat
fi: hat

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName]
en: Kiahk
fi: koiak

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kiahk
fi: koiak-kuuta

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName]
en: Kia
fi: kia

[ctx: Coptic month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kia
fi: kia

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName]
en: Tobe
fi: tobi

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tobe
fi: tobi-kuuta

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName]
en: Tob
fi: tob

[ctx: Coptic month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tob
fi: tob

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName]
en: Meshir
fi: meshir

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meshir
fi: meshir-kuuta

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName]
en: Mes
fi: mes

[ctx: Coptic month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
fi: mes

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName]
en: Paremhotep
fi: paremhat

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paremhotep
fi: paremhat-kuuta

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName]
en: Par
fi: par

[ctx: Coptic month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Par
fi: par

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName]
en: Parmoute
fi: paremoude

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Parmoute
fi: paremoude-kuuta

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName]
en: Pam
fi: pam

[ctx: Coptic month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pam
fi: pam

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName]
en: Pashons
fi: pashons

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pashons
fi: pashons-kuuta

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName]
en: Pas
fi: pas

[ctx: Coptic month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pas
fi: pas

en: Copyright 1999-2009, David Faure <faure@kde.org>
fi: Copyright 1999–2009 David Faure <faure@kde.org>

en: Could not load print preview part
fi: Tulostuksen esikatseluun tarvittavan osan lataaminen epäonnistui

en: Crimea
fi: Krim

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Current maintainer
fi: Nykyinen ylläpitäjä

en: Cyprus (most areas)
fi: Kypros (useimmat alueet)

en: Debug Settings
fi: Virheenpaikannusasetukset

en: Default color
fi: Oletusväri

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
fi: Sijainti

en: Dem. Rep. of Congo (east)
fi: Kongon DT (itäinen)

en: Dem. Rep. of Congo (west)
fi: Kongon DT (läntinen)

en: Device name
fi: Laitenimi

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable all debug output
fi: Poista käytöstä kaikki virheenpaikannustulosteet

en: Disable crash handler, to get core dumps
fi: Poista kaatumisenhallinta saadaksesi core-vedoksia.

en: Display...
fi: Näytä…

en: Do not run in the background.
fi: Älä suorita taustalla.

en: Dornod, Sukhbaatar
fi: Dornod, Sükhbaatar

en: Dumont-d'Urville
fi: Dumont-d’Urville

en: Dumont-d'Urville Station, Terre Adelie
fi: Dumont d’Urville Station, Adélienmaa

en: E Amazonas
fi: Itä-Amazonas

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
fi: Virhe: tuntematon yhteyskäytäntö ”%1”

en: EST - ON (Atikokan); NU (Coral H)
fi: EST – ON (Atikokan); NU (Coral H)

en: Easter Island
fi: Pääsiäissaaret

en: Easter Island & Sala y Gomez
fi: Pääsiäissaaret ja Sala y Gomez

en: Eastern (most areas)
fi: Itäinen aikavyöhyke (useimmat alueet)

en: Eastern - IN (Crawford)
fi: Itäinen aikavyöhyke – Indiana (Crawford)

en: Eastern - IN (Da, Du, K, Mn)
fi: Itäinen aikavyöhyke – IN (Da, Du, K, Mn)

en: Eastern - IN (Pike)
fi: Itäinen aikavyöhyke – IN (Pike)

en: Eastern - IN (Pulaski)
fi: Itäinen aikavyöhyke – IN (Pulaski)

en: Eastern - IN (Switzerland)
fi: Itäinen aikavyöhyke – IN (Switzerland)

en: Eastern - IN (most areas)
fi: Itäinen aikavyöhyke – IN (useimmat alueet)

en: Eastern - KY (Louisville area)
fi: Itäinen aikavyöhyke – KY (Louisvillen alue)

en: Eastern - KY (Wayne)
fi: Itäinen aikavyöhyke – KY (Wayne)

en: Eastern - MI (most areas)
fi: Itäinen aikavyöhyke – MI (useimmat alueet)

en: Eastern - NU (Pangnirtung)
fi: Itäinen aikavyöhyke – NU (Pangnirtung)

en: Eastern - NU (most east areas)
fi: Itäinen aikavyöhyke – NU (useimmat itäiset alueet)

en: Eastern - ON (Thunder Bay)
fi: Itäinen aikavyöhyke – ON (Thunder Bay)

en: Eastern - ON, QC (most areas)
fi: Itäinen aikavyöhyke – ON, QC (useimmat alueet)

en: Eastern - ON, QC (no DST 1967-73)
fi: Itäinen aikavyöhyke – ON, QC (ei kesäaikaa 1967–73)

en: Eastern Standard Time - Atikokan, Ontario and Southampton I, Nunavut
fi: Itäinen normaaliaika – Atikokan, Ontario ja Southampton I, Nunavut

en: Eastern Standard Time - Quintana Roo
fi: Itäinen vakioaikavyöhyke – Quintana Roo

en: Eastern Time
fi: Itäinen aika

en: Eastern Time - Indiana - Crawford County
fi: Itäinen aikavyöhyke – Indiana – Crawfordin piirikunta

en: Eastern Time - Indiana - Daviess, Dubois, Knox & Martin Counties
fi: Itäinen aikavyöhyke – Indiana – Daviessin, Duboisin, Knoxin ja Martinin piirikunnat

en: Eastern Time - Indiana - Pike County
fi: Itäinen aikavyöhyke – Indiana – Piken piirikunta

en: Eastern Time - Indiana - Pulaski County
fi: Itäinen aikavyöhyke – Indiana – Pulaskin piirikunta

en: Eastern Time - Indiana - Starke County
fi: Itäinen aikavyöhyke – Indiana – Starken piirikunta

en: Eastern Time - Indiana - Switzerland County
fi: Itäinen aikavyöhyke – Indiana – Switzerlandin piirikunta

en: Eastern Time - Indiana - most locations
fi: Itäinen aikavyöhyke – Indiana – useimmat sijainnit

en: Eastern Time - Kentucky - Louisville area
fi: Itäinen aika – Kentucky – Louisvillen alue

en: Eastern Time - Kentucky - Wayne County
fi: Itäinen aikavyöhyke – Kentucky – Waynen piirikunta

en: Eastern Time - Michigan - most locations
fi: Itäinen aikavyöhyke – Michigan – useimmat sijainnit

en: Eastern Time - Ontario & Quebec - places that did not observe DST 1967-1973
fi: Itäinen aika – Ontario ja Quebec – sijainnit, jotka eivät noudattaneet kesäaikaa 1967–1973

en: Eastern Time - Ontario - most locations
fi: Itäinen aika – Ontario – useimmat sijainnit

en: Eastern Time - Pangnirtung, Nunavut
fi: Itäinen aika – Pangnirtung, Nunavut

en: Eastern Time - Quebec - most locations
fi: Itäinen aikavyöhyke – Quebec – useimmat sijainnit

en: Eastern Time - Resolute, Nunavut
fi: Itäinen aika – Resolute, Nunavut

en: Eastern Time - Thunder Bay, Ontario
fi: Itäinen aika – Thunder Bay, Ontario

en: Eastern Time - east Nunavut - most locations
fi: Itäinen aikavyöhyke – Itä-Nunavut – useimmat sijainnit

en: Ecuador (mainland)
fi: Ecuador (mannermaa)

en: Egypt
fi: Egypti

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: End of options
fi: Valintojen loppu

en: Error
fi: Virhe

en: Error during rename.
fi: Virhe nimeä muutettaessa.

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName]
en: Meskerem
fi: mäskäräm

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Meskerem
fi: mäskäräm-kuuta

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Mes
fi: mäs

[ctx: Ethiopian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mes
fi: mäs

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName]
en: Sene
fi: säne

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sene
fi: säne-kuuta

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Sen
fi: sän

[ctx: Ethiopian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sen
fi: sen

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName]
en: Hamle
fi: ḥamle

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hamle
fi: ḥamle-kuuta

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Ham
fi: ḥam

[ctx: Ethiopian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ham
fi: ḥam

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName]
en: Nehase
fi: nähase

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nehase
fi: nähase-kuuta

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Neh
fi: näh

[ctx: Ethiopian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Neh
fi: näh

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName]
en: Pagumen
fi: ṗagumen

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Pagumen
fi: ṗagumen-kuuta

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName]
en: Pag
fi: ṗag

[ctx: Ethiopian month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pag
fi: ṗag

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName]
en: Tequemt
fi: ṭəqəmt

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tequemt
fi: ṭəqəmt-kuuta

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Teq
fi: təq

[ctx: Ethiopian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Teq
fi: ṭəq

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName]
en: Hedar
fi: ḫədar

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Hedar
fi: ḫədar-kuuta

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Hed
fi: ḫəd

[ctx: Ethiopian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hed
fi: ḫəd

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName]
en: Tahsas
fi: taḫśaś

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tahsas
fi: taḫśaś-kuuta

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tah
fi: taḫ

[ctx: Ethiopian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tah
fi: taḫ

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName]
en: Ter
fi: ṭərr

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ter
fi: ṭərr-kuuta

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName]
en: Ter
fi: ṭər

[ctx: Ethiopian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ter
fi: ṭər

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName]
en: Yakatit
fi: yäkatit

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Yakatit
fi: yäkatit-kuuta

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Yak
fi: yäk

[ctx: Ethiopian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Yak
fi: yäk

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName]
en: Magabit
fi: mägabit

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Magabit
fi: mägabit-kuuta

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Mag
fi: mäg

[ctx: Ethiopian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mag
fi: mag

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName]
en: Miyazya
fi: miyazya

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Miyazya
fi: miyazya-kuuta

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Miy
fi: miy

[ctx: Ethiopian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Miy
fi: miy

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName]
en: Genbot
fi: gənbot

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Genbot
fi: gənbot-kuuta

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Gen
fi: gən

[ctx: Ethiopian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Gen
fi: gen

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Segno
fi: segno

[ctx: Ethiopian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Seg
fi: seg

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Maksegno
fi: maksegno

[ctx: Ethiopian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mak
fi: mak

[ctx: Ethiopian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Rob
fi: rob

[ctx: Ethiopian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Rob
fi: rob

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Hamus
fi: hamus

[ctx: Ethiopian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Ham
fi: ham

[ctx: Ethiopian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Arb
fi: arb

[ctx: Ethiopian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Arb
fi: arb

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Qedame
fi: qedame

[ctx: Ethiopian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Qed
fi: qed

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Ehud
fi: ehud

[ctx: Ethiopian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ehu
fi: ehu

en: Europe/Amsterdam
fi: Eurooppa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
fi: Eurooppa/Andorra

en: Europe/Astrakhan
fi: Eurooppa/Astrahan

en: Europe/Athens
fi: Eurooppa/Ateena

en: Europe/Belfast
fi: Eurooppa/Belfast

en: Europe/Belgrade
fi: Eurooppa/Belgrad

en: Europe/Berlin
fi: Eurooppa/Berliini

en: Europe/Bratislava
fi: Eurooppa/Bratislava

en: Europe/Brussels
fi: Eurooppa/Bryssel

en: Europe/Bucharest
fi: Eurooppa/Bukarest

en: Europe/Budapest
fi: Eurooppa/Budapest

en: Europe/Busingen
fi: Eurooppa/Busingen

en: Europe/Chisinau
fi: Eurooppa/Chişinău

en: Europe/Copenhagen
fi: Eurooppa/Kööpenhamina

en: Europe/Dublin
fi: Eurooppa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
fi: Eurooppa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
fi: Eurooppa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
fi: Eurooppa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
fi: Eurooppa/Mansaari

en: Europe/Istanbul
fi: Eurooppa/Istanbul

en: Europe/Jersey
fi: Eurooppa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
fi: Eurooppa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
fi: Eurooppa/Kiova

en: Europe/Kirov
fi: Eurooppa/Kirov

en: Europe/Lisbon
fi: Eurooppa/Lissabon

en: Europe/Ljubljana
fi: Eurooppa/Ljubljana

en: Europe/London
fi: Eurooppa/Lontoo

en: Europe/Luxembourg
fi: Eurooppa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
fi: Eurooppa/Madrid

en: Europe/Malta
fi: Eurooppa/Malta

en: Europe/Mariehamn
fi: Eurooppa/Maarianhamina

en: Europe/Minsk
fi: Eurooppa/Minsk

en: Europe/Monaco
fi: Eurooppa/Monaco

en: Europe/Moscow
fi: Eurooppa/Moskova

en: Europe/Oslo
fi: Eurooppa/Oslo

en: Europe/Paris
fi: Eurooppa/Pariisi

en: Europe/Podgorica
fi: Eurooppa/Podgorica

en: Europe/Prague
fi: Eurooppa/Praha

en: Europe/Riga
fi: Eurooppa/Riika

en: Europe/Rome
fi: Eurooppa/Rooma

en: Europe/Samara
fi: Eurooppa/Samara

en: Europe/San_Marino
fi: Eurooppa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
fi: Eurooppa/Sarajevo

en: Europe/Saratov
fi: Eurooppa/Saratov

en: Europe/Simferopol
fi: Eurooppa/Simferopol

en: Europe/Skopje
fi: Eurooppa/Skopje

en: Europe/Sofia
fi: Eurooppa/Sofia

en: Europe/Stockholm
fi: Eurooppa/Tukholma

en: Europe/Tallinn
fi: Eurooppa/Tallinna

en: Europe/Tirane
fi: Eurooppa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
fi: Eurooppa/Tiraspol

en: Europe/Ulyanovsk
fi: Eurooppa/Uljanovsk

en: Europe/Uzhgorod
fi: Eurooppa/Užgorod

en: Europe/Vaduz
fi: Eurooppa/Vaduz

en: Europe/Vatican
fi: Eurooppa/Vatikaani

en: Europe/Vienna
fi: Eurooppa/Wien

en: Europe/Vilnius
fi: Eurooppa/Vilna

en: Europe/Volgograd
fi: Eurooppa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
fi: Eurooppa/Varsova

en: Europe/Zagreb
fi: Eurooppa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
fi: Eurooppa/Zaporižžja

en: Europe/Zurich
fi: Eurooppa/Zürich

en: Exponent: 0x
fi: Eksponentti: 0x

en: Fatal Error
fi: Vakava virhe

en: File
fi: Tiedosto

en: File '%1' is not readable
fi: Tiedosto ”%1” ei ole luettavissa

en: Filename:
fi: Tiedostonimi:

en: Galapagos Islands
fi: Galapagossaaret

en: Gambier Islands
fi: Gambiersaaret

en: Gaza Strip
fi: Gazan kaista

en: Germany (most areas)
fi: Saksa (useimmat alueet)

en: Get help...
fi: Pyydä apua…

en: Gilbert Islands
fi: Gilbertsaaret

en: Green:
fi: Vihreä:

en: Greenland (most areas)
fi: Grönlanti (useimmat alueet)

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
fi: tammikuu

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
fi: tammikuuta

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
fi: T

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
fi: tammik.

[ctx: Gregorian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
fi: tammik.

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
fi: lokakuu

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
fi: lokakuuta

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
fi: L

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
fi: lokak.

[ctx: Gregorian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
fi: lokak.

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
fi: marraskuu

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
fi: marraskuuta

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
fi: M

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
fi: marrask.

[ctx: Gregorian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
fi: marrask.

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
fi: joulukuu

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
fi: joulukuuta

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
fi: J

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
fi: jouluk.

[ctx: Gregorian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
fi: jouluk.

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
fi: helmikuu

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
fi: helmikuuta

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
fi: H

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
fi: helmik.

[ctx: Gregorian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
fi: helmik.

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
fi: maaliskuu

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
fi: maaliskuuta

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
fi: maalisk.

[ctx: Gregorian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
fi: maalisk.

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
fi: huhtikuu

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
fi: huhtikuuta

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
fi: H

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
fi: huhtik.

[ctx: Gregorian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
fi: huhtik.

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
fi: toukokuu

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
fi: toukokuuta

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
fi: T

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
fi: toukok.

[ctx: Gregorian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
fi: toukok.

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
fi: kesäkuu

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
fi: kesäkuuta

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
fi: K

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
fi: kesäk.

[ctx: Gregorian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
fi: kesäk.

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
fi: heinäkuu

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
fi: heinäkuuta

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
fi: H

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
fi: heinäk.

[ctx: Gregorian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
fi: heinäk.

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
fi: elokuu

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
fi: elokuuta

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
fi: E

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
fi: elok.

[ctx: Gregorian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
fi: elok.

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
fi: syyskuu

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
fi: syyskuuta

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
fi: syysk.

[ctx: Gregorian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
fi: syysk.

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
fi: maanantai

[ctx: Gregorian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
fi: ma

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
fi: tiistai

[ctx: Gregorian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
fi: ti

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
fi: keskiviikko

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
fi: K

[ctx: Gregorian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
fi: ke

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
fi: torstai

[ctx: Gregorian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
fi: to

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
fi: perjantai

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
fi: P

[ctx: Gregorian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
fi: pe

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
fi: lauantai

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
fi: L

[ctx: Gregorian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
fi: la

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
fi: sunnuntai

[ctx: Gregorian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
fi: su

en: Hawaii
fi: Havaiji

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName]
en: Tishrey
fi: tišrí

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tishrey
fi: tišri-kuuta

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName]
en: Tis
fi: tiš

[ctx: Hebrew month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tis
fi: tiš

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName]
en: Tamuz
fi: tammúz

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tamuz
fi: tammúz-kuuta

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName]
en: Tam
fi: tam

[ctx: Hebrew month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tam
fi: tam

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName]
en: Av
fi: av

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Av
fi: av-kuuta

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName]
en: Av
fi: av

[ctx: Hebrew month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Av
fi: av

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName]
en: Elul
fi: elúl

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Elul
fi: elúl-kuuta

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName]
en: Elu
fi: elú

[ctx: Hebrew month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Elu
fi: elú

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName]
en: Adar I
fi: adár I

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar I
fi: adár I -kuuta

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName]
en: Ad1
fi: adá1

[ctx: Hebrew month 13 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad1
fi: adá1

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName]
en: Adar II
fi: adár II

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar II
fi: adár II -kuuta

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName]
en: Ad2
fi: adá2

[ctx: Hebrew month 14 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ad2
fi: adá2

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName]
en: Heshvan
fi: hešván

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Heshvan
fi: hešván-kuuta

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName]
en: Hes
fi: heš

[ctx: Hebrew month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hes
fi: heš

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName]
en: Kislev
fi: kislév

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kislev
fi: kislév-kuuta

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kis
fi: kis

[ctx: Hebrew month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kis
fi: kis

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName]
en: Tevet
fi: tevét

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tevet
fi: tevét-kuuta

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tev
fi: tev

[ctx: Hebrew month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tev
fi: tev

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName]
en: Shvat
fi: ševát

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shvat
fi: ševat-kuuta

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::NarrowName]
en: S
fi: Š

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shv
fi: šev

[ctx: Hebrew month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shv
fi: šev

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName]
en: Adar
fi: adár

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Adar
fi: adár-kuuta

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName]
en: Ada
fi: adá

[ctx: Hebrew month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ada
fi: adá

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName]
en: Nisan
fi: nisán

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Nisan
fi: nisán-kuuta

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName]
en: Nis
fi: nis

[ctx: Hebrew month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nis
fi: nis

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName]
en: Iyar
fi: ijjár

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Iyar
fi: ijjár-kuuta

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName]
en: Iya
fi: ijj

[ctx: Hebrew month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Iya
fi: ijj

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName]
en: Sivan
fi: siván

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sivan
fi: siván-kuuta

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName]
en: Siv
fi: siv

[ctx: Hebrew month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Siv
fi: siv

en: Heilongjiang (except Mohe), Jilin
fi: Heilongjiang (paitsi Mohe), Jilin

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName]
en: Muharram
fi: muharram

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Muharram
fi: muharram-kuuta

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName]
en: Muh
fi: muh

[ctx: Hijri month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Muh
fi: muh

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName]
en: Shawwal
fi: shawwal

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shawwal
fi: shawwal-kuuta

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName]
en: Shw
fi: sha

[ctx: Hijri month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shw
fi: sha

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Qi`dah
fi: thu al-qi`dah

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Qi`dah
fi: thu al-qi`dah -kuuta

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName]
en: Qid
fi: qi`d

[ctx: Hijri month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Qid
fi: qi`d

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName]
en: Thu al-Hijjah
fi: thu al-hijjah

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Thu al-Hijjah
fi: thu al-hijjah -kuuta

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName]
en: Hij
fi: hij

[ctx: Hijri month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Hij
fi: hij

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName]
en: Safar
fi: safar

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Safar
fi: safar-kuuta

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName]
en: Saf
fi: saf

[ctx: Hijri month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Saf
fi: saf

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Awal
fi: rabi` al-awal

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Awal
fi: rabi` al-awal -kuuta

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName]
en: R.A
fi: R. A

[ctx: Hijri month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.A
fi: R. A

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName]
en: Rabi` al-Thaani
fi: rabi` al-thaani

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rabi` al-Thaani
fi: rabi` al-thaan -kuuta

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName]
en: R.T
fi: R. T

[ctx: Hijri month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of R.T
fi: R. T

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Awal
fi: jumaada al-awal

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Awal
fi: jumaada al-awal -kuuta

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName]
en: J.A
fi: J. A

[ctx: Hijri month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.A
fi: J. A

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName]
en: Jumaada al-Thaani
fi: jumaada al-thaani

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jumaada al-Thaani
fi: jumaada al-thaan -kuuta

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName]
en: J.T
fi: J. T

[ctx: Hijri month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of J.T
fi: J. T

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName]
en: Rajab
fi: rajab

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Rajab
fi: rajab-kuuta

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName]
en: Raj
fi: raj

[ctx: Hijri month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Raj
fi: raj

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName]
en: Sha`ban
fi: sha`ban

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Sha`ban
fi: sha`ban-kuuta

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName]
en: Sha
fi: sha

[ctx: Hijri month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
fi: sha

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName]
en: Ramadan
fi: ramadan

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ramadan
fi: ramadan-kuuta

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName]
en: Ram
fi: ram

[ctx: Hijri month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ram
fi: ram

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ithnain
fi: yaum al-ithnain

[ctx: Hijri weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Ith
fi: ith

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Yau al-Thulatha
fi: yau al-thulatha

[ctx: Hijri weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Thl
fi: thl

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Arbi'a
fi: yaum al-arbi'a

[ctx: Hijri weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Arb
fi: arb

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Khamees
fi: yaum al-khamees

[ctx: Hijri weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Kha
fi: kha

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Jumma
fi: yaum al-jumma

[ctx: Hijri weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Jum
fi: jum

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Sabt
fi: yaum al-sabt

[ctx: Hijri weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sab
fi: sab

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yaum al-Ahad
fi: yaum al-ahad

[ctx: Hijri weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Ahd
fi: ahd

en: Hue:
fi: Sävy:

en: Iceland
fi: Islanti

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName]
en: Chaitra
fi: chaitra

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Chaitra
fi: chaitra-kuuta

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName]
en: Cha
fi: cha

[ctx: Indian National month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Cha
fi: cha

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName]
en: Paush
fi: paush

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Paush
fi: paush-kuuta

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName]
en: Pau
fi: pau

[ctx: Indian National month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Pau
fi: pau

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName]
en: Māgh
fi: māgh

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Māgh
fi: māgh-kuuta

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName]
en: Māg
fi: māg

[ctx: Indian National month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Māg
fi: māg

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName]
en: Phālgun
fi: phālgun

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Phālgun
fi: phālgun-kuuta

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName]
en: Phā
fi: phā

[ctx: Indian National month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Phā
fi: phā

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName]
en: Vaishākh
fi: vaishākh

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Vaishākh
fi: vaishākh-kuuta

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName]
en: Vai
fi: vai

[ctx: Indian National month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Vai
fi: vai

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName]
en: Jyaishtha
fi: jyaishtha

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Jyaishtha
fi: jyaishtha-kuuta

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName]
en: Jya
fi: jya

[ctx: Indian National month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jya
fi: jya

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName]
en: Āshādha
fi: āshādha

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshādha
fi: āshādha-kuuta

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName]
en: Āsh
fi: āsh

[ctx: Indian National month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsh
fi: āsh

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName]
en: Shrāvana
fi: shrāvana

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shrāvana
fi: shrāvana-kuuta

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName]
en: Shr
fi: shr

[ctx: Indian National month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Shr
fi: shr

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName]
en: Bhādrapad
fi: bhādrapad

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bhādrapad
fi: bhādrapad-kuuta

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName]
en: Bhā
fi: bhā

[ctx: Indian National month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bhā
fi: bhā

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName]
en: Āshwin
fi: āshwin

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Āshwin
fi: āshwin-kuuta

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName]
en: Āsw
fi: āsw

[ctx: Indian National month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Āsw
fi: āsw

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName]
en: Kārtik
fi: kārtik

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Kārtik
fi: kārtik-kuuta

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName]
en: Kār
fi: kār

[ctx: Indian National month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kār
fi: kār

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName]
en: Agrahayana
fi: agrahayana

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Agrahayana
fi: agrahayana-kuuta

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName]
en: Agr
fi: agr

[ctx: Indian National month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Agr
fi: agr

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Somavãra
fi: somavãra

[ctx: Indian National weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Som
fi: som

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Mañgalvã
fi: mañgalvã

[ctx: Indian National weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Mañ
fi: mañ

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Budhavãra
fi: budhavãra

[ctx: Indian National weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Bud
fi: bud

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Guruvãra
fi: guruvãra

[ctx: Indian National weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Gur
fi: gur

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Sukravãra
fi: sukravãra

[ctx: Indian National weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Suk
fi: suk

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Sanivãra
fi: sanivãra

[ctx: Indian National weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: San
fi: san

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Raviãra
fi: raviãra

[ctx: Indian National weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Rav
fi: rav

en: Indian/Antananarivo
fi: Intian_valtameri/Antananarivo

en: Indian/Chagos
fi: Intian_valtameri/Chagos

en: Indian/Christmas
fi: Intian_valtameri/Joulusaari

en: Indian/Cocos
fi: Intian_valtameri/Kookossaaret

en: Indian/Comoro
fi: Intian_valtameri/Komorit

en: Indian/Kerguelen
fi: Intian_valtameri/Kerguelensaaret

en: Indian/Mahe
fi: Intian_valtameri/Mahe

en: Indian/Maldives
fi: Intian_valtameri/Malediivit

en: Indian/Mauritius
fi: Intian_valtameri/Mauritius

en: Indian/Mayotte
fi: Intian_valtameri/Mayotte

en: Indian/Reunion
fi: Intian_valtameri/Réunion

en: Information
fi: Tietoja

en: Insufficient permissions in target directory.
fi: Riittämättömät oikeudet kohdehakemistoon.

en: Internally added if launched from Finder
fi: Sisäisesti lisätty, jos käynnistetty Finderistä

en: Irian Jaya & the Moluccas
fi: Papua ja Molukit

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName]
en: Farvardin
fi: farvardin-kuuta

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Farvardin
fi: farvardin-kuuta

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName]
en: Far
fi: far

[ctx: Jalali month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Far
fi: far

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName]
en: Dei
fi: dei

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Dei
fi: dei-kuuta

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName]
en: Dei
fi: dei

[ctx: Jalali month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dei
fi: dei

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName]
en: Bahman
fi: bahman

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Bahman
fi: bahman-kuuta

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName]
en: Bah
fi: bah

[ctx: Jalali month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Bah
fi: bah

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName]
en: Esfand
fi: esfand

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Esfand
fi: esfand-kuuta

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName]
en: Esf
fi: esf

[ctx: Jalali month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Esf
fi: esf

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName]
en: Ordibehesht
fi: ordibehesht

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Ordibehesht
fi: ordibehesht-kuuta

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName]
en: Ord
fi: ord

[ctx: Jalali month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Ord
fi: ord

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName]
en: Khordad
fi: khordad

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Khordad
fi: khordad-kuuta

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName]
en: Kho
fi: oho

[ctx: Jalali month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Kho
fi: kho

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName]
en: Tir
fi: tir

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Tir
fi: tir-kuuta

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName]
en: Tir
fi: tir

[ctx: Jalali month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Tir
fi: tir

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName]
en: Mordad
fi: mordad

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mordad
fi: mordad-kuuta

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName]
en: Mor
fi: mor

[ctx: Jalali month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mor
fi: mor

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName]
en: Shahrivar
fi: shahrivar

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Shahrivar
fi: shahrivar-kuuta

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName]
en: Sha
fi: sha

[ctx: Jalali month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sha
fi: sha

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName]
en: Mehr
fi: mehr

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Mehr
fi: mehr-kuuta

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName]
en: Meh
fi: meh

[ctx: Jalali month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Meh
fi: meh

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName]
en: Aban
fi: aban

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Aban
fi: aban-kuuta

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aba
fi: aba

[ctx: Jalali month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aba
fi: aba

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName]
en: Azar
fi: azar

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of Azar
fi: azar-kuuta

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName]
en: Aza
fi: aza

[ctx: Jalali month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aza
fi: aza

[ctx: Jalali weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Do shanbe
fi: do shanbe

[ctx: Jalali weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Se shanbe
fi: se shanbe

[ctx: Jalali weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Chahar shanbe
fi: chahar shanbe

[ctx: Jalali weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Panj shanbe
fi: panj shanbe

[ctx: Jalali weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Jumee
fi: jumee

[ctx: Jalali weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Shanbe
fi: shanbe

[ctx: Jalali weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Yek-shanbe
fi: yek-shanbe

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Java & Sumatra
fi: Jaava ja Sumatra

en: Java, Sumatra
fi: Jaava, Sumatra

en: Johnston Atoll
fi: Johnstonin atolli

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName]
en: January
fi: tammikuu

[ctx: Julian month 1 - KLocale::LongName Possessive]
en: of January
fi: tammikuuta

[ctx: Julian month 1 - KLocale::NarrowName]
en: J
fi: T

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName]
en: Jan
fi: tammik.

[ctx: Julian month 1 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jan
fi: tammik.

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName]
en: October
fi: lokakuu

[ctx: Julian month 10 - KLocale::LongName Possessive]
en: of October
fi: lokakuuta

[ctx: Julian month 10 - KLocale::NarrowName]
en: O
fi: L

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName]
en: Oct
fi: lokak.

[ctx: Julian month 10 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Oct
fi: lokak.

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName]
en: November
fi: marraskuu

[ctx: Julian month 11 - KLocale::LongName Possessive]
en: of November
fi: marraskuuta

[ctx: Julian month 11 - KLocale::NarrowName]
en: N
fi: M

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName]
en: Nov
fi: marrask.

[ctx: Julian month 11 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Nov
fi: marrask.

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName]
en: December
fi: joulukuu

[ctx: Julian month 12 - KLocale::LongName Possessive]
en: of December
fi: joulukuuta

[ctx: Julian month 12 - KLocale::NarrowName]
en: D
fi: J

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName]
en: Dec
fi: jouluk.

[ctx: Julian month 12 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Dec
fi: jouluk.

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName]
en: February
fi: helmikuu

[ctx: Julian month 2 - KLocale::LongName Possessive]
en: of February
fi: helmikuuta

[ctx: Julian month 2 - KLocale::NarrowName]
en: F
fi: H

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName]
en: Feb
fi: helmik.

[ctx: Julian month 2 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Feb
fi: helmik.

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName]
en: March
fi: maaliskuu

[ctx: Julian month 3 - KLocale::LongName Possessive]
en: of March
fi: maaliskuuta

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName]
en: Mar
fi: maalisk.

[ctx: Julian month 3 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Mar
fi: maalisk.

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName]
en: April
fi: huhtikuu

[ctx: Julian month 4 - KLocale::LongName Possessive]
en: of April
fi: huhtikuuta

[ctx: Julian month 4 - KLocale::NarrowName]
en: A
fi: H

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName]
en: Apr
fi: huhtik.

[ctx: Julian month 4 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Apr
fi: huhtik.

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName]
en: May
fi: toukokuu

[ctx: Julian month 5 - KLocale::LongName Possessive]
en: of May
fi: toukokuuta

[ctx: Julian month 5 - KLocale::NarrowName]
en: M
fi: T

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName]
en: May
fi: toukok.

[ctx: Julian month 5 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of May
fi: toukok.

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName]
en: June
fi: kesäkuu

[ctx: Julian month 6 - KLocale::LongName Possessive]
en: of June
fi: kesäkuuta

[ctx: Julian month 6 - KLocale::NarrowName]
en: J
fi: K

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName]
en: Jun
fi: kesäk.

[ctx: Julian month 6 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jun
fi: kesäk.

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName]
en: July
fi: heinäkuu

[ctx: Julian month 7 - KLocale::LongName Possessive]
en: of July
fi: heinäkuuta

[ctx: Julian month 7 - KLocale::NarrowName]
en: J
fi: H

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName]
en: Jul
fi: heinäk.

[ctx: Julian month 7 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Jul
fi: heinäk.

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName]
en: August
fi: elokuu

[ctx: Julian month 8 - KLocale::LongName Possessive]
en: of August
fi: elokuuta

[ctx: Julian month 8 - KLocale::NarrowName]
en: A
fi: E

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName]
en: Aug
fi: elok.

[ctx: Julian month 8 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Aug
fi: elok.

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName]
en: September
fi: syyskuu

[ctx: Julian month 9 - KLocale::LongName Possessive]
en: of September
fi: syyskuuta

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName]
en: Sep
fi: syysk.

[ctx: Julian month 9 - KLocale::ShortName Possessive]
en: of Sep
fi: syysk.

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::LongName]
en: Monday
fi: maanantai

[ctx: Julian weekday 1 - KLocale::ShortName]
en: Mon
fi: ma

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::LongName]
en: Tuesday
fi: tiistai

[ctx: Julian weekday 2 - KLocale::ShortName]
en: Tue
fi: ti

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::LongName]
en: Wednesday
fi: keskiviikko

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::NarrowName]
en: W
fi: K

[ctx: Julian weekday 3 - KLocale::ShortName]
en: Wed
fi: ke

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::LongName]
en: Thursday
fi: torstai

[ctx: Julian weekday 4 - KLocale::ShortName]
en: Thu
fi: to

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::LongName]
en: Friday
fi: perjantai

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::NarrowName]
en: F
fi: P

[ctx: Julian weekday 5 - KLocale::ShortName]
en: Fri
fi: pe

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::LongName]
en: Saturday
fi: lauantai

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::NarrowName]
en: S
fi: L

[ctx: Julian weekday 6 - KLocale::ShortName]
en: Sat
fi: la

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::LongName]
en: Sunday
fi: sunnuntai

[ctx: Julian weekday 7 - KLocale::ShortName]
en: Sun
fi: su

en: KDE Application
fi: KDE-sovellus

en: KDE Test Program
fi: KDE-testiohjelma

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
fi: KFileMetaDataReaderia voi käyttää tiedoston metadatan lukemiseen

en: Kazakhstan (most areas)
fi: Kazakstan (useimmat alueet)

en: Key type: DSA (%1 bit)
fi: Avaintyyppi: DSA (%1 bittiä)

en: Key type: RSA (%1 bit)
fi: Avaintyyppi: RSA (%1 bittiä)

en: Library "%1" not found
fi: Kirjastoa ”%1” ei löytynyt

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
fi: Rajoittaa varattujen värien määrää 8-bittisessä
    näyttötilassa, jos sovellus käyttää
    QApplication::ManyColor värimäärityksiä.

en: Line Islands
fi: Linesaaret

en: List of URLs where the meta-data should be read from
fi: Luettelo osoitteista, joista metatietoa luetaan

en: MD5 digest
fi: MD5-kooste

en: MSK+00 - Kirov
fi: MSK+00 – Kirov

en: MSK+00 - Moscow area
fi: MSK+00 – Moskovan alue

en: MSK+00 - Volgograd
fi: MSK+00 – Volgograd

en: MSK+01 - Astrakhan
fi: MSK+01 – Astrahan

en: MSK+01 - Samara, Udmurtia
fi: MSK+01 – Samara, Udmurtia

en: MSK+01 - Saratov
fi: MSK+01 – Saratov

en: MSK+01 - Ulyanovsk
fi: MSK+01 – Uljanovsk

en: MSK+02 - Urals
fi: MSK+02 – Ural

en: MSK+03 - Omsk
fi: MSK+03 – Omsk

en: MSK+04 - Altai
fi: MSK+04 – Altai

en: MSK+04 - Kemerovo
fi: MSK+04 – Kemerovo

en: MSK+04 - Krasnoyarsk area
fi: MSK+04 – Krasnojarskin alue

en: MSK+04 - Novosibirsk
fi: MSK+04 – Novosibirsk

en: MSK+04 - Tomsk
fi: MSK+04 – Tomsk

en: MSK+05 - Irkutsk, Buryatia
fi: MSK+05 – Irkutsk, Burjatia

en: MSK+06 - Lena River
fi: MSK+06 – Lenajoki

en: MSK+06 - Tomponsky, Ust-Maysky
fi: MSK+06 – Tomponski, Ust-Maja

en: MSK+06 - Zabaykalsky
fi: MSK+06 – Taka-Baikalia

en: MSK+07 - Amur River
fi: MSK+07 – Amurjoki

en: MSK+07 - Oymyakonsky
fi: MSK+07 – Oimjakonski

en: MSK+08 - Magadan
fi: MSK+08 – Magadan

en: MSK+08 - Sakha (E); North Kuril Is
fi: MSK+08 – Saha (itäinen); pohjoiset Kuriilisaaret

en: MSK+08 - Sakhalin Island
fi: MSK+08 – Sahalinin saari

en: MSK+09 - Bering Sea
fi: MSK+09 – Beringinmeri

en: MSK+09 - Kamchatka
fi: MSK+09 – Kamtšatka

en: MSK-01 - Kaliningrad
fi: MSK-01 – Kaliningrad

en: MST - Arizona (except Navajo)
fi: MST – Arizona (paitsi Navajo)

en: MST - BC (Creston)
fi: MST – BC (Creston)

en: MST - BC (Dawson Cr, Ft St John)
fi: MST – BC (Dawson Cr, Ft St John)

en: MST - BC (Ft Nelson)
fi: MST – BC (Ft Nelson)

en: MST - Yukon (east)
fi: MST – Yukon (itäinen)

en: MST - Yukon (west)
fi: MST – Yukon (läntinen)

en: Macquarie Island
fi: Macquariensaari

en: Macquarie Island Station, Macquarie Island
fi: Macquarie Island Station, Macquarie (saari)

en: Madeira Islands
fi: Madeira (saariryhmä)

en: Maintainer
fi: Ylläpitäjä

en: Malaysia (peninsula)
fi: Malesia (niemimaa)

en: Mangghystau/Mankistau
fi: Mañğıstaw/Mangistau

en: Marquesas Islands
fi: Marquesassaaret

en: Marshall Islands (most areas)
fi: Marshallinsaaret (useimmat alueet)

en: McMurdo Station, Ross Island
fi: McMurdo Station, Rossinsaari

en: Message Box
fi: Viesti-ikkunaan

en: Metlakatla Time - Annette Island
fi: Metlakatlan aika – Annette Island

en: Mexican Central Time - Bahia de Banderas
fi: Meksikon keskinen aika – Bahia de Banderas

en: Mexican Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas away from US border
fi: Meksikon keskinen aikavyöhyke – Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas kaukana Yhdysvaltain rajasta

en: Mexican Mountain Time - Chihuahua away from US border
fi: Meksikon Kalliovuorten aikavyöhyke – Chihuahua etäällä Yhdysvaltain rajasta

en: Mexican Pacific Time - Baja California away from US border
fi: Meksikon Tyynenmeren aika – Baja California kaukana Yhdysvaltain rajasta

en: Mexico/BajaNorte
fi: Meksiko/BajaNorte

en: Mexico/BajaSur
fi: Meksiko/BajaSur

en: Mexico/General
fi: Meksiko/Yleinen

en: Midway Islands
fi: Midwaysaaret

en: Minimize
fi: Pienennä

en: Modulus:
fi: Modulo:

en: Mongolia (most areas)
fi: Mongolia (useimmat alueet)

en: Moscow+00 - Caspian Sea
fi: Moskova+00 – Kaspianmeri

en: Moscow+00 - Samara, Udmurtia
fi: Moskova+00 – Samara, Udmurtia

en: Moscow+00 - west Russia
fi: Moskova+00 – Länsi-Venäjä

en: Moscow+01 - Samara, Udmurtia
fi: Moskova+01 – Samara, Udmurtia

en: Moscow+02 - Urals
fi: Moskova+02 – Ural

en: Moscow+03 - Novokuznetsk
fi: Moskova+03 – Novokuznetsk

en: Moscow+03 - Novosibirsk
fi: Moskova+03 – Novosibirsk

en: Moscow+03 - west Siberia
fi: Moskova+03 – Länsi-Siperia

en: Moscow+04 - Yenisei River
fi: Moskova+04 – Jenisei

en: Moscow+05 - Lake Baikal
fi: Moskova+05 – Baikaljärvi

en: Moscow+06 - Lena River
fi: Moskova+06 – Lena

en: Moscow+07 - Amur River
fi: Moskova+07 – Amur

en: Moscow+07 - Sakhalin Island
fi: Moskova+07 – Sahalin

en: Moscow+08 - Bering Sea
fi: Moskova+08 – Beringinmeri

en: Moscow+08 - Kamchatka
fi: Moskova+08 – Kamtšatka

en: Moscow+08 - Magadan
fi: Moskova+08 – Magadan

en: Moscow+09 - Kamchatka
fi: Moskova+09 – Kamtšatka

en: Moscow+10 - Bering Sea
fi: Moskova+10 – Beringinmeri

en: Moscow-01 - Kaliningrad
fi: Moskova-01 – Kaliningrad

en: Mountain (most areas)
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke (useimmat alueet)

en: Mountain - AB; BC (E); SK (W)
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – AB; BC (itäinen); SK (läntinen)

en: Mountain - ID (south); OR (east)
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – ID (eteläinen); OR (itäinen)

en: Mountain - NT (central)
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – NT (keskinen)

en: Mountain - NT (west)
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – NT (läntinen)

en: Mountain - NU (west)
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – NU (läntinen)

en: Mountain Standard Time - Arizona
fi: Kalliovuorten normaaliaika – Arizona

en: Mountain Standard Time - Creston, British Columbia
fi: Kalliovuorten normaaliaikavyöhyke – Creston, Brittiläinen Kolumbia

en: Mountain Standard Time - Dawson Creek & Fort Saint John, British Columbia
fi: Kalliovuorten normaaliaikavyöhyke – Dawson Creek ja Fort Saint John, Brittiläinen Kolumbia

en: Mountain Standard Time - Sonora
fi: Kalliovuorten normaaliaikavyöhyke – Sonora

en: Mountain Time
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke

en: Mountain Time - Alberta, east British Columbia & west Saskatchewan
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – Alberta, itäinen Brittiläinen Kolumbia ja Länsi-Saskatchewan

en: Mountain Time - Baja California Sur, Nayarit, Sinaloa
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – Baja California Sur, Nayarit, Sinaloa

en: Mountain Time - Chihuahua
fi: Kalliovuorten aika – Chihuahua

en: Mountain Time - Chihuahua (most areas)
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – Chihuahua (useimmat alueet)

en: Mountain Time - Navajo
fi: Kalliovuorten aika – Navajo

en: Mountain Time - S Baja, Nayarit, Sinaloa
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – Etelä-Baja, Nayarit, Sinaloa

en: Mountain Time - central Northwest Territories
fi: Kalliovuorten aika – keskiset Luoteisterritoriot

en: Mountain Time - south Idaho & east Oregon
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – Etelä-Idaho ja Itä-Oregon

en: Mountain Time - west Northwest Territories
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – läntiset Luoteisterritoriot

en: Mountain Time - west Nunavut
fi: Kalliovuorten aikavyöhyke – Länsi-Nunavut

en: Mountain Time US - Chihuahua (US border)
fi: Yhdysvaltain Kalliovuorten aika – Chihuahua (Yhdysvaltain rajalla)

en: Move &Down
fi: Siirrä &alas

en: Move &Up
fi: Siirrä &ylös

en: NE Brazil (MA, PI, CE, RN, PB)
fi: Koillis-Brasilia (MA, PI, CE, RN, PB)

en: Name:
fi: Nimi:

en: Named Colors
fi: Nimetyt värit

en: National Park (east coast)
fi: Kansallispuisto (itärannikko)

[ctx: Negative symbol as used for year numbers, e.g. -5 = 5 BC]
en: -
fi: −

en: New Guinea (West Papua / Irian Jaya); Malukus/Moluccas
fi: Uusi-Guinea (Länsi-Papua / Irian Jaya); Maluku/Molukit

en: New South Wales (Yancowinna)
fi: Uusi Etelä-Wales (Yancowinna)

en: New South Wales (most areas)
fi: Uusi Etelä-Wales (useimmat alueet)

en: New South Wales - Yancowinna
fi: Uusi Etelä-Wales – Yancowinna

en: New South Wales - most locations
fi: Uusi Etelä-Wales – useimmat sijainnit

en: New Zealand (most areas)
fi: Uusi-Seelanti (useimmat alueet)

en: New Zealand time - McMurdo, South Pole
fi: Uuden-Seelannin aika – McMurdo, etelänapa

en: Newfoundland Time, including SE Labrador
fi: Newfoundlandin aika, mukaan lukien Kaakkois-Labrador

en: Newfoundland; Labrador (southeast)
fi: Newfoundland; Labrador (kaakkoinen)

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
fi: Ohjelmalle ei ole asetettu lisenssiä.
    Tarkista mahdolliset lisenssiehdot ohjeista tai lähdekoodista.

en: No metainfo for %1
fi: Ei metatietoja tiedostolle %1

en: No target filename has been given.
fi: Ei annettu kohteen tiedostonimeä.

en: None
fi: Ei mikään

en: Northern Cyprus
fi: Pohjois-Kypros

en: Northern Territory
fi: Pohjoisterritorio

en: OCR Image
fi: OCR-kuva

en: Only the meta data that is part of the file is read
fi: Vain tiedoston osana oleva metatieto luetaan

en: Open
fi: Avaa

en: OpenSSL could not be verified.
fi: OpenSSL:ää ei voitu tarkistaa.

en: Organization / Common Name
fi: Organisaatio / Yleisnimi

en: Organizational Unit
fi: Organisaatioyksikkö

en: Output to:
fi: Tuloste kohteeseen:

en: P&review
fi: E&sikatselu

en: Pacific
fi: Tyynenmeren aikavyöhyke

en: Pacific - BC (most areas)
fi: Tyynenmeren aikavyöhyke – BC (useimmat alueet)

en: Pacific Time
fi: Tyynenmeren aikavyöhyke

en: Pacific Time - north Yukon
fi: Tyynenmeren aikavyöhyke – Pohjois-Yukon

en: Pacific Time - south Yukon
fi: Tyynenmeren aika – Etelä-Yukon

en: Pacific Time - west British Columbia
fi: Tyynenmeren aika – Läntinen Brittiläinen Kolumbia

en: Pacific Time US - Baja California
fi: Tyynenmeren aikavyöhyke – Baja California

en: Pacific/Apia
fi: Tyynimeri/Apia

en: Pacific/Auckland
fi: Tyynimeri/Auckland

en: Pacific/Bougainville
fi: Tyynenmeren aikavyöhyke/Bougainville

en: Pacific/Chatham
fi: Tyynimeri/Chathamsaaret

en: Pacific/Chuuk
fi: Tyynimeri/Chuuk

en: Pacific/Easter
fi: Tyynimeri/Pääsiäissaari

en: Pacific/Efate
fi: Tyynimeri/Efate

en: Pacific/Enderbury
fi: Tyynimeri/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
fi: Tyynimeri/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
fi: Tyynimeri/Fidži

en: Pacific/Funafuti
fi: Tyynimeri/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
fi: Tyynimeri/Galapagos

en: Pacific/Gambier
fi: Tyynimeri/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
fi: Tyynimeri/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
fi: Tyynimeri/Guam

en: Pacific/Honolulu
fi: Tyynimeri/Honolulu

en: Pacific/Johnston
fi: Tyynimeri/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
fi: Tyynimeri/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
fi: Tyynimeri/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
fi: Tyynimeri/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
fi: Tyynimeri/Majuro

en: Pacific/Marquesas
fi: Tyynimeri/Marquesas

en: Pacific/Midway
fi: Tyynimeri/Midway

en: Pacific/Nauru
fi: Tyynimeri/Nauru

en: Pacific/Niue
fi: Tyynimeri/Niue

en: Pacific/Norfolk
fi: Tyynimeri/Norfolk

en: Pacific/Noumea
fi: Tyynimeri/Nouméa

en: Pacific/Pago_Pago
fi: Tyynimeri/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
fi: Tyynimeri/Palau

en: Pacific/Pitcairn
fi: Tyynimeri/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
fi: Tyynimeri/Pohnpei

en: Pacific/Ponape
fi: Tyynimeri/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
fi: Tyynimeri/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
fi: Tyynimeri/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
fi: Tyynimeri/Saipan

en: Pacific/Samoa
fi: Tyynimeri/Samoa

en: Pacific/Tahiti
fi: Tyynimeri/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
fi: Tyynimeri/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
fi: Tyynimeri/Tongatapu

en: Pacific/Truk
fi: Tyynimeri/Truk

en: Pacific/Wake
fi: Tyynimeri/Wake

en: Pacific/Wallis
fi: Tyynimeri/Wallis

en: Pacific/Yap
fi: Tyynimeri/Yap

en: Palmer Station, Anvers Island
fi: Palmer Station, Anversinsaari

en: Papua New Guinea (most areas)
fi: Papua-Uusi-Guinea (useimmat alueet)

en: Para (east); Amapa
fi: Para (itäinen); Amapa

en: Para (west)
fi: Para (läntinen)

en: Phoenix Islands
fi: Phoenixsaaret

en: Pick Certificates
fi: Valitse varmenteita

en: Please report bugs to %1.
fi: Lähetä tämä vikailmoitus %1:een.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
fi: Ilmoita vioista osoitteessa http://bugs.kde.org.

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Portugal (mainland)
fi: Portugali (mannermaa)

en: Prime:
fi: Alkuluku:

en: Print Preview
fi: Tulostuksen esikatselu

en: Private key test failed.
fi: Yksityisen avaimen testi epäonnistui.

en: Public key:
fi: Julkinen avain:

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
fi: QML:n JS-virheenpaikannustiedot. Jotta virheenpaikannin on käytössä,
    sovellus täytyy olla käännetty valitsimella
    -DQT_DECLARATIVE_DEBUG

en: Qostanay/Kostanay/Kustanay
fi: Qostanay/Kostanai/Kustanai

en: Queensland (Whitsunday Islands)
fi: Queensland (Whitsundaysaaret)

en: Queensland (most areas)
fi: Queensland (useimmat alueet)

en: Queensland - Holiday Islands
fi: Queensland – Holiday Islands

en: Queensland - most locations
fi: Queensland – useimmat sijainnit

en: Qyzylorda/Kyzylorda/Kzyl-Orda
fi: Qızılorda/Kyzylorda/Kzyl-Orda

en: ROC
fi: Taiwan

en: ROK
fi: Etelä-Korea

en: Red:
fi: Punainen:

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Region of Magallanes
fi: Magallanesin alue

en: Remove
fi: Poista

en: Restore the application for the given 'sessionId'
fi: Palauta sovellus annetulle istunnolle (sessionid)

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
fi: CRL:n (varmenteen kumoamisluettelon) nouto epäonnistui. Tämä tarkoittaa, ettei CA:n (varmenteen myöntäjän) CRL:ää löytynyt.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
fi: Myöntäjän varmenteen haku epäonnistui. Tämä tarkoittaa, että CA:n (varmenteen myöntäjän) varmennetta ei löytynyt.

en: Rothera Station, Adelaide Island
fi: Rothera Station, Adelaidensaari

en: Ruthenia
fi: Rutenia

en: S & SE Brazil (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)
fi: Etelä- ja Kaakkois-Brasilia (GO, DF, MG, ES, RJ, SP, PR, SC, RS)

en: SHA1 digest
fi: SHA1-kooste

en: SSL Configuration Module
fi: SSL-asetusosio

en: SSL Signers
fi: SSL-allekirjoittajat

en: SSL support was not found.
fi: SSL-tukea ei löytynyt.

en: Sabah & Sarawak
fi: Sabah ja Sarawak

en: Saturation:
fi: Kylläisyys:

en: Save As
fi: Tallenna nimellä

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Select Font
fi: Valitse fontti

en: Serial number
fi: Sarjanumero

en: Shell
fi: Komentoikkunaan

en: Show %1 specific options
fi: Näytä %1-valinnat

en: Show Hidden Folders
fi: Näytä piilokansiot

en: Show all options
fi: Näytä kaikki valinnat

en: Show author information
fi: Näytä tekijätiedot

en: Show help about options
fi: Näytä ohjeita valinnoista

en: Show license information
fi: Näytä lisenssitiedot

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
fi: Näytä täysi valintaikkuna oletusluettelovalinnan sijaan

en: Show version information
fi: Näytä versiotiedot

en: Signature Algorithm:
fi: Allekirjoitusalgoritmi:

en: Signature Contents:
fi: Allekirjoituksen sisältö:

en: Society Islands
fi: Seurasaaret

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
fi: osoite on jo käytössä

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
fi: pistoke on jo liitetty

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
fi: pistoke on jo luotu

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
fi: yhteys estettiin

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
fi: yhteyden aikakatkaisu

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
fi: toimenpide on jo käynnissä

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
fi: nimihaku on epäonnistunut

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
fi: tapahtui verkkovirhe

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
fi: ei virhettä

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
fi: pistoketta ei ole liitetty

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
fi: pistoketta ei ole luotu

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
fi: tehtävää ei tueta

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
fi: etäpalvelin sulki yhteyden

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
fi: ajastetun toiminnon aikakatkaisu

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
fi: tapahtui tuntematon virhe

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
fi: operaatio aiheuttaisi lukkiutumisen

en: South Australia
fi: Etelä-Australia

en: Spain (mainland)
fi: Espanja (mannermaa)

en: Synchronization to disk failed
fi: Levylle synkronointi epäonnistui

en: Syowa Station, E Ongul I
fi: Syowa Station, East Ongul Island

en: Syslog
fi: Järjestelmän lokiin

en: System certificates
fi: Järjestelmän varmenteet

en: Tasmania - King Island
fi: Tasmania – King Island

en: Tasmania - most locations
fi: Tasmania – useimmat sijainnit

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
fi: CA-varmenteen avaintunniste ja nimi eivät vastaa sen varmenteen ”Issuer”-osion avaintunnistetta ja nimeä, jota yrität käyttää.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
fi: CA-varmenteen avaintunniste ei vastaan sen varmenteen ”Issuer”-osion avaintunnistetta, jota yrität käyttää.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
fi: CA:n (varmenneauktoriteetin) varmennetta ei löytynyt. Luottamusketju on luultavasti rikkinäinen.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
fi: CRL (varmenteen kumoamisluettelo) ei ole vielä kelvollinen.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
fi: CRL:n (varmenteen kumoamisluettelon) allekirjoitus on virheellinen. Tämä tarkoittaa, ettei CRL:ää voida tarkistaa.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
fi: OpenSSL-prosessilta loppui muisti.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
fi: Varmennetta ei voi tarkistaa, koska se on luottamusketjun ainoa varmenne eikä itsellään allekirjoitettu. Jos allekirjoitat varmenteen itsellään, varmista, että tuot sen luotettujen varmenteiden luetteloon.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
fi: Varmenneketju on määritettyä enimmäispituutta pidempi.

en: The certificate has been revoked.
fi: Varmenne on peruttu.

en: The certificate has not been issued for this host.
fi: Varmennetta ei ole myönnetty tälle osoitteelle.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
fi: Varmennetta ei ole allekirjoitettu tarkoitukseen, johon yrität sitä käyttää. CA (varmenneauktoriteetti) ei näin ollen tule sallimaan tätä käyttöä.

en: The certificate is invalid.
fi: Varmenne on virheellinen.

en: The certificate is not valid, any more.
fi: Varmenne ei kelpaa enää.

en: The certificate is not valid, yet.
fi: Varmenne ei kelpaa vielä.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
fi: Varmenne on allekirjoitettu itse eikä se ole luotettujen varmenteiden luettelossa. Jos haluat hyväksyä tämän varmenteen, lisää se luotettujen varmenteiden luetteloon.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
fi: Varmenne on allekirjoitettu itse. Luottamusketjua ei voida rakentaa, sillä juuri CA:n (varmenneauktoriteettin) varmennusta ei löytynyt.

en: The certificate is valid.
fi: Varmenne on kelvollinen.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
fi: Varmenteen CA (varmenneauktoriteetti) ei vastaa varmenteen CA-nimeä.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
fi: Varmenteen CA (varmenneauktoriteetti) on viallinen.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
fi: Varmenteen CA (varmenneauktoriteetti) ei saa allekirjoittaa varmenteita.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
fi: Varmenteen allekirjoitus on viallinen. Tämä tarkoittaa ettei varmennetta voitu varmistaa.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
fi: Julkaisijan julkisen avaimen salauksen purku epäonnistui. Tämä tarkoittaa, että CA:n (varmenteen myöntäjän) varmennetta ei voi käyttää tarkistamaan varmennetta, jota haluat käyttää.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
fi: CRL:n (varmenteen kumoamisluettelon) allekirjoituksen salauksen purku epäonnistui. Tämä tarkoittaa, ettei voitu laskea edes, etteikö se vastaisi odotettua tulosta.

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
fi: Varmenteen allekirjoituksen salauksen purku epäonnistui. Tämä tarkoittaa, ettei voitu laskea edes, etteikö se vastaisi odotettua tulosta.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
fi: Sovelluksen avaamat tiedostot ja verkko-osoitteet poistetaan käytön jälkeen

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
fi: Luottamusketjun pituus ylittää yhden CA:n (varmenneauktoriteetin) ”pathlength”-parametreista, joten kaikki siitä seuraavat allekirjoitukset ovat virheellisiä.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
fi: Juuri-CA (varmenneauktoriteetti) on merkitty hylättäväksi tarkoituksessa, johon yrität sitä käyttää.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
fi: Juuri-CA (varmenneauktoriteetti) ei ole luotettu tarkoituksessa, johon yrität tätä varmennetta käyttää.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
fi: Varmenteen allekirjoituksen testaus epäonnistui. Tämä voi tarkoittaa, että varmenteen allekirjoitus tai jokin sen luottamuspolun allekirjoituksista on virheellinen, sitä ei voitu purkaa tai että CRL:ää (varmenteen kumoamisluetteloa) ei voitu tarkistaa. Jos saat tämän viestin, ota yhteys käyttämäsi ohjelmiston tekijään: hänen tulisi täsmentää ohjelman virheilmoituksia.

en: The style '%1' was not found
fi: Tyyliä ”%1” ei löytynyt

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
fi: CRL:n (varmenteen kumoamisluettelon) ”lastUpdate”-kentän aikamuoto on virheellinen.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
fi: CRL:n (varmenteen kumoamisluettelon) ”nextUpdate”-kentän aikamuoto on virheellinen.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
fi: Aikamuoto varmenteen ”notAfter”-kentässä on virheellinen.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
fi: Aikamuoto varmenteen ”notBefore”-kentässä on virheellinen.

en: The windowing system platform (e.g. xcb or wayland)
fi: Ikkunointijärjestelmän ohjelmistoalusta (esim. xcb tai wayland)

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
fi: Tekijä haluaa pysyä tuntemattomana.

en: This certificate is not relevant.
fi: Varmenne ei ole asiaankuuluva.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
fi: Ei tämä eikä mikään tämän luottamuspolussa tai CA:n (varmenneauktoriteetin) CRL:ssä (varmenteen kumoamisluettelossa) oleva varmenne ole kelvollinen. Mikään niistä ei voi olla vielä tai enää kelvollinen. Jos näet tämän viestin, välitä tieto käyttämäsi ohjelman tekijälle, jotta hän voisi lisätä uuden, tarkemman virheilmoituksen.

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
fi: Arvo:

en: This program is distributed under the terms of the %1.
fi: Tätä ohjelmaa levitetään %1 -lisenssin alaisena.

[ctx: Time zone]
en: Region
fi: Alue

en: Timed out trying to connect to remote host
fi: Etäyhteyttä ei saatu muodostettua

en: Today
fi: Tänään

en: Transcarpathia
fi: Transkarpatia

en: Truk (Chuuk) and Yap
fi: Truk (Chuuk) ja Yap

en: Tucuman (TM)
fi: Tucumán (TM)

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turn area off
fi: Poista alue käytöstä

en: Turn area on
fi: Ota alue käyttöön

en: US Central Time - Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas near US border
fi: Yhdysvaltain keskinen aikavyöhyke – Coahuila, Durango, Nuevo Leon, Tamaulipas lähellä Yhdysvaltain rajaa

en: US Mountain Time - Chihuahua near US border
fi: Yhdysvaltain Kalliovuorten aika – Chihuahua lähellä Yhdysvaltain rajaa

en: US Pacific Time - Baja California near US border
fi: Yhdysvaltain Tyynenmeren aika – Baja California lähellä Yhdysvaltain rajaa

en: US/Alaska
fi: Yhdysvallat/Alaska

en: US/Aleutian
fi: Yhdysvallat/Aleutit

en: US/Arizona
fi: Yhdysvallat/Arizona

en: US/Central
fi: Yhdysvallat/Keskinen

en: US/East-Indiana
fi: Yhdysvallat/Itä-Indiana

en: US/Eastern
fi: Yhdysvallat/Itäinen

en: US/Hawaii
fi: Yhdysvallat/Havaiji

en: US/Indiana-Starke
fi: Yhdysvallat/Indiana-Starke

en: US/Michigan
fi: Yhdysvallat/Michigan

en: US/Mountain
fi: Yhdysvallat/Kalliovuoret

en: US/Pacific
fi: Yhdysvallat/Tyynimeri

en: US/Samoa
fi: Yhdysvallat/Samoa

en: Ukraine (most areas)
fi: Ukraina (useimmat alueet)

en: Unable to open temporary file.
fi: Väliaikaistiedoston avaaminen epäonnistui.

en: Undo
fi: Kumoa

en: Unexpected argument '%1'.
fi: Odottamaton parametri ”%1”.

en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
fi: Tuntematon avainalgoritmi

en: Unknown option '%1'.
fi: Tuntematon valitsin ”%1”.

en: Usage: %1 %2
fi: Käyttö: %1 %2

en: Use 'caption' as name in the titlebar
fi: Aseta ”caption” nimeksi otsikkopalkkiin

en: Use 'icon' as the application icon
fi: Aseta ”icon” sovelluksen kuvakkeeksi

en: Use --help to get a list of available command line options.
fi: Käytä --help nähdäksesi kaikki komentorivivalitsimet.

en: Use alternative configuration file
fi: Käytä vaihtoehtoista asetustiedostoa.

en: Use the X-server display 'displayname'
fi: Käytä X-palvelimen näyttöä ”displayname”

en: User-added certificates
fi: Käyttäjän lisäämät varmenteet

en: Uzbekistan (east)
fi: Uzbekistan (itäinen)

en: Uzbekistan (west)
fi: Uzbekistan (läntinen)

en: Validity period
fi: Kelpoisuusaika

en: Vostok Station, Lake Vostok
fi: Vostok Station, Vostok (järvi)

en: Vostok Station, S Magnetic Pole
fi: Vostok Station, magneettinen etelänapa

en: W Amazonas
fi: Länsi-Amazonas

en: W Para
fi: Länsi-Para

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
fi: Odottaa WM_NET yhteensopivaa ikkunointiohjelmaa.

en: Warning
fi: Varoitus

en: West Bank
fi: Länsiranta

en: West Kazakhstan
fi: Länsi-Kazakstan

en: Western Australia (Eucla)
fi: Länsi-Australia (Eucla)

en: Western Australia (most areas)
fi: Länsi-Australia (useimmat alueet)

en: Western Australia - Eucla area
fi: Länsi-Australia – Eucla-alue

en: Western Australia - most locations
fi: Länsi-Australia – useimmat sijainnit

en: Xinjiang Time
fi: Xinjiangin aikavyöhyke

en: Yesterday
fi: Eilen

en: You do not have permission to create that folder.
fi: Kansion luomiseen ei ole oikeuksia.

en: Zaporozh'ye, E Lugansk / Zaporizhia, E Luhansk
fi: Zaporižžja, Itä-Luhansk

en: Zaporozhye and east Lugansk
fi: Zaporižžja ja Itä-Luhansk

en: [%1-options]
fi: [%1-valinnat]

en: [options]
fi: [valinnat]

en: address family for nodename not supported
fi: osoiteperhettä ei tueta

en: am
fi: ap.

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
fi: ottaa käyttöön Qt-tyylitiedoston ohjelman käyttöliittymäelementeille

en: central China - Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou, etc.
fi: Keski-Kiina – Sichuan, Yunnan, Guangxi, Shaanxi, Guizhou jne.

en: central Crimea
fi: Keski-Krim

[ctx: color]
en: AliceBlue
fi: Alicensininen

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
fi: Antiikin valkoinen

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
fi: Antiikin valkoinen 1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
fi: Antiikin valkoinen 2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
fi: Antiikin valkoinen 3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
fi: Antiikin valkoinen 4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
fi: Valkaistu manteli

[ctx: color]
en: BlueViolet
fi: Sinivioletti

[ctx: color]
en: CadetBlue
fi: Lähes harmaa sininen

[ctx: color]
en: CadetBlue1
fi: Lähes harmaa sininen 1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
fi: Lähes harmaa sininen 2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
fi: Lähes harmaa sininen 3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
fi: Lähes harmaa sininen 4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
fi: Ruiskukan sininen

[ctx: color]
en: DarkBlue
fi: Tummansininen

[ctx: color]
en: DarkCyan
fi: Tumma syaani

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
fi: Tumma kullankeltainen

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
fi: Tumma kullankeltainen 1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
fi: Tumma kullankeltainen 2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
fi: Tumma kullankeltainen 3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
fi: Tumma kullankeltainen 4

[ctx: color]
en: DarkGray
fi: Tummanharmaa

[ctx: color]
en: DarkGreen
fi: Tummanvihreä

[ctx: color]
en: DarkGrey
fi: Tummanharmaa

[ctx: color]
en: DarkKhaki
fi: Tumma khaki

[ctx: color]
en: DarkMagenta
fi: Tumma magenta

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
fi: Tumman oliivinvihreä

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
fi: Tumman oliivinvihreä 1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
fi: Tumman oliivinvihreä 2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
fi: Tumman oliivinvihreä 3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
fi: Tumman oliivinvihreä 4

[ctx: color]
en: DarkOrange
fi: Tumma oranssi

[ctx: color]
en: DarkOrange1
fi: Tumma oranssi 1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
fi: Tumma oranssi 2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
fi: Tumma oranssi 3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
fi: Tumma oranssi 4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
fi: Tumma violetti

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
fi: Tumma violetti 1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
fi: Tumma violetti 2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
fi: Tumma violetti 3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
fi: Tumma violetti 4

[ctx: color]
en: DarkRed
fi: Tumman punainen

[ctx: color]
en: DarkSalmon
fi: Tumma lohenpunainen

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
fi: Tumma sinertävänvihreä

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
fi: Tumma sinertävänvihreä 1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
fi: Tumma sinertävänvihreä 2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
fi: Tumma sinertävänvihreä 3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
fi: Tumma sinertävänvihreä 4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
fi: Tumma siniharmaa

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
fi: Tumma siniharmaa 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
fi: Tumma siniharmaa 1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
fi: Tumma siniharmaa 2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
fi: Tumma siniharmaa 3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
fi: Tumma siniharmaa 4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
fi: Tumma siniharmaa

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
fi: Tumma turkoosi

[ctx: color]
en: DarkViolet
fi: Tumma violetti

[ctx: color]
en: DeepPink
fi: Syvä vaaleanpunainen

[ctx: color]
en: DeepPink1
fi: Syvä vaaleanpunainen 1

[ctx: color]
en: DeepPink2
fi: Syvä vaaleanpunainen 2

[ctx: color]
en: DeepPink3
fi: Syvä vaaleanpunainen 3

[ctx: color]
en: DeepPink4
fi: Syvä vaaleanpunainen

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
fi: Taivaansininen

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
fi: Taivaansininen 1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
fi: Taivaansininen 2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
fi: Taivaansininen 3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
fi: Taivaansininen 4

[ctx: color]
en: DimGray
fi: Himmeä harmaa

[ctx: color]
en: DimGrey
fi: Himmeä harmaa

[ctx: color]
en: DodgerBlue
fi: Keskisininen

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
fi: Keskisininen 1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
fi: Keskisininen 2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
fi: Keskisininen 3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
fi: Keskisininen 4

[ctx: color]
en: FloralWhite
fi: Kukanvalkoinen

[ctx: color]
en: ForestGreen
fi: Metsän vihreä

[ctx: color]
en: GhostWhite
fi: Haamunvalkoinen

[ctx: color]
en: GreenYellow
fi: Kellanvihreä

[ctx: color]
en: HotPink
fi: Kuuman pinkki

[ctx: color]
en: HotPink1
fi: Kuuman pinkki 1

[ctx: color]
en: HotPink2
fi: Kuuman pinkki 2

[ctx: color]
en: HotPink3
fi: Kuuman pinkki 3

[ctx: color]
en: HotPink4
fi: Kuuman pinkki 4

[ctx: color]
en: IndianRed
fi: Intiaanipunainen

[ctx: color]
en: IndianRed1
fi: Intian punainen 1

[ctx: color]
en: IndianRed2
fi: Intiaanipunainen 2

[ctx: color]
en: IndianRed3
fi: Intiaanipunainen 3

[ctx: color]
en: IndianRed4
fi: Intiaanipunainen 4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
fi: Laventelinpunainen

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
fi: Laventelinpunainen 1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
fi: Laventelinpunainen 2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
fi: Laventelinpunainen 3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
fi: Laventelinpunainen 4

[ctx: color]
en: LawnGreen
fi: Nurmenvihreä

[ctx: color]
en: LemonChiffon
fi: Sitruunankuori

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
fi: Sitruunankuori 1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
fi: Sitruunankuori 2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
fi: Sitruunankuori 3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
fi: Sitruunankuori 4

[ctx: color]
en: LightBlue
fi: Vaaleansininen

[ctx: color]
en: LightBlue1
fi: Vaaleansininen 1

[ctx: color]
en: LightBlue2
fi: Vaaleansininen 2

[ctx: color]
en: LightBlue3
fi: Vaaleansininen 3

[ctx: color]
en: LightBlue4
fi: Vaaleansininen 4

[ctx: color]
en: LightCoral
fi: Vaalea koralli

[ctx: color]
en: LightCyan
fi: Vaalea syaani

[ctx: color]
en: LightCyan1
fi: Vaalea syaani 1

[ctx: color]
en: LightCyan2
fi: Vaalea syaani 2

[ctx: color]
en: LightCyan3
fi: Vaalea syaani 3

[ctx: color]
en: LightCyan4
fi: Vaalea syaani 4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
fi: Vaalea kullankeltainen

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
fi: Vaalea kullankeltainen 1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
fi: Vaalea kullankeltainen 2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
fi: Vaalea kullankeltainen 3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
fi: Vaalea kullankeltainen

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
fi: Vaalea kullankeltainen

[ctx: color]
en: LightGray
fi: Vaaleanharmaa

[ctx: color]
en: LightGreen
fi: Vaaleanvihreä

[ctx: color]
en: LightGrey
fi: Vaaleanharmaa

[ctx: color]
en: LightPink
fi: Vaalea pinkki

[ctx: color]
en: LightPink1
fi: Vaalea pinkki 1

[ctx: color]
en: LightPink2
fi: Vaalea pinkki 2

[ctx: color]
en: LightPink3
fi: Vaalea pinkki 3

[ctx: color]
en: LightPink4
fi: Vaalean pinkki 4

[ctx: color]
en: LightSalmon
fi: Vaalea lohenpunainen

[ctx: color]
en: LightSalmon1
fi: Vaalea lohenpunainen 1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
fi: Vaalea lohenpunainen 2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
fi: Vaalea lohenpunainen 3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
fi: Vaalea lohenpunainen 4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
fi: Vaalea merenvihreä

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
fi: Vaalea taivaansininen

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
fi: Vaalea taivaansininen 1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
fi: Vaalea taivaansininen 2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
fi: Vaalea taivaansininen 3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
fi: Vaalea taivaansininen 4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
fi: Vaalea harmaansininen

[ctx: color]
en: LightSlateGray
fi: Vaalea siniharmaa

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
fi: Vaalea siniharmaa

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
fi: Vaalea teräksensininen

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
fi: Vaalea teräksensininen 1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
fi: Vaalea teräksensininen 2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
fi: Vaalea teräksensininen 3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
fi: Vaalea teräksensininen 4

[ctx: color]
en: LightYellow
fi: Vaaleankeltainen

[ctx: color]
en: LightYellow1
fi: Vaaleankeltainen 1

[ctx: color]
en: LightYellow2
fi: Vaaleankeltainen 2

[ctx: color]
en: LightYellow3
fi: Vaaleankeltainen 3

[ctx: color]
en: LightYellow4
fi: Vaaleankeltainen 4

[ctx: color]
en: LimeGreen
fi: Limetinvihreä

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
fi: Akvamariini

[ctx: color]
en: MediumBlue
fi: Sininen

[ctx: color]
en: MediumOrchid
fi: Orkidea 1

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
fi: Orkidea 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
fi: Orkidea 2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
fi: Orkidea 3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
fi: Orkidea 4

[ctx: color]
en: MediumPurple
fi: Purppura

[ctx: color]
en: MediumPurple1
fi: Purppura 1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
fi: Purppura 2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
fi: Purppura 3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
fi: Purppura 4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
fi: Merenvihreä

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
fi: Harmaansininen

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
fi: Keväänvihreä

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
fi: Turkoosi

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
fi: Violetinpunainen

[ctx: color]
en: MidnightBlue
fi: Keskiyönsininen

[ctx: color]
en: MintCream
fi: Mintunvalkoinen

[ctx: color]
en: MistyRose
fi: Vaalea ruusu

[ctx: color]
en: MistyRose1
fi: Vaalea ruusu 1

[ctx: color]
en: MistyRose2
fi: Vaalea ruusu 2

[ctx: color]
en: MistyRose3
fi: Vaalea ruusu 3

[ctx: color]
en: MistyRose4
fi: Vaalea ruusu 4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
fi: Navajovalkoinen

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
fi: Navajovalkoinen 1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
fi: Navajovalkoinen 2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
fi: Navajovalkoinen 3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
fi: Navajovalkoinen 4

[ctx: color]
en: NavyBlue
fi: Tummansininen

[ctx: color]
en: OldLace
fi: Vanha pitsi

[ctx: color]
en: OliveDrab
fi: Oliivinruskea

[ctx: color]
en: OliveDrab1
fi: Oliivinruskea 1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
fi: Oliivinruskea 2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
fi: Oliivinruskea 3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
fi: Oliivinruskea 4

[ctx: color]
en: OrangeRed
fi: Oranssinpunainen

[ctx: color]
en: OrangeRed1
fi: Oranssinpunainen 1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
fi: Oranssinpunainen 2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
fi: Oranssinpunainen 3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
fi: Oranssinpunainen 4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
fi: Hailakka kullankeltainen

[ctx: color]
en: PaleGreen
fi: Hailakanvihreä

[ctx: color]
en: PaleGreen1
fi: Hailakanvihreä 1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
fi: Hailakanvihreä 2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
fi: Hailakanvihreä 3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
fi: Hailakanvihreä 4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
fi: Hailakanturkoosi

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
fi: Hailakanturkoosi 1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
fi: Hailakanturkoosi 2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
fi: Hailakanturkoosi 3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
fi: Hailakanturkoosi 4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
fi: Hailakan violettipunainen

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
fi: Hailakan violettipunainen 1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
fi: Hailakan violettipunainen 2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
fi: Hailakan violettipunainen 3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
fi: Hailakan violettipunainen 4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
fi: Papaja

[ctx: color]
en: PeachPuff
fi: Persikka

[ctx: color]
en: PeachPuff1
fi: Persikka 1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
fi: Persikka 2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
fi: Persikka 3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
fi: Persikka 4

[ctx: color]
en: PowderBlue
fi: Pulverisininen

[ctx: color]
en: RosyBrown
fi: Punertavanruskea

[ctx: color]
en: RosyBrown1
fi: Punertavanruskea 1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
fi: Punertavanruskea 2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
fi: Punertavanruskea 3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
fi: Punertavanruskea 4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
fi: Ultramariini

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
fi: Ultramariini 1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
fi: Ultramariini 2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
fi: Ultramariini 3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
fi: Ultramariini 4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
fi: Keskiruskea

[ctx: color]
en: SandyBrown
fi: Oranssihtava ruskea

[ctx: color]
en: SeaGreen
fi: Merenvihreä

[ctx: color]
en: SeaGreen1
fi: Merenvihreä 1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
fi: Merenvihreä 2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
fi: Merenvihreä 3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
fi: Merenvihreä 4

[ctx: color]
en: SkyBlue
fi: Taivaansininen

[ctx: color]
en: SkyBlue1
fi: Taivaansininen 1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
fi: Taivaansininen 2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
fi: Taivaansininen 3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
fi: Taivaansininen 4

[ctx: color]
en: SlateBlue
fi: Harmaansininen

[ctx: color]
en: SlateBlue1
fi: Harmaansininen 1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
fi: Harmaansininen 2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
fi: Harmaansininen 3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
fi: Harmaansininen 4

[ctx: color]
en: SlateGray
fi: Siniharmaa

[ctx: color]
en: SlateGray1
fi: Siniharmaa 1

[ctx: color]
en: SlateGray2
fi: Siniharmaa 2

[ctx: color]
en: SlateGray3
fi: Siniharmaa 3

[ctx: color]
en: SlateGray4
fi: Siniharmaa 4

[ctx: color]
en: SlateGrey
fi: Siniharmaa

[ctx: color]
en: SpringGreen
fi: Vaaleanvihreä

[ctx: color]
en: SpringGreen1
fi: Vaaleanvihreä 1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
fi: Vaaleanvihreä 2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
fi: Vaaleanvihreä 3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
fi: Vaaleanvihreä 4

[ctx: color]
en: SteelBlue
fi: Vaalea teräksensininen

[ctx: color]
en: SteelBlue1
fi: Vaalea teräksensininen 1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
fi: Vaalea teräksensininen 2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
fi: Vaalea teräksensininen 3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
fi: Vaalea teräksensininen 4

[ctx: color]
en: VioletRed
fi: Violettipunainen

[ctx: color]
en: VioletRed1
fi: Violettipunainen 1

[ctx: color]
en: VioletRed2
fi: Violettipunainen 2

[ctx: color]
en: VioletRed3
fi: Violettipunainen 3

[ctx: color]
en: VioletRed4
fi: Violettipunainen

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
fi: Savunvalkoinen

[ctx: color]
en: YellowGreen
fi: Kellanvihreä

[ctx: color]
en: aquamarine
fi: akvamariini

[ctx: color]
en: aquamarine1
fi: akvamariini 1

[ctx: color]
en: aquamarine2
fi: akvamariini 2

[ctx: color]
en: aquamarine3
fi: akvamariini 3

[ctx: color]
en: aquamarine4
fi: akvamariini 4

[ctx: color]
en: azure
fi: taivaansininen

[ctx: color]
en: azure1
fi: taivaansininen 1

[ctx: color]
en: azure2
fi: taivaansininen 2

[ctx: color]
en: azure3
fi: taivaansininen 3

[ctx: color]
en: azure4
fi: taivaansininen 4

[ctx: color]
en: bisque
fi: vaalea beige

[ctx: color]
en: bisque1
fi: vaalea beige 1

[ctx: color]
en: bisque2
fi: vaalea beige 2

[ctx: color]
en: bisque3
fi: vaalea beige 3

[ctx: color]
en: bisque4
fi: vaalea beige 4

[ctx: color]
en: black
fi: musta

[ctx: color]
en: blue
fi: sinineni

[ctx: color]
en: blue1
fi: sininen 1

[ctx: color]
en: blue2
fi: sininen 2

[ctx: color]
en: blue3
fi: sininen 3

[ctx: color]
en: blue4
fi: sininen 4

[ctx: color]
en: brown
fi: ruskea

[ctx: color]
en: brown1
fi: ruskea 1

[ctx: color]
en: brown2
fi: ruskea 2

[ctx: color]
en: brown3
fi: ruskea 3

[ctx: color]
en: brown4
fi: ruskea 4

[ctx: color]
en: burlywood
fi: oksainen puu

[ctx: color]
en: burlywood1
fi: oksainen puu 1

[ctx: color]
en: burlywood2
fi: oksainen puu 2

[ctx: color]
en: burlywood3
fi: oksainen puu 3

[ctx: color]
en: burlywood4
fi: oksainen puu 4

[ctx: color]
en: chartreuse
fi: kirkas kellanvihreä

[ctx: color]
en: chartreuse1
fi: kirkas kellanvihreä 1

[ctx: color]
en: chartreuse2
fi: kirkas kellanvihreä 2

[ctx: color]
en: chartreuse3
fi: kirkas kellanvihreä 3

[ctx: color]
en: chartreuse4
fi: kirkas kellanvihreä 4

[ctx: color]
en: chocolate
fi: suklaa

[ctx: color]
en: chocolate1
fi: suklaa 1

[ctx: color]
en: chocolate2
fi: suklaa 2

[ctx: color]
en: chocolate3
fi: suklaa 3

[ctx: color]
en: chocolate4
fi: suklaa 4

[ctx: color]
en: coral
fi: koralli

[ctx: color]
en: coral1
fi: koralli 1

[ctx: color]
en: coral2
fi: koralli 2

[ctx: color]
en: coral3
fi: koralli 3

[ctx: color]
en: coral4
fi: koralli 4

[ctx: color]
en: cornsilk
fi: vaaleankellertävä

[ctx: color]
en: cornsilk1
fi: vaaleankellertävä 1

[ctx: color]
en: cornsilk2
fi: vaaleankellertävä 2

[ctx: color]
en: cornsilk3
fi: vaaleankellertävä 3

[ctx: color]
en: cornsilk4
fi: vaaleankellertävä 4

[ctx: color]
en: cyan
fi: syaani

[ctx: color]
en: cyan1
fi: syaani 1

[ctx: color]
en: cyan2
fi: syaani 2

[ctx: color]
en: cyan3
fi: syaani 3

[ctx: color]
en: cyan4
fi: syaani 4

[ctx: color]
en: firebrick
fi: tiilenpunainen

[ctx: color]
en: firebrick1
fi: tiilenpunainen 1

[ctx: color]
en: firebrick2
fi: tiilenpunainen 2

[ctx: color]
en: firebrick3
fi: tiilenpunainen 3

[ctx: color]
en: firebrick4
fi: tiilenpunainen 4

[ctx: color]
en: gainsboro
fi: vaaleanharmaa

[ctx: color]
en: gold
fi: kulta

[ctx: color]
en: gold1
fi: kulta 1

[ctx: color]
en: gold2
fi: kulta 2

[ctx: color]
en: gold3
fi: kulta 3

[ctx: color]
en: gold4
fi: kulta 4

[ctx: color]
en: goldenrod
fi: kullankeltainen

[ctx: color]
en: goldenrod1
fi: kullankeltainen 1

[ctx: color]
en: goldenrod2
fi: kullankeltainen 2

[ctx: color]
en: goldenrod3
fi: kullankeltainen 3

[ctx: color]
en: goldenrod4
fi: kullankeltainen 4

[ctx: color]
en: green
fi: vihreä

[ctx: color]
en: green1
fi: vihreä 1

[ctx: color]
en: green2
fi: vihreä 2

[ctx: color]
en: green3
fi: vihreä 3

[ctx: color]
en: green4
fi: vihreä 4

[ctx: color]
en: honeydew
fi: oranssinkeltainen

[ctx: color]
en: honeydew1
fi: oranssinkeltainen 1

[ctx: color]
en: honeydew2
fi: oranssinkeltainen 2

[ctx: color]
en: honeydew3
fi: oranssinkeltainen 3

[ctx: color]
en: honeydew4
fi: oranssinkeltainen 4

[ctx: color]
en: ivory
fi: norsunluu

[ctx: color]
en: ivory1
fi: norsunluu 1

[ctx: color]
en: ivory2
fi: norsunluu 2

[ctx: color]
en: ivory3
fi: norsunluu 3

[ctx: color]
en: ivory4
fi: norsunluu 4

[ctx: color]
en: khaki4
fi: khaki 4

[ctx: color]
en: lavender
fi: laventelinsininen

[ctx: color]
en: linen
fi: pellava

[ctx: color]
en: magenta1
fi: magenta 1

[ctx: color]
en: magenta2
fi: magenta 2

[ctx: color]
en: magenta3
fi: magenta 3

[ctx: color]
en: magenta4
fi: magenta 4

[ctx: color]
en: maroon
fi: kastanjanruskea

[ctx: color]
en: maroon1
fi: kastanjanruskea 1

[ctx: color]
en: maroon2
fi: kastanjanruskea 2

[ctx: color]
en: maroon3
fi: kastanjanruskea 3

[ctx: color]
en: maroon4
fi: kastanjanruskea 4

[ctx: color]
en: moccasin
fi: mokkasiini

[ctx: color]
en: navy
fi: laivasto

[ctx: color]
en: orange
fi: oranssi

[ctx: color]
en: orange1
fi: oranssi 1

[ctx: color]
en: orange2
fi: oranssi 2

[ctx: color]
en: orange3
fi: oranssi 3

[ctx: color]
en: orange4
fi: oranssi 4

[ctx: color]
en: orchid
fi: orkidea

[ctx: color]
en: orchid1
fi: orkidea 1

[ctx: color]
en: orchid2
fi: orkidea 2

[ctx: color]
en: orchid3
fi: orkidea 3

[ctx: color]
en: orchid4
fi: orkidea 4

[ctx: color]
en: pink
fi: pinkki

[ctx: color]
en: pink1
fi: pinkki 1

[ctx: color]
en: pink2
fi: pinkki 2

[ctx: color]
en: pink3
fi: pinkki 3

[ctx: color]
en: pink4
fi: pinkki 4

[ctx: color]
en: plum
fi: luumu

[ctx: color]
en: plum1
fi: luumu 1

[ctx: color]
en: plum2
fi: luumu 2

[ctx: color]
en: plum3
fi: luumu 3

[ctx: color]
en: plum4
fi: luumu 4

[ctx: color]
en: purple
fi: purppura

[ctx: color]
en: purple1
fi: purppura 1

[ctx: color]
en: purple2
fi: purppura 2

[ctx: color]
en: purple3
fi: purppura 3

[ctx: color]
en: purple4
fi: purppura 4

[ctx: color]
en: red
fi: punainen

[ctx: color]
en: red1
fi: punainen 1

[ctx: color]
en: red2
fi: punainen 2

[ctx: color]
en: red3
fi: punainen 3

[ctx: color]
en: red4
fi: punainen 4

[ctx: color]
en: salmon
fi: lohenpunainen

[ctx: color]
en: salmon1
fi: lohenpunainen 1

[ctx: color]
en: salmon2
fi: lohenpunainen 2

[ctx: color]
en: salmon3
fi: lohenpunainen 3

[ctx: color]
en: salmon4
fi: lohenpunainen 4

[ctx: color]
en: seashell
fi: simpukankuori

[ctx: color]
en: seashell1
fi: simpukankuori 1

[ctx: color]
en: seashell2
fi: simpukankuori 2

[ctx: color]
en: seashell3
fi: simpukankuori 3

[ctx: color]
en: seashell4
fi: simpukankuori 4

[ctx: color]
en: sienna
fi: siena

[ctx: color]
en: sienna1
fi: siena 1

[ctx: color]
en: sienna2
fi: siena 2

[ctx: color]
en: sienna3
fi: siena 3

[ctx: color]
en: sienna4
fi: siena 4

[ctx: color]
en: snow
fi: lumi

[ctx: color]
en: snow1
fi: lumi 1

[ctx: color]
en: snow2
fi: lumi 2

[ctx: color]
en: snow3
fi: lumi 3

[ctx: color]
en: snow4
fi: lumi 4

[ctx: color]
en: tan
fi: kastanjanruskea

[ctx: color]
en: tan1
fi: kastanjanruskea 1

[ctx: color]
en: tan2
fi: kastanjanruskea 2

[ctx: color]
en: tan3
fi: kastanjanruskea 3

[ctx: color]
en: tan4
fi: kastanjanruskea 4

[ctx: color]
en: thistle
fi: ohdake

[ctx: color]
en: thistle1
fi: ohdake 1

[ctx: color]
en: thistle2
fi: ohdake 2

[ctx: color]
en: thistle3
fi: ohdake 3

[ctx: color]
en: thistle4
fi: ohdake 4

[ctx: color]
en: tomato
fi: tomaatinpunainen

[ctx: color]
en: tomato1
fi: tomaatinpunainen 1

[ctx: color]
en: tomato2
fi: tomaatinpunainen 2

[ctx: color]
en: tomato3
fi: tomaatinpunainen 3

[ctx: color]
en: tomato4
fi: tomaatinpunainen 4

[ctx: color]
en: turquoise
fi: turkoosi

[ctx: color]
en: turquoise1
fi: turkoosi 1

[ctx: color]
en: turquoise2
fi: turkoosi 2

[ctx: color]
en: turquoise3
fi: turkoosi 3

[ctx: color]
en: turquoise4
fi: turkoosi 4

[ctx: color]
en: violet
fi: violetti

[ctx: color]
en: wheat
fi: vehnä

[ctx: color]
en: wheat1
fi: vehnä 1

[ctx: color]
en: wheat2
fi: vehnä 2

[ctx: color]
en: wheat3
fi: vehnä 3

[ctx: color]
en: wheat4
fi: vehnä 4

[ctx: color]
en: white
fi: valkoinen

[ctx: color]
en: yellow
fi: keltainen

[ctx: color]
en: yellow1
fi: keltainen 1

[ctx: color]
en: yellow2
fi: keltainen 2

[ctx: color]
en: yellow3
fi: keltainen 3

[ctx: color]
en: yellow4
fi: keltainen 4

en: defines the application font
fi: asettaa sovelluksen fontin.

[ctx: digit set]
en: Arabic
fi: Arabia

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
fi: Arabialais-intialainen

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
fi: Itäarabialais-intialainen

[ctx: digit set]
en: Gujarati
fi: Gudžarati

[ctx: digit set]
en: Malayalam
fi: Malajalam

[ctx: digit set]
en: Oriya
fi: Orija

[ctx: digit set]
en: Tamil
fi: Tamili

en: disable XIM
fi: poista XIM käytöstä.

en: east & south Borneo, Celebes, Bali, Nusa Tenggara, west Timor
fi: Itä- ja Etelä-Borneo, Sulawesi, Bali, Pienet Sundasaaret ja Länsi-Timor

en: east & south Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Nusa Tenggara, west Timor
fi: Itä- ja Etelä-Borneo, Sulawesi (Celebes), Bali, Pienet Sundasaaret ja Länsi-Timor

en: east China - Beijing, Guangdong, Shanghai, etc.
fi: Itä-Kiina – Beijing, Guangdong, Shanghai jne.

en: east Dem. Rep. of Congo
fi: Kongon DT, itäinen

en: east Uzbekistan
fi: Itä-Uzbekistan

en: east coast, north of Scoresbysund
fi: itärannikko, Scoresbysundista pohjoiseen

[ctx: folder name]
en: New Folder
fi: Uusi kansio

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
fi: Pakottaa sovelluksen käyttämään täysvärikarttaa
    8-bittisessä näyttötilassa.

en: invalid flags
fi: virheelliset lisämääreet

en: invalid value for 'ai_flags'
fi: virheellinen ai_flags -arvo

en: load the testability framework
fi: lataa testattavuuskehys

en: mainland
fi: mannermaa

en: memory allocation failure
fi: muistinvarausvirhe

[ctx: memory size in 1024 bytes]
en: %1 KB
fi: %1 kt

[ctx: memory size in 2^20 bytes]
en: %1 MB
fi: %1 Mt

[ctx: memory size in 2^30 bytes]
en: %1 GB
fi: %1 Gt

[ctx: memory size in 2^40 bytes]
en: %1 TB
fi: %1 Tt

[ctx: memory size in 2^50 bytes]
en: %1 PB
fi: %1 Pt

[ctx: memory size in 2^60 bytes]
en: %1 EB
fi: %1 Et

[ctx: memory size in 2^70 bytes]
en: %1 ZB
fi: %1 Zt

[ctx: memory size in 2^80 bytes]
en: %1 YB
fi: %1 Yt

en: mirrors the whole layout of widgets
fi: peilaa koko asettelun

en: modified
fi: muutettu

en: most locations
fi: useimmat sijainnit

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)
fi: Useimmat sijainnit (CB, CC, CN, ER, FM, LP, MN, NQ, RN, SA, SE, SF)

en: most locations (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)
fi: Useimmat sijainnit (CB, CC, CN, ER, FM, MN, SE, SF)

en: most of Tibet & Xinjiang
fi: suurin osa Tiibetistä ja Xinjiang

en: name or service not known
fi: nimi tai palvelu tuntematon

en: no address associated with nodename
fi: solmun nimeen ei ole kytketty osoitetta

en: no error
fi: ei virhettä

en: non-recoverable failure in name resolution
fi: peruuttamaton virhe nimen selvittämisessä

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
fi: * Omat värit *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
fi: * Viimeiset värit *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
fi: Neljäkymmentä väriä

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
fi: Oxygen-värit

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
fi: Sateenkaaren värit

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
fi: Kuninkaalliset värit

[ctx: palette name]
en: Web Colors
fi: Web-värit

en: peninsular Malaysia
fi: Malesian niemimaa-alue

en: pm
fi: ip.

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
fi: <p>Jos haluat ilmoittaa käännösvirheestä, ehdottaa parannusta tai osallistua suomentamiseen, katso suomennosryhmän sivuja osoitteessa <a href="https://community.kde.org/KDE_Localization/fi">community.kde.org/KDE_Localization/fi</a>.</p>

en: request was canceled
fi: pyyntö peruttiin

en: requested family not supported
fi: pyydettyä perhettä ei tueta

en: requested family not supported for this host name
fi: tämä palvelin ei tue pyydettyä perhettä

en: requested service not supported for this socket type
fi: tällä pistoketyypillä ei voi käyttää pyydettyä palvelua

en: requested socket type not supported
fi: pyydettyä pistoketyyppiä ei tueta

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
fi: virheenpaikantimessa suorittaminen voi aiheuttaa -nograb-asetuksen
    käytön; käytä -dograb ohittaaksesi tämän.

en: servname not supported for ai_socktype
fi: ai_socktype ei tue palvelunimeä

en: set XIM server
fi: aseta XIM-palvelin.

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
fi: asettaa XIM (X Input Method) -syöttötyylin.
    Mahdollisia arvoja ovat onthespot, overthespot,
    offthespot ja root.

en: sets the application GUI style
fi: asettaa sovelluksen käyttöliittymän tyylin.

en: sets the application name
fi: asettaa sovelluksen nimen.

en: sets the application title (caption)
fi: asettaa sovelluksen otsikon.

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
fi: asettaa pääikkunan geometrian. - katso man X parametrien muodon selvittämiseksi (yleensä leveysxkorkeus+Xsij+Ysij).

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
fi: asettaa oletusarvoisen taustavärin ja paletin
    (vaaleat ja tummat sävyt lasketaan).

en: sets the default button color
fi: asettaa painikkeiden oletusvärin.

en: sets the default foreground color
fi: asettaa oletusedustavärin.

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
fi: On sangen hauskaa, että polkupyörä on maanteiden jokapäiväinen ilmiö.

[ctx: size in 1000 bytes]
en: %1 kB
fi: %1 kt

[ctx: size in 10^12 bytes]
en: %1 TB
fi: %1 Tt

[ctx: size in 10^15 bytes]
en: %1 PB
fi: %1 Pt

[ctx: size in 10^18 bytes]
en: %1 EB
fi: %1 Et

[ctx: size in 10^21 bytes]
en: %1 ZB
fi: %1 Zt

[ctx: size in 10^24 bytes]
en: %1 YB
fi: %1 Yt

[ctx: size in 10^6 bytes]
en: %1 MB
fi: %1 Mt

[ctx: size in 10^9 bytes]
en: %1 GB
fi: %1 Gt

[ctx: size in bytes]
en: %1 B
fi: %1 t

en: switches to synchronous mode for debugging
fi: vaihtaa synkroniseen tilaan virheenpaikannusta varten.

en: system error
fi: Järjestelmävirhe

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
fi: Qt ei saa kaapata hiirtä tai näppäimistöä käyttöönsä.

en: temporary failure in name resolution
fi: väliaikainen virhe nimen selvittämisessä

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
fi: Ohjelman %1 ovat luoneet:
    %2|/|$[gen %1] ovat luoneet:
    %2

en: unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
fi: käytä muuta grafiikkajärjestelmää kuin oletusta, vaihtoehdot ovat raster ja opengl (experimentaali)

en: west & central Borneo
fi: Länsi- ja keski-Borneo

en: west Dem. Rep. of Congo
fi: Kongon DT, läntinen

en: west New Guinea (Irian Jaya) & Malukus (Moluccas)
fi: Länsi-Uusi-Guinea (Papua) ja Maluku (Molukit)

en: west Tibet & Xinjiang
fi: Länsi-Tiibet ja Xinjiang

en: west Uzbekistan
fi: Länsi-Uzbekistan
