mate-power-manager 1.25.0 - en to fi translation catalogue (305 entries)

en: %.1fV
fi: %.1f V

en: %.1fW
fi: %.1f W

en: %2im
fi: %2i min

en: %2im%02i
fi: %2i min %02i s

en: %2is
fi: %2i s

en: %i %s %i %s
fi: %i %s, %i %s

en: %i%%
fi: %i %%

en: %id
fi: %i d

en: %id%02ih
fi: %i d %02i h

en: %ih
fi: %i h

en: %ih%02im
fi: %i h %02i min

en: %s %s remaining (%.1f%%)
fi: %s %s jäljellä (%.1f %%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
fi: %s %s kunnes ladattu (%.1f %%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
fi: %s %s kunnes ladattu (%.1f %%)
    Akku riittää %s

en: %s charging (%.1f%%)
fi: %s latautuu (%.1f %%)

en: %s discharging (%.0f%%)
fi: %s purkautuu (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
fi: %s purkautuu (%.1f %%)

en: %s is fully charged
fi: %s täysin ladattu

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
fi: %s UPS-varmennusjärjestelmän energiaa jäljellä (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
fi: %s akun energiaa jäljellä (%.0f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
fi: %s odottaa latausta (%.1f %%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
fi: %s odottaa purkautumista (%.1f %%)

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: 10 minutes
fi: 10 minuuttia

en: 2 hours
fi: 2 tuntia

en: 6 hours
fi: 6 tuntia

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Adjusts laptop panel brightness.
fi: Säädä näytön kirkkautta.

en: Allow backlight brightness adjustment
fi: Salli taustavalon kirkkauden säätö

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
fi: Sallii käyttäjän estää automaattinen virranhallinta.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
fi: Arviolta <b>%s</b> jäljellä UPS-varavirtajärjestelmästä (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
fi: Arviolta <b>%s</b> jäljellä (%.0f%%)

en: Ask me
fi: Kysy

en: Attribute
fi: Ominaisuus

en: Automatic sleep enabled
fi: Automaattinen valmiustilaan siirtyminen käytössä

en: Automatic sleep inhibited
fi: Automaattinen valmiustilaan siirtyminen estetty

en: Battery Discharging
fi: Akku purkautuu

en: Battery critical low action
fi: Toiminto, kun akun lataustila on kriittisen matala

en: Battery critically low
fi: Akku kriittisen tyhjä

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
fi: Akulla on hyvin alhainen kapasiteetti (%1.1f%%), mikä tarkoittaa että se on luultavasti joko vanha tai rikkinäinen.

en: Battery is full
fi: Akku on täynnä

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
fi: Akku on täysin ladattu.
    Kannettavalla on %s käyttöaikaa

en: Battery is low
fi: Akku on kriittisen tyhjä.

en: Battery is very low
fi: Akkua hyvin vähän jäljellä

en: Battery low
fi: Akku lähes tyhjä

en: Battery may be broken
fi: Akku saattaa olla viallinen

en: Blank screen
fi: Tyhjä näyttö

en: Brightness Applet
fi: Kirkkaudensäätösovelma

en: Brightness Applet Factory
fi: Kirkkaudensäätösovelman tehdas

en: Cannot connect to mate-power-manager
fi: MATEn virrankäytön hallintaan ei saada yhteyttä

en: Cannot get laptop panel brightness
fi: Kannettavan näytön kirkkautta ei voitu selvittää

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Capacity:
fi: Kapasiteetti:

en: Cell charge
fi: Kennon lataus

en: Cell phone battery low
fi: Matkapuhelimen akku lähes tyhjä

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
fi: Matkapuhelimen virta on vähissä (%.0f%%)

en: Charge
fi: Latausaika

en: Charge accuracy
fi: Latausajan tarkkuus

en: Charge profile
fi: Latausajan profiili

en: Charge rate:
fi: Latausteho:

en: Charge time:
fi: Latausaika:

en: Charged
fi: Ladattu

en: Charging
fi: Latautuu

en: Check CPU load before sleeping
fi: Tarkista suoritinkuorma ennen valmiustilaan siirtymistä

en: Computer failed to hibernate.
fi: Tietokoneen siirtäminen lepotilaan epäonnistui.

en: Computer failed to suspend.
fi: Tietokoneen siirtäminen valmiustilaan epäonnistui.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
fi: Tietokone siirtyy lepotilaan hyvin pian, ellei virtajohtoa kytketä.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
fi: Tietokone sammutetaan hyvin pian, ellei virtajohtoa kytketä.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
fi: Tietokone siirtyy valmiustilaan hyvin pian, ellei virtajohtoa kytketä.

en: Configure power management
fi: Virransäästöasetusten hallinta

en: Correction factor
fi: Korjauskerroin

en: Current charge:
fi: Lataus tällä hetkellä:

en: Data length:
fi: Datan pituus:

en: Description
fi: Kuvaus

en: Design charge:
fi: Suunniteltu lataus:

en: Details
fi: Lisätiedot

en: Device
fi: Laite

en: Device History
fi: Laitteen historia

en: Device Information
fi: Tietoja laitteesta

en: Device Profile
fi: Laitteen profiili

en: Di_m display when idle
fi: _Himmennä näyttö joutenollessa

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
fi: Himmennä näyttö halutun joutenoloajan jälkeen verkkovirtaa käytettäessä

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
fi: Himmennä näyttö halutun joutenoloajan jälkeen akkua käytettäessä

en: Discharge accuracy
fi: Purkautumisajan tarkkuus

en: Discharge profile
fi: Purkautumisajan profiili

en: Discharge time:
fi: Purkautumisaika:

en: Discharging
fi: Purkautuu

en: Display
fi: Näyttö

en: Display DPMS activated
fi: Näytön DPMS otettu käyttöön

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Energy
fi: Energia

en: Energy (design)
fi: Energia (suunniteltu)

en: Energy when empty
fi: Energiaa tyhjänä

en: Energy when full
fi: Energiaa täytenä

en: Excellent
fi: Mainio

en: Exit after a small delay (for debugging)
fi: Sulje pienen viiveen jälkeen (tarkoitettu vianetsintään)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
fi: Sulje hallintaohjelman käynnistyttyä (tarkoitettu vianetsintään)

en: Failed to hibernate
fi: Lepotilaan siirtyminen epäonnistui

en: Failed to suspend
fi: Valmiustilaan siirtyminen epäonnistui

en: Failure was reported as:
fi: Ongelma ilmeni seuraavasti:

en: Fair
fi: Kelvollinen

en: General
fi: Yleiset

en: Get the current brightness
fi: Hae nykyinen kirkkaus

en: Get the number of brightness levels supported
fi: Hae tuettujen kirkkausasteiden lukumäärä

en: Good
fi: Hyvä

en: Graph type:
fi: Käyrän tyyppi:

en: Hibernate
fi: Lepotila

en: Hibernate button action
fi: Lepotilanapin toiminto

en: History
fi: Historia

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
fi: Näytetäänkö huomautusviesti, jos valmiustilaan tai lepotilaan siirtyminen epäonnistui.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
fi: Näytetäänkö huomautusviesti, kun akku on ladattu täyteen.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
fi: Näytetäänkö huomautusviesti, kun akun lataus alkaa olla matala.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
fi: Näytetäänkö asetus- ja tilastovalinnat kontekstivalikossa

en: If sounds should be used
fi: Käytetäänkö ääntä

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
fi: Käytetäänkö ääniä, kun virta on matala tai kun estoviestit ovat estäneet toiminnon.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
fi: Tarkistetaanko suoritinkuorma ennen joutenolon toiminnon käynnistämistä.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
fi: Suoritetaanko akkutoiminto, kun kansi suljetaan ja virtajohto ei ole liitetty

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
fi: Käytetäänkö kannen sulkemistapahtumia akkukäytössä, jos kansi oli jo aiemmin kiinni ja virtajohto irrotetaan myöhemmin.

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
fi: Muutetaanko näytön kirkkautta vaihdettaessa verkkovirran ja akkukäytön välillä tai.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
fi: Himmennetäänkö näyttö virran säästämiseksi tietokoneen ollessa jouten käytettäessä verkkovirtaa.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
fi: Himmennetäänkö näyttö virran säästämiseksi tietokoneen ollessa jouten käytettäessä akkua.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
fi: Himmennetäänkö näyttö tietokoneen ollessa jouten ja käytettäessä akkua.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
fi: Annetaanko käyttäjälle huomautus kun virtajohto on irrotettu.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
fi: Käytetäänkö aikaan perustuvia huomautuksia. Jos tämä on asetettu arvoon false käytetään prosentteihin perustuvia muutoksia, jotka saattavat auttaa joihinkin rikkinäisiin ACPI BIOS -toteutuksiin.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
fi: Näytetäänkö matalan lataustason varoitus rikkinäisille akuille

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
fi: Näytetäänkö matalan lataustason varoitus rikkinäisille akuille.

en: Image
fi: Kuva

en: Inhibit Applet
fi: Virransäästön estosovelma

en: Inhibit Applet Factory
fi: Virransäästön estosovelman tehdas

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
fi: Näppäimistön taustavalon kirkkaus käytettäessä verkkovirtaa.

en: Keyboard battery low
fi: Näppäimistön akku lähes tyhjä

en: LCD brightness : %d%%
fi: Näytön kirkkaus: %d %%

en: LCD brightness when on AC
fi: Näytön kirkkaus käytettäessä verkkovirtaa

en: LCD dimming amount when on battery
fi: Näytön himmennyksen määrä käytettäessä akkua

en: Laptop battery critically low
fi: Kannettavan akku on tyhjä

en: Laptop battery low
fi: Kannettavan akku lähes tyhjä

en: Laptop lid close action on battery
fi: Kannettavan kannen sulkemisen toiminto käytettäessä akkua

en: Laptop lid close action when on AC
fi: Kannettavan kannen sulkemisen toiminto käytettäessä verkkovirtaa

en: Laptop lid is closed
fi: Kansi on suljettu

en: Last full charge:
fi: Viimeisin täysi lataus:

en: Lead acid
fi: Lyijyhappo

en: Lid has closed
fi: Kansi suljettu

en: Lid has opened
fi: Kansi avattu

en: Lithium Ion
fi: Litium-ioni

en: Lithium Iron Phosphate
fi: Litium-rautafosfaatti

en: Lithium Polymer
fi: Litium-polymeeri

en: Lock screen on hibernate
fi: Lukitse näyttö lepotilassa

en: Lock screen on suspend
fi: Lukitse näyttö valmiustilassa

en: Lock screen when blanked
fi: Lukitaanko näyttö pimennettäessä näyttö

en: MATE Power Manager
fi: MATEn virranhallinta

en: MATE Power Manager Backlight Helper
fi: MATEn virranhallinnan taustavaloavustin

en: MATE Power Preferences
fi: MATEn virrankäytön asetukset

en: Make Default
fi: Aseta oletukseksi

en: Manual inhibit
fi: Estetty käsin

en: Media player battery low
fi: Mediasoittimen akku vähissä

en: Media player is low in power (%.0f%%)
fi: Mediasoittimen virta on vähissä (%.0f%%)

en: Method used to blank screen on AC
fi: Näytön pimennystapa käytettäessä verkkovirtaa

en: Method used to blank screen on battery
fi: Näytön pimennystapa käytettäessä akkua

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Model
fi: Malli

en: Model:
fi: Malli:

en: Mouse battery low
fi: Hiiren akku lähes tyhjä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Nickel Cadmium
fi: Nikkeli-kadmium

en: Nickel metal hydride
fi: Nikkeli-metallihydridi

en: No
fi: Ei

en: Notification Area
fi: Ilmoitusalue

en: Notify on a low power
fi: Huomautetaanko matalasta latauksesta

en: Notify on a sleep failure
fi: Huomautetaanko valmiustilan epäonnistumisesta

en: Notify when AC adapter is disconnected
fi: Huomautetaanko, kun verkkovirta on irrotettu

en: Notify when fully charged
fi: Huomautetaanko, kun akku on täysin ladattu

en: Observe power management
fi: Tarkkaile virrankäytön hallintaa

en: On AC Power
fi: Verkkovirtakäyttö

en: On Battery Power
fi: Akkukäyttö

en: On UPS Power
fi: UPS-käyttö

en: On battery power
fi: Käytetään akkua

en: Online
fi: Yhteydessä

en: Only display an icon when a battery is p_resent
fi: _Näytä kuvake vain kun akku on liitetty

en: Only display an icon when charging or _discharging
fi: Näytä kuvake vain _ladattaessa tai purettaessa

en: PDA battery low
fi: Kämmentietokoneen akku lähes tyhjä

en: PDA is low in power (%.0f%%)
fi: PDA:lla on vain vähän energiaa jäljellä (%.0f%%)

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
fi: Prosentti näppäimistön taustavalon himmennykseen jouten ollessa.

en: Percentage
fi: Prosenttia

en: Percentage action is taken
fi: Prosenttiosuus, jonka jälkeen toiminto suoritetaan

en: Percentage charge:
fi: Lataus prosentteina:

en: Percentage considered critical
fi: Prosenttiosuus, jonka jälkeen lataus on kriittinen

en: Percentage considered low
fi: Prosenttiosuus, jonka jälkeen lataus on matala

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
fi: Liitä verkkovirta, jotta et menetä tietoja.

en: Poor
fi: Kriittinen

en: Power
fi: Potenssi

en: Power Information
fi: Tietoja virrankäytöstä

en: Power Management
fi: Virransäästö

en: Power Management Preferences
fi: Virranhallinnan asetukset

en: Power Manager
fi: Virranhallinta

en: Power Manager Brightness Applet
fi: Virranhallinnan kirkkaudensäätösovelma

en: Power Manager Inhibit Applet
fi: Virransäästön estosovelma

en: Power Statistics
fi: Virrankäytön tilastot

en: Power button action
fi: Virtanapin toiminto

en: Power management daemon
fi: Virranhallintapalvelin

en: Power plugged in
fi: Virta kytketty

en: Power unplugged
fi: Virta kytketty irti

en: Predicted time
fi: Arvioitu aika

en: Prediction accuracy
fi: Ennustukseen tarkkuus

en: Present
fi: Liitetty

en: Product:
fi: Tuote:

en: Put _display to sleep when inactive for:
fi: Aseta _näyttö virransäästötilaan aikaviiveellä:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
fi: Aseta tietokone _valmiustilaan viiveellä:

en: Rate
fi: Taso

en: Rechargeable
fi: Uudelleenladattavissa

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
fi: Himmennä taustavalon kirkkautta käytettäessä akkua

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
fi: Himmennä näppäimistön taustavaloa käytettäessä akkua

en: Refreshed
fi: Virkistetty

en: Resumed
fi: Palautettu

en: Select this device at startup
fi: Valitse tämä laite käynnistettäessä

en: Serial number
fi: Sarjanumero

en: Serial number:
fi: Sarjanumero:

en: Set display _brightness to:
fi: Aseta näytön _kirkkaus arvoon:

en: Set the current brightness
fi: Aseta nykyinen kirkkaus

en: Show data points
fi: Näytä datapisteet

en: Show version of installed program and exit
fi: Näytä asennetun ohjelman versio ja lopeta

en: Shutdown
fi: Sammuta

en: Sleep timeout computer when on AC
fi: Tietokoneen virransäästötilan viive käytettäessä verkkovirtaa

en: Sleep timeout computer when on UPS
fi: Tietokoneen virransäästötilan viive käytettäessä UPS-laitetta

en: Sleep timeout computer when on battery
fi: Tietokoneen virransäästötilan viive käytettäessä akkua

en: Sleep timeout display when on AC
fi: Näytön virransäästötilan viive käytettäessä verkkovirtaa

en: Sleep timeout display when on UPS
fi: Näytön virransäästötilan viive käytettäessä UPS-laitetta

en: Sleep timeout display when on battery
fi: Näytön virransäästötilan viive käytettäessä akkua

en: State
fi: Valtio

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Status:
fi: Tila:

en: Supply
fi: Lähde

en: Suspend
fi: Valmiustila

en: Suspend button action
fi: Virransäästönapin toiminto

en: Suspend failed
fi: Valmiustilaan siirtyminen epäonnistui

en: Suspend started
fi: Valmiustilan siirtyminen aloitettu

en: Technology
fi: Tekniikka

en: Technology:
fi: Tekniikka:

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
fi: UPS on alle kriittisen lataustilan ja tietokone asetetaan lepotilaan.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
fi: UPSin lataus on alle kriittisen arvon ja siksi tietokone sammutetaan.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
fi: UPSin akku on alle kriittisen arvon ja <b>tietokone sammuu </b>, kun UPS tyhjenee kokonaan.

en: The URI to show to the user on sleep failure
fi: Käyttäjälle näytettävä URI valmiustilan virheessä

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
fi: Aika sekunteina, jonka jälkeen näyttö siirtyy valmiustilaan verkkovirran ollessa kytkettynä.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
fi: Aika sekunteina, jonka tietokoneen tulee olla jouten verkkovirran ollessa kytkettynä ennen kuin se siirtyy virransäästötilaan.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
fi: Aika sekunteina, jonka tietokoneen tulee olla jouten käytettäessä UPS-varavirtaa ennen kuin se siirtyy virransäästötilaan.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
fi: Aika sekunteina, jonka tietokoneen tulee olla jouten käytettäessä UPS-varavirtaa ennen kuin näyttö siirtyy virransäästötilaan.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
fi: Aika sekunteina, jonka tietokoneen tulee olla jouten käytettäessä akkua ennen kuin se siirtyy virransäästötilaan.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
fi: Aika sekunteina, jonka tietokoneen tulee olla jouten käytettäessä akkua ennen kuin näyttö siirtyy virransäästötilaan.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
fi: Näytön kirkkauden himmennyksen määrä käytettäessä akkua. Kelvollinen arvo on väliltä 0-100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
fi: Akun lataus on alle kriittisen arvon ja tietokone asetetaan lepotilaan.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
fi: Akun lataus on alle kriittisen arvon ja siksi tietokone sammutetaan.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
fi: Akun lataus on alle kriittisen arvon ja tietokone asetetaan valmiustilaan. <br><b>HUOMAUTUS:</b> Tietokoneen pitäminen valmiustilassa vaatii myös hieman sähköä.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
fi: Akun lataus on alle kriittisen arvon ja <b>tietokone sammuu </b>, kun akku tyhjenee kokonaan.

en: The brightness of the screen when idle
fi: Näytön kirkkaus, kun istunto on jouten

en: The default amount of time to dim the screen after idle
fi: Joutenolon aikaviive, jonka jälkeen näyttö himmennetään

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
fi: Joutenolon aikaviive, jonka jälkeen näyttö himmennetään.

en: The time remaining when action is taken
fi: Jäljellä oleva aika, kun toiminto suoritetaan

en: The time remaining when critical
fi: Jäljellä oleva aika, kun lataustila on kriittinen

en: The time remaining when low
fi: Jäljellä oleva aika, kun lataustila on matala

en: There is no data to display.
fi: Mitään näytettävää tietoa ei ole.

en: This program can only be used by the root user
fi: Tätä ohjelmaa voi käyttää vain pääkäyttäjä (root)

en: This program must only be run through pkexec
fi: Tämä ohjelma tulee suorittaa pkexeciä käyttäen

en: Time elapsed
fi: Aikaa kulunut

en: Time to empty
fi: Aikaa tyhjenemiseen

en: Time to full
fi: Aikaa täyteen lataukseen

en: Type
fi: Tyyppi

en: UPS Discharging
fi: UPS purkautuu

en: UPS critical low action
fi: Toiminto, kun UPSin lataustila on kriittisen matala

en: UPS critically low
fi: UPSin lataus on lähes loppu

en: UPS low
fi: UPSin virta vähissä

en: UPS low power action
fi: Toiminto, kun UPSin lataustila on matala

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown technology
fi: Tuntematon tekniikka

en: Unknown time
fi: Tuntematon aika

en: Use mate-screensaver lock setting
fi: Käytä mate-screensaverin lukitusasetusta

en: Use smoothed line
fi: Käytä pehmennettyä viivaa

en: Value
fi: Arvo

en: Vendor
fi: Valmistaja

en: Vendor:
fi: Valmistaja:

en: Visit help page
fi: Vieraile ohjesivulla

en: Voltage
fi: Jännite

en: When UPS power is _critically low:
fi: UPSin latauksen ollessa _kriittinen:

en: When UPS power is l_ow:
fi: UPSin latauksen ollessa _matala:

en: When battery po_wer is critically low:
fi: Akun latauksen ollessa _kriittinen:

en: When laptop lid is cl_osed:
fi: Kannettavan kannen ollessa sulj_ettu:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
fi: Kun virransäästötilaan siirtyminen epäonnistuu, käyttäjälle näytetään nappi avustamaan tilanteen korjaamista. Jätä tämä tyhjäksi, jos et halua nappia näytettävän.

en: When the _suspend button is pressed:
fi: Painettaessa _suspend-nappia:

en: When the power _button is pressed:
fi: Painettaessa _virtanappia:

en: When to show the notification icon
fi: Milloin ilmoitusalueen kuvake näytetään

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
fi: Katkaistaanko NetworkManagerin verkkoyhteydet tietokoneen siirtyessä valmius- tai lepotilaan ja yhdistetäänkö automaattisesti tietokoneen palautuessa normaaliin tilaan.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
fi: Käytetäänkö jouten ollessa lepotilaa, valmiustilaa vai ei mitään

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
fi: Käytetäänkö ohjelman mate-screensaver näytön lukituksen asetuksia päätettäessä lukitaanko näyttö lepotilan, valmiustilan tai näytön pimennyksen jälkeen.

en: Whether to use time-based notifications
fi: Käytetäänkö aikapohjaisia huomautuksia

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
fi: Langattoman näppäimistön virta on vähissä (%.0f%%)

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
fi: Langattoman hiiren virta on vähissä (%.0f%%)

en: Yes
fi: Kyllä

en: _About
fi: _Tietoja

en: _Always display an icon
fi: _Näytä kuvake aina

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Never display an icon
fi: Älä _koskaan näytä kuvaketta

en: _Only display an icon when battery power is low
fi: _Näytä kuvake vain akun latauksen ollessa lähes tyhjä

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _Reduce backlight brightness
fi: _Himmennä taustavaloa
