plasma_engine_weather - en to fi translation catalogue (805 entries)

en: Day
fi: päivä

en: N/A
fi: -

en: Night
fi: yö

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
fi: pe

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
fi: ma

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
fi: la

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
fi: su

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
fi: to

[ctx: Short for Today]
en: Today
fi: Tänään

[ctx: Short for Tonight]
en: Tonight
fi: Tänä iltana

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
fi: ti

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
fi: ke

[ctx: Short for night, appended to the end of the weekday]
en: nt
fi: yö

[ctx: Short for tonight]
en: nite
fi: yö

[ctx: credit line, don't change name!]
en: Source: Deutscher Wetterdienst
fi: Lähde: Deutscher Wetterdienst

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from BBC Weather
fi: Tiedot tarjoaa BBC Weather

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from Environment and Climate Change Canada
fi: Tiedot tarjoaa Environment and Climate Canada

[ctx: credit line, keep string short)]
en: Data from NOAA National Weather Service
fi: Tiedot tarjoaa kansallinen sääpalvelu NOAA

en: day
fi: päivä

[ctx: precipitation total, very little]
en: Trace
fi: Hivenen

[ctx: visibility]
en: Excellent
fi: Erinomainen

[ctx: visibility]
en: Good
fi: Hyvä

[ctx: visibility]
en: Moderate
fi: Kohtalainen

[ctx: visibility]
en: Poor
fi: Heikko

[ctx: visibility]
en: Very Good
fi: Erittäin hyvä

[ctx: visibility]
en: Very Poor
fi: Erittäin heikko

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds
fi: Muutama pilvi

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Breezy
fi: Muutamia pilviä ja tuulista

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Windy
fi: Muutamia pilviä ja tuulista

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds with Haze
fi: Muutamia pilviä ja utuista

[ctx: weather condition]
en: Blowing Dust
fi: Pölytuisku

[ctx: weather condition]
en: Blowing Sand
fi: Hiekkatuisku

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow
fi: Lumituisku

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow in Vicinity
fi: Lumituiskua lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Breezy
fi: Tuulista

[ctx: weather condition]
en: Clear
fi: Selkeä

[ctx: weather condition]
en: Clear and Breezy
fi: Selkeää ja tuulista

[ctx: weather condition]
en: Clear with Haze
fi: Selkeää ja utua

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
fi: Pilvistä

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
fi: Heikkenevä pilvi

[ctx: weather condition]
en: Distant Precipitation
fi: Etäisyysennustus

[ctx: weather condition]
en: Drifting Snow
fi: Ajelehtivaa lunta

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
fi: Tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog
fi: Tihkusumua

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog/Mist
fi: Tihkusumua/utua

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Ice Pellets
fi: Tihkua ja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Snow
fi: Räntäsadetta

[ctx: weather condition]
en: Dust
fi: Tomu

[ctx: weather condition]
en: Dust Devils
fi: Pölypyörteitä

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm
fi: Pölymyrsky

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm in Vicinity
fi: Pölymyrsky lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls
fi: Pöly-/hiekkapyörteitä

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls in Vicinity
fi: Pöly-/hiekkapyörteitä lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Fair
fi: Poutainen

[ctx: weather condition]
en: Fair and Breezy
fi: Poutainen ja tuulinen

[ctx: weather condition]
en: Fair and Windy
fi: Poutainen ja tuulinen

[ctx: weather condition]
en: Fair with Haze
fi: Poutainen ja utuinen

[ctx: weather condition]
en: Fog
fi: Sumu

[ctx: weather condition]
en: Fog Bank Near Station
fi: Sumurintama lähellä asemaa

[ctx: weather condition]
en: Fog Depositing Ice
fi: Lumihuurre

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
fi: Paikoittaista sumua

[ctx: weather condition]
en: Fog in Vicinity
fi: Sumua lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Fog/Mist
fi: Sumua/Utua

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle
fi: Jäätävää tihkua

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Rain
fi: Jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Snow
fi: Jäätävää räntäsadetta

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle in Vicinity
fi: Jäätävää tihkua lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog
fi: Jäätävää sumua

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog in Vicinity
fi: Jäätävää sumua lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain
fi: Jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Rain
fi: Jäätävää sadetta ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Snow
fi: Jäätävää sadetta ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain in Vicinity
fi: Jäätävää sadetta lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Freezing drizzle
fi: Jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Freezing rain
fi: Jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud
fi: Suppilopilvi

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud in Vicinity
fi: Suppilopilvi lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Hail
fi: Rakeita

[ctx: weather condition]
en: Hail Showers
fi: Raekuuroja

[ctx: weather condition]
en: Haze
fi: Utua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Blowing Snow
fi: Raju lumituisku

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drifting Snow
fi: Runsaasti ajelehtivaa lunta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
fi: Rankkaa tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog
fi: Runsasta tihkusadetta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog/Mist
fi: Runsasta tihkusadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Ice Pellets
fi: Runsasta tihkusadetta ja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Snow
fi: Runsasta räntäsadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Dust Storm
fi: Runsas pölymyrsky

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle
fi: Runsasta jäätävää tihkua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Rain
fi: Runsasta jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Snow
fi: Runsasta jäätävää räntäsadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Fog
fi: Runsasta jäätävää sumua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain
fi: Runsasta jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Rain
fi: Runsasta jäätävää sadetta ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Snow
fi: Runsasta jäätävää sadetta ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
fi: Kova raekuuro

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets
fi: Runsaasti lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Drizzle
fi: Runsaasti lumirakeita ja tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Rain
fi: Runsaasti lumirakeita ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Drizzle
fi: Rankkaa sadetta ja tihkua sekaisin

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Snow Shower
fi: Rankkaa sadetta ja lumipyrykuuroja sekaisin

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
fi: Kaatosadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog
fi: Runsaasti sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog/Mist
fi: Runsaasti sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Drizzle
fi: Runsaasti sadetta ja jäätävää tihkua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Rain
fi: Runsasta sadetta ja jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Ice Pellets
fi: Runsasta sadetta ja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers
fi: Runsaasti sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers Fog/Mist
fi: Runsaasti sadekuuroja ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Snow
fi: Runsaasti sadetta ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
fi: Kaatosadetta ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rainshower
fi: Rankkasadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Sand Storm
fi: Raju hiekkamyrsky

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain
fi: Runsaasti sadekuuroja ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain Fog/Mist
fi: Runsaasti sadekuuroja, sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow
fi: Runsaasti sadekuuroja ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog
fi: Runsaasti sadekuuroja, lumikuuroja ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog/Mist
fi: Runsaasti sadekuuroja, lunta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
fi: Sankkaa lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Blowing Snow
fi: Runsaasti lumisadetta ja -tuiskua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog
fi: Runsaasti lunta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog/Mist
fi: Runsaasti lunta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Drizzle
fi: Runsaasti lunta ja jäätävää tihkua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Rain
fi: Runsaasti lunta ja jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Grains
fi: Runsaasti lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Low Drifting Snow
fi: Runsaasti lunta ja vähän ajelehtivaa lunta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Pellets
fi: Runsaasti lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Rain
fi: Runsas lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers
fi: Runsaasti lumipyrykuuroja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog
fi: Runsaita lumipyrykuuroja ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog/Mist
fi: Runsaita lumipyrykuuroja ja sumua/vesihöyryä

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snowshower
fi: Runsaasti lumipyrykuuroja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain
fi: Raju ukonilma ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog
fi: Raju ukonilma, sateita ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog and Windy
fi: Raju ukonilma, sadetta, sumua ja tuulisuutta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog/Mist
fi: Raju ukonilma, sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail
fi: Raju ukonilma, sadetta ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog
fi: Raju ukonilma, sadetta, rakeita ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog/Hail
fi: Raju ukonilma, sadetta, rakeita ja sumua/rakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Haze
fi: Raju ukonilma, sadetta, rakeita ja utua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Haze
fi: Raju ukonilma, sadetta ja utua

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
fi: Raju ukonilma, sadetta ja pieniä rakeita/lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Snow
fi: Raju ukonilma ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Hail
fi: Raju ukonilma ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Rain
fi: Raju ukonilma ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Heavy small Hail/Snow Pellets
fi: Runsaasti pieniä rakeita/lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
fi: Jääkiteitä

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
fi: Jäärakeita

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Drizzle
fi: Lumirakeita ja tihkua

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Rain
fi: Lumirakeita ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets in Vicinity
fi: Lumirakeita lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
fi: Vahvistuvaa pilvisyyttä

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle
fi: Heikkkoa tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog
fi: Heikko tihkua ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog/Mist
fi: Heikkoa tihkua ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Ice Pellets
fi: Heikko tihkua ja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Snow
fi: Heikko räntäsadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle
fi: Heikkoa jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Rain
fi: Heikkoa jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Snow
fi: Heikkoa jäätävä räntäsadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Fog
fi: Heikko jäätävää sumua

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain
fi: Heikkoa jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Rain
fi: Heikkoa jäätävää sadetta ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Snow
fi: Heikkoa jäätävää sadetta ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets
fi: Niukasti lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Drizzle
fi: Niukasti lumirakeita ja tihkua

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Rain
fi: Niukasti lumirakeita ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Rain
fi: Heikkoa sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog
fi: Heikkoa sadetta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog/Mist
fi: Heikkoa sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Drizzle
fi: Heikkoa sadetta ja jäätävää tihkua

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Rain
fi: Heikkoa sadetta ja jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Ice Pellets
fi: Heikkoa sadetta ja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers
fi: Heikkoja sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers Fog/Mist
fi: Heikkoja sadekuuroja ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Snow
fi: Heikkoa sadetta ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Light Rain and Breezy
fi: Heikkoa sadetta ja tuulta

[ctx: weather condition]
en: Light Rainshower
fi: Heikko sadekuuro

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain
fi: Heikkoja sadekuuroja ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain Fog/Mist
fi: Heikkoja sadekuuroja, sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow
fi: Heikkoja sadekuuroja ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog
fi: Heikkoja sadekuuroja, lunta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog/Mist
fi: Heikkoja sadekuuroja, lunta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Small Hail/Snow Pellets
fi: Niukasti pieniä rakeita/lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Light Snow
fi: Heikkoa lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow
fi: Heikkoa lumisadetta ja lumituiskua

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow Fog/Mist
fi: Heikkoa lumisadetta, lumituiskua ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Drizzle
fi: Heikkoa lumituiskua

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog
fi: Heikkoa lumisadetta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog/Mist
fi: Heikkoa lumisadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Drizzle
fi: Heikkoa lumisadetta ja jäätävää tihkua

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Rain
fi: Heikkoa lumisadetta ja jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Grains
fi: Vähän lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Low Drifting Snow
fi: Heikkoa lumisadetta ja vähän ajelehtivaa lunta

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Pellets
fi: Heikkoja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Rain
fi: Heikkoa lumisadetta ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers
fi: Heikkoja lumipyrykuuroja

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog
fi: Heikkoja lumikuuroja ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog/Mist
fi: Heikkoja lumisadekuuroja ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Snowshower
fi: Heikko lumikuuro

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain
fi: Ukonilma ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog
fi: Ukonilma, sadetta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog/Mist
fi: Ukonilma, sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail
fi: Ukonilma, sadetta ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog
fi: Ukonilma, sadetta, rakeita ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
fi: Ukonilma, sadetta, rakeita ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Haze
fi: Ukonilma, sadetta, rakeita ja utua

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Haze
fi: Ukonilma, sadetta ja utua

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
fi: Ukonilma, sadetta ja pieniä rakeita/lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Snow
fi: Ukonilma ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Lightning Visible
fi: Salamointia näkyvissä

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Dust
fi: Vähän ajelehtivaa pölyä

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Sand
fi: Vähän ajelehtivaa hiekkaa

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Snow
fi: Vähän ajelehtivaa lunta

[ctx: weather condition]
en: Mainly Clear
fi: Pääasiallisesti selkeää

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
fi: Pääasiallisesti aurinkoista

[ctx: weather condition]
en: Mist
fi: Vesihöyryä

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Drizzle
fi: Sadetta ja tihkua sekaisin

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Snow Shower
fi: Sadetta ja lumipyrykuuroja sekaisin

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
fi: Enimmäkseen pilvistä

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Breezy
fi: Enimmäkseen pilvistä ja tuulista

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Windy
fi: Enimmäkseen pilvistä ja tuulista

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy with Haze
fi: Enimmäkseen pilvistä ja utuista

[ctx: weather condition]
en: N/A
fi: -

[ctx: weather condition]
en: Not Reported
fi: Ei ilmoitettu

[ctx: weather condition]
en: Overcast
fi: Pilvinen

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Breezy
fi: Pilvinen ja tuulinen

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Windy
fi: Pilvistä ja tuulista

[ctx: weather condition]
en: Overcast with Haze
fi: Pilvistä ja utuista

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog
fi: Osittain sumuista

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog in Vicinity
fi: Osittaista sumua lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
fi: Osittain pilvistä

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Breezy
fi: Osittain pilvistä ja tuulista

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Windy
fi: Osittain pilvistä ja sateista

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy with Haze
fi: Osittain pilvistä ja utuista

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog
fi: Sumua paikoittain

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog in Vicinity
fi: Paikoittain sumua lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Patchy Freezing Fog
fi: Paikoittaista jäätävää sumua

[ctx: weather condition]
en: Rain
fi: Sadetta

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog
fi: Sadetta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog/Mist
fi: Sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Drizzle
fi: Sadetta ja jäätävää tihkua

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Rain
fi: Sadetta ja jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Rain Ice Pellets
fi: Sadetta ja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers
fi: Sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers Fog/Mist
fi: Sadekuuroja ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity
fi: Sadekuuroja lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity Fog/Mist
fi: Sadekuuroja lähiseudulla ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Rain Snow
fi: Räntäsadetta

[ctx: weather condition]
en: Rain and Snow
fi: Vesi- ja lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: Rainshower
fi: Sadekuuro

[ctx: weather condition]
en: Recent Drizzle
fi: Äskettäinen tihkusade

[ctx: weather condition]
en: Recent Dust or Sand Storm
fi: Äskettäinen pöly- tai hiekkamyrsky

[ctx: weather condition]
en: Recent Fog
fi: Äskettäinen sumu

[ctx: weather condition]
en: Recent Freezing Precipitation
fi: Äskettäinen jäätävä sademäärä

[ctx: weather condition]
en: Recent Hail
fi: Äskettäinen raekuuro

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain
fi: Äskettäinen sade

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain and Snow
fi: Äskettäinen sade ja lumi

[ctx: weather condition]
en: Recent Rainshower
fi: Äskettäinen sadekuuro

[ctx: weather condition]
en: Recent Snow
fi: Äskettäinen lumi

[ctx: weather condition]
en: Recent Snowshower
fi: Äskettäinen lumikuuro

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm
fi: Äskettäinen ukonilma

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Hail
fi: Äskettäinen ukonilma ja rakeet

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Hail
fi: Äskettäinen ukonilma ja kookkaat rakeet

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Rain
fi: Äskettäinen ukonilma ja rankkasade

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Rain
fi: Äskettäinen ukonilma ja sade

[ctx: weather condition]
en: Sand
fi: Hiekkaa

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm
fi: Hiekkamyrsky

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm in Vicinity
fi: Hiekkamyrsky lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Sand or Dust Storm
fi: Hiekka- tai pölymyrsky

[ctx: weather condition]
en: Severe Sand or Dust Storm
fi: Vakava hiekka- tai pölymyrsky

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog
fi: Matala sumu

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog in Vicinity
fi: Pinnallista sumua lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Showers Hail
fi: Sadekuuroja ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Showers Ice Pellets
fi: Sadekuuroja ja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain
fi: Sadekuuroja ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain Fog/Mist
fi: Sadekuuroja, sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity
fi: Sadekuuroja ja sadetta lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity Fog/Mist
fi: Sadekuuroja, sadetta lähiseudulla ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow
fi: Sadekuuroja ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog
fi: Sadekuuroja, lunta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog/Mist
fi: Sadekuuroja, lunta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Fog
fi: Sadekuuroja lähiseudulla ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Snow
fi: Sadekuuroja lähiseudulla ja lunta

[ctx: weather condition]
en: Small Hail/Snow Pellets
fi: Pieniä rakeita/lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Smoke
fi: Savua

[ctx: weather condition]
en: Snow
fi: Lunta

[ctx: weather condition]
en: Snow Blowing Snow
fi: Lunta ja lumituiskua

[ctx: weather condition]
en: Snow Crystals
fi: Lumikiteitä

[ctx: weather condition]
en: Snow Drizzle
fi: Lumituiskua

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog
fi: Lunta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog/Mist
fi: Lunta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Drizzle
fi: Lunta ja jäätävää tihkua

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Rain
fi: Lunta ja jäätävää sadetta

[ctx: weather condition]
en: Snow Grains
fi: Lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Snow Low Drifting Snow
fi: Lunta ja vähän ajelehtivaa lunta

[ctx: weather condition]
en: Snow Rain
fi: Lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers
fi: Lumikuuroja

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog
fi: Lumipyrykuuroja ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog/Mist
fi: Lumipyrykuuroja ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity
fi: Lumipyrykuuroja lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog
fi: Lumipyrykuuroja lähiseudulla ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog/Mist
fi: Lumipyrykuuroja lähiseudulla ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Squalls
fi: Puuskainen tuuli

[ctx: weather condition]
en: Sunny
fi: Aurinkoista

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm
fi: Ukkosmyrsky

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Fog
fi: Ukonilma ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail
fi: Ukonilma ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail Fog
fi: Ukonilma, rakeita ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity
fi: Ukonilma ja utua lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity Hail
fi: Ukonilma, utua lähiseudulla ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain
fi: Ukonilma ja rankkasade

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog
fi: Ukonilma, rankkasade ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog/Mist
fi: Ukonilma, rankkasade ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail
fi: Ukonilma, runsasta sadetta ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog
fi: Ukonilma, rankkasade, rakeita ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog/Mist
fi: Ukonilma, rankkasade, rakeita ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Haze
fi: Ukonilma, rankkasade, rakeita ja utua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Haze
fi: Ukonilma, rankkasade ja utua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Ice Pellets
fi: Ukonilma ja lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain
fi: Ukonilma ja heikkoa sadetta

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog
fi: Ukonilma, heikkoa sadetta ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog/Mist
fi: Ukonilma, heikkoa sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail
fi: Ukonilma, heikkoa sadetta ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog
fi: Ukonilma, heikkoa sadetta, rakeita ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog/Mist
fi: Ukonilma, heikkoa sadetta, rakeita ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Haze
fi: Ukonilma, heikkoa sadetta, rakeita ja utua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Haze
fi: Ukonilma, heikkoa sadetta ja utua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain
fi: Ukonilma ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Fog/Mist
fi: Ukonilma, sadetta ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
fi: Ukonilma, sadetta, rakeita ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
fi: Ukonilma, sadetta ja pieniä rakeita/lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity
fi: Ukkoskuuroja lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity Hail
fi: Ukonilma, sadekuuroja lähiseudulla ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Small Hail/Snow Pellets
fi: Ukonilma ja pieniä rakeita/lumirakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Snow
fi: Lumiukkosmyrsky

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity
fi: Ukonilma lähiseudulla

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog
fi: Ukonilma lähiseudulla ja sumua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog/Mist
fi: Ukonilma lähiseudulla ja sumua/usvaa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail
fi: Ukonilma lähiseudulla ja rakeita

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail Haze
fi: Ukonilma lähiseudulla, rakeita ja utua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Haze
fi: Ukonilma lähiseudulla ja utua

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Hail
fi: Ukonilma ja rakeet

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Rain
fi: Ukonilma ja sadetta

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Sand or Dust Storm
fi: Ukonilma ja hiekka- tai pölymyrsky

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with heavy rainshowers
fi: Ukonilma ja rankkasade

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with light rainshowers
fi: Ukkosta ja sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm without Precipitation
fi: Ukonilma ilman sadetta

[ctx: weather condition]
en: Tornado
fi: Pyörremyrsky

[ctx: weather condition]
en: Tornado/Water Spout
fi: Tornaado/Vesisuihku

[ctx: weather condition]
en: Windy
fi: Tuulista

[ctx: weather condition]
en: clear
fi: selkeää

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
fi: ajoittain selkeää

[ctx: weather condition]
en: clear sky
fi: selkeä taivas

[ctx: weather condition]
en: cloudy
fi: pilvistä

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
fi: pilvistä ja raesateita

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
fi: pilvistä ja runsasta lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
fi: pilvistä ja heikkoa lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
fi: pilvistä ja räntää

[ctx: weather condition]
en: drizzle
fi: tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: few clouds
fi: hieman pilviä

[ctx: weather condition]
en: fog
fi: sumua

[ctx: weather condition]
en: fog with icing
fi: sumua ja hallaa

[ctx: weather condition]
en: foggy
fi: sumuista

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
fi: jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
fi: jäätävää vesisadetta

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
fi: harmaata pilveä

[ctx: weather condition]
en: hail
fi: rakeita

[ctx: weather condition]
en: hail shower
fi: raekuuro

[ctx: weather condition]
en: hail showers
fi: raekuuroja

[ctx: weather condition]
en: haze
fi: utuista

[ctx: weather condition]
en: hazy
fi: usvaa

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
fi: runsasta tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
fi: runsasta jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
fi: rankkasadetta

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
fi: rankkasadekuuro

[ctx: weather condition]
en: heavy rain showers
fi: rankkoja sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
fi: runsasta sadetta ja lunta

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
fi: rankkasadekuuro

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
fi: rankkoja sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
fi: runsasta lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
fi: runsaita lumisadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
fi: runsas lumipyrykuuro

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
fi: runsaita lumipyrykuuroja

[ctx: weather condition]
en: heavy thunderstorm
fi: rajuilmoja

[ctx: weather condition]
en: light cloud
fi: ohutta pilveä

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
fi: heikkoa tihkusadetta

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
fi: heikkoa jäätävä sadetta

[ctx: weather condition]
en: light rain
fi: heikkoa sadetta

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
fi: heikko sadekuuro

[ctx: weather condition]
en: light rain showers
fi: heikkoja sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
fi: heikkoa sadetta ja lunta

[ctx: weather condition]
en: light shower
fi: heikko sadekuuro

[ctx: weather condition]
en: light showers
fi: heikkoja sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: light snow
fi: heikkoa lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
fi: heikkoja lumisadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
fi: heikko lumipyry

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
fi: heikkoa lumipyrykuuroja

[ctx: weather condition]
en: light thunderstorm
fi: ukkoilma

[ctx: weather condition]
en: mist
fi: usvaa

[ctx: weather condition]
en: misty
fi: usvaista

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
fi: kohtalaista sadetta

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
fi: kohtalaista lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: n/a
fi: –

[ctx: weather condition]
en: na
fi: -

[ctx: weather condition]
en: overcast
fi: pilvinen

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
fi: osittain pilvistä

[ctx: weather condition]
en: rain
fi: sadetta

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
fi: hiekkamyrsky

[ctx: weather condition]
en: showers
fi: sadekuuroja

[ctx: weather condition]
en: sleet
fi: räntää

[ctx: weather condition]
en: sleet shower
fi: räntäkuuro

[ctx: weather condition]
en: sleet showers
fi: räntäkuuroja

[ctx: weather condition]
en: snow
fi: lumisadetta

[ctx: weather condition]
en: snow showers
fi: lumipyrykuuroja

[ctx: weather condition]
en: sunny
fi: aurinkoista

[ctx: weather condition]
en: sunny intervals
fi: ajoittain aurinkoista

[ctx: weather condition]
en: thick cloud
fi: paksu pilviverho

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
fi: ukkosmyrskyä

[ctx: weather condition]
en: thundery shower
fi: ukkoskuuro

[ctx: weather condition]
en: thundery showers
fi: ukkoskuuroja

[ctx: weather condition]
en: tropical storm
fi: trooppinen myrsky

[ctx: weather condition]
en: white cloud
fi: valkoinen pilvi

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
fi: Muutama pilvi

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries
fi: Joitakin lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries mixed with ice pellets
fi: Joitakin lumipyrykuuroja ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or rain showers
fi: Joitakin lumi- tai sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or thundershowers
fi: Joitakin lumi- tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or flurries
fi: Joitakin sadekuuroja tai lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or wet flurries
fi: Joitakin sadekuuroja tai märkiä lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few showers
fi: Joitain sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or drizzle
fi: Joitain sadekuuroja tai tihkua

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thundershowers
fi: Joitain sade- tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thunderstorms
fi: Joitain sadekuuroja tai ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: A few thundershowers
fi: Joitakin ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few thunderstorms
fi: Joitakin ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries
fi: Joitakin märkiä lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries or rain showers
fi: Joitakin märkiä lumipyrykuuroja tai sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: A mix of sun and cloud
fi: Aurinkoista ja pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Cloudy
fi: Sopivan pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Sunny
fi: Sopivan aurinkoista

[ctx: weather forecast]
en: Blizzard
fi: Lumimyrsky

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Dust
fi: Pölytuiskua

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Sand
fi: Heikkatuisku

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Snow
fi: Lumituiskua

[ctx: weather forecast]
en: Blustery
fi: Puuskittaista

[ctx: weather forecast]
en: Breezy
fi: Tuulista

[ctx: weather forecast]
en: Chance Drizzle
fi: Mahdollisesti tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance Flurries
fi: Mahdollisesti lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Drizzle
fi: Mahdollisesti jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Rain
fi: Mahdollisesti jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain
fi: Mahdollisesti sataa

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain Showers
fi: Mahdollisuus sadekuuroihin

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Freezing Rain
fi: Mahdollisesti sadetta/jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Sleet
fi: Mahdollisesti sadetta/räntää

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Snow
fi: Mahdollisesti sadetta/lunta

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow
fi: Mahdollisesti lunta

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow Showers
fi: Mahdollisesti lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow/Sleet
fi: Mahdollisesti lunta/räntää

[ctx: weather forecast]
en: Chance Thunderstorms
fi: Mahdollisesti ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle
fi: Mahdollisesti tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with freezing drizzle
fi: Mahdollisesti tihkusadetta ja jäätävää tihkusadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with rain
fi: Mahdollisesti tihkusadetta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle or rain
fi: Mahdollisesti tihkusadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries
fi: Mahdollisesti lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries at times heavy
fi: Toisinaan kovat lumipyrykuurot mahdollisia

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries mixed with ice pellets
fi: Mahdollisesti lumipyrykuuroja ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or ice pellets
fi: Mahdollisesti lumipyrykuuroja tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or rain showers
fi: Mahdollisesti lumipyrykuuroja tai sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or thundershowers
fi: Mahdollisesti lumipyrykuuroja tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing drizzle
fi: Mahdollisesti jäätävä tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain
fi: Mahdollisesti jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain mixed with snow
fi: Mahdollisesti jäätävää sadetta ja lunta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or rain
fi: Mahdollisesti jäätävää sadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or snow
fi: Mahdollisesti jäätävää sadetta tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow
fi: Mahdollisesti heikkoa lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow and blowing snow
fi: Mahdollisesti heikkoa lumisadetta ja lumituiskua

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with freezing drizzle
fi: Mahdollisesti heikkoa lumisadetta ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with ice pellets
fi: Mahdollisesti heikkoa lumisadetta ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with rain
fi: Mahdollisesti heikkoa lumisadetta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or freezing rain
fi: Mahdollisesti heikkoa lumisadetta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or ice pellets
fi: Mahdollisesti heikkoa lumisadetta tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or rain
fi: Mahdollisesti heikkoa lumisadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light wet snow
fi: Mahdollisesti heikkoa märkää lunta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
fi: Mahdollisesti sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain at times heavy
fi: Ajoittain runsas sade mahdollista

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain mixed with snow
fi: Mahdollisesti sadetta ja lunta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or drizzle
fi: Mahdollisesti sadetta tai tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or freezing rain
fi: Mahdollisesti sadetta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or snow
fi: Mahdollisesti sadetta tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or flurries
fi: Mahdollisesti sade- tai lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or wet flurries
fi: Mahdollisesti sadekuuroja tai märkiä lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of severe thunderstorms
fi: Mahdollisesti rajuja ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
fi: Mahdollisesti sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy
fi: Ajoittain runsaat sadekuurot mahdollisia

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thundershowers
fi: Ajoittain runsaat sade- tai ukkoskuurot mahdollisia

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thunderstorms
fi: Ajoittain runsaat sadekuurot tai ukkosmyrskyt mahdollisia

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or drizzle
fi: Mahdollisesti sadekuuroja tai tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thundershowers
fi: Mahdollisesti sade- tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thunderstorms
fi: Mahdollisesti sadekuuroja tai ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow
fi: Mahdollisesti lunta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow and blizzard
fi: Mahdollisesti lunta ja lumimyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing drizzle
fi: Mahdollisesti lunta ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing rain
fi: Mahdollisesti lunta ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with rain
fi: Mahdollisesti lunta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow or rain
fi: Mahdollisesti lunta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow squalls
fi: Mahdollisesti lumimyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thundershowers
fi: Mahdollisesti ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms
fi: Mahdollisesti ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms and possible hail
fi: Mahdollisesti ukkosmyrskyjä ja rakeita

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries
fi: Mahdollisesti märkiä lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries at times heavy
fi: Ajoittain sankat märät lumikuurot mahdollisia

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries or rain showers
fi: Mahdollisesti märkiä lumipyrykuuroja tai sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow
fi: Mahdollisesti märkää lunta

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow mixed with rain
fi: Mahdollisesti märkää lunta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow or rain
fi: Mahdollisesti märkää lunta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Clear
fi: Selkeää

[ctx: weather forecast]
en: Clearing
fi: Selkenevää

[ctx: weather forecast]
en: Clearing Late
fi: Selkenee myöhemmin

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy
fi: Pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy periods
fi: Ajoittain pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy with sunny periods
fi: Pilvistä ja ajoittain aurinkoista

[ctx: weather forecast]
en: Cold
fi: Kylmää

[ctx: weather forecast]
en: Decreasing Clouds
fi: Vähenevää pilvisyyttä

[ctx: weather forecast]
en: Dense Fog
fi: Sankkaa sumua

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle
fi: Tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle Likely
fi: Todennäköisesti tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with freezing drizzle
fi: Tihkua ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with rain
fi: Tihkua ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or freezing drizzle
fi: Tihkua tai jäätävää tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or rain
fi: Tihkua tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Flurries
fi: Lumikuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Flurries Likely
fi: Todennäköisesti lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy
fi: Ajoittain kovia lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy or rain showers
fi: Ajoittain runsaita lumipyry- tai sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Flurries mixed with ice pellets
fi: Lumikuuroja ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or ice pellets
fi: Lumikuuroja tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or rain showers
fi: Lumikuuroja tai sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or thundershowers
fi: Lumikuuroja tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Fog
fi: Sumua

[ctx: weather forecast]
en: Fog developing
fi: Sumun lisääntymistä

[ctx: weather forecast]
en: Fog dissipating
fi: Sumun häviämistä

[ctx: weather forecast]
en: Fog patches
fi: Paikoittain sumua

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle
fi: Jäätävää tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle Likely
fi: Todennnäköisesti jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Fog
fi: Jäätävää sumua

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain
fi: Jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain Likely
fi: Todennäköisesti jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Spray
fi: Jäätävä vihuri

[ctx: weather forecast]
en: Freezing drizzle
fi: Jäätävää tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain
fi: Jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with ice pellets
fi: Jäätävää sadetta ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with rain
fi: Jäätävää sadetta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with snow
fi: Jäätävää sadetta ja lunta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or ice pellets
fi: Jäätävää sadetta tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or rain
fi: Jäätävää sadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or snow
fi: Jäätävää sadetta tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Frost
fi: Jäähile

[ctx: weather forecast]
en: Gradual Clearing
fi: Astettaista selkenemistä

[ctx: weather forecast]
en: Haze
fi: Utua

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Rain
fi: Kaatosadetta

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Snow
fi: Sankkaa lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Hot
fi: Kuumaa

[ctx: weather forecast]
en: Ice Crystals
fi: Jääkiteitä

[ctx: weather forecast]
en: Ice Fog
fi: Jääsumua

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog
fi: Jääsumu

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog developing
fi: Jääsumu lisääntyy

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog dissipating
fi: Jääsumu katoaa

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets
fi: Rakeita

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with freezing rain
fi: Rakeita ja jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with snow
fi: Rae- ja lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or freezing rain
fi: Rakeita tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or snow
fi: Rakeita tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Increasing Clouds
fi: Pilvistyy

[ctx: weather forecast]
en: Increasing cloudiness
fi: Lisääntyvää pilvisyyttä

[ctx: weather forecast]
en: Increasing clouds
fi: Lisääntyviä pilviä

[ctx: weather forecast]
en: Light snow
fi: Heikkoa lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard
fi: Heikkoa lumisadetta ja -pyryä

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard and blowing snow
fi: Heikkoa lumisadetta, lumipyryä ja lumituiskua

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blowing snow
fi: Heikkoa lumisadetta ja -tuiskua

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing drizzle
fi: Heikkoa lumisadetta ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing rain
fi: Heikkoa lumisadetta ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with ice pellets
fi: Heikkoa lumisadetta ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with rain
fi: Heikkoa lumisadetta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing drizzle
fi: Heikkoa lumisadetta tai jäätävää tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing rain
fi: Heikkoa lumisadetta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or ice pellets
fi: Heikkoa lumisadetta tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or rain
fi: Heikkoa lumisadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow
fi: Heikkoa märkää lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow or rain
fi: Heikkoa märkää lunta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Local snow squalls
fi: Paikallisia lumimyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Mainly cloudy
fi: Enimmäkseen pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Mainly sunny
fi: Enimmäkseen aurinkoista

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Clear
fi: Enimmäkseen selkeää

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Cloudy
fi: Enimmäkseen pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Sunny
fi: Enimmäkseen aurinkoista

[ctx: weather forecast]
en: Near blizzard
fi: Läheinen lumimyrsky

[ctx: weather forecast]
en: Overcast
fi: Pilvinen

[ctx: weather forecast]
en: Partly Cloudy
fi: Osittain pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Partly Sunny
fi: Osittain aurinkoista

[ctx: weather forecast]
en: Partly cloudy
fi: Osittain pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle
fi: Ajoittain tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with freezing drizzle
fi: Ajoittain tihkua ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with rain
fi: Ajoittain tihkua ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or freezing drizzle
fi: Ajoittain tihkua tai jäätävää tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or rain
fi: Ajoittain tihkua tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle
fi: Ajoittain jäätävää tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or drizzle
fi: Ajoittain jäätävää tihkua tai tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or rain
fi: Ajoittain jäätävää tihkua tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain
fi: Ajoittain jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with ice pellets
fi: Ajoittain jäätävää sadetta ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with rain
fi: Ajoittain jäätävää sadetta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with snow
fi: Ajoittain jäätävää sadetta ja lunta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or ice pellets
fi: Ajoittain jäätävää sadetta tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or rain
fi: Ajoittain jäätävää sadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or snow
fi: Ajoittain jäätävää sadetta tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets
fi: Ajoittain rakeita

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with freezing rain
fi: Ajoittain rakeita ja jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with snow
fi: Ajoittain rakeita ja lunta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or freezing rain
fi: Ajoittain rakeita tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or snow
fi: Ajoittain rakeita tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta ja -pyryä

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard and blowing snow
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta ja -pyryä sekä lumituiskua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blowing snow
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta ja -tuiskua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing drizzle
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing rain
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with ice pellets
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with rain
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing drizzle
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta tai jäätävää tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing rain
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or ice pellets
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or rain
fi: Ajoittain heikkoa lumisadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow
fi: Ajoittain heikkoa märkää lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow mixed with rain
fi: Ajoittain heikkoa märkää lumisadetta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow or rain
fi: Ajoittain heikkoa märkää lumisadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain
fi: Ajoittain sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with freezing rain
fi: Ajoittain sadetta ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with snow
fi: Ajoittain sadetta ja lunta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or drizzle
fi: Ajoittain sadetta tai tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or freezing rain
fi: Ajoittain sadetta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or snow
fi: Ajoittain sadetta tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thundershowers
fi: Ajoittain lumisadetta tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thunderstorms
fi: Ajoittain sadetta tai ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow
fi: Ajoittain lunta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard
fi: Ajoittain lunta ja lumipyryä

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard and blowing snow
fi: Ajoittain lunta, lumipyryä ja lumituiskuja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blowing snow
fi: Ajoittain lunta ja lumituiskuja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing drizzle
fi: Ajottain lunta ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing rain
fi: Ajoittain lunta ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with ice pellets
fi: Ajoittain lunta ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with rain
fi: Ajoittain lunta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing drizzle
fi: Ajoittain lunta tai jäätävää tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing rain
fi: Ajoittain lunta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or ice pellets
fi: Ajoittain lunta tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or rain
fi: Ajoittain lunta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow
fi: Ajoittain märkää lunta

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow mixed with rain
fi: Ajoittain märkää lunta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow or rain
fi: Ajoittain märkää lunta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain
fi: Sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain Likely
fi: Todennäköisesti sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers
fi: Sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers Likely
fi: Todennäköisesti sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy
fi: Toisinaan runsaita sateita

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with freezing rain
fi: Toisinaan runsaita sateita ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with snow
fi: Toisinaan runsaita sateita ja lunta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or drizzle
fi: Toisinaan runsaita sateita tai tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or freezing rain
fi: Toisinaan runsaita sateita tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or snow
fi: Toisinaan runsaita sateita tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thundershowers
fi: Toisinaan runsaita sateita tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thunderstorms
fi: Toisinaan runsaita sateita tai ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with freezing rain
fi: Sadetta ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with snow
fi: Sadetta ja lunta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Rain or drizzle
fi: Sadetta tai tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Rain or freezing rain
fi: Sadetta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain or snow
fi: Vesi- tai lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thundershowers
fi: Sadetta tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thunderstorms
fi: Sadetta tai ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or flurries
fi: Sadekuuroja tai lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or wet flurries
fi: Sadekuuroja tai märkiä lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain
fi: Sadetta/jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain Likely
fi: Todennäköisesti sadetta/jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet
fi: Sadetta/räntää

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet Likely
fi: Todennäköisesti sadetta/räntää

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow
fi: Vesi-/lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow Likely
fi: Todennäköisesti vesi-/lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Severe Tstms
fi: Raivoisia ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Showers
fi: Sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy
fi: Toisinaan rajuja sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thundershowers
fi: Toisinaan rajuja sade- tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thunderstorms
fi: Toisinaan sadekuuroja tai ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Showers or drizzle
fi: Kuuroja tai tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thundershowers
fi: Kuuroja tai ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thunderstorms
fi: Kuuroja tai ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Sleet
fi: Räntää

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Drizzle
fi: Pieni mahdollisuus tihkusateeseen

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Flurries
fi: Pieni mahdollisuus lumipyrykuuroihin

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Drizzle
fi: Pieni mahdollisuus jäätävään tihkusateeseen

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Rain
fi: Pieni mahdollisuus jäätävään sateeseen

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain
fi: Mahdollisesti sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain Showers
fi: Pieni mahdollisuus lumikuuroihin

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Freezing Rain
fi: Pieni mahdollisuus (jäätävään) sateeseen

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Sleet
fi: Pieni mahdollisuus (räntä)sateeseen

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Snow
fi: Pieni mahdollisuus (lumi)sateeseen

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow
fi: Mahdollisesti lunta

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow Showers
fi: Mahdollisesti lumikuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow/Sleet
fi: Pieni mahdollisuus lumeen/räntään

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Thunderstorms
fi: Pieni mahdollisuus ukkosmyrkyihin

[ctx: weather forecast]
en: Smoke
fi: Savua

[ctx: weather forecast]
en: Snow
fi: Lunta

[ctx: weather forecast]
en: Snow Likely
fi: Lumisade todennäköinen

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers
fi: Lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers Likely
fi: Todennäköisesti lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard
fi: Lunta ja lumipyryä

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard and blowing snow
fi: Lunta, lumipyryä ja lumituiskuja

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blowing snow
fi: Lunta ja lumituiskua

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy
fi: Toisinaan runsasta lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blizzard
fi: Toisinaan runsaasti lumisadetta ja -pyryä

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blowing snow
fi: Toisinaan runsaasti lumisadetta ja -tuiskua

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing drizzle
fi: Toisinaan runsaasti lunta ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing rain
fi: Toisinaan runsaasti lunta ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with ice pellets
fi: Toisinaan runsaasti lunta ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with rain
fi: Toisinaan lunta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or freezing rain
fi: Toisinaan runsasta lumisadetta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or ice pellets
fi: Toisinaan runsaasti lumisadetta ja lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or rain
fi: Toisinaan runsaasti lumisadetta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing drizzle
fi: Lunta ja jäätävää tihkua sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing rain
fi: Lunta ja jäätävää sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with ice pellets
fi: Lunta ja lumirakeita sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with rain
fi: Lunta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing drizzle
fi: Lunta tai jäätävää tihkua

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing rain
fi: Lunta tai jäätävää sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Snow or ice pellets
fi: Lunta tai lumirakeita

[ctx: weather forecast]
en: Snow or rain
fi: Lunta tai sadetta

[ctx: weather forecast]
en: Snow squalls
fi: Lumimyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet
fi: Lunta/räntää

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet Likely
fi: Todennäköisesti lunta/räntää

[ctx: weather forecast]
en: Sunny
fi: Aurinkoista

[ctx: weather forecast]
en: Sunny with cloudy periods
fi: Aurinkoista ja ajoittain pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms
fi: Ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms Likely
fi: Todennäköisesti ukkosmyrskyjä

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms and possible hail
fi: Ukkosmyrskyjä ja mahdollisia raekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Volcanic Ash
fi: Tuliperäistä tuhkaa

[ctx: weather forecast]
en: Water Spout
fi: Vesisuihku

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries
fi: Märkiä lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy
fi: Ajoittain runsaita märkiä lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy or rain showers
fi: Ajoittain runsaita märkiä lumipyry- tai sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries or rain showers
fi: Märkiä lumipyry- tai sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow
fi: Märkää lunta

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy
fi: Toisinaan runsaasti märkää lunta

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy mixed with rain
fi: Toisinaan runsaasti märkää lunta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow mixed with rain
fi: Märkää lunta ja sadetta sekaisin

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow or rain
fi: Märkää lunta tai vesisadetta

[ctx: weather forecast]
en: Windy
fi: Tuulista

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix
fi: Vettä, räntää tai lunta

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix Likely
fi: Talvinen sää todennäköinen

[ctx: weather forecast]
en: clear
fi: selkeää

[ctx: weather forecast]
en: clear intervals
fi: ajoittain selkeää

[ctx: weather forecast]
en: clear sky
fi: selkeä taivas

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
fi: pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with hail
fi: pilvistä ja rakeita

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with heavy snow
fi: pilvistä ja sankkaa lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with light snow
fi: pilvistä ja heikkoa lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with sleet
fi: pilvistä ja räntää

[ctx: weather forecast]
en: drizzle
fi: tihkusadetta

[ctx: weather forecast]
en: fog
fi: sumua

[ctx: weather forecast]
en: foggy
fi: sumuista

[ctx: weather forecast]
en: grey cloud
fi: harmaa pilvi

[ctx: weather forecast]
en: hail
fi: rakeita

[ctx: weather forecast]
en: hail shower
fi: raekuuro

[ctx: weather forecast]
en: hail showers
fi: raekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: hazy
fi: usvaa

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain
fi: rankkasade

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain shower
fi: rankka sadekuuro

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain showers
fi: rankkoja sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: heavy shower
fi: rankka sadekuuro

[ctx: weather forecast]
en: heavy showers
fi: rankkoja sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow
fi: runsasta lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow shower
fi: sankka lumipyry

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow showers
fi: sankkoja lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: light cloud
fi: ohutta pilveä

[ctx: weather forecast]
en: light rain
fi: heikkoa sadetta

[ctx: weather forecast]
en: light rain shower
fi: heikko sadekuuro

[ctx: weather forecast]
en: light rain showers
fi: heikkoja sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: light shower
fi: heikko sadekuuro

[ctx: weather forecast]
en: light showers
fi: heikkoja sadekuuroja

[ctx: weather forecast]
en: light snow
fi: heikkoa lumisadetta

[ctx: weather forecast]
en: light snow shower
fi: heikko lumipyrykuuro

[ctx: weather forecast]
en: light snow showers
fi: heikkoja lumipyrykuuroja

[ctx: weather forecast]
en: mist
fi: usvaa

[ctx: weather forecast]
en: misty
fi: usvaista

[ctx: weather forecast]
en: na
fi: -

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
fi: osittain pilvistä

[ctx: weather forecast]
en: sandstorm
fi: hiekkamyrsky

[ctx: weather forecast]
en: sleet
fi: räntää

[ctx: weather forecast]
en: sleet shower
fi: räntäkuuro

[ctx: weather forecast]
en: sleet showers
fi: räntäkuuroja

[ctx: weather forecast]
en: sunny
fi: aurinkoista

[ctx: weather forecast]
en: sunny intervals
fi: ajoittain aurinkoista

[ctx: weather forecast]
en: thick cloud
fi: paksu pilviverho

[ctx: weather forecast]
en: thunderstorm
fi: ukkosta

[ctx: weather forecast]
en: thundery shower
fi: ukkoskuuro

[ctx: weather forecast]
en: thundery showers
fi: ukkoskuuroja

[ctx: weather forecast]
en: tropical storm
fi: trooppinen myrsky

[ctx: weather forecast]
en: white cloud
fi: valkoinen pilvi
