vinagre - en to fi translation catalogue (269 entries)

en: %s authentication is required
fi: %s-todentaminen vaaditaan

en: %s wants to share their desktop with you.
fi: %s haluaa jakaa työpöytänsä kanssasi.

en: (Protocol: %s)
fi: (Protokolla: %s)

en: - Remote Desktop Viewer
fi: - Etätyöpöytien katselin

en: A password is required in order to access this remote desktop.
fi: Tämän etätyöpöydän käyttöön vaaditaan salasanaa.

en: A username is required in order to access this remote desktop.
fi: Tämän etätyöpöydän käyttöön vaaditaan käyttäjänimeä.

en: About this application
fi: Tietoja tästä ohjelmasta

en: Access MS Windows remote desktops
fi: Käytä MS Windows -etätyöpöytiä

en: Access Spice desktop server
fi: Käytä Spice-työpöytäpalvelinta

en: Access Unix/Linux terminals
fi: Käytä Unix/Linux-päätteitä

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
fi: Käytä Unix/Linux-, Windows- ja muita etätyöpöytiä.

en: Access remote desktops
fi: Käytä etätyöpöytiä

en: Add the current connection to your bookmarks
fi: Lisää nykyinen yhteys kirjanmerkkeihisi

en: Adjust the window to the size of the remote desktop
fi: Sovita ikkuna etätyöpöydän kokoon

en: An error occurred
fi: Tapahtui virhe

en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
fi: Haluatko varmasti poistaa kohteen %s kirjanmerkeistä?

en: Authentication error
fi: Virhe todennuksessa

en: Authentication failed
fi: Todennus epäonnistui

en: Authentication for host %s has failed
fi: Tunnistautuminen isännälle %s epäonnistui

en: Authentication is required
fi: Todentaminen vaaditaan

en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
fi: Tunnistautumismenetelmä isännälle %s ei ole tuettu. (%u)

en: Authentication unsupported
fi: Todennusmenetelmä ei ole tuettu

en: Automatically share clipboard between client and guest
fi: Jaa leikepöytä automaattisesti ohjelman ja vieraan kesken

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
fi: Väärä arvo ”shared”-lipulle: %d. Sen tulee olla 0 tai 1. Ohitetaan.

en: Bookmark Folder
fi: Kirjanmerkkikansio

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
fi: Vastayhteydet käyttöönottamalla on mahdollista ottaa etäyhteys palomuurin takana olevaan etätyöpöytään. Etäpuolen on tarkoitus aloittaa yhteys kanssasi. Lisätietoja on ohjeessa.

en: Can't send host identity confirmation
fi: Ei voitu lähettää isännän tunnistevahvistusta

en: Cancel Login
fi: Keskeytä kirjautuminen

en: Cannot initialize preferences manager.
fi: Asetusten hallintaohjelmaa ei voi alustaa.

en: Certificate Verification
fi: Varmenteen vahvistaminen

en: Choose a Remote Desktop
fi: Valitse etätyöpöytä

en: Choose a remote desktop to connect to
fi: Valitse etätyöpöytä, johon haluat yhdistää

en: Choose the file
fi: Valitse tiedosto

en: Close connection
fi: Sulje yhteys

en: Color _Depth:
fi: Vä_risyvyys:

en: Configure incoming VNC connections
fi: Aseta sisääntulevat VNC-yhteydet

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Connect to a remote desktop
fi: Yhdistä etätyöpöytään

en: Connecting…
fi: Yhdistetään…

en: Connection
fi: Yhteys

en: Connection closed
fi: Yhteys suljettiin

en: Connection options
fi: Yhteysvalinnat

en: Connection refused by server
fi: Palvelin kieltäytyi yhteydestä

en: Connection to host %s was closed.
fi: Yhteys osoitteeseen %s suljettiin.

en: Connectivity
fi: Yhteys

en: Could not get a screenshot of the connection.
fi: Kuvakaappausta yhteydestä ei voi ottaa.

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
fi: Ei voitu aktivoida protokollaa protokollaluettelosta.

en: Could not merge UI XML file: %s
fi: Ei voitu liittää käyttöliittymän XML-tiedostoa: %s

en: Could not open the file.
fi: Tiedostoa ei voi avata.

en: Could not parse the file.
fi: Tiedostoa ei voi jäsentää.

en: Could not remove the old bookmarks file
fi: Vanhaa kirjanmerkkikansiota ei voi poistaa

en: Could not send password
fi: Ei voitu lähettää salasanaa

en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
fi: Luo uusi päätason ikkuna aikaisempaan vinagren instanssiin

en: Desktop Name:
fi: Työpöydän nimi:

en: Desktop sharing invitation
fi: Työpöydän jakokutsu

en: Dimensions:
fi: Mitat:

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Disconnect All
fi: Katkaise kaikki

en: Disconnect all connections
fi: Katkaise kaikki yhteydet

en: Disconnect the current connection
fi: Katkaise nykyinen yhteys

en: Do not send mouse and keyboard events
fi: Älä lähetä hiiri- ja näppäimistötapahtumia

en: Enable fullscreen mode for this connection
fi: Käytä koko näytön tilaa tällä yhteydellä

en: Enable keyboard shortcuts
fi: Ota pikanäppäimet käyttöön

en: Enable scaled mode
fi: Ota käyttöön skaalaava tila

en: Enable shortcuts
fi: Ota käyttöön pikanäppäimet

en: Error activating reverse connections
fi: Virhe vastayhteyksiä aktivoitaessa

en: Error connecting to host.
fi: Virhe yhdistettäessä tietokoneeseen.

en: Error creating the SSH tunnel
fi: Virhe luotaessa SSH-putkea

en: Error loading UI file
fi: Virhe ladattaessa käyttöliittymätiedostoa

en: Error opening old bookmarks file: %s
fi: Virhe avattaessa vanhaa kirjanmerkkitiedostoa: %s

en: Error removing bookmark: Entry not found
fi: Virhe poistettaessa kirjanmerkkiä: Kohtaa ei löydy

en: Error saving recent connection.
fi: Virhe tallennettaessa äskettäistä yhteyttä.

en: Error saving screenshot
fi: Virhe tallennettaessa kuvakaappausta

en: Error saving the credentials on the keyring.
fi: Virhe tallennettaessa kirjautumistietoja avainnippuun.

en: Error showing help
fi: Virhe näytettäessä ohjetta

en: Error while creating the file %s: %s
fi: Virhe luotaessa tiedostoa %s: %s

en: Error while initializing bookmarks: %s
fi: Virhe alustettaessa kirjanmerkkejä: %s

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
fi: Virhe alustettaessa kirjanmerkkejä: Tiedosto ei ole vinagre-kirjanmerkkitiedosto

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
fi: Virhe alustettaessa kirjanmerkkejä: Tiedosto vaikuttaa tyhjältä

en: Error while migrating bookmarks: %s
fi: Virhe siirrettäessä kirjanmerkkejä: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
fi: Virhe siirrettäessä kirjanmerkkejä: XML-rakenteen luonti epäonnistui

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
fi: Virhe siirrettäessä kirjanmerkkejä: XML-rakenteen viimeistely epäonnistui

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
fi: Virhe siirrettäessä kirjanmerkkejä: XML-rakenteen alustus epäonnistui

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
fi: Virhe siirrettäessä kirjanmerkkejä: VNC-liitännäinen ei ole aktivoitu

en: Error while saving bookmarks: %s
fi: Virhe tallennettaessa kirjanmerkkejä: %s

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
fi: Virhe tallennettaessa kirjanmerkkejä: Virhe luotaessa XML-rakennetta

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
fi: Virhe tallennettaessa kirjanmerkkejä: Virhe viimeisteltäessä XML-rakennetta

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
fi: Virhe tallennettaessa kirjanmerkkejä: Virhe alustettaessa XML-rakennetta

en: Error while saving history file: %s
fi: Virhe tallennettaessa historiatiedostoa: %s

en: Error while saving preferences: %s
fi: Virhe tallennettaessa asetuksia: %s

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
fi: mDNS-selaimen lisääminen palvelulle %s epäonnistui.

en: Failed to browse for hosts: %s
fi: Palvelimia ei voitu selata: %s

en: Failed to create the directory
fi: Hakemiston luonti epäonnistui

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
fi: mDNS-selaimen alustus epäonnistui: %s

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
fi: Avahi-verkkonimeä ei voitu selvittää: %s

en: Fingerprint:
fi: Sormenjälki:

en: Fit the remote screen into the current window size
fi: Sovita etätyöpöydän koko nykyisen ikkunan kokoon

en: Folder
fi: Kansio

en: For instance: joe@example.com:5022
fi: Esimerkki: tunnus@osoite.fi:5022

en: High Color (16 bits)
fi: Runsasvärinen (16-bittinen)

en: Host key verification failed
fi: Isännän avaimen varmennus epäonnistui

en: Host:
fi: Verkkonimi:

en: Hostname not known
fi: Tuntematon isäntänimi

en: Impossible to accept the stream tube: %s
fi: Mahdotonta hyväksyä virtatuubia: %s

en: Impossible to create the connection: %s
fi: Mahdotonta luoda yhteyttä: %s

en: Impossible to get service property: %s
fi: Mahdotonta saada palveluominaisuutta: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
fi: Mahdotonta saada avatarta: %s

en: Impossible to get the contact name: %s
fi: Mahdotonta saada yhteystiedon nimeä: %s

en: Invalid argument %s for --geometry
fi: Virheellinen argumentti %s --geometrylle

en: Invalid name for this folder
fi: Virheellinen nimi tälle kansiolle

en: Invalid name for this item
fi: Kohteen nimi on virheellinen

en: Issuer:
fi: Myöntäjä:

en: It uses the VNC, RDP and SPICE protocols, and can even be used to connect to SSH servers.
fi: Se käyttää VNC-, RDP- ja SPICE-protokollia, ja voit ottaa yhteyden jopa SSH-palvelimiin.

en: Keep the screen aspect ratio when using scaling
fi: Säilytä näytön kuvasuhde skaalatessa

en: Leave fullscreen
fi: Poistu koko näytön tilasta

en: Log In Anyway
fi: Kirjaudu sisään kaikesta huolimatta

en: Login dialog canceled
fi: Kirjautumisikkuna suljettu

en: Low Color (8 bits)
fi: Vähävärinen (8-bittinen)

en: Maximum number of history items in connect dialog
fi: Aiempien yhteyksien enimmäismäärä yhdistysikkunassa

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
fi: Siirretään kirjanmerkkitiedosto uuteen muotoon. Tämä toiminto on tarkoitus tehdä vain kerran.

en: Migration cancelled
fi: Siirto peruttiin

en: Minimize window
fi: Pienennä ikkuna

en: New Folder
fi: Uusi kansio

en: New fingerprint:
fi: Uusi sormenjälki:

en: No route to host
fi: Ei reittiä isäntään

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
fi: Mikään aktiivista liitännäisistä ei tue tätä toimintoa. Ota käyttöön lisää liitännäisiä ja yritä uudelleen.

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
fi: Huomioi, että myös kaikki sen alikansiot ja kirjanmerkit poistetaan.

en: Old fingerprint:
fi: Vanha sormenjälki:

en: On the port %d
fi: Portissa %d

en: Open %s:%d
fi: Avaa %s:%d

en: Open Vinagre in fullscreen mode
fi: Avaa Vinagre koko näytön tilassa

en: Open a .VNC file
fi: Avaa .VNC-tiedosto

en: Open a file recognized by Vinagre
fi: Avaa Vinagren tunnistama tiedosto

en: Open the Vinagre manual
fi: Avaa Vinagren käyttöopas

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Optional.
fi: Valinnainen.

en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
fi: Valinnainen. Jos tyhjä, sinun käyttäjänimeäsi käytetään. Se voidaan myös antaa yllä olevaan Isäntä-kenttään muodossa käyttäjänimi@isäntänimi.

en: Options
fi: Valinnat

en: Parent Folder
fi: Yläkansio

en: Password dialog canceled
fi: Salasanaikkuna peruttu

en: Permission denied
fi: Lupa evätty

en: Please check your installation.
fi: Ole hyvä ja tarkista asennuksesi.

en: Port:
fi: Portti:

en: Quit the program
fi: Lopeta ohjelma

en: RDP Options
fi: RDP-asetukset

en: Read only
fi: Vain katselu

en: Remote Desktop (VNC) file
fi: Etätyöpöydän VNC-tiedosto

en: Remote Desktop Connection
fi: Etätyöpöytäyhteys

en: Remote Desktop Viewer
fi: Etätyöpöytien käyttö

en: Remote desktop password for %s
fi: Etätyöpöydän salasana: %s

en: Remove Folder?
fi: Poista kansio?

en: Remove Item?
fi: Poista kohde?

en: Requests an update of the screen
fi: Pyytää ruudunpäivitystä

en: Resize the screen guest to best fit
fi: Muuta vierasruudun koko parhaiten sopivaksi

en: Reverse Connections
fi: Vastayhteydet

en: Root Folder
fi: Juurikansio

en: SPICE Options
fi: SPICE-asetukset

en: SSH Options
fi: SSH-valitsimet

en: S_caling
fi: _Sovitus

en: Save Screenshot
fi: Tallenna kuvakaappaus

en: Scaling
fi: Sovitus

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
fi: Sovitus ei ole tuettu tässä asennuksessa.
    
    Lue vinagren mukana toimitetusta README-tiedostosta lisätietoja, kuinka voit ottaa tämän toiminnon käyttöön.

en: Screenshot of %s at %s
fi: Kuvakaappaus-%s-%s

en: Search for remote hosts on the network
fi: Etsi etäistuntoja verkosta

en: Secure shell password: %s
fi: Secure shell -salasana: %s

en: Select a remote desktop protocol for this connection
fi: Valitse etätyöpöydän protokolla tälle yhteydelle

en: Send Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
fi: Lähetä Ctrl+Alt+Del etätyöpöydälle

en: Send Ctrl-Alt-Del
fi: Lähetä Ctrl-Alt-Del

en: Set height of the remote desktop
fi: Aseta etätyöpöydän korkeus

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
fi: Aseta epätodeksi, jos haluat poistaa käytöstä valikkojen oikotiet, tai todeksi jos haluat käyttää oikoteitä. Huomaa, että jos ne ovat käytössä, kaappaa ohjelma nämä näppäimet eikä niitä lähetetä etäistunnolle.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
fi: Aseta todeksi, jos haluat näyttää välilehdet aina. Aseta epätodeksi, jos haluat näyttää välilehdet vain silloin kun käytössä on useampi kuin yksi aktiivinen yhteys.

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
fi: Aseta todeksi jos haluat aina käynnistää vastayhteyksien kuunteluohjelman.

en: Set width of the remote desktop
fi: Aseta etätyöpöydän leveys

en: Show VNC Options
fi: Näytä VNC-valitsimet

en: Show help
fi: Näytä ohje

en: Show or hide the statusbar
fi: Näytä tai piilota tilarivi

en: Show or hide the toolbar
fi: Näytä tai piilota työkalupalkki

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
fi: Määrittää verkkonimien pudotusvalikon kohtien enimmäismäärän.

en: Specify geometry of the main Vinagre window
fi: Määritä Vinagre-pääikkunan geometria

en: Spice Files
fi: Spice-tiedostot

en: Store the login credential in GNOME Keyring
fi: Jaa kirjautumistiedot GNONE-avainnipusta.

en: Subject:
fi: Aihe:

en: Supply an alternative port using colon
fi: Anna vaihtoehtoinen portti käyttäen kaksoispistettä

en: Take a screenshot of the current remote desktop
fi: Ota kuvakaappaus nykyisestä etätyöpöydästä

en: The below certificate could not be verified.
    Do you trust the certificate?
fi: Alla olevaa varmennetta ei voitu vahvistaa.
    Luotatko varmenteeseen?

en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
fi: Tämä tiedosto ei ole spice-tiedosto: Ryhmä ”connection” puuttuu.

en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
fi: Tämä tiedosto ei ole spice-tiedostoa: ”host” avain puuttuu

en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
fi: Tiedosto ei ole VNC-tiedosto: Puuttuu yhteysryhmä (”Connection”).

en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
fi: Tiedosto ei ole VNC-tiedosto: Puuttuu isäntä-avain (”Host”).

en: The file was not recognized by any of the plugins.
fi: Mikään liitännäisistä ei tunnistanut tiedostoa.

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
fi[0]: Tapahtui seuraava virhe:
fi[1]: Tapahtui seuraavat virheet:

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
fi[0]: Seuraavaa tiedostoa ei voitu avata:
fi[1]: Seuraavia tiedostoja ei voitu avata:

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
fi: Etätietokoneen (%s) tunniste on tuntematon.
    Tämä johtuu siitä, että kirjaudut tietokoneelle ensimmäistä kertaa.
    
    Etätietokoneen lähettämä tunniste on %s. Jos haluat olla täysin varma, että jatkaminen on turvallista, ota yhteyttä järjestelmäylläpitäjääsi.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
fi: Nimi ”%s” on jo käytössä tässä kansiossa. Valitse toinen nimi.

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
fi: Ohjelma ei löytänyt yhtään saatavilla olevaa TCP porttia 5500:sta alkaen. Kuluttaako jokin muu ohjelma kaikki TCP-portit?

en: The protocol %s is not supported.
fi: Protokolla %s ei ole tuettu.

en: The remote host has changed its certificate.
    Do you trust the new certificate?
fi: Etäpää on vaihtanut varmenteensa.
    Luotatko uuteen varmenteeseen?

en: The service %s was already registered by another plugin.
fi: Palvelu %s oli jo rekisteröity toisen liitännäisen toimesta.

en: There are no supported files
fi: Ei ole yhtään tuettua tiedostoa

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
fi: Tämä työpöytä on tavoitettavissa seuraavissa osoitteissa:

en: This might not work on all VNC servers
fi: Tämä ei välttämättä toimi kaikkien VNC-palvelimien kanssa

en: Timed out when logging in
fi: Aikakatkaistu kirjauduttaessa sisään

en: Timed out when logging into SSH host
fi: Yhteys aikakatkaistu kirjauduttaessa SSH-palvelimeen

en: True Color (24 bits)
fi: Täysvärinen (24-bittinen)

en: Ultra Low Color (3 bits)
fi: Erittäin vähävärinen (3-bittinen)

en: Unable to find a free TCP port
fi: Ei löytynyt vapaata TCP-porttia

en: Unable to find a valid SSH program
fi: Ei löytynyt kelvollista SSH-ohjelmaa

en: Unable to spawn ssh program
fi: Ei voitu käynnistää ssh-ohjelmaa

en: Unable to spawn ssh program: %s
fi: Ei voitu käynnistää ssh-ohjelmaa: %s

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown reason
fi: Tuntematon syy

en: Use Server Settings
fi: Käytä palvelimen asetuksia

en: Use h_ost
fi: Käytä _isäntää

en: VNC Files
fi: VNC-tiedostot

en: VNC Options
fi: VNC-valitsimet

en: VNC Options:
fi: VNC-valitsimet:

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
fi: Näytä nykyinen etätyöpöytä koko näytön tilassa

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
fi: Oletusarvoisesti Vinagre poistaa pikanäppäimet käytöstä, jotta kaikki pikanäppäimet lähetetään etätyöpöydälle.
    
    Tämä viesti näytetään vain kerran.

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
fi: Vinagre ei onnistunut avaamaan käyttöliittymätiedostoa virheilmoituksella:

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
fi: Vinagre on etätyöpöytien käyttötyökalu GNOME-työpöytäympäristöön

en: Vinagre shows remote Windows, Mac OS X and Linux desktops.
fi: Vinagren avulla yhdistät Windowsilla, Mac OS X:llä ja Linuxilla toimiviin etätyöpöytiin.

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
fi: Yhdistettäessä palvelimeen asiakas voi pyytää palvelinta pitämään muut istunnot auki tai katkaisemaan ne. Aseta tämä todeksi, jos haluat jakaa istunnon muiden asiakkaiden kanssa.

en: Whether we should leave other clients connected
fi: Pidetäänkö muut asiakkaat yhdistettyinä

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
fi: Näytetäänkö välilehdet myös silloin kun avoinna on vain yksi etäistunto

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
fi: Näytetäänkö valikoiden oikotiet (pikanäppäimet)

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
fi: Käynnistetäänkö vastayhteyksiä kuunteleva ohjelma

en: [server:port]
fi: [palvelin:portti]

en: _Add Bookmark
fi: _Lisää kirjanmerkki

en: _Always Enabled
fi: _Aina käytössä

en: _Authenticate
fi: Todenna

en: _Bookmarks
fi: _Kirjanmerkit

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Contents
fi: _Sisältö

en: _Domain:
fi: _Toimialue:

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Enable Reverse Connections
fi: _Käytä vastayhteyksiä

en: _Full screen
fi: _Koko näyttö

en: _Fullscreen
fi: _Koko näyttö

en: _Height:
fi: _Korkeus:

en: _Help
fi: O_hje

en: _Host:
fi: _Verkkonimi:

en: _Keep Aspect Ratio
fi: _Säilytä kuvasuhde

en: _Keep aspect ratio
fi: _Säilytä kuvasuhde

en: _Keyboard shortcuts
fi: _Pikanäppäimet

en: _Name:
fi: _Nimi:

en: _Original size
fi: Alkuperäinen k_oko

en: _Password:
fi: _Salasana:

en: _Protocol:
fi: _Protokolla:

en: _Recent Connections
fi: _Viimeisimmät yhteydet

en: _Refresh Screen
fi: _Päivitä ruutu

en: _Remember this credential
fi: _Muista nämä tunnukset

en: _Remote
fi: _Etä

en: _Resize guest
fi: _Muuta vieraan kokoa

en: _Reverse Connections…
fi: _Vastayhteydet…

en: _Scaling
fi: _Sovitus

en: _Send Ctrl-Alt-Del
fi: _Lähetä Ctrl-Alt-Del

en: _Share clipboard
fi: _Jaa leikepöytä

en: _Statusbar
fi: _Tilarivi

en: _Take Screenshot
fi: Ota ku_vakaappaus

en: _Toolbar
fi: _Työkalupalkki

en: _Use JPEG Compression
fi: _Käytä JPEG-pakkausta

en: _Username:
fi: _Käyttäjänimi:

en: _View
fi: _Näytä

en: _View only
fi: _Vain näyttö

en: _Width:
fi: _Leveys:

en: as a SSH tunnel
fi: SSH-putkena

en: filename
fi: tiedostonimi

en: hostname or user@hostname
fi: isäntänimi tai käyttäjä@isäntänimi
