xsane - en to fi translation catalogue (400 entries)

en: (no name)
fi: (nimetön)

en: (none)
fi: (ei mitään)

en: *** PROGRAM ABORTED ***
fi: *** OHJELMA KESKEYTETTIIN ***

en: 10cm x 15cm
fi: 10 cm x 15 cm

en: 13cm x 18cm
fi: 13 cm x 18 cm

en: 13cm x 9cm
fi: 13 cm x 9 cm

en: 15cm x 10cm
fi: 15 cm x 10 cm

en: 18cm x 13cm
fi: 18 cm x 13 cm

en: 9cm x 13cm
fi: 9 cm x 13 cm

en: <Toolbox>/File/Acquire/XSane:
fi: <Toolbox>/Tiedosto/Kuvan syöttö/Xsane:

en: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Device dialog...
fi: <Toolbox>/Tiedosto/Kuvan syöttö/XSane: Laiteikkuna...

en: <Toolbox>/Xtns/XSane/
fi: <Toolbox>/Laajennokset/XSane/

en: <Toolbox>/Xtns/XSane/Device dialog...
fi: <Toolbox>/Laajennokset/XSane/Laiteikkuna...

en: Aborted saving file
fi: Tiedoston tallentaminen keskeytettiin

en: About
fi: Tietoa

en: About XSane
fi: Tietoja XSanesta

en: About translation
fi: Tietoa käännöksestä

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Access to resource has been denied
fi: Pääsy resurssiin on estetty

en: Acquire preview
fi: Lue esikatselukuva

en: Acquire preview scan <Alt-p>
fi: Lue esikatselukuva <Alt-p>

en: Add printer
fi: Lisää tulostin

en: Add selection to list
fi: Lisää valinta luetteloon

en: Advanced options
fi: Lisäasetukset

en: Agfa negative
fi: Agfa-negatiivi

en: Agfa negative HDC 100
fi: Agfa-negatiivi HDC 100

en: Agfa negative XRG 200-4
fi: Agfa-negatiivi XRG 200-4

en: Apply
fi: Toteuta

en: Aspect ratio of selection
fi: Valinnan kuvasuhde

en: Attachments:
fi: Liitteet:

en: Autocorrect colors
fi: Korjaa värit automaattisesti

en: Autoenhance gamma
fi: Paranna gamma-arvoa automaattisesti

en: Available backends
fi: Käytettävissä olevat taustaosat

en: Available devices:
fi: Löydetyt laitteet:

en: Backend doc
fi: Taustaosan dokumentaatio

en: Backend sends more image data than it defined in parameters
fi: Taustaosa lähettää enemmän kuvadataa kuin se määritteli parametreissa

en: Bind scale
fi: Sido skaalaus

en: Bit depth:
fi: Värisyvyys:

en: Blur
fi: Sumenna

en: Blur image
fi: Sumenna kuvaa

en: Blur radius:
fi: Sumennuksen säde:

en: Bluring image
fi: Sumennetaan kuvaa

en: Bottom offset from the edge of the paper to the printable area
fi: Alamarginaali paperin reunasta tulostusalueeseen

en: Bottom offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
fi: Alamarginaali postscript-tiedostoille paperin reunasta tulostusalueelle

en: Browse
fi: Selaa

en: Browse for temporary directory
fi: Selaa väliaikaistiedostoja

en: CCITT 1D Huffman compression
fi: CCITT 1D Huffman -pakkaus

en: Can't handle depth
fi: Epäkelpo värisyvyys

en: Cancel
fi: Peru

en: Cancel preview
fi: Peru esikatselu

en: Cancel preview scan <Alt-ESC>
fi: Peru esikatselukuvanluku <Alt-ESC>

en: Cancel scan <ESC>
fi: Peru kuvanluku <ESC>

en: Change directory
fi: Vaihda hakemistoa

en: Child process error
fi: Virhe lapsiprosessissa

en: Click at position to zoom to
fi: Napsauta suurennettavaa kohtaa

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Clone image
fi: Kloonaa kuva

en: Cloning image
fi: Kloonataan kuvaa

en: Close
fi: Sulje

en: Command:
fi: Komento:

en: Converting image
fi: Muunnetaan kuvaa

en: Copy
fi: Kopioi

en: Could not create faxproject
fi: Ei voitu luoda faksiprojektia

en: Create project
fi: Luo projekti

en: DIN A3 land.
fi: DIN A3 vaaka

en: DIN A3 port.
fi: DIN A3 pysty

en: DIN A4 land.
fi: DIN A4 vaaka

en: DIN A4 port.
fi: DIN A4 pysty

en: DIN A5 land.
fi: DIN A5 vaaka

en: DIN A5 port.
fi: DIN A5 pysty

en: Define Keyword that is used to mark progress information
fi: Määritä avainsana jota käytetään merkittäessä edistymistietoja

en: Define image position for printing
fi: Määritä kuvan sijainti tulostusta varten

en: Delete active medium
fi: Poista aktiivinen media

en: Delete image
fi: Poista kuva

en: Delete item
fi: Poista

en: Delete page
fi: Poista sivu

en: Delete preview image cache
fi: Poista esikatseluvälimuisti

en: Delete printer
fi: Poista tulostin

en: Delete project
fi: Poista projekti

en: Despeckle
fi: Poista laikut

en: Despeckle image
fi: Poista laikut kuvasta

en: Despeckle radius:
fi: Laikkujen poiston säde:

en: Despeckling image
fi: Poistetaan laikkuja

en: Device busy
fi: Laite varattu

en: Device:
fi: Laite:

en: Directory permissions
fi: Hakemiston oikeudet

en: Discard all images
fi: Hylkää kaikki kuvat

en: Discard image
fi: Hylkää kuva

en: Display
fi: Näyttö

en: Do color correction after preview scan has finished
fi: Tee värinkorjaus esikatseluskannauksen valmistuttua

en: Do not close
fi: Älä sulje

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Empty batch list
fi: Tyhjennä työjonolista

en: End of file reached
fi: Saavutettiin tiedoston loppu

en: Enhancement
fi: Parannus

en: Enter command to be executed in copy mode (e.g. "lpr")
fi: Syötä komento, joka suoritetaan kopiointitilassa (esim. "lpr")

en: Enter command to be executed in fax mode
fi: Syötä komento, joka suoritetaan faksitilassa

en: Enter command to be executed to view a fax
fi: Syötä komento, joka suoritetaan faksin katselemiseksi

en: Enter name for new preset area
fi: Syötä nimi uudelle esivalitulle alueelle

en: Enter new name for faxpage
fi: Syötä faksisivun uusi nimi

en: Enter new name for preset area
fi: Syötä uusi nimi esivalitulle alueelle

en: Enter option for copy numbers
fi: Syötä valitsin kopioiden määrän määrittämiseksi

en: Enter option to specify fine mode (high resolution)
fi: Syötä valitsin, jolla määritetään korkearesoluutiotila

en: Enter option to specify normal mode (low resolution)
fi: Syötä valitsin, jolla määritetään matalaresoluutiotila (tavallinen)

en: Enter option to specify postscript files following
fi: Syötä valitsin, jolla määritetään postscript-tiedostot

en: Enter option to specify receiver
fi: Syötä valitsin vastaanottajan määrittämiseksi

en: Enter receiver phone number or address
fi: Syötä vastaanottajan puhelinnumero tai osoite

en: Error
fi: Virhe

en: Error during read:
fi: Virhe luettaessa:

en: Error during save:
fi: Virhe tallennettaessa:

en: Error obtaining option count
fi: Valitsinten määrän selvittäminen epäonnistui

en: Error reading project
fi: Projektia luettaessa tapahtui virhe

en: Error saving file
fi: Virhe tallennettaessa tiedostoa

en: Error while loading device settings:
fi: Virhe ladattaessa laitteen asetuksia:

en: Failed to allocate image memory:
fi: Virhe varattaessa muistia kuville:

en: Failed to change working directory to
fi: Ei onnistuttu vaihtamaan työhakemistoksi

en: Failed to create file:
fi: Tiedoston luominen epäonnistui:

en: Failed to determine home directory:
fi: Kotihakemiston määritys epäonnistui:

en: Failed to execute documentation viewer:
fi: Dokumentaatiokatselimen käynnistäminen epäonnistui:

en: Failed to execute fax command:
fi: Faksikomennon suorittaminen epäonnistui:

en: Failed to execute fax viewer:
fi: Faksikatselimen käynnistäminen epäonnistui:

en: Failed to execute netscape!
fi: Netscapen suorittaminen epäonnistui!

en: Failed to execute printercommand:
fi: Tulostinkomennon suorittaminen epäonnistui:

en: Failed to get parameters:
fi: Ei onnistuttu hakemaan parametreja:

en: Failed to obtain value of option
fi: Valitsimen arvon selvittäminen epäonnistui

en: Failed to open
fi: Avaaminen epäonnistui

en: Failed to open device
fi: Laitteen avaaminen epäonnistui

en: Failed to open pipe for executing printercommand
fi: Putken avaaminen tulostinkomennon suorittamista varten epäonnistui

en: Failed to set value of option
fi: Valitsimen arvon asettaminen epäonnistui

en: Failed to start scanner:
fi: Skannerin käynnistäminen epäonnistui:

en: Fax
fi: Faksi

en: Fax is queued
fi: Faksi on jonossa

en: File
fi: Tiedosto

en: File %s already exists
fi: Tiedosto %s on jo olemassa

en: File %s does not exist
fi: Tiedostoa %s ei ole

en: File %s is not a postscript file
fi: Tiedosto %s ei ole postscript-tiedosto

en: File has been saved
fi: Tiedosto tallennettiin

en: File:
fi: Tiedosto:

en: Filename counter length
fi: Tiedostonimen laskurin pituus

en: Filename counter underrun
fi: Virhe tiedostonimilaskurissa

en: Filename for scanned image
fi: Tiedostonimi skannatulle kuvalle

en: Filename too long
fi: Liian pitkä tiedostonimi

en: Filters
fi: Suotimet

en: From entry not accepted
fi: Lähettäjää ei hyväksytty

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Front-end to the SANE interface
fi: Edustaosa SANE-rajapinnalle

en: Fuji negative
fi: Fuji-negatiivi

en: Full color range
fi: Täysi värivalikoima

en: GIMP support missing
fi: GIMP-tuki puuttuu

en: GPL - the license
fi: GPL-lisenssi

en: Gamma correction by:
fi: Gamma-korjaus:

en: Gamma curve
fi: Gamma-käyrä

en: Geometry
fi: Geometria

en: Height
fi: Korkeus

en: Height of paper for postscript files
fi: Paperin korkeus postscript-tiedostoille

en: Height of printable area
fi: Tulostusalueen korkeus

en: Help
fi: Ohje

en: Helpfile viewer (HTML):
fi: Ohjekatselin (HTML):

en: Histogram
fi: Histogrammi

en: Homepage:
fi: Kotisivu:

en: IP Address or Domain name of POP3 server
fi: POP3-palvelimen osoite

en: IP Address or Domain name of SMTP server
fi: SMTP-palvelimen osoite

en: Image-file permissions
fi: Kuvatiedoston oikeudet

en: Info
fi: Tietoja

en: Information
fi: Tietoja

en: Inputfile option:
fi: Syötetiedostovalitsin:

en: Insert file
fi: Lisää tiedosto

en: Invalid argument
fi: Epäkelpo argumentti

en: JPEG DCT compression
fi: JPEG DCT -pakkaus

en: JPEG image quality
fi: JPEG-kuvanlaatu

en: Kodak negative
fi: Kodak-negatiivi

en: Konica negative
fi: Konica-negatiivi

en: Konica negative VX 100
fi: Konica-negatiivi VX 100

en: LIBJPEG reports error
fi: LIBJPEG ilmoittaa virheestä

en: LIBPNG reports error
fi: LIBPNG ilmoittaa virheestä

en: LIBTIFF reports error
fi: LIBTIFF ilmoittaa virheestä

en: Left offset from the edge of the paper to the printable area
fi: Vasen marginaali paperin reunasta tulostusalueeseen

en: Left offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
fi: Vasen marginaali postscript-tiedostoille paperin reunasta tulostusalueelle

en: Length unit
fi: Pituusyksikkö

en: Load batch list
fi: Avaa työjonolista

en: Load device settings
fi: Lataa laiteasetukest

en: Loaded backend:
fi: Ladattu taustaohjelma:

en: Main window size fixed
fi: Kiinteä pääikkunan koko

en: Mirror -
fi: Peilaa -

en: Mirror image at horizontal axis
fi: Peilaa kuva vaaka-akselin suhteen

en: Mirror image at vertical axis
fi: Peilaa kuva pystyakselin suhteen

en: Mirror |
fi: Peilaa |

en: Mirroring image
fi: Peilataan kuvaa

en: Model:
fi: Malli:

en: Move item down
fi: Siirrä alas

en: Move item up
fi: Siirrä ylös

en: Name:
fi: Nimi:

en: Negative: Invert colors for scanning negatives <Ctrl-n>
fi: Negatiivi: Käänteiset värit negatiivien skannausta varten <Ctrl-n>

en: No devices available
fi: Ei laitteita käytettävissä

en: No output format given
fi: Tulostemuotoa ei annettu

en: Not accept
fi: Älä hyväksy

en: OCR - save as text
fi: OCR - tallenna tekstinä

en: OCR Command:
fi: OCR-komento:

en: OCR in progress
fi: OCR käynnissä

en: Operation not supported
fi: Toimintoa ei tueta

en: Operation was cancelled
fi: Toiminto peruttiin

en: Optical Character Recognition
fi: Optinen merkkientunnistus (OCR)

en: Option has empty name (NULL).
fi: Asetuksella on tyhjä nimi (NULL).

en: Out of memory
fi: Muisti loppui

en: Outputfile option:
fi: Tulostetiedostovalitsin:

en: Overwrite
fi: Korvaa

en: Overwrite warning
fi: Korvausvaroitus

en: PNG image compression
fi: PNG-kuvan pakkaus

en: POP3 connection failed
fi: POP3-yhteys epäonnistui

en: POP3 login failed
fi: POP3-kirjautuminen epäonnistui

en: POP3 port:
fi: POP3-portti:

en: POP3 server:
fi: POP3-palvelin:

en: Packing image
fi: Pakataan kuvaa

en: Password file (%s) is insecure, use permission x00
fi: Salasanatiedosto (%s) ei ole turvattu, käytä oikeuksia x00

en: Path to temp directory
fi: Polku väliaikaistiedostojen hakemistoon

en: Pick black point
fi: Valitse musta piste

en: Pick gray point
fi: Valitse harmaa piste

en: Pick white point
fi: Valitse valkoinen piste

en: Postscriptfile option:
fi: Postscript-tiedostovalitsin:

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview cannot handle bit depth
fi: Esikatselu ei pysty käsittelemään tätä värisyvyyttä

en: Printer selection:
fi: Tulostimen valinta:

en: Problems?
fi: Ongelmia?

en: Project changed
fi: Projektia muutettiin

en: Project created
fi: Projekti luotiin

en: Project not created
fi: Projektia ei luotu

en: Project status:
fi: Projektin tila:

en: Quit
fi: Poistu

en: Raw image
fi: Raakakuva

en: Receiver entry not accepted
fi: Vastaanottajaa ei hyväksytty

en: Receiver option:
fi: Vastaanottajavalitsin:

en: Receiving %s data
fi: Vastaanotetaan dataa %s

en: Recent values:
fi: Viimeaikaiset arvot:

en: Reduce
fi: Supista

en: Rename area
fi: Nimeä alue uudelleen

en: Rename image
fi: Muuta kuvan nimeä

en: Rename item
fi: Muuta nimeä

en: Rename page
fi: Muuta sivun nimeä

en: Reply to:
fi: Vastausosoite:

en: Resolution with which color images are printed and saved in postscript
fi: Resoluutio, jolla värikuvat tulostetaan ja tallennetaan postscriptinä

en: Resolution with which grayscale images are printed and saved in postscript
fi: Resoluutio, jolla mustavalkokuvat tulostetaan ja tallennetaan postscriptinä

en: Resolution:
fi: Tarkkuus:

en: Rossmann negative HR 100
fi: Rossmann-negatiivi HR 100

en: Rotate 180
fi: Kierrä 180

en: Rotate 270
fi: Kierrä 270

en: Rotate 90
fi: Kierrä 90

en: Rotate postscript
fi: Kierrä postscript

en: Rotate preview and scan
fi: Käännä esikatselua ja skannaa

en: Rotating image
fi: Kierretään kuvaa

en: SMTP connection failed
fi: SMTP-yhteys epäonnistui

en: SMTP port:
fi: SMTP-portti

en: SMTP server:
fi: SMTP-palvelin

en: Sane major version number mismatch!
fi: Sanen versionumero ei täsmää!

en: Sane version:
fi: Sane-versio:

en: Save
fi: Tallenna

en: Save batch list
fi: Tallenna työjonolista

en: Save device dependent preferences in default file at exit of xsane
fi: Tallenna laiteriippuvaiset asetukset oletustiedostoon poistuttaessa xsanesta

en: Save device preferences at exit
fi: Tallenna laiteasetukset poistuttaessa

en: Save device settings
fi: Tallenna laiteasetukset

en: Save image
fi: Tallenna kuva

en: Saving file
fi: Tallennetaan tiedostoa

en: Saving image
fi: Tallennetaan kuvaa

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Scale factor
fi: Skaalauskerroin

en: Scale image
fi: Skaalaa kuvaa

en: Scaling image
fi: Skaalataan kuvaa

en: Scan
fi: Lue kuva

en: Scan selected area
fi: Lue valittu osa kuvasta

en: Scanmode:
fi: Kuvanlukutapa:

en: Scanned pages:
fi: Luetut sivut:

en: Scanner and backend:
fi: Kuvanlukija ja taustaohjelma:

en: Scanner cover is open
fi: Kuvanlukijan kansi on auki

en: Scanning
fi: Luetaan kuvaa

en: Scantips
fi: Kuvanlukuvinkkejä

en: Select filetype for image attachments
fi: Valitse tiedostomuoto kuvaliitteille

en: Select visible area
fi: Valitse näkyvä alue

en: Send fax with high vertical resolution (196 lpi instead of 98 lpi)
fi: Lähetä faksi korkealla vaakaresoluutiolla (196 lpi 98 lpi:n sijasta)

en: Send fax: no receiver defined
fi: Lähetä faksi: vastaanottajaa ei määritelty

en: Send project
fi: Lähetä projekti

en: Set brightness
fi: Aseta kirkkaus

en: Set contrast
fi: Aseta kontrasti

en: Set gamma correction value for blue component of preview image
fi: Aseta gammakorjaus esikatselukuvan siniselle komponentille

en: Set gamma correction value for green component of preview image
fi: Aseta gammakorjaus esikatselukuvan vihreälle komponentille

en: Set gamma correction value for preview image
fi: Aseta gammakorjaus esikatselukuvalle

en: Set gamma correction value for red component of preview image
fi: Aseta gammakorjaus esikatselukuvan punaiselle komponentille

en: Set gamma value
fi: Aseta gamma-arvo

en: Set number of copies
fi: Aseta kopioiden määrä

en: Set scan resolution
fi: Aseta kuvanluvun tarkkuus

en: Set scan resolution for x direction
fi: Aseta kuvanluvun tarkkuus x-akselin suuntaan

en: Set scan resolution for y direction
fi: Aseta kuvanluvun tarkkuus y-akselin suuntaan

en: Set threshold
fi: Aseta kynnysarvo

en: Set zoomfactor
fi: Aseta suurennuskerroin

en: Set zoomfactor for x direction
fi: Asenna suurennuskerroin x-akselin suuntaan

en: Set zoomfactor for y direction
fi: Aseta suurennuskerroin y-akselin suuntaan

en: Setup
fi: Asetukset

en: Show EULA
fi: Näytä EULA

en: Show advanced options
fi: Näytä lisäasetukset

en: Show gamma curve
fi: Näytä gammakäyrä

en: Show histogram
fi: Näytä histogrammi

en: Show image
fi: Näytä kuva

en: Show license (GPL)
fi: Näytä lisenssi (GPL)

en: Show page
fi: Näytä sivu

en: Show preview
fi: Näytä esikatselu

en: Show resolution list
fi: Näytä tarkkuusluettelo

en: Show standard options
fi: Näytä perusasetukset

en: Show tooltips
fi: Näytä työkaluvihjeet

en: Size:
fi: Koko:

en: Skip existing filenames
fi: Ohita olemassaolevat tiedostonimet

en: Slide
fi: Dia

en: Standard negative
fi: Tavallinen negatiivi

en: Standard options
fi: Perusasetukset

en: Start scan <Ctrl-Enter>
fi: Aloita kuvanluku <Ctrl-Enter>

en: Store medium
fi: Tallennusmedia

en: Success
fi: Onnistui

en: Temporary directory
fi: Väliaikaishakemisto

en: There are %d unsaved images
fi: %d tallentamatonta kuvaa

en: This function provides access to scanners and other image acquisition devices through the SANE (Scanner Access Now Easy) interface.
fi: Tämä toiminto tarjoaa pääsyn kuvanlukijoihin ja muihin kuvalaitteisiin SANE-rajapinnan (Scanner Access Now Easy) avulla.

en: This is a backend bug. Please inform the author of the backend!
fi: Tämä on taustaosan virhe. Ilmoita siitä taustaosan tekijälle!

en: Top left:
fi: Vasen yläreuna:

en: Translation:
fi: Käännös:

en: Turns on automatic mode
fi: Asettaa automaattisen tilan päälle

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type of image format, the suitable filename extension is automatically added to the filename
fi: Kuvamuodon tyyppi, sopiva tiedostopääte lisätään tiedostonimeen automaattisesti

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Undo
fi: Kumoa

en: Undo last change
fi: Kumoa edellinen muutos

en: Undo last zoom
fi: Kumoa edellinen suurennos

en: Unknown file format for saving
fi: Tuntematon tallennusmuoto

en: Unsupported %d-bit output format: %s
fi: Ei-tuettu %d-bittinen tulostemuoto: %s

en: Update policy
fi: Päivityskäytäntö

en: Usage:
fi: Käyttö:

en: Use an own colormap for preview if display depth is 8 bpp
fi: Käytä omaa värikarttaa esikatselussa jos väritarkkuus on 8 bittiä pikselille

en: Vendor:
fi: Valmistaja:

en: View
fi: Näytä

en: Viewer
fi: Katselin

en: Viewer (Postscript):
fi: Katselin (Postscript):

en: Viewer: select output filename
fi: Katselin: valitse ulostulon tiedostonimi

en: Warn before overwriting an existing file
fi: Varoita ennen tiedostojen korvaamista

en: Warning
fi: Varoitus

en: Width
fi: Leveys

en: Width of paper for postscript files
fi: Paperin leveys postscript-tiedostoille

en: Width of printable area
fi: Tulostusalueen leveys

en: Window
fi: Ikkuna

en: X-Scale factor
fi: Vaakaskaalauskerroin

en: XSane doc
fi: XSane-dokumentaatio

en: XSane major version =
fi: XSane-versio =

en: Y-Scale factor
fi: Pystyskaalauskerroin

en: Zoom 20% out
fi: Loitonna 20%

en: Zoom image
fi: Suurenna kuvaa

en: Zoom into selected area
fi: Suurenna valittu alue

en: [OPTION]... [DEVICE]
fi: [VALITSIN]... [LAITE]

en: all
fi: kaikki

en: backend major version =
fi: taustaosan versio =

en: bad frame format
fi: epäkelpo kehysmuoto

en: centimeters
fi: senttimetrit

en: change working directory
fi: vaihda työhakemistoa

en: continuous
fi: jatkuva

en: delayed
fi: viivästetty

en: discontinuous
fi: epäjatkuva

en: error
fi: virhe

en: flatbed scanner
fi: tasokuvanlukija

en: full size
fi: täysi koko

en: group
fi: ryhmä

en: handheld scanner
fi: käsikuvanlukija

en: has been created for device
fi: on luotu laitteelle

en: inches
fi: tuumat

en: is not a device-rc-file !!!
fi: ei ole DRC-tiedosto!

en: language_dir
fi: fi

en: legal land.
fi: legal vaaka

en: legal port.
fi: legal pysty

en: letter land.
fi: letter vaaka

en: letter port.
fi: letter pysty

en: load device settings
fi: lataa laitteen asetukset

en: millimeters
fi: millimetrit

en: no compression
fi: ei pakkausta

en: no devices available
fi: ei laitteita saatavilla

en: none
fi: ei mitään

en: out of memory
fi: muisti loppui

en: port to connect to POP3 server
fi: POP3-palvelimen portti

en: port to connect to SMTP server
fi: SMTP-palvelimen portti

en: read
fi: luku

en: save device settings
fi: tallenna laitteen asetukset

en: scanner
fi: kuvanlukija

en: scanning for devices
fi: etsitään laitteita

en: select temporary directory
fi: valitse väliaikaishakemisto

en: software (XSane)
fi: ohjelma (XSane)

en: still camera
fi: kamera

en: this may cause problems!
fi: tämä saattaa aiheuttaa ongelmia!

en: unable to set resolution
fi: tarkkuuden asetus epäonnistui

en: unknown constraint type
fi: tuntematon rajoitustyyppi

en: unknown type
fi: tuntematon tyyppi

en: user
fi: käyttäjä

en: video camera
fi: videokamera

en: viewer image is not saved
fi: katselimen kuvaa ei tallennettu

en: virtual device
fi: näennäislaite

en: warning: option has no value constraint
fi: varoitus: valitsimella ei ole arvorajoitusta

en: write
fi: kirjoitus

en: you want to use it for device
fi: haluat käyttää sitä laitteelle
