colord - en to fur translation catalogue (172 entries)

en: %B %e %Y, %I:%M:%S %p
fur: %e di %B dal %Y, %I:%M:%S %p

en: Add a metadata item to the profile
fur: Zonte un element metadât al profîl

en: Add a profile to a device that already exists
fur: Zonte un profîl a un dispositîf che al esist za

en: Alias to %s
fur: Alias a %s

en: Authentication is required to create a color managed device
fur: La autenticazion e je necessarie par creâ un dispositîf cui colôrs gjestîts

en: Authentication is required to create a color profile
fur: La autenticazion e je necessarie par creâ un profîl di colôr

en: Authentication is required to disable profile matching for a device
fur: La autenticazion e je necessarie par disabilitâ la corispondence dal profîl par un dispositîf

en: Authentication is required to install the color profile for all users
fur: La autenticazion e je necessarie par instalâ il profîl di colôr par ducj i utents

en: Authentication is required to modify a color profile
fur: La autenticazion e je necessarie par modificâ un profîl di colôr

en: Authentication is required to modify the color settings for a device
fur: La autenticazion e je necessarie par modificâ lis impostazions di colôr par un dispositîf

en: Authentication is required to remove a color managed device
fur: La autenticazion e je necessarie par gjavâ un dispositîf cui colôrs gjestîts

en: Authentication is required to remove a color profile
fur: La autenticazion e je necessarie par gjavâ un profîl di colôr

en: Authentication is required to use the color sensor
fur: La autenticazion e je necessarie par doprâ il sensôr di colôr

en: Automatically fix metadata in the profile
fur: Al juste in automatic il metadât tal profîl

en: Blue
fur: Blu

en: Calibrate with a 3200K light source.
fur: Calibrâ cuntune sorzint lûs a 3200K.

en: Calibration
fur: Calibradure

en: Capabilities
fur: Capacitâts

en: Clear any metadata in the profile
fur: Nete ducj i metadâts tal profîl

en: Client version:
fur: Version client:

en: Color
fur: Colôr

en: Color Management
fur: Gjestion colôr

en: Color Management D-Bus Service
fur: Servizi D-Bus di gjestion dal colôr

en: Colorspace
fur: Spazi colôr

en: Command not found, valid commands are:
fur: Comant no cjatât, i comants valits a son:

en: Compatible with Adobe RGB (1998)
fur: Compatibil cun Adobe RGB (1998)

en: Crayon Colors
fur: Colôrs pastel

en: Create a CCMX from reference and measurement data
fur: Cree un CCMS dal riferiment e dai dâts di misurazion

en: Create a CMF from CSV data
fur: Cree un CMF dai dâts CSV

en: Create a color managed device
fur: Cree un dispositîf cui colôrs gjestîts

en: Create a color profile
fur: Cree un profîl di colôr

en: Create a device
fur: Cree un dispositîf

en: Create a dummy sensor for testing
fur: Cree un sensôr pustiç pes provis

en: Create a profile
fur: Cree un profîl

en: Create a spectrum from CSV data
fur: Cree un spectrum dai dâts CSV

en: Created
fur: Creât

en: Daemon version:
fur: Version demoni:

en: Dark Calibration
fur: Calibradure scure

en: Debugging Options
fur: Opzions di debug

en: Default display target whitepoint
fur: Il pont di blanc predefinît dal schermi

en: Default gamma for the display
fur: Schirie predefinide pal schermi

en: Delay between sample intervals
fur: Ritart tra i intervai di campionament

en: Deletes a device
fur: Al elimine un dispositîf

en: Deletes a profile
fur: Al elimine un profîl

en: Device ID
fur: ID dispositîf

en: Dump all debug data to a file
fur: Scrîf jù ducj i dâts di debug suntun file

en: Embedded
fur: Incorporât

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Enables or disables the device
fur: Al abilite o disabilite il dispositîf

en: Exit after a small delay
fur: Jes dopo un piçul ritart

en: Exit after the engine has loaded
fur: Jes dopo che il motôr al sedi cjariât

en: Export the tag data
fur: Espuarte il dât de etichete

en: FOGRA27L Coated
fur: FOGRA27L Rivistît

en: FOGRA28L Web Coated
fur: FOGRA28L Web Rivistît

en: FOGRA29L Uncoated
fur: FOGRA29L no rivistît

en: FOGRA30L Uncoated Yellowish
fur: FOGRA30L no rivistît che al bute sul zâl

en: FOGRA39L Coated
fur: FOGRA39L rivistît

en: FOGRA40L SC Paper
fur: FOGRA40L SC Cjarte

en: FOGRA45L Lightweight Coated
fur: FOGRA45L rivistît lizêr

en: FOGRA47L Uncoated
fur: FOGRA47L no rivistît

en: Failed to parse arguments
fur: No si è rivâts a analizâ i argoments

en: Filename
fur: Non file

en: Filter object properties when displaying
fur: Filtre lis proprietâts dal ogjet cuant che si visualize

en: Find a device from the device ID
fur: Cjate un dispositîf dal ID di dispositîf

en: Find a device with a given property value
fur: Cjate un dispositîf cuntun ciert valôr di proprietât furnît

en: Find a profile by filename
fur: Cjate un profîl dal non dal file

en: Find a profile from the profile ID
fur: Cjate un profîl dal ID di profîl

en: Format
fur: Formât

en: GRACoL TR006 Coated
fur: GRACoL TR006 rivistît

en: Gamma Table
fur: Tabele de schirie

en: Generate the VCGT calibration of a given size
fur: Gjenere la calibradure VCGT di une dimension furnide

en: Get a standard colorspace
fur: Oten un spazi-colôrs standard

en: Gets a reading from a sensor
fur: Al oten une leture di un sensôr

en: Gets a spectral reading from a sensor
fur: Al oten une leture spetrâl di un sensôr

en: Gets all the available color profiles
fur: Al oten ducj i profîi colôr disponibii

en: Gets all the available color sensors
fur: Al oten ducj i sensôrs di colôr disponibii

en: Gets all the color managed devices
fur: Al oten ducj i dispositîfs cun colôrs gjestîts

en: Gets all the color managed devices of a specific kind
fur: Al oten ducj i dispositîfs cun colôrs gjestîts di un ciert gjenar

en: Gets the default profile for a device
fur: Al oten il profîl predefinît par un dispositîf

en: ICC profile creation program
fur: Program di creazion profîl ICC

en: ICC profile dump program
fur: Program par scrivi jù de memorie il profîl ICC

en: IFRA26S 2004 Newsprint
fur: IFRA26S 2004 Stampe

en: Import a profile and install it for the user
fur: Impuarte un profîl e instalilu pal utent

en: Inhibit color profile selection
fur: Inibìs la selezion dal profîl colôr

en: Inhibitors
fur: inibidôrs

en: Inhibits color profiles for this device
fur: Al inibìs i profîi colôr par chest dispositîf

en: Initialize any metadata for the profile
fur: Inizialize ducj i metadâts pal profîl

en: Install system color profiles
fur: Instale profîi di colôr di sisteme

en: Irradiance Calibration
fur: Calibradure iradiance

en: LCD Generic
fur: LCD gjeneric

en: LCD White LED
fur: LCD LED blanc

en: LED Generic
fur: LED gjeneric

en: Locked
fur: Blocât

en: Locks the color sensor
fur: Al bloche il sensôr dal colôr

en: Makes a profile default for a device
fur: Al rint predefinît un profîl par un dispositîf

en: Metadata
fur: Metadât

en: Modified
fur: Modificât

en: Modify a color profile
fur: Modifiche un profîl di colôr

en: Modify color settings for a device
fur: Modifiche lis impostazion di colôr par un dispositîf

en: Native
fur: Natîf

en: No connection to colord:
fur: Nissune conession a colord:

en: No output filename specified
fur: Nissun non di file di jessude specificât

en: No spectral capability
fur: Nissune capacitât spetrâl

en: Object Path
fur: Percors ogjet

en: Options
fur: Opzions

en: Owner
fur: Proprietari

en: Printer
fur: Stampant

en: Profile
fur: Profîl

en: Profile ID
fur: ID profîl

en: Profile to create
fur: Profîl di creâ

en: Projector
fur: Proietôr

en: Put the device in a dark place and press enter.
fur: Met il dispositîf intun puest scûr e frache Invie.

en: Put the device on the color to be measured and press enter.
fur: Met il dispositîf sul colôr di misurâ e frache Invie.

en: Qualifier
fur: Cualificadôr

en: Remove a color managed device
fur: Gjave un dispositîf cui colôrs gjestîts

en: Remove a color profile
fur: Gjave un profîl di colôr

en: Remove a metadata item from the profile
fur: Gjave un element metadât dal profîl

en: Returns all the profiles that match a qualifier
fur: Al torne ducj i profîi che a corispuindin a un cualificadôr

en: SNAP TR002 Newsprint
fur: SNAP TR002 Stampe

en: SWOP TR003 Coated
fur: SWOP TR003 rivistît

en: SWOP TR005 Coated
fur: SWOP TR005 rivistît

en: Scope
fur: Ambit

en: Seat
fur: Sente

en: Sensor
fur: Sensôr

en: Sensor ID
fur: ID sensôr

en: Serial
fur: Seriâl

en: Serial number
fur: Numar seriâl

en: Set the ICC profile version
fur: Stabilìs la version dal profîl ICC

en: Set the device to the calibrate position and press enter.
fur: Met il dispositîf ae posizion di calibradure e frache Invie.

en: Set the device to the surface position and press enter.
fur: Met il dispositîf ae posizion di superficie e frache Invie.

en: Sets extra properties on the profile
fur: Stabilìs proprietâts adizionâls sul profîl

en: Sets one or more sensor options
fur: Al stabilìs une o plui opzions dal sensôr

en: Sets the copyright string
fur: Al stabilìs la stringhe copyright

en: Sets the description string
fur: Al stabilìs la stringhe di descrizion

en: Sets the device kind
fur: Al stabilìs il gjenar di dispositîf

en: Sets the device model
fur: Al stabilìs il model dal dispositîf

en: Sets the device serial
fur: Al stabilìs il seriâl dal dispositîf

en: Sets the device vendor
fur: Al stabilìs il produtôr dal dispositîf

en: Sets the manufacturer string
fur: Al stabilìs la stringhe produtôr

en: Sets the model string
fur: Al stabilìs la stringhe dal model

en: Show client and daemon versions
fur: Mostre lis versions dal client e dal demoni

en: Show debugging information for all files
fur: Mostre lis informazions di debug par ducj i file

en: Show debugging options
fur: Mostre opzions di debug

en: Show extra debugging information
fur: Mostre informazions di debug adizionâls

en: Show the value without any header
fur: Mostre il valôr cence nissune intestazion

en: Spectral
fur: Spetrâl

en: Spot
fur: Balin

en: State
fur: Stât

en: Swapped Red and Green
fur: Ros e vert scambiâts

en: System Wide
fur: Par dut il sisteme

en: System model:
fur: Model sisteme:

en: System vendor:
fur: Vendidôr sisteme:

en: The default target gamma value for the display. Common values are 1.8, 2.2 and 2.4.
fur: Il valôr dal spetri predefinît pal schermi. I valôrs usuâi a son 1.8, 2.2 e 2.4.

en: The default target whitepoint in Kelvin for display calibration, with 0 meaning display native. Common values are 6500 for D65 and 5000 for D50.
fur: Il pont di blanc predefinît in Kelvin pe calibradure dal schermi, cun 0 che al significhe schermi natîf. I valôrs abituâi a son 6500 par D65 e 5000 par D50.

en: The locale to use when setting localized text
fur: La localizazion di doprâ cuant che si stabilìs il test localizât

en: There are no supported sensors attached
fur: Nissun sensôr supuartât tacât

en: This general purpose profile was designed by Hewlett-Packard and Microsoft and lives on as the default profile on the Internet for untagged RGB colors and used in HDTV. Most uncalibrated displays are able to display most of the colors available in sRGB, although this profile is sometimes a poor choice for printing.
fur: Chest profîl gjeneric al è stât progjetât di Hewlett-Packard e Microsoft, al continue a esisti come profîl predefinît su internet pai colôrs RGB cence etichete e al ven doprât tes HDTV. I schermis cun mancul calibradure a puedin mostrâ la plui part dai colôrs disponibii in sRGB, dut câs chest profîl cualchi volte al è une puare sielte pe stampe.

en: This is the current standard used by North America and Japan for studio recording. You should only use this profile to encode or decode video.
fur: Chest al è l'atuâl standard doprât in Americhe dal nord e in Gjapon pe regjistrazion in studi. Si varès di doprâ chest profîl dome par codificâ e decodificâ videos.

en: This profile is free of known copyright restrictions
fur: Chest profîl al è libar di restrizions di copyright cognossudis

en: This test profile swaps the red and green channels and is useful as a visual check that profiles are being applied correctly. If this profile is applied twice, the image looks unchanged.
fur: Chest profîl al scambie i canâi ros e vert; al è util par controlâ in maniere visive che i profîi a esdi aplicâts in maniere juste. Se chest profîl al ven aplicât dôs voltis, la imagjin no semee modificade.

en: Title
fur: Titul

en: Type
fur: Gjenar

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Use color sensor
fur: Dopre sensôr di colôr

en: Vendor
fur: Vendidôr

en: Warning
fur: Avertiment

en: Wide Gamut LCD CCFL
fur: Spetri colôrs ampli LCD CCFL

en: Wide Gamut LCD RGB LED
fur: Spetri colôr ampli LCD RGB LED

en: Wide Gamut RGB
fur: Spetri colôrs ampli RGB

en: Write embedded creation timestamps
fur: Scrîf datis e oris di creazions incorporadis

en: X11 Colors
fur: Colôrs X11

en: bluish
fur: al bute sul blu
