akregator - en to fy translation catalogue (211 entries)

en:  (no unread articles)
fy:  (gjin net-lêzen berjochten)

en: &Add Feed...
fy: Feed &taheakje...

en: &Article
fy: &Artikel

en: &Delete Feed
fy: Fee&d weismite

en: &Delete Folder
fy: Map fuor&tsmite

en: &Delete articles older than:
fy: Artikes weis&mite dy't âlder binne as:

en: &Edit Feed...
fy: Feed b&ewurkje...

en: &Export Feeds...
fy: Feeds &eksportearje...

en: &Fetch Feed
fy: &Feed ophelje

en: &Fetch Feeds
fy: &Feeds ophelje

en: &General
fy: Al&gemien

en: &Go
fy: &Gean

en: &Import Feeds...
fy: Feeds &ymportearje...

en: &Keep all articles
fy: Alle arti&kelen behâlde

en: &Mark As
fy: &Markearje as

en: &Mark Feed as Read
fy: Feed als lêzen &markearje

en: &Mark Feeds as Read
fy: Feeds as lêzen &markearje

en: &Mark as Important
fy: &Markearje as wichtich

en: &Name:
fy: &Namme:

en: &Next Article
fy: F&olgjend artikel

en: &Next Feed
fy: Folgje&nde feed

en: &Normal View
fy: &Under inoar

en: &Open Homepage
fy: Webstee &iepenje

en: &Previous Article
fy: &Foarich artikel

en: &Previous Feed
fy: Foarige fee&d

en: &Rename Folder
fy: Map we&rneame

en: &Save Link As...
fy: Keppeling op&slaan as...

en: &URL:
fy: &URL-adres:

en: &Use default settings
fy: Standertynstellings br&ûke

en: &Use interval fetching
fy: Feeds mei tusken&tiden ophelje

en: &Widescreen View
fy: &Njonken inoar

en: 'Delayed mark as read' feature
fy: Moogelikheid foar fertraging om artikel as lêzen te markearjen

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
fy: <qt>Wolle jo it artikel <b>%1</b> weismite?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
fy: <qt>Wolle jo de feed <b>%1</b> weismite?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
fy: <qt>Wolle jo de map <b>%1</b> mei byhearrende submappen en feeds echt weismite?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
fy: <qt>Wolle jo dizze feed weismite?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
fy: <qt>Wolle jo dizze map mei taheakke feeds en submappen echt weismite?</qt>

en: Add Feed
fy: Feed tafoegje

en: Add Folder
fy: Map tafoegje

en: Add Imported Folder
fy: Ymportearre map taheakje

en: Add New Source
fy: Nije boarne tafoegje

en: Adva&nced
fy: Ava&nsearre

en: All Articles
fy: Alle artikels

en: All Feeds
fy: Alle feeds

en: Ar&chive
fy: Ar&gyf

en: Archive Backend
fy: Argyfbackend

en: Archive Mode
fy: Argyfmodus

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
fy: Wolle jo dizze yntroduksjeside útskeakelje?

en: Article Limit
fy: Artikellimyt

en: Article List
fy: Artikellist

en: Article display mode.
fy: Artikelwerjeftemodus.

en: Articles
fy: Artikels

en: Articles list.
fy: List mei artikels.

en: Author
fy: Auteur

en: Author of librss
fy: Auteur fan librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
fy: Behear fan bugsdatabank, ferbetterings fan de gebrûksfreonlikens

en: C&ombined View
fy: Ko&mbinearre

en: Close the current tab
fy: It tabblêd fan no slute

en: Complete Story
fy: Lês mear...

en: Concurrent Fetches
fy: Tagelyk ophelje

en: Contributor
fy: Meiwurker

en: Copy &Link Address
fy: Keppe&lingsadres kopiearje

en: Copy Link Address
fy: Keppelingadres kopiearje

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
fy: Koe de triem %1 net ymportearje (gjin jildich OPML-formaat)

en: Date
fy: Datum

en: Default Archive Settings
fy: Standert argyfynstellings

en: Default expiry age for articles in days.
fy: De standertferfaltiid yn dagen wêrnei't artikels ferrinne.

en: Delete Article
fy: Artikel weismite

en: Delete Expired Articles
fy: Ferrûne Artikels Weismite

en: Delete Feed
fy: Feed weismite

en: Delete Folder
fy: Map weismite

en: Delete articles older than:
fy: Artikels weismite dy't âlder binne as:

en: Delete expired articles
fy: Ferrûne artikels weismite

en: Detach Tab
fy: Tabblêd losmeitsje

en: Developer
fy: Untwikkelder

en: Di&sable archiving
fy: Argivearjen út&skeakelje

en: Disable
fy: Utskeakelje

en: Disable Archiving
fy: Argivearring útsette

en: Disable Introduction Page
fy: Yntroduksjeside útskeakelje

en: Display name of RSS column
fy:  Namme fan feedkolom sjen litte

en: Do Not Expire Important Articles
fy: Wichtige artikels net ferrinne litte

en: Do not expire important articles
fy: Belangrike artikels net ferrinne litte

en: Do not save any articles
fy: Gjin artikels opslaan

en: Downloading %1
fy: Dwaande mei it downloaden fan %1

en: Expiry Age
fy: Ferfaltiid

en: Fe&tch All Feeds
fy: Alle feeds op&helje

en: Feed &URL:
fy: Feed-&URL-adres:

en: Feed Properties
fy: Feedeigenskippen

en: Feed added:
     %1
fy: Feed tafoege:
     %1

en: Feed found, downloading...
fy: Feed fûn, dwaande mei downloaden...

en: Feed not found from %1.
fy: Gjin feed fûn op %1.

en: Feeds added:
     %1
fy: Feeds tafoege:
     %1

en: Fetch aborted
fy: Opheljen ôfbrutsen

en: Fetch all fee&ds on startup
fy: Alle fee&ds ophelje by opstarten

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
fy: Alle feeds bywurkje elke %1 minuten.

en: Fetch completed
fy: Opheljen is klear

en: Fetch error
fy: Fout by opheljen

en: Fetch feedlist on startup.
fy: Feedlist ophelje by opstarten.

en: Fetch feeds every:
fy: Feeds ophelje elke:

en: Fetch on startup
fy: Ophelje by opstarten

en: Fetching Feeds...
fy: Feeds wurde ymportearre...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
fy: Gruttes foar earste (meastal fertikale) skiedingsbalke.

en: Fixed font:
fy: Lettertype mei fêste breedte:

en: Folder name:
fy: Mapnamme:

en: Go Down in Tree
fy: Nei ûnderen ta yn beamstruktuer

en: Go Left in Tree
fy: Nei lofts yn beamstruktuer

en: Go Right in Tree
fy: Nei rjochts yn beamstruktuer

en: Go Up in Tree
fy: Omheech yn beamstruktuer

en: Go to Bottom of Tree
fy: Nei ûnderkant fan beamstruktuer

en: Go to Top of Tree
fy: Nei boppekant fan beamstruktuer

en: Handbook
fy: Hânboek

en: Icons
fy: Piktogrammen

en: Imported Folder
fy: Ymportearre map

en: Imported folder name:
fy: Namme fan ymportearre map:

en: Insomnia
fy: Sliepeleazens

en: Interval for autofetching
fy: Tuskentiden foar automatysk opheljen

en: Interval for autofetching in minutes.
fy: Tuskentiden foar automatysk opheljen yn minuten.

en: KDE Dot News
fy: KDE Dot-nijs

en: Keep All Articles
fy: Alle artikels bewarje

en: Keep Enabled
fy: Oan stean litte

en: Left mouse click:
fy: Lofter mûsklik:

en: Limit Number of Articles
fy: Tal artikels beheine

en: Limit archi&ve to:
fy: Argy&f beheine ta:

en: Limit the number of articles in a feed
fy: It tal artikels yn in feed beheine

en: Load the &full website when reading articles
fy: &Folsleine webstee lade by it lêzen fan artikels

en: Loading canceled
fy: Laden annulearre

en: Loading completed
fy: Klear mei laden

en: Loading...
fy: Dwaande mei laden...

en: Ma&rk All Feeds as Read
fy: Alle feeds as lêzen ma&rkearje

en: Maintainer
fy: Underhâlder

en: Mar&k articles as read when they arrive
fy: Artikels fuorendaliks nei opheljen mar&kearje as lêzen

en: Mar&k selected article read after
fy: Selektearre artikel as lêzen mar&kearje nei

en: Mark &all feeds as read on startup
fy: &Alle feeds as lêzen markearje by opstarten

en: Mark all feeds as read on startup
fy: Alle feeds as lêzen markearje by opstarten

en: Mark all feeds as read on startup.
fy: Alle feeds as lêzen markearje by opstarten.

en: Mark selected article as new
fy: Selektearre artikel as nij markearje

en: Mark selected article as read
fy: Selektearre artikel markearje as lêzen

en: Mark selected article as unread
fy: Selektearre artikel markearje as net-lêzen

en: Medium font size:
fy: Medium lettertypegrutte:

en: Middle mouse click:
fy: Middelste mûsklik:

en: Minimum font size:
fy: Minimale lettertypegrutte:

en: Move Node Down
fy: Knooppunt nei ûnderen ta ferpleatse

en: Move Node Left
fy: Knooppunt nei lofts ferpleatse

en: Move Node Right
fy: Knooppunt nei rjochts ferpleatse

en: Move Node Up
fy: Knooppunt omheech ferpleatse

en: N&ext Unread Feed
fy: Folg&jende net-lêzen feed

en: Ne&w Folder...
fy: &Nije map...

en: Ne&xt Unread Article
fy: Folgje&nd net-lêzen artikel

en: Network
fy: Netwurk

en: Notify when new articles arri&ve
fy: Melde at der nije artikels binnen &komme

en: Number of articles to keep per feed.
fy: Tal artikels, te bewarjen per feed.

en: Number of concurrent fetches
fy: Tal lyktidige ophelferbinings

en: OPML Parsing Error
fy: OPML-ûntleedfout

en: Open Link in External &Browser
fy: Keppeling iepenje yn in eksterne &blêder

en: Open Link in New &Tab
fy: Keppeling yn nij &tabblêd iepenje.

en: Open in Background Tab
fy: Iepenje yn eftergrûntabblêd

en: Open in External Browser
fy: Iepenje yn eksterne blêder

en: Open in Tab
fy: Iepenje yn tabblêd

en: Opening Feed List...
fy: Feedlist wurdt iepene...

en: Pre&vious Unread Article
fy: Foari&ch net-lêzen artikel

en: Prev&ious Unread Feed
fy: Foar&ige net-lêzen feed

en: Read Error
fy: Lêsfout

en: Remove &Important Mark
fy: Net markearje as wicht&ich

en: Reset search bar when changing feeds
fy: Sykbalke resette neidat fan feed feroare wurdt

en: Resets the quick filter when changing feeds.
fy: Werstelt de snelsiker at der fan feed feroare wurdt.

en: Sans serif font:
fy: Skreefleas-lettertype:

en: Save an unlimited number of articles.
fy: Unbeheind tal artikels bewarje.

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
fy: Gruttes foar twadde (meastal horizontale) skiedingsbalke.

en: Select Next Tab
fy: Folgjende tabblêd selektearje

en: Select Previous Tab
fy: Foarige tabblêd selektearje

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
fy: Selektearje dit at jo in melding krije wolle at der nije artikels binne..

en: Send &File...
fy: Triem &ferstjoere...

en: Send &Link Address...
fy: Keppe&lingsadres ferstjoere...

en: Serif font:
fy: Skreef-lettertype:

en: Show Quick Filter
fy: Snelfilter toane

en: Show Quick Filter Bar
fy: Snelfilterbalke toane

en: Show close buttons on tabs
fy: Slútknoppen op tabblêden toane

en: Show close buttons on tabs instead of icons
fy: Slútknoppen op tabblêden toane ynstee fan byldkaikes

en: Show tra&y icon
fy: Systeemb&yldkaike toane

en: Show tray icon
fy: Systeemfekbyldkaike toane

en: Sizes for first splitter
fy: Gruttes foar earste skiedingsbalke

en: Sizes for second splitter
fy: Gruttes foar twadde skiedingsbalke

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
fy: Bepaalt oft de tekstballonnen brûkt wurde of net.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
fy: Bepaalt of it systeemfekpiktogram toand wurdt of net.

en: Standard font:
fy: Standert lettertype:

en: Startup
fy: Opstarte

en: Status Filter
fy: Filterstatus

en: Stores the last search line text
fy: Bewarret de lêste tekst op de sykrigel

en: Stores the last status filter setting
fy: Bewarret de lêste status fan it filter

en: Text Filter
fy: Tekstfilter

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
fy: De triem %1 koe net lêzen wurde. Kontrolearje oft it bestiet en oft it lêsber is foar de brûker fan no.

en: Tons of bug fixes
fy: In hiel soad bugs oplost

en: U&se a custom update interval
fy: Eigen tiid&ynterfal foar bywurkjen brûke

en: Use &notifications for all feeds
fy: Meldi&ngs foar alle feeds ynskeakelje

en: Use HTML Cache
fy: HTML-cache brûke

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
fy: Standertbrowser fan KDE brûke at yn in eksterne browser iepene wurdt.

en: Use default KDE web browser
fy: Standertblêder fan KDE brûke

en: Use interval fetching
fy: Feeds mei tuskentiden ophelje

en: Use notifications
fy: meldingen jaan

en: Use the &browser cache (less network traffic)
fy: &Browsercache brûke (minder netwurkferkear)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
fy: Brûkt de HTML-cache fan KDE foar it downloaden fan feeds, om fergees te folle dataferkear foar te kommen. Allinnich útskeakelje at soks echt needsaaklik is.

en: Use the specified command when opening in external browser.
fy: It opjûne kommando brûke foar it iepenjen fan in eksterne blêder

en: Use this command:
fy: Dit kommando brûke:

en: View Mode
fy: Werjeftemodus

en: What the click with left mouse button should do.
fy: Wat in klik mei de loftermûsknop dwaan moat.

en: What the click with middle mouse button should do.
fy: Wat in klik mei de middelste mûsknop dwaan moat.

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
fy: At dizze opsje ynkeakele is, sille wichtige artikels net weismiten wurde at it argyf opskjinne wurdt.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
fy: Oft der in fertraging barre moat eardat in artikel nei seleksje markearre wurdt as lêzen.

en: Write Error
fy: Skriuwflater

en: You can view multiple articles in several open tabs.
fy: Jo kinne meardere artikels besjen yn ferskate iepen tabblêden.

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
fy: &Lêzen
