dolphin - en to fy translation catalogue (204 entries)

en: &Edit
fy: Be&wurkje

en: &Go
fy: &Gean nei

en: &View
fy: Byl&d

[ctx: @action]
en: Create Folder...
fy: Map oanmeitsje...

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
fy: Wiskje (Brûkkend de fluchtoets foar it jiskefet)

[ctx: @action:button]
en: Download New Services...
fy: Nije tsjinsten ynlade...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
fy: Jiskefet leegje

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
fy: Aktive lokaasje brûke

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
fy: Standertlokaasje brûke

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
fy: Kieze...

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
fy: Folgjende ljepper aktivearje

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
fy: Foarige ljepper aktivearje

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
fy: Alle oare ljeppers slute

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
fy: Ljepper slute

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
fy: Ynstelle...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
fy: Kopiearje

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
fy: Knippe

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
fy: Wiskje

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
fy: Ljepper losmeitsje

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
fy: Jiskefet leegje

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
fy: Nei it Jiskefet ferpleatse

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
fy: Nije ljepper

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
fy: Iepenje in nije ljepper

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
fy: Iepenje in nij finster

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
fy: Foarbyld

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
fy: Eigenskippen

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
fy: Omneame...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
fy: Werom sette

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
fy: Ferburgen triemen sjen litte

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
fy: Romteynformaasje sjen litte

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
fy: Zoomglider sjen litte

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
fy: Oan lokaasjes taheakje

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
fy: Triemtype b&ewurkje...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
fy: Seleksje omdraaie

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
fy: Plakke

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching...
fy: Oerienkommende items selektearje...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
fy: Alles net selektearje

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching...
fy: Oerienkommende items net selektearje...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
fy: Ljepper slute

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
fy: Nij &finster

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
fy: Nije ljepper

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
fy: Eigenskippen

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
fy: &Netwurk mappen

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
fy: App&likaasjes

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
fy: Auto-úteinsette

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
fy: Jiskefet

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
fy: Bewurkbere lokaasje

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
fy: Lokaasje bewurkje

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
fy: Mappen earst

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
fy: Triemmen fergelykje

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File...
fy: Triem sykje...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
fy: &Terminal iepenje

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
fy: Terminal iepenje

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
fy: Groepearre sjen litte

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
fy: Sortearje neffens

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
fy: Stopje

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
fy: Byldkaikes

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
fy: Werjeftemodus

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
fy: Slúte

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
fy: Slúte

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
fy: Spjalte

[ctx: @info]
en: Close left view
fy: Lofter werjefte slute

[ctx: @info]
en: Close right view
fy: Rjochter werjefte slute

[ctx: @info]
en: Details view mode
fy: Details werjeftemodus

[ctx: @info]
en: Go back
fy: Gean tebek

[ctx: @info]
en: Go forward
fy: Gean foarút

[ctx: @info]
en: Icons view mode
fy: Byldkaike werjeftemodus

[ctx: @info]
en: Searching...
fy: Dwaande mei sykjen...

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
fy: Foarbyld sjen litten fan triemmen en mappen

[ctx: @info]
en: Split view
fy: Werjefte spjalte

[ctx: @info]
en: Stop loading
fy: it laden ophâlde

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
fy: De lokaasje fan de thúsmap is ûnjildich of bestiet net, it sil net tapast wurde.

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
fy: De werjefte-eigenskippen fan alle mappen sille feroare wurde. Wolle jo trochgean?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
fy: De werjefte-eigenskippen fan alle submappen sille feroare wurde. Wolle jo trochgean?

[ctx: @info:credit]
en: Developer
fy: Untwikkelder

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
fy: Dokumintaasje

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
fy: Oantal mappen: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
fy: Mappen: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
fy: Map wurdt laden...

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
fy: Dokumint om te iepenjen

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
fy[0]: 1 triem selektearre
fy[1]: %1 triemmen selektearre

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
fy[0]: 1 map selektearre
fy[1]: %1 mappen selektearre

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
fy: Oanmakke map.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
fy: Wiskjen is foltôge.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
fy: Websiden wurde net stipe troch dolfyn , dêrfoar is de webblêder úteinsetten

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
fy: Unbekend protokol

[ctx: @info:status]
en: No items found.
fy: Gjin items fûn

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
fy: Mei sukses kopiearre.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
fy: Mei sukses keppele.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
fy: Mei sukses by it jiske setten.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
fy: Mei sukses ferpleatst.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
fy: Mei sukses omneamd.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
fy: Lokaasje '%1' is ûnjildich.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
fy: De lokaasje is leech.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
fy: Unbekende flater.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information...
fy: Ferzje ynformaasje wurdt fernijt...

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
fy: %1 frij

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
fy: Filterbalke ferbergje

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
fy[0]: Grutte: 1 piksel
fy[1]: grutte: %1 piksels

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
fy: De lêste kear dat dizze eigenskippen troch de brûker feroare binne.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
fy: Dizze opsje beskiet de styl fan de werjefte. Op it stuit wurde werjeftewearden as byldkaikses (0), details (1) en kolommen (2) stipe.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
fy: As dizze opsje selektearre is, sille ferburgen  triemmen, lykas dyjinne dy mei in '.' begjinne, werjûn wurde yn de triemwerjefte.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
fy: As dizze opsje ynskeakele is, sil der in foarbyld fan de triemynhâld as in byldkaike te sjen wêzen.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
fy: Byldkaikes

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
fy: Oanpaste lettertype

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
fy: Systeemwide lettertype

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
fy: Oprinnend

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
fy: Ofrinnend

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
fy: Utfiere,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
fy: Ferbean

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
fy: Lêze,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
fy: Skriuwe,

[ctx: @label]
en: Link Destination
fy: Keppeling berstimming

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
fy: Folchoarder wêryn de triemmen te sortearjen

[ctx: @label]
en: Owner
fy: Eigner

[ctx: @label]
en: Path
fy: Paad

[ctx: @label]
en: Permissions
fy: Tagongsrjochten

[ctx: @label]
en: Properties last changed
fy: Eigenskippen lêst feroare

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
fy: Lit mappen earst sjen by it sortearjen fan triemmen en mappen

[ctx: @label]
en: Size
fy: Grutte

[ctx: @label]
en: Sort files by
fy: Triemmen sortearje neffens

[ctx: @label]
en: View Mode
fy: Werjeftemodus

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
fy: Sortearring:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
fy: Werjeftemodus:

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
fy: Argiven as map iepenje

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
fy: Mappen earst sjen litte

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
fy: Ferburgen triem sjen litte

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
fy: Groepearre sjen litte

[ctx: @option:check]
en: Show preview
fy: Foarbyld sjen litte

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
fy: Seleksjewiksel sjen litte

[ctx: @option:check]
en: Show space information
fy: Romteynformaasje sjen litte

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
fy: Tekstballonnen sjen litte

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
fy: Zoomglider sjen litte

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
fy: Filterbalke sjen litte

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
fy: Folsleine paad yn lokaasjebalke sjen litte

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
fy: Alle mappen

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
fy: Aktive map

[ctx: @title]
en: File Manager
fy: Triembehearder

[ctx: @title:group]
en: Navigation
fy: Navigaasje

[ctx: @title:group]
en: Startup
fy: Uteinsette

[ctx: @title:group]
en: Trash
fy: Jiskefet

[ctx: @title:group]
en: View Modes
fy: Werjeftemodus

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
fy: Earder yn de moanne

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
fy: Trije wiken lyn

[ctx: @title:group Date]
en: Today
fy: Hjoed

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
fy: Twa wiken lyn

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
fy: Juster

[ctx: @title:group General settings]
en: General
fy: Algemien

[ctx: @title:group Size]
en: Big
fy: Grut

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
fy: Mappen

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
fy: Middel

[ctx: @title:group Size]
en: Small
fy: Lyts

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
fy: Dolfyn-arkbalke

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
fy: Lokaasjebalke

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
fy: Haadarkbalke

[ctx: @title:menu]
en: Selection
fy: Seleksje

[ctx: @title:menu]
en: Tools
fy: Helpmiddels

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
fy: Nij oanmeitsje

[ctx: @title:tab]
en: Icons
fy: Byldkaikes

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
fy: Gedrach

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
fy: Foarbyld

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
fy: Tastânbalke

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
fy: Werjefte-eigenskippen wurden tapast

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
fy: Befêstiging

[ctx: @title:window]
en: Folders
fy: Mappen

[ctx: @title:window]
en: Information
fy: Ynformaasje

[ctx: @title:window]
en: Places
fy: Plakken

[ctx: @title:window]
en: Select
fy: Selektearje

[ctx: @title:window]
en: Unselect
fy: Neat selektearje

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
fy: Freegje om befêstiging by it sluten fan finsters mei meardere ljeppers

en: Browse through archives
fy: Blêdzje troch argiven

en: C&lose Current Tab
fy: Aktive ljepper s&lute

en: Default
fy: Standert

en: Do not ask again
fy: Net wer freegje

en: Enabled plugins
fy: Plugins ynskeakelje

en: Expandable folders
fy: Ut te wreidzjen mappen

en: Home URL
fy: Thúsadres

en: Icon size
fy: Byldkaikegrutte

en: Location
fy: Lokaasje

en: Position of columns
fy: Posysje fan kolommen

en: Preview size
fy: Foarbyldgrutte

en: Recently Closed Tabs
fy: Koartlyn sluten ljeppers

en: Reload
fy: Op 'e nij lade

en: Rename inline
fy: Inline omneame

en: Select Remote Charset
fy: Eksterne tekenset selektearje

en: Select all items matching this pattern:
fy: Selektearje alle items dy't oerienkomme mei dit patroan:

en: Should the URL be editable for the user
fy: Of it adres foar de brûkers bewurkber is

en: Should the filter bar be shown
fy: Of de filterbalke te sjen is

en: Should the full path be shown inside the location bar
fy: Moat it folsleine paad te sjen wêze yn de lokaasjebalke

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
fy: De kommando's 'Kopiearje nei' en 'ferpleats nei' yn it kontekstmenu sjen litte

en: Show selection toggle
fy: Seleksjewiksel sjen litte

en: Show the space information in the statusbar
fy: Romte ynformaasje yn de tastânbalke sjen litte

en: Show tooltips
fy: Tekstballonnen sjen litte

en: Show zoom slider in the statusbar
fy: Zoomglider yn de tastânbalke sjen litte

en: Split the view into two panes
fy: Werjefte spjalte yn twa panielen

en: Text completion mode of the URL Navigator
fy: Tekst oanfolling fan de URL navigator

en: Timestamp since when the view properties are valid
fy: Tiidsoantsjutting fanôf it momint dat de werjefte-eigenskippen jildich binne

en: Unselect all items matching this pattern:
fy: Alle items dy't oerienkomme mei dit patroan net selektearje:

en: Use auto-expanding folders for all view types
fy: Brûk auto-útwreidzje foar alle werjefte typen

en: Use system font
fy: Systeemlettertype brûke

en: What
fy: Wat

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
fy: Jo ha meardere ljeppers iepene yn dit finster, binne jo wis dat jo der útgean wolle?

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
fy: Under it slepen de mappen iepenje

en: play
fy: spylje
