kdelibs4 - en to fy translation catalogue (809 entries)

en: &Add
fy: &Taheakje

en: &Add to Custom Colors
fy: Oan &eigen kleuren taheakje

en: &Deselect All
fy: Alles &ûntselektearje

en: &Minimize
fy: &Minimalisearje

en: &Remove
fy: &Fuortsmite

en: &Restore
fy: He&rstelle

en: &Select All
fy: Alle&s selektearje

en: &Try
fy: &Besykje

en: 'ai_family' not supported
fy: 'ai_family' wurdt net stipe

en: 'ai_socktype' not supported
fy: 'ai_sockettype' wurdt net stipe

en: *|All files
fy: *|Alle triemen

en: -default-
fy: -standert-

en: -unnamed-
fy: -nammeleas-

en: 160 bit prime factor:
fy: 160 bits prymfaktor:

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
fy: systeem flater: %1

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
fy: Onbekende familie %1

en: <Error>
fy: <Flater>

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
fy: <qt>Wolle jo grif <b>%1</b> beëinigje?</qt>

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
fy: '%1' mist.

[ctx: @item Calendar system]
en: Gregorian
fy: Gregoriaansk

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
fy: Hebreeuwsk

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
fy: Unjildich kalindertype

[ctx: @item license]
en: Artistic License
fy: Artistic lisinsje

[ctx: @item license]
en: BSD License
fy: BSD Lisinsje:

[ctx: @item license]
en: Custom
fy: Oanpast

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
fy: GNU General Public License Version 2

[ctx: @item license]
en: Not specified
fy: Net oantsjutte

[ctx: @item license]
en: Q Public License
fy: Q Public lisinsje

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
fy: Artistic lisinsje

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
fy: BSD Lisinsje

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
fy: %1 dagen

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
fy: %1 oeren

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
fy: %1 minuten

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
fy: %1 sekonden

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
fy: %1 en %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
fy: %1 en %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
fy: %1 en %2

[ctx: @label]
en: Change...
fy: Feroarje...

[ctx: @title:window]
en: Print
fy: Printsje

en: A dialog box for setting preferences for debug output
fy: In dialoochfinster foar it ynstellen fan de foarkarren foar de debug-útfier.

en: A file or folder named %1 already exists.
fy: In triem of map mei de namme %1 bestiet al.

en: Abort on fatal errors
fy: Ofbrekke by fatale flaters

en: Acquire Image
fy: Ofbylding oernimme

en: Add...
fy: Taheakje...

en: Africa/Abidjan
fy: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
fy: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
fy: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
fy: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
fy: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
fy: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
fy: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
fy: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
fy: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
fy: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
fy: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
fy: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
fy: Afrika/Cairo

en: Africa/Casablanca
fy: Afrika/Kasablanka

en: Africa/Ceuta
fy: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
fy: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
fy: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
fy: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
fy: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
fy: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
fy: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
fy: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
fy: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
fy: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
fy: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
fy: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
fy: Afrika/Khartoem

en: Africa/Kigali
fy: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
fy: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
fy: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
fy: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
fy: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
fy: Afrika/Lûanda

en: Africa/Lubumbashi
fy: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
fy: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
fy: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
fy: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
fy: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
fy: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
fy: Afrika/Mogadiscio

en: Africa/Monrovia
fy: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
fy: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
fy: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
fy: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
fy: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
fy: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
fy: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
fy: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
fy: Afrika/Timboektoe

en: Africa/Tripoli
fy: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
fy: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
fy: Afrika/Windhoek

en: All Pictures
fy: Alle ôfbyldings

en: All Supported Files
fy: Alle stipe triemen

en: Alpha:
fy: Alfa:

en: America/Adak
fy: Amearika/Adak

en: America/Anchorage
fy: Amearika/Anchorage

en: America/Anguilla
fy: Amearika/Anguilla

en: America/Antigua
fy: Amearika/Antigua

en: America/Araguaina
fy: Amearika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
fy: Amearika/Argentinië/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
fy: Amearika/Argentinië/Catamarca

en: America/Argentina/ComodRivadavia
fy: Amearika/Argentinië/ComodRivadavia

en: America/Argentina/Cordoba
fy: Amearika/Argentinië/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
fy: Amearika/Argentinië/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
fy: Amearika/Argentinië/Araguaina

en: America/Argentina/Mendoza
fy: Amearika/Argentinië/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
fy: Amearika/Argentinië/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
fy: Amearika/Argentinië/San_juan

en: America/Argentina/Tucuman
fy: Amearika/Argentinië/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
fy: Amearika/Argentinië/Ashuaia

en: America/Aruba
fy: Amearika/Aruba

en: America/Asuncion
fy: Amearika/Asunción

en: America/Bahia
fy: Amearika/Bahia

en: America/Barbados
fy: Amearika/Barbados

en: America/Belem
fy: Amearika/Belem

en: America/Belize
fy: Amearika/Belize

en: America/Boa_Vista
fy: Amearika/Boa_Vista

en: America/Bogota
fy: Amearika/Bogotá

en: America/Boise
fy: Amearika/Boise

en: America/Buenos_Aires
fy: Amearika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
fy: Amearika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
fy: Amearika/Campo_Grande

en: America/Cancun
fy: Amearika/Cancun

en: America/Caracas
fy: Amearika/Caracas

en: America/Catamarca
fy: Amearika/Catamarca

en: America/Cayenne
fy: Amearika/Cayenne

en: America/Cayman
fy: Amearika/Kaaiman_Eilannen

en: America/Chicago
fy: Amearika/Chicago

en: America/Chihuahua
fy: Amearika/Chihuahua

en: America/Cordoba
fy: Amearika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
fy: Amearika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
fy: Amearika/Cuiaba

en: America/Curacao
fy: Amearika/Curaçao

en: America/Danmarkshavn
fy: Amearika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
fy: Amearika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
fy: Amearika/Dawson_Creek

en: America/Denver
fy: Amearika/Denver

en: America/Detroit
fy: Amearika/Detroit

en: America/Dominica
fy: Amearika/Dominica

en: America/Edmonton
fy: Amearika/Edmonton

en: America/Eirunepe
fy: Amearika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
fy: Amearika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
fy: Amearika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
fy: Amearika/Glace_Bay

en: America/Godthab
fy: Amearika/Godthab

en: America/Goose_Bay
fy: Amearika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
fy: Amearika/Grand_Turk

en: America/Grenada
fy: Amearika/Grenada

en: America/Guadeloupe
fy: Amearika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
fy: Amearika/Guatemala

en: America/Guayaquil
fy: Amearika/Guayaquil

en: America/Guyana
fy: Amearika/Guyana

en: America/Halifax
fy: Amearika/Halifax

en: America/Havana
fy: Amearika/Havana

en: America/Hermosillo
fy: Amearika/Hermosillo

en: America/Indiana/Knox
fy: Amearika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
fy: Amearika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
fy: Amearika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
fy: Amearika/Indianapolis

en: America/Inuvik
fy: Amearika/Inuvik

en: America/Iqaluit
fy: Amearika/Iqaluit

en: America/Jamaica
fy: Amearika/Jamaica

en: America/Jujuy
fy: Amearika/Jujuy

en: America/Juneau
fy: Amearika/Juneau

en: America/Kentucky/Monticello
fy: Amearika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
fy: Amearika/La_Paz

en: America/Lima
fy: Amearika/Lima

en: America/Los_Angeles
fy: Amearika/Los_Angeles

en: America/Louisville
fy: Amearika/Louisville

en: America/Maceio
fy: Amearika/Maceio

en: America/Managua
fy: Amearika/Managua

en: America/Manaus
fy: Amearika/Manaus

en: America/Martinique
fy: Amearika/Martinique

en: America/Mazatlan
fy: Amearika/Mazatlan

en: America/Mendoza
fy: Amearika/Mendoza

en: America/Menominee
fy: Amearika/Menominee

en: America/Merida
fy: Amearika/Merida

en: America/Mexico_City
fy: Amearika/Mexico_City

en: America/Miquelon
fy: Amearika/Miquelon

en: America/Monterrey
fy: Amearika/Monterrey

en: America/Montevideo
fy: Amearika/Montevideo

en: America/Montreal
fy: Amearika/Montreal

en: America/Montserrat
fy: Amearika/Montserrat

en: America/Nassau
fy: Amearika/Nassau

en: America/New_York
fy: Amearika/New_York

en: America/Nipigon
fy: Amearika/Nipigon

en: America/Nome
fy: Amearika/Nome

en: America/Noronha
fy: Amearika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
fy: Amearika/North_Dakota/Center

en: America/Panama
fy: Amearika/Panama

en: America/Pangnirtung
fy: Amearika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
fy: Amearika/Paramaribo

en: America/Phoenix
fy: Amearika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
fy: Amearika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
fy: Amearika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
fy: Amearika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
fy: Amearika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
fy: Amearika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
fy: Amearika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
fy: Amearika/Recife

en: America/Regina
fy: Amearika/Regina

en: America/Rio_Branco
fy: Amearika/Rio_Branco

en: America/Rosario
fy: Amearika/Rosario

en: America/Santiago
fy: Amearika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
fy: Amearika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
fy: Amearika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
fy: Amearika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
fy: Amearika/Shiprock

en: America/St_Johns
fy: Amearika/St._Johns

en: America/St_Kitts
fy: Amearika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
fy: Amearika/St._Lucia

en: America/St_Thomas
fy: Amearika/St._Thomas

en: America/St_Vincent
fy: Amearika/St._Vincent

en: America/Swift_Current
fy: Amearika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
fy: Amearika/Tegucigalpa

en: America/Thule
fy: Amearika/Thule

en: America/Thunder_Bay
fy: Amearika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
fy: Amearika/Tijuana

en: America/Toronto
fy: Amearika/Toronto

en: America/Tortola
fy: Amearika/Tortola

en: America/Vancouver
fy: Amearika/Vancouver

en: America/Whitehorse
fy: Amearika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
fy: Amearika/Winnipeg

en: America/Yakutat
fy: Amearika/Yakutat

en: America/Yellowknife
fy: Amearika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
fy: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
fy: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
fy: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
fy: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
fy: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
fy: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
fy: Antarktika/Rothera

en: Antarctica/South_Pole
fy: Antarktika/Súdpoal

en: Antarctica/Syowa
fy: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
fy: Antarktika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
fy: Noardpoal/Longyearbyen

en: Asia/Aden
fy: Azië/Aden

en: Asia/Almaty
fy: Azië/Almaty

en: Asia/Amman
fy: Azië/Amman

en: Asia/Anadyr
fy: Azië/Anadyr

en: Asia/Aqtau
fy: Azië/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
fy: Azië/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
fy: Azië/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
fy: Azië/Bagdad

en: Asia/Bahrain
fy: Azië/Bachrein

en: Asia/Baku
fy: Azië/Bakoe

en: Asia/Bangkok
fy: Azië/Bangkok

en: Asia/Beirut
fy: Azië/Beirût

en: Asia/Bishkek
fy: Azië/Bishkek

en: Asia/Brunei
fy: Azië/Brunei

en: Asia/Calcutta
fy: Azië/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
fy: Azië/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
fy: Azië/Chongqing

en: Asia/Colombo
fy: Azië/Kolombo

en: Asia/Damascus
fy: Azië/Damaskus

en: Asia/Dhaka
fy: Azië/Dhaka

en: Asia/Dili
fy: Azië/Dili

en: Asia/Dubai
fy: Azië/Dubai

en: Asia/Gaza
fy: Azië/Gaza

en: Asia/Harbin
fy: Azië/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
fy: Azië/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
fy: Azië/Hovd

en: Asia/Irkutsk
fy: Azië/Irkoetsk

en: Asia/Jakarta
fy: Azië/Jakarta

en: Asia/Jayapura
fy: Azië/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
fy: Azië/Jeruzalem

en: Asia/Kabul
fy: Azië/Kaboel

en: Asia/Kamchatka
fy: Azië/Kamtsjatka

en: Asia/Karachi
fy: Azië/Karachi

en: Asia/Kashgar
fy: Azië/Kashgar

en: Asia/Katmandu
fy: Azië/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
fy: Azië/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
fy: Azië/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
fy: Azië/Kuching

en: Asia/Kuwait
fy: Azië/Koeweit

en: Asia/Macau
fy: Azië/Macau

en: Asia/Magadan
fy: Azië/Magadan

en: Asia/Makassar
fy: Azië/Makassar

en: Asia/Manila
fy: Azië/Manila

en: Asia/Muscat
fy: Azië/Muscat

en: Asia/Nicosia
fy: Azië/Nikosia

en: Asia/Novosibirsk
fy: Azië/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
fy: Azië/Omsk

en: Asia/Oral
fy: Azië/Oeral

en: Asia/Phnom_Penh
fy: Azië/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
fy: Azië/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
fy: Azië/Pyongyang

en: Asia/Qatar
fy: Azië/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
fy: Azië/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
fy: Azië/Rangoon

en: Asia/Riyadh
fy: Azië/Riaad

en: Asia/Saigon
fy: Azië/Saigon

en: Asia/Sakhalin
fy: Azië/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
fy: Azië/Samarkand

en: Asia/Seoul
fy: Azië/Seoel

en: Asia/Shanghai
fy: Azië/Sjanghai

en: Asia/Singapore
fy: Azië/Singapore

en: Asia/Taipei
fy: Azië/Taipei

en: Asia/Tashkent
fy: Azië/Tasjkent

en: Asia/Tbilisi
fy: Azië/Tbilisi

en: Asia/Tehran
fy: Azië/Teheran

en: Asia/Thimphu
fy: Azië/Thimphu

en: Asia/Tokyo
fy: Azië/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
fy: Azië/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
fy: Azië/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
fy: Azië/Urumqi

en: Asia/Vientiane
fy: Azië/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
fy: Azië/Wladiwostok

en: Asia/Yakutsk
fy: Azië/Jakoetsk

en: Asia/Yekaterinburg
fy: Azië/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
fy: Azië/Yerevan

en: Atlantic/Azores
fy: Atlantyske_Oseaan/Azoaren

en: Atlantic/Bermuda
fy: Atlantyske_Oseaan/Bermuda

en: Atlantic/Canary
fy: Atlantyske_Oseaan/Kanaryske_Eilannen

en: Atlantic/Cape_Verde
fy: Atlantyske_Oseaan/Kaapferdyske_Eilannen

en: Atlantic/Faeroe
fy: Atlantyske_Oseaan/Faeroer

en: Atlantic/Jan_Mayen
fy: Atlantyske_Oseaan/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
fy: Atlantyske_Oseaan/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
fy: Atlantyske_Oseaan/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
fy: Atlantyske_Oseaan/Súd_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
fy: Atlantyske_Oseaan/St._Helena

en: Atlantic/Stanley
fy: Atlantyske_Oseaan/Stanley

en: Australia/Adelaide
fy: Australië/Adelaïde

en: Australia/Brisbane
fy: Australië/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
fy: Australië/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
fy: Australië/Darwin

en: Australia/Hobart
fy: Australië/Hobart

en: Australia/Lindeman
fy: Australië/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
fy: Australië/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
fy: Australië/Melbourne

en: Australia/Perth
fy: Australië/Perth

en: Australia/Sydney
fy: Australië/Sydney

en: Authorization Dialog
fy: Autorisaasje

en: Blue:
fy: Blau:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
fy: Soarget der foar dat de applikaasje in privee
    kleurepallet ynstallearret op in 8-bit byldskerm

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
fy: It sertifikaat is net ferifieare om't de roottriems fan de sertifikaat-útjouwende autoriteit net fûn wurde koenen.

en: Confirm Quit From System Tray
fy: Ofslúte fanút systeemfak befêstigje

en: Could not load print preview part
fy: Koe printalyk part net lade

en: Debug Settings
fy: Utbrek ynstellings

en: Default color
fy: Standertkleur

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
fy: Gebiet

en: Disable all debug output
fy: Alle útbrek útfier útskeakelje

en: Disable crash handler, to get core dumps
fy: Skeakelje de 'crashferwurker' út om 'core dumps' te krijen

en: Do not run in the background.
fy: Net yn de eftergrûn rinne.

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
fy: FLATER: Unbekend protokol '%1'

en: Error
fy: Flater

en: Europe/Amsterdam
fy: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
fy: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
fy: Europa/Athene

en: Europe/Belfast
fy: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
fy: Europa/Belgrado

en: Europe/Berlin
fy: Europa/Berlyn

en: Europe/Bratislava
fy: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
fy: Europa/Brussel

en: Europe/Bucharest
fy: Europa/Boekarest

en: Europe/Budapest
fy: Europa/Bûdapest

en: Europe/Chisinau
fy: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
fy: Europa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
fy: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
fy: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
fy: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
fy: Europa/Istanboel

en: Europe/Kaliningrad
fy: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
fy: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
fy: Europa/Lissabon

en: Europe/Ljubljana
fy: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
fy: Europa/Londen

en: Europe/Luxembourg
fy: Europa/Lúksemboarch

en: Europe/Madrid
fy: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
fy: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
fy: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
fy: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
fy: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
fy: Europa/Moskou

en: Europe/Oslo
fy: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
fy: Europa/Parys

en: Europe/Prague
fy: Europa/Praach

en: Europe/Riga
fy: Europa/Riga

en: Europe/Rome
fy: Europa/Rome

en: Europe/Samara
fy: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
fy: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
fy: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
fy: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
fy: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
fy: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
fy: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
fy: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
fy: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
fy: Europa/Oezjgorod

en: Europe/Vaduz
fy: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
fy: Europa/Vatikaanstêd

en: Europe/Vienna
fy: Europa/Wenen

en: Europe/Vilnius
fy: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
fy: Europa/Warschau

en: Europe/Zagreb
fy: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
fy: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
fy: Europa/Surch

en: Exponent: 0x
fy: Eksponint: 0x

en: Fatal Error
fy: Fatale flater

en: File
fy: Triem

en: File '%1' is not readable
fy: Triem '%1' is net te lêzen

en: Filename:
fy: Triemnamme:

en: Get help...
fy: Help sykje

en: Green:
fy: Grien:

en: Hue:
fy: Tint:

en: Indian/Antananarivo
fy: Indyske_Oseaan/Antananarivo

en: Indian/Chagos
fy: Indyske_Oseaan/Chagos

en: Indian/Christmas
fy: Indyske_Oseaan/Christmas

en: Indian/Cocos
fy: Indyske_Oseaan/Cocos

en: Indian/Comoro
fy: Indyske_Oseaan/De_Komoaren

en: Indian/Kerguelen
fy: Indyske_Oseaan/Kerguelen

en: Indian/Mahe
fy: Indyske_Oseaan/Mahe

en: Indian/Maldives
fy: Indyske_Oseaan/Maldiven

en: Indian/Mauritius
fy: Indyske_Oseaan/Mauritius

en: Indian/Mayotte
fy: Indyske_Oseaan/Mayotte

en: Indian/Reunion
fy: Indyske_Oseaan/Reunion

en: Information
fy: Ynformaasje

en: Internally added if launched from Finder
fy: Yntern taheake as úteinsetten mei Finder

en: KDE Application
fy: KDE applikaasje:

en: KDE Test Program
fy: KDE test programma

en: KDE-tempfile
fy: KDE-temptriem

en: Key type: DSA (%1 bit)
fy: Kaaitype: DSA (%1 bit)

en: Key type: RSA (%1 bit)
fy: Kaaitype: RSA (%1 bit)

en: Library "%1" not found
fy: Bibleteek "%1" net fûn

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
fy: Beheint it tal kleuren dat tawiisd is oan it
    kleurepalet op in 8-bit byldskerm as de applikaasje de
    'QApplication::ManyColor' kleurespesifikaasje brûkt

en: Maintainer
fy: Underhâlder

en: Message Box
fy: Berjochtfak

en: Minimize
fy: Minimalisearje

en: Move &Down
fy: Omleech fe&rpleatse

en: Move &Up
fy: Omheech &ferpleatse

en: Name:
fy: Namme:

en: Named Colors
fy: Beneamde kleuren

en: No metainfo for %1
fy: Gjin meta-ynfo foar %1

en: None
fy: Neat

en: OCR Image
fy: OCR-ôfbylding

en: Open
fy: Iepenje

en: Output to:
fy: Utfier nei:

en: P&review
fy: Foa&rbyld

en: Pacific/Apia
fy: Grutte_Oseaan/Apia

en: Pacific/Auckland
fy: Grutte_Oseaan/Auckland

en: Pacific/Chatham
fy: Grutte_Oseaan/Chatham

en: Pacific/Easter
fy: Grutte_Oseaan/Peaske-eilân

en: Pacific/Efate
fy: Grutte_Oseaan/Efate

en: Pacific/Enderbury
fy: Grutte_Oseaan/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
fy: Grutte_Oseaan/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
fy: Grutte_Oseaan/Fiji

en: Pacific/Funafuti
fy: Grutte_Oseaan/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
fy: Grutte_Oseaan/Galapagos

en: Pacific/Gambier
fy: Grutte_Oseaan/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
fy: Grutte_Oseaan/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
fy: Grutte_Oseaan/Guam

en: Pacific/Honolulu
fy: Grutte_Oseaan/Honolulu

en: Pacific/Johnston
fy: Grutte_Oseaan/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
fy: Grutte_Oseaan/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
fy: Grutte_Oseaan/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
fy: Grutte_Oseaan/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
fy: Grutte_Oseaan/Majuro

en: Pacific/Marquesas
fy: Grutte_Oseaan/Marquesas

en: Pacific/Midway
fy: Grutte_Oseaan/Midway

en: Pacific/Nauru
fy: Grutte_Oseaan/Nauru

en: Pacific/Niue
fy: Grutte_Oseaan/Niue

en: Pacific/Norfolk
fy: Grutte_Oseaan/Norfolk

en: Pacific/Noumea
fy: Grutte_Oseaan/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
fy: Grutte_Oseaan/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
fy: Grutte_Oseaan/Palau

en: Pacific/Pitcairn
fy: Grutte_Oseaan/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
fy: Grutte_Oseaan/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
fy: Grutte_Oseaan/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
fy: Grutte_Oseaan/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
fy: Grutte_Oseaan/Saipan

en: Pacific/Tahiti
fy: Grutte_Oseaan/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
fy: Grutte_Oseaan/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
fy: Grutte_Oseaan/Tongatapu

en: Pacific/Truk
fy: Grutte_Oseaan/Truk

en: Pacific/Wake
fy: Grutte_Oseaan/Wake

en: Pacific/Wallis
fy: Grutte_Oseaan/Wallis

en: Pacific/Yap
fy: Grutte_Oseaan/Yap

en: Prime:
fy: Priemgetal:

en: Print Preview
fy: Printalyk

en: Private key test failed.
fy: Private kaaitest mislearre.

en: Public key:
fy: Publike kaai:

en: Red:
fy: Read:

en: Redo
fy: Op 'e nij dwaan

en: Remove
fy: Fuortsmite

en: Restore the application for the given 'sessionId'
fy: De applikaasje reparearje foar de beskate 'sessionId'.

en: SSL support was not found.
fy: SSL-stipe waard net fûn.

en: Save As
fy: Bewarje as

en: Select Color
fy: Kleur selektearje

en: Select Font
fy: Lettertype selektearje

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
fy: It folsleine dialoochfinster sjen litte yn plak fan it standert list-dialoochfinster

en: Signature Algorithm:
fy: Hantekeningalgoritme:

en: Signature Contents:
fy: Hantekeningynhâld:

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
fy: adres is al yn gebrûk

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
fy: socket is al bûn

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
fy: socket is al oanmakke

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
fy: ferbining is aktyf wegere

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
fy: ferbining is ferrûn

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
fy: hanneling is al geande

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
fy: it opsykjen fan namme is net slagge

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
fy: der wy in netwurkflater

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
fy: gjin flater

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
fy: socket is net bûn

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
fy: socket is net oanmakke

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
fy: hanneling wurdt net stype

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
fy: de eksterne kompjûter hat de ferbining ferbrutsen

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
fy: tiidlimit foar dizze aksje is ferrûn

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
fy: in ûnbekende of ûnferwachte flater hat him foardien

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
fy: hanneling soe blokkearre

en: The certificate has not been issued for this host.
fy: It sertifikaat is net jûn foar dizze kompjûter.

en: The certificate is invalid.
fy: It sertifikaat is net jildich.

en: The certificate is valid.
fy: It sertifikaat is jildich.

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
fy: De triemmen/URL-adressen iepene troch de tapassing sille nei gebrûk fuortsmiten wurde

en: The style '%1' was not found
fy: De styl '%1' waard net fûn

en: This certificate is not relevant.
fy: Dit sertifikaat docht net ta de saak.

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
fy: Wearde:

[ctx: Time zone]
en: Region
fy: Regio

en: Timed out trying to connect to remote host
fy: De tiid foar besykjen te ferbinen nei in eksterne host is ferrûn

en: Today
fy: Hjoed

en: Turn area off
fy: Gebiet útskeakelje

en: Turn area on
fy: Gebiet ynskeakelje

en: Undo
fy: Ungedien meitsje

en: Unknown
fy: Unbekend

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
fy: Unbekend kaaialgoritme

en: Use 'caption' as name in the titlebar
fy: Brûk 'caption' as namme yn de titelbalke

en: Use 'icon' as the application icon
fy: Brûk 'icon' as applikaasjebyldkaike

en: Use alternative configuration file
fy: Alternatyf konfiguraasjetriem brûke

en: Use the X-server display 'displayname'
fy: Brûk de X-server-display 'displayname'

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
fy: Wachtsje op in mei WM_NET te kombinearjen finsterbehearder

en: Warning
fy: Warskôging

en: Yesterday
fy: Juster

en: You do not have permission to create that folder.
fy: Jo hawwe net de nedige rjochten om dy map oan te meitsjen.

en: address family for nodename not supported
fy: Adressefamylje foar nodenamme wurdt net stipe

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
fy: sil de QT stylblêd tapasse op de programmawidget

[ctx: color]
en: AliceBlue
fy: Alice-blau

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
fy: Antyk-wyt

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
fy: Antyk-wyt1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
fy: Antyk-wyt2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
fy: Antyk-wyt3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
fy: Antyk-wyt4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
fy: Mangelwyt

[ctx: color]
en: CadetBlue1
fy: Kadetblau1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
fy: Kadetblau2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
fy: Kadetblau3

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
fy: Koarnblomblau

[ctx: color]
en: DarkGray
fy: Donkergriis

[ctx: color]
en: DarkGrey
fy: Donkergriis

[ctx: color]
en: DarkKhaki
fy: Donkerkaki

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
fy: Donkeroliifgrien1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
fy: Donkeroliifgrien2

[ctx: color]
en: DarkSalmon
fy: Donkersalmrôze

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
fy: Donkerseegrien

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
fy: Donkerseegrien1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
fy: Donkerseegrien2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
fy: Donkerseegrien3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
fy: Donkerseegrien4

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
fy: Donkerlaaigriis1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
fy: Donkerlaaigriis2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
fy: Donkerlaaigriis3

[ctx: color]
en: DimGray
fy: Fealgriis

[ctx: color]
en: DimGrey
fy: Fealgriis

[ctx: color]
en: FloralWhite
fy: blossemwyt

[ctx: color]
en: GhostWhite
fy: Lykwyt

[ctx: color]
en: HotPink
fy: Felrôze

[ctx: color]
en: HotPink1
fy: Felrôze1

[ctx: color]
en: HotPink2
fy: Felrôze2

[ctx: color]
en: IndianRed1
fy: Yndiaan-rêd1

[ctx: color]
en: LavenderBlush
fy: Lavindelrôze

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
fy: Lavindelrôze1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
fy: Lavindelrôze2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
fy: Lavindelrôze3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
fy: Lavindelrôze4

[ctx: color]
en: LemonChiffon
fy: Ljochtsitroengiel

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
fy: Ljochtsitroengiel1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
fy: Ljochtsitroengiel2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
fy: Ljochtsitroengiel3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
fy: Ljochtsitroengiel4

[ctx: color]
en: LightBlue
fy: Ljochtblau

[ctx: color]
en: LightBlue1
fy: Ljochtblau1

[ctx: color]
en: LightBlue2
fy: Ljochtblau2

[ctx: color]
en: LightBlue3
fy: Ljochtblau3

[ctx: color]
en: LightBlue4
fy: Ljochtblau4

[ctx: color]
en: LightCoral
fy: Ljochtkoraalrêd

[ctx: color]
en: LightCyan
fy: Ljochtsyaan

[ctx: color]
en: LightCyan1
fy: Ljochtsyaan1

[ctx: color]
en: LightCyan2
fy: Ljochtsyaan2

[ctx: color]
en: LightCyan3
fy: Ljochtsyaan3

[ctx: color]
en: LightCyan4
fy: Ljochtsyaan4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
fy: Ljochtgoudenroede

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
fy: Ljochtgoudenroede1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
fy: Ljochtgoudenroede2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
fy: Ljochtgoudenroede3

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
fy: Ljochtgoudenroedegiel

[ctx: color]
en: LightGray
fy: Ljochtgriis

[ctx: color]
en: LightGreen
fy: Ljochtgrien

[ctx: color]
en: LightGrey
fy: Ljochtgriis

[ctx: color]
en: LightPink
fy: Ljochtrôze

[ctx: color]
en: LightPink1
fy: Ljochtrôze1

[ctx: color]
en: LightPink2
fy: Ljochtrôze2

[ctx: color]
en: LightPink3
fy: Ljochtrôze3

[ctx: color]
en: LightSalmon
fy: Ljochtsalmrôze

[ctx: color]
en: LightSalmon1
fy: Ljochtsalmrôze1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
fy: Ljochtsalmrôze2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
fy: Ljochthimelblau

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
fy: Ljochthimelblau1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
fy: Ljochthimelblau2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
fy: Ljochthimelblau3

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
fy: Ljochtlaaiblau

[ctx: color]
en: LightSlateGray
fy: Ljochtlaaigriis

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
fy: Ljochtlaaigriis

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
fy: Ljochtstielblau

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
fy: Ljochtstielblau1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
fy: Ljochtstielblau2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
fy: Ljochtstielblau3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
fy: Ljochtstielblau4

[ctx: color]
en: LightYellow
fy: Ljochtgiel

[ctx: color]
en: LightYellow1
fy: Ljochtgiel1

[ctx: color]
en: LightYellow2
fy: Ljochtgiel2

[ctx: color]
en: LightYellow3
fy: Ljochtgiel3

[ctx: color]
en: LightYellow4
fy: Ljochtgiel4

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
fy: Middelaquamarijn

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
fy: Middelorchideepears1

[ctx: color]
en: MediumPurple
fy: Middelpears

[ctx: color]
en: MediumPurple1
fy: Middelpears1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
fy: Middelpears2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
fy: Middelpears3

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
fy: Middellaaiblau

[ctx: color]
en: MintCream
fy: Ljochtmintgrien

[ctx: color]
en: MistyRose
fy: Aldrôze

[ctx: color]
en: MistyRose1
fy: Aldrôze1

[ctx: color]
en: MistyRose2
fy: Aldrôze2

[ctx: color]
en: MistyRose3
fy: Aldrôze3

[ctx: color]
en: MistyRose4
fy: Aldrôze4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
fy: Navajo-wyt

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
fy: Navajo-wyt1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
fy: Navajo-wyt2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
fy: Navajo-wyt3

[ctx: color]
en: OldLace
fy: Gielwyt

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
fy: Bleekgoudenroede

[ctx: color]
en: PaleGreen
fy: Bleekgrien

[ctx: color]
en: PaleGreen1
fy: Bleekgrien1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
fy: Bleekgrien2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
fy: Bleekgrien3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
fy: Bleekturkoaize

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
fy: Bleekturkoaize1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
fy: Bleekturkoaize2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
fy: Bleekturkoaize3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
fy: Bleekturkoaize4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
fy: Bleekfioletrêd

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
fy: Bleekfioletrêd1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
fy: Bleekfioletrêd2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
fy: Bleekfioletrêd3

[ctx: color]
en: PapayaWhip
fy: Papajakrêm

[ctx: color]
en: PeachPuff
fy: Perzikrôze

[ctx: color]
en: PeachPuff1
fy: Perzikrôze1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
fy: Perzikrôze2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
fy: Perzikrôze3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
fy: Perzikrôze4

[ctx: color]
en: PowderBlue
fy: Poeierblau

[ctx: color]
en: RosyBrown
fy: Rôzebrûn

[ctx: color]
en: RosyBrown1
fy: Rôzebrûn1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
fy: Rôzebrûn2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
fy: Rôzebrûn3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
fy: Rôzebrûn4

[ctx: color]
en: SkyBlue
fy: Himelsblau

[ctx: color]
en: SkyBlue1
fy: Himelsblau1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
fy: Himelsblau2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
fy: Himelsblau3

[ctx: color]
en: SlateBlue1
fy: Laaiblau1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
fy: Laaiblau2

[ctx: color]
en: SlateGray
fy: Laaigriis

[ctx: color]
en: SlateGray1
fy: Laaigriis1

[ctx: color]
en: SlateGray2
fy: Laaigriis2

[ctx: color]
en: SlateGray3
fy: Laaigriis3

[ctx: color]
en: SlateGray4
fy: Laaigriis4

[ctx: color]
en: SlateGrey
fy: Laaigriis

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
fy: Griiswyt

[ctx: color]
en: aquamarine
fy: aquamarijn

[ctx: color]
en: aquamarine1
fy: aquamarijn1

[ctx: color]
en: aquamarine2
fy: aquamarijn2

[ctx: color]
en: aquamarine3
fy: aquamarijn3

[ctx: color]
en: azure
fy: Azuerblau

[ctx: color]
en: azure1
fy: Azuerblau1

[ctx: color]
en: azure2
fy: Azuerblau2

[ctx: color]
en: azure3
fy: Azuerblau3

[ctx: color]
en: azure4
fy: Azuerblau4

[ctx: color]
en: beige
fy: bêzje

[ctx: color]
en: bisque
fy: beskútgiel

[ctx: color]
en: bisque1
fy: beskútgiel1

[ctx: color]
en: bisque2
fy: beskútgiel2

[ctx: color]
en: bisque3
fy: beskútgiel3

[ctx: color]
en: bisque4
fy: beskútgiel4

[ctx: color]
en: burlywood
fy: houtbrûn

[ctx: color]
en: burlywood1
fy: houtbrûn1

[ctx: color]
en: burlywood2
fy: houtbrûn2

[ctx: color]
en: burlywood3
fy: houtbrûn3

[ctx: color]
en: cornsilk
fy: maisgiel

[ctx: color]
en: cornsilk1
fy: maisgiel1

[ctx: color]
en: cornsilk2
fy: maisgiel2

[ctx: color]
en: cornsilk3
fy: maisgiel3

[ctx: color]
en: cornsilk4
fy: maisgiel4

[ctx: color]
en: honeydew
fy: huningmeloen

[ctx: color]
en: honeydew1
fy: huningmeloen1

[ctx: color]
en: honeydew2
fy: huningmeloen2

[ctx: color]
en: honeydew3
fy: huningmeloen3

[ctx: color]
en: honeydew4
fy: huningmeloen4

[ctx: color]
en: ivory
fy: ivoar

[ctx: color]
en: ivory1
fy: ivoar1

[ctx: color]
en: ivory2
fy: ivoar2

[ctx: color]
en: ivory3
fy: ivoar3

[ctx: color]
en: ivory4
fy: ivoar4

[ctx: color]
en: khaki
fy: kaki

[ctx: color]
en: khaki1
fy: kaki1

[ctx: color]
en: khaki2
fy: kaki2

[ctx: color]
en: khaki3
fy: kaki3

[ctx: color]
en: lavender
fy: lavindel

[ctx: color]
en: linen
fy: linnenwyt

[ctx: color]
en: moccasin
fy: mokassin

[ctx: color]
en: orchid
fy: orchideepears

[ctx: color]
en: orchid1
fy: orchideepears1

[ctx: color]
en: orchid2
fy: orchideepears2

[ctx: color]
en: orchid3
fy: orchideepears3

[ctx: color]
en: pink
fy: rôze

[ctx: color]
en: pink1
fy: rôze1

[ctx: color]
en: pink2
fy: rôze2

[ctx: color]
en: pink3
fy: rôze3

[ctx: color]
en: plum
fy: lilapears

[ctx: color]
en: plum1
fy: lilapears1

[ctx: color]
en: plum2
fy: lilapears2

[ctx: color]
en: plum3
fy: lilapears3

[ctx: color]
en: plum4
fy: lilapears4

[ctx: color]
en: salmon
fy: salmrôze

[ctx: color]
en: salmon1
fy: salmrôze1

[ctx: color]
en: seashell
fy: schelp

[ctx: color]
en: seashell1
fy: schelp1

[ctx: color]
en: seashell2
fy: schelp2

[ctx: color]
en: seashell3
fy: schelp3

[ctx: color]
en: seashell4
fy: schelp4

[ctx: color]
en: snow
fy: sniewyt

[ctx: color]
en: snow1
fy: sniewyt1

[ctx: color]
en: snow2
fy: sniewyt2

[ctx: color]
en: snow3
fy: sniewyt3

[ctx: color]
en: snow4
fy: sniewyt4

[ctx: color]
en: thistle
fy: Doarnstikelblau

[ctx: color]
en: thistle1
fy: Doarnstikelblau1

[ctx: color]
en: thistle2
fy: Doarnstikelblau2

[ctx: color]
en: thistle3
fy: Doarnstikelblau3

[ctx: color]
en: thistle4
fy: Doarnstikelblau4

[ctx: color]
en: violet
fy: fiolet

[ctx: color]
en: wheat
fy: weitgiel

[ctx: color]
en: wheat1
fy: weitgiel1

[ctx: color]
en: wheat2
fy: weitgiel2

[ctx: color]
en: wheat3
fy: weitgiel3

[ctx: color]
en: wheat4
fy: weitgiel4

[ctx: color]
en: white
fy: wyt

en: defines the application font
fy: definiearret it lettertype foar de applikaasjes

[ctx: digit set]
en: Arabic
fy: Arabysk

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
fy: Arabysk-indysk

[ctx: digit set]
en: Bengali
fy: Bengaalsk

[ctx: digit set]
en: Devanagari
fy: Devanagarysk

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
fy: Eastlik Arabysk-indysk

[ctx: digit set]
en: Gujarati
fy: Gujaratysk

[ctx: digit set]
en: Telugu
fy: Telûgû

en: disable XIM
fy: XIM útskeakelje

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
fy: soarget der foar dat de applikaasje 24 bits kleurwerjefte brûkt
    op in 8-bits byldskerm

en: invalid flags
fy: ûnjildige wearde foar 'ai_flags'

en: invalid value for 'ai_flags'
fy: ûnjildige wearde foar 'ai_flags'

en: memory allocation failure
fy: ûnthâld-tawizings-flater

en: mirrors the whole layout of widgets
fy: spegelet de hiele opmaak fan dinkjes (widgets)

en: modified
fy: feroare

en: name or service not known
fy: namme of tsjinst ûnbekend

en: no address associated with nodename
fy: gjin adres yn relaasje mei nodenamme

en: no error
fy: gjin flater

en: non-recoverable failure in name resolution
fy: net te ferhelpen flater yn nammeresolúsje

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
fy: * Oanpaste kleuren *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
fy: * Nijste kleuren *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
fy: Forty-kleuren

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
fy: Oxygen kleuren

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
fy: reinbôgekleuren

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
fy: Keninklike kleuren

[ctx: palette name]
en: Web Colors
fy: Webkleuren

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
fy: <p>KDE is yn ferskate talen beskikber. Dat is te tankjen oan de ynset fan oersetteams dy' t rûnom op 'e wrâld aktyf binne.</p><p>Sjoch foar mear ynformaasje oer de Frysktalige KDE op http://www.kde.nl/frysk en foar algemiene ynformaasje oer de ynternasjonalisaasje fan KDE op http://l10n.kde.org</p>

en: request was canceled
fy: fersyk is ôfbrutsen

en: requested family not supported
fy: fersochte family wurdt net stipe

en: requested family not supported for this host name
fy: Fersochte family wurd net stipe foar dizze kompjûternamme

en: requested service not supported for this socket type
fy: fersochte tsjinst wurdt net stipe foar dit sockettype

en: requested socket type not supported
fy: fersochte sockettype wurdt net stipe

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
fy: it útfieren ûnder in debugger kin in ymplisite
    -nograb feroarsaakje, brûk -dograb om dit oer te skriuwen.

en: servname not supported for ai_socktype
fy: tsjinnernamme wurdt net stipe foar 'ai_sockettype'

en: set XIM server
fy: XIM-tsjinner ynstelle

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
fy: bepaalt de XIM-ynfierstyl (X Ynfier Metoade).
    Mooglike wearden binne onthespot, overthespot, offthespot en
    root.

en: sets the application GUI style
fy: Bepaalt de GUI-styl fan de applikaasje

en: sets the application name
fy: bepaalt de namme fan de applikaasje

en: sets the application title (caption)
fy: bepaalt de titel fan de applikaasje (titelbalke)

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
fy: Beskied de kliïnt ôfmjittingen fan de haadwidget - sjoch de mansided fan X foar mear ynformaasje oer de argumintopmaak (gewoanlik WidthxHeight+XPos+YPos)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
fy: bepaalt de standert eftergrûnkleur en in
    applikaasjepalet. (ljochte en tsjustere skaden wurde
    berekkene)

en: sets the default button color
fy: bepaalt de standert kleur fan de knoppen

en: sets the default foreground color
fy: bepaalt de standert kleur fan de foargrûn

[ctx: short]
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
fy: Alve Bazige Froulju Wachtsje Op Dyn Komst

en: switches to synchronous mode for debugging
fy: giet oer nei de syngroane modus foar it debuggen

en: system error
fy: systeemflater

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
fy: fertelt QT dat dy nea de mûs of it toetseboerd oernimme mei

en: temporary failure in name resolution
fy: tydlike flater yn nammeresolúsje

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
fy: %1 is skreaun troch
    %2

en: unknown error
fy: ûnbekende flater
