kmail - en to fy translation catalogue (421 entries)

en:  Column: %1
fy:  Kolom: %1

en:  day |  days
fy[0]: dei
fy[1]:  dagen

en:  sec
fy:  sek

en: %1 match | %1 matches
fy[0]: %1 gelikense fûn.
fy[1]: %1 gelikensen fûn.

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
fy: %1 (standert)

en: &Add...
fy: &Taheakje...

en: &Address Book
fy: &Adresboek

en: &All Fields
fy: Alle fjil&den

en: &Assign Shortcut...
fy: Fluchkaai tawize:

en: &Attach
fy: T&aheakje

en: &Automatic Spellchecking
fy: &Automatysk staveringhifkje

en: &BCC addresses:
fy: &BCC-adres:

en: &Configure KMail...
fy: KMail &konfigurearje...

en: &Create Filter
fy: &Filter oanmeitsje

en: &Cryptographic Message Format
fy: &Kryptografyske berjochtopmaak

en: &Debug Sieve...
fy: Sieve &debugge...

en: &Delete Search
fy: Sykopjefte &wiskje

en: &Dictionary
fy: Wur&denboek

en: &Dictionary:
fy: Wur&dboek:

en: &Display Message
fy: Ber&jocht sjen litte

en: &Drafts folder:
fy: Un&twerpmap:

en: &Duplicate existing identity
fy: Besteande identiteit &duplisearje

en: &Email address:
fy: &E-postadres:

en: &Encrypt Message
fy: Berjocht f&ersiferje

en: &Existing identities:
fy: &Besteande identiteiten:

en: &Expiration Settings
fy: F&errinynstellings

en: &Expire
fy: F&errûne berjochten wiskje

en: &Expire All Folders
fy: Lit alle mappen ferinne

en: &Find Messages...
fy: Sy&kje...

en: &Find in Message...
fy: Sykje yn &berjocht...

en: &Forward
fy: &Trochstjoere

en: &From
fy: &Fan

en: &Go
fy: &Gean nei

en: &Identity
fy: &Identiteit

en: &Identity:
fy: &Identiteit:

en: &Ignore Thread
fy: D&iskusje negearje

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
fy: Orizjinele te&kenset behâlde by beäntwurdzje en trochstjoere (as mooglik)

en: &Mail Transport
fy: Berjoc&htentransport

en: &Mail transport:
fy: Berjoc&htenoerdracht:

en: &Mailing List Management...
fy: Discusjelistbe&hear...

en: &Message
fy: Berjo&cht

en: &Modify...
fy: &Wizigje...

en: &Move All Messages to Trash
fy: Alle berjochten nei it jiskefet &ferpleatse

en: &Move to Trash
fy: &Nei it jiskefet

en: &New Composer
fy: &Nij berjocht

en: &New Message...
fy: &Nije berjocht...

en: &New identity:
fy: &Nije identiteit

en: &Next Message
fy: Berjoc&ht ferder

en: &Previous Message
fy: Foari&ch berjocht

en: &Rename
fy: Omnea&me

en: &Reply-To address:
fy: Antwu&rdadres:

en: &Reply...
fy: &Beäntwurdzje...

en: &Request Disposition Notification
fy: F&reegje om in ûntfangst- en lêsbefêstiging

en: &Save as Draft
fy: A&s ûntwerp bewarje

en: &Send Mail
fy: E-&post ferstjoere

en: &Send Mail Via
fy: E-&post ferstjoere fia

en: &Send Now
fy: No fer&stjoere

en: &Send Queued Messages
fy: Berjochten &ferstjoere

en: &Send as Is
fy: Sa &ferstjoere

en: &Sent-Mail Folder
fy: Map mei fer&stjoerde berjochten

en: &Sent-Mail folder:
fy: Map foar fer&stjoerde berjochten:

en: &Sign Message
fy: Berjocht ûnderte&kenje

en: &Specify the Subject
fy: &Underwerp oantsjutte

en: &Spellchecker...
fy: &Staveringshifker...

en: &Templates folder:
fy: &Sjabloanmap:

en: &Use custom colors
fy: Oanpaste kleuren &brûke

en: &Use custom fonts
fy: Oanpaste lettertypen b&rûke

en: &Use custom message-id suffix
fy: Oanpaste berjocht-id efterheaksel &brûke

en: &Value:
fy: &Wearde:

en: &Watch Thread
fy: Diskusje f&olgje

en: &With empty fields
fy: Mei lege &fjilden

en: &Wordwrap
fy: Rigelô&fbrekking

en: &Your name:
fy: N&amme:

en: (Current system setting: %1)
fy: (Aktive systeemynstelling: %1)

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
fy: <qt><h3>BCC-adressen (bline kopy)</h3><p>De adressen dy jo hjir ynfiere sille taheakke wurde oan elts útgeand e-berjocht dat ûnder dizze identiteit ferstjoerd wurdt, se sille sichtber wêze foar oare adressearen.</p> <p>Dit wurdt meastal brûkt foar it ferstjoeren fan in kopy fan elts berjocht nei in oar akkount fan jo.</p> <p>Om mear dan ien adres op te jaan, meitsje in list fan BCC-ûntfangers skieden troch in komma.</p><p>As jo twifelje lit dan dit fjild leech.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
fy: <qt> <h3>Belied foar ûntfangst- en lêzenbefêstigingsnotifikaasjes</h3> <p>MDN is in algemiene namme foar sa neamde <b>ûntfangst- en lêzenbefêstigings</b>. De skriuwer fan it berjocht freget om befêstiging foar ûntfangst en lêzen en it e-postprogramma fan de ûntfanger ferstjoerd in antwurd wêrút de skriuwer kin efterhelje wat der mei syn berjocht dien is. Bekende types binne: <b>werjûn</b> (dus lêzen), <b>wiske</b> en <b>trochstjoerd</b>. Foar it ferstjoeren fan befêstigings hat KMail de neikommende ynstelmooglikheden: </p> <p> </p><ul><li><em>Negearje</em>: freegjen om befêstiging negearje. Der wurdt yn gjin gefal automatysk in befêstiging stjoerd. (rekommandearre)</li> <li><em>Freegje</em>:Befêstigings wurde ferstjoerd as jo der tastimming foar jûn hawwe.</li> <li><em>Wegerje</em>:Der wurdt altyd mei in <b>wegermeidieling</b> beäntwurde. Dit is <em>wat</em> better dan altyd MDN's ferstjoere. De skriuwer wit ommers dat der wat mei it berjocht dien is, hy/sy kin net neigean wat der mei dien is (lêzen, wiske, enzfh.). </li><li><em>Altyd ferstjoere</em>: Altyd in befêstiging ferstjoere. Dit jout oan da t de brûker altyd in befêstiging krijt dat der wat mei it berjocht dien is, en dêr boppe op ek wat der mei dien is (werjûn, wiske, enzfh.). Dizze opsje is hanich foar e-postbehear yn grutte organisaasjes, mar wurdt y.f.m.mooglike ynbrek op jo privacy net oanret foar normaal e-postgebrûk. </li></ul></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
fy: <qt> <h3>Antwurdadres</h3> <p>Folje dit fjild yn sa jo wolle dat antwurde op berjochten nei in oar e-postadres ferstjoert wurde.</p><p>Dit wurdt meastal brûkt foar groepen dy oan in bepaald projekt wurkje. Jo kinne der dan mei dizze ynstelling foar soargje dat de adressearre kin sjen dat it berjocht fan jo ôfkomstich is, wylst de beäntwurding nei in groeps-e-postadres stjoerd wurdt.</p> <p>As jo twivelje, lit dit fjild dan mar leech.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
fy: <qt> <h3>Jo namme</h3> <p> Dit fjild befettet de namme dy jo graach te sjen ha wolle yn de kop fan berjochten dy jo ferstjoere.</p> <p>As jo dit fjild leech litte, dan sil jo echte namme bet ferskine, mar allinne it e-postadres.</p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
fy: <qt><p>Selektearje dizze opsje as jo wolle dat KMail befêstigings foar ûntfangst en lêzen (MDNs) fersykje foar alle berjochten dy jo ferstjoere.</p> <p> Dizze opsje hat allinne effekt op de standertynstelling, jo kinne it MDN-fersyk de berjocht regelje yn de opsteller fia de menuopsje<em>Opsjes</em>&gt;<em>Untfangst en lêzen befêstiging fersiken</em>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
fy: <qt><p>Om dit berjocht ûndertekenje te kinnen, moatte jo earst in OpenPGP- of S/MIME-kaai oantsjutte dy hjirfoar brûkt sil wurde.</p> <p>Selektearje de te brûken kaai(en) yn de identiteitsynstellings.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
fy: <qt> <p>Beskiede of jo wolle dat KMail alle berjochten yn postfak-út ferstjoerd by berjocht kontrôles, of dat jo net wolle dat berjochten automatysk ferstjoerd wurde.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
fy: <qt> <p>It S/MIME-sertifikaat (X.509) dat jo hjir kieze sil brûkt wurde om jo berjochten digitaal te ûndertekenjen.</p><p>Jo kinne dit fjild leech litte, mar KMail sil dan jo berjochten net digitaal ûndertekenje. Normale e-postfunksjes sille hjir gjin beheining fan ûnderfine.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
fy: <qt><p>It S/MIME-sertifikaat dat jo hjir kieze sil brûkt wurde om berjochten foar josels te fersiferjen en foar de opsje "Myn sertifikaat taheakje" ûnder it opstellen fan in berjocht.</p> <p>Jo kinne dit leech litte, mar KMail sil dan net by steat wêze om kopyen fan de útgeande berjochten nei josels mei S/MIME te fersiferjen. Dit hat gjin ynfloed op de oare e-postfunksjes.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
fy: <qt> <p>It standert domein wurdt brûkt om e-postadressen dy allinne bestean út in brûkersnamme oan te foljen.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
fy: <qt><p>Jo hawwe oanjûn dat jo berjocht foar josels wolle fersiferje, mar de aktive indentiteit befettet hjirfoar gjin kaai foar fersifering (OpenPGP of S/MIME).</p> <p>Selektearje de te brûken kaai(en) yn de identiteitsynstellings.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
fy: <qt>Wolle jo de map <b>%1</b> wiskje?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
fy: <qt>Wolle jo de ynstelde bewartiid foar de ynhâld fan de map <b>%1</b> útfiere?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
fy: <qt>Wolle jo alle berjochten út de map <b>%1</b> nei it jiskefet ferpleatse?</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
fy: <qt>Om in toets of in kombinaasje dêrfan te kiezen selektearje jo de aktive map, klikke jo op de ûndersteande knop en drukke jo op de toetsen dy jo foar dy map brûke wolle.</qt>

en: <unknown>
fy: <ûnbekend>

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
fy: Der kin automatysk in reservekopy makke wurde fan de tekst yn de opsteller. Jo kinne hjir in tiidsskoft kieze om in nije reservekopy te meitsjen. Jo kinne it automatysk bewarjen útskeakelje troch hjir in wearde fan 0 yn te foljen.

en: A&dd...
fy: &Taheakje...

en: A&pply Filter
fy: F&ilter tapasse

en: Abort Current Operation
fy: Aktive sesje ôfbrekke

en: About to send email...
fy: Stiet op it punt om in berjocht te ferstjoeren...

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
fy: Heakje in taheaksel ta oan it berjocht, dit kin werhelle wurde

en: Add to Address Book
fy: Oan adresboek taheakje

en: Add...
fy: Taheakje...

en: Anti-virus support
fy: Antifirus stipe

en: Append S&ignature
fy: Hântekening &ynfoegje

en: Appl&y All Filters
fy: Alle filters ta&passe

en: Apply &to:
fy: &Tapasse op:

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
fy: Wolle jo it jiskefet leegje?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
fy: Wolle jo alle âlde berjochten, wêrfan de bewartiid ferrûn is, wiskje ?

en: Automatically request &message disposition notifications
fy: Auto&matysk befêstigje foar ûntfangst en lêzen fersiken

en: Autosave interval:
fy: Automatysk bewarje eltse:

en: Bookmark This Link
fy: Fan dizze keppeling in blêdwizer oanmeitsje

en: Browser
fy: Blêder

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
fy: Standert brûkt GnuPG de triem ~/.gnupg/policies.txt om te kontrolearjen of in sertifikaatbelied tastean is. Wannear dizze opsje selektearre is wurdt it belied net kontrolearre.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
fy: Sertifikaat- en kaaibosktaheaksels

en: Check &Mail
fy: &Kontrolearje op nije berjochten

en: Check to store messages encrypted
fy: Selektearje dit om berjjochten fersifere te bewarjen

en: Cl&ean Spaces
fy: Spaasjes &opskjinje

en: Clear Selection
fy: Seleksje opromje

en: Close Composer
fy: Opsteller slute

en: Collapse all threads in the current folder
fy: Alle diskusjes yn de aktive map ynfâldzje

en: Composer
fy: Opsteller

en: Configure &Filters...
fy: Filters y&nstelle...

en: Configure &Notifications...
fy: &Notifikaasjes konfigurearje...

en: Configure KMail...
fy: KMail ynstelle...

en: Confirm &before send
fy: Fer&stjoere befêstigje

en: Copy Message to Folder
fy: Berjocht nei map kopiearje

en: Core developer
fy: Kern-ûntwikkelder

en: Custom message-&id suffix:
fy: Oanpaste berjocht-&id efterheaksel:

en: D&ictionary:
fy: W&urdenboek:

en: Date
fy: Datum

en: Defa&ult send method:
fy: Stander&t ferstjoerwize

en: Defaul&t domain:
fy: S&tandertdomein:

en: Define custom mime header fields:
fy: Omskriuw hjir jo eigen mime-fjilden:

en: Delete Folder
fy: Map wiskje

en: Delete Message
fy: Berjocht wiskje

en: Delete Messages
fy: Berjochten wiskje

en: Delete Search
fy: Sykopjefte wiskje

en: Delete T&hread
fy: Diskusje wis&kje

en: Deleting messages
fy: Berjochten wurde wiske

en: Deleting messages canceled.
fy: It wiskjen fan berjochten is ôfbrutsen.

en: Deleting messages failed.
fy: It wiskjen fan berjochten is mislearre.

en: Deta&iled new mail notification
fy: Detailearre notifikaasje by nije e-berjochten

en: Detect Automatically
fy: Automatysk ûntdekke

en: Display KMail's Welcome Page
fy: Wolkomsside fan KMail sjen litte

en: Do not check certificate policies
fy: Sertifikaatbelied net kontrolearje

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
fy: Gjin ûntfangst- en lêzenbefêstiging stjoere nei beskoattele berjochten

en: Do you want to save the message for later or discard it?
fy: Wolle jo it berjocht ôfwize of bewarje foar letter?

en: Documentation
fy: Dokumintaasje

en: E&mpty Trash
fy: Jisk&efet leegje

en: E&nable detection of missing attachments
fy: Untdekking fan ûntbrekkende taheaksels oa&nsette

en: E&xclude important messages from expiry
fy: Berjocht markearre as wicht&ich net ferrinne litte

en: Edit "Out of Office" Replies...
fy: Ofwêzigensantwurden bewurkje...

en: Edit...
fy: Bewurkje...

en: Email Address
fy: E-postadres

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
fy: E-postadres wurdt net fûn yn de kaaien/sertifikaten

en: Empty Trash
fy: Jiskefet leegje

en: Empty local &trash folder on program exit
fy: De lokale jiskefe&t by it ôfsluten leegje

en: Enable system tray icon
fy: Systeemfakbyldkaike ynskeakelje

en: Encrypt
fy: Fersiferje

en: Encryption
fy: &Fersifering

en: Enter charset:
fy: Tekenset ynfiere:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
fy: Fier hjir it adres yn fan de tsjinner dy de sertifikaten online falidearret (OCSP-tsjinst). It URL-adres begjint normaal sprutsen mei http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
fy: Fier de lokaasje yn fan jo HTTP-proxy dy't wurde sil foar alle HTTP-fersiken ferlykber oan S/MIME. De syntaksis is hostnamme:poarte, bygelyks mynproxy.neat.nl:3128.

en: Enter new forward prefix:
fy: Nij trochstjoer-foarheaksel ynfiere:

en: Enter new key word:
fy: Nij trefwurd ynfiere:

en: Enter new reply prefix:
fy: Nij antwurdfoarheaksel ynfiere:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
fy: It ynfieren fan in LDAP-tsjinner sil derfoar soargje dat elts LDAP-fersyk earst nei dy tsjinner gean sil. Om krekt te wêzen sil dizze ynstelling foarrang krije op elts oare hostnamme en poarte fan in LDAP-URL-adres. Ek wurdt dizze ynstelling brûkt as der gjin hostnamme ne poarte opjûn is yn it URL-adres. Oare LDAP-tsjinners sille pas besocht wurde as de ferbining mei de  "proxy" mislearre.
    De syntaksis is "HOST" of "HOST:POORT". Wannear de POORT fuortlitten wurdt sil standert poarte  389 brûkt wurde (de standert LDAP-poarte).

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
fy: Skeakelt it brûken fan HTTP foar S/MIME folslein út.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
fy: Skeakelt it brûken fan LDAP foar S/MIME folslein út.

en: Expand all threads in the current folder
fy: Alle diskusjes yn de aktive map útfâldzje

en: Expire
fy: Ferrine litte

en: Expire Folder
fy: Ferrûne berjochten út map wiskje

en: Expire Old Messages?
fy: Alde berjochten ferrine litte?

en: Expire...
fy: Ferrint...

en: F&older
fy: Ma&p

en: Fetch missing issuer certificates
fy: Untbrekkende útjouwer sertifikaten ophelje

en: Filter &Log Viewer...
fy: Lochwerjefte filter...

en: Filter on &From...
fy: Filterj op &Fan...

en: Filter on &Subject...
fy: Filterje op &Underwerp...

en: Filter on &To...
fy: Filterje op &Oan...

en: Filter on Mailing-&List...
fy: Filterje op &Diskusjegroep...

en: Filter on Mailing-List %1...
fy: Filterje op diskusjegroep %1...

en: Filter on Mailing-List...
fy: Filterje op diskusjegroep...

en: Filtering message %1 of %2
fy: Berjochte %1 oant %2 wurde filtere

en: Filtering messages
fy: Berjochten wurde filtere

en: Fixed Width Font
fy: Fêste letterbreedte

en: Focus on Next Folder
fy: Fokus op neikommende map richtsje

en: Focus on Next Message
fy: Fokus op neikommend berjocht richtsje

en: Focus on Previous Folder
fy: Fokus op foarige map richtsje

en: Focus on Previous Message
fy: Fokus op foarich berjocht richtsje

en: Folder List
fy: Mappenlist

en: For intermediate CA certificates:
fy: Foar tydlike CA-sertifikaten:

en: For&ward Subject Prefixes
fy: Under&werpfoarheaksel foar trochstjoerde berjochten

en: Former maintainer
fy: Eardere ûnderhâlder

en: Forward To...
fy: Trochstjoere-nei...

en: GnuPG support
fy: GnuPG stipe

en: Go to the next folder with unread messages
fy: Nei de neikommende map mei net-lêzen berjochten

en: Go to the next message
fy: Nei it neikommende berjocht gean

en: Go to the next unread message
fy: Nei it neikommende net-lêzen berjocht gean

en: Go to the next unread text
fy: Nei de neikommende net-lêzen tekst gean

en: Go to the previous folder with unread messages
fy: Nei de foarige map mei net-lêzen berjochten gean

en: Go to the previous message
fy: Nei it foarige berjocht gean

en: Go to the previous unread message
fy: Nei it foarige net-lêzen berjocjt gean

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
fy: Neikommende net-lêzen &tekst

en: HTML Messages
fy: HTML-berjochten

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
fy: Eftergrûn fan HTML-tastânbalke - Gjin HTML-berjocht

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
fy: Eftergrûn fan HTML-tastânbalke - Gjin HTML-berjocht

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
fy: Foargrûn fan HTML-tastânbalke - Gjin HTML-berjocht

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
fy: Foargrûn fan HTML-tastânbalke - Gjin HTML-berjocht

en: HTML Toolbar
fy: HTML arkbalke

en: Identity Name
fy: Identiteit namme

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
fy: Wannear dizze opsje selektearre is sil de Certificate Revocation List nea brûkt wurde om S/MIME-sertifikaten te falidearjen.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
fy: Wannear dizze opsje selektearre is, sille de ûntbrekkende útjouwers foar dit sertifikaat as nedich ophelle wurde (dit is fan tapassing op beide metoaden, CRL's en OCSP)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
fy: Wannear dizze opsje selektearre is, sille S/MIME-sertifikaten online falidearre wurde mei it Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fier hjirûnder it URL-adres yn fan de OCSP-tsjinst.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
fy: Wannear dizze opsje selektearre is, sille S/MIME-sertifikaten falidearre wurde mei Certificate Revocation Lists (CRL's).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
fy: Wannear dizze opsje selektearre is sil de HTTP-proxy dy't rjochts te sjen is brûkt wurde by in HTTP-fersyk. (De wearde hjirfan komt út de omjouwingsfariable http_proxy.)

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
fy: HTTP CRL-distribúsjepunt fan sertifikaten negearje

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
fy: LDAP CRL-distribúsjepunt fan sertifikaat negearje

en: Ignore service URL of certificates
fy: Tsjinst-URL fan sertifikaten negearje

en: Important Message
fy: Wichtich berjocht

en: Invalid Email Address
fy: Unjildich e-postadres

en: Invoke Handler
fy: Tapassing oanroppe

en: KDE Email Client
fy: KDE E-postprogramma

en: KMail &Introduction
fy: &ynlieding yn KMail

en: KMail Error
fy: KMail - flatermelding

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
fy: KMail hat no gjin ferbining. Hoe wolle jo fierdergean?

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
fy: KMail is sûnder ferbining setten. Alle netwurktaken binne útstelt

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
fy: KMail is op ferbining setten. Alle netwurktaken wurde ferfette.

en: Last Search
fy: Lêste sykopjefte

en: Link
fy: Keppeling

en: List Archives
fy: Listargyf

en: List Help
fy: Listhelp

en: Load E&xternal References
fy: E&ksterne referinsjes ophelje

en: Load External References
fy: Eksterne referinsjes ophelje

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
fy: It opheljen fan eksterne referinsjes yn HTML-berjochten makket jo mear kwetsber foar "ûnpost" (ûnwinske e-postreklame) en fergruttet de kâns dat jo systeem gefoelich wurdt foar oare typen fan feiligensrisiko's

en: Locali&zed format (%1)
fy: Gelokali&searre opmaak (%1)

en: M&ove Thread to Trash
fy: Disk&usje nei jiskefet ferpleatse

en: Mailing list description:
fy: Omskriuwing fan ferstjoerlist:

en: Maintainer
fy: Underhâlder

en: Manage &Sieve Scripts...
fy: &Sieve-skripts beheare...

en: Mar&k Message
fy: Berjocht ma&rkearje

en: Mar&k selected message as read after
fy: Selektearre berjocht as lêzen mar&kearje nei

en: Mark &Thread
fy: &Diskusje markearje

en: Mark Thread as &Important
fy: Markearje diskusje as w&ichtich

en: Mark Thread as &Read
fy: Markearje diskusje as lêzen

en: Mark Thread as &Unread
fy: Markearje diskusje as net-lê&zen

en: Mark all messages in the selected thread as read
fy: Markearje alle berjochten yn de selektearre diskusje as lêzen

en: Mark all messages in the selected thread as unread
fy: Markearje alle berjochten yn de selektearre diskusje as net-lêzen

en: Message Body
fy: Berjochtfjild

en: Message Disposition Notifications
fy: Untfangst- en lêzennotifikaasjes

en: Message List
fy: Berjochtenlist

en: Message List - Important Messages
fy: Berjochtenlist - Wichtige berjochten

en: Message List - Unread Messages
fy: Berjochtenlist - Net-lêzen berjochten

en: Message Preview Pane
fy: Berjochtfoarbyldfak

en: Message template for forward
fy: Berjochtsjabloan foar trochstjoere

en: Message template for new message
fy: Berjochtsjabloan foar nij berjocht

en: Message template for reply
fy: Berjochtsjabloan foar beántwurdzje

en: Message template for reply to all
fy: Berjochtsjabloan foar eltsenien beändwurdzje

[ctx: Message->]
en: &Forward
fy: &Trochstjoere

[ctx: Message->]
en: &Reply
fy: Beäntwu&rdzje

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
fy: Om&liede...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
fy: &As taheaksel...

en: Mod&ify...
fy: Wiz&igje...

en: Modify...
fy: Wizigje...

en: Move Message to Folder
fy: Berjocht nei map ferpleatse

en: Move message to trashcan
fy: Berjocht nei jiskefet ferpleatse

en: Move thread to trashcan
fy: Diskusje nei jiskefet ferpleatse

en: Move to Trash
fy: Nei it Jiskefet

en: Moved all messages to the trash
fy: Alle berjochten lizze no yn it jiskefet

en: Moving messages
fy: Berjochten wurde ferpleatst

en: Moving messages canceled.
fy: It ferpleatsen fan berjochten is ôfbrutsen.

en: Moving messages failed.
fy: It ferpleatsen fan berjochten is mislearre.

en: Name of the attachment:
fy: Namme fan it taheaksel

en: Never Automatically
fy: Nea automatysk

en: Never consult a CRL
fy: Nea in CRL rieplachtsje

en: New Mail Notification
fy: Notifikaasje by nije e-berjochten

en: New Message From &Template
fy: Nij berjocht fan &sjabloan

en: New Message To...
fy: Nij berjocht oan...

en: New Message t&o Mailing-List...
fy: Nij berjocht oan diskusjegr&oep...

en: New Messages In
fy: Nije berjochten yn

en: Next &Unread Message
fy: Neikommende &net-lêzen berjocht

en: Next Unread &Folder
fy: Neikommen&de net-lêzen map

en: No Picture
fy: Gjin ôfbylding

en: No Subject
fy: Gjin ûnderwerp

en: No Subject Specified
fy: Gjin ûnderwerp oantsjutte

en: No To: specified
fy: Gjin To: oantsjutte

en: No autosave
fy: Net automastysk bewarje

en: No picture set for your address book entry.
fy: Gjin ôfbyldings ynsteld yn jo adresboekyngong.

en: Not available
fy: Net beskikber

en: Not available.
fy: Net beskikber.

en: OCSP responder URL:
fy: URL-adres OCSP-tsjinst::

en: OCSP responder signature:
fy: Hântekening OCSP-tsjinst:

en: On All Mail Checks
fy: By alle berjochtkontrôles

en: On Manual Mail Checks
fy: By berjochtkontrôles mei de hân

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
fy: Ien fan de ynstelde OpenPGP-kaaien foar fersifering befettet gjin brûkers-id mei in e-postadres foar dizze identiteit (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
fy: Ien fan de ynstelde OpenPGP-kaaien foar ûndertekening befettet gjin brûkers-id mei in e-postadres foar dizze identiteit (%1).
    Dit kin liede ta warskôgings wannear jo besykje om hântekenings te ferifiearjen mei dizze ynstellings.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
fy: Ien fan de ynstelde S/MIME-fersiferingsertifikaten befettet gjin brûkers-id mei in e-postadres foar dizze identiteit (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
fy: Ien fan de ynstelde  S/MIME-sertifikaten foar ûndertekening befettet gjin brûkers-id mei in e-postadres foar dizze identiteit (%1).
    Dit kin liede ta warskôgings wannear jo besykje om hântekenings te ferifiearjen mei dizze ynstellings.

en: Online Certificate Validation
fy: Online sertifikaatfalidaasje

en: Online/Offline
fy: Ferbining/Sûnder ferbining

en: Only check for new mail
fy: Allinne kontrolearje op nije berjochten

en: Only open composer window
fy: Allinne in opstelfinster foar nije berjochten iepenje

en: Open Message
fy: Bericht iepenje

en: Open in Address Book
fy: Yn adresboek iepenje

en: OpenPGP encryption key:
fy: OpenPGP-fersiferingkaai:

en: OpenPGP signing key:
fy: OpenPGP-ûndertekeningskaai:

en: Organi&zation:
fy: Organisaa&sje

en: Original author
fy: Oarspronklike skriuwer

en: Outgoing accounts (add at least one):
fy: Utgeande akkounts (Foegje yn elts gefal ien akkount ta):

en: Outlook-compatible attachment naming
fy: Taheakselnammejouwing kompetibel mei Outlook(tm)

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
fy: PGP6-stipe en fierdere ferbetterings fan de stipe fan fersifering

en: POP filters
fy: POP-filters

en: Paste as Attac&hment
fy: Plakke as ta&heaksel

en: Post to List
fy: Stjoer nei list

en: Prefer &HTML to Plain Text
fy: Foarkar foar &HTML boppe platte tekst

en: Preferred handler:
fy: Foarkarstapassing:

en: Previous Unread &Message
fy: Foarige net-lê&zen berjocht

en: Previous Unread F&older
fy: F&oarige net-lêzen map

en: Primary host for LDAP requests:
fy: Primêre host foar LDAP-fersiken:

en: Printing Output
fy: Printúrfier

en: Quota
fy: Kwota

en: Quote characters
fy: Skrapkes

en: Quote original message:
fy: Orizjineel berjocht sitearje:

en: Quoted Text - First Level
fy: Oanhelle tekst - Earste nivo

en: Quoted Text - Second Level
fy: Sitearre tekst - Twadde nivo

en: Quoted Text - Third Level
fy: Sitearre tekst - Tredde nivo

en: Re&move
fy: Fuorts&mite

en: Re&save as Template
fy: Op 'e nij bewarje as sjabloan

en: Read message body from 'file'
fy: Berjochtynhâld fan 'triem' lêze

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
fy: Werken ien fan de neikommende trefwurden as in yntinsje om in triem ta te heakjen:

en: Recycle colors on deep &quoting
fy: Kleu&ren werbrûke by it sitearjen

en: Remo&ve
fy: Fuort&smite

en: Remove &Important Thread Mark
fy: Markearring foar w&ichtige diskusje fuortsmite

en: Repl&y Subject Prefixes
fy: Underwerpfoarheaksel foar beän&twurde berjochten

en: Reply Special
fy: Spesjaal beäntwurdzje

en: Reply To...
fy: Beäntwurdzje-nei...

en: Reply Without &Quote...
fy: Beäntwurdzje &sûnder sitaten...

en: Reply to &All...
fy: &Eltsenien beäntwurdzje...

en: Reply to A&uthor...
fy: &Stjoerder beäntwurdzje...

en: Reply to Mailing-&List...
fy: Beäntwurdzje oa&n diskusjegroep...

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
fy: Berjocht op 'e nij bewarje yn de sjabloanmap. It kin dan op in oar tiidsstip wer brûkt wurde.

en: S&end as Is
fy: Sa f&erstjoere

en: S/MIME encryption certificate:
fy: S/MIME-fersiferingsertifikaat:

en: S/MIME signing certificate:
fy: S/MIME-ûndertekeningssertifikaat:

en: Save &As...
fy: Bewarje &as...

en: Save &Distribution List...
fy: &Distribúsjelist bewarje...

en: Save A&ttachments...
fy: Taheaksel&s bewarje...

en: Save Attachments...
fy: Taheaksel bewarje...

en: Save Link As...
fy: Keppeling bewarje as...

en: Save as &Draft
fy: A&s ûntwerp bewarje

en: Save as &Template
fy: Bewarje as &sjabloan

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
fy: Bewarje dit berjocht yn de map ûntwerpen. Dizze kinne noch  bewurke wurde en op in letter momint ferstjoerd wurde.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
fy: Yn it akyf berjocht nei beneden skowe. Oan it ein fan it aktive berjocht oergean nei it neikommende net-lêzen berjocht.

en: Search &only in:
fy: Allinn&ich sykje yn:

en: Search folder &name:
fy: Sykmapnamme:

en: Security Warning
fy: Befeiligingswarskôging

en: Select &All Messages
fy: &Alle berjochten selektearje

en: Select &Recipients...
fy: Ad&ressearden selektearje...

en: Select Folder with Focus
fy: Map mei fokus selektearje

en: Select Message with Focus
fy: Berjocht mei fokus selektearje

en: Select the number of days here
fy: Selektearje hjir it tal dagen

en: Send &Later
fy: &Letter ferstjoere

en: Send &Later Via
fy: &Letter ferstjoere fia

en: Send &messages in outbox folder:
fy: Berjochte&n yn postfak út ferstjoere:

en: Send A&gain...
fy: Opnij stj&oere...

en: Send Confirmation
fy: Stjoer befêstiging

en: Send Later
fy: Letter ferstjoere

en: Send Now
fy: No ferstjoere

en: Send Queued Messages Via
fy: Berjocht yn wachtrige stjoere fia

en: Send policy:
fy: Ferstjoerbelied:

en: Send queued mail on mail check
fy: Fêsthâlden e-post nei kontrôle op e-post ferstjoere

en: Sending messages
fy: Berjjochten wurde ferstjoerd

en: Sent-mail &folder:
fy: Map foar ferstjoerde berjoch&ten

en: Set as &Default
fy: Ynstelle as stan&dert

en: Set as Default
fy: Ynstelle as standert

en: Set body of message
fy: Berjochtenynhâld fan berjocht ynstelle

en: Set subject of message
fy: Berjocht fan ûnderwerp fersjen

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
fy: Lit foar eltse map it oantal nij binnenkommen berjochten sjen

en: Sign
fy: Undertekenje

en: Signature
fy: Hântekening

en: Specify e&ditor:
fy: Be&wurker oantsjutte

en: Spellcheck: off
fy: Staveringshifker: út

en: Spellcheck: on
fy: Staveringshifker: oan

en: Spellchecker
fy: Staveringshifker

en: Sta&ndard format (%1)
fy: Sta&ndert opmaak (%1)

en: Subscribe to List
fy: Foar list ynskriuwe

en: Templates
fy: Sjabloanen

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
fy: Dizze triem befettet meardere berjochten. It earste berjocht wurdt werjûn.

en: The file does not contain a message.
fy: De triem befettet gjin berjocht.

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
fy: De meast resint selektearre map yn it mappenseleksjedialooch.

en: The signature file is not valid
fy: De hântekeningstriem is ûnjildich

en: There is nothing to undo.
fy: Der is neat om ûngedien te meitsjen.

en: This charset is not supported.
fy: Dizze tekenset wurdt net stipe.

en: This folder does not have any expiry options set
fy: By dizze map binne gjin ferrinopsjes ynsteld.

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
fy: Dizze list wurdt fan boppe nei ûnder kontrolearre op elts útgeand berjocht foar in tekenset dy't alle nedige tekens befettet.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
fy: Dizze opsje fereasket dirmngr 0.9.0 of nijer

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
fy: Dizze wearde wurdt brûkt om te beskieden of de ynlieding fan KMail te sjen moat wêze.

en: To: field is empty. Send message anyway?
fy: To-fjild is leech. Berjocht dochs stjoere?

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
fy: Set dizze opsje oan om der foar te soargjen dat Outlook(tm) de taheakselnammen begrypt dy't gjin Westeuropeeske tekens befetsje

en: Undefined Encryption Key
fy: Net oantsjutte fersifertype

en: Undefined Signing Key
fy: Net oantsjutte ûndertekingskaai

en: Unread Message
fy: Net-lêzen berjocht

en: Usability tests and improvements
fy: Brekreparaasjes en ferbetterings

en: Usage:
fy: Gebrûk

en: Use Fi&xed Font
fy: Fêst lettert&ype brûke

en: Use HTML
fy: HTML brûke

en: Use custom &icons
fy: Oanpaste b&yldkaikes brûke

en: Use e&xternal editor instead of composer
fy: Eksterne bewurker brû&ke ynstee fan ûntwerper

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
fy: It brûken fan HTML yn in e-berjocht makket it mear kwetsber foar "ûnpost" (ûnwinske e-postreklame) en fergruttet de kâns dat jo systeem gefoelich wurdt foar oare typen fan feiligensrisiko's.
    Dôchs trochgean?

en: Validate certificates online (OCSP)
fy: Sertifikaten online falidearje (OCSP)

en: View the given message file
fy: It oerdroegen berjochttriem besjen

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
fy: A&lle diskusjes ynfâldzje

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
fy: Alle &diskusjes útfâldzje

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
fy: Wannear jo de lokaasje fan in CRL oan it sykjen binne, sil it te testen sertifikaat yngongen befetsje ûnder de namme "CRL Distribution Point" (DP). Dizze befetsje URL-adressen dy it adres fan de CRL beskriuwe. It earste tsjinkommende DP wurdt brûkt. Mei dizze opsje wurde alle yngongen neffens it HTTP-skema negearre wannear der socht wurdt nei in geskikte DP.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
fy: Wannear jo de lokaasje fan in CRL oan it sykjen binne, sil it te testen sertifikaat yngongen befetsje ûnder de namme "CRL Distribution Point" (DP). Dizze befetsje URL-adressen dy it adres fan de CRL beskriuwe. It earste tsjinkommende DP wurdt brûkt. Mei dizze opsje wurde alle yngongen neffens it LDAP-skema negearre wannear der socht wurdt nei in geskikte DP.

en: Work Offline
fy: Sûnder ferbining wurkje

en: Work Online
fy: Mei ferbining wurkje

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
fy: Jo hawwe gjin ûnderwerp oantsjutte. It berjocht dôchs ferstjoere?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
fy: Jo hawwe josels net yn it adresboek stean.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
fy: Jo hawwe der foar keazen om de taheakselnammen te kodearjen dy't net-Ingelske tekens befetsje. Outlook(tm) en oare e-postprogramma's dy't gjin stipe foar dizze taheakselnammen hawwe sille dizze nammen net ferwurkje kinne.
    Hâld der rekken mei dat KMail by it opstellen fan berjochten fan de standert ôfwikke kin, sa dat programma's dy har wol oan de standert hâlde it net goed ferwurkje kinne. Jo moatte dizze opsje dus net oansette, of jo moatte it wier nedich ha.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
fy: Jo moatte jo e-postadres yn it Fan:-fjild ynfiere. Jo moatte ek jo e-postadres foar al jo identiteiten ynstelle, sadat jo it net foar elts berjocht hoege te dwaan.

en: no proxy
fy: gjin proxy

[ctx: sender address field]
en: &From:
fy: &Fan:

en: unnamed
fy: Nammeleas

en: Ägypten and Kroupware project management
fy: Ägypten- en Kroupware-projectbehear
