korganizer - en to fy translation catalogue (177 entries)

en: &Actions
fy: &Aksjes

en: &Add
fy: &Taheakje

en: &Day
fy: &Dei

en: &Delete Event
fy: Evenemint wis&kje

en: &Delete To-do
fy: Taak wis&kje

en: &Edit Event...
fy: Evenemint b&ewurkje...

en: &Edit To-do...
fy: Taak b&ewurkje...

en: &Edit...
fy: Be&wurkje...

en: &Events
fy: Ôfspraken

en: &Export
fy: &Eksportearje

en: &Go
fy: &Gean nei

en: &Import
fy: &Ymportearje

en: &Journal
fy: &Sjoernaal

en: &Journals
fy: &Sjoernaal

en: &Mail Free Busy Information...
fy: Frij-/beset Ynfor&maasje opstjoere...

en: &Make Sub-to-do Independent
fy: Subtaak selsstannich &meitsje

en: &Month
fy: &Moanne

en: &New
fy: &Nij

en: &Publish Item Information...
fy: Item-ynformaasje &publisearje...

en: &Refresh
fy: &Ferfarskje

en: &Retrieve
fy: Op&helje

en: &Search for:
fy: &Sykje nei

en: &Show
fy: &Sjen litte

en: &Show Event
fy: Evenemint &toane

en: &Show To-do
fy: Taak &toane

en: &Sidebar
fy: &Sydbalke

en: &To-do List
fy: &Takenlist

en: &To:
fy: &Oant:

en: &Upload Free Busy Information
fy: Frij-/beset Ynformaasje &uploade

en: &Week
fy: &Wike

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
fy: <p><em>Gjin item selektearre</em></p> <p>At jo in item selektearje sjogge jo hjir de details fan dat item.</p>

en: Add as new calendar
fy: Taheakje as nije agenda

en: Agenda view
fy: Agindawerjefte

en: Agenda view background color
fy: Efttergrûnkleur foar agindawerjefte

en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
fy: At jo frij-/beset ynformaasje publisearje kinne oaren rekken hâlde mei jo aginda by it plannen fan in moeting. Allinnich de tiden wêrop jo beset binne sille publisearre wurde, net de reden wêrom at se beset binne.

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
fy: At jo frij-/beset informaasje fan oaren ophelje, kinne jo mei harren agindagegevens rekken hâlde at jo harren útnoegje foar in moeting.

en: Calendar
fy: Kalinder

en: Cannot upload calendar to '%1'
fy: Kin de aginda net nei %1 uploade

en: Change...
fy: Oanpasse...

en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
fy: Selektearje dizze opsje om de sekondes op de tiidline te toanen.

en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
fy: Selektearje dizze opsje at jo in befêstiging wolle by it wiskjen fan items.

en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
fy: Selektearje dizze opsje om in frij/beset-triem op te heljen yn de foarm "brûker@domein.ifb" (bygelyks sjoerd@foarbyld.net.ifb). Jo kinne ek de foarm fan in brûkersnamme brûke: brûker.ifb (bygelyks sjoerd.ifb). Nim kontakt op mei de systeembehearder at jo net krekt witte hoe't dizze opsje ynsteld wurde moat.

en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
fy: Selektearje dizze opsje sadat KOrganizer jo wachtwurd ûnthâldt. Hjirtroch sil der net hieltiten om in wachtwurd frege wurde by it uploaden fan frij/beset ynformaasje.
    Ut feilichheidsoerwegingen is it net ferstannich om jo wachtwurd yn de konfiguraasjetriem op te slaan.

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
fy: Selektearje dizze opsje at jo gjin wurktiid-markearring sjen wolle op fakânsjedagen.

en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
fy: At jo dizze opsje ynskeakelje wurdt de gearfetsjende tekst van de taak automatysk opnommen yn it sjoernaal sa gau't jo de taak dien meitsje.

en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
fy: Selektearje dizze opsje om eveneminten dy't alle dagen werom komme te markearjen mei in fet lettertype yn de datumnavigator. Jo kinne dizze opsje ek út stean litte om eveneminten dy't minder foar komme wat opfallender yn byld te bringen.

en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
fy: Selektearje dizze opsje om alle wiken weromkommende eveneminten te markearjen mei in fet lettertype yn de datumnavigator. Jo kinne dizze opsje ek út stean litte om eveneminten dy't minder foarkomme wat opfallender yn byld te bringen.

en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
fy: Selektearje dizze opsje om de evenemintenbewurker te iepenjen wannear't jo in tiidsberik selektearje yn de agindawerjefte. Om in tiidberik te selektearjen slepe jo de mûs fan begjintiid oant eintiid fan it evenemint dat jo planne wolle.

en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
fy: Selektearje dizze opsje om jo frij/beset ynformaasje automatysk te uploaden.
    It is mooglik om dizze opsje oer te slaan of om jo frij/beset ynformaasje te uploaden troch it menu Planning yn KOrganizer.
    Opmerking: At KOrganizer ek Kolab-client is hoecht dit net, omdat de Kolab2-server soarget foar de publikaasje fan dizze gegevens en ek de tagong foar oare gebrûkers beheart.

en: Configure &Date && Time...
fy: &Datum && tiid ynstelle...

en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
fy: Stel hjir de minimale tiid yn minuten yn tusken twa uploads. Dizze ynstelling wurket allinnich at jo keazen hawwe om de frij/beset ynformaasje automatysk te publisearjen.

en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
fy: Stel hjir it oantal kalinderdagen yn dat jo publisearje wolle sadat it beskikber is foar oaren.

en: Confirm deletes
fy: Wiskjen befêstigje

en: Copying Failed
fy: Kopiearjen mislearre

en: Could not start control module for date and time format.
fy: De ynstallaasjemodule foar de datum- en tiidopmak koe net starten wurde.

en: Current-time line
fy: Line foar de tiid fan no

en: Daily ending hour
fy: Deiske eintiid

en: Daily starting hour
fy: Deiske begjintiid

en: Date Range
fy: Datumberik

en: Day begins at
fy: Dei begjint om

en: Default event color
fy: Kleur voor standert-eveneminten

en: Delete &All
fy: &Alles wiskje

en: Delete C&urrent
fy: B&esteande wiskje

en: Delete Only This
fy: Allinnich dizze wiskje

en: Desc&riptions
fy: Besk&riuwings

en: Description:
fy: Beskriuwing:

en: Dissociate future occurrences
fy: Items yn de takomst loskeppelje

en: Dissociate occurrence
fy: Item loskeppelje

en: Dissociating Failed
fy: It loskoppeljen is mislearre

en: Dissociating the future occurrences failed.
fy: It loskeppeljen fan takomstiche barren is mislearre.

en: Dissociating the occurrence failed.
fy: It loskeppeljen is mislearre.

en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
fy: Fier hjir it tiidstip yn dat jo ophâlde mei jo wurk. De wurktiden wurde troch KOrganizer mei in kleur oanjûn.

en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
fy: Fier hjir jo inloggegevens yn foar jo akkount op de server.
    
    Spesifyk foar Kolab2-servers: jo UID (unike identifikaasje) is registrearre. Jo UID is gewoanwei jo e-mailadres op de Kolab2-server mar it kin bytiden ek oars wêze. Yn it lêste gefal moat jo UID ynfold wurde.

en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
fy: Fier hjir de starttiid yn foar eveneminten. Dizze tiid is de ierste tiid wêrop jo in evenemint planne kinne, omdat it boppe-oan setten wurde sil.

en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
fy: Fier hjir de tiid yn dat jo wurktiid yngiet. De wurktiden wurde troch KOrganizer mei in kleur oanjûn.

en: Enter your groupware server login password here.
fy: Fier hjir jo wachtwurd yn foar de groupware-server.

en: Exclude holidays
fy: Feestdagen útslute

en: Filter Details
fy: Filterdetails

en: Filters Toolbar
fy: Wurkbalke Filters

en: Fr&om:
fy: &Fan:

en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
fy: Hjir kinne jo opjaan hoefolle dagen nei dien meitsjen de taak ferburgen wurde sil. At jo kieze foar "Fuortendaliks" sille alle dienmakke taken ferburgen wurde. At jo foar in wearde as 1 kieze sille alle taken ferburgen wurde dy't mear as 24 oere lyn dienmakke binne.

en: Hide &inactive to-dos
fy: &Ynaktive taken ferbergje

en: Hide &recurring events and to-dos
fy: We&rom kommende eveneminten en taken ferbergje

en: Hide co&mpleted to-dos
fy: Dien makke taken ferber&gje

en: Hide to-dos not assigned to me
fy: Taken ferbergje dy't net oan my tawiisd binne

en: Highlight color
fy: Seleksjekleur

en: Holiday
fy: Feestdei

en: Holiday color
fy: Feestdeikleur

en: Hour size
fy: Oere-maat

en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
fy: By it selektearjen fan dizze opsje sille dienmakke  taken ferburgen wurde. Jo kinne eventueel ynstelle hokker dienmakke taken ferburgen wurde moatte middels it tiidstip dat jo der mei ophâlden binne.

en: Import &Calendar...
fy: A&ginda ymportearje...

en: Journal of %1
fy: Sjoernaal fan %1

en: KOrganizer Confirmation
fy: KOrganizer - befêstiging

en: Maintainer
fy: Underhâlder

en: Make sub-to-dos independent
fy: Subtaken selsstannich meitsje

en: Manage View &Filters...
fy: Werjefte&filters beheare...

en: Merge into existing calendar
fy: Opnimme yn besteande agenda

en: Minimum time between uploads (in minutes):
fy: Minimale tiid tusken uploads (yn minuten)

en: Month view
fy: Moannewerjefte

en: Month view uses full window
fy: Moanne-werjefte brûkt it hiele finster

en: Moving Failed
fy: Fersetten mislearre

en: New &Journal...
fy: Nij &sjoernaal...

en: New &To-do...
fy: Nije &taak...

en: New Calendar
fy: Nije aginda

en: New E&vent...
fy: Nij e&venemint...

en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
fy: Wat moat der mei eveneminten, taken en sjoernaals dien wurde ?

en: New Su&b-to-do...
fy: Nije su&btaak...

en: Next x days
fy: Folgjende x dagen

en: No filter
fy: Gjin filter

en: Original Author
fy: Oarspronklike skriuwer

en: P&ublish
fy: P&ublisearje

en: Passwor&d:
fy: Wachtwur&d:

en: Password:
fy: Wachtwurd:

en: Publish
fy: Publisearje

en: Publish your free/&busy information automatically
fy: Jo &frij-/beset-list automatysk publisearje

en: Purge
fy: Wiskje

en: Purge To-dos
fy: Taken oprêde

en: Re&member password
fy: Wachtwurd ûnthâld&e

en: Re&quest Update
fy: Update free&gje

en: Record completed to-dos in journal entries
fy: Dienmakke taken opnimme yn de sjoernalen

en: Remember p&assword
fy: W&achtwurd ûnthâlde

en: Removing not possible
fy: Wiskjen is net mooglik

en: Reset to Defaults
fy: Nei standertynstellingen

en: S&chedule
fy: &Plannen

en: Saved calendar '%1'.
fy: Aginda '%1' opslein.

en: Schedule
fy: Plannen

en: Search For
fy: Sykje nei

en: Search In
fy: Sykje yn

en: Select a month
fy: Selektearje in moanne

en: Select the agenda view background color here.
fy: Selektearje hjir de eftergrûnkleur foar agindawerjefte.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
fy: Selektearje hjir de seleksjekleur. Dizze kleur wurdt brûkt om it besteande selektearre tiidberik te markearjen yn de agindawerjefte en yn de datumnavigator.

en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
fy: Selektearje hjir de kleur foar feestdagen. Dizze kleur sil brûkt wurde foar de namme fan de feestdei en de datum yn de datumnavigator.

en: Select the to-do due today color here.
fy: Selektearje de kleur foar it wurk dat hjoed dien makke wurde moat.

en: Select the to-do overdue color here.
fy: Kleur foar ferrûne net-dienmakke taken.

en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
fy: At jo dizze opsje selektearje sille alle weromkommende items ferburgen wurde. Alle dagen en wiken werom kommende items kinne in soad romte yn beslach nimme, dêrom is it maklik is om dizze ferbergje te kinnen.

en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
fy: Selektearje yn dit menu jo tiidsône út de list fan lokaasjes. At jo wenplak hjir net by stiet kin ek in stêd yn deselde tiidsône keazen wurde. KOrganizer sil dan automatysk de simmertiid oanpasse.

en: Send &Invitation to Attendees
fy: Utnoe&ging ferstjoere nei dielnimmers

en: Send Status &Update
fy: Status-update ferst&joere

en: Server Information
fy: Server ynformaasje

en: Server URL:
fy: Serveradres:

en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
fy: Brûk dizze opsje om brûker@domein.ifb op te heljen ynstee fan brûker.ifb fan de server

en: Setting Default Preferences
fy: Standert Foarkarren wurde ynsteld

en: Show Date Navigator
fy: Datumnavigator toane

en: Show Item Viewer
fy: Itemwerjefte toane

en: Show To-do View
fy: Takenlist toane

en: Show all except selected
fy: Alles útsein seleksje toane

en: Show current-time (Marcus Bains) line
fy: De tiid fan dit stuit toane (Marcus Bains-line)

en: Show only selected
fy: Allinnich seleksje toane

en: Su&mmaries
fy: Ge&arfettings

en: Text
fy: Tekst

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
fy: It item '%1' jildt foar meardere datums. Wolle jo it selektearre item hielendal wiskje ynklusyf alle werhellings?

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
fy: De downloade eveneminten sille ynfoege wurde yn jo besteande aginda.

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
fy: It item "%1" hat subtaken. Wolle jo dit item werklik wiskje en alle subtaken selsstannich meitsje, of wolle jo de taak mei alle subtaken wiskje?

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
fy: It item "%1" falt ûnder de aktive filterregels. It sil dêrtroch net te sjen wêze yn de werjefte.

en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
fy: Dizze opsje ferberget alle taken yn jo list dy't oan immen oars tawiisd binne. <br>
    Allinnich de taken mei teminsten ien dielnimmer wurde kontrolearre. At jo op dy list mei dielnimmers steane sil de list ferburgen wurde.

en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
fy: Dizze opsje ferberget alle taken dêr't de startdatum noch net fan berikt is. (Tink derom dat de startdatum wat oars is as de eindatum fan in taak)

en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
fy: Dizze opsje bepaalt hokker dienmakke taken ferburgen wurde moatte. At jo kieze foar <i>Fuortendaliks</i> sille alle taken fuortendaliks ferburgen wurde sa gau't jo se ôffinkje. Jo kinne it oantal dagen fertraging ynstelle om dit te ferbergjen.

en: Time bar
fy: Tiidbalke

en: Time range selection in agenda view starts event editor
fy: It selektearjen fan in berik yn de aginda start de evenemint-editor

en: To-&dos
fy: &Taken

en: To-do due today color
fy: Kleur foar de hjoed dien te meitsjen taken

en: To-do list view uses full window
fy: Takenlist brûkt folsleine finster

en: To-do overdue color
fy: Kleur foar ferrûne net-dienmakke taken

en: URL '%1' is invalid.
fy: URL '%1' is ûnjildich.

en: Unable to copy the item to %1.
fy: Koe it item net nei %1 kopiearje.

en: Unable to save %1 "%2".
fy: Koe %1 net opslaan "%2".

en: Unable to save calendar to the file %1.
fy: Koe de aginda net yn triem %1 opslaan.

en: Use full email &address for retrieval
fy: Folsleine e-mail&adres brûke by opheljen

en: User&name:
fy: Brûker&namme:

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
fy: Besjoch hjir detaillearre ynformaasje oer eveneminten of taken dy't selektearre wurde yn de haadwerjefte fan KOrganizer.

en: Views
fy: Werjeften

en: W&ork Week
fy: W&urkwike

en: What's &Next
fy: Wat komt der &no

en: Working hours color
fy: Kleur foar wurkoeren

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
fy: Jo steane op it punt alle foarkarren werom te setten nei harren standertwearden. Al jo oanpassings sille ferlern gean.

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
fy: Feroarin&g freegje

en: days of free/busy information
fy: dagen mei frij-/beset ynformaasje
