kcalc - en to ga translation catalogue (208 entries)

en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
ga: 
    	Is féidir le KCalc áireamh a dhéanamh le níos mó digití ná an líon
    	is féidir a thaispeáint ar an scáileán. Leis an rogha seo, roghnóidh tú líon
    	uasta na ndigití le taispeáint sula mbainfidh KCalc úsáid as nodaireacht
    	eolaíochta, .i. nodaireacht den chineál 2.34e12.

en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
ga: 
            Roghnaigh é seo chun Comhlánú le Dónna a úsáid le haghaidh
            uimhreacha Dénártha, Ochtnártha, agus Heicsidheachúlacha. Nodaireacht
            choitianta é seo a léiríonn uimhreacha diúltacha le bonn
            seachas 10 ar ríomhaire.

en: &Background:
ga: &Cúlra:

en: &Beep on error
ga: &Fuaim i ndiaidh earráide

en: &Bin
ga: &Dénár

en: &Button font:
ga: &Cló na gcnaipí:

en: &Constants
ga: &Tairisigh

en: &Dec
ga: &Deach

en: &Display font:
ga: Cló &taispeána:

en: &Foreground:
ga: &Tulra:

en: &Functions:
ga: &Feidhmeanna:

en: &Maximum number of digits:
ga: Lío&n uasta digití:

en: &Memory:
ga: &Cuimhne:

en: &Numbers:
ga: &Uimhreacha:

en: &Settings
ga: &Socruithe

en: 10 to the power of x
ga: 10 i gcumhacht x

en: AC
ga: GU

en: AND
ga: AGUS

en: Add display to memory
ga: Cuir an luach ar taispeáint le luach sa chuimhne

[ctx: Add display to memory]
en: M+
ga: C+

en: Add to memory
ga: Cuir leis an gcuimhne

en: Arc cosine
ga: Arc-chomhshíneas

en: Arc sine
ga: Arcshíneas

en: Arc tangent
ga: Arcthangant

en: Atomic && Nuclear
ga: Adamhach agus Núicléach

en: Atomic Mass Unit
ga: Aonad Maise Adamhaí

en: Avogadro's Number
ga: Uimhir Avogadro

en: Backspace
ga: Cúlspás

en: Bitwise AND
ga: Oibreoir AGUS ar leibhéal na ngiotán

en: Bitwise OR
ga: Oibreoir NÓ ar leibhéal na ngiotán

en: Bitwise XOR
ga: Oibreoir XOR ar leibhéal na ngiotán

en: Boltzmann Constant
ga: Tairiseach Boltzmann

en: Button & Display Colors
ga: Dathanna Cnaipí agus Taispeána

en: Button Colors
ga: Dathanna Cnaipí

en: CSt
ga: Glan

en: Change sign
ga: Athraigh Sín

en: Choose From List
ga: Roghnaigh Ó Liosta

en: Clear
ga: Glan

en: Clear all
ga: Glan uile

en: Clear data store
ga: Glan an stóras sonraí

en: Click on a Bit to toggle it.
ga: Cliceáil ar Ghiotán chun é a scoránú.

en: Close parenthesis
ga: Lúibín deas

en: Cmp
ga: Cmh

en: Colors
ga: Dathanna

en: Constants
ga: Tairisigh

en: Constants &Buttons
ga: &Cnaipí Tairisigh

en: Cosine
ga: Comhshíneas

en: Cube
ga: Ciúb

en: Cube root
ga: Fréamh chiúbach

en: Dat
ga: Mír

en: Decimal point
ga: Pointe deachúlach

en: Define Constants
ga: Sonraigh Tairisigh

en: Degrees, radians or grads
ga: Céimeanna, raidiain, nó graidiain

en: Delete last data item
ga: Scrios an mhír sonraí deiridh

[ctx: Delete last data item]
en: CDat
ga: Glan

en: Display Colors
ga: Taispeáin Dathanna

en: Division
ga: Roinnt

en: EXP
ga: EASP

en: Earth Acceleration
ga: Luasghéarú an Domhain

en: Easy Calculator Mode
ga: Mód Simplí

en: Electromagnetism
ga: Leictreamaighnéadas

en: Elementary Charge
ga: Lucht Bunúsach

en: Enter data
ga: Iontráil sonraí

[ctx: Enter data]
en: Dat
ga: Son

en: Euler Number
ga: Uimhir Euler

en: Exponent
ga: Easpónant

en: Exponential function
ga: Feidhm easpónantúil

en: Factorial
ga: Iolrán

en: Fine-Structure Constant
ga: Tairiseach Mínstruchtúir

en: Font
ga: Cló

en: General
ga: Ginearálta

en: General Settings
ga: Socruithe Ginearálta

en: Golden Ratio
ga: Roinnt Órga

en: Gravitation
ga: Imtharraingt

en: Gravitational Constant
ga: Tairiseach na hImtharraingthe

en: Group digits
ga: Grúpáil digití

en: He&x
ga: Hei&cs

en: He&xadecimals:
ga: Hei&csidheachúlaigh:

en: Hyp
ga: Hip

en: Hyperbolic cosine
ga: Comhshíneas hipearbóileach

en: Hyperbolic mode
ga: Mód hipearbóileach

en: Hyperbolic sine
ga: Síneas hipearbóileach

en: Hyperbolic tangent
ga: Tangant hipearbóileach

en: Impedance of Vacuum
ga: Coisceas an Fholúis

en: Integer division
ga: Roinnt slánuimhreacha

[ctx: Integer division]
en: IntDiv
ga: SlánR

en: Inverse hyperbolic cosine
ga: Comhshíneas hipearbóileach inbhéartach

en: Inverse hyperbolic sine
ga: Síneas hipearbóileach inbhéartach

en: Inverse hyperbolic tangent
ga: Tangant hipearbóileach inbhéartach

en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
ga: Is féidir le KCalc áireamh a dhéanamh le níos mó digití ná an líon is féidir a thaispeáint ar an scáileán. Leis an rogha seo, roghnóidh tú líon uasta na ndigití le taispeáint sula mbainfidh KCalc úsáid as nodaireacht eolaíochta, .i. nodaireacht den chineál 2.34e12.

en: KDE Calculator
ga: Áireamhán KDE

en: Last stat item erased
ga: Léirscriosadh an mhír staitistiúil dheireanach

en: Left bit shift
ga: Iomlaoid ar chlé

en: Light Speed
ga: Luas an tSolais

en: List of user programmable constants
ga: Liosta de thairisigh inchláraithe ag an úsáideoir

en: Logarithm to base 10
ga: Logartam bonn 10

en: Lsh
ga: Clé

en: M
ga: C

en: M+
ga: C+

en: MC
ga: GC

en: MR
ga: Ath

en: MS
ga: CC

en: Maintainer
ga: Cothaitheoir

en: Mathematics
ga: Matamaitic

en: Maximum number of digits displayed
ga: Líon uasta digití le taispeáint

en: Maximum number of digits displayed.
ga: Líon uasta digití le taispeáint.

en: Mea
ga: Meán

en: Mean
ga: Meán

[ctx: Mean]
en: Mea
ga: Meán

en: Med
ga: Airmh

en: Median
ga: Airmheán

en: Memory clear
ga: Glan cuimhne

en: Memory recall
ga: Athghlaoch ón chuimhne

en: Memory store
ga: Cuir sa chuimhne

en: Minus
ga: Míneas

en: Misc
ga: Éagsúil

en: Molar Gas Constant
ga: Tairiseach Mólarach Gáis

en: Multiplication
ga: Iolrú

en: Name of the user programmable constants.
ga: Ainm na dtairiseach inchláraithe ag an úsáideoir.

en: Natural log
ga: Logartam nádúrtha

en: New Name for Constant
ga: Ainm Nua ar Thairiseach

en: New name:
ga: Ainm nua:

[ctx: Normal button functions are active]
en: NORM
ga: GNÁTH

en: Number of data entered
ga: Líon na sonraí a iontráladh

en: Number of fixed decimal digits
ga: Líon na ndigití seasta deachúlacha

en: Number of fixed decimal digits.
ga: Líon na ndigití seasta deachúlacha.

en: Numeric base
ga: Bonn uimhriúil

en: O&perations:
ga: Oi&bríochtaí:

en: OR
ga: NÓ

en: One's complement
ga: Comhlánú le haonta

en: Open parenthesis
ga: Lúibín clé

en: Percent
ga: Céatadán

en: Permeability of Vacuum
ga: Tréscaoilteacht an Fholúis

en: Permittivity of Vacuum
ga: Ceadaíocht an Fholúis

en: Pi
ga: Pí

en: Planck's Constant
ga: Tairiseach Planck

en: Precision
ga: Beachtas

en: Predefined
ga: Réamhshainithe

en: Reciprocal
ga: Deilín

en: Result
ga: Toradh

en: Right bit shift
ga: Iomlaoid ar dheis

en: Rsh
ga: Deas

en: SD
ga: DC

en: Sample standard deviation
ga: Diall caighdeánach simplí

en: Science Calculator Mode
ga: Mód Eolaíochta

en: Science Mode
ga: Mód Eolaíochta

[ctx: Second button functions are active]
en: SHIFT
ga: IOMLAOID

en: Select Display Font
ga: Roghnaigh Cló Taispeána

en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
ga: Roghnaigh é seo chun Comhlánú le Dónna a úsáid le haghaidh uimhreacha Dénártha, Ochtnártha, agus Heicsidheachúlacha. Nodaireacht choitianta é seo a léiríonn uimhreacha diúltacha le bonn seachas 10 ar ríomhaire.

en: Set &decimal precision
ga: Socraigh an cruinneas &deachúlach

en: Set Name
ga: Cuir ainm air

en: Shift
ga: Iomlaoid

en: Show &result in window title
ga: Taispeáin an to&radh i dteideal na fuinneoige

en: Show B&it Edit
ga: Cu&ir Giotáin in Eagar

en: Simple Mode
ga: Mód Simplí

en: Sin
ga: Sín

en: Sine
ga: Síneas

en: Square
ga: Cearnaigh

en: Square root
ga: Fréamh chearnach

en: St&atistic functions:
ga: Feidhmeanna &staitistice:

en: Standard deviation
ga: Diall caighdeánach

en: Stat mem cleared
ga: Glanadh an chuimhne staitistiúil

en: Statistic Calculator Mode
ga: Mód Staitistiúil

en: Statistic Mode
ga: Mód Staitistice

en: Stefan-Boltzmann Constant
ga: Tairiseach Stefan-Boltzmann

en: Subtract from memory
ga: Dealaigh ón luach sa chuimhne

[ctx: Subtract from memory]
en: M−
ga: C-

en: Sum of all data items
ga: Suim de na míreanna sonraí

en: Sum of all data items squared
ga: Suim de na míreanna sonraí cearnaithe

en: Switch base to binary.
ga: Úsáid an bonn dénártha.

en: Switch base to decimal.
ga: Úsáid an bonn deachúlach.

en: Switch base to hexadecimal.
ga: Úsáid an bonn heicsidheachúlach.

en: Switch base to octal.
ga: Úsáid an bonn ochtnártha.

en: Tangent
ga: Tangant

en: The background color of the display.
ga: Dath chúlra na taispeána.

en: The color of function buttons.
ga: Dath na gcnaipí feidhmeanna.

en: The color of hex buttons.
ga: Dath na gcnaipí heicsidheachúlacha.

en: The color of memory buttons.
ga: Dath na gcnaipí cuimhne.

en: The color of number buttons.
ga: Dath na gcnaipí uimhreacha.

en: The color of operation buttons.
ga: Dath na gcnaipí oibríochta.

en: The color of statistical buttons.
ga: Dath na gcnaipí staitistiúla.

en: The font to use for the buttons
ga: An cló le húsáid ar na cnaipí

en: The font to use for the buttons.
ga: An cló le húsáid ar na cnaipí.

en: The font to use in the display
ga: An cló le húsáid sa taispeáint

en: The font to use in the display.
ga: An cló le húsáid sa taispeáint.

en: The foreground color of the display.
ga: Dath thulra na taispeána.

en: Thermodynamics
ga: Teirmidinimic

en: Third power
ga: Tríú cumhacht

en: Two's complement
ga: Comhlánú le Dónna

en: Whether to beep on error
ga: Cé acu a dhéanfar fuaim i ndiaidh earráide nó nach ndéanfar

en: Whether to beep on error.
ga: Cé acu a dhéanfar fuaim i ndiaidh earráide nó nach ndéanfar.

en: Whether to group digits
ga: Cé acu a ghrúpálfar digití nó nach ngrúpálfar

en: Whether to group digits.
ga: Cé acu a ghrúpálfar digití nó nach ngrúpálfar.

en: Whether to show constant buttons.
ga: Cé acu a thaispeánfar cnaipí tairisigh nó nach dtaispeánfar.

en: Whether to show the bit edit widget.
ga: Cé acu a thaispeánfar giuirléid eagarthóireachta giotán nó nach dtaispeánfar.

en: Whether to show the result in the window title
ga: Cé acu a thaispeánfar an toradh i dteideal na fuinneoige nó nach dtaispeánfar

en: Whether to show the result in the window title.
ga: Cé acu a thaispeánfar an toradh i dteideal na fuinneoige nó nach dtaispeánfar.

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
ga: Cé acu a úsáidfear Comhlánú le Dónna le haghaidh uimhreacha nach deachúlach iad, nó nach n-úsáidfear

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
ga: Cé acu a úsáidfear Comhlánú le Dónna le haghaidh uimhreacha nach deachúlach iad, nó nach n-úsáidfear.

en: Whether to use fixed decimal places
ga: Cé acu a úsáidfear ionaid sheasta dheachúlacha nó nach n-úsáidfear

en: Whether to use fixed decimal places.
ga: Cé acu a úsáidfear ionaid sheasta dheachúlacha nó nach n-úsáidfear.

en: Write display data into memory
ga: Scríobh luach taispeána sa chuimhne

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
ga: Stóráil

en: n Choose m
ga: Comhéifeacht dhéthéarmach

en: pow
ga: cumh

en: x to the power of 1/y
ga: x i gcumhacht 1/y

en: x to the power of y
ga: x i gcumhacht y

en: x3
ga: ×3
