konqueror - en to ga translation catalogue (226 entries)

en: &Bookmarks
ga: Lea&bharmharcanna

en: &Close Active View
ga: &Dún an tAmharc Reatha

en: &Close Tab
ga: Dún an &Cluaisín

en: &Copy Link Address
ga: &Cóipeáil Seoladh an Naisc

en: &Discard Changes
ga: &Ná Sábháil na hAthruithe

en: &Duplicate Current Tab
ga: &Déan Cóip den Chluaisín Reatha

en: &Duplicate Tab
ga: &Cóipeáil Cluaisín

en: &Duplicate Window
ga: &Dúbail an Fhuinneog

en: &Edit
ga: &Eagar

en: &File
ga: &Comhad

en: &Find File...
ga: &Aimsigh Comhad...

en: &Force Reload
ga: &Fórsáil Athluchtú

en: &Go
ga: &Téigh

en: &Help
ga: &Cabhair

en: &New Tab
ga: Cluaisín &Nua

en: &Open File...
ga: &Oscail Comhad...

en: &Open Location
ga: &Oscail Suíomh

en: &Open With
ga: &Oscail Le

en: &Preferences...
ga: &Sainroghanna...

en: &Reload
ga: &Athluchtaigh

en: &Reload All Tabs
ga: &Athluchtaigh Gach Cluaisín

en: &Reload Tab
ga: &Athluchtaigh an Cluaisín

en: &Remove Entry
ga: &Bain Iontráil

en: &Settings
ga: &Socruithe

en: &Stop
ga: &Stad

en: &Tools
ga: &Uirlisí

en: &Up
ga: S&uas

en: &View
ga: &Amharc

en: &Window
ga: &Fuinneog

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
ga: <html>Glan an Barra Suímh<br /><br />Glanann inneachar an bharra suímh.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
ga: <html>Cóipeáil an téacs nó mír(eanna) atá roghnaithe faoi láthair agus cuir é i ngearrthaisce an chórais<br /><br />Cuirfidh sé seo an roghnúchán ar fáil don ordú <b>Greamaigh</b> i Konqueror agus feidhmchláir KDE eile.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
ga: <html>Gearr an téacs nó mír(eanna) atá roghnaithe faoi láthair agus cuir é i ngearrthaisce an chórais<br /><br />Cuirfidh sé seo an roghnúchán ar fáil don ordú <b>Greamaigh</b> i Konqueror agus feidhmchláir KDE eile.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
ga: <html>Téigh go dtí an máthairfhillteán<br /><br />Mar shampla, más é file:/home/%1 an suíomh reatha, rachaidh tú go file:/home nuair a chliceálfaidh tú an cnaipe seo.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
ga: <html>Téigh<br /><br />Téann go dtí an leathanach atá sa bharra suímh.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
ga: <html>Barra Suímh<br /><br />Cuir isteach seoladh Gréasáin nó téarma cuardaigh.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
ga: <html>Téigh go dtí do 'Leathanach Baile'<br /><br />Is féidir suíomh an leathanaigh seo a chumrú faoi <b>Socruithe -> Cumraigh Konqueror -> Ginearálta</b>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
ga: <html>Greamaigh inneachar na gearrthaisce a bhí gearrtha nó cóipeáilte roimhe seo<br /><br />Oibríonn sé seo nuair a bhí téacs cóipeáilte nó gearrtha ó fheidhmchláir KDE eile freisin.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
ga: <html>Priontáil an cháipéis reatha<br /><br />Taispeánfar dialóg duit inar féidir roghanna éagsúla a shocrú, mar shampla líon na gcóipeanna le priontáil agus an printéir le húsáid.<br /><br />Soláthraíonn an dialóg seo rochtain ar sheirbhísí speisialta priontála KDE, mar shampla seirbhís a chruthaíonn comhad PDF ón cháipéis reatha.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
ga: <html>Athluchtaigh na cáipéisí taispeánta i gcluaisíní<br /><br />Is féidir an rogha seo a úsáid, mar shampla, nuair a athraítear leathanaigh Ghréasáin ó luchtaíodh iad, chun na hathruithe atá iontu a fheiceáil.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
ga: <html>Athluchtaigh an cháipéis reatha<br /><br />Is féidir an rogha seo a úsáid, mar shampla, nuair a athraítear leathanach Gréasáin ó luchtaíodh é agus ba mhaith leat na hathruithe a fheiceáil.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
ga: <html>Stad luchtú na cáipéise<br /><br />Stadfar gach aistriú líonra agus taispeánfaidh Konqueror an t-ábhar atá luchtaithe go dtí an pointe sin.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
ga: <qt>Tá <b>%1</b> neamhbhailí</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
ga: <qt><center><b>%1</b></center><hr />An chuairt is deireanaí: %2<br />An chéad chuairt: %3<br />Líon na gcuairteanna: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
ga: Scrios

[ctx: @action:button New session]
en: New...
ga: Nua...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
ga: Athainmnigh...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
ga: Fiafraigh Díom Ar Ball

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
ga: Ná hAthchóirigh

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
ga: Athchóirigh an Seisiún

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
ga: Suímh is mó cuairt orthu

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
ga: Rinneadh Cuairt Orthu le Déanaí

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
ga: Taispeáin an Stair

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
ga: Sórtáil

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
ga: Mód &Amhairc

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
ga: Fuinneog %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
ga: Á Luchtú...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
ga: Glan an Stair?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
ga: Deimhniú: Dún na Cluaisíní Eile

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ga: Deimhniú

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
ga: Ná Sábháil na hAthruithe?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
ga: Cuir Sprioc Isteach

[ctx: @title:window]
en: History
ga: Stair

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
ga: Bainistigh Seisiúin

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
ga: Oscail fillteán na leabharmharcanna i gcluaisíní nua

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
ga: Athainmnigh Seisiún

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
ga: Athchóirigh an Seisiún?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
ga: Sábháil an Seisiún

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
ga: Tá an seisiún ann cheana. Forscríobh?

[ctx: @title:window]
en: Warning
ga: Rabhadh

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
ga: Barra Taoibh Gréasáin

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
ga: Má tá an t-amharc faoi ghlas, ní féidir an fillteán a athrú.  Úsáid é seo in éineacht le 'Nasc an tAmharc' chun go leor comhad a scrúdú ó fhillteán amháin

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
ga: Tá seisiún darb ainm '%1' ann cheana. An bhfuil fonn ort é a fhorscríobh?

en: Activate Next Tab
ga: Gníomhachtaigh an Chéad Chluaisín Eile

en: Activate Previous Tab
ga: Gníomhachtaigh an Cluaisín Roimhe Seo

en: Activate Tab %1
ga: Gníomhachtaigh Cluaisín %1

en: Add
ga: Cuir Leis

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
ga: Cuir eisínteacht nua ghréasáin "%1" le do bharra taoibh?

en: Apple Safari Developers
ga: Forbróirí Safari Apple

en: Bookmark Toolbar
ga: Barra Uirlisí Leabharmharcanna

en: By &Date
ga: De réir &dáta

en: By &Name
ga: De réir ai&nm

en: C&lear History
ga: G&lan an Stair

en: C&lose Current Tab
ga: Dún an C&luaisín Reatha

en: Canceled.
ga: Cealaithe.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
ga: Má chuireann tú tic sa bhosca seo do dhá amharc ar a laghad, beidh na hamhairc sin 'nasctha'. Tar éis sin, nuair a athraíonn tú an chomhadlann in amharc amháin, nuashonraítear gach amharc atá nasctha leis go huathoibríoch leis an gcomhadlann reatha. Rogha áisiúil é seo le cineálacha difriúla d'amhairc go háirithe, mar shampla crann comhadlainne le hamharc deilbhíní nó amharc mionsonraithe, agus b'fhéidir fuinneog ina bhfuil aithriseoir teirminéil.

en: Clear Location Bar
ga: Glan an Barra Suímh

en: Close &Other Tabs
ga: Dún na Cluaisíní &Eile

en: Close Current Tab
ga: Dún an Cluaisín Reatha

en: Close View
ga: Dún an tAmharc

en: Close the current tab
ga: Dún an cluaisín reatha

en: Closed Items
ga: Míreanna Dúnta

en: Configure Extensions...
ga: Cumraigh Eisínteachtaí...

en: Configure Spell Checking...
ga: Cumraigh an litreoir...

en: Copy &Files...
ga: Cói&peáil Comhaid...

en: Copy selected files from %1 to:
ga: Cóipeáil na comhaid roghnaithe ó %1 go:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
ga: Déan cóip den téacs nó mír(eanna) roghnaithe sa ghearrthaisce

en: D&etach Tab
ga: Dích&eangail Cluaisín

en: Detach Current Tab
ga: Dícheangail an Cluaisín Reatha

en: Developer
ga: Forbróir

en: Developer (AdBlock filter)
ga: Forbróir (scagaire AdBlock)

en: Developer (HTML rendering engine)
ga: Forbróir (inneall HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
ga: Forbróir (inneall HTML, leabharlann aschurtha/ionchurtha)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
ga: Forbróir (inneall HTML, leabharlann I/A, creatlach don tástáil aischéimnitheach)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
ga: Forbróir (inneall HTML, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
ga: Forbróir (leabharlann aschurtha/ionchurtha)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
ga: Forbróir (leabharlann aschurtha/ionchurtha, tacaíocht do dheimhniúchán)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
ga: Forbróir (tacaíocht do bhainisteoir slándála Java 2,
    agus feabhsúcháin mhóra eile i leith tacaíocht d'fheidhmchláiríní)

en: Developer (Java applet support)
ga: Forbróir (tacaíocht do feidhmchláiríní Java)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
ga: Forbróir (feidhmchláiríní Java agus réada leabaithe eile)

en: Developer (JavaScript)
ga: Forbróir (JavaScript)

en: Developer (List views)
ga: Forbróir (amhairc na liostaí)

en: Developer (List views, I/O library)
ga: Forbróir (amhairc na liostaí, leabharlann aschurtha/ionchurtha)

en: Developer (Netscape plugin support)
ga: Forbróir (tacaíocht do bhreiseáin Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
ga: Forbróir (SSL, breiseáin Netscape)

en: Developer (framework)
ga: Forbróir (creatlach)

en: Developer (framework, parts)
ga: Forbróir (creatlach, comhpháirteanna)

en: Developer (misc stuff)
ga: Forbróir (stuif éagsúil)

en: Developer (navigation panel framework)
ga: Forbróir (creatlach an phainéil nascleanúna)

en: Do Not Add
ga: Ná Cuir Leis

en: Do not ask again
ga: Ná fiafraigh díom arís

en: Do you really want to clear the entire history?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an stair iomlán a ghlanadh?

en: Do you really want to close all other tabs?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat gach cluaisín eile a dhúnadh?

en: Dump Debug Info
ga: Dumpáil Faisnéis Dhífhabhtaithe

en: Enter the parent folder
ga: Téigh isteach sa mháthairfhillteán

en: Extensions
ga: Eisínteachtaí

en: Extra Toolbar
ga: Barra Uirlisí Breise

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
ga: Nuair a thagraíonn URL do chomhad, oscail an chomhadlann agus roghnaigh an comhad, in ionad an comhad féin a oscailt

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
ga: Fórsáil athluchtú na cáipéise reatha agus aon íomhánna atá inti

en: Go
ga: Téigh

en: Graphics/icons
ga: Grafaic/deilbhíní

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
ga: Leis an rogha seo, beidh réamhamharc níos mó sa phreabfhuinneog nuair a bhogfar an luch os a chionn

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
ga: Leis an rogha seo, taispeánfar preabfhuinneog bheag ina bhfuil faisnéis bhreise faoi chomhad nuair a bhogfar an luch os a chionn.

en: Home
ga: Baile

en: Home Folder
ga: Fillteán Baile

en: Home Page
ga: Leathanach Baile

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
ga: Má chuireann tú tic sa bhosca seo, osclóidh Konqueror fuinneog nua nuair a osclóidh tú fillteán, in ionad inneachar an fhillteáin sin a thaispeáint san fhuinneog reatha.

en: KFM author
ga: Údar KFM

en: Kon&queror Introduction
ga: Tús Eolais ar Kon&queror

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
ga: Níor dúnadh Konqueror mar is ceart. An bhfuil fonn ort na seisiúin roimhe seo a athchóiriú?

en: L&ocation:
ga: Suí&omh:

en: List available sessions
ga: Taispeáin na seisiúin atá ar fáil

en: Local
ga: Logánta

en: Location Bar
ga: Barra Suímh

en: Location Toolbar
ga: Barra Uirlisí Suíomh

en: Location to open
ga: Suíomh le hoscailt

en: Lock to Current Location
ga: Ceangail leis an Suíomh Reatha

en: M&ove Files...
ga: Bog C&omhaid...

en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Manage...
ga: Bainistigh...

en: Maximum number of Closed Items
ga: Líon uasta Míreanna Dúnta

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
ga: Cineál MIME le húsáid don URL seo (m.sh. "text/html" nó "inode/directory")

en: Miscellaneous
ga: Rudaí éagsúla

en: Move Tab Left
ga: Bog Cluaisín Faoi Chlé

en: Move Tab Right
ga: Bog Cluaisín Faoi Dheis

en: Move backwards one step in the browsing history
ga: Téigh siar céim amháin sa stair brabhsálaithe

en: Move backwards one step in the closed tabs history
ga: Téigh siar céim amháin i stair na gcluaisíní dúnta

en: Move forward one step in the browsing history
ga: Téigh ar aghaidh céim amháin sa stair brabhsálaithe

en: Move selected files from %1 to:
ga: Bog na comhaid roghnaithe ó %1 go:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
ga: Bog an téacs nó mír(eanna) roghnaithe go dtí an ghearrthaisce

en: Navigate to your 'Home Folder'
ga: Téigh go dtí do 'Fillteán Baile'

en: Navigate to your 'Home Page'
ga: Téigh go dtí do 'Leathanach Baile'

en: Navigate to your local 'Home Folder'
ga: Téigh go dtí do 'Fillteán Baile' logánta

en: New &Window
ga: &Fuinneog Nua

en: Number of Open With items in the File menu
ga: Líon na n-iontrálacha 'Oscail Le' sa roghchlár Comhad

en: Open a new tab
ga: Oscail cluaisín nua

en: Open folders in separate windows
ga: Oscail fillteáin i bhfuinneoga ar leith

en: Open in &New Tab
ga: Oscail i gCluaisín &Nua

en: Open in New &Window
ga: Oscail i bhFuinneog &Nua

en: Open in New Tab
ga: Oscail i gCluaisín Nua

en: Open in T&his Window
ga: Oscail san F&huinneog Seo

en: Open tabs inside current window
ga: Oscail cluaisíní san fhuinneog reatha

en: Open the document in a new tab
ga: Oscail an cháipéis i gcluaisín nua

en: Open the document in a new window
ga: Oscail an cháipéis i bhfuinneog nua

en: Open the document in current window
ga: Oscail an cháipéis san fhuinneog reatha

en: Open with %1
ga: Oscail le %1

en: Other Tabs
ga: Cluaisíní Eile

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
ga: Comhpháirt le húsáid (m.sh. khtml nó kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
ga: Greamaigh inneachar an ghearrthaisce

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
ga: Réamhluchtaigh le húsáid ar ball. Ní thacaíonn an mód seo le URLanna ar líne na n-orduithe

en: Preview &in %1
ga: Réamhamharc &i %1

en: Print the current document
ga: Priontáil an cháipéis reatha

en: Reload all currently displayed document in tabs
ga: Athluchtaigh na cáipéisí taispeánta i gcluaisíní

en: Reload the currently displayed document
ga: Athluchtaigh an cháipéis reatha

en: Resend
ga: Seol Arís

en: S&end File...
ga: S&eol Comhad...

en: Save As...
ga: Sábháil Mar...

en: Search in history
ga: Cuardaigh an stair

en: Send &Link Address...
ga: Seol Seoladh an &Naisc...

en: Session to open
ga: Seisiún le hoscailt

en: Sessions
ga: Seisiúin

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
ga: Socraíonn an t-amharc mar 'nasctha'. Leanann amharc nasctha athruithe fillteáin a dhéantar in amhairc nasctha eile.

en: Show %1
ga: Taispeáin %1

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
ga: Taispeáin iontrálacha 'Scrios' sa roghchlár a sheachnaíonn an bruscar

en: Show file tips
ga: Taispeáin leideanna comhaid

en: Show previews in file tips
ga: Taispeáin réamhamhairc i leideanna comhaid

en: Split View &Left/Right
ga: Scoilt an tAmharc C&lé/Deas

en: Split View &Top/Bottom
ga: Scoilt an tAmharc &Barr/Bun

en: Stalled
ga: Ag fanacht

en: Standard font
ga: Cló caighdeánach:

en: Start without a default window, when called without URLs
ga: Tosaigh gan fuinneog réamhshocraithe, nuair nach bhfuil URL ann

en: Stop loading the document
ga: Éirigh as an cháipéis a luchtú

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
ga: Tá tú ag iarraidh leathanach a thaispeáint ina bhfuil sonraí POSTDATA. Má sheolann tú na sonraí arís, déanfar arís gach gníomh a chuir an fhoirm i bhfeidhm (cuardach nó ceannach ar líne, mar shampla).

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
ga: Is cosúil go bhfuil earráid cumraíochta. Tá ceangal déanta agat idir Konqueror agus %1, ach ní féidir leis déileáil le comhad den chineál seo.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
ga: Tharla earráid agus modúl %1 á luchtú.
    Teachtaireacht:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
ga: Tá liosta de na cluaisíní oscailte sa bharra seo. Cliceáil cluaisín chun é a ghníomhachtú. Is féidir an cluaisín gníomhach a athrú trí aicearraí méarchláir freisin. Taispeánann an téacs ar an gcluaisín an t-ábhar atá oscailte ann faoi láthair; cuir do luch os cionn an chluaisín chun an teideal iomlán a fheiceáil má tá sé giorraithe do leithead an chluaisín.

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
ga: Seo é an cló a úsáidtear chun téacs a thaispeáint i bhfuinneoga Konqueror.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
ga: Glan Stair na Míreanna Dúnta

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
ga: &Nasc an tAmharc

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ga: Tá athruithe gan seoladh ar an leathanach seo.
    Caillfidh tú na hathruithe seo má dhúnann tú an fhuinneog.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
ga: Tá athruithe gan seoladh ar an leathanach seo.
    Caillfidh tú na hathruithe seo má athluchtaíonn tú an leathanach.

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
ga: Socraíonn sé seo an líon uasta míreanna dúnta a stórálfar i gcuimhne. Ní shárófar an teorainn seo riamh.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
ga: Tá athruithe gan seoladh sa chluaisín seo.
    Caillfidh tú na hathruithe seo má dhúnann tú cluaisíní eile.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
ga: Tá athruithe gan seoladh sa chluaisín seo.
    Caillfidh tú na hathruithe seo má dhúnann tú an cluaisín.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
ga: Tá athruithe gan seoladh sa chluaisín seo.
    Caillfidh tú na hathruithe seo má dhúnann tú an fhuinneog.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
ga: Tá athruithe gan seoladh sa chluaisín seo.
    Caillfidh tú na hathruithe seo má dhíscoireann tú an cluaisín.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
ga: Tá athruithe gan seoladh sa chluaisín seo.
    Caillfidh tú na hathruithe seo má athluchtaíonn tú gach cluaisín.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
ga: Tá athruithe gan seoladh san amharc seo.
    Caillfidh tú na hathruithe seo má dhúnann tú an t-amharc.

en: Throbber
ga: Preabóir

en: Und&o
ga: C&ealaigh

en: Und&o: Closed Tab
ga: C&ealaigh: Cluaisín Dúnta

en: Und&o: Closed Window
ga: C&ealaigh: Fuinneog Dúnta

en: Web browser, file manager and document viewer.
ga: Brabhsálaí, bainisteoir comhad agus amharcán cáipéisí.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
ga: Tá cluaisíní iomadúla oscailte san fhuinneog seo; an bhfuil tú cinnte gur mian leat scor?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
ga: Tá tú ar tí níos mó ná fiche leabharmharc a oscailt i gcluaisíní. D'fhéadfadh do Konqueror éirí mall agus na leathanaigh á luchtú. An bhfuil tú cinnte go dteastaíonn leanúint ar aghaidh?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
ga: Níl do bharra taoibh ag obair, nó níl sé ar fáil. Ní féidir iontráil nua a chur leis.

en: no name
ga: gan ainm
