krusader - en to ga translation catalogue (369 entries)

en: %1 (Link)
ga: %1 (Nasc)

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
ga[0]: %1 chomhad: ~ %2
ga[1]: %1 chomhad: ~ %2
ga[2]: %1 chomhad: ~ %2
ga[3]: %1 gcomhad: ~ %2
ga[4]: %1 comhad: ~ %2

en: %1 free
ga: %1 saor

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
ga: %1, theip ar thástáil.

en: &Add
ga: C&uir Leis

en: &Advanced
ga: &Casta

en: &Advanced <<
ga: &Casta <<

en: &Advanced >>
ga: &Casta >>

en: &Cancel
ga: &Cealaigh

en: &Case sensitive
ga: &Cásíogair

en: &Close
ga: &Dún

en: &Close Current Tab
ga: Dún an &Cluaisín Reatha

en: &Connect
ga: &Ceangail

en: &Custom
ga: Sain&cheaptha

en: &Delete
ga: &Scrios

en: &Edit
ga: &Eagar

en: &Eject
ga: &Díchuir

en: &File
ga: &Comhad

en: &General
ga: &Ginearálta

en: &Go
ga: &Téigh

en: &Help
ga: &Cabhair

en: &Hex Viewer
ga: Amharcán &Heics

en: &Invert Selection
ga: &Inbhéartaigh an Rogha

en: &Lister
ga: &Liostálaí

en: &Load
ga: &Luchtaigh

en: &Mount
ga: &Feistigh

en: &Next Tab
ga: An Chéad Chluaisí&n Eile

en: &Open
ga: &Oscail

en: &Options
ga: &Roghanna

en: &Pause
ga: &Sos

en: &Previous Tab
ga: An Cluaisín &Roimhe Seo

en: &Reload
ga: &Athluchtaigh

en: &Results
ga: To&rthaí

en: &Search...
ga: &Cuardach...

en: &Search:
ga: &Cuardaigh:

en: &Select All
ga: &Roghnaigh Uile

en: &Settings
ga: &Socruithe

en: &Skip
ga: &Ná bac leis

en: &Split
ga: &Roinn

en: &Start
ga: &Tosaigh

en: &Text Viewer
ga: Amharcán &Téacs

en: &Text:
ga: &Téacs:

en: &Tools
ga: &Uirlisí

en: &Unmount
ga: &Dífheistigh

en: &View
ga: &Amharc

en: &Window
ga: &Fuinneog

en: >> Reading: %1
ga: >> Léamh: %1

[ctx: @title:column]
en: Date
ga: Dáta

[ctx: @title:column]
en: Size
ga: Méid

[ctx: @title:column file name]
en: Name
ga: Ainm

[ctx: @title:menu]
en: Locate
ga: Aimsigh

en: Actions Toolbar
ga: Barra Uirlisí Gníomhartha

en: Active
ga: Gníomhach

en: Add
ga: Cuir Leis

en: Add Bookmark
ga: Cuir Leabharmharc Leis

en: Advanced
ga: Casta

en: Advanced Properties
ga: Ardairíonna

en: Again
ga: Arís

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: Alphabetical
ga: Aibítreach

en: An error occurred while accessing '%1'
ga: Tharla earráid agus '%1' á rochtain

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ga: Tharla earráid agus '%1' á rochtain; dúirt an córas: %2

en: Any Character
ga: Carachtar ar Bith

en: Any date
ga: Dáta ar bith

en: Append
ga: Iarcheangail

en: Application
ga: Feidhmchlár

en: Archives
ga: Cartlanna

en: Are you sure you want to quit?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat scor?

en: At Least
ga: Ar a Laghad

en: At Most
ga: Ar a Mhéad

en: Audio Files
ga: Comhaid Fhuaime

en: Background:
ga: Cúlra:

en: Black
ga: Dubh

en: Blue
ga: Gorm

en: Bookmarks
ga: Leabharmharcanna

en: Both
ga: Araon

en: Bottom
ga: Bun

en: Brazilian Portuguese translation
ga: Aistriúchán Portaingéilise na Brasaíle

en: Bulgarian translation
ga: Aistriúchán Bulgáirise

en: Buttons
ga: Cnaipí

en: Byte
ga: Beart

en: Camera
ga: Ceamara

en: Capacity: %1
ga: Toilleadh: %1

en: Carriage Return
ga: Aisfhilleadh Carráiste

en: Case Sensitive
ga: Cásíogair

en: Case sensitive
ga: Cásíogair

en: Category:
ga: Catagóir:

en: Chan&ge...
ga: Athr&aigh...

en: Classic
ga: Clasaiceach

en: Clear
ga: Glan

en: Close
ga: Dún

en: Close Current Tab
ga: Dún an Cluaisín Reatha

en: Colors
ga: Dathanna

en: Columns
ga: Colúin

en: Command Accepts
ga: Glacann an tOrdú le

en: Command:
ga: Ordú:

en: Compact
ga: Dlúth

en: Compare
ga: Cuir i gComparáid

en: Copy
ga: Cóipeáil

en: Copy to Clipboard
ga: Cóipeáil go dtí an Ghearrthaisce

en: Could not start %1
ga: Níorbh fhéidir %1 a thosú

en: Count:
ga: Líon:

en: Create New
ga: Cruthaigh Nua

en: Creating %1...
ga: %1 á chruthú...

en: Current
ga: Reatha

en: Custom
ga: Saincheaptha

en: Cyan
ga: Cian

en: Czech translation
ga: Aistriúchán Seicise

en: Danish translation
ga: Aistriúchán Danmhairgise

en: Dark Gray
ga: Dúliath

en: Dark Red
ga: Dúrua

en: Date
ga: Dáta

en: De&lete
ga: Sc&rios

en: Default Zoom
ga: Súmáil Réamhshocraithe

[ctx: Default color]
en: Default
ga: Réamhshocrú

[ctx: Default encoding]
en: Default
ga: Réamhshocrú

[ctx: Default layout]
en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Delete
ga: Scrios

en: Delete files
ga: Scrios comhaid

en: Deleting files
ga: Comhaid á scriosadh

en: Description:
ga: Cur Síos:

en: Detailed view
ga: Amharc mionsonraithe

en: Details
ga: Mionsonraí

en: Developer
ga: Forbróir

en: Duplicates
ga: Amhráin Dúbailte

en: Dutch translation
ga: Aistriúchán Ollainnise

en: Edit
ga: Eagar

en: Edit File
ga: Cuir Comhad in Eagar

en: Edit File Name
ga: Cuir Ainm Comhaid in Eagar

en: Edit Path
ga: Cuir Conair in Eagar

en: Edit Protocol
ga: Cuir Prótacal in Eagar

en: Editor
ga: Eagarthóir

en: Editor:
ga: Eagarthóir:

en: Eject
ga: Díchuir

en: Enabled
ga: Cumasaithe

en: Encoding:
ga: Ionchódú:

en: End of Line
ga: Deireadh na Líne

en: Equals
ga: Cothrom le

en: Error
ga: Earráid

en: Error at deleting file %1.
ga: Earráid agus comhad %1 á scriosadh.

en: Error: %1
ga: Earráid: %1

en: Escape
ga: Éalúchán

en: Exclude
ga: Fág as

en: File
ga: Comhad

en: File Already Exists
ga: Tá an comhad ann cheana

en: File Name
ga: Ainm Comhaid

[ctx: File property]
en: Group
ga: Grúpa

[ctx: File property]
en: Modified
ga: Athraithe

[ctx: File property]
en: Name
ga: Ainm

[ctx: File property]
en: Owner
ga: Úinéir

[ctx: File property]
en: Perms
ga: Ceadanna

[ctx: File property]
en: Size
ga: Méid

[ctx: File property]
en: Type
ga: Cineál

en: Files:
ga: Comhaid:

en: Files: %1
ga: Comhaid: %1

en: Filter Files
ga: Scag Comhaid

en: Floppy
ga: Diosca Flapach

en: Folder name:
ga: Ainm an fhillteáin:

en: Folders
ga: Fillteáin

en: Foreground:
ga: Tulra:

en: Format
ga: Formáid

en: Found
ga: Aimsithe

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
ga: Barra stádais

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
ga: Ardaithe

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
ga: Íslithe

[ctx: Frame shape]
en: Box
ga: Bosca

[ctx: Frame shape]
en: Panel
ga: Painéal

en: Free Size
ga: Méid Saor

en: Free: %1
ga: Saor: %1

en: French translation
ga: Aistriúchán Fraincise

en: From cursor
ga: Ón chúrsóir

en: GByte
ga: GB

en: General
ga: Ginearálta

en: German translation
ga: Aistriúchán Gearmáinise

en: Gray
ga: Liath

en: Green
ga: Uaine

en: Group
ga: Grúpa

en: Hard Disk
ga: Diosca Crua

en: Hash
ga: Hais

en: Hexadecimal
ga: Heicsidheachúlach

en: High Contrast
ga: Ardchodarsnacht

en: History
ga: Stair

en: Host:
ga: Óstríomhaire:

en: Hungarian translation
ga: Aistriúchán Ungáirise

en: Identifier:
ga: Aitheantóir:

en: Image Files
ga: Comhaid Íomhá

en: Inactive
ga: Neamhghníomhach

en: Information
ga: Eolas

en: Italian translation
ga: Aistriúcháin Iodáilise

en: Jump to next match
ga: Léim go dtí an chéad toradh eile

en: Jump to position
ga: Léim go

en: Jump to previous match
ga: Léim go dtí an ceann roimhe seo

en: Kill
ga: Maraigh

en: Last modified:
ga: Athrú is déanaí:

en: Layout
ga: Leagan Amach

en: Layout:
ga: Leagan amach:

en: Left
ga: Ar Chlé

en: Light Gray
ga: Fionnliath

en: Lines
ga: Línte

en: Links
ga: Naisc

en: Locate
ga: Aimsigh

en: MByte
ga: MB

en: MIME Type
ga: Cineál MIME

en: Magenta
ga: Maigeanta

en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Malformed URL:
    %1
ga: URL Míchumtha:
    %1

en: Manage Bookmarks
ga: Bainistigh Leabharmharcanna

en: Media
ga: Meáin

en: Media Menu
ga: Roghchlár na Meán

en: Merge
ga: Cumaisc

en: Missing Plugin
ga: Breiseán ar iarraidh

en: Modify search behavior
ga: Athraigh oibriú an chuardaigh

en: Mount
ga: Feistigh

en: Move
ga: Bog

en: Move to Trash
ga: Cuir sa Bhruscar

en: Move to trash
ga: Bog go dtí an bruscar

en: Moving files
ga: Comhaid á mbogadh

en: Name
ga: Ainm

en: Name:
ga: Ainm:

en: Name: %1
ga: Ainm: %1

en: New Folder
ga: Fillteán Nua

en: New Link
ga: Nasc Nua

[ctx: New MIME]
en: &New...
ga: &Nua...

en: New Tab
ga: Cluaisín Nua

[ctx: New file]
en: &New...
ga: &Nua...

[ctx: New path]
en: &New...
ga: &Nua...

[ctx: New protocol]
en: &New...
ga: &Nua...

en: Newline
ga: Líne Nua

en: Next
ga: Ar Aghaidh

en: Next Tab
ga: An Chéad Chluaisín Eile

[ctx: No shortcut]
en: None
ga: Gan aicearra

en: Normal font:
ga: Gnáthchló:

en: Note
ga: Nóta

en: Open
ga: Oscail

en: Open With
ga: Oscail Le

en: Open in New Tab
ga: Oscail i gCluaisín Nua

en: Operation
ga: Oibríocht

en: Optional
ga: Roghnach

en: Options
ga: Roghanna

en: Other
ga: Eile

en: Other...
ga: Eile...

en: Output
ga: Aschur

en: Overwrite Existing File?
ga: Forscríobh an comhad atá ann?

en: Overwrite or Merge?
ga: Forscríobh nó Cumaisc?

en: Owner
ga: Úinéir

en: Owner:
ga: Úinéir:

en: Ownership
ga: Úinéireacht

en: Pack
ga: Pacáil

en: Packing
ga: Pacáil

en: Packing %1...
ga: %1 á Phacáil...

en: Panel
ga: Painéal

en: Password
ga: Focal Faire

en: Password:
ga: Focal Faire:

en: Path
ga: Conair

en: Pause
ga: Sos

en: Percent
ga: Céatadán

en: Permissions
ga: Ceadanna

en: Permissions:
ga: Ceadanna:

en: Position:
ga: Ionad:

en: Preview
ga: Réamhamharc

en: Preview not available
ga: Níl réamhamharc ar fáil

en: Preview:
ga: Réamhamharc:

en: Preview: %1
ga: Réamhamharc: %1

en: Previous
ga: Siar

en: Previous Tab
ga: An Cluaisín Roimhe Seo

en: Print...
ga: Priontáil...

en: Profiles
ga: Próifílí

en: Protocol
ga: Prótacal

en: Protocol:
ga: Prótacal:

en: Protocols
ga: Prótacail

en: Question:
ga: Ceist:

en: Quit
ga: Scoir

en: Rainbow
ga: Tua Cheatha

en: Ready.
ga: Réidh.

en: Red
ga: Dearg

en: Refresh
ga: Athnuaigh

en: RegExp
ga: Slonn Ionadaíochta

en: Reload
ga: Athluchtaigh

en: Remove entry
ga: Bain iontráil

en: Rename
ga: Athainmnigh

en: Repeats, One or More Times
ga: Athdhéanta, ceann amháin nó níos mó uaireanta

en: Repeats, Zero or More Times
ga: Athdhéanta, 0 nó níos mó uaireanta

en: Restore
ga: Athchóirigh

en: Results
ga: Torthaí

en: Resume
ga: Lean

en: Right
ga: Ar Dheis

en: Root
ga: Fréamh

en: Run
ga: Rith

en: Russian translation
ga: Aistriúchán Rúisise

en: Save as...
ga: Sábháil mar...

en: Scheme
ga: Scéim

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Search for:
ga: Déan cuardach ar:

en: Search results
ga: Torthaí cuardaigh

en: Search:
ga: Cuardaigh:

en: Select Files
ga: Roghnaigh Comhaid

en: Select Remote Charset
ga: Roghnaigh Tacar Carachtar i gCéin

en: Selection Mode
ga: Mód an Roghnaithe

en: Set a file name:
ga: Roghnaigh ainm comhaid:

en: Set of Characters
ga: Tacar Carachtar

en: Show &Hidden Files
ga: &Taispeáin comhaid fholaithe

en: Show Main Toolbar
ga: Taispeáin an Príomhbharra Uirlisí

en: Show Previews
ga: Taispeáin Réamhamhairc

en: Show Size:
ga: Taispeáin Méid:

en: Show hidden files
ga: Taispeáin comhaid fholaithe

en: Show splashscreen
ga: Taispeáin splancscáileán

en: Size
ga: Méid

en: Size:
ga: Méid:

en: Spanish translation
ga: Aistriúchán Spáinnise

en: Start of Line
ga: Tús na Líne

en: Startup
ga: Tosú

en: Status
ga: Stádas

en: Stop
ga: Stad

en: Symbolic Link
ga: Nasc Siombalach

en: Synchronize
ga: Sioncrónaigh

en: TAB
ga: Táb

en: Tabs
ga: Cluaisíní

en: Term
ga: Téarma

en: Terminal
ga: Teirminéal

en: Text &Editor
ga: &Eagarthóir Téacs

en: Text Files
ga: Comhaid Théacs

en: Text position:
ga: Ionad an téacs:

en: Title
ga: Teideal

en: Title:
ga: Teideal:

en: Tool
ga: Uirlis

en: Top
ga: Barr

en: Total Size
ga: Méid Iomlán

en: Total Size:
ga: Méid Iomlán:

en: Transparent
ga: Trédhearcach

en: Type
ga: Cineál

en: Type:
ga: Cineál:

en: URL to open
ga: URL le hoscailt

en: Unable to write to %1
ga: Ní féidir %1 a scríobh

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
ga: Anaithnid

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Unmount
ga: Dífheistigh

en: Use anti-aliasing
ga: Úsáid frithailiasáil

en: Used: %1
ga: Úsáidte: %1

en: User Defined
ga: Sainithe ag an Úsáideoir

en: User Interface
ga: Comhéadan Úsáideora

en: Username:
ga: Ainm úsáideora:

en: Video Files
ga: Comhaid Fhíse

en: View
ga: Amharc

en: View File
ga: Amharc ar Chomhad

en: View:
ga: Amharc:

en: View: %1
ga: Amharc: %1

en: Viewer
ga: Amharcán

en: Viewer/Editor
ga: Amharcán/Eagarthóir

en: Warning
ga: Rabhadh

en: White
ga: Bán

en: White Space
ga: Spás Bán

en: Workdir:
ga: Comhadlann reatha:

en: Yellow
ga: Buí

en: Zoom In
ga: Súmáil Isteach

en: Zoom Out
ga: Súmáil Amach

en: an&d
ga: a&gus

en: and %1 file | and %1 files
ga[0]: agus %1 chomhad
ga[1]: agus %1 chomhad
ga[2]: agus %1 chomhad
ga[3]: agus %1 gcomhad
ga[4]: agus %1 comhad

en: day
ga: lá

en: days
ga: lá

en: disabled
ga: díchumasaithe

en: enabled
ga: cumasaithe

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
ga: %1 (Eagarthóireacht)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
ga: Eagarthóireacht: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
ga: Amharc: %1

en: hour
ga: uair

en: min
ga: nóiméad

en: sec
ga: soic

en: weeks
ga: seachtainí

en: years
ga: bliain
