mate-panel 1.25.3 - en to ga translation catalogue (424 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ga: Tá scoirthe gan choinne ag "%s"

en: %A %B %d (%%s)
ga: %A %d %B (%%s)

en: %a %b %e
ga: %a %e %b

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ga: Níl feidhm ar bith ag %s. Ní dhéanann sé ach spás diosca agus am tiomsaithe a chur amú, agus má luchtaítear é cuireann sé spás painéil agus cuimhne luachmhar amú. Má aimsítear aon duine á úsáid, ba cheart é a sheoladh le haghaidh meastóireacht síciatrach.

en: %s the Fish
ga: An t-Iasc %s

en: %s the Fish Says:
ga: Deir an t-Iasc %s:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ga: An t-Iasc %s, aitheascal comhaimseartha

en: %s the Fish, the fortune teller
ga: %s an t-Iasc, an t-iasc feasa

en: %s, feels like %s
ga: %s, mar %s le mothú

en: (empty)
ga: (folamh)

en: (with minor help from George)
ga: (le cuidiú beag as George)

en: - Edit .desktop files
ga: - Cuir comhaid .desktop in eagar

en: <i>(optional)</i>
ga: <i>(roghnach)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ga: <small><i>Clóscríobh ainm cathrach, réigiúin, nó tíre agus ansin roghnaigh rud comhoiriúnach ón bpreabroghchlár.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
ga: <small>Teimhneach</small>

en: <small>Set...</small>
ga: <small>Socraigh...</small>

en: <small>Set</small>
ga: <small>Socraigh</small>

en: <small>Transparent</small>
ga: <small>Trédhearcach</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ga: Is iasc cuibheasach dúr é iasc gan ainm. Ainmnigh d'iasc.

en: A list of locations to display in the calendar window.
ga: Liosta suíomhanna le taispeáint san fhuinneog fhéilire.

en: A pop out drawer to store other items in
ga: Preabtharraiceán ina stóráiltear míreanna eile

en: A separator to organize the panel items
ga: Deighilteoir chun na míreanna painéil a eagrú

en: A_bout Panels
ga: _Maidir le Painéil

en: About the MATE Panel
ga: Maidir Leis an bPainéal MATE

en: Access documents, folders and network places
ga: Déan rochtain ar cháipéisí, ar fhillteáin agus ar áiteanna líonra

en: Action button type
ga: Cineál cnaipe gnímh

en: Ad_just Date & Time
ga: C_oigeartaigh Dáta & Am

en: Add this as _drawer to panel
ga: Cuir é seo leis an bpainéal mar _tharraiceán

en: Add this as _menu to panel
ga: Cuir é seo leis an bpainéal mar _roghchlár

en: Add this launcher to _desktop
ga: Cuir an tosaitheoir seo leis an _deasc

en: Add this launcher to _panel
ga: Cuir an tosaitheoir seo leis an b_painéal

en: Add to Drawer
ga: Cuir Leis an Tarraiceán

en: Add to Panel
ga: Cuir Leis an bPainéal

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ga: Tharla earráid anaithnid agus ag iarraidh "%s" a oscailt.

en: Animation
ga: Íomhá Bheo

en: Animation speed
ga: Luas beochana

en: Application
ga: Feidhmchlár

en: Application Launcher...
ga: Tosaitheoir Feidhmchláir...

en: Application in Terminal
ga: Feidhmchlár i dTeirminéal

en: Applications
ga: Feidhmchláir

en: Arro_ws on hide buttons
ga: _Saigheada ar chnaipí folú

en: Autoclose drawer
ga: Uathdún tarraiceán

en: Automatically hide panel into corner
ga: Folaigh painéal sa chúinne go huathoibríoch

en: Background
ga: Cúlra

en: Background _image:
ga: Í_omhá chúlra:

en: Background color
ga: Dath cúlra

en: Background color opacity
ga: Teimhneacht datha cúlra

en: Background image
ga: Íomhá chúlra

en: Background type
ga: Cineál cúlra

en: Bookmarks
ga: Leabharmharcanna

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ga: Brábhsáil gach diosca logánta agus cianda agus fillteáin inrochtana ón ríomhaire seo

en: Browse and run installed applications
ga: Brabhsáil agus rith feidhmchláir suiteáilte

en: Browse bookmarked and local network locations
ga: Brábhsáil suíomh líonra leabharmharcáilte agus logánta

en: C_lear
ga: _Glan

en: Calendar
ga: Féilire

en: Cannot delete this panel
ga: Ní féidir an painéal seo a scriosadh

en: Cannot find an empty spot
ga: Ní féidir áit fholamh a aimsiú

en: Center panel on x-axis
ga: Láraigh painéal ar x-ais

en: Center panel on y-axis
ga: Láraigh painéal ar y-ais

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ga: Athraigh cuma agus oibriú na deisce, faigh cabhair, nó logáil amach

en: Choose Location
ga: Roghnaigh Suíomh

en: Choose a file to append to the command...
ga: Roghnaigh comhad a iarcheangal leis an ordú...

en: Choose a file...
ga: Roghnaigh comhad...

en: Choose an application...
ga: Roghnaigh feidhmchlár...

en: City Name
ga: Ainm na Cathrach

en: City Time Zone
ga: Crios Ama na Cathrach

en: Clear Recent Documents
ga: Glan Cáipéisí is Déanaí

en: Clear Recent Documents...
ga: Glan Cáipéisí is Déanaí...

en: Clear all items from the recent documents list
ga: Glan gach mír as an liosta cáipéisí is déanaí

en: Clear the Recent Documents list?
ga: Glan an liosta Cáipéisí is Déanaí?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ga: Cliceáil anseo chun gach fuinneog a fholú agus an deasc a thaispeáint.

en: Click here to restore hidden windows.
ga: Cliceáil anseo chun fuinneoga folaithe a aischur.

en: Click to hide month calendar
ga: Cliceáil chun féilire an mhíosa a fholú

en: Click to view month calendar
ga: Cliceáil chun amharc ar fhéilire an mhíosa

en: Clock
ga: Clog

en: Clock Format
ga: Formáid an Chloig

en: Clock Preferences
ga: Sainroghanna an Chloig

en: Co_lor:
ga: Da_th:

en: Co_mmand to run when clicked:
ga: _Ordú le rith agus cliceáilte:

en: Co_mment:
ga: _Nóta:

en: Comm_and:
ga: _Ordú

en: Command icon
ga: Deilbhín ordaithe

en: Command to execute on click
ga: Ordú a rith le cliceáil

en: Complete panel lockdown
ga: Críochnaigh cur faoi ghlas an phainéil

en: Computer
ga: Ríomhaire

en: Computer Clock
ga: Clog an Ríomhaire

en: Confirm panel removal
ga: Dearbhaigh baint an phainéil

en: Connect to Server...
ga: Nasc le Freastalaí...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ga: Nasc le ríomhaire cianda nó comhdhiosca

en: Copy _Date
ga: Cóipeáil _Dáta

en: Copy _Time
ga: Cóipeáil A_m

en: Copy a launcher from the applications menu
ga: Cóipeáil tosaitheoir ó roghchlár feidhmchlár

en: Could not connect to server
ga: Níorbh fhéidir nasc a dhéanamh leis an bhfreastalaí

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ga: Níorbh fhéidir '%s' a thiontú ó UTF-8

en: Could not display help document
ga: Níorbh fhéidir cáipéis cabhrach a thaispeáint

en: Could not display help document '%s'
ga: Níorbh fhéidir cáipéis chabhrach '%s' a thaispeáint

en: Could not execute '%s'
ga: Níorbh fhéidir '%s' a rith

en: Could not launch '%s'
ga: Níorbh fhéidir '%s' a thosú

en: Could not launch application
ga: Níorbh fhéidir feidhmchlár a thosú

en: Could not open location '%s'
ga: Níorbh fhéidir suíomh '%s' a oscailt

en: Could not open recently used document "%s"
ga: Níorbh fhéidir cáipéis úsáidte le déanaí "%s" a oscail

en: Could not run command '%s'
ga: Níorbh fhéidir ordú '%s' a rith

en: Could not save directory properties
ga: Níorbh fhéidir airíonna na comhadlainne a shábháil

en: Could not save launcher
ga: Níorbh fhéidir tosaitheoir a shábháil

en: Could not show this URL
ga: Níorbh fhéidir an URL seo a thaispeáint

en: Could not use dropped item
ga: Níorbh fhéidir mír scaoilte a úsáid

en: Create Launcher
ga: Cruthaigh Tosaitheoir

en: Create a new launcher
ga: Cruthaigh tosaitheoir nua

en: Create new file in the given directory
ga: Cruthaigh comhad nua sa comhadlann sonraithe

en: Current Time:
ga: Am Reatha:

en: Custom Application Launcher
ga: Tosaitheoir Feidhmchláir Saincheaptha

en: Custom format of the clock
ga: Formáid saincheaptha an chloig

en: D_on't Delete
ga: Ná Scri_os

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ga: Socraíonn sé seo an t-am fuinneoga don feidhmchlár chéanna a ghrúpáil ar liosta fuinneog. Tá luachanna incheaptha "never", "auto" nó "always".

en: Delete this drawer?
ga: Scrios an tarraiceán seo?

en: Delete this panel?
ga: Scrios an paineál seo?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ga: Deasc

en: Directory Properties
ga: Airíonna na Comhadlainne

en: Disable Force Quit
ga: Díchumasaigh Scor Éigeantach

en: Disable connection to session manager
ga: Díchumasaigh ceangal le bainisteoir an tseisiúin

en: Display
ga: Taispeáint

en: Display all workspaces
ga: Taispeáin gach spás oibre

en: Display workspace names
ga: Taispeáin ainmneacha spásanna oibre

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ga: Ar mhaith leat an feidhmchláirín a scriosadh ó do chumraíocht?

en: Drawer
ga: Tarraiceán

en: Drawer Properties
ga: Airíonna an Tarraiceáin

en: E_xpand
ga: _Leathnaigh

en: East
ga: Oirthear

en: Edit
ga: Eagar

en: Edit Location
ga: Cuir Suíomh in Eagar

en: Enable animations
ga: Cumasaigh íomhánna beo

en: Enable arrows on hide buttons
ga: Cumasaigh saigheada ar chnaipí folú

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ga: Cumasaigh comhlánú uathoibríoch sa dialóg "Rith Feidhmchlár"

en: Enable hide buttons
ga: Cumasaigh cnaipí folaithe

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ga: Cumasaigh liosta ríomhchlár sa dialóg "Rith Feidhmchlár"

en: Enable tooltips
ga: Cumasaigh leideanna uirlisí

en: Error
ga: Earráid

en: Error displaying help document
ga: Earráid agus cáipéis chabhrach á thaispeáint

en: Expand list of locations
ga: Leathnaigh liosta suíomhanna

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ga: Leathnaigh liosta ríomhchlár sa dialóg "Rith Feidhmchlár"

en: Expand to occupy entire screen width
ga: Leathnaigh chun leithead scáileáin ar fad a líonadh

en: FILE
ga: COMHAD

en: Failed to load %s: %s
ga: Theip ar luchtú %s: %s

en: Failed to load applet %s
ga: Theip ar luchtú feidhmchláirín %s

en: Failed to set the system time
ga: Theip ar shocrú am an chórais

en: Failed to set the system timezone
ga: Theip ar shocrú crios ama an chórais

en: File System
ga: Córas Comhad

en: File is not a valid .desktop file
ga: Ní comhad .desktop bailí é an comhad

en: Find an _item to add to "%s":
ga: Aimsigh mír le cur le "%s":

en: Find an _item to add to the drawer:
ga: A_imsigh mír chun cur leis an tarraiceán:

en: Find an _item to add to the panel:
ga: A_imsigh mír chun cur leis an bpainéal:

en: Fish
ga: Iasc

en: Fish Preferences
ga: Sainroghanna Éisc

en: Fit image to panel
ga: Oiriúnaigh íomhá do phainéal

en: Force Quit
ga: Scor Éigeantach

en: Force a misbehaving application to quit
ga: Éignigh feidhmchlár ag mífheidhmiú a scor

en: Force this application to exit?
ga: Éignigh an feidhmchlár seo a scor?

en: Frames in fish's animation
ga: Frámaí in íomhá bheo an éisc

en: General
ga: Ginearálta

en: Group windows when _space is limited
ga: Grúpáil fuinneoga nuair atá spás teoranta

en: Hide Panel
ga: Folaigh Painéal

en: Home Folder
ga: Fillteán Baile

en: Hour format
ga: Formáid uaire

en: ID
ga: CA

en: Icon '%s' not found
ga: Deilbhín '%s' gan aimsiú

en: Icon not found
ga: Deilbhín gan aimsiú

en: Icon used for object's button
ga: Deilbhín úsáidte le cnaipe an réada

en: If true, display a weather icon.
ga: Má tá fíor, taispeáin deilbhín aimsire.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ga: Má tá fíor, taispeáin dáta sa chlog, mar aon leis an am.

en: If true, display seconds in time.
ga: Má tá fíor, taispeáin soicindí san am.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ga: Má tá fíor, leathnaigh an liosta suíomhanna san fhuinneog fhéilire.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ga: Má tá fíor, taispeáin dáta i leid uirlise nuair a bhíonn an tsnáthaid thar an gclog.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ga: Má tá fíor, taispeáin teocht in aice an deilbhín aimsire.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ga: Má tá fíor, taispeáin uimhreacha na seachtainí san fhéilire.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ga: Má tá fíor, casfar timpeall íomhá bheo an éisc ar phainéail ingearaigh.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ga: Má tá fíor, taispeánfaidh liosta na fuinneoga fuinneoga ó gach spás oibre. Seachas sin, ní thaispeánfaidh sé ach fuinneoga ó spás oibre reatha.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ga: Má ghlanann tú an liosta Cáipéisí is Déanaí, glanann tú na rudaí a leanas:
    • Gach mír as an mír roghchláir Áiteanna → Cáipéisí is Déanaí.
    • Gach mír as an liosta cáipéisí is déanaí i ngach feidhmchlár.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ga: Má athluchtaíonn tú réad painéil, cuirtear é ar ais leis an bpainéal go huathoibríoch.

en: Image Background Details
ga: Sonraí Íomhá Chúlra

en: Images
ga: Íomhánna

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ga: Ní shocraítear eochair %s, ní féidir tosaitheoir a luchtú

en: L_atitude:
ga: Domhan_leithead:

en: L_ongitude:
ga: Domhan_fhad:

en: Launcher Properties
ga: Airíonna an Tosaitheora

en: Launcher location
ga: Suíomh tosaitheora

en: List of known applications
ga: Liosta feidhmchlár aithnid

en: List of locations
ga: Liosta suíomhanna

en: Loc_k To Panel
ga: _Ceangail ar Phainéal

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ga: Aimsigh cáipéisí agus fillteáin ar an ríomhaire seo trí ainm nó ábhar

en: Location
ga: Suíomh

en: Locations
ga: Suíomhanna

en: Lock Screen
ga: Cuir Scáileáin Faoi Ghlas

en: Lock the object to the panel
ga: Ceangail an réad ar an bpainéal

en: Log Out %s...
ga: Logáil %s Amach...

en: Log Out...
ga: Logáil Amach...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ga: Logáil %s amach as an seisiún seo chun logáil isteach mar úsáideoir eile

en: Log out of this session to log in as a different user
ga: Logáil amach as an seisiún seo chun logáil isteach mar úsáideoir eile

en: Look at today's date!
ga: Féach ar an dáta inniu!

en: Main Menu
ga: Príomhroghchlár

en: Menu content path
ga: Conair ábhair roghchláir

en: Mount %s
ga: Feistigh %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
ga: Bog fuinneoga ar spás oibre reatha agus iad dí-íoslaghdaithe

en: Name to identify panel
ga: Ainm chun painéal a shainaithint

en: Network
ga: Líonra

en: Network Places
ga: Áiteanna Líonra

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ga: Níor soláthraíodh URI do chomhad deisce an tosaitheora painéil

en: No URL was specified.
ga: Níor sonraíodh an URL.

en: North
ga: Tuaisceart

en: Not a launchable item
ga: Ní mír inthosaithe

en: Notification Area
ga: Limistéar Fógartha

en: Number of _workspaces:
ga: _Líon na spásanna oibre:

en: Object's position on the panel
ga: Ionad an réada ar an bpainéal

en: Open '%s'
ga: Oscail '%s'

en: Open URL: %s
ga: Oscail URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
ga: Oscail inneachar do dheisce i bhfillteán

en: Open your personal folder
ga: Oscail d'fhillteán pearsanta

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ga: Bun

[ctx: Orientation]
en: Left
ga: Clé

[ctx: Orientation]
en: Right
ga: Deas

[ctx: Orientation]
en: Top
ga: Barr

en: Panel
ga: Painéal

en: Panel Display
ga: Taispeáint an Phainéil

en: Panel ID list
ga: Liosta CA painéil

en: Panel Notification Area
ga: Limistéar Fhógairt Painéil

en: Panel Properties
ga: Airíonna an Phainéil

en: Panel attached to drawer
ga: Painéal ceangailte le tarraiceán

en: Panel autohide delay
ga: Moill uathfholú an phainéil

en: Panel autounhide delay
ga: Moill uath-dífholú an phainéil

en: Panel object ID list
ga: Liosta CA réada painéil

en: Panel object has quit unexpectedly
ga: Tá scoirthe gan choinne ag réad painéil

en: Panel object type
ga: Cineál réada painéil

en: Panel orientation
ga: Treoshuíomh an phainéil

en: Panel size
ga: Méid an phainéil

en: Pause per frame
ga: Sos de gach fráma

en: Pick a color
ga: Roghnaigh dath

en: Places
ga: Áiteanna

en: Protect your computer from unauthorized use
ga: Cosain do ríomhaire ar úsáid gan cead

en: Recent Documents
ga: Cáipéisí is Déanaí

en: Removable Media
ga: Meáin Inbhainte

en: Replace a currently running panel
ga: Ionadaigh painéal á rith faoi láthair

en: Rescan %s
ga: Athscan %s

en: Restore to current _workspace
ga: Aischuir go spás oibre _reatha

en: Restore to na_tive workspace
ga: Aischuir go spás oibre _dúchais

en: Restoring Minimized Windows
ga: Fuinneoga Íoslaghdaithe á Athchóiriú

en: Rotate image on vertical panels
ga: Rothlaigh íomhá ar phainéil ingearacha

en: Rotate image when panel is _vertical
ga: Rothlaigh íomhá nuair atá painéal ingearach

en: Rotate on vertical panels
ga: Rothlaigh ar phainéil ingearacha

en: Rows in workspace switcher
ga: Rónna sa mhalartóir spásanna oibre

en: Run Application
ga: Rith Feidhmchlár

en: Run Application...
ga: Rith Feidhmchlár...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ga: Rith feidhmchlár trí chlóscríobh nó roghnú ó liosta

en: Run in _terminal
ga: Rith i d_teirminéal

en: Run with _file...
ga: Rith le _comhad...

en: S_tyle:
ga: S_tíl:

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Search for Files...
ga: Cuardaigh ar Chomhaid...

en: Select an animation
ga: Roghnaigh íomhá bheo

en: Select an application to view its description.
ga: Roghnaigh feidhmchlár chun féachaint ar a thuairisc.

en: Select background
ga: Roghnaigh cúlra

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ga: Roghnaigh an bosca seo chun an t-ordú a rith i bhfuinneog theirminéil.

en: Separator
ga: Deighilteoir

en: Session management options:
ga: Roghanna bainistíochta seisiún:

en: Set System Time
ga: Socraigh Am an Chórais

en: Set System Time...
ga: Socraigh Am an Chórais...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ga: Socraigh suíomh mar an suíomh reatha agus úsáid a chrios ama don ríomhaire seo

en: Sh_ow windows from current workspace
ga: Taispeáin fuinne_oga ón spás oibre reatha

en: Show Desktop Button
ga: Taispeáin Cnaipe Deisce

en: Show _all workspaces in:
ga: T_aispeáin gach spás oibre i:

en: Show _only the current workspace
ga: Taispeáin an spás _oibre reatha amháin

en: Show _temperature
ga: Taispeáin _teocht

en: Show _weather
ga: Taispeáin _aimsir

en: Show date in clock
ga: Taispeáin dáta sa chlog

en: Show date in tooltip
ga: Taispeáin dáta sa leid uirlise

en: Show hide _buttons
ga: Taispeáin cnaipí folaithe

en: Show list of known _applications
ga: T_aispeáin liosta feidhmchlár aithnid

en: Show seco_nds
ga: Taispeáin soici_ndí

en: Show session management options
ga: Taispeáin roghanna bainistíochta seisiún

en: Show temperature in clock
ga: Taispeáin teocht sa chlog

en: Show the _date
ga: Taispeáin an _dáta

en: Show time with seconds
ga: Taispeáin am le soicindí

en: Show weather in clock
ga: Taispeáin aimsir sa chlog

en: Show week numbers in calendar
ga: Taispeáin uimhreacha na seachtainí san fhéilire

en: Show windows from a_ll workspaces
ga: Taispeáin fuinneoga ó _gach spás oibre

en: Show windows from all workspaces
ga: Taispeáin fuinneoga ó gach spás oibre

en: Show workspace _names in switcher
ga: Taispeái_n ainmneacha spásanna oibre sa mhalartóir

en: Shut Down...
ga: Múch...

en: Shut down the computer
ga: Múch an ríomhaire

[ctx: Size]
en: Large
ga: Mór

[ctx: Size]
en: Medium
ga: Meán

[ctx: Size]
en: Small
ga: Beag

[ctx: Size]
en: X Large
ga: X Mór

[ctx: Size]
en: X Small
ga: X Beag

[ctx: Size]
en: XX Large
ga: XX Mór

[ctx: Size]
en: XX Small
ga: XX Beag

en: Solid c_olor
ga: Dath s_oladach

en: South
ga: Deisceart

en: Specify file containing saved configuration
ga: Sonraigh comhad ina bhfuil cumraíocht sábháilte

en: Specify session management ID
ga: Sonraigh CA bainistíochta seisiún

en: Speed unit
ga: Aonad luais

en: St_retch
ga: Sí_n

en: Starting %s
ga: %s á Thosú

en: Stretch image to panel
ga: Sín íomhá leis an bpainéal

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ga: Éirí gréine: %s / Luí gréine: %s

en: Switcher
ga: Malartóir

en: System
ga: Córas

en: Temperature unit
ga: Aonad teochta

en: Test applet utility
ga: Uirlis feidhmchláirín tástála

en: The Clock displays the current time and date
ga: Taispeánann an clog an t-am agus dáta rití

en: The MATE Panel
ga: An Painéal MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ga: Taispeánann an Liosta Fuinneog liosta de gach fuinneog i bhfoireann cnaipí agus ligeann sé duit iad a bhrabhsáil.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ga: Taispeánann Roghnóir Fuinneoge liosta de gach fuinneog i roghchlár agus ligeann sé duit iad a bhrabhsáil.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ga: Taispeánann an Malartóir Spásanna Oibre leagan beag do spásanna oibre a ligeann duit d'fhuinneoga a bhainistiú.

en: The command of the launcher is not set.
ga: Níl an ordú an tosaitheora socraithe.

en: The fish's animation pixmap
ga: Mapa picteilíní íomhá bheo an éisc

en: The fish's name
ga: Ainm an éisc

en: The icon of the command to be run.
ga: An deilbhín an ordaithe le rith.

en: The location of the launcher is not set.
ga: Níl an suíomh an tosaitheora socraithe.

en: The name of the directory is not set.
ga: Níl ainm na comhadlainne socraithe.

en: The name of the launcher is not set.
ga: Níl an t-ainm an tosaitheora socraithe.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ga: Bhí fadhb ann sa phainéal agus "%s" á luchtú.

en: The unit to use when showing temperatures.
ga: An aonad a úsáid agus teochtaí á thaispeáint.

en: The unit to use when showing wind speed.
ga: Aonad a úsáid agus luas na gaoithe á thaispeáint.

en: The water needs changing
ga: Teastaíonn athrú ón uisce

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ga: Ligeann an cnaipe seo duit gach fuinneog a fholú agus an deasc a thaispeáint.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
ga: Tá an feidhmchlár seo freagrach i tosú feidhmchlár eile agus soláthraíonn sé uirlisí úsáideach.

en: Time & Date
ga: Am & Dáta

en: Time _Settings
ga: _Socruithe Ama

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ga: Leid uirlise taispeánta le tarraiceán nó roghchlár

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ga: Ní féidir '%s' a rith
    
    Sonraí: %s

en: Unable to locate the command to execute
ga: Ní féidir an ordú le rith a aimsiú

en: Unable to mount %s
ga: Ní féidir %s a fheistiú

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ga: Ní féidir comhad deisce %s a oscailt le tosaitheoir painéil%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ga: Ní féidir ón '%s' a léamh
    
    Sonraí: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ga: Ní féidir an t-aschur ón ordú a léamh
    
    Sonraí: %s

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ga: Leagan comhaid deisce anaithnid '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
ga: Rogha tosaithe anaithnid: %d

en: Use custom icon for object's button
ga: Úsáid deilbhín saincheaptha le cnaipe an réada

en: Use custom path for menu contents
ga: Úsáid conair shaincheaptha le ábhair an roghchláir

en: Visible pixels when hidden
ga: Picteilíní infheicthe nuair atá folaithe

en: Weather
ga: Aimsir

en: West
ga: Iarthar

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ga: Nuair a scriostar tarraiceán, cailltear an tarraiceán
    agus a shocruithe.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ga: Nuair a scriostar painéal, cailltear an painéal
    agus a shocruithe.

en: When to group windows
ga: An t-am fuinneoga a ghrúpáil

en: Will run command: '%s'
ga: Rithfear ordú: '%s'

en: Window Grouping
ga: Grúpáil Fuinneog

en: Window List
ga: Liosta Fuinneom

en: Window List Content
ga: Ábhar an Liosta Fuinneog

en: Window List Preferences
ga: Airíonna an Liosta Fuinneog

en: Window Selector
ga: Roghnóir Fuinneom

en: Workspace Names
ga: Ainmneacha Spásanna Oibre

en: Workspace Switcher
ga: Athraitheoir Spásanna Oibre

en: Workspace Switcher Preferences
ga: Sainroghanna Malartóra Spásanna Oibre

en: Workspace na_mes:
ga: Ain_mneacha spásanna oibre:

en: Workspaces
ga: Spásanna Oibre

en: X co-ordinate of panel
ga: X-comhordanáid an phainéil

en: X screen where the panel is displayed
ga: Scáileán X ina bhfuil an painéal taispeánta

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ga: Monatóir Xinerama ina bhfuil an painéal taispeánta

en: Y co-ordinate of panel
ga: Y-comhordanáid an phainéil

en: You must always have at least one panel.
ga: Caithfidh painéal amháin a bheith agat ar a laghad.

en: [FILE...]
ga: [COMHAD...]

en: _12 hour format
ga: Formáid _12 uair

en: _24 hour format
ga: Formáid _24 uair

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: _Activate Screensaver
ga: Gníomh_achtaigh Spárálaí Scáileáin

en: _Add
ga: Cuir _Leis

en: _Add to Drawer...
ga: Cuir ar Th_arraiceán...

en: _Always group windows
ga: Grúpáil fuinneog_a i gcónaí

en: _Applet:
ga: _Feidhmchláirín:

en: _Autohide
ga: U_athfholaigh

en: _Back
ga: _Siar

en: _Browse...
ga: _Brábhsáil...

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Close
ga: _Dún

en: _Delete
ga: _Scrios

en: _Delete This Panel
ga: _Scrios an Paineál Seo

en: _Don't Reload
ga: _Ná Athluchtaigh

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _Edit Menus
ga: Cuir Roghchláir in _Eagar

en: _Entire menu
ga: _Roghchlár iomlán

en: _File:
ga: _Comhad:

en: _Force quit
ga: _Scor éigeantach

en: _Help
ga: Cab_hair

en: _Icon:
ga: _Deilbhín:

en: _Launch
ga: _Tosaigh

en: _Location Name:
ga: Ainm an t_Suímh:

en: _Location:
ga: _Suíomh:

en: _Lock Screen
ga: _Cuir Scáileán Faoi Ghlas

en: _Move
ga: _Bog

en: _Name of fish:
ga: _Ainm an éisc:

en: _Name:
ga: _Ainm:

en: _Never group windows
ga: _Ná grúpáil fuinneoga riamh

en: _New Panel
ga: Painéal _Nua

en: _None (use system theme)
ga: _Neamhní (úsáid téama an chórais)

en: _Open
ga: _Oscail

en: _Orientation:
ga: _Treoshuíomh:

en: _Pause per frame:
ga: _Sos tar éis gach fráma:

en: _Preferences
ga: _Sainroghanna

en: _Pressure unit:
ga: Aonad _brú:

en: _Properties
ga: _Airíonna

en: _Reload
ga: _Athluchtaigh

en: _Remove From Panel
ga: _Bain ón bPainéal

en: _Revert
ga: Iom_paigh

en: _Rotate on vertical panels
ga: _Rothlaigh ar phainéil ingearacha

en: _Run
ga: _Rith

en: _Scale
ga: _Scálaigh

en: _Set System Time
ga: _Socraigh Am an Chórais

en: _Size:
ga: _Méid:

en: _Speak again
ga: _Labhair arís

en: _Temperature unit:
ga: Aonad _teochta:

en: _Tile
ga: _Tíligh

en: _Time:
ga: _Am:

en: _Timezone:
ga: Crios _Ama:

en: _Total frames in animation:
ga: _Líon iomlán na frámaí san íomhá bheo:

en: _Type:
ga: C_ineál:

en: _Visibility unit:
ga: Aonad lé_argais:

en: _Wind speed unit:
ga: Aonad _luas na gaoithe:

en: columns
ga: colún

en: file
ga: comhad

en: frames
ga: fráma

en: pixels
ga: picteilín

en: rows
ga: ró

en: seconds
ga: soicind
