Audacious - en to gl translation catalogue (317 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
gl: 
    (O resto de mensaxes foron agochados.)

en: %1 files selected
gl: %1 ficheiros seleccionados

en: %d channel | %d channels
gl[0]: %d canle
gl[1]: %d canles

en: %d file found | %d files found
gl[0]: %d ficheiro atopado
gl[1]: %d ficheiros atopados

en: %s Settings
gl: Axustes de %s

en: (character encoding error)
gl: (erro na codificación de caracteres)

en: (unknown title)
gl: (título descoñecido)

en: <b>Album Art</b>
gl: <b>Portada</b>

en: <b>Behavior</b>
gl: <b>Comportamento</b>

en: <b>Compatibility</b>
gl: <b>Compatibilidade</b>

en: <b>Export</b>
gl: <b>Exportar</b>

en: <b>Metadata</b>
gl: <b>Metadatos</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
gl: <b>Varios</b>

en: <b>Network Settings</b>
gl: <b>Axustes de rede</b>

en: <b>Output Settings</b>
gl: <b>Configuración da saída</b>

en: <b>Playlist</b>
gl: <b>Lista de reprodución</b>

en: <b>Popup Information</b>
gl: <b>Mensaxe emerxente de información</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
gl: <b>Configuración do proxy</b>

en: <b>Recording Settings</b>
gl: <b>Axustes da gravación</b>

en: <b>Song Display</b>
gl: <b>Visor de cancións</b>

en: ALBUM - TITLE
gl: ÁLBUM - TÍTULO

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
gl: ARTISTA - ÁLBUM - TÍTULO

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
gl: ARTISTA - ÁLBUM - PISTA. TÍTULO

en: ARTIST - TITLE
gl: ARTISTA - TÍTULO

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
gl: ARTISTA [ ÁLBUM ] - PISTA. TÍTULO

en: About %s
gl: Sobre%s

en: About Audacious
gl: Sobre Audacious

en: Add
gl: Engadir

en: Add Files
gl: Engadir ficheiros

en: Add Folder
gl: Engadir un cartafol

en: Add URL
gl: Engadir un URL

en: Add files to a temporary playlist
gl: Engadir os ficheiros a unha lista temporal de reprodución

en: Add files to the playlist
gl: Engadir ficheiros á lista de reprodución

en: Add folders nested within playlist files
gl: Engadir cartafoles aniñados aos ficheiros da lista de reprodución

en: Add folders recursively
gl: Engadir cartafoles recursivamente

en: Adjust volume by:
gl: Axusta o volume de:

en: Advance when the current song is deleted
gl: Avanzar cando se elimina a canción actual

en: Advanced
gl: Avanzada

en: After applying ReplayGain
gl: Despois de aplicar a normalización do volume

en: After applying effects
gl: Despois de aplicar os efectos

en: After applying equalization
gl: Despois de aplicar a ecualización

en: Album
gl: Álbum

en: Album Artist
gl: Álbum Artista

en: Album artist
gl: Interprete do álbum

en: Ambient
gl: Ambiental

en: Amplify all files:
gl: Amplificar todos os ficheiros:

en: Amplify untagged files:
gl: Amplificar os ficheiros sen etiqueta:

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Arabic
gl: Árabe

en: Artist
gl: Interprete

en: As decoded
gl: Como descodificado

en: Audacious Settings
gl: Axustes do Audacious

en: Audacious is running in GTK (legacy) mode.
gl: Audacious está a executarse en modo GTK (herdado).

en: Audacious is running in Qt mode.
gl: Audacious estase executanto no modo Qt.

en: Audio
gl: Son

en: Audio CD
gl: CD de son

en: Audio CD, track %s
gl: CD de son. pista %s

en: Auto character encoding detector for:
gl: Detector de codificación de caracteres automático para:

en: Automatic
gl: Automático

en: Baltic
gl: Báltico

en: Based on shuffle
gl: Baseado no modo aleatorio

en: Bit depth:
gl: Profundidade de bit:

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Bitrate:
gl: Taxa de bits:

en: Browse
gl: Examinar

en: Buffer size:
gl: Tamaño do búfer:

en: C_lear history
gl: _Limpar historial

en: C_lose on jump
gl: _Pechar ao saltar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
gl: Non é posíbel cargar %s: extensión de nome de ficheiro non admitida.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
gl: Non é posíbel gardar %s: extensión de nome de ficheiro non admitida.

en: Category
gl: Categoría:

en: Chamber Music
gl: Música de cámara

en: Channels
gl: Canles

en: Chinese
gl: Chinés

en: Choose File
gl: Escolla un ficheiro

en: Choose Folder
gl: Escolla un cartafol

en: Cl_ear
gl: L_impar

en: Classical
gl: Clásica

en: Clear the playlist when opening files
gl: Limpar a lista de reprodución cando se abran novos ficheiros

en: Close _dialog on add
gl: Pechar o _diálogo ao engadir

en: Close _dialog on open
gl: Pechar o _diálogo ao abrir

en: Codec
gl: Códec

en: Comment
gl: Comentario

en: Composer
gl: Compositor

en: Confirm Overwrite
gl: Confirmar sobrescritura

en: Copy
gl: Copiar

en: Credits
gl: Créditos

en: Custom
gl: Personalizada

en: Custom string:
gl: Cadea personalizada

en: Dark
gl: Escuro

en: Date
gl: Data

en: Death Metal
gl: Death metal

en: Debug
gl: Depurar

en: Delete Selected
gl: Eliminar selección

en: Description
gl: Descrición

en: Display the jump-to-song window
gl: Amosar a xanela de salto á canción

en: Display the main window
gl: Amosar a xanela principal.

en: Do not load metadata for songs until played
gl: Non cargar a información de metadatos ata reproducir

en: Do you want to permanently remove “%s”?
gl: Confirma que quere retirar permanentemente «%s»?

en: EQF File ...
gl: Ficheiro EQF...

en: Easy Listening
gl: Escoita doada

en: Effect
gl: Efecto

en: Enable ReplayGain
gl: Activar ReplayGain

en: Enable audio stream recording with %s
gl: Activar a gravación do fluxo de son con %s

en: Enable proxy usage
gl: Activar o uso de proxy

en: Enter URL:
gl: Introduza o URL:

en: Enter time (minutes:seconds):
gl: Introducir o tempo (minutos:segundos):

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Equalizer Presets
gl: Predeterminacións do ecualizador

en: Error
gl: Erro

en: Error loading %s.
gl: Erro cargando %s.

en: Error loading plugin
gl: Produciuse un erro cargando o engadido

en: Error opening %s:
    %s
gl: Erro abrindo %s:
    %s

en: Error opening output stream
gl: Produciuse un erro abrindo o fluxo de saída

en: Error playing %s:
    %s
gl: Produciuse un erro reproducindo %s:
    %s

en: Error reading %s:
    %s
gl: Produciuse un erro lendo %s:
    %s

en: Error recording output stream
gl: Produciuse un erro gravando o fluxo de saída

en: Error saving %s.
gl: Erro ao gardar %s.

en: Error writing tag(s).
gl: Erro ao escribir etiqueta(s).

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
gl: Excluir imaxes que correspondan con estas palabras (separadas por comas):

en: Export
gl: Exportar

en: Export Playlist
gl: Exportar lista de reprodución

en: Fallback character encodings:
gl: Codificación de caracteres alternativa:

en: File name
gl: Nome de ficheiro

en: File path
gl: Ruta ao ficheiro

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Flat
gl: Plano

en: Flat (dark)
gl: Plano (escuro)

en: Floating point
gl: Coma flotante

en: Folk
gl: Folc

en: Format:
gl: Formato:

en: Function
gl: Función

en: GTK (legacy) mode is unavailable in this build.
gl: O modo GTK (herdado) non está dispoñible nesta compilación.

en: General
gl: Xeral

en: Genre
gl: Xénero

en: Greek
gl: Grego

en: Guess missing metadata from file path
gl: Supoñer os metadatos que faltan da ruta do ficheiro

en: Hard Rock
gl: Rock duro

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hip-hop
gl: Hip-Hop

en: Icon theme:
gl: Tema das iconas:

en: Import
gl: Importar

en: Import Playlist
gl: Importar lista de reprodución

en: Info
gl: Información

en: Information
gl: Información

en: Input
gl: Entrada

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
gl: Interpretar o caracter «\» (barra invertida) como indicador dun nivel na árbore de ficheiros

en: Invalid access mode
gl: Modo de acceso incorrecto

en: Invalid audio format
gl: Formato de son incorrecto

en: Invalid file name
gl: Nome de ficheiro incorrecto

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Jump to Song
gl: Saltar á canción

en: Jump to Time
gl: Saltar no tempo

en: Korean
gl: Coreano

en: Length
gl: Duración

en: Level
gl: Nivel

en: License
gl: Licenza

en: Load
gl: Cargar

en: Load EQF File
gl: Cargar o  ficheiro EQF

en: Load Preset File
gl: Cargar o ficheiro de predeterminados

en: Log Inspector
gl: Inspector do rexistro

en: Log Level:
gl: Nivel do rexistro:

en: Message
gl: Mensaxe

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Mode:
gl: Modo:

en: MusicBrainz ID
gl: ID de MusicBrainz

en: N/A
gl: N/D

en: Native
gl: Nativo

en: Network
gl: Rede

en: New Playlist
gl: Nova lista de reprodución

en: No audio recording plugin available
gl: Non hai dispoñíbel ningún engadido para gravar son

en: No files found.
gl: Non se atoparon ficheiros.

en: Noise
gl: Ruído

en: None
gl: Ningún

en: Now Playing
gl: Estase a reproducir

en: Open
gl: Abrir

en: Open Files
gl: Abrir ficheiros

en: Open Folder
gl: Abrir cartafol

en: Open URL
gl: Abrir un URL

en: Open files in a temporary playlist
gl: Abrir os ficheiros nunha lista temporal de reprodución

en: Output plugin:
gl: Engadido de saída:

en: Overwrite %s?
gl: Sobrescribir %s?

en: Pause if playing, play otherwise
gl: Pausar se reproduce, reproducir en caso contrario

en: Pause instead of resuming immediately
gl: Deter no canto de continuar inmediatamente

en: Pause playback
gl: Deter a reprodución

en: Performer
gl: Intérprete

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Please select one preset to export.
gl: Seleccione un preselección para exportar.

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
gl: Escriba unha extensión do nome do ficheiro ou seleccione un formato da lista despregábel.

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Polish
gl: Polaco

en: Popup delay (tenths of a second):
gl: Atraso da mensaxe emerxente (décimas de segundo):

en: Preamp
gl: Preamplificador

en: Preset File ...
gl: Ficheiro de predeterminacións...

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
gl: Ficheiros predefinidos (*.preset *.eqf *.q1)

en: Presets ...
gl: Predeterminacións...

en: Prevent clipping (recommended)
gl: Evitar a saturación (recomendado)

en: Print debugging messages (may be used twice)
gl: Amosar mensaxes de depuración (pode usarse dúas veces)

en: Probe content of files with no recognized file name extension
gl: Investigar o contido dos ficheiros sen unha extensión recoñecíbel no nome do ficheiro.

en: Proxy hostname:
gl: Nome do servidor proxy:

en: Proxy password:
gl: Contrasinal no proxy:

en: Proxy port:
gl: Porto do proxy:

en: Proxy username:
gl: Nome de usuario no proxy:

en: Qt mode is unavailable in this build.
gl: O modo Qt non está dispoñible nesta compilación.

en: Quality
gl: Calidade

en: Quality:
gl: Calidade:

en: Queue Manager
gl: Xestor da cola

en: Quit on playback stop
gl: Saír ao parar a reprodución

en: Record stream:
gl: Gravar fluxo:

en: Recording Date
gl: Data da gravación

en: Recording Year
gl: Ano da gravación

en: Remove Playlist
gl: Retirar a lista de reprodución

en: Rename Playlist
gl: Renomear a lista de reprodución

en: Reset to Zero
gl: Restabelecer a cero

en: Restart in GTK (legacy) mode
gl: Reiniciar no modo GTK (herdado)

en: Restart in Qt mode
gl: Reiniciar no modo Qt

en: Resume playback on startup
gl: Continuar a reprodución ao iniciar

en: Revert
gl: Reverter

en: Revert Changes
gl: Reverter cambios

en: Rhythm and Blues
gl: Rhythm & Blues

en: Rock and Roll
gl: Rock & Roll

en: Run in GTK mode
gl: Excutar no modo GTK

en: Run in Qt mode
gl: Executar en modo QT

en: Russian
gl: Ruso

en: Save
gl: Gardar

en: Save EQF File
gl: Gardar o  ficheiro EQF

en: Save Preset
gl: Gardar predeterminacións

en: Save Preset File
gl: Gardar o ficheico de predeterminados

en: Save error
gl: Produciuse un erro ao gardar

en: Save successful
gl: Gardouse correctamente

en: Search depth:
gl: Profundidade da busca

en: Search for images matching song file name
gl: Buscar imaxes que correspondan co nome de ficheiro da canción

en: Search for images matching these words (comma-separated):
gl: Buscar imaxes que correspondan con estas palabras (separadas por comas):

en: Search recursively
gl: Buscar recursivamente

en: Seek error
gl: Erro de busca

en: Select Format by Extension
gl: Seleccionar formato por extensión

en: Select instance to run/control
gl: Seleccionar instancia a executar/controlar

en: Services
gl: Servizos

en: Set Font
gl: Establecer fonte

en: Show command-line help
gl: Amosar a axuda da liña de ordes

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
gl: Mostrar horas por separado (1:30:00 vs. 90:00)

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
gl: Amosar ceros á esquerda (02:00 no canto de 2:00)

en: Show popup information
gl: Amosar a mensaxe emerxente de información

en: Show song numbers
gl: Amosar os números das cancións

en: Show time scale for current song
gl: Amosar a escala de tempo da canción actual

en: Show version
gl: Amosa a versión

en: Skip to next song
gl: Ir á seguinte canción

en: Skip to previous song
gl: Ir á canción anterior

en: Soft clipping
gl: Recorte suave de picos

en: Song Info
gl: Información da canción

en: Standard input
gl: Entrada estándar

en: Start playback
gl: Iniciar a reprodución

en: Start without a graphical interface
gl: Iniciar sen interface gráfica

en: Step forward/backward by:
gl: Avance/atrás de:

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Stop playback
gl: Parar a reprodución

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
gl: A gravación do fluxo debe estar configurada nos Axustes do son antes de usala.

en: TITLE
gl: TÍTULO

en: TITLE - ARTIST
gl: TÍTULO - ARTISTA

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
gl: TÍTULO - ARTISTA - ÁLBUM

en: Taiwanese
gl: Taiwanés

en: Technical
gl: Técnico

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
gl: Non foi posíbel decodificar o ficheiro. É posíbel que non sexa válido, estea corrupto ou nun formato non compatíbel.

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
gl: Non foi posíbel determinar o formato do ficheiro. Quizaism este non sexa compatíbel ou precisa instalar/activar un engadido.

en: Theme:
gl: Tema:

en: Title
gl: Título

en: Title format:
gl: Formato do título:

en: Track
gl: Pista

en: Track %d
gl: Pista %d

en: Track Number
gl: Número de pista

en: Track number
gl: Número de pista

en: Transport
gl: Transporte

en: Trip-hop
gl: Trip-Hop

en: Turkish
gl: Turco

en: Un_queue
gl: Retirar da _cola

en: Unknown URI scheme
gl: O esquema do URI é descoñecido

en: Unknown option: %s
gl: Opción descoñecida: %s

en: Unknown option: -%c
gl: Opción descoñecida: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
gl: Uso: audacious [OPCIÓN] ... [FICHEIRO] ...

en: Use SOCKS proxy
gl: Usa o proxy SOCKS

en: Use authentication with proxy
gl: Usar autenticación co proxy

en: Use relative paths when possible
gl: Usar rutas relativas cando sexa posíbel

en: Use software volume control (not recommended)
gl: Utilizar o software de control de volume (non recomendado)

en: Visualization
gl: Visualización

en: Warning
gl: Aviso

en: What would you like to call this playlist?
gl: Como desexa chamarlle a esta lista?

en: Working ...
gl: Traballando...

en: Year
gl: Ano

en: _About
gl: _Sobre

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Auto-fill empty fields
gl: _Enche automaticamente os campos baleiros

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Don’t ask again
gl: Non preguntar _de novo

en: _Enable
gl: _Activar

en: _Export
gl: _Exportar

en: _Filter:
gl: _Filtro:

en: _Import
gl: _Importar

en: _Jump
gl: _Ir a

en: _Next
gl: Se_guinte

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Overwrite
gl: _Sobrescribir

en: _Plugins ...
gl: _Engadidos ...

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Queue
gl: _Cola

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Revert
gl: _Reverter

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Save %1 files
gl: _Gardar %1 ficheiros

en: _Save to history
gl: Gardar no hi_storial

en: _Set
gl: _Estabelecer

en: _Settings
gl: _Axustes

en: _Unqueue
gl: _Retirar da cola

en: percent
gl: porcentaxe

en: seconds
gl: segundos
