dconf master - en to gl translation catalogue (387 entries)

en:  and one dconf operation delayed. |  and %u dconf operations delayed.
gl[0]:  e unha operación de dconf atrasada.
gl[1]:  e %u operacións de dconf atrasadas.

en: %s (key erased)
gl: %s (chaves eliminadas)

en: %s (local keys)
gl: %s (chaves eliminadas)

en: A (simple) string conflicting key that should give a error
gl: Unha chave de cadea conflitiva (simple) que debería dar un erro

en: A 1-choice enumeration
gl: Unha enumeración de 1 opcións

en: A 1-choice integer value
gl: Unha enumeración de 1 opción

en: A 16-bit signed integer. See also the “integer-16-unsigned” key.
gl: Un enteiro con signo 16 bit. Vexa tamén a chave «integer-16-unsigned».

en: A 16-bit unsigned integer. See also the “integer-16-signed” key.
gl: Un enteiro sen signo de 16 bits. Vexa tamén a chave «integer-16-signed».

en: A 32-bit signed integer, defined by a relocatable schema.
gl: Un enteiro con signo de 32 bits, definido por un esquema relocalizábel.

en: A 32-bit signed integer. See also the “integer-32-unsigned” key.
gl: Un enteiro sen signo de 32 bits. Vexa tamén a chave «integer-32-unsigned».

en: A 32-bit unsigned integer. See also the “integer-32-signed” key.
gl: Un enteiro con signo de 32 bits. Vexa tamén a chave «integer-32-signed».

en: A 5-choices enumeration
gl: Unha enumeración de 5 opcións

en: A 64-bit signed integer. See also the “integer-64-unsigned” key.
gl: Un enteiro sen signo de 64 bits. Vexa tamén a chave «integer-64-unsigned».

en: A 64-bit unsigned integer. See also the “integer-64-signed” key.
gl: Un enteiro sen signo de 64 bits. Vexa tamén a chave «integer-64-signed».

en: A D-Bus handle type, type ‘h’
gl: Un tipo de xestor de D-Bus, type «h»

en: A D-Bus object path array, type ‘ao’
gl: Unha matriz de rutas de obxectos de D-Bus, tipo «ao»

en: A D-Bus object path, type ‘o’
gl: Unha ruta de obxecto D-Bus, tipo «o»

en: A D-Bus signature is a string used as type signature for a D-Bus method or message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
gl: Unha sinatura D-Bus é unha cadea usada como tipo de sinatura para un método ou mensaxe de D-Bus. Se non está interactuando con D-Bus entón non hai ningunha razón para usar este tipo.

en: A D-Bus signature, type ‘g’
gl: Unha sinatura de D-Bus, tipo «g»

en: A boolean, type ‘b’
gl: Un booleano, tipo «b»

en: A byte (unsigned), type ‘y’
gl: Un byte (sen signo), tipo «y»

en: A byte value is an integer between 0 and 255. It may be used to pass around characters.
gl: Un valor byte é un enteiro entre 0 e 255. Pode usarse para pasar caracteres.

en: A bytestring array, type ‘aay’
gl: Un array de bytestring, tipo «aay»

en: A bytestring, type ‘ay’
gl: Un bytestring, tipo «ay»

en: A custom type, here ‘(ii)’
gl: Un tipo personalizado, aquí «(ii)»

en: A dictionary entry of type ‘{ss}’
gl: Unha entrada de dicionario do tipo ‘{ss}’

en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). A dictionary entry is one such mapping.
gl: Un dicionario asigna valores do tipo básico a outro valor (ou calquera tipo). Unha entrada de dicionario é dita asignación.

en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). One simple use case is to map strings to variants.
gl: Un dicionario asigna valores do tipo básico a outro valor (de calquera tipo). Un caso de uso sinxelo é asignar cadeas a variantes.

en: A dictionary that maps schema IDs with path specifications. It is used to allow the user to associate a relocatable schema to certain paths. Path specifications may contain wildcards in the form of empty segments (e.g. /ca/desrt/dconf-editor//), defining possibly multiple paths. The same schema ID may be associated with multiple path specifications.
gl: Un dicionario que asigna IDs de esquema con especificacións de ruta. Úsase para permitirlle ao usuario asociar un esquema relocalizábel a certas rutas. As especificacións de ruta poden conter comodíns na forma de segmentos baleiros (p.e. /ca/desrt/dconf-editor//), definindo posíbeis rutas múltiples. O mesmo ID de esquema pode asociarse coas especificacións de rutas múltiples.

en: A double value could represent any real number.
gl: Un valor dobre pode representar calquera número real.

en: A double, type ‘d’
gl: Un double, tipo «d»

en: A flag for skipping unnecessary subfolders
gl: Unha bandeira para omitir os subcartafoles non necesarios

en: A flag to check for added or removed schemas
gl: Unha bandeira para comprobar o engadido e eliminación de esquemas

en: A flag to enable maximized mode
gl: Un parámetro para activar o modo maximizado

en: A flag to enable small rows for bookmarks list
gl: Un parámetro para activar as filas pequenas no listado de marcadores

en: A flag to enable small rows for keys list
gl: Un parámetro para activar as filas pequenas para as listas de chaves

en: A flag to follow system night light
gl: Unha bandeira para seguir a luz nocturna do sistema

en: A flag to restore the last view
gl: Unha bandeira para restaurar a última vista

en: A flag to sort keys list case-sensitively
gl: Unha bandeira para ordenar a lista de chaves con distinción de capitalización

en: A graphical tool for editing the dconf database
gl: Unha ferramenta gráfica para editar a base de datos de dconf

en: A graphical viewer and editor of applications’ internal settings.
gl: Un visor e editor gráfico das preferencias internas das aplicacións.

en: A list of bookmarked paths
gl: Unha lista de rutas marcadas

en: A long integer, type ‘x’
gl: Un enteiro largo, tipo «x»

en: A normal non-conflicting key from Conflict1
gl: Unha chave sen conflito normal desde Conflict1

en: A normal non-conflicting key from Conflict2
gl: Unha chave sen conflito normal desde Conflict2

en: A nullable boolean, type ‘mb’
gl: Un booleano anulábel, tipo «mb»

en: A nullable string, type ‘ms’
gl: Unha cadea anulábel, tipo «ms»

en: A nullable-string conflicting key that should give an error
gl: Unha chave de cadea que pode ser nula conflitiva que debería dar un erro

en: A number with range
gl: Un número con rango

en: A path to restore the last view
gl: Unha ruta para restaurar a última vista

en: A path to restore the pathbar state
gl: Unha ruta para restaurar o estado da barra de busca

en: A range could limit an integer key to only allow one value, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
gl: Un rango permite limitar unha chave de enteiros para que só poida conter un elemento, pero isto é probablemente un erro. O editor de Dconf avisaralle neste caso.

en: A short integer, type ‘n’
gl: Un enteiro curto, tipo «n»

en: A string array contains any number of strings of whatever length. It may be an empty array, “[]”.
gl: Unha matriz de cadeas contén calquera número de cadeas de calquera lonxitude. Tamén pode conter unha matriz baleira, «[]».

en: A string array, type ‘as’
gl: Unha matriz de cadeas, tipo «as»

en: A string, type ‘s’
gl: Unha cadea, tipo «s»

en: A variant, type ‘v’
gl: Unha variante, tipo ‘v’

en: A “vardict”, type ‘a{sv}’
gl: Un “vardict”, tipo ‘a{sv}’

en: About
gl: Sobre

en: About Dconf Editor
gl: Sobre o Editor de Dconf

en: Actions
gl: Accións

en: An enumeration could contain only one item, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
gl: Unha numeración pode conter só un elemento, pero isto é probablemente un erro. O editor de Dconf avisaralle neste caso.

en: An object path array could contain any number of object paths (including none: “[]”). If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
gl: Unha matriz de rutas de obxectos pode conter calquera número de rutas de obxectos (tamén ningún: «[]». Se non está interactuando con D-Bus entón non hai ningunha razón para usar este tipo.

en: An object path is used to identify D-Bus objects at a given destination on the bus. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
gl: Unha ruta de obxecto pode usarse para identificar obxectos D-Bus nun destino dado nun bus. Se non está interactuando con D-Bus entón non hai ningunha razón para usar este tipo.

en: An unsigned long integer, type ‘t’
gl: Un enteiro sen signo longo, tipo «t»

en: An unsigned short integer, type ‘q’
gl: Un enteiro sen signo curto, tipo «q»

en: An unsigned usual integer, type ‘u’
gl: Un enteiro sen signo normal, tipo «u»

en: An usual boolean value, defined by a relocatable schema.
gl: Un valor booleano normal, definido por un esquema relocalizábel.

en: An usual integer, type ‘i’
gl: Un enteiro normal, tipo «i»

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply all
gl: Aplicar todo

en: Arguments description:
gl: Descrición dos argumentos:

en: Bookmark
gl: Marcar como favorito

en: Bookmark this Location
gl: Marcar esta localización

en: Bookmark this Search
gl: Marcar esta busca

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Bookmarks will
    be added here
gl: Os marcadores
    aparecerán aquí

en: Boolean
gl: Booleano

en: Booleans can only take two values, “true” or “false”.
gl: Os booleanos só poden ter dous valores, «true» ou «false».

en: Browse the keys used by installed applications
gl: Explore as chaves usadas polas aplicacións instaladas

en: Cannot find key “%s”.
gl: Non é posíbel atopar a chave «%s».

en: Cannot understand second argument in this context.
gl: Non é posíbel entender o segundo argumento neste contexto.

en: Cannot understand: given path contains “//”.
gl: Non é posíbel entender: a ruta fornecida contén «//».

en: Cannot understand: slash character in second argument.
gl: Non é posíbel entender: o carácter barra no segundo argumento.

en: Cannot understand: space character in argument.
gl: Non é posíbel entender: o carácter espazo no argumento.

en: Cannot understand: too many arguments.
gl: Non é posíbel entender: demasiados argumentos.

en: Change the behaviour of a key value change request
gl: Cambie o comportamento dunha solicitude de cambio de valor de chave

en: Changes will be delayed until you request it.
gl: Os cambios atrasaranse ate que o solicite.

en: Close search
gl: Pechar a busca

en: Close search results
gl: Pechar os resultados da busca

en: Configuration editor for dconf
gl: Editor de configuración para dconf

en: Conflicting key defaulting to “1” that should give an error
gl: Chave conflitiva con valor por omisión a «1» que debería dar un erro

en: Conflicting key defaulting to “2” that should give an error
gl: Chave conflitiva con valor por omisión a «2» que debería dar un erro

en: Conflicting key from Conflict1 that should give a warning
gl: Chave conflitiva desde Conflict1 que debe dar un aviso

en: Conflicting key from Conflict2 that should give a warning
gl: Chave conflitiva desde Conflict2 que debe dar un aviso

en: Conflicting key with no range that should give an error
gl: Chave conflitiva sen rango que debería dar un erro

en: Conflicting key with range 0~5 that should give an error
gl: Chave conflitiva con rango 0~5 que debería dar un erro

en: Contains all paths bookmarked by the user as an array of strings.
gl: Contén todas as rutas marcadas polo usuario como unha lista de cadeas.

en: Copied to clipboard
gl: Copiado ao portapapeis

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy current path
gl: Copiar a ruta actual

en: Creators
gl: Creadores

en: Credits
gl: Créditos

en: Current value
gl: Valor actual

en: Current view actions
gl: Accións da vista actual

en: Custom value
gl: Valor personalizado

en: Customize…
gl: Personalizar…

en: DConf backend
gl: Infraestrutura de DConf

en: Dconf Editor
gl: Editor de Dconf

en: Dconf Editor can monitor if schemas are added or removed from the multiple possible locations. That’s done by checking every three seconds if the schemas list has changed. As this way to do is suboptimal, this function can be disabled by setting this flag to “false”. Note that this option will be removed when a better way to do things is found.
gl: O Editor DConf pode facer un seguimento dos esquemas que se engaden ou eliminan desde varias localizacións posíbeis. Isto realízase comprobando cada tres segundos se a lista de esquemas cambiou. Como esta forma non é óptima, esta función pode desactivarse estabelecendo esta bandeira a «false». Teña en conta que esta opción pode eliminarse cando se atope unha mellor forma de facer as cousas.

en: Dconf Editor is a tool to allow direct editing of the dconf configuration database. This is useful when developing applications that use these settings.
gl: O Editor de Dconf é unha ferramenta que permite editar directamente a base de datos de configuracións de dconf. Isto é útil para desenvolver aplicacións que usa estas preferencias.

en: Dconf Editor lets you edit any settings type supported by GSettings, falling back on a string entry when it doesn’t have a better way to do. Here is a tuple of two 32-bit signed integers.
gl: O editor de Dconf permítelle editar calquera tipo de configuracións compatíbeis en GSettings, de forma alternativa pode usar a entrada de cadea cando non existe unha forma mellor de facelo. Aquí está unha tupla de dous enteiros con signo de 32 bits.

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default value
gl: Valor predeterminado

en: Defined by
gl: Definido por

en: Delayed mode is on
    but
    no pending changes
gl: O modo atrasado está activo
    pero
    non hai cambios pendentes

en: Description
gl: Descrición

en: Directly edit your entire configuration database
gl: Edite directamente toda a súa base de datos de configuración

en: Dismiss
gl: Rexeitar

en: Dismiss all
gl: Rexeitar todo

en: Dismiss change
gl: Rexeitar cambio

en: Do not erase
gl: Non eliminar

en: Do not show initial warning
gl: Non mostrar o aviso inicial

en: Don’t forget that some options may break applications, so be careful.
gl: Non esqueza que algunhas opcións poden romper aplicacións, teña coidado.

en: Double
gl: Dobre

en: Edit
gl: Editar

en: Editing your configuration directly is an advanced feature and may cause applications to not work correctly.
gl: A edición a configuración directamente é unha característica avanzada que pode causar que as aplicacións non funcionen correctamente.

en: Empty tuple
gl: Tupla baleira

en: Enabled relocatable schema mapping facilities
gl: Facilidades de asignación de esquemas relocalizábeis activadas

en: Enter delay mode
gl: Insira o modo de atraso

en: Enumeration
gl: Enumeración

en: Enumerations could be done either with the “enum” attribute, or with a “choices” tag.
gl: As enumeracións poden facerse tanto con un atributo «enum» ou con unha etiqueta «choices».

en: Erase key
gl: Eliminar chave

en: Every numeral setting (integers and unsigned integers of every type, plus doubles) could be limited to a custom range of values. For example, this integer could only take a value between -2 and 10.
gl: Cada configuración numeral (enteiros e enteiros sen signo de cada tipo, ademais dos doubles) poden limitarse a un rango de valores personalizado. Por exemplo, este enteiro podería só ter valores entre -2 e 10.

en: Failed to parse as 64-bit integer.
gl: Produciuse un fallo ao analizar o enteiro de 64 bits.

en: Failed to parse as double.
gl: Produciuse un fallo ao analizar como un dobre.

en: Failed to parse as unsigned 64-bit integer.
gl: Produciuse un fallo ao analizar o enteiro de 64 bits sen signo.

en: False
gl: Falso

en: Flags
gl: Bandeiras

en: Flags could be set by the “enum” attribute.
gl: As bandeiras poden ser establecidas por un atributo «enum».

en: Flags for the relocatable schemas mapping facilities. “User” enables mappings defined by the “relocatable-schemas-user-paths” key; “Built-in” enables well-known mappings hardcoded into Dconf Editor; “Internal” is reserved for Dconf Editor own mappings; “Startup” is for mapping a relocatable schema from the command-line.
gl: Bandeiras para as facilidades de asignación de esquemas relocalizábeis. «User» permite a asignación definida pola chave «relocatable-schemas-user-paths»; “Built-in” activa as asignacións «hardcoded» coñecidas dentro do Editor de DConf; “Internal” está reservado para as asignacións propias do Editor de Dconf; “Startup” é para as asignacións dos esquemas relocalizábeis desde a liña de ordes.

en: Flags: choose-colors-you-love
gl: Bandeiras: choose-colors-you-love

en: Folder “%s” is now empty.
gl: O cartafol «%s» está baleiro.

en: Folders
gl: Cartafoles

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will determine if any action is taken inside of a browser window when either is pressed.
gl: Para os usuarios con rato que teñen botóns «Seguinte» e «Anterior», esta chave determinará se calquera acción se recolle dentro da xanela do navegador cando se prema.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
gl: Para os usuarios con rato que teñen botóns «Seguinte» e «Anterior», esta chave determinará que botón activa a orde «Anterior» nunha xanela de navegador. O intervalo de valores posíbeis está entre 6 e 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
gl: Para os usuarios con rato que teñen botóns «Seguinte» e «Anterior», esta chave determinará que botón activa a orde «Seguinte» nunha xanela de navegador. O intervalo de valores posíbeis está entre 6 e 14.

en: Forced range
gl: Rango forzado

en: GNU General Public License
    version 3 or later
gl: Licenza Pública Xeral de GNU
    versión 3 ou posterior

en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable boolean can only take three values, “true”, “false” and “nothing”.
gl: GSettings permite os tipos con valor null, que son similares aos tipos pero que poden conter o valor «nulo». O booleano con valor nulo pode ter tres valores «true», «false» e «nothing».

en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable string can take any string as value, including the empty string “''”, or can be NULL (nothing).
gl: GSettings permite os tipos anulábeis, que é similar aos outros tipos pero que poden obter valores «nulos». Unha cadea anulábel pode conter calquera cadea como valor, incluíndo o valor de cadea baleira «''», ou que pode ser NULL (nulo).

en: GSettings doesn’t allow keys to use upper-case in their names, but installation paths of schemas can. If “true”, the keys list is sorted case-sensitively, with in usual order upper-case folders first.
gl: GSettings non permite que as chaves conteñan maiúsculas nos seus nomes, aínda que a instalación de rutas de esquemas si o permita. Se é «true», a lista de chaves ordenarase tendo en conta a capitalización, poñendo os cartafoles con maiúsculas por diante na orde normal.

en: Given value is out of range.
gl: O valor fornecido está fóra de rango.

en: Go to this path
gl: Ir a esta ruta

en: Go to “%s”
gl: Ir a «%s»

en: Graphical interface for editing other applications settings.
gl: A interface gráfica para editar preferencias doutras aplicacións.

en: Hide bookmarks
gl: Ocultar os marcadores

en: If the “restore-view” key is set to “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to this path.
gl: Se a chave «restore-view» ten o valor «true», o Editor de Dconf ao inicio tentará navegar a esta ruta.

en: If the “restore-view” key is set to “true”, and if the path requested at startup is a parent path of this one, Dconf Editor tries to restore the pathbar state at this path.
gl: Se a chave «restore-view» ten o valor «true», e a ruta solicitada ao inicio é unha ruta pai de esta, o Editor de Dconf ao inicio tentará restaurar o estado da barra de ruta a esta ruta.

en: If “true”, Dconf Editor opens a popup when launched reminding the user to be careful.
gl: Se é «true», o Editor de Dconf abrirá unha xanela emerxente ao iniciarse lembrándolle ao usuario que sexa coidadoso.

en: If “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to the path described in the “saved-view” key.
gl: Se é «true», o Editor de Dconf ao iniciarse tenta ir á ruta descrita na chave «saved-view».

en: If “true”, the bookmarks list use smaller rows.
gl: Se é «true», a lista de marcadores usará filas máis pequenas.

en: If “true”, the keys list use smaller rows.
gl: Se é «true», a lista de chaves usará filas máis pequenas.

en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
gl: Se é «true», a xanela principal arrincará maximizada.

en: Integer
gl: Enteiro

en: I’ll be careful.
gl: Serei coidadoso.

en: Key erased
gl: Chave eliminada

en: Key erased.
gl: Chave eliminada.

en: Key “%s” has been deleted.
gl: A chave «%s» foi eliminada.

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Keys not defined by a schema
gl: Chaves non definidas polo esquema

en: Known schemas installed:
gl: Esquemas coñecidos instalados:

en: Known schemas skipped:
gl: Esquemas omitidos instalados:

en: Local keys not defined by a schema
gl: Chaves non definidas polo esquema

en: Location bookmarked
gl: Localización marcada

en: Manage your bookmarks
gl: Xestionar os teus marcadores

en: Mapping of paths to manually associated schemas
gl: Asignación de rutas a esquemas asociados manualmente

en: Maximum
gl: Máximo

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
gl: Botón do rato que activa a orde «Anterior» na xanela de navegación

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
gl: Botón do rato que activa a orde «Seguinte» na xanela de navegador

en: Name
gl: Nome

en: No
gl: Non

en: No change
gl: Non eliminar

en: No description provided
gl: Non se forneceu descrición

en: No keys in this path
gl: Non hai chaves nesta ruta

en: No known schemas installed.
gl: Esquemas non coñecidos instalados.

en: No known schemas skipped.
gl: Esquemas omitidos non coñecidos.

en: No matches
gl: Sen coincidencias

en: No schema available. A schema is what describes the use of a key, and Dconf Editor can’t find one associated with this key. If the application that was using this key has been uninstalled, or if this key is obsolete, you may want to erase it.
gl: Non hai un esquema dispoñíbel. Un esquema é o que describe o uso dunha chave, e o Editor de DConf non pode atopar un esquema asociado a esta chave. Se as aplicacións que estaba usando esta chave se desinstalaron, ou esta chave está obsoleta, pode quere eliminalo.

en: No schema found
gl: Non se atopou un esquema

en: No summary provided
gl: Non se forneceu un resumo

en: No unknown schemas.
gl: No hai esquemas descoñecidos.

en: Nothing
gl: Nada

en: Nothing to reset.
gl: Nada que restabelecer.

en: One dconf operation delayed. | %u dconf operations delayed.
gl[0]: Atrasouse unha operación de dconf.
gl[1]: Atrasáronse %u operación de dconf.

en: One gsettings operation | %u gsettings operations
gl[0]: Unha operación de gsettings
gl[1]: %u operacións de gsettings

en: One gsettings operation delayed. | %u gsettings operations delayed.
gl[0]: Atrasouse unha operación de gsettings.
gl[1]: Atrasáronse %u operacións de gsettings.

en: Only one window can be opened for now.
gl: Só se pode abrir unha xanela por agora.

en: Open
gl: Abrir

en: Open parent folder
gl: Abrir o cartafol superior

en: Open path entry
gl: Abrir a entrada de ruta

en: Other actions
gl: Outras accións

en: Page on GNOME wiki
gl: Páxina na wiki de GNOME

en: Pause night mode
gl: Deter  o modo noite

en: Pending
gl: Pendentes

en: Print release version and exit
gl: Mostra a versión de publicación e sae

en: Print relocatable schemas and exit
gl: Imprime os esquemas relocalizábeis e sae

en: Properties
gl: Propiedades

en: Quit mode
gl: Saír do modo

en: Read keys descriptions and edit their values
gl: Lea as descricións das chaves e edite os seus valores

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh search results
gl: Actualizar os resultados da busca

en: Reload
gl: Recargar

en: Relocatable schema
gl: Esquema relocalizábel

en: Reset recursively
gl: Restabelecer recursivamente

en: Reset view recursively
gl: Restabelecer a vista recursivamente

en: Reset visible keys
gl: Restabelecer as chaves visíbeis

en: Reuse night mode
gl: Reusar o modo noite

en: Rule all
gl: Aplicar todo

en: Schema
gl: Esquema

en: Schema is not installed on given path.
gl: O esquema non está instalado na ruta fornecida.

en: Schema is relocatable, a path is needed.
gl: O esquema é relocalizábel, precísase unha ruta.

en: Schema path should start and end with a “/”.
gl: A ruta de esquema debe comezar e rematar con un «/».

en: Schema with path
gl: Esquema con ruta

en: Search
gl: Buscar

en: Search everywhere
gl: Buscar en todos lados

en: Search in “%s” folder
gl: Buscar no cartafol «%s»

en: Search keys
gl: Buscar chaves

en: Select
gl: Seleccionar

en: Set to default
gl: Estabelecer como predeterminado

en: Show bookmarks
gl: Mostrar os marcadores

en: Show details…
gl: Mostrar detalles…

en: Show initial warning
gl: Mostrar aviso inicial

en: Show properties
gl: Mostrar as preferencias

en: Show this dialog next time.
gl: Mostrar este dialogo a seguinte vez.

en: Signed 16-bit integer
gl: Enteiro de 16 bits con signo

en: Signed 32-bit integer
gl: Enteiro de 32 bits con signo

en: Signed 64-bit integer
gl: Enteiro de 64 bits con signo

en: Sort preferences have changed. Do you want to refresh the view?
gl: As preferencias de ordenación cambiaron. Desexa actualizar a vista?

en: Startup mappings are disabled.
gl: As asignacións de inicio están desactivadas.

en: String
gl: Cadea

en: String array
gl: Lista de cadeas

en: Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
gl: As cadeas, sinaturas e rutas de obxectos deben encerrarse entre comiñas.

en: Subfolders
gl: Subcartafoles

en: Summary
gl: Resumo

en: Thanks for using Dconf Editor for editing your settings!
gl: Grazas por usar o Editor de Dconf para editar as súas configuracións!

en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: The bookmarks list is not editable.
gl: A lista de marcadores non é editábel.

en: The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8. In that case, the convention is that the nul terminator character should be included as the last character in the array.
gl: O tipo bytestring úsase de forma común para pasar cadeas que poden non ser utf8 válido. Nese caso, a convención é que o carácter terminador nul debería incluírse como o último carácter da matriz.

en: The change will be applied on such request or if you quit this view.
gl: O cambio aplicarase en dita solicitude ou se sae de esta vista.

en: The change will be dismissed if you quit this view without applying.
gl: O cambio rexeitarase se sae de esta vista sen aplicalo.

en: The empty tuple, type and value “()”
gl: A tupla baleira, tipo e valor “()”

en: The handle type is a 32-bit signed integer value that is, by convention, used as an index into an array of file descriptors that are sent alongside a D-Bus message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
gl: O tipo handle é un valor enteiro con signo de 32 bits que é, por convención, usado como un índice dunha matriz de descritores de ficheiro que son enviados xunto cun mensaxe de D-Bus. Se non está interactuando con D-Bus entón non hai ningunha razón para usar este tipo.

en: The height of the main window in pixels.
gl: A altura da xanela principal en píxeles.

en: The height of the window
gl: A altura da xanela

en: The same mouse button is set for going backward and forward. Doing nothing.
gl: O mesmo botón do rato está estabelecido para as accións de adiante e atrás. Non se fai nada.

en: The string type could accept any utf8 string. Note that an empty string “''” is not the same as NULL (nothing); see also the “string-nullable” key.
gl: O tipo «string» non pode aceptar calquera cadea utf8. Teña en conta que unha cadea baleira «''» non é o mesmo que NULL (nada); vexa tamén a chave «string-nullable».

en: The value is invalid.
gl: O valor non é válido.

en: The width of the main window in pixels.
gl: A largura da xanela principal en píxeles.

en: The width of the window
gl: A largura da xanela

en: The “unsafe” value is discouraged: for keys that have a non-special-cased type, it updates the key value each time something changes in the entry, so including intermediate states. The “safe” value asks for confirmation in these cases, but allows instant changes for booleans and nullable booleans, enums and flags. The “always-confirm-implicit” and “always-confirm-explicit” values always asks for confirmation, but the first applies the change if you change path whereas the second dismiss it. The “always-delay” value adds each change in delay mode, allowing to apply multiple keys at once.
gl: O valor «unsafe» non se recomenda: para as chaves que teñen un tipo de encapsulado non especial, actualiza o valor da chave cada vez que algo cambia na entrada, isto inclúe os estados intermedios. O valor «safe» pídelle confirmación neste casos, pero permite os cambios instantáneos para os booleanos e os booleanos con null, as enumeracións e os parámetros. Os valores «always-confirm-implicit» e «always-confirm-explicit» pídenlle confirmación sempre, pero o primeiro aplica o cambio se cambia a ruta mentres que o segundo omíteo. O valor «always-delay» engade cada cambio ao modo atrasado, permitíndolle aplicar varias chaves á vez.

en: There are conflicting definitions of this key, getting value would be either problematic or meaningless.
gl: Hai definicións conflitivas desta chave, obter o valor pode ser ou problemático ou sen sentido.

en: There are pending changes. Use Shift+Ctrl+Q to apply changes and quit, or Alt+F4 to dismiss changes and quit.
gl: Hai cambios pendentes. Use Maiús+Ctrl+Q para aplicar os cambios e saír, ou Alt+F4 para rexeitar os cambios e saír.

en: There’s an empty tuple type (called sometimes “triv”) that is a tuple with no content, and can only take “()” as value.
gl: Hai un tipo de tupla baleiro (chamado a veces “triv”) que é unha tupla con un contido, e só pode levar “()” como valor.

en: There’s nothing in requested folder “%s”.
gl: Non foi posíbel atopar o cartafol «%s» solicitado.

en: This enumeration offers only one choice. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
gl: Esta enumeración ofrece só unha opción. Isto probablemente sexa un erro na aplicación que instala este esquema. Se é posíbel, reporte o erro.

en: This folder content has changed. Do you want to reload the view?
gl: Os contidos do cartafol cambiaron. Desexa actualizar a vista?

en: This integer key can only take one value. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
gl: Esta enumeración ofrece só unha opción. Isto probablemente sexa un erro na aplicación que instala este esquema. Se é posíbel, reporte o erro.

en: This is the type of an array of bytestrings. The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8.
gl: Este é o tipo dunha matriz de bytestrings. O tipo bytestring é un tipo usado normalmente para pasar cadeas que poden non ser utf8 válidos.

en: This key has a special “empty tuple” type. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
gl: Esta chave ten un tipo de valor "valor baleiro". Isto probablemente sexa un erro na aplicación que instala este esquema. Se é posíbel, reporte o erro.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It can be edited, since the types are compatible, but it is still an issue.
gl: Esta chave é unha proba para os esquemas múltiples coa mesma ruta con chaves conflitivas. Pode ser editado, xa que os tipos son compatíbeis, pero aínda así é un problema.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different default value.
gl: Esta chave é unha proba para ter varios esquemas na mesma ruta con chaves conflitivas. Non debería ser editábel como unha chave asignada á mesma ruta ten un valor por omisión diferente.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different range.
gl: Esta chave é unha proba para ter varios esquemas na mesma ruta con chaves conflitivas. Non debería ser editábel como unha chave asignada á mesma ruta ten un rango diferente.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different type.
gl: Esta chave é unha proba para ter varios esquemas na mesma ruta con chaves conflitivas. Non debería ser editábel como unha chave asignada á mesma ruta ten un tipo diferente.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. Non-conflicting keys should have no issues.
gl: Esta chave é unha proba para ter varios esquemas na mesma ruta con chaves conflitivas. As chaves non conflitivas non teñen problemas.

en: This key is defined and used by more than one schema. This could lead to problems. Edit value at your own risk.
gl: Este chave está definida e usada por máis dun esquema. Isto pode levar a problemas. Edite o valor baixo o seu risco.

en: This key is incompatibly defined and used by more than one schema. It is impossible to work with its value in a meaningful way.
gl: Esta chave está definida de forma incompatíbel e usada por máis dun esquema. Isto fai imposíbel traballar co seu valor dunha forma con sentido.

en: This key’s properties have changed. Do you want to reload the view?
gl: As propiedades da chave cambiaron. Desexa actualizar a vista?

en: This value is invalid for the key type.
gl: Este valor non é válido para o tipo de chave.

en: Toggle to bookmark this location
gl: Trocar o marcador desta localización

en: Translators
gl: Fran Diéguez <frandieguez@gnome.org>, 2015-2019.
    Leandro Regueiro <leandro.regueiro@gmail.com>, 2012.
    
    Proxecto Trasno - Adaptación do software libre á lingua galega:  Se desexas
    colaborar connosco, podes atopar máis información en <http://www.trasno.net>

en: True
gl: Verdadeiro

en: Type
gl: Tipo

en: Type code
gl: Código do tipo

en: Type name
gl: Nome do tipo

en: Unbookmark
gl: Desmarcar como favorito

en: Unknown schema “%s”.
gl: Esquema descoñecido «%s».

en: Unknown schemas:
gl: Esquemas non coñecidos:

en: Unsigned 16-bit integer
gl: Enteiro de 16 bits sen signo

en: Unsigned 32-bit integer
gl: Enteiro de 32 bits sen signo

en: Unsigned 64-bit integer
gl: Enteiro de 64 bits sen signo

en: Use
gl: Usar

en: Use GNOME night light setting to activate night-mode.
gl: Usar a preferencia da luz nocturna de GNOME para activar o modo nocturno.

en: Use a dot as decimal mark and no thousands separator. You can use the X.Ye+Z notation.
gl: Use un punto como marca decimal e non como separador de milleiros. Pode usar a notación X.Ye+Z.

en: Use default value
gl: Usar valor predeterminado

en: Use night mode
gl: Usar o modo noite

en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value.
gl: Usar a chave «nothing» para estabelecer un valor posíbel (comezando con «m») para o seu valor baleiro.

en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value. Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
gl: Use a chave «nothing» para estabelecer un valor posíbel (comezando con «m») ao seu valor baleiro. As cadeas, sinaturas e rutas de obxectos deberían rodearse de comiñas.

en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
gl: Usar os eventos do rato «Atrás» e «Adiante»

en: Uses the gsettings API of the glib library, among others.
gl: Usa a API de gsettings da biblioteca glib, entre outras.

en: Variant
gl: Variante

en: Variants content should be surrounded by XML brackets (‘<’ and ‘>’). See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
gl: Os contidos das variantes deberían estar rodeados de chaves XML (‘<’ e ‘>’). Vexa https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html para máis información.

en: Variants could be stored inside variants, and consequently as a GSettings type. Their representation use the XML brackets (‘<’ and ‘>’ characters, in a gschema file “&#60;” and “&#62;” respectively), with a parsable representation of their content inside. If unclear, the type can be given in the value with a prefix annotation like “@x” (where “x” is the type string) or “int64”. See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
gl: As variantes poden almacenar dentro variantes, unha consecuencia disto é un tipo de GSettings. A súa representación usa as chaves XML (os caracteres ‘<’ e ‘>’, nun ficheiro de esquema “&#60;” e “&#62;” respectivamente), con unha representación analizábel do seu contido interior. Se non está claro, o tipo pode fornecerse nun valor con unha notación como “@x” (onde “x” é o tipo cadea) ou “int64”. Vexa https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html para ter toda a información.

en: When a folder only contains one subfolder and no keys, Dconf Editor can jump to that subfolder directly. This flag enables that behaviour.
gl: Cando un cartafol só contén un subcartafol e non contén chaves, o Editor de Dconf pode omitir o subcartafol directamente. Esta bandeira activa este comportamento.

en: Yes
gl: Si

en: a folder path or a key path
gl: unha ruta a cartafol ou unha ruta a unha chave

en: boolean
gl: booleano

[ctx: capitalized]
en: D-Bus handle type
gl: Tipo de xestor D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus object path
gl: Ruta ao obxecto de D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus object path array
gl: Matriz de rutas de obxectos D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus signature
gl: Sinatura de D-Bus

en: conflict
gl: conflito

en: conflicting keys
gl: chave conflitivas

en: dconf Editor
gl: Editor dconf

en: double
gl: dobre

en: empty tuple
gl: tupla baleira

en: enumeration
gl: enumeración

en: erased
gl: eliminada

en: example: “/org/gnome/” or “/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean”
gl: exemplo:  «/org/gnome/» ou «/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean»

en: example: “bookmarks”
gl: exemplo: «marcadores»

en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/”
gl: exemplo: «ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/»

en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Settings”
gl: exemplo: «ca.desrt.dconf-editor.Settings»

en: false
gl: falso

en: flags
gl: bandeiras

en: integer
gl: enteiro

en: key erased
gl: chave eliminada

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus handle type
gl: Tipo de xestor D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus object path
gl: Ruta ao obxecto de D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus object path array
gl: Matriz de rutas de obxectos D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus signature
gl: Sinatura de D-Bus

en: nothing
gl: nada

en: nothing (%s)
gl: nada (%s)

en: see list with the “--list-relocatable-schemas” option
gl: ver a lista coa opción «--list-relocatable-schemas»

en: settings;configuration;
gl: preferencias;configuración;

[ctx: shortcut window]
en: About
gl: Sobre

[ctx: shortcut window]
en: Actions
gl: Accións

[ctx: shortcut window]
en: Actions menu
gl: Menú de accións

[ctx: shortcut window]
en: Apply pending changes and quit
gl: Aplicar os cambios pendentes e saír

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark this path
gl: Marcar esta ruta

[ctx: shortcut window]
en: Bookmarks menu
gl: Menú de marcadores

[ctx: shortcut window]
en: Browse keys tree
gl: Explorar o árbore de chaves

[ctx: shortcut window]
en: Clipboard
gl: Portapapeis

[ctx: shortcut window]
en: Contextual menu
gl: Menú contextual

[ctx: shortcut window]
en: Copy descriptor
gl: Copiar descritor

[ctx: shortcut window]
en: Copy path
gl: Copiar ruta

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss modification
gl: Omitir modificación

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss pending changes and quit
gl: Rexeitar os cambios pendentes e saír

[ctx: shortcut window]
en: Edit parent path
gl: Editar a ruta pai

[ctx: shortcut window]
en: Edit path
gl: Editar ruta

[ctx: shortcut window]
en: Edit root path
gl: Editar a ruta raíz

[ctx: shortcut window]
en: Generic
gl: Xenérico

[ctx: shortcut window]
en: Keys list actions
gl: Accións de listado de chaves

[ctx: shortcut window]
en: Modifications list actions
gl: Accións da lista de modificacións

[ctx: shortcut window]
en: Next line
gl: Seguinte liña

[ctx: shortcut window]
en: Open active direct child
gl: Abrir o fillo directo activo

[ctx: shortcut window]
en: Open active last child
gl: Abrir o último fillo activo

[ctx: shortcut window]
en: Open parent folder
gl: Abrir o cartafol superior

[ctx: shortcut window]
en: Open root folder
gl: Abrir o cartafol superior

[ctx: shortcut window]
en: Open selected row key
gl: Abrir a chave da fila seleccionada

[ctx: shortcut window]
en: Paste as search
gl: Pegar como busca

[ctx: shortcut window]
en: Paste as search (force)
gl: Pegar como busca (forzar)

[ctx: shortcut window]
en: Path bar menu
gl: Menú da barra de ruta

[ctx: shortcut window]
en: Path bar navigation
gl: Ruta da barra de navegación

[ctx: shortcut window]
en: Previous line
gl: Anterior liña

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Quit if there’s no pending changes
gl: Saír se non hai cambios pendentes

[ctx: shortcut window]
en: Search again
gl: Buscar de novo

[ctx: shortcut window]
en: Search again, locally
gl: Buscar de novo, de forma local

[ctx: shortcut window]
en: Search options
gl: Opcións da busca

[ctx: shortcut window]
en: Set to default
gl: Estabelecer como predeterminado

[ctx: shortcut window]
en: Show this help
gl: Mostrar esta axuda

[ctx: shortcut window]
en: Toggle boolean value
gl: Cambiar valor booleano

[ctx: shortcut window]
en: Toggle folder properties
gl: Trocar as preferencias do cartafol

[ctx: shortcut window]
en: Toggle local search
gl: Trocar a busca local

[ctx: shortcut window]
en: Toggle modifications list
gl: Trocar a lista de modificacións

[ctx: shortcut window]
en: Toggle search
gl: Trocar a busca

[ctx: shortcut window]
en: Unbookmark this path
gl: Desmarcar esta ruta

en: string
gl: cadea

en: string array
gl: lista de cadeas

en: the name of a key from the schema
gl: o nome da chave desde o esquema

en: the name of a schema with fixed path
gl: o nome do esquema coa ruta arranxada

en: the name of a “relocatable” schema, without fixed path
gl: o nome do esquema «relocalizábel», sen a ruta arranxada

en: the path where to map the relocatable schema
gl: a ruta onde mapear o esquema relocalizábel

en: true
gl: verdadeiro

en: type “%s”
gl: tipo «%s»

en: variant
gl: variante
