engrampa 1.25.0 - en to gl translation catalogue (406 entries)

en: %s Properties
gl: %s Propiedades

en: - Create and modify an archive
gl: - Crear e modificar un ficheiro

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
gl: Arquivo comprimido co 7-Zip (.7z)

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
gl: <i><b>Nota:</b> o contrasinal usarase para cifrar os ficheiros que engada ao arquivo actual, e para descifrar os ficheiros que extraia do arquivo actual. Cando se peche o ficheiro eliminarase o contrasinal.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
gl: <span weight="bold" size="larger">Requírese un contrasinal</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%s».
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
gl: Xa existe un cartafol chamado «%s».
    
    %s

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
gl: Pequeno arquivo indexado AIX (.ar)

en: ALZip Compressed File (.alz)
gl: Arquivo comprimido co ALZip (.alz)

en: ALZip archive
gl: Arquivo ALZIP

en: ARC archive
gl: Arquivo ARC

en: ARCHIVE
gl: ARQUIVO

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
gl: Arquivo comprimido co ARJ (.arj)

en: Actions
gl: Accións

en: Add Files
gl: Engadir ficheiros

en: Add Folder
gl: Engadir cartafol

en: Add a Folder
gl: Engadir un cartafol

en: Add a _Folder…
gl: Engadir un carta_fol...

en: Add a folder to the archive
gl: Engadir un cartafol ao arquivo

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
gl: Engadir os ficheiros preguntando o nome do arquivo e saír do programa

en: Add files to an archive
gl: Engadir ficheiros a un ficheiro

en: Add files to the archive
gl: Engadir ficheiros ao arquivo

en: Add files to the specified archive and quit the program
gl: Engadir os ficheiros ao arquivo especificado e saír do programa

en: Add only if _newer
gl: Engadir só se é máis _novo

en: Adding file:
gl: Engadindo o ficheiro:

en: Adding files to "%s"
gl: Engadindo ficheiros a «%s»

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
gl: Engadir compatibilidade con «unrar» sobre arquivos .zip

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All Supported Files
gl: Todos os ficheiros admitidos

en: All archives
gl: Todos os arquivos

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Allows to create and extract archives
gl: Permitir crear e extraer arquivos

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
gl: Un xestor de arquivos para o contorno de escritorio MATE

en: An error occurred while adding files to the archive.
gl: Produciuse un erro ao engadir ficheiros ao arquivo.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
gl: Produciuse un erro ao borrar os ficheiros do arquivo.

en: An error occurred while extracting files.
gl: Produciuse un erro mentres se extraían os ficheiros.

en: An error occurred while loading the archive.
gl: Produciuse un erro ao cargar o arquivo.

en: An error occurred while saving the archive.
gl: Produciuse un erro ao gardar o arquivo.

en: An error occurred while testing archive.
gl: Produciuse un erro mentres se verificaba o arquivo.

en: An error occurred.
gl: Produciuse un erro.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
gl: Xa existe o ficheiro co mesmo nome en «%s».

en: Application does not accept documents on command line
gl: A aplicación non acepta documentos na liña de ordes

en: Archive Manager
gl: Xestor de arquivos

en: Archive created successfully
gl: O arquivo foi creado correctamente

en: Archive not created
gl: Non se creou o arquivo

en: Archive not found
gl: Non se atopou o arquivo

en: Archive size:
gl: Tamaño do arquivo:

en: Archive type not supported.
gl: Este tipo de arquivo non é compatíbel.

en: Brotli compressed file
gl: Arquivo comprimido co Brotli

en: By Extension
gl: Por extensión

en: Bzip compressed file
gl: Arquivo comprimido co Bzip

en: Bzip2 compressed file
gl: Arquivo comprimido co bzip2

en: C_reate
gl: C_rear

en: Cabinet File (.cab)
gl: Arquivo Cabinet (.cab)

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
gl: Non se lle poden pasar URI de documento a unha entrada de escritorio «Type=Link»

en: Close the current archive
gl: Pechar o arquivo actual

en: Close the folders pane
gl: Pechar o panel de cartafoles

en: Command _Line Output
gl: Saída da _liña de ordes

en: Command exited abnormally.
gl: A orde saíu de xeito anómalo.

en: Command not found.
gl: Non se atopou a orde.

en: Compress
gl: Comprimir

en: Compress...
gl: Comprimir...

en: Compression level
gl: Nivel de compresión:

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
gl: Nivel de compresión usado ao engadir ficheiros a un arquivo. Posíbeis valores: moi_rápido, rápido, normal, máximo.

en: Compression ratio:
gl: Proporción de compresión:

en: Content size:
gl: Tamaño do contido:

en: Contents
gl: Contidos

en: Copy the selection
gl: Copiar a selección

en: Copying the extracted files to the destination
gl: Copiando no destino os ficheiros extraídos

en: Copying the files to add to "%s"
gl: Copiando os ficheiros para engadir en «%s»

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2001-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Could not add the files to the archive
gl: Non foi posíbel engadir os ficheiros ao arquivo

en: Could not create the archive
gl: Non foi posíbel crear o arquivo

en: Could not create the destination folder: %s.
gl: Non foi posíbel crear o cartafol de destino: %s.

en: Could not delete the old archive.
gl: Non foi posíbel eliminar o arquivo anterior.

en: Could not display help
gl: Non é posíbel pode amosar a axuda

en: Could not display the folder "%s"
gl: Non foi posíbel amosar o cartafol «%s»

en: Could not find the volume: %s
gl: Non foi posíbel atopar o volume: %s

en: Could not open "%s"
gl: Non foi posíbel abrir «%s»

en: Could not open this file type
gl: Non foi posíbel abrir este tipo de ficheiro.

en: Could not perform the operation
gl: Non foi posíbel realizar a operación

en: Could not rename the file
gl: Non foi posíbel renomear o ficheiro

en: Could not rename the folder
gl: Non foi posíbel renomear o cartafol

en: Could not save the archive "%s"
gl: Non foi posíbel gardar o arquivo «%s»

en: Create _Archive
gl: Crear _arquivo

en: Create _Folder
gl: Crear carta_fol

en: Create a compressed archive with the selected objects
gl: Crear un arquivo comprimido cos obxectos seleccionados

en: Create a new archive
gl: Crear un novo arquivo

en: Create and modify an archive
gl: Crear e modificar un arquivo

en: Create destination folder without asking confirmation
gl: Crear o cartafol de destino sen pedir confirmación

en: Creating "%s"
gl: Creando «%s»

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Cut the selection
gl: Cortar a selección

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
gl: Paquete Debian (.deb, .udeb) [modo só lectura]

en: Debian package
gl: Paquete de Debian

en: Decompressing archive
gl: Descomprimindo o arquivo

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
gl: Cartafol predeterminado para as ordes '--add' e '--extract'

en: Default volume size
gl: Tamaño predeterminado do volume

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete the selection from the archive
gl: Eliminar a selección do ficheiro

en: Deleting files from "%s"
gl: Eliminando ficheiros de «%s»

en: Deleting files from archive
gl: Eliminando ficheiros do arquivo

en: Dese_lect All
gl: _Deseleccionar todo

en: Deselect all files
gl: Deseleccionar todos os ficheiros

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
gl: O cartafol de destino «%s» non existe.
    
    Quere crealo?

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión co xestor de sesións

en: Disc Image File
gl: Aquivo de imaxe de disco

en: Display path
gl: Amosar a ruta

en: Display size
gl: Amosar o tamaño

en: Display the Engrampa Manual
gl: Amosar o manual do Engrampa

en: Display the Path column in the main window.
gl: Amosar a columna da ruta na xanela principal

en: Display the Size column in the main window.
gl: Amosar a columna do tamaño na xanela principal

en: Display the Time column in the main window.
gl: Amosar a columna da hora na xanela principal

en: Display the Type column in the main window.
gl: Amosar a columna do tipo na xanela principal

en: Display time
gl: Amosar a hora

en: Display type
gl: Amosar o tipo

en: Do not e_xtract older files
gl: Non e_xtraer os ficheiros antigos

en: Do not overwrite newer files
gl: Non sobrescribir os ficheiros máis recentes

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
gl: Quere engadir este ficheiro ao ficheiro actual ou abrilo como un ficheiro novo?

en: Do you want to create a new archive with these files?
gl: Quere crear un arquivo novo con estes ficheiros?

en: E_xclude files:
gl: E_xcluír ficheiros:

en: Editors
gl: Editores

en: Electronic Publication
gl: Publicación electrónica

en: Encrypt the archive header
gl: Cifrar a cabeceira do arquivo

en: Engrampa Archive Manager
gl: Xestor de arquivos Engrampa

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
gl: Engrampa é unha bifurcación do File Roller e forma parte do contorno de escritorio MATE. Se quere saber máis sobre MATE e Engrampa, visite a páxina do proxecto.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
gl: Engrampa é un xestor de arquivos para o contorno de escritorio MATE

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
gl: Engrampa é un xestor de arquivos para o contorno MATE. Permite crear e modificar arquivos, ver o contido dun arquivo, ver un ficheiro contido nun arquivo e extraer ficheiros do arquivo.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: O Engrampa distribúese esperando que sexa útil, mais SEN NINGUNHA GARANTÍA; mesmo sen a garantía implícita de VALOR COMERCIAL ou IDONEIDADE PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR. Para máis detalles vexa a Licenza Pública Xeral de GNU.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: O Engrampa é software libre; pode redistribuílo ou modificalo baixo as condicións da Licenza Pública Xeral de GNU tal como a publica a Free Software Foundation; tanto na versión 2 da Licenza como (segundo o seu criterio) calquera versión posterior.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
gl: Engrampa é só un front-end (unha interface gráfica) para arquivar programas como tar e zip. Os tipos de ficheiro compatíbeis son:

en: Enter the password for the archive '%s'.
gl: Intoduza o contrasinal para o arquivo «%s».

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
gl: Excluír os cartafoles que sexan liga_zóns simbólicas

en: Extension(s)
gl: Extensión(s)

en: Extract
gl: Extraer

en: Extract Here
gl: Extraer aquí

en: Extract To...
gl: Extraer en...

en: Extract archive
gl: Extraer o arquivo

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
gl: Extraer os ficheiros preguntando o cartafol de destino e saír do programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
gl: Extraer os arquivos ao cartafol especificado e saír do programa

en: Extract files from the archive
gl: Extraer os ficheiros do arquivo

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
gl: Extraer os contidos dos ficheiros no cartafol de arquivo e saír do programa

en: Extract the selected archive
gl: Extrae o arquivo seleccionado

en: Extract the selected archive to the current position
gl: Extraer o arquivo seleccionado na posición actual

en: Extracting file:
gl: Extraendo o ficheiro:

en: Extracting files from "%s"
gl: Extraendo ficheiros de «%s»

en: Extraction completed successfully
gl: A extracción terminou correctamente

en: Extraction not performed
gl: Non se realizou a extracción

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: FOLDER
gl: CARTAFOL

[ctx: File]
en: Date Modified
gl: Data de modificación

[ctx: File]
en: Location
gl: Localización

[ctx: File]
en: Name
gl: Nome

[ctx: File]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: File]
en: New
gl: Novo

[ctx: File]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: File]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: File]
en: Type
gl: Tipo

en: File Format
gl: Formato de ficheiro

en: File _Format: %s
gl: _Formato de ficheiro: %s

en: File format not recognized
gl: O formato de ficheiro non é recoñecido

en: File is not a valid .desktop file
gl: O ficheiro non é un ficheiro .desktop válido

en: File not found.
gl: Non se atopou o ficheiro.

en: Find:
gl: Atopar:

en: Find…
gl: Atopar…

en: Folder
gl: Cartafol

en: Folders
gl: Cartafoles

en: GZip compressed file
gl: Arquivo comprimido co gzip

en: Getting the file list
gl: Obtendo a lista de ficheiros

en: Go to the home location
gl: Ir á localización inicial

en: Go to the next visited location
gl: Ir á seguinte localización visitada

en: Go to the previous visited location
gl: Ir á anterior localización visitada

en: Go up one level
gl: Subir un nivel

en: How to sort files
gl: Como ordenar os ficheiros

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
gl: Imaxe de disco ISO-9660 (.iso) [modo só lectura]

en: Include _files:
gl: Incluír _ficheiros:

en: Information about the program
gl: Información sobre o programa

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
gl: Activa a posibilidade de admitir ficheiros «unar» sobre ficheiros .zip.

en: Java Archive (.jar)
gl: Arquivo Java (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
gl: Arquivo Java Enterprise (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
gl: Arquivo Java para web (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
gl: Arquivo LHA (.lzh, .lha)

en: LZMA compressed file
gl: Arquivo comprimido co LZMA

en: LZO compressed file
gl: Arquivo comprimido co LZO

en: LZip compressed file
gl: Arquivo comprimido co LZip

en: Last Output
gl: Última saída

en: Last modified:
gl: Última modificación:

en: List Mode
gl: Modo de lista

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
gl: Lista de aplicacións introducidas no cadro de diálogo «Abrir ficheiro» e non asociadas co tipo de ficheiro.

en: Load Options
gl: Cargar as opcións

en: Loading "%s"
gl: Cargando «%s»

en: Location
gl: Localización

en: Location:
gl: Localización:

en: MATE;archive;manager;compression;
gl: MATE;arquivo;xestor;compresión;

en: Max history length
gl: Lónxitude máxima do historial

en: Max number of items in the Open Recents menu.
gl: Número máximo de elementos no menú «Abertos recentemenete»

en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
gl: O nome «%s» é incorrecto xa que contén polo menos un dos seguientes caracteres: %s, escriba outro nome.

en: Name column width
gl: Largo da columna do nome

en: New name is the same as old one, please type other name.
gl: O nome novo é o mesmo que o antigo, escriba outro nome.

en: New name is void, please type a name.
gl: O nome novo está baleiro, escriba un nome.

en: New…
gl: Novo…

en: Not a launchable item
gl: Non é un elemento executábel

en: Number of files:
gl: Número de ficheiros:

en: Open
gl: Abrir

en: Open _Recent
gl: Abrir _recentes

en: Open a recently used archive
gl: Abrir un arquivo recentemente usado

en: Open archive
gl: Abrir o arquivo

en: Open selected files with an application
gl: Abrir os ficheiros seleccionados cunha aplicación

en: Open the selected file
gl: Abrir o ficheiro seleccionado

en: Open the selected folder
gl: Abrir o cartafol seleccionado

en: OpenDocument Presentation
gl: Presentación OpenDocument

en: OpenDocument Presentation Template
gl: Modelo de presentación OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet
gl: Folla de cálculo OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet Template
gl: Modelo de folla de cálculo OpenDocument

en: OpenDocument Text
gl: Texto OpenDocument

en: OpenDocument Text Template
gl: Modelo de texto OpenDocument

en: Open…
gl: Abrir...

en: Over_write existing files
gl: Sobr_escribir os ficheiros existentes

en: Overwrite existing files
gl: Sobrescribir os ficheiros existentes

en: Pass_word…
gl: Con_trasinal...

en: Password
gl: Contrasinal

en: Paste Selection
gl: Pegar a selección

en: Paste the clipboard
gl: Pegar o contido do portarretallos

en: Please use a different name.
gl: Use un nome diferente.

en: Please wait…
gl: Agarde…

en: Process paused
gl: Proceso en pausa

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
gl: Libro de comic arquivado con RAR (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
gl: Paquete RPM (.rpm) [modo só lectura]

en: RZip compressed file
gl: Arquivo comprimido co RZip

en: Rar Archived Comic Book
gl: Libro de comic arquivado con Rar

en: Re-crea_te folders
gl: Crea_r os cartafoles de novo

en: Reading "%s"
gl: Lendo «%s»

en: Recompressing archive
gl: Comprimindo de novo o arquivo

en: Recreate the folders stored in the archive
gl: Recrear os cartafoles almacenados no arquivo

en: Red Hat Package Manager file
gl: Ficheiro do administrador de paquetes da Red Hat

en: Reload current archive
gl: Recargar o ficheiro actual

en: Removing file:
gl: Eliminando o ficheiro:

en: Rename
gl: Renomear

en: Rename the selection
gl: Renomear a selección

en: Replace _All
gl: Substituír _todo

en: Replace file "%s"?
gl: Substituír por «%s»?

en: Reverse the list order
gl: Inverte a orde da lista

en: S_elect the files you want to update:
gl: S_eleccione os ficheiros que quere actualizar:

en: Sa_ve Options
gl: Ga_rdar opcións

en: Save As…
gl: Gardar como…

en: Save Options
gl: Gardar opcións

en: Save the current archive with a different name
gl: Gardar o ficheiro actual cun nome diferente

en: Saving "%s"
gl: Gardando «%s»

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select all files
gl: Seleccionar todos os ficheiros

en: Self-extracting zip
gl: Zip autoextraíbel

en: Session management options:
gl: Amosar as opcións da xestión de sesión:

en: Show archive properties
gl: Amosar as propiedades do ficheiro

en: Show session management options
gl: Amosar as opcións da xestión de sesións

en: Show the _Files and Quit
gl: Amosar os _ficheiros e saír

en: Show the application's version
gl: Amosar a versión da aplicación

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
gl: Ficheiros individuais comprimidos con gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo) ), rzip (.rz), xz (.xz).

en: Sort file list by file size
gl: Ordenar os ficheiros por tamaño

en: Sort file list by location
gl: Ordenar os ficheiros por localización

en: Sort file list by modification time
gl: Ordenar os ficheiros por data de modificación

en: Sort file list by name
gl: Ordenar os ficheiros por nome

en: Sort file list by type
gl: Ordenar os ficheiros por tipo

en: Sort type
gl: Ordenar por tipos

en: Specify a password for this archive
gl: Especificar un contrasinal para este ficheiro

en: Specify file containing saved configuration
gl: Especifique o ficheiro que contén a configuración gardada

en: Specify session management ID
gl: Especifique o ID de xestión de sesión

en: Split into _volumes of
gl: Dividir en _volumes de

en: Starting %s
gl: Iniciando %s

en: Stat_usbar
gl: Barra de _estado

en: Stop current operation
gl: Deter a operación actual

en: StuffIt Archive
gl: Arquivo StuffIt

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
gl: Arquivos Stuffit (.bin, .sit)

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
gl: Arquivo de cinta Arquivo non comprimido (.tar) ou comprimido con: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2,. tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (. tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Tar compressed with 7z
gl: Tar comprimido con 7z

en: Tar compressed with brotli
gl: Tar comprimido con brotli

en: Tar compressed with bzip
gl: Tar comprimido con bzip

en: Tar compressed with bzip2
gl: Tar comprimido con bzip2

en: Tar compressed with compress
gl: Tar comprimido con compress

en: Tar compressed with gzip
gl: Tar comprimido con gzip

en: Tar compressed with lrzip
gl: Tar comprimido con lrzip

en: Tar compressed with lzip
gl: Tar comprimido con lzip

en: Tar compressed with lzma
gl: Tar comprimido con lzma

en: Tar compressed with lzop
gl: Tar comprimido con lzop

en: Tar compressed with xz
gl: Tar comprimido con xz

en: Tar compressed with zstd
gl: Tar comprimido con zstd

en: Tar uncompressed
gl: Tar sen compresión

en: Test Result
gl: Resultado da proba

en: Test whether the archive contains errors
gl: Comprobar se o arquivo contén erros

en: Testing "%s"
gl: Probando «%s»

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
gl: O arquivo xa existe. Quere sobrescribilo?

en: The default size for volumes.
gl: O tamaño predeterminado para os volumes

en: The default width of the name column in the file list.
gl: A largura predeterminada da columna do nome na lista de ficheiros.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
gl: O nome «%s» non é válido porque non pode conter o carácter: %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
gl: O programa non foi quen de atopar o formato de ficheiro que quere usar para «%s». Asegúrese que usa unha extensión coñecida para dito ficheiro ou seleccione manualmente un formato de ficheiro da lista inferior.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
gl: Non hai unha orde instalada para os ficheiros %s.
    Quere buscar unha orde para abrir este ficheiro?

en: There was an internal error trying to search for applications:
gl: Produciuse un erro interno ao tentar buscar polas aplicacións:

en: This archive type cannot be modified
gl: Este tipo de arquivo non pode ser modificado

en: Type:
gl: Tipo:

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
gl: Arquivo UNIX CPIO (.cpio)

en: Unix CPIO Archive
gl: Arquivo Unix CPIO

en: Unix Compressed Archive file
gl: Ficheiro de arquivo comprimido de Unix

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gl: Non se recoñece a versión do ficheiro desktop «%s»

en: Unrecognized launch option: %d
gl: Opción de inicio non recoñecida: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
gl: Quere actualizar o ficheiro «%s» do arquivo «%s»?

en: Update the files in the archive "%s"?
gl: Quere actualizar os ficheiros no arquivo «%s»?

en: Use MIME icons
gl: Usar as iconas MIME

en: View All _Files
gl: Ver todos os _ficheiros

en: View as a F_older
gl: Ver como un cartaf_ol

en: View statusbar
gl: Ver a barra de estado

en: View the folders pane
gl: Ver o panel de cartafoles

en: View the main toolbar
gl: Ver a barra de ferramentas principal

en: View the output produced by the last executed command
gl: Ver a saída producida pola última orde executada

en: View the statusbar
gl: Ver a barra de estado

en: View toolbar
gl: Ver a barra de ferramentas

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
gl: Qué criterios deben seguirse para organizar os ficheiros. Posíbeis valores: nome, tamaño, tipo, hora, ruta.

en: Whether to display the folders pane.
gl: Indica se se amosan o panel de cartafoles.

en: Whether to display the statusbar.
gl: Indica se se amosa a barra de estado.

en: Whether to display the toolbar.
gl: Indica se se amosa a barra de ferramentas.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
gl: Indica se se debe cifrar a cabeceira do arquivo. Se se cifra a cabeceira, solicitarase o contrasinal incluso para listar o contido do arquivo.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
gl: Indica se se  deben ordenar en sentido ascendente ou descendente. Posíbeis valores: ascendente, descendente.

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
gl: Indica se se queren  ver todos os ficheiros no arquivo (all_files) ou ver o arquivo como un cartafol (as_folder).

en: WinAce Compressed File (.ace)
gl: Arquivo comprimido co WinAce (.ace)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
gl: Arquivo comprimido con WinRAR (.rar)

en: Windows Imaging Format
gl: Formato de imaxe de Windows

en: Xz compressed file
gl: Arquivo comprimido co Xz

en: You can't add an archive to itself.
gl: Non pode engadir un arquivo a si mesmo.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
gl: Non ten permisos para crear un arquivo neste cartafol

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
gl: Non ten permisos necesarios para crear un arquivo no cartafol de destino.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
gl: Non ten os permisos correctos para extraer arquivos no cartafol «%s»

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
gl: Non ten permisos apropiados para ler os ficheiros do cartafol «%s»

en: You don't have the right permissions.
gl: Non ten os permisos apropiados.

en: You have to specify an archive name.
gl: Ten que especificar un nome de arquivo.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
gl: Debeu recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto co Engrampa; en caso contrario, escriba á Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: ZIP Archive (.zip)
gl: Arquivo ZIP (.zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
gl: Libro de comic arquivado con ZIP (.cbz)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
gl: Ficheiro de arquivo comprimido  ZOO (.zoo)

en: Zip Archived Comic Book
gl: Libro de comic arquivado con Zip

en: Zstandard compressed file
gl: Arquivo comprimido co Zstandard

en: [read only]
gl: [só de lectura]

en: _About
gl: _Sobre

en: _About Archive Manager
gl: Sobre o _xestor de arquivos

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Add Files…
gl: _Engadir ficheiros...

en: _All files
gl: _Todos os ficheiros

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: _Archive
gl: _Arquivo

en: _Arrange Files
gl: _Ordenar os ficheiros

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Delete
gl: E_liminar

en: _Destination folder:
gl: Cartafol de _destino:

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Encrypt the file list
gl: _Cifrar a lista de ficheiros

en: _Encrypt the file list too
gl: _Cifrar tamén a lista de ficheiros

en: _Exclude folders:
gl: _Excluír cartafoles:

en: _Extract
gl: _Extraer

en: _Extract…
gl: _Extraer…

en: _Filename:
gl: Nome do _ficheiro:

en: _Files:
gl: _Ficheiros:

en: _Folders
gl: Carta_foles

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Include subfolders
gl: _Incluír subcartafoles

en: _Last Output
gl: Ú_ltima saída

en: _Load Options
gl: _Cargar opcións

en: _Location:
gl: _Localización:

en: _New file name:
gl: Novo nome de _ficheiro:

en: _New folder name:
gl: Novo nome de _cartafol:

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open With…
gl: A_brir con...

en: _Open the Archive
gl: _Abrir o ficheiro

en: _Options Name:
gl: Nome das _opcións:

en: _Other Options
gl: _Outras opcións

en: _Overwrite
gl: S_obrescribir

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Pause
gl: _Pausa

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Refresh
gl: _Actualizar

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Rename…
gl: _Renomear…

en: _Replace
gl: _Substituír

en: _Reset Options
gl: _Restaurar as opcións

en: _Resume
gl: _Reanudar

en: _Reversed Order
gl: Orde _inversa

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Search Command
gl: Orde a _buscar

en: _Selected files
gl: _Seleccionar ficheiros

en: _Show the Files
gl: _Seleccionar os ficheiros

en: _Skip
gl: _Omitir

en: _Stop
gl: _Deter

en: _Test Integrity
gl: _Comprobar a integridade

en: _Toolbar
gl: Barra de _ferramentas

en: _Update
gl: Act_ualizar

en: _View
gl: _Ver

en: by T_ype
gl: por t_ipo

en: by _Date Modified
gl: por _data de modificación

en: by _Location
gl: por _localización

en: by _Name
gl: por _nome

en: by _Size
gl: por _tamaño

en: example: *.o; *.bak
gl: por exemplo: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
gl: por exemplo: *.txt; *.doc

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
gl: Se é VERDADEIRO amosará as iconas dependendo do tipo de ficheiros (mais lento), pola contra empregará sempre as mesmas iconos para todos os ficheiro (máis rápido).
