eom 1.25.0 - en to gl translation catalogue (331 entries)

en:  (invalid Unicode)
gl:  (Unicode incorrecto)

en: %.1f (35mm film)
gl: %.1f (filme de 35mm)

en: %.1f (lens)
gl: %.1f (lente)

en: %a, %d %B %Y
gl: %a, %d de %B de %Y

en: %a, %d %B %Y  %X
gl: %a, %d de %B de %Y  %X

en: %i × %i pixel | %i × %i pixels
gl[0]: %i × %i píxel
gl[1]: %i × %i píxeis

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
gl[0]: %i × %i píxel  %s    %i%%
gl[1]: %i × %i píxeis  %s    %i%%

en: <b>%f:</b> original filename
gl: <b>%f:</b> nome do ficheiro orixinal

en: <b>%n:</b> counter
gl: <b>%n:</b> contador

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
gl: Non foi posíbel atopar o lixo para «%s». Quere eliminar esta imaxe permanentemente?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
gl: Un valor maior que 0 determina os segundos que unha imaxe permanece na pantalla ata que a seguinte agochase automaticamente. O valor cero desactiva a navegación automática.

en: About Eye of MATE
gl: Sobre o Ollo do MATE

en: About this application
gl: Sobre esta aplicación

en: Active plugins
gl: Engadidos activos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All Images
gl: Todas as imaxes

en: Allow zoom greater than 100% initially
gl: Permitir unha ampliación inicial superior ao 100%

en: Aperture
gl: Apertura

en: Aperture Value:
gl: Valor de apertura:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
gl: Está seguro de que quere mover
    «%s» ao lixo?

en: Are you sure you want to move
    the %d selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
gl[0]: Confirma que quere mover
    %d imaxe seleccionada ao lixo?
gl[1]: Confirma que quere mover
    as %d imaxes seleccionadas ao lixo?

en: As _background
gl: Como _fondo

en: As check _pattern
gl: Como cadros de _xadrez

en: As custom c_olor:
gl: Como _cor personalizada:

en: As custom color:
gl: Como cor personalizada:

en: At least two file names are equal.
gl: Polo menos dous nomes de ficheiro son iguais.

en: Author:
gl: Autor:

en: Automatic orientation
gl: Orientación automática

en: Background
gl: Fondo

en: Background Color
gl: Cor do fondo

en: Both
gl: Ambos

en: Browse and rotate images
gl: Ver e rotar imaxes

en: C_enter:
gl: C_entrado:

en: Camera
gl: Cámara

en: Camera Model:
gl: Modelo de cámara:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
gl: Cambia a visibilidade do panel da colección de imaxes na xanela actual

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
gl: Cambia a visibilidade do panel lateral na xanela actual

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
gl: Cambia a visibilidade da barra de estado na xanela actual

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
gl: Cambia a visibilidade da barra de ferramentas na xanela actual

en: Choose a folder
gl: Seleccionar un cartafol

en: Close _without Saving
gl: Pechar _sen gardar

en: Close main window without asking to save changes.
gl: Pechar a xanela principal sen preguntar se gardar os cambios.

en: Close window
gl: Pechar a xanela

en: Collection
gl: Colección

en: Color for Transparent Areas
gl: Cor das zonas transparentes

en: Copy the selected image to the clipboard
gl: Copiar a imaxe seleccionada para o portapapeis

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Dereitos de autoría © 2011 Perberos
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Copyright:
gl: Dereitos de autoría:

en: Could not display help for Eye of MATE
gl: Non foi posíbel atopar a axuda para o Ollo do MATE

en: Could not load image '%s'.
gl: Non foi posíbel cargar a imaxe «%s».

en: Couldn't access trash.
gl: Non foi posíbel acceder ao lixo.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
gl: Non é posíbel asignar memoria para cargar o ficheiro JPEG

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal para gardar: %s

en: Couldn't delete file
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro

en: Date
gl: Data

en: Date in statusbar
gl: Data na barra de estado

en: Date/Time:
gl: Data/Hora:

en: Delay in seconds until showing the next image
gl: Segundos de espera ata amosar a seguinte imaxe

en: Description:
gl: Descrición:

en: Destination folder:
gl: Cartafol de destino:

en: Details
gl: Detalles

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
gl: Determina como debería indicarse a transparencia. Os valores aceptados son CHECKED, COLOR e NONE. Se se escolle COLOR, entón a clave «trans-color» determina o valor da cor usada.

en: Disable image collection
gl: Desactivar a colección de imaxes

en: EXIF not supported for this file format.
gl: EXIF non é compatíbel con este formato de ficheiro.

en: E_xpand images to fit screen
gl: E_xpandir imaxes ata axustalas á pantalla

en: East
gl: Leste

en: Edit Image
gl: Editar a imaxe

en: Edit the application toolbar
gl: Editar a barra de ferramentas da aplicación

en: Edit the current image using %s
gl: Editar a imaxe actual empregando %s

en: Enlarge the image
gl: Amplía a imaxe

en: Error launching appearance preferences dialog:
gl: Produciuse un erro ao iniciar a caixa de diálogo de preferencias da aparencia:

en: Error on deleting image %s
gl: Produciuse un erro ao eliminar a imaxe %s

en: Error printing file:
    %s
gl: Produciuse un erro ao imprimir o ficheiro:
    %s

en: Exposure
gl: Exposición

en: Exposure Time:
gl: Tempo de exposición:

en: External program to use for editing images
gl: Programa externo a empregar para editar imaxes

en: Extrapolate Image
gl: Extrapolar a imaxe

en: Eye of MATE
gl: Ollo do MATE

en: Eye of MATE Image Viewer
gl: Visor de imaxes Ollo do MATE

en: Eye of MATE Preferences
gl: Preferencias do Ollo do MATE

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
gl: O Ollo do MATE non puido determinar o formato do ficheiro de escritura compatíbel baseado no nome do ficheiro.

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
gl: Ollo do MATE é un visor gráfico sinxelo para o contorno de escritorio MATE

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
gl: Ollo do MATE é un visor sinxelo para navegar polas imaxes no seu equipo. Unha vez cargada a imaxe, pode ampliala ou rotala, pode tamén ver as imaxes seguintes no directorio do que foi cargada a imaxe.

en: File Name Preview
gl: Vista previa do nome do ficheiro

en: File Path Specifications
gl: Especificacións de rutas de ficheiros

en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

en: File format is unknown or unsupported
gl: O formato do ficheiro é descoñecido ou non é compatíbel

en: Filename format:
gl: Formato do nome de ficheiro:

en: Fit
gl: Axustar

en: Fit the image to the window
gl: Axusta a imaxe á xanela

en: Flip _Horizontal
gl: Voltear _horizontalmente

en: Flip _Vertical
gl: Voltear _verticalmente

en: Focal Length
gl: Lonxitude focal

en: Focal Length:
gl: Distancia focal:

en: Folder
gl: Cartafol

en: Fullscreen with double-click
gl: Pantalla completa con dobre pulsación

en: GPS Data
gl: Datos GPS

en: General
gl: Xeral

en: Go to a random image of the collection
gl: Ir a unha imaxe aleatoria da colección

en: Go to the first image of the collection
gl: Ir á primeira imaxe da colección

en: Go to the last image of the collection
gl: Ir á última imaxe da colección

en: Go to the next image of the collection
gl: Ir á seguinte imaxe da colección

en: Go to the previous image of the collection
gl: Ir á imaxe anterior da colección

en: Height:
gl: Altura:

en: Help on this application
gl: Axuda sobre esta aplicación

en: ISO Speed Rating:
gl: Taxa de velocidade ISO:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
gl: Se está activado e non se carga ningunha imaxe na xanela activa, o selector de ficheiros amosará o cartafol de imaxes de usuario usando cartafoles especiais XDG do usuario. Se está desactivado ou o cartafol de imaxes non foi configurado, amosará o cartafol de traballo actual.

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
gl: Se está activado o Ollo do MATE non lle pedirá confirmación ao mover imaxes ao lixo. Aínda así preguntaralle por se calquera dos ficheiros non fora posíbel mover ao lixo e tivesen que ser eliminados.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
gl: Se está activada a lista de metadatos detallados no diálogo de propiedades moverase á súa propia páxina no diálogo. Isto debería facer o diálogo máis usábel en pantallas pequenas, i.e. as usadas nos notebooks. Se está desactivada o trebello incorporarase na páxina «Metadata».

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
gl: Se a clave de transparencia ten o valor COLOR, entón esta clave determina a cor que se utilizará para indicar a transparencia.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
gl: Se isto está activado usarase a cor definida pola clave background-color para encher a área detrás da imaxe. Se non está definida, o tema de GTK+ actual determinará a cor de recheo.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
gl: Se está definido como FALSO, as imaxes pequenas non se expandirán inicialmente para encaixar na pantalla.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
gl: Se non os garda, todos os seus cambios perderanse.

en: If you don't save, your changes will be lost.
gl: Se non os garda, os seus cambios perderanse.

en: Image
gl: Imaxe

en: Image Data
gl: Datos da imaxe

en: Image Enhancements
gl: Melloras de imaxe

en: Image Properties
gl: Propiedades da imaxe

en: Image Settings
gl: Axustes da imaxe

en: Image Taking Conditions
gl: Condicións de captura da imaxe

en: Image View
gl: Vista de imaxe

en: Image Zoom
gl: Ampliación de imaxe

en: Image collection pane position.
gl: Posición do panel de colección de imaxes.

en: Image loading failed.
gl: Produciuse un fallo ao cargar a imaxe.

en: In
gl: Ampliar

en: Inches
gl: Polgadas

en: Interpolate Image
gl: Interpolar a imaxe

en: Keywords:
gl: Palabras clave:

en: Leave Fullscreen
gl: Saír do modo de pantalla completa

en: Left
gl: Esquerda

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
gl: Lista de engadidos activos. Non contén a «Localización» dos engadido activos. Vexa o ficheiro .eom-plugin para obter a «Localización» dun engadido determinado.

en: Location:
gl: Localización:

en: Loop through the image sequence
gl: Repetir a secuencia de imaxe en bucle

en: Maker Note
gl: Nota do autor

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
gl: A_gachar

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Metering
gl: Medición

en: Metering Mode:
gl: Modo de medición:

en: Millimeters
gl: Milímetros

en: Mirror the image horizontally
gl: Reflicte a imaxe horizontalmente

en: Mirror the image vertically
gl: Reflicte a imaxe verticalmente

en: Move the selected image to the trash folder
gl: Mover a imaxe seleccionada ao lixo

en: Move the selected item on the toolbar
gl: Mover o elemento seleccionado na barra de ferramentas

en: Move to _Trash
gl: Mover ao _lixo

en: Name:
gl: Nome:

en: No image loaded.
gl: Non se cargou ningunha imaxe.

en: No images found in '%s'.
gl: Non se atoparon as imaxes en «%s».

en: None
gl: Ningún

en: North
gl: Norte

en: Open Containing _Folder
gl: Abrir o _cartafol contedor

en: Open Folder
gl: Abrir o cartafol

en: Open Image
gl: Abrir imaxe

en: Open _with
gl: Abrir _con

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: Open in fullscreen mode
gl: Abrir no modo de pantalla completa

en: Open in slideshow mode
gl: Abrir no modo de diaporama

en: Open the selected image with a different application
gl: Abrir a imaxe seleccionada cunha aplicación distinta

en: Opening image "%s"
gl: Abrindo a imaxe «%s»

en: Options
gl: Opcións

en: Other
gl: Outras

en: Out
gl: Reducir

en: Page Setup
gl: Configuración da páxina

en: Pause Slideshow
gl: Pausa no diaporama

en: Pause or resume the slideshow
gl: Pausar ou reiniciar o diaporama

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
gl: Probe unha extensión distinta como .png ou .jpg.

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Position
gl: Posición

en: Prefere_nces
gl: Pre_ferencias

en: Preferences for Eye of MATE
gl: Preferencias do Ollo do MATE

en: Preview
gl: Vista previa

en: Print the selected image
gl: Imprimir a imaxe seleccionada

en: Prope_rties
gl: P_ropiedades

en: Properties
gl: Propiedades

en: Question
gl: Pregunta

en: Randomize the image sequence
gl: Facer a secuencia de imaxe ao chou

en: Reload Image
gl: Volver cargar a imaxe

en: Reload current image
gl: Volver cargar a imaxe actual

en: Remove the selected item from the toolbar
gl: Retirar o elemento seleccionado da barra de ferramentas

en: Remove the selected toolbar
gl: Retirar a barra de ferramentas seleccionada

en: Rename from:
gl: Renomear de:

en: Replace spaces with underscores
gl: Substituír os espazos por guións baixos

en: Right
gl: Dereita

en: Rotate Counterc_lockwise
gl: Rotar ao _contrario do reloxo

en: Rotate the image 90 degrees to the left
gl: Rotar a imaxe 90 graos á esquerda

en: Rotate the image 90 degrees to the right
gl: Rotar a imaxe 90 graos á dereita

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: Execute '%s --help' para ver unha lista completa das opcións da liña de ordes dispoñíbeis.

en: S_elect the images you want to save:
gl: S_eleccione as imaxes que quere gardar:

en: S_lideshow
gl: _Diaporama

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save Image
gl: Gardar a imaxe

en: Save _As
gl: Gardar _como

en: Save _As…
gl: Gardar _como...

en: Save changes in currently selected images
gl: Gardar os cambios nas imaxes que están seleccionadas

en: Save changes to image "%s" before closing?
gl: Desexa gardar os cambios na imaxe «%s» antes de gardar?

en: Save the selected images with a different name
gl: Gardar as imaxes seleccionadas cun nome distinto

en: Saving image "%s" (%u/%u)
gl: Gardando a imaxe «%s» (%u/%u)

en: Saving image locally…
gl: Gardando a imaxe localmente...

en: Scroll wheel zoom
gl: Zoom coa roda do rato

en: Separator
gl: Separador

en: Sequence
gl: Secuencia

en: Set as _Desktop Background
gl: Definir como fondo de _escritorio

en: Set the selected image as the desktop background
gl: Definir a imaxe seleccionada como o fondo de escritorio

en: Show the application's version
gl: Amosar a versión da aplicación

en: Show the current image in fullscreen mode
gl: Amosar a imaxe actual no modo de pantalla completa

en: Show the folder which contains this file in the file manager
gl: Amosar o cartafol que contén este ficheiro no xestor de ficheiros

en: Show the image at its normal size
gl: Amosar a imaxe no seu tamaño normal

en: Show the properties and metadata of the selected image
gl: Amosar as propiedades e os metadatos da imaxe seleccionada

en: Show “_%s”
gl: Amosar «_%s»

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
gl: Amosar ou agochar os botóns de desprazamento do panel de colección de imaxes.

en: Show/Hide the image collection pane.
gl: Amosar ou agochar o panel de colección de imaxes.

en: Show/Hide the window side pane.
gl: Amosar ou agochar a barra lateral da xanela.

en: Show/Hide the window statusbar.
gl: Amosar ou agochar a barra de estado da xanela.

en: Show/Hide the window toolbar.
gl: Amosar ou agochar a barra de ferramentas da xanela.

en: Shrink the image
gl: Reduce a imaxe

en: Side _Pane
gl: _Panel lateral

en: Simple image viewer
gl: Visor de imaxes sinxelo

en: Size
gl: Tamaño

en: Slideshow
gl: Diaporama

en: Smooth images when zoomed-_in
gl: Suavizar as imaxes ao ampl_ialas

en: Smooth images when zoomed-_out
gl: Suavizar as imaxes ao redu_cilas

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
gl: Non é posíbel mover ao lixo algunhas das imaxes seleccionadas e serán eliminadas permanentemente. Confirma que quere proceder?

en: South
gl: Sur

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
gl: Iniciar unha instancia nova en vez de reutilizar unha existente

en: Start a slideshow view of the images
gl: Iniciar un diaporama para ver as imaxes

en: Start counter at:
gl: Iniciar o contador en:

en: T_oolbar
gl: _Barra de ferramentas

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Taken on
gl: Tomada en

en: Temporary file creation failed.
gl: Produciuse un fallo ao crear o ficheiro temporal.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
gl: A cor que se usa para encher o área detrás da imaxe. Se a clave use-background-color non está estabelecida, a cor é determinada polo tema de GTK+ activo.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
gl: O nome do ficheiro de escritorio (incluíndo «.desktop») da aplicación que usar para editar imaxes (ao premer o botón da barra de ferramentas «Editar imaxe»). Deixar baleiro para desactivar esta característica.

en: The given locations contain no images.
gl: As localizacións fornecidas non conteñen imaxes.

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
gl: A imaxe «%s» foi modificada por unha aplicación externa
    Quere recargala?

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
gl: A imaxe «%s» foi configurada como fondo de escritorio.
    Desexa modificar a súa aparencia?

en: The image whose printing properties will be set up
gl: A imaxe para a que se definiron as propiedades de impresión

en: The information for the page where the image will be printed
gl: A información da páxina onde se imprimirá a imaxe

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
gl: O multiplicador que se vai usar cando se utilice a roda do rato para empregar o zoom. Ese valor define o paso de zoom que se usa en cada desprazamento. Por exemplo, 0.05 produce un incremento do 5% de zoom en cada desprazamento e 1.00 produce un incremento de zoom do 100%.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
gl[0]: Hai %d imaxe con cambios sen gardar. Quere gardar os cambios antes de pechar?
gl[1]: Hai %d imaxes con cambios sen gardar. Quere gardar os cambios antes de pechar?

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: Este programa distribúese esperando que sexa útil, mais SEN NINGUNHA GARANTÍA; mesmo sen a garantía implícita de VALOR COMERCIAL ou IDONEIDADE PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR. Para máis detalles vexa a Licenza Pública Xeral de GNU.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Este programa é software libre; pode redistribuílo ou modificalo baixo as condicións da Licenza Pública Xeral GNU tal como a publica a Free Software Foundation; tanto na versión 2 da Licenza como (segundo o seu criterio) en calquera versión posterior.

en: Time
gl: Hora

en: To:
gl: A:

en: Toolbar Editor
gl: Editor da barra de ferramentas

en: Transformation failed.
gl: Fallou a transformación.

en: Transformation on unloaded image.
gl: Transformación nunha imaxe descargada.

en: Transparency color
gl: Cor de transparencia

en: Transparency indicator
gl: Indicador de transparencia

en: Transparent Parts
gl: Partes transparentes

en: Trash images without asking
gl: Enviar imaxes ao lixo sen preguntar

en: Type
gl: Tipo

en: Type:
gl: Tipo:

en: Undo the last change in the image
gl: Desfacer o último cambio na imaxe

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Use "%s" to open the selected image
gl: Usar «%s» para abrir a imaxe seleccionada

en: Use a custom background color
gl: Usar como fondo de escritorio

en: Value
gl: Valor

en: Viewing a slideshow
gl: Visionar un diaporama

en: West
gl: Oeste

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
gl: Indica se o selector de ficheiros debería amosar o cartafol de imaxes do usuario se non se cargan imaxes.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
gl: Indica se o panel de colección de imaxes debería ser redimensionábel ou non.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
gl: Indica se a imaxe se ten que interpolar ao ampliala ou non. Isto ofrece maior calidade, mais é algo máis lento que as imaxes sen interpolar.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
gl: Indica se a imaxe tense que interpolar ao reducila ou non. Isto ofrece maior calidade aínda que é algo máis lento que as imaxes sen interpolar.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
gl: Indica se a imaxe se debería rotar automaticamente baseándose na orientación EXIF.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
gl: Indica se a lista dos metadatos na caixa de diálogo de propiedades debería ter a súa propia páxina.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
gl: Indica se se debe usar a roda do rato para facer zoom ou non.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
gl: Indica se a secuencia de imaxes se debe presentar nun bucle sen fin ou non.

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
gl: Indica se a secuencia de imaxes se debe presentar nun bucle ao chou ou non.

en: Width:
gl: Largura:

en: XMP Exif
gl: Exif XMP

en: XMP IPTC
gl: IPTC XMP

en: XMP Other
gl: Outro XMP

en: XMP Rights Management
gl: Xestión de dereitos XMP

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
gl: Debeu recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto con este programa. De non ser así, escriba á Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA

en: Zoom _Out
gl: _Reducir

en: Zoom multiplier
gl: Multiplicador de zoom

en: [FILE…]
gl: [FICHEIRO...]

en: _About
gl: _Sobre

en: _Automatic orientation
gl: Orientación _automática

en: _Best Fit
gl: A_xuste óptimo

en: _Bottom:
gl: _Inferior:

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Delete Toolbar
gl: _Eliminar a barra de ferramentas

en: _Do not ask again during this session
gl: _Non volver preguntar durante esta sesión

en: _Edit
gl: _Editar

en: _First Image
gl: _Primeira imaxe

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: _Go
gl: _Ir

en: _Height:
gl: Al_tura:

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Image
gl: _Imaxe

en: _Image Collection
gl: Colección de _imaxes

en: _Last Image
gl: Ú_ltima imaxe

en: _Left:
gl: E_squerda:

en: _Loop sequence
gl: Secuencia en _bucle

en: _Move on Toolbar
gl: _Mover na barra de ferramentas

en: _Next
gl: _Seguinte

en: _Next Image
gl: _Seguinte imaxe

en: _Normal Size
gl: Tamaño _normal

en: _Open Background Preferences
gl: Abrir as prefe_rencias do fondo

en: _Open…
gl: _Abrir...

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Previous Image
gl: Imaxe _anterior

en: _Print…
gl: _Imprimir...

en: _Random Image
gl: Imaxe aleato_ria

en: _Random sequence
gl: Secuencia ao _chou

en: _Reload
gl: _Recargar

en: _Remove from Toolbar
gl: _Retirar da barra de ferramentas

en: _Reset to Default
gl: _Restabelecer os axustes predeterminados

en: _Retry
gl: _Tentar de novo

en: _Right:
gl: De_reita:

en: _Rotate Clockwise
gl: Rotar no _sentido do reloxo

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Scaling:
gl: E_scalado:

en: _Statusbar
gl: Barra de e_stado

en: _Switch image after:
gl: _Cambiar a imaxe despois de:

en: _Toolbar
gl: Barra de _ferramentas

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Top:
gl: Su_perior:

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Unit:
gl: _Unidade:

en: _View
gl: _Ver

en: _Width:
gl: Larg_ura:

en: _Zoom In
gl: _Ampliar

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
gl: Lixo

en: as is
gl: como é

en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
gl: imaxe;visor;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;fotos;examinar;miniaturas;rotar;

en: pixel | pixels
gl[0]: pixel
gl[1]: píxeis

en: seconds
gl: segundos
