klipper - en to gl translation catalogue (138 entries)

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Items
gl: %1 - Elementos do portapapeis

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Tool
gl: %1 - Utilidade de portapapeis

en: %1x%2 %3bpp
gl: %1×%2 %3bpp

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: &More
gl: &Máis

en: (c) 1998, Andrew Stanley-Jones
    1998-2002, Carsten Pfeiffer
    2001, Patrick Dubroy
gl: © 1998, Andrew Stanley-Jones
    1998-2002, Carsten Pfeiffer
    2001, Patrick Dubroy

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Klipper…
gl: &Configurar Klipper…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
gl: &Editar o contido…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
gl: &Mostrar o código de barras…

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
gl: Ba&leirar o historial do portapapeis

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
gl: Invocar manualmente a acción no portapapeis actual

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
gl: Seguinte elemento do historial

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
gl: Anterior elemento do historial

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Items at Mouse Position
gl: Mostrar os elementos na posición do rato

[ctx: @action:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
gl: &Saír

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
gl: Menú emerxente automático de accións

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
gl: Un <placeholder>&#37;s</placeholder> na orde substituirase polo contido completo do portapapeis. Do <placeholder>&#37;0</placeholder> ao <placeholder>&#37;9</placeholder> substituiranse polos textos capturados correspondentes do padrón de coincidencia.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
gl: Unha acción ten efecto cando o seu <interface>padrón de coincidencia</interface> cadra co contido do portapapeis. Cando sucede, as <interface>ordes</interface> da acción aparecen no menú emerxente de Klipper; se escolle unha delas, execútase.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
gl: Eliminar a acción seleccionada <resource>%1</resource><nl/>e todas as súas ordes?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
gl: Eliminar a orde seleccionada <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
gl: O menú emerxente de accións non se mostrará automaticamente para estas xanelas, aínda que estea activado. Isto é porque, por exemplo, un navegador web podería realzar un URL na barra de enderezos mentres escribe, polo que o menú aparecería cada vez que teclease.<nl/><nl/>Se o menú de accións aparece de maneira inesperada ao usar unha aplicación concreta, engádaa a esta lista. <link>Como atopar o nome que introducir</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
gl: As ordes desta coincidencia incluiranse no menú emerxente automático de accións, se este está activado na páxina <interface>Menú de accións</interface>. Se a opción está desactivada, as ordes desta coincidencia non se incluirán no menú emerxente automático pero incluiranse se o menú emerxente se activa manualmente co atallo de teclado <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
gl: O padrón de coincidencia é unha expresión regular. Para máis información consulte a <link url="https://gl.wikipedia.org/wiki/Expresi%C3%B3n_regular">entrada de Wikipedia</link> sobre o tema.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
gl: Estas accións aparecen no menú emerxente que se pode configurar na páxina <interface>Menú de accións</interface>.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
gl: Cando un <interface>padrón de coincidencia</interface> cadra co contido do portapapeis, as súas <interface>ordes</interface> aparecen no menú emerxente de Klipper e poden executarse.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
gl: Cando texto que cadra cun padrón de acción se selecciona ou se escolle do historial do portapapeis, mostrar automaticamente o menú emerxente coas accións correspondentes. Se desactiva o menú automático aquí, ou non se mostra para unha xanela excluída, pode mostrarse usando o atallo de teclado <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: You can enable URL actions later in the <interface>Actions</interface> page of the Clipboard applet's configuration window
gl: Pode activar as accións de URL máis adiante na páxina de <interface>Accións</interface> da xanela de configuración do miniaplicativo de portapapeis

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
gl: O nome que debe introducirse aquí é o nome WM_CLASS da xanela para excluír. Para atopar o nome WM_CLASS dunha xanela, execute a seguinte orde noutra xanela de terminal:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>e prema a xanela que quere excluír. O primeiro nome que mostre tras o signo de igual é o que ten que introducir.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
gl: Cando realza texto ou unha zona da pantalla co rato ou o teclado, iso é a <emphasis>selección</emphasis>. Pode pegarse co botón central do rato.<nl/><nl/>Se a selección se copia de maneira explícita usando unha acción de <interface>copiar</interface> ou de <interface>pegar</interface>, gárdase no <emphasis>portapapeis</emphasis>. Pode pegarse cunha acción de <interface>pegar</interface>. <nl/><nl/>Ao activar esta opción, a selección e o portapapeis sincronízanse, de xeito que calquera selección pasa inmediatamente a estar dispoñíbel para pegar de calquera xeito. Ao desactivala, a selección podería aínda así gardarse no historial do portapapeis (dependendo das seguintes opcións), pero só se pode pegar mediante o botón central do rato.

[ctx: @title:column]
en: Description
gl: Descrición

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
gl: Padrón de coincidencia e ordes

en: Action Menu
gl: Menú de accións

en: Action Properties
gl: Propiedades da acción

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
gl: Configuración das accións

en: Actions Configuration
gl: Configuración das accións

en: Add Action...
gl: Engadir unha acción…

en: Add Command...
gl: Engadir unha orde…

en: Add to Clipboard
gl: Engadir ao portapapeis

en: Always ignore images
gl: Ignorar sempre as imaxes

en: Always save in history
gl: Gardar sempre no historial

en: Append to clipboard
gl: Engadir ao portapapeis

en: Author
gl: Autor

en: Automatic action menu time:
gl: Tempo do menú automático de accións:

en: Automatically Start Klipper?
gl: Desexa iniciar Klipper automaticamente?

en: Bugfixes and optimizations
gl: Correccións e optimizacións

en: Clear Clipboard History
gl: Baleirar o historial do portapapeis

en: Clipboard Contents
gl: Contido do portapapeis

en: Clipboard history
gl: Historial do portapapeis

en: Clipboard history:
gl: Historial do portapapeis:

en: Clipboard is empty
gl: O portapapeis está baleiro

en: Command
gl: Orde

en: Command Properties
gl: Propiedades da orde

en: Command:
gl: Orde:

en: Confirm Delete Action
gl: Confirmar a eliminación da acción

en: Confirm Delete Command
gl: Confirmar a eliminación da orde

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
gl: Contido seleccionado co cursor pero non copiado explicitamente no portapapeis non se almacena automaticamente no historial do portapapeis, e só pode pegarse usando un clic central.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
gl: Contido seleccionado co cursor cópiase automaticamente no portapapeis para poder ser pegado ben cunha acción de pegar ou ben cun clic central.<br/><a href="1">Máis información sobre a selección e o portapapeis</a>.

en: Contributor
gl: Colaborador

en: Delete Action
gl: Eliminar a acción

en: Delete Command
gl: Eliminar a orde

en: Description
gl: Descrición

en: Description:
gl: Descrición:

en: Disable This Popup
gl: Desactivar esta xanela emerxente

en: Display the automatic action popup menu for this time.
gl: Mostrar o menú emerxente automático de accións durante este tempo.

en: Do Not Start
gl: Non iniciar

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
gl: Non permitir que se borre o portapapeis, por exemplo, ao saír dunha aplicación.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
gl: Non almacenar imaxes no historial do portapapeis, aínda que se copien explicitamente.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
gl: Seguro que quere borrar e eliminar todo o historial do portapapeis?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
gl: Entrada de probas para indicar cambios nun trebello de árbore de accións

en: Edit Action...
gl: Editar a acción…

en: Edit Command...
gl: Editar a orde…

en: Edit Contents
gl: Editar o contido

en: Enter a description for the action
gl: Escriba unha descrición da acción

en: Enter a description for the command
gl: Escriba unha descrición da orde

en: Enter a pattern to match against the clipboard
gl: Escriba un padrón para comparar co portapapeis

en: Enter the command and arguments
gl: Introduza a orde e os argumentos

en: Exclude Windows
gl: Excluír xanelas

en: Exclude Windows...
gl: Excluír xanelas…

en: For an item chosen from history
gl: Para un elemento escollido do historial

[ctx: General Config]
en: General
gl: Xeral

en: General Configuration
gl: Configuración xeral

en: History size:
gl: Tamaño do historial:

en: Icon:
gl: Icona:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
gl: Se se selecciona un nome de ficheiro ou URL, incluír no menú emerxente as aplicacións que admiten o seu tipo MIME.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignore the selection
gl: Ignorar a selección

en: Immediately on selection
gl: Inmediatamente ao seleccionar

en: Include MIME actions
gl: Incluír as accións MIME

en: Include in automatic popup
gl: Incluír no menú emerxente automático

en: Invalid regular expression, %1
gl: A expresión regular é incorrecta, %1

en: Keep the selection and clipboard the same
gl: Manter a selección e o portapapeis sincronizados

en: Klipper version
gl: Versión do Klipper

en: Maintainer
gl: Mantenedor

en: Match pattern:
gl: Padrón de coincidencia:

en: Mobile Barcode
gl: Código de barras de móbil

en: Never save in history
gl: Nunca gardar no historial

en: No actions for WM_CLASS
gl: Non hai ningunha acción para a WM_CLASS

en: No matches
gl: Non hai coincidencias

[ctx: No timeout]
en: None
gl: Cero

en: Non-text selection:
gl: Selección de non texto:

[ctx: Number of entries]
en:  entry |  entries
gl[0]:  entrada
gl[1]:  entradas

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
gl: Só almacenar as seleccións de texto no historial do portapapeis, non imaxes nin outros tipos de datos.

en: Only when explicitly copied
gl: Só cando se copia explicitamente

en: Options:
gl: Opcións:

en: Original Author
gl: Autor orixinal

en: Output
gl: Saída

en: Output from command:
gl: Saída da orde:

en: Plasma cut & paste history utility
gl: Un historial de cortar e pegar para Plasma

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
gl: Menú de accións

en: Prevent the clipboard from being cleared
gl: Impedir que se borre o portapapeis

en: Previous Maintainer
gl: Anterior mantenedor.

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
gl: Eliminar espazo en branco do principio e o final do texto seleccionado, antes de realizar unha acción. Por exemplo, isto asegúrase de que un URL pegado non navegador se interpreta da maneira esperada. O texto gardado no portapapeis non se ve afectado.

en: Replace Clipboard
gl: Substituír o portapapeis

en: Replace current clipboard
gl: Substituír o portapapeis actual

en: Reset the icon to the default for the command
gl: Restabelecer a icona predeterminada da orde

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
gl: Manter o historial do portapapeis, para que siga dispoñíbel a seguinte vez que inicie sesión.

en: Save history across desktop sessions
gl: Gardar o historial entre sesións de escritorio

en: Search…
gl: Buscar…

en: Selection and Clipboard:
gl: Selección e portapapeis:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Shortcuts Configuration
gl: Configuración dos atallos

en: Should Klipper start automatically when you login?
gl: Debería iniciarse automaticamente Klipper ao acceder?

en: Show action popup menu:
gl: Mostrar un menú emerxente de accións:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
gl: Mostrar o menú emerxente de accións aplicables en canto se faga a selección.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
gl: Mostrar o menú emerxente de accións aplicábeis se se escolle unha entrada do historial do portapapeis.

en: Start
gl: Iniciar

en: Text selection only
gl: Só o texto da selección

en: Text selection:
gl: Selección de texto:

en: The clipboard history will store up to this many items.
gl: O historial do portapapeis almacenará como moito esta cantidade de elementos.

en: Trim whitespace from selection
gl: Recortar o espazo en branco do principio e o final da selección

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
gl[0]:  segundo
gl[1]:  segundos

en: Use graphical regexp editor
gl: Empregar un editor gráfico de expresións regulares

en: What happens to the standard output of the command executed.
gl: Que ocorre coa saída estándar da orde que se executa.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
gl: Se as seleccións de non texto (p. ex. imaxes) se gardan no historial do portapapeis.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
gl: Se as seleccións de texto se gardan no historial do portapapeis.

en: current
gl: actual

en: down
gl: abaixo

en: up
gl: arriba
