kmail - en to gl translation catalogue (1056 entries)

en:  Column: %1
gl:  Columna %1

en:  day |  days
gl[0]:  día
gl[1]:  días

en:  sec
gl:  seg

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
gl: Benvida a KMail %1

en: %1 match | %1 matches
gl[0]: %1 coincidencia
gl[1]: %1 coincidencias

en: %1 of %2 used
gl: %1 de %2 utilizado

en: %1 seconds
gl: %1 segundos

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
gl: %1 (Predeterminada)

en: %p% full
gl: %p% completa

en: &Add Account...
gl: Eng&adir unha conta…

en: &Add...
gl: Eng&adir…

en: &Address Book
gl: C&aderno de enderezos

en: &All Fields
gl: Todos os c&ampos

en: &Archive File:
gl: Ficheiro de &arquivo:

en: &Archive Folder...
gl: Cartafol de &arquivos…

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
gl: Preguntar pola acción despois de arrastrar as mensaxes para outro cartafol

en: &Assign Shortcut...
gl: &Asignar un atallo…

en: &Attach
gl: &Anexar

en: &Attach file
gl: &Anexar un ficheiro

en: &Automatic Spellchecking
gl: Revisión &automática da ortografía

en: &BCC addresses:
gl: En&derezo para as copias agochadas:

en: &CC addresses:
gl: En&derezos para as copias:

en: &Configure Automatic Archiving...
gl: &Configurar o arquivado automático…

en: &Configure KMail...
gl: &Configurar KMail…

en: &Configure Summary View...
gl: &Configurar a vista do resumo…

en: &Copy Global Templates
gl: &Copiar os modelos globais

en: &Create Filter
gl: &Crear un filtro

en: &Cryptographic Message Format
gl: &Formato criptográfico da mensaxe

en: &Debug Sieve...
gl: &Depurar Sieve…

en: &Delete Search
gl: &Eliminar a busca

en: &Delete folder and subfolders after completion
gl: E&liminar os cartafoles unha vez rematado

en: &Dictionary
gl: &Dicionario

en: &Dictionary:
gl: &Dicionario:

en: &Display Message
gl: Mostrar a &mensaxe

en: &Do not change color from original HTML mail
gl: Non cambiar a cor &da mensaxe HTML orixinal

en: &Drafts folder:
gl: Cartafol &dos borradores:

en: &Duplicate existing identity
gl: &Duplicar unha identidade existente

en: &Duplicate existing vCard
gl: &Duplicar o vCard existente

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Edit As New
gl: &Editar como nova

en: &Edit Recipients
gl: &Editar os destinatarios

en: &Email address:
gl: &Enderezo de correo electrónico:

en: &Encrypt Message
gl: &Cifrar a mensaxe

en: &Existing identities:
gl: Identidades &existentes:

en: &Expiration Settings
gl: Opcións de &caducidade

en: &Expire
gl: &Caducar

en: &Expire All Folders
gl: &Caducar todos os cartafoles

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Find Messages...
gl: &Atopar mensaxes…

en: &Find in Message...
gl: &Atopar na mensaxe…

en: &Folder:
gl: Carta&fol:

en: &Forward
gl: &Reenviar

en: &From
gl: &De

en: &From existing vCard
gl: &Dun vCard existente

en: &Go
gl: &Ir

en: &Help
gl: A&xuda

en: &Identity
gl: &Identidade

en: &Identity:
gl: &Identidade:

en: &Ignore Thread
gl: &Ignorar este fío

en: &Import Messages...
gl: &Importar mensaxes…

en: &Import from another Email Client...
gl: &Importar doutro cliente de correo electrónico…

en: &Include sub-folders
gl: &Incluír os sub-cartafoles

en: &Insert Recent Text File
gl: &Inserir un ficheiro de texto recente

en: &Insert Text File...
gl: &Inserir un ficheiro de texto…

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
gl: &Manter a codificación orixinal cando se responda ou se reenvíe (se é posíbel)

en: &Mail Transport
gl: Transporte de c&orreo

en: &Mail transport:
gl: Transpo&rte de correo:

en: &Mailing List Management...
gl: Xestión das &listas de correo…

en: &Message
gl: &Mensaxe

en: &Modify...
gl: &Modificar…

en: &Move All Messages to Trash
gl: &Mover todas as mensaxes para o lixo

en: &Move to Trash
gl: &Mover ao lixo

en: &New Composer
gl: &Novo editor

en: &New Message...
gl: &Nova mensaxe…

en: &New identity:
gl: &Nova identidade:

en: &Next Message
gl: Me&nsaxe seguinte

en: &Options
gl: &Opcións

en: &Previous Message
gl: Mensaxe &previa

en: &Remind me later
gl: Lemb&rarmo máis tarde

en: &Remove
gl: &Retirar

en: &Rename
gl: &Renomear

en: &Reply-To address:
gl: &Responder a este enderezo:

en: &Reply...
gl: &Responder…

en: &Request Delivery Confirmation
gl: Solicita&r confirmación de entrega

en: &Request Disposition Notification
gl: Solicita&r confirmación de entrega da mensaxe

en: &Save as Draft
gl: &Gardar como borrador

en: &Select All
gl: &Seleccionalo todo

en: &Send Mail
gl: &Enviar o correo

en: &Send Mail Via
gl: &Enviar o correo mediante

en: &Send Now
gl: Env&iar agora

en: &Send Queued Messages
gl: &Enviar as mensaxes en espera

en: &Send as Is
gl: Envi&ar como está

en: &Sent-Mail Folder
gl: Cartafol das men&saxes enviadas

en: &Sent-Mail folder:
gl: Cartafol das men&saxes enviadas:

en: &Settings
gl: &Configuración

en: &Sign Message
gl: A&sinar a mensaxe

en: &Snippets
gl: Fragmento&s

en: &Specify the Subject
gl: E&specificar o asunto

en: &Spellchecker...
gl: Corrección o&rtográfica…

en: &Templates folder:
gl: &Cartafol dos modelos:

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Undo: "%1"
gl: &Desfacer: «%1»

en: &Use System Settings values
gl: Empregar os &valores da Configuración do Sistema

en: &Use custom colors
gl: &Usar cores personalizadas

en: &Use custom fonts
gl: &Usar fontes personalizadas

en: &Use custom message templates for this identity
gl: &Usar modelos de mensaxe personalizados para esta identidade

en: &Use custom message-id suffix
gl: &Empregar sufixo identificador de mensaxe personalizado

en: &Validate certificates using CRLs
gl: &Validar certificados empregando CRLs

en: &Value:
gl: &Valor:

en: &View
gl: &Vista

en: &Watch Thread
gl: &Vixiar este fío

en: &With empty fields
gl: &Con campos baleiros

en: &Wordwrap
gl: Axuste de pala&bras

en: &Your name:
gl: O seu &nome:

en: &vCard path:
gl: Ruta a &vCard:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
gl: «Content-Type» non é unha cadea permitida. Esta cabeceira non se gardará.

en: (Current system setting: %1)
gl: (Opción actual do sistema: %1)

en: (c), 2004 Tobias Koenig
gl: © 2004 Tobias Koenig

en: (no templates)
gl: (sen modelos)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
gl[0]: 1 anexo (%2)
gl[1]: %1 anexos (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
gl[0]: Unha mensaxe sen ler
gl[1]: %1 mensaxes sen ler

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
gl: <b>COIDADO:</b> Permitir HTML nos correos podería incrementar o risco de que o seu sistema se vexa comprometido por erros de seguranza actuais ou futuros. <a href="whatsthis1">Máis sobre as mensaxes HTML…</a> <a href="whatsthis2">Máis sobre as referencias externas…</a>

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
gl: <b>COIDADO:</b> Devolver incondicionalmente os acuses de recibo pode anular a súa privacidade. <a href="whatsthis">Máis sobre as MDN…</a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
gl: <qt>
    <h1>Almacenar as mensaxes cifradas</h1>
    Cando se marca esta opción, as mensaxes gárdanse dun modo cifrado tal e como se mandan. Non se recomenda, xa que non será quen de ler as mensaxes posteriormente se caducar un certificado preciso.
    <p>
    Porén, podería haber motivacións para activar esta opción. En caso de dúbida, fáleo co seu administrador local.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
gl: <qt>
    <h1>Advertir se un certificado da cadea caduca</h1>
    Escolla o número mínimo de días durante os que todos os certificados na cadea deberían ser correctos sen dar unha advertencia.
    <p>
    A opción SPHINX recomendada é de catorce días.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
gl: <qt>
    <h1>Advertir se o certificado de cifrado caduca</h1>
    Escolla o número mínimo de días durante os que o certificado de cifrado debería ser correcto sen necesidade de advertir.
    <p>
    A opción SPHINX recomendada é de catorce días.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
gl: <qt>
    <h1>Advertir se o certificado raíz caduca</h1>
    Escolla o número mínimo de días durante os que o certificado raíz é correcto sen que se produza unha advertencia.
    <p>
    A opción recomendada SPHINX é de catorce días.
    </p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
gl: <qt><a href="whatsthis1">Información do formato personalizado…</a></qt>

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
gl: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Sen ler: %3</qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
gl: <qt><h3>Enderezos agochados (BCC, Blind Carbon Copy, «Copia de carbón cega»)</h3><p>Os enderezos que inseriu aquí engadiranse a cada correo saínte que se envíe con esta identidade. Non serán visíbeis para os outros destinatarios.</p><p>Isto úsase normalmente para enviar unha copia de cada mensaxe enviada a outra conta súa.</p><p>Para especificar máis dun enderezo, use comas para separar a lista de destinatarios das copias agochadas.</p><p>En caso de dúbida, deixe este campo en branco.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
gl: <qt><h3>Copias (CC, Carbon Copy, «Copia de carbón»)</h3><p>Os enderezos que inseriu aquí engadiranse a cada correo saínte que se envíe con esta identidade.</p><p>Isto úsase normalmente para enviar unha copia de cada mensaxe enviada a outra conta súa.</p><p>Para especificar máis dun enderezo, use comas para separar a lista de destinatarios das copias.</p><p>En caso de dúbida, deixe este campo en branco.</p></qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
gl: <qt><h3>Enderezo de correo electrónico</h3><p>Este campo debería ter o seu enderezo de correo electrónico completo.</p><p>Este enderezo é o principal, o que se utiliza para o correo saínte. Se dispón de máis dun enderezo, cree unha identidade nova ou engada enderezos adicionais no campo de embaixo.</p><p>Se o deixa en branco, ou o especifica mal, a xente terá problemas para lle responder.</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
gl: <qt><h3>Enderezos alternativos</h3><p>Este campo contén enderezos alternativos que se consideran como pertencentes a esta identidade (en contraposición aos que representan unha identidade distinta).</p><p>Exemplo:</p><table><tr><th>Enderezo principal:</th><td>nome.apelidos@exemplo.org</td></tr><tr><th>Alternativos:</th><td>nome@exemplo.org<br>último@exemplo.org</td></tr></table><p>Escriba un enderezo alternativo por liña.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
gl: <qt><h3>Política de confirmación de entrega das mensaxes</h3><p>As MDN son unha xeneralización do que comunmente se chama <b>acuse de recibo</b>. O autor da mensaxe pide unha confirmación da entrega da mensaxe, xerada e enviada polo programa de correo do receptor, mediante a cal se pode coñecer o que lle ocorreu á mensaxe. Os tipos de confirmación máis comúns son <b>mostrada</b> (é dicir, lida), <b>eliminada</b> e <b>despachada</b> (p.ex. reenviada).</p><p>Dispón das opcións seguintes para controlar o envío de MDN por parte de KMail:</p><ul><li><em>Ignorar:</em> Ignora calquera petición de confirmación. Non se enviará ningunha MDN automaticamente (recomendado).</li><li><em> Preguntar</em>: Envía as confirmación só despois de lle pedir permiso. Deste modo, vostede pode enviar MDN para mensaxes concretas.</li><li><em>Denegar</em>: Envía sempre unha confirmación <b>denegada</b>. Isto é só <em>lixeiramente</em> mellor que enviar sempre as MDN. O autor saberá tamén que se actuou fronte á mensaxe, pero non pode saber se se leu, eliminou…</li><li><em>Enviar sempre</em>: Envía sempre a confirmación de entrega da mensaxe. Isto quere dicir que o autor da mensaxe saberá que se actuou sobre a mensaxe e o tipo de actuación por parte do destinatario (mostrado, eliminado, etc.). Non se recomenda nada empregar esta opción, pero xa que pode resultar de interese, p.ex. para relacións comerciais, está dispoñíbel.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
gl: <qt><h3>Organización</h3><p>Este campo debería ter o nome da súa organización se quere que se especifique na cabeceira de calquera correo enviado por vostede.</p><p>É seguro (e normal) deixar isto en branco.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
gl: <qt><h3>Enderezos de resposta</h3><p>Isto fai que a cabeceira <tt>Responder A:</tt> conteña un enderezo de correo electrónico distinto do enderezo normal <tt>De:</tt>.</p><p>Isto pode resultar útil cando ten un grupo de xente traballando conxuntamente coas mesmas regras. Por exemplo, podería querer que calquera correo electrónico enviado teña o seu enderezo no campo <tt>De:</tt>, pero que calquera resposta que se produza se dirixa ao enderezo dun grupo.</p><p>En caso de dúbida, deixe este campo en branco.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
gl: <qt><h3>O seu nome</h3> <p> Este campo debería conter o seu nome tal e como quere que apareza na cabeceira de calquera correo electrónico que se envíe;</p> <p>se o deixa en branco, o seu nome real non aparecerá, senón só o seu enderezo de correo electrónico.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
gl: <qt><p><strong>Pódense empregar as expresións seguintes para a data:</strong> </p><ul><li>d - o día en número sen cero inicial(1-31)</li><li>dd - o día en número con cero inicial (01-31)</li><li>ddd - a abreviatura do nome do día (lun - dom)</li> <li> dddd - o nome completo do día (Luns-Domingo)</li><li>M - o mes en número sen cero inicial (1-12)</li><li>MM - o mes en número con cero inicial (01-12)</li><li>MMM - o nome abreviado do mes (Xan - Dec)</li><li>MMMM - o nome completo do mes (Xaneiro - Decembro)</li><li>yy - o ano en números de dous díxitos (00-99)</li><li> yyyy - o ano en números de catro díxitos (0000-9999)</li></ul><p><strong>Pódense empregar estas expresións para a hora:</strong></p> <ul><li>h - a hora sen cero inicial (0-23 ou 1-12 con formato AM/PM)</li><li>hh - a hora con cero inicial (00-23 ou 01-12 con formato AM/PM)</li><li>m - os minutos sen cero inicial (0-59)</li><li>mm - os minutos con cero inicial (00-59)</li><li>s - os segundos sen cero inicial (0-59)</li><li>ss - os segundos con cero inicial (00-59)</li><li>z - as milésimas sen cero inicial (0-999)</li><li>zzz-as milésimas con ceros iniciais (000-999)</li><li>AP - cambia a formato AM/PM (AP substituirase por «AM» ou «PM».</li><li>ap - cambia a formato AM/PM (ap substituirase por «am» ou «pm»). </li><li>Z - a hora do fuso en forma numérica (-0500)</li></ul><p><strong>Ignoraranse todos os demais caracteres que se introduzan.</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
gl: <qt><p>Active esta opción se quere que KMail pida Confirmacións da Entrega das Mensaxes (MDNs) para cada unha das mensaxes saíntes. </p><p>Esta opción só afecta ao predeterminado; sempre pode activala ou desactivala no editor, no elemento do menú <em>Opcións</em>-><em> Pedir confirmación de entrega</em>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
gl: <qt><p>Para ser quen de asinar esta mensaxe primeiro débese definir a chave (OpenPGP ou S/MIME) a empregar.</p><p>Por favor, defina a chave a usar na configuración da identidade.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
gl: <qt><p>Escolla se quere que KMail envíe todas as mensaxes da caixa de saída nas comprobacións manuais de correo ou en todas as comprobacións, ou se non quere que as mensaxes se envíen automaticamente. </p></qt>

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
gl: <qt><p>A chave OpenPGP que escolla aquí ha empregarse para asinar dixitalmente as mensaxes. Pode tamén empregar chaves GnuPG.</p><p>Pode deixar isto en branco, pero KMail non será quen de asinar dixitalmente os correos electrónicos empregando OpenPGP; as funcións de correo electrónico normais non se verán afectadas.</p><p>Pode atopar máis información sobre as chaves en <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
gl: <qt><p>A chave de cifrado OpenPGP que escolla aquí ha empregarse para cifrar as mensaxes para vostede mesmo ou para a acción «Anexar a miña chave pública» no editor. Pode tamén empregar chaves GnuPG.</p><p>Pode deixar isto en branco, pero KMail non será quen de cifrar copias das mensaxes saíntes para vostede mesmo empregando o OpenPGP; as funcións de correo usuais non se verán afectadas.</p><p>Pode atopar máis sobre as chaves en <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
gl: <qt><p>O certificado S/MIME (X.509) que escolleu aquí ha empregarse para asinar dixitalmente as mensaxes.</p><p>Pode deixar isto en branco, pero KMail non será quen de asinar os correos electrónicos usando S/MIME; as funcións de correo usuais non se han ver afectadas.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
gl: <qt><p>O certificado S/MIME que escolleu aquí ha empregarse para cifrar as mensaxes a si mesmo e para a función «Anexar o meu certificado» do editor de mensaxes.</p><p>Pode deixar isto en branco, pero KMail non será quen de cifrar os correos electrónicos usando S/MIME; as funcións de correo usuais non se verán afectadas.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
gl: <qt><p>O dominio predeterminado emprégase para completar os enderezos de correo que só consisten no nome de usuario.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
gl: <qt><p>Solicitou que as mensaxes se cifren para vostede, pero a identidade actualmente escollida non define unha chave de cifrado para empregar para isto (OpenPGP ou S/MIME).</p><p>Por favor, escolla a(s) chave(s) a empregar na configuración da identidade.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
gl: <qt>Seguro que quere eliminar o cartafol baleiro<b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
gl: <qt>Seguro que quere eliminar o cartafol baleiro <resource>%1</resource> e todos os seus subcartafoles? Estes subcartafoles poderían non estaren baleiros e os seus contidos eliminaranse tamén.<p><b>Coidado</b>: as mensaxes descartadas non se gardan no cartafol Lixo e elimínanse de vez</p>.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
gl: <qt>Seguro que quere eliminar o cartafol <resource>%1</resource> e todos os subcartafoles, descartando o seu contido?<p><b>Lembre</b> que as mensaxes descartadas non se gardan no cartafol do Lixo e que se eliminan permanentemente.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
gl: <qt>Seguro que quere eliminar o cartafol <resource>%1</resource>, descartando o seu contido?<p><b>Lembre</b> que as mensaxes descartadas non se gardan no cartafol do Lixo e que se eliminan permanentemente.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
gl: <qt>Seguro que quere eliminar a busca <b>%1</b>?<br />As mensaxes mostradas nela quedarán dispoñíbeis aínda no seu cartafol orixinal.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
gl: <qt>Seguro que quere que caduque o cartafol <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
gl: <qt>Seguro que quere mover todas as mensaxes desde o cartafol <b>%1</b> para o lixo?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
gl[0]: <qt>Seguro que quere eliminar a mensaxe seleccionada?<br />Unha vez eliminada, non se pode recuperar.</qt>
gl[1]: <qt>Seguro que quere eliminar as %1 mensaxes seleccionadas?<br />Unha vez eliminadas, non se han poder recuperar.</qt>

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
gl: <qt>Seguro que quere retirar a identidade chamada <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
gl: <qt>Isto agocha a barra do menú por completo. Pódese mostrar de novo escribindo %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
gl: <qt>Para escoller unha tecla ou combinación de teclas que seleccionen o cartafol actual, prema o botón de embaixo e despois prema a(s) tecla(s) que desexe asociar a este cartafol.</qt>

en: <unknown>
gl: <descoñecido>

[ctx: @action]
en: Archive
gl: Arquivar

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
gl: Elimina&r

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
gl: No&va

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
gl: Elimina&r

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
gl: Elimina&r

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
gl: &Buscar

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
gl: Nova mensaxe…

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
gl: Sincronizar o correo

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
gl: &Inserir en liña…

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
gl: &Urxente

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
gl: &Inserir en liña…

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
gl: Como &anexo…

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
gl: As&unto

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
gl: Todas

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
gl: Lixo

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
gl: Nova

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
gl: Seguro que quere cancelar?

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
gl: Mostrar a ruta completa a cada cartafol.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
gl: Escolla esta opción para sincronizar o correo de traballo en grupo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
gl: Ao escoller isto aparece un diálogo no que se poden seleccionar os resumos que se queren ver e que tamén permite configurar os resumos á súa vontade.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
gl: Active esta opción se quere ver a ruta completa a cada un dos cartafoles que se lista no resumo. Se está desactivada só se mostra o cartafol base.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
gl: Aparece un diálogo no que se pode crear e enviar unha mensaxe de correo electrónico nova.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
gl: Inserir en liña

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
gl: &Nome:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
gl: As&unto:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
gl: Valor

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
gl: Nome do complemento de resumos

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
gl: Cartafol

[ctx: @title:group]
en: Autosave
gl: Gardar automaticamente

[ctx: @title:group]
en: Format
gl: Formato

[ctx: @title:group]
en: Recipients
gl: Destinatarios

[ctx: @title:group]
en: Signature
gl: Sinatura

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
gl: Nova

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
gl: Lista de correo

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
gl: Atallo

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
gl: Recepción

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
gl: Envío

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
gl: Identidades

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
gl: Servidor de LDAP

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
gl: Vista

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
gl: Confirmación

[ctx: @title:window]
en: Insert File
gl: Inserir un ficheiro

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
gl: Propiedades do cartafol %1

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
gl: Arquivar o cartafol

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
gl: Pódese crear regularmente unha copia de seguranza do texto da xanela de edición. O intervalo empregado para crear as copias de seguranza estabelécese aquí. Pode desactivar o gravado automático configurando o valor como 0.

en: A list of all the recently used URLs
gl: Unha lista de todos os URL empregados recentemente

en: A list of all the recently used encodings
gl: Unha lista de todas as codificacións empregadas recentemente

en: A&dd...
gl: Enga&dir…

en: A&pply Filter
gl: Apl&icar un filtro

en: A&vailable Tags
gl: Etiquetas dispo&ñíbeis

en: Abort Current Operation
gl: Interromper a operación actual

en: About to send email...
gl: A piques de enviar o correo…

en: Account &Settings
gl: &Configuración da conta

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
gl: A conta está no modo sen conexión. Prema <a href="kmail:goResourceOnline">aquí</a> para poñela en liña…</p>

en: Action Item Message
gl: Mensaxe de elemento de acción

en: Add
gl: Engadir

en: Add 'header' to message. This can be repeated
gl: Engadir unha «cabeceira» á mensaxe. Isto pódese repetir

en: Add Favorite Folder...
gl: Engadir o cartafol de Favoritos…

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
gl[0]: Engadir este ficheiro como &anexo
gl[1]: Engadir estes ficheiros como &anexos

en: Add Followup Reminder...
gl: Engadir unha lembranza de seguimento…

en: Add Mail Account...
gl: Engadir unha conta de correo…

en: Add Markup Plain Text
gl: Engadir texto simple de etiquetas

en: Add New Tag...
gl: Engadir unha etiqueta nova…

en: Add Note...
gl: Engadir unha nota…

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
gl[0]: Engadir o URL á mensaxe
gl[1]: Engadir os URL á mensaxe

en: Add a new identity
gl: Engadir unha identidade nova

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
gl: Engadir un ficheiro anexo ao correo. Isto pódese repetir

en: Add as &Attachment
gl: Engadir como &anexo

en: Add as &Inline Image
gl: Engadir como imaxe &incorporada

en: Add new tag
gl: Engadir unha etiqueta nova

en: Add new tag...
gl: Engadir unha etiqueta nova…

en: Add to Address Book
gl: Engadir ao caderno de enderezos

en: Add to Existing Contact
gl: Engadir a un contacto xa existente

en: Add...
gl: Engadir…

en: Added Check for Phishing URL
gl: Engadiuse unha comprobación de URL de timo

en: Address type:
gl: Tipo de enderezo:

en: Akonadi Agents
gl: Axentes de Akonadi

en: All folders selected are empty or were not indexed.
gl: Todos os cartafoles seleccionados están baleiros ou non se indexaron.

en: Allow deleting messages without confirmation
gl: Permitir eliminar mensaxes sen confirmación

en: Allow local flags in read-only folders
gl: Permitir marcas locais nos cartafoles de só lectura

en: Allow messages to load external references from the Internet
gl: Permitir que as mensaxes carguen contidos externos de Internet

en: Allow to start specific folder
gl: Permitir iniciar nun cartafol específico

en: Always
gl: Sempre

en: Always send
gl: Enviar sempre

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
gl: Atopouse outro aplicativo de correo no sistema. Quere importar datos del?

en: Anti-virus support
gl: Compatibilidade anti-virus

en: Append S&ignature
gl: Amecer a s&inatura

en: Appl&y All Filters
gl: Apl&icar todos os filtros

en: Apply &to:
gl: A&plicar a:

en: Apply All Filters
gl: Aplicar todos os filtros

en: Apply Filters on Folder
gl: Aplicar os filtros ao cartafol

en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
gl: Aplicar os filtros ao cartafol e os seus subcartafoles

en: Archive Mail Agent was not registered.
gl: Non se rexistrou un axente de arquivado de correo.

en: Archive all subfolders
gl: Arquivar todos os subcartafoles

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
gl: Non se definiu o cartafol de arquivo. Verifique a configuración da conta %1

en: Are you sure you want to delete this vCard?
gl: Seguro que quere eliminar esta vCard?

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
gl: Seguro que quere baleirar o cartafol do lixo?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
gl: Seguro que quere que caduquen todas as mensaxes antigas?

en: As Attachment
gl: Como anexo

en: As icons
gl: Como iconas

en: As list
gl: Como lista

en: Ask
gl: Preguntar

en: Ask Before Sending
gl: Preguntar antes de enviar

en: Attach Folder
gl: Anexar cartafol

en: Attach my vCard to message
gl: Anexar o meu vCard á mensaxe

en: Attachment name can't be empty
gl: O nome do anexo non pode estar baleiro

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
gl: Intentar o descifrado das mensaxes cifradas ao mostralas

en: Auto Resize Image
gl: Axustar o tamaño da imaxe automaticamente.

en: Autocorrection
gl: Corrección automática.

en: Autocorrection language:
gl: Idioma da corrección automática:

en: Automatically import keys and certificate
gl: Importar automaticamente as chaves e os certificados

en: Automatically request &message disposition notifications
gl: Pedir automaticamen&te confirmacións de entrega das mensaxes

en: Automatically save the message at this specified interval
gl: Gardar automaticamente a mensaxe con este intervalo indicado

en: Autosave Message Failed
gl: A garda automática da mensaxe fallou

en: Autosave interval:
gl: Intervalo de garda automática:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
gl: Arquivo tar comprimido con BZ2 (.tar.bz2)

en: Beta testing of PGP 6 support
gl: Probas beta da compatibilidade de PGP 6

en: Bookmark This Link
gl: Marcar esta ligazón

en: Browser
gl: Navegador

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
gl: De maneira predeterminada, GnuPG emprega o ficheiro ~/.gnupg/policies.txt para comprobar se se permite unha política de certificados. Se se selecciona esta opción non se comproban as políticas.

en: C&ustom format:
gl: For&mato personalizado:

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot copy item. %1
gl: Non se pode copiar o elemento. %1

en: Cannot fetch collection. %1
gl: Non se pode obter a colección. %1

en: Cannot get search result. %1
gl: Non se pode obter o resultado da busca. %1

en: Cannot move message. %1
gl: Non se pode mover a mensaxe. %1

en: Cannot move messages.
gl: Non se poden mover as mensaxes.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
gl: Anexos con certificados e paquetes de chaves

en: Certificate Manager
gl: Xestor de certificados

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
gl: Cambiar a opción global de HTML sobrescribirá todos os valores específicos de cada cartafol.

en: Charset
gl: Caracteres

en: Check &Mail
gl: Co&mprobar o correo

en: Check Before Send Plugins
gl: Complementos de comprobacións antes de enviar

en: Check Mail
gl: Comprobar o correo

en: Check Mail In
gl: Comprobar o correo en

en: Check URL With Phishing Google System
gl: Comprobar o URL co sistema de timos de Google

en: Check mail on startup
gl: Comprobar o correo no inicio

en: Check spelling before send
gl: Comprobar a ortografía antes de enviar.

en: Check to store messages encrypted
gl: Marque isto para gardar as mensaxes de modo cifrado

en: Checking index status...
gl: Comprobando o estado do índice…

en: Cl&ean Spaces
gl: Limpar os &espazos

en: Clear Selection
gl: Limpar a selección

en: Close Composer
gl: Pechar o editor

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
gl: Pechar a xanela de mensaxes independente despois de responder ou reenviar a mensaxe

en: Close to quota threshold:
gl: Limiar preto da cota:

en: Collapse all threads in the current folder
gl: Pregar todos os fíos de discusión do cartafol.

en: Collapse the current thread or group
gl: Pregar o fío de discusión ou grupo actual.

en: Colors
gl: Cores

en: Composer
gl: Editor

en: Composer Plugins
gl: Complementos de escritor

en: Compressed Zip Archive (.zip)
gl: Arquivo zip comprimido (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
gl: Anexos

en: Configure &Filters...
gl: Configurar os &filtros…

en: Configure &Notifications...
gl: Configurar as &notificacións…

en: Configure Completion...
gl: Configurar o completado…

en: Configure KMail...
gl: Configurar KMail…

en: Configure shortcut
gl: Configurar o atallo de teclado

en: Configure the summary view
gl: Configurar a vista do resumo

en: Confirm &before send
gl: Confirmar &previamente ao envío

en: Contact cannot be stored: %1
gl: Non se pode almacenar o contacto: %1

en: Contact created successfully
gl: O contacto creouse satisfactoriamente

en: Contact modified successfully
gl: O contacto modificouse satisfactoriamente

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
gl: Contactar co dono

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
gl: Non se poden empregar as condicións «contén» cun número de caracteres inferior a catro.

en: Copy Decrypted To...
gl: Copiar descifrado a…

en: Copy Message | Copy %1 Messages
gl[0]: Copiar a mensaxe
gl[1]: Copiar %1 mensaxes

en: Copy Message To...
gl: Copiar a mensaxe en…

en: Copy Message to Folder
gl: Copiar a mensaxe ao cartafol

en: Copying messages canceled.
gl: Cancelouse o copiado das mensaxes.

en: Copying messages failed.
gl: A copia das mensaxes fallou.

en: Copying messages...
gl: Estanse a copiar as mensaxes…

en: Copyright © 2004–2010 Tobias Koenig
gl: © 2004–2010 Tobias Koenig

en: Core developer
gl: Desenvolvedor principal

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
gl: Non se puido iniciar o «Exportador de datos PIM». Comprobe que estea instalado correctamente.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
gl: Non se puido iniciar o xestor de certificados. Asegúrese de que instalou Kleopatra axeitadamente.

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
gl: Non se puido iniciar o asistente de importación. Asegúrese de que instalou axeitadamente o asistente de importanción (ImportWizard).

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
gl: Non se puido iniciar o asistente de contas. Asegúrese de que instalou axeitadamente o asistente de contas (AccountWizard).

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
gl: Non se puido iniciar o asistente de importación. Comprobe a instalación.

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
gl: Non se puido iniciar o asistente de importación. Asegúrese de que instalou axeitadamente o asistente de importanción (ImportWizard).

en: Create Follow Up Reminder...
gl: Crear unha lembranza de seguimento…

en: Create...
gl: Crear…

en: Cryptography
gl: Criptografía

en: Custom Account...
gl: Conta personalizada…

en: Custom Templates
gl: Modelos personalizados

en: Custom message-&id suffix:
gl: Sufixo &identificador de mensaxe personalizado:

en: Customize accounts order...
gl: Personalizar a orde das contas…

en: Cut Message | Cut %1 Messages
gl[0]: Recortar a mensaxe
gl[1]: Recortar %1 mensaxes

en: D&ictionary:
gl: D&icionario:

en: Date
gl: Data

en: Decrease tag priority
gl: Reducir a prioridade da etiqueta

en: Defa&ult send method:
gl: Método de en&vío predeterminado:

en: Defaul&t domain:
gl: Dominio &predeterminado:

en: Default aggregation:
gl: Agrupamento predeterminado:

en: Default forwarding type:
gl: Tipo de reenvío predeterminado:

en: Default theme:
gl: Tema predeterminado:

en: Define custom mime header fields:
gl: Definir campos personalizados para a cabeceira MIME:

en: Delayed Messages...
gl: Mensaxes demoradas…

en: Delete Folder
gl: Eliminar o cartafol

en: Delete Message
gl: Eliminar a mensaxe

en: Delete Messages
gl: Eliminar as mensaxes

en: Delete Search
gl: Eliminar a busca

en: Delete T&hread
gl: Eliminar o f&ío

en: Delete current vCard
gl: Eliminar esta vCard

en: Delete messages without confirmation
gl: Eliminas as mensaxes sen confirmación

en: Delete vCard
gl: Eliminar a vCard

en: Deleting and moving messages to trash...
gl: Eliminando e movendo as mensaxes ao lixo…

en: Deleting messages
gl: Estanse a eliminar as mensaxes

en: Deleting messages canceled.
gl: Cancelouse a eliminación das mensaxes.

en: Deleting messages failed.
gl: A eliminación das mensaxes fallou.

en: Deleting messages...
gl: Estanse a eliminar as mensaxes…

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
gl: Cancelouse a eliminación ou botado das mensaxes no lixo.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
gl: A eliminación ou movemento das mensaxes ao lixo fallou.

en: Deny
gl: Denegar

en: Deta&iled new mail notification
gl: Not&ificación de correo novo detallada

en: Detect Automatically
gl: Detectar automaticamente

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
gl: Non se atopou o dicionario. Verifique que usará o dicionario axeitado.

en: Display KMail's Welcome Page
gl: Mostrar a páxina de benvida de KMail

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
gl[0]: A lista de distribución %2 está baleira; Non se pode empregar.
gl[1]: A lista de distribución %2 está baleira. Non se pode empregar.

en: Do not Loop
gl: Non volver ao inicio

en: Do not check certificate policies
gl: Non comprobar as políticas dos certificados

en: Do not perform any HTTP requests
gl: Non realizar ningunha solicitude HTTP

en: Do not perform any LDAP requests
gl: Non realizar ningunha solicitude de LDAP

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
gl: Non enviar MDN en resposta a mensaxes cifradas

en: Do not show a message preview pane
gl: Non mostrar un panel de previsualización das mensaxes

en: Do you want to attach this folder "%1"?
gl: Quere anexar este cartafol «%1»?

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
gl: Quere reenviar as mensaxes seleccionadas como anexos nunha mensaxe (como resumo MIME) ou como mensaxes individuais?

en: Do you want to remove tag '%1'?
gl: Quere retirar a etiqueta «%1»?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
gl: Quere descartar a mensaxe ou gardala para despois?

en: Documentation
gl: Documentación

en: Done
gl: Feito

en: E&mpty Trash
gl: &Baleirar o lixo

en: E&nable detection of missing attachments
gl: &Activar a detección de ficheiros anexos perdidos

en: E&xclude important messages from expiry
gl: E&xcluír as mensaxes importantes da caducidade

en: E-mails Scams
gl: Timos por correo

en: Edit "Out of Office" Replies...
gl: Editar as respostas «En ausencia»…

en: Edit Note...
gl: Editar unha nota…

en: Edit Search...
gl: Editar a busca…

en: Edit contact...
gl: Editar o contacto…

en: Edit...
gl: Editar…

en: Editor Plugins
gl: Complementos de editor

en: Email Address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
gl: Non se atopou o enderezo de correo electrónico na chave/certificado

en: Email Address:
gl: Enderezo de correo electrónico:

en: Email a&liases:
gl: A&lcumes de correo electrónico:

en: Email added successfully.
gl: O correo engadiuse satisfactoriamente.

en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Empty local &trash folder on program exit
gl: Baleirar o cartafol local do li&xo ao saír do programa

en: Empty the local trash folder on program exit
gl: Baleirar o cartafol local do lixo cando se saia do programa

en: Enable Undo Send
gl: Permitir desfacer os envíos

en: Enable Unified Mailboxes
gl: Activar as caixas de correo unificadas

en: Enable Unified Mailboxes?
gl: Activar as caixas de correo unificadas?

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
gl: Activar o axuste automático de palabras na anchura que se indique

en: Enable system tray icon
gl: Activar a icona na bandexa do sistema

en: Encrypt
gl: Cifrar

en: Encrypted Messages
gl: Mensaxes cifradas

en: Enter charset:
gl: Insira a codificación:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
gl: Insira aquí o enderezo do servidor de validación por Internet de certificados (OCSP). O URL comeza normalmente por http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
gl: Insira aquí a localización do seu proxy de HTTP, que se utilizará para todas as solicitudes de HTTP relacionadas con S/MIME. A sintaxe é servidor:porto; por exemplo omeuproxy.ningures.gal:3128.

en: Enter new forward prefix:
gl: Insira un novo prefixo de reenvío:

en: Enter new key word:
gl: Insira unha nova palabra clave:

en: Enter new reply prefix:
gl: Insira un novo prefixo de resposta:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
gl: Se se insire aquí un servidor LDAP, todas as solicitudes de LDAP irán primeiro a ese servidor. Máis exactamente, esta configuración omite calquera parte de servidor e porto especificados nun URL de LDAP e tamén se utilizará se se omitiron o servidor e o porto do URL. Empregaranse outros servidores LDAP só se falla a conexión co «proxy».
    A sintaxe é «SERVIDOR» OU «SERVIDOR:PORTO». Se se omite o porto, emprégase o porto 389 (porto LDAP estándar).

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
gl: Desactiva por completo o uso de HTTP para S/MIME.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
gl: Desactiva por completo o uso de LDAP para S/MIME.

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
gl: Produciuse un erro ao intentar retirar as mensaxes duplicadas: «%1»

en: Error while generating new key pair: %1
gl: Erro ao xerar unha nova parella de chaves: %1

en: Error while removing duplicates
gl: Produciuse un erro ao intentar retirar os duplicados.

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
gl: Hai exemplos dispoñíbeis en <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">http://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.

en: Expand all threads in the current folder
gl: Expandir todos os fíos do cartafol actual

en: Expand the current thread or group
gl: Expandir o fío de discusión ou grupo actual

en: Expire
gl: Caducar

en: Expire Folder
gl: Caducar o cartafol

en: Expire Old Messages?
gl: Caducar as mensaxes antigas?

en: Expire...
gl: Caducar…

en: Extend Selection to Next Message
gl: Estender a selección á mensaxe seguinte

en: Extend Selection to Previous Message
gl: Estender a selección á mensaxe anterior

en: External editor was started.
gl: Iniciouse o editor externo.

en: F&older
gl: Cartaf&ol

en: F&ormat:
gl: F&ormato:

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
gl: Non se puido abrir ficheiro de garda automática de %1.
    Razón: %2

en: Failed to store contact
gl: Non se puido almacenar o contacto

en: Fetch missing issuer certificates
gl: Obter os certificados de expendedor que falten

en: Filter %1
gl: Filtro %1

en: Filter &Log Viewer...
gl: Visor do r&existro dos filtros…

en: Filter on &Cc...
gl: Filtrar por &Copia…

en: Filter on &From...
gl: Filtrar por &De…

en: Filter on &Subject...
gl: Filtrar polo a&sunto…

en: Filter on &To...
gl: Filtrar por &Para…

en: Filter on Mailing-&List...
gl: Filtrar pola &lista de correo…

en: Filter on Mailing-List %1...
gl: Filtrar na lista de correo %1…

en: Filter on Mailing-List...
gl: Filtrar na lista de correo…

en: Filtering message %1 of %2
gl: Estanse a filtrar a mensaxe %1 de %2

en: Filtering messages
gl: Estanse a filtrar as mensaxes

en: Fixed Width Font
gl: Fonte monoespazo

en: Focus on First Folder
gl: Foco no primeiro cartafol

en: Focus on Last Folder
gl: Foco no derradeiro cartafol

en: Focus on Next Folder
gl: Foco no cartafol seguinte

en: Focus on Next Message
gl: Foco na mensaxe seguinte

en: Focus on Previous Folder
gl: Foco no cartafol anterior

en: Focus on Previous Message
gl: Foco na mensaxe anterior

en: Folder List
gl: Lista de cartafoles

en: Folder Shortcut %1
gl: Atallo do cartafol %1

en: Folder Tooltips
gl: Informacións sobre os cartafoles

en: Folder holds a mailing list
gl: O cartafol leva asociada unha lista de correo.

en: Folder name not defined.
gl: Non se definiu o nome do cartafol.

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Followup Reminder Agent was not registered.
gl: Non hai ningún axente de lembranzas de seguimento rexistrado.

en: Followup Reminder Messages...
gl: Mensaxes de lembranzas de seguimento…

en: Fonts
gl: Fontes

en: For &root certificates:
gl: Para os certificados &raíz:

en: For end-user certificates/&keys:
gl: Para os certificados/chaves do &usuario final:

en: For intermediate CA certificates:
gl: Para os certificados de intermediarios de CA:

en: For&ward Subject Prefixes
gl: Prefi&xos do asunto nos reenvíos

en: Former co-maintainer
gl: Co-mantedor anterior

en: Former core developer
gl: Desenvolvedor principal anterior

en: Former maintainer
gl: Mantedor orixinal

en: Forward Inline As Default.
gl: Reenviar inserido en liña de maneira predeterminada.

en: Forward To...
gl: Reenviar A…

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
gl: Atopáronse enderezos de timo en potencia <a href="phishingdetails">(máis información…)</a>.

en: From
gl: De

en: Full message
gl: Mensaxe completa

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
gl: Arquivo tar comprimido con GZ (.tar.gz)

en: General
gl: Xeral

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
gl: Xeral

en: Generate a new key pair
gl: Xerar unha nova parella de chaves

en: Generating new key pair...
gl: Estase a xerar un novo par de chaves…

en: GnuPG Configure Module Error
gl: Erro do módulo de configuración de GnuPG

en: GnuPG Settings...
gl: Configuración de GnuPG…

en: GnuPG support
gl: Compatibilidade con GnuPG

en: Go to Archive
gl: Ir ao arquivo

en: Go to the next folder with unread messages
gl: Ir ao seguinte cartafol con mensaxes non lidas

en: Go to the next message
gl: Ir á seguinte mensaxe

en: Go to the next unread message
gl: Ir á seguinte mensaxe non lida

en: Go to the next unread text
gl: Ir ao seguinte texto non lido

en: Go to the previous folder with unread messages
gl: Ir ao cartafol previo con mensaxes sen ler

en: Go to the previous message
gl: Ir á mensaxe previa

en: Go to the previous unread message
gl: Ir á mensaxe previa non lida

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
gl: &Texto seguinte sen ler

en: Grammar Checker Plugins
gl: Complementos de correctores de gramática

en: HTML Messages
gl: Mensaxes HTML

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
gl: Fondo da barra de estado HTML - Mensaxe HTML

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
gl: Fondo da barra de estado HTML - Mensaxe non HTML

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
gl: Primeiro plano da barra de estado HTML - Mensaxe HTML

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
gl: Primeiro plano da barra de estado HTML - Mensaxe non HTML

en: HTML Toolbar
gl: Barra de ferramentas HTML

en: HTTP Requests
gl: Solicitudes HTTP

en: Header Style Plugins
gl: Complementos de estilo de cabeceira

en: Headers
gl: Cabeceiras

en: Hide attachment list
gl: Agochar a lista de anexos

en: Hide menu bar
gl: Agochar a barra de menú

en: High security encryption will be used for this recipient (the encryption key is fully trusted). Click the icon for details.
gl: Usarase cifraxe de alta seguridade para este destinatario (confíase plenamente na chave de cifraxe). Prema a icona para máis información.

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
gl: &Sen ler:

en: Identity Name
gl: Nome da identidade

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
gl: Non se atopou a identidade. Verifique que usará a identidade axeitada.

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
gl: Se o número de destinatarios supera este valor, KMail avisa e pide confirmación antes de enviar a mensaxe. Pódese desactivar este aviso.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
gl: Se marca esta opción, nunca se empregan as Listas de Revogación de Certificados para validar certificados S/MIME.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
gl: Se marca esta opción, os certificados de expendedor que falten obtéñense cando sexa preciso (isto aplícase a ambos os dous métodos de validación, CRL e OCSP)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
gl: Se se escolle esta opción, os certificados S/MIME valídanse por Internet utilizando o protocolo de estado de certificados por Internet (OCSP). Introduza o URL do servidor de OCSP embaixo.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
gl: Se se escolle esta opción, os certificados S/MIME valídanse empregando Listas de Revogación de Certificados (CRL).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
gl: Se escolle esta opción, empregarase o valor do proxy HTTP que se mostra á dereita (que ven da variábel de contorno http_proxy) para todas as solicitudes HTTP.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
gl: Ignorar os puntos de distribución CRL HTTP dos certificados

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
gl: Ignorar o punto de distribución CRL de LDAP dos certificados

en: Ignore service URL of certificates
gl: Ignorar o URL do servizo dos certificados

en: Image
gl: Imaxe

en: Import/Export KMail Data...
gl: Importar ou exportar datos de KMail…

en: Important Message
gl: Mensaxe importante

en: Important changes since last version:
gl: Cambios importantes desde a última versión:

en: Impossible to send email
gl: Non se pode enviar a mensaxe

en: Improved HTML support
gl: Compatibilidade con HTML mellorada

en: Improved searches
gl: Melloras nas buscas

en: Increase tag priority
gl: Incrementar a prioridade da etiqueta

en: Indexing Collections...
gl: Indexando as coleccións…

en: Informs if message reading is a suspected email scam
gl: Informa se sospeita que a mensaxe que está a ler é un timo por correo

en: Initiating sending process...
gl: Estase a iniciar o proceso de envío…

en: Insert Signature At C&ursor Position
gl: Inserir a sinatura na posición do &cursor

en: Insert clipboard text as attachment
gl: Inserir o texto do portapapeis como anexo

en: Insert the signature above any quoted text
gl: Inserir a sinatura por riba do texto citado

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
gl[0]:  minuto
gl[1]:  minutos

en: Invalid Attachment Name
gl: Nome de anexo incorrecto

en: Invalid Email Address
gl: O enderezo de correo electrónico é incorrecto

en: Invalid Email Alias "%1"
gl: O alcume de correo electrónico «%1» é incorrecto

en: Invalid header
gl: Cabeceira incorrecta

en: Invitations
gl: Convites

en: Invoke Handler
gl: Invocar o manipulador

en: Jump to First Unread Message
gl: Saltar á primeira mensaxe nova sen ler

en: Jump to Folder...
gl: Saltar ao cartafol…

en: Jump to Last Selected Message
gl: Saltar á última mensaxe seleccionada

en: Jump to Newest Message
gl: Saltar á mensaxe máis recente

en: Jump to Oldest Message
gl: Saltar á mensaxe máis antiga

en: Jump to original folder
gl: Saltar ao cartafol orixinal

en: KDE Email Client
gl: Cliente de correo de KDE

en: KDE Kontact Summary
gl: Resumo de Kontact de KDE

en: KMail &Introduction
gl: &Introdución a KMail

en: KMail Error
gl: Erro de KMail

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
gl: KMail pode analizar as mensaxes por se conteñen timos de correo buscando técnicas frecuentes das empregadas para enganar

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
gl: KMail ten moitas funcionalidades potentes que se describen na <a href="help:/kmail2/index.html">documentación</a>.

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
gl: KMail está en modo sen conexión. Prema <a href="mail:goOnline">aquí</a> para poñelo en liña…</p>

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
gl: KMail está actualmente en modo desconectado. Como quere proceder?

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
gl: KMail baséase agora na infraestrutura de xestión da información persoal Akonadi, que supón moitos cambios en todas partes.

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
gl: KMail está no modo desconectado; todos os traballos na rede están en suspenso

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
gl: KMail está en liña; retómanse todos os traballos en rede

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
gl: KMail está en liña; retomaranse todos os traballos en rede cando se detecte unha conexión de rede

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
gl: KMail é o cliente de correo fornecido por KDE. Está deseñado para ser completamente compatíbel cos estándares de correo de Internet como IMAP, POP3 e SMTP.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
gl: KMail non puido detectar ningunha lista de correo neste cartafol.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
gl: KMail non puido detectar ningunha lista de correo neste cartafol de maneira automática. Introduza os enderezos á man.

en: Key Generation Error
gl: Erro de xeración de chaves

en: Kontact Summary
gl: Resumo de Kontact

en: Kontact Summary View
gl: Vista de resumo de Kontact

en: LDAP Requests
gl: Solicitudes de &LDAP

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
gl: Incluír na comprobación man&ual do correo

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
gl: Poñer sen conexión ao apagar KMail

en: Last Search
gl: Última busca

en: Layout
gl: Formato

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
gl: Menos conxelacións da interface gráfica, as comprobacións do correo prodúcense no fondo.

en: Link
gl: Ligazón

en: List Archives
gl: Arquivos da lista

en: List Help
gl: Axuda da lista

en: List of collections is empty. %1
gl: A lista de coleccións está baleira. %1

en: Load E&xternal References
gl: Cargar as referencias e&xternas

en: Load External References
gl: Cargar as referencias externas

en: Load external reference when mail comes for this contact
gl: Cargar as referencias externas cando veña correo deste contacto

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
gl: O emprego de referencias externas no correo HTML farao a vostede máis vulnerábel ao «spam» («correo lixo») e podería incrementar o risco de que o seu sistema se vise comprometido por outros ocos, actuais e futuros, de seguranza.

en: Locali&zed format (%1)
gl: Formato locali&zado (%1)

en: Long folder list
gl: Lista de cartafoles longa

en: Loop in All Folders
gl: Circular en todos os cartafoles

en: Loop in All Marked Folders
gl: Circular en todos os cartafoles marcados

en: Loop in Current Folder
gl: Circular no cartafol actual

en: Lose Formatting
gl: Perder o formato

en: Lose the formatting?
gl: Perder o formato?

en: Low security encryption will be used for this recipient (the encryption key is untrusted). Click the icon for details.
gl: Usarase cifraxe de pouca seguridade para este destinatario (non se confía na chave de cifraxe). Prema a icona para máis información.

en: M&ove Thread to Trash
gl: Mover o &fío ao lixo

en: Mail Summary Configuration Dialog
gl: Diálogo de configuración do resumo do correo electrónico

en: Mailing List Name: %1
gl: Nome da lista de correo: %1

en: Mailing list description:
gl: Descrición da lista de correo:

en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Manage &Sieve Scripts...
gl: Xestionar os scripts de &Sieve…

en: Mar&k Message
gl: Mar&car a mensaxe

en: Mar&k selected message as read after
gl: Mar&car as mensaxes escollidas como lidas despois de

en: Mark &Thread
gl: Marcar o &fío

en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
gl: Marcar como lidas todas as mensaxes deste cartafol recursivamente

en: Mark Thread as &Action Item
gl: Marcar o fío como elemento de &acción

en: Mark Thread as &Important
gl: Marcar o fío como &importante

en: Mark Thread as &Read
gl: Marcar o fío como &lido

en: Mark Thread as &Unread
gl: Marcar o fío como &non lido

en: Mark all messages in the selected thread as read
gl: Marcar como lidas todas as mensaxes do fío seleccionado

en: Mark all messages in the selected thread as unread
gl: Marcar como non lidas todas as mensaxes do fío seleccionado

en: Maximum Attachment Size:
gl: Tamaño máximo de anexos:

en: Maximum recent addresses retained:
gl: Máximo de enderezos recentes retidos:

en: Medium security encryption will be used for this recipient (the encryption key is marginally trusted). Click the icon for details.
gl: Usarase cifraxe de seguridade media para este destinatario (confíase parcialmente na chave de cifraxe). Prema a icona para máis información.

[ctx: Menu item]
en: Encoding
gl: Codificación

en: Message
gl: Mensaxe

en: Message Body
gl: Corpo da mensaxe

en: Message Default Format
gl: Formato predeterminado das mensaxes

en: Message Disposition Notifications
gl: Confirmación de entrega das mensaxes

en: Message From &Template
gl: Mensaxe a partir dun &modelo

en: Message List
gl: Lista de mensaxes

en: Message List - Action Item Messages
gl: Lista de mensaxes - Mensaxes de elementos de acción

en: Message List - Important Messages
gl: Lista de mensaxes - Mensaxes importantes

en: Message List - Unread Messages
gl: Lista de mensaxes - Mensaxes sen ler

en: Message Preview Pane
gl: Panel de previsualización das mensaxes

en: Message Tag: %1
gl: Etiqueta de mensaxe: %1

en: Message Tags
gl: Etiquetas de mensaxe

en: Message Viewer
gl: Visor de mensaxes

en: Message Window
gl: Xanela de mensaxes

en: Message template for forward
gl: Modelo de mensaxe para os reenvíos

en: Message template for new message
gl: Modelo de mensaxe para as mensaxes novas

en: Message template for reply
gl: Modelo de mensaxe para responder

en: Message template for reply to all
gl: Modelo de mensaxe para responder a todos

en: Message will be encrypted
gl: Cifrarase a mensaxe

en: Message will be signed
gl: Asinarase a mensaxe

en: Message will not be encrypted
gl: Non se cifrará a mensaxe

en: Message will not be signed
gl: Non se asinará a mensaxe

[ctx: Message->]
en: &Forward
gl: &Reenviar

[ctx: Message->]
en: &Reply
gl: &Responder

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
gl: &Lista de correo

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
gl: Encamiña&r…

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
gl: Como &anexo…

en: Messages archived
gl: Mensaxes arquivadas

en: Messages copied successfully.
gl: As mensaxes movéronse satisfactoriamente.

en: Messages deleted successfully.
gl: As mensaxes elimináronse correctamente.

en: Messages moved successfully.
gl: As mensaxes movéronse satisfactoriamente.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
gl: As mensaxes botáronse no lixo ou elimináronse correctamente

en: Messages moved to trash successfully.
gl: As mensaxes botáronse no lixo satisfactoriamente.

en: Misc
gl: Miscelánea

en: Mod&ify...
gl: Mod&ificar…

en: Modify the selected identity
gl: Modificar a identidade seleccionada

en: Modify...
gl: Modificar…

en: More...
gl: Máis…

en: Move Message | Move Messages
gl[0]: Mover a mensaxe
gl[1]: Mover as mensaxes

en: Move Message To...
gl: Mover a mensaxe para…

en: Move Message to Folder
gl: Mover a mensaxe ao cartafol

en: Move To Trash
gl: Botar no lixo

en: Move message to trashcan
gl: Botar a mensaxe no lixo

en: Move thread to trashcan
gl: Botar o fío no lixo

en: Move to Trash
gl: Botar no lixo

en: Moved all messages to the trash
gl: Movéronse todas as mensaxe para o lixo

en: Moving messages
gl: Estanse a mover as mensaxes

en: Moving messages canceled.
gl: Cancelouse o traslado das mensaxes.

en: Moving messages failed.
gl: O traslado das mensaxes fallou.

en: Moving messages to trash canceled.
gl: Cancelouse o botado das mensaxes no lixo.

en: Moving messages to trash failed.
gl: O movemento das mensaxes ao lixo fallou.

en: Moving messages to trash...
gl: Botar as mensaxes no lixo…

en: Moving messages...
gl: Estanse a mover as mensaxes…

en: Multiple encryption keys per address
gl: Varias chaves de cifrado por enderezo

en: Name of the attachment:
gl: Nome do anexo:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
gl: Detectouse unha conexión de rede; retómanse todos os traballos en rede

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
gl: A rede está desconectada. Non se pode actualizar a información dos cartafoles.

en: Never
gl: Nunca

en: Never Automatically
gl: Nunca automaticamente

en: Never consult a CRL
gl: Non consultar nunca unha CRL

en: New AddressBook Contact...
gl: Novo contacto no caderno de enderezos…

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
gl: Novo renderizador de HTML (QtWebEngine)

en: New Mail Notification
gl: Notificación de correo novo

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
gl: O novo axente notificador de correo electrónico non está rexistrado. Contacte co administrador do seu sistema.

en: New Message From &Template
gl: Nova mensaxe a partir dun &modelo

en: New Message To...
gl: Nova mensaxe Para…

en: New Message t&o Mailing-List...
gl: N&ova mensaxe para a lista de correo…

en: New Messages
gl: Mensaxes novas

en: New Messages In
gl: Mensaxes novas en

en: New message list and new folder tree
gl: Nova lista de mensaxes e nova árbore de cartafoles

en: Next &Unread Message
gl: Mensaxe seguinte &non lida

en: Next Unread &Folder
gl: Cartafol seguinte non &lido

en: No Picture
gl: Sen imaxe

en: No Subject
gl: Sen asunto

en: No Subject Specified
gl: Non se especificou ningún asunto

en: No To: specified
gl: Non se especificou ninguén en Para:

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
gl: Non gardar

en: No autosave
gl: Non gardar automaticamente

en: No folder returned.
gl: Non se devolveu ningún cartafol.

en: No folder selected
gl: Non se seleccionou ningún cartafol

en: No key
gl: Sen chave

en: No limit
gl: Sen límite

en: No messages selected.
gl: Non hai ningunha mensaxe seleccionada.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
gl: Non se detectou ningunha conexión de rede; todos os traballos en rede están en suspenso

en: No picture set for your address book entry.
gl: Non se estabeleceu unha imaxe na entrada do seu caderno de enderezos.

en: No unread messages in your monitored folders
gl: Non hai mensaxes sen ler nos cartafoles monitorizados.

en: Not available
gl: Non está dispoñíbel

en: Not available.
gl: Non está dispoñíbel.

en: Nothing
gl: Nada

en: OCSP responder URL:
gl: URL do servidor de OCSP:

en: OCSP responder signature:
gl: Sinatura do servidor de OCSP:

en: OVR
gl: SOB

en: Offline
gl: Desconectado

en: On All Mail Checks
gl: En todas as comprobacións de correo electrónico

en: On Manual Mail Checks
gl: Nas comprobacións manuais de correo electrónico

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
gl: Unha das chaves de cifrado OpenPGP configuradas non contén ningún identificador de usuario co enderezo de correo electrónico configurado para esta identidade (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
gl: Unha das chaves de OpenPGP configuradas non contén ningún identificador de usuario co enderezo de correo electrónico configurado para esta identidade (%1).
    Isto pode resultar en mensaxes de aviso por parte do destinatario cando el/a intente verificar as sinaturas feitas con esta configuración.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
gl: Un dos certificados de cifrado S/MIME non contén o enderezo de correo electrónico configurado para esta identidade (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
gl: Un dos certificados S/MIME configurados para asinar non contén o enderezo de correo electrónico configurado para esta identidade (%1).
    Isto podería resultar en mensaxes de aviso no lado do destinatario cando intente verificar a sinatura feita con esta configuración.

en: Online Certificate Validation
gl: Validación de certificados por Internet

en: Online status (unknown)
gl: Estado en liña (descoñecido)

en: Online/Offline
gl: En liña ou desconectado

en: Only check for new mail
gl: Só comprobar o correo novo

en: Only headers
gl: Só as cabeceiras

en: Only open composer window
gl: Só abrir a xanela de edición

en: Open &Message
gl: Abrir a &mensaxe

en: Open &Search Folder
gl: Abrir o cartafol de bu&scas

en: Open Address Book
gl: Abrir o caderno de enderezos

en: Open Folder: "%1"
gl: Abrir un cartafol: «%1»

en: Open Message
gl: Abrir a mensaxe

en: Open Message in List Archive
gl: Abrir a mensaxe no arquivo de listas

en: Open in Address Book
gl: Abrir no caderno de enderezos

en: Open this folder on &startup:
gl: Abrir e&ste cartafol no inicio:

en: OpenPGP encryption key:
gl: Chave de cifrado OpenPGP:

en: OpenPGP signing key:
gl: Chave de asinado OpenPGP:

en: Opening Autosave File Failed
gl: Fallou a abertura do ficheiro de garda automática

en: Organi&zation:
gl: Organi&zación:

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
gl: Funcionalidade orixinal de cifrado, compatibilidade con PGP 2 e PGP 5

en: Other Actio&ns...
gl: Outras acció&ns…

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
gl[0]: Resposta para fóra da oficina activa no servidor
gl[1]: Resposta para fóra da oficina activa nos servidores

en: Outgoing Account:
gl: Conta de saída:

en: Outgoing accounts (add at least one):
gl: Contas de saída (engada polo menos unha):

en: Outlook-compatible attachment naming
gl: Nomes de anexos compatíbel co Outlook

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
gl: Compatibilidade con PGP 6 e máis melloras de cifrado

en: POP filters
gl: Filtros de POP

en: Paste as Attac&hment
gl: Pegar como ane&xo

en: Picture
gl: Imaxe

en: Please select the folder that should be archived.
gl: Escolla o cartafol que desexa arquivar.

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
gl: Por favor, dedique un momento a encher o panel de configuración en «Opcións → Configurar KMail». Ten que crear polo menos unha identidade predeterminada e unha conta de correo entrante, así como tamén unha conta de correo saínte.

en: Please wait . . .
gl: Agarde…

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
gl[0]: Agarde, por favor, mentres se transfire a mensaxe
gl[1]: Agarde, por favor, mentres se transfiren as %1 mensaxes

en: Plugin Editor Information
gl: Información do editor de complementos

en: Plugins support
gl: Compatibilidade con complementos

en: Post New Message
gl: Publicar unha mensaxe nova

en: Post to List
gl: Publicar na lista

en: Pr&epend Signature
gl: &Engadir a sinatura ao comezo

en: Prefer &HTML to Plain Text
gl: Preferir &HTML a texto simple

en: Prefer &Plain Text to HTML
gl: Preferir o &texto simple ao HTML

en: Prefer HTML to plain text
gl: Preferir HTML a texto simple

en: Preferred handler:
gl: Xestor preferido:

en: Preview
gl: Vista previa

en: Previous Unread &Message
gl: Mensaxe previa &non lida

en: Previous Unread F&older
gl: Cartafol previo &non lido

en: Primary host for LDAP requests:
gl: Servidor primario para as solicitudes de LDAP:

en: Printing
gl: Impresión

en: Printing Output
gl: Saída de impresión

en: Push email (IMAP IDLE)
gl: Correo electrónico push (IMAP IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
gl: Pór na fila

en: Quota
gl: Cota

en: Quote characters
gl: Caracteres para as citas

en: Quote original message:
gl: Citar a mensaxe orixinal:

en: Quoted Text - First Level
gl: Texto entre comiñas - Primeiro nivel

en: Quoted Text - Second Level
gl: Texto entre comiñas - Segundo nivel

en: Quoted Text - Third Level
gl: Texto entre comiñas - Terceiro nivel

en: Re&move
gl: Ret&irar

en: Re&save as Template
gl: Volver gardar como &modelo

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
gl: Activar de novo todas as advertencias «Non preguntar de novo»

en: Read message body from 'file'
gl: Ler o corpo da mensaxe desde o «ficheiro»

en: Reading
gl: Lectura

[ctx: Receiver of the email]
en: To
gl: Para

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
gl: Recoñecer calquera das seguintes palabras clave como intencións de anexar un ficheiro:

en: Recycle colors on deep &quoting
gl: Reciclar as cores en textos con moitas citas ani&ñadas

en: Reindex
gl: Indexar de novo

en: Remo&ve
gl: Retir&ar

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove &Action Item Thread Mark
gl: Retirar a marca de fío elemento de acción

en: Remove &Important Thread Mark
gl: Retirar a marca de fío &importante

en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
gl: Retirar os duplicados deste cartafol recursivamente

en: Remove Shortcut
gl: Retirar atallo

en: Remove selected tag
gl: Retirar a etiqueta seleccionada

en: Remove the selected identity
gl: Retirar a identidade seleccionada

en: Removing duplicates
gl: Estanse a retirar os duplicados

en: Rename
gl: Renomear

en: Rename the selected identity
gl: Renomear a identidade seleccionada.

en: Repl&y Subject Prefixes
gl: Prefi&xos para os asuntos nas réplicas

en: Reply Special
gl: Resposta especial

en: Reply To...
gl: Responder a…

en: Reply Without &Quote...
gl: Responder sen &citas…

en: Reply to &All...
gl: Responder &a todos…

en: Reply to A&uthor...
gl: Responder &ao autor…

en: Reply to Mailing-&List...
gl: Responder á &lista de correo…

en: Request Help
gl: Solicitar axuda

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
gl: Volver gardar esta mensaxe no cartafol de modelos. Así poderase usar máis adiante.

en: Resource %1 is broken.
    %2
gl: O recurso %1 está estragado.
    %2

en: Restart Account
gl: Reiniciar a conta

en: Restore default domain name
gl: Restaurar o nome do dominio predeterminado

en: Retrieval Options
gl: Opcións de obtención

en: Retrieving Folder Contents
gl: Obtendo o contido do cartafol

en: Retrieving folder properties
gl: Estanse a obter as propiedades do cartafol

en: Rich Text
gl: Texto enriquecido

en: Rich Text Editing
gl: Edición de texto enriquecido

en: S&end as Is
gl: &Enviar deste xeito

en: S/MIME Validation
gl: Validación S/MIME

en: S/MIME encryption certificate:
gl: Certificado de cifrado S/MIME:

en: S/MIME signing certificate:
gl: Certificado de asinado S/MIME:

en: Safe Browsing
gl: Navegación segura

en: Save &As...
gl: Gardar &como…

en: Save &Distribution List...
gl: Gardar a lista de &distribución…

en: Save A&ttachments...
gl: Gardar os arquivos ane&xos…

en: Save Attachments...
gl: Gardar os arquivos anexos…

en: Save Image On Disk...
gl: Gardar unha imaxe nun disco…

en: Save Link As...
gl: Gardar a ligazón como…

en: Save To File
gl: Gardar nun ficheiro

en: Save as &Draft
gl: Gardar como &borrador

en: Save as &File
gl: Gardar como &ficheiro

en: Save as &Template
gl: Gardar como &modelo

en: Save email as text or html file
gl: Gardar o correo como un ficheiro de texto ou HTML.

en: Save email in Draft folder
gl: Gardar o correo no cartafol de borradores

en: Save email in Template folder
gl: Gardar o correo no cartafol de modelos

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
gl: Gardar esta mensaxe no cartafol de borradores. Así poderá editarse e enviada de novo no futuro.

en: Scan emails for tracking URLs
gl: Examinar as mensaxes en busca de URL de seguimento

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
gl: Desprazar cara embaixo a mensaxe actual. Ao chegar ao final da mensaxe, ir á seguinte mensaxe non lida.

en: Search &only in:
gl: Buscar s&ó en:

en: Search Anyway
gl: Buscar de todos xeitos

en: Search complete.
gl: Rematou a busca.

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
gl: A busca fallou, atopáronse algúns erros: <ul><li>%1</li></ul>

en: Search failed.
gl: A busca fallou.

en: Search folder &name:
gl: Buscar o &nome de cartafol:

en: Search in &all folders
gl: Busc&ar en todos os cartafoles.

en: Search stopped.
gl: A busca detívose.

en: Searching...
gl: Buscando…

en: Security Warning
gl: Advertencia de seguranza

en: Select
gl: Escoller

en: Select &All Messages
gl: Seleccionar &todas as mensaxes

en: Select &Recipients...
gl: Escoller os &destinatarios…

en: Select First Message
gl: Seleccionar a primeira mensaxe

en: Select Folder with Focus
gl: Escoller o cartafol co foco

en: Select Folders...
gl: Seleccionar cartafoles…

en: Select Last Message
gl: Seleccionar a derradeira mensaxes

en: Select Message with Focus
gl: Seleccionar a mensaxe co foco

en: Select a cryptographic format for this message
gl: Escolla o formato criptográfico para esta mensaxe

en: Select email to put in whitelist:
gl: Seleccione un correo electrónico para poñer na lista branca:

en: Select specific folders:
gl: Escoller cartafoles específicos:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
gl: Seleccione o dicionario que desexe utilizar para corrixir a ortografía desta mensaxe

en: Select the number of days here
gl: Escolla aquí o número de días

en: Select the outgoing account to use for sending this message
gl: Seleccione a conta de envío que desexe empregar para enviar esta mensaxe

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
gl: Seleccione os complementos dos que quere ver un resumo na páxina de resumos.

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
gl: Seleccione o cartafol de correo enviado no que desexe gardar unha copia desta mensaxe

en: Send
gl: Enviar

en: Send &Later
gl: Enviar &máis tarde

en: Send &Later Via
gl: Enviar &máis tarde mediante

en: Send &messages in outbox folder:
gl: Enviar as &mensaxes do cartafol de saída:

en: Send A&gain...
gl: Enviar de no&vo…

en: Send As Digest
gl: Enviar como resumo

en: Send Confirmation
gl: Enviar unha confirmación

en: Send Email
gl: Enviar a mensaxe

en: Send Individually
gl: Enviar individualmente

en: Send Later
gl: Enviar máis tarde

en: Send Later Agent was not registered.
gl: Non se rexistrou o axente Enviar Máis Tarde.

en: Send Now
gl: Enviar agora

en: Send Queued Messages Via
gl: Enviar as mensaxes en fila mediante

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
gl: Enviar a mensaxe ao «enderezo» ou anexar o ficheiro ao que apunta o URL

en: Send policy:
gl: Política de envío:

en: Send queued mail on mail check
gl: Enviar o correo na fila de espera cando se comprobe o correo

en: Sending Message Failed
gl: Fallou o envío da mensaxe

en: Sending Without Confirmation
gl: Enviar sen confirmación

en: Sending messages
gl: Estanse a enviar as mensaxes

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
gl: O cartafol de enviado non está definido. Configúreo antes de enviar correo.

en: Sent-mail &folder:
gl: Carta&fol das mensaxes enviadas:

en: Serverside Subscription...
gl: Subscrición da parte do servidor…

en: Set Focus to Quick Search
gl: Estabelecer o foco na Busca rápida

en: Set a subject for this message
gl: Indique un asunto para esta mensaxe

en: Set as &Default
gl: Pór como pre&determinada

en: Set as Default
gl: Pór como predeterminada

en: Set body of message
gl: Estabelecer o corpo da mensaxe

en: Set replyTo to 'address'
gl: Estabelecer replyTo como «enderezo»

en: Set subject of message
gl: Indicar o asunto da mensaxe

en: Set the "From:" email address for this message
gl: Indique o enderezo «De:» para esta mensaxe

en: Set the default forwarded message format
gl: Indicar o formato predeterminado das mensaxes encamiñadas

en: Set the maximum number of recipients for the warning
gl: Indicar o número máximo de destinatarios do aviso

en: Set the text width for automatic word wrapping
gl: Indique a anchura de texto para o axuste automático de palabras

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
gl: Asunto

en: Share image...
gl: Compartir a imaxe…

en: Short folder list
gl: Lista de cartafoles curta

en: Show Favorite Folders View
gl: Mostrar a vista de cartafoles favoritos

en: Show HTML Format
gl: Mostrar o formato HTML

en: Show HTML format when mail comes from this contact
gl: Mostrar o formato HTML cando veña correo deste contacto

en: Show Unread Email in TaskBar
gl: Mostrar o correo sen ler na barra de tarefas

en: Show attachment list
gl: Mostrar a lista de anexos

en: Show crypto label indicator
gl: Mostrar o indicador de etiqueta de cifrado

en: Show folder quick search field
gl: Mostrar a liña de busca rápida de cartafoles

en: Show folder quick search line edit
gl: Mostrar a edición de liña de busca rápida de cartafoles

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
gl: Mostrar para cada cartafol o número de mensaxes novas recibidas

en: Show full path for folders
gl: Mostrar a ruta completa aos cartafoles.

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
gl: Buscar… <%1>

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
gl: Mostrar o panel de xestión e inserción de fragmentos de texto no editor.

en: Show the message preview pane below the message list
gl: Mostrar o panel de previsualización da mensaxe embaixo da lista de mensaxes

en: Show the message preview pane next to the message list
gl: Mostrar o panel de previsualización da mensaxe a carón da lista de mensaxes

en: Show unread email in Taskbar
gl: Mostrar o correo sen ler na barra de tarefas

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
gl:  Liña: %1

en: Sign
gl: Asinar

en: Signature
gl: Sinatura

en: Smart for&mat (%1)
gl: For&mato elegante (%1)

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
gl: Un cartafol personalizado de identidade xa non existe; usaranse polo tanto os cartafoles predeterminados.

en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
gl: Algúns dos cartafoles nos que quere buscar non están completamente indexados aínda ou excluíronse do índice. Planificarase unha reindexación prioritaria de todos os cartafoles marcados a continuación. Se desmarca un cartafol, podería indexarse aínda así máis tarde, a menos que se excluíse da indexación.

en: Some of the new features in this release of KMail include:
gl: Entre as características novas desta edición de KMail están:

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
gl: Indica o número de campos de cabeceira MIME personalizados que se insiren nas mensaxes (só para uso interno)

en: Specifies the policy used when displaying policy
gl: Indica a política seguida para mostrar a política

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
gl: Indica a anchura do campo Colección no diálogo da xanela de Buscas (só para uso interno)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
gl: Indica a anchura do campo Data no diálogo da xanela buscas (só para uso interno)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
gl: Indica a anchura do campo Cartafol no diálogo da xanela de Buscas (só para uso interno)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
gl: Indica a anchura do campo Destinatario no diálogo da xanela Buscas (só para uso interno)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
gl: Indica a anchura do campo Remitente no diálogo da xanela Buscas (só para uso interno)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
gl: Indica a anchura do campo Asunto no diálogo da xanela Buscas (só para uso interno)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
gl: Indica se os cartafoles caducarán en segundo plano (só para uso interno)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
gl: Indica se é a primeira vez que se executa a aplicación (só para uso interno)

en: Specify e&ditor:
gl: Especificar o e&ditor:

en: Specify the folder to open when the program is started
gl: Indicar o cartafol que se abre cando se inicia o programa

en: Spellcheck: off
gl: Corrección ortográfica: desactivada

en: Spellcheck: on
gl: Corrección ortográfica: activada

en: Spellchecker
gl: Corrección ortográfica

en: Sta&ndard format (%1)
gl: Formato &estándar (%1)

en: Standard Templates
gl: Modelos estándar

en: Start minimized to tray
gl: Iniciar minimizado na área de notificacións

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
gl: Arquivo

en: Starting...
gl: Estase a iniciar…

en: Status:
gl: Estado:

en: Subscribe to List
gl: Subscribirse á lista

en: Summary for %1
gl: Resumo de %1

en: Support for adding notes (annotations) to mails
gl: Posibilidade de engadir notas (e anotacións) ás mensaxes de correo

en: Sync All
gl: Sincronizalo todo

en: System Tray
gl: Bandexa do sistema

en: System tray notification
gl: Notificación na bandexa do sistema

en: Ta&g Settings
gl: Configuración das eti&quetas

en: Tag not Found
gl: Non se atopou a etiqueta

en: Templates
gl: Modelos

en: Text Conversion Plugins
gl: Complementos de conversión de texto

en: Text Direction Toolbar
gl: Barra de ferramentas da dirección do texto

en: Thank you,
gl: Grazas,

en: The KDE Mail Client
gl: O cliente de correo de KDE.

en: The KMail Team
gl: O equipo de KMail

en: The email to this recipient will be encrypted, but the security of the encryption is unknown (the encryption key could not be verified). Click the icon for details.
gl: A mensaxe a este destinatario cifrarase, pero descoñécese a seguridade da cifraxe (non se puido verificar a chave de cifraxe). Prema a icona para máis información.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
gl: O ficheiro contén varias mensaxes. Só se mostra a primeira.

en: The file does not contain a message.
gl: O ficheiro non contén ningunha mensaxe.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
gl: A altura do diálogo Configurar KMail (só para uso interno)

en: The height of the search window (for internal use only)
gl: A altura da xanela de buscas (só para uso interno)

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
gl: A mensaxe que escribiu parece facer referencia a un ficheiro anexado, pero non anexou nada. Quere anexar un ficheiro á mensaxe?

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
gl: O módulo non está presente. Verifique a instalación. O módulo fornéceo Kleopatra.

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
gl: O cartafol usado máis recentemente no diálogo de selección de cartafoles.

en: The signature file is not valid
gl: O ficheiro da sinatura non é correcto

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
gl: O tamaño do diálogo de identidade (só para uso interno)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
gl: O limiar a partir do cal se ha de avisar ao usuario de que un cartafol se aproxima ao seu límite de cota.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
gl: A anchura do diálogo Configurar KMail (só para uso interno)

en: The width of the search window (for internal use only)
gl: A anchura da xanela de buscas (só para uso interno)

en: There are no unread messages
gl: Non hai mensaxes sen ler

en: There is nothing to undo.
gl: Non hai nada que desfacer.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
gl: Produciuse un problema ao renomear o cartafol de buscas. Unha razón frecuente pode ser que xa exista outro cartafol de buscas co mesmo nome. O erro devolvido foi «%1».

en: This charset is not supported.
gl: Non se permite esta codificación.

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
gl: Este cartafol, %1, é de só lectura. Verifique a configuración da conta %2

en: This folder does not have any expiry options set
gl: Este cartafol non ten ningunha opción de caducidade estabelecida

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
gl[0]: Esta identidade cambiou para que use o transporte predeterminado:
gl[1]: Estas %1 identidades cambiaron para que usen o transporte predeterminado:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
gl[0]: Esta identidade cambiou para que use o transporte modificado:
gl[1]: Estas %1 identidades cambiaron para que usen o transporte modificado:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
gl: Esta lista compróbase para cada mensaxe saínte, desde arriba cara abaixo, na busca dunha codificación que conteña todos os caracteres requiridos.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
gl: Esta opción require dirmngr >= 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
gl: Isto evita que a caducidade automática das mensaxes antigas nun cartafol faga que se eliminen (ou movan para un cartafol de arquivo) as mensaxes marcadas como «importantes» ou «elemento de acción»

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
gl: Este valor emprégase para decidir se se debe mostrar a introdución a KMail.

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
gl: Marca temporal para as mensaxes de estado «Transmisión completa»

en: To: field is empty. Send message anyway?
gl: O campo «Para:» está baleiro. Enviar a mensaxe de todos os xeitos?

en: Toggle Message Tag: %1
gl: Alternar a etiqueta de mensaxe: %1

en: Toggle rich text editing mode
gl: Alternar o método de edición de texto enriquecido

en: Too many recipients
gl: Demasiados destinatarios

en: Tools Plugins
gl: Complementos de ferramentas

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
gl: Non se atopou o transporte. Verifique que usará o transporte de correo axeitado.

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
gl: Escolla esta opción para facer que o Outlook(tm) comprenda nomes de anexos que conteñan caracteres non ingleses

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
gl: Desactivar o modo HTML fai que o texto perda o formato. Ten certeza?

en: Unable to create folder. %1
gl: Non se pode crear o cartafol. %1

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
gl: Non se pode obter o cartafol. Infórmase deste erro: %1

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
gl: Non se pode obter o cartafol pai. Infórmase deste erro: %1

en: Unable to return list of folders.
gl: Non se pode devolver a lista de cartafoles.

en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
gl: Non se pode iniciar o «Exportador de datos PIM».

en: Unable to start ImportWizard
gl: Non se pode iniciar o asistente de importación.

en: Unable to start account wizard
gl: Non se pode iniciar o asistente de contas

en: Unable to start import wizard
gl: Non se pode iniciar o asistente de importación

en: Uncompressed Archive (.tar)
gl: Arquivo sen comprimir (.tar)

en: Undefined Encryption Key
gl: A chave de cifrado non está definida

en: Undefined Signing Key
gl: A chave de sinatura non está definida

en: Undo send
gl: Desfacer o envío

en: Unread Message
gl: Mensaxe sen ler

en: Unselect All
gl: Anular a selección

en: Unsubscribe From List
gl: Anular a subscrición á lista

en: Unsubscribe from List
gl: Anular a subscrición á lista

en: Usability tests and improvements
gl: Probas de usabilidade e melloras

en: Usage:
gl: Uso:

en: Use &this proxy for HTTP requests:
gl: Empregar es&te proxy para as solicitudes HTTP:

en: Use Fi&xed Font
gl: Usar unha fonte monoespa&zo

en: Use Global Setting
gl: Empregar os parámetros globais

en: Use HTML
gl: Empregar HTML

en: Use custom &icons
gl: Empregar &iconas personalizadas

en: Use e&xternal editor instead of composer
gl: Empregar un editor e&xterno no canto do editor propio

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
gl: O emprego de HTML no correo farao a vostede máis vulnerábel ao «correo lixo» e podería incrementar o risco de que o seu sistema se vise comprometido por outros ocos de seguranza.

en: Use s&ystem HTTP proxy:
gl: Empregar prox&y HTTP do sistema:

en: Use the selected identity by default
gl: Empregar a identidade seleccionada de maneira predeterminada

en: Validate Send Default Shortcut
gl: Validar o atallo predeterminado de envío

en: Validate certificates online (OCSP)
gl: Validar certificados por Internet (OCSP)

en: View the given message file
gl: Ver o ficheiro de mensaxe dado

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
gl: &Pregar este fío / grupo

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
gl: &Expandir o fío / grupo

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
gl: Pregar t&odos os fíos

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
gl: Ex&pandir todos os fíos

en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
gl: Ad&vertir se un certificado/chave caduca pronto (configure os limiares embaixo)

en: Warn if the number of recipients is more than:
gl: Avisar se o número de destinatarios excede de:

en: Warn if too many recipients are specified
gl: Avisar se se indican demasiados destinatarios

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
gl: Non se pode crear a etiqueta, xa existe unha co mesmo nome.

en: We cannot delete vCard file.
gl: Non se pode eliminar o ficheiro vCard.

en: We hope that you will enjoy KMail.
gl: Esperamos que goce de KMail.

en: Webengine Plugins
gl: Complementos de motor web

en: What's next?
gl: Que toca agora?

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
gl: Se se marca, as mensaxes enviadas almacénanse en forma cifrada

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
gl: Ao buscar pola localización dunha CRL, o certificado que vai probarse normalmente contén o que se chaman entradas «Punto de Distribución CRL» (DP), que son URL que describen como se accede ao URL. Emprégase a primeira entrada DP que se atope. Con esta opción ignóranse todas as entradas que empreguen o esquema HTTP ao buscar un DP axeitado.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
gl: Ao buscar a localización dunha CRL, o certificado que vai probarse normalmente contén o que se chaman entradas «Punto de Distribución CRL» (DP), que son URLs que describen como se accede ao URL. Emprégase a primeira entrada DP que se atope. Con esta opción ignóranse todas as entradas que empreguen o esquema LDAP ao buscar un DP axeitado.

en: When replying, do not quote any existing signature
gl: Ao responder, non citar ningunha sinatura existente

en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
gl: Se preguntar se o usuario quere activar as caixas de correo unificadas cando se detecte máis dunha conta de correo electrónico. Só se preguntará unha vez.

en: Whitelist:
gl: Lista branca:

en: Work Offline
gl: Traballar sen conexión

en: Work Online
gl: Traballar en liña

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
gl: Pretende enviar unha mensaxe a máis de %1 destinatarios. Envíase igual?

en: You did not selected a valid folder.
gl: Non seleccionou un cartafol correcto.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
gl: Non especificou o asunto. Enviar a mensaxe de todos os xeitos?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
gl: Non ten o seu propio contacto definido no caderno de enderezos.

en: You forgot to add conditions.
gl: Esqueceu engadir condicións.

en: You forgot to define condition.
gl: Esqueceu definir unha condición.

en: You forgot to select collections.
gl: Esqueceu seleccionar coleccións.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
gl: Escolleu a codificación dos nomes dos anexos que conteñen caracteres non ingleses dun xeito comprensíbel para Outlook(tm) e outros clientes de correo electrónico que non permiten nomes de anexos en codificacións estándar.
    Teña en conta que KMail podería crear mensaxes que non cumpran co estándar e, consecuentemente, é posíbel que os clientes de correo electrónico baseados no estándar non entendan as súas mensaxes; polo tanto, a menos que non teña outra opción, non debería activar esta característica.

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
gl: Ten máis dunha conta de correo electrónico configurada.
    Quere activar a funcionalidade de caixa de correo unificada para mostrar o contido unificado dos cartafoles de entrada, enviado e borradores?
    Pode configurar as caixas de correo unificadas, crear personalizadas ou
    desactivar a funcionalidade completamente na configuración do complemento de KMail.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
gl: Debe inserir un enderezo de correo electrónico no campo De:. Debería tamén estabelecer o seu enderezo de correo electrónico para todas as identidades, de xeito que non teña que inserilo para cada mensaxe.

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
gl: Debe especificar como mínimo un destinatario para poder cifrar o borrador.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
gl: Debe especificar como mínimo un destinatario, xa sexa no campo de destinatario, no de copia ou no de copia agochada.

en: Zoom: %1%
gl: Ampliación: %1%

en: email
gl: Correo electrónico

en: no proxy
gl: sen proxy

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
gl: Formato preferido:

[ctx: sender address field]
en: &From:
gl: &De:

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
en: When &trying to find unread messages:
gl: Cando se in&tente atopar as mensaxes non lidas:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
gl: Cando se ent&re nun cartafol:

en: unnamed
gl: sen nome

[ctx: what's this help]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Cando se salte á mensaxe seguinte sen ler, pode ocorrer que non existan máis mensaxes por baixo da mensaxe actual.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Non volver ao inicio:</span> A busca detense na última mensaxe do cartafol actual.</p>
    <p style=» margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;»><span style=» font-weight:600;»>Circular no cartafol actual:</span> A busca continúa na parte superior da lista de mensaxes, pero non se vai a outro cartafol.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Circular en todos os cartafoles:</span> A busca continúa na parte superior da lista de mensaxes. Se non se atopan mensaxes sen ler, continúase no cartafol seguinte.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De maneira similar, cando se busca a mensaxe anterior sen ler, a busca comeza na parte inferior da lista de mensaxes e continúa no cartafol precedente, dependendo de que opción se escolla.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Circular en todos os cartafoles marcados: </span>Isto é o mesmo que «Circular en todos os cartafoles», excepto que só se teñen en conta os cartafoles que se marcasen coa propiedade de cartafol «Actuar sobre correo novo/sen ler neste cartafol».</p></body></html>

en: Ägypten and Kroupware project management
gl: Xestión de proxectos Ägypten e Kroupware
