mate-settings-daemon 1.25.1 - en to gl translation catalogue (315 entries)

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
gl: De 0 a 3, 0 está inactivo, 1-3 son os botóns para emular

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
gl: Multiplicador de aceleración para o movemento do rato. Un valor de -1 é o predeterminado do sistema.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
gl: Multiplicador de aceleración para o movemento do panel táctil. Un valor de -1 é o predeterminado do sistema.

en: Acceleration profile
gl: Perfil de aceleración

en: Acceleration profile used for connected mice. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the mouse movement. If a mouse doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
gl: Perfil de aceleración usado para ratos conectados. O perfil de aceleración pódese definir como predeterminado («default») que usa o perfil de aceleración predeterminado para cada dispositivo, plano («flat»), que acelera mediante un factor constante específico do dispositivo derivado da velocidade do punteiro configurada, ou adaptativo («adaptative») que adapta a aceleración dependendo do movemento do rato. Se un rato non admite o perfil configurado, usarase o predeterminado («default»).

en: Acceleration profile used for touchpad. The acceleration profile can be set to either default ('default') which uses the default acceleration profile for each device, flat ('flat'), which accelerates by a device specific constant factor derived from the configured pointer speed, or adaptive ('adaptive') which adapts the acceleration depending on the touchpad movement. If a touchpad doesn't support the configured profile, 'default' will be used.
gl: Perfil de aceleración usado para áreas táctiles conectadas. O perfil de aceleración pódese definir como predeterminado («default») que usa o perfil de aceleración predeterminado para cada dispositivo, plano («flat»), que acelera mediante un factor constante específico do dispositivo derivado da velocidade do punteiro configurada, ou adaptativo («adaptative») que adapta a aceleración dependendo do movemento do rato. Se un rato non admite o perfil configurado, usarase o predeterminado («default»).

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Accessibility Keyboard
gl: Accesibilidade do teclado

en: Accessibility keyboard plugin
gl: Engadido de accesibilidade do teclado

en: Accessibility settings
gl: Axustes de accesibilidade

en: Accessibility settings plugin
gl: Engadido de axustes de accesibilidade

en: Activate
gl: Activar

en: Activation of this plugin
gl: Activación deste engadido

en: Airplane mode disabled
gl: Modo avión desactivado

en: Airplane mode enabled
gl: Modo avión activado

en: Antialiasing
gl: Suavizado

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
gl: Reduce automaticamente as cachés de miniaturas e outros ficheiros transitorios e advirte sobre o espazo no disco

en: Background
gl: Fondo

en: Background plugin
gl: Engadido de fondo

en: Binding to eject an optical disc.
gl: Ligazón para expulsar un disco óptico.

en: Binding to enable or disable the touchpad.
gl: Combinación para activar ou desactivar o touchpad.

en: Binding to launch MATE settings.
gl: Combinación para iniciar os axustes do MATE.

en: Binding to launch the calculator.
gl: Combinación para iniciar a calculadora.

en: Binding to launch the email client.
gl: Combinación para iniciar o cliente de correo electrónico.

en: Binding to launch the help browser.
gl: Combinación para iniciar o navegador de axuda.

en: Binding to launch the instant messenger.
gl: Combinación para iniciar a mensaxaría instantánea

en: Binding to launch the media player.
gl: Combinación para iniciar o reprodutor multimedia.

en: Binding to launch the search tool.
gl: Combinación para iniciar a ferramenta de busca.

en: Binding to launch the web browser.
gl: Combinación para iniciar o navegador web.

en: Binding to lock the screen.
gl: Combinación para bloquear a pantalla.

en: Binding to log out.
gl: Combinación para saír da sesión.

en: Binding to lower the system volume quietly.
gl: Combinación para baixar o volume do sistema suavemente.

en: Binding to lower the system volume.
gl: Combinación para baixar o volume do sistema.

en: Binding to mute the system volume quietly.
gl: Combinación para silenciar o volume do sistema suavemente.

en: Binding to mute the system volume.
gl: Combinación para silenciar o son do sistema.

en: Binding to mute/unmute the microphone.
gl: Combinación para silenciar/activar o micrófono.

en: Binding to open the Home folder.
gl: Combinación para abrir o cartafol persoal.

en: Binding to pause playback.
gl: Combinación para deter a reprodución.

en: Binding to raise the system volume quietly.
gl: Combinación para subir o volume do sistema suavemente.

en: Binding to raise the system volume.
gl: Combinación para subir o volume do sistema.

en: Binding to show the on-screen keyboard
gl: Combinación para amosar o teclado en pantalla.

en: Binding to show the screen magnifier
gl: Combinación para amosar a lupa de pantalla

en: Binding to shut down.
gl: Combinación para apagar

en: Binding to skip to next track.
gl: Combinación para pasar á pista seguinte.

en: Binding to skip to previous track.
gl: Combinación para saltar á pista anterior.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
gl: Combinación para comezar a reprodución (ou alternar entre reproducir e deter).

en: Binding to start the screen reader
gl: Combinación para iniciar o lector de pantalla.

en: Binding to stop playback.
gl: Combinación para deter a reprodución.

en: Bluetooth disabled
gl: Bluetooth desactivado

en: Bluetooth enabled
gl: Bluetooh activado

en: Cannot determine user's home directory
gl: Non é posíbel determinar o cartafol persoal do usuario

en: Change system time
gl: Cambiar a hora do sistema

en: Change system time zone
gl: Cambiar o fuso horario do sistema

en: Changing Screen Layout
gl: Cambiando a disposición da pantalla

en: Clipboard
gl: Portapapeis

en: Clipboard plugin
gl: Engadido do portapapeis

en: Configure display settings
gl: Configurar os axustes da pantalla

en: Configure hardware clock
gl: Configurar o reloxo do sistema

en: Could not apply the stored configuration for monitors
gl: Non se lle puido aplicar a configuración almacenada aos monitores

en: Could not enable mouse accessibility features
gl: Non foi posíbel activar as opcións de accesibilidade do rato

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
gl: Non foi posíbel obter o terminal predeterminado. Verifique que a orde do seu terminal predeterminado está definida e que apunta a unha aplicación correcta.

en: Could not refresh the screen information: %s
gl: Non foi posíbel actualizar a información de pantalla: %s

en: Could not restore the display's configuration
gl: Non foi posíbel restaurar a configuración de pantalla

en: Could not restore the display's configuration from a backup
gl: Non foi posíbel restaurar a configuración de pantalla dende a copia de seguridade

en: Could not save monitor configuration
gl: Non foi posíbel gardar a configuración do monitor

en: Could not switch the monitor configuration
gl: Non foi posíbel cambiar a configuración da pantalla

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
gl: Non é posíbel executar a orde: %s
    Verifique que esta é unha orde válida.

en: Cursor size
gl: Tamaño do cursor

en: Cursor theme
gl: Tema do cursor

en: Cursor theme name.
gl: Nome do tema de cursor.

en: DPI
gl: PPP

en: Deactivate
gl: Desactivar

en: Disable touchpad while typing
gl: Desactivar o panel táctil mentres se escribe

en: Distance before a drag is started.
gl: Distancia antes de iniciar un arrastre.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
gl: A distancia en píxeis que o punteiro se debe mover antes de que a aceleración do rato sexa activada. Un valor de -1 é o predeterminado do sistema.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
gl: A distancia en píxeis que o punteiro se debe mover antes de que a aceleración do panel táctil sexa activada. Un valor de -1 é o predeterminado do sistema.

en: Do not touch monitor configuration
gl: Non modificar a configuración do monitor

en: Do you want to activate Slow Keys?
gl: Quere activar a opción Teclas lentas?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
gl: Quere activar a opción Teclas persistentes?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
gl: Quere desactivar a opción Teclas lentas?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
gl: Quere desactivar a opción Teclas persistentes?

en: Do_n't activate
gl: _Non activar

en: Do_n't deactivate
gl: _Non desactivar

en: Does the display look OK?
gl: Vese correctamente a pantalla?

en: Don't activate
gl: Non activar

en: Don't become a daemon
gl: Non converter nun servizo

en: Don't deactivate
gl: Non desactivar

en: Don't show any warnings again
gl: Non amosar as mensaxes outra vez

en: Don't show any warnings again for this file system
gl: Non amosar ningún aviso outra vez para este sistema de ficheiros

en: Double Click Time
gl: Tempo de dobre pulsación

en: Drag Threshold
gl: Limiar de arrastre

en: Dummy
gl: Simulación

en: Dummy plugin
gl: Engadido de simulación

en: Eject
gl: Expulsar

en: Empty Trash
gl: Baleirar o cesto do lixo

en: Empty all of the items from the trash?
gl: Quere eliminar todos os elementos do lixo?

en: Emptying the trash
gl: Baleirando o cesto do lixo

en: Enable debugging code
gl: Activar o código de depuración

en: Enable horizontal edge scrolling
gl: Activar o desprazamento horizontal no bordo

en: Enable horizontal two-finger scrolling
gl: Activar o desprazamento horizontal con dous dedos

en: Enable mouse clicks with touchpad
gl: Activar as pulsacións do rato co panel táctil

en: Enable three-finger button-click emulation
gl: Activa a emulación da pulsación con tres dedos

en: Enable touchpad
gl: Activar o touchpad

en: Enable vertical edge scrolling
gl: Activar o desprazamento vertical no bordo

en: Enable vertical two-finger scrolling
gl: Activar o desprazamento vertical con dous dedos

en: Enabled two-finger button-click emulation
gl: Activa a emulación da pulsación con dous dedos

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
gl: Activa o botón central do rato mediante a emulación por presión simultánea dos botóns esquerdo e dereito.

en: Enhance _contrast in colors
gl: Mellorar o _contraste nas cores

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
gl: Produciuse un erro ao activar a configuración de XKB.
    Pode suceder baixo certas circunstancias:
     • un erro na biblioteca libxklavier
     • un erro no servidor X (xkbcomp, utilidades xmodmap)
     • un servidor X con implementación incompatíbel de libxlbfile
    
    Versión dos datos del servidor X:
    %s
    %d
    Se informa desta situación coma un fallo inclúa:
     • O resultado de <b>%s</b>
     • O resultado de <b>%s</b>

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
gl: Produciuse un erro ao tentar executar (%s)
    que está ligado á clave (%s)

en: Examine…
gl: Examinar...

en: Exit after a time (for debugging)
gl: Saír despois de tempo (para depurar)

en: File for default configuration for RandR
gl: Ficheiro de configuración predeterminado para RandR

en: File name of the bell sound to be played.
gl: Nome do ficheiro de son da campá para reproducir.

en: Free percentage notify threshold
gl: Limiar de notificación de porcentaxe libre

en: Free space no notify threshold
gl: Limiar de non notificación de espazo libre

en: From:
gl: Dende:

en: Hardware Airplane Mode
gl: Modo avión por hardware

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
gl: Realza a posición actual do punteiro cando se preme e se solta a tecla Control.

en: Hinting
gl: Optimización

en: Home folder
gl: Cartafol persoal

en: Housekeeping
gl: Limpeza

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
gl: Se escolle baleirar o cesto do lixo, todos os elementos nel perdéranse de xeito permanente. Teña en conta que tamén pode eliminalos por separado.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Key binding (%s) is incomplete
gl: A combinación de teclas (%s) está incompleta

en: Key binding (%s) is invalid
gl: A combinación de teclas (%s) é incorrecta

en: Keybindings
gl: Combinacións de teclas

en: Keybindings plugin
gl: Engadido de combinacións de teclas

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard Bell Custom Filename
gl: Nome de ficheiro personalizado da campá do teclado

en: Keyboard _Preferences
gl: Preferencias do _teclado

en: Keyboard plugin
gl: Engadido do teclado

en: Launch calculator
gl: Iniciar a calculadora

en: Launch email client
gl: Iniciar o cliente de correo electrónico

en: Launch help browser
gl: Iniciar o navegador de axuda

en: Launch instant messenger
gl: Iniciar a mensaxaría instantánea

en: Launch media player
gl: Iniciar o reprodutor de son

en: Launch settings
gl: Iniciar os axustes

en: Launch web browser
gl: Iniciar o navegador web

en: Left
gl: Esquerda

en: Length of a double click.
gl: Duración dunha dobre pulsación.

en: Locate Pointer
gl: Localizar o punteiro

en: Lock screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Log out
gl: Saír da sesión

en: Low Disk Space
gl: O espazo no disco é baixo

en: MATE Settings Daemon
gl: Servizo de axustes do MATE

en: Make _text larger and easier to read
gl: Aumentar o tamaño do _texto para facilitar a lectura

en: Manage X Settings
gl: Xestionar os axustes de X

en: Manage the X resource database
gl: Xestionar a base de datos de recursos de X

en: Media keys
gl: Teclas multimedia

en: Media keys plugin
gl: Engadido das teclas multimedia

en: Microphone mute/unmute
gl: Micrófono silenciado/activado

en: Middle button emulation
gl: Emulación de botón central

en: Minimum notify period for repeated warnings
gl: Período mínimo de notificación para avisos repetidos

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
gl: Presenta a mesma saída en todos os monitores e acéndeo

en: Mirroring outputs not supported
gl: Non hai compatibilidade coas pantallas en espello

en: Module
gl: Módulo

en: Module Path
gl: Ruta ao módulo

en: Motion Acceleration
gl: Aceleración do movemento

en: Motion Threshold
gl: Limiar de movemento

en: Mount paths to ignore
gl: Montar as rutas para ignorar

en: Mouse
gl: Rato

en: Mouse Preferences
gl: Preferencias do rato

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
gl: A accesibilidade de rato require ter instalado mousetweaks no seu sistema.

en: Mouse button orientation
gl: Orientación do botón do rato

en: Mouse plugin
gl: Engadido do rato

en: Mpris plugin
gl: Engadido Mpris

en: Mute the audio quietly
gl: Silenciar suavemente

en: NSS security system could not be initialized
gl: Non foi posíbel inicializar o sistema de seguridade NSS

en: Natural scrolling
gl: Desprazamento natural

en: Next track
gl: Pista seguinte

en: No External Display
gl: Non hai pantalla externa

en: NumLock state
gl: Estado de Bloq Num

en: OFF
gl: APAGADO

en: ON
gl: ACENDIDO

en: On-screen keyboard
gl: Teclado en pantalla

en: One finger tap button
gl: Toque de botón con só un dedo

en: Open the display configuration dialog (all settings)
gl: Abre o diálogo de configuración da vista (todos os axustes)

en: Pause playback
gl: Deter a reprodución

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
gl: Limiar de porcentaxe de espazo libre para iniciar o aviso de pouco espazo en disco. Se a porcentaxe de espazo libre cae por baixo del, amosarase un aviso.

en: Play (or play/pause)
gl: Reproducir (ou reproducir/deter)

en: Preparing to empty trash…
gl: Preparándose para baleirar o lixo...

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
gl: Premer e _manter as teclas para aceptalas (Teclas lentas)

en: Previous track
gl: Pista anterior

en: Priority to use for this plugin
gl: Prioridade de uso deste engadido

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
gl: Prioridade que usar para este engadido na cola de inicio de mate-settings-daemon

en: Privileges are required to change the system time zone.
gl: Requírense privilexios para cambiar o fuso horario do sistema.

en: Privileges are required to change the system time.
gl: Requírense privilexios para cambiar o hora do sistema.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
gl: Requírense privilexios para cambiar o reloxo do sistema

en: RGBA order
gl: Orde RGBA

en: Remember NumLock state
gl: Lembrar o estado de Bloq Num

en: Removing item %lu of %lu
gl: Retirando o elemento %lu de %lu

en: Removing: %s
gl: Retirando: %s

en: Replace the current daemon
gl: Substituír o servizo actual

en: Rfkill plugin
gl: Engadido Rfkill

en: Right
gl: Dereita

en: Rotation not supported
gl: A rotación non está permitida

en: Same output all monitors
gl: A mesma saída en todos os monitores

en: Screen magnifier
gl: Lupa de pantalla

en: Screen reader
gl: Lector de pantalla

en: Search
gl: Buscar

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
gl: Seleccione o mapa do toque de botón para só un dedo. Os valores admitidos son: 1: botón esquerdo do rato 2: botón central do rato 3: botón dereito do rato

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
gl: Seleccione o mapa do toque de botón para tres dedos. Os valores admitidos son: 1: botón esquerdo do rato 2: botón central do rato 3: botón dereito do rato

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
gl: Seleccione o mapa do toque de botón para dous dedos. Os valores admitidos son: 1: botón esquerdo do rato 2: botón central do rato 3: botón dereito do rato

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
gl: Estabeleza isto como VERDADEIRO se ten problemas cos saltos accidentais no panel táctil mentres escribe.

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
gl: Estabelecer isto como VERDADEIRO para permitir o desprazamento horizontal no bordo

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
gl: Estabelecer isto como VERDADEIRO para permitir o desprazamento horizontal con dous dedos

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
gl: Estabelecer isto como VERDADEIRO para permitir o desprazamento vertical no bordo

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
gl: Estabelecer isto como VERDADEIRO para permitir o desprazamento vertical con dous dedos

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
gl: Estabeleza isto como VERDADEIRO para poder enviar pulsacións de rato dando toques no panel táctil.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
gl: Estabeleza isto como VERDADEIRO para activar todos os touchpads.

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
gl: Estabelecer isto a «ningún», «bloquear pantalla» ou «forzar saída». A acción levarase a cabo cando a tarxeta intelixente usada para iniciar a sesión se extraia.

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
gl: Estabeleza isto como VERDADEIRO para activar o desprazamento natural (inverso) para as áreas táctiles

en: Set up screen size and rotation settings
gl: Definir o tamaño da pantalla e os axustes da rotación

en: Show Displays in Notification Area
gl: Amosar as pantallas na área de notificación

en: Show OSD notification
gl: Amosar as notificacións OSD

en: Show _Current Layout
gl: Amosar a _disposición actual

en: Shut down
gl: Apagar

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
gl: Tamaño do cursor indicado polo tema de cursor.

en: Slot ID
gl: ID da rañura

en: Slot Series
gl: Serie da rañura

en: Slow Keys Alert
gl: Ton de aviso para Teclas lentas

en: Smartcard
gl: Tarxeta intelixente

en: Smartcard plugin
gl: Engadido de tarxeta intelixente

en: Smartcard removal action
gl: Acción ao extraer a tarxeta intelixente

en: Sound
gl: Son

en: Sound Sample Cache plugin
gl: Engadido de caché de mostra de son

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
gl: Especificar unha lista de rutas de montaxe para ignorar cando estean baixos de espazo.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
gl: Especificar tempo en minutos. Os avisos subsecuentes para un volume non se repetirán máis a miúdo que ese período.

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
gl: Especificar unha cantidade en GB. Se a cantidade de espazo libre é maior ca esta, non se amosará ningún aviso.

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
gl: Especificar a porcentaxe do espazo libre que se debería reducir antes de producir o aviso subsecuente

en: Sticky Keys Alert
gl: Ton de aviso para Teclas persistentes

en: Stop playback
gl: Deter a reprodución

en: Subsequent free percentage notify threshold
gl: Limiar de notificación de porcentaxe libre subsecuente

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
gl: Alterna os botóns esquerdo e dereito para os paneis táctiles para zurdos con «esquerda», «dereita» destros, «rato» para seguir os axustes do rato.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
gl: Intercambia os botóns dereito e esquerdo do rato para crear ratos para persoas zurdas.

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
gl: O engadido XRANDR buscará pola configuración predeterminada no ficheiro especificado por esta clave. É semellante ao ~/.config/monitors.xml que normalmente almacenase no cartafol persoal dos usuarios. Se un usuario non ten dito ficheiro ou non ten unha configuración de usuario dos monitores, usarase no seu canto o ficheiro especificado nesta clave.

en: The display will be reset to its previous configuration in %d second | The display will be reset to its previous configuration in %d seconds
gl[0]: Restabelecerase a configuración de pantalla anterior en %d segundo
gl[1]: Restabelecerase a configuración de pantalla anterior en %d segundos

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
gl: A orde dos elementos de subpíxeis nunha pantalla LCD; só se usa cando o suavizado se define como «rgba». Os valores posíbeis son: «rgb» para o vermello na esquerda (o máis común), «bgr» para o azul na esquerda, «vrgb» para o vermello arriba, «vbgr» para o vermello abaixo.

en: The remembered state of the NumLock LED.
gl: O estado lembrado do LE do Bloq Num.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
gl: A resolución que se usa para converter os tamaños dos tipos de letra en puntos por polgada.

en: The selected configuration for displays could not be applied
gl: Non é posíbel aplicar a configuración seleccionada para as pantallas

en: The slot the card is in
gl: A rañura onde está a tarxeta

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
gl: O tipo de suavizado que usar ao debuxar os tipos de letra. Os valores posíbeis son: «ningún» para usar ningún suavizado, «escala de grises» para o suavizado estándar de escala de grises e «rgba» para o suavizado de subpíxeis (só para pantallas LCD).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
gl: O tipo de optimización que usar para representar os tipos de letras. Os valores posíbeis son: «ningunha» para non usar ningunha optimización, «lixeira» para a básica, «media» para a moderada e «total» para a optimización máxima (pode distorcer as formas das letras).

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
gl: Ao volume «%s» só lle queda %s espazo de disco.

en: There was an error displaying help: %s
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
gl: A este computador só lle queda %s espazo de disco.

en: Three finger tap button
gl: Toque de botón con tres dedos

en: Toggle magnifier
gl: Alternar a lupa

en: Toggle on-screen keyboard
gl: Alternar o teclado en pantalla

en: Toggle screen reader
gl: Alternar o lector de pantalla

en: Toggle touchpad
gl: Alternar o touchpad

en: Touchpad button orientation
gl: Orientación do botón do panel táctil

en: Touchpad disabled
gl: Área táctil desactivada

en: Touchpad enabled
gl: Área táctil activada

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
gl: Tentando mudar a configuración da pantalla de todas formas.

en: Turn on external monitor after system boot
gl: Acender o monitor externo despois de arrincar o sistema

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
gl: Acender o monitor externo despois de arrincar o sistema se o usuario conecta o monitor externo cando o sistema arrinca.

en: Turn on laptop monitor after system boot
gl: Acender o monitor do portátil despois de arrincar o sistema

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
gl: Acender o monitor do portátil despois de arrincar o sistema se o usuario conecta o monitor externo cando o sistema arrinca.

en: Turn the volume down quietly
gl: Baixar o volume suavemente

en: Turn the volume up quietly
gl: Subir o volume suavemente

en: Turn this monitor off
gl: Apagar este monitor

en: Turn this monitor on
gl: Acender este monitor

en: Two finger tap button
gl: Toque de botón con dous dedos

en: Typing Break
gl: Descanso de escritura

en: Typing break plugin
gl: Engadido do descanso de escritura

en: Universal Access Preferences
gl: Preferencias de acceso universal

en: Upside Down
gl: Arriba e abaixo

en: Use on-screen _keyboard
gl: Usar o tecla_do en pantalla

en: Use screen _magnifier
gl: Usar a l_upa da pantalla

en: Use screen _reader
gl: Usar o _lector de pantalla

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
gl: Normalmente, mate-settings-daemon configura os monitores internos e externos conforme aos axustes «acender os monitores externos ao arrincar» e «acender o monitor do portátil ao arrincar» e determina o modo máis axeitado clonado/cara-a-cara. Ao axustar esta clave a «verdadeiro» desactiva isto, e os axustes do monitor non son modificados (a non ser que haxa unha configuración explícita do usuario).

en: Volume down
gl: Baixar o volume

en: Volume mute
gl: Volume silenciado

en: Volume step
gl: Paso de volume

en: Volume step as percentage of volume.
gl: Paso de volume como porcentaxe de volume.

en: Volume up
gl: Subir o volume

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
gl: Cando está definido como verdadeiro, MATE lembrará o estado do LED de Bloq Num entre as sesións.

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
gl: Indica se debería amosarse no panel unha icona de notificación con elementos relacionados coa pantalla.

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
gl: Indica se se amosa unha notificación OSD para avisar sobre cambios

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
gl: Indica se está activado o teclado en pantalla.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
gl: Indica se está activada a lupa da pantalla.

en: Whether the screen reader is turned on.
gl: Indica se está activado o lector de pantalla.

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
gl: Indica se mate-settings-daemon activará este complemento ou non

en: X Resource Database
gl: Base de datos de recursos de X

en: X Settings
gl: Axustes das X

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
gl: Pode liberar espazo de disco baleirando o cesto do lixo, eliminando programas ou ficheiros que non use, ou movendo ficheiros a un disco externo.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
gl: Pode liberar espazo de disco baleirando o cesto do lixo, eliminando programas ou ficheiros que non use, ou movendo ficheiros a outro disco ou partición.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
gl: Pode liberar espazo de disco eliminando programas ou ficheiros que non use, ou movendo ficheiros a un disco externo.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
gl: Pode liberar espazo de disco eliminando programas ou ficheiros que non use, ou movendo ficheiros a outro disco ou partición.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gl: Ven de premer a tecla Maiús durante oito segundos. Este é o atallo de teclado para a opción Teclas lentas que afecta á forma en que funciona o seu teclado.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gl: Ven de premer a tecla Maiús cinco veces seguidas. Este é o atallo de teclado para a opción Teclas persistentes que afecta á forma en que funciona o seu teclado.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
gl: Ven de premer dúas teclas ao mesmo tempo ou premeu a tecla Maiús cinco veces seguidas. Isto desactivará a opción Teclas persistentes que afecta á forma en que funciona o seu teclado.

en: _Activate
gl: _Activar

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
gl: _Emitir un ton de aviso cando se preme unha tecla mentres BloqMaiús está activo.

en: _Configure Display Settings…
gl: _Configurar os axustes da pantalla…

en: _Deactivate
gl: _Desactivar

en: _Empty Trash
gl: _Baleirar o cesto do lixo

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
gl: _Ignorar a pulsación duplicada de teclas (teclas de rebote)

en: _Keep This Configuration
gl: _Manter esta configuración

en: _Layouts
gl: _Disposicións

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
gl: _Premer os atallos de teclado unha tecla de cada vez (teclas persistentes)

en: _Restore Previous Configuration
gl: _Restabelecer a configuración anterior

en: could not watch for incoming card events - %s
gl: non foi posíbel supervisar as accións entrantes de tarxetas - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
gl: atopáronse erros non agardados ao agardar polas accións da tarxeta intelixente

en: name
gl: nome

en: no suitable smartcard driver could be found
gl: non foi posíbel atopar o controlador da tarxeta intelixente axeitado

en: path to smartcard PKCS #11 driver
gl: ruta ao controlador PKCS #11 da tarxeta intelixente

en: per-slot card identifier
gl: identificador de tarxeta por rañura

en: possible values are "on", "off", and "custom".
gl: os valores posíbeis son «on», «off» e «custom».

en: received error or hang up from event source
gl: recibiuse un erro ou un bloqueo dende o evento orixe

en: smartcard driver
gl: controlador da tarxeta intelixente

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
gl: non foi posíbel cargar o controlador «%s» da tarxeta intelixente
