mate-terminal 1.25.0 - en to gl translation catalogue (527 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
gl: «%s» non é un factor de zoom válido

en: "%s" option given twice for the same window
gl: A opción «%s» indicouse dúas veces para a mesma xanela

en: <b>Command</b>
gl: <b>Orde</b>

en: <b>Foreground, Background, Bold and Underline</b>
gl: <b>Primeiro plano, segundo plano, negriña e subliñado</b>

en: <b>Palette</b>
gl: <b>Paleta</b>

en: <b>Title</b>
gl: <b>Título</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
gl: <small><i><b>Nota:</b> As aplicacións do terminal teñen estas cores dispoñíbeis.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
gl: <small><i><b>Nota:</b> Estas opcións poden provocar que algunhas aplicacións se comporten incorrectamente. Están aquí só para permitirlle obviar determinadas aplicacións e sistemas operativos que esperan un comportamento do terminal diferente.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
gl: <small><i>Máximo</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
gl: <small><i>Ningún</i></small>

en: A subset of possible encodings are presented in the "Encoding" submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
gl: No submenú de Codificación amosase un subconxunto das codificacións posíbeis. Esta é a lista das codificacións que aparecen alí. O nome especial de configuración «current» significa que hai que amosar a codificación da configuración rexional actual.

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
gl: Un emulador de terminal para o contorno de escritorio MATE

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
gl: Un valor entre 0.0 e 1.0 que indica canto hai que escurecer a imaxe de fondo. 0.0 é para non escurecer nada e 1.0 é para escurecela por completo. Na implementación actual hai só dous niveis posíbeis de escuridade, así que o axuste funciona como un booleano, onde 0.0 desactiva o efecto de escurecemento.

en: ASCII DEL
gl: Supr ASCII

en: A_vailable encodings:
gl: Codificacións _dispoñíbeis:

en: About MATE Terminal
gl: Sobre o Terminal do MATE

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: A tecla rápida para desprender a lapela actual. Expresado como unha cadea co mesmo formato usado nos ficheiros de recursos de GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», non haberá ningunha combinación de teclas para esta acción.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: Tecla rápida para mover á esquerda a lapela actual. Exprésase como unha cadea co mesmo formato usado nos ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», non haberá ningunha combinación de teclas para esta acción.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
gl: A tecla rápida para mover á dereita a lapela actual. Exprésase como unha cadea co mesmo formato usado nos ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», non haberá ningunha combinación de teclas para esta acción.

en: Accelerator to detach current tab.
gl: Tecla rápida para desprender a lapela actual.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
gl: Tecla rápida para mover a lapela actual á esquerda.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
gl: Tecla rápida para mover a lapela actual á dereita.

en: Add or Remove Terminal Encodings
gl: Engadir ou eliminar as codificacións do terminal

en: Always blink
gl: Escintilar sempre

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
gl: Un nome do tipo de letra de Pango. Por exemplo: «Sans 12» ou «Monospace Bold 14».

en: Append initial title
gl: Engadir un título inicial ao remate

en: Arabic
gl: Árabe

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
gl: O argumento para «%s» non é unha orde válida: %s

en: Armenian
gl: Armenio

en: Automatic
gl: Automático

en: Background
gl: Fondo

en: Background image
gl: Imaxe de fondo

en: Background image _scrolls
gl: A imaxe de fondo _desprázase

en: Background type
gl: Tipo de fondo

en: Baltic
gl: Báltico

en: Black on light yellow
gl: Negro sobre amarelo claro

en: Black on white
gl: Negro sobre branco

en: Block
gl: Bloque

en: Bol_d color:
gl: Cor _negriña.

en: Built-in _schemes:
gl: E_squemas incorporados:

en: Built-in sche_mes:
gl: Esque_mas incorporados:

en: C_all To…
gl: Ch_amar a…

en: C_lose Tab
gl: P_echar a lapela

en: C_lose Terminal
gl: _Pechar o terminal

en: C_lose Window
gl: P_echar a xanela

en: C_reate
gl: C_rear

en: Celtic
gl: Celta

en: Central European
gl: Europa Central

en: Change _Profile
gl: Modificar o _perfil

en: Characters that are considered "part of a word"
gl: Caracteres considerados «partes dunha palabra»

en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Choose A Terminal Font
gl: Seleccione un tipo de letra do terminal

en: Choose Palette Color %d
gl: Escolla a paleta de cores %d

en: Choose Terminal Background Color
gl: Seleccione a cor de fondo do terminal

en: Choose Terminal Text Color
gl: Seleccione a cor de texto do terminal

en: Choose base profile
gl: Escolla o perfil base

en: Click button to choose profile
gl: Prema o botón para escoller o perfil

en: Close Tab
gl: Pechar a lapela

en: Close Window
gl: Pechar a xanela

en: Close tab
gl: Pechar a lapela

en: Close tabs with middle click
gl: Pecha as lapelas co botón central

en: Close this terminal?
gl: Quere pechar este terminal?

en: Close this window?
gl: Quere pechar esta xanela?

en: Color p_alette:
gl: P_aleta de cor:

en: Colors
gl: Cores

en: Compatibility
gl: Compatibilidade

en: Contents
gl: Contidos

en: Contributors:
gl: Colaboradores:

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy selected text into _clipboard
gl: Copiar o texto seleccionado no _portapapeis

en: Copy selection to clipboard
gl: Copiar a selección para o portapapeis

en: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Copyright © 2002–2004 Havoc Pennington
    Copyright © 2003–2004, 2007 Mariano Suárez-Alvarez
    Copyright © 2006 Guilherme de S. Pastore
    Copyright © 2007–2010 Christian Persch
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Could not open the address “%s”
gl: Non foi posíbel abrir o enderezo «%s»

en: Could not save contents
gl: Non foi posíbel gardar os contidos

en: Croatian
gl: Croata

en: Current Locale
gl: Configuración rexional actual

en: Cursor _shape:
gl: _Forma do cursor:

en: Cursor blin_k:
gl: Escin_tileo do cursor:

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom co_mmand:
gl: O_rde personalizada:

en: Custom command to use instead of the shell
gl: Orde personalizada que hai que usar en vez do intérprete de ordes

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Cyrillic/Russian
gl: Cirílico/Ruso

en: Cyrillic/Ukrainian
gl: Cirílico/Ucraíno

en: DIRNAME
gl: NOME DO DIRECTORIO

en: Default color of bold text in the terminal
gl: Cor predeterminada do texto en negriña no terminal

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
gl: Cor predeterminada do texto no terminal como unha especificación de cor (poden ser díxitos hexadecimais no estilo HTML ou un nome de cor en inglés como «red»). Iso ignórase se bold_color_same_as_fg é verdadeiro.

en: Default color of terminal background
gl: Cor predeterminada do fondo do terminal

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
gl: Cor predeterminada do fondo do terminal como unha especificación de cor (poden ser díxitos hexadecimais no estilo HTML ou un nome de cor en inglés como «red»).

en: Default color of text in the terminal
gl: Cor predeterminada do texto no terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
gl: Cor predeterminada do texto no terminal como unha especificación de cor (poden ser díxitos hexadecimais no estilo HTML ou un nome de cor en inglés como «red»).

en: Default number of columns
gl: Número de columnas predeterminado

en: Default number of rows
gl: Número de filas predeterminado

en: Default size:
gl: Tamaño predeterminado:

en: Delete Profile
gl: Eliminar o perfil

en: Delete profile “%s”?
gl: Quere eliminar o perfil «%s»?

en: Detach Tab
gl: Desprender a lapela

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión co xestor de sesións

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
gl: Non rexistrar co servidor de nomes de activación; non reutilizar un terminal activo

en: E_ncodings shown in menu:
gl: Co_dificacións amosadas no menú:

en: Edit
gl: Editar

en: Editing Profile “%s”
gl: Editando o perfil «%s»

en: Effect of the Backspace key
gl: Efecto da tecla de retroceso

en: Effect of the Delete key
gl: Efecto da tecla suprimir

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
gl: Activar a tecla de atallo de _menú (F10 predeterminada)

en: Error parsing command: %s
gl: Produciuse un erro ao analizar o orde: %s

en: Escape sequence
gl: Secuencia de escape

en: Execute the argument to this option inside the terminal
gl: Executar o argumento para esta opción dentro do terminal

en: Exit the terminal
gl: Deixar o terminal

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Failed to parse arguments: %s
gl: Produciuse un erro ao analizar os argumentos: %s

en: File
gl: Ficheiro

en: Filename of a background image.
gl: Nome do ficheiro dunha imaxe de fondo.

en: Find
gl: Atopar

en: Find Ne_xt
gl: Atopar _seguinte

en: Find Next
gl: Atopar o seguinte

en: Find Pre_vious
gl: Atopar a an_terior

en: Find Previous
gl: Atopar o anterior

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Full Screen
gl: Pantalla completa

en: Full-screen the window
gl: Pór a xanela no modo de pantalla completa

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: General
gl: Xeral

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Go to _Line...
gl: Ir á _liña...

en: Gray on black
gl: Gris sobre negro

en: Greek
gl: Grego

en: Green on black
gl: Verde sobre negro

en: Gujarati
gl: Guxarati

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hebrew Visual
gl: Hebreo visual

en: Help
gl: Axuda

en: Hide and Show menubar
gl: Agochar e amosar a barra de menú

en: Highlight S/Key challenges
gl: Realzar desafíos S/Key

en: Highlight URLs under mouse pointer
gl: Resaltar os URL baixo o punteiro do rato

en: Highlight _S/Key challenges under mouse pointer
gl: Resaltar os desafíos _S/Keys baixo o punteiro do rato

en: Highlight _URLs under mouse pointer
gl: Resaltar os _URL baixo o punteiro do rato

en: Hold the terminal open
gl: Deixar o terminal aberto

en: How much to darken the background image
gl: Canto hai que escurecer a imaxe de fondo

en: Human-readable name of the profile
gl: Nome do perfil lexíbel por humanos

en: Human-readable name of the profile.
gl: Nome do perfil lexíbel por humanos.

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Icon for terminal window
gl: Icona para a xanela do terminal

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
gl: Icona que hai que usar as lapelas ou xanelas que conteñen este perfil.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
gl: Se a aplicación no terminal estabelece o título (é típico que se configure o intérprete de ordes para que o faga), o título definido dinamicamente pode borrar o título configurado, pode ir antes del, despois ou substituílo. Os valores posíbeis son «replace» «before» «after» e «ignore».

en: If true, URLs under mouse pointer are highlighted and can be opened by mouse click together with control key or used in context menu.
gl: Se é verdadeiro, os URL baixo o punteiro do rato están resaltados e pódense abrir premendo co rato xunto coa tecla de control ou utilizando o menú de contexto.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
gl: Se é verdadeiro, permite que as aplicacións no terminal amosen o texto en negra.

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
gl: Se é verdadeiro, o texto con tipografía negriña renderizarase empregando a mesma cor que o texto normal.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
gl: Se é verdadeiro, non emite ningún ruído cando as aplicacións envían a secuencia de escape para a campá do terminal.

en: If true, it enables the ability to close tabs using middle click.
gl: Se é verdadeiro, activa a posibilidade de pechar as lapelas empregando o botón central.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [Ctrl+Tab] and [Ctrl+Shift+Tab].
gl: Se é verdadeiro, activa a posibilidade de cambiar de lapela empregando  [Ctrl+Tab] e [Ctrl+Maiús+Tab].

en: If true, newly created terminal windows will have custom size specified by default_size_columns and default_size_rows.
gl: Se é verdadeiro, as novas xanelas de terminal creadas terán o tamaño personalizado especificado por default_size_columns e default_size_rows.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
gl: Se é verdadeiro, ao premer unha tecla a barra de desprazamento vai ata o final.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
gl: Se é verdadeiro, a imaxe de fondo desprázase co texto en primeiro plano; se é falso, mantense a imaxe nunha posición fixa e o texto desprázase sobre ela.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
gl: Se é verdadeiro, nunca se desbotarán as liñas de desprazamento cara atrás. O historial de desprazamento cara atrás almacénase temporalmente no disco, polo que isto pode causar que o seu sistema quede sen espazo de disco se hai moita saída na terminal.

en: If true, selection is automatically copied to clipboard buffer.
gl: Se é verdadeiro, a selección copiarase automaticamente no portapapeis.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
gl: Se é verdadeiro, iniciarase a orde dentro do terminal como un intérprete de ordes de inicio de sesión (argv[0] terá un guión diante del.)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
gl: Se é verdadeiro, o terminal usará o tipo de letra estándar do escritorio se é monoespazado (en caso contrario, usará un tipo de letra o máis semellante posíbel).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
gl: Se é verdadeiro, o esquema de cores do tema usado para as caixas de texto será empregado para o terminal, en vez das cores proporcionadas polo usuario.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
gl: Se é verdadeiro, usarase o valor do axuste custom_command en vez de executar un intérprete de ordes.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
gl: Se é verdadeiro, a barra de desprazamento irá ao final cando haxa unha saída nova no terminal.

en: Image _file:
gl: _Ficheiro de imaxe:

en: Images
gl: Imaxes

en: Incompatible terminal config file version.
gl: O ficheiro de configuración do terminal non é válido.

en: Initial _title:
gl: _Título inicial:

en: Invalid geometry string "%s"
gl: A xeometría da cadea «%s» non é válida

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Keep initial title
gl: Gardar o título inicial

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallo de teclado

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para abrir o diálogo de creación do perfil. Exprésase como unha cadea de texto co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para pechar unha lapela. Exprésase como unha cadea de texto co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para pechar unha xanela. Exprésase como unha cadea de texto co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para copiar o texto seleccionado no portapapeis. Exprésase como unha cadea de texto co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for finding the next occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para atopar a seguinte aparición do termo que busca. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for finding the previous occurrence of the search term in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para atopar a anterior aparición do termo que busca. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para executar a axuda. Exprésase como unha cadea de texto co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para facer máis grande o tipo de letra. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para reducir o tamaño do tipo de letra. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para estabelecer o tamaño normal do tipo de letra. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para abrir unha lapela nova. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para abrir unha xanela nova. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para pegar o contido do portapapeis no terminal. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. De definir a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for selecting all the text in the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para seleccionar todo o texto. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for showing the find dialog. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para amosar o dialogo de busca. Exprésase como unha cadea de texto co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 1. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 10. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 11. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 12. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 2. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 3. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 4. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 5. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 6. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 7. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 8. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 9. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para alternar ao modo de pantalla completa. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para restaurar e limpar o terminal. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para restaurar o terminal. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para gardar os contidos da lapela actual a un ficheiro. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para definir o título do terminal. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar ao seguinte perfil. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á seguinte lapela. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous profile. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar ao perfil anterior. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela anterior. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
gl: Atallo de teclado para alternar a visibilidade da barra de menú. Exprésase como unha cadea co mesmo formato que os ficheiros de recursos do GTK+. Se define a opción coa cadea especial «disabled», entón non haberá ningún atallo de teclado para esta acción.

en: Keyboard shortcut to close a tab
gl: Atallo de teclado para pechar unha lapela

en: Keyboard shortcut to close a window
gl: Atallo de teclado para pechar unha xanela

en: Keyboard shortcut to copy text
gl: Atallo de teclado para copiar texto

en: Keyboard shortcut to create a new profile
gl: Atallo de teclado para crear un perfil novo

en: Keyboard shortcut to find the next occurrence of the search term
gl: Atallo de teclado para atopar a seguinte aparición do termo que busca

en: Keyboard shortcut to find the previous occurrence of the search term
gl: Atallo de teclado para atopar a anterior aparición do termo que busca

en: Keyboard shortcut to launch help
gl: Atallo de teclado para executar a axuda

en: Keyboard shortcut to make font larger
gl: Atallo de teclado para facer o tipo de letra máis grande

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
gl: Atallo de teclado para pór o tipo de letra no tamaño normal

en: Keyboard shortcut to make font smaller
gl: Atallo de teclado para facer o tipo de letra máis pequeno

en: Keyboard shortcut to open a new tab
gl: Atallo de teclado para abrir unha lapela nova

en: Keyboard shortcut to open a new window
gl: Atallo de teclado para abrir unha xanela nova

en: Keyboard shortcut to paste text
gl: Atallo de teclado para pegar texto

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
gl: Atallo de teclado para restaurar e limpar o terminal

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
gl: Atallo de teclado para restaurar o terminal

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
gl: Atallo de teclado para gardar os contidos da lapela actual a un ficheiro

en: Keyboard shortcut to select all text
gl: Atallo de teclado para seleccionar todo o texto

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
gl: Atallo de teclado para definir o título do terminal

en: Keyboard shortcut to show the find dialog
gl: Atallo de teclado para amosar o dialogo de busca

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next profile
gl: Atallo de teclado para cambiar ao seguinte perfil

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
gl: Atallo de teclado para cambiar á seguinte lapela

en: Keyboard shortcut to switch to the previous profile
gl: Atallo de teclado para cambiar ao perfil anterior

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
gl: Atallo de teclado para cambiar á lapela anterior

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
gl: Atallo de teclado para alternar o modo de pantalla completa

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
gl: Atallo de teclado para alternar a visibilidade da barra de menú

en: Korean
gl: Coreano

en: L_eave Full Screen
gl: _Abandonar a pantalla completa

en: Linux console
gl: Consola de Linux

en: List of available encodings
gl: Lista das codificacións dispoñíbeis

en: List of profiles
gl: Lista de perfís

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /org/mate/terminal/profiles.
gl: Lista dos perfís coñecidos polo mate-terminal. Esta lista contén cadeas referidas a subdirectorios relativos a /org/mate-terminal/profiles.

en: Load a terminal configuration file
gl: Cargar un ficheiro de configuración do terminal

en: MATE Terminal
gl: Terminal do MATE

en: MATE Terminal Emulator
gl: Emulador do Terminal do MATE

en: MATE Terminal is a fork of GNOME Terminal and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Terminal, please visit the project's home page.
gl: MATE Terminal é unha bifurcación do GNOME Terminal e é parte do contorno de escritorio MATE. Se quere saber máis sobre MATE e MATE Terminal, vexa a páxina do proxecto.

en: MATE Terminal is a terminal emulation application that you can use to access a UNIX shell in the MATE environment. MATE Terminal emulates the xterm program developed by the X Consortium. It supports translucent backgrounds, opening multiple terminals in a single window (tabs) and clickable URLs.
gl: MATE Terminal é unha aplicación de emulación de terminal, para ser empregada para un acceso á unha consola UNIX nun contorno MATE. MATE Terminal emula ao programa «xterm» desenvolvido polo X Consortium. Admite fondos translucidos, a apertura de múltiples terminais (lapelas)  nunha mesma xanela e URL no que poder premer.

en: MATE Terminal is a terminal emulator for the MATE Desktop Environment.
    Powered by Virtual TErminal %d.%d.%d
gl: O terminal do MATE é un emulador de terminal para o contorno de escritorio MATE.
    Co ainfraestrutura do Virtual TErminal %d.%d.%d

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: O Terminal do MATE distribúese coa esperanza de que sexa útil, mais SEN NINGUNHA GARANTÍA; mesmo sen a garantía implícita de COMERCIALIZACIÓN ou IDONEIDADE PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR. Para máis detalles vexa a Licenza Pública Xeral de GNU.

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
gl: O Terminal do MATE é software libre; pode redistribuílo ou modificalo baixo as condicións da Licenza Pública Xeral de GNU publicada pola Free Software Foundation, xa sexa na versión 3 da licenza como (segundo o seu criterio) en calquera outra versión posterior.

en: Match _entire word only
gl: Coincidir só coa palabra _enteira

en: Match as _regular expression
gl: Coincidir coa expresión _regular

en: Maximize the window
gl: Maximizar a xanela

en: Move Tab _Left
gl: Mover a lapela cara a _esquerda

en: Move Tab _Right
gl: Mover a lapela cara a _dereita

en: Move Tab to the Left
gl: Mover a lapela cara a esquerda

en: Move Tab to the Right
gl: Mover a lapela cara a dereita

en: Never blink
gl: Non escintilar nunca

en: New Profile
gl: Perfil novo

en: New Tab
gl: Lapela nova

en: New Window
gl: Xanela nova

en: New _Profile…
gl: _Perfil novo...

en: No such profile "%s", using default profile
gl: Non existe o perfil «%s», utilizarase un perfil predeterminadas

en: Nordic
gl: Nórdico

en: Normal Size
gl: Tamaño normal

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
gl: Normalmente pode acceder á barra de menú con F10. Isto tamén se pode personalizar co gtkrc (gtk-menu-bar-accel = «whatever»). Esta opción permite desactivar o atallo de teclado estándar para acceder á barra de menú.

en: Not a valid terminal config file.
gl: O ficheiro de configuración do terminal non é válido.

en: Number of columns in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
gl: Número de columnas nas novas xanelas de terminal creadas. Non se aplica se use_custom_default_size non está activado.

en: Number of lines to keep in scrollback
gl: Número de liñas que se manteñen no desprazamento

en: Number of rows in newly created terminal windows. Has no effect if use_custom_default_size is not enabled.
gl: Número de filas nas novas xanelas de terminal creadas. Non se aplica se use_custom_default_size non está activado.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
gl: O número de liñas de desprazamento que se manteñen na memoria. Pode ir para atrás no terminal ese número de liñas; as que non caiban no desprazamento desbótanse. se scrollback_unlimited é verdadeiro, o valor ignorarase.

en: On the left side
gl: Ao lado esqueredo

en: On the right side
gl: Ao lado dereito

en: Open Ta_b
gl: Abrir unha _lapela

en: Open _Terminal
gl: Abrir o _terminal

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
gl: Abrir unha lapela nova na última xanela aberta co perfil predeterminado

en: Open a new window containing a tab with the default profile
gl: Abrir unha xanela nova que conteña unha lapela co perfil predeterminado

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
gl: A opción «%s» xa non é compatíbel nesta versión do terminal do MATE; pode que queira crear un perfil cos axustes desexados e usar a nova opción '--profile'

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
gl: A opción «%s» require especificar a orde para executar no resto da liña de ordes

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
gl: Opcións para abrir unha nova xanela ou lapela de terminal; pode ser especificada máis dunha:

en: PROFILE-NAME
gl: NOME DO PERFIL

en: P_rofiles
gl: Pe_rfís

en: P_rofiles…
gl: Pe_rfís...

en: Palette entry %d
gl: Entrada da paleta %d

en: Palette for terminal applications
gl: Paleta para as aplicacións do terminal

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste _Filenames
gl: Pegar nomes de _ficheiros

en: Persian
gl: Persa

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
gl: Amosar un diálogo cando se detecte e seleccione unha consulta de resposta a desafío S/Key. Ao escribir un contrasinal no diálogo, este enviarase ao terminal.

en: Position of the scrollbar
gl: Posición da barra de desprazamento

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
gl: Os valores posíbeis son «close» para pechar o terminal e «restart» para reiniciar a orde.

en: Pr_ofile Preferences
gl: Pr_eferencias do perfil

en: Prepend initial title
gl: Engadir un título inicial ao principio

en: Profile Editor
gl: Editor de perfís

en: Profile _name:
gl: _Nome do perfil:

en: Profile list
gl: Lista dos perfís

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
gl: Perfil usado ao abrir unha xanela ou lapela nova. Debe estar en profile_list.

en: Profile to use for new terminals
gl: Perfil usado para os terminais novos

en: Profiles
gl: Perfís

en: ROLE
gl: ROL

en: Replace initial title
gl: Substituír o título inicial

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Reset and C_lear
gl: Restaurar e _limpar

en: Reset and Clear
gl: Restaurar e limpar

en: Restart the command
gl: Reiniciar a orde

en: Romanian
gl: Romanés

en: Ru_n a custom command instead of my shell
gl: E_xecutar un orde personalizado en vez do intérprete de ordes

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
gl: Executar esta orde en vez do intérprete de ordes se use_custom_command é verdadeiro.

en: S/Key Challenge Response
gl: Resposta ao desafío S/Key

en: S_hade transparent background:
gl: _Sombra de fondo transparente:

en: S_hade transparent or image background:
gl: _Sombra transparente ou imaxe de fondo:

en: Save Contents
gl: Gardar os contidos

en: Save as...
gl: Gardar como...

en: Save the terminal configuration to a file
gl: Gardar a configuración do terminal nun ficheiro

en: Scroll on _keystroke
gl: Desprazar cunha _pulsación de tecla

en: Scroll on _output
gl: Desprazar a s_aída

en: Scroll_back:
gl: Despra_zamento cara a atrás:

en: Scrolling
gl: Desprazamento

en: Search
gl: Buscar

en: Search _backwards
gl: Buscar cara _atrás

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select Background Image
gl: Seleccionar unha imaxe de fondo

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select-by-_word characters:
gl: Caracteres que _separan palabras:

en: Session management options:
gl: Amosar as opcións da xestión de sesión:

en: Set Title
gl: Definir o título

en: Set _Character Encoding
gl: Definir a codificación de _caracteres

en: Set the last specified tab as the active one in its window
gl: Definir a última lapela especificada como a activa na súa xanela

en: Set the terminal title
gl: Definir o título do terminal

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
gl: Definir o factor zoom do terminal (1.0 = tamaño normal)

en: Set the window role
gl: Definir o rol da xanela

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (COLSxROWS+X+Y)
gl: Estabelecer o tamaño da xanela, por exemplo: 80x24, ou 80x24+200+200 (COLUMNASxFILAS+X+Y)

en: Set the working directory
gl: Definir o directorio de traballo

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
gl: Define o código que xera a tecla de retroceso. Os valores posíbeis son «ascii-del» para o carácter DEL de ASCII, «control-h» para Control-H (tamén coñecido como o carácter BS de ASCII), «escape-sequence» para a secuencia de escape vinculada habitualmente a borrar ou suprimir. O valor «ascii-del» é normalmente considerado como o axuste correcto para a tecla de retroceso.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
gl: Define o código que xera a tecla suprimir. Os valores posíbeis son «ascii-del» para o carácter DEL de ASCII, «control-h« para Control-H (tamén coñecido como o carácter BS de ASCII), «escape-sequence» para a secuencia de escape vinculada habitualmente a borrar ou suprimir. O valor «escape-sequence» é normalmente considerado como o axuste correcto para a tecla suprimir.

en: Shortcut _Key
gl: _Tecla de atallo

en: Show MATE Terminal options
gl: Amosar as opcións do Terminal do MATE

en: Show _Menubar
gl: Amosar a barra de _menú

en: Show _menubar by default in new terminals
gl: Amosar por omisión, a barra de _menú nos terminais novos

en: Show per-terminal options
gl: Amosar as opcións por terminal

en: Show per-window options
gl: Amosar as opcións por xanela

en: Show session management options
gl: Amosar as opcións da xestión de sesións

en: Show terminal options
gl: Amosar as opcións do terminal

en: Solarized
gl: Solarizado

en: Solarized dark
gl: Solarizado escuro

en: Solarized light
gl: Solarizado claro

en: South European
gl: Europa do Sur

en: Specify file containing saved configuration
gl: Especifique o ficheiro que contén a configuración gardada

en: Specify session management ID
gl: Especifique o ID de xestión de sesión

en: Switch tabs with [Ctrl]+[Tab]
gl: Cambiar de lapela con [Ctrl]+[Tab]

en: Switch to Next Profile
gl: Cambiar ao seguinte perfil

en: Switch to Next Tab
gl: Cambiará lapela seguinte

en: Switch to Previous Profile
gl: Cambiar ao perfil anterior

en: Switch to Previous Tab
gl: Cambiar á lapela anterior

en: Switch to Tab 1
gl: Cambiar á lapela 1

en: Switch to Tab 10
gl: Cambiar á lapela 10

en: Switch to Tab 11
gl: Cambiar á lapela 11

en: Switch to Tab 12
gl: Cambiar á lapela 12

en: Switch to Tab 2
gl: Cambiar á lapela 2

en: Switch to Tab 3
gl: Cambiar á lapela 3

en: Switch to Tab 4
gl: Cambiar á lapela 4

en: Switch to Tab 5
gl: Cambiar á lapela 5

en: Switch to Tab 6
gl: Cambiar á lapela 6

en: Switch to Tab 7
gl: Cambiar á lapela 7

en: Switch to Tab 8
gl: Cambiar á lapela 8

en: Switch to Tab 9
gl: Cambiar á lapela 9

en: Switch to this tab
gl: Cambiar a esta lapela

en: TITLE
gl: TÍTULO

en: TTY Erase
gl: Borrar TTY

en: Ta_bs
gl: _Lapelas

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Terminal _bell
gl: _Campá do terminal

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
gl: Opcións de terminal, se se usan antes do primeiro argumento --window or --tab, estabelécense os valores predeterminados para todos os terminais:

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
gl: Os terminais teñen unha paleta de 16 cores que poden usar as aplicacións que se executen dentro del. Esta é esa paleta, na forma dunha lista de cores separadas por dous puntos. Os nomes de cores deben ter formato hexadecimal, por exemplo: «#FF00FF»

en: Thai
gl: Tailandés

en: The child process exited normally with status %d.
gl: O proceso fillo saíu de forma normal co estado %d.

en: The child process was terminated by signal %d.
gl: O proceso fillo foi rematado polo sinal %d.

en: The child process was terminated.
gl: O proceso fillo foi rematado.

en: The cursor appearance
gl: Aparencia do cursor

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
gl: Os valores posíbeis son «block» para utilizar un cursor de bloque, «ibeam» para utilizar un cursor de liña vertical, ou «underline» para utilizar un cursor de subliñado.

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
gl: Os valores posíbeis son «system» para utilizar axustes globais intermitentes do cursor, ou «on» ou «of» para definir o modo de maneira explícita.

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
gl: A tecla de atallo «%s» xa está vinculada á acción «%s»

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
gl: O texto que premeu non semella ser un desafío OTP válido.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
gl: O texto que premeu non semella ser un desafío S/Key válido.

en: There are multiple tabs open in this window.
gl: Hai varias lapelas abertas nesta xanela.

en: There are still processes running in some terminals in this window.
    Closing the window will kill all of them.
gl: Aínda hai procesos en execución nalgún terminal desta xanela. Pechar a xanela mataría todos estes procesos.

en: There is still a process running in this terminal.
    Closing the terminal will kill it.
gl: Aínda hai un proceso en execución neste terminal. Pechar o terminal mataríao.

en: There was an error creating the child process for this terminal
gl: Produciuse un erro ao crear o proceso fillo para este terminal

en: There was an error displaying help
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda

en: Title and Command
gl: Título e orde

en: Title for terminal
gl: Título do terminal

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
gl: Título amosado para a xanela ou á lapela do terminal. Este título pódese substituír ou combinar co título definido pola aplicación dentro do terminal, dependendo do axuste de title_mode.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
gl: É verdadeiro se a barra de menú debe amosarse nas xanelas novas, para as xanelas ou lapelas con este perfil.

en: Turkish
gl: Turco

en: Turn off the menubar
gl: Desactivar a barra de menú

en: Turn on the menubar
gl: Activar a barra de menú

en: Two roles given for one window
gl: Indicáronse dous roles para unha xanela

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
gl: O tipo de fondo do terminal. Pode ser «solid» para unha cor sólida, «image» para unha imaxe, ou «transparent» para unha transparencia real se se está executando un xestor de xanela de composición ou para unha pseudo-transparencia.

en: Underline
gl: Subliñado

en: Unnamed
gl: Sen nome

en: Use custom default terminal si_ze
gl: Usar o ta_maño de terminal predeterminado personalizado

en: Use system settings
gl: Usar os axustes do sistema

en: Use the command line
gl: Usar a liña de ordes

en: Use the given profile instead of the default profile
gl: Usar o perfil proporcionado en vez do perfil predeterminado

en: User Defined
gl: Definida polo usuario

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: View
gl: Ver

en: Western
gl: Occidental

en: What to do with dynamic title
gl: Que facer co título dinámico

en: What to do with the terminal when the child command exits
gl: Que facer co terminal cando a orde fillo finaliza

en: When command _exits:
gl: Cando a orde _sae:

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
gl: Cando se selecciona un texto por palabras, as secuencias destes caracteres considéranse palabras únicas. Os intervalos pódense indicar como «A-Z». O guión literal (que non expresa un intervalo) debe ser o primeiro carácter indicado.

en: When terminal commands set their o_wn titles:
gl: Cando as ordes do terminal definen os seus p_ropios títulos:

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "hidden".
gl: Onde colocar a barra de desprazamento do terminal. As posibilidades son «left» (esquerda), «right» (dereita) e «hiden» (agochada).

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
gl: Indica se se debe manter un número de liñas non limitado no desprazamento

en: Whether bold text should use the same color as normal text
gl: Indica se se o texto en negriña debería empregar a mesma cor que o texto normal

en: Whether the menubar has access keys
gl: Indica se a barra de menú ten teclas de acceso

en: Whether the standard GTK+ shortcut for menubar access is enabled
gl: Indica se están activados os atallos estándar de GTK+ para a barra de menú

en: Whether to allow bold text
gl: Indica se se permite texto en negriña

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab or any foreground subprocesses.
gl: Indica se se pide unha confirmación ao pechar unha xanela do terminal que ten máis dunha lapela aberta  ou calquera subproceso en primeiro plano.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
gl: Indica se se pide unha confirmación ao pechar as xanelas do terminal

en: Whether to blink the cursor
gl: Indica se o cursor pestanexa

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
gl: Indica se as teclas de acceso ao menú Alt+letra están dispoñíbeis. Estas teclas poden interferir con algunhas aplicacións executadas no terminal, así que existe a posibilidade de desactivalas.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
gl: Indica se se lanza a orde no terminal como un intérprete de ordes de inicio de sesión

en: Whether to run a custom command instead of the shell
gl: Indica se se executa unha orde personalizada en vez do intérprete de ordes

en: Whether to scroll background image
gl: Indica se se despraza a imaxe de fondo

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
gl: Indica se se despraza ao final ao premer unha tecla

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
gl: Indica se se despraza ao final cando hai unha saída nova

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
gl: Indica se se amosa a barra de menú nas novas xanelas ou lapela

en: Whether to silence terminal bell
gl: Indica se se silencia a campá do terminal

en: Whether to use custom terminal size for new windows
gl: Indica se se usa un tamaño de terminal personalizado para as novas xanelas

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
gl: Indica se se usan as cores do tema no trebello do terminal

en: Whether to use the system font
gl: Indica se se usa o tipo de letra do sistema

en: White on black
gl: Branco sobre negro

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
gl: Opcións de xanela; se se usan antes do primeiro argumento --window or --tab, estabelécense os valores predeterminado para todas as xanelas:

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
gl: Xa ten un perfil denominado «%s». Quere crear outro perfil co mesmo nome?

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
gl: Debería recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU xunto co Terminal do MATE; en caso contrario, escriba á Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Reducir

en: Zoom _In
gl: Acer_car

en: Zoom _Out
gl: _Reducir

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
gl: O factor de zoom «%g» é demasiado grande, usarase %g

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
gl: O factor de zoom «%g» é demasiado pequeno, usarase %g

en: _About
gl: _Sobre

en: _Action
gl: _Acción

en: _Add or Remove…
gl: _Engadir ou eliminar...

en: _Allow bold text
gl: Permitir texto en _negra

en: _Background color:
gl: Cor de _fondo:

en: _Background image
gl: Imaxe de _fondo

en: _Backspace key generates:
gl: A tecla de _retroceso xera:

en: _Base on:
gl: _Basear en:

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Clear Highlight
gl: _Limpar o resaltado

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Close Window
gl: _Pechar a xanela

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Copy Call Address
gl: _Copiar o enderezo de chamada

en: _Copy E-mail Address
gl: _Copiar o enderezo de correo

en: _Copy Link Address
gl: _Copiar a ligazón do enderezo

en: _Delete
gl: E_liminar

en: _Delete key generates:
gl: A tecla _suprimir xera:

en: _Description
gl: _Descrición

en: _Detach tab
gl: _Desprender a lapela

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
gl: _Activar as teclas de acceso ao menú (como, por exemplo, Alt+F para abrir o menú Ficheiro)

en: _Encoding
gl: _Codificación

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Find
gl: _Atopar

en: _Find...
gl: _Atopar...

en: _Font:
gl: _Tipo de letra:

en: _Full Screen
gl: _Pantalla completa

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Incremental Search...
gl: Busca _incremental...

en: _Input Methods
gl: Métodos de _entrada

en: _Keyboard Shortcuts…
gl: _Atallos de teclado...

en: _Match case
gl: _Coincidir coa capitalización

en: _New
gl: _Novo

en: _Next Profile
gl: Perfil _seguinte

en: _Next Tab
gl: _Seguinte lapela

en: _Normal Size
gl: Tamaño _normal

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Ok
gl: _Aceptar

en: _Open Link
gl: _Abrir a ligazón

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Previous Profile
gl: Perfil _anterior

en: _Previous Tab
gl: Lapela a_nterior

en: _Profile Preferences
gl: Pr_eferencias do perfil

en: _Profile name:
gl: Nome do _perfil:

en: _Profile used when launching a new terminal:
gl: _Perfil utilizado cando se inicia un terminal novo:

en: _Relaunch
gl: _Reiniciar

en: _Reset
gl: _Restaurar

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
gl: _Restabelecer as opcións de compatibilidade predeterminadas

en: _Run command as a login shell
gl: _Executar a orde como un intérprete de ordes de inicio de sesión

en: _Same as text color
gl: A _mesma que a cor do texto

en: _Save Contents
gl: _Gardar os contidos

en: _Scrollbar is:
gl: A _barra de desprazamento é:

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Search for:
gl: _Buscar por:

en: _Send Mail To…
gl: _Enviar un correo a…

en: _Set Title…
gl: _Definir o título...

en: _Shortcut keys:
gl: _Atallos de teclado:

en: _Solid color
gl: Cor _sólida

en: _Text color:
gl: Cor do _texto:

en: _Title:
gl: _Título:

en: _Transparent background
gl: Fondo _transparente

en: _Underline color:
gl: Cor do _subliñado:

en: _Unlimited
gl: Non _limitado

en: _Use colors from system theme
gl: _Usar as cores do tema do sistema

en: _Use the system fixed width font
gl: _Usar o tipo de letra de largura fixa do sistema

en: _View
gl: _Ver

en: _Wrap around
gl: _Volver ao principio

en: columns
gl: columnas

en: lines
gl: liñas

en: rows
gl: filas

[ctx: title]
en: 'Terminal'
gl: «Terminal»

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
gl: «Predeterminado»
