Xfce Apps - en to gl translation catalogue (284 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
gl: 
    Reprodutor multimedia Parole %s
    
    Parte do Proxecto de Extras de Xfce
    https://goodies.xfce.org
    
    Licenciado baixo a GNU GPL.
    
    Por favor, informe dos fallos en <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
gl: 16:9 (Panorámico)

en: <b>Audio Visualization</b>
gl: <b>Visualización de son</b>

en: <b>Author</b>
gl: <b>Autor</b>

en: <b>Color Balance</b>
gl: <b>Balance da cor</b>

en: <b>Description</b>
gl: <b>Descrición</b>

en: <b>Keyboard</b>
gl: <b>Teclado</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
gl: <b>Configuración das listas de reprodución</b>

en: <b>Screensaver</b>
gl: <b>Salvapantallas</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
gl: <b>Configuración dos subtítulos</b>

en: <b>Video Output</b>
gl: <b>Saída de vídeo</b>

en: <big><b>Open Network Location</b></big>
gl: <big><b>Abrir un lugar da rede</b></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
gl: <big><span color='#BBBBBB'><i>de</i></span> <span color='#F4F4F4'>Artista descoñecido</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
gl: <big><span color='#BBBBBB'><i>en</i></span> <span color='#F4F4F4'>Álbum descoñecido</span></big>

en: <i>by</i>
gl: <i>de</i>

en: <i>on</i>
gl: <i>en</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
gl: <span color='#F4F4F4'><b><big>Canción descoñecida</big></b></span>

en: A_ngle Menu
gl: Menú de á_ngulos

en: Add
gl: Engadir

en: Add files to playlist
gl: Engadir ficheiros á lista de reprodución

en: Add to playlist...
gl: Engadir á lista de reprodución...

en: Additional software is required.
gl: Requírense aplicacións adicionais.

en: Advanced Stream Redirector (%s)
gl: Redirector de fluxo avanzado (%s)

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: All supported files
gl: Todos os ficheiros compatíbeis

en: Always minimize to tray when window is closed
gl: Sempre minimizar á zona de notificación cando se pecha a xanela

en: Always replace playlist with opened files
gl: Substituír sempre a lista de reprodución polos ficheiros abertos

en: Arabic
gl: Árabe

en: Are you sure you want to quit?
gl: Desexa realmente saír?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
gl: Confirma que desexa limpar o historial de elementos recentes? Non é posíbel desfacer isto.

en: Armenian
gl: Armenio

en: Audio
gl: Son

en: Audio CD
gl: CD de son

en: Audio Track #%d
gl: Pista de son nº %d

en: Audio Track:
gl: Pista de son:

en: Audio and video
gl: Son e vídeo

en: Auto
gl: Automática

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatically show subtitles when playing movie file
gl: Amosar automaticamente os subtítulos ao reproducir unha película

en: Baltic
gl: Báltico

en: Brightness:
gl: Brillo:

en: Buffering
gl: Almacenando no búfer

en: Buffering (0%)
gl: Almacenando no búfer (0%)

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Celtic
gl: Celta

en: Central European
gl: Centroeuropeo

en: Chapter %i
gl: Capítulo %i

en: Check and remove duplicate media entries
gl: Comprobar e retirar as entradas de recursos duplicados

en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear History
gl: Limpar o historial

en: Clear Recent Items
gl: Limpar os elementos recentes

en: Clear playlist
gl: Limpar a lista de reprodución

en: Close
gl: Pechar

en: Configure your media player
gl: Configurar o seu reprodutor de multimedia

en: Continue
gl: Continuar

en: Contrast:
gl: Contraste:

en: Croatian
gl: Croata

en: Current Locale
gl: Configuración rexional actual

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Cyrillic/Russian
gl: Cirílico/Ruso

en: Cyrillic/Ukrainian
gl: Cirílico/Ucraíno

en: Decrease volume
gl: Diminuír o volume

en: Disable screensaver when playing movies
gl: Desactivar o salvapantallas mentres se reproducen películas

en: Disc Playlist
gl: Lista de reprodución do disco

en: Display
gl: Amosar

en: Display Parole user manual
gl: Amosar o manual de usuario do Parole

en: Do not load plugins
gl: Non cargar engadidos

en: Do you want to continue loading or stop?
gl: Desexa continuar cargando ou parar?

en: Don't Install
gl: Non instalar

en: Empty
gl: Baleiro

en: Enable keyboard multimedia keys
gl: Activar as teclas de multimedia do teclado

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Error
gl: Erro

en: Error saving playlist file
gl: Erro ao gardar o ficheiro de lista de reprodución

en: Exit fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Extend your media player
gl: Estender o reprodutor multimedia

en: Font:
gl: Tipo de letra:

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: GStreamer Error
gl: Erro de GStreamer

en: GStreamer backend error
gl: Erro da infraestrutura de GStreamer

en: General
gl: Xeral

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Go
gl: Ir

en: Go back 1 minute
gl: Retroceder 1 minuto

en: Go back 10 minutes
gl: Recuar 10 minutos

en: Go back 10 seconds
gl: Recuar 10 segundos

en: Go forward 1 minute
gl: Avanzar 1 minuto

en: Go forward 10 minutes
gl: Avanzar 10 minutos

en: Go forward 10 seconds
gl: Avanzar 10 segundos

en: Go to position
gl: Ir á posición

en: Greek
gl: Grego

en: Gujarati
gl: Guxarati

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hebrew Visual
gl: Hebreo visual

en: Hue:
gl: Matiz:

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Increase volume
gl: Aumentar o volume

en: Insert Disc
gl: Inserir un disco

en: Install
gl: Instalar

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Leave Fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Leave _Fullscreen
gl: Saír da _Pantalla completa

en: Lower volume
gl: Baixar o volume

en: M3U Playlist (%s)
gl: Lista de reprodución M3U (%s)

en: MPRIS2 remote control
gl: Control remoto MPRIS2

en: Media stream is not seekable
gl: O fluxo do soporte non permite buscas

en: Media to play
gl: Soporte a reproducir

en: Message
gl: Mensaxe

en: Mini Mode
gl: Modo mini

en: Minimize to tray
gl: Minimizar á zona de notificación

en: Move Down
gl: Baixar

en: Move Up
gl: Subir

en: Mute
gl: Sen son

en: Mute volume
gl: Silenciar

en: Next Track
gl: Pista seguinte

en: Next track
gl: Seguinte pista

en: No available plugin installer was found.
gl: Non se atopou ningún instalador de engadido dispoñíbel.

en: No installed plugins found on this system
gl: Non se atoparon engadidos instalados neste sistema

en: None
gl: Ningún

en: Nordic
gl: Nórdico

en: Notify
gl: Notificar

en: OK
gl: Aceptar

en: Open
gl: Abrir

en: Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol contedor

en: Open Media Files
gl: Abrir os ficheiros multimedia

en: Open Network Location
gl: Abrir un lugar da rede

en: Open _Location...
gl: Abrir a _localización...

en: Open _Recent
gl: Abrir _recente

en: Open a new instance
gl: Abrir unha nova instancia

en: Open file
gl: Abir un ficheiro

en: Open location
gl: Abir unha localización

en: PLS Playlist (%s)
gl: Lista de reprodución PLS (%s)

en: P_lugins
gl: _Engadidos

en: P_revious Track
gl: Pista _anterior

en: Parole Media Player
gl: Reprodutor multimedia Parole

en: Parole Media Player cannot start.
gl: O reprodutor multimedia Parole non é quen de arrancar.

en: Parole Plugins
gl: Engadidos de Parole

en: Parole Settings
gl: Configuración do Parole

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
gl: O Parole tamén pode ser minimizado á zona do sistema.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
gl: O Parole reproduce os ficheiros multimedia locais, incluído o vídeo con compatibilidade para subtítulos, CDs de son, DVDs e transmisións en directo. O parole tamén é extensíbel a través de complementos.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
gl: Parole é un reprodutor multimedia simple baseado na infraestrutura GStreamer escrito para axustarse ben ao escritorio Xfce. Está deseñado tendo na mente a simplicidade, a velocidade e uso dos recursos.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
gl: Parole xa se está executando, use -i para abrir unha nova instancia

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
gl: Parole precisa de <b>%s</b> para reproducir este ficheiro.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
gl: Parole precisa de <b>%s</b> para reproducir este ficheiro.
    Pode ser instalado automaticamente.

en: Pause
gl: Pausa

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Persian
gl: Persa

en: Play
gl: Reproducir

en: Play Disc
gl: Reproducir disco

en: Play opened files
gl: Reproducir os ficheiros abertos

en: Play or pause if already playing
gl: Reproducir ou pausar se xa se estaba reproducindo

en: Play your media
gl: Reproducir o contido multimedia

en: Play/Pause
gl: Reproducir/Interromper

en: Playback
gl: Son pregrabado

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
gl[0]: Lista de reprodución (%i capítulo)
gl[1]: Lista de reprodución (%i capítulos)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
gl[0]: Lista de reprodución (%i elemento)
gl[1]: Lista de reprodución (%i elementos)

en: Playlist files
gl: Ficheiros de listas de reprodución

en: Please check your installation
gl: Comprobe a instalación

en: Please check your installation.
gl: Comprobe a instalación.

en: Please choose a supported playlist format
gl: Escolla un formato de lista compatíbel

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
gl: Por favor, vaia a https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs para informar do  fallo.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
gl: Reinicie o Parole para que este cambio sexa efectivo.

en: Plugin
gl: Engadidos

en: Plugin failed to load
gl: Produciuse un fallo ao cargar o engadido

en: Position:
gl: Posición:

en: Previous Track
gl: Pista anterior

en: Previous track
gl: Pista anterior

en: Print version information and exit
gl: Amosar a información da versión e saír

en: Quit
gl: Saír

en: Raise volume
gl: Subir o volume

en: Remember my choice
gl: Lembrar a miña escolla

en: Remember playlist
gl: Lembrar a lista de reprodución

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove selected item
gl: Retirar o elemento seleccionado

en: Remove selected media
gl: Retirar os soportes seleccionados

en: Repeat
gl: Repetir

en: Replace playlist when opening files
gl: Substituír a lista de reprodución polos ficheiros abertos

en: Reset to defaults
gl: Restaurar o predeterminado

en: Romanian
gl: Romanés

en: Saturation:
gl: Saturación:

en: Save Playlist as...
gl: Gardar a lista de reprodución como...

en: Select Subtitle File
gl: Seleccionar o ficheiro de subtítulos

en: Select Text Subtitles...
gl: Seleccionar o texto dos subtítulos...

en: Select next item
gl: Seleccionar o elemento seguinte

en: Select previous item
gl: Seleccionar o elemento previo

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
gl: Definir a ruta do dispositivo do CD de son/VCD/DVD

en: Shareable Playlist (%s)
gl: Lista de reprodución compartíbel (%s)

en: Show Playlist
gl: Amosar a lista de reprodución

en: Show icon in the system tray
gl: Amosar a icona na área de notificación

en: Show menubar
gl: Amosar a barra de menú

en: Show notifications for currently playing tracks
gl: Amosar notificacións das pistas en reprodución

en: Show visual effects when an audio file is played
gl: Amosar efectos visuais mentres se reproduce un ficheiro de son

en: Shuffle
gl: Aleatorio

en: South European
gl: Sureuropeo

en: Square
gl: Cadrado

en: Start in embedded mode
gl: Comezar o modo embebido

en: Start in fullscreen mode
gl: Iniciar en modo de pantalla completa

en: Start playing opened files
gl: Comezar a reprodución dos ficheiros abertos

en: Stop
gl: Parar

en: Subtitle #%d
gl: Subtítulo nº %d

en: Subtitle Files
gl: Ficheiros de subtítulos

en: Subtitles
gl: Subtítulos

en: Subtitles:
gl: Subtítulos:

en: Thai
gl: Tailandés

en: The stream is taking too much time to load
gl: Está levando moito tempo cargar o fluxo

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
gl: Esta versión de desenvolvemento engade un novo modo mini e a capacidade de reproducir ou volver reproducir contido facendo clic nas iconas de círculo. Os temas foron simplificados e cando non se atopan etiquetas ID3 amósanse os nomes dos ficheiros.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
gl: Esta versión de desenvolvemento resolve varios fallos, erros de escritura e detalles históricos presentes na documentación. Agora as etiquetas procésanse nos ficheiros entregados a través de HTTP/S. A infraestrutura de vídeo en segundo plano está desactivado para GTK+ 3.22 e máis novo debido a cambios importantes na API.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
gl: Esta versión de desenvolvemento contén unha grande limpeza da base de código, facendo que o Parole sexa máis lixeiro e máis fácil de mellorar. Todos os URLs foron actualizados a HTTPS. Foron resoltos unha chea de fallos e introduciuse un novo asistente de atallos de teclado.

en: This is a minor translations-only release.
gl: Esta é unha versión menor de só de traducións.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
gl: Esta versión presenta a transición completa ao grupo de ferramentas Gtk+3, melloras na interface de usuario (menús máis estilizados), mellores listas de reprodución. Ademais, melloráronse os complementos existentes e engadiuse un novo (MPRIS2). A maior parte do material gráfico foi actualizado para esta versión e agora usamos a infraestrutura GStreamer1.0 de xeito predeterminado.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
gl: Esta versión soluciona un problema coa detección das localizacións das unidades DVD.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
gl: Esta versión mellora o proceso de compilación e inclúe a corrección de varios fallos. Esta nova versión estábel é unha anovación recomendada para todos os usuarios.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
gl: Esta versión marca a primeira versión estábel da serie 1.0. Engadiuse unha nova opción de saída automática de vídeo para mellorar o uso en máquinas virtuais e dispositivos de baixa potencia. Tamén foron resoltos unha grande cantidade de fallos, facendo que esta versión sexa axeitada para todos os usuarios.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
gl: Esta versión de desenvolvemento inestable engade a nova infraestrutura Clutter e limpa os símbolos obsoletos de Gtk3. Tamén engade unha función de "ir a posición" así como a resolución de varios fallos.

en: Toggle fullscreen
gl: Alternar a pantalla completa

en: Toggle menubar
gl: Alternar a barra de menú

en: Toggle playlist
gl: Alternar a lista de reprodución

en: Track %i
gl: Pista %i

en: Tray icon
gl: Icona de zona de notificación

en: Tray icon plugin
gl: Engadido de icona de zona de notificación

en: Turkish
gl: Turco

en: Type %s --help to list all available command line options
gl: Escriba %s --help para ver unha lista de todas as opcións dispoñíbeis na liña de ordes

en: Unable to install missing codecs.
gl: Non se puido instalar os códecs que faltan.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
gl: Non se puido cargar o engadido «%s»; comprobe a instalación de GStreamer.

en: Unable to open default web browser
gl: Non se puido abrir o navegador web predeterminado

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown Album
gl: Álbum descoñecido

en: Unknown Artist
gl: Artista descoñecido

en: Unknown Song
gl: Canción descoñecida

en: Unknown playlist format
gl: Formato de lista de reprodución descoñecido

en: Unmute
gl: Desenmudecer

en: Unmute (restore) volume
gl: Desenmudecer (restaura) o volume

en: Video
gl: Vídeo

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: View
gl: Ver

en: Visit Parole website
gl: Visitar o sitio web do Parelo

en: Visit Website
gl: Visitar o sitio web

en: Visualization type:
gl: Tipo de efecto visual:

en: Volume _Down
gl: _Baixar o volume

en: Volume _Up
gl: _Subir o volume

en: Western
gl: Occidental

en: X Window System (No Xv)
gl: Sistema de xanelas X (Non Xv)

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
gl: Sistema de xanelas X (X11/XShm/Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
gl: [FICHEIROS] - Reproducir películas e cancións

en: _About
gl: _Sobre

en: _Aspect Ratio
gl: _Proporción

en: _Audio
gl: _Son

en: _Audio Menu
gl: Menú de _son

en: _Audio Track
gl: Pista de _son

en: _Chapter Menu
gl: Menú de _capítulos

en: _Chapters
gl: Capítulos

en: _Clear recent items...
gl: _Limpar os elementos recentes...

en: _Contents
gl: _Contido

en: _DVD Menu
gl: Menú de _DVD

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: _Leave Fullscreen
gl: _Saír da pantalla completa

en: _Media
gl: _Multimedia

en: _Mute
gl: S_ilencio

en: _Next
gl: Segui_nte

en: _Next Track
gl: Pista _seguinte

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open...
gl: A_brir...

en: _Pause
gl: Interrom_per

en: _Play
gl: Re_producir

en: _Playback
gl: Re_produción

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Previous
gl: _Anterior

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Repeat
gl: _Repetir

en: _Report a Bug...
gl: _Informar dun fallo...

en: _Save Playlist...
gl: _Gardar a lista de reprodución...

en: _Shuffle
gl: _Aleatoria

en: _Subtitles
gl: _Subtítulos

en: _Title Menu
gl: Menú de _títulos

en: _Tools
gl: Ferramen_tas

en: _Video
gl: _Vídeo

en: by
gl: de

en: on
gl: en
