partitionmanager - en to gl translation catalogue (464 entries)

en:  sectors
gl:  sectores

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
gl: %2Insira a frase de paso de %1:

en: &Cylinder alignment
gl: Aliñamento de &cilindros

en: &Label
gl: E&tiqueta

en: &Logical
gl: &Lóxica

en: (icon)
gl: (Icona)

en: ---
gl: —

en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
gl: <b>Aviso:</b> Destruirase toda a información no dispositivo!

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
gl: &Avanzado

[ctx: @action:button]
en: &Details
gl: &Detalles

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
gl: Aplicar as operacións pendentes

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
gl: Cambiar a infraestrutura

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
gl: Cambiar o sistema de ficheiros

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
gl: Borrar as operacións pendentes

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
gl: Crear unha &nova táboa de particións

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
gl: Crear do tipo MS-Dos

[ctx: @action:button]
en: Delete It
gl: Eliminala

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
gl: Non cambiar a infraestrutura

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
gl: Non cambiar o sistema de ficheiros

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
gl: Non crear de novo o sistema de ficheiros

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
gl: Substituíla

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
gl: Saír de <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Recreate existing file system
gl: Crear de novo o sistema de ficheiros existente

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
gl: Crear de novo o sistema de ficheiros

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
gl: Examinar de novo os dispositivos

[ctx: @action:button]
en: Rescan Support
gl: Analizar de novo a compatibilidade

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
gl: Gardar o informe SMART

[ctx: @action:button]
en: Save changes
gl: Gardar os cambios

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
gl: Si, cancelar as operacións

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
gl: Avanzada

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
gl: Sobre a biblioteca KPMcore

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
gl: Copia de seguranza

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
gl: Comprobar

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
gl: Limpar o rexistro

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
gl: Copiar

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
gl: Desactivar o grupo de volumes

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
gl: Editar punto de montaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
gl: Exportar a táboa de particións

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
gl: Compatibilidade con sistemas de ficheiros

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
gl: Importar a táboa de particións

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
gl: Montar

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
gl: Nova táboa de particións

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
gl: Novo grupo de volumes

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
gl: Pegar

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
gl: Propiedades

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
gl: Retirar o grupo de volumes

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
gl: Cambiar o tamaño do grupo de volumes

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
gl: Cambiar de tamaño ou mover

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
gl: Restaurar

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
gl: Estado SMART

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
gl: Gardar o rexistro

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
gl: Borrar totalmente

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
gl: Desbloquear

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
gl: Aplicar

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
gl: Limpar

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
gl: Nova

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
gl: Refrescar os dispositivos

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
gl: <para><warning>Está a piques de perder todos os datos na partición <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Se cambia o sistema de ficheiros nunha partición xa existente no disco borraralle todo o contido. Se continúa agora e aplica na xanela principal a operación resultante, todos os datos que haxa en <filename>%1</filename> perderanse indefectibelmente.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
gl: <para><warning>Está a piques de perder todos os datos na partición <filename>%1</filename>.</warning></para> <para>Ao substituír unha partición por outra —ou por un ficheiro de imaxe— destruiranse os datos na partición de destino.</para><para>Se continúa e aplica a operación resultante na xanela principal, todos os datos que teña en <filename>%1</filename> substituiranse, e non será posíbel recuperalos.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
gl: <para><warning>Está a piques de perder todos os datos na partición <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Se volve crear un sistema de ficheiros borraralle todo o contido. Se continúa agora e aplica na xanela principal a operación resultante, todos os datos que haxa en <filesystem>%1</filesystem> perderanse indefectibelmente.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
gl: <para>Seguro que quere gardar os cambios feitos no ficheiro de táboa do sistema <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>Sobrescribirase o ficheiro actual. Esta acción <emphasis strong='1'>non pode ser desfeita</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
gl: <para>Seguro que quere aplicar as operacións pendentes da lista de baixo?</para><para><warning>Isto ha modificar de xeito irreversíbel os discos.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
gl: <para>Seguro que quere cambiar a infraestrutura?</para> <para><warning>Isto tamén volverá analizar os dispositivos, e por tanto borrará a lista de operacións pendentes.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
gl: <para>Seguro que quere crear unha táboa de particións de MS-Dos en <filename>%1</filename>?</para><para>O tipo de táboa de particións de MS-Dos só permite ata 2³² sectores, pero o seu dispositivo ten un número superior de sectores, polo que non poderá empregar a totalidade do dispositivo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
gl[0]: <para>Seguro que quere saír da aplicación?</para><para>Aínda hai unha operación pendente.</para>
gl[1]: <para>Seguro que quere saír da aplicación?</para><para>Aínda hai %1 operacións pendentes.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
gl: <para>Seguro que quere analizar de novo os dispositivo?</para> <para><warning>Isto borrará a lista de operacións pendentes.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
gl: <para>Non é posíbel crear a partición de destino de tamaño suficiente para conter a orixe.</para><para>Isto pode ocorrer se non todas as particións dun dispositivo están aliñadas correctamente ou cando se copia unha partición primaria nunha estendida.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
gl: <para>Non se puideron cargar nun o complemento de infraestrutura configurado, «%1», nin o predeterminado, «%2».</para> <para>Revise a instalación.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
gl: <para>Non se atoparon ferramentas de compatibilidade para os sistemas de ficheiros presentes nos discos deste computador:</para> <table style='margin-top:12px'> <tr> <td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partición</td> <td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Sistema de ficheiros</td> <td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Ferramentas de compatibilidade</td> <td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td> </tr> %1</table><para>Non poderá modificar os sistemas de ficheiros ata que non instale as ferramentas de compatibilidade para eles.</para><para>Debería poder atopar as ferramentas de compatibilidade desde o xestor de paquetes da súa distribución.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
gl: <para>Non se puido cargar o complemento de infraestrutura configurado, «%1».</para> <para>No seu lugar cargarase o complemento de infraestrutura predeterminado, «%2».</para>

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
gl: <para>A partición <filename>%1</filename> non pode eliminarse neste momento porque aínda están montadas unha ou máis particións como números lóxicos maiores.</para><para>Desmonte antes todas as particións con números lóxicos maiores que %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
gl: <para>A partición escollida non é grande de abondo para conter a partición de orixe ou o ficheiro de copia de seguranza.</para><para>Escolla outro destino ou cambie o tamaño desta partición de xeito que sexa tan grande como a orixe.</para>

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
gl[0]: <para>Xa hai unha partición primaria neste dispositivo. Este é o máximo que pode conter este tipo de táboa de particións.</para><para>Non pode crear, pegar nin restaurar unha partición primaria no dispositivo ata que elimine unha das que contén.</para>
gl[1]: <para>Xa hai %1 particións primarias neste dispositivo. Este é o máximo que pode conter a táboa de particións.</para><para>Non pode crear, pegar nin restaurar unha partición primaria no dispositivo ata que elimine unha das que contén.</para>

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
gl: Non se puido crear o ficheiro temporal <filename>%1</filename> para escribir nel.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
gl: Non se puido crear un ficheiro temporal ao intentar gardar en <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
gl: Non se puido crear un ficheiro tempora de saída para gardar <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
gl: Non se puido importar o ficheiro <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
gl: Non se puido importar o ficheiro <filename>%1</filename>: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
gl: Non se puido abrir o ficheiro temporal <filename>%1</filename> ao intentar importalo desde <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
gl: Non se puideron gardar os puntos de montaxe no ficheiro <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
gl: Seguro que quere cancelar?

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
gl: Seguro que quere borrar a lista de operacións pendentes?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
gl: Seguro que quere eliminar a partición que está no portapapeis? Deixará de estar dispoñíbel para pegala despois de que se elimine.

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
gl: Atopouse máis dunha táboa de particións no ficheiro a importar (liña %1).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
gl: Atopouse a partición, pero non o seu tipo (liña %1).

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
gl: Non se atopou unha táboa de particións correcto neste dispositivo.

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
gl: A partición %1 remata antes do sector de inicio (liña %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
gl: O tipo da táboa de particións "%1" non se admite para importación (liña %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
gl: Descoñécese o tipo da táboa de particións "%1" (liña %2).

[ctx: @info]
en: Please select a device.
gl: Escolla un dispositivo.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
gl: Non se puido bloquear o sistema de ficheiros cifrado na partición <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
gl: Non se puido desbloquear o sistema de ficheiros cifrado na partición <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
gl: O sistema de ficheiros no ficheiro de imaxe <filename>%1</filename> é grande de máis para restauralo na partición escollida.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
gl: Non se puido montar o sistema de ficheiros na partición <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
gl: Non se puido desmontar o sistema de ficheiros na partición <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
gl: O ficheiro a importar <filename>%1</filename> non contén unha táboa de particións correcta.

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
gl: O tipo de partición "%1" non permite particións estendidas, pero atopouse unha (liña %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
gl: Non se puido crear o sistema de ficheiros «%1» da partición %2 (liña %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
gl: Non se atopou partición pai ou táboa para a partición %1 (liña %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
gl: A partición %1 excederá os límites do dispositivo (liña %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
gl: Non se coñece o rol "%1" da partición %2 (liña: %3).

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
gl: Antigo mantedor de Calamares.

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
gl: Mantedor orixinal

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
gl: Mellora da compatibilidade con SMART.

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
gl: Compatibilidade con LVM.

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
gl: Mantedor.

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
gl: Deseño do trebello de particións.

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
gl: Compatibilidade con UDF.

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
gl: Todas as operacións remataron.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
gl: Canceláronse as operacións.

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
gl: Rematou a análise.

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
gl: Analizando os dispositivos…

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
gl: Configurando…

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
gl: Xurdiron erros ao aplicar as operacións. Interrompeuse.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
gl: Duración total: %1

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
gl: Complemento de infraestrutura empregado: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
gl: Agardando que remate a operación…

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
gl: Aplica as operacións pendentes na lista.

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
gl: Aplicando as operacións…

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
gl: Fai unha copia de seguranza a un ficheiro de imaxe.

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
gl: Comproba a presenza de erros no sistema de ficheiros dunha partición.

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
gl: Limpar o panel do rexistro da saída.

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
gl: Borrando a lista de operacións pendentes.

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
gl: Copia unha partición xa existente.

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
gl: Non se puido analizar a liña %1 do ficheiro a importar. Ignorarase.

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
gl: Crear un novo grupo de volumes de LVM que actúe como un dispositivo.

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
gl: Crea unha táboa de particións nova e baleira no dispositivo.

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
gl: Crea unha partición nova.

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
gl: Desactivar o grupo de volumes seleccionado antes de desconectar dispositivos extraíbeis.

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
gl: Elimina unha partición.

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
gl: Editar o punto de montaxe e as opcións dunha partición.

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
gl: Baleira a lista de operacións pendentes.

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
gl: Exportar a táboa de particións do dispositivo a un ficheiro de texto.

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
gl: Aumentar ou reducir o grupo de volumes seleccionado.

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
gl: Importar unha táboa de particións dun ficheiro de texto.

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
gl: Monta ou desmonta unha partición.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
gl[0]: Unha operación pendente
gl[1]: %1 operacións pendentes

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
gl: A partición <filename>%1</filename> copiouse no portapapeis.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
gl: A partición <filename>%1</filename> terá a mesma posición e tamaño tras cambiarlle o tamaño ou movela. Ignorarase a operación.

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
gl: Pega a partición copiada.

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
gl: Retirar o grupo de volumes seleccionado.

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
gl: Retira da lista a última operación.

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
gl: Renova a lista de dispositivos.

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
gl: Restaura unha partición a partir dun ficheiro de imaxe.

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
gl: Gardar o rexistro da saída nun ficheiro.

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
gl: Mostrar un diálogo de información sobre KPMcore.

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
gl: Mostra información sobre os sistemas de ficheiros admitidos.

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
gl: Mostrar o estado SMART do dispositivo, se se permite.

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
gl: Borrar totalmente unha partición de xeito que os seus contidos non se poidan recuperar.

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
gl: Reduce, amece ou move unha partición existente.

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
gl: Desfacendo a operación: %1

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
gl: Desbloquear ou bloquear a partición cifrada.

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
gl: Ver e modificar as propiedades do dispositivo

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
gl: Mostra e modifica as propiedades da partición (lenda, bandeiras etc.)

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
gl: Aplica todas as operacións

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
gl: Fai unha copia de seguranza da partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
gl: Comproba a partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
gl: Limpa todas as operacións

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
gl: Limpar o rexistro da saída

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
gl: Copia a partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
gl: Crear un novo grupo de volumes de LVM.

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
gl: Crear unha nova táboa de particións

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
gl: Desactivar o grupo de volumes seleccionado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
gl: Elimina a partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
gl: Editar punto de montaxe

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
gl: Exportar unha táboa de particións

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
gl: Importar unha táboa de particións

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
gl: Monta ou desmonta unha partición

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
gl: Partición nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
gl: Pega a partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
gl: Refresca a información de todos os dispositivos

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
gl: Retirar o grupo de volumes seleccionado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
gl: Cambiar de tamaño ou mover a partición.

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
gl: Cambiar o tamaño do grupo de volumes seleccionado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
gl: Restaura unha partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
gl: Gardar o rexistro da saída

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
gl: Mostrar un diálogo de información sobre KPMcore.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
gl: Mostrar o estado SMART

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
gl: Mostra o diálogo de propiedades do dispositivo

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
gl: Mostra o diálogo de propiedades da partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
gl: Borrar totalmente a partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
gl: Desfai a última operación

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
gl: Desbloquear ou bloquear a partición cifrada

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
gl: Mostra a información de compatibilidade con sistemas de ficheiros.

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
gl: (non se atopou ningún)

[ctx: @item uuid]
en: (none)
gl: (ningún)

[ctx: @item:intable]
en: Offline
gl: Desconectado

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
gl: Antigüidade

[ctx: @item:intable]
en: Online
gl: En liña

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
gl: Antes dun fallo

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
gl: %1 (cifrado)

[ctx: @label]
en: &Flags:
gl: &Bandeiras:

[ctx: @label]
en: &Label:
gl: &Etiqueta:

[ctx: @label]
en: (unknown)
gl: (descoñecido)

[ctx: @label]
en: Align partitions per default
gl: Aliñar as particións de maneira predeterminada.

[ctx: @label]
en: Backend plugin
gl: Complemento de infraestrutura

[ctx: @label]
en: File system colors
gl: Cores dos sistemas de ficheiros

[ctx: @label]
en: First sector:
gl: Primeiro sector:

[ctx: @label]
en: Hide log messages below
gl: Agochar as mensaxes do historial

[ctx: @label]
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
gl: É a primeira vez que executa o Xestor de particións de KDE?

[ctx: @label]
en: Label:
gl: Etiqueta:

[ctx: @label]
en: Last sector:
gl: Último sector:

[ctx: @label]
en: Maximum size:
gl: Tamaño máximo:

[ctx: @label]
en: Minimum size:
gl: Tamaño mínimo:

[ctx: @label]
en: Mount point:
gl: Punto de montaxe:

[ctx: @label]
en: Number of sectors:
gl: Número de sectores:

[ctx: @label]
en: Partition sector alignment
gl: Aliñamento dos sectores da partición

[ctx: @label]
en: Partition type:
gl: Tipo de partición:

[ctx: @label]
en: Preferred unit:
gl: Unidade preferida:

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
gl: Analizando o dispositivo: <filename>%1</filename>

[ctx: @label]
en: Scanning...
gl: Analizando…

[ctx: @label]
en: Show the application's menu bar
gl: Mostrar a barra de menú da aplicación

[ctx: @label]
en: Size:
gl: Tamaño:

[ctx: @label]
en: Status:
gl: Estado:

[ctx: @label]
en: This file system does not support setting a label.
gl: Este sistema de ficheiros non permite estabelecer unha etiqueta.

[ctx: @label]
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
gl: Empregar o aliñamento baseado en cilindros (compatíbel con Windows XP)

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
gl: MALO

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
gl: bo

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
gl: ningún

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
gl: %1 (só lectura)

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
gl: PE asignada:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
gl: Tamaño da matriz:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
gl: Capacidade:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
gl: Tamaño dos anacos:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
gl: PE libre:

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
gl: Grupo de volumes de LVM

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
gl: Tamaño lóxico dos sectores:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
gl: Tamaño da PE:

[ctx: @label device]
en: Path:
gl: Ruta:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
gl: Tamaño físico dos sectores:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
gl: Primarios/Máx:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
gl: Nivel de RAID:

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
gl: Dispositivo de RAID de software

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
gl: Anacos totais:

[ctx: @label device]
en: Total PE:
gl: PE total:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
gl: Cantidade total de sectores:

[ctx: @label device]
en: Type:
gl: Tipo:

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
gl: Dispositivo de xestión de volumes

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
gl: Tipo de volume:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
gl: PE asignada:

[ctx: @label partition]
en: Available:
gl: Dispoñíbel:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
gl: Capacidade:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
gl: Modo de cifrado:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
gl: Nome do cifrado:

[ctx: @label partition]
en: File system:
gl: Sistema de ficheiros:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
gl: Primeiro sector:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
gl: PE libre:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
gl: Tamaño da chave:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
gl: Último sector:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
gl: Número de sectores:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
gl: Tamaño da PE:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
gl: Desprazamento de carga:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
gl: PE total:

[ctx: @label partition]
en: Used:
gl: Empregado:

[ctx: @label partition capacity available]
en: Available:
gl: Dispoñíbel:

[ctx: @label partition capacity used]
en: Used:
gl: Empregada:

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
gl: Hai montada polo menos unha partición lóxica.

[ctx: @label partition state]
en: idle
gl: ociosa

[ctx: @label partition state]
en: mounted
gl: montada

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
gl: montada en <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
en: F&ree space before:
gl: Espazo lib&re anterior:

[ctx: @label:listbox]
en: File syste&m:
gl: Siste&ma de ficheiros:

[ctx: @label:listbox]
en: File system:
gl: Sistema de ficheiros:

[ctx: @label:listbox]
en: First sector:
gl: Primeiro sector:

[ctx: @label:listbox]
en: Free space after:
gl: Espazo libre posterior:

[ctx: @label:listbox]
en: Last sector:
gl: Último sector:

[ctx: @label:listbox]
en: Si&ze:
gl: &Tamaño:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
gl: <application>Xestor de particións de KDE</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
gl: Xestione os discos, particións e sistemas de ficheiro

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
en: Time
gl: Tempo

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
en: Message
gl: Mensaxe

[ctx: @title:menu]
en: Columns
gl: Columnas

[ctx: @title:menu]
en: Device
gl: Dispositivo

[ctx: @title:menu]
en: Panels Shown
gl: Paneis mostrados

[ctx: @title:menu]
en: Partition
gl: Partición

[ctx: @title:menu]
en: Partition Manager Toolbar
gl: Barra de ferramentas do xestor de particións

[ctx: @title:menu]
en: Select Current Device
gl: Seleccionar o dispositivo actual

[ctx: @title:menu]
en: Tools
gl: Utilidades

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
gl: Cores dos sistemas de ficheiros

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
gl: Avanzado

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
gl: Desexa aplicar as operacións pendentes?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
gl: Cancelar as operacións en execución

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
gl: Non se pode crear a partición de destino

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
gl: Non se pode eliminar a partición

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
gl: Desexa borrar a lista de operacións pendentes?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
gl: Non se puido iniciar o navegador

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
gl: Non se puido bloquear o sistema de ficheiros cifrado

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
gl: Non se puido montar o sistema de ficheiros

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
gl: Non se puido gardar o informe

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
gl: Non puido gardarse o informe SMART

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
gl: Non se puido desbloquear o sistema de ficheiros cifrado

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
gl: Non se puido desmontar o sistema de ficheiros

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
gl: Crea unha táboa de particións nova en <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
gl: Crear unha partición nova

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
gl: Crear un novo grupo de volumes

[ctx: @title:window]
en: Device Information
gl: Información do dispositivo

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
gl: Propiedades do dispositivo: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Devices
gl: Dispositivos

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
gl: Desexa descartar as operacións pendentes e saír?

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
gl: Editar as opcións de montaxe adicionais

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
gl: Editar o punto de montaxe para <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
gl: Erro ao exportar a táboa de particións

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
gl: Erro ao importar a táboa de particións

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
gl: Ocorreu un erro ao gardar o ficheiro de rexistro…

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
gl: Erro ao importar a táboa de particións

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
gl: Ocorreu un erro ao gardar os puntos de montaxe

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
gl: Erro: non puido cargarse o complemento de infraestrutura

[ctx: @title:window]
en: File System Support
gl: Compatibilidade con sistemas de ficheiros

[ctx: @title:window]
en: Information
gl: Información

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
gl: Inserir unha partición

[ctx: @title:window]
en: KDE Partition Manager
gl: Xestor de particións de KDE

[ctx: @title:window]
en: Log Output
gl: Rexistro da saída

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
gl: Faltan os paquetes de compatibilidade co sistema de ficheiros

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
gl: Non hai espazo de abondo para restaurar o sistema de ficheiros

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
gl: Información da partición

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
gl: Propiedades da partición: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Pending Operations
gl: Operacións pendentes

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
gl: Quere cambiar a infraestrutura?

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
gl: Está seguro de que quere crear unha táboa de particións de tipo MS-Dos?

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
gl: Está seguro de que quere eliminar a partición no portapapeis?

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
gl: Está seguro de que quere substituír a partición existente?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
gl: Está seguro de que quere crear de novo <filename>%1</filename> co sistema de ficheiros %2?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
gl: Está seguro de que quere crear de novo o sistema de ficheiros en <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
gl: Está seguro de que quere analizar de novo os dispositivos?

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
gl: Está seguro de que quere gardar os cambios?

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
gl: Cambiar o tamaño do grupo de volumes

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
gl: Cambiar de tamaño ou mover a partición: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
gl: Propiedades SMART: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
gl: Analizando os dispositivos…

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
gl: O destino non é grande de abondo

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
gl: Exceso de particións primarias

en: Active backend:
gl: Infraestrutura activa:

en: Advanced Settings
gl: Configuración avanzada

en: Align partition
gl: Aliñar a partición

en: Align partitions per default
gl: Aliñar as particións de maneira predeterminada.

en: Assessment
gl: Avaliación

en: Attribute
gl: Atributo

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Backend
gl: Infraestrutura

en: Backup
gl: Copia de seguranza

en: Bad sectors:
gl: Sectores malos:

en: Capacity:
gl: Capacidade:

en: Check
gl: Comprobar

en: Choose the type of partition table you want to create:
gl: Escolla o tipo de táboa de particións que queira crear:

en: Copy
gl: Copiar

en: Create
gl: Crear

en: Current
gl: Actual

en: De&vice Node
gl: Nodo de dispositi&vo:

en: Debug
gl: Depurar

en: Default file system:
gl: Sistema de ficheiros predeterminado:

en: Dump &Frequency:
gl: &Frecuencia de volcado:

en: E&xtended
gl: E&stendida

en: Edit Mount Options
gl: Editar as opcións de montaxe

en: Edit the mount options for this file system:
gl: Editar as opcións de montaxe para este sistema de ficheiros:

en: Encrypt with LUKS
gl: Cifrar con LUKS

en: Error
gl: Erro

en: Failure Type
gl: Tipo de fallo

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: File System Color Settings
gl: Preferencias de cores dos sistemas de ficheiros

en: File Systems
gl: Sistema de ficheiros

en: Firmware revision:
gl: Revisión do firmware:

en: First Sector
gl: Primeiro sector

en: Flags
gl: Bandeiras

en: General Settings
gl: Opcións xerais

en: Grow
gl: Amecer

en: Hide messages below:
gl: Agochar as seguintes mensaxes:

en: Hugo Pereira Da Costa
gl: Hugo Pereira da Costa

en: Id
gl: Identificador

en: Identify by:
gl: Identificar por:

en: Information
gl: Información

en: Label
gl: Etiqueta

en: Last Sector
gl: Último sector

en: Linux RAID:
gl: RAID de Linux:

en: Linux Swap:
gl: Swap de Linux:

en: Logging
gl: Rexistrándose

en: Logical Volume Name:
gl: Nome do volume lóxico:

en: Logical sector size:
gl: Tamaño lóxico dos sectores:

en: MS-Dos
gl: MS-DOS

en: Model:
gl: Modelo:

en: More...
gl: Máis…

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Move
gl: Mover

en: No automatic mount
gl: Non montar automaticamente

en: No binary execution
gl: Sen execución de binarios

en: No update of directory access times
gl: Non actualizar a hora de acceso aos directorios

en: No update of file access times
gl: Non actualizar a hora de acceso aos ficheiros

en: Number of Sectors
gl: Número de sectores

en: Open in External Browser
gl: Abrir nun navegador externo

en: Operation: %p%
gl: Operación: %p%

en: Operations and Jobs
gl: Operacións e tarefas

en: Option1,Option2
gl: Opción1,Opción2

en: Options:
gl: Opcións:

en: Overall assessment:
gl: Avaliación xeral:

en: Overwrite with:
gl: Sobrescribir con:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
gl: A frase de paso é incorrecta.

en: Partition
gl: Partición

en: Partition Alignment
gl: Aliñamento das particións

en: Partition Label
gl: Etiqueta de partición

en: Partition Label:
gl: Etiqueta de partición:

en: Partition UUID
gl: UUID de partición

en: Partition UUID:
gl: UUID de partición:

en: Partition table:
gl: Táboa de particións:

en: Pass &Number:
gl: Paso &número:

en: Path:
gl: Ruta:

en: Physical Extent Size:
gl: Tamaño da extensión física (PE):

en: Physical sector size:
gl: Tamaño físico dos sectores:

en: Power cycles:
gl: Ciclos de acendido:

en: Powered on for:
gl: Tempo acendido:

en: Preferred unit:
gl: Unidade preferida:

en: Primar&y
gl: &Primaria

en: Primaries/Max:
gl: Primarios/Máx:

en: Random data
gl: Datos aleatorios

en: Raw
gl: Cru

en: Read Label
gl: Ler a etiqueta

en: Read Usage
gl: Ler a utilización

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Remove
gl: Retirar

en: Restore
gl: Restaurar

en: SMART status:
gl: Estado SMART:

en: Save
gl: Gardar

en: Sector alignment:
gl: Aliñamento dos sectores:

en: Sector based align&ment
gl: Aliña&mento baseado en sectores

en: Select...
gl: Escoller…

en: Self tests:
gl: Probas:

en: Serial number:
gl: Número de serie:

en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
gl: Configurar o cifrado para este sistema de ficheiros con LUKS. Deberá fornecer unha frase de paso.

en: Severity
gl: Severidade

en: Shredding
gl: Eliminación irreversíbel

en: Shrink
gl: Reducir

en: Size
gl: Tamaño

en: Status
gl: Estado

en: Support Tools
gl: Ferramentas de compatibilidade

en: Synchronous access
gl: Acceso síncrono

en: Temperature:
gl: Temperatura:

en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
gl: Esta táboa mostra os sistemas de ficheiro que se permiten e as operacións específicas que pode realizar nelas.
    Algúns sistemas de ficheiro precisan que teña instaladas utilidades externas que fornezan compatibilidade con eles. Pero non todas as operacións poden realizarse en todos os sistemas de ficheiro, mesmo se ten todas as utilidades instaladas. Consulte a documentación para máis detalles.

en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
gl: Isto reformateará o sistema de ficheiros, perdendo todo o seu contido, pero mantendo o mesmo tipo de sistema de ficheiros.

en: Threshold
gl: Límite

en: Time Elapsed
gl: Tempo transcorrido

en: Total LV:
gl: LV total:

en: Total Sectors:
gl: Sectores totais:

en: Total Size:
gl: Tamaño total:

en: Total Time: 00:00:00
gl: Duración total: 00:00:00

en: Total sectors:
gl: Cantidade total de sectores:

en: Type
gl: Tipo

en: Type:
gl: Tipo:

en: Update Type
gl: Tipo de actualización

en: Update access times relative to modification
gl: Actualizar as datas de acceso con respecto á modificación

en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
gl: Empregar o aliñamento baseado en cilindros (compatíbel con Windows XP)

en: Used
gl: Empregado

en: Used Size:
gl: Tamaño usado:

en: Users can mount and unmount
gl: Os usuarios poden montar ou desmontar

en: Value
gl: Valor

en: Volume Group Name:
gl: Nome do grupo de volumes:

en: Volume Group Type:
gl: Tipo de grupo de volumes:

en: Warning
gl: Aviso

en: Worst
gl: Peor

en: Write Label
gl: Escribir a etiqueta

en: Zeros
gl: Ceros

en: extended:
gl: estendido:

en: unformatted:
gl: sen formato:

en: unknown:
gl: descoñecido:
