pluma 1.25.3 - en to gl translation catalogue (1140 entries)

en:   Ln %d, Col %d
gl:   Li %d, Col %d

en: "%s" not found
gl: «%s» non foi atopado

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: %s
    Execute «%s --help» para ver unha lista completa das opcións de liña de ordes dispoñíbeis.

en: %s is a directory.
gl: %s é un cartafol.

en: %s is not a regular file.
gl: %s non é un ficheiro normal.

en: %s is not a valid location.
gl: %s non é unha localización válida.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
gl: %s non é unha localización válida. Verifique que escribiu ben o enderezo e ténteo de novo.

en: %s: invalid encoding.
gl: %s: codificación incorrecta.

en: (Empty)
gl: (Baleiro)

en: (correct spelling)
gl: (corrixir ortografía)

en: (no suggested words)
gl: (non hai suxestión de palabras)

en: - Edit text files
gl: - Editar ficheiros de texto

en: / on %s
gl: / en %s

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
gl: Un editor de texto para o contorno de escritorio MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
gl: Un tipo de letra personalizado que se usará para a área de edición. Isto só será efectivo se a opción «Usar tipo de letra predeterminado» está desactivada.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
gl: Xa existe un ficheiro co mesmo nome. Use un nome diferente.

en: A_dd Scheme
gl: _Engadir esquema

en: A_vailable encodings:
gl: Codificacións _dispoñíbeis:

en: Abbreviated form
gl: Forma abreviada

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: About Pluma
gl: Sobre o Pluma

en: About this application
gl: Sobre esta aplicación

en: Above
gl: Encima

en: Accessibility key character
gl: Carácter de tecla de accesibilidade

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: Activate '%s'
gl: Activar «%s»

en: Activate next document
gl: Activar o documento seguinte

en: Activate previous document
gl: Activar o documento anterior

en: Activation
gl: Activación

en: Active plugins
gl: Engadidos activos

en: Add Scheme
gl: Engadir esquema

en: Add a new snippet...
gl: Engadir un fragmento novo...

en: Add new empty file
gl: Engade un ficheiro novo baleiro

en: Add new empty folder
gl: Engadir un cartafol novo baleiro

en: Add or Remove...
gl: Engadir ou e_liminar...

en: Add w_ord
gl: Engadir _palabra

en: Align
gl: Aliñar

en: Alignment character
gl: Carácter de aliñamento

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All Languages
gl: Todos os idiomas

en: All Text Files
gl: Todos os ficheiros de texto

en: All _Lower Case
gl: Todo en m_inúsculas

en: All _Upper Case
gl: Todo en _maiúsculas

en: All documents
gl: Todos os documentos

en: All documents except untitled ones
gl: Todos os documentos excepto os que non teñen título

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: All languages
gl: Todos os idiomas

en: All supported archives
gl: Todos os arquivos compatíbeis

en: Alternative
gl: Alternativa

en: An error occurred
gl: Produciuse un erro

en: An error occurred while creating a new directory
gl: Produciuse un erro ao cargar o cartafol novo

en: An error occurred while creating a new file
gl: Produciuse un erro ao crear un ficheiro novo

en: An error occurred while deleting a file or directory
gl: Produciuse un erro ao eliminar un ficheiro ou cartafol

en: An error occurred while loading a directory
gl: Produciuse un erro ao cargar un cartafol

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
gl: Produciuse un erro ao abrir un cartafol no xestor de ficheiros

en: An error occurred while renaming a file or directory
gl: Produciuse un erro ao renomear un ficheiro ou cartafol

en: An error occurred while setting a root directory
gl: Produciuse un erro ao axustar o cartafol raíz

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
gl: Analiza o documento actual e informa do número de palabras, liñas, caracteres e caracteres que non son espazos nel.

en: Anchor
gl: Áncora

en: Anchor URI
gl: URI da áncora

en: Append to current document
gl: Engadir ao documento actual

en: Applet class file code
gl: Código de ficheiro de clase da miniaplicación

en: Applet class file code (deprecated)
gl: Código de ficheiro de clase da miniaplicación (obsoleta)

en: Arabic
gl: Árabe

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
gl: Confirma que quere eliminar «%s» permanentemente?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
gl: Está seguro de que quere eliminar para sempre os ficheiros seleccionados?

en: Armenian
gl: Armenio

en: Array
gl: Matriz

en: Associated information
gl: Información asociada

en: Author info
gl: Información de autoría

en: Autocheck Type
gl: Tipo de comprobación automática

en: Autocheck spelling on document load...
gl: Corrixir automaticament a ortografía do documento cargado...

en: Automatic Indentation
gl: Sangría automática

en: Automatic indent
gl: Sangría automática

en: Automatically Detected
gl: Detectada automaticamente

en: Automatically Detected Encodings
gl: Codificacións detectadas automaticamente

en: Automatically spell-check the current document
gl: Verificar automaticamente a ortografía do documento actual

en: Autosave
gl: Gardado automático

en: Autosave Interval
gl: Intervalo de gardado automático

en: Available Tag Lists
gl: Lista de etiquetas dispoñíbeis

en: Available formats
gl: Formatos dispoñíbeis

en: Axis related headers
gl: Cabeceiras relacionadas co eixe

en: Background color
gl: A cor do fondo

en: Background color (deprecated)
gl: Cor de fondo (obsoleto)

en: Background texture tile
gl: Textura de mosaico de fondo

en: Background texture tile (deprecated)
gl: Textura de mosaico de fondo (obsoleto)

en: Baltic
gl: Báltico

en: Base URI
gl: URI base

en: Base font
gl: Tipo de letra base

en: Base font (deprecated)
gl: Tipo de letra base (obsoleto)

en: Bibliography (cite)
gl: Bibliografía (cita)

en: Bibliography (item)
gl: Bibliografía (elemento)

en: Bibliography (shortcite)
gl: Bibliografía (cita curta)

en: Bibliography (thebibliography)
gl: Bibliografía (thebibliografphy)

en: Body Font for Printing
gl: Tipo de letra do corpo para imprimir

en: Bold
gl: Negra

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Border
gl: Bordo

en: Border (deprecated)
gl: Bordo (obsoleto)

en: Border color
gl: Cor do bordo

en: Bottom Panel is Visible
gl: O panel inferior é visíbel

en: Brackets &lt;&gt;
gl: Angulares &lt;&gt;

en: Brackets ()
gl: Parénteses ()

en: Brackets []
gl: Corchetes []

en: Brackets {}
gl: Chaves {}

en: Build
gl: Compilación

en: Bzip2 compressed archive
gl: Arquivo comprimido con Bzip2

en: C_hange Case
gl: C_ambiar maiúsculas e minúsculas

en: C_haracter Encoding:
gl: Codificación de _caracteres:

en: C_ommand color:
gl: Cor de _orde:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
gl: Non é posíbel mover o ficheiro ao lixo.
    Quere eliminalo permanentemente?

en: Capitalize the first letter of each selected word
gl: Pór en maiúsculas a primeira letra de cada palabra seleccionada

en: Cell rowspan
gl: Extensión de filas da cela

en: Celtic
gl: Celta

en: Center
gl: Centro

en: Center (deprecated)
gl: Centro (obsoleto)

en: Central European
gl: Europa Central

en: Ch_aracter Encoding:
gl: Codificación de _caracteres:

en: Cha_nge
gl: Ca_mbiar

en: Change A_ll
gl: Cambiar _todos

en: Change _to:
gl: Cambiar _por:

en: Change selected text to lower case
gl: Cambia o texto seleccionado a minúsculas

en: Change selected text to upper case
gl: Cambia o texto seleccionado a maiúsculas

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
gl[0]: Os cambios realizados no documento na última %d hora perderanse permanentemente.
gl[1]: Os cambios realizados no documento nas últimas %d horas perderanse permanentemente.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
gl[0]: Os cambios realizados no documento no último %ld minuto perderanse permanentemente.
gl[1]: Os cambios realizados no documento nos últimos %ld minutos perderanse permanentemente.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
gl[0]: Os cambios realizados no documento no último segundo perderanse permanentemente.
gl[1]: Os cambios realizados no documento nos últimos %ld segundos perderanse permanentemente.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
gl[0]: Os cambios realizados no documento na última hora e %d minuto perderanse permanentemente.
gl[1]: Os cambios realizados no documento na última hora e %d minutos perderanse permanentemente.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
gl: Os cambios realizados no documento na última hora perderanse permanentemente.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
gl[0]: Os cambios realizados no documento no último minuto e %ld segundo perderanse permanentemente.
gl[1]: Os cambios realizados no documento no último minuto e %ld segundos perderanse permanentemente.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
gl: Os cambios realizados no documento no último minuto perderanse permanentemente.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
gl[0]: Os cambios realizados a %d documento perderanse permanentemente.
gl[1]: Os cambios realizados a %d documentos perderanse permanentemente.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
gl: Os cambios do documento «%s» perderanse permanentemente.

en: Character Encodings
gl: Codificacións de caracteres

en: Character encoding of linked resource
gl: Codificación de caracteres do recurso ligado

en: Character encodings
gl: Codificacións de caracteres

en: Characters (no spaces)
gl: Caracteres (sen espazos)

en: Characters (with spaces)
gl: Caracteres (con espazos)

en: Check Spelling
gl: Verificación ortográfica

en: Check _Word
gl: Corrixir pala_bra

en: Check spelling
gl: Corrección ortográfica

en: Check the current document for incorrect spelling
gl: Verificar a ortografía do documento actual

en: Checked (state)
gl: Marcado (estado)

en: Checked state
gl: Estado marcado

en: Checks the spelling of the current document.
gl: Corrixe a ortografía do documento actual.

en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Citation
gl: Cita

en: Cite reason for change
gl: Citar a razón do cambio

en: Class implementation ID
gl: ID de implementación de clase

en: Class list
gl: Lista de clases

en: Clear highlighting of search matches
gl: Eliminar o realce das coincidencias da busca

en: Clear text flow control
gl: Limpar o control de fluxo de texto

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
gl: Prema este botón para seleccionar o tipo de letra utilizado no editor

en: Close _without Saving
gl: Pechar _sen gardar

en: Close all open files
gl: Pechar todos os ficheiros abertos

en: Close document
gl: Pechar o documento

en: Close print preview
gl: Pechar a vista previa de impresión

en: Close the current file
gl: Pechar o ficheiro actual

en: Code content type
gl: Tipo de contido do código

en: Color Scheme
gl: Esquema de cor

en: Color Scheme Files
gl: Ficheiros de esquema de cores

en: Color of selected links
gl: Cor das ligazóns seleccionadas

en: Color of selected links (deprecated)
gl: Cor das ligazóns seleccionadas (obsoleto)

en: Column span
gl: Extensión de columnas

en: Columns
gl: Columnas

en: Comment
gl: Comentario

en: Completed spell checking
gl: Verificación ortográfica concluída

en: Computer code fragment
gl: Fragmento de código informático

en: Configure date/time plugin
gl: Configurar o engadido de data e hora

en: Configure the application
gl: Configurar a aplicación

en: Connection timed out. Please try again.
gl: Excedeuse o tempo de espera da conexión. Ténteo de novo.

en: Content scheme
gl: Esquema do contido

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Content type (deprecated)
gl: Tipo de contido (obsoleto)

en: Coordinates
gl: Coordenadas

en: Copy the selection
gl: Copiar a selección

en: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Dereitos de autoría © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Dereitos de autoría © 2003-2006 Paolo Maggi
    Dereitos de autoría © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Dereitos de autoría © 2011 Perberos
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Could not create a backup file while saving %s
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro de seguridade ao gardar %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal de seguridade ao gardar %s

en: Could not execute command: %s
gl: Non foi posíbel executar a orde: %s

en: Could not find the file %s.
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro %s.

en: Could not mount volume: %s
gl: Non foi posíbel montar o volume: %s

en: Could not open media: %s
gl: Non foi posíbel abrir o dispositivo: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %s usando a codificación de caracteres %s.

en: Could not open the file %s.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
gl: Non foi posíbel eliminar o esquema de cor «%s».

en: Could not revert the file %s.
gl: Non foi posíbel recuperar o ficheiro %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %s usando a codificación de caracteres %s.

en: Could not save the file %s.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro %s.

en: Create Backup Copies
gl: Crear copias de seguridade

en: Create a _backup copy of files before saving
gl: Crear unha copia de _seguridade dos ficheiros antes de gardalos

en: Create a new document
gl: Crear un documento novo

en: Create a new document in an existing instance of pluma
gl: Crea un documento novo nunha instancia existente do pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
gl: Crear unha xanela de nivel superior nova nunha instancia existente do pluma

en: Create new document
gl: Crear un documento novo

en: Create new snippet
gl: Crear un fragmento novo

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Current Locale (%s)
gl: Configuración rexional actual (%s)

en: Current document
gl: Documento actual

en: Current line
gl: Liña actual

en: Current page (Alt+P)
gl: Páxina actual (Alt+P)

en: Current selection
gl: Selección actual

en: Current selection (default to document)
gl: Selección actual (predeterminada do documento)

en: Current word
gl: Palabra actual

en: Custom format
gl: Formato personalizado

en: Cut the selection
gl: Cortar a selección

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Cyrillic/Russian
gl: Cirílico/Ruso

en: Cyrillic/Ukrainian
gl: Cirílico/Ucraíno

en: DIV Style container
gl: Contedor de estilo DIV

en: DIV container
gl: Contedor DIV

en: D_on't Edit
gl: _Non editar

en: D_on't Save
gl: N_on gardar

en: Date and time of change
gl: Data e hora do cambio

en: Declare flag
gl: Parámetro de declaración

en: Defer attribute
gl: Diferir atributo

en: Definition description
gl: Descrición de definición

en: Definition list
gl: Lista de definición

en: Definition term
gl: Termo de definición

en: Delete selected file or folder
gl: Eliminar o ficheiro ou cartafol seleccionado

en: Delete selected snippet
gl: Eliminar o fragmento seleccionado

en: Delete the selected text
gl: Eliminar o texto seleccionado

en: Deleted text
gl: Texto eliminado

en: Direction
gl: Dirección

en: Directionality
gl: Direccionalidade

en: Directionality (deprecated)
gl: Direccionalidade (obsoleto)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
gl: Non foi posíbel crear o cartafol «%s»: fallou g_mkdir_with_parents(): %s

en: Directory list
gl: Lista de cartafoles

en: Disable syntax highlighting
gl: Desactivar o realce de sintaxe

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Display
gl: Visor

en: Display Line Numbers
gl: Amosar os números de liña

en: Display Overview Map
gl: Amosar o mapa xeral

en: Display Right Margin
gl: Amosar a marxe dereita

en: Display _grid pattern
gl: Amosar o patrón da _grella

en: Display _overview map
gl: Amosar o mapa _xeral

en: Display in bottom pane
gl: Amosar no panel inferior

en: Display list of possible values for the encoding option
gl: Amosa a lista dos valores posíbeis de opcións de codificación

en: Display right _margin at column
gl: Amosar a _marxe dereita na columna

en: Do not _split words over two lines
gl: Non _dividir as palabras en dúas liñas

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
gl: Quere eliminar as modificacións e recargar o ficheiro?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
gl: Quere incluír os fragmentos de <b>sistema</b> seleccionados na exportación?

en: Do you want to reload the file?
gl: Quere recargar o ficheiro?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
gl: Quere tentar substituílo co que está gardando agora?

en: Docum_ents with unsaved changes:
gl: Docum_entos con cambios non gardados:

en: Document
gl: Documento

en: Document Statistics
gl: Estatísticas do documento

en: Document background pattern type
gl: Tipo de patrón de fondo do documento

en: Document base
gl: Base do documento

en: Document body
gl: Corpo do documento

en: Document head
gl: Cabeceira do documento

en: Document title
gl: Título do documento

en: Document type
gl: Tipo de documento

en: Documents
gl: Documentos

en: Done.
gl: Feito.

en: ENCODING
gl: CODIFICACIÓN

en: E_ncodings shown in menu:
gl: Co_dificacións amosadas no menú:

en: Easy file access from the side pane
gl: Acceso fácil a ficheiros dende o panel lateral

en: Edit Any_way
gl: _Editar de todos os modos

en: Edit text files
gl: Editar ficheiros de texto

en: Edit text in fullscreen
gl: Editar texto a pantalla completa

en: Editor Font
gl: Tipo de letra do editor

en: Editor _font:
gl: Tipo de letra do _editor:

en: Element ID
gl: ID de elemento

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
gl: Compatibilidade con pluma para os modos de liña de Emacs, Kate e Vim.

en: Embedded object
gl: Obxecto incorporado

en: Emphasis
gl: Énfase

en: Empty
gl: Baleiro

en: Enable Restore of Remote Locations
gl: Activar a restauración de localizacións remotas

en: Enable Search Highlighting
gl: Activar o realzado de busca

en: Enable Syntax Highlighting
gl: Activar o realzado de sintaxe

en: Enable text _wrapping
gl: Activar o a_xuste de texto

en: Encode type
gl: Tipo codificado

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Encodings shown in menu
gl: Codificacións amosadas no menú

en: Error opening file %s
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro %s

en: Error reverting file %s
gl: Produciuse un erro ao recuperar o ficheiro %s

en: Error saving file %s
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
gl: Executar unha orde personalizada e pór a súa saída nun documento novo

en: Execute external commands and shell scripts.
gl: Executar ordes externas e scripts do intérprete de ordes.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
gl: A execución da orde Python (%s) excedeu o tempo máximo. Cancelouse a execución.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao executar a orde Python (%s): %s

en: Exited
gl: Saíu

en: Export selected snippets
gl: Exportar os fragmentos seleccionados

en: Export snippets
gl: Exportar fragmentos

en: Export successfully completed
gl: A exportación rematou correctamente

en: External Tools
gl: Ferramentas externas

en: External Tools Manager
gl: Xestor de ferramentas externas

en: External _Tools
gl: _Ferramentas externas

en: External tools
gl: Ferramentas externas

en: Figure
gl: Figura

en: File "%s" does not exist
gl: O ficheiro «%s» non existe

en: File "%s" is not a valid snippets archive
gl: O ficheiro «%s» non é un ficheiro de fragmentos válido

en: File "%s" is not a valid snippets file
gl: O ficheiro «%s» non é un ficheiro de fragmentos válido

en: File Browser
gl: Navegador de ficheiros

en: File Browser Filter Mode
gl: Modo de filtro do navegador de ficheiros

en: File Browser Filter Pattern
gl: Patrón de filtro do navegador de ficheiros

en: File Browser Pane
gl: Panel do navegador de ficheiros

en: File Browser Root Directory
gl: Cartafol raíz do navegador de ficheiros

en: File Browser Virtual Root Directory
gl: Cartafol raíz virtual do navegador de ficheiros

en: File Name
gl: Nome de ficheiro

en: File Saving
gl: Gardado de  ficheiro

en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: File input
gl: Ficheiro de entrada

en: File: %s
gl: Ficheiro: %s

en: Find
gl: Atopar

en: Find Ne_xt
gl: Atopar _seguinte

en: Find Pre_vious
gl: Atopar a an_terior

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Font & Colors
gl: Tipos de letra e cores

en: Font face
gl: Tipo de letra

en: Font face (deprecated)
gl: Tipo de letra (obsoleto)

en: Font:
gl: Tipo de letra:

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Footnote
gl: Nota ao pé de páxina

en: For label
gl: Para a etiqueta

en: Forced line break
gl: Quebra forzada de liña

en: Form
gl: Formulario

en: Form action handler
gl: Manipulador de acción do formulario

en: Form control group
gl: Grupo de control do formulario

en: Form field label text
gl: Texto da etiqueta do campo do formulario

en: Form input
gl: Entrada de formulario

en: Form input type
gl: Tipo de entrada de formulario

en: Form method
gl: Método do formulario

en: Forward link
gl: Ligazón para avanzar

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
gl[0]: Atopada e substituída %d aparición
gl[1]: Atopadas e substituídas %d aparicións

en: Found and replaced one occurrence
gl: Atopada e substituída unha aparición

en: Frame
gl: Marco

en: Frame border
gl: Bordo do marco

en: Frame render parts
gl: Partes de renderización do marco

en: Frame source
gl: Orixe do marco

en: Frame spacing
gl: Espazamento do marco

en: Frame target
gl: Destino do marco

en: Frameborder
gl: Bordo do marco

en: Frameset
gl: Conxunto de marcos

en: Frameset columns
gl: Columnas do conxunto de marcos

en: Frameset rows
gl: Filas do conxunto de marcos

en: Framespacing
gl: Espazamento dos marcos

en: Function cosine
gl: Función coseno

en: Function e^
gl: Función e^

en: Function exp
gl: Función exp

en: Function log
gl: Función log

en: Function log10
gl: Función log10

en: Function sine
gl: Función seno

en: GNOME Documentation Team
gl: Equipo de documentación do GNOME

en: Generic embedded object
gl: Obxecto xenérico incorporado

en: Generic metainformation
gl: Metainformación xenérica

en: Generic span
gl: Extensión xenérica

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Get statistical information on the current document
gl: Obter información estatística sobre o documento actual

en: Go to _Line...
gl: Ir á _liña...

en: Go to a previously opened location
gl: Ir a unha localización aberta anteriormente

en: Go to a specific line
gl: Ir a unha liña específica

en: Go to next location
gl: Ir á seguinte localización

en: Go to previous location
gl: Ir á localización anterior

en: Go to the next visited location
gl: Ir á seguinte localización visitada

en: Go to the previous visited location
gl: Ir á anterior localización visitada

en: Greek
gl: Grego

en: Greek alpha
gl: Alfa grego

en: Greek beta
gl: Beta grego

en: Greek epsilon
gl: Épsilon grego

en: Greek gamma
gl: Gamma grego

en: Greek lambda
gl: Lambda grego

en: Greek rho
gl: Rho grego

en: Greek tau
gl: Tau grego

en: Gzip compressed archive
gl: Arquivo comprimido con Gzip

en: HREF URI
gl: URI HREF

en: HTML - Special Characters
gl: Caracteres especiais - HTML

en: HTML - Tags
gl: Etiquetas - HTML

en: HTML root element
gl: Elemento raíz HTML

en: HTML version
gl: Versión HTML

en: HTTP header name
gl: Nome de cabeceira HTTP

en: He_aders and footers:
gl: C_abeceiras e pés de páxina:

en: Header 0 (chapter)
gl: Cabeceira 0 (capítulo)

en: Header 0 (chapter*)
gl: Cabeceira 0 (capítulo*)

en: Header 1 (section)
gl: Cabeceira 1 (sección)

en: Header 1 (section*)
gl: Cabeceira 1 (sección*)

en: Header 2 (subsection)
gl: Cabeceira 2 (subsección)

en: Header 2 (subsection*)
gl: Cabeceira 2 (subsección*)

en: Header 3 (subsubsection)
gl: Cabeceira 3 (subsubsección)

en: Header 3 (subsubsection*)
gl: Cabeceira 3 (subsubsección*)

en: Header 4 (paragraph)
gl: Cabeceira 4 (parágrafo)

en: Header Font for Printing
gl: Tipo de letra da cabeceira para a impresión

en: Header appendix
gl: Apéndice da cabeceira

en: Header cell IDs
gl: IDs de cela de cabeceira

en: Heading
gl: Título

en: Heading 1
gl: Título 1

en: Heading 2
gl: Título 2

en: Heading 3
gl: Título 3

en: Heading 4
gl: Título 4

en: Heading 5
gl: Título 5

en: Heading 6
gl: Título 6

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hebrew Visual
gl: Hebreo visual

en: Height
gl: Altura

en: Hide panel
gl: Ocultar o panel

en: Highlight Current Line
gl: Realzar a liña actual

en: Highlight Matching Bracket
gl: Realzar a paréntese de peche

en: Highlight current _line
gl: Realzar a _liña actual

en: Highlight matching _bracket
gl: Realzar a parén_tese de peche

en: Highlighting
gl: Resaltado

en: History for "replace with" entries
gl: Historial de entradas para «substituír con»

en: History for "search for" entries
gl: Historial de entradas para «buscar por»

en: Horizontal rule
gl: Regra horizontal

en: Horizontal space
gl: Espazo horizontal

en: Horizontal space (deprecated)
gl: Espazo horizontal (obsoleto)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
gl: Non foi posíbel atopar a máquina %s. Verifique que os axustes do seu proxy sexan correctos e ténteo de novo.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
gl: O nome da máquina é incorrecto. Verifique que escribiu ben o enderezo e ténteo de novo.

en: I18N BiDi override
gl: Sobrescribir BiDi sobre l18n

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
gl: Se é VERDADEIRO o engadido do navegador de ficheiros verá o cartafol do primeiro documento aberto, xa que o navegador de ficheiros aínda non se usou (isto xeralmente aplícase cando se abre un documento dende a liña de ordes, co Caja, etc.)

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
gl: Se se estabelece a falso, agocharase a primeira lapela se so hai unha lapela.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
gl: Se estabelece «falso», pluma agochará as lapelas no caderno de notas co panel lateral activo.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
gl: Se este valor é cero entón non se inserirán números de liñas cando se imprima un documento. En caso contrario, o pluma imprimirá os números de liña cada certo número de liñas.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
gl: Se é verdadeiro, activa a posibilidade de cambiar de lapela empregando  [Ctrl+Tab] e [Ctrl+Maiús+Tab].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
gl: Se elimina un elemento, perderase para sempre.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
gl: Se non os garda, todos os seus cambios perderanse permanentemente.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
gl[0]: Se non os garda, os cambios dende a última hora perderanse permanentemente.
gl[1]: Se non os garda, os cambios dende as últimas %d horas perderanse permanentemente.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
gl[0]: Se non os garda, os cambios dende o último minuto perderanse permanentemente.
gl[1]: Se non os garda, os cambios dende os últimos %ld minutos perderanse permanentemente.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
gl[0]: Se non os garda, os cambios dende o último segundo perderanse permanentemente.
gl[1]: Se non os garda, os cambios dende os últimos %ld segundos perderanse permanentemente.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
gl[0]: Se non os garda, os cambios dende a última hora e %d minuto perderanse permanentemente.
gl[1]: Se non os garda, os cambios dende a última hora e %d minutos perderanse permanentemente.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
gl: Se non os garda, os cambios dende a última hora perderanse permanentemente.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
gl[0]: Se non os garda, os cambios dende o último minuto e %ld segundo perderanse permanentemente.
gl[1]: Se non os garda, os cambios dende o último minuto e %ld segundos perderanse permanentemente.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
gl: Se non os garda, os cambios dende o último minuto perderanse permanentemente.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
gl: Se o garda, todos os cambios externos poderían perderse. Quere gardalo de todos os modos?

en: Ignore _All
gl: Ignorar _todos

en: Image
gl: Imaxe

en: Image map
gl: Mapa de imaxe

en: Image map area
gl: Área do mapa de imaxe

en: Image map name
gl: Nome do mapa de imaxe

en: Image source
gl: Orixe da imaxe

en: Import snippets
gl: Importar fragmentos

en: Import successfully completed
gl: A importación rematou correctamente

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
gl: O ficheiro «%s» importado non é un ficheiro de fragmentos válido

en: In_sert Date and Time...
gl: In_serir data e hora...

en: Incrementally search for text
gl: Buscar texto incrementalmente

en: Inline frame
gl: Marco en liña

en: Inline layer
gl: Capa en liña

en: Insert Date and Time
gl: Inserir data e hora

en: Insert Date/Time
gl: Inserir data e hora

en: Insert _spaces instead of tabs
gl: Inserir e_spazos no canto de tabulacións

en: Insert at cursor position
gl: Inserir na posición do cursor

en: Insert current date and time at the cursor position
gl: Insire a data e hora actuais na posición do cursor

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
gl: Inserir fragmentos de texto usados frecuentemente dun modo rápido

en: Insert spaces
gl: Inserir espazos

en: Inserted text
gl: Texto inserido

en: Inserts current date and time at the cursor position.
gl: Insire a data e hora actuais na posición do cursor.

en: Instance definition
gl: Definición da instancia

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
gl: Consola interactiva de Python no panel inferior

en: Invert the case of selected text
gl: Inverter as maiúsculas e minúsculas do texto seleccionado

en: It is not possible to detect the encoding automatically
gl: Non é posíbel detectar a codificación automaticamente

en: Italic text
gl: Texto en cursiva

en: Item
gl: Elemento

en: Item with label
gl: Elemento con etiqueta

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Java applet
gl: Miniaplicación de Java

en: Java applet (deprecated)
gl: Miniaplicación de Java (obsoleta)

en: Korean
gl: Coreano

en: L_ine Ending:
gl: Finalización de li_ña:

en: Label
gl: Etiqueta

en: Language
gl: Idioma

en: Language code
gl: Código de idioma

en: Language:
gl: Idioma:

en: Languages
gl: Idiomas

en: Large text style
gl: Estilo de texto grande

en: Latex - Tags
gl: Etiquetas Latex

en: Layer
gl: Capa

en: Leave fullscreen mode
gl: Saír do modo de pantalla completa

en: Line Number Font for Printing
gl: Tipo de letra dos números de liña para a impresión

en: Line Numbers
gl: Números de liña

en: Line Wrapping Mode
gl: Modo de axuste de liña

en: Line you want to move the cursor to
gl: A liña á que quere mover o cursor

en: Lines
gl: Liñas

en: Link color
gl: Cor da ligazón

en: Link color (deprecated)
gl: Cor da ligazón (obsoleto)

en: List description
gl: Lista de descrición

en: List enumerate
gl: Lista enumerada

en: List item
gl: Elemento de lista

en: List itemize
gl: Lista de elementos

en: List of MIME types for file upload
gl: Lista de tipos MIME para o envío de ficheiros

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
gl: Lista de esquemas VFS que permite o pluma en modo escritura.  por omisión, o esquema «ficheiro» pode escribirse

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
gl: Lista de engadidos activos. Contén a «Localización» dos engadidos activos. Vexa o ficheiro .pluma-plugin para obter a «Localización» dun engadido determinado.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
gl: Lista de codificacións amosadas no menú de Codificación de caracteres no selector para gardar ou abrir un ficheiro. Só se usan as codificacións recoñecidas.

en: List of entries in "replace with" textbox.
gl: Lista de entradas na caixa de texto «substituír con».

en: List of entries in "search for" textbox.
gl: Lista de entradas na caixa de texto «buscar por».

en: List of supported character sets
gl: Lista de conxuntos de caracteres compatíbeis

en: Listing
gl: Lista

en: Loading %d file… | Loading %d files…
gl[0]: Cargando %d ficheiro…
gl[1]: Cargando %d ficheiros…

en: Loading %s
gl: Cargando %s

en: Loading %s from %s
gl: Cargando %s de %s

en: Loading file '%s'…
gl: Cargando o ficheiro «%s»…

en: Local change to font
gl: Cambio local para o tipo de letra

en: Local files only
gl: Só ficheiros locais

en: Log Out _without Saving
gl: Saír da sesión _sen gardar

en: Long description link
gl: Descrición longa da ligazón

en: Long quotation
gl: Cita longa

en: MATE Documentation Team
gl:  Equipo de documentación do MATE

en: MIME Type:
gl: Tipo MIME:

en: Mail link
gl: Ligazón de correo

en: Manage _External Tools...
gl: Xestionar Ferramentas _externas...

en: Manage _Snippets...
gl: Xestionar _fragmentos...

en: Manage snippets
gl: Xestiona os fragmentos

en: Margin pixel height
gl: Altura en píxeis da marxe

en: Margin pixel width
gl: Largura en píxeis da marxe

en: Marquee
gl: Marquesiña

en: Match _Entire Word Only
gl: Coincidir só coa palabra com_pleta

en: Match _entire word only
gl: Coincidir só coa palabra _enteira

en: Match _regular expression
gl: Coincidencia coa expresión _regular

en: Maths (display)
gl: Matemáticas (amosar)

en: Maths (inline)
gl: Matemáticas (en liña)

en: Maximum Number of Undo Actions
gl: Número máximo de accións de desfacer

en: Maximum Recent Files
gl: Máximo de ficheiros recentes

en: Maximum length of text field
gl: Lonxitude máxima do campo de texto

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
gl: Número máximo de accións que o pluma poderá desfacer ou refacer. Use «-1» para un número ilimitado de accións.

en: Media-independent link
gl: Ligazón independente do dispositivo

en: Menu list
gl: Lista de menú

en: Menu list (deprecated)
gl: Lista de menú (obsoleto)

en: Misspelled word:
gl: Palabra incorrecta:

en: Modelines
gl: Liñas de modo

en: Move selected file or folder to trash
gl: Mover o ficheiro ou cartafol seleccionado ao lixo

en: Move the current document to a new window
gl: Mover o documento actual a unha xanela nova

en: Multi-line text field
gl: Campo de texto multiliña

en: Multicolumn
gl: Multicolumna

en: Multiple
gl: Múltiple

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Named property value
gl: Valor de propiedade con nome

en: New F_ile
gl: F_icheiro novo

en: New tool
gl: Ferramenta nova

en: Next ID
gl: ID seguinte

en: Next location
gl: Seguinte localización

en: No URI
gl: Sen URI

en: No embedded objects
gl: Sen obxectos incorporados

en: No frames
gl: Sen marcos

en: No layers
gl: Sen capas

en: No line break
gl: Sen quebra de liña

en: No misspelled words
gl: Non hai palabras con erros ortográficos

en: No mount object for mounted volume: %s
gl: Non hai un obxecto montado para o volume montado: %s

en: No resize
gl: Sen redimensionamento

en: No script
gl: Sen script

en: No shade
gl: Sen sombreado

en: No shade (deprecated)
gl: Sen sombreado (obsoleto)

en: No word wrap
gl: Sen axuste de palabra

en: No word wrap (deprecated)
gl: Sen axuste de palabra (obsoleto)

en: Non-breaking space
gl: Espazo sen quebra

en: Nordic
gl: Nórdico

en: Note
gl: Nota

en: Nothing
gl: Ningún

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
gl: Número de minutos despois dos cales o pluma gardará automaticamente os ficheiros modificados. Isto só será efectivo se a opción «Gardar automaticamente» está activada.

en: OVR
gl: SOB

en: Object applet file
gl: Ficheiro do obxecto da miniaplicación

en: Object applet file (deprecated)
gl: Ficheiro do obxecto da miniaplicación (obsoleta)

en: Object data reference
gl: Referencia de obxecto de datos

en: Offset for alignment character
gl: Desprazamento para o carácter de aliñamento

en: OnBlur event
gl: Evento OnBlur

en: OnChange event
gl: Evento OnChange

en: OnClick event
gl: Evento OnClick

en: OnDblClick event
gl: Evento OnDblClick

en: OnFocus event
gl: Evento OnFocus

en: OnKeyDown event
gl: Evento OnKeyDown

en: OnKeyPress event
gl: Evento OnKeyPress

en: OnKeyUp event
gl: Evento OnKeyUp

en: OnLoad event
gl: Evento OnLoad

en: OnMouseDown event
gl: Evento OnMouseDown

en: OnMouseMove event
gl: Evento OnMouseMove

en: OnMouseOut event
gl: Evento OnMouseOut

en: OnMouseOver event
gl: Evento OnMouseOver

en: OnMouseUp event
gl: Evento OnMouseUp

en: OnReset event
gl: Evento OnReset

en: OnSelect event
gl: Evento OnSelect

en: OnSubmit event
gl: Evento OnSubmit

en: OnUnload event
gl: Evento OnUnload

en: Open
gl: Abrir

en: Open '%s'
gl: Abrir «%s»

en: Open Files
gl: Ficheiros abertos

en: Open With Tree View
gl: Abrir con vista en árbore

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: Open a recently used file
gl: Abrir un ficheiro usado recentemente

en: Open a terminal at the currently opened directory
gl: Abre un terminal no cartafol aberto actualmente

en: Open a terminal in the document location
gl: Abrir un terminal na localización do documento

en: Open selected file
gl: Abrir o ficheiro seleccionado

en: Open terminal here
gl: Abrir un terminal aquí

en: Open the parent folder
gl: Abre o cartafol pai

en: Open the pluma manual
gl: Abrir o manual do pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
gl: Abre a vista en árbore cando se carga o engadido do navegador de ficheiros no canto da vista de marcadores

en: Opens the External Tools Manager
gl: Abre o xestor de ferramentas externas

en: Operator fraction
gl: Operador de fracción

en: Operator integral (display)
gl: Operador integral (amosar)

en: Operator integral (inline)
gl: Operador integral (en liña)

en: Operator sum (display)
gl: Operador de suma (amosar)

en: Operator sum (inline)
gl: Operador de suma (en liña)

en: Option group
gl: Grupo de opcións

en: Option selector
gl: Selector de opcións

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Output media
gl: Medio de saída

en: Page %N of %Q
gl: Páxina %N de %Q

en: Page %d of %d
gl: Páxina %d de %d

en: Page Preview
gl: Vista previa da páxina

en: Page header
gl: Cabeceira da páxina

en: Page total
gl: Total de páxinas

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Paragraph class
gl: Clase de parágrafo

en: Paragraph style
gl: Estilo de parágrafo

en: Paste the clipboard
gl: Pegar o contido do portarretallos

en: Pick the editor font
gl: Seleccionar o tipo de letra do editor

en: Plain Text
gl: Texto simple

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
gl: Verifique que non está tentando abrir un ficheiro binario.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
gl: Verifique que escribiu a localización correctamente e ténteo de novo.

en: Please check your installation.
gl: Verifique a súa instalación.

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Pluma Preferences
gl: Preferencias do Pluma

en: Pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop Environment.
gl: O Pluma é un editor de textos pequeno e lixeiro para o contorno MATE

en: Pluma is a small, but powerful text editor designed specifically for the MATE desktop. It has most standard text editor functions and fully supports international text in Unicode. Advanced features include syntax highlighting and automatic indentation of source code, printing and editing of multiple documents in one window.
gl: Pluma é un pequeno, pero potente editor de texto deseñado especificamente para o escritorio MATE. Conten as funcións estándares dun editor de texto e admite edición en diferentes idiomas mediante Unicode. Inclúe características avanzadas como resalte de sintaxe, tabulación automática de código fonte, impresión e edición de múltiples documentos nunha soa xanela.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: Pluma distribúese coa esperanza de que lle sexa útil, pero SEN GARANTÍA ALGUNHA, incluso sen a garantía implícita de MERCANTIBILIDADE ou ADECUACIÓN A UN PROPÓSITO EN PARTICULAR. Olle a Licenza Pública Xeral para obter máis información.

en: Pluma is extensible through a plugin system, which currently includes support for spell checking, comparing files, viewing CVS ChangeLogs, and adjusting indentation levels.
gl: Pluma é extensíbel mediante un sistema de engadidos, que actualmente inclúen comprobación de ortografía, comparación de ficheiros, vista de ficheiros de rexistro CVS e axustes de niveis de tabulación.

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Pluma é software libre polo que vostede pode redistribuílo e/ou modificalo baixo os termos da Licenza Pública Xeral de GNU publicada pola Free Software Foundation tanto na versión 2 da licenza como (baixo a súa elección) calquera versión posterior.

en: Pr_eferences
gl: Pr_eferencias

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preformatted listing
gl: Lista preformatada

en: Preformatted text
gl: Texto preformatado

en: Preparing...
gl: Preparando...

en: Previous location
gl: Localización anterior

en: Print
gl: Imprimir

en: Print Header
gl: Imprimir a cabeceira

en: Print Line Numbers
gl: Imprimir os números de liña

en: Print Previe_w
gl: _Vista previa da impresión

en: Print Syntax Highlighting
gl: Imprimir o realce de sintaxe

en: Print line nu_mbers
gl: Imprimir os nú_meros de liña

en: Print page _headers
gl: Im_primir as cabeceiras de páxina

en: Print preview
gl: Vista previa da impresión

en: Print synta_x highlighting
gl: Imprimir o realce de sinta_xe

en: Print the current page
gl: Imprimir a páxina actual

en: Printing Line Wrapping Mode
gl: Impresión do modo de axuste de liña

en: Profile metainfo dictionary
gl: Dicionario de metainformación do perfil

en: Prompt message
gl: Mensaxe de aviso

en: Prompt type
gl: Tipo de indicador

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
gl: Fornece un método sinxelo para inserir nun documento as cadeas ou etiquetas máis utilizadas sen ter que teclealas.

en: Push button
gl: Botón premíbel

en: Python Console
gl: Consola de Python

en: Question
gl: Pregunta

en: Quick Open
gl: Abrir rápido

en: Quick open
gl: Abrir rápido

en: Quickly open documents
gl: Abre os documentos rápidamente

en: Quickly open files
gl: Abre os ficheiros rápidamente

en: Quit the program
gl: Saír do programa

en: Quote
gl: Cita

en: RO
gl: SL

en: R_emove duplicates
gl: E_liminar duplicados

en: Range
gl: Intervalo

en: Re_fresh View
gl: Ac_tualizar a vista

en: Read-Only
gl: Só de lectura

en: ReadOnly text and password
gl: Texto e contrasinal só de lectura

en: Redo the last undone action
gl: Refacer a última acción desfeita

en: Reduced spacing
gl: Espazamento reducido

en: Reduced spacing (deprecated)
gl: Espazamento reducido (obsoleto)

en: Reference label
gl: Etiqueta de referencia

en: Reference ref
gl: Referencia de ref

en: Refresh the view
gl: Actualizar a vista

en: Remote files only
gl: Só ficheiros remotos

en: Remove trailing spaces
gl: Eliminar os espazos ao final

en: Remove useless trailing spaces in your file
gl: Remover os espazos ao final inútiles no ficheiro

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
gl: Retirar os espazos finais das liñas antes de gardar.

en: Rename selected file or folder
gl: Renomear o ficheiro ou cartafol seleccionado

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace All
gl: Substituír todo

en: Replace _All
gl: Substituír _todo

en: Replace _with:
gl: Substituír _con:

en: Replace current document
gl: Substituír o documento actual

en: Replace current selection
gl: Substituír a selección actual

en: Restore Previous Cursor Position
gl: Restaurar a posición anterior do cursor

en: Reverse link
gl: Ligazón inversa

en: Revert selected snippet
gl: Recuperar o fragmento seleccionado

en: Revert to a saved version of the file
gl: Volver a unha versión gardada do ficheiro

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
gl: Quere recuperar os cambios non gardados no documento «%s»?

en: Reverting %s
gl: Recuperando %s

en: Reverting %s from %s
gl: Recuperando %s de %s

en: Reverting the document '%s'…
gl: Recuperando o documento «%s»…

en: Right Margin Position
gl: Posición da marxe dereita

en: Romanian
gl: Romanés

en: Root
gl: Raíz

en: Rows
gl: Filas

en: Rulings between rows and columns
gl: Intervalo entre as filas e as columnas

en: Run "make" in the document directory
gl: Executar «make» no directorio de documentos

en: Run command
gl: Executar orde

en: Running tool:
gl: Ferramenta en execución:

en: S_ave Anyway
gl: G_ardar de todos os modos

en: S_elect the documents you want to save:
gl: S_eleccione os documentos que quere gardar:

en: S_hortcut key:
gl: Tec_la de atallo:

en: S_ort...
gl: _Ordenar...

en: S_tart at column:
gl: Comez_ar na columna:

en: Sample program output, scripts
gl: Saída do programa de amosa, scripts

en: Save
gl: Gardar

en: Save As…
gl: Gardar como…

en: Save Without Trailing Spaces
gl: Gardar sen espazos finais de liña

en: Save _As
gl: Gardar _como

en: Save _As...
gl: Gardar _como...

en: Save all open files
gl: Gardar todos os ficheiros abertos

en: Save changes to document "%s" before closing?
gl: Quere gardar os cambios do documento «%s» antes de pechar?

en: Save the current file
gl: Gardar o ficheiro actual

en: Save the current file with a different name
gl: Gardar o ficheiro actual cun nome diferente

en: Saving %s
gl: Gardando %s

en: Saving %s to %s
gl: Gardando %s en %s

en: Saving file '%s'…
gl: Gardando o ficheiro «%s»…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
gl: O administrador do sistema desactivou o gardado.

en: Scope covered by header cells
gl: Ámbito cuberto polas celas de cabeceira

en: Script language name
gl: Nome da linguaxe de script

en: Script statements
gl: Instrucións de script

en: Scrollbar
gl: Barra de desprazamento

en: Search
gl: Buscar

en: Search _backwards
gl: Buscar cara a _atrás

en: Search backwards for the same text
gl: Buscar cara a atrás o mesmo texto

en: Search for and replace text
gl: Buscar e substituír texto

en: Search for text
gl: Buscar texto

en: Search forwards for the same text
gl: Buscar cara a adiante o mesmo texto

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select a character encoding from the menu and try again.
gl: Seleccione unha codificación de caracteres dende o menú e ténteo de novo.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
gl: Seleccione unha codificación de caracteres diferente dende o menú e ténteo de novo.

en: Select the _language of the current document.
gl: Seleccione o _idioma do documento actual.

en: Select the entire document
gl: Seleccionar todo o documento

en: Select the group of tags you want to use
gl: Seleccione o grupo de etiquetas que quere usar

en: Selectable option
gl: Opción seleccionábel

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Selected format
gl: Formato seleccionado

en: Selection
gl: Selección

en: Server-side image map
gl: Mapa de imaxe do lado do servidor

en: Set Location to First Document
gl: Estabelecer a localización para o primeiro documento

en: Set _Language...
gl: Definir o _idioma...

en: Set language
gl: Definir o idioma

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
gl: Estabelecer a codificación de caracteres que se usará ao abrir os ficheiros listados na liña de ordes

en: Set the language of the current document
gl: Definir o idioma do documento actual

en: Set the root to the active document location
gl: Estabelecer a raíz para a localización do documento activo

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
gl: Estabelece se se debe activar a restauración de localizacións remotas.

en: Shape
gl: Forma

en: Shell Output
gl: Saída do intérprete de ordes

en: Short inline quotation
gl: Cita curta en liña

en: Shortcut key with which the snippet is activated
gl: Atallo de teclado co que se activa o fragmento

en: Show Spaces, Tabs, Newlines
gl: Amosar espazos, tabulacións, saltos de liña

en: Show _Binary
gl: Amosar os _binarios

en: Show _Hidden
gl: Amosar os ag_ochados

en: Show _newlines
gl: Amosar _saltos de liña

en: Show _spaces
gl: Amosar _espazos

en: Show _tabs
gl: Amosar _tabulacións

en: Show _trailing spaces only
gl: Amosar só os _espazos ao final de liña

en: Show _trailing tabs only
gl: Amosar só as _tabulacións ao final de liña

en: Show binary files
gl: Amosar os ficheiros binarios

en: Show hidden files and folders
gl: Amosar os ficheiros e cartafoles agochados

en: Show multiple pages
gl: Amosar múltiples páxinas

en: Show nbsp
gl: Amosar os espazos duros (nsbp)

en: Show newline
gl: Amosar saltos de liña

en: Show or hide the bottom pane in the current window
gl: Amosar ou agochar o panel inferior na xanela actual

en: Show or hide the side pane in the current window
gl: Amosar ou agochar o panel lateral da xanela actual

en: Show or hide the statusbar in the current window
gl: Amosar ou agochar a barra de estado na xanela actual

en: Show or hide the toolbar in the current window
gl: Amosar ou agochar a barra de ferramentas na xanela actual

en: Show save confirmation
gl: Amosar a confirmación de gardado

en: Show save confirmation if the files have changes.
gl: Amosar a confirmación de gardado se os ficheiros cambiaron

en: Show spaces
gl: Amosar os espazos

en: Show tabs
gl: Amosar os tabuladores

en: Show tabs with side pane
gl: Amosar as lapelas con panel lateral

en: Show the application's version
gl: Amosar a versión da aplicación

en: Show the first tab if there is only one tab
gl: Amosar a primeira lapela se só hai unha lapela

en: Show the next page
gl: Amosar a páxina seguinte

en: Show the previous page
gl: Amosar a páxina anterior

en: Side Pane is Visible
gl: O panel lateral é visíbel

en: Side _Pane
gl: _Panel lateral

en: Single line prompt
gl: Aviso dunha soa liña

en: Single snippets file
gl: Ficheiro de fragmentos único

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
gl: Palabra coa que se activa o fragmento despois de premer no tabulador

en: Size
gl: Tamaño

en: Size (deprecated)
gl: Tamaño (obsoleto)

en: Small text style
gl: Estilo de texto pequeno

en: Smart Home End
gl: Inicio e fin intelixentes

en: Snippets
gl: Fragmentos

en: Snippets Manager
gl: Xestor de fragmentos

en: Snippets archive
gl: Arquivo de fragmentos

en: Soft hyphen­
gl: Guión brando

en: Soft line break
gl: Quebra de liña suave

en: Sort
gl: Ordenar

en: Sort the current document or selection
gl: Ordenar o documento ou selección actual

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
gl: Lista ordenada de codificacións usadas polo pluma para detectar automaticamente a codificación dun ficheiro. «CURRENT» representa a codificación da configuración rexional actual. Só se utilizan as codificacións recoñecidas.

en: Sorts a document or selected text.
gl: Ordena un documento ou o texto seleccionado.

en: Sound
gl: Son

en: Source
gl: Orixe

en: South European
gl: Europa do Sur

en: Space-separated archive list
gl: Lista de ficheiros separada por espazos

en: Spacer
gl: Espazador

en: Spacing between cells
gl: Espazamento entre celas

en: Spacing within cells
gl: Espazamento dentro das celas

en: Span
gl: Estender

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
gl: Especifica como se move o cursor cando se premen as teclas INICIO e FIN. Use «DISABLED» para moverse sempre ao inicio/fin da liña, use «AFTER» para moverse ao inicio/fin da liña (a primeira vez que se preman as teclas) e ao inicio/fin do texto ignorando os espazos en branco (a segunda vez que se preman), use «BEFORE» para moverse ao inicio/fin do texto antes de moverse ao inicio/fin da liña e finalmente use «ALWAYS» para moverse sempre ao inicio/fin do texto no canto de ao inicio/fin da liña.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
gl: Especifica como se axustan as liñas longas ao imprimir. Use «GTK_WRAP_NONE» para non axustar as liñas, «GTK_WRAP_WORD» para axustalas aos límites da palabra e «GTK_WRAP_CHAR» para axustalas aos límites dos caracteres individuais. Repare en que os valores diferencian maiúsculas de minúsculas, así que asegúrese de que aparecen exactamente como se menciona aquí.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
gl: Especifica como se axustan as liñas longas na área de edición. Use «GTK_WRAP_NONE» para non axustar as liñas, «GTK_WRAP_WORD» para axustalas aos límites da palabra e «GTK_WRAP_CHAR» para axustalas aos límites dos caracteres individuais. Repare en que os valores diferencian maiúsculas de minúsculas, así que asegúrese de que aparecen exactamente como se menciona aquí.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
gl: Especifica o tipo de letra para utilizar no corpo do documento cando se imprimen ficheiros.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
gl: Especifica o tipo de letra para utilizar nos números de liñas cando se imprime. Isto só será efectivo se a opción «Imprimir números de liña» é diferente de cero.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
gl: Especifica o tipo de letra para utilizar na cabeceira das páxinas cando se imprime un documento. Isto só será efectivo cando a opción «Imprimir cabeceira« estea activada.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
gl: Especifica o número máximo de ficheiros abertos recentemente que se amosarán no submenú «Ficheiros recentes».

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
gl: Especifica o número de espazos que se deben amosar no canto de caracteres de tabulación.

en: Specifies the position of the right margin.
gl: Especifica a posición da marxe dereita.

en: Spell Checker
gl: Corrector ortográfico

en: Square root
gl: Raíz cadrada

en: Standby load message
gl: Mensaxe de espera durante a carga

en: Starting sequence number
gl: Número da secuencia de inicio

en: Starting sequence number (deprecated)
gl: Número da secuencia de inicio (obsoleto)

en: Status Bar is Visible
gl: A barra de estado é visíbel

en: Stopped.
gl: Detido.

en: Strike-through text
gl: Texto riscado

en: Strike-through text (deprecated)
gl: Estilo de texto riscado (obsoleto)

en: Strike-through text style
gl: Estilo de texto riscado

en: Strike-through text style (deprecated)
gl: Estilo de texto riscado (obsoleto)

en: String you want to search for
gl: A cadea que quere buscar

en: Strong emphasis
gl: Énfase forte

en: Style Scheme
gl: Esquema de estilos

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
gl: Estilo para os botóns da barra de ferramentas. Os valores posíbeis son «PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM» para usar o estilo predeterminado do sistema, «PLUMA_TOOLBAR_ICONS» para amosar só as iconas, «PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT» para amosar tanto as iconas como o texto e «PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ» para amosar o texto prioritario á beira das iconas. Repare en que os valores diferencian maiúsculas de minúsculas, así que asegúrese de que aparecen exactamente como se menciona aquí.

en: Style info
gl: Información de estilo

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Suggestions
gl: Suxestións

en: Superscript
gl: Superíndice

en: Switch onto a file .c and .h
gl: Cambiar entre os ficheiros .c e .h

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
gl: Cambiar de lapela con [Ctrl]+[Tab]

en: Symbol &gt;&gt;
gl: Símbolo &gt;&gt;

en: Symbol &gt;=
gl: Símbolo &gt;=

en: Symbol &lt;&lt;
gl: Símbolo &lt;&lt;

en: Symbol &lt;=
gl: Símbolo &lt;=

en: Symbol and
gl: Símbolo and

en: Symbol const
gl: Símbolo const

en: Symbol d-by-dt
gl: Símbolo d-por-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
gl: Símbolo d-por-dt-parcial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
gl: Símbolo d2-por-dt2-parcial

en: Symbol dagger
gl: Símbolo daga

en: Symbol em-dash ---
gl: Símbolo raia ---

en: Symbol en-dash --
gl: Símbolo semirraia --

en: Symbol equiv
gl: Símbolo equivalencia

en: Symbol infinity
gl: Símbolo infinito

en: Symbol mathspace ,
gl: Símbolo espazo matemático ,

en: Symbol mathspace .
gl: Símbolo espazo matemático .

en: Symbol mathspace _
gl: Símbolo espazo matemático _

en: Symbol mathspace __
gl: Símbolo espazo matemático __

en: Symbol simeq
gl: Símbolo simeq (asintóticamente igual a)

en: Symbol star
gl: Símbolo estrela

en: Syntax Highlighting
gl: Resaltado de sintaxe

en: Tab Size
gl: Tamaño da tabulación

en: Tab Stops
gl: Tabulacións

en: Tab Width
gl: Largura da tabulación

en: Tab order position
gl: Orde das lapelas

en: Table
gl: Táboa

en: Table body
gl: Corpo da táboa

en: Table caption
gl: Título da táboa

en: Table column group properties
gl: Propiedades do grupo de columnas da táboa

en: Table column properties
gl: Propiedades das columnas da táboa

en: Table data cell
gl: Cela de datos da táboa

en: Table footer
gl: Pé da táboa

en: Table header
gl: Cabeceira da táboa

en: Table header cell
gl: Cela de cabeceira da táboa

en: Table row
gl: Fila da táboa

en: Table summary
gl: Resumo da táboa

en: Tag list
gl: Lista de etiquetas

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Target - Blank
gl: Destino - Branco

en: Target - Parent
gl: Destino - Pai

en: Target - Self
gl: Destino - El mesmo

en: Target - Top
gl: Destino - Superior

en: Target directory "%s" does not exist
gl: O cartafol de destino «%s» non existe

en: Target directory "%s" is not a valid directory
gl: O cartafol de destino «%s» non é un cartafol válido

en: Teletype or monospace text style
gl: Estilo de texto monoespazado ou teletipo

en: Text
gl: Texto

en: Text Editor
gl: Editor de texto

en: Text Wrapping
gl: Axuste do texto

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Text color (deprecated)
gl: Cor do texto (obsoleto)

en: Text entered by user
gl: Texto introducido polo usuario

en: Thai
gl: Tailandés

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
gl: O ID dun esquema de estilos GtkSourceView usado para colorear o texto.

en: The archive "%s" could not be created
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro «%s»

en: The archive "%s" could not be extracted
gl: Non foi posíbel extraer o ficheiro «%s»

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
gl: O disco onde está tentando gardar o ficheiro ten unha limitación nos tamaños de ficheiro. Tente gardar un ficheiro máis pequeno ou gardalo nun disco que non posúa esta limitación.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
gl: O disco onde está tentando gardar o ficheiro ten unha limitación de lonxitude dos nomes de ficheiro. Use un nome máis curto.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
gl: O documento contén un ou máis caracteres que non é posíbel codificar usando a codificación de caracteres especificada.

en: The document is empty.
gl: O documento está baleiro.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
gl: Non é posíbel mover ao lixo o ficheiro «%s».

en: The file "%s" is read-only.
gl: O ficheiro «%s» é só de lectura.

en: The file %s changed on disk.
gl: O ficheiro %s foi modificado no disco.

en: The file %s has been modified since reading it.
gl: O ficheiro %s foi modificado dende que se leu.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
gl: O cartafol raíz do navegador de ficheiros que se vai usar cando se carga o engadido de navegador de ficheiros e onload/tree_view é VERDADEIRO.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
gl: O cartafol raíz virtual do navegador de ficheiros para usar cando se carga o engadido do navegador de ficheiros e onload/tree_view é VERDADEIRO. A raíz virtual debe estar sempre por debaixo da raíz actual.

en: The file is too big.
gl: O ficheiro é demasiado grande.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
gl: O ficheiro que abriu ten algúns caracteres incorrectos, se continúa a edición deste ficheiro podería inutilizar este documento.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
gl: O patrón de filtro co que filtrar o navegador de ficheiros. Este filtro funciona por enriba de filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
gl: Produciuse o seguinte erro ao exportar: %s

en: The following error occurred while importing: %s
gl: Produciuse o seguinte erro ao importar: %s

en: The following files could not be imported: %s
gl: Non foi posíbel importar os seguintes ficheiros: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
gl: Non é posíbel acceder á localización do ficheiro porque non está montada.

en: The location of the file cannot be mounted.
gl: Non é posíbel montar a localización do ficheiro.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
gl: O cartafol novo está agora agochado polo filtro. É necesario axustar as definicións do filtro para facelo visíbel

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
gl: O novo ficheiro está actualmente filtrado. Necesita axustar as definicións de filtros para facelo visíbel

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
gl: O número de ligazóns seguidas é limitado e o ficheiro actual non se atopa dentro deste límite.

en: The pluma bottom-panel-active-page
gl: Panel de embaixo da páxina activa do pluma

en: The pluma bottom-panel-size
gl: Tamaño do panel de embaixo do Pluma

en: The pluma filter-id
gl: ID do filtro do Pluma

en: The pluma side-panel-active-page
gl: Panel lateral da páxina activa do pluma

en: The pluma side-panel-size
gl: Tamaño do panel lateral do Pluma

en: The pluma window size
gl: O tamaño da xanela do pluma

en: The pluma window state
gl: O estado da xanela do pluma

en: The preview of a page in the document to be printed
gl: Vista previa dunha páxina no documento que se vai imprimir

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
gl: O ficheiro renomeado está agora agochado polo filtro. É necesario axustar as definicións do filtro para facelo visíbel

en: The selected color scheme cannot be installed.
gl: Non é posíbel instalar o esquema de cores seleccionado.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
gl: Non é posíbel mover os ficheiros seleccionados ao lixo.

en: The total number of pages in the document
gl: O número total de páxinas do documento

en: There are no snippets selected to be exported
gl: Non se seleccionou ningún fragmento para exportar

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
gl[0]: Hai %d documento con cambios sen gardar. Quere gardar os cambios antes de pechar?
gl[1]: Hai %d documentos con cambios sen gardar. Quere gardar os cambios antes de pechar?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
gl[0]: Hai unha lapela con erros
gl[1]: Hai %d lapelas con erros

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
gl: Non hai suficiente espazo no disco para gardar o ficheiro. Libere un pouco de espazo no disco e ténteo de novo.

en: There was a problem opening the file %s.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro %s.

en: There was an error displaying the help.
gl: Produciuse un erro ao amosar a axuda.

en: This accelerator is already bound to %s
gl: Este acelerador xa está ligado a %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
gl: Este ficheiro (%s) xa está aberto noutra xanela do pluma.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
gl: Este non é un activador de lapelas admitido. Os activadores poden conter letras ou un só carácter (non alfanumérico), como {, [ etc.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
gl: Este valor determina os ficheiros que se filtran no navegador de ficheiros. Os valores válidos son: none (non filtrar), hidden (filtrar ficheiros agochados), binary (filtrar ficheiros binarios) e hidden_and_binary (filtrar ficheiros agochados e binarios).

en: Title
gl: Título

en: Toolbar Buttons Style
gl: Estilo dos botóns da barra de ferramentas

en: Toolbar is Visible
gl: A barra de ferramentas é visíbel

en: Top margin in pixels
gl: Marxe superior en píxeis

en: Turkish
gl: Turco

en: Type a new accelerator
gl: Escriba unha tecla rápida nova

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
gl: Escriba unha tecla rápida nova ou prema na tecla retroceso para limpar

en: Type a new shortcut
gl: Escriba un atallo novo

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
gl: Escriba un atallo novo ou prema a tecla retroceso para limpar

en: Typeface bold
gl: Tipo de letra negra

en: Typeface italic
gl: Tipo de letra cursiva

en: Typeface slanted
gl: Tipo de letra inclinada

en: Typeface type
gl: Tipo de tipo de letra

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
gl: Non é posíbel atopar o obxecto «%s» dentro do ficheiro %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de IU %s. Erro: %s

en: Unbreakable text
gl: Texto sen quebra de liña

en: Underlined text style
gl: Estilo de texto subliñado

en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

en: Unexpected error: %s
gl: Erro inesperado: %s

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: Unsaved Document %d
gl: O documento %d non foi gardado

en: Untitled documents only
gl: Só documentos sen título

en: Up
gl: Arriba

en: Use %s highlight mode
gl: Usar o modo de realce %s

en: Use Default Font
gl: Usar o tipo de letra predeterminado

en: Use Spaces
gl: Usar espazos

en: Use image map
gl: Usar mapa de imaxe

en: Use system fixed width font
gl: Usar o tipo de letra de largura fixa do sistema

en: Use the _selected format
gl: Usar o formato _seleccionado

en: User dictionary:
gl: Dicionario do usuario:

en: Value
gl: Valor

en: Value interpretation
gl: Interpretación do valor

en: Variable or program argument
gl: Variábel ou argumento de programa

en: Vertical cell alignment
gl: Aliñamento vertical da cela

en: Vertical space
gl: Espazo vertical

en: Vertical space (deprecated)
gl: Espazo vertical (obsoleto)

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: View
gl: Ver

en: View folder in file manager
gl: Ver o cartafol no xestor de ficheiros

en: Visited link color
gl: Cor de ligazón visitada

en: Visited link color (deprecated)
gl: Cor de ligazón visitada (obsoleto)

en: Western
gl: Occidental

en: When inserting date/time...
gl: Ao inserir a data/hora...

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
gl: Se o pluma debe gardar automaticamente os ficheiros modificados despois dun intervalo de tempo. Pode definir o intervalo de tempo coa opción «Intervalo de gardado automático».

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
gl: Se o pluma debe crear copias de seguridade dos ficheiros que garda. Pode configurar a extensión dos ficheiros de seguridade coa opción «Extensión de copia de seguridade».

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
gl: Se o pluma debe amosar os números de liña na área de edición.

en: Whether pluma should display the overview map for the document.
gl: Se pluma debería amosar o mapa xeral do documento.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
gl: Se o pluma debe amosar a marxe dereita na área de edición.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
gl: Indica se pluma debe activar a sangría automática.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
gl: Se o pluma debe activar o realce de sintaxe.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
gl: Indica se o pluma debe realzar todas as aparicións do texto buscado.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
gl: Indica se o pluma debe realzar o corchete que coincide co seleccionado.

en: Whether pluma should highlight the current line.
gl: Se o pluma debe realzar a liña actual.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
gl: Se o pluma debe incluír unha cabeceira do documento ao imprimir documentos.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
gl: Se o pluma debe inserir espazos no canto de tabulacións.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
gl: Se o pluma debe imprimir o realce de sintaxe ao imprimir documentos.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
gl: Se o pluma debe restaurar a posición anterior do cursor cando se carga un ficheiro.

en: Whether pluma should show newlines in the editor window.
gl: Se o pluma debe amosar os saltos de liña na xanela do editor.

en: Whether pluma should show not breaking spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
gl: Se o pluma debe amosar os espazos duros na xanela do editor: «show-none», non amosar; «show-trailing» amosar só espazos ao final de liña; «show-all» amosar todos os espazos.

en: Whether pluma should show spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
gl: Se o pluma debe amosar os espazos na xanela do editor: «show-none», non amosar; «show-trailing» amosar só espazos ao final de liña; «show-all» amosar todos os espazos.

en: Whether pluma should show tabs in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
gl: Se o pluma debe amosar os tabuladores duros na xanela do editor: «show-none», non amosar; «show-trailing» amosar só espazos ao final de liña; «show-all» amosar todos os espazos.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
gl: Se o panel inferior no fondo das xanelas de edición debe ser visíbel.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
gl: Indica se o documento se pintará cun patrón de fondo.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
gl: Indica se o panel lateral á esquerda da xanela de edición debe ser visíbel.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
gl: Se a barra de estado no fondo das xanelas de edición debe ser visíbel.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
gl: Se a barra de ferramentas debe ser visíbel nas xanelas de edición.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
gl: Indica se se usa o tipo de letra de largura fixa predeterminado do sistema no canto dun tipo de letra especificado polo pluma. Se esta opción se desactiva entón utilizarase o tipo de letra mencionado na opción «Tipo de letra do editor» no canto do tipo de letra do sistema.

en: Width
gl: Largura

en: Windows
gl: Xanelas

en: Words
gl: Palabras

en: Writable VFS schemes
gl: Esquemas VFS escribíbeis

en: XHTML 1.0 - Tags
gl: Etiquetas - XHTML 1.0

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
gl: Está tentando gardar o ficheiro nun disco só de lectura. Verifique que escribiu o enderezo correctamente e ténteo de novo.

en: You can also choose another character encoding and try again.
gl: Vostede tamén pode seleccionar outra codificación de caracteres e tentalo de novo.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
gl: Non ten os permisos necesarios para abrir o ficheiro.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
gl: Non ten os permisos necesarios para gardar o ficheiro. Verifique que escribiu o enderezo correctamente e ténteo de novo.

en: You must be inside a word to run this command
gl: Debe introducir unha palabra para executar esta orde

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
gl: Debeu recibir unha copia da Licenza Pública Xeral de GNU co Pluma, se non é así, escriba á Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom the page in
gl: Ampliar a páxina

en: Zoom the page out
gl: Reducir a páxina

en: Zoom to fit the whole page
gl: Ampliar ata encaixar a páxina completa

en: [FILE...]
gl: [FICHEIRO...]

en: _About
gl: _Sobre

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Add...
gl: E_ngadir...

en: _Always autocheck
gl: Usar _sempre a corrección automática

en: _Applicability:
gl: _Aplicabilidade:

en: _Autocheck Spelling
gl: Verificación _ortográfica automática

en: _Autosave files every
gl: _Gardar automaticamente os ficheiros cada

en: _Body:
gl: _Corpo:

en: _Bottom Pane
gl: Panel _inferior

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Cancel Logout
gl: _Cancelar a saída

en: _Check Spelling...
gl: _Verificación ortográfica...

en: _Clear Highlight
gl: _Limpar o resaltado

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Close All
gl: _Pechar todos

en: _Close Preview
gl: _Pechar a vista previa

en: _Configure Spell Checker plugin...
gl: _Configurar o complemento de comprobación da ortografíaa...

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Delete
gl: E_liminar

en: _Description
gl: _Descrición

en: _Display line numbers
gl: _Amosar os números de liña

en: _Document Statistics
gl: Estatísticas do _documento

en: _Documents
gl: _Documentos

en: _Drop targets:
gl: _Escribir destinos:

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Edit:
gl: _Editar:

en: _Enable automatic indentation
gl: _Activar a sangría automática

en: _Encoding
gl: _Codificación

en: _Error color:
gl: Cor de _erro:

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Filter
gl: _Filtro

en: _Find
gl: _Atopar

en: _Find...
gl: _Atopar...

en: _Fullscreen
gl: _Pantalla completa

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Highlight Mode
gl: Modo de _realce

en: _Ignore
gl: _Ignorar

en: _Ignore All
gl: _Ignorar todos

en: _Ignore case
gl: _Ignorar maiúsculas e minúsculas

en: _Incremental Search...
gl: Busca _incremental...

en: _Input:
gl: _Entrada:

en: _Insert
gl: _Inserir

en: _Invert Case
gl: _Inverter as maiúsculas e minúsculas

en: _Leave Fullscreen
gl: _Saír do modo de pantalla completa

en: _Line numbers:
gl: Números de _liña:

en: _Match Case
gl: Di_ferenciar maiúsculas de minúsculas

en: _Match Filename
gl: Coi_ncidir co nome de ficheiro

en: _Match case
gl: _Coincidir coa capitalización

en: _More...
gl: _Máis...

en: _Move to New Window
gl: _Mover a unha xanela nova

en: _Move to Trash
gl: _Mover ao lixo

en: _Never autocheck
gl: _Non usar nunca a corrección automática

en: _New
gl: _Novo

en: _New Folder
gl: Cartafol _novo

en: _Next Document
gl: Documento _seguinte

en: _Next Location
gl: _Seguinte localización

en: _Number every
gl: _Numerar cada

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open terminal here
gl: _Abrir un terminal aquí

en: _Open...
gl: _Abrir...

en: _Output:
gl: _Saída:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
gl: _Analizar secuencias de escape (p.ex. 
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
gl: _Analizar secuencias de escape (p.ex. \n)

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Preview
gl: _Vista previa

en: _Previous Document
gl: Documento an_terior

en: _Previous Location
gl: Localización _anterior

en: _Print...
gl: Im_primir...

en: _Prompt for a format
gl: _Preguntar por un formato

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Redo
gl: _Refacer

en: _Reload
gl: _Recargar

en: _Remember autocheck by document
gl: _Lembrar a corrección automática do documento

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Replace
gl: _Substituír

en: _Replace...
gl: _Substituír...

en: _Restore Default Fonts
gl: _Restaurar os tipos de letra predeterminados

en: _Retry
gl: _Tentar de novo

en: _Reverse order
gl: Orde in_versa

en: _Revert
gl: _Recuperar

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Save All
gl: _Gardar todos

en: _Save:
gl: _Gardar:

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Search for:
gl: _Buscar por:

en: _Set root to active document
gl: _Estabelecer a raíz ao documento activo

en: _Shortcut Key:
gl: _Tecla de atallo:

en: _Snippets:
gl: _Fragmentos:

en: _Sort
gl: _Ordenar

en: _Spelling Suggestions...
gl: _Suxestións de ortografía...

en: _Statusbar
gl: Barra de e_stado

en: _Suggestions:
gl: _Suxestións:

en: _Tab trigger:
gl: _Activador de lapelas:

en: _Tab width:
gl: Largura do _tabulador:

en: _Title Case
gl: Maiúsculas e minúsculas como _título

en: _Toolbar
gl: Barra de _ferramentas

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Tools:
gl: _Ferramentas:

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Update
gl: Act_ualizar

en: _Use custom format
gl: _Usar formato personalizado

en: _Use the system fixed width font (%s)
gl: _Usar o tipo de letra de largura fixa do sistema (%s)

en: _View
gl: _Ver

en: _View Folder
gl: _Ver cartafol

en: _Wrap Around
gl: _Dar a volta

en: _Wrap around
gl: _Volver ao principio

en: _minutes
gl: _minutos

[ctx: auto-detected]
en: [ 'UTF-8', 'GBK', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16' ]
gl: [«UTF-8», «GBK», «ACTUAL», «ISO-8859-15», «UTF-16»]

en: bottom-panel-active-page
gl: panel de embaixo da páxina activa

en: bottom-panel-size
gl: tamaño do panel de embaixo

en: directory
gl: cartafol

[ctx: editor-font]
en: 'Monospace 12'
gl: «Monospace 12»

en: false
gl: falso

en: file
gl: ficheiro

en: filter-id
gl: ID do filtro

[ctx: language]
en: Default
gl: Predeterminados

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
gl: Descoñecido (%s)

en: lines
gl: liñas

en: of
gl: de

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
gl: O pluma non pode atopar o ficheiro. Talvez teña sido eliminado recentemente.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
gl: O pluma non pode manipular %s localizacións en modo de edición. Verifique que escribiu a localización correctamente e ténteo de novo.

en: pluma cannot handle %s locations.
gl: O pluma non pode manipular %s localizacións.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
gl: O pluma non pode manipular esta localización en modo de edición. Verifique que escribiu a localización correctamente e ténteo de novo.

en: pluma cannot handle this location.
gl: O pluma non pode manipular esta localización.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
gl: O pluma non puido facer unha copia de seguridade do ficheiro antigo antes de gardar o novo. Vostede pode ignorar este aviso e gardar o ficheiro de todos os modos, mais se ocorre un erro ao gardar podería perder a copia antiga do ficheiro. Quere gardalo de todos os modos?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
gl: O pluma non puido detectar a codificación de caracteres.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
gl: O pluma abriu esta instancia do ficheiro nunha forma non editábel. Quere editalo de todos os modos?

[ctx: print-font-body-pango]
en: 'Monospace 9'
gl: «Monospace 9»

[ctx: print-font-header-pango]
en: 'Sans 11'
gl: «Sans 11»

[ctx: print-font-numbers-pango]
en: 'Sans 8'
gl: «Sans 8»

[ctx: shown-in-menu]
en: [ 'ISO-8859-15' ]
gl: [«ISO-8859-15»]

en: side-panel-active-page
gl: panel lateral da páxina activa

en: side-panel-size
gl: tamaño do panel lateral

en: size
gl: tamaño

en: state
gl: estado

en: text;editor;MATE;tabs;highlighting;code;multiple;files;pluggable;
gl: texto;editor;MATE;tabulacións;destaques;código;múltiple;ficheiros;extensíbel;

en: true
gl: verdadeiro

en: window1
gl: xanela1

en: word
gl: palabra
