remmina - en to gl translation catalogue (667 entries)

en: %d password changed. | %d passwords changed.
gl[0]: Mudouse o %d contrasinal.
gl[1]: Mudaronse os %d contrasinais.

en: %s You may need to install, and use Gnome Shell Extension Appindicator
gl: %s Pode que teña que instalar e usar o Gnome Shell Extension Appindicator

en: %s You may need to install, and use KStatusNotifierItem
gl: %s Quizais teña que instalar e usar KStatusNotifierItem

en: %s You may need to install, and use XApp Status Applet
gl: %s Quizais teña que instalar e usar unha Applet de estado de XApp

en: %s You may need to install, and use XEmbed SNI Proxy
gl: %s Pode que teña que instalar e usar o proxy SNI XEmbed

en: %s and Remmina has built-in (compiled) support for libappindicator.
gl: %s e Remmina teñen soporte incorporado (compilado) para libappindicator.

en: %s not supported natively by your Desktop Environment. libappindicator will try to fallback to GtkStatusIcon/xembed
gl: %s non é compatible nativamente polo teu ambiente de escritorio. libappindicator tentará volver a GtkStatusIcon/xembed

en: %s wants to share their desktop.
    Do you accept?
gl: %s quere compartir o seu escritorio.
    Desexa aceptar o convite?

en: %s your desktop does support it
gl: %s o teu escritorio si o admite

en: 'Invalid connection data.'
gl: "Datos de conexión non válidos."

en: (%s: %i): Can't validate setting '%s' since 'value' or 'gfe' are NULL!
gl: (%s: %i): Non se pode validar a configuración '%s' xa que 'value' ou 'gfe' son NULL!

en: (%s: %i): Can't validate user input since 'setting_name_to_validate', 'value' or 'gfe' are NULL!
gl: (%s: %i): Non se pode validar a entrada do usuario xa que "setting_name_to_validate", "value" ou "gfe" son NULL!

en: (SELinux) permissive mode for serial ports
gl: (SELinux) modo permisivo para portos serie

en: - or protocol://username:encryptedpassword@host:port
gl: - ou protocolo://usuario:contraseñaencriptada@anfitrion:porto

en: /PATH/TO/rdp2tcp
gl: /RUTA/A/rdp2tcp

en: /path/to/command -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g
gl: /ruta/ao/comando -opt1 arg %h %u %t -opt2 %U %p %g

en: 256 colours (8 bpp)
gl: 256 cores (8 ppp)

en: 2600 (Windows XP), 7601 (Windows Vista/7), 9600 (Windows 8 and newer)
gl: 6

en: <Auto-detect>
gl: <Autodetectar>

en: <Choose a quality level to edit…>
gl: <Escolle un nivel de calidade para editar...>

en: <None>
gl: <ningunha>

en: <Not set>
gl: <Non Establecido>

en: <big>Permissions</big>
gl: <big>Permiso</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    VNC additional formats
    • ID:repeater ID number
    • unix:///path/socket.sock</big>
gl: <big>Formatos admitidos
    • servidor
    • servidor[:porto]
    Formatos adicionais VNC
    • ID: número de ID do repetidor
    • unix:///ruta/socket.sock</big>

en: <big>Supported formats
    • server
    • server[:port]
    • username@server[:port] (SSH protocol only)</big>
gl: <big>Formatos admitidos
    • servidor
    • servidor[:porto]
    • nome de usuario@servidor[:porto] (só protocolo SSH)</big>

en: <big>• command in PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h is substituted with the server name
    • %t is substituted with the SSH server name
    • %u is substituted with the username
    • %U is substituted with the SSH username
    • %p is substituted with Remmina profile name
    • %g is substituted with Remmina profile group name
    • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
    Do not run in background if you want the command to be executed before connecting.
    </big>
gl: <big>• comando en PATH args %h
    • /path/to/foo -options %h %u
    • %h substitúese polo nome do servidor
    • %t substitúese polo nome do servidor SSH
    • %u substitúese polo nome de usuario
    • %U substitúese polo nome de usuario SSH
    • %p substitúese polo nome do perfil de Remmina
    • %g substitúese polo nome do grupo de perfil de Remmina
    • %d substitúese por data e hora locais en formato ISO 8601
    Non execute en segundo plano se quere que o comando se execute antes de conectarse.
    </big>

en: <channel>[,<options>]
gl: <canal>[,<opcións>]

en: A non-critical error happened: %s
gl: Produciuse un erro non crítico: %s

en: About
gl: Acerca de

en: Accept certificate?
gl: Desexa aceptar o certificado?

en: Accept changed certificate?
gl: Desexa aceptar o certificado?

en: Add
gl: Engadir

en: Add a new connection profile
gl: A conexión VNC fallou: %s

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
gl: O enderezo é demasiado longo para UNIX socket_path: %s

en: Advanced
gl: Avanzadas

en: Advanced setting for high latency links:
    Adjusts the connection timeout. Use if your connection times out.
    The highest possible value is 600000 ms (10 minutes).
gl: Configuración avanzada para ligazóns de alta latencia:
    Axusta o tempo de espera da conexión. Usa se a túa conexión esgota.
    O valor máis alto posible é 600000 ms (10 minutos).

en: After connecting
gl: Nova conexión

en: Agent PID
gl: Axente PID

en: An error occured.
gl: Produciuse un erro.

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i
gl: Produciuse un erro descoñecido ao tentar iniciar PyHoca-CLI. Código de saída: %i

en: An unknown error occured while trying to start PyHoca-CLI. Exit code: %i. Error: '%s'
gl: Produciuse un erro descoñecido ao tentar iniciar PyHoca-CLI. Código de saída: %i. Erro: '%s'

en: Are you sure to delete the selected files on server?
gl: Ten certeza de borrar os ficheiros selecionados no servidor?

en: Are you sure you want to cancel the file transfer in progress?
gl: Está seguro que quere eliminar «%s»?

en: Are you sure you want to close %i active connections in the current window?
gl: Hai %i conexións activas na xanela actual. Está seguro de pechala?

en: Are you sure you want to close this last active connection?
gl: ¿Confirma que quere pechar esta última conexión activa?

en: Are you sure you want to delete “%s”?
gl: Está seguro que quere eliminar «%s»?

en: Assign a destination port.
gl: Asigne un porto de destino.

en: Asynchronous execution
gl: Execución asíncrona

en: Attach to console (2003/2003 R2)
gl: Anexar á consola (Windows 2003 / 2003 R2)

en: Audible terminal bell
gl: Timbre de terminal audible

en: Audio output mode
gl: Modo de saída de son

en: Authentication cancelled. Aborting…
gl: Autenticación cancelada. Abortando…

en: Authentication type
gl: Tipo de autenticación

en: Auto-detect
gl: <Autodetectar>

en: Auto-start this profile
gl: Inicia automaticamente este perfil

en: Automatic (32 bpp) (Server chooses its best format)
gl: Automático (32 bpp) (o servidor elixe o seu mellor formato)

en: Automatic negotiation
gl: Negociación automática

en: Automatically accept all fingerprints and certificates
gl: Desexa aceptar o certificado?

en: Available feature[%i]: '%s'
gl: Función dispoñible[%i]: '%s'

en: Awaiting incoming SSH connection on port %i…
gl: Esperando o túnel de entrada SSH no porto %i…

en: Basic
gl: Básica

en: Before connecting
gl: Nova conexión

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Best (slowest)
gl: Mellorada (a máis lenta)

en: Bold colour
gl: Sombra do cursor

en: Broken `DialogData`! Aborting…
gl: `DialogData` roto! Abortando…

en: Browse the network to find a %s server
gl: Explorar a rede en busca do servidor %s

en: By group
gl: Grupos

en: By protocol
gl: Protocolo

en: CA CRL File
gl: Ficheiro CA CRL

en: CA Certificate File
gl: Ficheiro do certificado CA

en: CAUTION: Pasted text will be sent as a sequence of key-codes as if typed on your local keyboard.
    
      • For best results use same keyboard settings for both, client and server.
    
      • If client-keyboard is different from server-keyboard the received text can contain wrong or erroneous characters.
    
      • Unicode characters and other special characters that can't be translated to local key-codes won’t be sent to the server.
gl: PRECAUCIÓN: O texto pegado será enviado como una secuencia de códigos de teclas, como si fosen premidas en tu teclado local.
    
      • Usar a mesma configuración de teclado para cliente e servidor para obter mellores resultados.
    
      • Si o teclado do cliente é diferente o do servidor, o texto recibido pode conter caracteres equivocados ou erróneos.
    
      • Os caracteres Unicode e outros caracteres especiais que non poidan ser traducidos a códigos de teclado local non serán enviados ao servidor.

en: Can't retrieve `DialogData`! Aborting…
gl: Non se pode recuperar `DialogData`! Abortando…

en: Can't save empty username!
gl: Non se pode gardar o nome de usuario baleiro!

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot connect to local port %i.
gl: Non se pode conectar co porto local %i.

en: Cannot connect to the RDP server “%s”.
gl: Non foi posíbel conectarse ao servidor RDP %s

en: Cannot connect to the “%s” RDP server.
gl: Non foi posíbel conectarse ao servidor RDP %s

en: Certificate details:
gl: Detalles do certificado:

en: Change
gl: Cambiar

en: Change security settings
gl: Cambiar a configuración de seguranza

en: Character set
gl: Codificación de caracteres

en: Chat with %s
gl: Conversa con %s

en: Choose a Remote Desktop Server
gl: Seleccione un servidor de escritorio remoto

en: Choose a file to upload
gl: Seleccione un ficheiro para subir

en: Choose a session to resume:
gl: Escolle unha sesión para retomar:

en: Choose download location
gl: Seleccionar localización de descarga

en: Client Certificate File
gl: Ficheiro de certificado de cliente

en: Client Certificate Key
gl: Clave de certificado de cliente

en: Client build
gl: Nome do cliente

en: Client name
gl: Nome do cliente

en: Close
gl: Pechar

en: Colour depth
gl: Profundidade de cor

en: Colour theme
gl: Profundidade de cor

en: Comma-separated list of monitor IDs and desktop orientations:
      • [<id>:<orientation-in-degrees>,]
      • 0,1,2,3
      • 0:270,1:90
    Orientations are specified in degrees, valid values are:
      •   0 (landscape)
      •  90 (portrait)
      • 180 (landscape flipped)
      • 270 (portrait flipped)
gl: Lista separada por comas de ID de monitor e orientacións do escritorio:
       • [<id>:<orientación-en-graos>,]
       • 0,1,2,3
       • 0:270,1:90
    As orientacións especifícanse en graos, os valores válidos son:
       • 	0 (paisaxe)
       • 	90 (retrato)
       • 180 (paisaxe invertida)
       • 270 (retrato invertido)

en: Command
gl: Comando

en: Composition
gl: Composición

en: Configure the available resolutions
gl: Configure as resolucións dispoñibles

en: Configure the keystrokes
gl: Configurar atallos de teclado

en: Connect
gl: Conectar

en: Connect either to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin) or a supported URI (RDP, VNC, SSH or SPICE)
gl: Conéctese a un escritorio descrito nun ficheiro (.remmina ou un tipo de ficheiro admitido por un complemento) ou a un URI compatible (RDP, VNC, SSH ou SPICE)

en: Connect to VNC using a repeater:
      • The server field must contain the repeater ID, e.g. ID:123456789
      • The repeater field have to be set to the repeater IP and port, like:
        10.10.10.12:5901
      • From the remote VNC server, you will connect to
        the repeater, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -connect repeater=ID:123456789+10.10.10.12:5500
gl: Conéctese a VNC mediante un repetidor:
       • O campo do servidor debe conter o ID do repetidor, por exemplo, ID:123456789
       • O campo do repetidor debe configurarse como IP e porto do repetidor, como:
    	10.10.10.12:5901
       • Desde o servidor VNC remoto, conectarase a
    	o repetidor, por exemplo con x11vnc:
    	x11vnc -conectar repetidor=ID:123456789+10.10.10.12:5500

en: Connect to a desktop described in a file (.remmina or a filetype supported by a plugin)
gl: Conéctese a un escritorio descrito nun ficheiro (.remmina ou un tipo de ficheiro admitido por un complemento)

en: Connect to remote desktops through the applet menu
gl: Conectarse a esritorio remoto a través do menú do miniaplicativo

en: Connect via SSH from a new terminal
gl: Conéctate a través de SSH desde un novo terminal

en: Connected to %s via RDP
gl: Conectado a %s mediante RDP

en: Connected to %s via VNC
gl: Conectado a %s mediante VNC

en: Connected to %s:%d via SPICE
gl: Conectado a %s:%d mediante SPICE

en: Connected to %s:%d via SSH
gl: Conectado a %s:%d mediante SSH

en: Connected to %s:%d via VNC
gl: Conectado a %s:%d mediante VNC

en: Connected to %s:%d via X2Go
gl: Conectado a %s:%d mediante X2Go

en: Connecting to %s via SSH…
gl: Conectando con «%s»…

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
gl: A conexión ao socket UNIX fallou: %s

en: Connecting to “%s” via SSH…
gl: Conectando con «%s»…

en: Connecting to “%s”…
gl: Conectando con «%s»…

en: Connection profile security
gl: Seguridade do perfil de conexión

en: Connection timeout in ms
gl: Conectando con «%s»…

en: Connection to the SPICE server dropped.
gl: Non foi posíbel conectarse ao servidor RDP %s

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy (host+C)
gl: Copiar (anfitrión+C)

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account disabled.
gl: A orde %s non foi atopado no servidor SSH

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account expired.
gl: A orde %s non foi atopado no servidor SSH

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account locked out.
gl: Non se puido acceder ao servidor RDP “%s”.
    Bloqueouse a conta.

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Account restricted.
gl: A orde %s non foi atopado no servidor SSH

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Change user password before connecting.
gl: A orde %s non foi atopado no servidor SSH

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Insufficient user privileges.
gl: A orde %s non foi atopado no servidor SSH

en: Could not access the RDP server “%s”.
    Password expired.
gl: A orde %s non foi atopado no servidor SSH

en: Could not authenticate automatically with SSH agent. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not authenticate automatically with public SSH key. %s
gl: Non se puido autenticar automaticamente coa chave SSH pública. %s

en: Could not authenticate using SSH certificate. %s
gl: Non se puido iniciar a sesión co certificado SSH: %s

en: Could not authenticate with SSH GSSAPI/Kerberos. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not authenticate with SSH password. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not authenticate with TOTP/OTP/2FA. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not authenticate with automatic public SSH key. %s
gl: Fallou a conexión ao tunel SSH: %s

en: Could not authenticate with keyboard-interactive. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not authenticate with public SSH key. %s
gl: Non se puido autenticar coa chave SSH pública. %s

en: Could not authenticate, attempting reconnection…
gl: Produciuse un fallo na autenticación. Volvendo a tentar a conexión…

en: Could not bind server socket to local port.
gl: Non se puido vincular o socket do servidor ao porto local.

en: Could not check list of known SSH hosts. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not connect to SSH tunnel. %s
gl: Fallou a conexión ao tunel SSH: %s

en: Could not connect to the RDP server “%s” via TLS. See the DEBUG traces from a terminal for more information.
gl: Non se puido conectar co servidor RDP “%s” mediante TLS. Consulte os trazos DEBUG desde un terminal para obter máis información.

en: Could not create PTY device.
gl: Non se puido crear o dispositivo PTY.

en: Could not create SFTP session. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not create channel. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not create socket.
gl: Non se puido crear o socket.

en: Could not create the file “%s” on the server. %s
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro %s no servidor.%s

en: Could not create the file “%s”.
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s.

en: Could not create the folder “%s” on the server. %s
gl: Produciuse un erro ao crear o cartafol %s no servidor.%s

en: Could not create the folder “%s”.
gl: Non se puido crear o cartafol “%s”.

en: Could not delete “%s”. %s
gl: Produciuse un erro ao eliminar «%s».%s

en: Could not fetch checksum of the public SSH key. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not fetch public SSH key. %s
gl: Fallou a conexión ao tunel SSH: %s

en: Could not fetch the server's public SSH key. %s
gl: Non se puido obter a chave SSH pública do servidor. %s

en: Could not find any sessions on remote machine. Creating a new session now.
gl: Non se puido atopar ningunha sesión na máquina remota. Creando unha nova sesión agora.

en: Could not find the address for the RDP server “%s”.
gl: A orde %s non foi atopado no servidor SSH

en: Could not find the file “%s”.
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro “%s”.

en: Could not listen to local port.
gl: Non se puido escoitar o porto local.

en: Could not obtain "GtkTreeModelFilter*" of the session chooser dialog, for unknown reason.
gl: Non se puido obter "GtkTreeModelFilter*" do diálogo de selección de sesións, por un motivo descoñecido.

en: Could not open channel. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not open the file “%s” on the server. %s
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro %s no servidor. %s

en: Could not open the file “%s”.
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s.

en: Could not open the folder “%s”. %s
gl: Produciuse un erro ao abrir o cartafol %s.%s

en: Could not parse PyHoca-CLI's command-line features. Using a limited feature-set for now.
gl: Non se puideron analizar as funcións da liña de comandos de PyHoca-CLI. Usando un conxunto limitado de funcións polo momento.

en: Could not poll SSH channel. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not read SSH channel in a non-blocking way. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not read from the folder. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not read from tunnel listening socket. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not request port forwarding. %s
gl: Produciuse un fallo no reenvío do porto remoto: %s

en: Could not request shell. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not run command. %s
gl: Produciuse un fallo no reenvío do porto remoto: %s

en: Could not run the “%s” command on the SSH server (status = %i).
gl: A orde %s fallou no servidor SSH (estado = %i).

en: Could not save new credentials.
gl: Non se puideron gardar as novas credenciais.

en: Could not save the file “%s”.
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s.

en: Could not send data to tunnel listening socket. %s
gl: Fallou a conexión ao tunel SSH: %s

en: Could not start PyHoca-CLI (%i): '%s'
gl: Non se puido iniciar PyHoca-CLI (%i): '%s'

en: Could not start PyHoca-CLI:
    %s
gl: Non se puido iniciar PyHoca-CLI:
    %s

en: Could not start SFTP session. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not start SSH session. %s
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Could not start X2Go session.
gl: Non se puido iniciar a sesión de X2Go.

en: Could not start libfreerdp-gdi.
gl: Non se puido iniciar libfreerdp-gdi.

en: Could not start pthread.
gl: Non se puido iniciar pthread.

en: Could not write to SSH channel. %s
gl: Produciuse un fallo na creación da sesión SFTP: %s

en: Could not write to the file “%s” on the server. %s
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro %s no servidor.%s

en: Couldn't validate user input. %s
gl: Non se puido validar a entrada do usuario. %s

en: Couldn’t convert '%s' to host address
gl: Non foi posíbel converter «%s» nun enderezo de servidor

en: Create date
gl: Crear data

en: Create new connection profile
gl: A conexión VNC fallou: %s

en: Creating UNIX socket failed: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o socket UNIX: %s

en: Cursor blinking
gl: Pestanexo do cursor

en: Cursor colour
gl: Sombra do cursor

en: Cursor shadow
gl: Sombra do cursor

en: Custom
gl: Personalizado

en: DPI setting is out of bounds. Please adjust it in profile settings.
gl: A configuración de DPI está fóra dos límites. Axústao na configuración do perfil.

en: Decrease font size
gl: Reducir tamaño da fonte

en: Decrease font size (host+Page Down)
gl: Reducir o tamaño da fonte (anfitrión+Páxina atrás)

en: Default
gl: Predefinido

en: Default settings saved.
gl: Preferencias por omisión gardadas.

en: Default view
gl: Predefinido

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete files on server
gl: Eliminar ficheiros no servidor

en: Description
gl: Descrición

en: Desktop orientation
gl: Orientación de escritorio

en: Desktop scale factor %
gl: Factor de escala de escritorio %

en: Desktop sharing invitation
gl: Convite para compatir o escritorio

en: Device scale factor %
gl: Factor de escala do dispositivo %

en: Disable smooth scrolling
gl: Desactivar o desprazamento suave

en: Disable toolbar
gl: Desactivar a barra de ferramentas

en: Disable tray icon
gl: Desactivar icona na área de notificación

en: Disable video overlay if videos are not displayed properly.
gl: Desactiva a superposición de vídeo se os vídeos non se amosan correctamente.

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Disconnected from %s via RDP
gl: Desconectado de %s mediante RDP

en: Disconnected from %s:%d via SPICE
gl: Desconectado de %s:%d a través de SPICE

en: Disconnected from %s:%d via SSH
gl: Desconectado de %s:%d mediante SSH

en: Disconnected from %s:%d via VNC
gl: Desconectado de %s:%d mediante VNC

en: Disconnected from %s:%d via X2Go
gl: Desconectado de %s:%d a través de X2Go

en: Disconnected from the SPICE server “%s”.
gl: Non foi posíbel conectarse ao servidor RDP %s

en: Discovered
gl: Descuberto

en: Do you trust the new public key?
gl: Confías na nova chave pública?

en: Domain
gl: Dominio

en: Don't remember passwords
gl: Gravar o contrasinal

en: Download
gl: Descargando

en: Download from server
gl: Descargar desde o servidor

en: Duplicate current connection
gl: Conexión actual duplicada

en: Dynamic virtual channel
gl: Canle virtual dinámico

en: E.g. https://example.org, socks://mysocks:1080
gl: Ex. https://example.org, socks://mysocks:1080

en: Edit desktop connection described in file (.remmina or a filetype supported by plugin)
gl: Edite a conexión do escritorio descrita no ficheiro (.remmina ou un tipo de ficheiro admitido polo complemento)

en: Enable Gateway websockets support
gl: Activar a compatibilidade da porta de enlace con websockets

en: Enable SSH tunnel
gl: Permitir túnel SSH

en: Enable Service Discovery
gl: Activar descubrimento de servizos

en: Enable audio channel
gl: Activar a canle de audio

en: Enable extra hardening (disable closing confirmation, disable unsafe shortcut keys, hide tabs, hide search bar)
gl: Activar a seguridade adicional (desactivar a confirmación de peche, desactivar as teclas de atallo non seguras, ocultar lapelas, ocultar a barra de busca)

en: Enable fullscreen
gl: Habilitar o modo de pantalla completa

en: Enable multi monitor
gl: Activar varios monitores

en: Enable multitransport protocol (UDP)
gl: Activar o protocolo multitransporte (UDP)

en: Enabling this may help when the remote desktop looks scrambled
gl: Activar isto pode axudar cando o escritorio remoto parece codificado

en: Encrypt a password
gl: Gravar o contrasinal

en: Enter RDP authentication credentials
gl: Introduza as credenciais de autenticación RDP

en: Enter RDP gateway authentication credentials
gl: Introduza as credenciais de autenticación da pasarela RDP

en: Enter SPICE password
gl: Contrasinal SSH

en: Enter TOTP/OTP/2FA code
gl: Introduce o código TOTP/OTP/2FA

en: Enter VNC authentication credentials
gl: Introduza as credenciais de autenticación VNC

en: Enter VNC password
gl: Gravar o contrasinal

en: Enter WWW authentication credentials
gl: Introduza as credenciais de autenticación WWW

en: Enter X2Go credentials
gl: Introduza as credenciais de X2Go

en: Enter certificate authentication files
gl: Introduza os ficheiros de autenticación do certificado

en: Enter password to unlock the SSH key:
gl: Introduza o contrasinal para desbloquear a chave SSH:

en: Entry
gl: Entrada

en: Error: %s
gl: Erro: %s

en: Exactly one session should be selectable but '%i' rows (sessions) are selected.
gl: Debería seleccionarse exactamente unha sesión, pero as filas (sesións) '%i' están seleccionadas.

en: Examples:
    To connect using an existing connection profile, use:
    
    	remmina -c FILE.remmina
    
    To quick connect using a URI:
    
    	remmina -c rdp://username@server
    	remmina -c rdp://domain\\username@server
    	remmina -c vnc://username@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username
    	remmina -c ssh://user@server
    	remmina -c spice://server
    
    To quick connect using a URI along with an encrypted password:
    
    	remmina -c rdp://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://username:encrypted-password@server
    	remmina -c vnc://server?VncUsername=username\&VncPassword=encrypted-password
    
    To encrypt a password for use with a URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    To update username and password and set a different resolution mode of a Remmina connection profile, use:
    
    	echo "username\napassword" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option username --set-option resolution_mode=2 --set-option password
gl: Exemplos:
    Para conectarse mediante un perfil de conexión existente, use:
    
    	remmina -c FICHEIRO.remmina
    
    Para conectarse rapidamente usando un URI:
    
    	remmina -c rdp://nomeusuario@servidor
    	remmina -c rdp://dominio\\usuario@servidor
    	remmina -c vnc://nomeusuario@servidor
    	remmina -c vnc://servidor?VncUsername=nome de usuario
    	remmina -c ssh://usuario@servidor
    	remmina -c spice://server
    
    Para conectarse rapidamente usando un URI xunto cun contrasinal cifrado:
    
    	remmina -c rdp://nome de usuario:contrasinal-cifrado@servidor
    	remmina -c vnc://nome de usuario:contrasinal-cifrado@servidor
    	remmina -c vnc://servidor?VncUsername=nome de usuario\&VncPassword=contrasinal-cifrado
    
    Para cifrar un contrasinal para usar cun URI:
    
    	remmina --encrypt-password
    
    Para actualizar o nome de usuario e o contrasinal e establecer un modo de resolución diferente dun perfil de conexión de Remmina, use:
    
    	echo "nome de usuario\nacontrasinal" | remmina --update-profile /PATH/TO/FOO.remmina --set-option nome de usuario --set-option resolution_mode=2 --set-option contrasinal

en: Execute a Command
gl: Executar un comando

en: Execute a command
gl: Executar un comando

en: Executing external commands…
gl: Executando comandos externos…

en: Export connection in Windows .rdp file format
gl: Exportar conexión en formato de ficheiro .rdp de Windows

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Failed to fill 'GtkTreeIter'.
gl: Produciuse un erro ao encher "GtkTreeIter".

en: File
gl: Ficheiro

en: File downloaded
gl: Arquivo descargado

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Filename for SSH session log
gl: Nome de ficheiro para o rexistro de sesión SSH

en: Fill client window when scaled
gl: Ampliar a xanela do cliente cando se escala

en: Find text
gl: Atopar texto

en: Find text (host+G)
gl: Buscar texto (anfitrión+G)

en: Fingerprint automatically accepted
gl: Aceptouse automaticamente a impresión dixital

en: Fingerprint:
gl: Pegada dixital:

en: Folder for SSH session log
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Folder for screenshots
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a sesión SSH: %s

en: Font smoothing
gl: Suavizado de tipo de letra

en: Force tight encoding
gl: Forzar codificación restrinxida

en: Forget passwords after use
gl: Contrasinal %s

en: Found already existing X2Go session with ID: '%s'
gl: Atopouse unha sesión X2Go xa existente co ID: '%s'

en: FreeRDP > 2.3.0 is required to map scancodes
gl: Requírese FreeRDP > 2.3.0 para mapear códigos de escaneo

en: FreeRDP log filters
gl: Filtros de rexistro de FreeRDP

en: FreeRDP log level
gl: Nivel de rexistro de FreeRDP

en: Full path of an existing folder
gl: Ruta completa dun cartafol existente

en: GFX RFX Progressive (32 bpp)
gl: GFX RFX Progresivo (32 bpp)

en: Gateway transport type
gl: Tipo de transporte de pasarela

en: General settings
gl: Axustes xerais

en: Glyph cache
gl: Caché de glifos

en: Go to home folder
gl: Ir ao cartafol de inicio

en: Go to parent folder
gl: Ir ao cartafol pai

en: Good
gl: Boa

en: Grab all keyboard events
gl: Capturar todos os eventos do teclado

en: Graphic port
gl: Porto gráfico

en: Group
gl: Grupos

en: GtkTreePath 'path' describes a non-existing row!
gl: GtkTreePath 'camiño' describe unha fila inexistente!

en: Hello, World!
gl: ¡Ola, Mundo!

en: High colour (15 bpp)
gl: Cor alto (15 ppp)

en: High colour (16 bpp)
gl: Cor alto (16 ppp)

en: High performance broadband
gl: Banda ancha de alto rendemento

en: Home
gl: Inicio

en: Homepage
gl: Sitio web

en: Hostname
gl: Nome de anfitrión

en: Ignore TLS errors
gl: Ignorar os erros TLS

en: Ignore certificate
gl: Ignorar o certificado

en: Ignore remote bell messages
gl: Ignorar as mensaxes de timbre remoto

en: Import
gl: Importar

en: Increase font size
gl: Aumentar tamaño da fonte

en: Increase font size (host+Page Up)
gl: Aumenta o tamaño da fonte (anfitrión+Páxina arriba)

en: Input device settings
gl: Introducir axustes do dispositivo

en: Input is invalid.
gl: A entrada non é válida.

en: Install the %s protocol plugin first.
gl: Instala primeiro o complemento do protocolo %s.

en: Internal error.
gl: Erro interno.

en: Internal error: %s
gl: Erro interno %s

en: Issuer:
gl: Emisor:

en: It disables CAL and hwId is set to 0
gl: Desactiva CAL e hwId está configurado en 0

en: KEX (Key Exchange) algorithms
gl: Algoritmos KEX (Key Exchange)

en: Keep aspect ratio when scaled
gl: Mantén a relación de aspecto cando se escala

en: Keyboard interactive login, TOTP/OTP/2FA
gl: Inicio de sesión interactivo con teclado, TOTP/OTP/2FA

en: Keyboard layout
gl: Distribución de teclas

en: Keyboard mapping
gl: Distribución do teclado

en: Keyboard scancode remapping
gl: Reasignación do código de escaneo do teclado

en: Keystrokes
gl: Atallo de teclado

en: Label1,Label2
gl: Etiqueta 1, Etiqueta 2

en: Labels
gl: Etiquetas

en: Language Wrapper
gl: Envoltorio de idiomas

en: Left-handed mouse support
gl: Soporte de rato para zurdos

en: List monitor IDs
gl: Lista das IDs de monitor

en: List of key=value,… pairs to remap scancodes. E.g. 0x56=0x29,0x29=0x56
gl: Lista de clave=valor,... pares para reasignar códigos de escaneo. P.ex. 0x56=0x29,0x29=0x56

en: Listen on port
gl: Escoitar no porto

en: Listening for remote VNC connection:
      • The “Listen on port” field is the port Remmina will listen to,
        e.g. 8888
      • From the remote VNC server, you will connect to
        Remmina, e.g. with x11vnc:
        x11vnc -display :0 -connect 192.168.1.36:8888
gl: Escoitando a conexión VNC remota:
       • O campo "Escoitar no porto" é o porto que Remmina escoitará,
    	p.ex. 8888
       • Desde o servidor VNC remoto, conectarase a
    	Remmina, por exemplo, con x11vnc:
    	x11vnc -display :0 -conectar 192.168.1.36:8888

en: Listening on port %i for an incoming %s connection…
gl: Escoitando no porto %i polas conexións %s entrantes…

en: Load balance info
gl: Información do balance de carga

en: Local parallel device
gl: Dispositivo paralelo local

en: Local parallel name
gl: Nome paralelo local

en: Local serial driver
gl: Controlador de serie local

en: Local serial name
gl: Nome de serie local

en: Local serial path
gl: Ruta de serie local

en: Log SSH session asynchronously
gl: Rexistra a sesión SSH de forma asíncrona

en: Log SSH session when exiting Remmina
gl: Rexistra a sesión SSH ao saír de Remmina

en: Lost connection to the RDP server “%s”.
gl: Non foi posíbel conectarse ao servidor RDP %s

en: Low performance broadband
gl: Banda ancha de baixo rendemento

en: Make Remmina your default remote desktop client
gl: Cliente de escritorio remoto Remmina

en: Medium
gl: Media

en: Menu
gl: Menú

en: Menu animation
gl: Animación de menús

en: Minimize window
gl: Minimizar a xanela

en: Modified
gl: Modificado

en: Modify connection profile (requires --set-option)
gl: Modificar o perfil de conexión (require --set-option)

en: Multi monitor
gl: Multimonitor

[ctx: Multi password changer table]
en: Group
gl: Grupos

[ctx: Multi password changer table]
en: Name
gl: Nome

en: NLA extended protocol security
gl: Seguridade do protocolo estendido da NLA

en: NLA protocol security
gl: Protocolo

en: Name
gl: Nome

en: Name of smart card
gl: Nome da tarxeta intelixente

en: Neither the 'dialog' nor 'treeview' parameters are initialized! At least one of them must be given.
gl: Nin os parámetros 'diálogo' nin 'treeview' están inicializados! Hai que dar polo menos un deles.

en: Neither the 'path' nor 'dialog' parameters are initialized.
gl: Nin os parámetros "camiño" nin "diálogo" están inicializados.

en: Network connection type
gl: A conexión VNC fallou: %s

en: Network status: fully online
gl: Estado da rede: totalmente en liña

en: Network status: offline
gl: Estado da rede: sen conexión

en: New Connection
gl: Nova conexión

en: New connection profile
gl: A conexión VNC fallou: %s

en: New fingerprint:
gl: Pegada dixital:

en: No
gl: Non

en: No clipboard sync
gl: Desactivar a sincronización do portapapeis

en: No session was selected. Creating a new one.
gl: Non se seleccionou ningunha sesión. Creando un novo.

en: Notes
gl: Notas

en: Off
gl: Desactivado

en: Old fingerprint:
gl: Pegada dixital:

en: Open Chat…
gl: Abrir chat…

en: Open Main Window
gl: Abrir xanela principal

en: Open SFTP transfer…
gl: Abrir Secure File Transfer…

en: Open in web browser
gl: Abrir no navegador web

en: Open the Remmina main window
gl: Abrir xanela principal

en: Opening command
gl: Comando de apertura

en: Options for redirection of USB device:
      • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
      • auto
      • id:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c
gl: Opcións para a redirección do dispositivo USB:
       • [dbg,][id:<vid>:<pid>#…,][addr:<bus>:<addr>#…,][auto]
       • auto
       • ID:054c:0268#4669:6e6b,addr:04:0c

en: Options for redirection of audio input:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio input (microphone)
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
gl: Opcións para a re-dirección da entrada de son:
       • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][formato:<formato>,][rate:<rate>,]
    	[canle:<canle>] Entrada de audio (micrófono)
       • sys:pulso
       • formato:1
       • sys:oss,dev:1,formato:1
       • sys:alsa

en: Options for redirection of audio output:
      • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][format:<format>,][rate:<rate>,]
        [channel:<channel>] Audio output
      • sys:pulse
      • format:1
      • sys:oss,dev:1,format:1
      • sys:alsa
gl: Opcións para a redirección da saída de audio:
       • [sys:<sys>,][dev:<dev>,][formato:<formato>,][rate:<rate>,]
    	[canle:<canle>] Saída de audio
       • sys:pulso
       • formato:1
       • sys:oss,dev:1,formato:1
       • sys:alsa

en: Override pre-set VNC encodings
gl: Anular codificacións VNC predefinidas

en: Override printer drivers
gl: Sobrescribir controladores de impresora

en: Overriding the pre-set VNC encoding quality:
    
      • “Poor (fastest)” sets encoding to “copyrect zlib hextile raw”
      • “Medium” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Good” sets encoding to “tight zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw”
      • “Best (slowest)” sets encoding to “copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw”
gl: Anulando a calidade de codificación VNC preestablecida:
    
       • "Poor (máis rápido)" establece a codificación como "copyrect zlib hextile raw"
       • "Medio" configura a codificación como "axustado zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw"
       • "Boa" configura a codificación como "axustado zrle ultra copyrect hextile zlib corre rre raw"
       • "Mellor (máis lento)" establece a codificación como "copyrect zrle ultra zlib hextile corre rre raw"

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Overwrite all files
gl: Sobrescribir tódolos ficheiros

en: PROTOCOL
gl: PROTOCOLO

en: Parameter 'custom_data' is not fully initialized!
gl: O parámetro "custom_data" non está totalmente inicializado!

en: Parameter 'custom_data' is not initialized!
gl: O parámetro "custom_data" non está inicializado!

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password for private SSH key
gl: Contrasinal para a chave SSH privada

en: Password hash
gl: Hash do contrasinal

en: Password input cancelled. Aborting…
gl: Cancelouse a introdución do contrasinal. Abortando…

en: Password to unlock private key
gl: Contrasinal para desbloquear a chave privada

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste (host+V)
gl: Pegar (anfitrión+V)

en: Paste system info in the Remmina debugging window
gl: Pega a información do sistema na xanela de depuración de Remmina

en: Per connection
gl: Nova conexión

en: Performance optimisations based on the network connection type:
    Using auto-detection is advised.
    If “Auto-detect” fails, choose the most appropriate option in the list.
gl: Optimizacións de rendemento en función do tipo de conexión de rede:
    Recoméndase usar a detección automática.
    Se a "Detección automática" falla, escolla a opción máis adecuada da lista.

en: Permission
gl: Permiso

en: Picking a terminal colouring file replaces the file:
gl: Ao escoller un ficheiro de cor do terminal substitúese o ficheiro:

en: Please enter format 'widthxheight'.
gl: Escriba no formato «ANCHO×ALTO».

en: Please retry after turning on encryption for this profile.
gl: Téntao de novo despois de activar o cifrado para este perfil.

en: Plugin %s is not registered.
gl: O engadido %s non está rexistrado.

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Plugins relying on GtkSocket can't run in a Wayland session.
    For more info and a possible workaround, please visit the Remmina wiki at:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session
gl: Os complementos que dependen de GtkSocket non poden executarse nunha sesión de Wayland.
    Para obter máis información e unha posible solución, visite a wiki de Remmina en:
    
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/GtkSocket-feature-is-not-available-in-a-Wayland-session

en: Poor (fastest)
gl: Pobre (máis rápido)

en: Prefer IPv6 AAAA record over IPv4 A record
gl: Preferir o rexistro AAAA de IPv6 sobre o rexistro A de IPv4

en: Preference
gl: Preferencia

en: Preferences
gl: Preferenza

en: Preferred image compression
gl: Compresión de imaxe preferida

en: Preferred server host key types
gl: Tipos de chaves de host do servidor preferidos

en: Preferred video codec
gl: Códec de vídeo preferido

en: Prevent local interaction on the server
gl: Evitar a interacción local no servidor

en: Progress
gl: Progreso

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Proxy URL
gl: URL do proxy

en: Public SSH key cannot be imported. %s
gl: Non se pode importar a chave SSH pública. %s

en: Public key (automatic)
gl: Chave pública (automático)

en: PyHoca-CLI exited unexpectedly. This connection will now be closed.
gl: PyHoca-CLI saíu de forma inesperada. Agora pecharase esta conexión.

en: Quality
gl: Calidade

en: Quality settings
gl: Configuración de calidade

en: Quick Connect
gl: Conexión rápida

en: Quit
gl: Saír

en: RDP - Preferences
gl: RDP - Preferencias

en: RDP - RDP File Handler
gl: RDP - Manexador de ficheiros RDP

en: RDP - Remote Desktop Protocol
gl: RDP - Protocolo de escritorio remoto (Remote Desktop Protocol)

en: RDP protocol security
gl: Protocolo

en: Recent lists cleared.
gl: Listas recentes limpadas.

en: Reconnect attempts number
gl: Número de intentos de re-conexión

en: Reconnection attempt %d of %d…
gl: Conectando con «%s»…

en: Redirect directory <path> as named share <name>.
      • <name>,<fullpath>[;<name>,<fullpath>[;…]]
      • MyHome,/home/remminer
      • /home/remminer
      • MyHome,/home/remminer;SomePath,/path/to/somepath
    Hotplug support is enabled with:
      • hotplug,*
gl: Redirixe o directorio <ruta> como recurso compartido <nome>.
       • <nome>,<camiño completo>[;<nome>,<camiño completo>[;…]]
       • MyHome,/home/reminer
       • /home/reminer
       • MyHome,/home/reminer;SomePath,/path/to/somepath
    A compatibilidade Hotplug está habilitada con:
       • conexión en quente*

en: Redirect local audio output
gl: Redirixir a saída de audio local

en: Redirect local microphone
gl: Re-dirixir o micrófono local

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh current folder
gl: Actualizar o cartafol actual

en: Relax order checks
gl: Relaxa as comprobacións de pedidos

en: Remmina Applet
gl: Miniaplicativo de Remmina

en: Remmina Kiosk
gl: Quiosco Remmina

en: Remmina Remote Desktop Client
gl: Cliente de escritorio remoto Remmina

en: Remmina VNC Plugin
gl: Complemento para VNC de Remmina

en: Remmina VNC listener Plugin
gl: Complemento de escoita VNC para Remmina

en: Remmina debugging window
gl: Xanela de depuración de Remmina

en: Remmina does not log all output statements. Turn on more verbose output by using "G_MESSAGES_DEBUG=all" as an environment variable.
    More info available on the Remmina wiki at:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
gl: Remmina non rexistra todas as declaracións de saída. Activa a saída máis detallada usando "G_MESSAGES_DEBUG=all" como variable de ambiente.
    Máis información dispoñible na wiki de Remmina en:
    https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Remmina main menu
gl: Miniaplicativo de Remmina

en: Remmina web-browser plugin
gl: Complemento para navegador web Remmina

en: Remote
gl: Remota

en: Remote Connection Profile
gl: A conexión VNC fallou: %s

en: Remote Desktop Gateway domain
gl: Preferencias do escritorio remoto

en: Remote Desktop Gateway password
gl: Preferencias do escritorio remoto

en: Remote Desktop Gateway server
gl: Preferencias do escritorio remoto

en: Remote Desktop Gateway username
gl: Preferencias do escritorio remoto

en: Remote scale factor
gl: Factor de escala remoto

en: RemoteFX (32 bpp)
gl: RemoteFX (32 ppp)

en: Repeater
gl: Repetidor

en: Require password to connect or edit the profile
gl: Solicita contrasinal para conectar ou editar o perfil

en: Resetting passwords, please wait…
gl: Restablecendo contrasinais, agarde…

en: Resize the window to fit in remote resolution
gl: Axustar o tamaño da xanela á resolución remota

en: Resolution
gl: Resolución

en: Resolutions
gl: Resolucións

en: Restricted admin mode
gl: Modo de administración restrinxido

en: Restricted admin mode password hash
gl: Hash de contrasinal do modo de administrador restrinxido

en: Resume
gl: Continuar

en: Resume all file transfers
gl: Retomar todas as transferencias de ficheiros

en: Resuming session '%s'…
gl: Retomando a sesión '%s'…

en: Resuming session: '%s'
gl: Retomando a sesión: '%s'

en: Retrieved the following PyHoca-CLI command-line features:
gl: Recuperáronse as seguintes funcións de liña de comandos de PyHoca-CLI:

en: Running
gl: Executándose

en: SERVER
gl: SERVIDOR

en: SFTP - Secure File Transfer
gl: SFTP - Transferencia de ficheiros segura

en: SND port
gl: Porto SND

en: SPICE - Simple Protocol for Independent Computing Environments
gl: SPICE - Protocolo simple para entorno informáticos independentes

en: SSH - Secure Shell
gl: SSH - Consola segura

en: SSH Authentication
gl: Autenticación SSH

en: SSH Proxy Command
gl: Comando proxy SSH

en: SSH Tunnel
gl: Túnel SSH

en: SSH X11 Forwarding
gl: Redirección de X11 usando SSH

en: SSH agent
gl: Axente SSH

en: SSH certificate cannot be copied into the private SSH key. %s
gl: O certificado SSH non se pode copiar na clave SSH privada. %s

en: SSH certificate cannot be imported. %s
gl: Non se pode importar o certificado SSH. %s

en: SSH certificate file
gl: Ficheiro de certificado SSH

en: SSH compression
gl: Compresión SSH

en: SSH credentials
gl: Credenciais SSH

en: SSH identity file
gl: Ficheiro de identidade SSH

en: SSH identity file not selected.
gl: Ficheiro de chave SSH non enviada aínda.

en: SSH password
gl: Contrasinal SSH

en: SSH private key file
gl: Ficheiro de chave privada SSH

en: SSH tunnel credentials
gl: Credenciais do túnel SSH

en: SSHFS port
gl: Porto SSHFS

en: Same server at port %i
gl: Mesmo servidor no porto %i

en: Satellite
gl: Satélite

en: Save password
gl: Gravar o contrasinal

en: Save session to file
gl: Gardar sesión no ficheiro

en: Saving the session asynchronously may have a notable performance impact
gl: Gardar a sesión de forma asíncrona pode ter un impacto notable no rendemento

en: Scaling quality
gl: Local - calidade alta

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Screenshot filenames
gl: Cartafol compartido

en: Screenshot taken
gl: Captura de pantalla tomada

en: Scrolled fullscreen
gl: Opción de visibilidade da barra de ferramentas de pantalla completa

en: Secret
gl: Segredo

en: Secured password storage in KWallet
gl: Contrasinal %s

en: Secured password storage in the GNOME keyring
gl: Contrasinal %s

en: Security
gl: Seguranza

en: Security protocol negotiation
gl: Negociación do protocolo de seguridade

en: Select All (host+A)
gl: Seleccionar todo (anfitrión+A)

en: Select USB devices for redirection
gl: Seleccione dispositivos USB para a re-dirección

en: Select a folder
gl: Cartafol compartido

en: Send Ctrl+Alt+Delete
gl: Enviar Ctrl+Alt+Suprimir

en: Send clipboard content as keystrokes
gl: Enviar contido do portapapeis como teclas

en: Serial
gl: Serie

en: Server
gl: Servidor

en: Server CA certificate
gl: Certificado de CA do servidor

en: Server detection using Remote Desktop Gateway
gl: Detección de servidor mediante Remote Desktop Gateway

en: Session ID
gl: ID de sesión

en: Set new password
gl: Gravar o contrasinal

en: Set one or more profile settings, to be used with --update-profile
gl: Establece unha ou máis opcións de perfil para usar con --update-profile

en: Share a smart card
gl: Comparte unha tarxeta intelixente

en: Share folder
gl: Cartafol compartido

en: Share parallel ports
gl: Compartir portos paralelos

en: Share printers
gl: Compartir impresoras

en: Share serial ports
gl: Compartir portos serie

en: Share smart card
gl: Compartir tarxeta intelixente

en: Shift+
gl: Maiúsculas+

en: Show 'About'
gl: Amosar «Acerca de»

en: Show Hidden Files
gl: Mostrar os ficheiros ocultos

en: Show preferences
gl: _Preferencias

en: Show remote cursor
gl: Mostrar o cursor remoto

en: Show the application version
gl: Mostra a versión da aplicación

en: Show version of the application and its plugins
gl: Mostra a versión da aplicación e os seus complementos

en: Show/hide fullscreen
gl: Trocar o modo de pantalla completa

en: Size
gl: Tamaño

en: Span screen over multiple monitors
gl: Estende a pantalla en varios monitores

en: Start in kiosk mode
gl: Iniciar en modo quiosco

en: Start in tray
gl: Comezar na bandexa

en: Start-up
gl: Iniciar

en: Start-up background program
gl: Programa de inicio de fondo

en: Start-up path
gl: Ruta de inicio

en: Start-up program
gl: Programa de inicio

en: Started PyHoca-CLI with the following arguments:
gl: Iniciouse PyHoca-CLI cos seguintes argumentos:

en: Static virtual channel
gl: Canle virtual estático

en: Status
gl: Estado

en: StatusNotifier/Appindicator support in “
gl: Soporte de StatusNotifier/Appindicator en “

en: Strict host key checking
gl: Comprobación estrita da chave do host

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Suspended
gl: Suspendido

en: Suspended since
gl: Suspendido desde

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mouse support
gl: Cambia os botóns esquerdo e dereito do rato para compatibilidade con rato zurdo

en: Switch tab pages
gl: Trocar entre lapelas

en: Symmetric cipher client to server
gl: Cifrado simétrico cliente a servidor

en: TABINDEX
gl: ÍNDICEGUIA

en: TCP redirection
gl: Re-dirección TCP

en: TLS Security Level
gl: Nivel de seguridade TLS

en: TLS connection error.
gl: Erro de conexión TLS.

en: TLS protocol security
gl: Protocolo

en: Telepathy - Desktop Sharing
gl: Telepathy - Compartir escritorio

en: Terminal colour scheme
gl: Esquema de cores do terminal

en: Terminal content saved in
gl: Contido do terminal gardado en

en: Terminated
gl: Rematado

en: Terminating X2Go sessions can take a moment.
gl: A finalización das sesións de X2Go pode levar un momento.

en: Terminating session: '%s'
gl: Finalizando a sesión: '%s'

en: The %s file has been transferred
gl: O ficheiro %s foi transferido

en: The Gateway passwords do not match
gl: Os contrasinais non concordan

en: The Remote Desktop Gateway “%s” denied the user “%s\%s” access due to policy.
gl: A pasarela de Escritorio remoto “%s” denegou o acceso ao usuario “%s\%s” debido á política.

en: The VNC server requested an unknown authentication method. %s
gl: O servidor VNC solicitou un método de autenticación descoñecido. %s

en: The certificate changed! Details:
gl: O certificado cambiou! Detalles:

en: The command-line feature '%s' is not available! Attempting to start PyHoca-CLI without using this feature…
gl: A función de liña de comandos '%s' non está dispoñible! Intentando iniciar PyHoca-CLI sen usar esta función…

en: The file exists already
gl: O ficheiro xa existe

en: The file “%s” is corrupted, unreadable, or could not be found.
gl: O arquivo %s está danado, é ilexible ou non se encontra.

en: The filename can use the following placeholders:
    
      • %h is substituted with the server name
      • %t is substituted with the SSH server name
      • %u is substituted with the username
      • %U is substituted with the SSH username
      • %p is substituted with Remmina profile name
      • %g is substituted with Remmina profile group name
      • %d is substituted with local date and time in ISO 8601 format
gl: O nome do ficheiro pode usar os seguintes marcadores de posición:
    
    • %h substitúese polo nome do servidor
    • %t substitúese polo nome do servidor SSH
    • %u substitúese polo nome de usuario
    • %U substitúese polo nome de usuario SSH
    • %p substitúese polo nome do perfil de Remmina
    • %g substitúese polo nome do grupo de perfil de Remmina
    • %d substitúese por data e hora locais en formato ISO 8601

en: The following file already exists in the target folder:
gl: O seguinte ficheiro xa existe no cartafol destino:

en: The latest successful connection attempt, or a pre-computed date
gl: O último intento de conexión exitoso ou unha data pre-calculada

en: The maximum number of reconnect attempts upon an RDP disconnect (default: 20)
gl: O número máximo de intentos de conexión tras unha desconexión RDP (predeterminado: 20)

en: The multi password changer requires a secrecy plugin.
gl: O cambiador de contrasinais múltiples require un complemento de segredos.

en: The multi password changer requires a secrecy service.
gl: O cambiador de contrasinais múltiples require un servizo de segredos.

en: The necessary PyHoca-CLI process has encountered a internet connection problem.
gl: O proceso PyHoca-CLI necesario atopou un problema de conexión a Internet.

en: The necessary child process 'pyhoca-cli' stopped unexpectedly.
    Please check your profile settings and PyHoca-CLI's output for possible errors. Also ensure the remote server is reachable and you're using the right credentials.
gl: O proceso fillo necesario "pyhoca-cli" detívose de forma inesperada.
    Comprobe a configuración do seu perfil e a saída de PyHoca-CLI para detectar posibles erros. Asegúrate tamén de acceder ao servidor remoto e de que estás usando as credenciais correctas.

en: The passwords do not match
gl: Os contrasinais non concordan

en: The public SSH key changed!
gl: Cambiouse a chave SSH pública!

en: The server did not respond.
gl: O servidor non respondeu.

en: The server is unknown. The public key fingerprint is:
gl: O servidor é descoñecido. A pegada dixital da chave pública é:

en: The “%s” command is not available on the SSH server.
gl: A orde %s non foi atopado no servidor SSH.

en: The “%s” server refused the connection.
gl: O servidor “%s” rexeitou a conexión.

en: Theme
gl: Tema visual

en: This file contains the “Custom” terminal colour scheme selectable from the “Advanced” tab of terminal connections and editable in the “Terminal” tab in the settings.
gl: Este ficheiro contén o esquema "Personalizado" de cores do terminal que se pode seleccionar na lapela "Avanzado" das conexións do terminal e editable na pestana "Terminal" da configuración.

en: This protocol does not support exporting.
gl: Este protocolo non é compatíbel coa exportación.

en: This window can help you find connection problems.
    You can stop and start the logging at any moment using the On/Off switch.
    The stats button (Ctrl+T), can be useful to gather system info you may share when reporting a bug.
    There is more info about debugging Remmina on https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging
gl: Esta xanela pode axudarche a atopar problemas de conexión.
    Podes deter e iniciar o rexistro en calquera momento usando o interruptor On/Off.
    O botón de estatísticas (Ctrl+T) pode ser útil para recoller información do sistema que podes compartir ao informar dun erro.
    Hai máis información sobre a depuración de Remmina en https://gitlab.com/Remmina/Remmina/-/wikis/Usage/Remmina-debugging

en: Tip: Check the 'Save password' checkbox or manually input your X2Go username and password in the profile settings to store them for faster logins.
gl: Consello: Marque a caixa de verificación "Gardar contrasinal" ou introduza manualmente o seu nome de usuario e contrasinal de X2Go na configuración do perfil para almacenalos para iniciar sesións máis rápido.

en: Toggle dynamic resolution update
gl: Activar/desactivar actualización de resolución dinámica

en: Toggle fullscreen mode
gl: Trocar o modo de pantalla completa

en: Toggle scaled mode
gl: Cambiar o modo de escalado

en: Tool
gl: Ferramenta

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Total %i item. | Total %i items.
gl[0]: Total de %i elemento.
gl[1]: Total de %i elementos.

en: Transfer completed
gl: Transferencia completada

en: Transfer error
gl: Erro de transferencia

en: True colour (24 bpp)
gl: Cor verdadero (24 ppp)

en: True colour (32 bpp)
gl: Cor verdadero (32 ppp)

en: Tunnel via loopback address
gl: Túnel a través de enderezo de autobucle

en: Turn off GStreamer overlay
gl: Desactivar entrada do servidor

en: Turn off automatic reconnection
gl: Desactiva a re-conexión automática

en: Turn off clipboard sync
gl: Desactivar a sincronización do portapapeis

en: Turn off encryption
gl: Desactivar a sincronización do portapapeis

en: Turn off fast-path
gl: Desactiva o camiño rápido

en: Turn off scaling to avoid screenshot distortion.
gl: Desactiva a escala para evitar a distorsión da captura de pantalla.

en: Turn on HTML5 audio support
gl: Activa o soporte de son HTML5

en: Turn on Java support
gl: Activa o soporte de Java

en: Turn on Web Inspector
gl: Activa o Inspector Web

en: Turn on WebGL support
gl: Activa a compatibilidade con WebGL

en: Turn on plugin support
gl: Activa o soporte de complementos

en: Turn on smooth scrolling
gl: Suavizado de tipo de letra

en: Turn on spatial navigation
gl: Activa a navegación espacial

en: Type
gl: Tipo

en: Type in SSH username and password.
gl: Escriba o nome de usuario e o contrasinal SSH.

en: USB device redirection
gl: Redirección de dispositivos USB

en: USB redirection error
gl: Erro de redirección USB

en: Unable to connect to VNC server
gl: Non foi posíbel conectarse ao servidor VNC

en: Unable to establish a connection to the RDP server “%s”. Check “Security protocol negotiation”.
gl: Non foi posíbel establecer unha conexión co servidor RDP “%s”. Marque "Negociación do protocolo de seguridade".

en: Unable to import:
    %s
gl: Non foi posíbel importar:
    %s

en: Unknown property '%i'
gl: Propiedade descoñecida '%i'

en: Update framebuffer even when not visible
gl: Actualiza o framebuffer aínda que non sexa visible

en: Upload
gl: Enviar

en: Upload folder
gl: Subir cartafol

en: Upload to server
gl: Subir ao servidor

en: Use '%s' as subgroup delimiter
gl: Usar «%s» como delimitador de subgrupos

en: Use TLS encryption
gl: Usa o cifrado TLS

en: Use as default remote desktop client
gl: Cliente de escritorio remoto Remmina

en: Use base credentials for gateway too
gl: Use tamén as credenciais básicas para a pasarela

en: Use client keyboard mapping
gl: Usar asignación de teclado do cliente

en: Use client resolution
gl: Usar resolución do cliente

en: Use default protocol (for --new)
gl: Usar o protocolo predeterminado (para --new)

en: Use default server name (for --new)
gl: Usar o nome de servidor predeterminado (para --new)

en: Use initial window size
gl: Use o tamaño inicial da xanela

en: Use secret key authentication for some widgets
gl: Produciuse un fallo na autenticación por chave pública de SSH: %s

en: Use system proxy settings
gl: Usa a configuración do proxy do sistema

en: Use the current settings as the default for all new connection profiles
gl: Use a configuración actual como predeterminada para todos os novos perfís de conexión

en: Use the old license workflow
gl: Use o fluxo de traballo da licenza antiga

en: Used i.a. by terminal services in a smart card channel to distinguish client capabilities:
      • < 4034: Windows XP base smart card functions
      • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
        SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
      • >= 7065: Windows 8 and newer: SCardGetReaderIcon(),
        SCardGetDeviceTypeId()
gl: Usado por servizos de terminal nunha canle de tarxeta intelixente para distinguir as capacidades do cliente:
       • < 4034: funcións da tarxeta intelixente base de Windows XP
       • 4034-7064: Windows Vista/7: SCardReadCache(),
    	SCardWriteCache(), SCardGetTransmitCount()
       • >= 7065: Windows 8 e máis recentes: SCardGetReaderIcon(),
    	SCardGetDeviceTypeId()

en: User
gl: Usuario

en: User chose to resume session with ID: '%s'
gl: O usuario escolleu retomar a sesión co ID: '%s'

en: User password
gl: Contrasinal do usuario

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Using the UDP protocol may improve performance
gl: O uso do protocolo UDP pode mellorar o rendemento

en: Using the «resolution» parameter in the Remmina preferences file is deprecated.
gl: O uso do parámetro «resolución» no ficheiro de preferencias de Remmina está obsoleto.

en: VNC connection failed: %s
gl: A conexión VNC fallou: %s

en: Version
gl: Versión

en: View only
gl: Só ver

en: Viewport fullscreen mode
gl: Modo a pantalla completa

en: Visible
gl: Visíbel

en: Waiting for user to select a session…
gl: Agardando a que o usuario seleccione unha sesión…

en: Wallpaper
gl: Fondo de escritorio

en: Warning: Running a command synchronously may cause Remmina not to respond.
    Do you really want to continue?
gl: Aviso: A execución dun comando de forma sincronizada pode provocar que Remmina non responda.
    Realmente queres continuar?

en: Warning: The server has changed its public key. This means you are either under attack,
    or the administrator has changed the key. The new public key fingerprint is:
gl: AVISO: O servidor cambiou a súa chave pública. Isto significa que ou está baixo un ataque,
    ou o administrador cambiou a chave. A nova pegada dixital da chave pública é:

en: Warning: This plugin requires GtkSocket, but this feature is unavailable in a Wayland session.
gl: Aviso: este complemento require GtkSocket, pero esta función non está dispoñible nunha sesión de Wayland.

en: Window drag
gl: Arrastre de xanela

en: X Display
gl: Pantalla X

en: Yes
gl: Si

en: You did not set any command to be executed
gl: Non definiches ningún comando para executalo

en: You requested a H.264 GFX mode for the server “%s”, but your libfreerdp does not support H.264. Please use a non-AVC colour depth setting.
gl: Solicitaches un modo GFX H.264 para o servidor “%s”, pero o teu libfreerdp non é compatible con H.264. Use unha configuración de profundidade de cor non AVC.

en: Your connection has been rejected.
gl: A súa conexión foi rexeitada.

en: _About
gl: _Acerca de

en: _Clear
gl: _Limpar

en: _Decrease font size
gl: _Reducir tamaño da fonte

en: _Find text
gl: _Atopar texto

en: _Increase font size
gl: _Aumentar tamaño da fonte

en: _Menu
gl: _Menú

en: _New
gl: _Novo

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Resume
gl: _Continuar

en: _Send
gl: _Enviar

en: _Terminate
gl: _Rematar

en: _Tools
gl: Ferramentas

en: command %h %u %t %U %p %g --option
gl: comando %h %u %t %U %p %g --opción

en: http://address or https://address
gl: http://dirección ou https://dirección

en: libsodium >= 1.9.0 is required to use Primary Password
gl: Para utilizar o contrasinal principal necesitase libsodium >= 1.9.0

en: parameter 'argv' is 'NULL'.
gl: o parámetro 'argv' é 'NULL'.

en: parameter 'env' is either invalid or uninitialized.
gl: o parámetro 'env' non é válido ou non está inicializado.

en: parameter 'error' is 'NULL'.
gl: o parámetro "error" é "NULL".

en: tag:level[,tag:level[,…]]
gl: etiqueta:level[,etiqueta:level[,…]]
