synaptic - en to gl translation catalogue (709 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
gl: 	%s %s mais vaise instalar %s

en: 	%s %s but it is not installable
gl: 	%s %s mais non é instalábel

en: 	%s but it is a virtual package
gl: 	%s mais é un paquete virtual

en: 	%s but it is not going to be installed
gl: 	%s mais non vai ser instalado

en: 
    %s have to be downloaded
gl: 
    Necesítanse descargar %s

en: 
    Completely removed the following packages:
gl: 
    Retirou completamente os seguintes paquetes:

en: 
    Downgraded the following packages:
gl: 
    Desactualizou os seguintes paquetes:

en: 
    Installed the following packages:
gl: 
    Instalou os seguintes paquetes:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
gl: 
    Non foron satisfactorias todas as modificacións e actualizacións. Para obter máis información sobre o fallo, amplíe o panel «Detalles» de embaixo.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
gl: 
    O paquete %s non ten unha versión dispoñíbel, mais existe na base de datos.
    Isto xeralmente significa que o paquete foi mencionado nunha dependencia e nunca foi enviado, declarouse obsoleto ou non está dispoñíbel no contido de sources.list

en: 
    Reinstalled the following packages:
gl: 
    Reinstalou os seguintes paquetes:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
gl: 
    Retirou os seguintes paquetes ESENCIAIS:

en: 
    Removed the following packages:
gl: 
    Retirou os seguintes paquetes:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
gl: 
    Aplicáronse correctamente todos os cambios. Pode pechar a xanela agora.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
gl: 
    Instaláronse correctamente todos os paquetes do soporte actual. Para continuar a instalación co seguinte soporte, peche esta xanela.

en: 
    Upgraded the following packages:
gl: 
    Anovou os seguintes paquetes:

en: 
    While installing package %s:
gl: 
    Mentres se instalaba o paquete %s:

en: 
    While preparing for installation:
gl: 
    Mentres se preparaba a instalación:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
gl:  %s: %s %s mais vaise instalar %s

en:  or
gl:  ou

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
gl[0]: %d paquete novo será instalado
gl[1]: %d paquetes novos serán instalados

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
gl[0]: %d paquete novo será reinstalado
gl[1]: %d paquetes novos serán reinstalados

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
gl[0]: %d paquete está bloqueado
gl[1]: %d paquetes están bloqueados

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
gl[0]: %d paquete será <b>revertido</b>
gl[1]: %d paquetes serán <b>revertidos</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
gl[0]: %d paquete será conservado e non anovado
gl[1]: %d paquetes serán conservados e non anovados

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
gl[0]: %d paquete vai ser retirado
gl[1]: %d paquetes van ser retirados

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
gl[0]: %d paquete será anovado
gl[1]: %d paquetes serán anovados

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
gl: %i paquetes listados, %i instalados, %i estragados. %i para instalar/anovar, %i para retirar

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
gl: %i paquetes listados, %i instalados, %i estragados. %i para instalar/anovar, %i para retirar; liberaranse %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
gl: %i paquetes listados, %i instalados, %i estragados. %i para instalar/anovar, %i para retirar; usaranse %s

en: %s Changelog
gl: Informe de cambios de %s

en: %s Properties
gl: Propiedades de %s

en: %s of extra space will be freed
gl: Liberarase %s de espazo extra

en: %s of extra space will be used
gl: Usarase %s de espazo extra

en: %s: %s but it is a virtual package
gl: %s: %s mais é un paquete virtual

en: %s: %s but it is not going to be installed
gl: %s: %s mais non vai ser instalado

en: (no vendor)
gl: (sen fabricante)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
gl: --add-cdrom Engade un CD-ROM ao inicio (necesita a ruta do cdrom)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
gl: --ask-cdrom Pregunta se se engade un CD-ROM e sae

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
gl: --dist-upgrade-mode  Chama a anovar a distribución e amosa os cambios

en: --non-interactive Never prompt for user input
gl: --non-interactive Nunca pregunta ao usuario

en: --task-window Open with task window
gl: --task-window Abrir coa xanela de tarefas

en: --test-me-harder  Run test in a loop
gl: --test-me-harder Executar proba nun ciclo

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
gl: --update-at-startup  Recargar a lista de paquetes ao inicio

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
gl: --upgrade-mode  Chama a anovar e amosa os cambios

en: -f=? Give an alternative filter file
gl: -f=? Usar un ficheiro de filtro alternativo

en: -h   This help text
gl: -h   Este texto de axuda

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
gl: -i=? Comezar usando o filtro inicial co nome dado

en: -r   Open in the repository screen
gl: -r   Abrir na pantalla do repositorio

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
gl: -t   Usar un título de xanela alternativo (por exemplo o nome de anfitrión con «uname -n»)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
gl: <b>%s</b> (<b>esencial</b>) vai ser retirado

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
gl: <b>%s</b> (versión <i>%s</i>) será instalado

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
gl: <b>%s</b> (versión <i>%s</i>) será reinstalado

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
gl: <b>%s</b> (versión <i>%s</i>) será anovado á versión <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
gl: <b>%s</b> será <b>desactualizado</b>

en: <b>%s</b> will be removed
gl: <b>%s</b> vai ser retirado

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
gl: <b>%s</b> vai ser retirado coa súa configuración

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
gl: <b>(ESENCIAL) para ser retirado</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
gl: <b><big>Quere marcar as actualizacións dunha forma intelixente?</big></b>
    
    O método de anovación predeterminado sáltase as anovacións que poderían introducir conflitos ou que requiren instalar paquetes adicionais.
    
    A anovación intelixente (dist-upgrade) tenta resolver os conflitos e completar todas as dependencias das anovacións dunha forma intelixente.
    <b>Nota:</b> As anovacións só se marcarán. Ten que aplicalas despois.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
gl: <b><big>Quere saír e descartar os cambios marcados?</big></b>
    
    Aínda hai cambios seleccionados que non foron aplicados. Estes cambios perderanse se sae de «Synaptic».

en: <b>Appearance</b>
gl: <b>Aparencia</b>

en: <b>Applying Changes</b>
gl: <b>Aplicando cambios</b>

en: <b>Colors</b>
gl: <b>Cores</b>

en: <b>Columns</b>
gl: <b>Columnas</b>

en: <b>Current</b>
gl: <b>Actual</b>

en: <b>Fonts</b>
gl: <b>Tipos de letra</b>

en: <b>History files</b>
gl: <b>Ficheiros do historial</b>

en: <b>Installed Version</b>
gl: <b>Versión instalada</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
gl: <b>Última versión dispoñíbel</b>

en: <b>Maintainer:</b>
gl: <b>Responsábel do mantemento:</b>

en: <b>Marked</b>
gl: <b>Marcado</b>

en: <b>Marking Changes</b>
gl: <b>Marcado de cambios</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
gl: <b>Nota:</b> Os cambios non se aplican instantaneamente. Ten que marcar todos os cambios primeiro e despois aplicalos.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
gl: <b>Nota:</b> Para instalar unha versión que sexa diferente da predeterminada, escolla <b>Paquete -> Forzar versión...</b> do menú.

en: <b>Other</b>
gl: <b>Outro</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
gl: <b>Comportamento da anovación do paquete (distribución predeterminada)</b>

en: <b>Package:</b>
gl: <b>Paquete:</b>

en: <b>Priority:</b>
gl: <b>Prioridade:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
gl: <b>Servidor proxy</b>

en: <b>Section:</b>
gl: <b>Sección:</b>

en: <b>Status:</b>
gl: <b>Estado:</b>

en: <b>Summary</b>
gl: <b>Resumo</b>

en: <b>Tags:</b>
gl: <b>Etiquetas:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
gl: <b>Ficheiros temporais</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
gl: <b>Saída do terminal:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
gl: <b>As seguintes iconas úsanse para indicar o estado actual dun paquete:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
gl: <b>Para ser REVERTIDO</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
gl: <b>Para ser retirados completamente (incluíndo ficheiros de configuración)</b>

en: <b>To be removed</b>
gl: <b>Para ser retirado</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
gl[0]: <b>Aviso:<b> %d paquete esencial vai ser retirado
gl[1]: <b>Aviso:<b> %d paquetes esenciais van ser retirados

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
gl: <big><b>Non foi posíbel descargar todos os paquetes necesarios</b></big>
    
    A versión do paquete que quere instalar quizais non estea dispoñible xa no repositorio, ou quizais teña problemas coa fonte do paquete. Actualice a lista de paquetes e comprobe a fonte do paquete (p.ex. CD ou conexión de rede).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
gl: <big><b>Non se puideron descargar todos os índices dos repositorios</b></big>
    
    Pode que o repositorio non estea xa dispoñíbel ou que non se puidese ligar con el por problemas na rede. De existir, empregarase unha versión anterior do índice falido. Se non, ignorarase o repositorio. Comprobe a súa conexión á rede e asegúrese de que o enderezo do repositorio aparece correctamente nas preferencias.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
gl: <big><b>Introduza a liña APT completa do repositorio que quere engadir</b></big>
    
    A liña APT contén o tipo, localización e contido dun repositorio, por exemplo <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Pode atopar unha descrición detallada da sintaxe na documentación.

en: <i>Can't close while running</i>
gl: <i>Non se pode pechar mentras se executa</i>

en: <i>Finished</i>
gl: <b>Rematado</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
gl: <i>Preparando paquetes...</i>

en: <i>Running...</i>
gl: <i>Executando...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
gl: <span size="large" weight="bold">Estabelecer unha opción interna</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
gl: <span size="large" weight="bold">Estas opcións afectan ao corazón do sistema. Considere os cambios coidadosamente.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
gl: <span size="large" weight="bold">Que tarefas debe realizar o seu computador?</span>
    
    Hai grupos preseleccionados de paquetes para realizar cada tarefa. Se selecciona unha tarefa, os paquetes correspondentes marcaranse para instalar.

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
gl: <span size="xx-large" weight="bold">Versión de Synaptic</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
gl: <span weight="bold" size="large">Quere aplicar os cambios seguintes?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
gl: <span weight="bold" size="larger">Non se puideron marcar todos os paquetes para instalación ou anovación</span>
    
    Os seguintes paquetes teñen dependencias non solucionábeis. Asegúrese de que todos os repositorios requiridos están engadidos e activados nas preferencias.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
gl: <span weight="bold" size="larger">Introduza unha etiqueta para este CD-ROM</span>
    
    A etiqueta empregarase se quere instalar paquetes desde este CD-ROM. Recoméndase escribir tamén a etiqueta no CD-ROM para atopalo facilmente de novo.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
gl: <span weight="bold" size="larger">Introduza a etiqueta do CD-ROM</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
gl: <span weight="bold" size="larger">Marcar os cambios adicionais requiridos?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
gl: <span weight="bold" size="larger">A información dos seus paquetes está obsoleta</span>
    
    A información sobre os seus paquetes é máis antiga que 48 horas. Podería haber actualizacións de seguranza importantes. Recoméndaselle recargar a información dos paquetes regularmente.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
gl: Fallou un paquete ao instalar.  Tentando recuperar:

en: APT line:
gl: Liña de APT:

en: APT system reports:
    %s
gl: O sistema APT informa:
    %s

en: A_pplication Font
gl: Tipo de letra do a_plicativo

en: A_pply Marked Changes
gl: A_plicar os cambios marcados

en: About Synaptic
gl: Sobre Synaptic

en: Add
gl: Engadir

en: Add downloaded packages
gl: Engadir os paquetes descargados

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
gl: Engadir os paquetes descargados coa característica do sistema «Xerar un script de descarga de paquetes»

en: All
gl: Todo

en: Alphabetic
gl: Alfabético

en: Always Ask
gl: Preguntar sempre

en: Always prefer the highest version
gl: Preferir sempre a versión máis alta

en: Always prefer the installed version
gl: Preferir sempre a versión instalada

en: Amateur Radio
gl: Radio amater

en: An error occurred
gl: Produciuse un erro

en: An error occurred while saving configurations.
gl: Produciuse un erro mentras se gardaban as configuracións.

en: Another synaptic is running
gl: Xa se está a executar outro synaptic

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply all marked changes
gl: Aplicar todos os cambios seleccionados

en: Apply changes in a terminal window
gl: Aplicar os cambios nunha xanela de terminal

en: Applying Changes
gl: Aplicando os cambios

en: Applying marked changes. This may take a while...
gl: Aplicando os cambios marcados. Levaralle un intre...

en: Architecture
gl: Arquitectura

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
gl: Preguntar para confirmar os cambios que afectan a outros paquetes

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
gl: Preguntar se se quere saír despois de aplicar satisfactoriamente os cambios

en: Authentication
gl: Comunicación

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
gl: Para executar o xestor de paquetes Synaptic necesita autenticarse

en: Automatic install
gl: Automaticamente

en: Automatic removable
gl: Retirábel automaticamente

en: Automatically
gl: Automaticamente

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
gl: Pechar este diálogo automaticamente despois de que se apliquen satisfactoriamente os cambios

en: Automatically installed
gl: Automaticamente

en: Available versions:
gl: Versións dispoñibles:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
gl: Expresión regular errónea «%s» no ficheiro de vista reducida.

en: Base System
gl: Sistema base

en: Binary (deb)
gl: Binario (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
gl: Operador booleano entre criterios de propiedades:

en: Breaks
gl: Rachaduras

en: Broken
gl: Estragado

en: Broken dependencies
gl: Dependencias rotas

en: Broken:
gl: Estragados:

en: Can't read %s
gl: Non se pode ler %s

en: Can't write %s
gl: Non se pode escribir %s

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot find filename or size tag
gl: Non se puido atopar o nome de ficheiro ou a etiqueta de tamaño

en: Cannot read vendors.list file
gl: Non se pode ler o ficheiro vendors.list

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
gl: Non se pode iniciar a ferramenta de configuración!
    Ten que instalar o paquete requirido «libgnome2-perl».

en: Changes applied
gl: Cambios aplicados

en: Choose font
gl: Escoller un tipo de letra

en: Choose the action from the context menu of the package.
gl: Escolla a acción do menú contextual do paquete.

en: Cleaning package lists...
gl: Limpando as listas de paquetes...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
gl: Prema na icona de estado para abrir un menú que contén todas as accións.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
gl: Ao premer na icona de estado márcase a acción máis apropiada

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
gl: Pechar este diálogo despois de que se apliquen satisfactoriamente os cambios

en: Color
gl: Cor

en: Color packages by their status
gl: Cores dos paquetes segundo o seu estado

en: Color selection
gl: Selección de cor

en: Colors
gl: Cores

en: Columns and Fonts
gl: Columnas e tipos de letra

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
gl: Lista separada por comas de hosts e dominios que non serán contactados a través do proxy (ex localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
gl: Comúns

en: Communication
gl: Comunicación

en: Community Maintained (installed)
gl: Mantido pola comunidade (instalado)

en: Complete changelog of the latest version:
gl: Informe completo de cambios da útlima versión:

en: Completely
gl: Completamente

en: Component
gl: Compoñente

en: Conflicting packages
gl: Paquetes incompatíbeis

en: Conflicts
gl: Ten un conflito con

en: Consider recommended packages as dependencies
gl: Considerar os paquetes recomendados coma se foran dependencias

en: Converted From RPM by Alien
gl: Convertidos de RPM por Alien

en: Copy
gl: Copiar

en: Copying package lists...
gl: Copiando as listas de paquetes...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
gl: Non se puideron aplicar os cambios!
    Arranxe os paquetes estragados primeiro.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
gl: Non se puido anovar o sistema!
    Arranxe os paquetes estragados primeiro.

en: Couldn't identify disc.
gl: Non foi posíbel identificar o disco.

en: Credits
gl: Créditos

en: Cross Platform
gl: Outras plataformas

en: Ctrl-c pressed
gl: Ctrl+C premido

en: Currently in broken policy state
gl: Actualmente en estado de política estragada

en: Custom
gl: Personalizado

en: Databases
gl: Bases de datos

en: Debtag support is enabled.
gl: A compatibilidade con debtags está activada.

en: Debug
gl: Depuración

en: Default Upgrade
gl: Anovación predeterminada

en: Delete _History files older than:
gl: _Borrar os ficheiros do historial anteriores a:

en: Delete all cache package files now.
gl: Borrar todos os ficheiros de paquetes en caché agora.

en: Dependants
gl: Dependentes

en: Dependencies
gl: Dependencias

en: Dependencies of the Latest Version
gl: Dependencias da última versión

en: Dependency of
gl: Depende de

en: Dependent packages
gl: Paquetes dependentes

en: Depends
gl: Depende

en: Description
gl: Descrición

en: Description %s
gl: Descrición de %s

en: Description and Name
gl: Descrición e nome

en: Details
gl: Detalles

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Difference between the files
gl: Diferenza entre os ficheiros

en: Direct connection to the Internet
gl: Conexión directa a Internet

en: Disc Label
gl: Etiqueta do disco

en: Disc label:
gl: Etiqueta do disco:

en: Disc not successfully scanned.
gl: O disco non se inspeccionou de forma correcta.

en: Distribution
gl: Distribución

en: Distribution:
gl: Distribución:

en: Do you want to add another CD-ROM?
gl: Quere engadir outro CD-ROM?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
gl: Está seguro de que quere continuar, ignorando eses paquetes?

en: Do you want to quit Synaptic?
gl: Quere saír de Synaptic?

en: Documentation
gl: Documentación

en: Documented by
gl: Documentado por

en: Done
gl: Feito

en: Done!
gl: Feito!

en: Double click on the package name.
gl: Prema dúas veces no nome do paquete.

en: Download
gl: Descargar

en: Download Size
gl: Tamaño da descarga

en: Download rate: %s/s - %s remaining
gl: Taxa de descarga: %s/s - restan %s

en: Download rate: ...
gl: Taxa de descarga: ...

en: Download:
gl: Descargar:

en: Downloading Changelog
gl: Descargando o rexistro de cambios

en: Downloading Package Files
gl: Descargando os ficheiros do paquete

en: Downloading Package Information
gl: Descargando a información do paquete

en: Downloading file %li of %li
gl: Descargando o ficheiro %li de %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
gl: ERRO: non se puido obter o contrasinal de superusuario

en: ERROR: could not create configuration directory %s
gl: ERRO: non se puido crear o directorio de configuración %s

en: ERROR: could not create log directory %s
gl: ERRO: non se puido crear o directorio de rexistro %s

en: ERROR: could not create state directory %s
gl: ERRO: non se puido crear o directorio de estado %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
gl: ERRO: non se puido crear o directorio temporal %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
gl: ERRO: non se puido abrir %s para escritura

en: Editors
gl: Editores

en: Education
gl: Educación

en: Electronics
gl: Electrónica

en: Email
gl: Correo

en: Embedded Devices
gl: Dispositivos incrustados

en: Empty disc name.
gl: Nome de disco baleiro.

en: Enabled
gl: Activado

en: Enhances
gl: Melloras

en: Error failed to fork pty
gl: Produciuse un fallo ao facer o fork pty

en: Error in package %s
gl: Hai un erro no paquete %s

en: Error parsing file record
gl: Produciuse un erro ao analizar o rexisto do ficheiro

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
gl: Vanse retirar paquetes esenciais.
    Isto pode facer o seu sistema non sexa utilizábel!

en: Exclude
gl: Excluír

en: Exclude selected sections
gl: Excluír as seccións seleccionadas

en: Excludes
gl: Exclúe

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
gl: Atopouse unha expresión, busque as entradas correspondentes na lista da esquerda.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
gl: Xerouse unha saída extra durante a operación do xestor de paquetes

en: FTP proxy:
gl: Proxy FTP:

en: Failed
gl: Fallou

en: Failed to fetch %s
      %s
gl: Fallou ao obter %s
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
gl: Produciuse un fallo ao marcar todas as anovacións dispoñíbeis!

en: Failed to mount the cdrom.
gl: Fallou ao montar o cdrom.

en: Failed to open %s.new
gl: Fallou ao abrir %s.new

en: Failed to rename
gl: Fallou ao renomear

en: Failed to rename %s.new to %s
gl: Fallou ao renomear %s.new a %s

en: Failed to reopen fd
gl: Fallou ao reabrir o disquete

en: Failed to resolve dependency problems!
gl: Produciuse un fallo ao resolver problemas de dependencias!

en: Failed to stat %s%s
gl: Produciuse un fallo ao comprobar %s%s

en: Field
gl: Campo

en: File
gl: Ficheiro

en: Files
gl: Ficheiros

en: Filters
gl: Filtros

en: Find
gl: Buscar

en: FingerPrint
gl: Pegada dactilar

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: For installation or upgrade
gl: Para instalarse ou anovarse

en: For removal
gl: Para retirar

en: Force version:
gl: Forzar versión:

en: Found %i packages
gl: Atopáronse %i paquetes

en: GNOME Desktop Environment
gl: Contorno de escritorio GNOME

en: GNU R statistical system
gl: Sistema estatístico GNU R

en: GObject Introspection data
gl: Datos de introspección de GObject

en: Games and Amusement
gl: Xogos e entretementos

en: General
gl: Xeral

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
gl: Xerar un script de shell que lle permita descargar os paquetes seleccionados nun computador distinto

en: Generate package download script
gl: Xerar un script de descarga de paquetes

en: Get Changelog
gl: Obter o rexistro de cambios

en: Get Screenshot
gl: Obter unha captura da pantalla

en: Gnustep Desktop Environment
gl: Contorno de escritorio Gnustep

en: Graphics
gl: Gráficos

en: HTTP authentication
gl: Autenticación HTTP

en: HTTP proxy:
gl: Proxy HTTP:

en: Haskell Programming Language
gl: Linguaxe de programación Haskell

en: History
gl: Historial

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
gl: Historial de paquetes de software instalados, anovados e retirados.

en: Hit
gl: Comprobado

en: Hold Current Version
gl: Manter a versión actual

en: IP address or host name of the ftp proxy server
gl: Enderezo IP do servidor proxy FTP

en: IP address or host name of the http proxy server
gl: Enderezo IP do servidor proxy HTTP

en: Icon Legend
gl: Lenda de iconas

en: Icon _Legend
gl: _Lenda de iconas

en: Identifying disc...
gl: Identificando o disco...

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
gl: Ignorando rexistro(s) inválido(s) no ficheiro sources.list!

en: Include
gl: Incluír

en: Include selected sections only
gl: Incluír só as seccións seleccionadas

en: Includes
gl: Inclúe

en: Insert a disc in the drive.
gl: Insira un disco no lector.

en: Install, remove and upgrade software packages
gl: Instalar, retirar e anovar os paquetes de software

en: Installed
gl: Instalado

en: Installed (auto removable)
gl: Instalado (retirábel automaticamente)

en: Installed (local or obsolete)
gl: Instalado (local ou obsoleto)

en: Installed (locked to the current version)
gl: Instalado (bloqueado na versión actual)

en: Installed (locked):
gl: Instalado (bloqueado):

en: Installed (manual)
gl: Instalado (manual)

en: Installed (unsupported)
gl: Instalado (sen mantemento)

en: Installed (upgradable)
gl: Instalado (anovábel)

en: Installed Files
gl: Ficheiros instalados

en: Installed Version
gl: Versión instalada

en: Installed packages that are up-to-date
gl: Os paquetes instalados están ao día

en: Installed packages that are upgradable
gl: Paquetes instalados que son anovábeis

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
gl: Paquetes instalados que son anovábeis a unha versión superior

en: Installed:
gl: Instalado:

en: Installing and removing software
gl: Instalando e retirando os paquetes de software

en: Installing software
gl: Instalando software

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
gl: Produciuse un erro interno, A anovación completa rachou algo. Por favor, informe deste erro.

en: Internal Error, non-zero counts
gl: Produciuse un erro interno, contando non-cero

en: Internal error
gl: Produciuse un erro interno

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
gl: Produciuse un erro interno ao abrir a caché (%d). Por favor informe deste erro.

en: Internationalization and localization
gl: Internacionalización e localización

en: Interpreted Computer Languages
gl: Linguaxes de programación interpretadas

en: Invalid disc name!
gl: O nome do disco non é válido!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
gl: Rexistro incorrecto no ficheiro de preferencias, falta a cabeceira Package

en: Java Programming Language
gl: Linguaxe de programación Java

en: KDE Desktop Environment
gl: Contorno de escritorio KDE

en: Keep Configuration
gl: Conservar a configuración

en: Kernel and modules
gl: Kernel e módulos

en: Label:
gl: Etiqueta:

en: Latest Version
gl: Última versión

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
gl: Deixe que Synaptic escolla a mellor versión para vostede. Se non está seguro, empregue esta opción.

en: Libraries
gl: Bibliotecas

en: Libraries - Development
gl: Bibliotecas - Desenvolvemento

en: Libraries - Old
gl: Bibliotecas - Antigas

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
gl: Paquetes de bibliotecas que non se necesitan máis (necesitase deborphan)

en: Line %u too long in markings file.
gl: A liña %u do ficheiro de seleccións é demasiado longa.

en: Lisp Programming Language
gl: Linguaxe de programación Lisp

en: Localization
gl: Localización

en: Look in:
gl: Buscar en:

en: Maintainer
gl: Responsábel de mantemento

en: Malformed line %u in markings file
gl: A liña %u do ficheiro de seleccións está mal formada

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
gl: Páxina do manual man:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Manual installed
gl: Instalado manualmente

en: Manual proxy configuration
gl: Configuración manual do proxy

en: Mark All Upgrades
gl: Marcar todas as anovacións

en: Mark Packages by _Task...
gl: Marcar paquetes por _tarefa...

en: Mark Recommended for Installation
gl: Marcar recomendados para instalación

en: Mark Suggested for Installation
gl: Marcar suxeridos para instalación

en: Mark all possible upgrades
gl: Marcar todas as anovacións posíbeis

en: Mark for Co_mplete Removal
gl: Marcar para retirada co_mpleta

en: Mark for Complete Removal
gl: Marcar para retirar completamente

en: Mark for Installation
gl: Marcar para instalar

en: Mark for R_einstallation
gl: Marcar para r_einstalación

en: Mark for Reinstallation
gl: Marcar para reinstalar

en: Mark for Removal
gl: Marcar para retirar

en: Mark for Upgrade
gl: Marcar para anovar

en: Mark for _Installation
gl: Marcar para _instalación

en: Mark for _Removal
gl: Marcar pa_ra retirar

en: Mark for _Upgrade
gl: Marcar para ano_vación

en: Marked Changes
gl: Cambios marcados

en: Marked for complete removal
gl: Marcado para retirar completamente

en: Marked for complete removal:
gl: Marcado para retirar completamente:

en: Marked for downgrade
gl: Marcado para reverter

en: Marked for downgrade:
gl: Marcado para reverter:

en: Marked for installation
gl: Marcado para instalar

en: Marked for installation:
gl: Marcado para instalación:

en: Marked for re-installation
gl: Marcado para reinstalar

en: Marked for reinstallation:
gl: Marcado para reinstalación:

en: Marked for removal
gl: Marcado para retirar

en: Marked for removal:
gl: Marcado para retirar:

en: Marked for upgrade
gl: Marcado para anovar

en: Marked for upgrade:
gl: Marcado para anovar:

en: Marking all available upgrades...
gl: Marcando todas as posíbeis anovacións...

en: Mathematics
gl: Matemáticas

en: Meta Packages
gl: Meta-paquetes

en: Miscellaneous  - Graphical
gl: Varios - Gráficos

en: Miscellaneous - Text Based
gl: Varios - Baseados en texto

en: Missing Recommends
gl: Recomendacións perdidas

en: Mono/CLI Infrastructure
gl: Infraestrutura Mono/CLI

en: Mounting CD-ROM...
gl: Montando o CD-ROM...

en: Move D_own
gl: _Baixar

en: Move _Up
gl: _Subir

en: N/A
gl: N/D

en: NOT AUTHENTICATED
gl: NON AUTENTICADO

en: Name
gl: Nome

en: Network
gl: Rede

en: Networking
gl: Redes

en: Never show this message again
gl: Non mostrar esta mensaxe de novo

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
gl: Non anove nunca automaticamente a unha versión nova. Teña _moito_ coidado con esta opción, xa que non recibirá actualizacións de seguranza automaticamente! Se forza manualmente unha versión, a versión do paquete seguirá a distribución escollida.

en: New Filter %i
gl: Novo filtro %i

en: New in repository
gl: Novo no repositorio

en: New in repository:
gl: Novo no repositorio:

en: Newsgroup
gl: Noticias

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
gl: Non hai ningún visor de axuda instalado.
    
    Necesita o visor de axuda do GNOME «yelp», o navegador «konqueror» ou o navegador «Firefox» para ver o manual de synaptic.
    
    Tamén pode abrir a páxina «man» con «man synaptic» dende a liña de ordes ou ver a versión en html localizada o cartafol «synaptic/html».

en: No package is selected.
gl: Non hai ningún paquete seleccionado.

en: No proxy for:
gl: Sen proxy para:

en: No valid records were found.
gl: Non se atoparon rexistros válidos.

en: Not automatic:
gl: Non automático:

en: Not found
gl: Non se atopou

en: Not installable
gl: Non instalábel

en: Not installed
gl: Non instalado

en: Not installed (locked)
gl: Non instalado (bloqueado)

en: Not installed (locked):
gl: Non instalado (bloqueado):

en: Not installed (new in repository)
gl: Non instalado (novos no repositorio)

en: Not installed (residual config)
gl: Non instalado (configuración residual)

en: Not installed (unsupported)
gl: Non instalado (sen mantemento)

en: Not installed packages
gl: Paquetes non instalados

en: Not installed:
gl: Non instalado:

en: Not marked
gl: Non marcado

en: Number of undo operations:
gl: Número de operacións de desfacer:

en: OCaml Programming Language
gl: Linguaxe de programación Ocaml

en: OK
gl: Aceptar

en: Obsoletes
gl: Fai obsoleto a

en: Only experts should use this.
gl: Só os expertos deberían usar isto.

en: Open changes
gl: Abrir os cambios

en: Operator
gl: Operador

en: Origin
gl: Orixe

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
gl: Autor orixinal:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Responsábeis do mantemento:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Colaboradores:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
gl: Orfos

en: PHP Programming Language
gl: Linguaxe de programación PHP

en: Package
gl: Paquete

en: Package Manager
gl: Xestor de paquetes

en: Package Manager output
gl: Saída do xestor de paquetes

en: Package Name
gl: Nome do paquete

en: Package changes
gl: Cambios do paquete

en: Package is supported
gl: O paquete está soportado

en: Package management software using apt.
gl: Software de xestión de paquetes usando apt.

en: Package name
gl: Nome do paquete

en: Package with Debconf
gl: Paquete con Debconf

en: Packages installed automatically as part of a dependency
gl: Paquetes instalados automáticamente como parte dunha dependencia

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
gl: Paquetes instalados automaticamente que xa non son necesarios para ningún outro paquete

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
gl: Paquetes instalados manualmente (non como dependencia doutros)

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
gl: Paquetes que son novos no repositorio desde o último «Recargar»

en: Packages that are not available in any repository
gl: Paquetes que non están dispoñíbeis en ningún repositorio

en: Packages that will be installed or upgraded
gl: Paquetes que serán instalados ou anovados

en: Packages that will be removed
gl: Paquetes que van ser retirados

en: Packages that will never be upgraded
gl: Paquetes que nunca van ser anovados

en: Packages that won't be changed
gl: Paquetes que non serán cambiados

en: Packages with broken dependencies
gl: Paquetes con dependencias rotas

en: Password
gl: Contrasinal

en: Pattern
gl: Patrón

en: Perl Programming Language
gl: Perl, linguaxe de programación

en: Pinned
gl: Cravados

en: Please insert a disc in the drive.
gl: Insira un disco na unidade.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
gl: Por favor, insira o disco coa etiqueta:
    %s
    na unidade %s

en: Please select a directory
gl: Seleccione un directorio

en: Policy broken
gl: Política estragada

en: Port number of the ftp proxy server
gl: Número de porto do servidor proxy FTP

en: Port number of the http proxy server
gl: Número do porto do servidor proxy HTTP

en: Port:
gl: Porto:

en: PreDepends
gl: PreDepende

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
gl: Preferir versións de paquetes da distribución seleccionada ao anovar. Se forza manualmente unha versión dunha distribución diferente, a versión do paquete seguirá a esa distribución ata que entre na distribución determinada.

en: Prefer versions from:
gl: Preferir versións de:

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preparing...
gl: Preparando...

en: Priority
gl: Prioridade

en: Properties
gl: Propiedades

en: Provided Packages
gl: Paquetes proporcionados

en: Provided packages
gl: Paquetes proporcionados

en: Provides
gl: Fornece

en: Python Programming Language
gl: Linguaxe de programación Python

en: Queued
gl: En cola

en: Quick Introduction
gl: Introdución rápida

en: Quick filter
gl: Filtro rápido

en: Rebuilding search index
gl: Reconstruíndo o índice de buscas

en: Recommendations
gl: Recomendacións

en: Recommends
gl: Recomenda

en: Reduced View
gl: Vista reducida

en: ReducedView
gl: Vista reducida

en: Registering disc...
gl: Rexistrando o disco...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
gl: Non foi posíbel obter ou autenticar os ficheiros de lanzamento de algúns repositorios. Ignóranse estes repositorios.

en: Reload
gl: Recargar

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
gl: Recargar a información dos paquetes para informarse acerca dos paquetes de software novos, retirados ou anovados.

en: Reloading outdated package information:
gl: Ao recargar a información de paquetes desactualizada:

en: Reloading package information...
gl: Recargando información de paquetes...

en: Remember my answer for future upgrades
gl: Lembrar a resposta para anovacións futuras

en: Remember the answer
gl: Lembrar a resposta

en: Removal of packages:
gl: Retirada de paquetes:

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove Including Orphaned Dependencies
gl: Retirar incluíndo as dependencias orfas

en: Removed packages that have left configuration files on the system
gl: Paquetes retirados que deixaron ficheiros de configuración no sistema

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
gl: Desinstalar o paquete «%s» pode deixar o sistema inutilizábel.
    Confirma que é iso o que quere faer?

en: Removing software
gl: Retirando software

en: Replace configuration file
    '%s'?
gl: Quere substituír o ficheiro de configuración
    '%s'?

en: Replaced packages
gl: Paquetes substituídos

en: Replaces
gl: Substitúe a

en: Repositories
gl: Repositorios

en: Repositories changed
gl: Os repositorios cambiaron

en: Residual config
gl: Configuración residual

en: Restricted On Export
gl: Exportación restrinxida

en: Return to the main screen
gl: Voltar á pantalla principal

en: ReverseDepends
gl: Depende inversamente

en: Ruby Programming Language
gl: Linguaxe de programación Ruby

en: S
gl: E

en: S_earch Results
gl: Resultados da _busca

en: S_tatus
gl: Es_tado

en: Save Markings _As...
gl: Gardar seleccións _como...

en: Save changes
gl: Gardar os cambios

en: Save full state, not only changes
gl: Gardar o estado completo, non só os cambios

en: Save script
gl: Gardar script

en: Scanning CD-ROM
gl: Examinando o CD-ROM

en: Scanning disc...
gl: Inspeccionando o disco...

en: Science
gl: Ciencia

en: Search
gl: Buscar

en: Search Filter
gl: Filtro de busca

en: Search History
gl: Historial de busca

en: Search for packages
gl: Buscar paquetes

en: Search:
gl: Buscar:

en: Searching
gl: Buscando

en: Section
gl: Sección

en: Section(s)
gl: Sección(s)

en: Section(s):
gl: Sección(s):

en: Sections
gl: Seccións

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select directory
gl: Seleccionar directorio

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
gl: Seleccione o paquete e escolla a acción do menú «Paquete».

en: Select the version of %s that should be forced for installation
gl: Seleccione a versión de %s que debería forzarse para a instalación

en: Setting markings...
gl: Estabelecendo as seleccións...

en: Setup Vendors
gl: Configuración de fabricantes

en: Shells
gl: Consolas

en: Show individual files
gl: Amosar ficheiros individuais

en: Show package properties in the main window
gl: Mostrar as propiedades do paquete na xanela principal

en: Show this dialog at startup
gl: Mostrar este diálogo ao inicio

en: Size
gl: Tamaño

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Smart Upgrade
gl: Anovación intelixente

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
gl: Algúns dos paquetes non se puideron obter do(s) servidor(es).

en: Source (deb-src)
gl: Fonte (deb-src)

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
gl: Iniciando «Xestor de paquetes Synaptic» sen privilexios administrativos

en: Starting help viewer...
gl: Iniciando o visor de axuda...

en: Starting package configuration tool...
gl: Iniciando a ferramenta de configuración de paquetes...

en: Starting package documentation viewer...
gl: Iniciando o visor de documentación de paquetes...

en: Stat failed for %s
gl: Fallou a comprobación de %s

en: Status
gl: Estado

en: Successfully fixed dependency problems
gl: Arranxáronse satisfactoriamente os problemas de dependencias

en: Successfully marked available upgrades
gl: Marcáronse satisfactoriamente todas as anovacións dispoñíbeis

en: Suggestions
gl: Suxestións

en: Suggests
gl: Suxire

en: Summary
gl: Resumo

en: Supported
gl: Mantido

en: Synaptic Package Manager
gl: Xestor de paquetes Synaptic

en: Synaptic Package Manager
gl: Xestor de paquetes Synaptic

en: Syntax error in line %s
gl: Hai un erro de sintaxe na liña %s

en: System Administration
gl: Administración do sistema

en: System upgrade:
gl: Ao anovar o sistema:

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Tasks
gl: Tarefas

en: TeX Authoring
gl: TeX, autoría

en: Text Be_side Icons
gl: Texto ao _lado das iconas

en: Text _Below Icons
gl: Texto _baixo as iconas

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
gl: O informe de cambios contén información acerca dos cambios e erros arranxados en cada versión do paquete.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
gl: A acción escollida afecta a outros paquetes. Os cambios seguintes son necesarios para proceder.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
gl: O ficheiro de configuración %s foi modificado (por vostede ou algún script). Neste paquete inclúese unha versión actualizada. Se quere conservar a súa versión actual prema «Conservar». Quere substituír o ficheiro actual e instalar a versión nova do responsábel do mantemento do paquete?

en: The following details are provided:
gl: Proporcionáronse os seguintes detalles:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
gl: A etiqueta será usada para identificar o CD-ROM se quere instalar paquetes del máis tarde.

en: The list of installed files is only available for installed packages
gl: A lista de ficheiros instalados está dispoñíbel unicamente para os paquetes instalados

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
gl: Non foi posíbel ler a lista de orixes.
    Vaia ao diálogo do repositorio para corrixir o problema.

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
gl: Os cambios marcados estanse aplicando agora. Isto pode levar algún tempo. Agarde.

en: The package files will be downloaded, but not installed
gl: Os paquetes serán descargados, mais non serán instalados

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
gl: Non se puideron analizar ou abrir as listas de paquetes ou o ficheiro de estado.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
gl: O xestor de paquetes sempre selecciona a mellor versión dispoñíbel. Se forza unha versión diferente da predeterminada, poden ocorrer erros na manipulación de dependencias.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
gl: Comprobaranse os repositorios buscando paquetes novos, retirados ou anovados.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
gl: A información dos repositorios cambiou. Ten que premer no botón «Recargar» para que estes cambios teñan efecto

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
gl: O software no seu sistema organízase no que se chaman <i>paquetes</i>. O xestor de paquetes permítelle instalar, anovar ou retirar paquetes de software.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
gl: Hai outro synaptic funcionando en modo interactivo, pécheo primeiro.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
gl: Hai outro synaptic funcionando en modo non interactivo. Agarde ata que remate.

en: This application is supported by the distribution
gl: Esta aplicación está soportada pola distribución

en: This behavior can be changed in the preferences later.
gl: Este comportamento pode cambiarse nas preferencias máis tarde.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
gl: Esta é a última oportunidade de examinar a lista de cambios marcados antes de que se apliquen.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
gl: Este software licénciase baixo os termos da Licenza Pública Xeral de GNU, Versión 2

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
gl: Isto adoita significar que outro aplicativo de xestión de paquetes (como apt-get ou aptitude) xa se está executando. Peche ese aplicativo antes de continuar.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
gl: Isto interromperá a operación e podería deixar o sistema estragado. Seguro que quere facelo?

en: To be downgraded
gl: Para ser revertido

en: To be installed
gl: Para ser instalado

en: To be kept
gl: Para ser conservado

en: To be re-installed
gl: Para ser reinstalado

en: To be removed
gl: Para ser retirado

en: To be upgraded
gl: Para ser anovado

en: Translated by
gl: Traducido por

en: Trying to recover from package failure
gl: Tentar recuperar desde o paquete fallado

en: Type
gl: Tipo

en: U_nmark
gl: _Desmarcar

en: U_nmark All
gl: _Desmarcar todo

en: Unable to change to %s
gl: Non foi posíbel cambiar a %s

en: Unable to correct dependencies
gl: Non foi posíbel corrixir as dependencias

en: Unable to correct missing packages
gl: Non é posíbel corrixir os paquetes que faltan

en: Unable to create a tmp file
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal

en: Unable to get exclusive lock
gl: Non foi posíbel obter un bloqueo exclusivo

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
gl: Non foi posíbel atopar ningún ficheiro de paquetes. Pode que o disco non estea preparado para APT.

en: Unable to lock the download directory
gl: Non é posíbel bloquear o directorio de descargas

en: Unable to lock the list directory
gl: Non foi posíbel bloquear o directorio de listas

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
gl: Non foi posíbel marcar as anovacións
    Comprobe se o sistema ten erros.

en: Unable to read %s
gl: Non foi posíbel ler %s

en: Unable to read the cdrom database %s
gl: Non foi posíbel ler a base de datos do CD-ROM %s

en: Unchanged
gl: Sen cambios

en: Unknown
gl: Descoñecida

en: Unknown source type
gl: Tipo de fonte descoñecida

en: Unmark
gl: Desmarcar

en: Unmounting CD-ROM...
gl: Desmontando o CD-ROM...

en: Upgradable
gl: Anovábel

en: Upgradable (upstream)
gl: Anovábel (versión superior)

en: Upgradable:
gl: Anovábel:

en: Usage: synaptic [options]
gl: Uso: synaptic [opcións]

en: Use custom application font
gl: Usar tipo de letra personalizado do aplicativo

en: Use custom terminal font
gl: Usar unha tipo de letra personalizada para o terminal

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Utilities
gl: Utilidades

en: Value:
gl: Valor:

en: Variable:
gl: Variábel:

en: Vendor
gl: Fabricante

en: Vendor block %s is invalid
gl: O bloque do fabricante %s non é válido

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
gl: Os fabricantes asinan os seus paquetes para verificar a orixe e a integridade dos paquetes. Desactivar a verificación é un risco de seguranza.

en: Vendors...
gl: Fabricantes...

en: Version
gl: Versión

en: Version Control Systems
gl: Sistemas de control de versións

en: Version number
gl: Número de versión

en: Version:
gl: Versión:

en: Versions
gl: Versións

en: Video software
gl: Software de vídeo

en: View package properties
gl: Ver as propiedades do paquete

en: Visible
gl: Visíbel

en: Visit Homepage
gl: Visitar páxina web

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
gl: Visite a páxina web en 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
gl: Agardando polo disco...

en: Warning
gl: Aviso

en: Web servers
gl: Servidores web

en: Word Processing
gl: Procesamento de textos

en: Writing sources list...
gl: Escribindo a lista de orixes...

en: Written by
gl: Escrito por

en: Xfce Desktop Environment
gl: Contorno de escritorio Xfce

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
gl: Está a piques de instalar software que <b>non pode ser autenticado</b>. Isto pode permitir que un individuo malicioso dane ou tome o control do seu sistema.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
gl: Está engadindo o compoñente «universo».
    
    Os paquetes neste compoñente non están soportados. Está seguro?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
gl: Pode marcar paquetes para instalación, anovación ou retirada de diferentes formas:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
gl[0]: Ten %d paquete estragado no seu sistema!
    
    Use o filtro «Estragados» para atopalo.
gl[1]: Ten %d paquetes estragados no seu sistema!
    
    Use o filtro «Estragados» para atopalos.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
gl: Ten que instalar o paquete «dwww» para examinar a documentación dun paquete

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
gl: Debe recargar a información dos paquetes regularmente. Doutro modo podería perderse anovacións de seguranza importantes.

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
gl: Non será quen de executar ningún cambio, mais aínda poderá exportar os cambios marcados ou crear un script de descarga para eles.

en: Zope/Plone Environment
gl: Contorno Zope/Plone

en: _About
gl: _Sobre

en: _Add CD-ROM...
gl: _Engadir CD-ROM...

en: _Add Repository
gl: _Engadir repositorio

en: _Architecture
gl: _Arquitectura

en: _Browse Documentation
gl: _Examinar documentación

en: _Configure...
gl: _Configurar...

en: _Contents
gl: _Contidos

en: _Custom Filters
gl: _Filtros personalizados

en: _Default Upgrade
gl: Anovación _predeterminada

en: _Delete Cached Package Files
gl: _Borrar os paquetes da caché

en: _Delete downloaded packages after installation
gl: _Borrar os paquetes despois da instalación

en: _Description
gl: _Descrición

en: _Deselect All
gl: _Deseleccionar todo

en: _Download Changelog
gl: _Descargar informe de cambios

en: _Download package files only
gl: _Descargar só os ficheiros dos paquetes

en: _Edit
gl: _Editar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Filters
gl: _Filtros

en: _Fix Broken Packages
gl: _Reparar paquetes estragados

en: _Force Version
gl: _Forzar versión

en: _Force Version...
gl: _Forzar versión...

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Hide
gl: A_gochar

en: _Hide Details
gl: A_gochar os detalles

en: _History
gl: _Historial

en: _Icons Only
gl: Só _iconas

en: _Invert All
gl: _Invertir todo

en: _Keep
gl: _Conservar

en: _Keep history
gl: _Conservar historial

en: _Leave all downloaded packages in the cache
gl: _Deixar todos os paquetes descargados na caché

en: _Lock Version
gl: B_loquear versión

en: _Mark
gl: _Marcar

en: _Mark All Upgrades...
gl: _Marcar todas as anovacións...

en: _Only delete packages which are no longer available
gl: _Borrar só os paquetes que xa non están dispoñíbeis

en: _Package
gl: _Paquete

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Quick Introduction
gl: Introdución _rápida

en: _Quit
gl: _Saír

en: _Read Markings...
gl: _Ler seleccións...

en: _Redo
gl: _Refacer

en: _Reload
gl: _Recargar

en: _Reload Package Information
gl: _Recargar información de paquetes

en: _Replace
gl: _Substitúe

en: _Repositories
gl: _Repositorios

en: _Save Markings
gl: _Gardar seleccións

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Search...
gl: _Buscar...

en: _Sections
gl: _Seccións

en: _Select All
gl: _Seleccionar todo

en: _Set Internal Option...
gl: E_stabelecer opcións internas...

en: _Settings
gl: _Configuración

en: _Show Details
gl: _Mostrar os detalles

en: _Smart Upgrade
gl: Anovación _intelixente

en: _Terminal Font
gl: Tipo de letra do _terminal

en: _Text Only
gl: Só _texto

en: _Toolbar
gl: Barra de _ferramentas

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Verify package signatures
gl: _Verificar as sinaturas dos paquetes

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
gl: Fallou bzip2, quizais o disco esté cheo.

en: contrib
gl: contribucións

en: couldn't open %s for writing
gl: non se puido abrir %s para escritura

en: days
gl: días

en: dist upgrade Failed
gl: Fallou a anovación da distribución

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
gl: Fallou gzip; pode que o disco estea cheo

en: non free
gl: non libres

en: or dependency
gl: ou dependencia

en: translators-credits
gl: Ignacio Casal Quinteiro <icq@cvs.gnome.org>
