xfce4-panel - en to gl translation catalogue (454 entries)

en: %0 o'clock
gl: %0 en punto

en: %1 o'clock
gl: %1 en punto

en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
gl: %s <span color="grey" size="small">(externo)</span>

en: 24-_hour clock
gl: Reloxo de 24 _horas

en: <b>Appearance</b>
gl: <b>Aparencia</b>

en: <b>Background</b>
gl: <b>Fondo</b>

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
gl: <b>Actualmente a composición está desactivada</b>
    Activar a composición no xestor de xanelas para as opcións de opacidade no panel.

en: <b>General</b>
gl: <b>Xeeral</b>

en: <b>Icons</b>
gl: <b>Iconas</b>

en: <b>Measurements</b>
gl: <b>Medidas</b>

en: <b>Opacity</b>
gl: <b>Opacidade</b>

en: A_utomatically increase the length
gl: Aumentar a_utomaticamente a lonxitude

en: About
gl: Sobre

en: Action
gl: Acción

en: Action Buttons
gl: Botóns de acción

en: Add Appli_cation
gl: _Engadir aplicación

en: Add New Item
gl: Engadir un novo elemento

en: Add New Items
gl: Engadir novos elementos

en: Add Workspace
gl: Engadir un espazo de traballo

en: Add _New Items...
gl: Engadir _novos elementos...

en: Add a new empty item
gl: Engadir un novo elemento baleiro

en: Add a new hyperlink
gl: Engadir unha nova ligazón

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
gl: Engadir un novo iniciador ao panel baseándose na información deste ficheiro desktop

en: Add a new panel
gl: Engadir un novo panel

en: Add a new plugin to the panel
gl: Engadir un novo engadido ao panel

en: Add new item to this panel
gl: Engadir un novo elemento a este panel

en: Add one or more existing items to the launcher
gl: Engadir un ou máis elementos existentes ao iniciador

en: Adds a separator or space between panel items
gl: Engadir un separador ou un espazo entre os elementos do panel

en: Adjust size _automatically
gl: Axustar o tamaño _automaticamente

en: Adjust size au_tomatically
gl: Axustar o tamaño au_tomaticamente

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Afternoon
gl: Tarde

en: Almost noon
gl: Case mediodía

en: Always
gl: Sempre

en: Analog
gl: Analóxico

en: Appeara_nce
gl: Apare_ncia

en: Appeara_nce:
gl: Apare_ncia:

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Applications Menu
gl: Menú de aplicacións

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
gl: Desexa realmente eliminar «%s»?

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
gl: Desexa realmente limpar a lista de elementos coñecidos?

en: Are you sure you want to log out?
gl: Desexa realmente saír da sesión?

en: Are you sure you want to quit the panel?
gl: Desexa realmente saír do panel?

en: Are you sure you want to remove "%s"?
gl: Desexa realmente eliminar «%s»?

en: Are you sure you want to remove panel %d?
gl: Confirma que desexa eliminar o panel %d?

en: Are you sure you want to restart?
gl: Desexa realmente reiniciar?

en: Are you sure you want to shut down?
gl: Desexa realmente apagar?

en: Arrange _items in a single row
gl: Organizar os  _elementos nunha soa liña

en: Arrow
gl: Frecha

en: Au_tomatically hide the panel:
gl: Agochar au_tomaticamente o panel:

en: Automatic
gl: Automático

en: Background image
gl: Imaxe de fondo

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
gl: Como o panel está a ser executado en modo quiosque, non se lle permite realizar cambios na configuración do panel como usuario normal

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Binary
gl: Binario

en: Button _title:
gl: _Título do botón:

en: Button layout:
gl: Disposición dos botóns:

en: Buttons
gl: Botóns

en: C_lear Known Items
gl: _Limpar os elementos coñecidos

en: C_olor:
gl: C_or:

en: C_reate
gl: C_rear

en: Clear
gl: Limpar

en: Clock
gl: Reloxo

en: Clock Options
gl: Opcións do reloxo

en: Close Window
gl: Pechar a xanela

en: Co_mmand:
gl: _Orde:

en: Configure...
gl: Configurar...

en: Create & _Open
gl: Crear e _Abrir

en: Create Folder...
gl: Crear un cartafol...

en: Create Launcher on the panel
gl: Crear un iniciador no panel

en: Create New Folder
gl: Crear un novo cartafol

en: Create New Text Document
gl: Crear un novo documento de texto

en: Create Text Document...
gl: Crear un documento de texto...

en: Create _Launcher
gl: Crear un _iniciador

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
gl[0]: Crear un novo iniciador de %d ficheiro de escritorio
gl[1]: Crear un novo iniciador de %d ficheiros de escritorio

en: Custo_m title:
gl: Título _personalizado:

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom Format
gl: Formato personalizado

en: Customize the panel
gl: Personalizar o panel

en: D_elete Item
gl: _Eliminar elemento

en: D_isplay
gl: _Pantalla

en: D_raw window frame when hovering a button
gl: Debuxa_r o marco de xanela ao pasar por riba dun botón

en: Dark mode
gl: Modo escuro

en: Date
gl: Data

[ctx: Date]
en: %A %d %B %Y
gl:  %A %d%B %Y

en: Default
gl: Predeterminado

en: Delete the currently selected item
gl: Eliminar o elemento seleccionado

en: Deskbar
gl: Barra de escritorio

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Digital
gl: Dixital

en: Directory Menu
gl: Menú de directorios

en: Disable t_ooltips
gl: Desactivar as n_otificacións

en: Display _seconds
gl: Amosar os _segundos

en: Do not wait for a window manager on startup
gl: Non agardar por un xestor de xanelas durante o inicio

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
gl: Quere hibernar e suspender o sistema?

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
gl: Desexa iniciar o panel? Se o fai, asegúrese de que garda a sesión ao saír da sesión, para que o panel se inicie automaticamente a seguinte vez que inicie a sesión.

en: Do you want to suspend to RAM?
gl: Desexa suspender na RAM?

en: Do you want to suspend to disk?
gl: Desexa suspender no disco?

en: Dots
gl: Puntos

en: Down
gl: Abaixo

en: Early morning
gl: Mañanciña

en: East
gl: Leste

en: Ed_it Menu
gl: Edi_tar o menú

en: Edit the currently selected item
gl: Editar o elemento seleccionado

en: Enable _urgency notification
gl: Activar a notificación _urxente

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
gl: Introduza unha lista de patróns que se usarán para determinar que ficheiros son visíbeis nun directorio. Se especifica máis dun patrón, os elementos da lista deberán estar separados por punto e coma (p.ex. *.txt;*.doc).

en: Enter search phrase here
gl: Introduza aquí a frase a buscar

en: Enter the new name:
gl: Introduza o novo nome:

en: Error
gl: Erro

en: Evening
gl: Tardiña

en: Execute
gl: Executar

en: Experienced
gl: Con experiencia

en: Expert
gl: Experto

en: F_uzziness:
gl: E_xactitude:

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
gl: Produciuse un fallo ao adquirir a selección do xestor para a pantalla %d

en: Failed to add a plugin to the panel
gl: Produciuse un fallo ao engadir un engadido ao panel

en: Failed to create folder: %s
gl: Produciuse un fallo ao crear o cartafol: %s

en: Failed to execute clock command
gl: Produciuse un fallo ao executar a orde do reloxo

en: Failed to execute command "%s"
gl: Produciuse un fallo ao executar a orde "%s"

en: Failed to execute command "%s".
gl: Produciuse un fallo ao executar a orde "%s".

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
gl: Produciuse un fallo ao executar a aplicación preferida para a categoría «%s».

en: Failed to launch application "%s"
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a aplicación «%s»

en: Failed to launch default application for "%s"
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a aplicación predeterminada para «%s»

en: Failed to launch the migration application
gl: Produciuse un fallo ao iniciar a aplicación de migración

en: Failed to load the default configuration
gl: Produciuse un fallo ao cargar a configuración predeterminada

en: Failed to migrate the existing configuration
gl: Produciuse un fallo ao migrar a antiga configuración

en: Failed to open desktop item editor
gl: Produciuse un fallo ao abrir o editor de elementos do escritorio

en: Failed to query content type for "%s"
gl: Produciuse un fallo ao consultar o tipo de contido de «%s»

en: Failed to quit the panel
gl: Produciuse un fallo ao saír do panel

en: Failed to restart the panel
gl: Produciuse un fallo ao reiniciar o panel

en: Failed to run action "%s"
gl: Produciuse un fallo ao executar a acción «%s»

en: Failed to save the panel configuration
gl: Produciuse un fallo ao gardar a configuración do panel

en: Failed to send D-Bus message
gl: Produciuse un fallo ao enviar a mensaxe a D-Bus

en: Failed to show the add new items dialog
gl: Produciuse un fallo ao amosar o diálogo para engadir elementos novos

en: Failed to show the preferences dialog
gl: Produciuse un fallo ao amosar o diálogo de preferencias

en: Features
gl: Características

en: Filtering
gl: Filtrado

en: Fixed icon _size (pixels):
gl: _Tamaño de icona fixa (píxeles):

en: Fl_ash time separators
gl: Sep_aradores de hora escintilantes

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Fuzzy
gl: Difuso

en: General
gl: Xeral

en: Group title and timestamp
gl: Agrupar o título e a marca de tempo

en: Group title and window title
gl: Agrupar o título e o título da xanela

en: Handle
gl: Asa

en: Hibernate
gl: Hibernar

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
gl: Hibernando e suspendendo o computador en %d segundos.

en: Hibernating computer in %d seconds.
gl: O computador vaise hibernar en %d segundos.

en: Hidden
gl: Oculto

en: Hide all windows and show the desktop
gl: Agochar todas as xanelas e amosar o escritorio

en: Hybrid Sleep
gl: Suspensión híbrida

en: Icon
gl: Icona

en: Icons
gl: Iconas

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
gl: Se está activado, asegúrese de que os elementos están dispostos nunha soa liña

en: If you delete an item, it will be permanently removed
gl: Se elimina algún elemento, eliminarase de xeito permanente

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
gl: Se elimina o elemento do panel, perderase permanentemente.

en: Inside Button
gl: Dentro do botón

en: Intelligently
gl: De maneira intelixente

en: Intermediate
gl: Medio

en: Internal name: %s-%d
gl: Nome interno: %s-%d

en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
gl: Nome interno: %s-%d
    PID: %d

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
gl: O tipo "%s" é incorrecto. O tipos correctos son: bool, double, int, string e uint.

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
gl: Especificouse unha sintaxe de evento de engadido incorrecta. Use ENGADIDO-DO-ENGADIDO:NOME[:TIPO:VALOR].

en: Ite_ms
gl: Ele_mentos

en: Item
gl: Elemento

en: Item buttons will take a square when it's possible
gl: Os botóns dos elementos serán cadrados sempre que sexa posibel

en: Known Items
gl: Elementos coñecidos

en: Late evening
gl: Noitiña

en: Launcher
gl: Iniciador

en: Left click will always display the menu for item
gl: Faga clic co botón esquerdo para ver o menú do elemento

en: Little Mouse
gl: Rato pequeno

en: Load symbolic icons if available
gl: Cargar iconas simbólicas se están dispoñíbeis

en: Loc_k Screen
gl: B_loquear a pantalla

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Log Out
gl: Saír da sesión

en: Log Out...
gl: Saír da sesión...

en: Log _Out
gl: Saír da _sesión

en: Log _Out...
gl: _Saír da sesión...

en: Log out, lock or other system actions
gl: Saír da sesión, bloquear a pantalla ou outras accións do sistema

en: Logging out in %d seconds.
gl: Vaise saír da sesión dentro de %d segundos.

en: M_ode:
gl: M_odo:

en: Ma_ximize All
gl: Ma_ximizar todo

en: Menu
gl: Menú

en: Menu File
gl: Ficheiro do menú

en: Menu _file:
gl: _Ficheiro de menú:

en: Mi_ddle click action:
gl: Acción do botón _central do rato:

en: Mi_nimize All
gl: Mi_nimizar todo

en: Miniature View
gl: Vista miniatura

en: Minimize Window
gl: Minimizar a xanela

en: Minimize all open windows and show the desktop
gl: Minimizar todas as xanelas abertas e amosar o escritorio

en: Modifying the panel is not allowed
gl: Non se permite a modificación do panel

en: Morning
gl: Mañá

en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
gl: O máis probábel é que outro trebello teña o control da función da zona de notificación. Non se vai usar esta zona.

en: Move currently selected item down by one row
gl: Mover o elemento seleccionado unha posición cara a abaixo

en: Move currently selected item up by one row
gl: Mover o elemento seleccionado unha posición cara a arriba

en: Move the selected item one row down
gl: Mover o elemento seleccionado unha liña cara abaixo

en: Move the selected item one row up
gl: Mover o elemento seleccionado unha liña cara arriba

en: Name %s lost on the message dbus, exiting.
gl: O nome %s perdeuse no dbus de mensaxes; saímos.

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
gl: Nume dun fuso horario que corresponda cun ficheiro na base de datos de fusos horarios, como «America/New_York». Déixeo baleiro para empregar a hora local.

en: Never
gl: Nunca

en: New _Application
gl: Nova _aplicación

en: New _Link
gl: Nova _ligazón

en: Night
gl: noite

en: No Windows
gl: Sen xanelas

en: No default application found for "%s"
gl: Non se atopou a aplicación predeterminada para «%s»

en: No items
gl: Sen elementos

en: No running instance of %s was found
gl: Non se atopou ningunha instancia en execución de %s

en: None (use system style)
gl: Ningún (usar o estilo do sistema)

en: None, allow drag-and-drop
gl: Ningún, permitir arrastrar e soltar

en: Noon
gl: Mediodía

en: North
gl: Norte

en: Nothing
gl: Nada

en: Novice
gl: Principiante

en: Num_ber of rows:
gl: _Número de filas:

en: Number of _rows:
gl: Número de _filas:

en: OPTION
gl: OPCIÓN

en: O_utput:
gl: _Saída:

en: Open Folder
gl: Abrir cartafol

en: Open in Terminal
gl: Abrir na terminal

en: Open launcher menu
gl: Abrir o menú de iniciadores

en: Options:
gl: Opcións:

en: PANEL-NUMBER
gl: NÚMERO-DE-PANEL

en: PLUGIN-NAME
gl: NOME-DO-ENGADIDO

en: Panel Pr_eferences...
gl: Pr_eferencias do panel...

en: Panel Preferences
gl: Preferencias do panel

en: Panel config needs migration...
gl: É preciso migrar a configuración do panel...

en: Panel configuration has been updated.
gl: Actualizouse o panel de configuración.

en: Pick a Panel Color
gl: Escoller unha cor de panel

en: Please choose a panel for the new plugin:
gl: Escolla un panel para o novo engadido:

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Por favor, comuníquelle os fallos a <%s>.

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
gl: O engadido «%s» deixou inesperadamente o panel; desexa reinicialo?

en: Popup menu at current mouse position
gl: Amosar o menú na posición actual do rato

en: Primary
gl: Primaria

en: Print version information and exit
gl: Amosar a información da versión e saír

en: Profiles:
gl: Perfís:

en: Program launcher with optional menu
gl: Iniciador de programas con menú opcional

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
gl: Fornece elementos notificadores de estado (indicadores de aplicación) e elementos da zona de notificación de xeito herdado

en: Quit
gl: Saír

en: Quit the running panel instance
gl: Saír da instancia en execución de panel

en: Remove Workspace "%s"
gl: Eliminar o espazo de traballo «%s»

en: Remove Workspace %d
gl: Eliminar o espazo de traballo %d

en: Remove currently selected item
gl: Eliminar o elemento seleccionado

en: Remove the currently selected panel
gl: Eliminar o panel seleccionado

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
gl: Ao eliminar o elemento do panel tamén se perderá a súa configuración.

en: Resets the list of items and their visibility settings
gl: Restabelece a lista de elementos e a súa configuración de visibilidade

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restart the running panel instance
gl: Reiniciar a instancia en execución de panel

en: Restarting computer in %d seconds.
gl: O computador vaise reiniciar en %d segundos.

en: Restarting...
gl: Reiniciando...

en: Restore minimized windows to current _workspace
gl: Restaurar as xanelas minimizadas no _espazo de traballo actual

en: Restore the minimized windows
gl: Restaurar as xanelas minimizadas

en: Row _size (pixels):
gl: _Tamaño da fila (píxeles):

en: Save the panel configuration
gl: Gardar a configuración do panel

en: Select A Background Image
gl: Seleccione unha imaxe de fondo

en: Select A Directory
gl: Seleccione un directorio

en: Select A Menu File
gl: Seleccione un ficheiro de menú

en: Select An Icon
gl: Seleccione unha icona

en: Select this option if you want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
gl: Seleccione esta opción se desexa que as xanelas maximizadas cubran a zona por detrás do panel. Isto só funciona cando o panel está ancorado a unha beira da pantalla.

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
gl: Seleccione esta opción para aumentar automaticamente a lonxitude do panel se os engadidos solicitan máis espazo.

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
gl: Seleccione esta opción para desactivar as notificacións ao moverse por riba do botón do panel ou dos elementos do menú.

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
gl: Seleccione esta opción para estender o panel por varios monitores.

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
gl: Seleccione esta opción para agochar as asas do panel e bloquear a súa posición.

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
gl: Seleccione esta opción para mover o elemento de menú premido ao panel.

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
gl: Seleccione esta opción para amosar o nome xenérico da aplicación no menú, por exemplo "Xestor de ficheiros" no canto de "Thunar"

en: Separator
gl: Separador

en: Session Menu
gl: Menú de sesións

en: Sho_w AM/PM
gl: _Amosar AM/PM

en: Show 'New Text _Document'
gl: Amosar «Novo _documento de texto»

en: Show 'Open in _Terminal'
gl: Amosar 'Abrir no _Terminal'

en: Show '_New Folder'
gl: Amosar «_Novo cartafol»

en: Show '_Open _Folder'
gl: Amosar '_Abrir _Cartafol'

en: Show Desktop
gl: Amosar o escritorio

en: Show _flat buttons
gl: Amosar botóns _planos

en: Show _handle
gl: Amosar a _asa

en: Show _hidden files
gl: Amosar os ficheiros _agochados

en: Show _inactive dots
gl: Amosar os puntos _inactivos

en: Show _label instead of icon
gl: Amosar _etiquetas no canto de iconas

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
gl: Amosar un diálogo de confirmación cun tempo de espera de 30 segundos para algunhas accións.

en: Show a directory tree in a menu
gl: Amosar unha árbore de directorios nun menú

en: Show a menu containing categories of installed applications
gl: Amosar un menú que contén as categorías das aplicacións instaladas

en: Show about information of the currently selected item
gl: Amosar información sobre o elemento seleccionado

en: Show application d_escription in tooltip
gl: Amosar a descrición da aplicación nunha _notificación

en: Show button _labels
gl: Amosar as e_tiquetas dos botóns

en: Show generic application n_ames
gl: Amosar _os nomes xenéricos das aplicacións

en: Show gri_d
gl: Amosar gra_de

en: Show help options
gl: Amosar as opcións de axuda

en: Show ic_ons in menu
gl: Amosar ic_onas no menú

en: Show last _used item in panel
gl: Amosar o último elemento _usado do panel

en: Show only _minimized windows
gl: Amosar só as xanelas _minimizadas

en: Show the 'Add New Items' dialog
gl: Amosar o diálogo "Engadir novos elementos"

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
gl: Amosar o diálogo «Preferencias do panel»

en: Show windows from _all workspaces
gl: Amosar as _xanelas de todos os espazos de traballo

en: Show windows from all mo_nitors
gl: Amosar as _xanelas de todos os monitores

en: Show workspace _names
gl: Amosar os _nomes dos espazos de traballo

en: Show workspace a_ctions
gl: Amosar as a_ccións do espazo de traballo

en: Show workspace number
gl: Amosar o número do espazo de traballo

en: Shut Down
gl: Apagar

en: Shut _Down
gl: _Apagar

en: Solid color
gl: Cor sólida

en: Sorting _order:
gl: _Orde de clasificación:

en: South
gl: Sur

en: Span mo_nitors
gl: Expandir os mo_nitores

en: Status Notifiers
gl: Estado dos notificadores

en: Status Tray Items
gl: Estado dos elementos da zona de notificación

en: Status Tray Plugin
gl: Estado do engadido da zona de notificación

en: Sus_pend
gl: Sus_pender

en: Suspend
gl: Suspender

en: Suspending computer in %d seconds.
gl: O computador vaise suspender en %d segundos.

en: Switch User
gl: Cambiar de usuario

en: Switch between open windows using a menu
gl: Cambiar entre as xanelas abertas usando un menú

en: Switch between open windows using buttons
gl: Cambiar entre as xanelas abertas usando botóns

en: Switch between panel presets
gl: Alternar entre as predefinicións do panel

en: Switch between virtual desktops
gl: Cambiar entre os escritorios virtuais

en: Switch workspaces using the mouse wheel
gl: Cambiar de espazo de traballo usando a roda do rato

en: Systray Icons
gl: Iconas da zona de notificación

en: The Xfce development team. All rights reserved.
gl: O equipo de desenvolvemento de Xfce. Todos os dereitos reservados.

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
gl: O formato describe as partes da data e hora a inserir no panel. Por exemplo, %Y substitúese polo ano, %m polo mes e %d polo día. Igualmente, as etiquetas <b></b> poñen o texto en letra grosa. Vexa a páxina «Axuda» para información adicional.

en: The notification area lost selection
gl: A zona de notificación perdeu a selección

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
gl: Eliminaranse de xeito permanente as configuracións do panel e do engadido

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
gl: O panel do contorno de escritorio Xfce

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
gl: O engadido reiniciouse máis dunha vez nos últimos %d segundos. Se preme en Executar o panel intentará reiniciar o engadido e se non o consegue este eliminarase permanentemente do panel.

en: There is already a running instance
gl: Xa hai unha instancia en execución

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
gl: Con isto créase un novo iniciador do engadido no panel e insíre os ficheiros que se soltan enriba del como elementos do menú.

en: Time Settings
gl: Configuración da hora

en: Time and Date _Settings...
gl: Configuración da _data e a hora...

en: Time_zone:
gl: _Zona horaria:

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Title:
gl: Título:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
gl: Transparencia cando o punteiro non está pasando sobre o panel, sendo 0 transparencia total e 100 opacidade total.

en: Transparent
gl: Transparente

en: Turning off computer in %d seconds.
gl: O computador vaise apagar en %d segundos.

en: Type "%s --help" for usage.
gl: Introduza «%s --help» para obter información sobre o modo de uso.

en: Un_minimize All
gl: Des_minimizar todo

en: Unable to open the e-mail address
gl: Non se puido abrir o enderezo de correo electrónico

en: Unable to open the workspace settings
gl: Non se puido abrir as opcións do espazo de traballo

en: Unable to start new instance of '%s'
gl: Non se puido iniciar a nova instancia de «%s»

en: Unable to start the notification area
gl: Non se puido iniciar a zona de notificación

en: Unnamed Item
gl: Elemento sen nome

en: Unnamed item
gl: Elemento sen nome

en: Up
gl: Arriba

en: Urgent Windows
gl: Xanelas urxentes

en: Usage:
gl: Modo de uso:

en: Use c_ustom menu file:
gl: Usar un ficheiro de menú _personalizado:

en: Use the _default menu
gl: Usar o menú pre_determinado

en: User ID
gl: ID do usuario

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Visible
gl: Visíbel

en: Week %V
gl: Seman %V

en: West
gl: Oeste

en: What time is it?
gl: Que hora é?

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
gl: Se está activado, todos os novos elementos serán marcados como «agochados»

en: Window Buttons
gl: Botóns de xanelas

en: Window Menu
gl: Menú de xanelas

en: Window title
gl: Título da xanela

en: Workspace %d
gl: Espazo de traballo %d

en: Workspace Switcher
gl: Selector de espazos de traballo

en: Workspace _Settings...
gl: Opcións de e_spazo de traballo...

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
gl: Iniciou X sen un xestor de sesións. Ao premer Saír vai pechar o servidor de X.

en: [ARGUMENTS...]
gl: [ARGUMENTOS...]

en: _About
gl: _Sobre

en: _Actions
gl: _Accións

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Arrow button position:
gl: P_osición do botón de frecha:

en: _Backup and restore
gl: Copia de seguranza e restauración

en: _Base Directory:
gl: Directorio _base:

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Close All
gl: _Pechar todo

en: _Edit Item
gl: _Editar o elemento

en: _Enter:
gl: _Entrada:

en: _Execute
gl: _Executar

en: _Expand
gl: _Expandir

en: _File Pattern:
gl: Patrón de _ficheiro:

en: _File:
gl: _Ficheiro:

en: _Fixed icon size (pixels):
gl: Tamaño de icona _fixa (píxeles):

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Hibernate
gl: _Hibernar

en: _Hide items by default
gl: _Agochar os elementos de xeito predeterminado

en: _Hybrid Sleep
gl: Suspensión _híbrida

en: _Icon:
gl: _Icona:

en: _Layout:
gl: _Disposición:

en: _Leave:
gl: _Saída:

en: _Level:
gl: _Nivel:

en: _Lock Panel
gl: B_loquear o panel

en: _Lock panel
gl: B_loquear o panel

en: _Log Out
gl: _Saír da sesión

en: _Menu is primary action
gl: _Menú é a acción principal

en: _Move
gl: _Mover

en: _New Game
gl: _Nova partida

en: _OK
gl: De ac_ordo

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Request symbolic icons
gl: _Solicitar iconas simbolicas

en: _Restart
gl: _Reiniciar

en: _Search:
gl: _Buscar:

en: _Show button title
gl: Mo_strar o título do botón

en: _Show confirmation dialog
gl: Mo_strar o diálogo de confirmación

en: _Square items
gl: _Elementos cadrados

en: _Style:
gl: E_stilo:

en: _Switch User
gl: _Cambiar de usuario

en: _Switch windows using the mouse wheel
gl: _Alternar entre xanelas empregando a roda do rato

en: _Tooltip format:
gl: Formato da no_tificación:

en: _Unmaximize All
gl: _Desmaximizar todo

[ctx: am]
en: eight
gl: oito

[ctx: am]
en: eleven
gl: once

[ctx: am]
en: five
gl: cinco

[ctx: am]
en: four
gl: catro

[ctx: am]
en: nine
gl: nove

[ctx: am]
en: one
gl: unha

[ctx: am]
en: seven
gl: sete

[ctx: am]
en: six
gl: seis

[ctx: am]
en: ten
gl: dez

[ctx: am]
en: three
gl: tres

[ctx: am]
en: twelve
gl: doce

[ctx: am]
en: two
gl: dúas

en: five past %0
gl: %0 e cinco

en: five to %1
gl: %1 menos cinco

en: half past %0
gl: %0 e media

[ctx: one]
en: %0 o'clock
gl: %0 en punto

[ctx: one]
en: %1 o'clock
gl: %1 en punto

[ctx: one]
en: five past %0
gl: %0 e cinco

[ctx: one]
en: five to %1
gl: %1 menos cinco

[ctx: one]
en: half past %0
gl: %0 e media

[ctx: one]
en: quarter past %0
gl: %0 e cuarto

[ctx: one]
en: quarter to %1
gl: %1 menos cuarto

[ctx: one]
en: ten past %0
gl: %0 e dez

[ctx: one]
en: ten to %1
gl: %1 menos dez

[ctx: one]
en: twenty five past %0
gl: %0 e vintecinco

[ctx: one]
en: twenty five to %1
gl: %1 menos vintecinco

[ctx: one]
en: twenty past %0
gl: %0 e vinte

[ctx: one]
en: twenty to %1
gl: %1 menos vinte

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
gl: paneis;configuracións;preferencias;barra de tarefas;autoagochar;menú de aplicación;inicio;botóns;iniciador;zona de notificación;estado;iconas;engadidos;

[ctx: pm]
en: eight
gl: oito

[ctx: pm]
en: eleven
gl: once

[ctx: pm]
en: five
gl: cinco

[ctx: pm]
en: four
gl: catro

[ctx: pm]
en: nine
gl: nove

[ctx: pm]
en: one
gl: unha

[ctx: pm]
en: seven
gl: sete

[ctx: pm]
en: six
gl: seis

[ctx: pm]
en: ten
gl: dez

[ctx: pm]
en: three
gl: tres

[ctx: pm]
en: twelve
gl: doce

[ctx: pm]
en: two
gl: dúas

en: quarter past %0
gl: %0 e cuarto

en: quarter to %1
gl: %1 menos cuarto

en: ten past %0
gl: %0 e dez

en: ten to %1
gl: %1 menos dez

en: twenty five past %0
gl: %0 e vintecinco

en: twenty five to %1
gl: %1 menos vintecinco

en: twenty past %0
gl: %0 e vinte

en: twenty to %1
gl: %1 menos vinte
